Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap14%Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 59

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010

Δημοσίευση από mariannitaki Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 9:21 pm

Πραγματικα αυτο το επ. ηταν ΤΡΙΣΑΘΛΙΟ!!!

Βασικα δεν αξιζει να το σχολιασω καν απλα ηθελα να δηλωσω την δισαρεσκια μμ για τη εξελιξη της σειρας

Οι ερμηνιες Παππαδημιτριου Και Στρατου ειναι για πολλα ρεσπεκτ δεν λεω
Οπως και του χρησταρα μας!!!

Αλλα δεν περιμενα ποτε να δωσω πολλα μπραβο στο χαπατο
Ναι καλα καταλαβατε
Στον Μπελος.....Τελος

Μπελο καλωςηρθες στον κοσμο των φισιολογικων Palamakia
Αντε και με το καλο να μας βαλεις την ντα;ιζαρα στην θεση της δλδ στηγν πυρα στην πηρα( u know με της ξενερωτες χαχα)

Οσο για νορα και λουκα παρολο που ειμαι λουκονορικη εχω απελπιστη τοσοοοο πολυ που δεν θα μπω καν στο κοπο να το σχολιασω
ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ συμπεριφορα της νορας
Δε ξερω αν εχει τους λογους της που σιγουρα θα τους εχει αλλα εκεινη την στιγμη που το εβλεπα μμ ερχοταν να την τσουρομαδησω και να υπερασπιστω των Λουκα

Δαφνη και Νικολας η δαφνη το χαβα της πολυ υπερβολικη και ειχα αριχσει να την συμπαθω οπως και ο νικολας

Παρατηρηση-
Πως γινεντε ολη να χωριζουν ανταμα αλλα και να τα ξανα φτιαχνουν παλια ανταμα??
Εε??

Ηθελα δεν ηθελα κουτσοσχολιασα παραπονο δεν εχετε
Σημερα με εχει πιασει η υπερφλιαρια μμ οποτε τα λεμε!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την mariannitaki στις Τετ Οκτ 13, 2010 9:30 pm, 1 φορά
mariannitaki
mariannitaki
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Ονειρούπολη
Ασχολίες : Να ζω την κάθε στιγμή της ζωής :)

https://www.youtube.com/user/MrLoulou6930

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 9:25 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:ΘΕΙΚΗ η σκηνή Χρήστου - Στέφανου! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!

Ένα oscar στην Παπαδημητρίου! Μόλις άκουσε τι θέλει να κάνει η Νταίζη έλιωσα με την αντίδραση της Αντιγόνης! ΘΕΑ ΛΕΜΕ!!!

Πέτρος και Στέφανος επίσης πολύ καλοί, ο Κατρανίδης ήταν απολαυστικότατος και ο Σταύρου επίσης. Εντωμεταξύ τη μικρή πικρή του αγάπη χ#$%ενη μου φάνηκε να την έχει στη διάρκεια της συζήτησης! ΟΛΕ!!!

Πέτρος και Αντιγόνη εξίσου δυνατή σκηνή!!!

Ρισπέκτ στην Εύα ρισπέκτ! Τι ατακάρα ήταν αυτή για τη Μελίτα? Την θυμώσουν πιο ξινισμένη έ? Είναι που χτες μπεκρόπινε με το Λευτεράκη που δηλώνει "Ξέρω και την Εύα" xoxo

Δεν θα σχολιάσω τη Νόρα γιατί θα παρεκτραπώ!!! maaaad

Λουκάς και Εύα με ξετρέλαναν!!! Η καλύτερη σκηνή! Ξεκίνησε με τον άστεγο και περιπλανώμενο και μετά μια χαρά του τα έσυρε η Θεά!!! Μου άρεσε που πήγε και μέσα στην τρελή χαρά στη Νόρα για να απογοητευτεί πλήρως..

Επαναλαμβάνω, δεν θα σχολιάσω τη Νόρα γιατί θα παρεκτραπώ!!! maaaad

Η Δάφνη επίσης θέλει πολύ ξύλο.

Και μια και δεν θα σχολιάσω Νόρα, να πω ότι άκουσε η τηλεοπτική Αμαλία όοοοοσα γαλλικούλια ήξερα στη σκηνή με τον κατινόσπορό της! Χτες ήθελε ο Λουκάς να σταθεί στη Μελίτα σαν αδερφός.. δεν του διευκρίνησε όταν του πρόσφερε παρηγοριά με αντάλλαγμα όμως, θα είναι ο Κάιν ή ο Άβελ? Fskl χ 1000 Αμαλίτσα με αγαπη! Και όχι Βάσω δεν σου ζητάω συγνώμη! sisi

Ο Λευτέρης γιατί είπε την Άννα, Λίζα? Θα το καταλάβαινα αν δεν είχε αναφέρει το όνομά της στην κουβέντα τους όμως την είπε δύο φορές Άννα και μία Λίζα, τι κουλό είναι τουτο? Η Ούστα τον επισκίασε τον BSB!

Χρήστος και Άννα Love! Love! Love! (Είμαι team Νταιζη όμως Cool)

Σταυροβελονια!!!!!!
Χορταστικοτατος σχολιασμος! oscar oscar

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 9:27 pm

Καλό το επεισόδιο από μένα.
Λουκάς-Νικόλας. Πάντα γελάω με τις ατάκες τους ακόμη κι όταν μιλάνε για σοβαρά θέματα. Το έχουν και οι δύο. Πάντως μια χαρά μπορούσαν να βολευτούν ο ένας στο κρεβάτι κι ο άλλος στον καναπέ να μην παίρνει κι ο έρμος ο Λουκάς τους δρόμους. Το σπίτι του Νικόλα από δω κι εμπρός να γίνει το στέκι του εργένη.
Στέφανος-Χρήστος. Το θράσος του Στέφανου μεγάλο, πρώτα τον πυροβολεί εν ψυχρώ και μετά του ζητάει πάλι βοήθεια αλλά τώρα ο Χρήστος δεν είναι πια υποτακτικός των Καρτάληδων, έχει αυτονομηθεί και δείχνει αποφασισμένος να ξεκόψει τελείως από τις βρωμοδουλειές. Εξελίσσεται πολύ ικανοποιητικά ο ρόλος του Κασσανδρινού και καιρός ήταν να δώσουν μια ευκαιρία σε έναν πολύ αξιόλογο ηθοποιό να ξεδιπλώσει το ταλέντο του.
Λευτέρης-Άννα. Εξακολουθούν να μη μου εξάπτουν ιδιαίτερα το ενδιαφέρον γιατί η ιστορία τους παραμένει άγνωστη και αδιάφορη. Τουλάχιστον ο Λευτέρης δεν ήρθε για να τρομοκρατήσει με αγκάθινα στεφάνια και μαύρα νυφικά και απειλητικά μηνύματα στο ξεχασμένο πια απουσιολόγιο. Ο σκοπός του είναι να εκδικηθεί για το θάνατο της γυναίκας του αλλά φυσικά δεν θυμίζει σε τίποτα το Στέλιο.
Λουκάς-Δάφνη. Τελικά τα προσεχώς είναι πάντα παραπλανητικά. Ο Λουκάς δεν έκανε τίποτα τρομερό, απλώς χώρισε με τη Νόρα. Δε σχολιάζω, θα το κάνω παρακάτω.
Αμαλία- Μελίτα. Η Μελίτα έμαθε ότι η παρέα ανησύχησε γι' αυτήν σα να ήταν αδελφή τους και η Αμαλίτσα θυμήθηκε τον Κάιν και τον Άβελ. Όταν χθες ζητούσε από το Λουκά να σταθούν στην κόρη της σαν αδέλφια προφανώς δεν εννοούσε αυτό το παράδειγμα. Πάντως η Μελίτα σκέφτηκε να περάσει κι από τη Νόρα να την παρηγορήσει που χώρισε.
Νόρα- Φωτογραφίες. Μου άρεσε το flashback αλλά δυστυχώς αυτό δεν την απαλλάσσει από την απαράδεκτη συμπεριφορά της. Πονάει αλλά αυτή είναι υπεύθυνη.
Εύα-Λουκάς. Και πάλι ο άστεγος και περιπλανώμενος Τουργκένιεφ. Και πάλι η καλή του φίλη η Εύα δεν τον έδιωξε και τον περιμάζεψε με ποπ κορν και dvd. Έκανε ό,τι μπορούσε κι εκείνη, τι άλλο να κάνει με τους δυο τρελούς δικηγόρους.
Μπέλλος-Οχιά. Αρνούμαι να σχολιάσω.
Ρούσσος-Στέφανος. Και πάλι ο Στέφανος ζητά απαντήσεις και ο Ρούσσος αρνείται να τον διαφωτίσει. Το διαμαντάκι του πάντως το έλαβε κι αυτός. Για να δούμε τι συμβαίνει τελικά.
Ρούσσος-Αντιγόνη. Οι παρ' ολίγο συμπέθεροι κάτι ξέρουν από το παρελθόν και αυτό τους συνδέει αλλά με κανένα τρόπο δεν τους κάνει σύμμαχους. Αυτή την ατάκα για ''εκείνη τη νύχτα'' κάπου την έχω ξανακούσει.
Νόρα-Μελίτα -Εύα. Πήγε και η Μελίτα να δει τη Νόρα και να τη ρωτήσει πώς είναι. Το είδαμε κι αυτό. Η Νόρα πάντως δεν έδειξε να της ανοίγεται και πολύ. Όταν ήρθε η Εύα η Μελίτα μάλλον ένιωσε αμήχανα κι έφυγε γρήγορα. Αλλά κι η χαρά της Εύας πήγε περίπατο όταν άκουσε τα τελευταία Λουκανορικά νέα. Κρίμα τον κόπο της.
Για τα δυο ζευγαράκια της Αγίας Παρασκευής τι να πω. Τα έχουν κάνει θάλασσα. Και λυπάμαι που θα το πω, αλλά όλο τα φταίξιμο το έχουν οι κυρίες. Η Δάφνη όσο δίκιο είχε το έχασε με τη στάση της στα δυο τελευταία επεισόδια αν και ο Νικόλας είναι όντως ανόητος, αλλά κυρίως η Νόρα ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. Ο Λουκάς έκανε μια ύστατη προσπάθεια να τα βρουν υποχωρώντας στο θέμα της δίκης κι εκείνη αντέδρασε εξωφρενικά. Και άλλη μια φορά θα τονίσω ότι από τους δύο ο Λουκάς ήταν πάντα ο πιο ψύχραιμος και ο πιο λογικός και για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι το μεγαλύτερο άδικο το είχε η κυρία Φωκά. Λυπάμαι ειλικρινά για τη μετάλλαξη αυτού του αγαπημένου χαρακτήρα.
Αυτά προς το παρόν. Τουλάχιστον είχαμε αρκετή παρέα και ακούσαμε και κάτι πολύ ενδιαφέρον. Η Εριέττα γνωρίζει το Μάνο. Και ναι, η παρέα μπαίνει μπροστά μια που οι καινούργιοι συνδέονται με αυτήν. Ελπίζω σε εξίσου και περισσότερο ενδιαφέροντα επεισόδια.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 9:35 pm

Clarabelle έγραψε:

Aς σχολιάσω κι εγώ

Άρχισε κάτι να κινείται. Σήμερα πήραμε κάποιες πληροφορίες

Ο Ρούσσος έχει πάρει κι αυτός δωράκι ένα διαμάντι.

Συμπέρασμα πρώτο ήταν μπλεγμένος στη βρωμοδουλειά.

Συμπέρασμα δεύτερο πέρσι που δήθεν έψαχνε να μάθει αν ο Λαζαρίδης έχει παιδιά και ποιός είναι ο Στέφανος Καρτάλης δούλευε το Μάνο κανονικότατα. Κοίτα να δεις που το αγαπημένο λαμόγιο θα βγει θύμα του Ρούσσου. Εκτός κι αν έχουμε απλά σεναριακό κενό γιατί άκουσα το Στέφανο κάποια στιγμή να λέει τότε στο Χρήστο άστους να ψάχνουν δεν θα βρουν τίποτε.

Η Αντιγόνη γνωρίζει για το σκηνικό που ονειρεύεται η Εριέττα όπως ακριβώς κι ο Ρούσσος. Λύθηκε η απορία μου. Προσφωνεί το Ρούσσο δολοφόνο κι έχει λόγο.

Απ τη συζήτηση Ρούσσου Αντιγόνης μάθαμε τα ονόματα των τεσσάρων ανδρών που σκότωσαν το φυσικό πατέρα της Εριέττας. Ρουσσος Λαζαρίδης Λύτρας Χατζηβασιλείου. Οι φεγγαρολεχρίτες.

Τελικά το διαμερισματάκι του Νικόλα είναι άσυλο χωρισμένων. Μόνο ο Στέφανος κι ο Χρήστος δεν έχουν περάσει απο εκεί.

Άκουσα το ρήμα χωρίζω σε όλους τους χρόνους και τα πρόσωπα . Τι ήταν κι αυτό απόψε;

Αυτή η μαρίνα που δουλεύει ο Χρήστος που είναι να πάμε κι εμείς; Παρέλαση πια. Σήμερα ήταν η σειρά του Στέφανου. Πρώτα τη μπουμπούνισε στο Χρήστο και σήμερα του ζητούσε βοήθεια να βρει την καμένη. Οι δυό τους μου αρέσουν πάντοτε.

Ο Λευτέρης που τον χάνεις που τον βρίσκεις με την Αννούλα συνομωτεί. Χάλια χάλια χάλια μέχρι κι η Αννούλα καλύτερη είναι απ το μπισκοτάκι

Ο Λουκάς την έστειλε την Δάφνη. Πίστεψε οτι σκότωσε τη Νόρα και τρομοκρατήθηκε αλλά τον έδιωξε τον καημένο

Άστεγος και περιπλανώμενος έφτασε στην Εύα για dvd ποπ κορν και παρηγοριά. Μου αρέσουν τρελά μαζί. Κάτι τέτοιες σκηνές μου θυμίζουν λατρεμένες σκηνές απ το παρελθόν Τον μάζεψε του έκανε το χατήρι να δουν ταινιούλα να τσουλήσει η νύχτα και του είπε και όσα έπρεπε για να τελειώσουν με τη χαζομάρα του χωρισμού και νόμιζε η δόλια οτι τα κατάφερε.

Η αλήθεια ειναι οτι η Εύα πες πες τον κατάφερε το Λουκάκο. Η Νόρα όμως την επομένη στο γραφείο τα θαλάσσωσε.

Υποχωρεί ο Λουκάς της λέει σ αγαπώ και δεν θέλω να χωρίσουμε. Της λέει υποχωρώ και ας το κάνουμε όπως θέλεις εσύ. Ας αναλάβουμε απο κοινού την πολιτική αγωγή. Κι εκείνη τι κάνει; Του ορμάει.

Ποιός να της ρίξει ένα χέρι ξύλο γιατι με γαργαλάει η χούφτα μου. Ποιός;

Της άφηνε και το γραφείο ο γλυκούλης μου κι αυτή μουλάρωσε και βούλωσε τα αφτιά.

Το Μελιτόνι τώρα που του τελείωσε ο απόλυτος έτρεξε για συμπαράσταση αλλά η Νόρα κράτησε απόσταση ή μου φάνηκε;

Κι επάνω που μιλούσαν επαναλαμβάνοντας τι άλλο το ρήμα χωρίζω σκάει μύτη η Εύα

Επιτέλους επέστρεψε απ τη Σουηδία. Επιτέλους μια ρεαλιστική αντιμετώπιση. Δεν μίλησε άσχημα στο Μελιτόνι αντιθέτως ρώτησε για την υγεία της αλλά απέφυγε να καθήσει και την έφερε σε δύσλολη θέση οπότε σηκώθηκε και έφυγε

Η ατάκα αλλιώς τη θυμόμουν τη Μελίτα όλα τα ευρώ.

Επιτέλους η Εύα επέστρεψε. Κι αφού έφυγε το Μελιτόνι ξεκίνησε να μιλήσει στη Νόρα για το φλέγον και τσουρουφλίζον και τσουρουφλίστηκε εκείνη. Τα πήρε λέμε. Κι εμείςςςςςς

Η Νταίζη σήμερα πρόσφερε άφθονο γέλιο. Με το σύζυγο με κάνουν πάντα να γελάω γιατί δεν μπορώ και να τον πάρω σοβαρά τον άνθρωπΑ. Όταν τον είδα να μονολογεί στον καθρέπτη χτυπιόμουν απ τα γέλια. Δεν νομίζω να τα καταφέρω να τον πάρω στα σοβαρά ποτέ.

Εκεί όμως που λύθηκα ήταν στη σκηνή της Νταιζούλας με την Αντιγόνη. Θεά η μανούλα. Το ύφος της Παπαδημητρίου όταν ειρωνευόταν και όταν παραξενεύτηκε αλλά κυρίως όταν ξαφνιάστηκε απ τις προθέσεις της μοναχοθυγατέρας της θεικό.

Βρήκε τρόπο να βοηθήσει το σύζυγο. Θα τον ξεκάνει για να μην τον βλέπει να ανυσηχεί. Τέλεια σκηνή τέλεια.

Όταν την είδα και πήρε το Χρήστο και του έλεγε πρέπει να σε δω είναι θέμα ζωής και θανάτου γελούσα και φώναζα
Τρέξε Χρήστο πρόκειται για τη ζωή της Νταιζούλας και το θάνατο του Μπέλλου. Κυριολεκτεί το κορίτσι.

Η Δάφνη να πάει να κάνει παρέα με τη Νόρα παρακαλώ. Επίσης απαράδεκτη. Πάει γυρεύοντας για καυγά κι άντε να δεχτώ οτι κι ο Νικόλας έχει κάνει τη στραβή του εκείνη όμως συστήθηκε ως καλός άνθρωπος κι απ τον καλό έχω απαιτήσεις.

Βρήκα πως μπορώ να συμπαθήσω το Λευτέρη. Αφήστε τον να τρέχει με τη μηχανή χωρίς κράνος με το γυαλί και κόντρα στον άνεμο χωρίς να μιλάει. Γιατί όταν αρχίσει να μιλάει άστα να πάνε άστα.

Η Εριέττα γιατί αφού ήξερε το Μάνο έκανε την κινέζα όταν της πρωτοσύστησαν τη Δάφνη; Ευτυχώς που η Δάφνη κατάλαβε οτι κάτι τρέχει κι απ όσο είδα θα το πει και στο Λουκά.

Αντε να αρχίζει να σκαλίζει ο Λουκάς να μαθαίνει μήπως καταλάβουμε κι εμείς τι γίνεται.

Ωραίο το μυστήριο αλλά να έχουμε κάποια δεδομένα γιατί όταν όλα είναι σωρός κουβάρι και δεν μπορούμε να βγάλουμε ούτε ένα συμπέρασμα γίνεται βαρετό.

Βλέπω το Μελιτόνι βρήκε δουλειά κι αναμένω αύριο αντιδράσεις Αμαλίας.

Δεύτερο πολύ καλό επεισόδιο στη σειρά

Να ανησυχίσω ή να αναθαρρήσω;

Κέντησες κ σήμερα!

Πολύ καλό από μένα . Πάει κάτι να γίνει!

Η Νόρα για πολλές σφαλιάρες . Η Εύα απλά θεά πήρε φόρα κ γουστάρω.

Ο Λ ουκάς πόσο τέλειος παίζει να ναι? Πόσο? Η σκηνή με Εύα όλα τα ευρώ!

Πολλά : respect : : respect : στην Εύα στην σκηνή με Μελίτα!

Ο Στέφανος δεν φαίνεται να έσκασε κ πολύ για Μελίτα! Αντε να τελειώνουμε μ αυτούς καμιά φορά! Ρούσσος-Στέφανος : respect :
Θεά η Παπαδημητρίου!!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 10:47 pm

Clarabelle έγραψε:

Aς σχολιάσω κι εγώ

Άρχισε κάτι να κινείται. Σήμερα πήραμε κάποιες πληροφορίες

Ο Ρούσσος έχει πάρει κι αυτός δωράκι ένα διαμάντι.

Συμπέρασμα πρώτο ήταν μπλεγμένος στη βρωμοδουλειά.

Συμπέρασμα δεύτερο πέρσι που δήθεν έψαχνε να μάθει αν ο Λαζαρίδης έχει παιδιά και ποιός είναι ο Στέφανος Καρτάλης δούλευε το Μάνο κανονικότατα. Κοίτα να δεις που το αγαπημένο λαμόγιο θα βγει θύμα του Ρούσσου. Εκτός κι αν έχουμε απλά σεναριακό κενό γιατί άκουσα το Στέφανο κάποια στιγμή να λέει τότε στο Χρήστο άστους να ψάχνουν δεν θα βρουν τίποτε.

Η Αντιγόνη γνωρίζει για το σκηνικό που ονειρεύεται η Εριέττα όπως ακριβώς κι ο Ρούσσος. Λύθηκε η απορία μου. Προσφωνεί το Ρούσσο δολοφόνο κι έχει λόγο.

Απ τη συζήτηση Ρούσσου Αντιγόνης μάθαμε τα ονόματα των τεσσάρων ανδρών που σκότωσαν το φυσικό πατέρα της Εριέττας. Ρουσσος Λαζαρίδης Λύτρας Χατζηβασιλείου. Οι φεγγαρολεχρίτες.

Τελικά το διαμερισματάκι του Νικόλα είναι άσυλο χωρισμένων. Μόνο ο Στέφανος κι ο Χρήστος δεν έχουν περάσει απο εκεί.

Άκουσα το ρήμα χωρίζω σε όλους τους χρόνους και τα πρόσωπα . Τι ήταν κι αυτό απόψε;

Αυτή η μαρίνα που δουλεύει ο Χρήστος που είναι να πάμε κι εμείς; Παρέλαση πια. Σήμερα ήταν η σειρά του Στέφανου. Πρώτα τη μπουμπούνισε στο Χρήστο και σήμερα του ζητούσε βοήθεια να βρει την καμένη. Οι δυό τους μου αρέσουν πάντοτε.

Ο Λευτέρης που τον χάνεις που τον βρίσκεις με την Αννούλα συνομωτεί. Χάλια χάλια χάλια μέχρι κι η Αννούλα καλύτερη είναι απ το μπισκοτάκι

Ο Λουκάς την έστειλε την Δάφνη. Πίστεψε οτι σκότωσε τη Νόρα και τρομοκρατήθηκε αλλά τον έδιωξε τον καημένο

Άστεγος και περιπλανώμενος έφτασε στην Εύα για dvd ποπ κορν και παρηγοριά. Μου αρέσουν τρελά μαζί. Κάτι τέτοιες σκηνές μου θυμίζουν λατρεμένες σκηνές απ το παρελθόν Τον μάζεψε του έκανε το χατήρι να δουν ταινιούλα να τσουλήσει η νύχτα και του είπε και όσα έπρεπε για να τελειώσουν με τη χαζομάρα του χωρισμού και νόμιζε η δόλια οτι τα κατάφερε.

Η αλήθεια ειναι οτι η Εύα πες πες τον κατάφερε το Λουκάκο. Η Νόρα όμως την επομένη στο γραφείο τα θαλάσσωσε.

Υποχωρεί ο Λουκάς της λέει σ αγαπώ και δεν θέλω να χωρίσουμε. Της λέει υποχωρώ και ας το κάνουμε όπως θέλεις εσύ. Ας αναλάβουμε απο κοινού την πολιτική αγωγή. Κι εκείνη τι κάνει; Του ορμάει.

Της άφηνε και το γραφείο ο γλυκούλης μου κι αυτή μουλάρωσε και βούλωσε τα αφτιά.

Το Μελιτόνι τώρα που του τελείωσε ο απόλυτος έτρεξε για συμπαράσταση αλλά η Νόρα κράτησε απόσταση ή μου φάνηκε;

Κι επάνω που μιλούσαν επαναλαμβάνοντας τι άλλο το ρήμα χωρίζω σκάει μύτη η Εύα

Επιτέλους επέστρεψε απ τη Σουηδία. Επιτέλους μια ρεαλιστική αντιμετώπιση. Δεν μίλησε άσχημα στο Μελιτόνι αντιθέτως ρώτησε για την υγεία της αλλά απέφυγε να καθήσει και την έφερε σε δύσλολη θέση οπότε σηκώθηκε και έφυγε

Η ατάκα αλλιώς τη θυμόμουν τη Μελίτα όλα τα ευρώ.

Επιτέλους η Εύα επέστρεψε. Κι αφού έφυγε το Μελιτόνι ξεκίνησε να μιλήσει στη Νόρα για το φλέγον και τσουρουφλίζον και τσουρουφλίστηκε εκείνη. Τα πήρε λέμε. Κι εμείςςςςςς

Η Νταίζη σήμερα πρόσφερε άφθονο γέλιο. Με το σύζυγο με κάνουν πάντα να γελάω γιατί δεν μπορώ και να τον πάρω σοβαρά τον άνθρωπΑ. Όταν τον είδα να μονολογεί στον καθρέπτη χτυπιόμουν απ τα γέλια. Δεν νομίζω να τα καταφέρω να τον πάρω στα σοβαρά ποτέ.

Εκεί όμως που λύθηκα ήταν στη σκηνή της Νταιζούλας με την Αντιγόνη. Θεά η μανούλα. Το ύφος της Παπαδημητρίου όταν ειρωνευόταν και όταν παραξενεύτηκε αλλά κυρίως όταν ξαφνιάστηκε απ τις προθέσεις της μοναχοθυγατέρας της θεικό.

Βρήκε τρόπο να βοηθήσει το σύζυγο. Θα τον ξεκάνει για να μην τον βλέπει να ανυσηχεί. Τέλεια σκηνή τέλεια.

Όταν την είδα και πήρε το Χρήστο και του έλεγε πρέπει να σε δω είναι θέμα ζωής και θανάτου γελούσα και φώναζα
Τρέξε Χρήστο πρόκειται για τη ζωή της Νταιζούλας και το θάνατο του Μπέλλου. Κυριολεκτεί το κορίτσι.

Η Δάφνη να πάει να κάνει παρέα με τη Νόρα παρακαλώ. Επίσης απαράδεκτη. Πάει γυρεύοντας για καυγά κι άντε να δεχτώ οτι κι ο Νικόλας έχει κάνει τη στραβή του εκείνη όμως συστήθηκε ως καλός άνθρωπος κι απ τον καλό έχω απαιτήσεις.

Βρήκα πως μπορώ να συμπαθήσω το Λευτέρη. Αφήστε τον να τρέχει με τη μηχανή χωρίς κράνος με το γυαλί και κόντρα στον άνεμο χωρίς να μιλάει. Γιατί όταν αρχίσει να μιλάει άστα να πάνε άστα.

Η Εριέττα γιατί αφού ήξερε το Μάνο έκανε την κινέζα όταν της πρωτοσύστησαν τη Δάφνη; Ευτυχώς που η Δάφνη κατάλαβε οτι κάτι τρέχει κι απ όσο είδα θα το πει και στο Λουκά.

Αντε να αρχίζει να σκαλίζει ο Λουκάς να μαθαίνει μήπως καταλάβουμε κι εμείς τι γίνεται.

Ωραίο το μυστήριο αλλά να έχουμε κάποια δεδομένα γιατί όταν όλα είναι σωρός κουβάρι και δεν μπορούμε να βγάλουμε ούτε ένα συμπέρασμα γίνεται βαρετό.

Βλέπω το Μελιτόνι βρήκε δουλειά κι αναμένω αύριο αντιδράσεις Αμαλίας.

Δεύτερο πολύ καλό επεισόδιο στη σειρά

Να ανησυχίσω ή να αναθαρρήσω;

Tελειος ο σχολιαζμος ......με βρισκει απολυτα συμφωνει και με εκανες κ γελασα πολυ.... oscar oscar
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 11:15 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ καλό, χωρίς βαρετές σκηνές και με την παρέα να είναι στο κέντρο.
Δεν θα ήθελα να είμαι τόσο αφοριστική σε σχέση με τους χαρακτήρες και να λεω αυτός ο χαρακτήρας είναι εντελώς λάθος εντελώς σωστός και έτσι δεν θα το πω ούτε τώρα. Δεν μου αρέσει που τσακώνονται όλη την ώρα τα ζευγάρια της σειράς, παρόλα αυτά νομίζω ότι χρειαζόταν. Ειδικά σε ότι αφορά την Δάφνη και τον Νικόλα. Φαινόταν ότι είχαν πράγματα να πουν μεταξύ τους και επιτέλους έγινε κάπως και αυτή η κουβέντα, αν και βέβαια με καβγάδες και χαζομάρες, αλλά τουλ. λύνοντας αυτά τα προβλήματα μπορούν να προχωρήσουν την σχέση τους καλύτερα. Βέβαια ο Λουκάς και η Νόρα νομίζω ότι μαλώνουν από λάθος ερμηνείες και των δύο της κατάστασης. Τόσα χρόνια ως φίλοι τα έλυναν εύκολα τα προβλήματά τους γιατί και οι δύο ξέρουν να δίνουν καλές συμβουλές όταν δεν αφορά την σχέση τους. Όταν όμως έγιναν και ζευγάρι αυτό άλλαξε. Το πείσμα τους είναι χαρακτηριστικό και των δύο. Η Νόρα βέβαια το παρατράβηξε, αλλά νομίζω ότι έχει και περισσότερες ανασφάλειες. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι φέρθηκε σωστά στον Λουκά. Άς μην ξεχνάμε όμως ότι αυτή πρώτα μίλησε στον Λουκά για το τι νιώθει. Και μπορεί και να νευρίασε περισσότερο όταν ο Λουκάς έκανε πίσω γιατί στο χθεσινό επεισόδιο ο Λουκάς ανέφερε ότι αυτή φταίει που άφησε το σπίτι του, οπότε μπορεί και να σκέφτηκε ότι θα το πει και αυτό σε κάποιον καυγά τους. Το flashback υπέροχο.

Κατά τ' άλλα μου άρεσαν οι σκηνές με τον Χρήστο και τον Στέφανο, αλλά και στις σκηνές του με την Άννα.

Επίσης μου αρέσει που ο Μπέλλος κάνει παιχνίδι με την Νταίζη αλλά βέβαια δεν καταλαβαίνω τι θέλει να κερδίσει από αυτήν.

Η Μελίτα βρήκε δουλειά. Χαρά που θα πάρει η Αμαλία με αυτό! Πάντως μπράβο της, έχει αρχίσει και έμπρακτα να αλλάζει.

Πολύ καλή και η σκηνή με Εύα και Λουκά. Δένουν πολύ καλά.

Γενικά ένα επεισόδιο που είχε πολλές ωραίες σκηνές. Το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τετ Οκτ 13, 2010 11:57 pm

Να'μαι κι εγω... Μολις τωρα ειδα το επεισοδιο, γιατι επρεπε να παρακολουθησω με το ζορι τις φιλες μου να κανουν αερομπικ!! Ημαρτον Παναγια μου!!!

- Λατρεμενη η συζητηση Νικολα και Λουκα, οπως παντα, αλλά αυτο το "χωρισα, χωρισες, χωρισαμε κτλ", καταντησε παρωδια!! Παρ'ολα αυτα, ηταν και οι δυο υπεροχοι..
- Ο Στεφανος αφου κουτσανε το Χρηστο, ειπε να του ζητησει και μια χαρη.. Ε μα βεβαια!!! Ετσι ειναι αυτα.. Απλα και καθημερινα.. Μου αρεσε που το επαιξε δυσκολος ο Χρηστος στην αρχη.. Πολυ ωραια σκηνη, μιας και δενουν υπεροχα και οι 2!!
- Το "Λιζα" το ακουσα κι εγω... Η συζητηση μεταξυ Λευτερη και Αννας/Λιζας δε βοηθησε καπου, περα απο την εξακριβωση οτι ο Χρηστος εχει μια σκοτεινια στο βλεμμα του!! Ατσα η Αννουλα ερωτας!! Μια χαρα τη βρισκω!! Ωστοσο, ο Λευτερης φοβαται και τη σκια του, ετσι οπως της ειπε να ψαχτει για το Χρηστο.. Μου θελει και σχεδια μετα!! Ee?
- Α ρε ψαρουκλααα Δαφνη!!! Σε δουλεψε κανονικοτατα ο Λουκακος!!! Τελειαααα σκηνη, με εξαιρεση τους βλακωδεις χωρισμους!! Απολαυστικοτατοι και οι δυο!!
- Η Αμαλια ποσο γκαου ειναι??? Υπαινιχθει οτι η Παρεα δεν ενδιαφεροταν οσο η Κατσαρουλα ηταν στο νοσοκομειο?? Εεεεεεε??? Αμ η αλλη, που της ετρεξαν τα σαλια κατευθειαν για το Λευτερακη?? Εχει και αναγκη να μιλισει στα παιδια η γλυκια μου!!! Fskl Τι αλλο θα ακουσω Θεέ μου!! Α, ειχε και καλυτερο: η Μελιτουλα θα παει να μιλησει στη Νορα για το χωρισμο της με το Λουκα??? Μιλαμε για προοδο ε?? Οχι αηδιες!! imarton
(Παρεπιπτοντως, το φορεμα της Αμαλιας, το φορουσε και η αποκλειστικη της Καλλιφατιδη στο χτεσινο ή προχτεσινο επεισοδιο, νομιζω!! Ασχετο, αλλά το πηρε τυχαια το ματι μου!)
- Η Νορα αναπολει τις στιγμες με το Λουκακο, φορωντας ενα χαλια δαχτυλιδι(μα νεκροκεφαλη???)... Υπεροχο το τραγουδι και υπεροχη η επιλογη των σκηνων, γιατι δεν ειχε μονο τα καλα μεταξυ τους, αλλα και τα ασχημα!!!
- Ο αστεγος και περιπλανωμενος Λουκας σε επισκεψη στην Ευα για ταινια και ποκπορν!! ΥπερΤΕΛΕΙΑ η σκηνη τους!! Τα σεβη μου στην Ευάρα!! Ετσι οπως επρεπε του τα ειπε του Λουκακου!!
- Πατσοζευγαρο ασχολιαστο!! Μα ηρεμησε λιγο Μπελλε, σκοτεινε εκδικητη!! Fskl
- Πετρος και Στεφανος σε "εκ βαθεων" συζητηση!!! Απαιτει ο νεαρος! Χμμμ μαλιστα μαλιστα!! Και ξαφνικα, να σου και ο Πετραν με το διαμαντικο! Α ρε Ρουσσο....
- Τσουπ πρωι πρωι στην Αντιγονη!! Πολυ μπλεξιμο, ρε παιδι μου!! Δουναι και λαβειν το παιχνιδακι, και ειμαι πολυ περιεργη να δω ποιος απο ολους αυτους θα βγει περισσοτερο χαμενος!!
- Δαφνη και Νικολας ακατανοητοι και πολυ περισσοτερο η Δαφνη!! Πες τα ρε Λιακο!!
- Νοραααα, πες αλευρι... Η Fskl σε γυρευει!!! Ελεος!!! Ο καημενος ο Λουκας κανει ο,τι μπορει κι αυτη το ριχνει το θεμα στον πατο.. Ποιο πατο, δηλαδη.. Αποπατος!! Fskl
- Χωσε Αντιγονη στην Νταιζαρα!!! Τελεια σκηνη!! Κακομοιρη Μπελλε, αντι για σκοτεινος εκδικητης, σε προοριζει η Νταιζουλα για νεκρο εκδικητη!!
- Η Κατσαρουλα πηγε να προσφερει την καταλυτικη της βοηθεια!! Ας γελασω τρεις!! ΧΑ ΧΑ ΧΑ!! Και τι ατακα: "Γυρναω στους δρομους και βιωνω την ανυπαρξια!" ??? Γουάου!! Fskl Ουστ!!
ΘΕΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ η Ευα με την εισβολη της!!! Χωσεεεεεεεεε και σωσεεεεεεεεεε!!! Το υφακι της Νορας εντελως εκνευριστικο.. Γκρρρ..
- Νικολας και Δαφνη και παλι απαραδεκτοι... Και ξανα, περισσοτερο η Δαφνη!!! Μα τι σας ψεκαζουν???
- Synelthe
- Ο Λουκας γιατι κανει ετσι και κρυφοκοιταει και δεν παει να ρωτησει τη Δαφνη τι εκανε ο Λευτερης εκει?? Η Εριεττα σαν πολυ αερα δεν εχει παρει με τα παιδια?? Ενδιαφερον μεν, περιεργο δε!! Και να σου παλι μικρος ο κοσμος!!! Ο Μάναρος με την Εριεττα φιλαρακια!! Ενεή η Δαφνη!! Πατατιάαααααααααα η Εριεττα!! Άλλα λεμε Παρασκευη και άλλα τη Δευτερα, που λεει και ο σοφος λαος!! Μνημονικο παχυδερμου με προβοσκιδα η Δαφνη! Ψυλλοι στ'αυτια τους μπηκανεεε!! Ωπα!!
- Τελευταια σκηνη με Αννα και Χρηστο... Καημενε Χρηστο, παει το γκομενακι... Την πατησες με τη φωτο της καμμενης!! Ιδωμεν!!

Πολυ καλο και απο μενα το επεισοδιο, για 2η μερα συνεχομενη!! Ευελπιστω και τα επομενα να ειναι το ιδιο και καλυτερα!!

ΥΓ. 1: Απο ενα oscar στα γνωστα σεντονακια!! Κεντησατε παλι κοριτσια!!!
ΥΓ. 2: Το ποσο απολαυσα το Μάναρο Μπουγιούρη στους S1ngles σημερα, δε λεγεται!! Εστω και το τοσο λιγο που τον εδειξε!! Να επιστραφει άμεσα στα Μυστικα, παρακαλω!!!

Τα Flkia μου!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 2:59 am

Γεια και από μένα. Είπα σήμερα να σχολιάσω και γω , αν και πάνω κάτω αυτά που θα πω έχουν ξαναγραφεί. Καλό κουράγιο στην ανάγνωση πάντως γιατί έγραψα μπόλικα. Αντε να δούμε:

Νικόλας – Λουκάς
Καλή σκηνούλα. Δεν είχε και τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά ήταν συμπαθητική. Κρατάω το ότι ο Νικόλας δεν έχει ζωή χωρις τη Δάφνη και ο Λουκάς χωρίς τη Νόρα.

Χρήστος – Στέφανος
Χαχαχα! gelio Πλάκα μας κάνεις Στέφανε? Τη μια πάει και τον πυροβολεί και την άλλη ζητάει τη βοήθειά του? Θα μας τρελάνει τελείως αυτός ο άνθρωπος? Και τι του είπε? Θες να ανταποδώσεις, κάντο? Μία σου και μία μου ένα πράγμα? Σε πυροβόλησα, πυροβόλησέ με και συ για να ‘μαστε πάτσι. Άιντε άιντε!!! Πήγε που πήγε να ζητήσει τη βοήθειά του, ένα συγνώμη δεν μπορεσε να πει ο γάιδαρος!! Fskl

Μα καλά βρε Χρήστο μου και συ, ο άνθρωπος ζητάει τη βοήθεια σου και συ τι πας και θυμάσαι τώρα. Σου ριξε εκεί μια μικρή σφαιρούλα στο πόδι κάποτε. Ε και? Περσινά ξινά σταφύλια. Σιγά το πράγμα καλέ. Μέχρι πότε θα του το χτυπάς του ανθρώπου?? Να πω ότι σε είχε πετύχει στην καρδιά, στο κεφάλι, κάπου θανάσιμα βρε αδερφέ (αυτό είναι σχετικό γιατί ο Χ-μπούκλας τρεις έφαγε στο κεφάλι και δεν έλεγε να ψοφήσει), εντάξει να το καταλάβω. Αλλά για μια σφαίρα στο πόδι τέτοια συμπεριφορά δεν τη δικαιολογώ Τς τς τς!! TutTutΈχεις πολύ κακία μέσα σου Χρήστο, να το προσέξεις αυτό. Αν τον κάθενα που μας πυροβολεί τον ξεγράφαμε από φίλο θα είχαμε ξεμείνει από φίλους τώρα!! Ακούς εκεί!!
(Μπορώ να συνεχίσω την κοροϊδία μέχρι αύριο αλλά ήδη έγραψα πολλά και θα μου βγει ο σχολιασμός τεραστίων διαστάσεων)

Λευτέρης - Άννα Λίζα (κάτι σαν το Μόνα Λίζα ένα πράγμα??)
Της γυάλισε της Αννούλας ο Χρηστάρας (δεν την αδικώ, καθόλου όμως)!! Ακόμα όμως δεν έχω καταλάβει τι τη συνδέει με το Λευτεράκη, ο οποίος Λευτεράκης το νου του τον έχει ακόμα στην χαμένη αγάπη του (εδώ μάλλον πάει καλύτερα το “καμμένη” αγάπη του). Την βλέπει και στον ύπνο του κάθε βράδυ (ανατρίχιασα!!) να του λέει να προχωρήσει αλλά αυτός τίποτα! Κρίμα μωρέ!! Και έκανε τόσο ωραίο ζευγάρι με την προσφάτως ανεξαρτητοποιημένη/ανακομμένη/ξαμολημένη(στους δρόμους για εύρεση εργασίας) Μελίτα!! Κρίμα και πάλι κρίμα!!!
Α, παρεμπιπτόντως, πως και δε φορούσε ιδρωμένη μπλούζα σήμερα (ο Λευτέρης, όχι η Μελίτα)??

Λουκάς – Δάφνη
Τέλεια σκηνή. Μ’ άρεσε τρελά!! Η φάτσα της Δάφνης όταν έλεγε ο Λουκάς ότι σκότωσε τη Νόρα ήταν όλα τα λεφτά!! Άπαιχτοι και οι δύο. Τα περί χωρισμού δεν τα σχολιάζω, συγχύζομαι και μόνο στη σκέψη.
Δια στόματος Λουκά:
«Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά, να χωρίζεται για βλακείες.» Γιατί βρε Λουκά εσύ με τη Νόρα γιατί χωρίζεται, αν όχι για βλακείες??

Αμαλία – Μελίτα
Έναν φόβο πάντως τον πήρε η Αμαλίτσα όταν της είπε η κορούλα ότι ήπιε ένα ποτάκι. Χαρές που έκανε η Μελίτα που γνώρισε “το αφεντικό της Δάφνης”!! Τον βρίσεκι και ενδιαφέρον τύπο (αφού τον ξέρει και η Εύα βεβαίως-βεβαίως)!! Ε άντε με την ευχή μου!! Και ναι είναι μικρός ο κόσμος τελικά!! Δεύτερη απανωτή χαρά στην ιδέα ότι όσο αυτή ήταν τέζα “τα παιδιά ΚΑΙ η Εύα“ ανησυχούσαν σαν να ταν αδερφή τους (όχι κι άλλη αδερφή, πόσες να αντέξουν σε μια σεζον)!! Αλλά μη χαίρεσαι κοπελιά! Και μακριά απ την παρέα!! Ουστ λέμε!!
Η Αμαλία θέλει και ομπρέλα, όχι όμως για τη βροχή!! Μας αποκάλυψε την πραγματική αιτία των ανεξήγητων χωρισμών!! Κάτι τους ψεκάζουν!! Ε πες το βρε Αμαλία!! Τόσες μέρες αναρωτιόμαστε για ποιο λόγο χωρίζουν όλα τα ζευγάρια και πραγματικά είναι η πιο πειστική δικαιολογία που άκουσα μέχρι στιγμής!! Χωρίς πλάκα!!
Συγκλονίστηκε και η Μελιτούλα στο άκουσμα χωρισμού Νόρας – Λουκά, και πήρε απόφαση να πάει να συμπαρασταθεί (gelio) στη φίλη (gelio) της!! Τι άλλο θα ακούσω??

Νόρα – φωτογραφίες
Ωραίο το φλασμπακ. Θυμηθήκαμε ότι υπήρξαν και σκηνές της προκοπής σε εποχές π.Χ. (προ Χωρισμού ντε gelio).

Εύα – Λουκάς
Πάντα μ’αρέσανε οι δυο τους. Κλασικά ταινιούλα και ποπκορν για τις δύσκολες νύχτες!! Ωραία και η κουβεντούλα τους. Η Εύα τα πήρε στο κρανίο και τη βλέπω έτοιμη να αναλάβει δράση!! Άντε να δούμε!!

Νταίζη – Μπέλλος
Αχ μωρέ! Νοιάζεται για τι επιχειρήσεις του αντρούλη της η καλή και πιστή (πως τα λέω έτσι απόψε) σύζυγος!! Fskl Πάντως εκέι που ο Μπέλλος κοιτιότανε στον καθρέφτη είπα τώρα θα πει “Φτου σου αγόρι μου να μη σε ματιάσω!!” gelio

Ρούσσος – Στέφανος
Αφού πήγε να ζητήσει τη βοήθεια του Χρήστου, είπε να περάσει μια βόλτα κι απ το φίλο του το Ρούσσο. Αυτό το παιδί μονίμως ζητάει να του πουν για το παρελθόν. Αφού δε σου λένε βρε αγόρι μου, τι το παιδεύεις? Κι ο Ρούσσος έλαβε διαμαντάκι βλέπω!! Τι πρέπει να κάνω για να μου στείλουν και μένα κανένα?? Απ ότι βλέπω του περισσεύουν πολλά του Λευτέρη και τα μοιράζει δεξιά κι αριστερά!
Πάντως δε μου φάνηκε ότι Στέφανος ενδιαφέρεται και τόσο για την (μέχρι προχτές) απόλυτη αγάπη του.

Αντιγόνη – Ρούσσος
Κοίτα που θα μας βγει και ο Ρούσσος δολοφόνος τελικά. Γι αυτό είχε λυσσάξει η Αντιγονάρα “η κόρη του δολοφόνου” και ”η κόρη του δολοφόνου”. Τον σκότωσε όμως ο Ρούσσος ή απλά ήταν παρών??

Νικόλας – Δάφνη στο τηλέφωνο
Η Δάφνη το παράχ#σε ή μου φαίνεται?? Το χει πάρει απόφαση ότι θέλει να χωρίσει. Έχει μουλαρώσει για τα καλά. Είπαμε να βρει δουλειά, να δει κι αυτήν τον έξω κόσμο, αλλά διακρίνω μια αλλαγή, μια ελαφρά μετάλλαξη στο χαρακτήρα της είναι η ιδέα μου?? Βέβαια θα μου πείτε η πρώτη ή η τελευταία θα είναι?? livani

Νόρα – Λουκάς
Άλλη μετάλλαξη από δω. livani Συγνώμη, η Νόρα πάει καθόλου καλά?? Μέχρι τώρα έβλεπα ότι και οι δύο λέγανε βλακείες. Αλλά σ’ αυτήν τη σκηνή μου φάνηκε ότι ο Λουκάς προσπαθεί να βρει λύσεις ενώ η Νόρα το χει πάρει απόφαση να χωρίσουν ντε και καλά. Ότι και να της πει ο Λουκάς αντιδράει αρνητικά. Μου δημιούργησε την αίσθηση ότι κάτι άλλο κρύβει, πιο σοβαρό, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου. Εύχομαι όμως να είναι όντως κάτι άλλο γιατί αυτά που λέει δεν ευσταθούν!! Πάντως, ενώ είναι η αδυναμία μου, θα τη χαστούκιζα άνετα σήμερα!! Synelthe

Αντιγόνη – Νταίζη
Το τι γέλιο έριξα με την Νταίζη να προσπαθεί να πείσει την Αντιγόνη να της γράψει τα λεφτά!! Και στο καπάκι της λέει ότι ετοιμάζεται να γίνει χήρα για να κληρονομήσει τον Μπέλλο!! Ε μα συγνώμη, μετά απ αυτό και να ήθελε να της την γράψει την περιουσία η Αντιγόνη θα άλλαζε γνώμη! Σου λέει κάτσε να μη με βρουν σε κανα χαντάκι διαμελισμένη!! Το ρισκάρεις? Δεν το ρισκάρεις!! gelio

Νόρα – Μελίτα – Εύα
Δεν την είδα και τόσο στεναχωρημένη με το χωρισμό την Νόρα. Η ιδέα μου είναι??
Πήγε λοιπόν η Μελιτούλα να συμπαρασταθεί στη Νόρα!! Κοσμοϊστορικό γεγονός! Είχε δεν είχε όμως πάλι κατέληξαν να συζητάνε για το πώς “γυρνάει στους δρόμους και βιώνει την ανυπαρξία”!! Και τσουυυυυυπ! Μπουκάρει η Ευάρα!!! Σφίχτηκε, ξεσφίχτηκε η Μετίτα, σου λέει δε με σηκώνει το κλίμα!! Πέταξε και μια ατάκα του στυλ “ότι χρειαστείς πάρε με” στη Νόρα πριν φύγει. Ναι ναι δε θα παραλείψει!! Όταν νοιώσει την ανάγκη να κόψει το λαιμό της θα σε πάρει να τη βοηθήσεις, μην ανησυχείς!
Θεά η Εύα, θεϊκή και η ατάκα περί Μελίτας!!: respect :
Η Νόρα συνεχίζει να αγνοείται (επιμένω ότι αυτή δεν είναι η Νόρα!!!!) και η Εύα προσπαθεί να σώσει οτιδήποτε αν σώζεται. Απορώ πως τους αντέχει χωρίς φαρμακευτική αγωγή, απορώ!!!

Νικόλας – Δάφνη
Η Δάφνη με τη στάση της χάνει το δίκιο που είχε. Αρχίζω και παίρνω το μέρος το Νικόλα. Ο καημένος ο Ηλίας δεν ξέρει τι να πει. Άστο Ηλία μου, είπαμε, κάτι τους ψεκάζουν!! Δεν εξηγείται αλλιώς!!

Λευτέρης – Εριέττα – Δάφνη
Ο Λευτέρης μας κάνει και τον ξεναγό τώρα??
Η Εριέττα τώρα θυμήθηκε ότι γνωρίζει το Μάνο και μάλιστα πολύ καλά?? Τις προάλλες γιατί μας έλεγε άλλα??
Κρατάω αυτό που είπε η Δάφνη στο Ηλία, ότι τα πάντα συνδέονται μεταξύ τους και ότι κανείς δεν τους πλησιάζει τυχαία. Και ναι, τα μάθατε? Ο κόσμος είναι πολύ μικρός (ξανά)!!!!

Αυτά από μένα! Πω πω!!! Τρεις σελίδες word έγραψα η κακούργα! Ε με αυτά που βλέπω, κάπου πρέπει να ξεσπάσω, τι να κάνω!!Kotsides
Το ψήφισα πάντως καλό και αυτό είναι μια πρόοδος!! Περιμένω καλύτερα στο μελλον. Στο ΑΜΕΣΟ μέλλον όμως!!

Υ.Γ. Εύα σώσε μααααςςςς!!!! sm
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 7:55 am

Χτές σχολίασα όσο αρκούσε. Δηλαδή να βρίσω την Νόρα. Τώρα, είπα να σχολιάσω σχολιασμούς...
Cancoon έγραψε:
Νόρα, Λουκάς, Δάφνη, Νικόλας χωρίζουν και ξαναχωρίζουν χωρίς εν τω μεταξύ να τα έχουν ξαναβρεί!!! Μιλάμε για παγκόσμια πρωτοτυπία!!! Επί πόσα επεισόδια τους ακούμε να κλίνουν το ρήμα “χωρίζω” σε όλους τους χρόνους και σε όλες τις εγκλίσεις!!!
Ε όχι και παγκόσμια πρωτοτυπία. Οσο και αν θέλω το αγαπημένο μου ζευγάρι να είναι πρωτοπόρο, και αυτό, βρήκανε και το έδωσαν πρωτα στους απόλυτους. Το ''Στέφανε Τέλος'' (και το εγώ δεν είμαι Μάνος) ακουγότανε 2-3 φορές ανα επεισόδιο . Και μας τους καημένους μας χωρίζουν μόνο μια φορά την μέρα. Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 94762

Cancoon έγραψε:
Η Εύα πάλι πέταξε την κατινιά της για την Μελίτα: εμ αυτό το κόμπλεξ που νιώθει απέναντί της είναι βαθειά ριζωμένο μέσα της.
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 17902

Cancoon έγραψε:
Μελίτα στο κομμωτήριο, Μπέλλος στον καθρέφτη και Νταίζη σε Αντιγόνη ήταν ό,τι άξιζε από το επεισόδιο.
Πράγματι, συγκλονιστηκή σκηνή η Μελίτα να είναι έξω απο ένα κομμωτήριο!!! Δεν έπαιρνα τα μάτια μου απο την τηλεόραση Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 624907
anastasia20 έγραψε:

μελιτα-αμαλια:

<και ο αβελ με τον καιν αδερφια ηταν...αλλα ειναι γνωστη η ιστορια...>

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 145879 αμαλια...

.

Αυτό είναι κάτι που ήθελα να το σχολιάσω και γω αν και ΛΑΤΡΕΥΩ την Αμαλία.
Εχουμε και λέμε:
- Το Νοράκι είναι κοπέλα/αδερφη/χρυσή όταν προσέχει την Νεφέλη, ότανέρχεται απο το νοσοκομείο, όταν πάει να κάνει παρέα στην Μελίτα. Οτανδε της φόρτωσε η Νόρα την Νεφέλη χωρίς ερωτήσεις, μόνο και μόνο για νατρέχει στον απόλυτο, πρέπει να ήταν ένας άγγελος,ε?
- ο Λουκάς επίσης είναι το καλό παιδί - με τα ασήμαντα προβλήματα τουπάντα - όταν τον πρήζουμε να πάει να μιλήσει στην κορούλα για να τηνκάνει να γελάσει.
- Η Ευα είναι ''κοπέλα'' όταν τρέχει στα βουνά και στα λαγκάδια, όταν η Μελίτα της εξιστορεί τι έκανε με τον σύζυγο της.
- η περέα γενικώς είναι ''παρέα'' όταν ανυσηχεί για αυτήν, την φροντίζει, κτλ

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις, είναι ''Κάιν και Αβελ'' . Ας δώσω και γω το '' Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 145879 '' στην Αμαλία, για την σωστή της κρίση!
( Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 17902 )

tzibirdika έγραψε:
Νορα---->UFO εφερες το Λουκα και πηρες τη Νορα τωρα??? Ετσι και σε βρουν την εβαψες Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 789620 : Οσο για σενα Νορα....:curse : Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 183794.....ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΓΚΑΟΥ ΕΙΣΑΙ????
ετσι%#$%@%% που τα εκανες να τα λουστεις τωρα....Η σκηνη που σκεφτοταν μετις φωτογραφιες πολυ ωραια!!! Χαθηκε να αλλαξετε λιγο το βιντεακι μετις σκηνες ομως?? Το ιδιο με εκεινο της απαγωγης ηταν δεν ξερω αν τοκααλαβατε...

Λουκας---> Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 94762τι γλυκος που ειναι??????? Ποσες θυσιες να κανει πια το παλικαρι γιαχαρη της κυριας Φωκα??? Αγορι μου δεν σε θελει??? Μην ανησυχειςυπαρχει λυση....Ελα σε μενα... Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 221877 Θα λεω ναι σε οτι λες... Κι ασε τη Νορα να χτυπιεται και να κλαιει... τετοια εγωιστρια που ειναι καλα να παθει

Μαρηηηηηη πως τα λες έτσι??? Ψηφίζω και γω να έρθει σε σένα! Βασικάόχι, προτείνω την επιλογή της Τζίνας, να τον χωρίσετε κομματάκια, γιατικάπου εδω γύρω θα είναι η Αριάδνη, και θα με δείρει.. και η Νίκη... και... και... Οκ! Σε κομματάκια! Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 852852

Lyn έγραψε:

Αμαλία – Μελίτα

Συγκλονίστηκε και η Μελιτούλα στο άκουσμα χωρισμού Νόρας – Λουκά, και πήρε απόφαση να πάει να συμπαρασταθεί (Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 397896) στη φίλη (Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 397896) της!! Τι άλλο θα ακούσω??

Γιατι καλε? Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 624907 Δεν ήταν πάντα δίπλα της? Θυμάσαι πως έτρεχε την παραμονή του γάμου του Λουκά? lol!

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 11:16 am

Ναι Lyn το Λίζα ειναι απο το Μόνα Λίζα βεβαια εγω σκεφτηκα και την εκδοχη......

ΥΓ.Μουσειο λεμε ειναι ο Λουκακος, κοτζαμ εδεμοσκαρ κολληματος μου δωσατε Tongue

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 12:25 pm

Σκηνη Λουκα και Νικολα μου αρεσε αρκετα, ο καθενας τα δικα του με τον τροπο του αλλα ο Λουκας εβγαζε και γελιο, ασυλο θελει ο ερημος, το σπιτι του το εφαγε η Νταιζαρα, η Νορα ειναι μια εγωιστρια του κερατα που δεν ευχαριστιεται με τιποτα και ποιος την πληρωνει? Ο Λουκας εξω απο την πορτα...

Χρηστος και Στεφανος, τα δυο μαναρια ξανα σε κοινη σκηνη, μου αρεσε τρελλα η σκηνη τους και μονο που τους εβλεπα, μια χαρα τα ειπε ο Χρηστος στον "φιλο" Στεφανο, στα δυσκολα τον θυμουνται και ειδικα ο Στεφανος μετα απο την σταση που κρατησε απεναντι στο Χρηστο χωρις να τον πιστεψει και τον πυροβολησε δεν θα επρεπε καν να μπει στον κοπο να παει να τον βρει, Σταυρου εκπληκτικος παιζει με τις εκφρασεις του προσωπου του ο ανθρωπος ΘΕΟΣ!!!!!!! και αμα εχει και ανθρωπους που τραβανε διπλα του αποδιδει καλυτερα.

Λευτερης και Αννα αδιαφοροι, δεν κολλαει καθολου η Ουστα σε αυτη την σειρα, ασχετη γενικα, δεν εχει χρωμα, δεν μας δινει κατι.

Λουκας και Δαφνη, ο Λουκας μεσα στη νυχτα περιφερεται να πει τον πονο του? πρωτα στο Νικολα και τωρα στη Δαφνη, αλλα ελεος μην βαζετε τον Πετρακη να κανει σκηνη σοβαρη και δραματικου τυπου, ειναι δραμα δεν το εχει..... αλλα παλι καλα το γυρισε μετα και σωθηκε η σκηνη, η Δαφνη με εκανε και γελασα, α ρε Λουκα αστεγε, ψαχνεις που να ακουμπησεις το γυμνασμενο κορμι σου να το ξεκουρασεις και μαζι με αυτο πας να τα ξαναφτιαξεις με τροπο στη Δαφνη και το Νικολα αλλα τα ρηκες σκουρα, εχει μουλαρωσει η Δαφνουλα.

Μελιτονι γυρισες απο την βολτουλα? Διακρινω χαμογελακι που γνωρισες τον Λευτερη? Βλεπω παλι μπλεξιματα, εσυ και να μην κανεις την μ#$&@%α δεν γινεται. Αμαλια οπως παντα : respect :

Νορακι καλα κανεις και σκεφτεσαι ολα οσα εχεις περασει με τον Λουκα και οπως βλεπεις ηταν παντα εκει να σε στηριξει και σε αγαπουσε, ασε λοιπον τα πεισματα και τους εγωισμους και μιληστε καθαρα και ανοιχτα και θυμηθητε ποσα σας ενωνουν και οχι τις βλακεις που βρηκατε αφορμη τωρα να τσακωνεστε, και ναι επρεπε να εχεις συζητησει το θεμα του γιατρου μαζι του, τον ενδιαφερει αμμεσα και σιγουρα θα σε στηριζε. Τελειο το τραγουδι σε αυτη την σκηνη.

Και η περιοδεια συνεχιζεται ο Λουκας στην Ευα αυτη τη φορα. Αυτοι οι δυο μαζι μου αρεσουν πολυ, εχουν χημεια και βγαζουν πολυ ωραιες σκηνες, Ευα κουκλαρα, δεν χορταινω να την βλεπω.

Μπελλος και Νταιζη ασχολιαστοι, μεσα στο ψεμμα και οι δυο και γενικα δν μπορω να βλεπω αλλο σκηνες με αυτους.

Ρουσσος και Στεφανος επισης καλη σκηνη μεταξυ τους, ο Ρουσσος ελαβε και αυτος διαμαντακι και ειναι χωμενος μεχρι τα μπουνια αλλα που να το πει και που να το ομολογησει? και κανει τον κινεζο στο Στεφανο που βεβαια εκεινος δεν τα χαφτει αυτα και ψαχνει να βρει την ακρη του νηματος αλλα σιγα μην μαθει απο τον Ρουσσο η την μαμα Αντιγονη.

Ρουσσος και Αντιγονη τι να πει κανεις? : respect : δολοπλοκοι και οι δυο, αντρας, εραστης ολοι παιδια απο σπιτι, εναν και εναν τους ειχε και αυτη, και ο Ρουσσος βεβαια μεσα στα καλα παιδια και αυτος, αλλα και η Αντιγονη ενα ανταλλαγματακι για την σιωπη της το θελει.

Νικολας και Δαφνη προσωπικα γελασα με την σκηνη τους, αυτος ο Νικολας ειναι πολη φαση με τον τροπο που τα λεει, αλλα και η Δαφνη το παρατραβαει το σκοινι, ξυπνησε αποτομα.

Λουκας και Νορα αλλα λογια να αγαπιομαστε, αλλα ο Λουκας εκανε ενα βημα προς την συμφιλιωση αλλα αυτη η εγωιστρια η Νορα δεν

ainta εχει παθει ενα κατι και της φταινε ολοι και ολα, κοπελια ξυπνα...... χανεις τον αντρα της ζωης σου και εσυ ψιλαρμενιζεις? μας παιζεις και την δυσκολη και την θιγμενη? Φωναξε Λουκα γιατι εχει τρελλαθει η γυναικα, δεν ειναι ευχαριστημενη με τιποτα. Τον εστειλε τον χριστιανο, του πεταχτηκαν τα ματια εξω απο τα ασυναρτητα που ακουει.

Λευτερης, Εριεττα δεν.... δεν....

Συναντηση κορυφης στο γραφειο της Νορας, πηγε η Μελιτα να δωσει συμβουλες στη Νορα και να της σταθει, αυτη δεν μπορει να τα βγαλει περα μονη της θελει να δινει και συμβουλες? Και τσουπ η Ευαρα και μια παγωμαρα επεσε στον οριζοντα.

Ευα χωστα στη Νορα και μην σου πω να ριξεις και κανα

xastouki

Δαφνουλα το τραβας πολυυυυυυυυ λεμε, θα εχεις θεμα, αραξε και δες το καλυτερα το θεματακι....Ο Ηλιας σε ρολο πυροσβεστη στα τελευταια επεισοδια.

Γενικα ενα μπαχαλο επικρατει, η Εριεττα γνωριζει καλα το Μανο ενω αλλα ειχε πει στη Δαφνη στην αρχη, η Αννα ειδε την φωτο της Βερας στο πορτοφολι του Χρηστου που ο Χρηστος ιδεα δεν εχει αλλα θα βρεθει μπλεγμενος και αστα πανε λεμε.....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από panpetrakatsi Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 1:16 pm

loukitsa έγραψε:Λουκάς-Νικόλας:To χωρισαμε είναι τυπου παρακολουθιέστε! Το λυπηθηκα το Λουκακο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η Νόρα!
Λουκας:Τι ωρα της τηλεφωνησες?
Νικολας:Τι σχεση εχει τωρα αυτό?
Λουκάς:Καμία αλλα κατι έπρεπε να βρω να πω!
Ο καημενος προσπαθούσε να αλλάξει το κλίμα με λίγο χιουμορακι αλλα…

Χρηστος-Στεφανος:Μου αρεσει που ξεκινησε το επεισόδιο με τα αγορια της σειράς. Ο Χρηστος άλλαξε πορεία και κανει ένα νέο ξεκινημα….Δείτε τι ωραια που παιζει ο Κασσανδρινος παναθεμα τον!!!!!!!

Άννα-Λευτερης: Ναι Λευτερη μου να πας τη ζωη σου μπροστα με τη Μελιτα, από χθες που το σας ειδα με τη Μελίτα τρελαθηκα! Την απογειωσατε τη σκηνη!!! Γιατι είπε Λίζα την Άννα ρε παιδια?

Δαφνη-Λουκάς:Στην αρχη αν δεν ηξερα το Λουκα, θα ελεγα το εκανε το απονενοημένο αλλα είναι Ταλενταρα ο άτιμος! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί καταπληκτικη η σκηνη του με τη Γεωργια μας! Αυτό το νυχτικο της γιαγιας μου να μην της φορούσαν! Ακομη και αμακιγιάριστη η Δαφνη ειναι σαν Νεράιδα
Λουκάς:Δαφνη είσαι φιλη?
Δαφνη:Αυτό είναι ερωτηση παγιδα?
Λουκάς:Α εσυ εχεις αλλάξει πραγματικά! Λεγε ρε κοπελα μου εισαι φιλη ναι ή όχι?
Δαφνη:Αν πω ναι τι κερδιζω?
Λουκάς:Τη σωτηρια της ψυχης και τη δικη μου! Σε παρακαλω σωσε με σε ικετευω
Η Δαφνη είναι πολύ απόλυτη το τραβάει πολύ!

Μελίτα-Αμαλία: Αχ της μιλάει για το Λευτερη και τον ειπε και ενδιαφερον τυπο!!!!!!Αχ είναι Τελειοοο Αμαλία ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ! Η κορη της της μιλάει για τον νέο αντρα που γνωρισε και την εκανε να ξαναχαμογελάσει και αυτή το χαβα της! Καταπληκτικη χημεια μετα από Νορα-Λουκα εχω Λευτερη-Μελίτα!

Αγαπημενες Λουκανορικες σκηνες μεσα στο μουσικο βιντεακι!

Ευα (καρακουκλάρα!)-Λουκάς:Λουκακο μου ελα σπιτι μας σε περιμενει και ο Τουρκένεφ! Αχ αυτές οι σκηνες τους ,με ποπ κορν και dvd ! Συμφωνω με το Λουκά στο θεμα της Αντιγόνης….να μπασουν μεσα την οχιά πιο πολλα εγκλήματα εκανε…..

Πατσαδες:Δεν μπορω να συμβιβαστώ με την ιδεα του εξυπνου Μπέλλου,….. Είναι στο χερι του Καλαθα να με πείσει!

Ρούσσος-Στεφανος:Ο Στεφανος μιλησε για την Έρη και τη Μελίτα…..άρα ας τραβηξει ο καθεις το δρομο του με τα νεα ατομα που μπηκαν στη ζωη τους. Πολυ ωραία συζητηση!Ο Στεφανος φανηκε να εχει αφοδευμενη τη Μελιτα ή είναι ιδέα μου?

ΘΕΑΡΑ-Ρούσσος: Απίστευτο μπριο αυτή η γυναικαρα δικαιωνει τον τιτλο Θεάρα! Αψοιγοι και οι δυο υποκριτικα, πολύ καλη ροή του διαλόγου!!!!!

Λουκάς και Νόρα
Λουκάς:Νόρα σ αγαπάω
Νόρα:Και?
Λουκάς:Και θα προσχωρήσω στη δικη σου άποψη και θα ασκήσουμε μαζι την πολιτικη αγωγη!

Ουφο φερτε πισω τη Νόρα! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!!!!!!

Λουκάς:Ειμαι εδώ και σου λεω ότι σε αγαπαω
Νόρα:Και γω σ αγαπαω αλλα ετσι δεν μπορουμε να συνεχισουμε!
Κρατηστε με θα φυγει από το χερι μου κανενα βαζο προς τη Νόρα!!!!!! Kotsides Fskl Kotsides Fskl

ΘΕΑΡΑ-Οχιά: Καλα η Οχιά εχει πολύ πλάκα! Είπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφάλαη Νταιζη μιλάει για τον Στεφανο χαχαχαχα! ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!! Όυτε με τα ανεκδοτα του Τοτού τετοιο γέλιο!

Μελίτα-Νόρα-Εύα:Φοβερο ντυσιμο της Μελίτας! Η συζητηση ανούσια! Άντε πάλι < α >
Ατακαρα Ευας βρε τη θυμασαι στραβωμενη αλλα μετα τη συνατηση της με το Λευτερη αχ τα γλυκουλια μου! Ξαναβρηκε τη χαμενη τη γλυκα. Σταυροβελονια Ευας!! : respect : : respect : Βγαλατε την Ευα από την αφανεια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! Έστω και σαν Γεωργια Βασιλειαδου θα το δεχτω αρκει να εχει ρόλο!

Οχιά-Χρηστάρας:Ασε τον ανθρωπα μαρη να κανει τη δουλεια του με την Αννούλα του χιονια! Ουστ από κει φιδι κολοβό παρε την ταπα σου τωρα από το Χρηστο

Η Ερη ξερει το Μανο α ρε Μανο! Υποπτα τα λόγια και η σκεψη της Δαφνης τα περιέπλεξε πολύ τα πραγματα!

Ψηφιζω πολύ Καλό αλλα η Νόρα είναι Απαραδεκτη και η Ατακαρα της Ευας για τη Μελίτα ΘΕΙΚΗ!
Ένα όσκαρ σε Πετρακη, Παπαμητρίου, Γεωργόνη, Ξυλά!

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ2. Μελίτα-Λευτερης είναι καταπληκτικοι τους θέλω μαζι!!!!!!!!
Υγ.3 Πότε θα ρθει η θεια Δικη για την οχια-Νταίζη? Διεπραξε ύβρη ας υποστει τις συνεπειες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να επέλθει και η καθαρση σε μας τους τηλεθεατες

Χαχαχαχα!Τελειος σχολιασμος!Με κάλυψες σχεδόν σε όλα!!!!
Μου άρεσε η σκηνή Λουκάς-Δάφνη στο σπίτι...Ξετρελάθηκα με το ύφος του Λουκά!Χαχα!Η Δάφνη πάλι στην απολυτότητά της...Οκ....!!!!
Όσο για την Μελίτα...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!Ένας νέος έρωτας που ακούει στο όνομα Λευτέρης της άνοιξε την πόρτα (και τα μάτια όπως είδα!)!!!Νομίζω υπάρχει χημεία εδώ πέρα!!!Ελπίζω να δούμε κάτι ανάμεσά τους...Κρίμα να πάει χαμένο...Καλύτερα Μελίτα-Λευτέρης ....Κολλάνε περισσότερο πιστεύω,,,!
Στη σκηνή που η Νόρα έβλεπε φωτογραφίες με τον Λουκάκο και έκανε flashbacks ήθελα να μπω στην οθόνη και να αρπάξω την τελευταία φωτό που έδειξε ,να κόψω τον Λουκάκο και να τον κάνω αφίσα,μπλουζάκι,κούπα και ό,τι άλλο μπορώ!!!!!Τι χαμόγελο!Είναι θεός!Τέλος! inlove soutien

Σκηνή Λουκάς-Νόρα στο γραφείο: Ειλικρινά αν μπορούσα θα γύριζα κανένα φούσκο στην Νόρα μπας και ξυπνήσει!!!Εεεεε!Ξύπνα Βασίληηηη!!!!Μήπως οι σεναριογράφοι έχουν σκοπό να εμπλέξουν στην ιστορία και εξωγηίνους;Ή μήπως παπάδες;Δεν εξηγείται αλλιώς...Η Νόρα μάλλον απήχθη από ΑΤΙΑ και της εκαναν πλυση εγκεφαλου.....Η Νορα που ξεραμε δεν θα αντιδρουσε παντως ετσι σιγουρα...Να της λεει ο Λουκας ''σ'αγαπαω'' και αυτη ακομα στον εγωισμο της...
Οοοκ...το ειδαμε ΚΑΙ αυτο!Καημενε Λουκά θα τραβήξεις πολύ κουπί ακόμα..θα καταντήσεις κωπηλάτης..έτσι το κόβω όπως πάμε... livani livani livani
panpetrakatsi
panpetrakatsi

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 2:07 pm

anastasia20 έγραψε:δεν εχω γραψει σχολιασμο εδω και καποιες μερες...αλλα το ιδιο ειναι...γιατι αισθανομαι οτι ζω deja vu...η ιδια σκηνη...το ιδιο σεναριο...οι ιδιοι διαλογοι...οι ιδιες βλακειες...

εδω και 3 μερες η νορα με το λουκα χωριζουν το ιδιο η δαφνη με το νικολα.....
και το χρυσο κουφετο η ευα στη μεση να προσπαθει να τους τα φτιαξει...καμια εξελιξη στη σειρα....

η μελιτα με το στεφανο αγνοουνται....να δω ποτε θα κανει ξαστερια.... pff

λιγα πραγματα για το επεισοδιο.....

στεφανος-χρηστος:

βρε στεφανε και εσυ που πας;;;
εμ τον πυροβολησες τον χριστιανο εμ θελεις να σε βοηθησει;;....
ναι αμε...δεν μπορει να τρεξει κιολας απο τη σφαιρα στο ποδι αλλιως ηδη θα ειχε βρει την κοπελια στη φωτο.... ainta

μελιτα-αμαλια:

<και ο αβελ με τον καιν αδερφια ηταν...αλλα ειναι γνωστη η ιστορια...>

Thumbs up αμαλια...

μελιτα σταματα πια να σκεφτεσαι την κ....λοπαρεα....τα νευρααα μου.... slap

στεφανος-ρουσσος:
ρουσσο μιλα...τα νευρα μου δεν ειναι σε καλη κατασταση....
τι κρυβεις πια;;;;;
εχεις παρει και εσυ διαμαντι και παριστανες τον κινεζο ε;;;;
βρε θα βγουν τα χαιρια σου στην φορα και σε βλεπω να καταληγεις σαν τον αθανασιο διακο...θα σε σουβλισει η αμαλια...

αντιγονη-ρουσσος:

οχι οτι ειχα την ψευδαισθηση οτι θα καταλαβω και πολλα απλως τουλαχιστον επιβεβαιωθηκε οτι εκεινη τη νυχτα ηταν μπροστα
λυτρας,ρουσσος,λαζαριδης και οτι η αντιγονη γνωριζε....
και το <η κορη του δολοφονου>λογικα πηγαινει σε αυτο που εγινε εκεινη τη νυχτα...

νορα-λουκας:

και εκει που τους ειχα αφησει χωρισμενους ερχεται το ΣΟΚ....ξαναχωριζουν.... affraid
γιατι παναγια μου;;;γιατι;;; τι αμαρτιες πληρωνουμε;;;
εχουν σπασει και το ρεκορ του γκλετσου στους χωρισμους.... pff

και εκει που της λεει ο λουκας <θα προσχωρησω στην αποψη σου>και λεω ωραια θα τα βρουν να γλυτωσουμε
ξαφνικα της γυριζει της κοκκινομαλλας το ματι και ερχεται το τελειωτικο χτυπημα....ΞΑΝΑΜΑΤΑΧΩΡΙΖΟΥΝ.... slap

μελιτα-νορα-ευα:

η ευα γιατι ξινισε ετσι;;;;
ευα:<αλλιως τη θυμομουν αυτη...λιγο στραβωμενη>

αυτες οι ατακες δεν κολακευουν και τοσο την ευα...
για μια ακομα φορα δειχνει το ποσο κομπλεξικο ατομο ειναι...

αυτα.....
ασχημο το επεισοδιο....

anastasia20 συμφωνώ σε όλα!!!

JESSIE έγραψε:
Να πώ οτι δεν συμφωνώ καθόλου με την αίσθηση δικαιοσύνης της Εύας, κι ακόμη περισσότερο της Νόρας, που είναι και δικηγόρος , όταν λένε οτι η Αντιγόνη αξίζει να μπεί φυλακή για τη δολοφονία του Χατζηβασιλείου, έστω κι αν είναι αθώα, κι αυτό γιατί έκανε τις απόπειρες... Ο Λουκάς δεν μπορούσε να εκφραστεί καλύτερα σ'όσα είπε για το θέμα αυτό.... Αν ήταν έτσι, Εύα μου, ο Μάνος θα έπρεπε να 'ναι ήδη πίσω από τα σίδερα, αντί να κάνει βόλτες στις ΗΠΑ... Κι ο Ρούσσος μιά από τα ίδια, φυσικά, αλλά γι'αυτόν έχουμε κάποιες ελπίδες οτι δεν θα τη γλυτώσει....

Αυτό είναι κάτι που θέλω να το σχολιάσω εδώ και καιρό. Αυτή η λογική της Εύας και της Νόρας πέρα από απαράδεκτη, άδικη και ανέντιμη είναι και πολύ επικίνδυνη. Δίκαιο σημαίνει να τιμωρείται ο καθένας γι' αυτό που έκανε και όχι για πράγματα που δεν έκανε, κανόνας που δεν επιδέχεται κανενός είδους εξαίρεση. Όταν οι άνθρωποι αρχίσαν να αποδέχονται το άδικο με τη δικαιολογία ότι είναι το ηθικό, κατρακύλησαν στις πιο επώδυνες και παρακμιακές για την ανθρωπότητα καταστάσεις.
Βέβαια αυτήν την εγκληματική λογική την έχουμε ακούσει στο παρελθόν και από τη Νόρα και το Λουκά και γι' αυτό τους έχει γυρίσει μπούμερανγκ τώρα και σκοτώνονται μεταξύ τους ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από maria* Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 2:11 pm

Πολύ καλό το χτεσινό επεισόδιο, γιατί είχε πολλές εξελίξεις σε όλα τα θέματα και επιτέλους κινούμαστε!

Δυστυχώς η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Νόρα μου έσπασε τόσο τα νεύρα, που μου χάλασε την εικόνα όλου του επεισοδίου,όπως και τη διάθεση να σχολιάσω, γι'αυτό και ψήφισα καλό. Ειλικρινά πλέον δεν έχω όυτε ένα λόγο να δικαιολογήσω την απίστευτη συμπεριφορά της, και πιστέυω πως αν μετά από αυτό έπεφτε στα μάτια του Λουκά, θα είχε όλα τα δίκια μαζί του. Στα δικά μου πάντως έπεσε τρομερά. Αηδιάζω με τις βλακείες που λέει και με τον τρόπο που φέρεται και αντιμετωπίζει τα πράγματα. Τι είναι, έφηβο κοριτσάκι που δεν ακούει τίποτα και μόνο τσιρίζει και λέει τα δικά του?
Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΗ.
Fskl
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 2:17 pm

Cancoon έγραψε:
Αυτό είναι κάτι που θέλω να το σχολιάσω εδώ και καιρό. Αυτή η λογική της Εύας και της Νόρας πέρα από απαράδεκτη, άδικη και ανέντιμη είναι και πολύ επικίνδυνη. Δίκαιο σημαίνει να τιμωρείται ο καθένας γι' αυτό που έκανε και όχι για πράγματα που δεν έκανε, κανόνας που δεν επιδέχεται κανενός είδους εξαίρεση. Όταν οι άνθρωποι αρχίσαν να αποδέχονται το άδικο με τη δικαιολογία ότι είναι το ηθικό, κατρακύλησαν στις πιο επώδυνες και παρακμιακές για την ανθρωπότητα καταστάσεις.
Βέβαια αυτήν την εγκληματική λογική την έχουμε ακούσει στο παρελθόν και από τη Νόρα και το Λουκά και γι' αυτό τους έχει γυρίσει μπούμερανγκ τώρα και σκοτώνονται μεταξύ τους ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο.

Το είπα ήδη, οτι ''ηθικά'' ο Λουκάς έχει δίκιο (αν και γενικά στο θέμα της υπόθεσης δίνω και δίκια στην Νόρα, γιατι την κρεμάει επαγγελματικά- εφόσον υπέγραψε ~ αλλα μέχρι εκεί).

Αλλα και πάλι,ενώ την Νόρα δεν την καταλαβαίνω, αλλα μπορώ να καταλάβω την Ευα. Και γω στην θέση της το ίδιο θα έκανα.Αν ήμουν Ευα και είτε φταίει η Αντιγόνη είτε όχι για την δολοφονία, είναι μια γυναίκα που προσπάθησε να με σκοτώσει. Εμένα και το παιδί μου. Ούτε θα την λυπόμουν ούτε θα με ένοιαζε αν το έχει κάνει. Η ηθική της δικαίωση είναι να δει την Αντιγόνη πίσω απο τα σίδερα. Απο την άλλη, η Νόρα, θα έπρεπε να σκεφτεται διαφορετικά. Σαν δικηγόρος, θα έπρεπε να την ενδιαφέρει η πραγματική δικαιοσύνη.Να δικάζεται δηλαδή για τα εγκλήματα που έχει κάνει και κατηγορείται.

Και μιας που το θυμήθηκα πάλι. Νόρα -> Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 951465

Team Λουκάς Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 485250

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 2:42 pm

Πολύ καλό το χθεσινό! Μπαίνουμε σε μια σειρά κ μ αρέσει!

Λουκάς-Νικόλας Δεν μας είπαν κ τπτ, αλλά ήταν απολαυστικοί!

Χρήστος-Στέφανος Τώρα τι? Πήγε ο Στέφανος να ζητήσει βοήθεια? Ένα χρόνο φωνάζω κόψε τα πολλά με την Μελιτούλα, δεν ακούς.Τώρα που τον χρειάζεται έγινε κ πάλι φίλος. Ούτε μια συγνώμη, αλλά να μου πεις μια σφαίρα του φύτεψε δε του σκοτωσε κ την Μάνα.
Χρήστο είσαι γαϊδούρι!
Κασσανδρινος-Σταύρου έδωσαν ρέστα!

‘Αννα-Λευτέρης Απαπαπαπαά Ee?

Δάφνη-Λουκάς Ε, δεν παίζεται το παλικάρι! Λουκααααά Love!

Μελίτα-Αμαλία Τι χαρά καλέ είναι αυτή? Η Μελίτα πέρσι έκλαιγε{λέμε τώρα} για τα βρώμικα λεφτά του μπαμπά,για τους γκόμενους,την ζωή που δεν έζησε,το κερί κ τώρα δεν τρέχει κάστανο. Γατί έχασε ή παιδί? Όλα ανάποδα αυτή η γυναίκα.Μια χαρά που γνώρισε τον Λευτέρη την πήρε πάντως. Εμ, γνωστός της Εύας.
Αμαλία πάρε xastouki xastouki

Εύα-Λουκάς Λατρεύω,Αγαπώ,προσκυνώ! Love! Θέλω περισσότερες σκηνές. Ζητάω πολλα? Εύα ΘΕΑ! Χώσε!!

Λουκάς-Νόρα Φέρτε πίσω την Νόρα λέμε! Θα κατεβάσω καντίλια κ δεν κάνει. Νόρα ΣΥΝΕΛΘΕ!

Εύα-Νόρα-Μελίτα Η Κ αλύτερη σκηνή του επεισοδίου ΔΩΣΕ ΕΥΑΡΑ! Τα σέβη μου! : respect : : respect :

Έχει επεξεργασθεί από τον/την DESPOINA στις Πεμ Οκτ 14, 2010 2:44 pm, 1 φορά
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 2:44 pm

Εμενα μου φανηκε αρκετα καλο το επεισοδιο με καποιες εξαιρεσεις που θα μας απασχολησουν παρακατω...κι οχι μονο...χιχιχιχι
Δεν προλαβα να γραψω χθες αλλα καλιο αργα παρα ποτε....

Νικολας-Λουκας:τελικα ποιος χωρισε;;;ή αλλιως το γνωστο ποια πυροβοληθηκε;;;χαχα
κατα τα αλλα καλη σκηνη...Α Λουκακο υπαρχουν και τα υπερπολυτελη παγκακια που πηγαινες και την Νορα για να τσακισετε πιτογυρους....
και καλη διαμονη..!!!!sisi

Λευτερακης-Αννα ή αλλιως Λιζα:λοιπον την δαγκωσε την λαμαρινα το Αννιω....Οσο για το "ΛΙΖΑ" δεν καταλαβαινω γιατι το κανατε ολοκληρο θεμα...ειναι ολαφανερο το πραγμα...το ΛΙΖΑ ειναι το καλλιτεχνικο της γιατι μη ξεχναμε πως εκτος απο γραμματεας ειναι και φωτογραφος και σαν φωτογραφος υπογραφει ΛΙΖΑ....huhu
ο ανθρωπος την φωναξε με το καλλιτεχνικο της δεν εκανε τιποτα κακο...και πες οτι δεν το καταλαβαν η αλλοι η ηθοποιος δεν ξερει πως λενε τον ρολο της;;;;εκτος αν μπερδευτηκε στους λατρεμενους μου γειτονες πριν απ αυτη ηταν η "Λιζα" και μπερδευτηκε...φυσικα δεν φταιει μονο η κοπελα αλλα και ο σκηνοθετης και τα τοσα ατομα που ηταν εκει και δεν καταλαβαν το λαθος...τεσπα!!!!!

Δαφνη-Λουκας:Οντως εχει αλλαξει η Δαφνη Λουκα μου και χωριζει ενω θα μπορουσε να αποδειξει στον Νικολα οτι το δαχτυλιδι της το εδωσε η Εριεττα αφου ειναι προθυμη να βοηθησει....και το οτι την αμφισβητησε το λυνουν μετα...λογικο ειναι να ζηλευει αυτο δειχνει οτι την αγαπαει κιολας....
Τωρα το οτι την σκωτωσε μεσα του ασχολιαστοοοοο!!!!!!!!

Αμαλια-Μελιτα:τι χαρα ,τι χαρα γνωρισε τον Λευτερη!!!!!ΕΛΕΟΣ κοπελα μου δεν γνωρισες τον Βενιζελο...κομματακι δυσκολο θα μου πειτε αλλα....χαχαχα
οσο κι αν αγαπω την Αμαλια δεν μπορω να παραβλεψω την ΚΑΚΙΑ που ειπε..ακου εκει....δεν σου σταθηκε η παρεα Αμαλια μου;;;μη λεμε οτι θελουμε μπες στο site του μεγκα να δεις τα επεισοδια....huhu

Αντιγονη-Ρουσσος:
Αντιγονη:"στον υπνο σου με εβλεπες;;"
Ρουσσος:"στους εφιαλτες μου"
χαχαχαχαχαχαα
πολυ ωραια σκηνη τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται...!!!!θεοι και οι δυο!!!!!

Σας το πα;;;;ΑΓΑΠΩ Μπελλοοοοοοο!!!!τελειος ειναι ετσι!!!!!!
επισης ΑΓΑΠΩ Ευακιιι τα λεει πολυ σωστα αν και στο θεμα Αντιγονη συμφωνω με τον Λουκα...!!!

Νορα απαραδεκτηη!!!!!Πανω που νομιζα οτι θα τα ξαναβρισκανε....Αντε τωρα...συγχυστηκα!!!!

Αυτα απο εμενα δεν τα σχολιασα ολα- ολα ,τα πιο σημαντικα!!!!!
τα λεμε!!!!φιλακια σε ολους!!!!!!))

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 3:11 pm

Θα προσπαθησω να τα πω στα γρηγορα γιατι το δωματιο μου ειναι σε χειροτερη κατασταση απο το σπιτι του Μανου τη μερα του γαμου του Λουκα!!! Sorry για την περιφραση επρεπε να χρησιμοποιησω λεξεις που απαγορευονται! Razz

Ο τιτλος του επεισοδιου θα μπορουσε α ειναι καλλιστα "Ο χωρισμος" ναι ξερω, πολυ εφανταστο!

~ Νορα: Μου αρεσε τοσο μα τοσο πολυ το flashback inlove -ηταν εμπολουτισμενο, στο υπογειο δεν ειχε δειξει φιλι!!- και μετα στο γραφειο ηθελα να κλεισω την τηλεοραση! Synelthe

~ Δαφνη Synelthe Η καλυτερα κατι απο Δαφνη, γιατι αυτη χθες δεν ηταν η Δαφνη!! Νομιζα οτι ειχα να κανω με εναν ανθρωπο που ευχυθηκε να γινει καλος ανθρωπος και να κανει οικογενεια... Τωρα η οικογενεια παει περιπατο και το λεει με μεγαλη ευκολια που ειναι ο καλος ανθρωπος;;

~ Νικολας: Δεν ξερω αν πρεπει να τον λυπηθω που τσιαμπαει με το δουλεμα της δαφνης ή να τον λυπηθω....

~ Λουκας: Εγω εχουμε την αντιστροφη πορεια απο αυτη της Νορας... Αν το σκηνικο στη Δαφνη ηταν προσπαθεια να τα ξαναβρει με το Νικολα ηταν το λιγοτερο γελοια... Το καλυτερο δε ηταν μετα στο σπιτι της Ευας -μετα την ταινια! Θυμαστε που ο Μανος κατηγορηθηκε για οτι εριξε την Αμαλια απο τις σκαλες;; Θυμαστε που η Νορα τον υπερασπιστηκε και ο Λουκας ηταν απεναντι -αποφευγω τη χρηση νομικου ορου δεν το 'χω- τοτε ο Μανος καταδικαστηκε και ολοι το δεχτηκαν ως τιμωρια για αυτα που ειχε κανει στην Ευα και στη Μελιτα... Ποια διαφορα εχει η υποθεση της Αντιγονης με αυτη του Μανου; Ακομη και αν δεν εχει κανει τους φονους ειναι υπευθυνη για το χαμο δυο ζωων αυτων της Ανθης και του παιδιου της και την αποπειρα δολοφονιας της Ευας και του γιου της.... Αλλος Λουκας τοτε αλλος σημερα;;wall
Στο γραφειο επεστρεψε ο Λουκας που ξερουμε κι αγαπαμε! inlove

~ Ευα: : respect : Μου αρεσε πολυ παααρα πολυ!!! Τοσο με το Λουκα οσο και στο γραφειο που "αρνιοταν" πεισματικα να καθησει μεχρι να φυγει η Μελιτα!

~ Πετρος: Πηρε κι αυτος διαμαντικο κι ας το παιζει αδια(θ)φορος!!! Μαθαμε με σιγουρια οτι οι Λυτρας και Λαζαριδης ηταν παροντες στο φονο του μπαμπα της Εριεττας!

~ Εριεττα: Η κοπελια γνωριζε το Μανο στην Αμερικη,,, Λιγο νωρις το θυμηθηκε! Τωρα ΑΝ ειχε σχεση μαζι του ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα τα φτιαξει και με το Στεφανο Razz

~ Στεφανος- Χρηστος: Πολυ ωραια σκηνη! Αλλα δεν νομιζεις οτι ζητας παρα πολλα Στεφανε απο την στιγμη που σηκωσες οπλο και τον πυροβολησες;;;

~ Χρηστος-Αννα Love!

~ Αντιγονη: Γιατι παραξενευεται με την κορουλα της;;; Ιδια δεν ειναι; Παπαδημητριου Θεα!

~ Ο,τι να 'ναι: Ο Μπελλος μιλαει στο γ' προσωπο για τον εαυτο του ετσι κι αλλιως! Η Εριεττα GPS δεν εχει για να παει στην Εδεμ ηθελε οδηγο; Ειπε Λιζα το μπισκοτακι δεν παρακουσα;;

* "Καλο" απο εμενα!

Υ.Γ. Μαλλον το παρακανα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 3:17 pm

edem4ever έγραψε:Θα προσπαθησω να τα πω στα γρηγορα γιατι το δωματιο μου ειναι σε χειροτερη κατασταση απο το σπιτι του Μανου τη μερα του γαμου του Λουκα!!! Sorry για την περιφραση επρεπε να χρησιμοποιησω λεξεις που απαγορευονται! Razz

Ο τιτλος του επεισοδιου θα μπορουσε α ειναι καλλιστα "Ο χωρισμος" ναι ξερω, πολυ εφανταστο!

~ Νορα: Μου αρεσε τοσο μα τοσο πολυ το flashback inlove -ηταν εμπολουτισμενο, στο υπογειο δεν ειχε δειξει φιλι!!- και μετα στο γραφειο ηθελα να κλεισω την τηλεοραση! Synelthe

~ Δαφνη Synelthe Η καλυτερα κατι απο Δαφνη, γιατι αυτη χθες δεν ηταν η Δαφνη!! Νομιζα οτι ειχα να κανω με εναν ανθρωπο που ευχυθηκε να γινει καλος ανθρωπος και να κανει οικογενεια... Τωρα η οικογενεια παει περιπατο και το λεει με μεγαλη ευκολια που ειναι ο καλος ανθρωπος;;

~ Νικολας: Δεν ξερω αν πρεπει να τον λυπηθω που τσιαμπαει με το δουλεμα της δαφνης ή να τον λυπηθω....

~ Λουκας: Εγω εχουμε την αντιστροφη πορεια απο αυτη της Νορας... Αν το σκηνικο στη Δαφνη ηταν προσπαθεια να τα ξαναβρει με το Νικολα ηταν το λιγοτερο γελοια... Το καλυτερο δε ηταν μετα στο σπιτι της Ευας -μετα την ταινια! Θυμαστε που ο Μανος κατηγορηθηκε για οτι εριξε την Αμαλια απο τις σκαλες;; Θυμαστε που η Νορα τον υπερασπιστηκε και ο Λουκας ηταν απεναντι -αποφευγω τη χρηση νομικου ορου δεν το 'χω- τοτε ο Μανος καταδικαστηκε και ολοι το δεχτηκαν ως τιμωρια για αυτα που ειχε κανει στην Ευα και στη Μελιτα... Ποια διαφορα εχει η υποθεση της Αντιγονης με αυτη του Μανου; Ακομη και αν δεν εχει κανει τους φονους ειναι υπευθυνη για το χαμο δυο ζωων αυτων της Ανθης και του παιδιου της και την αποπειρα δολοφονιας της Ευας και του γιου της.... Αλλος Λουκας τοτε αλλος σημερα;;wall
Στο γραφειο επεστρεψε ο Λουκας που ξερουμε κι αγαπαμε! inlove

~ Ευα: : respect : Μου αρεσε πολυ παααρα πολυ!!! Τοσο με το Λουκα οσο και στο γραφειο που "αρνιοταν" πεισματικα να καθησει μεχρι να φυγει η Μελιτα!

~ Πετρος: Πηρε κι αυτος διαμαντικο κι ας το παιζει αδια(θ)φορος!!! Μαθαμε με σιγουρια οτι οι Λυτρας και Λαζαριδης ηταν παροντες στο φονο του μπαμπα της Εριεττας!

~ Εριεττα: Η κοπελια γνωριζε το Μανο στην Αμερικη,,, Λιγο νωρις το θυμηθηκε! Τωρα ΑΝ ειχε σχεση μαζι του ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα τα φτιαξει και με το Στεφανο Razz

~ Στεφανος- Χρηστος: Πολυ ωραια σκηνη! Αλλα δεν νομιζεις οτι ζητας παρα πολλα Στεφανε απο την στιγμη που σηκωσες οπλο και τον πυροβολησες;;;

~ Χρηστος-Αννα Love!

~ Αντιγονη: Γιατι παραξενευεται με την κορουλα της;;; Ιδια δεν ειναι; Παπαδημητριου Θεα!

~ Ο,τι να 'ναι: Ο Μπελλος μιλαει στο γ' προσωπο για τον εαυτο του ετσι κι αλλιως! Η Εριεττα GPS δεν εχει για να παει στην Εδεμ ηθελε οδηγο; Ειπε Λιζα το μπισκοτακι δεν παρακουσα;;

* "Καλο" απο εμενα!

Υ.Γ. Μαλλον το παρακανα!

Συμφωνώ με το σχολιασμό σου και νομίζω μου άνοιξες τα μάτια
Δεν το είχα σκεφτεί
Πράγματι αν η Εριέττα είχε σχέση με το Μάνο πάει καρφωτή για το Στέφανο
Κλασικές αξίες της σειράς και η ανεγκέφαλη δεν το σκέφτηκαainta

Επεισόδιο 417 - Ημερομηνία 13-10-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 4:35 pm

edem4ever έγραψε:

Ε πες μου έτσι!! Τώρα δένει η ιστορία!!
: respect :
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Οκτ 14, 2010 4:50 pm

Ας σχολιάσω και εγώ…
Δεύτερο καλό επεισόδιο στη σειρά.. affraid affraid Εντυπωσιάζομαι..
Λοιπόοοον…. Ας πω και εγώ λίγα πράγματα όσο προλαβαίνω…

Ωραίες ατάκες από Λουκά και Νικόλα, πάλι εμφανής η απουσία του Μάνου για να συμπληρωθεί το τρίο.. Απορώ αν ο Νικόλας πιστεύει αυτά που λέει.. Πιστεύει δηλαδή ότι ξαφνικά η γυναίκα του ερωτεύτηκε έναν άσχετο και θέλει διαζύγιο.. Πολύ εύπιστο τον βρίσκω και δεν στέκει.. Ωραία η κοινή σκηνούλα τους με χιούμορ για να διασκεδάσουν τα χάλια τους μετά το χωρισμό.. «Τι ώρα της τηλεφώνησες?» Θεός ο Λουκάς!!
Απίστευτη σκηνή ο Στέφανος με το Χρήστο, μόνο από τα βλέμματα τους στην αρχή άναψαν την οθόνη και κέντρισαν το ενδιαφέρον με το ταλέντο τους.. Ο δε Χρήστος απίστευτος με ψυχρή ειρωνεία που έβγαλε όλη την προδοσία που ένιωσε..
Ο Λευτράκης με την Ανννούλα καλή σκηνή, λίγο ανέμελη λίγο αραχτοί και οι δύο τους και βγήκε ωραίο το αποτέλεσμα.. Ο Μπισμπίκης με την Ούστα άρχισαν να δένουν λίγο νομίζω.. Η Αννούλα δάγκωσε τη λαμαρίνα.. Ενδιαφέρον..
Όλα τα λεφτά η Δάφνη με το Λουκά, το εμβρόντητο ύφος της Δάφνης που νόμιζε ότι ο Λουκάς σκότωσε τη Νόρα, και η φατσούλα του απίστευτου όταν της είπε ότι την σκότωσε μέσα της.. Πολλοί καλοί!!!! Λουκάς ξανά θεός.. «σώσε με από τον άντρα σου, στον καναπέ στο νιπτήρα, στο φωτιστικό» με έλιωσε ο άτιμος!!
Η Μελιτούλα μες στην τρελή χαρά έβαλε στόχο τον επόμενο…Η Αμαλία κλασικά κοσμάρα.. Πολλά είπα για την πίνω και μεθώ και με κουράζει το θέμα....
Το φλας μπακ της Νόρας πολύ γλυκό..
Αγαπημένο δίδυμο, ο άστεγος και περιπλανώμενος με τη ΘΕΑ και τα ποπ κορν ανα χείρας!! Αγαπώ Θεά Εύα με τις ατάκες της και το στήσιμο στη γωνία για να γυρίσει στη Νόρα.. Πόσο υπέροχοι οι δύο τους?? Λατρεύω!!
Ο Μπέλλος στον καθρέφτη εμετικός και γελοίος..
Ο Στέφανος μας απέδειξε ακόμα μια φορά ότι έχει αφοδευμένη την κατσαρή του αγάπη και ασχολείται με άλλα.. Άντε να δούμε!! Πολύ καλός με το Ρούσσο.. άρχισε να συνέρχεται ο Σταύρου.. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!
Ρούσσος με Αντιγόνη δείχνουν το ταλέντο τους, μ αρέσουν οι σκηνές τους..
Τελικά και ο Ρούσσος μπλεγμένος με τα διαμαντικά..
Δάφνη Νικόλας απλά ασχολίαστοι.. Η Δάφνη γαιδούρεψε πολύ και σπάζομαι..
Εκνευρίστηκα και θέλω να δείρω τη Νόρα.. Ο Λουκάς της λέει ότι την αγαπάει και κάνει πίσω για να μην τη χάσει και αυτή ατάραχη επιμένει στα δικά της.. Άκυρη η συμπεριφορά της τελείως.. Τι άλλο θέλει για να δει ότι αυτός ο άνθρωπος την αγαπάει και κάνει τα πάντα για αυτή.. Ελπίζω να ρίξει τα μούτρα της και να κάνει κανα βήμα για να μην τα πάρω χειρότερα.. Αγαπάω Λουκά.. λατρεύω την αγάπη του που δεν έχει μέτρο και δεν υπολογίζει τίποτα... Νόρα Fskl Fskl
Παπαδημητρίου μια θεότητα με τη Νταιζη.. Ειρωνεία και στυλ!!! Χωρίς υπερβολές έλαμψε!! Κούκλα η Πολυχρονίδη!!
Η Ευαρα επέστρεψε!! Τάπωσε το Μελιτόν και επιτέλους ρεαλισμός!!! Λίγες κουβέντες λέμε και έξω από την πόρτα!! Δώσε Ευαρα ΘΕΑΑΑΑΑ!!!!!!! Μελιτόνι τζους.. Και η ΤΑΠΑ θεικότατη!!
Η Αννούλα με το Χρήστο όλο μαζί είναι και αρχίζει να μ αρέσει αυτό το ανέμελο του Χρηστου..… Να δούμε..
Η Δάφνη δούλεψε το κεφαλάκι της.. Περιμένω να δω πως ακριβώς θα δώσουν τη γνωριμία Εριετας με Μάνο.. Πάλι ο Μαναρος θα σας σώσει..
Τέλος για να γελάσω.. Η Μελίτα στο κομμωτήριο?? Πείσματα και τίποτα άλλο.. Κρίμα που μια κοπέλα που θα χρειαζόταν αυτή τη δουλεία θα πληρώσει τα καπρίτσια της πριγκηπέσσας.. Ποσο ξεφτίλα..
Αυτά τα ολίγα.. Σήμερα αναμένεται καθηλωτικό και θα ανησυχήσω, πολλά σερί τελευταία.. Ξυπνήσατε????

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης