Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap22%Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 22% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap34%Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 34% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 58

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 11:32 am

Απογοήτευση ξανά από τους ήρωες που αγάπησα δύο σεζόν τώρα....

Όπως είχε πει και η Μαριέφη κάποια στιγμή (αν δεν κάνω λάθος...) και κλέβω την ατάκα (χι,χι), όπως όλο το καλοκαίρι τραγουδούσαμε "Βaby, I want you like last summer", έτσι και τώρα πρέπει να τραγουδάμε "Βaby, I want you like last season..."
Το "κάθε πέρυσι και καλύτερα" το ξέρετε σαν ατάκα ? Ε, αυτό ισχυεί φέτος με τους σεναριογράφους ...

Η Εύα ΠΑΝΤΕΛΩΣ ανύπαρκτη στο χτεσινό επεισόδιο !! Έλαμψε μόνο για λίγα λεπτά σαν φίλη στο πλευρό της Νόρας...

Σπόιλερ:
Αλλά βέβαια, θα πέσει σου λέει όλη η ιστορία επάνω της την ερχόμενη εβδομάδα με την απαγωγή, άρα ας μην τη δείξουμε πολύ τώρα !! Fskl Fskl

Η Νόρα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Νο 1 !!!
Εκείνη έδιωξε χτες το Λουκά με τον χειρότερο τρόπο, ενώ εκείνος έκανε πίσω (ο γλυκούλης μου... inlove ) και σήμερα έλεγε στην Εύα ότι αν τη ρίξει εκείνος στο κρεβάτι αλλάζει το πράγμα ! Fskl Fskl
Τί ηλίθιες ατάκες είναι αυτές που της δίνετε ?

Ο Λουκάκος ΘΕΟΣ στο χτεσινό επεισόδιο !
Μου άρεσε και η αντιμετώπιση του στο γραφείο, και τη στιγμή του χωρισμού στο σπίτι και μετά στο αυτοκίνητο .....
Είμαι team Λουκάκος σε όλο το θέμα «χωρισμός» ! Opados
Ήταν πολύ καλός ερμηνευτικά και προσπαθεί όλο και περισσότερο να είναι καλύτερος και στο δραματικό!!! Congrats

Η Δάφνη ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Νο 2 !!!
Καλά, είναι αυτή η Δάφνη που εσείς πλάσατε σαν χαρακτήρα ??? Fskl
Πού είναι η γλυκιά και συμπαθητική Δάφνη που λάτρευε το Νικόλα, ήταν το στήριγμα του και τον θαύμαζε για το επάγγελμα του ? …
Ήταν συμπεριφορά αυτή χτες απέναντι του ?? Πώς του μιλούσε και τον αμφισβητούσε έτσι ??
Ενώ στην αρχή ήμουν με το μέρος της για τις απαράδεκτες ζήλιες του Νικόλα και την έλλειψη εμπιστοσύνης, από τη στιγμή που άρχισε να παρατραβάει εκείνη το σκοινί, είμαι μαζί με το Νικόλα ! Opados

Η Νταίζη βαρετότατη !!!!!!!
Όλη μέρα κόβει βόλτες σε Χρήστο-μανούλα και παρακαλάει ή απειλεί, και τα βράδια ψάχνει σχέδια εξόντωσης !
Δε με αφορά καθόλου ο ρόλος της, κατάντησε καρικατούρα !

Η Αμαλία για άπειρες μούντζες που δε μου χωράνε λόγω 15 emoticon !
Τρέχει πάντα για βοήθεια σε τρίτους για να σώσουν το παιδάκι της, στους ίδιους τρίτους που μια μέρα πριν βρίζει στο παιδάκι της !!!!! Fskl
Και από τι να την σώσει δηλαδή ? Από την υποτιθέμενη «κατάντια» ???? Δουλειά είναι και αυτό κυρία νεοπλούτου μου, τι να κάνουμε ??? Η Πεφάνη βέβαια έδωσε ρέστα ξανά μαζί μα τον Κατρανίδη .

Και μιας και αναφέρθηκα σε εκείνον, ήταν από τις χτεσινές εξαιρέσεις του επεισοδίου !
Καταπληκτικός στη σκηνή με τη Μελίτα, ηθοποιάρα ο άνθρωπος!
Εκείνη κλασικά φάνηκε τόοοοσο λίγη δίπλα του …. Πόσο ζόρι πια και στο τέλος να μη βγαίνει και δάκρυ ποτέ ???? Πόσο????
Κοπέλια, έτσι πονάνε ….

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 B674ad7d

Όχι με ανοιχτό το στόμα ΠΑΝΤΑ και χωρίς δάκρυ …..

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 2-5Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 8e5f9ef3

Άλλη μια λαμπρή εξαίρεση ήταν ο Χρήστος! Καταπληκτικός στις αντιδράσεις του με τη Νταίζη !! Καταπληκτικός !!! Thumbs up

Εριέττα Στέφανος μου άρεσαν στη σκηνή τους ….
Τι θέα είναι αυτή Παναγίτσα μου ?? Κι εγώ λατρεύω θάλασσα …..
Τρελό πόνο πάντως που δεν είναι με την Απόλυτη ο Στέφανος, χάλια είναι ο άνθρωπος … xoxo

Άννα και Λευτέρης αδιάφοροι !
Τον Χρήστο που τον ήξερε δηλαδή φατσικά ο Τετέρης ??? Θα μας τρελάνουν τελείως ???? imarton

Και τέλος, γιατί η Αντιγόνη, βλέποντας απλά την φώτο της «φάμπρικας» αποφασίζει να αλλάξει τη διαθήκη της ?? …scratch
Ανυπομονώ να δω από το σημερινό επεισόδιο και μετά γιατί από ερμηνείες …. ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟ !!! soutien

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 12:37 pm

Απαραδεκτο να μπει το τραγουδι "Τραβα σκανδαλη" στη σκηνη Λουκα και Νορας, εκτος οτι το συγκεκριμενο χαρακτηριζει την Βερα στο Δεξι με τα χιλια, σε αυτους δεν κολλαει με τιποτα, τα ισωπεδωσαν ολα πια Grrr

Νορα Fskl Fskl Fskl τοοοοοοσο εγωιστρια πια? τοσο ξεροκεφαλη? και φταις και περιμενεις να κανει κινηση ο Λουκας? Αν ημουν Λουκας θα χαιρομουν που γλιτωσα απο μια κομπλεξικη σαν εσενα, δεν εισαι εσυ για σχεσεις με τετοια μυαλα.Γιατι κλαις? εσυ τον διαλεξες αυτο το δρομο.

Λουκας και Νικολας σκηνη για γελια, ο Λουκας την μια χτυπιεται στο αμαξι(και χτυπιεται ασχημα παναθεμα τον, ειπαμε οχι σκηνες τετοιου ειδους στο Λουκα) και απο την αλλη κανει πλακα στο τηλεφωνο με την Δαφνη.

Δαφνουλα και εσυ χρειαζεσαι τις Fskl Fskl Fskl μην σου πω και κανενα xastouki αμφισβητεις τον Νικολα σαν γιατρο και σαν πατερα? τι εχεις παθει κοπελια? εχεις ξεφυγει τελειως, οκ δουλεια βρηκες δεν κερδισες το λοττο, οσες δηλ. πιανουν δουλεια και βγαινουν απο το σπιτι αλλαζουν προσωπικοτητα και ξεκινανε επανασταση? Παλι καλα που σε εστειλε μεσα ο Νικολας αλλιως θα ειχαμε δραματα και με το δικιο του ο ανθρωπος με τετοια συμπεριφορα, εξαλλος ο Νικολας λεμε καπνους εβγαζε.

Εριεττα και Στεφανος μου αρεσε πολυ η σκηνη τους, οι δυο τους βγαζουν κατι και αποδιδουν ομορφα, η Λαμπου ηταν εξαιρετικη αλλα και ο Αλεξανδρος μιλαει με τα ματια.

Νταιζη ετοιμαζεσαι για το τελειωτικο χτυπημα στο Μπελλο αλλα προσεχε μην την πατησεις, ειπαμε θελεις τα παντα αλλα οχι και να σκοτωσεις ανθρωπο πανουργα αριβιστρια, ελεος!!!!!!

Χρηστος και Νταιζη εχουν μια χημεια, ταιριαζουν μαζι, καλα ο Χρηστος παιδαρος λεμε, με αυτο το κολλητο μαυρο μπλουζακι αλλα βρε παιδια φορεστε και τιποτα αλλο στον ανθρωπο, με αυτο δουλευει, με αυτο βγαινει και βολτα,ειπαμε κριση αλλα ουτε ενα ρουχαλακι, σε τετοιο κορμι? TutTut απαραδεκτοι, και οχι αλλο Αννα με Χρηστο, ειναι ξενερωτη η κοπελιτσα δεν το βλεπετε?

Αμαλια γιατι τετοια μουτρα? μονο η δικη σου κορη εχει σπουδασει? και εσεις ειχατε τα λεφτα να της σπουδασετε και να την ζησετε μεχρι σημερα, οι γονεις που φτυνουν αιμα να σπουδασουν τα παιδια τους λογω οικονομικων και προσδοκουν μια καλυτερη ζωη για εκεινα και τα βλεπουν να δουλευουν εργατες τι να πουν και αυτοι και τα παιδια τους? Θα συμφωνησω με τον Ρουσσο η δουλεια δεν ειναι ντροπη. Αμαλια Synelthe

Και σιγα το προβλημα που εχεις και θες μεσολαβητες την Νορα και το Λουκα, και δεν βλεπεις τα προβληματα των αλλων, εσενα σε καει μην κακοχαρακτηριστεις στα βορεια προαστια Fskl και εσυ να εχεις. Αλλη εγωιστρια και εσυ, να παρατησουν ολοι τα δικα τους και να τρεξουν στο Μελιτονι να την πεισουν να μην δουλεψει, ainta

Ρουσσος και Αμαλια σκηνη : respect : : respect : δεν χρειαζεται να το λεμε συνεχως.

Ρουσσος και Μελιτα, ο μπαμπας αψογος η κορη οπως παντα χαλια, αλλα ετσι κανεις Πετρο της λες οτι ειναι η πριγκηπισσα της καρδιας σου και με την 1η στραβη θα σου ξαναμαζευτει, το ξερεις αλλωστε και εσυ αυτο για αυτο την αφηνεις να παει στους λουτηρες, ποσο θα αντεξει εκει η καημενη? θα χαλασει το μανικιουρ απο το νερο, τα ποδαρακια θα κανουν φλεβιτιδα, κριμα τωρα.....

Ευα την αφησα για το τελος, ειναι ΘΕΑ!!!!! η γυναικα, σε ολα της, θελω περισσοτερο Ευα!!!!!!!!!! στη σκην η με τη Νορα πολυ καλη.

Σεναριογραφοι τα εχετε κανει ενα μεγαλο μπαχαλο, τωρα πατε να κρατησετε την σειρα με χωρισμους, υστεριες και δολοπλοκιες, που ειναι και κακοδουλεμενα και χωρις σοβαρες αιτιες ολα αυτα, τι να πω? αντε να δουμε ποσο θα συνεχιστει αυτο το νταραβερι.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 12:42 pm

margaret10 έγραψε:Απαραδεκτο να μπει το τραγουδι "Τραβα σκανδαλη" στη σκηνη Λουκα και Νορας, εκτος οτι το συγκεκριμενο χαρακτηριζει την Βερα στο Δεξι με τα χιλια, σε αυτους δεν κολλαει με τιποτα, τα ισωπεδωσαν ολα πια Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 102533

Kαι γω θεωρώ οτι είναι δεμένο με Βέρα,και δεν ήθελα να το βάλουν γιατι είναι άδικο και για το τότε και για το τώρα ζευγάρι, αλλα μην τρελαινόμαστε κιόλας.Το τραγούδι ταιριάζει μια χαρά στην ιστορία του Λουκά και της Νόρας.

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 17902

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 12:55 pm

"Τραβα σκανδαλη" το σημερινο επεισοδιο για πολλους και διαφορετικους λογους!

Για την μουσικη υποκρουση μου χωρισμου Νορα Λουκα.... Aww Μου αρεσε το ολο σκηνικο! (ξερετε τι εννοω!) Η αμηχανια την ωρα που εφευγε ο Λουκας, τα κλειδια που η Νορα περιμενε να της δωσει κι εκεινος τα αφησε στην πολυθρονα, ο Λουκας που περιμενε να στο αυτοκινητο να τρεξει η Νορα πισω του και το ξεσπασμα του... η Νορα που πηρε τη μητερα της να την ενημερωσει "χωρις να κλαιει" και η φαινομενικη ηρεμια του Λουκα οταν εφτασε στο Νικολα...
* Αυτες ΔΕΝ ειναι ΟΙ πυτζαμες του Λουκα!
* Τα ρουχα οντως τα πεταξε η Νορα; (απορια της μαμας μου!)

Για να πυροβολησω τη Δαφνη... Καταλαβαινω οτι πληγωθηκε με τη σταση του Νικολα αλλα εχει μεγαλη διαφορα να τον αμφισβητει ως συζυγο απο το να τον αμφισβητει σαν πατερα.... Με το δικιο του τα πηρε ο Νικολας... Που ειναι η Δαφνη οεο; xastouki

Για να παιξω ρωσικη ρουλετα με Μελιτα και Αμαλια.... Σε κομμωτηριο δουλευει το παιδι οχι σε... σε.... Ειπαμε γιατι τετοια υπερβολη; Η Μελιτα παλι απο ολα τα κομμωτηρια της Αθηνας σε αυτο της γειτονιας της βρηκε να παει; Και τα κομμωτηρια στα Β.Π. για λουσιμο περνουν την καθε ασχετη;
Η Αμαλια παλι στη συμμορια ετρεχε να βοηθησουν την κορουλα της; Αυτο το αμολα καλουμπα τραβα καλουμπα με συγχισε ελαφρως.... Η Μελιτα αν τελικα φαει τη σφαιρα λετε να κλαψει;;;
Στη ολη ιστορια σωστοτατος ο Ρουσσος! : respect :

Για να σκοτωσει η Νταιζη το Μπελλο... Τι μπορει να βρει κανεις στο ιντερνετ.... Καταλαβε κανεις γιατι το ειπε στο Χρηστο ηθελε βοηθεια ή ετσι παει και τον ενημερωνει τι θυσιες κανει για την αγαπη τους;;;

Για ενοπλη ληστεια... Μα καλα τωρα 123456;; Ειναι αυτος κωδικος για χρηματοκιβωτιο;;; Εξι ηταν οι φεγγαρολεχριτες! Λυτρας, Λαζαριδης, Ρουσσος, πατηρ και υιος Χατζηβασιλειου και ο αποθανων μπαμπας της Εριεττας!

Για εκφοβισμο.... Μπας και συνελθουν η Εριεττα και ο Στεφανος! Μαρη η μανα του φαινεται να σκοτωσε το πατερα σου και του μιλας για τα παιδικα σου χρονια...; Και τον καλεις και για μεσημεριανο....; Ee? Μου αρεσουν μαζι παντως!

Για πανηγυρισμο... Καλε για την Κατερινα!!! Πολυ τη συμπαθουσα αυτη την κοπελα... Α ρε Μανο.... Love!

Για το τραγουδι αυτο καθ' αυτο... Το οποιο σχολιαστηκε περισσοτερο κι απο το ιδιο το επεισοδιο... Ψυχραιμια καλε μια χαρα ηταν το τραγουδι, προσωπικα μου αρεσε πολυ... Οσο για το αν θυμιζε Βερα, θα μπορουσαν τα πραγματα να ειναι πολυ χειροτερα.... Για μενα παντα...
Σπόιλερ:

Για το ιδιο το επεισοδιο.... Το οποιο κατα εναν περιεργο τροπο τελειωσε πιο γρηγορα απο οτι συνηθως.... Τωρα ή ηταν πολυ καλο και δεν ηθελα να τελειωσει ή βαρεθηκα τοσο που ασχολουμουν με αλλα πραγματα.... Δε βαριεσαι κατι απο ολα... "Καλο" απο εμενα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 12:59 pm

raniap1989 έγραψε:ΑΣΧΕΤΟ ΟΙ ΠΙΤΖΑΜΕΣ ΑΥΤΕΣ ΗΤΑΝΕ
ΚΑΤΙ ΜΕ ΡΙΓΕΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΙ ΟΧΙ ΜΠΛΕ
ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???

Σωστα θυμασαι ηταν σατεν μπλε με ριγες.... νομιζουν οτι εχουμε παθει αλτσχαιμερ...
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 1:09 pm

Ας πω και εγώ κάποια πράγματα..

Μια συμπαθητική σκηνούλα από Δάφνη και Λουκά, με μπόλικες βλακείες βέβαια από τη Δάφνη και ειρωνεία χωρίς λόγο.. Αγνώριστη η περσινή Δάφνη, αγνώριστη βασικά η Δάφνη γενικώς… Μάλλον ξετρελάθηκε με το μανάρι, τεκνό και άλλα πολλά Λευτέρη και τον έχει ψιλοχ@σμ@νο το Νικολάκη.. Χαλιά μαύρα όμως..
Η Αμαλία γιατί χάρηκε τόσο με την επίσκεψη της Μελίτας?? Από ποτέ είχε να τη δει??
Εγκεφαλικό και πολλαπλά σοκ η Αμαλίτσα, σε κομμωτήριο έπιασε δουλειά καλή μου χαλάρωσε.. Η δουλειά δεν είναι ντροπή λέμε, το μόνο κακό είναι ότι θα ασχολούμαστε με τρίχες.. Και ας πει κάποιος στην Αμαλία ότι πολλά ΝΕΑ παιδιά με πτυχία, μεταπτυχιακά και δεν συμμαζεύεται σερβίρουν καφέδες και μοιράζουν φυλλάδια, πόσο μάλλον μια τριαντάρα με καθόλου προϋπηρεσία.. Αμάν πια, οι με τις προσβολές σε τόσο λεπτά θέματα..
Ο Ρούσσος δίπλα στο Λουκά όπως πάντα, δεν με εκπλήσσει.. Συνειδητοποιώ μόνο πόσο μου έλειψαν οι σκηνές τους όσο ασχολιόμασταν με βλακείες πέρσι και φέτος..
Η Άννα με τον Λεύτερη συμπαθητικοί μαζί.. Λίγο άνευροι, πολύ κατώτεροι από χτες.. Η Αννούλα γουστάρει Χρηστάρα λέμε!! Τριγωνάκι μεν αλλά έχει ένα ενδιαφέρον..
Η Νταίζη που τη χάνεις που τη βρίσκεις στη μαρίνα είναι και λέει τα δικά της.. Εγώ δεν ξέρω αν πρέπει να την πιστέψω ή να γελάσω..
Η Νόρα συνεχίζει να είναι ψυχρή και μιλάει για παιδιαρίσματα.. Η Νόρα, που από πείσματα χαλάει τη σχέση της με το Λουκά και δεν κάνει πίσω ούτε ένα βήμα.. ασχολίαστο! Πιο πολύ συγχύστηκε με την πληροφορία που της έδωσε ο Λουκάς παρά με τη βόμβα ότι το βράδυ θα μαζέψει τα πράγματα της..
Αμαλία και Ρούσσος κλασσικά απίστευτοι μαζί.. Ο Ρούσσος αποδεικνύει ακόμα μια φορά πόσο σωστός πατέρας είναι, και στηρίζει τις επιλογές της Μελίτας είτε είναι σωστές είτε λάθος.. Πολύ σωστή αντιμετώπιση και πλήρης επίγνωση για το κοριτσάκι του που δεν θα αντέξει και θα γυρίσει πίσω.. Ε που θα πάει κάποια στιγμή θα της περάσει..
Νόρα με Εριέτα δεν σχολιάζω γιατί το θέμα της δικής με εξοργίζει γενικώς..
Η Αντιγόνη με παραξενεύει γενικώς.. Περιμένω να δω τι σημαίνει αυτή η φωτογραφία, αν και νομίζω ότι θα κυκλοφορήσει στα προσεχώς όποτε θα μάθουμε..
Η Αμαλία πήρε τους δρόμους να πει το δράμα της μπουκλωτής κορούλας.. Πόσο βαριέμαι και πόσο εκνευρίζομαι.. Η Νόρα λέει χώρισα και εκείνη το χαβά της να σταθεί στη Μελιτα.. Λες και είναι πεντάχρονο και πρέπει να το πιάσει από το χέρι.. Δεν μπορώ να ασχολούμαι με το δράμα της άκλαυτης κομμώτριας, έχουμε σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθούμε..
Η Εριέττα με το Στέφανο όσο πάει έρχονται και πιο κοντά.. Έχουν χημεία οι δύο ηθοποιοί αποδεδειγμένα άλλωστε, και είναι ταλέντα και οι δύο, εκφραστικότατοι και πολύ φυσικοί στις ατάκες τους.. Ο χωρισμένος Στέφανος ξέχασε κεριά, κουφώματα και ανακοπές και φλερτάρει ανοιχτότατα.. Θέλω να δω που επισκοπεί νέος ερωτάς πέρα από ακύρωση του χαρακτήρα περισσότερο από ότι έχει ήδη ακυρωθεί μέχρι τώρα.. Δεν φαντάζομαι ότι είναι τόσο ρηχός όσο δείχνει και κρατάω επιφυλάξεις..
Η Νταίζη ψάχνει στο google για μη ανιχνεύσιμα δηλητήρια??? Και εγώ πρέπει να την πάρω σοβαρά??
Για λίγο είδαμε και την πρωταγωνίστρια η οποία λάμπει χωρίς ρόλο και είναι πάντα άξια σχολιασμού.. Η Νόρα τραγική και πάλι δείχνει απλά πόσο εγωίστρια είναι που περιμένει πάλι το πρώτο βήμα πάλι από το Λουκά.. Απογοητεύομαι από τη συμπεριφορά της και απορώ γιατί τη χαντακώνουν τόσο…Εγωισμός καθαρός και αδικαιολόγητος.. Για τις πιτζάμε ςπου μεταλλαχτηκανε ξαφνικά δεν εκπλήσσομαι.. Σιγά μη γλιτωνανε απο τη μάστιγα της Εδεμικής σεζόν...
Ο Λουκάκος πάλι προσπαθεί και καθυστερεί την αποχώρηση του, μάλλον η Νόρα άλλα περίμενε και άλλα είδε και δεν τον αδικώ καθόλου μετά την πόρτα που έφαγε.. Πόσο γλυκός όταν ρώταγε για τα ρούχα του.. Υπέροχος ο Παναγιώτης χτες.. Και οι δυο τους απόδωσαν έναν χωρισμό τόσο καλά που εξοργίζομαι όταν σκέφτομαι ότι δεν υπήρχε λόγος και απλά γεμίζουμε κενά.. Η Νόρα κολλάει στο θέμα της δουλειάς ξεχνώντας πως ο Λουκάς ήταν πλάι της όταν αθώωσε έναν χασάπη γιατρό ή όταν πήρε το νόμο στα χέρια της και έκλεισε το Στέλιο φυλακή.. Ψιλά γράμματα θα μου πείτε, αλλά δυστυχώς έχουμε καλή μνήμη.. Πετράκης όλα τα λεφτά στο αυτοκίνητο, κομμένη η σκηνούλα όμως..
Το «τράβα σκανδάλη» δεν το σχολιάζω.. Η έλλειψη καινοτομίας έχει φανεί πολύ καιρό όποτε δεν εκπλήσσομαι που επιλέγηκε αυτό το τραγούδι..
Όσο και αν με συγκινούν οι ηθοποιοί το στόρι είναι γελοίο..
Μου λείπει ο Μάνος, θα το λέω συνέχεια..
Πέτρος Ρούσσος βγάζω καπέλο!! Δίπλα στην αχάριστη πάντα και εκείνη κλασσικά με την ξινίλα μέχρι να της γίνει το χατίρι και να εφοδιαστεί με τη φάτσα που σε προδιαθέτει για υπόθετο και γρήγορα μάλιστα.. Δένει πιο πολύ με τον Κατρανίδη αλλά και πάλι ο Δάνης σε καθηλώνει με το βλέμμα του ειδικά σε τέτοιες σκηνές.. Μπράβο στο Ρούσσο που υποστηρίζει την κόρη του ενώ εκείνη δεν εκτιμάει τίποτα.. Έτσι είναι οι γονείς..
Θα βουτήξω τη Δάφνη και δεν θα γλιτώσει από τα χέρια μου.. Η απόλυτη μετάλλαξη, πως συμπεριφέρεται έτσι στον άνθρωπο που λέει πως αγαπάει? Στάθηκε δίπλα του σε όλες τις δυσκολίες, ακόμα και όταν είχε άδικο και τώρα τον αμφισβητεί σαν γιατρό, σαν πατέρα και σαν άνθρωπο.. Απαράδεκτη απλά και βάλτε μυαλό να τη στρώσετε γιατί θέλω πίσω τη Δάφνη που ήξερα.. Τη Δάφνη που ευχήθηκε να γίνει καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια και μέσα σε λίγο διάστημα έγινε μια κακισμένη υστερω που διαλύει το σπίτι της άνευ λόγου.. Είχε όλα τα δίκια με το μέρος της, πάει.. τα χασε..
Οι γυναίκες της σειράς τα χουν παίξει.. εντελώς όμως..
Αυτά γενικώς, άσχημο από μένα, ελπίζω στο θαύμα πριν είναι πολύ αργά…
Κλασσικά oscar στα γνωστά σεντονάκια!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 1:10 pm

Ξερουμε τι σημαινει αψογος υποκριτικα? Μην τρελλαινομαστε πως ο Πετρακης ειναι αψογος θα τραβηξω τις Kotsides τι να πει δηλ. ο Κατρανιδης η ο Σταυρου? δεν το εχει το δραματικο οο ανθρωπος, για καμμια ατακα καλος ειναι, γι΄αυτο και γραφτηκε ετσι ο ρολος του, οταν του δινουν κατι αλλο ζοριζεται πολυ και προσωπικα μου φερνει γελιο, δεν με συγκινει.

Επισης Kap-Mik οπως ανεφερε και η Clarabelle υπαρχουν χιλιαδες τραγουδια για να μπουν ως μουσικη υποκρουση για το συγκεκριμενο ζευγαρι, το "τραβα σκανδαλη" δεν ταιριαζει στην ιστορια τους.

"Στρατος και Ρεγγινα" δεν ξαναγεννιουνται ως ηρωες και ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!! Πετρακης και Δρακουλακη δεν θα μπορουσαν να συγκριθουν ως ιστορια καθως και ως ηθοποιοι μαζι τους.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 1:16 pm

margaret10 έγραψε:
Νορα Fskl Fskl Fskl τοοοοοοσο εγωιστρια πια? τοσο ξεροκεφαλη? και φταις και περιμενεις να κανει κινηση ο Λουκας? Αν ημουν Λουκας θα χαιρομουν που γλιτωσα απο μια κομπλεξικη σαν εσενα, δεν εισαι εσυ για σχεσεις με τετοια μυαλα.Γιατι κλαις? εσυ τον διαλεξες αυτο το δρομο.
Όσο εγωϊστρια και αν είναι η Νόρα την δεδομένη στιγμή, δεν θα ήθελα ποτέ να γλιτώσει ο Λουκάς απο εκείνη valen
Άλλωστε σιγά πια, γυναίκα με κόμπλεξ (????) είναι, όχι καμιά δολοφόνος και κλέφτα...

Καρ-Mik έγραψε:
margaret10 έγραψε:Απαραδεκτο να μπει το τραγουδι "Τραβα σκανδαλη" στη σκηνη Λουκα και Νορας, εκτος οτι το συγκεκριμενο χαρακτηριζει την Βερα στο Δεξι με τα χιλια, σε αυτους δεν κολλαει με τιποτα, τα ισωπεδωσαν ολα πια Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 102533

Kαι γω θεωρώ οτι είναι δεμένο με Βέρα,και δεν ήθελα να το βάλουν γιατι είναι άδικο και για το τότε και για το τώρα ζευγάρι, αλλα μην τρελαινόμαστε κιόλας.Το τραγούδι ταιριάζει μια χαρά στην ιστορία του Λουκά και της Νόρας.

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 17902

Συμφωνώ με την Βάσω...
Προσωπικά δεν έβλεπα πολύ "Βέρα" γιαυτό και δεν με χάλασε το τραγούδι αλλά ομολογώ οτι όταν είδα το βίντεο με Στράτο και Ρεγγίνα (επειδή <<τυχάινει>> να μου αρέσουν τρελά) θα προτιμούσα και εγώ να είχαν βάλει άλλο τραγούδι για Νόρα και Λουκά... Μέχρι εκεί όμως, δεν θύμωσα κιόλας, γιατί αναμφίβολα το "τράβα σκανδάλη" ταιριάζει πολύ και με την Λουκανορική ιστορία...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 1:20 pm

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ!!ο παναγιωτης ειναι πολυ καλος ηθοποιος και το εχει αποδειξει,οσο και τραγουδιστης!!ο σταυρου μου αρεσει αλλα ειναι και πιο μεγαλος ηλικιακα απο τον παναγιωτη και του δινουν ρολους που του πανε!!ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΡΑΓΕ ΚΑΛΟς ΣΤΟ ΚΩΜΙΚΟ?πΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ!!και εμενα μου αρεσαν παρα πολυ στρατος ρεγγινα αλλα νορα λουκας μου φαινονται πιο γλυκο καθημερινο ζευγαρι!!Μη ξεχναμε το τι δραμα ειδαμε μεχρι να μεινουν μαζι στρατος ρεγγινα!!Τελος παντων αυτα ειναι γουστα, αλλα ειναι αδικο και για τους ηθοποιους να συγκρινονται απο αλλα σιριαλ!!Γιατι ετσι μπορω να πω και εγω οτι ο μπουγιουρης μου αρεσε περισοτερο με την μουταφη παρα με την ξυλα, αλλα και παλι θεμα γουστου ειναι!!! Wink
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 1:20 pm

margaret10 έγραψε:Ξερουμε τι σημαινει αψογος υποκριτικα? Μην τρελλαινομαστε πως ο Πετρακης ειναι αψογος θα τραβηξω τις Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 315438 τι να πει δηλ. ο Κατρανιδης η ο Σταυρου? δεν το εχει το δραματικο οο ανθρωπος, για καμμια ατακα καλος ειναι, γι΄αυτο και γραφτηκε ετσι ο ρολος του, οταν του δινουν κατι αλλο ζοριζεται πολυ και προσωπικα μου φερνει γελιο, δεν με συγκινει.

Επισης Kap-Mik οπως ανεφερε και η Clarabelle υπαρχουν χιλιαδες τραγουδια για να μπουν ως μουσικη υποκρουση για το συγκεκριμενο ζευγαρι, το "τραβα σκανδαλη" δεν ταιριαζει στην ιστορια τους.

"Στρατος και Ρεγγινα" δεν ξαναγεννιουνται ως ηρωες και ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!! Πετρακης και Δρακουλακη δεν θα μπορουσαν να συγκριθουν ως ιστορια καθως και ως ηθοποιοι μαζι τους.

Δεν με καταλαβες καθόλου μάλλον. Δεν πήγα να συγκρίνω τα δύο ζευγάρια, ούτε υποκριτικά ούτε σαν τηλεοπτικά ζευγάρια.Δεν είναι και ο κατάλληλος χωρος όπως και να χει.

Ούτε και μένα μου άρεσε η επιλογή του τραγουδίου, και γιατί είναι συνδεδεμένο με το Στράτος - Ρεγγίνα (προσωπικά αγαπημένο ζευγάρι), και γιατί είναι άδικο να βάζουν σε ένα νέο - αγαπητό- ζευγάρι, το ίδιο τραγούδι και όχι κάποιο νέο που ίσως τους χαρακτηρίσει.

Θα σε παρακαλούσα να είσαι λίγο πιο προσεκτική στο τι διαβάζεις, τουλάχιστον απο αυτά που γράφω εγώ.

Οπως και να χει, εγω συνεχίζω να θεωρώ οτι τους ταιριάζει στην ιστορία τους, απίστευτα μάλλιστα, απλώς θα ήθελα κάποιο άλλο τραγούδι για αυτούς. Και όχι κάποιο ήδη φορεμένο, και μάλιστα με επιτυχία.

ΥΓ: Δεν νομίζω οτι τέθηκε θέμα ποιος είναι άψογος υποκριτικά.

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 1:24 pm

Οποιος δεν εχει δει Βερα στο Δεξι για εμενα δεν εχει δει τιποτα απο το διδυμο Ακριτα-Κυριτση καθως επισης και εκπληκτικες ερμηνειες ηθοποιων.

Η Νορα δολοφονος και κλεφτρα δεν ειναι αλλα ειναι αδικη απεναντι στο Λουκα, εχει κανει πολυ περισσοτερα για εκεινη και εχει ριξει τον εγωισμο του πολλες φορες, ναι την αγαπα, δεν ειπα πως εκεινος θελει να γλιτωσει απο την Νορα αλλα μια τετοια σχεση αν δεν συμβαδιζουν και οι δυο και να γινονται υποχωρησεις και απο τις δυο πλευρες τοτε μονο σχεση δεν λεγεται, μονο ενας δεν φτανει και ο αλλος να κανει καπριτσια.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 1:33 pm

Η ΝΟΡΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΕΞΙΣΟΥ ΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ, ΟΠΩς ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΗς ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ, ΟΠΩς ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΡΟΘΥΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗς ΑΝ ΚΑΙ ΑΜΝΗΣΙΑΚΟς ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΙΔΡΥΜΑ!!εΝΤΑΞΕΙ ΦΕΤΟς ΦΕΡΕΤΑΙ ΠΙΟ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ ΤΟΥ ΡΟΛΟΥ!εΞΑΛΛΟΥ ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ Η ΠΟΛΥ ΕΧΟυΝ ΦΕΡΘΕΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΝΟΡΑ ΛΟΥΚΑς ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ!!αλοιμονο!!εμεις τους θελουμε μαζι!!! inlove inlove
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 1:46 pm

JESSIE έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Η Εριέττα έρχεται με κάποιο σκοπό. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο
Δεν είναι ανοιχτή και ξεκάθαρη
Χτες όπως κι εσύ θα διαπίστωσες είπε οτι γνώριζε το Μάνο καλά ενώ την πρώτη φορά παρόντος του Λευτέρη είχε πει οτι απλά τον θυμάται αμυδρά
Αυτό μου λέει οτι ίσως γνωρίζει περισσότερα απ όσα αφήνει να φανούν
Απ την άλλη δεν μπορώ να φανταστώ οτι ο Στέφανος είναι τόσο αφελής να ανοίγεται στη γυναίκα αυτή όταν έχει δει τη γραμματέα της να συζητά με το Μάνο
Περιμένω να δω τι ίντριγγα παίζει μ αυτούς τους δύο αλλά σαν ζευγάρι δεν με ενδιαφέρουν στο ελάχιστο
Ο Στέφανος σε ένα χρόνο μέσα περνάει σε τρίτη παρτεναίρ (θεωρώ σχεδόν βέβαιο οτι κάτι θα γίνει ανάμεσά τους ) και με έχει κουράσει με τα στριφογυρίσματά του

θα υπάρξει ίντριγκα μεταξύ τους, ελπίζω μονο οτι δεν θ'αφήσουν οι σεναριογράφοι το Στέφανο να φανεί αφελής μαζί της. Για το ερωτικό όμως, τίποτε δεν είναι σίγουρο, οπότε ας μη βιαζόμαστε,... Αλλά και να συμβεί αυτό, δικαιολογείται, η Εύα ήταν το αίσθημά του από πολύ παλιά, η Μελίτα ήταν ένας κεραυνοβόλος έρωτας που όμως δεν είχε τις βάσεις για να κρατήσει πολύ, οπότε ένα τρίτο αίσθημα είναι και φυσικό και αναπόφευκτο... Και η Εύα είχε τον παιδικό της ερωτα για το Μάνο, την αγάπη για το Στέφανο, και τώρα που οι δύο αυτοί άνδρες της ζωής της έπαψαν να υπάρχουν γι'αυτήν, φυσικό είναι να βρεί κάποιον άλλον. Συμβαίνει συνεχώς στη ζωή, γιατί να μην συμβεί και σ'ενα σήριαλ που κρατάει τρία χρόνια?

Καληνύχτα και καλό σαββατοκύριακο....

Jessie διαφωνώ. Τα ειδύλλια του εξαμήνου είναι ίδιον των αμερικάνικων σίριαλ και πραγματικά θα στεναχωρηθώ πολύ αν δω την Εδέμ να πέφτει σε αυτό το επίπεδο και τους ήρωες να ανταλλάσουν μεγαλοπρεπή λόγια αγάπης με διαφορετικό παρτενέρ μέσα σε λίγους μήνες.
Δεν θέλω να δω τον Στέφανο να γίνεται ούτε Ντόλαρ Μπιλ Σπένσερ ούτε Νέιτ Άρτσιμπαλντ. Αυτό ακριβώς που μου αρέσει στην ιστορία του είναι ότι ο έρωτας της ζωής του, η γυναίκα που έβγαλε στην επιφάνεια τον καλύτερό του εαυτό και τον έκανε να ζήσει τον έρωτα, την αγάπη και το πάθος στο μάξιμουμ είναι η Μελίτα. Και αυτήν την ιστορία θέλω να βλέπω. Το να παιχτεί κάτι στα πλαίσια την παρηγοριάς ή της αντίδρασης με την Εριέττα είναι ρεαλιστικό, οτιδήποτε παραπάνω όμως είναι υποβάθμιση του ρόλου του Στέφανου και του ίδιου του σίριαλ.
Ως προς την Εύα ακόμα κι εγώ που έχω την χειρότερη γνώμη γι' αυτήν δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω ότι ο Μάνος ήταν ο έρωτας της ζωής της. Ούτε με τον Νικόλα αισθάνθηκε τέτοια συναισθήματα( στην αρχή τον χρησιμοποίησε και στην συνέχεια τον εκτίμησε ως άνθρωπο) ούτε με τον Στέφανο (τον οποίο χρησιμοποίησε ως παρηγοριά λόγω Μάνου).
Το θέμα με την Εύα όμως είναι πιο περίπλοκο. Είναι γεγονός ότι ο Μάνος της φέρθηκε σκαιότατα. Φρόντισε ώστε η πρώτη σεξουαλική επαφή της να είναι βιασμός (το οποίο από μόνο του είναι αποτρόπαιο) και συνέχεια την τραυμάτισε πολλάκις τόσο ψυχικά όσο και σωματικά. Και ο Στέφανος εξάλλου την τραυμάτισε ψυχικά τόσο γιατί την παντρεύτηκε ενώ ήταν ερωτευμένος με άλλη όσο και γιατί την χρησιμοποίησε στα πλαίσια της εκδίκησής του κατά του Μάνου. Αν ο Μπουγιούρης παρέμενε στο σίριαλ, οι σεναριογράφοι θα μπορούσαν να θέσουν την σχέση του με την Εύα σε νέα βάση ώστε να κλείσουν αυτές οι πληγές, αλλά τώρα αυτό δεν μπορεί να γίνει.
Τώρα με τον Λευτέρη έχει μία ευκαιρία να ζήσει την πιο ρομαντική πλευρά του έρωτα και πιστεύω ότι οι σεναριογράφοι δεν θα σακατέψουν τον χαρακτήρα του Λευτέρη και θα της το χαρίσουν αυτό.

Σε κάθε περίπτωση μάλλον είναι off topic το όλον οπότε σας αφήνω κι εγώ.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 2:32 pm

Να σχολιάσω κάτι σε σχέση με τη σκηνή του χωρισμού;

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ (όχι φυσικά ο χωρισμός -ανούσιος) αλλά οι ερμηνείες των παιδιών, και εξηγούμαι αμέσως:
-->Ήταν και οι δύο αμήχανοι γι'aυτό λέγανε βλακείες για τα ρούχα..
.
Άσχετο, όλα τα ρούχα του Λουκά, καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα, χωράνε σε μια βαλίτσα; Και είναι και δυο μέτρα άντρας... Τα κοστούμια του γίνονται συσκευασία pocket? imarton Παπούτσια δεν πήρε;

-->Τα βλέμματά τους την ώρα που λέγανε για τα ρούχα έκρυβαν όλο τον πόνο του χωρισμού, να θέλουν να πουν
"Μείνε μη φύγεις",
"Πες μου να μείνω"
αλλά να μη το ξεστομίζει κανείς, και βασικά η Νόρα που φταίει έπρεπε να το πει.

Είναι η πρώτη φορά που τα έχω μαζί της, είναι πολύ φάουλ, εγωίστρια, και εντελώς διαφορετική από την εικόνα που είχα σχηματίσει για κείνη, ειδικά τον τρόπο που πρόσεχε τον Λουκά την περίοδο της αμνησίας maaaad

->Και φυσικά όταν της πέταξε τα κλειδιά στην καρέκλα και την άδειασε χωρίς να της τα δώσει στο χέρι, γιατί δεν άντεχε, είπα "Πάρτα!"

-->Όσο για το τραγούδι σας καταλαβαίνω για τη Βέρα και τη σύνδεσή σας με μια σειρά εκπληκτική, αλλά όλα τα τραγούδια μπορούν να ταιριάξουν με την κατάλληλη σκηνή.
Ο καθένας έχει συνδέσει το κάθε τραγούδι με τις δικές του αναμνήσεις και εδώ πιστεύω ότι ταίριαζε απόλυτα, όχι πως δε θα μπορούσε να είναι κάποιο άλλο τραγούδι φυσικά

-->Τέλος ο Πετράκης στο αυτοκίνητο μου μετέδωσε τον πόνο που αισθανόταν, εγώ ζορίστηκα να τον βλέπω να κλαίει, πιστεύω έδειχνε ότι το ένιωθε...
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 3:15 pm

Γλυκόπικρο επεισόδιο θα έλεγα. Είχε στιγμές γέλιου, κλάμματος, απ'όλα. Δεν θα γράψω αναλυτικό σχολιασμό αλλά θα σταθώ σε κάποιες σκηνές που είτε μου άρεσαν είτε μου φάνηκαν κάπως.

Στέφανος - Εριέττα: Σκηνή με ουσία που μας έδειξε και ένα άλλο πιο ευαίσθητο προσωπο της Εριέττας. Δένουν πολύ ωραία μαζί.

Αμαλία - Νόρα: Δεν είπανε και τίποτα ιδιαίτερο, αλλά μου αρέσουν πολύ οπότε μου άρεσε και η σκηνή.

Νόρα - Εύα: Ταιριάζουν πολύ μαζί και μου άρεσε και ως σκηνή. Η Νόρα ναι μεν αγαπάει τον Λουκά και φαίνεται, αλλά είναι εγωίστρια και αυτή και δεν κάνει πίσω λιγάκι για να τα βρούνε.

Λουκάς - Νόρα: Όλα τα λεφτά η σκηνή τους. Προσωπικά δεν με πείραξε καθόλου το συγκεκριμένο τραγούδι, το βρήκα και πολύ ταιριαστό κιόλας. Εντάξει μπορεί να έχει παίξει και στην προηγούμενη δουλειά των συντελεστών αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Πολλοί δημιουργοί χρησιμοποιούν ίδια κομμάτια σε διάφορες δουλειές τους. Εξάλλου το κομμάτι αυτό έχει παίξει και ως τίτλος αρχής άλλης σειράς. Δηλ. δεν θα έπρεπε να ακουστεί ξανά επειδή παίχτηκε; Εγώ βρήκα απόλυτα ταιριαστή την επιλογή του κομματιού. Τέλεια ερμηνευτικά σκηνή και από τους δύο.

Δάφνη - Νικόλας: Δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά της Δάφνης απέναντι στον Νικόλα. Το έχει παρακάνει. Βρήκε μία δουλειά, αυτό δεν πάει να πει ότι μπορεί να μιλάει τόσο άσχημα στον άνδρα της και να του λέει κιόλας ότι δεν κάνει σωστά την δουλειά του, ενώ στο παρελθόν ο Νικόλας έχει αποδείξει πόσο ικανός είναι.

Πέτρος - Μελίτα: Ο Πέτρος έδειξε πόσο σωστός πατέρας είναι για ακόμα μια φορά και η Μελίτα που ενώ για μένα είχε κάπως βελτιωθεί ερμηνευτικά, ήταν και πάλι κάτω του μετρίου στην σκηνή που πήγε να κλάψει. Δεν ξέρω γιατί νομίζω ότι σε άλλου είδους σκηνές παίζει καλύτερα.

Το επεισόδιο επεισόδιο γενικά μου άρεσε και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 5:08 pm

Γιουλη μου πές τα κορίτσι μου!

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 5:22 pm

elenp έγραψε:Γλυκόπικρο επεισόδιο θα έλεγα. Είχε στιγμές γέλιου, κλάμματος, απ'όλα. Δεν θα γράψω αναλυτικό σχολιασμό αλλά θα σταθώ σε κάποιες σκηνές που είτε μου άρεσαν είτε μου φάνηκαν κάπως.

Στέφανος - Εριέττα: Σκηνή με ουσία που μας έδειξε και ένα άλλο πιο ευαίσθητο προσωπο της Εριέττας. Δένουν πολύ ωραία μαζί.

Αμαλία - Νόρα: Δεν είπανε και τίποτα ιδιαίτερο, αλλά μου αρέσουν πολύ οπότε μου άρεσε και η σκηνή.

Νόρα - Εύα: Ταιριάζουν πολύ μαζί και μου άρεσε και ως σκηνή. Η Νόρα ναι μεν αγαπάει τον Λουκά και φαίνεται, αλλά είναι εγωίστρια και αυτή και δεν κάνει πίσω λιγάκι για να τα βρούνε.

Λουκάς - Νόρα: Όλα τα λεφτά η σκηνή τους. Προσωπικά δεν με πείραξε καθόλου το συγκεκριμένο τραγούδι, το βρήκα και πολύ ταιριαστό κιόλας. Εντάξει μπορεί να έχει παίξει και στην προηγούμενη δουλειά των συντελεστών αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Πολλοί δημιουργοί χρησιμοποιούν ίδια κομμάτια σε διάφορες δουλειές τους. Εξάλλου το κομμάτι αυτό έχει παίξει και ως τίτλος αρχής άλλης σειράς. Δηλ. δεν θα έπρεπε να ακουστεί ξανά επειδή παίχτηκε; Εγώ βρήκα απόλυτα ταιριαστή την επιλογή του κομματιού. Τέλεια ερμηνευτικά σκηνή και από τους δύο.Δάφνη - Νικόλας: Δεν μου άρεσε καθόλου η συμπεριφορά της Δάφνης απέναντι στον Νικόλα. Το έχει παρακάνει. Βρήκε μία δουλειά, αυτό δεν πάει να πει ότι μπορεί να μιλάει τόσο άσχημα στον άνδρα της και να του λέει κιόλας ότι δεν κάνει σωστά την δουλειά του, ενώ στο παρελθόν ο Νικόλας έχει αποδείξει πόσο ικανός είναι.

Πέτρος - Μελίτα: Ο Πέτρος έδειξε πόσο σωστός πατέρας είναι για ακόμα μια φορά και η Μελίτα που ενώ για μένα είχε κάπως βελτιωθεί ερμηνευτικά, ήταν και πάλι κάτω του μετρίου στην σκηνή που πήγε να κλάψει. Δεν ξέρω γιατί νομίζω ότι σε άλλου είδους σκηνές παίζει καλύτερα.

Το επεισόδιο επεισόδιο γενικά μου άρεσε και το ψηφίζω πολύ καλό.

Συμφωνώ μέχρι τελείας με όσα λες και κυρίως με την παράγραφο που υπογράμμισα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Οκτ 15, 2010 5:27 pm

Foulitsa έγραψε:Ας πω και εγώ κάποια πράγματα..

Μια συμπαθητική σκηνούλα από Δάφνη και Λουκά, με μπόλικες βλακείες βέβαια από τη Δάφνη και ειρωνεία χωρίς λόγο.. Αγνώριστη η περσινή Δάφνη, αγνώριστη βασικά η Δάφνη γενικώς… Μάλλον ξετρελάθηκε με το μανάρι, τεκνό και άλλα πολλά Λευτέρη και τον έχει ψιλοχ@σμ@νο το Νικολάκη.. Χαλιά μαύρα όμως..
Η Αμαλία γιατί χάρηκε τόσο με την επίσκεψη της Μελίτας?? Από ποτέ είχε να τη δει??
Εγκεφαλικό και πολλαπλά σοκ η Αμαλίτσα, σε κομμωτήριο έπιασε δουλειά καλή μου χαλάρωσε.. Η δουλειά δεν είναι ντροπή λέμε, το μόνο κακό είναι ότι θα ασχολούμαστε με τρίχες.. Και ας πει κάποιος στην Αμαλία ότι πολλά ΝΕΑ παιδιά με πτυχία, μεταπτυχιακά και δεν συμμαζεύεται σερβίρουν καφέδες και μοιράζουν φυλλάδια, πόσο μάλλον μια τριαντάρα με καθόλου προϋπηρεσία.. Αμάν πια, οι με τις προσβολές σε τόσο λεπτά θέματα..
Ο Ρούσσος δίπλα στο Λουκά όπως πάντα, δεν με εκπλήσσει.. Συνειδητοποιώ μόνο πόσο μου έλειψαν οι σκηνές τους όσο ασχολιόμασταν με βλακείες πέρσι και φέτος..
Η Άννα με τον Λεύτερη συμπαθητικοί μαζί.. Λίγο άνευροι, πολύ κατώτεροι από χτες.. Η Αννούλα γουστάρει Χρηστάρα λέμε!! Τριγωνάκι μεν αλλά έχει ένα ενδιαφέρον..
Η Νταίζη που τη χάνεις που τη βρίσκεις στη μαρίνα είναι και λέει τα δικά της.. Εγώ δεν ξέρω αν πρέπει να την πιστέψω ή να γελάσω..
Η Νόρα συνεχίζει να είναι ψυχρή και μιλάει για παιδιαρίσματα.. Η Νόρα, που από πείσματα χαλάει τη σχέση της με το Λουκά και δεν κάνει πίσω ούτε ένα βήμα.. ασχολίαστο! Πιο πολύ συγχύστηκε με την πληροφορία που της έδωσε ο Λουκάς παρά με τη βόμβα ότι το βράδυ θα μαζέψει τα πράγματα της..
Αμαλία και Ρούσσος κλασσικά απίστευτοι μαζί.. Ο Ρούσσος αποδεικνύει ακόμα μια φορά πόσο σωστός πατέρας είναι, και στηρίζει τις επιλογές της Μελίτας είτε είναι σωστές είτε λάθος.. Πολύ σωστή αντιμετώπιση και πλήρης επίγνωση για το κοριτσάκι του που δεν θα αντέξει και θα γυρίσει πίσω.. Ε που θα πάει κάποια στιγμή θα της περάσει..
Νόρα με Εριέτα δεν σχολιάζω γιατί το θέμα της δικής με εξοργίζει γενικώς..
Η Αντιγόνη με παραξενεύει γενικώς.. Περιμένω να δω τι σημαίνει αυτή η φωτογραφία, αν και νομίζω ότι θα κυκλοφορήσει στα προσεχώς όποτε θα μάθουμε..
Η Αμαλία πήρε τους δρόμους να πει το δράμα της μπουκλωτής κορούλας.. Πόσο βαριέμαι και πόσο εκνευρίζομαι.. Η Νόρα λέει χώρισα και εκείνη το χαβά της να σταθεί στη Μελιτα.. Λες και είναι πεντάχρονο και πρέπει να το πιάσει από το χέρι.. Δεν μπορώ να ασχολούμαι με το δράμα της άκλαυτης κομμώτριας, έχουμε σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθούμε..
Η Εριέττα με το Στέφανο όσο πάει έρχονται και πιο κοντά.. Έχουν χημεία οι δύο ηθοποιοί αποδεδειγμένα άλλωστε, και είναι ταλέντα και οι δύο, εκφραστικότατοι και πολύ φυσικοί στις ατάκες τους.. Ο χωρισμένος Στέφανος ξέχασε κεριά, κουφώματα και ανακοπές και φλερτάρει ανοιχτότατα.. Θέλω να δω που επισκοπεί νέος ερωτάς πέρα από ακύρωση του χαρακτήρα περισσότερο από ότι έχει ήδη ακυρωθεί μέχρι τώρα.. Δεν φαντάζομαι ότι είναι τόσο ρηχός όσο δείχνει και κρατάω επιφυλάξεις..
Η Νταίζη ψάχνει στο google για μη ανιχνεύσιμα δηλητήρια??? Και εγώ πρέπει να την πάρω σοβαρά??
Για λίγο είδαμε και την πρωταγωνίστρια η οποία λάμπει χωρίς ρόλο και είναι πάντα άξια σχολιασμού.. Η Νόρα τραγική και πάλι δείχνει απλά πόσο εγωίστρια είναι που περιμένει πάλι το πρώτο βήμα πάλι από το Λουκά.. Απογοητεύομαι από τη συμπεριφορά της και απορώ γιατί τη χαντακώνουν τόσο…Εγωισμός καθαρός και αδικαιολόγητος.. Για τις πιτζάμε ςπου μεταλλαχτηκανε ξαφνικά δεν εκπλήσσομαι.. Σιγά μη γλιτωνανε απο τη μάστιγα της Εδεμικής σεζόν...
Ο Λουκάκος πάλι προσπαθεί και καθυστερεί την αποχώρηση του, μάλλον η Νόρα άλλα περίμενε και άλλα είδε και δεν τον αδικώ καθόλου μετά την πόρτα που έφαγε.. Πόσο γλυκός όταν ρώταγε για τα ρούχα του.. Υπέροχος ο Παναγιώτης χτες.. Και οι δυο τους απόδωσαν έναν χωρισμό τόσο καλά που εξοργίζομαι όταν σκέφτομαι ότι δεν υπήρχε λόγος και απλά γεμίζουμε κενά.. Η Νόρα κολλάει στο θέμα της δουλειάς ξεχνώντας πως ο Λουκάς ήταν πλάι της όταν αθώωσε έναν χασάπη γιατρό ή όταν πήρε το νόμο στα χέρια της και έκλεισε το Στέλιο φυλακή.. Ψιλά γράμματα θα μου πείτε, αλλά δυστυχώς έχουμε καλή μνήμη.. Πετράκης όλα τα λεφτά στο αυτοκίνητο, κομμένη η σκηνούλα όμως..
Το «τράβα σκανδάλη» δεν το σχολιάζω.. Η έλλειψη καινοτομίας έχει φανεί πολύ καιρό όποτε δεν εκπλήσσομαι που επιλέγηκε αυτό το τραγούδι..
Όσο και αν με συγκινούν οι ηθοποιοί το στόρι είναι γελοίο..
Μου λείπει ο Μάνος, θα το λέω συνέχεια..
Πέτρος Ρούσσος βγάζω καπέλο!! Δίπλα στην αχάριστη πάντα και εκείνη κλασσικά με την ξινίλα μέχρι να της γίνει το χατίρι και να εφοδιαστεί με τη φάτσα που σε προδιαθέτει για υπόθετο και γρήγορα μάλιστα.. Δένει πιο πολύ με τον Κατρανίδη αλλά και πάλι ο Δάνης σε καθηλώνει με το βλέμμα του ειδικά σε τέτοιες σκηνές.. Μπράβο στο Ρούσσο που υποστηρίζει την κόρη του ενώ εκείνη δεν εκτιμάει τίποτα.. Έτσι είναι οι γονείς..
Θα βουτήξω τη Δάφνη και δεν θα γλιτώσει από τα χέρια μου.. Η απόλυτη μετάλλαξη, πως συμπεριφέρεται έτσι στον άνθρωπο που λέει πως αγαπάει? Στάθηκε δίπλα του σε όλες τις δυσκολίες, ακόμα και όταν είχε άδικο και τώρα τον αμφισβητεί σαν γιατρό, σαν πατέρα και σαν άνθρωπο.. Απαράδεκτη απλά και βάλτε μυαλό να τη στρώσετε γιατί θέλω πίσω τη Δάφνη που ήξερα.. Τη Δάφνη που ευχήθηκε να γίνει καλός άνθρωπος και να κάνει οικογένεια και μέσα σε λίγο διάστημα έγινε μια κακισμένη υστερω που διαλύει το σπίτι της άνευ λόγου.. Είχε όλα τα δίκια με το μέρος της, πάει.. τα χασε..
Οι γυναίκες της σειράς τα χουν παίξει.. εντελώς όμως..
Αυτά γενικώς, άσχημο από μένα, ελπίζω στο θαύμα πριν είναι πολύ αργά…
Κλασσικά oscar στα γνωστά σεντονάκια!!

Δικό σου κοπέλια!
oscar

Επεισόδιο 418 - Ημερομηνία 14-10-2010 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης