Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_lcap13%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_lcap52%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_rcap 52% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_lcap18%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_lcap10%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_lcap2%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_lcap5%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 62

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Empty Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 5:31 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:07 pm

παρα πολυ καλο επεισοδιο.....ολη η βδομαδα στα ιδια επιπεδα πιστευω θα ειμαστε....η αγγελα εδωσε ρεστα το ιδιο και η ευα....αλλα και η νορα για την υποστηριξη.....ο ηλιας λιγο δεν μου αρεσε....

(στα μειον το γεγονος οτι φαγαμε 5λεπτα σκηνη με τη Μελιτα να κλαιει σαν μικρο κοριτσακι επειδη το μαλωσε η δασκαλα του....ελεος κοπελια ολοκληρη γυναικα εισαι....
και το γεγονος οτι δεν εδειξε πολυ τον λουκα που εξαιτιας του χθεσινου just the 2 of us ηθελα λιιιιγο παραπανω sisi )

αυτα απο μενα geek
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:09 pm

Ωραία κωμωδία και σήμερα!!

Η Παπά να προσπαθεί να κλάψει, αλλα μόνο να σφίγγεται (Με την φλέβα να τινάζεται σαν ανάγλυφος χάρτης στο κεφάλι) και εγώ να φοβάμαι μην ξεφύγει τίποτα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 40499

Δάκρυ (επιτέλους affraid ) είδαμε μετά απο 2,5χρόνια, και ήδη να τρέχει ! (και ήμουν έτοιμη να στείλω με courrier το κολλύριο έτσι όπως πήγαινε) Ούτε να το στάξει δεν μπορεί Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 191984 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 191984 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 191984

Ντάξ, μετά το ΟΣΚΑΡ ερμηνείας ( Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 191984 ) τι να πω? Τα λόγια είναι περιττά!!!!

Θα επανέλθω με σχολιασμούς των σχολιασμών! Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 111438

Προς το παρών έχω ΚΟ-ΠΕΙ !!!! (Αλλη είχε την χάρη του ΚΟ-ΨΙ-ΜΑ-ΤΟΣ βέβαια....)

Δεν είχε Λουκά Νόρα σήμερα και το είδωλο με εκνεύρισε για να χάσω τον χρόνο μου να σχολιάσω παραπάνω!!! Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 123796

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:10 pm

Ας σχολιασω κι εγω.......

Αντιδραση Ευας-Παρεας στα νεα της απαγωγης
Ο Λουκας ανελαβε δραση ως πιο ψυχραιμος να καταλαβει τι εγινε και η υπολοιπη παρεα να προσπαθει να συνεφερει την Ευα που ειχε καταρρευσει-Ξυλα συγκλονιστικη : respect :- και μετα να τρεχουν ολοι μαζι στην Αγγελα μπας και βγαλουν καμια ακρη παραπανω.Οι δικηγοροι της οικογενειας παρηγορουσαν την Αγγελα και την Ευα τοσο γλυκα.

Ερριετα-Μελιτα-τριχες
Ελεος αυτο το κοριτσι ειναι πια.Εμ την εκαψε την κοπελα,εμ το εβαλε και στα ποδια σαν πενταχρονο.Εν τω μεταξυ η Ερριετα μετα την πρωτη δικαιολογημενη αντιδραση της ζητησε και συγγνωμη αλλα οοοοχι η Μελιτα συνεχιζε να κλαιει-που λεει ο λογος-εξω απο το κομμωτηριο :Imao:

Ευα-Παρεα-Αγγελα-Ηλιας
Το βλεμμα της Ξυλα οταν μπηκε στο σπιτι και διαβασε το σημειωμα ηταν για πολλα oscar Παρολο τον πανικο ομως δεν ξεχασε τον Στεφανο και ζητησε να τον φωναξουν κι εκεινον.

Μελιτα-Αμαλια
Ελεος εισαι ρε Αμαλια ελεος!!!!!Ακου ''καλα της εκανες''.Να δω αν εκαιγαν εσενα τι θα εκανες.Μας επρηξες και με την δουλεια με την Δαφνη.Δεν την θελουμε λεμε την Μελιτα στην παρεα.Μπα λυσσα κακια.

Ευα-Στεφανος-Αστυνομος Παναγιωτης
Καταρχην χαιρομαι που ειδα ξανα τον συμπαθεστατο αστυνομο στην οθονη μου.Κατα τα αλλα οι αντιδρασεις της Ευας που θελει να δωσει τα παντα για να γυρισει πισω το παιδι της με κατασυγκινησαν.

Ερριετα-Αμαλια
gelio gelio gelio Η κορη της λεει δεν κανει κατινιεςgelio gelio gelio Να'σαι καλα βρε Αμαλια με εκανες και γελασα και σημερα.Η Ερριετα ομως την ρουμπωσε για τα καλα.Ευγε : respect : : respect : : respect :

Ευα-Στεφανος
Τωρα αν πω οτι δεν μου αρεσε αυτη η σκηνη θα ειναι ψεμα.Την λατρεψα αλλα.....με ενοχλει που δεν τους βαζουν στο ιδιο πλανο.Που δεν ειχαμε μια αγκαλια.Φαινεται θα φοβουνται μην τυφλωθουν απο την λαμψη του ζευγαριου.

Ρουσσος-Αμαλια
Με εκνευρισε η Αμαλια παλι.Παρα πολυ ομως οποτε δεν σχολιαζω.Οχι δεν σχολιαζω γιατι θα παρεκτραπω.

Λουκας-Παναγιωτης
Του εκανε την καρδουλα του Λουκακου περιβολι ο αστυνομος μας.Καταχαρηκε οταν ακουσε οτι ο επαγγελματιας θα βρεθει καλα στο παιδι αλλα ειναι ψυχρος και σε μια στραβη δεν θα......διστασει να κανει κατι ακραιο.

Αμαλια-Μελιτα
Μονο η Μελιτα την καταλαβαινει την Ευα;Αστο ρε κοπελια.Μας τα ειπες και περσι αυτα αλλα δεν.........

Χρηστος-Αννα
Εσυ με πλησιασες για να μαθεις.Οχι εσυ με πλησιασες για να κατασκοπευσεις.Αποφασιστε καμια ωρα γιατι.....

Δαφνη-Νικολας
Για αλλη μια φορα η Δαφνη φερθηκε απαραδεκτα στον Νικολα.Ολο και περισσοτερο χαλαει ο χαρακτηρας της.

Ερριετα-Στεφανος
Ποσως τον ενδιαφερει η Μελιτα;Ακουσα καλα;Αυτο ειπε;Ναι το ειπε.
Παντως δεν το βρισκω παραλογο αυτο που σκεφτηκε ο Στεφανος οτι πισω απο την απαγωγη κρυβονται αυτοι με τα διαμαντια.

Η πληροφορια για την απαγωγη διερρευσε στα καναλια και ο πανικος ηρθε για τα καλα στην παρεα της φεγγαροπετρας.

Καλο μονο για τις σκηνες Ευας και Παρεας.Θα ψηφιζα μεχρι και τελειο αν ηταν ΟΛΟ το επεισοδιο πανω στην απαγωγη και οχι το μισο να εναλλασεται με τριχες.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukasnora στις Δευ Οκτ 18, 2010 7:17 pm, 3 φορές συνολικά
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:11 pm

Επιτέλους ένα πολύ καλό επεισόδιο με μια Ξυλά υπέροχη
Αν δεν είχαμε ασχοληθεί τόσο με τη μίρλα της Μελίτας για τρίχες θα ήταν ακόμη καλύτερο αλλά βαρέθηκα τη μιζέρια της και η σκηνή της ήταν ατέλειωτη
Σχολιασμός αργότερα

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από manos for ever Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:21 pm

πολυ καλοοοοοοοοοο επεισοδιο κ απο μενα! εσκισε η αγγελα απιστευτη!!!!!!!!!!!Περιμενουμε την συνεχεια με μεγαλη αγωνια!!!!!!!!!!!

manos for ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : αθηνα
Ασχολίες : κολλιμενη με τα μυστικα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:22 pm

ΘΕΑ η ξυλα.Αλλα σχολιασμος σε λιγο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:27 pm

Ξυλά ΘΕΑΑ!!!!
Ζωγράφισε απλά με το προσωπο της!!!!
Ελεος στα σοβαρα επεισόδια να ασχολουμαστε με τη μίρλα της Μελίτας...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:32 pm

Kαλο το σημερινο!

δε θα πω πολλα....θα ειμαι λακωνικη..

Γενικα τα επεισοδια που περιεχουν απαγωγη παντα κρατουν το ενδιαφερον αμειωτο..οπως και πριν 2 χρονια με την απαγωγη της Νεφελης...ετσι και τωρα..
Η Ξυλα αρκετα καλη στο παιξιμο της περιμενω και τις επομενες ημερες να δω....Το μονο που δεν αντεχω ειναι τις κλαψες..δε μιλω για την Ξυλα..γενικα..οποιος κι αν κλαιει και μου παιρνει τα αυτια...ελπιζω απο αυριο να ηρεμησουν και να μιλανε μονο οχι να μοιρολογανε.. sisi

AMBER ALERT AMBER ALERT εκτος απο τον Αγγελο χασαμε και τη Δαφνη....Το ufo πρωτα μας παιρνει το Λουκα μας τον γυρνα παιρνει τη Νορα μας την γυρνα και αυτη και τωρα παιρνει τη Δαφνη.. wall Κατα αρχας τι ηλιθια που ειναι...Εδω οι αλλοι προσπαθουν να κρατησουν κρυφη την απαγωγη για να μη βγει παραεξω και εμπλακουν καναλια κτλ κι αυτη παει και τα ξερναει ολα στο Λευτερη... Τον ηξερες και απο χθες μαρη??? maaaad Δηλαδη ποσο γκαου μπορει να εισαι??? Ασε το αλλο...εδω ο κοσμος καιγεται και αυτη μη χασει να βρει ευκαιρια να αρπαχτει με το Νικολα... Fskl Πως την κανατε ετσι ρε τη Δαφνη??? Αν ειναι αυτη καλος ανθρωπος εγω ειμαι η Φουρειρα Mmm

Χρηστος-Αννα μ'αρεσε πολυ η σκηνη τους!!! Τωρα εμενα γιατι κατι μου λεει οτι αυτη η σχεση θα εξελιχθει? Και οτι ο Χρηστος την εχει δαγκωσει τη λαμαρινα και οτι θα κανει τα παντα να της αποδειξει οτι δεν την πλησιασε επιτηδες? Μπορει να ταιριαζει καλυτερα με τη Πολυχρονιδη...αλλα η Νταιζη δε του αξιζει.....Δηλαδη αν γυρισει κοντα της μετα απο οολα οσα του εχει κανει (μη τα αναλυσω τωρα θα γραψω και πολλα) θα ειναι ainta Ασε που δε θα υπαρχει καλυτερη τιμωρια για τη Νταιζη απο το να χασει ολα τα λεφτα της + τον ανθρωπο που αγαπα οσο κανεναν αλλο στον κοσμο οπως τουλαχιστον αυτη ισχυριζεται..

Αυτα....(τελικα ειπα πολλα ε? Rolling Eyes lmao )
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:34 pm

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!ΟΛΟΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ...ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΗΘΟΠΟΙΟΥΣ Palamakia
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E

Θηλυκό Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ και να μην κανω τιποτα αλλο!!!

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1000010180593

Δημοσίευση από fay Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:34 pm

Πολύ καλό το επεισόδιο. Μάλλον και τα επόμενα της εβδομάδας θα είναι έτσι. Μα να περιμένουμε να δούμε την απαγωγή ενός αθώου μωρού για να βελτιωθούν τα επεισόδια; Είχαμε πάντως σε πρώτο πλάνο την παρέα και πολύ το χάρηκα. Να πω και κάτι άλλο που παρατήρησα. Ίσως να κάνω και λάθος. Τρεις από τους βασικούς ύποπτους για την απαγωγή ήταν ο ίδιος ο Στέφανος, ο Λευτέρης και η Αντιγόνη. Τους είδαμε και τους τρεις να μαθαίνουν το νέο και να αντιδρούν σα να μην ήξεραν τίποτα ενώ ήταν και οι τρεις μόνοι. Πιστεύω ότι αν ένας απ' αυτούς ήταν πίσω απ' αυτό εμείς σαν τηλεθεατές θα βλέπαμε την αντίδρασή τους, μια έκφραση ύποπτη ή κάτι τέτοιο. Τείνω λοιπόν να πιστέψω ότι τουλάχιστον οι συγκεκριμένοι τρεις δεν μπορεί να ευθύνονται για την απαγωγή.
Και επίσης να πω ότι η Αμαλία με έκανε και γέλασα πολύ σήμερα. Η εύθυμη νότα του επεισοδίου.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:41 pm

Περίμενα ένα πολύ καλό επεισόδιο και το είχαμε... Ολοι έπαιξαν πολύ καλά, με πρώτη πρώτη την Αγγέλα. Οσο υπερβολική κι αν ήταν άλλες φορές, σήμερα ήταν απόλυτα δικαιολογημένη και ήταν καταπληκτική. Ο Ηλίας ήταν σαν χαμένος, κι αυτός σωστός με τον τρόπο του. Η Εύα πολύ φυσική , απαρηγόρητη και αξιολύπητη, είπε και ξαναείπε να ειδοποιήσουν και το Στέφανο... Ο Στέφανος πάλι, δεν τα λέει όλα, αλλά το μυαλό του ήδη δουλεύει προς διάφορες κατευθύνσεις προσπαθώντας να βρεί ποιός το έκανε. Κι εδώ θα ήθελα να πώ οτι απ'όσα μας δείχνουν, κανείς δεν φαίνεται να το έχει κάνει, ούτε οι γνωστοί ύποπτοι, Αντιγόνη, Νταίζη, Εριέττα, Λευτέρης, κλπ. οπότε καλό θα ήταν να μας πούν μιά ώρα αρχύτερα ποιός κρύβεται από πίσω, νομίζω οτι αυτό δεν πρόκειται να μειώσει την αγωνία και το ενδιαφέρον μας, όπως και στις 2 προηγούμενες απαγωγές (της Νεφέλης και των κοριτσιών) ξέραμε ποιός ήταν ο απαγωγέας αλλά το ζήσαμε εξίσου έντονα.... Αυτό που μας υποβάλλουν έστω και σαν πολύ μικρή πιθανότητα να είναι ο απαγωγέας ο Στέφανος είναι απαράδεκτο, και δεν νομίζω να προωθεί τίποτε στη σειρά, αντίθετα κάνει το πρόσωπο του Στέφανου ακόμη πιό απόμακρο και μη κατανοητό στο μέσο θεατή, πιστεύω λοιπον οτι πρέπει να σταματήσει αυτή η διφορούμενη οπτική σ'αυτό το ρόλο από τους σεναριογράφους το συντομώτερο.

Το ότι διάλεξαν τη στιγμή που η ζωή ενός παιδιού κινδυνεύει, για να προβάλουν και την "απογοήτευση" της Μελίτας γιατί μιά πελάτισσα την έκανε ρεζίλι αποκαλώντας την χαζή, κάνει την "επανάστασή" της να δείχνει εντελώς ρηχή και επιφανειακή, με την πρώτη στραβή τα παρατάει και ζητάει παρηγοριά στη μανούλα, όπως τα παιδάκια που λένε "θα το πώ στη μαμά μου" οταν τα μαλώσει κάποιος στο σχολείο. Δυστυχώς η Μελίτα θέλει να δουλέψει σαν κοινή θνητή, συγχρόνως όμως θέλει να της φέρονται σαν να είναι πριγκίπισσα, πράγμα αδύνατον, ας αποφασίσει λοιπον για να ξέρουμε κι εμείς πως θα την αντιμετωπίσουμε...
Μ'αρεσε που ο Στέφανος έδειξε καθαρά με τον τρόπο του στην Εριέττα πόσο ασήμαντο θεωρεί όλο αυτό το γεγονός, μπροστά στην απαγωγή του παιδιού του. Και με συγκίνησε οταν είπε στην Εύα οτι θά'δινε και τη ζωή του για να σωθεί ο μικρός Αγγελος....
Σχετικά με τον Χρήστο και την Αννα, μ'αρέσει που αμέσως έβγαλαν από μέσα τους όσες υποψίες είχαν ο ένας για τον άλλον, και τις συζήτησαν, αντί να κρύβονται και να καραδοκούν για να βγάλουν άκρη μόνοι τους. Είμαι σίγουρη οτι έστω κι αν είναι και οι δύο μπερδεμένοι, στο τέλος θα βρούν τρόπο να συνεννοηθούν....
Αυτά από μένα, περιμένω τη συνέχεια αύριο....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 7:52 pm

Όποιος είχε την ιδέα για την αντιπαραβολή των δύο δραμάτων,είναι πολύ μπροστά! lmao lmao lmao
Είναι γεγονός,ότι στη ζωή ο καθένας έχει τα δράματα που του αξίζουν!
Η Ξυλά πλάνταξε,τσαλακώθηκε, και σχεδόν αγνώριστη σήμερα,ήταν για πολλά : respect : : respect : : respect :
Εξαιρετικό και το βλέμμα της,όταν διαβασε το σημείωμα! : respect :
Εξ αλλου αυτός πρέπει να 'ναι ένας τεράστιος πόνος για μια μανα ,και δεν μπορεί να αποδοθεί ούτε ως μιούζικαλ ούτε βουβά!Τουλάχιστον στην αρχή,που υπάρχει ο απόλυτος πανικός!
Μ'αρεσε και η συγκρατημένη έστω,γλυκύτητα του Στέφανου απέναντί της..και κυρίως,απέναντι στον απαχθέντα γιο του..
Αν είχε περισσότερη παρέα και λιγότερο άσχετα,θα ήταν τέλειο!
Αναμένω..
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:00 pm

ΑΠΑΓΩΓΗ ΝΕΦΕΛΗΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ....
τοτε η παπα ο μπουγιουρης ο κατρανιδης και η πεφανη εδιναν ρεστα.... : respect :

τωρα ειδα μια απαγωγη που δεν με αγγιξαν καθολου μα καθολου οι ερμηνειες....

η ξυλα σφιγγοταν για να κλαψει.....φαινοταν οτι εκανε μεγαλη προσπαθεια για να βγαλει πονο και απογνωση και ολο αυτο κατεληξε πολυ ψευτικο.....οι φλεβες πεταγονταν....ση σκηνη με το στεφανο μιλουσε λες και της ειχαν χωσει μπουνια στο στομα....
και γενικα ολη η κατασταση δεν με αγγιξε καθολου....χαλια μαυρα....
γελιο προκαλουσε το σκηνικο και οχι αγωνια....

και λιγα για το επεισοδιο....

μελιτα-εριετα:

καλα η μελιτα γιατι εφυγε ετσι;;;
γυρνα πισωω μελιτα και καψτην...

<καλα χαζη εισαι κοπελα μου;>

εμ βεβαια χαζη ειναι...που σηκωνεται και φευγει κσι δεν σου βαζει το κεφαλι στο λουτηρα με καυτο νερο....

καλα περα απο την πλακα ηταν υπερβολικη η αντιδραση της μελιτας....δε σηκωνεσαι και φευγεις επειδη ο αλλος σε ειπε χαζο στο μαγαζι που δουλευεις...απλως τον βριζεις και εσυ.... lmao

ευα:

εκλαιγε χωρις δακρυα....δεν εχω προβλημα καποιος να μην βγαζει δακρυα...αλλωστε οταν πονας δεν πρεπει ολοι να βαλαντωνουν...τα δακρυα δεν ειναι η μοναδικη αποδειξη του οτι πονας....
αλλα εχω προβλημα με το να σκουπιζει τα δακρυα που δεν υπαρχουν..... sisi
εν τω μεταξυ πως γινεται να "κλαιει"και η βλεφαριδα καγκελο αλλο και τουτο....
θελω και εγω αυτο το αδιαβρχο μακιγιαζ.....

αμαλια-εριετα:

πρωτον γιατι η αμαλια παει και ζηταει τα ρεστα λες και η μελιτα ειναι στο δημοτικο και την χτυπησαν τα αλλα παιδακια;.... imarton

δευτερον εριετα Fskl.....η μελιτα δεν κανει κατινιες κοπελια....

και τριτον τι κολλημα εχει φαει αυτη να μην βριζουν τον πατερα της μεσα στο σπιτι της;;;
εξω δηλαδη δεν την πειραζει;;;;
αμαλια βγες στο δρομο με πανο απεναντι απο το σπιτι και βριζε....
lmao

στεφανος-εριετα:

λογικο ειναι ο στεφανος να ασχοληθει με την απαγωγη και οχι με τις τριχες και την κουρουπα της μανταμ εριετας.....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:11 pm

anastasia20 έγραψε:
εκλαιγε χωρις δακρυα....δεν εχω προβλημα καποιος να μην βγαζει δακρυα...αλλωστε οταν πονας δεν πρεπει ολοι να βαλαντωνουν...τα δακρυα δεν ειναι η μοναδικη αποδειξη του οτι πονας....
αλλα εχω προβλημα με το να σκουπιζει τα δακρυα που δεν υπαρχουν..... Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 621900

Ευλογημένο το PrintScreen Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 40334 (Είναι κακή η ποιότητα λόγω του προχείρου αλλα τι να κάνω?)

Σπόιλερ:
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 84015506

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:16 pm

Καρ-Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
αλλα εχω προβλημα με το να σκουπιζει τα δακρυα που δεν υπαρχουν..... Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 621900

Ευλογημένο το PrintScreen Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 40334 (Είναι κακή η ποιότητα λόγω του προχείρου αλλα τι να κάνω?)

Σπόιλερ:
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 84015506

μα δεν αναφερομαι σε αυτη τη σκηνη...
δες τη σκηνη στο παρκο στο κοντινο που κανει ο σκηνοθετης στην ευα και που σκουπιζει τα ανυπαρκτα δακρυα..... Cool
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:17 pm

Ας σχολιάσω και εγώ…

Η Εύα ακόμα λιπόθυμη και η παρέα από πάνω της.. Ο ψύχραιμος της παρέας προσπαθεί να βγάλει μια άκρη και η Αγγέλα ωρύεται.. Ένας πανικός που αρμόζει σε τέτοια μαντάτα.. Η Εύα χλωμή και τρελαμένη, δεν πιστεύει αυτό που της συμβαίνει.. Απλά απίστευτη.. Πολύ συγκινήθηκα με τη σκέψη της Αγγέλας.. "Μου εμπιστεύτηκε το παιδί της και εγώ το έχασα.." Πόσο υπέροχη σκέψη για μια μανά που έχει μεγαλώσει ήδη δύο παιδία και πήρε την ευθύνη του εγγονού και τώρα αισθάνεται ευθύνη απέναντι στην Εύα..…
Και πάνω που απολαμβάνω τις στιγμές της αγωνίας εμφανίζεται μπροστά μου η σούπερ γελοία σκηνή..
Αν και δεν θεωρώ σωστό τον οποιοδήποτε χαρακτηρισμό στο χώρο που δουλεύει κάποιος πιστεύω πως η αντίδραση ήταν καθαρά της στιγμής από το κάψιμο και αυτό φάνηκε και έπειτα.. Η Εριέττα ζητάει συγνώμη για τη συμπεριφορά της ενώ η άλλη ούτε καν μπήκε στον κόπο απλά σηκώθηκε και έφυγε… Πολύ ευγενική η Χατζηβασιλείου, νοιάστηκε να μη χάσει τη δουλειά της η Μελίτα και κατάλαβε πόσο λάθος ήταν η προσφωνήση.. Αυτό σημαίνει έχω τρόπους.. Στον αντίποδα βλέπουμε τη Μελίτα να την κοιτάει με ύφος "μου φάγανε το μπιφτέκι μου" και να το βάζει στα πόδια.. Δειλή και φυγόπονη!!! Αν πιστεύει ότι έχει δίκιο όσον αφορά την προσφώνηση ας μείνει να το πει.. Και αν πραγματικά ενδιαφερόταν να μην απολυθεί θα χε γίνει χαλάκι στο πάτωμα και δεν θα το έβαζε στα πόδια σαν 5χρονο.. Τι θέλουν να μου πουν τώρα??? Η πρώτη είναι που προσβλήθηκε σε χώρο εργασίας? Αν αντιδρούσαμε όλοι έτσι θα ήμασταν άνεργοι αλλά και καλά περήφανοι.. Πόση γελοιότητα πια.. Εγωισμός για να μην χρειαστεί να λογοδοτήσει ακόμα μια φορά για τα λάθη της..
Εν τω μεταξύ.. απόλυτο χάσαμε, παιδί χάσαμε έτσι δεν κάναμε.. Τι σου κάνει ο χαμός του λουτήρα… lmao
Η Εύα προσπάθησε να ηρεμήσει τη μητέρα της παρ’ όλη την αγωνιά που η ίδια νιώθει και αυτό δείχνει το μεγαλείο της καρδιάς της.. Να κρατήσει κακία η να κάνει παρατήρηση στη μάνα της?? Ξέρει πόσο αγαπάει τον μικρό, και τέτοιες ώρες δεν είναι για καταμερισμό ευθυνών.. Είναι τουλάχιστον μικρόψυχο..
Ενδιάμεσα πάλι κάτι έπαθε η οθόνη μου και εμφανίστηκε μια άσχετη με το όλο σκηνικό, που ζει το ανύπαρκτο δράμα της.. Εδω ο κόσμος καίγεται και η κατσαρή χτενίζεται… Nyxia
Η Νταίζη πόσο πιο βαρετή μπορεί να γίνει? Τα ίδια και τα ίδια, ναι σ αγαπάω, ναι για μας τα κάνω όλα.. Μα ποιος παίρνει σοβαρά μια γυναίκα που παντρεύεται για το χρήμα, σχεδιάζει να δολοφονήσει τον άντρα της και κάνει απόπειρες εναντίον μιας εγκύου ?? Ποιος πιστεύει σοβαρά ότι έχει αγάπη μέσα της???
Στη συνέχεια μάζωξη στο σπίτι της Αγγέλας.. Η Εύα με βλέμμα χαμένο να καθρεφτίζει όλη την αγωνία που νιώθει καθώς διαβάζει το σημείωμα.. Αυτέ τις σκηνές περιμένω από τέτοιους ηθοποιούς.. Και μέσα στην αγωνία σκέφτεται να ειδοποιήσει το Στέφανο που την είχε επιεικώς χ@σμ@νη τότε με τις απόπειρες.. Η Εύα δεν τον κράτησε ποτέ απ έξω και συγχύζομαι που σε αυτές τις δύσκολες στιγμές πάλι δεν θέλει να μείνει απ’ έξω.. Μετά από όλη την προδοσία εμένα μου δείχνει ότι ειδικά στο θέμα του Αγγέλου τον σέβεται απόλυτα..
Ο αφανής μπαμπάς ακούει τα νέα και μένει κάγκελο, πάντως δεύτερη φορά που ακούει τέτοια νέα στο τιμόνι.. Ε την τρίτη δεν τον κόβω καλά.. affraid
Καλέ ο απαγωγέας σαν να μου κάνει λίγο γλυκούλης.. είμαι καλά??
Ο Νικόλας έλεος τι κάθεται και λέει στη μάνα και στη γιαγιά καλέ?
Λυπήθηκα το Λιάκουρα σήμερα που ζήτησε συγνώμη στην Εύα.. Πήρε απάντηση κλάματα και φάνηκε στο πρόσωπο του το πόσο άσχημα αισθάνεται..
Κ άλλο ευχάριστο διάλειμμα.. Η μανούλα πήγε να παρηγορήσει το κοριτσάκι της που πήρε χαμηλούς βαθμούς.. Ουπς λάθος, την τριαντάρα κόρη της που τυχαίνει να ναι και μάνα και το βαλε στα πόδια σαν 5χρονο.. Πάντως θα συμφωνήσω με τη Μελίτα πρώτη φορά.. Είσαι άχρηστη κοριτσάκι μου, όχι γιατί έκαψες πελάτισσα γιατί τα λάθη συμβαίνουν αλλά γιατί είσαι τόσο ανίκανη να αναλάβεις οποιαδήποτε ευθύνη.. Fskl
Επίσης.. δικαιώματα πολλά έχεις δώσει Μελιτάκι αλλά ο κόσμος είναι ευγενικός και μεγαλόψυχος με την πάρτη σου δυστυχώς.. sfyr
Ήρθε και ο ευτυχής μπαμπάς και δεν μπορώ να μη θαυμάσω το πόσο όμορφη εικόνα δίνουν αυτοί οι δύο μαζί.. .. Ανάθεμα τα τρίγωνα και τα τετράγωνα, μου χάλασαν ένα από τα πιο όμορφα ζευγάρια.. Η Εύα πόσο γλυκιά.." Μας πήραν το μωράκι μας" Στέφανε μην τη λες κοριτσάκι μου γιατί συγχύζομαι με την κατάντια σου..
Ο Λεύτερης μας έχει ζαλίσει στα τηλέφωνα.. Ουφ έλεος με το σπρώξιμο σε όλα τα ξενεροζευγαρα..wall
Εμφανίστηκε και ο Παναγιώτης που μου είχε λείψει!!! Μου λείπει ο Σταυρίδης και ο Ζουγα επίσης.. Aww
Ο Στέφανος αντί να το παίζει μάγκας ας κάτσει με τη γυναίκα του να την ηρεμήσει γιατί αν δεν τα χε κάνει αυτός έτσι τίποτα δεν θα χε γίνει…
Αντίδραση Ρούσσου όπως θα έπρεπε.. Πάντα δίπλα στην παρέα, όπως και να τα έκανε η κορούλα του.. Ελπίζω τα όσα ακούμε να μην είναι καμία προοικονομία για χαμό του Αγγέλου γιατί θα σπάσω την τηλεόραση..
Είναι τόσο λυπηρό να βλέπω την Εύα που έχασε τα πάντα και έμεινε δυνατή για τα παιδιά της να τραβάει τα όσα τραβάει.. Τελικά καμία ευκαιρία δεν της χαρίστηκε στη ζωή.. Άλλους ο Θεός του έπλασε και άλλους… xm
Η Δάφνη συνεχίζει να είναι για σφαλιάρες, για πολλές σφαλιάρες.. Αυτή δεν είναι η Δάφνη που ξέραμε, βγήκε στον κόσμο και ξαφνικά μεταλλάχτηκε.. Μας δουλεύει εν τω μεταξύ? Τον έδιωξε και τώρα ζητάει και τα ρέστα.. Σταματήστε να βάζετε τη Δάφνη να αμφισβητεί το Νικόλα ποικιλοτρόπως, δεν ταιριάζει με το χαρακτήρα της και με τη στάση που έχει κρατήσει στο όνειρο του Νικόλα.. Μάλλον το βάλαμε σκοπό να κουτσουρέψουμε όλες τις ευχές φέτος..
Και πάνω που έλεγα ότι τα χω δει όλα, να και η συνάντηση γονέων και κηδεμόνων….
Η Αμαλία πάει να μαλώσει την κακιά συμμαθήτρια που βούτηξε το κολατσιό της Μελίτας στο σχολείο, η μάλλον όχι πάει να επιπλήξει την ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ της πριγκηπέσσας που είπε κάτι στα νεύρα της για το οποίο ζήτησε και πόσες φορές συγνώμη, την ώρα που πήγε να της κάψει το κεφάλι.. Ε ρε γλέντια…
Η Εριέττα κυρία ενώ η Αμαλία βγήκε απίστευτα κατίνα… Συν το ότι της την είπε πολλαπλώς και το χάρηκα.. Πόσο τραγική η Αμαλία πραγματικά.. Τι ατακάρες πέταξε η Εριέττα, έμπαινε λέμε!! Ταπώστε την άχρηστη να σταματήσει να κλαίγεται επιτέλους.. 30 χρόνων μουλάρα έφτασε.. Ακούς Αμαλίτσα?
Πάντως η Αμαλίτσα με έκανε και γέλασα.. Ποιος ακριβώς δεν κάνει κατινιές??
Η Μελίτα που έχει προσβάλλει την Εύα χονδροειδώς στο κομμωτήριο?
Η Μελίτα που χρησιμοποίησε το παιδί της για να τη σπάσει στο Μάνο?
Η Μελίτα που έβαλε το γκ@μενο της φίλης της να την πάει στο Μάνο πριν την Εύα για να τη βρει εκεί?
Η Μελίτα που ψάρευε την Εύα να δει πως τα πάει με το Στέφανο προσποιούμενη φιλικό ενδιαφέρον?
……………...
Η λίστα είναι μακροσκελής και δεν θα τελειώσω ποτέ μάλλον…
Αντιγόνη και Νταίζη πλακώνονται για το ποια βούτηξε το πιτσιρίκι.. Το μήλο κάτω από τη μηλιά θα πέσει και άντε βρες άκρη με τις δύο παλαβές..
Συγκλονιστική σκηνή Εύας-Στέφανου αντάξια των δύο ηθοποιών.. Υπέροχη η Ξυλά με τον πόνο ζωγραφισμένο στο πρόσωπο της και τα δάκρυα να τρέχουν ποτάμι.. Ο Στέφανος δίνει και τη ζωή του για το γιο του αλλά γιατί δεν μας το χε αποδείξει και νωρίτερα αυτό? Δεν ξέρω τι να πιστέψω για αυτόν τον χαρακτήρα, τουλάχιστον σήμερα στάθηκε δίπλα σε άτομα με τα οποία έχει χημεία και έβγαλε ένα καλό αποτέλεσμα.. Θα μπορούσαμε να αποφύγουμε τις όποιες συγκρίσεις αν είχαν εξελιχθεί αλλιώς τα πράγματα δεν είχε τσαλαπατηθεί η ηρωίδα δύο φορές και είχε πραγματοποιήσει το όνειρο της και είχε πάρει όση αγάπη της αξίζει..
Ακούς Στέφανε? Για σένα χτυπάν τα σήμαντρα.. malli
Αμαλία- Ρούσσο δεν σχολιάζω γιατί αρκετά ασχολήθηκα με τις υστερίες της Αμαλίας...
Ο Λουκάς κλασσικά πληρώνει τη νύφη μαθαίνοντας τα μαντάτα για το μπαμπά φάντασμα πρώτος.. Το ενδεχόμενο το αφήνω ακόμα μετέωρο.. Δεν ξέρω ακόμα αν μου αρέσει η όχι να είναι ο Στέφανος πίσω από όλα..
Η Αμαλία έτρεξε στην πικραμένη να πει τα νέα και να συμβουλέψει την κατίνα να σταθεί για να μην την κακοχαρακτηρίσουν, όχι γιατί χρειάζεται στήριξη η Εύα.. Όλα για την εικόνα..
Η σημερινή σκηνή Άννας Χρήστου λίγο άσκοπη.. Ωραίο μαλλί η Άννα σήμερα..
Το είχα αρχίσει να σε ερωτεύομαι μου φάνηκε λίγο αστείο..
Ο Στέφανος αρχίσει να υποπτεύεται μιας και είναι χωμένος σε πολλά και ρίχνει σύρμα.. Τα προβλήματα της μπουκλωτής τον αφήνουν παγερά αδιάφορο, μέχρι και η Εριέττα πιο πολύ τον ενδιαφέρει και ας την ξέρει σκάρτο μήνα.. Φούσκα ο απόλυτος και σκάει σιγά σιγά.. Να πω ότι στεναχωριέμαι..? Με εχετε να λέω ψέματα?? sisi
Το σημερινό έκλεισε καλά.. Δίνει τροφή για το επόμενο το οποίο και περιμένω με αγωνία.. Πολύ έντονη η τελευταία σκηνή.. Μόνο ο Στέφανος δεν σοκαρίστηκε και έδειξε περίεργος ή ιδέα μου?? Μπας και το δώσε αυτός??? Ίδωμεν..
Τεράστιος ο σχολιασμός και συγχωρέστε με αλλά το σημερινό είχε πολλά άξια σχολίων, είτε θετικών είτε αρνητικών..
Πολύ καλό από μένα για την ιστορία που περνάει στους ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ, τη Θεά Ξυλά που απογειώνει ότι της δίνουν και την επανεμφάνιση του αγαπητού Παναγιώτη..:respect: "respect:
Αν δεν είχαμε και το δράμα της άκλαυτης το επεισόδιο μπορεί να το ψήφιζα και τέλειο!!!Αλλά μην τη χάσουμε μια μέρα απο την οθόνη..Ηθελα να ξερα ποιος τους είπε οτι παθαίνουμε στηρητικό...
Θέλω την παρέα ξανά ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ!! Αρκετά με τους άσχετους!!..
Και ναι επιτέλους βάζω τελεία..
sisi
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:21 pm

Πολύ καλό και από εμένα, γιατί μας κράτησε σε εγρύγορση.

Η Αγγέλα και ο Ηλίας με γκρεμισμένο τον κόσμο, να προσπαθούν να καταλάβουν από που ακριβώς τους πήραν το παιδί.
Εξαιρετική τόσο η κ. Χήναρη που έβγαλε απόγνωση και πόνο και ο κ. Αρζόγλου με την ήρεμη πίκρα του.

Και ενώ αγωνιούμε για την τύχη του νεαρού πρίγκιπα, η πριγκίππισα του καναπέ, τα κάνει ρόιδο, στο λούσιμο και όχι μόνο με την πρώτη παρατήρηση το βάζει στα πόδια και θέλει τη μαμά της. Αν κάθε φορά που φεύγαμε από δουλειές επειδή μας έκαναν παρατήρηση, κλάφτα χαράλαμπε. Η Μελίτα πάλι, προσπαθεί, αλλά δάκρυ αγνοείται όπως και το ταλέντο!!!

Και ναι η μανούλα αφού άκουσε το κορίτσι της που το προσβάλανε και το είπανε χαζό, γιατί αν δεν το ξέρετε της το ζήταγε η ΝΑSA, πήγε να κάνει ντα την παλιο Εριέττα. Και να της υπενθυμίσει κυρίως ότι το κορίτσι της, δεν κάνει κατινιές. Γελάσα πολύ. Η αριστούχα απόφοιτη της ανωτάτης κατινικής δεν κάνει κατινιές;

Λάμπου και Πεφάνη πολυ καλές πάντως

Στα της απαγωγής τώρα. Είδαμε την παρέα ενωμένη να διεκδικεί, να συμβουλεύει, να παίρνει ενεργό ρόλο για τον Άγγελο. Μου άρεσε που είδαμε και τη Μαρίλια, όπως επίσης και τον γνώριμο Αστυνόμο.

Βρήκα συγκλονιστικές τις σκηνές της Εύας πάνω από την κούνια του μωρού με την Νόρα και φυσικά με τον Στέφανο, (για μια ακόμα φορά λειτούργησε η χημεία τους, περιμένουμε και πιο δυνατές σκηνές, το έχουν εξάλλου και οι δύο)

Πολύ καλη η σκηνή Στέφανου-Εριέττας, δεμένη και με έδωσε και εξέλιξη, επίσης το έχουν οι δυο τους.

Στέλλα Παπαδημητρίου ακόμα μια φορά σε μαθήματα Στυλ και φυσικά Υποκριτικής. ΤΟ βλέμμα της στο άκουσμα της είδησης τα είπε όλα, στη σκηνή δε με την ΝΤαίζη δώσανε ρέστα. Δεμένες σκηνές, με την ατάκα να πέφτει και να σε κρατά σε αγωνία.

Ο Χρήστος σήμερα δεν μας τα είπε καλά. Που το είδες λεβέντη μου το καθαρό βλέμμα της ΑΝνούλας; Μάλλον το περνάει ένα λουλάκι πριν έρθει να σε βρει, γιατί όπως πολλάκοις έχω πει, είναι μουχρίτσα. Καλά στα λέει η ΝΤαίζη, η οποία ναι, μπορεί να είναι πολλά αλλά σε αγαπά (ναι ανήκω στην Νταίζη team)

Εν αναμονεί των εξελίξεων....

Ξυλά-Κατρανίδης-Πεφάνη-Παπαδημητρίου-Σταύρου-Κασσανδρινός-Πολυχρονίδη-Πετράκης oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:26 pm

Πολύ καλό το επεισόδιο! Θα το ψήφιζα τέλειο,αλλά η μίρλα της Μελίτας με κούρασε!

Θεά η Ξυλά, κέντησε, μάτια κόκκινα και πρησμένα από το κλάμα. Ο πόνος, η αγωνία, ο φόβος ζωγραφισμένος στο πρόσωπό της. Απλα υπέροχη!

Ο Στέφανος κ η Εύα μπροστά στην κούνια του μωρού όλα τα ευρώ! Ευτυχώς που είδαμε κ μια σκηνή μαζί, νόμιζα ότι ο ένας θα ήταν στο πάνω όροφο κ ο άλλος στο κάτω. Η σύγκριση κάνει κακό!

Λουκάς- Ρούσσος Πολύ ωραία σκηνή. Κατρανίδης φοβερός!

Μελίτα- Έριέττα Δεν φτάνει που την έκαψε την γυναίκα φεύγει κ σαν την ηλίθια.Πως φαίνεται κοριτσάκι ότι δεν έχεις ανάγκη την δουλεία. Να δεις άλλοι τι ξεφτύλα τρώνε σκύβουν το κεφάλι κ ζητάνε συγνώμη από φόβο μήπως χάσουν την δουλειά. Ναι, επιτέλους κολλύριο, μας διαβάζουν οι από πάνω.
Φώναξε την μαμά το πεντάχρονο να πει το πόνο της Έλεος! Τς λέει κιόλας μη κάνεις τπτ Ε, συγνώμη αλλά είσαι εντελώς ηλίθια, περιμένεις από την Αμαλία να κάτσει με σταυρωμένα τα χέρια?

Αμαλία-Εριέττα Δώσε Εριέττα!! Καλά δεν βαρέθηκε η Αμαλία να μειώνει έτσι την χαζή κόρη της?

Με προβληματίζει πολύ η αντίδραση του Στέφανου. Φώναξε την Εριέττα να της πει να προσέχει. Μέσα στο πανικό είχε μυαλό για την Εριέττα που την γνώρισε χθές? Κάτι παίζει εδώ!

Δεν σχολιάζω Δάφνη θα γίνω πολύ κακιά!

Έμαθε η Μελίτα για την απαγωγή κ είπε ότι μονό αυτή καταλαβαίνει τον πόνο της! Να χαρώ? Θα την δώ στο διάδρομο με τον Λευτεράκη? Έλα να μαθαίνουν νέες στάσεις, λέμε!

Η παρέα μαζεμένη κ πολύ μ αρέσει!

Ελπίζω αύριο να ασχολιθούμε κ λίγο με τα σοβαρά!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:26 pm

[quote="Foulitsa"]Ας σχολιάσω και εγώ…

Εν τω μεταξύ.. απόλυτο χάσαμε, παιδί χάσαμε έτσι δεν κάναμε.. Τι σου κάνει ο χαμός του λουτήρα… lmao

ΓΙατί δεν είναι ο λουτήρας θέμα προς πίγκωση? lmao

Θεά όμως : respect : : respect : : respect :
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:28 pm

Μη τρομάξετε με το μέγεθος του σχολιασμού ξέφυγαΕπεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 191984

Το περασμένο επεισόδιο είχε κλείσει με την απαγωγή ενός βρέφους οπότε κάθησα προετοιμασμένη να δω ένα δραματικό επεισόδιο. Παρακολούθησα όμως αντ αυτού μισό δραματικό επεισόδιο και μισό κωμικό για να ξαλεγράρω

Θα μπορούσε να έχει τίτλο Εδώ καράβια χάνονται βαρκούλες αρμενήστε

Έδινε υλικό για να ξυπνήσουν αναμνήσεις να γίνουν συγκρίσεις και να βγουν συμπεράσματα αλλά με όλες αυτές τις εναλλαγές χανόταν το συναίσθημα γιατί το δράμα της μοντέρνας σταχτοπούτας συγνώμη αλλά αδυνατώ να το συμεριστώ

Όταν η Εύα λυποθύμισε ο Λουκάς πήρε το τηλέφωνο να δει τι συμβαίνει οπότε όλοι έμαθαν τα δυσάρεστα. Μου άρεσαν οι μουδιασμένες αντιδράσεις της παρέας και η έκφραση πανικού της Εύας που έμοιαζε να μην έχει συνειδητοποιήσει απο που της ήρθε το χτύπημα.

Κι εκεί επάνω που αρχίζω να πιάνω το συναίσθημα τσουπ στο κομωτήριο. Η Μελίτα με το μυαλό προφανώς στον απόλυτο την τσουρούφλισε την πελάτισα που πετάχτηκε και της είπε μα τι κάνεις είσαι χαζή; Κακώς αλλά νομίζω ήταν το ξάφνιασμα απ το καφτό νερό. Σηκώνεται και φύγει και η Εριέττα αξιοπρεπώς φερόμενη αρχίζει να ζητάει συγνώμη οπότε εγω αρχίζω να γελάω μέχρι δακρύων. Η Εριέττα αρχίζει να εξηγεί οτι αντέδρασε μεν έντονα στο κάψιμο αλλά με τίποτα δεν θέλει να χάσει το κορίτσι τη δουλειά του και το Μελιτάκι να τρέχει στο δρόμο όπου φύγει φύγει.

Εκεί ακριβώς σκέφτηκα οτι επιβεβαιώνομαι κι οτι αν στη θέση της ήταν μια κοπελίτσα που είχε ανάγκη τη δουλειά θα δεχόταν τη συγνώμη της πελάτισας και θα ζητούσε κι εκείνη με τη σειρά της αλλη μια για την αμέλεια , και το θέμα θα είχε λήξει εκεί. Απλά η Μελίτα πήγε σ αυτή τη δουλειά κάνοντας πεισματάκια κι όχι απο ανάγκη.

Το κοριτσάκι με τα σπίρτα στο δρόμο να σφίγγεται και να ρουθουνίζει αλλά το δάκρυ να μη κυλάει το άτιμο

Πίσω στην απαγωγή το πρωτοφανές φαινόμενο. Η αστυνομία είχε φτάσει πριν τους συγγενείς. Η Εύα τρέχει με την ψυχή στο στόμα και την έκφραση του πανικού στο πρόσωπο η Αγγέλα ζητάει συγνώμη κι εκείνη την παίρνει αγκαλιά και δεν της ρίχνει ευθύνη. Είναι η Εύα που αγαπάει αυτή τη μάνα και της αναγνωρίζει την προσφορά και δεν μπορεί να την πληγώσει όσο κι αν πονάει για το χαμό του παιδιού.

Κι εκεί που έχω αρχίσει να φορτίζομαι συναισθηματικά πίσω στο φτωχικό της Μελίτας. Ανοίγει η πόρτα και ω του θαύματος αγόρασαν κολύριο. Δάκρυ

Ποιός μας έλειπε η Νταιζούλα. Φωνάζει το Χρήστο να σπιουνέψει την Άννα. Μόνο που ο Χρήστος επιμένει ευχαριστώ δεν θα πάρω και τη στέλνει σπιτάκι της. Πωπω νεύρα που ο Χρήστος υποστήριξε την Άννα. Γουστάρωωωωωω

Κάπου εκεί ξανά πίσω στην απαγωγή. Μπαίνουν στο σπίτι και βρίσκουν το σημείωμα οπότε έχουμε δεύτερο κύμα πανικού. Ο Λουκάς συμπαραστέκεται στην Εύα που αν και σε άθλια κατάσταση ζητάει να ειδοποιήσουν το Στέφανο

Η Νόρα τηλεφωνεί στο Στέφανο και τον ενημερώνει οτι απήγαγαν το μωρό και είναι όλοι συγκεντρωμένοι στο σπίτι της Αγγέλας. Κι εκεί συνειδητοποιώ οτι οι πάντες έχουν ένα δικό τους χώρο και η μοναδική που ποτέ δεν είχε σπίτι είναι η Εύα. Τελικά δεν έχει απολύτως τίποτα. Θα μου πεις τέτοια ώρα τέτοια λόγια αλλά μου ακούστηκε θλιβερό.

Οι απαγωγείς πάντως είχαν προνοήσει να υπάρχει γυναίκα να φροντίζει το παιδί κι αυτό θα μπορούσε να σημαίνει οτι αυτός που το οργάνωσε είναι ενδεχομένως και συγγενής του παιδιού και ήθελε να πάρει τα χρήματα χωρίς να κακοπάθει το μωρό.

Στο άλλο μέτωπο η Μελίτα φώναξε τη μανούλα της να της κάνει παραπονάκια. Μαμά η Εριέττα με είπε χαζή. Ποτέ δεν συμπάθησα τα παιδιά που έτρεχαν στη μαμά τους να της πούνε μαμά η Αννούλα μου τράβηξε την κοτσίδα κι έτρεχε η μαμά τους να τραβήξει το αυτί στην κάθε Αννούλα. Τους έδινα όμως το δικαιολογητικό οτι είναι μικρά. Η Μελίτα πόσο είναι είπαμε; Λέγανε λέγανε και τον ατελείωτο είχανε βαρέθηκα.

Και κάπου εκεί στα μισά του επεισοδίου εμφανίζεται κι ο πατέρας. Και τι βλέπουν τα ματάκια μου; Η Μαρίλια. Κόντευα να ξεχάσω οτι συμμετέχει στη σειρά.

Ενημερώθηκε ο πατέρας απ τη Νόρα ενημερώθηκε ο φίλος μας ο Λευτεράκης απ τη Δάφνη ενημερώθηκε κι ο Ρούσσος απ το Λουκά. Ο Στέφανος ενημέρωσε και τη μανούλα του κι αυτή με τη σειρά της ζήτησε ευθύνες απ το γλυκό της κοριτσάκι. Όλοι έπεσαν απ τα σύννεφα. Τελικά την απαγωγή ή ο περιπτεράς την έκανε ή εγώ.

Ο παλιός μας γνώριμος ο Παναγιώτης ανέλαβε την υπόθεση και άρχισε το ψάξιμο και να δουμε που θα μας βγάλει. Χάρηκα πάντως όταν τον είδα. Θυμάμαι οτι τότε μετά την κηδεία του Σταυρίδη όταν εμφανίστηκε στο χώρο της κατασκήνωσης είχα γράψει οτι δεν έμοιαζε παρείσακτος. Ίσως επειδή πάντα ήταν με το μέρος της παρέας

Και σ αυτό ακριβώς το σημείο έχουμε την κωμικότερη σκηνή του επεισοδίου. Η επιτομή της νεόπλουτης και της κατίνας που ακούει στο όνομα Αμαλία πάει στην Εριέττα άκουσον άκουσον να απαιτήσει να ζητήσει συγνώμη απ την κορούλα της. Η Εριέττα την τάπωσε κανονικά.

Αμαλία: Η κόρη του Χατζηβασιλείου να προσβάλει την κόρη του Ρούσσου;
Εριέττα:Και που θέλατε να φανταστώ εγώ οτι η κόρη του Ρούσσου δουλεύει σε κομμωτήριο;

Αμαλία: Αναγκάστηκα να έρθω μέχρι εδώ γιατί προσβάλατε την κόρη μου
Εριέττα: Αν η κόρη σας προσβάλεται τόσο εύκολα να μάθει να κάνει τη δουλειά της. Ένα λούσιμο φαντάζομαι δεν είναι τόσο δύσκολο να το μάθει.

Εριέττα: Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να το έκανε επίτηδες
Αμαλία: Η κόρη μου δεν συνηθίζει να κάνει κατινιές.

Αμαλίτσα λές ψέματα και θα μεγαλώσει η μύτη σου

Σπόιλερ:
Σπόιλερ:

Τώρα που τα ξαναβλέπω σκέπτομαι οτι τελικά η Μελίτα είναι πολύ τυχερή.
Αυτή που θα είχε όλα τα δίκια να της ανταποδώσει τα ίσα την πρώτη φορά που την είδε ανάσκελα παραμονή του γάμου της έσφιξε τα δόντια και φέρθηκε με αξιοπρέπεια και τη δεύτερη σεβάστηκε την επιλογή του άντρα που κουβαλούσε μέσα της το παιδί του. Δεν ξεκατινιάστηκε δεν φόρεσε το μινι μέχρι τον αφαλό να τρέχει στο Στέφανο και δεν τον φώναζε για ψύλου πήδημα να την έχει στη μπρίζα.

Κάπου εκεί είδα την ωραιότερη σκηνή του επεισοδίου. Την Εύα να αναρωτιέται πως θα περάσει το μωρό της μόνο του το βράδυ και να σπαράζει απ το κλάμα με όλα τα χαρακτηριστικά της αλλοιωμένα απ την οδύνη. Να κλαίει και να κοιτάζει το Στέφανο ζητώντας να της δώσει ελπίδα κι αυτός να λέει θα το βρούμε και θα δώσουμε ότι κι αν ζητήσουν κι οτι είναι πρόθυμος να δώσει ακόμη και τη ζωή του

Σαν σκηνή καταπληκτική. : respect : : respect : : respect :

Το συναίσθημα όμως που μου άφησε ήταν θυμός. Δεν μπορώ να τον πιστέψω. Έχω δεί τον ίδιο αυτό άντρα να της λέει εγώ αγαπάω εσένα μόνο εσένα και σε ένα μήνα να κυλιέται σε τραπέζια και σκάλες με την Μελίτα. Τον έχω δει να πέφτουν τούβλα και να απειλείται η ζωή της και η ζωή του παιδιού κι αυτός να λέει θα την προσέξουν οι φίλοι της. Γιατί να τον πιστέψω;

Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ οτι η Εύα για μιά ακόμη φορά περνάει το μαρτύριό της μόνη της. Δεν υπάρχει ο δικός της άνθρωπος για να μοιραστεί τον πόνο της και να πάρει ανακούφιση απ αυτόν.

Θυμήθηκα την απαγωγή της Νεφέλης και θύμωσα ακόμη περισσότερο. Τελικά ο Μάνος το λαμόγιο ήταν δέκα φορές καλύτερος. Ούτε κι εκείνος ήταν ζευγάρι με τη Μελίτα οταν ο Στέλιος απήγαγε το παιδί τους και επιπλέον τη θεωρούσε συνυπεύθυνη αλλά μετά τον πρώτο θυμό κατάλαβε τον πόνο της και δεν της στέρησε την παρηγοριά του και την αγκαλιά του.

Μάλλον φοβούνται αυτό που βγάζουν στο γυαλί οι δύο ηθοποιοί και θέλουν να αποφύγουν τις συγκρίσεις. Εκτός πια κι αν θέλουν κάτι να μας πουν.

Ο Παναγιώτης του άνοιξε την καρδιά του Λουκάκου. Πάντως κι εγώ στη θέση του το ίδιο θα σκεπτόμουν. Δεν ξεχνάω το χαμογελάκι όταν έλεγε στην Εριέττα οτι δεν διεκδίκησε την κληρονομιά γιατί έχει σχέδιο. Τι σχέδιο και για ποιόν;

Το πρακτορείο ειδήσεων Αμαλία έτρεξε στην κορούλα να της πει πρώτον να μη σκάει την έκανε ντα την Εριέττα και δεύτερον να μεταφέρει τα νέα της απαγωγής.
Η Μελίτα είπε οτι μόνο εκείνη καταλαβαίνει τον πόνο της Εύας;
Άκουσα καλά;
Πειράζει που το ίδιο ακριβώς της είχε πει πέρσι στο υπόγειο κατά τη διάρκεια της απαγωγής; Και μετά το απέδειξε κιόλας
Άστο βρε Μελιτάκι να της λείπει τέτοια κατανόηση. Πήρε πέρσι δεν χρειάζεται και φέτος.

Σπόιλερ:

Ο Λευτεράκης τελικά πολύ πονοψυχος βρε παιδάκι μου. Τόση αγωνία είχε για το μωρό της Εύας που ούτε στην όψη δεν το ξέρει που πέρασε απ της Δάφνης να μάθει νέα. Άλλος ένας ύποπτος κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Ο Στέφανος μέσα στον κακό χαμό επειδή η φωλιά του είναι αρκετά λερωμένη φοβήθηκε μήπως η απαγωγή έχει σχέση με την ιστορία των διαμαντιών και συνάντησε την Εριέττα να την προειδοποιήσει. Η Εριέττα νόμιζε οτι την κάλεσε για να της μιλήσει κι αυτός για τη Μελιτα . Άκουσα καλά; Ποσώς τον ενδιαφέρουν τα προβλήματα της απόλυτης λέει. Καλά μιλάμε για μεγάλο έρωτα δεν το συζητώ.

Τελικά η πληροφορία παρά την προειδοποίηση των απαγωγέων διέρευσε οπότε αναμένονται εξελίξεις. Είναι η πρώτη φορά που περιμένω το επόμενο επεισόδιο προσδοκώντας κάτι.

Πολύ καλό απο μένα και περιμένω πότε θα δω ένα επεισόδιο που θα με ενθουσιάσει τόσο ώστε να το ψηφίσω τέλειο

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:29 pm

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ Agree
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E

Θηλυκό Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ και να μην κανω τιποτα αλλο!!!

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1000010180593

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:43 pm

Μαρία μου, πολύ ωραίος ο σχολιασμός. Σχετικά με το Στέφανο, την εποχή που έγιναν οι απόπειρες εναντίον της Εύας, ξέρεις πολύ καλά οτι ολόκληρη η παρέα (και η Εύα μαζί) τον είχαν αφήσει εντελώς απ'έξω το Στέφανο, θεωρώντας τον συνυπεύθυνο για τις απόπειρες, και δεν τον άφηναν καν να την πλησιάσει. Αρα την πίκρα του γιά το γεγονός αυτό έβγαζε οταν έλεγε οτι έχει τους φίλους της να την προστατεύσουν.

Και να σου εξηγήσω κάτι που σου διέφυγε, αλλά που η Εριέττα το κατάλαβε αμέσως! Το σχέδιο στο οποίο αναφερόταν ο Στέφανος σχετικά με την κληρονομιά του γιού του, ήταν οτι περίμενε μ'αυτήν την πράξη να πειστεί η Μελίτα οτι ήταν αθώος γιά όσα τον κατηγορούν... Και το σχόλιο της Εριέττας ήταν "είσαι πολύ γαλαντόμος στον έρωτα" ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς. Μας έχουν κάνει να σκεφτόμαστε πάντα κάτι ύποπτο σχετικά με το Στέφανο κι αυτό νομίζω πρέπει να το σταματήσουν ή αλλιώς να μας δείξουν ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ για να ξέρουμε τι μας γίνεται....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:43 pm

Οχι να ξεχνάμε και τι βλέπαμε!!
Τα βιντεάκια όπως και όλος ο σχόλιασμός Clarabelle όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!

Μάγδα μου το θέμα του λουτηρα είναι ακανθώδες,μισό επεισόδιο με την Μελίτα στα πατωματα φάγαμε.. sisi
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από hionati Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:43 pm

anastasia20 έγραψε:ΑΠΑΓΩΓΗ ΝΕΦΕΛΗΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ....
τοτε η παπα ο μπουγιουρης ο κατρανιδης και η πεφανη εδιναν ρεστα.... : respect :

τωρα ειδα μια απαγωγη που δεν με αγγιξαν καθολου μα καθολου οι ερμηνειες....

η ξυλα σφιγγοταν για να κλαψει.....φαινοταν οτι εκανε μεγαλη προσπαθεια για να βγαλει πονο και απογνωση και ολο αυτο κατεληξε πολυ ψευτικο.....οι φλεβες πεταγονταν....ση σκηνη με το στεφανο μιλουσε λες και της ειχαν χωσει μπουνια στο στομα....
και γενικα ολη η κατασταση δεν με αγγιξε καθολου....χαλια μαυρα....
γελιο προκαλουσε το σκηνικο και οχι αγωνια....

και λιγα για το επεισοδιο....

μελιτα-εριετα:

καλα η μελιτα γιατι εφυγε ετσι;;;
γυρνα πισωω μελιτα και καψτην...

<καλα χαζη εισαι κοπελα μου;>

εμ βεβαια χαζη ειναι...που σηκωνεται και φευγει κσι δεν σου βαζει το κεφαλι στο λουτηρα με καυτο νερο....

καλα περα απο την πλακα ηταν υπερβολικη η αντιδραση της μελιτας....δε σηκωνεσαι και φευγεις επειδη ο αλλος σε ειπε χαζο στο μαγαζι που δουλευεις...απλως τον βριζεις και εσυ.... lmao

ευα:

αλλα εχω προβλημα με το να σκουπιζει τα δακρυα που δεν υπαρχουν..... sisi

αμαλια-εριετα:

πρωτον γιατι η αμαλια παει και ζηταει τα ρεστα λες και η μελιτα ειναι στο δημοτικο και την χτυπησαν τα αλλα παιδακια;.... imarton

δευτερον εριετα Fskl.....η μελιτα δεν κανει κατινιες κοπελια....

και τριτον τι κολλημα εχει φαει αυτη να μην βριζουν τον πατερα της μεσα στο σπιτι της;;;
εξω δηλαδη δεν την πειραζει;;;;
αμαλια βγες στο δρομο με πανο απεναντι απο το σπιτι και βριζε....
lmao

στεφανος-εριετα:

λογικο ειναι ο στεφανος να ασχοληθει με την απαγωγη και οχι με τις τριχες και την κουρουπα της μανταμ εριετας.....

τελειο... oscar
βρε αναστασια ασε την κοπελα ησυχη με το κολλυριο της...
αφου δεν μπορει να δειξει αλλιως τον πονο ας κανει τουλαχιστον οτι κλαιει...
γελασαμε και σημερα...αν και σκιαχτηκα ετσι που εκανε η μανα διοτι νομιζα οτι ειχε δει φιδι και την ειχε πιασει υστερια...
απλα αθλιο γιατι γελασα μεν αλλα δεν βλεπω τη σειρα για να βλεπω τετοιες γελοιοτητες...
και θα συμφωνησω για την απαγωγη νεφελης που ηταν κλασεις ανωτερη...
ή απλα αναστασια σκεψου την απαγωγη της ειρηνης οπου ο πατερας ηταν ο ιδιος αλλα η μανα κεντουσε υποκριτικα και σε εκανε να τρεμεις...δεν εκανε σα σπαστικο οπως η μανα σημερα...ημαρτον... imarton
μονο ο αλεξανδρος διασωθηκε και απορω..εχει μεγαλο ταλεντο αλλα ποσα να σωσει ο ανθρωπος πια... ainta

Έχει επεξεργασθεί από τον/την hionati στις Δευ Οκτ 18, 2010 8:45 pm, 1 φορά
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 1 από 4 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης