Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

+29
katie007
KatsaroYpotheto
stabatmater
Vasouli
margaret10
Aria
DESPOINA
sarita
MARINAKI_AGAPI_97
ifigeneia1
anneliz_333
giwta20
pasxalitsa
Cancoon
Lisa Nova
nikidanis
jim7
tweetyedem
JESSIE
soso
ειρηνη7
pruedens
manos for ever
Foulitsa
fanlouknor
Antigoni!
black_cat
loukitsa
Clarabelle
33 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap19%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 19% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap28%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 28% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 58
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Παρ Οκτ 08, 2010 10:22 am


Μόλις είδα το χτεσινό επεισόδιο και ειλικρινά δεν με εμπνέει σε τίποτα να σχολιάσω..

Θα σας πω λοιπόν τα σχόλια που αντάλλασα με μια φίλη μου την ώρα που το έβλεπα.. (copy paste από το msn μου)

- Έχω δει 10 λεπτά από το επεισόδιο ως τώρα μου άρεσε το φόρεμα της Νταίζης και το ντύσιμο της Εύας! lmao τίποτε άλλο!

- Καλά μιλάνε για εκκενώσεις? Ήμαρτον και τρώω και κέικ..

- Έφτασα στο φούρνο του κυριούλη από το Κολωκοτρωνίτσι, έλεος υπέρ-βαρετο..

- Αυτός που έβγαζε τις φωτο δεν είναι ο Χρήστος, δεν είναι αυτά τα δάχτυλά του lmao

- Το γεράνι στη γλάστρα 2 χρόνια δεν το φρόντισε κανείς κι αυτό ήταν ανθισμένο? lmao

- Ιιιιιιιιιιιιι ο Λευτέρης απαπααα

- Τι τέλεια που είναι η Ξυλά ρε, πωωω λατρεύω το ντύσιμο και το μαλλί της τέλειο επιτέλους!

- Καλέ είχε δίκιο η soso, ο Στέφανος έκανε Matakia στο πάνω δωμάτιο, δεν το πιστεύω!

- Καλεεεεεεεεεε ο Στέφανος φλερτάρει? affraid

- Εκεί που έψαχνε η Μελίτα για δουλειά νομίζω ότι είδα στη τζαμαρία τη σκιά του Κικίδη Love!

- Η φούστα παραήταν κοντή για να ψάχνεις για δουλειά. Και άθλλια, το σακάκι μου άρεσε. Καλά όλο σε ταξιδιωτικά γραφεία πήγαινε?

- Ρούσσος και Λουκάς σαν πατέρας με γιο, τι γλυκιά εικόνα, μου είχε λείψει

- Αρχίσανε πάλι τα χεράκια του mega mou? Γκρρρρ

- Αμαλία – Μελίτα έλεος wall ξεχνά η μαντάμ που έλεγε τι έιναι για μας 200.000 ευρώ?

- Καλά το ΕΥΑ τι σου λέει? Χαχα Πινακίδες Ευβοίας είναι?

- Σπίτι του βουνού? Όπως λέμε τσάι του βουνου? lmao Μαρί θα πεθάνω τι άθλιο επεισόδιο είναι αυτό?

- Ιιιιιιιιιιιιιιιιιι Χρήστος faint Ιιιιι faint Λατρεύω! faint - η μόνη σκηνή που άξιζε από το επεισόδιο

- Καλα θεά η Παπαδημητρίου – Ύποπτο το ενδιαφέρον της Νταίζης για το σπίτι ε?

- Καλά τη Δάφνη ούτε κι εγώ θα την πίστευα! χαχα που να το πεις και να σε πιστέψουνε ότι σου χάρισαν κειμήλιο συλλεκτικό διαμαντικό, αιντααα

- Η Νόρα σεληνιάστηκε? Ee?

+++

Αυτά..

Το συμπέρασμα του χτεσινού επεισοδίου τελικά για μένα είναι ένα: Κάντε έναν αγιασμό ρεεεεε!!!

Άσχημο κι αυτό για δύο σκηνές που μου άρεσαν πολύ.. Κασσανδρινός – Πολυχρονίδη – Παπαδημητρίου!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Παρ Οκτ 08, 2010 10:38 am


Ας πω κι εγώ δυό λόγια

Στο χθεσινό επεισόδιο απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά. Μόλις διαβάσουμε κάτι που μας αρέσει ή μόλις δούμε ένα καλό επεισόδιο αμέσως μετά έρχεται ένα άσχημο και μας προσγειώνει

Ο Μάνος έφυγε για την Αμερική αλλά νομίζω οι υπόλοιποι έφυγαν για άλλο πλανήτη. Θυμάμαι όλη την παρέα να λέει οτι θα σταθεί δίπλα στην Εύα που κακά τα ψέματα απόμεινε ολομόναχη. Την πρώτη φορά λοιπόν που η Εύα αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα και ζητάει τη βοήθειά τους εκείνοι τι κάνουν; Συμπεριφέρονται σαν δεκάχρονα τσακώνονται μεταξύ τους και κρατάνε κρυφό το πως έγινε η διαρροή στις εφημερίδες.

Αυτή η παρέα δεν είναι αυτή που αγάπησα. Εκείνοι στις δυσκολίες γίνονταν μια γροθιά και μια αγκαλιά που έβαζε μέσα όποιον είχε το πρόβλημα.

Αν ήταν μόνο αυτή η απογοήτευσή μου ίσως και να το προσπερνούσα.

Είδα το Λουκά και τη Νόρα να τσακώνονται και θυμάμαι παλιότερα στη δίκη του Νικόλα για τα εργοστάσια αυτούς τους δύο ίδιους ανθρώπους να πανηγυρίζουν με μια σαμπάνια και πλαστικά κύπελλα στα χέρια λέγοντας οτι νοιώθουν ζωντανοί γιατί υπερασπίστηκαν μεν το άδικο αλλά νοιώθουν ηθικά δικαιωμένοι. Ποιά είναι τώρα η διαφορά; Ας μου εξηγήσει κάποιος. Θεωρούν οτι η Αντιγόνη είναι μια γυναίκα αδικημένη; Όχι Πιστεύουν και οι δύο οτι έχει κάνει απόπειρες και όχι μόνο. Άρα για ποιό λόγο ο καυγάς; Αν γινόταν για το θέμα του παιδιού θα το καταλάβαινα. Έτσι όχι. Υποθέτω οτι για τη Νόρα υπάρχει η δικαιολογία οτι είναι σε ένταση με το πρόβλημα υγείας που της προέκυψε αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι έχασε την εξυπνάδα της.

Είδα το Νικόλα και τη Δάφνη να τσακώνονται για ένα δαχτυλίδι. Μπορώ να καταλάβω τη ζήλεια αλλά αυτό ήταν πάνω απ τα όρια σχεδόν γελοίο. Ο Νικόλας βάζει παρωπίδες και αυτό είναι εκτός χαρακτήρα γι αυτόν που ήταν πάντα ο ήρωας που πάταγε στην καθημερινότητα.

Δύο καυγάδες λοιπόν που έγιναν απλά για να δημιουργηθεί ιστορία για τους ήρωες που δυστυχώς μετά τη φυγή του Μάνου είναι όλοι στο περιθώριο της ιστορίας αλλά εξακολουθούν να είναι οι αγαπημένοι του κοινού.

Ο Λευτέρης κλαίει τη μακαρίτισα και μιλάει στη φωτογραφία της αλλά εξακολουθεί να μη με αγγίζει και στη συγκεκριμένη σκηνή ήταν έως και αστείος.

Η Νταίζη με έχει κουράσει αφάνταστα. Είναι παντού και μεθοδεύει εκδικήσεις και ίντριγκες. Προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν γίνεται πειστική. Στη βέρα η Ράνια έκανε πάνω κάτω τα ίδια αλλά εκείνη ηταν για χρόνια τρόφιμος φυλακών οπότε είχε σπουδάσει μέσα εκεί την απάτη και γινόταν πειστική. Η Νταίζη πάλι από τα μπουζουκομάγαζα της επαρχίας πως βρέθηκε στη μαφία; Δεν με πείθει και έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν έχει πίσω της κάποιον άλλον.

Αναρωτιέμαι αν ήταν εκείνη που τραβούσε φωτογραφίες στο σπίτι του βουνού ή άν έχει κάποια κρυφή συνεργασία με την Αννα. Είναι περίεργο που η Αννα βρισκόταν και στον τόπο που πληρώθηκαν οι μπράβοι πριν τη Νταίζη και θα είναι και περίεργο αν μου πουν οτι η Νταίζη ακολούθησε στην εκδρομή στο βουνό. Τι θα πει στον νιόπαντρο που θα την ψάχνει;

Ο Στέφανος χθες ήταν ο ίδιος γοητευτικός Παριζιάνος που μας ήρθε πριν απο ένα χρόνο. Φλέρταρε την Εριέττα και δεν θύμιζε σε τίποτα άνθρωπο που μόλις έχασε τη μεγάλη του αγάπη και ένα παιδί. Δεν μπορώ να δεχτώ οτι είναι τόσο αφελής. Θυμάμαι οτι είδε το Μάνο και την γραμματέα της εν λόγω κυρίας να μιλούν και πονηρεύτηκε οπότε μου μυρίζει σχέδιο. Για να μην επαναλαμβάνομαι πιστεύω οτι για άλλη μια φορά χρησιμοποιεί την ίδια μέθοδο. Πάντως μαζί με την Εριέττα δένουν καλά και επιτέλους βλέπουμε το Σταύρου που ξέραμε.

Η Μελίτα να ψάχνει για δουλειά και μετά από άκαρπες προσπάθειες φτάνει στο πατρικό της όπου η ημίτρελη μάνα της προσφέρει φουστανάκι απ τα καλάθια της τάξεως των 500 ευρώ. Αντιδράει λοιπόν και μπράβο της. Όμως δεν με πείθει. Νομίζω οτι το ζητούμενό της είναι να κοντράρει. Ακόμη δεν ξέρει τι γίνεται στον έξω κόσμο. Νοικιάζει διαμερισματάκι λουξ για να μείνει επιβαρύνοντας τον προυπολογισμό της όταν ακόμη δεν έχει δουλειά. Με 600 ευρώ ενοίκιο παιδί και καθημερινά έξοδα δεν βγαίνουν. Όμως πίσω πάντα θα υπάρχει ο Πέτρος και η Αμαλία όταν κάτι στραβώσει. Χθες αυτό έγινε ξεκάθαρο.


Ο Χρήστος για άλλη μια φορά ταπώνει το Νταιζουλίνι και πολύ μου αρέσει. Δεν περίμενα να το πω αυτό γιατί άλλες είναι οι αδυναμίες μου αλλά η σκηνή του με τη Νταίζη ήταν η ωραιότερη του επεισοδίου. Πολυχρονίδη Κασσανδρινός δένουν πολύ καλά.

Κατά τα άλλα οι φωτογραφίες έφτασαν στη Μελίτα και εκείνη που για να μην ξεχνιόμαστε μόλις έχει χωρίσει με το Στέφανο που μάλιστα της ξεκαθάρισε οτι θα πάει παρακάτω τον κάλεσε για εξηγήσεις.

Τελικά τα επεισόδια είναι σαν τα πουλόβερ του Θεόφιλου μια καλή μια ανάποδη οπότε ίσως σήμερα δούμε ένα καλό επεισόδιο.
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από katie007 Παρ Οκτ 08, 2010 11:17 am

Τι μου θυμισες carabelleme με την βελονια του Θεοφιλου.....μια καλη μια αναποδη..λατρεμενα προσωπα ..αγαπημενοι ,δικοι μας <χαρακτηρες>.....

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Οκτ 08, 2010 12:05 pm

Να μεχρι και η πινακιδα θελει Στεφανο-Ευα!!!!!! Love! Love!
Τυχαίο? Δεν νομιζω! Palamakia Palamakia
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από LIBRA Παρ Οκτ 08, 2010 1:57 pm

Clarabelle έγραψε:

Ο Λευτέρης κλαίει τη μακαρίτισα και μιλάει στη φωτογραφία της αλλά εξακολουθεί να μη με αγγίζει και στη συγκεκριμένη σκηνή ήταν έως και αστείος.



Μη το λές αυτό,εμένα με συγκίνησε πάρα πολύ η σκηνή! lmao
Αφού σκέφτομαι να πάρω και εγώ μια φωτογραφία της παρέας από την απογοήτευση και να λέω...Aww που σας πήγανε καημένα μού;Σε ποιό δρόμο να γυρνάτε;livaniΠοιός σας απήγαγε και μας έφερε πίσω αυτά τα μεταλλαγμένα;Που πήγανε τα πιστεύω σας και η αγάπη που σας έδενε χωρίς ψέμματα και υποκρισία; wall
Πάει το έχασα με αυτά που βλέπω!!! imarton

Πολύ ωραίοι οι σχολιασμοί σας! : respect :
Το επεισόδιο ήταν άσχημο και από μένα!!! Impatient

LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από soso Παρ Οκτ 08, 2010 2:45 pm

Bλέπω, συμμεριζόμαστε όλοι τον ίδιο ά-κρα-το ενθουσιασμό για το χθεσινό επεισόδιο livani
Να συγχαρώ @Vasouli και @stabatmater για παρατηρικότητα και υλικό flower flower
Υγ.Και το μόνο που θυμάμαι σήμερα είναι το φόρεμα της Νταιζης,που ήταν τρε σικ,και ειδικά ο πίσω μαυρος φιόγκος που ως λεπτομέρεια με πέθανε lol!
Υγ.Α!και τη χρήση του ρήματος "ενεργούμαι",με το οποίο (ρήμα) βγάζω φλύκταινες livani
ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Παρ Οκτ 08, 2010 2:48 pm

LIBRA έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Ο Λευτέρης κλαίει τη μακαρίτισα και μιλάει στη φωτογραφία της αλλά εξακολουθεί να μη με αγγίζει και στη συγκεκριμένη σκηνή ήταν έως και αστείος.



Μη το λές αυτό,εμένα με συγκίνησε πάρα πολύ η σκηνή! lmao
Αφού σκέφτομαι να πάρω και εγώ μια φωτογραφία της παρέας από την απογοήτευση και να λέω...Aww που σας πήγανε καημένα μού;Σε ποιό δρόμο να γυρνάτε;livaniΠοιός σας απήγαγε και μας έφερε πίσω αυτά τα μεταλλαγμένα;Που πήγανε τα πιστεύω σας και η αγάπη που σας έδενε χωρίς ψέμματα και υποκρισία; wall
Πάει το έχασα με αυτά που βλέπω!!! imarton

Πολύ ωραίοι οι σχολιασμοί σας! : respect :
Το επεισόδιο ήταν άσχημο και από μένα!!! Impatient


Libra λιωνω λεμε!!!!!!!!! xoxo xoxo
Αυτο ακριβως σκεφτομουν και γω
αλλα εσυ το εξεφρασες καλυτερα!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Οκτ 08, 2010 3:23 pm

Μολις ειχε αρχισει το επεισοδιο οταν ηρθε η ξαδερφουλα μου "Α παιθουμε;" μου λεει και για να πω την αληθεια επαιθα με τα τουβακια!!! hihi Αρα το επεισοδιο το ειδα με λιγοτερη προσοχη απο οτι συνηθως και θυμαμαι ελαχιστα!

~ Συγνωμη τη σοου ηταν αυτο -για ναμην πω τιποτα χειροτερο- στην καφετερια;; Αν ειναι δυνατον!! Οι τεσσερις στην κοσμαρα τους και η Ευα στη μεση με ενα υφος "γιατι δε με παιζεται" Χελοου το δικο της προβλημα λυνουμε τωρα ainta
Τα ηχητικα εφε του Λουκα τα αφηνω ασχολιαστα!

~ Ποσο καιρο τωρα μας εχουν φαει με εκεινο το σπιτι στο βουνο -σε ποιο βουνο ακομα δεν ξερω- και η Εριεττα χαθηκε να βαλει ενα αθλητικουλι... ΒΟΥΝΟ κοπελια βαλε ενα παπουτσι αναλογο!

~ Τις φωτο ποιος της εβγαλε; Γιατι η Νταιζη δεν ηταν, εκτος αν ξερει να διακτινιζεται.... Παλι ο χρονος σε αυτη τη σειρα δεν κυλαει με την συμβατικη ταχυτητα.... sfyr

~ Συγχαρητηρια για την παρατηρητικοτητα σας!!! ΕΥΑ ε; Μπραβο! Εγω πρεπει να εβγαζα φωτοαφια την Ελλη... Ουτε που το ειδα!

~ Συμφωνω με τη Μαρια σε οτι αφορα τη συνομηλια του Λευτερη με την κορνιζα! Με το ζορι κρατηθηκα να μην γελασω!

~ Η Μελιτα οταν πηρε τις φωτο γιατι αντεδρσε λες και τους ειδε να φιλιουνται;;

~ Γιατι τσακωθηκαν ο Λουκας με τη Νορα ειπαμε;;;

~ Με 500 € ξερετε ποσα φουστανια περνω εγω;;;

~ Ο Νικολας τι ακριβως υπεθεσε οτι ειναι το δαχτυλιδι στην τσαντα της Δαφνης;; Πιο φυσιολογικο θα μου ερχοταν να της ελεγε οτι το εκλεψε, θα μου πειτε η Δαφνη δεν κανει τετοια, ενω να πενει διαμαντενια δαχτυλιδια απο τον εραστη της ειναι πολυ "Δαφνη"!

Δεν θυμαμαι κατι αλλο.... Δεν ψηφιζω το επεισοδιο!!! Razz
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Αρέσει στον χρήστη Nora&Loukas

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από elenp Παρ Οκτ 08, 2010 3:32 pm

Ας σχολιάσω και εγώ, αν και το χθεσινό επεισόδιο δεν είχε και πολλά που να μου άρεσαν.

Έχω κάποιες παρατηρήσεις απλά να κάνω.

Αυτό με την πινακίδα και εγώ το παρατήρησα όταν παιζόταν το επεισόδιο και δεν το βρίσκω καθόλου τυχαίο.Wink

Η Μελίτα πήγε με αυτή την εμφάνιση να βρει δουλειά; Καλέ αυτά που φορούσε μου φάνηκαν πανάκριβα! lmao

Γιατί τους βάζουν και τσακώνονται τα ζευγάρια χωρίς κανέναν λόγο; maaaad

Το μενταγιόν δεν μπορεί να ξεχάστηκε έτσι, ήταν αρκετά προφανές. ^^

Από ποιο μαγαζί φωνίζει καλέ η Αμαλία που τα ρούχα των 500 ευρώ τα βάζουν στα καλάθια; Δεν περίμενα πάντως η Αμαλία να ψωνίζει από στοκατζίδικα. gelio

Γενικά το επεισόδιο το ψηφίζω μέτριο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Παρ Οκτ 08, 2010 4:31 pm

Ας πω και εγω λίγα πράγματα..
Το επεισόδιο φυσικά τρισάθλιο...
Η σκηνή της παρέας καραάκυρη, υπάρχει πρόβλημα και αυτοί λύνουν τα γκομενικά τους και η Ευα απλός παρατηρητης..Δεν είναι αυτή η παρεά που αγαπήσαμε, δεν θα αφηνε ετσι την Ευα για να συζητάει για άτοπες ζήλιες και πείσματα..Φρίκη..
Η αγιοποίηση της Μελίτας συνεχίζεται και εγω αισθάνομαι κάθε φορά το στομάχι να μου φτάνει στο στόμα.. φέτος η Κιουρία παθαίνει ταμπλά με το φόρεμα αξιάς 500 ευρω(σκανδαλώδες να δείχνουν τετοιες σκηνες εν μέσω οικονομικής κρίσης) και πέρσι βροντοφώναζε στον απόλυτο "Τι είναι για μας 200.000 ευρώ" Θελουν να μου πουν τι η Μελίτα εκτίμησε την αξία του χρηματος και το ποσο δυσκολευονται οικογενειες για να τα βγάλουν πέρα?Πως? Απο το υπερσυγχρονο διαμερισματάκι της??
Ο φρεσκοχωρισμένος Στεφανος, ο απόλυτος ερωτας που πήγαν να μας παρουσιάσουν μη χ.., φλερτάρει ανοιχτά με την Εριέτα.. "Λίγοι σας πέφτουμε?" Μα πόσο γελοίο.. Χτες χωρισε, σημερα ετοιμάζει την επόμενη.. Ξεφτίλα, απίστευτη όμως.. Τουλάχιστον με την Εριετα έχει χημεία και το αποτελεσμα είναι καλαίσθητο..Κάτι είναι και αυτό..
Πείτε μου οτι κάποιος κατάλαβε γιατί τσακώθηκαν η Νόρα με το Λουκα γιατί αισθάνομαι πολύ ξανθιά τελευταία.. Σκηνή απλά για να υπάρχει, με νευρα απ το πουθενά και ο Λουκάς ακόμα δεν έχει καταλάβει.. Ο Λουκάς που με ένα βλέμμα της Νόρας έβλεπε τι υπάρχει μέσα της.. Ποσο άκυρος καυγάς? Πόσο υπερβολική η Νόρα και πόσο νευριάζω με τον τρόπο που χειρίζονται την ιστορία που και καλά τους δώσανε..Ακυρες σκηνες απλά για να γεμίζει το επισόδιο βλέπω και τρελαίνομαι...
Νικόλας-Δάνη και ρίχνω δίκιο στη Δάφνη.. Αυτό το φευγω αποτε γινει κατι αντι να συζητησω με εκνευρίζει απίστευτα και ο τσακώμός απο την αεχή τελείως λάθος.. Είναι δυνατόν να του λεγε ψάξε στην τσαντα μου και να θελε να κρυψει τ δαχτυλίδι??
Μου άρεσε η σκηνή με τη Νταίζη και το Χρήστο και είναι ο λόγος που ψηφισα άσχημο και οχι άθλιο. Πολύ όμορφη και σικάτη η Πολυχρονίδη.. Πολύ καλή η σκηνή τους, εχουν χημεία!!
Λευτεράκης να μιλάει με κορνίζα δεν με επεισε καθόλου.. Μα καθολου.. Αχρωμος και χωρίς συναίσθημα..Μακρια πο θις γυναικες τη παρέας λέμε!
Ωραίο το σακάκι της Μελίτας και το πατούμενο αλλά απορώ πως η ανακομένη ισορόπησε σε δωδεκάποντο απο κει που δεν μπορούσε να πάει τα πόδια της και πως αντεξε να τρέχει σε συνεντευξεις με αυτό το ππαούτσι? Μόνο εγω είμαι η περίεργη που οταν πάω για συνεντευξη φοράω φλατ? Μετά βέβαια τα βγαλε και έμεινε ξυπολυτη ως συνηθως και δεν ξεχάσαμε και αυτά που ξέραμε.
Πολλά είπα για αυτή την αθλιότητα.. Το χερι μου φλερτάρει επικίνδυνα με το τηλεκοντρόλ και μ'αρέσει και το Deal.. Ακούτε εκει πάνω???
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Παρ Οκτ 08, 2010 4:43 pm

Clarabelle έγραψε:
Ας πω κι εγώ δυό λόγια

Στο χθεσινό επεισόδιο απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά. Μόλις διαβάσουμε κάτι που μας αρέσει ή μόλις δούμε ένα καλό επεισόδιο αμέσως μετά έρχεται ένα άσχημο και μας προσγειώνει

Ο Μάνος έφυγε για την Αμερική αλλά νομίζω οι υπόλοιποι έφυγαν για άλλο πλανήτη. Θυμάμαι όλη την παρέα να λέει οτι θα σταθεί δίπλα στην Εύα που κακά τα ψέματα απόμεινε ολομόναχη. Την πρώτη φορά λοιπόν που η Εύα αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα και ζητάει τη βοήθειά τους εκείνοι τι κάνουν; Συμπεριφέρονται σαν δεκάχρονα τσακώνονται μεταξύ τους και κρατάνε κρυφό το πως έγινε η διαρροή στις εφημερίδες.

Αυτή η παρέα δεν είναι αυτή που αγάπησα. Εκείνοι στις δυσκολίες γίνονταν μια γροθιά και μια αγκαλιά που έβαζε μέσα όποιον είχε το πρόβλημα.

Αν ήταν μόνο αυτή η απογοήτευσή μου ίσως και να το προσπερνούσα.

Είδα το Λουκά και τη Νόρα να τσακώνονται και θυμάμαι παλιότερα στη δίκη του Νικόλα για τα εργοστάσια αυτούς τους δύο ίδιους ανθρώπους να πανηγυρίζουν με μια σαμπάνια και πλαστικά κύπελλα στα χέρια λέγοντας οτι νοιώθουν ζωντανοί γιατί υπερασπίστηκαν μεν το άδικο αλλά νοιώθουν ηθικά δικαιωμένοι. Ποιά είναι τώρα η διαφορά; Ας μου εξηγήσει κάποιος. Θεωρούν οτι η Αντιγόνη είναι μια γυναίκα αδικημένη; Όχι Πιστεύουν και οι δύο οτι έχει κάνει απόπειρες και όχι μόνο. Άρα για ποιό λόγο ο καυγάς; Αν γινόταν για το θέμα του παιδιού θα το καταλάβαινα. Έτσι όχι. Υποθέτω οτι για τη Νόρα υπάρχει η δικαιολογία οτι είναι σε ένταση με το πρόβλημα υγείας που της προέκυψε αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι έχασε την εξυπνάδα της.

Είδα το Νικόλα και τη Δάφνη να τσακώνονται για ένα δαχτυλίδι. Μπορώ να καταλάβω τη ζήλεια αλλά αυτό ήταν πάνω απ τα όρια σχεδόν γελοίο. Ο Νικόλας βάζει παρωπίδες και αυτό είναι εκτός χαρακτήρα γι αυτόν που ήταν πάντα ο ήρωας που πάταγε στην καθημερινότητα.

Δύο καυγάδες λοιπόν που έγιναν απλά για να δημιουργηθεί ιστορία για τους ήρωες που δυστυχώς μετά τη φυγή του Μάνου είναι όλοι στο περιθώριο της ιστορίας αλλά εξακολουθούν να είναι οι αγαπημένοι του κοινού.

Ο Λευτέρης κλαίει τη μακαρίτισα και μιλάει στη φωτογραφία της αλλά εξακολουθεί να μη με αγγίζει και στη συγκεκριμένη σκηνή ήταν έως και αστείος.

Η Νταίζη με έχει κουράσει αφάνταστα. Είναι παντού και μεθοδεύει εκδικήσεις και ίντριγκες. Προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν γίνεται πειστική. Στη βέρα η Ράνια έκανε πάνω κάτω τα ίδια αλλά εκείνη ηταν για χρόνια τρόφιμος φυλακών οπότε είχε σπουδάσει μέσα εκεί την απάτη και γινόταν πειστική. Η Νταίζη πάλι από τα μπουζουκομάγαζα της επαρχίας πως βρέθηκε στη μαφία; Δεν με πείθει και έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν έχει πίσω της κάποιον άλλον.

Αναρωτιέμαι αν ήταν εκείνη που τραβούσε φωτογραφίες στο σπίτι του βουνού ή άν έχει κάποια κρυφή συνεργασία με την Αννα. Είναι περίεργο που η Αννα βρισκόταν και στον τόπο που πληρώθηκαν οι μπράβοι πριν τη Νταίζη και θα είναι και περίεργο αν μου πουν οτι η Νταίζη ακολούθησε στην εκδρομή στο βουνό. Τι θα πει στον νιόπαντρο που θα την ψάχνει;

Ο Στέφανος χθες ήταν ο ίδιος γοητευτικός Παριζιάνος που μας ήρθε πριν απο ένα χρόνο. Φλέρταρε την Εριέττα και δεν θύμιζε σε τίποτα άνθρωπο που μόλις έχασε τη μεγάλη του αγάπη και ένα παιδί. Δεν μπορώ να δεχτώ οτι είναι τόσο αφελής. Θυμάμαι οτι είδε το Μάνο και την γραμματέα της εν λόγω κυρίας να μιλούν και πονηρεύτηκε οπότε μου μυρίζει σχέδιο. Για να μην επαναλαμβάνομαι πιστεύω οτι για άλλη μια φορά χρησιμοποιεί την ίδια μέθοδο. Πάντως μαζί με την Εριέττα δένουν καλά και επιτέλους βλέπουμε το Σταύρου που ξέραμε.

Η Μελίτα να ψάχνει για δουλειά και μετά από άκαρπες προσπάθειες φτάνει στο πατρικό της όπου η ημίτρελη μάνα της προσφέρει φουστανάκι απ τα καλάθια της τάξεως των 500 ευρώ. Αντιδράει λοιπόν και μπράβο της. Όμως δεν με πείθει. Νομίζω οτι το ζητούμενό της είναι να κοντράρει. Ακόμη δεν ξέρει τι γίνεται στον έξω κόσμο. Νοικιάζει διαμερισματάκι λουξ για να μείνει επιβαρύνοντας τον προυπολογισμό της όταν ακόμη δεν έχει δουλειά. Με 600 ευρώ ενοίκιο παιδί και καθημερινά έξοδα δεν βγαίνουν. Όμως πίσω πάντα θα υπάρχει ο Πέτρος και η Αμαλία όταν κάτι στραβώσει. Χθες αυτό έγινε ξεκάθαρο.


Ο Χρήστος για άλλη μια φορά ταπώνει το Νταιζουλίνι και πολύ μου αρέσει. Δεν περίμενα να το πω αυτό γιατί άλλες είναι οι αδυναμίες μου αλλά η σκηνή του με τη Νταίζη ήταν η ωραιότερη του επεισοδίου. Πολυχρονίδη Κασσανδρινός δένουν πολύ καλά.

Κατά τα άλλα οι φωτογραφίες έφτασαν στη Μελίτα και εκείνη που για να μην ξεχνιόμαστε μόλις έχει χωρίσει με το Στέφανο που μάλιστα της ξεκαθάρισε οτι θα πάει παρακάτω τον κάλεσε για εξηγήσεις.

Τελικά τα επεισόδια είναι σαν τα πουλόβερ του Θεόφιλου μια καλή μια ανάποδη οπότε ίσως σήμερα δούμε ένα καλό επεισόδιο.
Δεν μπαινω στον κοπο να σχολιασω με καλυψες απολυτα....περιμενω ενα θαυμα μηπως και υπαρξει καποια βελτιωση...
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 413 - Ημερομηνία 07-10-2010

Δημοσίευση από LIBRA Παρ Οκτ 08, 2010 5:29 pm

loukitsa έγραψε:
LIBRA έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Ο Λευτέρης κλαίει τη μακαρίτισα και μιλάει στη φωτογραφία της αλλά εξακολουθεί να μη με αγγίζει και στη συγκεκριμένη σκηνή ήταν έως και αστείος.



Μη το λές αυτό,εμένα με συγκίνησε πάρα πολύ η σκηνή! lmao
Αφού σκέφτομαι να πάρω και εγώ μια φωτογραφία της παρέας από την απογοήτευση και να λέω...Aww που σας πήγανε καημένα μού;Σε ποιό δρόμο να γυρνάτε;livaniΠοιός σας απήγαγε και μας έφερε πίσω αυτά τα μεταλλαγμένα;Που πήγανε τα πιστεύω σας και η αγάπη που σας έδενε χωρίς ψέμματα και υποκρισία; wall
Πάει το έχασα με αυτά που βλέπω!!! imarton

Πολύ ωραίοι οι σχολιασμοί σας! : respect :
Το επεισόδιο ήταν άσχημο και από μένα!!! Impatient


Libra λιωνω λεμε!!!!!!!!! xoxo xoxo
Αυτο ακριβως σκεφτομουν και γω
αλλα εσυ το εξεφρασες καλυτερα!

Σ'ευχαριστώ loukitsa μου,ότι μπορώ κάνω........sisi
σε αντίθεση με κάποιους άλλους που ξέρουμε ότι μπορούν αλλα για κάποιους λόγους δεν τα κάνουν!!!
sfyr
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης