Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap34%Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 34% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap27%Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 27% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 83

Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:15 pm

Επιτρέψτε μου να προσθέσω ότι σήμερα ο αστυνόμος με έκανε να ανατριχιάσω! Θεωρεί τα λεφτά όμως χαμένη υπόθεση, ελπίζω να πέσει έξω. Και θα ήθελα να τον δω και σε μια σκηνή με το μωρό αν και ξέρω ότι ζητάω πολλά..

Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010

Δημοσίευση από tweetyedem Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:21 pm

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΉΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΝ ΜΥΣΤΙΚΩΝ!
ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΟΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΄ΟΛΩΝ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΠΑΓΩΓΗΣ. ΕΙΔΙΚΑ Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΗΣ ΦΑΙΗΣ ΞΥΛΑ (ΕΥΑΣ) ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΈΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΣΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ. ΜΕΤΑΔΙΔΕΙ ΌΛΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΠΟΥ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΗΣ. : respect :

ΜΟΥ ΆΡΕΣΕ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΡΟΥΣΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΑ. ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥΣ ΉΡΩΕΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΣΥΣΠΕΙΡΩΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ.

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΣ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ. ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΣΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!!!

ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑΣ:ΌΛΕΣ ΟΙ ΣΚΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΉΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ. ΕΙΔΙΚΑ Η ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΛΕΕΙ ΌΤΙ ΘΑ ΘΥΣΙΑΖΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ. ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΜΕ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ ΣΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΣΚΗΝΕΣ ΤΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΑΕΙ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ.

ΜΙΑ ΆΛΛΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΉΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΈΔΕΙΧΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΟ, ΤΗΝ ΝΤΑΙΖΗ, ΤΗΝ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΡΙΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την tweetyedem στις Τρι Οκτ 19, 2010 8:23 pm, 1 φορά

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:23 pm

JESSIE έγραψε:
Τό ψήφισα πολύ καλό, γιατί ήταν πολύ καλό, παρά το ότι μας έδειξαν και Μελίτα, Αμαλία και δεν επικέντρωσαν όλο το επεισόδιο στην Εύα, τη μάνα του παιδιού... Νομίζω οτι αν βλέπαμε συνέχεια την Εύα να κλαίει , θα έχανε σε ένταση το επεισόδιο, δηλαδή η υπερέκθεση της οδύνης οδηγεί στο αντίθετο αποτέλεσμα καμμιά φορά, δεν σου κάνει εντύπωση στο φινάλε. Ενώ έτσι, είδαμε την Εύα όσο έπρεπε να τη δούμε ώστε να μας συγκινήσει, και με την τελευταία σκηνή με τη Δάφνη, να μας συγκλονίσει κιόλας. Ηταν μιά πραγματικά πολύ τέλεια ερμηνευτικά σκηνή, η Φαίη ήταν απόλυτα αληθινή, ήταν απ'αυτές τις στιγμές που δεν παίζεις, ζείς! Μπράβο της!!! Και για μένα μετράει πάντα η ποιότητα , όχι η ποσότητα!
Κατά τα λοιπά, συμφωνώ μέ όσα είπατε οι πριν από μένα, εκνευρίστηκα κι εγώ με τη Μελίτα και την Αμαλία, θαύμασα ερμηνείες από Σταύρου και Παραδημητρίου, είδα το Λουκά που ξέραμε από τον πρώτο κύκλο, κι απόρησα με ποιούς μιλούσαν στο τηλέφωνο ο Στέφανος, η Εριέττα, η Αντιγόνη και η Νταίζη, γιατί μεταξύ τους δεν μιλούσαν πάντως...
Περιμένω το αυριανό μήπως καταλάβουμε κάτι παραπάνω, παρόλο που βλέπω να μας κρατάνε ακόμη στο σκοτάδι...

Θα συμφωνήσω μαζί σου σε όλα!! Δεν με νοιάζει ποσό είδα Εύα, με νοιάζει αυτό που είδα!

Συγκλονιστική η Ξυλά! Θ Ε Α! Η γυναίκα δεν υπάρχει! Σάρωσε, τα πήρε όλα κ έφυγε! Καθηλωτική ερμηνεία! oscar oscar : respect : : respect :

Παπαδημητρίου-Σταύρου! : respect :

Λατρεύω Λουκά! Ο Πετράκης υπέροχος!

Μελίτα-Αμαλία Έχει πάτο το πηγάδι?”

Πολύ καλό κ από μένα.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fay Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:23 pm

Και να κάνω κι εγώ μια παρατήρηση που μάλλον δεν είναι οφ-τόπικ. Πρόσεξα τον αστυνομικό που παρακολουθούσε το τηλέφωνο της Αγγέλας και νομίζω ότι είναι ο ίδιος που βρήκε το Λουκά όταν ήταν ''αμνησιακός''. Δηλαδή ο Λουκάς φρόντισε να τον βρουν, χαχα. Μακάρι τώρα να κάνει καλύτερη δουλειά.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:26 pm

ειρηνη7 έγραψε:
amoust έγραψε:Τα της απαγωγής και όλα τ' άλλα δεν τα σχολιάζω θα σχολιάσω το μόνο ενδιαφέρον σημείο κατ' εμέ του επεισοδίου. Η επάνοδος του Λουκά. Δεν ξέρω που τον είχαν κρυμένο ή ναρκωμένο τόσο καιρό αλλά επιτέλους αποφάσισε να πάρει πρωτοβουλίες. Ελπίζω να έχει συνέχεια και να μην τον ξανακλείσουν σε κανένα μπουντρούμι. Άν μάλιστα στην σκηνή που αποφάσισε να μπεί μπροστά για την παρέα - ότι έκανε δυο χρόνια τώρα - έριχνε και δυο χαστούκια στην Νόρα και την έφερνε στα συγκαλά της θα ήταν τέλειο και ας με συγχωρήσει ο γυναικείος πληθυσμός του φόρουμ.
τελειως οφτοπικ, αλλα ναι ειναι ασχημο, να χτυπαει ενας ανδρας μια γυναικα!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ ΓΙΑΥΤΟ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ Ο ΛΟΥΚΑΚΟς!!σε τι θα διεφερε τοτε απο τον στελιο?Συγγνωμη και παλι για το οφτοπικ, το επεισοδιο ελαχιστα μου αρεσε...μονο για νορα λουκα και ευα!!! Nyxia

Δεν νομιζω οτι το εννουσε ετσι απλα η Νορα αυτες τις μερες ειναι για χαστουκια απως και η Δαφνη.Καλα μου UFO φερτε τις πισω!!!!!!!!!!!!!! sm
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:28 pm

Πολυ καλο απο μενα οσο προλαβα να δω ...

Μ'αρεσε πολυ η σκηνη Δαφνης-Ευας..Αλλα η Ευα ειπε(" θελω τα ρουχαλακια να τα πλυνω να μοσχοβολανε οταν γυρισει") με καποιες πολυ μικρες παραλλαγες ακριβως ομως εχω ξανακουσει τα ιδια σε αλλη απαγωγη ( βερα στο δεξι για οποιον θυμαται)

Μ'αρεσε που η Μελιτα συμπαρασταθηκε στην Ευα εχει νιωσει και ιδια οποτε συμπαρασταθηκε απο καρδιας

Α και η σκηνη με τον Ρουσσο και την Νορα-λουκα ηταν καλη ...

Σπαστηκα με την Δαφνη εχει παρα παρει αερα και εχει δικιο ο Νικολας..Μετα απο δυο χρονια βρηκατε να καταστρεψετε τον ρολο
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από LIBRA Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:31 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Επιτρέψτε μου να προσθέσω ότι σήμερα ο αστυνόμος με έκανε να ανατριχιάσω! Θεωρεί τα λεφτά όμως χαμένη υπόθεση, ελπίζω να πέσει έξω. Και θα ήθελα να τον δω και σε μια σκηνή με το μωρό αν και ξέρω ότι ζητάω πολλά..

ΟΝΤΩΣ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΦΟΒΕΡΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΦΟ... Snif
ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΜΑΝΑ (ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΗ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ) ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ....lmao lmao
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΗ Η ΣΚΗΝΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΥΑΣ ΜΕ ΤΗ ΔΑΦΝΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΣΗΜΕΡΑ.....
ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΥΚΟΝΟΡΑΚΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ.(ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΤΗΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΗΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ)
lmao lmao lmao sfyr
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:32 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ!!!!!! Είχε μια ισορροπία ανάμεσα στις σκηνές που αφορούν το δράμα των γονιών καθεαυτό, τις σκηνές που αφορούν το αστυνομικό μέρος της απαγωγής με τον Στέφανο, τον αστυνόμο κλπ που ψάχνουν και ψάχνονται και τις σκηνές που αφορούν τις άλλες ιστορίες. Εννοείται πως ενθουσιάστηκα με την σκηνή του Στέφανου και της Μελίτας!!
Πρώτα πρώτα όταν η Μελίτα μπήκε στο σπίτι και είδαν ο ένας τον άλλον, αυτή μεν τα έχασε, αυτός δε που ήταν και φουριόζος να φύγει έμεινε στήλη άλατος να την κοιτάει και δεν πήρε ούτε μια στιγμή τα μάτια του από πάνω της. Και πώς την κοιτούσε όταν μιλούσε, με πόση ένταση, αγάπη και θαυμασμό!! Αυτό που η Μελίτα και μόνο με την παρουσία της τον βάζει στην πρίζα είναι φοβερό!!!
Στη συνέχεια δε, εκτός του ότι φρόντισε να την ξεμοναχιάσει στην πίσω αυλή, με συγκίνησαν πολύ αυτά που της είπε. Ό,τι έχει σχέση με την Μελίτα τον αφορά και τον καίει. Η γνώμη της γι' αυτόν, το παιδάκι τους που χάθηκε, το να της ξεκαθαρίσει ότι η Εριέττα δεν είναι η καλή του ως και το κομμωτήριο!! Ακόμα και στην πιο δύσκολη στιγμή της ζωής του, την ώρα που τα έχει χάσει και έχει απαχθεί το παιδί του, ό,τι αφορά τη Μελίτα είναι τόσο σημαντικό γι' αυτόν!! Και πάντα όταν της μιλάει παίρνει το ύφος του κουταβιού!! Μπορεί σε όλους τους άλλους να είναι σκληρός, κυνικός ή μπλαζέ αλλά όταν μιλάει στην Μελίτα του μόνο γλύκα και αγάπη έχει να της δώσει!!
Αλλά και η Μελίτα καρφώνεται ότι είναι φουλ ερωτευμένη! Αμήχανη στην αρχή, τα πήρε και μόνο στην υπόνοια του ονόματος της Εριέττας! Χαχα! Ζηλεύουμε Μελίτα;;
Πολύ μου αρέσει αυτό το ζευγάρι, γιατί υπάρχει έρωτας και αγάπη και καψούρα, γιατί όπως έχουν παραδεχτεί στο κατώφλι του παλιού σπιτιού της Μελίτας δεν μπορούν να ζήσουν ο ένας χωρίς τον άλλον! Love! Love! Love!

Κατά τα λοιπά, η Μελίτα αντί να κουνάει συγκαταβατικά το κεφάλι βλέποντας την είδηση της απαγωγής στα κανάλια, σηκώθηκε και πήγε στην Εύα για να της προσφέρει την συμπαράστασή της και ό,τι άλλο χρειαστεί. Από μια τόσο ευγενική και συναισθηματική φύση όπως η Μελίτα δεν περίμενα τίποτε λιγότερο!!
Μπράβο στη Νόρα που μίλησε ανοιχτά για όλες τις προδοσίες και όλα τα κουκουλώματα των φεγγαροπετριτών. Για τότε που ο Μάνος πρόδωσε τους φίλους του και η Εύα και ο Νικόλας πρόδωσαν την Δάφνη, για ένα σωρό λάθη μπροστά στα οποία προτίμησαν να στρουθοκαμηλίσουν από το να τα αντιμετωπίσουν και να τα λύσουν. Τώρα, όμως, έχω την αίσθηση ότι δεν έχουν επιλογή. Είτε το θέλουν οι φεγγαροπετρίτες είτε όχι θα αντιμετωπίσουν τις προδοσίες που διέπραξαν και τις συνέπειες που αυτές προκάλεσαν όσο επίπονο κι αν είναι αυτό.
Η σκηνή Δάφνης – Εύας ήταν καλογραμμένη, πάντοτε τα όνειρα μιας μητέρας είναι συγκινητικά. Ευτυχώς πάντως που δεν δίνουν εκτεταμένες δραματικές σεκάνς στην Ξυλά, γιατί δεν το 'χει, είναι καλύτερη στις ευχάριστες σκηνές.
Τέλος πιστεύω ότι άυτοί που μιλούσαν στο τηλέφωνο (Νταίζη, Στέφανος, Αντιγόνη και Εριέττα) δεν έχουν σχέση με την απαγωγή.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από manos for ever Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:32 pm

πολυ καλο κ το σημερηνο επεισοδιο!!!!!!!!!Η ξυλα εσκισε απιστευτη!!!!!!!!! Κ η μελιτα κοντα της πολυ μ αρεσε αυτη η σκηνη οπως κ αυτη με τη δαφνη!!!!!!!!!!! Aww ((

manos for ever
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : αθηνα
Ασχολίες : κολλιμενη με τα μυστικα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:45 pm

Μετριότατο επεισόδιο, αλλά η τελευταία σκηνή με Ξυλά να τα δίνει όλα, να παίρνει το επεισόδιο κ να φεύγει, να δίνει ρεσιτάλ το έσωσε!
Για πολλά oscar oscar oscar oscar
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:47 pm

Καλησπέρα!

Ένα πολύ καλό ερμηνευτικά επεισόδιο αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορώ να πωβ κατασυγκινήθηκα με την αγωνία της μάνας. ΘΕΑ η κα Ξυλά σήμερα ΘΕΑ! Και δεν ήταν η μόνη. Η κα Παπαδημητρίου ήταν εξίσου απίθανη, φυσικά αναφέρομαι στη σκηνή με τον Στέφανο ο οποίος πόνος για το παιδί ναι μεν αλλά να ασχοληθούμε με το έταιρο αίσθημα... pff

Εκνευρίστηκα με την Αμαλία που ξαναγύρισε στις προσβολές για να αναβαθμίσει τα μέλη της οικογένειάς της. Δεν λέω η Κα Πεφάνη φοβερή αλλά η Αμαλία άθλιος χαρακτήρας. Εκνευρίστηκα και με τη Δάφνη που για άλλη μια φορά με τη συμπεριφορά της δείχνει πόσο ανώριμη και ανίκανη να κάνει πέρα την προσωπική διαμάχη της και να ασχοληθεί με τα ουσιώδη.... pff

Λάτρεψα τον παλιό καλό Λουκά και Νόρα μόνο όταν μιλούσαν για τις διαοραγματεύσεις. Έλεος βρε παιδιά τί συζήτηση ήταν αυτή;.. Και για να τους λύσω την απορία ΔΕΝ χωράνε να κρυφτούν πίσω από το δάχτυλό τους... Βαρέθηκα να βλέπω τόσο χαζές σκηνές απλώς κουράστηκα.... maaaad

Κατρανίδης σταθερή αξία στο χρόνο φοβερός για άλλη μια φορά!

Και τέλος συγκλονιστικότατη σκηνή η τελευταία με Έυα και Δάφνη δύο μάνες και αδερφικές φίλες μοιράζονται τον πόνο της μίας αν δεν είναι αυτό αξιέπαινο τότε τί είναι; : respect :
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από evapop Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 8:57 pm

Eρχομαι να συμφωνήσω μαζί σας!
Το επεισόδιο δεν ήταν τόσο ενδιαφέρον.
Η κα Ξυλά σήμερα όμως,ήταν μαγική.
Με μία σκηνή συγκλόνισε.
Κι απο μένα λοιπόν
: respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
Νταίζη,Στέφανος,Εριέττα και Μπέλλος οι εμφανιζόμενοι ως ένοχοι.
Αρχίζει να έχει ενδιαφέρον.

evapop

Θηλυκό

Δημοσίευση από anneliz_333 Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 9:04 pm

το επεισοδιο για μενα ηταν πολυ καλο!!απιστευτη η ευα στον ρολο της!!μου αρεσε η σκηνη με τη δαφνη και την ευα!!η μελιτα τοσο δρομο εκανε και δεν την παρηγορησε λιγο..μου αρεσε σκηνη λουκα και νορα στο γραφειο!!!ηταν οι παλιοι χαρακτηρες που γνωρισαμε..αν και ηθελε να δω μια αγκαλια της νορας στον λουκα..ελπιζω αυριο να τα ξαναβρουν!!γελασα πολυ με ρουσο και αμαλια στο σπιτι!!τωρα μας βαζουν και την εριεττα σαν ενοχη..και στο τελος θα ειναι καποιος που δεν εχει εμφανιστει ακομα..αυτα απο μενα!!νομιζω οτι τ αειπα ολα!!αυριο παλι!
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 9:09 pm

Δεν ξερω τι να το ψηφισω?Παναθλιο?Αθλιο?Μετριο?Καλο?Πολυ μπερδεμα ας σχολιασω και αποφασιζω στο τελος.

Οταν ειχα διαβασει πριν καποιες μερες στο ζαπινγκ τα προσεχως και διαβασα για την απαγωγη σταυροκοπηθηκα και ελεγα Δοξα τον Θεο Παναγιτσα μου θα δουμε επιτελους ευα και παρεα.

Μαλλον προλαβα να χαρω και απο εδω και στο εξης δεν προκειται να το ξαναπαθω αλλα θα εφαρμοσω την γνωστη ρηση του λαου μας "οπου ακουω πολλα κερασια θα κρατω μικρο καλαθι"

Η εισαγωγη εξαιρετικη με μια ξυλα ΘΕΑ-ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΗ και επιτελους να βλεπω και λιγη συμμετοχη της μαριλιας

.Μου εβγαλε η ευα ολη της την απογνωση αγωνια και απελπισια.Τελικα δεν χρειαζονται πολλα πραγματα για να αποδειξεις οτι εισαι ΗΘΟΠΟΙΟΣ με ταλεντο.Αρκουν οι εκφρασεις του προσωπου.Αυτο μονο τα λεει ολα.

Ηταν ιδεα μου η πηγε να την αγκαλιασει ο στεφανος αλλα η ευα ορμηξε στον λουκα?

Ελιωσα με την μαριλια που της φιλαγε την πλατη και την χαιδευε για να την ηρεμησει.ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΛΗ ΜΑΡΙΛΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ?

Και αμεσως μετα ελιωσα με τον μπομπιρα.Τι παιδι τι μαγουλακια το εχω ερωτευτει. inlove

Και εκει που ερχομαι και λιωνω με τον αγγελο μου πετανε τον σατανα και τα νευρα μου κροσσια.Ειλικρινα εχω κουραστει πια με την νταιζη τα ιδια και τα ιδια καμμια αλλαγη.

Και ερχεται η στιγμη που αναθαρρευω και μολις βλεπω τον λατρεμενο αγαπημενο αστυνομο παναγιωτη και λεω ερχεται η ευα μου πετανε την αφανα και αρχιζω να βριζω.

ΚΑΛΕ Η ΕΥΑ ΚΑΙ Η ΑΠΑΓΩΓΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΟΧΙ Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΜΙΑΣ ΞΕΜΜΑΛΙΑΣΜΕΝΗΣ.ΕΛΕΟΣ.

Οπου το μελιτακι δεν ειχε τα κοτσια να παει μονο του στην ευα.Αλλα χρησιμοποιησε τον νικολα για να μπει.

Και οχι οτι την πηρε ο πονος για την ευα αλλα για να δειξει οτι ειναι κιουρια στον στεφανο.Εκτος και αν ειναι αλληθωρη γιατι υποτιθεται οτι πηγε να σταθει στην ευα αλλα κοιταζε τον στεφανο

.Και συγνωμη δηλαδη τι ειπε αν θελησεις ποτε να μιλησεις ειμαι εδω.Ρε μελιτα να σαι καλα με εκανες και γελασα xoxo

Ημαρτον χριστε μου τι αλλο θα ακουσω imarton

Γιατι κανεις δεν την εδιωξε και καλα την ευα δεν την κατηγορω μας εδειξε τι σκαλες ανωτερη ειναι απο την μελιτα αλλα γιατι ολοι οι αλλοι την αφηναν να λεει αυτες τις βλακειες?

Και μετα εχουμε τον στεφανο που τοσο πολλη αγωνια εχει πως ειναι ο ερωτας της ζωης του που την ρωτησε για το κομμωτηριο.Αλλο γελιο εκει.Και μια μελιτα να προσπαθει να μαθει τα φωνηεντα.Καλε εχουμε και αλλα ας της το πει καποιος.

Ειχαμε και σκηνη ηλια-ρουσσου που προσπαθουν να μας θυμισουν παλιες καλες εποχες αλλα εγω πραγματικα δεν ικανοποιουμε με τετοια δολωματα.Παρολαυτα συμπαθεστατη σκηνη. Απο την οποια εισεπραξα αλλο ενα ανεκδοτο απο τον ρουσσο οτι η μελιτα ακομα τρεμει για την νεφελη της μετα την απαγωγη.Καλε ναι τοσο πολυ τρεμει που την αφηνε συχνα πυκνα για να κυλιστει στα πατωματα, να πιει, να πατησει ανθρωπο.Τοσο αγχος το κοριτσι για την κορη της.

Μετα ειδα το κλουβι με τις τρελλες.
Την συζητηση αμαλιας-Μελιτας.
Εχουμε ξεφυγει εντελως?Τι β'πληθυντικος ηταν αυτος απο την αμαλια?Ευκαιρια να ξανανενωθειτε?Απο που και ωσπου η μελιτα να ενωθει με την παρεα.
ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΚΕΙ.ΝΑ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΙΣΩ ΜΗΠΩΣ?

Μετα ειχαμε την υπεροχη σκηνη στεφανου-αντιγονης.Εναν στεφανο να σπαραζει και μια εκπληκτικη ερμηνεια απο την αντιγονη.

Μετα ειχαμε το μουσικο διαλειμμα στο οποιο βαρεθηκα.

Ειχαμε μια ωραια σκηνη με τον κουκλο χρηστο και τον στεφανο.Και τον παπαρατσι να βγαζει φωτογραφιες.Και ελεγα τι μου ελειπε τι μου ελειπε?Αντε βρε καλωσηρθες παλι.

Ειχαμε μια κουβεντα να την πω?Χρωσταμε της μιχαλους να το πω?Η αμαλια στον κοσμο της παρανοιας και ο πετρος στον κοσμο της ειρωνιας.Το ποσο μου αρεσε ο πετρος σε αυτη τη σκηνη δεν λεγεται.Κατα τα αλλα η αμαλια με τρελλανε.Καλε αν την απηγαγαν εκεινη λυτρα θα εδιναν οι απαγωγεις για να την στειλουν πισω.

Επιτελους μια υπεροχη σκηνη λουκας-νορα.Μετα απο καιρο οι ηρωες που ξεραμε επεστρεψαν στη γη.Το ποσο θα διαρκεσει με φοβιζει τελος παντων.

Η δαφνη βεβαα δεν λεει να μας κανει την τιμη να κατεβει στον πλανητη μας και η παρανοια της συνεχιζεται με τον νικολα.Δαφνη μου εισαι για πολλα χαστουκια αλλα δεν ειναι του παροντος.

Ειχαμε σκηνη στεφανου νταιζης και εγω γελασα με τον μπελλο οπως τον κοιταζε.Σαν να εκανε ταμα εκεινη την ωρα στην παναγια της τηνου να την σκοτωσει για να τον βγαλει απο τον κοπο και να φωναζω και εγω σαν την τρελλη καντο καντο.Αλλα μπα που τετοια τυχη?

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΛΕΙΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΘΕΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΕΥΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΠΟΥ ΝΑΙ ΕΙΔΑ ΛΥΓΜΟ ΝΑΙ ΕΙΔΑ ΣΠΑΡΑΓΜΟ ΝΑΙ ΕΙΔΑ ΔΑΚΡΥ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.

Και τελικα μονο για αυτην θα κανω υπερβαση και θα το ψηφισω μετριο και πολυ του ειναι.

ΥΓ:ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ

ΥΓ2:ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.

Α!Και να μην ξεχασω την υπεροχη σκηνη του παναγιωτη στον ταφο του σταυριδη.Αστο καλο με συγκινησε.Αυτα.

oscar Στις γνωστες αγνωστες.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 10:43 pm

Αλλα περιμενα κ αλλα βλεπω....
Ενα ακομα επεισοδιο...απλα καλο...Υποτιθετε πως μς τετοια εξελιξει θα γινοταν πανικος αλλα μπααα.....που τετοια τυχη....κατι εχει συμβει δεν εξηγηται αλλιως τιποτα δεν μου θυμιζει τα μυστικα των 2 προηγουμενων χρονων....
Το μονο που εχω να πω για το σημερινο επεισοδιο....
Ευα- Θεα : respect : : respect : ..... μου περασες τον πονο της κ την απογνωση της
Λουκας-νομιζω πως επεστρεψε....αλλα με αυτους να μην το εχουμε κ σιγουρακι
Δαφνη- για πολλες.... Fskl Fskl δλδ Ελεοςςς .....που τον εκρυβες τετοιον πικροχολο χαρακτηρα..... Εχω αρχισει να πιστευω πως τα καλυτερα περασαν ανεπιστρεπτη
..

ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 10:57 pm

το επεισοδιο καλο κυριως για τη σκηνη στεφανου μελιτας...ειχαμε και καιρο να δουμε σκηνες...επιτελους...αληλουια... runaround

τη σκηνη την λατρεψα...
η μελιτα πηγε στην ευα για να της συμπαρασταθει και πολυ καλα εκανε...αλλωστε δεν ηταν ουτε υπερβολικη ουτε τιποτα...απλως της ειπε οτι την καταλαβαινει γιατι ειχε περασει ακριβως και εκεινη το ιδιο....
αυτο ακριβως περιμενα απο τη μελιτα που ειναι ψυχη...

αλλα αυτο που κραταω ειναι το υφος του στεφανου μολις ειδε τη μελιτα...και ενω ηταν ετοιμος να φυγει εμεινε...
με ποση αγαπη την κοιτουσε;;;με ποσο θαυμασμο;;
το βλεμμα του ελεγε <αυτη ειναι η γυναικα που αγαπω...>δεν επαιρνε το βλεμμα του ουτε στιγμη απο πανω της...λιωνωωωω... inlove

και μετα οταν πηγε να φυγει η μελιτα εφυγε και ο στεφανος μαζι της....και επιτελους εμειναν οι δυο τους...
εκεινος μεσα στον πονο του και την αγωνια του σκεφτηκε να ρωτησει τη μελιτα για το κομμωτηριο...γιατι τον ενδιαφερει ο,τι εχει να κανει με τη ζωη της μελιτας....
η ζηλεια εκ μερους της μελιτας με το <καλη σου> και οι εξηγησεις του στεφανου <δεν ειναι καλη μου>τελειες.....

ειδα ενα στεφανο να ζηταει απο τη μελιτα ενα σημαδι συμπαραστασης...
<ειναι και δικο μου το παιδι>
σαν να ζητουσε να τον παρηγορησει....
της μιλησε και για το παιδι που εχασαν αλλα η μελιτα του εκοψε τη συζητηση....απολυτα λογικο...την ποναει το θεμα....

ποσο μου αρεσε η σκηνη..... inlove
αλλα θα μου αρεσε περισσοτερο αν εβλεπα τη μελιτα λιγοτερο αποστασιοποιημενη...ειναι φανερο οτι προσπαθει να αμυνθει....για αυτο και αυτη η σκληρη της αντιμετωπισει ως προς το στεφανο....
θα ηθελα ομως εκεινη τη στιγμη να μαλακωσει λιγο και εκεινη....

ειναι φανερο οτι τον αγαπαει...φανηκε και απο τη συζητηση της με την αμαλια....
ποναει για εκεινον αλλα μπροστα του παριστανει την αδιαφορη...
γιατι ρε μελιτα;;;; Synelthe

κατα τ'αλλα:

συμφωνησα με τη νορα...
οσα εχουν γινει ανηκουν στο παρελθον αλλα κανεις δεν τα εχει ξεχασει
(ουτε εκεινοι ουτε οι τηλεθεατες sisi )
απλως ολοι προσποιουνται οτι ειναι μια χαρουμενη πaρεα η οποια ομως εχει πολλα απωθημενα....

λιακος-ρουσσος:

<σε τι κοσμο ζουμε;>

λιακο δεν σε παρεξηγω....σιγουρα φταιει το αλτσχαιμερ...θεριζει σε αυτες τις ηλικιες.... sisi

1ον)εσυ εθαψες τη γυναικα σου κατω απο τις τριανταφυλλιες και μιλουσες στα ανθη.....
2ον)ο γιος σου ειχε κανει του κοσμου τις λαμογιες αναμεσα στις οποιες ηταν και η μολυνση των εργοστασιων εξαιτιας της οποιας πεθαναν παιδια....
3ον)η παρεα ευθυνεται για το θανατο ενος 15 χρονου ο θανατος του οποιου φροντισαν να συγκαληφθει με τις ευλογιες του συνομιλητη σου (του ρουσσου)

ε...αυτος ειναι ο κοσμος που ζειτε.....

το χαλασμενο τηλεφωνο

εγω πιστευω οτι μιλουσαν
στεφανος-αντιγονη και
νταιζη-εριετα;;; ^^

εκτος αν ο καθενας μιλουσε αλλου για αλλου....και εμεις ψαχνομαστε αδικως παλι...δεν θα ειναι και η πρωτη φορα...

νομιζω οτι μπορει ο μπελλος να βρισκεται πισω απο την απαγωγη...με μονο σκοπο του να ενοχοποιησει τη νταιζη... scratch

αυτα...
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Τρι Οκτ 19, 2010 11:21 pm

απλα καλο το επεισοδιο
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από hionati Την / Το Τετ Οκτ 20, 2010 1:38 am

anastasia20 έγραψε:το επεισοδιο καλο κυριως για τη σκηνη στεφανου μελιτας...ειχαμε και καιρο να δουμε σκηνες...επιτελους...αληλουια... runaround

τη σκηνη την λατρεψα...
η μελιτα πηγε στην ευα για να της συμπαρασταθει και πολυ καλα εκανε...αλλωστε δεν ηταν ουτε υπερβολικη ουτε τιποτα...απλως της ειπε οτι την καταλαβαινει γιατι ειχε περασει ακριβως και εκεινη το ιδιο....
αυτο ακριβως περιμενα απο τη μελιτα που ειναι ψυχη...

αλλα αυτο που κραταω ειναι το υφος του στεφανου μολις ειδε τη μελιτα...και ενω ηταν ετοιμος να φυγει εμεινε...
με ποση αγαπη την κοιτουσε;;;με ποσο θαυμασμο;;
το βλεμμα του ελεγε <αυτη ειναι η γυναικα που αγαπω...>δεν επαιρνε το βλεμμα του ουτε στιγμη απο πανω της...λιωνωωωω... inlove

και μετα οταν πηγε να φυγει η μελιτα εφυγε και ο στεφανος μαζι της....και επιτελους εμειναν οι δυο τους...
εκεινος μεσα στον πονο του και την αγωνια του σκεφτηκε να ρωτησει τη μελιτα για το κομμωτηριο...γιατι τον ενδιαφερει ο,τι εχει να κανει με τη ζωη της μελιτας....
η ζηλεια εκ μερους της μελιτας με το <καλη σου> και οι εξηγησεις του στεφανου <δεν ειναι καλη μου>τελειες.....

ειδα ενα στεφανο να ζηταει απο τη μελιτα ενα σημαδι συμπαραστασης...
<ειναι και δικο μου το παιδι>
σαν να ζητουσε να τον παρηγορησει....
της μιλησε και για το παιδι που εχασαν αλλα η μελιτα του εκοψε τη συζητηση....απολυτα λογικο...την ποναει το θεμα....

ποσο μου αρεσε η σκηνη..... inlove
αλλα θα μου αρεσε περισσοτερο αν εβλεπα τη μελιτα λιγοτερο αποστασιοποιημενη...ειναι φανερο οτι προσπαθει να αμυνθει....για αυτο και αυτη η σκληρη της αντιμετωπισει ως προς το στεφανο....
θα ηθελα ομως εκεινη τη στιγμη να μαλακωσει λιγο και εκεινη....

ειναι φανερο οτι τον αγαπαει...φανηκε και απο τη συζητηση της με την αμαλια....
ποναει για εκεινον αλλα μπροστα του παριστανει την αδιαφορη...
γιατι ρε μελιτα;;;; Synelthe

κατα τ'αλλα:

συμφωνησα με τη νορα...
απλως ολοι προσποιουνται οτι ειναι μια χαρουμενη πaρεα η οποια ομως εχει πολλα απωθημενα....

λιακος-ρουσσος:

<σε τι κοσμο ζουμε;>

λιακο δεν σε παρεξηγω....σιγουρα φταιει το αλτσχαιμερ...θεριζει σε αυτες τις ηλικιες.... sisi

1ον)εσυ εθαψες τη γυναικα σου κατω απο τις τριανταφυλλιες και μιλουσες στα ανθη.....
2ον)ο γιος σου ειχε κανει του κοσμου τις λαμογιες αναμεσα στις οποιες ηταν και η μολυνση των εργοστασιων εξαιτιας της οποιας πεθαναν παιδια....
3ον)η παρεα ευθυνεται για το θανατο ενος 15 χρονου ο θανατος του οποιου φροντισαν να συγκαληφθει με τις ευλογιες του συνομιλητη σου (του ρουσσου)

ε...αυτος ειναι ο κοσμος που ζειτε.....

το χαλασμενο τηλεφωνο

εγω πιστευω οτι μιλουσαν
στεφανος-αντιγονη και
νταιζη-εριετα;;; ^^

εκτος αν ο καθενας μιλουσε αλλου για αλλου....και εμεις ψαχνομαστε αδικως παλι...δεν θα ειναι και η πρωτη φορα...

νομιζω οτι μπορει ο μπελλος να βρισκεται πισω απο την απαγωγη...με μονο σκοπο του να ενοχοποιησει τη νταιζη... scratch

αυτα...

συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!
δικο σου oscar
εδω υπαρχει ενας ερωτας ΜΕΓΑΛΟΣ!!! Love! Love! Love!
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Οκτ 20, 2010 1:41 am

sarita έγραψε:Δεν ξερω τι να το ψηφισω?Παναθλιο?Αθλιο?Μετριο?Καλο?Πολυ μπερδεμα ας σχολιασω και αποφασιζω στο τελος.

Οταν ειχα διαβασει πριν καποιες μερες στο ζαπινγκ τα προσεχως και διαβασα για την απαγωγη σταυροκοπηθηκα και ελεγα Δοξα τον Θεο Παναγιτσα μου θα δουμε επιτελους ευα και παρεα.

Μαλλον προλαβα να χαρω και απο εδω και στο εξης δεν προκειται να το ξαναπαθω αλλα θα εφαρμοσω την γνωστη ρηση του λαου μας "οπου ακουω πολλα κερασια θα κρατω μικρο καλαθι"

Η εισαγωγη εξαιρετικη με μια ξυλα ΘΕΑ-ΑΝΥΠΕΡΒΛΗΤΗ και επιτελους να βλεπω και λιγη συμμετοχη της μαριλιας

.Μου εβγαλε η ευα ολη της την απογνωση αγωνια και απελπισια.Τελικα δεν χρειαζονται πολλα πραγματα για να αποδειξεις οτι εισαι ΗΘΟΠΟΙΟΣ με ταλεντο.Αρκουν οι εκφρασεις του προσωπου.Αυτο μονο τα λεει ολα.

Ηταν ιδεα μου η πηγε να την αγκαλιασει ο στεφανος αλλα η ευα ορμηξε στον λουκα?

Ελιωσα με την μαριλια που της φιλαγε την πλατη και την χαιδευε για να την ηρεμησει.ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΛΗ ΜΑΡΙΛΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ?

Και αμεσως μετα ελιωσα με τον μπομπιρα.Τι παιδι τι μαγουλακια το εχω ερωτευτει. inlove

Και εκει που ερχομαι και λιωνω με τον αγγελο μου πετανε τον σατανα και τα νευρα μου κροσσια.Ειλικρινα εχω κουραστει πια με την νταιζη τα ιδια και τα ιδια καμμια αλλαγη.

Και ερχεται η στιγμη που αναθαρρευω και μολις βλεπω τον λατρεμενο αγαπημενο αστυνομο παναγιωτη και λεω ερχεται η ευα μου πετανε την αφανα και αρχιζω να βριζω.

ΚΑΛΕ Η ΕΥΑ ΚΑΙ Η ΑΠΑΓΩΓΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΟΧΙ Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΜΙΑΣ ΞΕΜΜΑΛΙΑΣΜΕΝΗΣ.ΕΛΕΟΣ.

Οπου το μελιτακι δεν ειχε τα κοτσια να παει μονο του στην ευα.Αλλα χρησιμοποιησε τον νικολα για να μπει.

Και οχι οτι την πηρε ο πονος για την ευα αλλα για να δειξει οτι ειναι κιουρια στον στεφανο.Εκτος και αν ειναι αλληθωρη γιατι υποτιθεται οτι πηγε να σταθει στην ευα αλλα κοιταζε τον στεφανο

.Και συγνωμη δηλαδη τι ειπε αν θελησεις ποτε να μιλησεις ειμαι εδω.Ρε μελιτα να σαι καλα με εκανες και γελασα xoxo

Ημαρτον χριστε μου τι αλλο θα ακουσω imarton

Γιατι κανεις δεν την εδιωξε και καλα την ευα δεν την κατηγορω μας εδειξε τι σκαλες ανωτερη ειναι απο την μελιτα αλλα γιατι ολοι οι αλλοι την αφηναν να λεει αυτες τις βλακειες?

Και μετα εχουμε τον στεφανο που τοσο πολλη αγωνια εχει πως ειναι ο ερωτας της ζωης του που την ρωτησε για το κομμωτηριο.Αλλο γελιο εκει.Και μια μελιτα να προσπαθει να μαθει τα φωνηεντα.Καλε εχουμε και αλλα ας της το πει καποιος.

Ειχαμε και σκηνη ηλια-ρουσσου που προσπαθουν να μας θυμισουν παλιες καλες εποχες αλλα εγω πραγματικα δεν ικανοποιουμε με τετοια δολωματα.Παρολαυτα συμπαθεστατη σκηνη. Απο την οποια εισεπραξα αλλο ενα ανεκδοτο απο τον ρουσσο οτι η μελιτα ακομα τρεμει για την νεφελη της μετα την απαγωγη.Καλε ναι τοσο πολυ τρεμει που την αφηνε συχνα πυκνα για να κυλιστει στα πατωματα, να πιει, να πατησει ανθρωπο.Τοσο αγχος το κοριτσι για την κορη της.

Μετα ειδα το κλουβι με τις τρελλες.
Την συζητηση αμαλιας-Μελιτας.
Εχουμε ξεφυγει εντελως?Τι β'πληθυντικος ηταν αυτος απο την αμαλια?Ευκαιρια να ξανανενωθειτε?Απο που και ωσπου η μελιτα να ενωθει με την παρεα.
ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΚΕΙ.ΝΑ ΤΟ ΖΩΓΡΑΦΙΣΩ ΜΗΠΩΣ?

Μετα ειχαμε την υπεροχη σκηνη στεφανου-αντιγονης.Εναν στεφανο να σπαραζει και μια εκπληκτικη ερμηνεια απο την αντιγονη.

Μετα ειχαμε το μουσικο διαλειμμα στο οποιο βαρεθηκα.

Ειχαμε μια ωραια σκηνη με τον κουκλο χρηστο και τον στεφανο.Και τον παπαρατσι να βγαζει φωτογραφιες.Και ελεγα τι μου ελειπε τι μου ελειπε?Αντε βρε καλωσηρθες παλι.

Ειχαμε μια κουβεντα να την πω?Χρωσταμε της μιχαλους να το πω?Η αμαλια στον κοσμο της παρανοιας και ο πετρος στον κοσμο της ειρωνιας.Το ποσο μου αρεσε ο πετρος σε αυτη τη σκηνη δεν λεγεται.Κατα τα αλλα η αμαλια με τρελλανε.Καλε αν την απηγαγαν εκεινη λυτρα θα εδιναν οι απαγωγεις για να την στειλουν πισω.

Επιτελους μια υπεροχη σκηνη λουκας-νορα.Μετα απο καιρο οι ηρωες που ξεραμε επεστρεψαν στη γη.Το ποσο θα διαρκεσει με φοβιζει τελος παντων.

Η δαφνη βεβαα δεν λεει να μας κανει την τιμη να κατεβει στον πλανητη μας και η παρανοια της συνεχιζεται με τον νικολα.Δαφνη μου εισαι για πολλα χαστουκια αλλα δεν ειναι του παροντος.

Ειχαμε σκηνη στεφανου νταιζης και εγω γελασα με τον μπελλο οπως τον κοιταζε.Σαν να εκανε ταμα εκεινη την ωρα στην παναγια της τηνου να την σκοτωσει για να τον βγαλει απο τον κοπο και να φωναζω και εγω σαν την τρελλη καντο καντο.Αλλα μπα που τετοια τυχη?

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΛΕΙΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΘΕΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΕΥΑΣ-ΔΑΦΝΗ ΠΟΥ ΝΑΙ ΕΙΔΑ ΛΥΓΜΟ ΝΑΙ ΕΙΔΑ ΣΠΑΡΑΓΜΟ ΝΑΙ ΕΙΔΑ ΔΑΚΡΥ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.

Και τελικα μονο για αυτην θα κανω υπερβαση και θα το ψηφισω μετριο και πολυ του ειναι.

ΥΓ:ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΥΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ

ΥΓ2:ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΕΛΙΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.

Α!Και να μην ξεχασω την υπεροχη σκηνη του παναγιωτη στον ταφο του σταυριδη.Αστο καλο με συγκινησε.Αυτα.

oscar Στις γνωστες αγνωστες.

Sarita to the point που λενε και οι αγγλοσαξωνες! oscar

Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Οκτ 20, 2010 8:26 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
LIBRA έγραψε:
Η ΑΜΑΛΙΑΕπεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Smiley-pinocchio-liar ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΤΗ ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗ ΧΟΛΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΑ! ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ!!!

Συμφωνώ σε όλα!!!

Για το ανωτέρω όμως θέλω να προσθέσω ότι η Αμαλία έδωσε απλώς μαθήματα στην κόρη της. Έχεις μείνει χωρίς φίλους και τώρα που η συμμορία έγινε παρέα μια και χαλασε ο απόλυτος είναι ευκαιρία, εκμεταλλεύσου τον πόνο της Εύας για να τα ξαναβρείτε..

Κλασσική Αμαλία

Η Αμαλία (συγχώρεσε με είδωλο) είναι για πολλές μπάτσες. Πριν 2-3μέρες έλεγε για τον Καιν και τον Αβελ, και την αμέσως επόμενη πήγε στους Καιν-Νόρα+Λουκά να ζητήσει χάρη και μετά στην Αβελ-Δάφνη για τον ίδιο λόγο. Και τώρα θα χρησιμοποιήσει τον πόνο μιας μάνας, για να βρει πάλι φίλους η κορούλα της? Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 17902

amoust έγραψε:Τα της απαγωγής και όλα τ' άλλα δεν τα σχολιάζω θασχολιάσω το μόνο ενδιαφέρον σημείο κατ' εμέ του επεισοδίου. Η επάνοδοςτου Λουκά. Δεν ξέρω που τον είχαν κρυμένο ή ναρκωμένο τόσο καιρό αλλάεπιτέλους αποφάσισε να πάρει πρωτοβουλίες. Ελπίζω να έχει συνέχεια καινα μην τον ξανακλείσουν σε κανένα μπουντρούμι. Άν μάλιστα στην σκηνήπου αποφάσισε να μπεί μπροστά για την παρέα - ότι έκανε δυο χρόνια τώρα- έριχνε και δυο χαστούκια στην Νόρα και την έφερνε στα συγκαλά της θαήταν τέλειο και ας με συγχωρήσει ο γυναικείος πληθυσμός τουφόρουμ.

ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ!
Αυτό που κάνει ξεχωριστό και αξιαγάπητο τον Λουκάείναι ο σεβασμός που δείχνει σε αυτούς που αγαπάει αλλα και μη. ΟΛουκάς θα προτιμούσε να του κοπεί το χέρι απο το να αγγίξει έστω καιμια τρίχα απο τα μαλλιά της Νόρας. Εδώ δεν χτύπησε ποτέ την Νταίζη, μεότι του έχει κάνει, θα το κάνει στην Νόρα??? Για κανένα λόγο δεν θα τοέκανε!!!!!

anastasia20 έγραψε:
(ουτε εκεινοι ουτε οι τηλεθεατες Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 621900 )

Η διαφορά της Νόρας και της παρέας (εκτός του Μάνου) με κάποιους άλλους (χαρακτήρες και τηλεθεατές Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 111438 ) είναι αυτή.
Δεν ξεχνάνε το παρελθόν και αναγνωρίζουν τα λάθη τους. Δεν είδα ποτέ την Νόρα να μηναναγνωρίζει τα λάθη της στο θέμα του Στέλιου και όχι μόνο, τον Νικόλαστο θέμα Ευας-Δάφνης ή την Ευα γενικά. Δεν είδα και ποτέ να μην ρίχνουνε το φταίξιμο στον εαυτό τους (αν και δεν φταίνε αυτοί για το θέμα του Φώτη) και δεν είδα ποτέ να μην χρεωνουν στον Μάνο τα λάθη του.
Πάντα μιλάνε για αυτά και τα έχουν υπερ-αναλύσει.
Δεν βρίσκω νοημα βέβαια στο να λένε και να ξαναλένε πράγματα τα οποίαέχουν λυθεί και προσπεραστεί. Ο Νικόλας έκανε λάθος, το μετάνιωσε, ηΔάφνη τον συγχώρησε και τέλος. Θα πρέπει να το αναφέρουν συνέχεια??

Αλλοι είναι οι χαρακτήρες που ποτέ μα ποτέ δεν έχουν παραδεχτεί τα λάθη τους. Απο το πιο μικρό μέχρι το πιο μεγάλο.

Τέλος ας πω λίγο συνοπτικά και γω την γνώμη μου για το επεισόδιο:

- ο Λουκάκος επέστρεψε!!! Πάρα πολύ όμορφη σκηνή, με έναν Λουκά απο τα παλιά. Ετοιμος να θυσιαστεί για τους φίλους τους, για την αγάπη του Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 681539 Η Νόρα να θέλει να τον αγκαλιάσει, και αυτός να κλείνει τα μάτια Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 811901

-Υπερευγενικότατη η Ευα απέναντι στην άκλαφτη. Ετσι είναι... όταν είσαι μάνα, (έστω και αν δεν ήταν στη Μαρίλια), αυτά κάνεις. Δεν ξεκατινιάζεσαι πρίν και μετά την απαγωγή... Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 571703

- Ακλαφτη - Στέφανος: Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 191984 Ελεος έτσι?????

Η γυναίκα που ''αγαπάει'' - ''δεν έχει ανάσα μακριά της'' -κτλ, μόλις πρόσφατα έχασε το παιδί τους και ανα-κόπηκε, και αυτός βρήκε να την ρωτήσει αν δουλευει σε κομμωτήριο? Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 382640

Αν η αγάπη ήταν τόσο μεγάλη όσο πήγαιναν να μας την μπουκώσουν θα την ρώταγε τι κάνει, πως είναι, πως νιώθει....
Ο Νικόλας, η Νόρα, ο Λουκάς, η Ευα μέχρι και ο Λευτέρης, την ρωτήσανε πως είναι στην υγεία της... ο άντρας που την ''αγαπάει" δεν θα την ρωτήσει?? Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 103275

-Τέλος, η σκηνή με Δάφνη-Ευα ήταν ΤΕΛΕΙΑ! Απίστευτα δωσμένη και απο την Ξυλά, που όπως είπε και η Jessie, δεν έπαιζε αλλα το ζούσε (να παίρνουμε μαθήματα υποκριτικής) και μια επίσης εκπληκτική Γεωργόνη.
Αν και Λουκανορική ήταν ΜΑΚΡΑΝ η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 195890

Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Οκτ 20, 2010 10:11 am

amoust έγραψε:Τα της απαγωγής και όλα τ' άλλα δεν τα σχολιάζω θα σχολιάσω το μόνο ενδιαφέρον σημείο κατ' εμέ του επεισοδίου. Η επάνοδος του Λουκά. Δεν ξέρω που τον είχαν κρυμένο ή ναρκωμένο τόσο καιρό αλλά επιτέλους αποφάσισε να πάρει πρωτοβουλίες. Ελπίζω να έχει συνέχεια και να μην τον ξανακλείσουν σε κανένα μπουντρούμι. Άν μάλιστα στην σκηνή που αποφάσισε να μπεί μπροστά για την παρέα - ότι έκανε δυο χρόνια τώρα - έριχνε και δυο χαστούκια στην Νόρα και την έφερνε στα συγκαλά της θα ήταν τέλειο και ας με συγχωρήσει ο γυναικείος πληθυσμός του φόρουμ.

Δεν θα πώ τα αυτονόητα για τον Λουκά.. οτι δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο και ότι παρααγαπάει την Νόρα για να επιχειρήσει να την πειράξει (έστω και αν ξέρω οτι δεν το εννοείς και τόσο αρνητικά), επιτρέψτε μου να υποστηρίξω την Νόρα... Η Νόρα ό,τι και να έχει κάνει, όσο και αν έχει άδικο δεν αξίζει σε καμία περίπτωση χαστούκια απο κανέναν, πόσο μάλλον απο τον Λουκά.... Είδη έχει φάει πολλά απο την ζωή, δεν χρειάζεται και άλλα....

anastasia20 έγραψε:
συμφωνησα με τη νορα...
Δεν τους είδα ποτέ σαν παρέα να προσποιούνται, ίσα ίσα πάντα παραδέχονταν τα λάθη τους και δεν περιφανεύτηκαν ποτέ για αυτά.... Όσο για τα απωθημένα που λές, εγώ βλέπω οτι αυτά τα παιδιά ξεπέρασαν αυτά που τους χωρίζουν και έδωσαν προταιρεότητα σ'αυτά που τους ενώνουν... Είχαν τα κότσια και ζήτησαν συγγνώμες, μετάνιωσαν και έδωσαν βάση στην φιλία τους... αλί σε αυτούς που δεν μπορούν....

anastasia20 έγραψε:3ον)η παρεα ευθυνεται για το θανατο ενος 15 χρονου ο θανατος του οποιου φροντισαν να συγκαληφθει με τις ευλογιες του συνομιλητη σου (του ρουσσου)
Μια παροιμία μόνο-->
"Αλήθεια που χρειάζεται απόδειξη είναι μισή αλήθεια." και όποιος κατάλαβε κατάλαβε....

Καρ-Mik έγραψε:
-Τέλος, η σκηνή με Δάφνη-Ευα ήταν ΤΕΛΕΙΑ! Απίστευτα δωσμένη και απο την Ξυλά, που όπως είπε και η Jessie, δεν έπαιζε αλλα το ζούσε (να παίρνουμε μαθήματα υποκριτικής) και μια επίσης εκπληκτική Γεωργόνη.
Φοβερή σκηνή απο άποψη υποκρητικής αλλά και γενικότερα... Με συγκίνησε και εμένα η Εύα - Ξυλά... Έβγαλε πραγματικό πόνο και όταν μιλούσε για τον Αγγελούκο ήταν τοσο μα τόσο ΜΑΝΑ....

Καρ-Mik έγραψε:Αν και Λουκανορική ήταν ΜΑΚΡΑΝ η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 195890 Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 195890
Συμφωνώ Efxi Μου άρεσαν και εμένα τα άτιμα...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Οκτ 20, 2010 10:15 am

Ezantakou έγραψε:
anastasia20 έγραψε:3ον)η παρεα ευθυνεται για το θανατο ενος 15 χρονου ο θανατος του οποιου φροντισαν να συγκαληφθει με τις ευλογιες του συνομιλητη σου (του ρουσσου)
Μια παροιμία μόνο-->
"Αλήθεια που χρειάζεται απόδειξη είναι μισή αλήθεια." και όποιος κατάλαβε κατάλαβε....

Αχ, αυτό δεν το είδα!
ΑΝ και το χω ξανασχολιάσει, ξανααπορώ πως η παρέα ευθύνεται για τον θάνατο του!???? Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 17902 Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 17902

Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Οκτ 20, 2010 10:46 am

αρια μου η τρελλη ξεχασα να σε ευχαριστησω για το oscar και φυσικα αναταποδιδω και σε εσενα oscar Flkia
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Οκτ 20, 2010 10:47 am

Έχω την εντύπωση ότι ο amoust δεν μιλούσε κυριολεκτικά όταν έλεγε για τα χαστούκια. Μάλλον κάτι σε Synelthe μου έκανε εμένα..

Επεισόδιο 421 - Ημερομηνία 19-10-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Οκτ 20, 2010 12:14 pm

Το επεισοδιο.... Ναι.... "Απαγωγης συνεχεια..."

"Η Μητερα"

Θα ελεγα οτι η Ευα αχνοφαινοταν στο επεισοδιο αλλα στο λιγο που την ειδαμε εκανε αισθητη την παρουσια της! Η πρωτη σκηνη ηταν πολυ δυνατη και για να πω την αληθεια δεν μου εκανε εντυπωση που στραφηκε στο Λουκα μετα το τηλεφωνημα, απο τους δυο αντρες που ηταν διπλα της ειναι ο μονος που της σταθηκε πραγματικα....
Κορυφαια σκηνη του επεισοδιου αυτη με τη Δαφνη στο δωματιο του Αγγελου... : respect : : respect : Και οι δυο γυναικες ηταν πολυ καλες συγκινηθηκα απιστευτα....
Θα συμφωνησω με τη Μαρια χαθηκε να κραταει ενα παιχνιδι και να πει οτι ειναι το αγαπημενο του -εκεινο το μπλε μαγο κατα προτιμηση- παλι ρουχαλακια...

"Ο πατερας"

Ωραια η αντιδραση του μετα το τηλεφωνημα αλλα δεν με πειθει οτι ποναει για το παιδι του.... Ακομη και στη σκηνη με την Αντιγονη στην οποια ηταν και οι δυο μοναδικοι μου φανηκε οτι τον πληγωνε περισσοτερο οτι η μανα του μπορει να ειχε απαγαγει το παιδι παρα το ιδιο το γεγονος της απαγωγης...
Ζητησε τη βοηθεια του Χρηστου κι εκεινος δεχτηκε να το βοηθησει "για το παιδι" και μπραβο του! Του ξεκαθαρισε ομως οτι δεν αλλαζει τιποτα... Κατι μου λεει οτι ο φωτογραφος πισω απο τη γλαστρα ειναι η Αννα!
Πριν ψαρεψει ο Χρηστος τη Νταιζη επρεπε να τη φοβισει λιγο ο Στεφανος... Κατα ποσο ιδρωσε το αυτι της Νταιζαρας δεν ξερω....

"Η αδερφη"

Απο ολες τις ατακες που μποροουσε να πει μια κορη στη μανα της τη στιγμη που εχουν απαγαγει τον αδερφο της εσεις σκεφτηκατα να βαλετε τη Μαριλια να μαγειρεψει;; Χαθηκε μια αγκαλια κατι; Δεν τελειωσε ακομη το "θριλερ" της απαγωγης και θελω να πιστευω οτι θα δουμε κι μια ουσιαστικη σκηνη αναμεσα σε μητερα και κορη!
* Οταν ακουσα τη Μαριλια να λεει πως μαγειρεψε ρωτησα "Τι εφτιαξε κολοκυθακια;" Τελειως ακυρη σκηνη!
* Μονο ο στυνομυκουλης εφαγε τελικα!

"Η μονη που καταλαβαινει πως νιωθει η Ευα"

Ποια ειναι η μονη που καταλαβαινει πως νιωθει η Ευα; Η Μελιτα ειναι η μονη που καταλαβαινει πως νιωθει η Ευα! Το εμπεδωσαμε! Ενταξει πηγε απο το σπιτι, ενταξει ειπε "ειμαι η μονη που ξερω πως νιωθεις" -καπως ετσι- κοιταζοντας λοξα και το Στεφανο ο οποιος την καμαρωνε Fskl ειπε και το κορυφαιο στην Ευα να της τηλεφωνησει αν θελει να μιλησει με καποιον που πραγματικα καταλαβαινει πως νιωθει..... Ειλικρινα μπορει η Μελιτα να ειχε τις καλυτερες προθεσεις οταν πηγε στην Ευα, το πιστευω, αλλα αν ημουν η Ευα θα πιστευα οτι με δουλευει... Η Ευα βεβαια την ευχαριστησε για το ενδιαφερον της και μπραβο!
Ο Στεφανος παλι την εβγαλε απο την πισω πορτα για να τη ρωτησει αν οντως δουλευει σε κομμωτηριο και να τις υπενθυμησει πολλακις οτι ειναι και δικο του παιδι... Hello το ξερουμε γιατι επαναλαμβανεσαι; * σηκωνει τα χερια ψηλα *
Ειναι απο τις λιγες φορες που συμφωνησα με τη Μελιτα φιλε το παιδι σου εχουν απαγαγει συντονισου με την κατασταση και ασε τα γκομενιλικια!

"Οι θειοι"

Η Νταιζη το ειχε ξεχασει οτι ο μικρος ειναι ανηψιος της! Ο Μπελλος της το θυμησε και κατι μου λεει οτι την ψαρευε για να δει τις αντιδρασεις της... Κατι μου λεει οτι ο Μητσος υποψιαζεται τη γυναικα του για την απαγωγη και κατι μου λεει επισης πως μπορει να κανει και λαθος!

"Ο γιατρος της οικογενειας"

Μετα της συζυγου.... Τελευταια με τρωει το χερι μου να πλακωσω τη Δαφνη στο ξυλο! Δεν ξερω ποσο βαρυ ειναι το χερι της αλλα και το δικο μου δεν παει πισω! Kotsides Για ονομα του Θεου τι της ειπε ο ανθρωπος να μην μιλησει στους δημοσιογραφους! ΕΛΕΟΣ! Το βλεμμα της ειχε μια κακια που δεν θυμιζε σε τιποτα Δαφνη....

"Οι δικηγοροι της οικογενειας"

Η πρωτη σκηνη ηταν ολιγον "αλλα λογια να αγαπιομαστε"! Η Νορα το εριξε στους χρισμους το ειχε ξαναπαθει αυτο αν θυμαμαι καλα την περιοδο που ειχε αρρωστησει ο Μαριος, τοτε το ελεγε για την "καταρα" της Δεσποινας, τωρα λεει για την Εδεμ, τα συμπτωματα ειναι γνωστα... Ο Λουκας το γυραναγε στα δικα τους... Ωραια ξεκινησε και ελπιζω αν το πιασουμε απο κει να ακουσουμε και καμια συζητηση -ξερετε τη γνωστη συζητηση....
Μου αρεσαν πολυ και στου Ρουσσου ο Λουκας προτεινε τη Νορα κι η Νορα το Λουκα, ενα πανικο διακρινω στην ατμοσφαιρα...!
Η αγαπημενη μου ειναι η τελεταια στο γραφειο τους inlove Μετα απο καιρο ειδα το Λουκα και τη Νορα που αγαπησα και περιμενω την αγκαλια που μου χρωστανε απο χθες!

"Ο παππους Ηλιας"

Με τον παλιο-καινουριο φιλο του! Πολυ ωραια η συζητηση για τα περασμενα μεγαλεια -και διηγωντας τα να κλαις- αλλα για μενα ηταν λιγο ακαιρη, θα την προτιμουσα μετα την απαγωγη ή σε λιγοτερη εκταση, παντως δεν με ενοχλησε ιδιαιτερα...

"Οι ομοιοπαθουντες"

Η Αμαλια μια παρακρουση την εχει παθει τολμω να πω... Το σχολιο του Πετρου για το μπιστολακι δεν ηταν τοσο τραγικο στο κατω κατω για κομμωτρια πηγε η κορη της οχι για τιποτ'αλλο... Ο Ρουσσος συμφωνησε να στειλει προστασια στη Μελιτα -αφου συνεννοηθει μαζι της, ποτε δεν ξερεις με αυτο το παιδι- για να ηρεμησει η Αμαλια(?) Μηπως φοβαται κι αυτος για κατι;

"Τα γυρω γυρω"

ΚΟΥΚΛΟΣ ο Αγγελος! inlove
Συγκινητικος ο Παναγιωτης στον ταφο του Σταυριδη! Aww
Οσο για το μουσικο διαλειμμα που προσπαθουσα να βγαλω ακρη τι ελεγαν οι τεσσερις υποπτοι (?) τι να πω... ΤΙΠΟΤΑ!

Υ.Γ. Μετριο κι απο μενα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης