Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap30%Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 30% 
[ 24 ]

Σύνολο Ψήφων : 78

Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:00 pm

Clarabelle έγραψε:

Ακριβώς γι αυτό το λόγο βάραγα το κεφάλι μου στον τοίχο Βάσω
Καλό είναι να πραγματεύεται μια σειρά τα προβλήματα των ζευγαριών αλλά χωρίς να ξεφεύγουν οι αντιδράσεις τους απ τους χαρακτήρες τους.
Αυτός ο Λουκάς που διαολόστειλε τη Νόρα πριν καν τη ρωτήσει και της δώσει την ευκαιρία να απολογηθεί σου φαίνεται γνωστός;
Εμένα όχι

Oχι. Αυτός δεν ήταν ο Λουκάς που γνώρισα και όλες αγαπήσαμε! ΠΟυ είναι ο Λουκάς που θα ακουγε την Νόρα? (πήρε την θέση του αυτος που της είπε ας το διάλο) Που είναι ο Λουκάς που θα στεκόταν στον Νικόλα?(πήρε την θέση του αυτός που για να κάνει σπάσιμο στην Νόρα, του έλεγε μπούρδες του Νικόλα)

Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 905116

Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010

Δημοσίευση από soso Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:01 pm

Αθλιο και παναθλιο!
Η παρεα αφορά στο ευρύ κοινό,έχουν τα απολύτως ενδεικτικά στοιχεία στη διάθεσή τους, και αντί να τους δώσουν μία ΣΟΒΑΡΗ ιστορία,ή έστω να τους συνδέσουν με την ΚΕΝΤΡΙΚΗ ιστορία,απ΄την οποία πέρασαν και δε κόλλησαν,ακριβώς επειδή το ξέρουν,τους δίνουν αβέρτα σκηνές χωρίς απολύτως κανενα δραματουργικό έρεισμα και χωρίς απολύτως καμία συνέπεια!
Ο Λουκας και η Νόρα έφτασαν στο σημείο που έφτασαν και στις ατάκες που εκστομίζουν μεταξύ τους τελευταία,για τρεις ΗΜΙ-λόγους και όχι για ΕΝΑΝ,σαφή,καθαρό και πειστικό λόγο!
Έλεος! livani livani
Η Δαφνη και ο Νικόλας χωρίζουν γιατί...δεν πείστηκε ο Νικόλας..ότι η Εριέττα.. έκανε δωρο διαμαντένιο μονόπετρο στη Δάφνη livani
Εξαιρετική η σεναριακή σύλληψη,καθόλου γελοία,καθόλου ξεκούδουνη και καθόλου πρόχειρη!
Η Ευα περιφέρει την ομορφιά της και τον μη ρόλο της,από τότε που έφυγε ο Μπουγιούρης..(τους ξέκαναν και τους δύο,τα σέβη μου).. livani
Η Μελίτα περιφέρει ΞΑΝΑ τη μίρλα και τη γκρίνια της στο ίδιο έπιπλο στο οποιο ΞΑΝΑκλαιγόταν,ΞΑΝΑ για το Στεφανο,ΞΑΝΑ για δικά της θέματα,ΞΑΝΑ για τα βάσανά της..ΞΑΝΑ για την πάρτη της..ΞΑΝΑ σε κάποιον από τα Λουκανοράκια (ο τυχερός σήμερα ήταν ο Λουκάς)..
ενώ αναρωτήθηκε όχι μόνο εκείνη,αλλά και άλλοι ΞΑΝΑ και σήμερα "Ποιος είναι ο Στεφανος Καρτάλης??",κάτι που έχουμε ΞΑΝΑακουσει 8.990 φορές απ'όλους ανεξαιρετως ,κι ενώ έχουμε ΞΑΝΑδιαπιστώσει και βλέπουμε ήδη ότι ο Καρταλης είναι απλά αυτός που φαίνεται!
Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
Να σημειώσω μόνο πόσο εμπιστευεται ακόμα και τη μάνα του,και πόσο επίμονα,σε βαθος,με κόπο και αγωνία θέλησε ν'αλλαξει γνωμη στην Μελίτα (που εν προκειμένω άδικο δεν είχε)!
Βαρέθηκα φρικτά!
Υγ.ΕΛΕΟΣ
Υγ.Όποιος κι αν είναι,ο Καρταλης,τα Μυστικά της κοπέλας,του εκδικητή,της συνεργάτιδος,της μανας,του πατερα και της αδελφής του βλέπουμε!
Υγ.ΛΟΥΚΑ,ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ soutien

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:04 pm

Οι κλασικοί σχολιασμοί με βρισκουν σύμφωνη..
Φερτε πίσω τους ήρωες που αγαπαμε και παρτε αυτες τις φρικτες απομιμησεις!!!!!!!!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:04 pm

Δεν ειναι τυχαιο παντως που η πλειοψηφια το σημερινο το χαρακτηριζει αθλιο!
όλοι αγαπαμε τη σειρα αλλα οπου ειναι τραγικο το λεμε
και αντιστοιχα οπου ειναι τέλειο πάλι θα το πουμε!
Libra αναπαρασταση ΦΟΒΕΡΗ!
diam rena ανταποδιδω
soso ΘΕΑ

Υγ. όταν ακουω και βλέπω το ονομα μου ταραζομαι
και δεν φανερωνω τον μιτο μου

Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:05 pm

JESSIE έγραψε:
Διαφέρουν οι δύο περιπτώσεις... Στη μία είχαμε κατασκευασμένες αποδείξεις, κι ήταν ο λόγος του ενός έναντι του λόγου του άλλου. Εδώ υπάρχουν απουσίες της Νόρας απ'εκεί που έλεγε οτι είναι, και μάλιστα πολλές φορές στη σειρά, και ψεύτικες (αποδεδειμένα) αναφορές στο Λουκά γι'αυτό, και ο Λουκάς φυσικό είναι να πιστέψει τα χειρότερα , αλλά από περηφάνεια θέλει να το βγάλει εκείνη το θέμα στη φόρα, πράγμα που δεν κάνει η Νόρα. Αποτέλεσμα: Αδιέξοδο....

Ο Λουκάς αυτή τη φορά έβγαλε μόνος του συμπέρασμα. Και δεν λέω οτι λάθος οδηγήθηκε εκει, αλλα θυμάσαι την τελευταία φορά που έγινε αυτό ? Ηταν τότε που η Νόρα έφυγε απο το γραφείο, χωρίς να του πει που πάει και αυτός τα είχε πάρει. Και τελικά αποδείχτηκε, οτι είχε πάει να δωσει λεφτά στην Νταίζη για τις διακοπές της , για να τον αφήσει ήσυχο. Τώρα όμως, δεν του πέρασε απο το μυαλό καν οτι μπορεί να είναι κάτι άλλο, οτι μπορεί να είναι κάτι άλλο όπως τότε, και απλώς να το έχει παρερμηνεύσει. Και αντί να την πιάσει και να της πει'' που είσαι Νόρα, και γιατι λες ψέματα για το γυμναστήριο'' αρχίζει τα αι στο διάλο...

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:07 pm

loukitsa έγραψε:Δεν ειναι τυχαιο παντως που η πλειοψηφια το σημερινο το χαρακτηριζει αθλιο!
όλοι αγαπαμε τη σειρα αλλα οπου ειναι τραγικο το λεμε
και αντιστοιχα οπου ειναι τέλειο πάλι θα το πουμε!
Libra αναπαρασταση ΦΟΒΕΡΗ!
diam rena ανταποδιδω
soso ΘΕΑ

Υγ. όταν ακουω και βλέπω το ονομα μου ταραζομαι
και δεν φανερωνω τον μιτο μου

Το τραγικό είναι οτι μας περνάνε για αφελείς και προσπαθούν μας δελεάσουν με βλακείες..
Δεν σεβονται καν τις επιθυμίες του κοινού..
Οσο για το τελευταίο ΘΕΑ!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Nora&Loukas Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:28 pm

Εγώ ψηφισα αθλιο. Βαρέθηκα δεν είναι τίποτα ξεκάθαρο ανάμεσα σε κανένα, όλοι λένε ψέματα και ο καθενας παίζει μια δική του ιστορία έτσι την αντιλαμβάνεται έτσι καταλαβα. Ακόμα και η παρέα, δεν καταλαμβαίνω γιατι ο Λουκας δεν λέει ότι επιασε την Νόρα να του λέει ψέματα για το γυμναστήριο ουτέ καν στο Νικόλα, αλλές φορές όταν γινόταν κάτι εβγαινε στην περιοδία τωρα δεν το λέει πουθενά και έχουμε αυτά τα αποτελέσματα. Θελω πίσω το Λουκάκο, το δικό μας Λουκακο.

Nora&Loukas
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Κύπρος

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:39 pm

Tι ήταν αυτό σήμερα;

Φερτε το Λουκά πίσω.Βρείτε μια ιστορία για τα μέλη της παρέας
Όχι άλλες μεταλλάξεις.Όχι πάλι το σενάριο της βέρας που το βλέπω να έρχεται με βήμα ταχύ κατά πάνω μας.

Δώστε μας λίγη πλοκή για να έχουμε κάτι να περιμένουμε δεν μας νοιάζουν ο Λευτέρης, η Νταίζη .ο Μπέλλος κι η Εριέττα.

Πείτε μας πια ποιός είναι ο Καρτάλης. Βαρέθηκα να αναρωτιούναι όλοι. Ένας χρόνος πέρασε πια ξεσκεπάστε τον.

Φέρτε μας πίσω τα μυστικά της Εδέμ.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:50 pm

soso έγραψε:Αθλιο και παναθλιο!
Η παρεα αφορά στο ευρύ κοινό,έχουν τα απολύτως ενδεικτικά στοιχεία στη διάθεσή τους, και αντί να τους δώσουν μία ΣΟΒΑΡΗ ιστορία,ή έστω να τους συνδέσουν με την ΚΕΝΤΡΙΚΗ ιστορία,απ΄την οποία πέρασαν και δε κόλλησαν,ακριβώς επειδή το ξέρουν,τους δίνουν αβέρτα σκηνές χωρίς απολύτως κανενα δραματουργικό έρεισμα και χωρίς απολύτως καμία συνέπεια!

Από την αρχή της σαιζόν φάνηκε ότι η παρέα θα μείνει πίσω, τα άτιμα να νούμερα όμως ανάγκασαν τους υπεύθυνους να προσπαθούν άρον άρον να τους επαναφέρουν και να το αποτέλεσμα

Ο Λουκας και η Νόρα έφτασαν στο σημείο που έφτασαν και στις ατάκες που εκστομίζουν μεταξύ τους τελευταία,για τρεις ΗΜΙ-λόγους και όχι για ΕΝΑΝ,σαφή,καθαρό και πειστικό λόγο!
Έλεος! livani livani
Η Δαφνη και ο Νικόλας χωρίζουν γιατί...δεν πείστηκε ο Νικόλας..ότι η Εριέττα.. έκανε δωρο διαμαντένιο μονόπετρο στη Δάφνη livani
Εξαιρετική η σεναριακή σύλληψη,καθόλου γελοία,καθόλου ξεκούδουνη και καθόλου πρόχειρη!
Η Ευα περιφέρει την ομορφιά της και τον μη ρόλο της,από τότε που έφυγε ο Μπουγιούρης..(τους ξέκαναν και τους δύο,τα σέβη μου).. livani
Η Μελίτα περιφέρει ΞΑΝΑ τη μίρλα και τη γκρίνια της στο ίδιο έπιπλο στο οποιο ΞΑΝΑκλαιγόταν,ΞΑΝΑ για το Στεφανο,ΞΑΝΑ για δικά της θέματα,ΞΑΝΑ για τα βάσανά της..ΞΑΝΑ για την πάρτη της..ΞΑΝΑ σε κάποιον από τα Λουκανοράκια (ο τυχερός σήμερα ήταν ο Λουκάς)..
ενώ αναρωτήθηκε όχι μόνο εκείνη,αλλά και άλλοι ΞΑΝΑ και σήμερα "Ποιος είναι ο Στεφανος Καρτάλης??",κάτι που έχουμε ΞΑΝΑακουσει 8.990 φορές απ'όλους ανεξαιρετως ,κι ενώ έχουμε ΞΑΝΑδιαπιστώσει και βλέπουμε ήδη ότι ο Καρταλης είναι απλά αυτός που φαίνεται!
Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep

Δεν τις μέτρησες σωστά 8.992 φορές είναι. Για τον Καρτάλη διαφωνώ, αυτός ακόμα δεν ξέρουν οι υπεύθυνοι τι είναι και που θα καταλήξει, εκτός από την σιγουράντζα του απόλυτου, θα ξέρει ο ίδιος ή εμείς; πολλά ζητάς.

Να σημειώσω μόνο πόσο εμπιστευεται ακόμα και τη μάνα του,και πόσο επίμονα,σε βαθος,με κόπο και αγωνία θέλησε ν'αλλαξει γνωμη στην Μελίτα (που εν προκειμένω άδικο δεν είχε)!
Βαρέθηκα φρικτά!
Υγ.ΕΛΕΟΣ
Υγ.Όποιος κι αν είναι,ο Καρταλης,τα Μυστικά της κοπέλας,του εκδικητή,της συνεργάτιδος,της μανας,του πατερα και της αδελφής του βλέπουμε!
Υγ.ΛΟΥΚΑ,ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ soutien

Κατά τ' άλλα : respect :

Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:53 pm

Καρ-Mik έγραψε:
JESSIE έγραψε:
Διαφέρουν οι δύο περιπτώσεις... Στη μία είχαμε κατασκευασμένες αποδείξεις, κι ήταν ο λόγος του ενός έναντι του λόγου του άλλου. Εδώ υπάρχουν απουσίες της Νόρας απ'εκεί που έλεγε οτι είναι, και μάλιστα πολλές φορές στη σειρά, και ψεύτικες (αποδεδειμένα) αναφορές στο Λουκά γι'αυτό, και ο Λουκάς φυσικό είναι να πιστέψει τα χειρότερα , αλλά από περηφάνεια θέλει να το βγάλει εκείνη το θέμα στη φόρα, πράγμα που δεν κάνει η Νόρα. Αποτέλεσμα: Αδιέξοδο....

Ο Λουκάς αυτή τη φορά έβγαλε μόνος του συμπέρασμα. Και δεν λέω οτι λάθος οδηγήθηκε εκει, αλλα θυμάσαι την τελευταία φορά που έγινε αυτό ? Ηταν τότε που η Νόρα έφυγε απο το γραφείο, χωρίς να του πει που πάει και αυτός τα είχε πάρει. Και τελικά αποδείχτηκε, οτι είχε πάει να δωσει λεφτά στην Νταίζη για τις διακοπές της , για να τον αφήσει ήσυχο. Τώρα όμως, δεν του πέρασε απο το μυαλό καν οτι μπορεί να είναι κάτι άλλο, οτι μπορεί να είναι κάτι άλλο όπως τότε, και απλώς να το έχει παρερμηνεύσει. Και αντί να την πιάσει και να της πει'' που είσαι Νόρα, και γιατι λες ψέματα για το γυμναστήριο'' αρχίζει τα αι στο διάλο...

Βάσω (αν δεν κάνω λάθος), ο Λουκάς είναι ερωτευμένος, και επομένως ανασφαλής και επιρρεπής να σκεφτεί οτι η Νόρα δεν τον αγαπάει πιά, έχει βρεί άλλον, και δεν του το λέει.... Κουφό, αλλά έτσι σκέφτονται οι ερωτευμένοι. Αλλωστε και η Νόρα το ίδιο σκέφτεται από την ανάποδη για το Λουκά, οτι την ξεπέρασε, και δεν θέλει να της το πεί, και ζητάει το παιδί για να κρατηθεί... Ασυναρτησίες ερωτευμένων.... Εγώ το απολαμβάνω, και δεν ανησυχώ, γιατί ξέρω οτι όσο και να χωρίσουν, θα ξαναείναι μαζί σύντομα, και με περισσότερη γνώση ....

Οσο για την Αριάδνη, που να ξέρω οτι έχουμε μία κάτοχο του μίτου μεταξύ μας, μην μας τον αρνείσαι το μίτο, τον έχουμε απόλυτη ανάγκη για να βγούμε από τα αδιέξοδα που έχουν μπλεχτεί οι ήρωές μας!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:54 pm

εγω για το σημερινο θα κανω μονο ενα σχολιο ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΠΙΣΩ!!!!!!!!! Αυτο που ειδα σημερα δεν ηταν ο Λουκας που ξερω και αγαπησα!!!!!! ΜΗΝ ΑΚΥΡΩΝΕΤΕ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑ!!!!!!!! ηθελα να ξερα ποιανου ιδεα ηταν ο Λουκας να διαολοστειλει την νορα! το σκεφτηκατε πολυ για να το γραψετε!!!!! ΕΛΕΟΣ ΜΗΝ ΚΑΙΤΕ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ!!!!!!!! soutien soutien soutien soutien imarton imarton imarton ΑΘΛΙΟ!!!!!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 8:56 pm

JESSIE έγραψε:
Βάσω (αν δεν κάνω λάθος), ο Λουκάς είναι ερωτευμένος, και επομένως ανασφαλής και επιρρεπής να σκεφτεί οτι η Νόρα δεν τον αγαπάει πιά, έχει βρεί άλλον, και δεν του το λέει.... Κουφό, αλλά έτσι σκέφτονται οι ερωτευμένοι. Αλλωστε και η Νόρα το ίδιο σκέφτεται από την ανάποδη για το Λουκά, οτι την ξεπέρασε, και δεν θέλει να της το πεί, και ζητάει το παιδί για να κρατηθεί... Ασυναρτησίες ερωτευμένων.... Εγώ το απολαμβάνω, και δεν ανησυχώ, γιατί ξέρω οτι όσο και να χωρίσουν, θα ξαναείναι μαζί σύντομα, και με περισσότερη γνώση ....

Ναι, Βάσω.
Δεν διαφωνώ στο τι σκέφτεται Jessie μου. Διαφωνώ στο πως αντιδράει......!!!!!! ο Λουκάς που ξέραμε, ή έτσι όπως μας έχει παρουσιαστεί ΔΕΝ θα αντιδρούσε έτσι!!!!

Και δεν είπα οτι με χαλάει που είναι χωρισμένοι ή που χωρίζουνε (άλλωστε, πάντα είχαν τις καλύτερες επανασυνδέσεις ( Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 221877 Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 221877 ) , αλλα με χαλάει ο τρόπος που δίνεται!!!!

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:02 pm

Να σου πώ, Βάσω, επειδή κατά καιρούς η Νόρα είχε πολύ δικτατορικούς τρόπους απέναντι στο Λουκά, και δεν θα κάτσω να αραδιάσω επεισόδια γιατί δεν τα θυμάμαι, νομίζω οτι κι ένα μπινελίκι τέτοιου είδους από το Λουκά δεν είναι άσχημο, έτσι να υπάρχει, και για το μέλλον, γιατί δυστυχώς του έχει πατήσει το πόδι η Νόρα κι ακόμη δεν παντρεύτηκαν, φαντάσου τι θα γίνει αργότερα....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από amoust Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:03 pm

Δεν θέλω να υπερασπιστώ τον Λουκά αλλά θα πω πως αυτό που αποδιοργάνωνε πάντα τον Λουκά σαν χαρακτήρα ήταν το ψέμα. Και αυτό γιατί η σκέψη του λειτουργεί "νομικά" δηλ. μόλις κάτι του φαίνεται στραβό πηγαίνει στο άλλο άκρο απο άμυνα βλέπε υπόθεση Χ'βασιλείου που μόλις βρήκε κενά αμέσως πήγε με την Αντιγόνη που είπε και η Νόρα. Το ψέμα λοιπόν όσο μικρό και μεγάλο κι άν ήταν θα τον έκανε να σκεφτεί το χειρότερο σενάριο. Θα μου πείτε γιατί δεν βάζει την Νόρα να του πεί τί στο καλό γίνεται. Μην ξεχνάμε όμως πως συνεχώς δίνει πάσα στη Νόρα για να του το πεί η ίδια. Το οτι δεν του λέει τίποτα η Νόρα τόσες φορές απλώς του επιβεβαιώνει το χειρότερο.
Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι πως η Νόρα κι ο Λουκάς είναι δυο άνθρωποι που η σχέση τους προήλθε μετά απο τόσα χρόνια φιλία. Κι επειδή μου έχει τύχει τέτοια κατάσταση, γι αυτό τους συμπαθώ και ιδιαίτερα, πρέπει να γνωρίζονται καλύτερα. Πρέπει λοιπόν και η Νόρα να ξέρει καλύτερα απ' όλους πως ο Λουκάς είναι χαρακτήρας που θα συγχωρούσε τα πάντα αρκεί να του έλεγε την αλήθεια. Γι αυτό και θεωρώ τρελλή την στάση της να μην του πεί τίποτα για να μην τον πληγώσει. Ξεχνάει πως κάποτε μπήκε μπροστά απο ένα όπλο τότε με τον Στέλιο και θα πληγωνόταν άν είχε γυναικολογικό πρόβλημα η Νόρα. Αυτά με τον Λουκά γιατί τα είχα μαζεμένα μέσα μου.
Το υπόλοιπο επεισόδιο ήταν για τα κλάματα τί διάολο στον τρίτο κύκλο θα δούμε την Καρταλιάδα; Όλα θα περιστρέφονται γύρω απο τον Στέφανο; Αλλάξαμε πρωταγωνιστές και δεν μας το είπαν;
Εχει καταντήσει το βιντεάκι που παίζουν στο τέλος με τις σκηνές απο το επόμενο επεισόδιο να είναι το πιο ενδιαφέρον.

amoust
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:06 pm

JESSIE έγραψε:
Να σου πώ, Βάσω, επειδή κατά καιρούς η Νόρα είχε πολύ δικτατορικούς τρόπους απέναντι στο Λουκά, και δεν θα κάτσω να αραδιάσω επεισόδια γιατί δεν τα θυμάμαι, νομίζω οτι κι ένα μπινελίκι τέτοιου είδους από το Λουκά δεν είναι άσχημο, έτσι να υπάρχει, και για το μέλλον, γιατί δυστυχώς του έχει πατήσει το πόδι η Νόρα κι ακόμη δεν παντρεύτηκαν, φαντάσου τι θα γίνει αργότερα....

Κοίτα, ''Λουκικιά" είμαι, και έχω κράξει ουκ ολίγες φορές την Νόρα για αυτά που του κάνει ( Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 274331 Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 274331 ). Απλώς, αυτός δεν είναι ο Λουκάς μας!!!!! Και προσωπικά είμαι φαν ακριβώς γιαυτό.Γιατι ΔΕΝ είναι σαν την Νόρα.Γιατί ΔΕΝ είναι όπως μας τον δείξανε σήμερα... Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 763297

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:10 pm

Amoust - θα συμφωνήσω σε όλα όσα είπες για το Λουκά και τη Νόρα.

Θα διαφωνήσω για την Καρταλιάδα. Κατ'αρχήν δεν είναι έτσι, γιατί όλα όσα γίνονται έχουν σύνδεση και με την παρέα και με τα μυστικά του παρελθόντος που αφορούν τούς πάντες, και κατα δεύτερον, υπάρχουν πάρα πολύ εκεί έξω που ενδιαφέρονται για τον Καρτάλη και το σόι του, και τι μυστικά κρύβει, οπότε ας μην είμαστε τόσο μεμψίμοιροι... Τα δύο ζευγάρια που απέμειναν και η Εύα, δεν γίνεται να κρατήσουν μόνοι τους μιά ολόκληρη σειρά για 3 χρόνια, οπότε ότι προστίθεται, είναι για ενίσχυση καί όχι για αποδυναμωμα της σειράς....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από katerina--noraloukakos Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:11 pm

Καρ-Mik έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Κοίτα, ''Λουκικιά" είμαι, και έχω κράξει ουκ ολίγες φορές την Νόρα για αυτά που του κάνει ( Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 274331 Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 274331 ). Απλώς, αυτός δεν είναι ο Λουκάς μας!!!!! Και προσωπικά είμαι φαν ακριβώς γιαυτό.Γιατι ΔΕΝ είναι σαν την Νόρα.Γιατί ΔΕΝ είναι όπως μας τον δείξανε σήμερα... Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 763297
Αυτο ακριβως Βασω.Η σημερινη συμπεριφορα του Λουκα ηταν εντελως εξω απο τον χαρακτηρα που μεχρι τωρα γνωριζαμε.
Αυτο μου χτυπησε ασχημα και εμενα σημερα.Δεν ηταν αυτος ο Λουκας!!!
katerina--noraloukakos
katerina--noraloukakos
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από tweetyedem Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:12 pm

amoust έγραψε:Δεν θέλω να υπερασπιστώ τον Λουκά αλλά θα πω πως αυτό που αποδιοργάνωνε πάντα τον Λουκά σαν χαρακτήρα ήταν το ψέμα. Και αυτό γιατί η σκέψη του λειτουργεί "νομικά" δηλ. μόλις κάτι του φαίνεται στραβό πηγαίνει στο άλλο άκρο απο άμυνα βλέπε υπόθεση Χ'βασιλείου που μόλις βρήκε κενά αμέσως πήγε με την Αντιγόνη που είπε και η Νόρα. Το ψέμα λοιπόν όσο μικρό και μεγάλο κι άν ήταν θα τον έκανε να σκεφτεί το χειρότερο σενάριο. Θα μου πείτε γιατί δεν βάζει την Νόρα να του πεί τί στο καλό γίνεται. Μην ξεχνάμε όμως πως συνεχώς δίνει πάσα στη Νόρα για να του το πεί η ίδια. Το οτι δεν του λέει τίποτα η Νόρα τόσες φορές απλώς του επιβεβαιώνει το χειρότερο.
Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι πως η Νόρα κι ο Λουκάς είναι δυο άνθρωποι που η σχέση τους προήλθε μετά απο τόσα χρόνια φιλία. Κι επειδή μου έχει τύχει τέτοια κατάσταση, γι αυτό τους συμπαθώ και ιδιαίτερα, πρέπει να γνωρίζονται καλύτερα. Πρέπει λοιπόν και η Νόρα να ξέρει καλύτερα απ' όλους πως ο Λουκάς είναι χαρακτήρας που θα συγχωρούσε τα πάντα αρκεί να του έλεγε την αλήθεια. Γι αυτό και θεωρώ τρελλή την στάση της να μην του πεί τίποτα για να μην τον πληγώσει. Ξεχνάει πως κάποτε μπήκε μπροστά απο ένα όπλο τότε με τον Στέλιο και θα πληγωνόταν άν είχε γυναικολογικό πρόβλημα η Νόρα. Αυτά με τον Λουκά γιατί τα είχα μαζεμένα μέσα μου.
Το υπόλοιπο επεισόδιο ήταν για τα κλάματα τί διάολο στον τρίτο κύκλο θα δούμε την Καρταλιάδα; Όλα θα περιστρέφονται γύρω απο τον Στέφανο; Αλλάξαμε πρωταγωνιστές και δεν μας το είπαν;
Εχει καταντήσει το βιντεάκι που παίζουν στο τέλος με τις σκηνές απο το επόμενο επεισόδιο να είναι το πιο ενδιαφέρον.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ. ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΑΦΟΤΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΌΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΨΕΜΑΤΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ! ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΗΡΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΒΟΛΤΑ!!! Razz

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:14 pm

Βάσω, ένας λόγος παραπάνω αν είσαι Λουκικιά, να χαίρεσαι που πάτησε λίγο πόδι κι αυτός, που τον είχε σήκω κάτσε η Νόρα. Αφού αυτής είναι το φταίξιμο, ας τα ακούσει , δεν θα πάθει τίποτε, να είναι πιό προσεκτική στο μέλλον, γιατί ο άλλος δεν μπορεί να είναι μονίμως το θύμα της υπόθεσης.

Εγώ το Λουκά τον πάω γιατί είναι δίκαιος και τρέχει για όλους, αυτό που κάνει τώρα του το συγχωρώ γιατί είναι πληγωμένος και μπερδεμένος, αλλά αυτό που δεν μ'αρέσει στο χαρακτήρα, είναι που είναι λίγο ....χοντρός στις εκφράσεις του, δηλ. το χιούμορ του χρειάζεται επειγόντως ρεκτιφιέ... Εγώ εκεί έχω τις ευαισθησίες μου....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:17 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ!!!
Πρώτα πρώτα για την σκηνάρα ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα. Μου θύμισε τις πρώτες εκπληκτικές σκηνές τους, καθώς άρχισαν το ping pong με τις ειρωνίες. “Εσύ κλασικά βιάζεσαι να με κρίνεις” να λέει αυτός, “πάλι θα μου πεις ότι είσαι θύμα σκευωρίας” να λέει αυτή κοκ.
Ο Στέφανος είναι πολύ πληγωμένος που η Μελίτα τον αμφισβητεί αλλά είναι γεγονός ότι δεν την βοηθά να τον καταλάβει. Θέλει να την προστατεύσει και να την κρατήσει μακριά από τις παράνομες μπίζνες τους αλλά και η Μελίτα έχει μπουχτίσει να ακούει το “δεν μπορώ να σου εξηγήσω”.
Πάντως, το χρυσό μου “είναι δεν είναι πρόβλημα σε λίγο θα είμαι εκεί” της είπε και αμέσως πήγε από το σπίτι της. Και φυσικά την αποτελείωσε με το “για την ιστορία σ'αγαπώ”!
Γενικά μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή: θυμωμένα βλέμματα, ανοιχτοί λογαριασμοί, ο Στέφανος να παρακάμπτει όλον τον ειρωνικό διάλογο που προηγήθηκε και να της λέει στο τέλος “σ' αγαπώ” και η Μελίτα να προσπαθεί να κρύψει την εμφανέστατη ζήλεια της και τον εκνευρισμό της. Love! Love! Love!
Εξαιρετικός διάλογος και εξαιρετικές ερμηνείες!
Δεύτερον μου άρεσε η αντίδραση του Στέφανου απέναντι στην Εριέττα. Αυτή χαζογελούσε και του έλεγε “καλοί είμαστε” (κρυφοί πόθοι φαντάζομαι) ενώ ο Στέφανος πειράχτηκε που εξαιτίας των φωτογραφιών παρεξηγήθηκε για μια ακόμα φορά με την Μελίτα!
Τρίτον μου άρεσε που το σενάριο σχετικά με τον εφιάλτη της Εριέττας περιπλέκεται. Το σοκ του Ρούσσου στο άκουσμα της πιθανής σχέσης ανάμεσα στην Εριέττα και τον Στέφανο δικαιολογείται αν αυτοί οι δύο είναι αδέρφια. Δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται πιθανόν πάντως – ίσως για κάποιον λόγο μπερδεύει τα γεγονότα ο Ρούσσος ή είναι τελικά άλλος ο λόγος της εντονότατης αντίδρασής του. Και άκου εκεί “να τον ξεχάσει η Μελίτα, σ' αυτόν δεν θα ξαναγυρίσει”. Να ξαναγυρίσει, να ξαναγυρίσει!!!! Gioupi Gioupi Gioupi
Τέλος μου άρεσε πάρα πολύ η ανωτερότητα της Δάφνης. Έχει δίκιο που δεν θέλει να μπλεχτεί κανένας άλλος στον καβγά της με τον σύζυγό της. Ο Νικόλας την υποβιβάζει και την προσβάλλει με τις υποψίες του ότι αυτή έχει εξωσυζυγική σχέση. Ίσως επειδή την πρόδωσε κάποτε τόσο αισχρά με την Εύα, αισθάνεται μόνιμα υπό στην σχέση τους και βρίσκει τώρα ευκαιρία να βγει από πάνω.

Δεν μου άρεσε η στάση της Νόρας απέναντι στον Λουκά. Επί πόσα επεισόδια ο καημένος τα ακούει χωρίς λόγο. Και ειδικά όταν του λέει “βρήκες το παιδί να πιαστείς” τον αδικεί κατάφωρα. Από πότε το πιο ανθρώπινο όνειρο μετατράπηκε σε κατηγορία;
Κλείνοντας, η ανευθυνότητα του Χαριτέικου συνεχίζεται ακάθεκτη. Μόλις δημοσιεύτηκε στις εφημερίδες ότι αυτό το μωρό κουβαλά 50.000.000 ευρώ και το βγάζουν έτσι απλά για βόλτα πιστεόντας ότι οι φήμες περί μικρότερης πραγματικής κληρονομιάς κλπ είναι ικανές να αποτρέψουν επαγγελματίες συμμορίτες;; Αν είναι δυνατόν!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cancoon στις Παρ Οκτ 08, 2010 9:23 pm, 1 φορά
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:20 pm

JESSIE έγραψε:
Βάσω, ένας λόγος παραπάνω αν είσαι Λουκικιά, να χαίρεσαι που πάτησε λίγο πόδι κι αυτός, που τον είχε σήκω κάτσε η Νόρα. Αφού αυτής είναι το φταίξιμο, ας τα ακούσει , δεν θα πάθει τίποτε, να είναι πιό προσεκτική στο μέλλον, γιατί ο άλλος δεν μπορεί να είναι μονίμως το θύμα της υπόθεσης.

Ναι αλλα δεν είναι αυτος ο Λουκάς !!!! ο Λουκάς δεν ήθελε ποτέ να είναι ο κυρίαρχος της σχέσης, ο υστερικός ή ο ''κατίνας''.
Ο Λουκάκος ήταν πάντα ''φιλος'', ήταν δίπλα σε όλους και ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ!
Αγαπάμε τον Λουκά για αυτό που είναι ( Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 390118 ) και δεν τον θέλουμε διαφορετικό !!! Δεν θέλω να βλέπω τον Λουκά να λέει ''αι στο διάλο'' στην Νόρα.. Θέλω να τον βλέπω να της λέει "Βζντούπ, κατευθείαν στην καρδιά" Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 785868

Εγώ το Λουκά τον πάω γιατί είναι δίκαιος και τρέχει για όλους, αυτό που κάνει τώρα του το συγχωρώ γιατί είναι πληγωμένος και μπερδεμένος, αλλά αυτό που δεν μ'αρέσει στο χαρακτήρα, είναι που είναι λίγο ....χοντρός στις εκφράσεις του, δηλ. το χιούμορ του χρειάζεται επειγόντως ρεκτιφιέ... Εγώ εκεί έχω τις ευαισθησίες μου....
Και γω γιαυτό τον πάω, και γιαυτό ξενερώνω που αλλάζει.

ΥΓ: πάντα αυτό το -χοντροκομμένο- χιουμοράκι είχε! Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 747840

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:25 pm

Μά δεν αλλάζει, βρε Βάσω, κι όλοι όσοι έτσι νομίζετε! Εκανε μιά φορά μιά κίνηση εκτός χαρακτήρα, αμέσως να πούμε οτι δεν είναι αυτός ο Λουκάς... Ολοι οι άνθρωποι έχουν στιγμές που βγαίνουν απ'τα ρούχα τους, γιατί όχι κι ο Λουκάς, άνθρωπος δεν είναι κι αυτός? Εγώ πάντα θέλω οι ήρωες να με εκπλήξουν, δεν μου αρέσει να είναι πάντα αυτό που περιμένουμε , γιατί έτσι γίνονται πληκτικοί!!! Δεν βλέπεις την Αμαλία, που απ'ό,τι καταλαβαίνω σου αρέσει και σένα, δεν έχει σταθερή προσωπικότητα, αλλά είναι απολαυστική στις αντιδράσεις της ό,τι κι αν κάνει....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:30 pm

JESSIE έγραψε:

Μά δεν αλλάζει, βρε Βάσω, κι όλοι όσοι έτσι νομίζετε! Εκανε μιά φορά μιά κίνηση εκτός χαρακτήρα, αμέσως να πούμε οτι δεν είναι αυτός ο Λουκάς... Ολοι οι άνθρωποι έχουν στιγμές που βγαίνουν απ'τα ρούχα τους, γιατί όχι κι ο Λουκάς, άνθρωπος δεν είναι κι αυτός? Εγώ πάντα θέλω οι ήρωες να με εκπλήξουν, δεν μου αρέσει να είναι πάντα αυτό που περιμένουμε , γιατί έτσι γίνονται πληκτικοί!!! Δεν βλέπεις την Αμαλία, που απ'ό,τι καταλαβαίνω σου αρέσει και σένα, δεν έχει σταθερή προσωπικότητα, αλλά είναι απολαυστική στις αντιδράσεις της ό,τι κι αν κάνει....

Η Αμαλία είναι θεότητα! Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 274331 Και είναι θεότητα γιατι είναι απρόβλεπτη και θεότρελη. Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 485250

Ο Λουκάς όμως δεν είναι έτσι. Και όπως είπες είναι κίνηση εκτός χαρακτήρα! Κάποιοι χαρακτήρες περιμένεις να κάνουν το διαφορετικό, κάποιοι όμως, παρουσιάστηκαν πιστοί, και με μια λογική συνέχεια. Και ένας απο αυτούς ήταν ο Λουκάς. Θεωρώ οτι ήταν απο τους πιο καλογραμμένους ρόλους, και τώρα είναι ένας τελείως διαφορετικός Λουκάς.

Ο Λουκάς - εκτός απο το θέμα της Νόρας- θα έδινε σημασία στο πρόβλημα του Νικόλα, ο Λουκάς δεν θα έλεγε σάχλες την ώρα που στο τηλέφωνο μιλάει ο Νικόλας για την υγεία ΕΝΟΣ ΜΙΚΡΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, και δεν θα φαιρόταν έτσι στη Νόρα. Είναι γενική η αλλάγη , όχι συγκεκριμένη...

Bring him back Επεισόδιο 414 - Ημερομηνία 08-10-2010 - Σελίδα 2 390118

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από sissaki Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:32 pm

JESSIE έγραψε:Amoust - θα συμφωνήσω σε όλα όσα είπες για το Λουκά και τη Νόρα.

Θα διαφωνήσω για την Καρταλιάδα. Κατ'αρχήν δεν είναι έτσι, γιατί όλα όσα γίνονται έχουν σύνδεση και με την παρέα και με τα μυστικά του παρελθόντος που αφορούν τούς πάντες, και κατα δεύτερον, υπάρχουν πάρα πολύ εκεί έξω που ενδιαφέρονται για τον Καρτάλη και το σόι του, και τι μυστικά κρύβει, οπότε ας μην είμαστε τόσο μεμψίμοιροι... Τα δύο ζευγάρια που απέμειναν και η Εύα, δεν γίνεται να κρατήσουν μόνοι τους μιά ολόκληρη σειρά για 3 χρόνια, οπότε ότι προστίθεται, είναι για ενίσχυση καί όχι για αποδυναμωμα της σειράς....
θα συμφωνήσω μαζί σου...να μου πείτε πώς πέρσι στρέφονταν όλα γύρω από το στέφανο να πω ναι αλλά φέτος δεν μπορώ να το δεχτώ...ο καθένας από την παρέα φέτος έχει το δικό του πρόβλημά να τον απασχολεί και δεν στρέφονται όλα γύρω από τον στέφανο και τις γυναίκες του...δεν λέω πως τα επεισόδια είναι απίστευτα αλλά δεν είναι και τόσο τραγικά...οι χαρακτήρες εξελίσσονται και βλέπουμε και άλλες πτυχές του εαυτού τους... όσο για την αντίδρασή του λουκα ίσως να ήταν λίγο υπερβολική αλλά ας μην ξεχνάμε πως η σχέση τους προηγουμένως ήταν σε φιλικό επίπεδο και είναι λογικό τώρα σαν ερωτευμένος να τα βλέπει διαφορετικά τα πράγματά...αν έπιανε εκείνη τη στιγμή τη νορα και της έλεγε έλα αγάπη μου να μιλήσουμε ίσως να φαινόταν κάπως αδιάφορη η στάση του... έμενα προσωπικά μου αρέσει που ο λουκασ βγάζει μια έντασή και μια πυγμή λίγο πιο διαφορετική από ο,τι μας είχε συνηθίσει...και βεβαία δεν πρέπει να ξεχνάμε πως οι παρεξηγήσεις μεταξύ των ζευγαριών συμβαίνουν και στην πραγματική ζωή απλά επειδή εδώ μιλάμε για τηλεόρασή ίσως να τις τραβάνε λίγο παραπάνω....
sissaki
sissaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Ασχολίες : Χορος, Θεατρο

Δημοσίευση από tweetyedem Την / Το Παρ Οκτ 08, 2010 9:35 pm

ΛΟΙΠΟΝ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΛΟΥΚΑ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΕΚΡΗΚΤΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΌΤΙ ΜΕ ΕΞΕΠΛΗΞΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΌΜΩΣ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΌΛΟΙ ΜΑΣ ΈΧΟΥΜΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ ΟΡΙΩΝ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΈΛΕΓΕ ΑΛΛΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ. ΣΤΗ ΝΟΡΑ ΌΜΩΣ ΜΟΥ ΈΚΑΤΣΕ ΚΑΠΩΣ!!!

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης