Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap52%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 52% 
[ 32 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap10%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 10% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 62

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:44 pm

μαρακι τα πηρες και εφυγες.Μπραβο και ελεγα οσην ωρα γραφω το σχολιασμο μου τι μου ελειπε στην απαριθμηση το τι κατινιες εχει κανει η μελιτα το χαστουκι και το κομμωτηριο.Δικο σου oscar
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:45 pm

anastasia20 έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
εκλαιγε χωρις δακρυα....δεν εχω προβλημα καποιος να μην βγαζει δακρυα...αλλωστε οταν πονας δεν πρεπει ολοι να βαλαντωνουν...τα δακρυα δεν ειναι η μοναδικη αποδειξη του οτι πονας....
αλλα εχω προβλημα με το να σκουπιζει τα δακρυα που δεν υπαρχουν..... Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 621900
εν τω μεταξυ πως γινεται να "κλαιει"και η βλεφαριδα καγκελο αλλο και τουτο....
θελω και εγω αυτο το αδιαβρχο μακιγιαζ.....

Ευλογημένο το PrintScreen Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 40334 (Είναι κακή η ποιότητα λόγω του προχείρου αλλα τι να κάνω?)

Σπόιλερ:
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 84015506

μα δεν αναφερομαι σε αυτη τη σκηνη...
δες τη σκηνη στο παρκο στο κοντινο που κανει ο σκηνοθετης στην ευα και που σκουπιζει τα ανυπαρκτα δακρυα..... Cool

Τότε μάλλον Αναστασία μου κάτι δεν είδες καλά. Το χέρι το βάζει την μια καλύπτωντας την μύτη, και την άλλη δίπλα απο το κεφάλι. Τα χέρια της δεν πάνε κάτω απο τα μάτια,ούτε κάνει κίνηση για να ''σκουπίσει" τα μάτια (video mega 7:47-7:51). Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 40499

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:46 pm

hionati έγραψε:

μονο ο αλεξανδρος διασωθηκε και απορω..ε

Θα συμφωνήσω. Γιαυτό πάψανε να του δίνουνε σκηνές με την Παπά Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325.....

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από anneliz_333 Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:47 pm

για μενα το επεισοδιο ηταν παρα πολυ καλο προς τελειο!!!!επρεπε να δουμε την παρεα μπροστα για να δουμε ενα τελιο επεισοδιο!!!η ερμηνεια της φαιης με συγκλονησε..εκει που εκλεγε στην κουνια..δεν εχω λογια..δεν καταλαβα πως περασε το επεισοδιο..αφου οταν τελειωσε ειπα:που ειναι το υπολοιπο??πιστευω,βασικα θελω να πιστευω οτι μεχρι να βρουν τον αγγελο θα μας καθηλωνουν τα επεισοδια!!οπως και η χηναρη εκπληκτικη!!την μελιτα δεν την σχολιαζω καθολου..αυτα απο μενα..περιμενω το αυριανο πως και πως!!
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:48 pm

Foulitsa έγραψε:Οχι να ξεχνάμε και τι βλέπαμε!!
Τα βιντεάκια όπως και όλος ο σχόλιασμός Clarabelle όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!

Μάγδα μου το θέμα του λουτηρα είναι ακανθώδες,μισό επεισόδιο με την Μελίτα στα πατωματα φάγαμε.. sisi

Μαριέφη μου, δεν το συζητώ, ο λουτήρας είναι θέμα ζωής!!! Αλλά θα ξαναπώ, πρωταγωνίστρια δεν γίνεσαι γιατί παίζεις μισό επεισόδιο. Πρωταγωνιστή σε κάνει το ταλέντο, γιατί αν το έχεις και με ένα βλέμμα την κάνεις τη διαφορά!!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:48 pm

JESSIE έγραψε:Μαρία μου, πολύ ωραίος ο σχολιασμός. Σχετικά με το Στέφανο, την εποχή που έγιναν οι απόπειρες εναντίον της Εύας, ξέρεις πολύ καλά οτι ολόκληρη η παρέα (και η Εύα μαζί) τον είχαν αφήσει εντελώς απ'έξω το Στέφανο, θεωρώντας τον συνυπεύθυνο για τις απόπειρες, και δεν τον άφηναν καν να την πλησιάσει. Αρα την πίκρα του γιά το γεγονός αυτό έβγαζε οταν έλεγε οτι έχει τους φίλους της να την προστατεύσουν.

Και να σου εξηγήσω κάτι που σου διέφυγε, αλλά που η Εριέττα το κατάλαβε αμέσως! Το σχέδιο στο οποίο αναφερόταν ο Στέφανος σχετικά με την κληρονομιά του γιού του, ήταν οτι περίμενε μ'αυτήν την πράξη να πειστεί η Μελίτα οτι ήταν αθώος γιά όσα τον κατηγορούν... Και το σχόλιο της Εριέττας ήταν "είσαι πολύ γαλαντόμος στον έρωτα" ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς. Μας έχουν κάνει να σκεφτόμαστε πάντα κάτι ύποπτο σχετικά με το Στέφανο κι αυτό νομίζω πρέπει να το σταματήσουν ή αλλιώς να μας δείξουν ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ για να ξέρουμε τι μας γίνεται....

Όταν απειλούσαν την Εύα με απανωτές απόπειρες αν ο Στέφανος ήθελε θα μπορούσε να έχει στρατό να την προσέχει γιατί έχει την οικονομική δυνατότητα και θα μπορούσε να το κάνει και χωρίς να τον αντιληφθεί οπότε διατηρώ την αρχική μου γνώμη
Στο θέμα του σχεδίου του Στέφανου η Εριέττα έβγαλε το δικό της συμπέρασμα και ο κάθε ένας απο μας το δικό του.
Προσωπικά δεν πιστεύω οτι όλο αυτό έγινε για την Μελίτα. Σ αυτή τη σχέση δεν είδα πουθενά τη μεγάλη αγάπη. Είδα απωθημένα είδα πάθος αγάπη δεν είδα.
Ο Στέφανος κατ εμέ μπορεί να άφηνε να εννοηθεί οτι το κάνει για τη Μελιτα γιατί αυτό τον εξυπηρετούσε τη δεδομένη στιγμή.
Κατα περιόδους έχει πει πολλά λόγια και με τις πράξεις του έχει κάνει τα ακριβώς αντίθετα
Προσωπικά δεν του έχω την παραμικρή εμπιστοσύνη

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:49 pm

Καρ-Mik έγραψε:
hionati έγραψε:

Θα συμφωνήσω. Γιαυτό πάψανε να του δίνουνε σκηνές με την Παπά Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325.....

ΤΟ ίδιο σκεφτόμουν και εγώ Βασούλα μου!!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:49 pm

Πολύ καλό απο μένα το επεισόδιο γιατί μετά απο πολύ καιρό η παρέα ήταν στο κέντρο των εξελίξεων κι ας μην είχε το επεισόδιο όλο πάνω της

Πολύ καλό γιατί μετά απο καιρό είδα μια σκηνή της Θεάς Εύας που επιτέλους της επέτρεπε να ξεδιπλώσει το ταλέντο της και να δείξει τι θα πει σπαραγμός. Θεά η Ξυλά : respect : : respect :

Πολύ καλό γιατί η Εριέττα τάπωσε την Μελίτα και την έκανε να φανεί μικρή και μίζερη και σαν ρόλος και σαν ερμηνεία.

Πολύ καλό γιατί επιτέλους ο Στέφανος έβαλε πρωταιρεότητες και είπε δεν με ενδιαφέρει τι έγινε στο κομωτήριο.

Τέλειο γιατί οι φίλοι έτρεξαν στα δύσκολα

Πολύ καλό γιατί η Αμαλία επιτέλους βρήκε το δάσκαλό της στο πρόσωπο της Εριέττας άσχετα αν με το μικρό της το μυαλό δεν το κατάλαβε

Πολύ καλό γιατί επιτέλους άρχισε λίγη ίντριγκα μήπως και μας ξυπνήσει το ενδιαφέρον

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:51 pm

pasxalitsa έγραψε:
Foulitsa έγραψε:Οχι να ξεχνάμε και τι βλέπαμε!!
Τα βιντεάκια όπως και όλος ο σχόλιασμός Clarabelle όλα τα λεφτά!!!!!!!!!!

Μάγδα μου το θέμα του λουτηρα είναι ακανθώδες,μισό επεισόδιο με την Μελίτα στα πατωματα φάγαμε.. sisi

Μαριέφη μου, δεν το συζητώ, ο λουτήρας είναι θέμα ζωής!!! Αλλά θα ξαναπώ, πρωταγωνίστρια δεν γίνεσαι γιατί παίζεις μισό επεισόδιο. Πρωταγωνιστή σε κάνει το ταλέντο, γιατί αν το έχεις και με ένα βλέμμα την κάνεις τη διαφορά!!!!

Το βλέμμα το θες με δάκρυ ή ανευ???sisi
Ακριβως έτσι, η Ξυλά τόσα επεισόδια χωρίς ρόλο μάγευε..
Οτι ιστορία έχει πάρει πάνω της την έχει σαρωσει..αποδεδειγμένο και απο νούμερα αυτό φυσικά..Η είσαι ταλέντο ή δεν είσαι.. Οσο και σφίγγεσαι ηθοποιός δεν γίνεσαι..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:53 pm

Καρ-Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
εκλαιγε χωρις δακρυα....δεν εχω προβλημα καποιος να μην βγαζει δακρυα...αλλωστε οταν πονας δεν πρεπει ολοι να βαλαντωνουν...τα δακρυα δεν ειναι η μοναδικη αποδειξη του οτι πονας....
αλλα εχω προβλημα με το να σκουπιζει τα δακρυα που δεν υπαρχουν..... Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 621900

Ευλογημένο το PrintScreen Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 40334 (Είναι κακή η ποιότητα λόγω του προχείρου αλλα τι να κάνω?)

Σπόιλερ:

δες τη σκηνη στο παρκο στο κοντινο που κανει ο σκηνοθετης στην ευα και που σκουπιζει τα ανυπαρκτα δακρυα..... Cool

Τότε μάλλον Αναστασία μου κάτι δεν είδες καλά. Το χέρι το βάζει την μια καλύπτωντας την μύτη, και την άλλη δίπλα απο το κεφάλι. Τα χέρια της δεν πάνε κάτω απο τα μάτια,ούτε κάνει κίνηση για να ''σκουπίσει" τα μάτια (video mega 7:47-7:51). Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 40499

το ξαναειδα...και εξακολουθω να εχω την ιδια αποψη...
τωρα δεν ξερω αν δεν ηθελε να δειξει οτι σκουπιζει δακρυα αλλα αυτη την εντυπωση μου εδωσε....οποτε ατυχεστατη κινηση για μενα...γιατι φανηκε σαν να σκουπιζει ανυπαρκτα δακρυα....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:55 pm

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:Μαρία μου, πολύ ωραίος ο σχολιασμός. Σχετικά με το Στέφανο, την εποχή που έγιναν οι απόπειρες εναντίον της Εύας, ξέρεις πολύ καλά οτι ολόκληρη η παρέα (και η Εύα μαζί) τον είχαν αφήσει εντελώς απ'έξω το Στέφανο, θεωρώντας τον συνυπεύθυνο για τις απόπειρες, και δεν τον άφηναν καν να την πλησιάσει. Αρα την πίκρα του γιά το γεγονός αυτό έβγαζε οταν έλεγε οτι έχει τους φίλους της να την προστατεύσουν.

Και να σου εξηγήσω κάτι που σου διέφυγε, αλλά που η Εριέττα το κατάλαβε αμέσως! Το σχέδιο στο οποίο αναφερόταν ο Στέφανος σχετικά με την κληρονομιά του γιού του, ήταν οτι περίμενε μ'αυτήν την πράξη να πειστεί η Μελίτα οτι ήταν αθώος γιά όσα τον κατηγορούν... Και το σχόλιο της Εριέττας ήταν "είσαι πολύ γαλαντόμος στον έρωτα" ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι ακριβώς. Μας έχουν κάνει να σκεφτόμαστε πάντα κάτι ύποπτο σχετικά με το Στέφανο κι αυτό νομίζω πρέπει να το σταματήσουν ή αλλιώς να μας δείξουν ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ για να ξέρουμε τι μας γίνεται....

Όταν απειλούσαν την Εύα με απανωτές απόπειρες αν ο Στέφανος ήθελε θα μπορούσε να έχει στρατό να την προσέχει γιατί έχει την οικονομική δυνατότητα και θα μπορούσε να το κάνει και χωρίς να τον αντιληφθεί οπότε διατηρώ την αρχική μου γνώμη
Στο θέμα του σχεδίου του Στέφανου η Εριέττα έβγαλε το δικό της συμπέρασμα και ο κάθε ένας απο μας το δικό του.
Προσωπικά δεν πιστεύω οτι όλο αυτό έγινε για την Μελίτα. Σ αυτή τη σχέση δεν είδα πουθενά τη μεγάλη αγάπη. Είδα απωθημένα είδα πάθος αγάπη δεν είδα.
Ο Στέφανος κατ εμέ μπορεί να άφηνε να εννοηθεί οτι το κάνει για τη Μελιτα γιατί αυτό τον εξυπηρετούσε τη δεδομένη στιγμή.
Κατα περιόδους έχει πει πολλά λόγια και με τις πράξεις του έχει κάνει τα ακριβώς αντίθετα
Προσωπικά δεν του έχω την παραμικρή εμπιστοσύνη

Σίγουρα υπάρχει πάντα μιά δεύτερη ανάγνωση σε όλα όσα βλέπουμε, αλλά έχω σχηματίσει μιά γνώμη για το Στέφανο, οτι δηλ. είναι αμέτοχος σε όλα όσα τον κατηγόρησαν, που όσο μεσοβέζικα κι αν μας τα παρουσιάζουν, δεν την αλλάζω, εκτός αν μας δείξουν εντελώς αδιάσειστα γεγονότα που να αποδεικνύουν το αντίθετο. Καθένας είναι αθώος μέχρις αποδείξεως του εναντίον, αυτό δεν λένε και οι νομικοί? Κι εγώ αυτής της γνώμης είμαι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:56 pm

Να μαι και εγω.
Ειδα και εγω τρειλερ λεω Δοξα τον Θεο θα δουμε παρεα θα δουμε ευα.
Αλλα δυστυχως τα ειχαμε ολα.Την τραγωδια της ευας και την κωμωδια της μελιτας.Ας τα παρουμε ομως απο την αρχη.

ΕΥΑ-ΠΑΡΕΑ-ΑΓΓΕΛΑ-ΗΛΙΑΣ
Αυτη ειναι η παρεα που αγαπησαμε και μας καθηλωσε απο το πρωτο επεισοδιο.
Δεμενοι σαν μια γροθια με οση ψυχραιμια μπορουν να σταθουν στην φιλη τους.Και ναι επιτελους μετα απο ποσο καιρο δεν θυμαμαι ειδαμε πραγματικη συγκλονιστικη ερμηνεια μανας που χανει το παιδι της.Η φωνη της να τρεμει το βλεμμα της να χανεται και τα ΔΑΚΡΥΑ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.Με συνεπηρε μαζι της η φαιη μπραβο της.Η αγγελα απεδωσε αριστα την αγωνια τις τυψεις και τον πανικο της μεσα απο την ερμηνεια της, το βλεμμα της τις κινησεις της ενω ο ηλιας πανικοβλημενος μεν επρεπε να κρατησει τις ισορροπιες δε και να ηρεμησει την αγγελα.

ΜΕΛΙΤΑ-ΕΡΙΕΤΤΑ
Και εκει που εχω συγκλονιστει και περιμενω με αγωνια την συνεχεια τσουπ μου πετανε την μελιτα και μου ανεβαζουν την πιεση σε ηλικια μαθουσαλα.Μα ελεος δηλαδη μια ιστορια βασισμενη μονο στην παρεα και συγκεκριμενα τωρα στην απαγωγη δεν μπορουμε να εχουμε?Πρεπει να υποστω και τις βλακειες της μελιτας?Που μολις ειδε την εριεττα αποφασισε να το παιξει Ραμπο ο εκδικητης?Γιατι τυχαιο?δεν το νομιζω το περιστατικο να της καψει το μαλλι.Και μολις της φωναξε η εριεττα το πενταχρονο εφυγε γιατι προσβληθηκε.Αντι να κατσει να αναλαβει την ευθυνη της και να ζητησει συγνωμη και να ληξουν ολα εκει διαλεξε την ευκολη λυση της φυγης.Αμ!Κοριτσακι μου ετσι δουλεια δεν βρισκεις.Παντου θα πρεπει να υποστεις φωνες και παρατηρησεις.Ετσι σε ψηνει στη ζωη η δουλεια.Τι νομιζες?Οτι θα σε φωναζαν ολοι πριγκιπησσα μου οπως ο πατερας σου?Και για αλλη μια φορα μας παρουσιαζεται η μελιτα ανευθυνη εγωιστρια, α και να μην το ξεχασω ΑΚΛΑΥΤΗ οπως παντα.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΔΡΑΜΑ
Και ναι για πρωτη φορα βλεπω αστυνομια να φτανει αστραπιαια.Μου αρεσε φοβερα η αγκαλια της ευας στη μανα της που με αυτο τον τροπο της δειχνει οτι δεν την κατηγορει ουτε τις ριχνει ευθυνες.Η προσπαθεια των παιδιων που προσπαθουν να δουν ποιον θα ηρεμησουν η νορα την αγγελα ο λουκας την ευα εκπληκτικη σκηνη.Με μια ευα να μην δεχεται αγκαλιες να μην θελει να ακουσει κανεναν.Το μονο που θελει ειναι να βρει το παιδι της να το ξαναπαρει στα χερια της μονο αυτο.

ΜΕΛΙΤΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ
Το βρισκω επιεικως απαραδεκτο και γελοιο εκει που βλεπω τον αληθινο πονο και την απογνωση μιας μανας που εχασε το παιδι της να βλεπω το ανυπαρκτο κλαμα της μελιτας επειδη της φωναξαν.ΕΛΕΟΣ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΝΤΑΙΖΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Και εδω κολλαει η παροιμια αλλου ο γαμος γινεται αλλου βαραν τα ντεφια.Η απαγωγη καλε ειναι το θεμα μας οχι οι υστεριες της νταιζης.Το μονο που το εσωσε ειναι οτι επαιζε ο ΘΕΟΣ Χρηστος που δεν λυγιζει και κραταει χαρακτηρα.Καλε θα τον ανακηρυξω ειδος προς εξαφανιση.Ενας αντρας που κραταει χαρακτηρα.Μπραβο.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ
Ολοι συγκλονισμενοι μπαινουν στο σπιτι και με το που βρισκουν το γραμμα ξαφνικα το προσωπο της ευας γεμιζει τρομο πανικο και απογνωση περισοοτερη απο πριν.Και η αγγελα να χτυπιεται οτι αυτη φταιει και ο ηλιας επισης.Μου αρεσε που η ευα μεσα στον πανικο της σκεφτηκε να ειδοποιησει τον στεφανο οπως και η αντιδραση του στεφανου ηταν ολα τα λεφτα.Αντε επιτελους μπας και ξυπνησει ο κακος του εαυτος και δουμε λιγη δραση παραπανω.Ο νικολας να φοβαται για τον ηλια η νορα την αγγελα και ο λουκας την ευα.ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ Η ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΚΩΜΩΔΙΑ
Κυρια ακριτα μου συγνωμη αλλα δεν ηθελα να γελασω σημερα ηθελα να ζησω την απαγωγη σε ολο της το ειναι δεν ηθελα να γελασω.Μου πετατε την μελιτα που κλαιει λες και της πηρανε το γλειφιτζουρι απο τα χερια να κανει παραπονα το ανηλικο στη μαμα της.Αν δεν τα μπορει αυτα ας παρει το νεφελακι και να παει σπιτι της και στην ανεση της.Γιατι πρεπει να υποστω την μιρλα της εγω?Αμ και η αλλη η αμαλια.Αχ το μηλο κατω απο την μηλια θα πεσει.

ΕΡΙΕΤΤΑ-ΑΜΑΛΙΑ ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ 1
Αρχιζω να μην την αντεχω την αμαλια πλεον.Καλε που πηγε ο ερωτας της για τον χατζηβασιλειου?Ξαφνικα εγινε κλεπταποδοχος?Αμαλι ντροπη πως μιλας ετσι?Θα σε μαλωσω.Θα στεναχωριεται ο κακομοιρης απο εκει ψηλα που τον απαρνιεσαι και θα σε στοιχειωσει.Μια χαρα σου τα ειπε η εριεττα.Μαζι της.Και συγνωμη ακουσα καλα?Η κορη της δεν εχει κανει κατινιες?Να αρχιζω να απαριθμω η να το αφησω? διελυσε 2γαμους χρησιμοποιησε τον γκομενο της φιλης της να την παει στο γραφειο του πρωην αντρα της να κανει το σοου της σχεδιαζε ταξιδια μακρινα με τον κερινο της οσο η ευα και το μωρο κινδυνευαν και αλλα πολλα που αν τα γραψω θα πιασω 2 σελιδες μονη μου.

ΑΜΑΛΙΑ-ΜΕΛΙΤΑ
Τι να κανει η μελιτα στην ευα?Απο που και ωσπου καταλαβαινει την ευα η μελιτα?Γιατι μας ενδιαφερει η γνωμη της συμμοριας για το τι σταση θα κρατησει η μελιτα?Ποιος απλωσε τα ρουχα στην ταρατσα?Μελιτακι αλλη μια φορα το ειπες οτι μονο εγω την καταλαβαινω και την εριξες στα ταρταρα ασε δεν θελει αλλη κατανοηση.Να της λειπει.

Τα υπολοιπα εν συντομια για να μην καταχραστω αλλο χωρο.

Ο πετρος κοντα στα παιδια να τα βοηθησει και ο θυμος του για το γεγονος συνταρακτικος.

Η αντιμετωπιση του στην αμαλια απλα θεικη.

Ο αστυνομος (Κυριε ζαφειρη καλωσηρθατε και παλι) υπεροχος μονο που νομζω οτι θα τον δω να μιλαει με τον ζουγα και με ποναει που δεν μπορει να γινει αυτο.

Ο στεφανος τοση αγαπη και ερωτας που δεν τον ενδιαφερει καν η προσβολη της αγαπημενης του.Εμπαινε στεφανε κρατα γερα.

Μετα αποφασισαμε να παιξουμε και την κολοκυθια μεταξυ χρηστου και αννας.Επειδη ειναι κουκλος ο χρηστος δεν θα την χαρακτηρισω αδιαφορη απλα δεν υπηρχε λογος να μας την δειξουν.

Επισης ειναι για γιαουρτια η δαφνη.Μα καλα ειναι δυνατον να αμφισβητει τον πατερα της?Δηλαδη ελεος καλα πες με τον νικολα εχει την κοντρα αλλα ο πατερας της?Σαν δεν ντρεπεται λιγο λεω εγω.

Ο λευτερης ενω ηταν ωραιος σημερα μου φανηκε αδιαφορος γιατι απλα δεν με απασχολουσε αυτος.

Καλε τι ειδαν τα ματια μου?Παιζει και η μαριλια?Να βαρεσω βεγγαλικα κανονια και τουφεκια?

oscar στα γνωστα σεντονακια.Συγνωμη αν εγραψα πολλα.

Απο μενα πολυ καλο μονο και μονο γιατι ειχε παρεα και ευα.

ΥΓ.Ξεχασα να σχολιασω την σκηνη Στεφανου-Ευας.Υπεροχη αλλα βρε στεφανε μου παρτην και μια αγκαλια την γυναικα την βλεπεις ποναει.Τι την κοιταζεις ετσι?

Και μπορω να πω οτι εκλαιγα με λυγμους στην οδυνη της ευας για το που θα κοιμαται το παιδ ποιος θα το φροντιζει.Ειλικρινα σημερα η Ξυλα παρεδωσε μαθηματα ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ.

sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:56 pm

anastasia20 έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:

Σπόιλερ:

τωρα δεν ξερω αν δεν ηθελε να δειξει οτι σκουπιζει δακρυα αλλα αυτη την εντυπωση μου εδωσε....οποτε ατυχεστατη κινηση για μενα...γιατι φανηκε σαν να σκουπιζει ανυπαρκτα δακρυα....

Μπορεί να παρανόησες είναι ανθρώπινο.
Άλλωστε μπορεί να το σκέφτηκες απο κεκτημένη ταχύτητα
Η Μελίτα παιδί έχασε απόλυτο έχασε ένα δάκρυ δεν το κατάφερεsisi

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:57 pm

anastasia20 έγραψε:
Εχει δείξει άπειρες φορές η σειρά την Ξυλά να κλαίει, και σίγουρα δεν συνηθίζει να κάνει αυτή τη κίνηση για να σκουπιστεί. Αλλωστε έχει αποδείξει οτι μπορεί να κλαιει (σε αντίθεση με άλλες Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 ).

Δεν ξέρω αν είναι ατυχέστατη η κίνηση ή το σχόλιο, πάντως, μια χαρά την είδα να κλαεί μέσα στο επεισόδιο, αρα δεν έχει ανάγκη απο ανύπαρκτα δάκρυα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 40499

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 8:58 pm

pasxalitsa έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
hionati έγραψε:

ΤΟ ίδιο σκεφτόμουν και εγώ Βασούλα μου!!!!

Αν πω ότι δε το σκέφτηκα κι εγώ θα είναι ψέμα!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από hionati Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:01 pm

Καρ-Mik έγραψε:
hionati έγραψε:

μπα..αν ηταν ετσι και ειχε τετοια χημεια με την ξυλα θα τους βαζανε εστω στο ιδιο πλανο...
δυο γονοις που πονανε ανταλασσουν εστω μια ανθρωπινη αγκαλια...
φαινεται και αυτοι καταλαβανε οτι δεν υπαρχει λογος να αναγουλιαζουν τους τηλεθεατες με τετοιες σκηνες στεφ-ευας για αυτο και τις κοψανε...ευτυχως ainta αφου δεν τους βγαινει ,δεν τους βγαινει καλυτερη η αποσταση...Nyxia
με την παπα τουλαχιστον ηταν παντα στο ιδιο πλανο και τις περισσοτερες φορες αγκαλια ainta βεβαια εκει υπαρχει χημεια και κανενας λογος για να μιλανε σα συμπεθεροι.. ainta
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:03 pm

Το επεισόδιο ξεκινησε πολύ καλα, η κυρια Χηναρη μεσω της Αγγελας ανέδειξε την αγωνια της και τον πόνο της γιαγιας! Ο Λουκας πιο ψυχραιμος προσπάθησε να οργανωσει την κατασταση και να μην πανικοβληθουν άλλο. Για την Ξυλα τι να πω? Τα πήρε και εφυγε!

Μεσα στα σοβαρα θα ασχοληθουμε και με τις τριχες….Μελιτα πριν ανοιξουμε το νερο το δοκιμαζουμε στο χερακι μας, πολύ καλα σου εκανε η Ερη <<Καλα είσαι τελείως χαζη?>> αυτά δεν τα ρωταμε Ερη μου εσενα σε εκαψε καμια άλλη θα την πάγωσε ακαματα παιδι μου ακαματα. Και σαν μικρο κοριτσακι αντι να κατσει να μιλησει προσπαθησε να κλάψει (δακρυ δεν ειδα εκτος αν της βαλανε κολλύριο να γινει πιο πιστικό…)και εφυγε σαν ανηλικο με την ουρα κατω από τα σκελια….Τετοια συμπεριφορα δεν αρμόζει σε ένα ενηλικο ατομο που επαναστατεί και θελει να αλλαξει τη ζωη του!

Όλοι στο πάρκο ήταν απιστευτοι και μου μετεδωσαν την απελπισια τους

Στα μακρινά πλανα εξω από το κομμωτηριο δακρυ δεν είδα στη δαδρομη για το σπιτι της εβαλαν κολλύριο και ειδαμε υγρα ματια, μπας και δεν ηταν κολλυριο κ ηταν το ασπρο το κρεμμύδι αυτό που καίει πολύ?

Οχια-Χρησταρας:Το δικο της καθαρο το δικο σου σκοτεινο….και της Νταιζης γκρι της κολάσεως! Δεν σε θελει το παιδι λεμε!

Τρομερη και η σκηνη στο σπίτι της Ευας,ο Σταυρου με εκανε να ανατριχιασω στην κυριολεξια, καιρο ειχα να τον δω να παιζει τόσο καλα με νευρο η ερμηνεια του που εδενε απολυτα με την ερμηνεια της Ξυλα!

Η Μελιτα μας βγηκε και ψευτρα πάλι…..Ποιον κοσμο καλε? αδειο ηταν το κομμωτηριο ο κομμωτης και άλλη μια ηταν που δεν καταλαβαν καν τι εγινε! Σαν πενταχρονο…τα λεει στη μαμακα της να παει να την κανει ντα ντα? Καλα απ τη μια κλαιω με την απαγωγη και από την άλλη με τη Μελίτα γελάω lmao lmao lmaoΠοτε θα γινεις καλα ψυχολογικα? Εχεις και το Νεφελάκι!

Σπιτι της Ευας και Αστυνομος Παναγιωτης!Με ψυχραιμια, σοβαροτητα και επαγγελματισμο τους δινει κατευθυντήριες γραμμες . ο Στεφανος στο πλαι της Ευας τις μιλα με λόγια τρυφερα

Ρούσσος-Λουκάς:Παντα διπλα στην παρεα!

ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ-Στέφανος:Με το ακουσμα της απαγωγης η ΘΕΑΡΑ μου λυγισε, εδωσε ρεσιταλ και πάλι!!!!!!Δεν το κανε αυτή σας λεω ήμασταν συνεχεια μαζι!

Ουφο ναι ναι εσυ που πηρες και τη Δαφνη….bring her back too είναι δυνατον η Δαφνη που υπεραγαπα τον πατερα της να μην του χει πια εμπιστοσυνη? Ωχ Παναγια μου τι άλλο θα δουμε?

Αμαλία-Έρη:Που να ξερε βρε Αμαλι ότι ηταν το βλασταρι σου? Την εκαψε τη γυναικα τι να της ελέγε καψε με κι άλλο γουσταρω? lmao lmao lmao
Ρεσπεκτάρω Έρη:
1η τάπα:<<Που θελετε να ξερω εγω ότι η κορη του Ρούσσου δουλεύει σε κομμωτηριο???>>
2η τάπα:<<Στο κατω κατω ζητησα συγνωμη!>>
3η τάπα: << Αν η κορη σας προσβαλλετε τοσο ευκολα να μαθει να κανει τη δουλεια της>>
4η τάπα: << Ένα λουσιμο φανταζομαι δεν είναι τοσο δυσκολο να το μάθει!>>
5η τάπα<<Προφανως δεν ηταν τυχαιο…προφανως εμαθε για τη σχεση μου με το Στεφανο και το κανε επιτηδες…>>
Και το τρελό γελιο <<Η κορη μου δεν συνηθίζει να κανει κατινιες>> lmao lmao lmao

Πάνω από το κρεββατακι του Αγγελούκου η αγκαλια της Νόρας βάλσαμο. Καταπληκτική σκηνη με Στεφανο-Ευα αχ είναι ετοιμος να δωσει και τη ζωη του!

ΘΕΑΡΑ-Οχιά: Αλληλοκατηγορεί η μία την άλλη αλλα κατι μου λεει ότι καμια δεν το κανε απ τις δυο! Η αγωνια της ΘΕΑΡΑΣ ηταν στο κατακόρυφο ποναει πολύ για το εγγονακι της! <<ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!>> ΠΡΟΣΚΥΝΩ!!!!!!!! Μαρη οχιά κατω τα κουλα σου από την Θεαρα μου!

Η Μελιτα να πάει εκει να συμπαρασταθει να φερθει σαν κυρια….αρχιζω να φορτωνω! Μελι εχουν και σωνει και καλα να την κολλησουν με την παρεα? ΕΛΕΟΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ Η ΜΠΕΚΡΟΥΛΙΤΑ ΛΕΜΕ!

Στεφανος-Μελίτα: Δεν τον νοιάζει κοπελια η Μελιτα ποσώς τον ενδιαφέρουν σου λεει, πηρες φορα! Απαπα

Λευτερης-Δαφνη: Αταίριαστοι και η σκηνη άκυρη!

Πολύ καλο για σημερα κι αυτό για Πετρακη, Παπαδημητριου, Ξυλά και Κατρανιδη που εσωσαν την κατασταση! Εδώ εχουμε απαγωγες και το μισο επεισόδιο ασχολουμασταν με τριχες, αν δεν ειχε τοση Μελίτα θα ψηφιζα τελειο

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ2. Μελίτα-Λευτερης είναι καταπληκτικοι τους θέλω μαζι!!!!!!!!
Υγ.3 Πότε θα ρθει η θεια Δικη για την οχια-Νταίζη? Διεπραξε ύβρη ας υποστει τις συνεπειες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να επέλθει και η καθαρση σε μας τους τηλεθεατες

Πάω να σας διαβασω!

Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:03 pm

Καρ-Mik έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
Εχει δείξει άπειρες φορές η σειρά την Ξυλά να κλαίει, και σίγουρα δεν συνηθίζει να κάνει αυτή τη κίνηση για να σκουπιστεί. Αλλωστε έχει αποδείξει οτι μπορεί να κλαιει (σε αντίθεση με άλλες Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 ).

Δεν ξέρω αν είναι ατυχέστατη η κίνηση ή το σχόλιο, πάντως, μια χαρά την είδα να κλαεί μέσα στο επεισόδιο, αρα δεν έχει ανάγκη απο ανύπαρκτα δάκρυα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 40499

καλα οχι οταν εβγαλε δακρυα ηταν καλυτερη....
σφιγγοταν τοσο πολυ που βγηκε ψευτικο ολο αυτο.....
και το ειπα και στον σχολιασμο μου...δεν ειναι απαραιτητο καποιος να βγαλει δακρυα για να δειξει πονο και να σε αγγιξει....
γενικα θεωρω την ερμηνεια της ξυλα ασχημη.....

αυτα.......
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:04 pm

hionati έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
hionati έγραψε:

μπα..αν ηταν ετσι και ειχε τετοια χημεια με την ξυλα θα τους βαζανε εστω στο ιδιο πλανο...
φαινεται και αυτοι καταλαβανε οτι δεν υπαρχει λογος να αναγουλιαζουν τους τηλεθεατες με τετοιες σκηνες στεφ-ευας για αυτο και τις κοψανε...ευτυχως ainta αφου δεν τους βγαινει ,δεν τους βγαινει καλυτερη η αποσταση...Nyxia
με την παπα τουλαχιστον ηταν παντα στο ιδιο πλανο και τις περισσοτερες φορες αγκαλια ainta βεβαια εκει υπαρχει χημεια και κανενας λογος για να μιλανε σα συμπεθεροι.. ainta

Κάτι ολίγοι πιθανόν να αναγουλιάζουν
Αλλά τώρα που το λες ίσως γι αυτό μετά τη βουτιά που έκαναν τα νουμεράκια δεν ξαναείδαμε ερωτική σκηνή Στέφανου Μελίτας και βούλιαξαν τον καναπέ
Επειδή προκαλούσαν αναγούλες
Μπορεί να είναι κι έτσι γιατί επανασύνδεση χωρίς καν ερωτική σκηνή δεν έχει ματαξαναγίνει

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:05 pm

hionati έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
hionati έγραψε:

Θα συμφωνήσω. Γιαυτό πάψανε να του δίνουνε σκηνές με την Παπά Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 .....

φαινεται και αυτοι καταλαβανε οτι δεν υπαρχει λογος να αναγουλιαζουν τους τηλεθεατες με τετοιες σκηνες στεφ-ευας για αυτο και τις κοψανε...ευτυχως αφου δεν τους βγαινει ,δεν τους βγαινει καλυτερη η αποσταση...Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325
με την παπα τουλαχιστον ηταν παντα στο ιδιο πλανο και τις περισσοτερες φορες αγκαλια βεβαια εκει υπαρχει χημεια και κανενας λογος για να μιλανε σα συμπεθεροι..

Φρεσκο-ανα-κομμένη γυναίκα -ερωτας της ζωής του, και έχει να δείξει σκηνή τους πόσες μέρες??? Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 Για τοσο ''καυτό'' ζευγάρι μάλλον πολλές, και αντίθετα με την Λάμπου έχει 2-3 σκηνές την μέρα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 Και τώρα, θα έχει για κανα-δυο βδομάδες σκηνές με την Ξυλά Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325

Τυχαίο? Δεν νομίζω!!!!

Δεν χρειάζεται να γυρνάνε αισθησιακές σκηνές για να έχουν όμορφες σκηνές, και στο ίδιο πλάνο, κεντάνε Wink

Btw, η απαγωγή δεν τελείωσε, ποιος ξέρει τι αγγαλιές θα δούμε αυτές τις μέρες Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:06 pm

hionati έγραψε:

Οπως το βλέπει κανείς...
Αν θέλουν να σε μπουκώσουν με ένα ζευγάρι και να σε πείσουν για την ανύπαρκτη χημεία του ακόμα και το τι θα φανε κρεβατωμένοι θα το συζητήσουν..
Σου λέει, φορτωστε όσο πάει μπας και πείσουμε κανα χριστιανό..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:06 pm

Αρκετά καλό το επεισόδιο και πολύ καλές και οι ερμηνείες.
Η Εύα πειστική στον πανικό της και τον πόνο της. Έχει τη συμπαράσταση των φίλων της, της μάνας, της κόρης και του Στέφανου που τραβά και το δικό του Γολγοθά όμως θα συμφωνήσω με την Κλαραμπέλ, δεν έχει την αγκαλιά που θα της δώσει δύναμη και αγάπη. Την αντρική αγκαλιά. Οι σκηνές της με το Στέφανο πάντα έβγαζαν δέσιμο, οικειότητα και τρυφερότητα, είναι το αγαπημένο μου ζευγάρι, φοβάμαι όμως ότι τα τρίγωνα αλλιώς διαμορφώνονται.
Στέφανος Εριέτα Μελίτα όπως φαίνεται. Τώρα για το Λευτέρη..οι σεναριογράφοι και η ψυχή του...θα τον κάψουν γρήγορα το ρόλο.
Για την Εύα δεν υπάρχει κανείς, Η επιστροφή του Μάνου είναι πολύ δύσκολη έως απίθανη. Στην τελική ας την αφήσουν μόνη, πάρα να την μπλέξουν ξανά σε ανόητα πολύγωνα. Εκτός κι αν ξεστραβωθεί ο άντρας της, αλλά αν κρίνουμε από την απόσταση που τους κρατούν, αυτός αλλού αρμενίζει.
Η Μελίτα δεν είναι έτοιμη να αντιμετωπίσει τον έξω κόσμο. Έχει καλή πρόθεση και θέλει να απεξαρτηθεί, όταν ομως έχεις μάθει στα πούπουλα .... δυστυχώς και οι προσβολές και οι συμβιβασμοί είναι καθημερινότητα για πολλούς εργαζόμενους.
Κάτι άλλο σχετικό με τη Μελίτα είναι η αχαρακτήριστη συμπεριφορά στους γονείς της και ειδικότερα στην Αμαλία. Πέρυσι με το Στέφανο ήταν κολλητές και φέτος μόνο που δεν την πετάει έξω από το σπίτι της, συνηθισμένη πρακτική της στον πρώτο κύκλο. Για ποιο λόγο αυτή η διαφοροποίηση; Η Αμαλία ίδια ήταν πάντοτε.
Είναι πιστεύω δείγμα καλομαθημένου (ή κακομαθημένου) παιδιού, μόνο που οι ήρωες της ιστορίας δεν είναι πλέον παιδιά.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την alkisti στις Δευ Οκτ 18, 2010 9:12 pm, 1 φορά
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:08 pm

loukitsa έγραψε:Το επεισόδιο ξεκινησε πολύ καλα, η κυρια Χηναρη μεσω της Αγγελας ανέδειξε την αγωνια της και τον πόνο της γιαγιας! Ο Λουκας πιο ψυχραιμος προσπάθησε να οργανωσει την κατασταση και να μην πανικοβληθουν άλλο. Για την Ξυλα τι να πω? Τα πήρε και εφυγε!

Μεσα στα σοβαρα θα ασχοληθουμε και με τις τριχες….Μελιτα πριν ανοιξουμε το νερο το δοκιμαζουμε στο χερακι μας, πολύ καλα σου εκανε η Ερη <<Καλα είσαι τελείως χαζη?>> αυτά δεν τα ρωταμε Ερη μου εσενα σε εκαψε καμια άλλη θα την πάγωσε ακαματα παιδι μου ακαματα. Και σαν μικρο κοριτσακι αντι να κατσει να μιλησει προσπαθησε να κλάψει (δακρυ δεν ειδα εκτος αν της βαλανε κολλύριο να γινει πιο πιστικό…)και εφυγε σαν ανηλικο με την ουρα κατω από τα σκελια….Τετοια συμπεριφορα δεν αρμόζει σε ένα ενηλικο ατομο που επαναστατεί και θελει να αλλαξει τη ζωη του!

Όλοι στο πάρκο ήταν απιστευτοι και μου μετεδωσαν την απελπισια τους

Στα μακρινά πλανα εξω από το κομμωτηριο δακρυ δεν είδα στη δαδρομη για το σπιτι της εβαλαν κολλύριο και ειδαμε υγρα ματια, μπας και δεν ηταν κολλυριο κ ηταν το ασπρο το κρεμμύδι αυτό που καίει πολύ?

Οχια-Χρησταρας:Το δικο της καθαρο το δικο σου σκοτεινο….και της Νταιζης γκρι της κολάσεως! Δεν σε θελει το παιδι λεμε!

Τρομερη και η σκηνη στο σπίτι της Ευας,ο Σταυρου με εκανε να ανατριχιασω στην κυριολεξια, καιρο ειχα να τον δω να παιζει τόσο καλα με νευρο η ερμηνεια του που εδενε απολυτα με την ερμηνεια της Ξυλα!

Η Μελιτα μας βγηκε και ψευτρα πάλι…..Ποιον κοσμο καλε? αδειο ηταν το κομμωτηριο ο κομμωτης και άλλη μια ηταν που δεν καταλαβαν καν τι εγινε! Σαν πενταχρονο…τα λεει στη μαμακα της να παει να την κανει ντα ντα? Καλα απ τη μια κλαιω με την απαγωγη και από την άλλη με τη Μελίτα γελάω lmao lmao lmaoΠοτε θα γινεις καλα ψυχολογικα? Εχεις και το Νεφελάκι!

Σπιτι της Ευας και Αστυνομος Παναγιωτης!Με ψυχραιμια, σοβαροτητα και επαγγελματισμο τους δινει κατευθυντήριες γραμμες . ο Στεφανος στο πλαι της Ευας τις μιλα με λόγια τρυφερα

Ρούσσος-Λουκάς:Παντα διπλα στην παρεα!

ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ-Στέφανος:Με το ακουσμα της απαγωγης η ΘΕΑΡΑ μου λυγισε, εδωσε ρεσιταλ και πάλι!!!!!!Δεν το κανε αυτή σας λεω ήμασταν συνεχεια μαζι!

Ουφο ναι ναι εσυ που πηρες και τη Δαφνη….bring her back too είναι δυνατον η Δαφνη που υπεραγαπα τον πατερα της να μην του χει πια εμπιστοσυνη? Ωχ Παναγια μου τι άλλο θα δουμε?

Αμαλία-Έρη:Που να ξερε βρε Αμαλι ότι ηταν το βλασταρι σου? Την εκαψε τη γυναικα τι να της ελέγε καψε με κι άλλο γουσταρω? lmao lmao lmao
Ρεσπεκτάρω Έρη:
1η τάπα:<<Που θελετε να ξερω εγω ότι η κορη του Ρούσσου δουλεύει σε κομμωτηριο???>>
2η τάπα:<<Στο κατω κατω ζητησα συγνωμη!>>
3η τάπα: << Αν η κορη σας προσβαλλετε τοσο ευκολα να μαθει να κανει τη δουλεια της>>
4η τάπα: << Ένα λουσιμο φανταζομαι δεν είναι τοσο δυσκολο να το μάθει!>>
5η τάπα<<Προφανως δεν ηταν τυχαιο…προφανως εμαθε για τη σχεση μου με το Στεφανο και το κανε επιτηδες…>>
Και το τρελό γελιο <<Η κορη μου δεν συνηθίζει να κανει κατινιες>> lmao lmao lmao

Πάνω από το κρεββατακι του Αγγελούκου η αγκαλια της Νόρας βάλσαμο. Καταπληκτική σκηνη με Στεφανο-Ευα αχ είναι ετοιμος να δωσει και τη ζωη του!

ΘΕΑΡΑ-Οχιά: Αλληλοκατηγορεί η μία την άλλη αλλα κατι μου λεει ότι καμια δεν το κανε απ τις δυο! Η αγωνια της ΘΕΑΡΑΣ ηταν στο κατακόρυφο ποναει πολύ για το εγγονακι της! <<ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!>> ΠΡΟΣΚΥΝΩ!!!!!!!! Μαρη οχιά κατω τα κουλα σου από την Θεαρα μου!

Η Μελιτα να πάει εκει να συμπαρασταθει να φερθει σαν κυρια….αρχιζω να φορτωνω! Μελι εχουν και σωνει και καλα να την κολλησουν με την παρεα? ΕΛΕΟΣ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ Η ΜΠΕΚΡΟΥΛΙΤΑ ΛΕΜΕ!

Στεφανος-Μελίτα: Δεν τον νοιάζει κοπελια η Μελιτα ποσώς τον ενδιαφέρουν σου λεει, πηρες φορα! Απαπα

Λευτερης-Δαφνη: Αταίριαστοι και η σκηνη άκυρη!

Πολύ καλο για σημερα κι αυτό για Πετρακη, Παπαδημητριου, Ξυλά και Κατρανιδη που εσωσαν την κατασταση! Εδώ εχουμε απαγωγες και το μισο επεισόδιο ασχολουμασταν με τριχες, αν δεν ειχε τοση Μελίτα θα ψηφιζα τελειο

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ2. Μελίτα-Λευτερης είναι καταπληκτικοι τους θέλω μαζι!!!!!!!!
Υγ.3 Πότε θα ρθει η θεια Δικη για την οχια-Νταίζη? Διεπραξε ύβρη ας υποστει τις συνεπειες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να επέλθει και η καθαρση σε μας τους τηλεθεατες

Πάω να σας διαβασω!

Μας είχες συνηθίσει να σχολιάζεις πρώτη πρώτη και μας έλειψες
Συμφωνώ και μου θύμισες την κυρία Παπαδημητρίου που πραγματικά καταφέρνει να είναι εξαιρετική όσο μικρές σκηνές κι αν έχει

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:09 pm

Καρ-Mik έγραψε:
hionati έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
hionati έγραψε:

Θα συμφωνήσω. Γιαυτό πάψανε να του δίνουνε σκηνές με την Παπά Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 .....

φαινεται και αυτοι καταλαβανε οτι δεν υπαρχει λογος να αναγουλιαζουν τους τηλεθεατες με τετοιες σκηνες στεφ-ευας για αυτο και τις κοψανε...ευτυχως αφου δεν τους βγαινει ,δεν τους βγαινει καλυτερη η αποσταση...Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325
με την παπα τουλαχιστον ηταν παντα στο ιδιο πλανο και τις περισσοτερες φορες αγκαλια βεβαια εκει υπαρχει χημεια και κανενας λογος για να μιλανε σα συμπεθεροι..

Φρεσκο-ανα-κομμένη γυναίκα -ερωτας της ζωής του, και έχει να δείξει σκηνή τους πόσες μέρες??? Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 Για τοσο ''καυτό'' ζευγάρι μάλλον πολλές, και αντίθετα με την Λάμπου έχει 2-3 σκηνές την μέρα Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325 Και τώρα, θα έχει για κανα-δυο βδομάδες σκηνές με την Ξυλά Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325

Τυχαίο? Δεν νομίζω!!!!

Δεν χρειάζεται να γυρνάνε αισθησιακές σκηνές για να έχουν όμορφες σκηνές, και στο ίδιο πλάνο, κεντάνε Wink

Btw, η απαγωγή δεν τελείωσε, ποιος ξέρει τι αγγαλιές θα δούμε αυτές τις μέρες Επεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 767325

καλα δεν ειναι κακο να την παρει αγκαλια...
μανα του παιδιου του ειναι....

αλλα επισης δεν εχει τελειωσει και η σειρα....
και δεν ξερουμε τι σκηνες θα δουμε στη συνεχεια με στεφανο και μελιτα..... Cool
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Οκτ 18, 2010 9:13 pm

Clarabelle έγραψε:
Μη τρομάξετε με το μέγεθος του σχολιασμού ξέφυγαΕπεισόδιο 420 - Ημερομηνία 18-10-2010 - Σελίδα 2 191984

Το περασμένο επεισόδιο είχε κλείσει με την απαγωγή ενός βρέφους οπότε κάθησα προετοιμασμένη να δω ένα δραματικό επεισόδιο. Παρακολούθησα όμως αντ αυτού μισό δραματικό επεισόδιο και μισό κωμικό για να ξαλεγράρω

Θα μπορούσε να έχει τίτλο Εδώ καράβια χάνονται βαρκούλες αρμενήστε

Έδινε υλικό για να ξυπνήσουν αναμνήσεις να γίνουν συγκρίσεις και να βγουν συμπεράσματα αλλά με όλες αυτές τις εναλλαγές χανόταν το συναίσθημα γιατί το δράμα της μοντέρνας σταχτοπούτας συγνώμη αλλά αδυνατώ να το συμεριστώ

Όταν η Εύα λυποθύμισε ο Λουκάς πήρε το τηλέφωνο να δει τι συμβαίνει οπότε όλοι έμαθαν τα δυσάρεστα. Μου άρεσαν οι μουδιασμένες αντιδράσεις της παρέας και η έκφραση πανικού της Εύας που έμοιαζε να μην έχει συνειδητοποιήσει απο που της ήρθε το χτύπημα.

Κι εκεί επάνω που αρχίζω να πιάνω το συναίσθημα τσουπ στο κομωτήριο. Η Μελίτα με το μυαλό προφανώς στον απόλυτο την τσουρούφλισε την πελάτισα που πετάχτηκε και της είπε μα τι κάνεις είσαι χαζή; Κακώς αλλά νομίζω ήταν το ξάφνιασμα απ το καφτό νερό. Σηκώνεται και φύγει και η Εριέττα αξιοπρεπώς φερόμενη αρχίζει να ζητάει συγνώμη οπότε εγω αρχίζω να γελάω μέχρι δακρύων. Η Εριέττα αρχίζει να εξηγεί οτι αντέδρασε μεν έντονα στο κάψιμο αλλά με τίποτα δεν θέλει να χάσει το κορίτσι τη δουλειά του και το Μελιτάκι να τρέχει στο δρόμο όπου φύγει φύγει.

Την Εριέττα περιμέναμε να βγεί Κατίνα και Νεόπλουτη,αντ'αυτού η Μελίτα βγήκε υπερευαίσθητη,κακομαθημένη και πάνχαζη!

Εκεί ακριβώς σκέφτηκα οτι επιβεβαιώνομαι κι οτι αν στη θέση της ήταν μια κοπελίτσα που είχε ανάγκη τη δουλειά θα δεχόταν τη συγνώμη της πελάτισας και θα ζητούσε κι εκείνη με τη σειρά της αλλη μια για την αμέλεια , και το θέμα θα είχε λήξει εκεί. Απλά η Μελίτα πήγε σ αυτή τη δουλειά κάνοντας πεισματάκια κι όχι απο ανάγκη.

Το κοριτσάκι με τα σπίρτα στο δρόμο να σφίγγεται και να ρουθουνίζει αλλά το δάκρυ να μη κυλάει το άτιμο

Δεν κυλήσε σε δυο απαγωγές,δυο χωρισμούς,σαρανταδυο βάσανα τώρα θα κυλήσει;;;;!

Πίσω στην απαγωγή το πρωτοφανές φαινόμενο. Η αστυνομία είχε φτάσει πριν τους συγγενείς. Η Εύα τρέχει με την ψυχή στο στόμα και την έκφραση του πανικού στο πρόσωπο η Αγγέλα ζητάει συγνώμη κι εκείνη την παίρνει αγκαλιά και δεν της ρίχνει ευθύνη. Είναι η Εύα που αγαπάει αυτή τη μάνα και της αναγνωρίζει την προσφορά και δεν μπορεί να την πληγώσει όσο κι αν πονάει για το χαμό του παιδιού.

Κι εκεί που έχω αρχίσει να φορτίζομαι συναισθηματικά πίσω στο φτωχικό της Μελίτας. Ανοίγει η πόρτα και ω του θαύματος αγόρασαν κολύριο. Δάκρυ

Δάκρυ έτοιμο!Ερμηνευτική καινοτομία!
Λογικά θα σφιγγόταν κανα δεκάλεπτο πριν και τσουπ ενεφανίσθη,με το στεγνωμένο και μαρμαρωμένο σταγονίδιο στο μάγουλο! lmao
Σε ενεστώτα χρόνο,δάκρυ ακόμη αναμένεται από σύσσωμο το κοινό!
Παρόλαυτά έχουμε δει επαναλλειμμένως αγωνιώδεις σχετικές προσπαθειες να αποβαίνουν συστηματικά άκαρπες!

Ποιός μας έλειπε η Νταιζούλα. Φωνάζει το Χρήστο να σπιουνέψει την Άννα. Μόνο που ο Χρήστος επιμένει ευχαριστώ δεν θα πάρω και τη στέλνει σπιτάκι της. Πωπω νεύρα που ο Χρήστος υποστήριξε την Άννα. Γουστάρωωωωωω

Κάπου εκεί ξανά πίσω στην απαγωγή. Μπαίνουν στο σπίτι και βρίσκουν το σημείωμα οπότε έχουμε δεύτερο κύμα πανικού. Ο Λουκάς συμπαραστέκεται στην Εύα που αν και σε άθλια κατάσταση ζητάει να ειδοποιήσουν το Στέφανο

Ηταν πολυ ωραία αυτη η σκηνή!

Η Νόρα τηλεφωνεί στο Στέφανο και τον ενημερώνει οτι απήγαγαν το μωρό και είναι όλοι συγκεντρωμένοι στο σπίτι της Αγγέλας. Κι εκεί συνειδητοποιώ οτι οι πάντες έχουν ένα δικό τους χώρο και η μοναδική που ποτέ δεν είχε σπίτι είναι η Εύα. Τελικά δεν έχει απολύτως τίποτα. Θα μου πεις τέτοια ώρα τέτοια λόγια αλλά μου ακούστηκε θλιβερό.

Οι απαγωγείς πάντως είχαν προνοήσει να υπάρχει γυναίκα να φροντίζει το παιδί κι αυτό θα μπορούσε να σημαίνει οτι αυτός που το οργάνωσε είναι ενδεχομένως και συγγενής του παιδιού και ήθελε να πάρει τα χρήματα χωρίς να κακοπάθει το μωρό.

Λες;;;;;;;;;;;;;; Angel Angel Angel
Παντως όλες αυτές οι διαρροές για τον Στεφανο είτε είναι αδίκως βα-ρύ-τα-τες είτε πρέπει άμεσα να παψουν!

Στο άλλο μέτωπο η Μελίτα φώναξε τη μανούλα της να της κάνει παραπονάκια. Μαμά η Εριέττα με είπε χαζή. Ποτέ δεν συμπάθησα τα παιδιά που έτρεχαν στη μαμά τους να της πούνε μαμά η Αννούλα μου τράβηξε την κοτσίδα κι έτρεχε η μαμά τους να τραβήξει το αυτί στην κάθε Αννούλα. Τους έδινα όμως το δικαιολογητικό οτι είναι μικρά. Η Μελίτα πόσο είναι είπαμε; Λέγανε λέγανε και τον ατελείωτο είχανε βαρέθηκα.

Και κάπου εκεί στα μισά του επεισοδίου εμφανίζεται κι ο πατέρας. Και τι βλέπουν τα ματάκια μου; Η Μαρίλια. Κόντευα να ξεχάσω οτι συμμετέχει στη σειρά.

Όντως,ο Στεφανος άργησε να κανει εμφάνιση!

Ενημερώθηκε ο πατέρας απ τη Νόρα ενημερώθηκε ο φίλος μας ο Λευτεράκης απ τη Δάφνη ενημερώθηκε κι ο Ρούσσος απ το Λουκά. Ο Στέφανος ενημέρωσε και τη μανούλα του κι αυτή με τη σειρά της ζήτησε ευθύνες απ το γλυκό της κοριτσάκι. Όλοι έπεσαν απ τα σύννεφα. Τελικά την απαγωγή ή ο περιπτεράς την έκανε ή εγώ.

Ο παλιός μας γνώριμος ο Παναγιώτης ανέλαβε την υπόθεση και άρχισε το ψάξιμο και να δουμε που θα μας βγάλει. Χάρηκα πάντως όταν τον είδα. Θυμάμαι οτι τότε μετά την κηδεία του Σταυρίδη όταν εμφανίστηκε στο χώρο της κατασκήνωσης είχα γράψει οτι δεν έμοιαζε παρείσακτος. Ίσως επειδή πάντα ήταν με το μέρος της παρέας

Συμφωνώ απολύτως!

Και σ αυτό ακριβώς το σημείο έχουμε την κωμικότερη σκηνή του επεισοδίου. Η επιτομή της νεόπλουτης και της κατίνας που ακούει στο όνομα Αμαλία πάει στην Εριέττα άκουσον άκουσον να απαιτήσει να ζητήσει συγνώμη απ την κορούλα της. Η Εριέττα την τάπωσε κανονικά.

Αμαλία: Η κόρη του Χατζηβασιλείου να προσβάλει την κόρη του Ρούσσου;
Εριέττα:Και που θέλατε να φανταστώ εγώ οτι η κόρη του Ρούσσου δουλεύει σε κομμωτήριο;

Αμαλία: Αναγκάστηκα να έρθω μέχρι εδώ γιατί προσβάλατε την κόρη μου
Εριέττα: Αν η κόρη σας προσβάλεται τόσο εύκολα να μάθει να κάνει τη δουλειά της. Ένα λούσιμο φαντάζομαι δεν είναι τόσο δύσκολο να το μάθει.

Εριέττα: Τώρα που το ξανασκέφτομαι πρέπει να το έκανε επίτηδες
Αμαλία: Η κόρη μου δεν συνηθίζει να κάνει κατινιές.

Αμαλίτσα λές ψέματα και θα μεγαλώσει η μύτη σου

Σπόιλερ:
Σπόιλερ:

Να μαθαίνουμε κι όσοι τα 'χουμε χάσει αυτά τα επη! livani

Τώρα που τα ξαναβλέπω σκέπτομαι οτι τελικά η Μελίτα είναι πολύ τυχερή.
Αυτή που θα είχε όλα τα δίκια να της ανταποδώσει τα ίσα την πρώτη φορά που την είδε ανάσκελα παραμονή του γάμου της έσφιξε τα δόντια και φέρθηκε με αξιοπρέπεια και τη δεύτερη σεβάστηκε την επιλογή του άντρα που κουβαλούσε μέσα της το παιδί του. Δεν ξεκατινιάστηκε δεν φόρεσε το μινι μέχρι τον αφαλό να τρέχει στο Στέφανο και δεν τον φώναζε για ψύλου πήδημα να την έχει στη μπρίζα.

Κάπου εκεί είδα την ωραιότερη σκηνή του επεισοδίου. Την Εύα να αναρωτιέται πως θα περάσει το μωρό της μόνο του το βράδυ και να σπαράζει απ το κλάμα με όλα τα χαρακτηριστικά της αλλοιωμένα απ την οδύνη. Να κλαίει και να κοιτάζει το Στέφανο ζητώντας να της δώσει ελπίδα κι αυτός να λέει θα το βρούμε και θα δώσουμε ότι κι αν ζητήσουν κι οτι είναι πρόθυμος να δώσει ακόμη και τη ζωή του

Σαν σκηνή καταπληκτική. : respect : : respect : : respect :

Και μένα από τις πιο αγαπημένες μου!

Το συναίσθημα όμως που μου άφησε ήταν θυμός. Δεν μπορώ να τον πιστέψω. Έχω δεί τον ίδιο αυτό άντρα να της λέει εγώ αγαπάω εσένα μόνο εσένα και σε ένα μήνα να κυλιέται σε τραπέζια και σκάλες με την Μελίτα. Τον έχω δει να πέφτουν τούβλα και να απειλείται η ζωή της και η ζωή του παιδιού κι αυτός να λέει θα την προσέξουν οι φίλοι της. Γιατί να τον πιστέψω;

Δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ οτι η Εύα για μιά ακόμη φορά περνάει το μαρτύριό της μόνη της. Δεν υπάρχει ο δικός της άνθρωπος για να μοιραστεί τον πόνο της και να πάρει ανακούφιση απ αυτόν.

Όντως..

Θυμήθηκα την απαγωγή της Νεφέλης και θύμωσα ακόμη περισσότερο. Τελικά ο Μάνος το λαμόγιο ήταν δέκα φορές καλύτερος. Ούτε κι εκείνος ήταν ζευγάρι με τη Μελίτα οταν ο Στέλιος απήγαγε το παιδί τους και επιπλέον τη θεωρούσε συνυπεύθυνη αλλά μετά τον πρώτο θυμό κατάλαβε τον πόνο της και δεν της στέρησε την παρηγοριά του και την αγκαλιά του.

Και η Νεφελη ακλαυτη πηγε ή είχαμε κανα δάκρυ;;

Μάλλον φοβούνται αυτό που βγάζουν στο γυαλί οι δύο ηθοποιοί και θέλουν να αποφύγουν τις συγκρίσεις. Εκτός πια κι αν θέλουν κάτι να μας πουν.

Ο Παναγιώτης του άνοιξε την καρδιά του Λουκάκου. Πάντως κι εγώ στη θέση του το ίδιο θα σκεπτόμουν. Δεν ξεχνάω το χαμογελάκι όταν έλεγε στην Εριέττα οτι δεν διεκδίκησε την κληρονομιά γιατί έχει σχέδιο. Τι σχέδιο και για ποιόν;

Το πρακτορείο ειδήσεων Αμαλία έτρεξε στην κορούλα να της πει πρώτον να μη σκάει την έκανε ντα την Εριέττα και δεύτερον να μεταφέρει τα νέα της απαγωγής.
Η Μελίτα είπε οτι μόνο εκείνη καταλαβαίνει τον πόνο της Εύας;
Άκουσα καλά;
Πειράζει που το ίδιο ακριβώς της είχε πει πέρσι στο υπόγειο κατά τη διάρκεια της απαγωγής; Και μετά το απέδειξε κιόλας
Άστο βρε Μελιτάκι να της λείπει τέτοια κατανόηση. Πήρε πέρσι δεν χρειάζεται και φέτος.

Σπόιλερ:

Ο Λευτεράκης τελικά πολύ πονοψυχος βρε παιδάκι μου. Τόση αγωνία είχε για το μωρό της Εύας που ούτε στην όψη δεν το ξέρει που πέρασε απ της Δάφνης να μάθει νέα. Άλλος ένας ύποπτος κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Ο Στέφανος μέσα στον κακό χαμό επειδή η φωλιά του είναι αρκετά λερωμένη φοβήθηκε μήπως η απαγωγή έχει σχέση με την ιστορία των διαμαντιών και συνάντησε την Εριέττα να την προειδοποιήσει. Η Εριέττα νόμιζε οτι την κάλεσε για να της μιλήσει κι αυτός για τη Μελιτα . Άκουσα καλά; Ποσώς τον ενδιαφέρουν τα προβλήματα της απόλυτης λέει. Καλά μιλάμε για μεγάλο έρωτα δεν το συζητώ.

Αποδεδειγμένα μεγάλος sisi !Και εξαιρετικά σχετικός,για απόλυτος!

Τελικά η πληροφορία παρά την προειδοποίηση των απαγωγέων διέρευσε οπότε αναμένονται εξελίξεις. Είναι η πρώτη φορά που περιμένω το επόμενο επεισόδιο προσδοκώντας κάτι.

Κι εγώ!

Πολύ καλό απο μένα και περιμένω πότε θα δω ένα επεισόδιο που θα με ενθουσιάσει τόσο ώστε να το ψηφίσω τέλειο

Κι εγώ δις!
: respect : : respect : : respect :
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή