Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap45%Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 45% 
[ 30 ]
Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 67

Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 9:46 pm

annoula! έγραψε:Λοιπον ας σχολιασω και εγω το παρα πολυ καλο επεισοδιο που ειδα...γελασα,νευριασα,ολα για ολα...χαχα

Μπελλος-Τερης:παιδια ποσο τελειος ειναι ο Μπελλος ετσι;;;;;;ΑΓΑΠΩΩΩΩ Love!

Δαφνη-Νορα-Λουκας-Νικολακης:πολυ μαρεσε το"ΝΙΚΟΛΑΚΗ;;;" των αγοριων...πεθανα στο γελιο....και το" ΑΑΑ" του Νικολα μετα το να προσεχει η νυχτα τι λεει της Δαφνης,καθως και η υποκλιση της Νορας που ανοιξε ξαφνικα την πορτα ο Λουκας και την πηρε σβαρνα...χαχαχα

Νταιζη-Μπελλος:βρε Δημητρη μου δεν καταλαβαινεις το καημενο το κοριτσι;;;αφου σου λεει δεν μπορει να κοιμηθει χωρις εσενα δηλαδη γιατι δεν το καταλαβαινεις;;; vomit Απ τον Μπελλο θα το βρεις αγαπητο μου Νταιζουλινι Yess

Δαφνη θυμησου ειμαστε μαζι σου...χαχα εγω συμφωνω απολυτως μαζι της παιδια καταλαβαινω την ζηλεια του Νικολα αλλα μεχρι ενα σημειο...!!!!!

Αχου τι γλυκο παιδακι που ειναι ο Μαριος.....και τα δικα μου σεβη....Α και τι του τα λες Λουκα αφου η Δαφνη το χει πει στο θεμα υπνος ειναι ιδιοιιιι πατερας και γιος...χιχιχιχι

Σανδαλι-Χρηστος:καλα ειναι ολοφανερο πως τον αγαπει πραγματικα αλλα καλα της κανει ο Χρηστακος.....της αξιζει το φτυσιμο που της ριχνει... malli
Να κανω ενα τρελο σεναριο;;;;η Αννα αδερφη του Χρηστου.....το ειπα αποτομα;;;
emmm αλλα γιατι ενδιαφερετε τοσο για αυτη;;;;εφοσον ειναι ερωτευμενος με την Νταιζουλα....

Αμαλια(ΘΕΑ)-Μελιτονι:τι ηταν αυτο που φορουσε η Αμαλια Παναγια μου;;;γιατι η Μελιτα καλυτερα ντυμενη ητανε ;;;;ΟΧΙΙΙ!!!!!και συγκεκριμενα η μπλουζα δεν μαρεσε .....
Γιατι σε αυτο το εργο πρεπει καποιος να την φορεσει την κουρτινα;;;;ΜΟΥ ΛΕΤΕ;;;;;;αν και το συγκεκριμενο φορεμα θυμιζε τις θηκες που βαζουν τα κουστουμια για να μην τσαλακωθουν και τα λοιπα....λετε να μπερδευτηκε και να πηρε καμια απο τα κουστουμια του Πετρου;;;; την Αμαλια τουλαχιστον την ντυνανε ωραια....μην το ξαναδω το σημερινο....σας παρακαλω εχουμε και μια αισθητικη να υπερασπιστουμε....ειμαι κακια....(βεβαια γουστα ειναι αυτα..)η Αμαλια οτι και να βαλει θεα ειναι!!!χιχιχιχι
αλλα κατα τα αλλα μαρεσε πολυ το "Ρουσσου,Ρουσσου γιατι να εισαι Ρουσσου....;;;"Η Πεφανη ΘΕΑΑΑ : respect :

Ευακι-Νορακι τρελο ντουετακι..χιχιχι εκανα και ριμα:Ευαρα προσκυνωωωω πες ταα!!!!!και τωρα τελευταια ειναι κουκλαρα της φτιαχνουν και το μαλλι τελειο...θεαα!!!!και πριν κουκλαρα ητανε δηλαδη αλλα τωρα δεν ξερω κατι εχει αλλαξει... ))

Νταιζη-Μπελλος ξανα:Ο ανθρωπος τραβαει το ζορι του και συ τον απειλεις απο πανω πως θα του μαγειρεψεις...ε οχι λυπησου τον τον ερμο.....!!!!!

Αμαλια-Πετρος:εριξα ΤΟ γελιο....δεν υπαρχουν.....απλα : respect :
αυτη η γυναικα πρεπει να εχει διχασμενη προσωπικοτητα....γιατι με τον Ρουσσο ειναι διαφορετικη;;;πως ξαφνικα η Μελιτα εχει τα ιδια προσοντα με τους αλλους ανεργους;;;;ελα Χριστε.....!!!!!
επισης μου αρεσε αυτο το η Μελιτα ειναι και δικο μου παιδι σε αντιθεση με τον πελατη που τελικα τον λενε Επαμεινωντα ή Σταματη;;;;ποτε το ενα ποτε το αλλο.....η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω αυτη την στιγμη... xoxo
εκτος βεβαια αν οι φιλοι τον φωναζουν Επαμεινωντα και οι αλλοι Σωτηρη γιατι οσο να ναι το Σωτηρης εχει ενα κυρος...τι λεω;;;;; cake
οκ θυμαμαι οτι ειναι ονομα και επιθετο απλα με την ευκαιρια το γελοιοποιησα,κουβεντα να γινεται...χιχιχι ναι δεν την παλευω... ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!

Νορα-Λουκας:δεν ηθελε να σε στεναχωρησει μωρε το Νορακι.....αντι να της συμπαρασταθεις βρε Λουκακο μου την κανεις χειροτερα αλλα και η Νορα πεισμα....βεβαια αγαπη διχως πεισματα δεν εχει νοστιμαδα αλλα ειπαμε...χιχιχιχι πολυ στεναχωρηθηκα....Πετρακης-Δρακουλακη ΘΕΟΙΙ!!!

ΑΑΑ Δεν σχολιασα την σκηνη Ρουσσου-Λουκα...πολυ μαρεσει που του μιλαει σαν πατερας....τα αγαπει αυτα τα παιδια που να παρει...οπως εχει πει κι ο ιδιος....
Υ.Σ παλι κοιτουσε εκει εξω...αμα δεν μαθω τι κοιταει θα σκασω...χαχαχα

Αμαλια-Λουκας:Ασε μας βρε Αμαλια μου με το κακομοιρο το κροκοδειλακι ,την Μελιτα για οσους δεν καταλαβαν...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ;;;;θα καραφλιασω πρωτα ή μετα;;;;και τι να σου κανει ο Λουκας;;;;μη με τρελαινεις κι αλλο!!!!κατα τα αλλα ειχε πλακα το "ειπαμε οτι δεν χωριζεις μεχρι να αδειασω;;;"χαχαχα και βεβαια για την ποικιλια πατατων ...Αχ ο Λουκακος μου..παρηγορια θελει μωλε....χιχιχι

Μελιτα-Τερουλης:καλη η σκηνη...και μαρεσε η ατακα"νομιζα οτι ειστε απ αυτους του γελοιους τυπους με τις γελοιες ατακες..."χαχαχα

"ΤΙ ΕΓΙΝΕ;;;;ΧΩΡΙΣΑΜΕ"χαχα ντουετακι!!!!!!ΑΓΑΠΩΩ!!!!
αυτα....πωπω πολλα ειπα....καληνυχτααα!!!!!!οπως καταλαβαινετε μαρεσε πολυ το επεισοδιο...!!!!!!! Flkia σε ολους!!!!!!

εχεις απολυτο δικιο σε ολα!!!Τα ιδια θα ελεγα και εγω!!! oscar oscar
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 10:11 pm

JESSIE έγραψε:Το μοναδικό καινούργιο πράγμα που ακούστηκε ήταν οτι η Αντιγόνη ήταν επίσης ανακατεμένη στην υπόθεση των διαμαντιών, η οποία θα είναι η ίντριγκα του γ. κύκλου, πέρα από τα γκομενικά και τους χωρισμούς και τις επανασυνδέσεις...

Αυτό το συμπέρασμα πώς το έβγαλες? Απο τη συζήτηση Στέφανου-Εριέττας? Γιατί εκεί μίλησαν για την αντίθεση των δύο (Πέτρου-Αντιγόνης) στη σχέση τους κάτι το οποίο θα μπορούσε να κολλάει (λέμε τώρα) στην υπόθεση της δολοφονίας του Εριεττοπατερούλη, δεν νομίζω ότι είχε να κάνει με την πρόσφατη υπόθεση των διαμαντιών για αυτόν ακριβώς το λόγο που ανέφερες.

Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 10:26 pm

Επειδη δεν με λες και πολυ καλα....θα σχολιασω στα γρηγορα...

Κατα αρχας το ψηφισα καλο...

Μπελλος-Τερης τι συγγενεια να εχουν? Μονο σε μενα φαινεται ακομα πιο γελοιος ο Μπελλος τωρα που το παιζει κακος??? sisi Πφφ αδιαφορω και για τους 2....

Νορα-Λουκας δεν ηξερα ποιο να πρωτομουτζωσω σημερα..Ρε UFO??? UFO εισαι??? maaaad Οταν ελεγα να μου τον φερεις πισω το Λουκα δεν εννοουσα μονο για ενα επεισοδιο.....Η Νορα ειναι.........αντε να μη πω τι ειναιι : curse :

Η Νταιζη εκλαψε??Εζησα για να το δω κ αυτο....Χρηστο αγορι μου δειξε πυγμη.. Palamakia Δε σε θελει (λεμε τωρα) ο ανθρωπος κυρα μου παρτο χαμπαρι...Μας απειλει κιολας η οχια η διμουτσουνη Mmm

Μελιτα μια μουντζα απο μενα κερασμενη...Που σου κακοπεσε η δουλεια...Ελεοος ainta

Αμαλια επισης ελεοος...Εδω το παιδι εχει το πονο του κι αυτη τον χαλβα της... ainta

Ευα τα λες εσυ αλλα απο το ενα αυτι τους μπαινουν κ απο το αλλο τους βγαινουν...

"Εγω τη Νορα ηθελα μαζι μου για μια ζωη αλλα την εχασα"
"Τοτε που ηξερα τι εχει φαει, τι εχει δει στον υπνο της (εγω να δεις τι βλεπω κουμπαρε...ασε δε θες να ξερεις.. huhu )ηξερα ακομα και τι θα πει την επομενη στιγμη"
Aww Κουμπαρε α να χαθεις με συγκινησες κι αποψε....Ειναι να μη θες να του πιασεις....μαγουλακι??? inlove Τελεια η σκηνη με τον Πετρο!

Η Δαφνη το παραξηλωσε σημερα.....εχει δικιο σε πολλα αλλα η σημερινη συμπεριφορα της με χαλασε...

Τερης-Μελιτα ενας ερωτας γεννιεται (?) livani (3/3)

Απορια κρισεως-->Ο Λευτερης που την ειχε δει φατσικα και τη γνωρισε??? Τοσο διασημη πια η φατσα της??

Αντε και μια ερωτησουλα...

Τι σκεφτεται ο μικρος Μαριος ακουγοντας το Λουκα?

Α)Κατι εχει μεσα η μαρμελαδα...να μη φαω..ο νονος λωλαθηκε...τι ειναι αυτα τα μαυρα καρβουνα?
Β)Πλακα μου κανει αυτος? Εδω δεν ειπε σε μενα παραμυθι ο μπαμπας....σε αυτον θα ελεγε?

Γ)Ηταν 1 ηταν 2 ηταν 3 ινδιανοι, 4 ηταν 5 ηταν 6 ινδιανοι 7 ηταν 8 ηταν 9 ινδιανοι 10 ινδιανοι μικροι!!!! Ουπς..κατι μου λεει ο κυριος απεναντι...τι να ειπε? Αγχωθηκα τωρα...

Ωραίος και ο Πετράκηςπου κουρεύτηκε...Σμα, μαζέψου, σε βλέπω λέμε )

Confused? Που με ειδε παλι???? Confused?
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από pruedens Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 10:30 pm

ξερετε ενα τραγουδι της Lady Gaga????
Oh boy you've left me speechless
You've left me speechless so speechless

τι να σχολιασω η πρωτη σκηνη με αφησε αφωνη ολα τα περιμενα αυτο never...

οσο για Νορα/Λουκα ---ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣΣΣΣΣΣΣ θα τους αρπαξω και τους δυο να τους χτυπησω τα κεφαλια μπας και συνελθουν αλλα θα με προλαβει η Ευα _μακαρι_

οσο για μελιτα ??? αλλαξε επιθετο και χωρα.....αλλα αν σε προσλαβουν λιγο δυσκολο..το κοβω...

Ο Δημητρακης θα το παιξει αφραγκος για να "παιξει" με την Νταιζη... αρε γελιο που θα πεσει και το χαιρομαι μια ο Χρηστος που προχωραει στη ζωη του μια ο Μητσος που θα της την κανει.....αχ......καλες μερες ερχονται.....

το ψηφιζω καλο γιατι νυσταζω και δεν βλεπω το ισωμα!!

pruedens

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 10:41 pm

Το επεισόδιο ήταν ακόμα πιο μέτριο από το χθεσινό. Αχ πού είναι τα πρώτα επεισόδια της σαιζόν που είχαν Στέφανο – Μελίτα, χαμό και πανικό;;;
Τέλος πάντων οι παρατηρήσεις που έχω να κάνω είναι οι εξής:
Χάρηκα που η Δάφνη είπε αλήθειες σε αυτό το επεισόδιο. Πράγματι η Νόρα είχε χρησιμοποιήσει τον Μπέλλο για να κάνει τον Λουκά να ζηλέψει και πράγματι ο Νικόλας την πρόδωσε παντρευόμενος κάποια άλλη (την κολλητή της την Εύα βεβαίως βεβαίως). Αυτό δε το δεύτερο δεν ξεπερνιέται καθόλου εύκολα, όπως ήθελε να μας πείσει τόσο καιρό. Εκεί που νομίζω ότι η Δάφνη ακόμα κρύβεται πίσω από το δάχτυλό της είναι στο θέμα του Λευτέρη. Αυτά που έλεγε ότι θα βγει μαζί του για να τεστάρει τον Νικόλα και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, ήταν προπέτασμα καπνού. Ο Λευτέρης της αρέσει, όπως της αρέσει και να περνάει χρόνο μαζί του. Καλά όχι ότι την αδικώ σε αυτό, ειδικά αν συγκρίνει κανείς τον Λευτέρη με τον Νικόλα.
Από κει και πέρα οι καβγάδες Δάφνης – Νικόλα και Λουκά – Νόρας δεν πρόσθεσαν τίποτα καινούριο, το δίκιο το έχουν η Δάφνη και ο Λουκάς. Υπήρξε πάντως κάτι σημαντικό που δεν μου άρεσε στην συμπεριφορά του Λουκά. Όταν έμαθε για το γυναικολογικό πρόβλημα της Νόρας και καβγάδισε μαζί της γιατί δεν του το εμπιστεύτηκε η ίδια νωρίτερα, δεν περίμενα βέβαια να πάρει πίσω το “χωρίζουμε” ούτε και υπήρχε λόγος να το κάνει. Ωστόσο έστω και χωρισμένοι που είναι με τη Νόρα, έπρεπε να κάνει μια κίνηση τρυφερότητας προς αυτήν. Εδώ σε μια άγνωστη που μαθαίνουμε ότι αντιμετωπίζει τέτοιο πρόβλημα λέμε μια τρυφερή κουβέντα, δεν μπορούσε να πει ο Λουκάς στην Νόρα;;;
Κουράστηκα πολύ με τον Στέφανο και την Εριέττα. Εκτός του ότι αυτός βαριέται που ζει όταν είναι μαζί της ενώ αυτή του κολλάει παντοιοτρόπως, όλο λένε για πράγματα που πρέπει να ανακαλύψουν, να βρουν, να μάθουν και μπλα μπλα μπλα. Τελικά εμείς θα μάθουμε τίποτα για το παρελθόν Ρούσσου, Αντιγόνης, Χατζηβασιλείου, Στέφανου κλπ κλπ ή όχι;;;
Ο παρολίγον εργοδότης της Μελίτας μίλησε πολύ σωστά όταν αυτή τον ρώτησε αν την προσέλαβε λόγω του πατέρα της. Και στις πιο δύσκολες αγορές εργασίας οι συγγένειες, οι γνωριμίες και οι διασυνδέσεις αποτελούν πολύ σημαντικό παράγοντα πρόσληψης κάποιου σε μία θέση μαζί με τα πτυχία του κλπ. Έτσι δεν καταλαβαίνω γιατί η Μελίτα το παίρνει τόσο στραβά. Τιμητικό είναι γι' αυτήν βέβαια αλλά άδικα αυτοτιμωρείται έτσι.
Η συνάντηση Λευτέρη – Μελίτας ήταν καλή. Η Μελίτα έχει οριοθετήσει την σχέση της με τους φεγγαροπετρίτες. Υπάρχει αγάπη αλλά δεν ανήκει στην παρέα τους. Το βρίσκω πολύ έξυπνη σεναριακή επιλογή. Δεν χρειάζεται να γίνουν όλοι μια παρέα σε αυτό το σίριαλ: δεν έχουν τα ίδια κοινωνικοοικονομικά σημεία αναφοράς ούτε κοινές εμπειρίες για να είναι αληθοφανές κάτι τέτοιο. Ο Λευτέρης την προσέγγισε με ανθρώπινο ενδιαφέρον και αυτοί οι δύο μπορούν να γίνουν δυο ειλικρινείς φίλοι που θα στηρίξουν ο ένας τον άλλον.
Τι λόγους έχει ο Μπέλλος που τον έκαναν να προχωρήσει σε γάμο με την Νταίζη ενώ ξέρει το ποιόν της;;; Και πολύ περισσότερο, αφού ξέρει για τι πράγματα είναι ικανή, γιατί της αποκαλύπτει ότι έχει οικονομικά προβλήματα βάζοντας τον εαυτό του σε κίνδυνο;;;;
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 10:48 pm

Η φιλια εχει κλεισει σ αυτο το σηριαλ! Nyxia
Η ΜΕλιτα κανει τρομερο ερωτικο διδυμο με το Λευτερη!
Επιτελους βρηκε το δρομο της!
όσο για Σταυρου Εριέττα καμια βαρεμαρα δεν βλέπω,
αντιθετα υπαρχει ροη και απο τους δυο και δενουν πολυ καλά
και ο Στεφανος την ψιλοπέφτει στο Εριεττάκι....!
Για να υπάρχει αλλαγη απο τα επεισόδια τα αρχικα που νοσταλγεις
καλη μου μάλλον....αρεσαν σε ελαχιστους
Nyxia

Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 11:21 pm

Μηπως πρεπει να αρχισω να φοβαμαι? κυκλοφορη Ιωση χωρισμου που δεν παιρνει κ αντιβιωση...? Σημερα χωρισαν ολοι
Λουκας- Νορα Νικολας -Δαφνη κ Χρηστος Νταιζη και καλα για το τελευταιο ζευγαρι το ψιλοχαρηκα ειναι αληθεια μηπως και το βρει απο τον Χρηστο η Νταιζουλα μας .....(Που σημερα ο Χρηστος ηταν πολυ καλος κ γενικα φετος μου φαινεται πολυ καλυτερος ..).
Ο Λουκακος σημερα με ελιωσε ....εβλεπα στο βλεμα του ποσο πολυ πονουσε....ενα oscar απο μενα γιατι ηταν ολα τα λεφτα...οπως κ η νορα βεβαια...
Η Ευα παντα εκει για τους φιλους της....και ηταν για ακομα μια φορα κουκλαρα...
Ο Μπελλος ξυπνησε ....πονηρεψε κ το ματι του καλε....αχ κατι ετοιμαζει για το Νταιζουλινη κ ποσο χαιρομαιιιι....καιρος της ειναι...
Ο Ρουσσος με την Αμαλια στο γραφειο ειχαν πολυ πλακα ....η ειρωνια και τα πειραγματα...μου εφεραν ευχαριστες εικονες στο μυαλο...
Και φυσικα Μελιτουλα Τερης....ΥΠΕΡΟΧΟ ΖΕΥΓΑΡΙTongue...ετσι μπραβο ...με την Μελιτα να τον μπλεξεται κ να αφησεται την Ευα ησυχη.....
Η Δαφνη ενταξει ειπαμε την αμφισβητισε ο Νικολας αλλα πολυ τα μυαλα της αερα πηρανε και φοβαμαι μηπως τελικα ηταν η αφορμη ολο αυτο
απο μενα πολυ καλο ...
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 11:40 pm

ειρηνη7 έγραψε:
annoula! έγραψε:Λοιπον ας σχολιασω και εγω το παρα πολυ καλο επεισοδιο που ειδα...γελασα,νευριασα,ολα για ολα...χαχα

Μπελλος-Τερης:παιδια ποσο τελειος ειναι ο Μπελλος ετσι;;;;;;ΑΓΑΠΩΩΩΩ Love!

Δαφνη-Νορα-Λουκας-Νικολακης:πολυ μαρεσε το"ΝΙΚΟΛΑΚΗ;;;" των αγοριων...πεθανα στο γελιο....και το" ΑΑΑ" του Νικολα μετα το να προσεχει η νυχτα τι λεει της Δαφνης,καθως και η υποκλιση της Νορας που ανοιξε ξαφνικα την πορτα ο Λουκας και την πηρε σβαρνα...χαχαχα

Νταιζη-Μπελλος:βρε Δημητρη μου δεν καταλαβαινεις το καημενο το κοριτσι;;;αφου σου λεει δεν μπορει να κοιμηθει χωρις εσενα δηλαδη γιατι δεν το καταλαβαινεις;;; vomit Απ τον Μπελλο θα το βρεις αγαπητο μου Νταιζουλινι Yess

Δαφνη θυμησου ειμαστε μαζι σου...χαχα εγω συμφωνω απολυτως μαζι της παιδια καταλαβαινω την ζηλεια του Νικολα αλλα μεχρι ενα σημειο...!!!!!

Αχου τι γλυκο παιδακι που ειναι ο Μαριος.....και τα δικα μου σεβη....Α και τι του τα λες Λουκα αφου η Δαφνη το χει πει στο θεμα υπνος ειναι ιδιοιιιι πατερας και γιος...χιχιχιχι

Σανδαλι-Χρηστος:καλα ειναι ολοφανερο πως τον αγαπει πραγματικα αλλα καλα της κανει ο Χρηστακος.....της αξιζει το φτυσιμο που της ριχνει... malli
Να κανω ενα τρελο σεναριο;;;;η Αννα αδερφη του Χρηστου.....το ειπα αποτομα;;;
emmm αλλα γιατι ενδιαφερετε τοσο για αυτη;;;;εφοσον ειναι ερωτευμενος με την Νταιζουλα....

Αμαλια(ΘΕΑ)-Μελιτονι:τι ηταν αυτο που φορουσε η Αμαλια Παναγια μου;;;γιατι η Μελιτα καλυτερα ντυμενη ητανε ;;;;ΟΧΙΙΙ!!!!!και συγκεκριμενα η μπλουζα δεν μαρεσε .....
Γιατι σε αυτο το εργο πρεπει καποιος να την φορεσει την κουρτινα;;;;ΜΟΥ ΛΕΤΕ;;;;;;αν και το συγκεκριμενο φορεμα θυμιζε τις θηκες που βαζουν τα κουστουμια για να μην τσαλακωθουν και τα λοιπα....λετε να μπερδευτηκε και να πηρε καμια απο τα κουστουμια του Πετρου;;;; την Αμαλια τουλαχιστον την ντυνανε ωραια....μην το ξαναδω το σημερινο....σας παρακαλω εχουμε και μια αισθητικη να υπερασπιστουμε....ειμαι κακια....(βεβαια γουστα ειναι αυτα..)η Αμαλια οτι και να βαλει θεα ειναι!!!χιχιχιχι
αλλα κατα τα αλλα μαρεσε πολυ το "Ρουσσου,Ρουσσου γιατι να εισαι Ρουσσου....;;;"Η Πεφανη ΘΕΑΑΑ : respect :

Ευακι-Νορακι τρελο ντουετακι..χιχιχι εκανα και ριμα:Ευαρα προσκυνωωωω πες ταα!!!!!και τωρα τελευταια ειναι κουκλαρα της φτιαχνουν και το μαλλι τελειο...θεαα!!!!και πριν κουκλαρα ητανε δηλαδη αλλα τωρα δεν ξερω κατι εχει αλλαξει... ))

Νταιζη-Μπελλος ξανα:Ο ανθρωπος τραβαει το ζορι του και συ τον απειλεις απο πανω πως θα του μαγειρεψεις...ε οχι λυπησου τον τον ερμο.....!!!!!

Αμαλια-Πετρος:εριξα ΤΟ γελιο....δεν υπαρχουν.....απλα : respect :
αυτη η γυναικα πρεπει να εχει διχασμενη προσωπικοτητα....γιατι με τον Ρουσσο ειναι διαφορετικη;;;πως ξαφνικα η Μελιτα εχει τα ιδια προσοντα με τους αλλους ανεργους;;;;ελα Χριστε.....!!!!!
επισης μου αρεσε αυτο το η Μελιτα ειναι και δικο μου παιδι σε αντιθεση με τον πελατη που τελικα τον λενε Επαμεινωντα ή Σταματη;;;;ποτε το ενα ποτε το αλλο.....η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω αυτη την στιγμη... xoxo
εκτος βεβαια αν οι φιλοι τον φωναζουν Επαμεινωντα και οι αλλοι Σωτηρη γιατι οσο να ναι το Σωτηρης εχει ενα κυρος...τι λεω;;;;; cake
οκ θυμαμαι οτι ειναι ονομα και επιθετο απλα με την ευκαιρια το γελοιοποιησα,κουβεντα να γινεται...χιχιχι ναι δεν την παλευω... ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!

Νορα-Λουκας:δεν ηθελε να σε στεναχωρησει μωρε το Νορακι.....αντι να της συμπαρασταθεις βρε Λουκακο μου την κανεις χειροτερα αλλα και η Νορα πεισμα....βεβαια αγαπη διχως πεισματα δεν εχει νοστιμαδα αλλα ειπαμε...χιχιχιχι πολυ στεναχωρηθηκα....Πετρακης-Δρακουλακη ΘΕΟΙΙ!!!

ΑΑΑ Δεν σχολιασα την σκηνη Ρουσσου-Λουκα...πολυ μαρεσει που του μιλαει σαν πατερας....τα αγαπει αυτα τα παιδια που να παρει...οπως εχει πει κι ο ιδιος....
Υ.Σ παλι κοιτουσε εκει εξω...αμα δεν μαθω τι κοιταει θα σκασω...χαχαχα

Αμαλια-Λουκας:Ασε μας βρε Αμαλια μου με το κακομοιρο το κροκοδειλακι ,την Μελιτα για οσους δεν καταλαβαν...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ;;;;θα καραφλιασω πρωτα ή μετα;;;;και τι να σου κανει ο Λουκας;;;;μη με τρελαινεις κι αλλο!!!!κατα τα αλλα ειχε πλακα το "ειπαμε οτι δεν χωριζεις μεχρι να αδειασω;;;"χαχαχα και βεβαια για την ποικιλια πατατων ...Αχ ο Λουκακος μου..παρηγορια θελει μωλε....χιχιχι

Μελιτα-Τερουλης:καλη η σκηνη...και μαρεσε η ατακα"νομιζα οτι ειστε απ αυτους του γελοιους τυπους με τις γελοιες ατακες..."χαχαχα

"ΤΙ ΕΓΙΝΕ;;;;ΧΩΡΙΣΑΜΕ"χαχα ντουετακι!!!!!!ΑΓΑΠΩΩ!!!!
αυτα....πωπω πολλα ειπα....καληνυχτααα!!!!!!οπως καταλαβαινετε μαρεσε πολυ το επεισοδιο...!!!!!!! Flkia σε ολους!!!!!!

εχεις απολυτο δικιο σε ολα!!!Τα ιδια θα ελεγα και εγω!!! oscar oscar

Ευχαριστω Ειρηνη μου!!!!!!Χαιρομαι που συμφωνουμε!!!!! Φιλια!!!

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τρι Οκτ 12, 2010 11:56 pm

ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ!! Flkia σορρι για το οφτοπικ!! Tigania
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 12:18 am

Ο Μπέλλος έχει γίνει ο πιο ενδιαφέρον άντρας της σειράς και εγώ θα τον υποστηρίξω. Κατ' αρχήν είναι ο πιο καλογυναικάς. Τρυφερός, περιποιητικός, ανοιχτοχέρης, σταθερός, μια αγαπάει και για κοίτα πράγματα με την ίδια είναι και ερωτευμένος! Τώρα ποια είναι η σχέση του με το Λευτέρη και τι σκοπούς έχει για τη Νταίζη μένει να το δούμε.
Στέφανος...δεν τον χαλάει καθόλου η Εριέτα και να τα αφήσει αυτά που ξέρει για απόλυτους και αηδίες,
Δαφνούλα....έ την τρώει ο ........της και τα περί σκλάβων και προσβολών είναι εκ του πονηρού. Τέτοια αλλαγή μόνο τρίτο πρόσωπο μπορεί να την προκαλέσει , δεν είμαστε πια και τόσο αφελείς.
Νόρα Λουκάς πολύ μέτριοι στο παίξιμο με τη Δρακουλάκη ακόμα χειρότερη.
Η Εύα από δήμαρχος κλητήρας στη σειρά. Θα μπορούσε όμως να έχει ιστορία επάνω της με την κληρονομιά και με τον άντρα της και όχι να μολλιοτραβηχτεί με τη Δάφνη για να μην πω και με τη Μελίτα που μόλις ακουσε για γνωστό της Εύας γέλασε μέχρι τα αυτιά.
Εκτιμώ την προσπάθεια της Μελίτας να φανεί ανεξάρτητη, σεναριακά όμως είναι άτοπη μια τέτοια προσπάθεια σε καιρούς που υπάρχουν ένα εκατομμύριο άνεργοι. Δεν είναι κακό να δεχτείς μια βοήθεια, ο καθένας θα εκμεταλλευόταν τις γνωριμίες του ειδικά σε τόσο δύσκολους καιρούς.
Ο Λευτέρης απλώνει δίχτυα παντού; Είναι απλώς ευγενικός ή θα γελοιοποιήσουν το ρόλο δοκιμάζοντας χημείες και κόβοντας αντιδράσεις του κοινού;
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 7:00 am

Επιτέλους σήμερα ένα επεισόδιο που αξίζει να γράψεις 2 γραμμές,έχει κάτι να σχολιάσεις...
Μ άρεσε πολύ η Ξυλά σήμερα...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ δώστε της ρόλο...Την είχαμε χάσει τόσο καιρό και σήμερα ΚΕΝΤΗΣΕ...
Μου την έσπασαν οι χωρισμοί (όχι όλοι Χρήστος-Νταίζη Yess ) και αρχίζω να απορώ για τα θηλυκά της σειράς.. Τι ακριβώς θέλουν να μας περάσουν?? Ότι οι γυναίκες δεν ξέρουν τι θέλουν??Η Δάφνη (ψιλό) ότι θυμάται-χαίρεται... Στις δυσκολες καταστάσεις κάνει ανασκαφές αφήνει μπηχτές που αφορούν το παρελθόν, κατηγορεί για πράγματα που υποτίθεται μπορούσε να συγχωρήσει για να προχωρήσει (Εύα-Νικόλας) και μιλά για Μπέλλο-Νόρα( εκείνη δεν χασκογελούσε με τις ζηλίτσες του Λουκάκου και χαιρόταν?)
Ουτε αυτός είναι σωστός τρόπος συμπεριφοράς, (ενός συγκροτημένου ατόμου του/στον) ούτε το φαγητό με τον Τέρη, οι αναπάντητες κλήσεις πάντου (προς Νικόλα) και το διαζύγιο....
Άνθρωποι που αγαπούν δεν φέρονται έτσι...
Η Νόρα ασχολιάστη ΚΑΙ άκαρδη... Που το άφησε το αγόρι μας καλέ? Snif
Η Αμαλία μαζί με την κόρη της στο δικούς τους κόσμους...ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΑΞΙΕΣ..
Μελίτα+Τέρης= L.F.E. and everrrr!!! Love Heart2
Αν και εκνευριστικό το επεισόδιο για πολλές σκηνές και χωρισμούς...
Για ΕΥΑΡΑ, Πέτρο, Λουκάκο και Χρηστάρα... Το ψηφίζω καλό...!
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Δημοσίευση από maria* Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 9:09 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
JESSIE έγραψε:Το μοναδικό καινούργιο πράγμα που ακούστηκε ήταν οτι η Αντιγόνη ήταν επίσης ανακατεμένη στην υπόθεση των διαμαντιών, η οποία θα είναι η ίντριγκα του γ. κύκλου, πέρα από τα γκομενικά και τους χωρισμούς και τις επανασυνδέσεις...

Αυτό το συμπέρασμα πώς το έβγαλες? Απο τη συζήτηση Στέφανου-Εριέττας? Γιατί εκεί μίλησαν για την αντίθεση των δύο (Πέτρου-Αντιγόνης) στη σχέση τους κάτι το οποίο θα μπορούσε να κολλάει (λέμε τώρα) στην υπόθεση της δολοφονίας του Εριεττοπατερούλη, δεν νομίζω ότι είχε να κάνει με την πρόσφατη υπόθεση των διαμαντιών για αυτόν ακριβώς το λόγο που ανέφερες.

Και γω αυτό κατάλαβα, ότι η Αντιγονάρα είναι μπλεγμένη με τα διαμάντια. Γιατί η Αντιγόνη τρελάθηκε εντελώς με το θέμα της επικείμενης σχέσης του γιου της, και ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι κάτι είναι κρυμμένο γιατί στο τέλος τέλος θα τη βόλευε να έχει σχέση ο Στέφανος με την Εριέττα και εκείνη να αποσύρει τις κατηγορίες. Άσε που και η Νταίζη αυτό είπε, αλλά ούτε στην Νταίζη αποκάλυψε την αλήθεια. Και βέβαια γίνεται πιο ξεκάθαρο στο σημερινό επεισόδιο, μετά τη συνάντηση Ρούσσου-Στέφανου όπου ο Στέφανος ζητά εξηγήσεις, ο Ρούσσος πάει και λέει στην Αντιγόνη "το θέμα πρέπει να θαφτεί".
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 9:14 am

maria* έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:

Και γω αυτό κατάλαβα, ότι η Αντιγονάρα είναι μπλεγμένη με τα διαμάντια. Γιατί η Αντιγόνη τρελάθηκε εντελώς με το θέμα της επικείμενης σχέσης του γιου της, και ξέρουμε όλοι πολύ καλά ότι κάτι είναι κρυμμένο γιατί στο τέλος τέλος θα τη βόλευε να έχει σχέση ο Στέφανος με την Εριέττα και εκείνη να αποσύρει τις κατηγορίες. Άσε που και η Νταίζη αυτό είπε, αλλά ούτε στην Νταίζη αποκάλυψε την αλήθεια. Και βέβαια γίνεται πιο ξεκάθαρο στο σημερινό επεισόδιο, μετά τη συνάντηση Ρούσσου-Στέφανου όπου ο Στέφανος ζητά εξηγήσεις, ο Ρούσσος πάει και λέει στην Αντιγόνη "το θέμα πρέπει να θαφτεί".

H Aντιγόνη γνωρίζει ποιοι είναι αυτοί που φάγανε τον πραγματικό μπαμπά της Ερις. Μέσα σε αυτούς ήταν ο άντρας της, ο εραστής της και ο Ρούσσος. Μπορεί εύκολα να κατηγορηθεί και αυτή, αφού το ξέρει.

Αφού ψάχνει η Εριέττα, αλλα και ο Στέφανος για το παρελθόν τους, με ενωμένες τις δυνάμεις, θα μπορούν ακόμα πιο εύκολα να βγάλουν άκρη, γιαυτό ΔΕΝ τους θέλουν μαζί, γιαυτό ο Ρούσσος είπε ''Μακριά ο Καρτάλης απο την κόρη μου''

Μπορεί να είναι μπλεγμένη η Αντιγόνη, αλλα το απόσπασμα, δεν μου έδωσε αυτή την εντύπωση.

Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 9:39 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεύτερο επεισόδιο της φετεινής σεζόν που αξίζει σχολιασμό οπότε ας σχολιάσω κι εγώ..

Φιλαράκια σούπερ αυτοκόλλητα (γεια σου βρε Άρια)
Ο φίλος μας ο Λευτεράκης, κλασσικά ιδρωμένος – μην χαλάσουμε και την εικόνα μας, υποδέχεται τον –παντα στην τρίχα- Μπέλος τέλος!

Δεν καταλαβα ποιος από τους δύο έχει το πάνω χέρι και δεν με ενδιαφέρει.

Ο Μπέλλος και καλά είναι ξύπνιος? Άρα κάποτε ήξερε παρα πολύ καλά ότι έμπαινε ανάμεσα στον ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΟ και το έπαιζε ΒΛΗΤΟ μόνο και μόνο για να παίρνει η Νταίζη το φταίξιμο για τα κατιναριά που κάνανε?

Fskl λοιπον! Μόνο αυτό σου αξίζει!!!

+++

Νυχτερινές συναντήσεις
Η σκηνή πιο κουλή δεν θα μπορούσε να είναι!!! Η Νόρα και ο Λουκάς έκαναν τις γλάστρες στον καυγά Δάφνης – Νικόλα μέχρι να χρειαστεί να ρίξουν λάδι στη δική τους φωτιά! Κι αυτά τα Νικολάκη και κα Κοκοβίκου με χάλασαν τα μάλα και τα πλείστα!!!

Να μη σχολιάσω τη Νόρα που την είδε δικηγόρος της Δάφνης. Δηλαδή συγνώμη αν η σκηνή έπρεπε να βγει σοβαρή, αλλα εγώ την βρήκα γελοία!!!

Το ότι η Νόρα έδιωξε το Λουκά από το σπίτι ενώ ξέρει ότι δεν έχει άλλο σπίτι επιηκώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

Το μόνο που άξιζε ήταν η κραυγή του Νικόλα και η πόρτα που άνοιξε πάνω στην υπόκλιση της Νόρας κατά τα άλλα... Ee?

+++

Εννοείται δεν σχολιάζω πατσοζεύγαρο!

+++

Πατήρ, υιός & Λουκικό πνεύμα
ΠΟΛΥ καλή συζήτηση! Επιτέλους ακούστηκαν σοβαρά και σωστά λόγια! Εύγε!!!

+++

Και ξημέρωσε ο Θεός τη μέρα..

Χρήστος - Νταίζη
Καταπληκτική σκηνή!!!

Η Νταίζη έβγαλε όλη της την κακία και άρχισε τις απειλές,τελικά δεν αντέχει που έχασε το Χρήστο!!! Αγάπη ή κτητικότητα? Λύγισα όταν την είδα να κλαίει αλλα έλα μου που το ευχαριστιέμαι!!! yey

Το "η ξινή" με έκανε και γέλασα χαχαχαχαχαχαχα Μου αρέσει τρελά που λυσσάει το πεδιλάκι! Εύγε Χρηστάρα!!!

Κασσανδρινός και Πολυχρονίδη βγάζουν κάτι απίστευτο μαζί!!!

Ο Χρήστος μου άρεσε που για ακόμα μια φορά της την είπε και ξετρελάθηκα με την προειδοποίησή του να μην τον δοκιμάζει! Έμπαινε αγορίνα μου!!! inlove

+++

Ρούσσος – Επαμεινώνδας – Μελίτα – Αμαλία και ξανά Ρούσσος
Καλέ πρώτη φορά κομπάρσος τόσο καλός! Μπράβο τι να πω!!! (Επίσης πολύ γνωστή φυσιογνωμία, μπορείτε να μου θυμήσετε που αλλού τον έχω δει τον κύριο???)

Όσο για τη Μελίτα κάποιος να της πει να πάει να κοιταχτεί! Γιατί ο άνθρωπος το μόνο που της είπε πριν εκείνη απορρίψει την πρόταση είναι ότι το όνομά της είναι εγγύηση για το τι είδους άνθρωπος είναι, δηλαδή υπεύθυνη και εργατική σαν τον πατέρα της (λέεεμε τώρα). Αλλα η μανταμίτσα όλα τα καταλαβαίνει κατά πως εκείνη θέλει! Fskl μαρή που σου προσφέρουν και δουλειά και λες όχι!

Για να τρέχεις μετά να ξεφτιλίζεσαι στα κομμωτήρια και να απαιτούν να σε λυπηθούμε κιόλας? Ιουυυ!

Επίσης στη σκηνή με την Αμαλία, κάποιος να δείρει τη μανταμ αχαρίστου που δεν άλλαξε και το όνομά της Fskl ξανά μαντάμ!!! Έλεος!!! Σαν πολύ δεν την είδαμε σήμερα? Άντε και ανακατεύομαι!

Καλά όταν η Αμαλία άρχισε να απαγγέλει δεν με είχαν προειδοποιήσει και κόντεψα να πνιγώ και στον καφέ.. Κάτι μου θύμησε κάτι..

Επεισόδιο 416 - Ημερομηνία 12-10-2010 - Σελίδα 2 20742_224545919311_691474311_2992443_5940800_n

Ε μα ναι τα λόγια της Μελίτας μόνο έφηβος θα μπορούσε να τα πει αφού μόνο σαν 30αρα απο σπίτι δεν συμπεριφέρεται!

Η τελική σκηνή με το Ρούσσο όπως πάντα εξαιρετική! Κατρανίδης και Πεφάνη σαρώνουν!

Ο Ρούσσος απέδειξε ακόμα μια φορά τι καλός πατέρας που είναι και εγω θέλω την τσάντα της Αμαλίας τώωωωωωωωωωρα!!!

Εντωμεταξύ τι ακούω θέε μου? Η αγορά έχει τη Μελίτα γραμμένη? Εμείς να δείς! lmao

+++

Στέφανος - Εριέττα
Πολύ όμορφη η Εριέττα, ο Σταύρου πολύ καλός στο χαλαρό και εξαιρετικά βαρετή η κουβέντα τους... Sleep

+++

Λουκάς - Ρούσσος
Τρομερή σκηνή!!! Αυτοί οι δύο είναι πολύ γλυκούληδες μαζί, σαν πατέρας με γιο inlove

+++

Δάφνη – Νικόλας (γενικώς)
Η Δάφνη το πάει φυρί φυρί! Δηλαδή είναι λύση να βγεί με το Λευτέρη? Πολύ εύκολα ξέχασε πώς έκανε εκείνη όταν πήγαινε ο Νικόλας σε νυχτερινά ραντεβού και μάλιστα απο τη στιγμή που αρχίζει να βγαίνει και να φλερτάρει το Λευτέρη χάνει και όλο της το δίκιο! Για να μη σχολιάσω τις αηδίες που έλεγε στο Λευτέρη «οτι δεν λύνεται κόβεται» Είναι αυτή η Δάφνη που ξεραμε??? ΕΛΕΟΣ!!!

Έχουν και οι δύο τα δίκια τους αλλά με το να βγεί η Δάφνη με το Λευτέρη και να του κλείνει του Νικόλα το τηλεφωνο στα μούτρα τι θα βγάλει? Έτσι θα εκτιμήσει την αγάπη της???

Ο Νικόλας πάλι έχει σκαλώσει στο Λευτέρη??? Ήμαρτον με αυτό το πείσμα του!!! Επίσης είναι άρρωστος ο άνθωπΑς και δεν το ξέρει. Ξέρετε από τι πάσχει? Από κακό timing! Ήμαρτον...................

Πάντως το τράβηξε πολύ η Δάφνη που μίλησε με τη μία για διαζύγιο..

Γεωργόνη και Γιαννακόπουλος καταπληκτικοί και οι δύο!!!

+++

Νόρα – Λουκάς (γενικώς)
Ο καυγάς της Νόρας και του Λουκά εντελώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!! Όντως η Νόρα τον άφησε χωρίς σπίτι και χωρίς καν να τον σκεφτεί. Η συμπεριφορά της το βράδυ ήταν γαϊδουρινή.

Όσο για το πρωί ήθελα να πάρω το κεφάλι του ενός και να το χτυπάω στου άλλου! Ειδικά η Νόρα δεν έχω λόγια, αχαρακτήριστη! Κατανοώ ότι μπορεί να είναι πιεσμένη ψυχολογικά αλλά έπρεπε να του μιλήσει!

Και λυπάμαι αγαπημένα μου λουκανοράκια αλλα η Δρακουλάκη δεν μου άρεσε ιδιαίτερα..

Το βράδυ λυπήθηκε η ψυχή μου τον Λουκά. Η Νόρα θέλει πολλέεεεεεες σφαλιάρες! Έχει σκαλώσει ο εγκέφαλός της και δεν καταλαβαίνει τίποτα.. Συγκινήθηκα με τον Λουκά και ο Πετράκης μου άρεσε πoλύ!

Μη δω μόνο τη Νόρα να χτυπιέται γιατί ειλικρινά θα πω καλά να πάθει! Τι κουλαμάρες ήταν αυτές σήμερα???

Όσο για τη σκηνή με την Αμαλία δεν θα κάνω καν τον κόπο να την κάνω ξεχωριστή παράγραφο. Η Αμαλία είναι σίγουρα μάνα της Μελίτας!!! Φώναξε το Λουκά να σταθούν στη Μελίτα σαν αδέρφια (τον συγκόλησαν τον κομμένο λαιμό μην κολλάτε τώρα) και μόλις είδε ότι δεν μπορεί να βοηθήσει γιατί έχει δικά του προβλήματα ο άνθρωπος και δεν μπορεί να ασχολείται με τη Μελίτα που αποφάσισε να κάνει του κεφαλιού της τον σούταρε. Και μάλιστα ακόμα και για να του σταθεί ζήτησε αντάλλαγμα! Ελεος!!! Αμαλίτσα ναι είσαι μια αξιολατρευτη τρελή, είσαι όμως και χείριστος άνθρωπος και έτσι έκανες και την κόρη σου!

Σοβαρό θέμα η Μελίτα, μη σοβαρό το Νόρα –Λουκάς.... πότε γελάμε? xoxo

+++

Εύα

Go Ευάρα GO!!!

Καταρχήν εκπληκτικό ντύσιμο και χτένισμα, είναι μια κούκλα!!!

Go Ευάρα GO!!!

Κανονικά έπρεπε να αρχίσει να μοιράζει σφαλιάρες στους φίλους της για να συνέλθουν!!!

Go Ευάρα GO!!!

Όχι Νόρα μου δεν είναι κλάψα να μοιραστείς το πρόβλημά σου με τον άνθρωπό σου! : respect :

Go Ευάρα GO!!!

Νορα μου ο Λουκάς σου είναι, εσύ είσαι η Νόρα του και εγώ είμαι η Εύα και τα νεύρα μου έχουνε γίνει τσατάλια με τη βλακεία που σας δέρνει! : respect :

Go Ευάρα GO!!!

Μωρέ ο κόσμος πασχίζει να βρει έναν άνθρωπο να έχει δίπλα του κι εσείς τον βρήκατε και παίζετε με την τύχη σας! : respect :

Go Ευάρα GO!!!

Βρε αγόρι μου δεν θέλει να σε κάνει πέρα, πατέρα θέλει να σε κάνει! Πατέρα, το καταλαβαίνεις αυτό? : respect :

Go Ευάρα GO!!!

+++

Μελίτα – Λευτέρης
Η Μελίτα στην αρχή ξίνισε αλλά μόλις της είπε ο γυμναστής ότι ξέρει την Εύα τα ξέχασε όλα η κοπέλα και αναθάρρησε! ^^

Απο που ξέρει το πλήρες ονοματεπώνυμό του μου λέτε? Προσέχουμε λίγο όταν γράφουμε διαλόγους..

Πάντως ο Λευτέρης έτσι χαλαρός με τη Μελίτα δεν ήταν κακός. Μια χαρά δέσανε με την Παπα! Εύγε αγόρι μου ελπίζω να ένιωσες ότι εκεί είναι η κλίση σου!

Και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ η Μελίτα παραδέχτηκε ότι πέρασε και δεν ακούμπησε απο την παρέα της Φεγγαρόπετρας! Ουστ μαρί και ξωπαρεού λέμε!!!

Έβγαλε ζηλίτσα χαχαχαχαχα

Καλά να πάθεις, εσύ φταίς που δεν ανήκεις στην παρεα μανδαμ μια και είσαι ανοιχτοπόδα, δεν φταίει κανείς άλλος!!!

Και ναι υπάρχει αγάπη αλλα που να καταλάβεις εσύ απο αυτό? Εσύ αγαπάς μόνο τον εαυτό σου!!!

+++

Θα το ψηφίσω πολύ καλό..

Γιατί ασχοληθήκαμε με την πολυαγαπημένη μας παρέα!
Γιατί η ΞΥΛΑ ήταν ΘΕΑ κι ας μην της δίνετε στο ελάχιστον λίγο ρόλο!
Γιατί η Εύα πήρε φόρα και γουστάρω!
Γιατί ο Πετράκης με συγκίνησε απίστευτα!
Γιατί ο Ρούσσος επίσης με συγκίνησε με την κίνηση για την κόρη του!
Γιατί ο Ηλίας είπε σωστές κουβέντες χωρίς να το παίζει πυθία!
Γιατί Κασσανδρινός και Πολυχρονίδη μαζι είναι φωτιά!
Γιατί η Μελίτα επιτέλους παραδέχτηκε ότι δεν είναι μέλος της παρέας και δεν έχει και τα φόντα για να γίνει!
Γιατί δεν είχε απόλυτο!
Γιατί είχε πολύ λίγο από τα θέματα που δεν με αφορούν (ξενέρωτες, διαμάντια, καμένες και που είναι βρε γυναίκα το παιδί)
Γιατί είχε καλούτσικα προσεχώς! Και..
Γιατί στους τυφλούς κυριαρχεί ο μονόφθαλμος και είναι απλά καλύτερο από την σκέτη βαρεμάρα που βλέπουμε τόσες μέρες!!!

Και εις άλλα με υγεία!

ΥΓ.1 Απαλλάξτε μας απο τον ξενέρωτα!!!
ΥΓ.2 Θέλω ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΥΑ και ευτυχισμένη με τον Στεφανο και τον Άγγελό τους!
ΥΓ.3 Θέλω ο Χρήστος να είναι η τιμωρία της Νταίζης, μόνο αυτός έχει τη δύναμη!!!
ΥΓ.4 Θέλω ΚΑΙ ΤΑ 3 ανωτέρω υστερόγραφα, τσιγγουνιές και μισά πράγματα δεν δέχομαι!!!
ΥΓ.5 2 στα 3 για σήμερα καλά ήταν άντε να δούμε τι θα δούμε στο μέλλον..

Κέντημα, μέχρι τελείας!!!!! oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 10:09 am

Σχετικά με το αν η Αντιγόνη είναι μπλεγμένη με τα διαμάντια ή με την υπόθεση του φόνου, που συζητήθηκε πιό πάνω, αυτό προκύπτει από όσα ειπώθηκαν μεταξύ Στέφανου Εριέττας. Λέει η Εριέττα οτι ο Ρούσσος είναι μπλεγμένος, και προσθέτει ο Στέφανος ,και η Αντιγόνη επίσης. Δεδομένου οτι η Εριέττα βλέπει μεν το όνειρο, αλλά δεν το έχει συνδέσει με πραγματικά πρόσωπα και γεγονότα, άρα δεν ξέρει (ακόμη) τίποτε για όσα μεσολάβησαν εκείνη τη νύχτα του φόνου, έβγαλα το συμπέρασμα οτι μιλάνε για τα διαμάντια. Το θέμα όμως είναι, λέει αλήθεια η Εριέττα , ή ξέρει τα πάντα για το φόνο του φυσικού της πατέρα και το κρύβει? Κι αν αναφέρεται σ'αυτό, και ο Στέφανος συναινεί και λέει οτι και η Αντιγόνη είναι μπλεγμένη αλλά δε μιλάει, τότε ξέρει κι αυτός, και το παραδέχεται μόνο στην Εριέττα, κάνοντας τον ανήξερο στους άλλους.....
Το θέμα είναι οτι τα μυστήρια μαζεύονται σωρηδόν και καλό θα ήταν να προχωρήσουμε πιό γρήγορα σε κάποιες ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ αποκαλύψεις, γιατί το ενδιαφέρον εξατμίζεται όταν το τροφοδοτείς με αλληλοσυγκρουόμενα στοιχεία συνέχεια και για πολύ καιρό....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Petrinaki Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 11:11 am

Πολύ καλό κ απο μένα το σημερινό επεισόδιο,η Ευα πήρε την κατάσταση στα χέρια της μπας κ τους βάλει μυάλο αλλά χλωμό έως σκούρο το κόβω κρίμα..Στη σκηνή με την Νόρα ήταν φοβερή : respect : ..Το παρατράβηξε η Δάφνη,δε λέω της είχε κάνει ότι της είχε κάνει απο την στιγμή όμως που δέχτηκε να τον συγχωρήσει δεν είναι σωστό να γυρνάει πάλι στο γεγονός..Ο Μπέλος πάλι απο αγαπούλης έγινε εξυπνούλης κ δολοπλοκούλης έλεος κυρ Μπέλο..Η σκηνή στο μπαρ είναι ασχολίαστη.. nteniΕπίσης!!!!Θέλω περισσότερη Εύα..Ευχαριστώ...
Petrinaki
Petrinaki
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Vampire world!

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 12:44 pm

Μετά απο πολύ καιρό θα κάνω έναν αναλυτικό και "παροιμιάτο" σχολιασμό....

Βασικά δεν τρελάθηκα με το επεισόδιο αλλά τουλάχιστον είχε μπόλικη παρέα (και ας εξακολουθούν οι ήρωες να είναι μεταλλαγμένοι) και είχε και ωραίες ατάκες που μου είχαν λείψει...
Δεν ψήφισα..... καιρό έχω να ψηφίσω γιατί απλά νιώθω απογοητευμένη, κυρίως λόγω της εξέλιξης στην σχέση Νόρας-Λουκά, που μαζί με την παρέα, είναι ο λόγος που ξεκίνησα να βλέπω τα "Μυστικά"...

Μην μακρυγορώ όμως.... λοιπόν, έχουμε και λέμε....

"Αν σου πει ένας ότι είσαι γάιδαρος, βρίσ' τον. Αν σου το πουν δύο, αγνόησέ τους. Αν σου το πουν τρεις, αγόρασε σαμάρι." (με αγάπη για τον Μπέλλο)

Στην περίπτωση του Μπέλλου, του το έχουν πεί 103 οτι είναι γάϊδαρος... άρα ΕΙΝΑΙ...!!!
Στο χθεσινό επεισόδιο υποτίθεται πως ο Μπέλλος έβγαλε την μάσκα του <<γελοίου>> και εμφάνισε ένα <<ύπουλο>> πρόσωπο... Βέβαια περισσότερο γέλιο μου προκαλούσε ο Μπέλλος παρά ίντριγκα... Γέλασα πολύ με το υφάκι του και δεν μπορώ να το δώ σαν ξύπνιο....
Το μόνο που ίσως σαν τηλεθεάτρια θα με ενδιέφερε να μάθω, είναι το χρονικό διάστημα που ο Μπέλλος τους δουλεύει (λέμε τώρα) όλους.... και αυτό επειδή θα έχει να κάνει με την Νόρα και τον Λουκά... Αν απο την αρχή που εμφανίστηκε, τα είχε καταλάβει όλα αυτά που γίνονταν με Νόρα-Λουκά, τότε αυτό σημαίνει οτι εκείνος <<χρησιμοποιούσε>> την Νόρα και όχι η Νόρα εκείνον... (αυτό φυσικά δεν αναιρεί το λάθος της Νόρας, αναιρεί όμως την θέση <<θύματος>> στην οποία βρισκόταν ο Μπέλλος)... Και επειδή είπαμε δεν είναι καλό να χρωστάμε γενικώς, μια μεγάααααααλη Fskl για τον Μπέλλος....

Όσο για την σκηνή τους με τον Λευτέρη, βλέποντας τον Λευτέρη στο διάδρομο, το μόνο που σκεφτόμουν εκείνη τη στιγμή είναι οτι έχω να κάνω πολύ καιρό γυμναστική.... Εντελώς αδιάφορη σκηνή...

"Ποτέ μην κλείνεις μια πόρτα αν δεν είναι ανοιχτή." (για την Μελίτα)

Η Μελίτα τώρα τι??? είναι ανεξάρτητη που απέρριψε μια δουλειά επειδή έχει καλό όνομα??? σε ποιόν να το πώ να χτυπηθούμε παρέα... Την βρήκα υπερβολική την κοπελιά, δεν με πείθει το γεγονός οτι ξαφνικά απ'τη μία μέρα στην άλλη την είδε αλλιώς την ζωή και απο <<πριγκίπισσα>> έγινε <<σταχτοπούτα>>... Για να περάσει κανείς απο το ένα στάδιο στο άλλο χρειάζεται χρόνος και εμπειρία...

Η σκηνή Μελίτας-Λευτέρη στο μπάρ ήταν ξεκάρφωτη... όπως είπε και η Σμα, απο που και ως πού ο Λευτέρης την ήξερε φατσικά...??? πάντως βαριέμαι πολύυυυυ μα πάρα πολύυυυ να παρακολουθώ την ίδια ιστορία... έχει καταντήσει αηδία πιά οι ίδιοι άνδρες με τις ίδιες γυναίκες...
Στέφανος = Εύα + Μελίτα + Εριέττα.
Λευτέρης = Εύα + Δάφνη + Μελίτα.
Μάνος = Εύα + Μελίτα.
Νικόλας = Δάφνη + Εύα.

Που ζούμε????

"Όταν παίρνεις δώρα, γεμίζουν τα χέρια.... όταν δίνεις, γεμίζει η καρδιά" (για την Εύα)

Με τόσα που έκανε χθές, αποδείχτηκε φίλη....
Ποτέ δεν είμουν φάν την Εύας αλλά στο χθεσινό επεισόδιο την παραδέχτηκα... Όπως πολλές συμφορουμίτσες είπατε, ακόμα και χωρίς ιδιαίτερο ρόλο, τα πήρε όλα και έφυγε με τις υπέροχες ατάκες της...

--> "Όχι Νόρα μου δεν είναι κλάψα να μοιραστείς το πρόβλημά σου με τον άνθρωπό σου..."
--> "Βρε αγόρι μου δεν θέλει να σε κάνει πέρα, πατέρα θέλει να σε κάνει... πατέρα, το καταλαβαίνεις αυτό???"
--> "Μωρέ ο κόσμος πασχίζει να βρει έναν άνθρωπο να έχει δίπλα του και εσείς τον βρήκατε και παίζετε με την τύχη σας..."
--> "Νορα μου ο Λουκάς σου είναι, εσύ είσαι η Νόρα του και εγώ είμαι η Εύα και τα νεύρα μου έχουνε γίνει τσατάλια με τη βλακεία που σας δέρνει...." (εδώ έλιωσααα)

Βέβαια θα προτιμούσα να μην έλεγε η Εύα στον Λουκά για το πρόβλημα της Νόρας αλλά η ίδια η Νόρα, όμως έτσι όπως έχουν πεισμώσει οι δικηγόροι, δεν είχε και άλλη επιλογή...

"Φωνάζει ο κλέφτης, να φύγει ο νοικοκύρης." (για την Νταίζη)

Έχει κάνει τα τέρατα που αν αρχίσω να τα αναρτήζω δεν θα έχουν τελειωμό και θέλει να βγεί και απο πάνω???? Είναι τραγικό να βλέπεις μια γυναίκα που έχει φτάσει σε σημείο να κάνει φόνο για το χρήμα, να το παίζει αθώα, πονεμένη και αδικημένη... έριξε και δάκρυ η καημενούλα για τον χαμένο της έρωτα αλλά μαζί με το δάκρυ έριξε και τον εκβιασμό της στον Χρήστο οτι αν δεν σταματήσει τα πάρε-δώσε με την Άννα, θα της κάνει κακό (έτσι τουλάχιστον άφησε να εννοηθεί)..
Η Νταίζη εκτός απο όλα τα <<αγαθά>> της, έχει και κτητικότητα και χαίρομαι πολύ που ο Χρήστος θα την βάλει στην θέση της.. άντε γιατί καιρός ήταν να πληρώσει για όλα αυτά που έκανε....

Μια ατάκα της Νταίζης πρός τον Χρήστο-->
"Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι κάθε βράδυ να πέφτω για ύπνο δίπλα του...;;;; συνέχεια ψάχνω δικαιολογίες για να τον αποφύγω (για τον Μπέλλο όλα αυτά).....!!!!"
Εγώ γιατί θυμάμαι οτι φορούσε διάφορα σέξυ νεγκλιζέ για να ρίξει τον Μπέλλο??? τότε μια χαρά τον έριχνε στο κρεβάτι, τώρα τι άλλαξε και πρέπει εγώ να την λυπηθώ??? Μόνη της τον διάλεξε αυτόν τον δρόμο...

"Προσπάθησε να είσαι πάντα φιλικός με τον γείτονά σου, αλλά φρόντισε ο φράκτης να είναι πάντοτε στη θέση του" (για την Εριέττα και τον Στέφανο)

Δεν έχω καταλάβει το περιεχόμενο της <<φιλίας>> τους... Ψάχνουν για την Βέρα (όχι του Στέφανου το δαχτυλίδι αλλά του Λευτέρη τη γυναίκα), ψάχνουν για τα διαμάντια, τώρα ψάχνουν και τις αντιδράσεις γύρω απο την σχέση τους... Η Εριέττα συνεχίζει την δίκη για να καταδικαστεί η Αντιγόνη και ο Στέφανος προσπαθεί να αποδίξει την αθωότητα της μάνας του.. κατά τα άλλα βγαίνουν ραντεβουδάκια και το παίζουν παντρεμένοι...
Δεν έχω καταλάβει αν όντως συνεργάζονται ή άν ο ένας σκάβει τον λάκκο του άλλου...Αν όμως πώ οτι δεν μου καίγεται καρφί, θα γίνω κακιά??? Βαριέμαιιιιι...

"Μαγκέψανε τα πιάτα τα ρηχά και μας γυρεύουν σούπα!" (για την Αμαλία)

Η γυναίκα είναι θεότρελη αλλά απολαυστική...
*Η σκηνή της με την Μελίτα τίποτα το ιδιαίτερο... εκτός απο την Θεική απαγγελία της Αμαλίας..
*Η σκηνή της με τον Ρούσσο είχε τρελό γέλιο... ακούσαμε και το "τάκτ" και έλιωσα.. αυτοί οι δύο ηθοποιοί πόσο παίζει να δένουν?? είναι καταπληκτικοί... ΘΕΟΙΙΙΙΙ...!!!!
*Η σκηνή της με τον Λουκά με εκνεύρισε μπορώ να πώ... Μα να θεωρεί το (ανύπαρκτο) πρόβλημα της Μελίτας πιό σοβαρό απο το πρόβλημα του Λουκά??? Δηλαδή τι ζητάει πάλι;;;;; να συμπαρασταθούν η Νόρα με τον Λουκά στην Μελίτα επειδή δεν μπορεί να βρεί δουλειά??? Έλεος...

Ένα μου έμεινε-->
"Ρούσσου, Ρούσσου, γιατί να είναι Ρούσσου.... Αρνήσου τον πατέρα σου, άλλαξε το όνομα σου..." lmao

"Αυτός που θέλει να κόψει τριαντάφυλλα, πρέπει να αντέχει τα αγκάθια" (για την Δάφνη και τον Νικόλα)

Αυτοί οι δύο προφανώς έχουν να αντιμετωπίσουν πολλά αγκάθια... αλλιώς δεν εξηγείται όλο αυτό που συμβαίνει μεταξύ τους... Η Δάφνη έχει δίκιο που τα έχει <<πάρει>> στο κρανίο με τον Νικόλα.. το οτι μια γυναίκα μπαίνει στο χώρο της εργασίας, αυτό δε την κάνει αυτόματα ανεύθυνη μάνα και άπιστη σύζηγο.. πρός θεού... ο Νικόλας έχει όλα τα άδικα του κόσμου που αντέδρασε τόσο έντονα όσο να αφορά την δουλειά της Δάφνης...

Στο χθεσινό επεισόδιο όμως η Δάφνη μας παρουσιάστηκε ξαφνικά εκδικητικό όν που θέλει να τσιτώσει τον Νικόλα... ποιός... η Δάφνη. Εντάξει το σκηνικό στο σπίτι του Νικόλα είχε πλάκα το ύφος της Δάφνης αλλά το γεγονός οτι βγήκε με τον Λευτέρη για να την σπάσει στον Νικόλα πάει πολύ και πόσο μάλλον το γεγονός οτι έκελεισε το τηλέφωνο στα μούτρα του Νικόλα είναι εντελώς κόντρα στον χαρακτήρα της Δάφνης...
Άκου εκεί "οτι δεν λύνεται, κόβεται"... τόσο εύκολα και χαλαρά η Δάφνη δέχεται να χωρίσει με τον Νικόλα που υποτίθεται οτι τον αγαπούσε απο παιδί??? Επίσης ήταν πολύ άσχημο να μιλήσει τόσο γρήγορα για το διαζύγιο και τις διαδικασίες λές και μιλούσε για τις καινούριες τις γόβες...

"Όταν το δάκτυλο έδειχνε το φεγγάρι, κάποιοι κοιτούσαν το δάκτυλο" (για την Νόρα και τον Λουκά

Σηκώνω τα χέρια ψηλά με αυτούς τους δύο... Υποτίθεται ώριμοι άνθρωποι και αντί να βλέπουν την ουσία της σχέσης τους (η οποία σχέση τους είναι ουσιαστικότατη) ψάχνουν λεπτομέρειες και προβλήματα για να χωρίσουν...
Για μένα και οι δύο έχουν άδικο αλλά η Νόρα (όσο και αν είμαι "Νορικιά") το τραβάει το σχοινί... 'Εχει περισσότερο άδικο απ'όσο έχει ο Λουκάς.. είναι απίστευτα εγωϊστρια και αυτό είναι μέγα λάθος.. Θέλω να καταλάβει το λάθος της και να ζητήσει συγγνώμη απο τον Λουκά...

Κάποιες ωραίες και εκνευριστηκές ατάκες τους απο χθές-->

--> "Λουκάς: Ξέρεις πολύ καλά οτι δεν έχω που να πάω.. Ενα σπίτι έχω και αυτό το έδωσα στο παιδί, και αυτό επειδή εσύ μου το ζήτησες." maaaad Μα είναι δυνατόν να της φορτώνει αυτή του την απόφαση??? Στο παιδί του (???) το έδωσε, δεν το πέταξε άλλωστε σιγά μην τον άφηνε σε χλωρό κλαρί η Νταίζη...

--> "Λουκάς: Εγω την Νόρα ήθελα μαζί μου για μιά ζωη, αλλα την έχασα...." maaaad Ήθελες?? Παρατατικός??? Γιατί επιμένουν στον χωρισμό δεν καταλαβαίνω??? Την έχασα αυτός, τον έχασα αυτή... βρε αντε να χαθείτε και οι δυό σας με συγχύσατε...

--> "Δηλαδη τι πίστευε.... Οτι αν μάθαινα οτι δεν μπορούσε να πιάσει ευκολα παιδί θα την άφηνα...???" inlove Αν καθόταν η άλλη να σου εξηγήσει θα καταλάβεις γιατί στο έκρυψε αλλά είπαμε η σοβαρή συζήτηση είναι μια πολυτέλεια που δεν ξέρουμε αν θα χαρούμε ποτέ...

--> "Δεν ήθελε να τις κρατάω το χέρι όταν πήγαινε στο γιατρό, όταν έκανε την θεραπεία.." Snif Α στο καλό ο άτιμος με έριξε... το έχει πάρει λίγο βαριά αλλά δεν έχει και άδικο εδώ που τα λέμε...

Η σκηνή τους στο σπίτι ήταν περισσότερο βουβή... δεν περίμενα να το περάσουν το θέμα της υπογονημότητας τόσο ξερά:
Λουκάς: "Γιατί δεν μου είπες για το πρόβλημα???"
Νόρα: "Δεν ήθελα να σε ανησυχήσω...!!!"

Χάθηκε να επεκταθούν περισσότερο στο θέμα??? να ρίξουν ένα καυγά τουλάχιστον??? γιατί αυτό που είδα δεν ήταν χωρισμός, ήταν παραλογισμός που λέει και ο Ρούσσος...
Ειδικά η Νόρα έπρεπε να δώσει εξηγήσεις και όχι να το βάλει στα πόδια... Απο πότε αυτοί οι δύο δεν μπορούν να μιλήσουν?? Εγώ ξέρω οτι πάντα έλεγαν αυτά που νιώθουν, είτε με καυγά, είτε με ήπιους τόνους...
Εμένα που άρεσε η Δρακουλάκη χθές... κατάφερε να μου περάσει τον εκνευρισμό της... για τον Πετράκη δεν το συζητώ, σάρωσε αφού και εγώ που υποστηρίζω συνήθως την Νόρα, του έδωσα όλα τα δίκια...

@Η στιγμές της αγίας τετράδας (Νόρα-Λουκάς-Δάφνη-Νικόλας) -->
Αν και σαν σκηνή δεν είχε κάποιο ουσιαστικό λόγο ύπαρξης, ήταν απολαυστικότατη.... Είχε ωραίες ατάκες και η κραυγή του Νικόλα όλα τα λεφτά...
Η πόρτα που έφαγε η Νόρα την στιγμή που υποκλινόταν με αποτελείωσε.... gelio

Και κάτι τελευταίο:
Καρ-Mik έγραψε:
Στοντσακωμό του Νικόλα με την Δάφνη, πιο πολύ μαρέσαν οι δολοφονικές ματιέςτου Λουκά (Πετράκη) προς την Νόρα... παρα οτιδήποτε άλλο...
Και νόμιζα οτι μόνο εγώ η φάν το πρόσεξα.. Συμφωνώ Βασού και εγώ τα δολοφονικά τους βλέμματα πρόσεχα όλη την ώρα..
ΑΨΟΓΟΣ ο σχολιασμός σου γενικά και με βρίσκει σύμφωνη...

Στο πρωϊνό Νικόλας-Λουκάς-Μάριος είχαν πολύ πλάκα... Τέλειος ο Λουκάς που μιλούσε με τέτοιο ύφος στον Μάριο και παραπονιόταν για το παραμύθι που δεν του είπε ο Νικόλας....
Όσο για το φασολάκι Μάριος με έλιωσεεεεε inlove

Και εδώ κολλάει το εξείς:
tzibirdika έγραψε:

Α)Κατι εχει μεσα η μαρμελαδα...να μη φαω..ο νονος λωλαθηκε...τι ειναι αυτα τα μαυρα καρβουνα?
Β)Πλακα μου κανει αυτος? Εδω δεν ειπε σε μενα παραμυθι ο μπαμπας....σε αυτον θα ελεγε?
Γ)Ηταν 1 ηταν 2 ηταν 3 ινδιανοι, 4 ηταν 5 ηταν 6 ινδιανοι 7 ηταν 8 ηταν 9 ινδιανοι 10 ινδιανοι μικροι!!!! Ουπς..κατι μου λεει ο κυριος απεναντι...τι να ειπε? Αγχωθηκα τωρα...
Το Γ) εννοείται.... είναι και τέλειο το τραγουδάκι....
Με έλιωσες με τον σχολιασμό σου μαρή.. lmao

Υ.Γ.-->Καλό κουράγιο (με αυτά που έγραψα)....
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 12:51 pm

Καμια σχεση το χτεσινο επεισοδιο με τα προηγουμενα...πολυ καλυτερο!

-Οι χωρισμοι του επεισοδιου με εκνευρισαν!Μεχρι προτινος εδινα ολα τα δικια στη Δαφνη αλλα χτες η σταση της ηταν αχαρακτηριστη!Ειδικα το σκηνικο με το Λευτερη και το τηλεφωνο στο Νικολα! wall
Απο την αλλη και η Νορα χειριστικε κατ'εμε εντελως λαθος το θεμα!Εχει σκαλωσει στο θεμα του ηθους και των φιλοδοξιων και ουτε τωρα που ο Λουκας εμαθε την αληθεια απο την Ευα δεν εκατσε να μιλησει ηρεμα μαζι του! cake

-Η Ευα ΘΕΑΡΑ! : respect : Φοβερη και με Νορα και κυριως με το Λουκα που δενουν τελεια!
-Καλη και η σκηνη Στεφανου-Εριεττας χωρις βεβαια να δουμε κατι καινουριο!
-Χρηστος-Νταιζη κλασσικα εκρητκικος συνδυασμος!Τη Νταιζη λυπαμαι αλλα δεν μπορω να τη λυπηθω!
-Την Αμαλια με οσα ειπε στο Λουκα και την κορουλα της που αρνηθηκε ετσι μια δουλεια,δεν τις σχολιαζω!Απλα απαραδεκτες! KKarta
-Ο Μπελλος με το Λευτερη καθολου δεν με επεισαν.....!
-Ο Μαριακος ειναι ενα κουκλακι!Σκετη γλυκα! Love!
-Μελιτα και Λευτερης καθολου κακοι δεν μου φανηκαν μαζι απο το λιγο που τους ειδα! ^^ Θα δειξει....! xixixi
oscar στα γνωστα σεντονακια!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 1:57 pm

Ezantakou έγραψε:Μετά απο πολύ καιρό θα κάνω έναν αναλυτικό και "παροιμιάτο" σχολιασμό....

Βασικά δεν τρελάθηκα με το επεισόδιο αλλά τουλάχιστον είχε μπόλικη παρέα (και ας εξακολουθούν οι ήρωες να είναι μεταλλαγμένοι) και είχε και ωραίες ατάκες που μου είχαν λείψει...
Δεν ψήφισα..... καιρό έχω να ψηφίσω γιατί απλά νιώθω απογοητευμένη, κυρίως λόγω της εξέλιξης στην σχέση Νόρας-Λουκά, που μαζί με την παρέα, είναι ο λόγος που ξεκίνησα να βλέπω τα "Μυστικά"...

Μην μακρυγορώ όμως.... λοιπόν, έχουμε και λέμε....

"Αν σου πει ένας ότι είσαι γάιδαρος, βρίσ' τον. Αν σου το πουν δύο, αγνόησέ τους. Αν σου το πουν τρεις, αγόρασε σαμάρι." (με αγάπη για τον Μπέλλο)

Στην περίπτωση του Μπέλλου, του το έχουν πεί 103 οτι είναι γάϊδαρος... άρα ΕΙΝΑΙ...!!!
Στο χθεσινό επεισόδιο υποτίθεται πως ο Μπέλλος έβγαλε την μάσκα του <<γελοίου>> και εμφάνισε ένα <<ύπουλο>> πρόσωπο... Βέβαια περισσότερο γέλιο μου προκαλούσε ο Μπέλλος παρά ίντριγκα... Γέλασα πολύ με το υφάκι του και δεν μπορώ να το δώ σαν ξύπνιο....
Το μόνο που ίσως σαν τηλεθεάτρια θα με ενδιέφερε να μάθω, είναι το χρονικό διάστημα που ο Μπέλλος τους δουλεύει (λέμε τώρα) όλους.... και αυτό επειδή θα έχει να κάνει με την Νόρα και τον Λουκά... Αν απο την αρχή που εμφανίστηκε, τα είχε καταλάβει όλα αυτά που γίνονταν με Νόρα-Λουκά, τότε αυτό σημαίνει οτι εκείνος <<χρησιμοποιούσε>> την Νόρα και όχι η Νόρα εκείνον... (αυτό φυσικά δεν αναιρεί το λάθος της Νόρας, αναιρεί όμως την θέση <<θύματος>> στην οποία βρισκόταν ο Μπέλλος)... Και επειδή είπαμε δεν είναι καλό να χρωστάμε γενικώς, μια μεγάααααααλη Fskl για τον Μπέλλος....

Όσο για την σκηνή τους με τον Λευτέρη, βλέποντας τον Λευτέρη στο διάδρομο, το μόνο που σκεφτόμουν εκείνη τη στιγμή είναι οτι έχω να κάνω πολύ καιρό γυμναστική.... Εντελώς αδιάφορη σκηνή...

"Ποτέ μην κλείνεις μια πόρτα αν δεν είναι ανοιχτή." (για την Μελίτα)

Η Μελίτα τώρα τι??? είναι ανεξάρτητη που απέρριψε μια δουλειά επειδή έχει καλό όνομα??? σε ποιόν να το πώ να χτυπηθούμε παρέα... Την βρήκα υπερβολική την κοπελιά, δεν με πείθει το γεγονός οτι ξαφνικά απ'τη μία μέρα στην άλλη την είδε αλλιώς την ζωή και απο <<πριγκίπισσα>> έγινε <<σταχτοπούτα>>... Για να περάσει κανείς απο το ένα στάδιο στο άλλο χρειάζεται χρόνος και εμπειρία...

Η σκηνή Μελίτας-Λευτέρη στο μπάρ ήταν ξεκάρφωτη... όπως είπε και η Σμα, απο που και ως πού ο Λευτέρης την ήξερε φατσικά...??? πάντως βαριέμαι πολύυυυυ μα πάρα πολύυυυ να παρακολουθώ την ίδια ιστορία... έχει καταντήσει αηδία πιά οι ίδιοι άνδρες με τις ίδιες γυναίκες...
Στέφανος = Εύα + Μελίτα + Εριέττα.
Λευτέρης = Εύα + Δάφνη + Μελίτα.
Μάνος = Εύα + Μελίτα.
Νικόλας = Δάφνη + Εύα.

Που ζούμε????

"Όταν παίρνεις δώρα, γεμίζουν τα χέρια.... όταν δίνεις, γεμίζει η καρδιά" (για την Εύα)

Με τόσα που έκανε χθές, αποδείχτηκε φίλη....
Ποτέ δεν είμουν φάν την Εύας αλλά στο χθεσινό επεισόδιο την παραδέχτηκα... Όπως πολλές συμφορουμίτσες είπατε, ακόμα και χωρίς ιδιαίτερο ρόλο, τα πήρε όλα και έφυγε με τις υπέροχες ατάκες της...

--> "Όχι Νόρα μου δεν είναι κλάψα να μοιραστείς το πρόβλημά σου με τον άνθρωπό σου..."
--> "Βρε αγόρι μου δεν θέλει να σε κάνει πέρα, πατέρα θέλει να σε κάνει... πατέρα, το καταλαβαίνεις αυτό???"
--> "Μωρέ ο κόσμος πασχίζει να βρει έναν άνθρωπο να έχει δίπλα του και εσείς τον βρήκατε και παίζετε με την τύχη σας..."
--> "Νορα μου ο Λουκάς σου είναι, εσύ είσαι η Νόρα του και εγώ είμαι η Εύα και τα νεύρα μου έχουνε γίνει τσατάλια με τη βλακεία που σας δέρνει...." (εδώ έλιωσααα)

Βέβαια θα προτιμούσα να μην έλεγε η Εύα στον Λουκά για το πρόβλημα της Νόρας αλλά η ίδια η Νόρα, όμως έτσι όπως έχουν πεισμώσει οι δικηγόροι, δεν είχε και άλλη επιλογή...

"Φωνάζει ο κλέφτης, να φύγει ο νοικοκύρης." (για την Νταίζη)

Έχει κάνει τα τέρατα που αν αρχίσω να τα αναρτήζω δεν θα έχουν τελειωμό και θέλει να βγεί και απο πάνω???? Είναι τραγικό να βλέπεις μια γυναίκα που έχει φτάσει σε σημείο να κάνει φόνο για το χρήμα, να το παίζει αθώα, πονεμένη και αδικημένη... έριξε και δάκρυ η καημενούλα για τον χαμένο της έρωτα αλλά μαζί με το δάκρυ έριξε και τον εκβιασμό της στον Χρήστο οτι αν δεν σταματήσει τα πάρε-δώσε με την Άννα, θα της κάνει κακό (έτσι τουλάχιστον άφησε να εννοηθεί)..
Η Νταίζη εκτός απο όλα τα <<αγαθά>> της, έχει και κτητικότητα και χαίρομαι πολύ που ο Χρήστος θα την βάλει στην θέση της.. άντε γιατί καιρός ήταν να πληρώσει για όλα αυτά που έκανε....

Μια ατάκα της Νταίζης πρός τον Χρήστο-->
"Ξέρεις πόσο δύσκολο είναι κάθε βράδυ να πέφτω για ύπνο δίπλα του...;;;; συνέχεια ψάχνω δικαιολογίες για να τον αποφύγω (για τον Μπέλλο όλα αυτά).....!!!!"
Εγώ γιατί θυμάμαι οτι φορούσε διάφορα σέξυ νεγκλιζέ για να ρίξει τον Μπέλλο??? τότε μια χαρά τον έριχνε στο κρεβάτι, τώρα τι άλλαξε και πρέπει εγώ να την λυπηθώ??? Μόνη της τον διάλεξε αυτόν τον δρόμο...

"Προσπάθησε να είσαι πάντα φιλικός με τον γείτονά σου, αλλά φρόντισε ο φράκτης να είναι πάντοτε στη θέση του" (για την Εριέττα και τον Στέφανο)

Δεν έχω καταλάβει το περιεχόμενο της <<φιλίας>> τους... Ψάχνουν για την Βέρα (όχι του Στέφανου το δαχτυλίδι αλλά του Λευτέρη τη γυναίκα), ψάχνουν για τα διαμάντια, τώρα ψάχνουν και τις αντιδράσεις γύρω απο την σχέση τους... Η Εριέττα συνεχίζει την δίκη για να καταδικαστεί η Αντιγόνη και ο Στέφανος προσπαθεί να αποδίξει την αθωότητα της μάνας του.. κατά τα άλλα βγαίνουν ραντεβουδάκια και το παίζουν παντρεμένοι...
Δεν έχω καταλάβει αν όντως συνεργάζονται ή άν ο ένας σκάβει τον λάκκο του άλλου...Αν όμως πώ οτι δεν μου καίγεται καρφί, θα γίνω κακιά??? Βαριέμαιιιιι...

"Μαγκέψανε τα πιάτα τα ρηχά και μας γυρεύουν σούπα!" (για την Αμαλία)

Η γυναίκα είναι θεότρελη αλλά απολαυστική...
*Η σκηνή της με την Μελίτα τίποτα το ιδιαίτερο... εκτός απο την Θεική απαγγελία της Αμαλίας..
*Η σκηνή της με τον Ρούσσο είχε τρελό γέλιο... ακούσαμε και το "τάκτ" και έλιωσα.. αυτοί οι δύο ηθοποιοί πόσο παίζει να δένουν?? είναι καταπληκτικοί... ΘΕΟΙΙΙΙΙ...!!!!
*Η σκηνή της με τον Λουκά με εκνεύρισε μπορώ να πώ... Μα να θεωρεί το (ανύπαρκτο) πρόβλημα της Μελίτας πιό σοβαρό απο το πρόβλημα του Λουκά??? Δηλαδή τι ζητάει πάλι;;;;; να συμπαρασταθούν η Νόρα με τον Λουκά στην Μελίτα επειδή δεν μπορεί να βρεί δουλειά??? Έλεος...

Ένα μου έμεινε-->
"Ρούσσου, Ρούσσου, γιατί να είναι Ρούσσου.... Αρνήσου τον πατέρα σου, άλλαξε το όνομα σου..." lmao

"Αυτός που θέλει να κόψει τριαντάφυλλα, πρέπει να αντέχει τα αγκάθια" (για την Δάφνη και τον Νικόλα)

Αυτοί οι δύο προφανώς έχουν να αντιμετωπίσουν πολλά αγκάθια... αλλιώς δεν εξηγείται όλο αυτό που συμβαίνει μεταξύ τους... Η Δάφνη έχει δίκιο που τα έχει <<πάρει>> στο κρανίο με τον Νικόλα.. το οτι μια γυναίκα μπαίνει στο χώρο της εργασίας, αυτό δε την κάνει αυτόματα ανεύθυνη μάνα και άπιστη σύζηγο.. πρός θεού... ο Νικόλας έχει όλα τα άδικα του κόσμου που αντέδρασε τόσο έντονα όσο να αφορά την δουλειά της Δάφνης...

Στο χθεσινό επεισόδιο όμως η Δάφνη μας παρουσιάστηκε ξαφνικά εκδικητικό όν που θέλει να τσιτώσει τον Νικόλα... ποιός... η Δάφνη. Εντάξει το σκηνικό στο σπίτι του Νικόλα είχε πλάκα το ύφος της Δάφνης αλλά το γεγονός οτι βγήκε με τον Λευτέρη για να την σπάσει στον Νικόλα πάει πολύ και πόσο μάλλον το γεγονός οτι έκελεισε το τηλέφωνο στα μούτρα του Νικόλα είναι εντελώς κόντρα στον χαρακτήρα της Δάφνης...
Άκου εκεί "οτι δεν λύνεται, κόβεται"... τόσο εύκολα και χαλαρά η Δάφνη δέχεται να χωρίσει με τον Νικόλα που υποτίθεται οτι τον αγαπούσε απο παιδί??? Επίσης ήταν πολύ άσχημο να μιλήσει τόσο γρήγορα για το διαζύγιο και τις διαδικασίες λές και μιλούσε για τις καινούριες τις γόβες...

"Όταν το δάκτυλο έδειχνε το φεγγάρι, κάποιοι κοιτούσαν το δάκτυλο" (για την Νόρα και τον Λουκά

Σηκώνω τα χέρια ψηλά με αυτούς τους δύο... Υποτίθεται ώριμοι άνθρωποι και αντί να βλέπουν την ουσία της σχέσης τους (η οποία σχέση τους είναι ουσιαστικότατη) ψάχνουν λεπτομέρειες και προβλήματα για να χωρίσουν...
Για μένα και οι δύο έχουν άδικο αλλά η Νόρα (όσο και αν είμαι "Νορικιά") το τραβάει το σχοινί... 'Εχει περισσότερο άδικο απ'όσο έχει ο Λουκάς.. είναι απίστευτα εγωϊστρια και αυτό είναι μέγα λάθος.. Θέλω να καταλάβει το λάθος της και να ζητήσει συγγνώμη απο τον Λουκά...

Κάποιες ωραίες και εκνευριστηκές ατάκες τους απο χθές-->

--> "Λουκάς: Ξέρεις πολύ καλά οτι δεν έχω που να πάω.. Ενα σπίτι έχω και αυτό το έδωσα στο παιδί, και αυτό επειδή εσύ μου το ζήτησες." maaaad Μα είναι δυνατόν να της φορτώνει αυτή του την απόφαση??? Στο παιδί του (???) το έδωσε, δεν το πέταξε άλλωστε σιγά μην τον άφηνε σε χλωρό κλαρί η Νταίζη...

--> "Λουκάς: Εγω την Νόρα ήθελα μαζί μου για μιά ζωη, αλλα την έχασα...." maaaad Ήθελες?? Παρατατικός??? Γιατί επιμένουν στον χωρισμό δεν καταλαβαίνω??? Την έχασα αυτός, τον έχασα αυτή... βρε αντε να χαθείτε και οι δυό σας με συγχύσατε...

--> "Δηλαδη τι πίστευε.... Οτι αν μάθαινα οτι δεν μπορούσε να πιάσει ευκολα παιδί θα την άφηνα...???" inlove Αν καθόταν η άλλη να σου εξηγήσει θα καταλάβεις γιατί στο έκρυψε αλλά είπαμε η σοβαρή συζήτηση είναι μια πολυτέλεια που δεν ξέρουμε αν θα χαρούμε ποτέ...

--> "Δεν ήθελε να τις κρατάω το χέρι όταν πήγαινε στο γιατρό, όταν έκανε την θεραπεία.." Snif Α στο καλό ο άτιμος με έριξε... το έχει πάρει λίγο βαριά αλλά δεν έχει και άδικο εδώ που τα λέμε...

Η σκηνή τους στο σπίτι ήταν περισσότερο βουβή... δεν περίμενα να το περάσουν το θέμα της υπογονημότητας τόσο ξερά:
Λουκάς: "Γιατί δεν μου είπες για το πρόβλημα???"
Νόρα: "Δεν ήθελα να σε ανησυχήσω...!!!"

Χάθηκε να επεκταθούν περισσότερο στο θέμα??? να ρίξουν ένα καυγά τουλάχιστον??? γιατί αυτό που είδα δεν ήταν χωρισμός, ήταν παραλογισμός που λέει και ο Ρούσσος...
Ειδικά η Νόρα έπρεπε να δώσει εξηγήσεις και όχι να το βάλει στα πόδια... Απο πότε αυτοί οι δύο δεν μπορούν να μιλήσουν?? Εγώ ξέρω οτι πάντα έλεγαν αυτά που νιώθουν, είτε με καυγά, είτε με ήπιους τόνους...
Εμένα που άρεσε η Δρακουλάκη χθές... κατάφερε να μου περάσει τον εκνευρισμό της... για τον Πετράκη δεν το συζητώ, σάρωσε αφού και εγώ που υποστηρίζω συνήθως την Νόρα, του έδωσα όλα τα δίκια...

@Η στιγμές της αγίας τετράδας (Νόρα-Λουκάς-Δάφνη-Νικόλας) -->
Αν και σαν σκηνή δεν είχε κάποιο ουσιαστικό λόγο ύπαρξης, ήταν απολαυστικότατη.... Είχε ωραίες ατάκες και η κραυγή του Νικόλα όλα τα λεφτά...
Η πόρτα που έφαγε η Νόρα την στιγμή που υποκλινόταν με αποτελείωσε.... gelio

Και κάτι τελευταίο:
Καρ-Mik έγραψε:
Στοντσακωμό του Νικόλα με την Δάφνη, πιο πολύ μαρέσαν οι δολοφονικές ματιέςτου Λουκά (Πετράκη) προς την Νόρα... παρα οτιδήποτε άλλο...
Και νόμιζα οτι μόνο εγώ η φάν το πρόσεξα.. Συμφωνώ Βασού και εγώ τα δολοφονικά τους βλέμματα πρόσεχα όλη την ώρα..
ΑΨΟΓΟΣ ο σχολιασμός σου γενικά και με βρίσκει σύμφωνη...

Στο πρωϊνό Νικόλας-Λουκάς-Μάριος είχαν πολύ πλάκα... Τέλειος ο Λουκάς που μιλούσε με τέτοιο ύφος στον Μάριο και παραπονιόταν για το παραμύθι που δεν του είπε ο Νικόλας....
Όσο για το φασολάκι Μάριος με έλιωσεεεεε inlove

Και εδώ κολλάει το εξείς:
tzibirdika έγραψε:

Το Γ) εννοείται.... είναι και τέλειο το τραγουδάκι....
Με έλιωσες με τον σχολιασμό σου μαρή.. lmao

Υ.Γ.-->Καλό κουράγιο (με αυτά που έγραψα)....

Το ποσο μ'αρεσουν οι παροιμιατοι σχολιασμοι σου δε λεγεται!!!!! oscar

Γιατί επιμένουν στον χωρισμό δεν καταλαβαίνω??? Την έχασα αυτός, τον έχασα αυτή... βρε αντε να χαθείτε και οι δυό σας με συγχύσατε.
Πεθανα στο γελιοοο lmao
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 2:06 pm

Αν δεν είναι η πρώτη φορά, τότε είναι η δεύτερη που ψηφίζω πολύ καλό.. affraid
Να ανησυχήσω?
Ας τα πάρουμε από την αρχή..

Μπελλος-Λευτέρης: Δεν ξέρω αν μπορώ να πειστώ τώρα για το άλλο πρόσωπο του Μπέλλου…Τόση βλακεία μαζεμένη σε ένα βλέμμα άλλωστε δεν ξεχνιέται και εύκολα, είναι στο χέρι του Καλαθά και των εξελίξεων για να συμπεράσματα που θα βγάλω από δω και πέρα.. Αυτό που θέλω να μάθω είναι από πότε λειτουργεί βάσει σχεδίου, γιατί αν εξαρχής ήταν βαλτός τότε μπήκε ανάμεσα στο Λουκά και τη Νόρα με πλήρη επίγνωση και όχι από ερωτά για τη Νόρα. και πήρε την Εδέμ επί σκοπού.. Αν όντως από την αρχή προσπαθούσε να κάνει κακό στην παρέα και κυρίως στα ΛουκαΝοράκια, άξιος της μοίρας του και αυτός.. Δεν είχε τα κότσια να πολεμήσει ανοιχτά και έβαλε στη μέση τη Νταίζη να φαίνεται και να πληρώνει τα σπασμένα.. Fskl

Νικόλας-Δάφνη-Λουκά;-Νόρα: Απορία Νο1: Τι δουλειά έχει η Δάφνη στο σπίτι του Νικόλα?? Απορία Νο2: Γιατί συνεχίζουν και τσακώνονται οι τσακωμοί άνευ αιτίας ??
Η Δάφνη όντως το τραβάει μιλώντας για χωρισμό, αν και τη έχω δικαιολογήσει χτυπάει κόκκινο για να χάσει τα όσα δίκια έχει!!! Το κουαρτέτο πολύ μου άρεσε υποκριτικά αν και η σκηνή δεν είχε λόγο ύπαρξης καν, αλλά ψιλά γράμματα!! Η πορτιά της Νόρας όλα τα λεφτά.. χιχι!!

Νικόλας-Λουκάς-Ηλίας: Μ άρέσε και ο Λουκάς που μίλησε σαν πραγματικός φίλος, μ άρεσε και ο Ηλίας που μίλησε χωρίς προβλέψεις και υπερβολές προσπαθώντας να σώσει το γάμο της κόρης του!!! Ο Νικόλας ξεροκέφαλος και θα το φάει το κεφαλάκι του… gibbs

Δάφνη-Νόρα: Φάουλ η Δάφνη για το σκηνικό με το Λεύτερη!! Δεν μ αρέσουν οι συγκρίσεις μεταξύ Δάφνης και Νόρας σε αυτή τη φάση τουλάχιστον η Νορα παραδέχεται τα λάθη της και αναγνωρίζει που δεν είναι σωστή!! Δεν μ αρέσει καθόλου το σκεπτικό της Δάφνης, καταλαβαίνω την όποια ανάγκη να κάνει παρέα με άτομα εκτός παρέας να γίνει πιο ανεξάρτητη, αλλά το τραβάει πολύ το σχοινί και χάνει τα δίκια της… Μια σοβαρή συζήτηση δεν μπορούν να κάνουν σαν ώριμοι άνθρωποι??? Υπάρχουν πληγές που πρέπει να κλείσουν.. Όχι χωρισμούς λέμε!! Ας λυθεί αυτή η παρεξήγηση είναι τελείως χαζό όπως δίνεται μέχρι στιγμής..

Λουκάς-Νικόλας-Μάριος: Δεν άκουσα τίποτα από το διάλογο γιατί χάζευα το Μάριο!! Τι ξανθό ζουζούνι είναι αυτό?? Αγαπώ!! inlove inlove

Χρήστος-Νταίζη: Πολύ καλή σκηνή και από τους δυο τους! !Όταν είναι μαζί κάνουν θαύματα!! Μ΄ αρέσει ο Χρησταρας που πατάει πόδι και η οχιά που σέρνεται.. Καιρός είναι να καταλάβει πως είναι να κινδυνεύεις να χάσεις όσα αγαπάς, και να έχει τρίτο πρόσωπο στη ζωή σου!! Η Πολυχρονίδη έδωσε ρέστα!! Το δάκρυ στο τέλος όλα τα λεφτά αλλά δεν με συγκινεί.. Πρέπει να πληρώσει και ο Χρηστός μπορεί να την τιμωρήσει!!! I like!!!

Ότι δεν λύνεται, κόβεται.. livani

Λουκάς-Νόρα: Πάλι φωνές??? Πάλι για τα ίδια και τα ίδια.. Δίκιο στο Λουκά που έμεινε χωρίς σπίτι για να μπορέσει να ζήσει τον ερωτά του, και το έκανε με όλη του την καρδία για να τους αφήσει ήσυχους η Νταίζη, και η Νόρα τον διώχνει… Δεν μ’ άρεσε καθόλου η επιμονή στο ότι τον απατά η Νόρα, αφού δεν το πιστεύει γιατί το λέει? Θέλει να την εξωθήσει στα άκρα?? Απόλαυσα Πετράκη σε αυτή τη σκηνή!!!! Εγω βλέπω το Λουκά να προσπαθεί και τα παίρνω με τη Νόρα.. πολύ όμως..

Πόσο αγαπώ Ρούσσο που παλεύει για την κόρη του μετά τα όσα έχει ακούσει από το στοματάκι της??? Είναι σωστός πατέρας που ενδιαφέρεται για το παιδί του και το δείχνει με κάθε ευκαιρία!!
Και το Μελιτόνι συνεχίζει τα πείσματα!! Αφού έχει ανάγκη για δουλειά μόνο σαν πείσμα μπορώ να δω το ότι την αρνήθηκε.. Πόσο κακομαθημένη είναι?? Έλεος.. Της χαρίζανε γάιδαρο και τον κοίταγε στα δόντια.. Και τι είπε ο άνθρωπος, ότι το όνομα της δείχνει τη ποιότητα του χαρακτήρα της, λογικό αφού ξέρει τον πατερα της.. ΕΛΕΟΣ με τα πείσματα που τα χουμε βαφτίσει ανεξαρτητοποίηση.. Παιδιαρίσματα της πριγκηπέσσας και κουράστηκα..

Στέφανος-Εριέτα: Μία από τα ίδια.. Αν δεν υπήρχε η χημεία μεταξύ τους θα βαριόμουν θανάσιμα.. Δεν θέλω να ακούω τα ίδια, θέλω να φτάσουν σε ένα συμπέρασμα και να ψαχτούν από κει μπας και βγάλουμε καμία άκρη..

Ρούσσος-Λουκάς: Μια σκηνή που θυμίζει πρώτο κύκλο… Πολύ ωραία συζήτηση.. ο Ρούσσος στέκεται στο Λουκά σαν πατέρας και ο Λουκάς πάντα τρέχει εκεί.. Θεϊκή η ατάκα περί Αμαλίας! Κρατάω αυτό που είπε ότι αν αντέξουν τώρα δεν θα χωρίσουν ποτέ σαν παρέα!!!

Ευα-Νόρα: Έμπαινε Ευάρα ΘΕΑΑ!!!!! Επιτέλους της δώσανε ρόλο με νόημα, μιλάει λογικότατα και λατρεύω το χιουμοράκι και την επιμονή της!! Η Νόρα έχει κολλήσει στο θέμα της ηθικής και έχει αρχίσει και με εκνευρίζει.. Το κάνουμε τόοοσο θέμα ενώ έχει παιχτεί και άλλες φορές τέτοιο ζήτημα στο παρελθόν.. Τώρα μας βολεύει βέβαια .. Λατρεύω ατάκες Ευας, χιχι!! Θεά η Ξυλά σήμερα.. Νόρα-Λουκάς και Δάφνη-Νικόλας!! Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Πως πρέπει να αισθάνεται η Εύα που είναι μόνη της έχασε τα πάντα πληγώθηκε πόσες φορές και βλέπει και τους φίλους της να διαλύονται!! Ακούγεται ως φωνή της λογικής.. Δώστε ρόλο στην Ξυλά να κεντήσει λέμε!! Ακούτε???

Άκυρη η Δάφνη στο τηλέφωνο.. Από μένα το χασε..

Ρούσσος-Αμαλία: Κλασσικά πράγματα!! Δίνουν ρέστα μαζί.. Η Αμαλία πιστεύει ότι η αγορά έχει τη Μελίτα γραμμένη?? Μόνο η αγορά? Να αρχίσω να μετράω παρουσίες?? xoxo

Εύα-Λουκάς: Ο Λουκάκος ανησύχησε και με λιώνει.. Αισθάνεται πληγωμένος που δεν του πε τίποτα, που δεν τον ήθελε δίπλα της να της κρατάει το χέρι.. πόσο γλυκός είναι???? Η Ευα συνεχίζει να προσπαθεί αλλά δεν βλέπω να πετυχαίνει κάτι…Έχουν και οι δυο τέτοιο πείσμα..
"Ήξερα τι είχε φάει, τι έχει δει στον ύπνο της, τι θα πει την επόμενη στιγμή.." inlove
Καημένος ο Λουκάκος, πληγώθηκε και έχει και δίκιο.. Πολύ άδικη Νόρα εδώ!

Νικόλας-Δάφνη: Πόσο με νευριάζει η Δάφνη με τις υπερβολές της??? Και διαζύγιο με τη μια??? Μα να χωρίσουν για υποψίες?? slap

Πετράκης στη τελευταία σκηνή με τη Νόρα όλα τα λεφτά!!!!
Φάνηκε όλη του η πικρία που η Νόρα του έκρυψε την αλήθεια…Η Νόρα με εκνευρίζει που έχει τέτοια έμμονη με το θέμα της δίκης.. Ας πάμε παρακάτω.. δώστε λίγο περισσότερο σημασία, να ανοίξει και μας το μάτι μας… Μιλάνε με τα βλέμματα, αν τους δώσουν και σοβαρούς λόγους για καυγά θα χουμε θαύματα!!

Αμαλία-Λουκάς: Τρελά και κορδέλα.. Η Αμαλία ζητάει βοήθεια απο αυτούς που μέχρι πριν λίγο καιρό ήθελε να τους κάνει πέρα από τη Μελίτα .. Μ αρέσει η τρελά της αλλά ο κόσμος χωρίζει και έχει και ζωτικά προβλήματα, δεν μπορεί να ασχολείται με τη Μελιτούλα που κάθε εξάμηνο έχει θέμα με τον εκάστοτε έρωτα.. Ας μην άνοιγε τα πόδια της με τόση ευκολία και θα τανε μια χαρά τώρα.. Το ανήλικο.. Τραγικό το πώς τον ξαπόστειλε χωρίς αν τον ακούσει!! Έλεος ρε Αμαλία…Impatient

Μελίτα- Λευτέρης: Ξινίλα αρχικώς κλασσικά αλλά ξαφνικά γυάλισε το ματάκι της Μελιτούλας.. Θερμόμετρο έβαλα, δεν έχω πυρετό οπότε θα το πώ, η Μελίτα μου άρεσε σε αυτή τη σκηνή.. Έβγαλε κάτι φυσικό που έχω καιρό να το δω.. Μάλλον είναι θέμα παρτενέρ.. Πάλι καλά που κατάλαβε τη θέση της στην παρέα, πώς να τους καταλάβεις Μελοτόνι? Αφού κοιτάς την πάρτη σου! Και από την πολλή σου την αγάπη πατάς την Εύα κάτω ξανά και ξανά!!! Πάντως με το Λευτεράκη μια χαρά σε βλέπω.. Άντε με το καλό βρε!!

Δυνατές σκηνές, η Ξυλά στο προσκήνιο, η παρέα περνάει μπροστά,ούτε μια αναφορά στον απόλυτο…Συγκλονίζομαι..
Σαν να αρχίσατε να ακούτε το κοινό εκεί πάνω??
Άντε να δούμε!!!
Από ένα oscar στα κλασσικά σεντονάκια!!!!!

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 2:39 pm

Foulitsa έγραψε:Αν δεν είναι η πρώτη φορά, τότε είναι η δεύτερη που ψηφίζω πολύ καλό.. affraid
Να ανησυχήσω?
Ας τα πάρουμε από την αρχή..

Μπελλος-Λευτέρης: Δεν ξέρω αν μπορώ να πειστώ τώρα για το άλλο πρόσωπο του Μπέλλου…Τόση βλακεία μαζεμένη σε ένα βλέμμα άλλωστε δεν ξεχνιέται και εύκολα, είναι στο χέρι του Καλαθά και των εξελίξεων για να συμπεράσματα που θα βγάλω από δω και πέρα.. Αυτό που θέλω να μάθω είναι από πότε λειτουργεί βάσει σχεδίου, γιατί αν εξαρχής ήταν βαλτός τότε μπήκε ανάμεσα στο Λουκά και τη Νόρα με πλήρη επίγνωση και όχι από ερωτά για τη Νόρα. και πήρε την Εδέμ επί σκοπού.. Αν όντως από την αρχή προσπαθούσε να κάνει κακό στην παρέα και κυρίως στα ΛουκαΝοράκια, άξιος της μοίρας του και αυτός.. Δεν είχε τα κότσια να πολεμήσει ανοιχτά και έβαλε στη μέση τη Νταίζη να φαίνεται και να πληρώνει τα σπασμένα.. Fskl

Νικόλας-Δάφνη-Λουκά;-Νόρα: Απορία Νο1: Τι δουλειά έχει η Δάφνη στο σπίτι του Νικόλα?? Απορία Νο2: Γιατί συνεχίζουν και τσακώνονται οι τσακωμοί άνευ αιτίας ??
Η Δάφνη όντως το τραβάει μιλώντας για χωρισμό, αν και τη έχω δικαιολογήσει χτυπάει κόκκινο για να χάσει τα όσα δίκια έχει!!! Το κουαρτέτο πολύ μου άρεσε υποκριτικά αν και η σκηνή δεν είχε λόγο ύπαρξης καν, αλλά ψιλά γράμματα!! Η πορτιά της Νόρας όλα τα λεφτά.. χιχι!!

Νικόλας-Λουκάς-Ηλίας: Μ άρέσε και ο Λουκάς που μίλησε σαν πραγματικός φίλος, μ άρεσε και ο Ηλίας που μίλησε χωρίς προβλέψεις και υπερβολές προσπαθώντας να σώσει το γάμο της κόρης του!!! Ο Νικόλας ξεροκέφαλος και θα το φάει το κεφαλάκι του… gibbs

Δάφνη-Νόρα: Φάουλ η Δάφνη για το σκηνικό με το Λεύτερη!! Δεν μ αρέσουν οι συγκρίσεις μεταξύ Δάφνης και Νόρας σε αυτή τη φάση τουλάχιστον η Νορα παραδέχεται τα λάθη της και αναγνωρίζει που δεν είναι σωστή!! Δεν μ αρέσει καθόλου το σκεπτικό της Δάφνης, καταλαβαίνω την όποια ανάγκη να κάνει παρέα με άτομα εκτός παρέας να γίνει πιο ανεξάρτητη, αλλά το τραβάει πολύ το σχοινί και χάνει τα δίκια της… Μια σοβαρή συζήτηση δεν μπορούν να κάνουν σαν ώριμοι άνθρωποι??? Υπάρχουν πληγές που πρέπει να κλείσουν.. Όχι χωρισμούς λέμε!! Ας λυθεί αυτή η παρεξήγηση είναι τελείως χαζό όπως δίνεται μέχρι στιγμής..

Λουκάς-Νικόλας-Μάριος: Δεν άκουσα τίποτα από το διάλογο γιατί χάζευα το Μάριο!! Τι ξανθό ζουζούνι είναι αυτό?? Αγαπώ!! inlove inlove

Χρήστος-Νταίζη: Πολύ καλή σκηνή και από τους δυο τους! !Όταν είναι μαζί κάνουν θαύματα!! Μ΄ αρέσει ο Χρησταρας που πατάει πόδι και η οχιά που σέρνεται.. Καιρός είναι να καταλάβει πως είναι να κινδυνεύεις να χάσεις όσα αγαπάς, και να έχει τρίτο πρόσωπο στη ζωή σου!! Η Πολυχρονίδη έδωσε ρέστα!! Το δάκρυ στο τέλος όλα τα λεφτά αλλά δεν με συγκινεί.. Πρέπει να πληρώσει και ο Χρηστός μπορεί να την τιμωρήσει!!! I like!!!

Ότι δεν λύνεται, κόβεται.. livani

Λουκάς-Νόρα: Πάλι φωνές??? Πάλι για τα ίδια και τα ίδια.. Δίκιο στο Λουκά που έμεινε χωρίς σπίτι για να μπορέσει να ζήσει τον ερωτά του, και το έκανε με όλη του την καρδία για να τους αφήσει ήσυχους η Νταίζη, και η Νόρα τον διώχνει… Δεν μ’ άρεσε καθόλου η επιμονή στο ότι τον απατά η Νόρα, αφού δεν το πιστεύει γιατί το λέει? Θέλει να την εξωθήσει στα άκρα?? Απόλαυσα Πετράκη σε αυτή τη σκηνή!!!! Εγω βλέπω το Λουκά να προσπαθεί και τα παίρνω με τη Νόρα.. πολύ όμως..

Πόσο αγαπώ Ρούσσο που παλεύει για την κόρη του μετά τα όσα έχει ακούσει από το στοματάκι της??? Είναι σωστός πατέρας που ενδιαφέρεται για το παιδί του και το δείχνει με κάθε ευκαιρία!!
Και το Μελιτόνι συνεχίζει τα πείσματα!! Αφού έχει ανάγκη για δουλειά μόνο σαν πείσμα μπορώ να δω το ότι την αρνήθηκε.. Πόσο κακομαθημένη είναι?? Έλεος.. Της χαρίζανε γάιδαρο και τον κοίταγε στα δόντια.. Και τι είπε ο άνθρωπος, ότι το όνομα της δείχνει τη ποιότητα του χαρακτήρα της, λογικό αφού ξέρει τον πατερα της.. ΕΛΕΟΣ με τα πείσματα που τα χουμε βαφτίσει ανεξαρτητοποίηση.. Παιδιαρίσματα της πριγκηπέσσας και κουράστηκα..

Στέφανος-Εριέτα: Μία από τα ίδια.. Αν δεν υπήρχε η χημεία μεταξύ τους θα βαριόμουν θανάσιμα.. Δεν θέλω να ακούω τα ίδια, θέλω να φτάσουν σε ένα συμπέρασμα και να ψαχτούν από κει μπας και βγάλουμε καμία άκρη..

Ρούσσος-Λουκάς: Μια σκηνή που θυμίζει πρώτο κύκλο… Πολύ ωραία συζήτηση.. ο Ρούσσος στέκεται στο Λουκά σαν πατέρας και ο Λουκάς πάντα τρέχει εκεί.. Θεϊκή η ατάκα περί Αμαλίας! Κρατάω αυτό που είπε ότι αν αντέξουν τώρα δεν θα χωρίσουν ποτέ σαν παρέα!!!

Ευα-Νόρα: Έμπαινε Ευάρα ΘΕΑΑ!!!!! Επιτέλους της δώσανε ρόλο με νόημα, μιλάει λογικότατα και λατρεύω το χιουμοράκι και την επιμονή της!! Η Νόρα έχει κολλήσει στο θέμα της ηθικής και έχει αρχίσει και με εκνευρίζει.. Το κάνουμε τόοοσο θέμα ενώ έχει παιχτεί και άλλες φορές τέτοιο ζήτημα στο παρελθόν.. Τώρα μας βολεύει βέβαια .. Λατρεύω ατάκες Ευας, χιχι!! Θεά η Ξυλά σήμερα.. Νόρα-Λουκάς και Δάφνη-Νικόλας!! Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Πως πρέπει να αισθάνεται η Εύα που είναι μόνη της έχασε τα πάντα πληγώθηκε πόσες φορές και βλέπει και τους φίλους της να διαλύονται!! Ακούγεται ως φωνή της λογικής.. Δώστε ρόλο στην Ξυλά να κεντήσει λέμε!! Ακούτε???

Άκυρη η Δάφνη στο τηλέφωνο.. Από μένα το χασε..

Ρούσσος-Αμαλία: Κλασσικά πράγματα!! Δίνουν ρέστα μαζί.. Η Αμαλία πιστεύει ότι η αγορά έχει τη Μελίτα γραμμένη?? Μόνο η αγορά? Να αρχίσω να μετράω παρουσίες?? xoxo

Εύα-Λουκάς: Ο Λουκάκος ανησύχησε και με λιώνει.. Αισθάνεται πληγωμένος που δεν του πε τίποτα, που δεν τον ήθελε δίπλα της να της κρατάει το χέρι.. πόσο γλυκός είναι???? Η Ευα συνεχίζει να προσπαθεί αλλά δεν βλέπω να πετυχαίνει κάτι…Έχουν και οι δυο τέτοιο πείσμα..
"Ήξερα τι είχε φάει, τι έχει δει στον ύπνο της, τι θα πει την επόμενη στιγμή.." inlove
Καημένος ο Λουκάκος, πληγώθηκε και έχει και δίκιο.. Πολύ άδικη Νόρα εδώ!

Νικόλας-Δάφνη: Πόσο με νευριάζει η Δάφνη με τις υπερβολές της??? Και διαζύγιο με τη μια??? Μα να χωρίσουν για υποψίες?? slap

Πετράκης στη τελευταία σκηνή με τη Νόρα όλα τα λεφτά!!!!
Φάνηκε όλη του η πικρία που η Νόρα του έκρυψε την αλήθεια…Η Νόρα με εκνευρίζει που έχει τέτοια έμμονη με το θέμα της δίκης.. Ας πάμε παρακάτω.. δώστε λίγο περισσότερο σημασία, να ανοίξει και μας το μάτι μας… Μιλάνε με τα βλέμματα, αν τους δώσουν και σοβαρούς λόγους για καυγά θα χουμε θαύματα!!

Αμαλία-Λουκάς: Τρελά και κορδέλα.. Η Αμαλία ζητάει βοήθεια απο αυτούς που μέχρι πριν λίγο καιρό ήθελε να τους κάνει πέρα από τη Μελίτα .. Μ αρέσει η τρελά της αλλά ο κόσμος χωρίζει και έχει και ζωτικά προβλήματα, δεν μπορεί να ασχολείται με τη Μελιτούλα που κάθε εξάμηνο έχει θέμα με τον εκάστοτε έρωτα.. Ας μην άνοιγε τα πόδια της με τόση ευκολία και θα τανε μια χαρά τώρα.. Το ανήλικο.. Τραγικό το πώς τον ξαπόστειλε χωρίς αν τον ακούσει!! Έλεος ρε Αμαλία…Impatient

Μελίτα- Λευτέρης: Ξινίλα αρχικώς κλασσικά αλλά ξαφνικά γυάλισε το ματάκι της Μελιτούλας.. Θερμόμετρο έβαλα, δεν έχω πυρετό οπότε θα το πώ, η Μελίτα μου άρεσε σε αυτή τη σκηνή.. Έβγαλε κάτι φυσικό που έχω καιρό να το δω.. Μάλλον είναι θέμα παρτενέρ.. Πάλι καλά που κατάλαβε τη θέση της στην παρέα, πώς να τους καταλάβεις Μελοτόνι? Αφού κοιτάς την πάρτη σου! Και από την πολλή σου την αγάπη πατάς την Εύα κάτω ξανά και ξανά!!! Πάντως με το Λευτεράκη μια χαρά σε βλέπω.. Άντε με το καλό βρε!!

Δυνατές σκηνές, η Ξυλά στο προσκήνιο, η παρέα περνάει μπροστά,ούτε μια αναφορά στον απόλυτο…Συγκλονίζομαι..
Σαν να αρχίσατε να ακούτε το κοινό εκεί πάνω??
Άντε να δούμε!!!
Από ένα oscar στα κλασσικά σεντονάκια!!!!!

Ζωγράφισες πραγματικά! : respect :

Πολύ καλό κ από μένα για την Θ Ε Α. Ακόμα κ χωρίς ρόλο κεντάει. Το Εύακι τα πήρε όλα κ έφυγε! : respect :

Ο Πετράκης καταπληκτικός!

Σαν να καλυτερεύει το πράγμα!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 3:10 pm

Λοιπόν με 2 λόγια ΤΕΛΕΙΟ το χθεσινό!

Έξαλλη είμαι με Δάφνη-Νόρα. Απαράδεχτη συμπεριφορά! Θέλω πίσω την Δάφνη τώρα. Μα είναι δυνατόν να του κλείσει το τηλ? Η Δρακουλάκη μακριά από το καλό της εαυτό.Ο Λουκάς πάλι με συγκίνησε. Μαζί σου Λουκάκο με χίλια.
Η Μελίτα ασχολίαστη. Πάντως με τον Λευτέρη έδεσαν καλά. Ομολογώ ότι η Παπά στη σκηνή ήταν καλύτερη από το Μπισμπίκη { είμαι καλά γιατρέ μου ?}

Η Ξυλά τα πήρε όλα κ έφυγε! Χωρίς ρόλο κ όμως η γυναίκα ξεχωρίζει!

Με Νόρα κ Λουκά απολαυστική! Δώστε της ρόλο λέμε!

Εριέττα- Στέφανος Καλή χημεία, αλλά τα ίδια κ τα ίδια βαρέθηκα!

Ο Μπέλλος μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Αντε να ξυπνάμε σιγά, σιγά!

‘Για την Θ Ε Α Ξυλά : respect : : respect : oscar oscar

ΥΓ : respect : για την Βάσω{αν δεν κάνω λάθος}για το τραγουδάκι! Εγραψες καλή μου!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 3:17 pm

Το επεισόδιο ήταν γεμάτο από ωραίες σκηνές και ερμηνείες και αξίζει ενός αναλυτικού σχολιασμού.

Ο Μπέλλος που προέκυψε στα καλά καθούμενα έξυπνος μου φαίνεται λίγο άκυρο. Βέβαια ας περιμένουμε να δούμε από πότε παίζει παιχνίδι και κυρίως γιατί.

Τα δύο ζευγάρια της παρέας είχαν κλασσικά καυγά, αλλά μπορώ να πω ότι είχε ενδιαφέρον. Πολύ αστεία σκηνή αν και βασιζόταν σε καυγά. Μου αρέσει πολύ να τους βλέπω σε κοινές σκηνές, βγάζουν πολύ γέλιο. Οι σκηνές που ακολούθησαν με τα ζευγάρια ξεχωριστά ήταν και από τις καλύτερες του επεισοδίου. Είχαν δύναμη αλλά και ουσία. Φοβερές ερμηνείες από όλους τους.
Και βέβαια και η Εύα να προσπαθεί να βοηθήσει όσο μπορεί αλλά τι να κάνει η γυναίκα; Πολύ πείσμα! Απ' όλους τους.

Για εμένα έχουν όλοι δίκαιο και όλοι είναι λάθος, δηλ.:
Ο Λουκάς έχει δίκαιο που νευριάζει που η Νόρα δεν του είπε αλήθεια γιατί θέλει να την στηρίζει επειδή την αγαπάει, αλλά έχει και άδικο γιατί ξέρει ότι η Νόρα δεν της αρέσε να κλαίγεται και δεν θέλει να τον στεναχωρεί.
Η Νόρα έχει δίκαιο που αισθάνεται θιγμένη, γιατί αποσυρόμενος ο Λουκάς από την υπόθεση την βγάζει αυτόματα την ίδια ανήθικη, έστω και εμμέσως, και που μάλιστα της λέει ότι έχει και γκόμενο ενώ η Νόρα είναι και από τις λίγες που δεν έχει δείξει ποτέ να την ενδιαφέρει άλλος άντρας όσο είναι μαζί με κάποιον, αλλά έχει και άδικο που δεν του εξήγησε για το γυναικολογικό πρόβλημα επειδή πρέπει να μην λέει ψέμματα στον σύντροφό της.
Η Δάφνη έχει δίκαιο γιατί ο Νικόλας με το παραμικρό ζηλεύει και της ζητάει να χωρίσουν, αλλά έχει και άδικο γιατί όπως και να το κάνουμε το να βρεις ένα πανάκριβο δαχτυλίδι στην τσάντα της γυναίκας σου, δύσκολα πιστεύεις ότι δεν είναι από άντρα.
Ο Νικόλας έχει δίκαιο γιατί είχε συνηθίσει την Δάφνη να είναι εκεί μόνο γι' αυτόν και για το παιδί τους και να μην πολυβγαίνει ούτε να είναι περισσότερο κοινωνική και συν το δαχτυλίδι του προξένισε ζήλεια, αλλά έχει και άδικο γιατί η Δάφνη δεν του έδωσε ποτέ στο παρελθόν κανένα δικαίωμα για να την ζηλέψει και έχει αποδείξει πολλές φορές την αγάπη της γι' αυτόν.

Επίσης μου αρέσει η στάση του Χρήστου να κρατάει σε απόσταση την Νταίζη. Επιτέλους κάποιος που την βάζει λίγο στην θέση του.

Ο Στέφανος και η Ερριέτα κάνανε μια κουβέντα και αυτοί ουσίας πάνω στο θέμα του γιατί δεν τους θέλουν να είναι ερωτευμένοι.

Η Μελίτα προσπαθεί να βρει δουλειά και πρέπει να της αναγνωρίσω το ότι δεν πήρε την θέση που της βρήκε ο πατέρας της επειδή ήξερε ότι την προσέλαβαν λόγω του ονόματός της.

Η Αμαλία τα έψαλλε ένα χεράκι στον Πέτρο. Πολύ καλή σκηνή με χιούμορ.

Η σκηνή με Αμαλία και Λουκά είχε πλάκα, αλλά βέβαια αυτά που του έλεγε η Αμαλία ήταν εντελώς άκυρα. Αυτοί δηλ. πρέπει να σταθούν στην Μελίτα. Λες και η Μελίτα στάθηκε στον Λουκά και στην Νόρα.

Η συζήτηση του Πέτρου με του Λουκά πολύ γλυκιά. Φαίνεται ότι τους αγαπάει και τους δύο πολύ.

Η Μελίτα με τον Λευτέρη έχουν αρκετό ενδιαφέρον και φαίνονται να δένουν ωραία.

Γενικά το επεισόδιο τα είχε όλα και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από amoust Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 5:05 pm

'Ενας γρήγορος σχολιασμός:
Ο Μπέλλος άρχισε να μας δείχνει το άλλο του πρόσωπο. Φοβάται κι αυτός μήπως τα φτιάξουν Ερι και Στέφανος και προφανώς ουχί γιατί υποψιάζεται πως είναι αδέλφια. Αν ξέρει και απο την αρχή για την Νταίζη σημαίνει πως είχε σχέδιο και με την Νόρα και με την αγορά της Εδέμ. Μάλιστα θυμάμαι πως πέρσι είχε "δώσει" τον Στέφανο στον Μάνο δήθεν απο το ενδιαφέρον του για την Νόρα.
Ο Λευτέρης εκτός απο τα διαμάντια προσπαθεί να μάθει πράγματα και για τους φεγγαροπετρίτες αφου κάθε έναν που γνωρίζει τον ρωτάει και κάτι για την παρέα, ακόμα και τώρα την Μελίτα. Άρα υπάρχει και άλλο ενδιαφέρον-μυστικό εκτός απο τα διαμάντια.
Υποψιάζομαι πως ο Μπέλλος, ο Λευτέρης, η Βέρα και η Άννα ήταν η παρέα που μας είχε πει ο Λευτέρης οτι τους διαλύσανε.
Το κακό μέχρι τώρα είναι πως ενώ έχουμε μάθει για την παλιά παρέα Ρούσσος, Λύτρας, Λαζαρίδης, Χ'βασιλείου και βλέπουμε να διαμορφώνεται μια καινούργια η δικιά μας παρέα αναλώνεται σε χωρισμούς της πλάκας μόνο και μόνο για να υπάρχει στην σειρά.

amoust
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 5:09 pm

amoust έγραψε:'Ενας γρήγορος σχολιασμός:
Ο Μπέλλος άρχισε να μας δείχνει το άλλο του πρόσωπο. Φοβάται κι αυτός μήπως τα φτιάξουν Ερι και Στέφανος και προφανώς ουχί γιατί υποψιάζεται πως είναι αδέλφια. Αν ξέρει και απο την αρχή για την Νταίζη σημαίνει πως είχε σχέδιο και με την Νόρα και με την αγορά της Εδέμ. Μάλιστα θυμάμαι πως πέρσι είχε "δώσει" τον Στέφανο στον Μάνο δήθεν απο το ενδιαφέρον του για την Νόρα.
Ο Λευτέρης εκτός απο τα διαμάντια προσπαθεί να μάθει πράγματα και για τους φεγγαροπετρίτες αφου κάθε έναν που γνωρίζει τον ρωτάει και κάτι για την παρέα, ακόμα και τώρα την Μελίτα. Άρα υπάρχει και άλλο ενδιαφέρον-μυστικό εκτός απο τα διαμάντια.
Υποψιάζομαι πως ο Μπέλλος, ο Λευτέρης, η Βέρα και η Άννα ήταν η παρέα που μας είχε πει ο Λευτέρης οτι τους διαλύσανε.
Το κακό μέχρι τώρα είναι πως ενώ έχουμε μάθει για την παλιά παρέα Ρούσσος, Λύτρας, Λαζαρίδης, Χ'βασιλείου και βλέπουμε να διαμορφώνεται μια καινούργια η δικιά μας παρέα αναλώνεται σε χωρισμούς της πλάκας μόνο και μόνο για να υπάρχει στην σειρά.

Συμφωνώ μέχρι τελείας σε όλα όσα γράφεις!
Αυτή είναι και η προσωπική μου άποψη για το Μπέλλο και την αγορά της Εδέμ εκ μέρους του,αλλά και για την εμπλοκή του Λευτέρη με την παρέα!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης