Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap48% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 48% 
[ 32 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap6% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 66

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 7:52 pm

Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ...

Αγαπημένα μου Εδεμοφανάκια επέστρεψα....έχω χάσει περίπου επεισόδια μιας εβδομάδας ( μην τα ρωτάτε ) είδα δυο - τρία για να μπω στο κλίμα , αποσπάσματα απο το χθεσινο ( νομίζω όλες καταλάβατε τι απόσπασμα είδα )....ΕΛΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΑ και αυτά είχα να τα πω πολύ καιρό!
Το σχολιο μου δεν είνια σε μορφή έκτακτου...απο αύριο κανονικά στο καθήκον...απλά να πω ότι:

Η Ξυλά έχει δώσει ρεσιτάλ κυριολεκτικά...με συγκίνησε πολύ όπως επίσης και Σταύρου , Χήναρη , Παπαδημητρίου ...και οι γνωστοί άγνωστοι....γενικά ο όλος πανικός με το παιδί έχει αποδοθεί ΑΨΟΓΑ με πολύ δυνατές σκήνες....

Όσο για πεδιλάκι - μύγα τις απόψεις μου τις ξέρετε Sleep

Επίσης πρόοδο - υποκριτικά εννοώ κια όχι αν χαρακτήρας - έχει σημειώσει ο Τέρης...τι να πω....πολύ καλύτερος πα΄ντως απο τα πρώτα επεισόδια...

Εριέττα συμπαθητική...θα δούμε και τι μέλλει γενεσθαι με αυτή!

ΝΌΡΑ - ΛΟΥΚΑΣ....
kyma τΗ ΜΠΑΚΛΑΒΟΣΟΚΟΛΑΤΊΝΑ την ακούσατε έτσι?????? Πραγματικά ανυπομονούσα για αυτό το γεγονός !!!! Επιτέλους....ΜΠΕΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το σημερινό δεν ήταν και τόσο δυνατό επεισόδιο...ΟΜΩΣ έχω να πω πως διάβασα τους σχολιασμούς όλων σας για τα προηγούμενα επεισόδια για να πάρω μια μικρή γεύση και αυτοί ήταν ο΄ντως ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΙ!!!!!

Αυτά τα λίγα για την επιστροφή μου! Απο αύριο έκτακτα!!!!! Μου λείψατε πολύ κοριτσάκια μου!

Ααααα!!!! Επιστροφή σε Λουκονορικό Χωριουδάκι!!!! Heart2
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 7:56 pm

Το επεισόδιο μπήκε καθαρά για να επιμηκυνθεί η σειρά των επεισοδίων της απαγωγής και δεν προσέφερε τίποτα – επεισόδιο filler και επιτηδευμένες ερμηνείες από Χηνάρη και Ξυλά. Φυσικά δεν μου άρεσε καθόλου το ότι δεν είχε συμμετοχή η Μελίτα!!!
Ως προς το σκηνικό με την Νταίζη, οπωσδήποτε ήταν αυθάδες από μέρους της να πάει να ζητήσει το δίκιο της από την οικογένεια του Άγγελου που αυτήν την στιγμή αγωνιά για το παιδί, αλλά φυσικά και η Δάφνη ήταν απαράδεκτη που την χαστούκισε. Εξάλλου αστυνομικός υπήρχε μέσα στο σπίτι και έπρεπε να απευθυνθεί σε αυτόν για να τη βγάλει έξω.
Πιστεύω την Νταίζη που λέει ότι δεν έχει σχέση με την απαγωγή. Επίσης για μία ακόμα φορά κατάφερε να εκθέσει πολύ άσχημα τον Στέφανο.
Ευτυχώς ξαναρχίζει να κινείται η ιστορία της κλίκας των 6 (Ρούσσου, Λύτρα, Λαζαρίδη, Χατζηβασιλείου πατέρα, Χατζηβασιλείου γιου, βιολογικού πατέρα Εριέττας) που είναι πολύ ενδιαφέρουσα. Ο Ρούσσος αρνείται πεισματικά τα πάντα αλλά αν μέχρι τώρα είχε να αντιμετωπίσει απλώς φήμες και ξεφτισμένες μνήμες, τώρα έρχεται αντιμέτωπος με ένα ντοκουμέντο (την φωτογραφία) το οποίο φυσικά δεν μπορεί να διαστρεβλώσει. Ο Ρούσσος θα είναι το τελευταίο κάστρο που θα πέσει ως προς την αποκάλυψη του τι συνέβη τότε προφανώς γιατί ντρέπεται γι' αυτό.
Ίσως η Κατερίνα είναι η πέμπτη της παρέας του Λευτέρη (Λευτέρης, Μπέλλος, Βέρα, Άννα) οπότε μένει να βρούμε το έκτο μέλος.
Η συζήτηση Μπέλλου – Λευτέρη έδειξε πόση οικειότητα έχουν αυτοί οι δύο καθώς και ότι ο Μπέλλος έχει πλήρη επίγνωση του τι εστί Νταίζη. Πάντως η ατάκα του ότι η Νταίζη και ο Λουκάς ευθύνονται που διαλύθηκε μια μεγάλη ιστορία αγάπης (η δική του και της Νόρας) με προβλημάτισε πολύ. Δεν αμφισβητώ ότι αυτός ήταν φουλ ερωτευμένος με την Νόρα αλλά από αυτό το σημείο μέχρι να πιστεύει ότι ζούσε με την Νόρα μια μεγάλη ιστορία αγάπης υπάρχει τεράστια απόσταση. Ο Μπέλλος έχει εν προκειμένω διαστρεβλωμένη εικόνα της πραγματικότητας και δεν ξέρω πού θα τον οδηγήσει αυτό.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:01 pm

Το ευχαριστήθηκα το επεισόδιο, ήταν πιό πολύ στο κλίμα της απαγωγής, και μου αρεσε πολύ ο τρόπος που μιλάει με τον απαγωγέα στο τηλέφωνο ο Στέφανος, με ψυχραιμία αλλά και με ένα αδιόρατο τρέμουλο της φωνής του που δείχνει πόση προσπάθεια κάνει.... Μου άρεσε ο Ηλίας και η Αγγέλα που δεν ξεχνάνε οι ίδιοι τις τύψεις τους, τι κι αν οι άλλοι δεν τους κατηγορούν για τίποτε...
Η Νταίζη πολύ καλή σήμερα στη σκηνή με το Χρήστο, και με τον αστυνόμο, το θράσος της όμως δεν έχει όρια να πάει να πετάξει το δηλητήριό της στο βασανισμένο σπίτι της Αγγέλας... Μπράβο Δάφνη για το χαστούκι, της χρειαζόταν... Καταλαβαίνω την Εύα που συγχίστηκε με όλ'αυτά, αλλά ας μην είναι τόσο απόλυτη στην κριτική της , κι ο δικός της μπαμπάς δεν είναι μπουμπούκι, ούτε ο έρωτας της ζωής της ακριβώς αγγελούδι....
Μου άρεσε πάρα πολύ η σκηνή μεταξύ Εριέττας και Ρούσσου, και οι δύο καταπληκτικοί και η ατμόσφαιρα πολύ τέλεια. Σήμανε η ώρα των αποκαλύψεων για το Ρούσσο, να δούμε επιτέλους να καταρρέει το τείχος της σιωπής που είχε σηκώσει γύρω του τόσα χρόνια...
Η τελευταία σκηνή με τον Αγγελο στην οθόνη και το γκρό πλάν στο πρόσωπο της Εύας και το χέρι της να χαιδεύει το μωρό της , με τήν τόσο υποβλητική μουσική από πίσω, επίσης μιά πολύ σπέσιαλ σκηνή.... Γενικά ωραίο επεισόδιο, μόνο που ακόμη είμαστε τελείως ανίδεοι για το ποιός μπορεί να το έκανε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:04 pm

Η Εριέττα ρε παιδιά αναγνώρισε τον Ρουσσο αλλά όχι τον πατέρα της? Γιατί η φώτο απο όσο είδα είχε 6 άτομα.

Το επεισόδιο δν είχε Μελίτα? χαχαχαχαχαχαχαχαχα Καλο!! Δεν μου έλειψε αλλά έπρεπε να φανταστώ ότι για αυτό δεν εκνευρίστηκa xoxo

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:04 pm

Cancoon έγραψε:
Ευτυχώς ξαναρχίζει να κινείται η ιστορία της κλίκας των 6 (Ρούσσου, Λύτρα, Λαζαρίδη, Χατζηβασιλείου πατέρα, Χατζηβασιλείου γιου, βιολογικού πατέρα Εριέττας) που είναι πολύ ενδιαφέρουσα.

Διαφωνώ γενικότερα αλλά συγκεκριμένα για την 6αδα που αναφέρεις: αν ο Χ-βασιλείου (ο υιος όχι ο πατέρας) ήταν μέλος της, δε θα τον αναγνώριζε η Εριέττα?? Αυτή είπε ότι μόνο τον παππού της γνωρίζει στη φωτογραφία. Κάνω λάθος??
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:08 pm

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΤΑΣ???
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E

Θηλυκό Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ και να μην κανω τιποτα αλλο!!!

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1000010180593

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:09 pm

Lyn έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Ευτυχώς ξαναρχίζει να κινείται η ιστορία της κλίκας των 6 (Ρούσσου, Λύτρα, Λαζαρίδη, Χατζηβασιλείου πατέρα, Χατζηβασιλείου γιου, βιολογικού πατέρα Εριέττας) που είναι πολύ ενδιαφέρουσα.

Διαφωνώ γενικότερα αλλά συγκεκριμένα για την 6αδα που αναφέρεις: αν ο Χ-βασιλείου (ο υιος όχι ο πατέρας) ήταν μέλος της, δε θα τον αναγνώριζε η Εριέττα?? Αυτή είπε ότι μόνο τον παππού της γνωρίζει στη φωτογραφία. Κάνω λάθος??

Τι να σου πω. Ίσως είναι από αυτούς που δεν φαίνονται καθαρά ή ίσως δεν τον αναγνωρίζει γιατί είναι πολύ νέος. Όπως ο Ρούσσος βασίζεται στο ότι δεν μπορούν να τον ταυτίσουν με την εικόνα του στη φωτογραφία γιατί είναι πολύ νέος, μπορεί να ισχύει το ίδιο και για τον Περικλή. Εγώ πιστεύω ότι ο Περικλής ήταν σίγουρα μέλος της εξάδας.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:09 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Η Εριέττα ρε παιδιά αναγνώρισε τον Ρουσσο αλλά όχι τον πατέρα της? Γιατί η φώτο απο όσο είδα είχε 6 άτομα.

Το επεισόδιο δν είχε Μελίτα? χαχαχαχαχαχαχαχαχα Καλο!! Δεν μου έλειψε αλλά έπρεπε να φανταστώ ότι για αυτό δεν εκνευρίστηκa xoxo

Αναγνώρισε τον παππού της,ίσως γιατί αυτός εμπλέκεται και εδωσε το παιδί στο γιο του (κοριτσακι εφιάλτη),ήταν δε,και παρών στη δολοφονία του φυσικού μπαμπά της ή και ενεργότερα συμμετέχων σε αυτήν,εξ ου και της ζήτησε συγγνώμη προτού πεθάνει! Ο γιος Χατζηβασιλείου,μπορεί να ήταν αμέτοχος!
Υγ. soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:12 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο μπήκε καθαρά για να επιμηκυνθεί η σειρά των επεισοδίων της απαγωγής και δεν προσέφερε τίποτα – επεισόδιο filler και επιτηδευμένες ερμηνείες από Χηνάρη και Ξυλά. Φυσικά δεν μου άρεσε καθόλου το ότι δεν είχε συμμετοχή η Μελίτα!!!
Ως προς το σκηνικό με την Νταίζη, οπωσδήποτε ήταν αυθάδες από μέρους της να πάει να ζητήσει το δίκιο της από την οικογένεια του Άγγελου που αυτήν την στιγμή αγωνιά για το παιδί, αλλά φυσικά και η Δάφνη ήταν απαράδεκτη που την χαστούκισε. Εξάλλου αστυνομικός υπήρχε μέσα στο σπίτι και έπρεπε να απευθυνθεί σε αυτόν για να τη βγάλει έξω.
Πιστεύω την Νταίζη που λέει ότι δεν έχει σχέση με την απαγωγή. Επίσης για μία ακόμα φορά κατάφερε να εκθέσει πολύ άσχημα τον Στέφανο.
Ευτυχώς ξαναρχίζει να κινείται η ιστορία της κλίκας των 6 (Ρούσσου, Λύτρα, Λαζαρίδη, Χατζηβασιλείου πατέρα, Χατζηβασιλείου γιου, βιολογικού πατέρα Εριέττας) που είναι πολύ ενδιαφέρουσα. Ο Ρούσσος αρνείται πεισματικά τα πάντα αλλά αν μέχρι τώρα είχε να αντιμετωπίσει απλώς φήμες και ξεφτισμένες μνήμες, τώρα έρχεται αντιμέτωπος με ένα ντοκουμέντο (την φωτογραφία) το οποίο φυσικά δεν μπορεί να διαστρεβλώσει. Ο Ρούσσος θα είναι το τελευταίο κάστρο που θα πέσει ως προς την αποκάλυψη του τι συνέβη τότε προφανώς γιατί ντρέπεται γι' αυτό.
Ίσως η Κατερίνα είναι η πέμπτη της παρέας του Λευτέρη (Λευτέρης, Μπέλλος, Βέρα, Άννα) οπότε μένει να βρούμε το έκτο μέλος.
Η συζήτηση Μπέλλου – Λευτέρη έδειξε πόση οικειότητα έχουν αυτοί οι δύο καθώς και ότι ο Μπέλλος έχει πλήρη επίγνωση του τι εστί Νταίζη. Πάντως η ατάκα του ότι η Νταίζη και ο Λουκάς ευθύνονται που διαλύθηκε μια μεγάλη ιστορία αγάπης (η δική του και της Νόρας) με προβλημάτισε πολύ. Δεν αμφισβητώ ότι αυτός ήταν φουλ ερωτευμένος με την Νόρα αλλά από αυτό το σημείο μέχρι να πιστεύει ότι ζούσε με την Νόρα μια μεγάλη ιστορία αγάπης υπάρχει τεράστια απόσταση. Ο Μπέλλος έχει εν προκειμένω διαστρεβλωμένη εικόνα της πραγματικότητας και δεν ξέρω πού θα τον οδηγήσει αυτό.

χαρα στο κουραγιο σου να σχολιασεις αυτο το επεισοδιο....
πραγματικα αθλιο....
νομιζα οτι δεν υπηρχε χειροτερο απο το χθεσινο...
αλλα σε αυτο ουτε σχολιασμο δεν μπορω να κανω....

παρ'ολα αυτα συμφωνω μαζι σου....

υ.γ ξερω γιατι ελειπε η μελιτα σημερα....
ειδε το επεισοδιο και λακησε.... lmao sisi
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:13 pm

soso έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Η Εριέττα ρε παιδιά αναγνώρισε τον Ρουσσο αλλά όχι τον πατέρα της? Γιατί η φώτο απο όσο είδα είχε 6 άτομα.

Αναγνώρισε τον παππού της,ίσως γιατί αυτός εμπλέκεται και εδωσε το παιδί στο γιο του (κοριτσακι εφιάλτη),ήταν δε,και παρών στη δολοφονία του φυσικού μπαμπά της ή και ενεργότερα συμμετέχων σε αυτήν,εξ ου και της ζήτησε συγγνώμη προτού πεθάνει! Ο γιος Χατζηβασιλείου,μπορεί να ήταν αμέτοχος!
Υγ. soutien

ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ....
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:16 pm

Όαση το σημερινό επεισόδιο, με πολύ καλές σκηνές και ερμηνείες..
Είχε και τα κουφά του βέβαια αλλά δεν μπορούμε να τα θέλουμε όλα..
Λοιπόν…

Νταίζη-Χρήστος: Πολύ καλοί ως συνήθως βεβαία, η Νταίζη γάτα εφτάψυχη.. Ένας χαρακτηρισμός που της πάει γάντι… Πάλι το χαβά της συνεχίζει και δεν πείθει κανέναν ότι αγαπάει πραγματικά.. Τον οποιονδήποτε, μόνο την πάρτη της αγαπάει και με το Χρήστο είναι τραγικά εγωίστρια.. μακάρι αν με πείσει για το αντίθετο γιατί σαν ζευγάρι είναι πολύ ταιριαστοί!!

Μάζωξη στης Εύας Νο1:Όμορφη η αγκαλίτσα Εύας-Μαρίλιας, θέλω πολύ να δω μια όμορφη κουβεντούλα μεταξύ τους αλλά ξέρω πως δεεεεεν.. Πάντως η Μαρίλια είναι δίπλα της και τη στηρίζει.. Ας πει κάποιος στην Αγγέλα να σταματήσει τη μίρλα.. Κατανοητή μεν αλλά κουραστική..

Μπέλλος-Νταίζη: Καλέεεε… Μπλέξανε τη Νταίζη το μάθατε???? Το αθώο το κορίτσι που δεν είναι και ένοχο.. Βαρετοί οι δυο τους όπως πάντα…

Αντιγόνη με βλέμμα θεϊκό όταν είδε την αστυνομία.. Πόσο κούκλα και κομψή είναι η κυρία Παπαδημητρίου???

Τηλεφώνημα απαγωγέα: Το στυλάκι του πάει του Στέφανου, και μάλλον κάπως έτσι θέλουν να τον πλασάρουν γιατί ως πονεμένος πατέρας δεν πείθει γενικώς σε αυτή τη φάση… Εύααααα!!! Μην τον ακουμπάς καλέεεεε!! Απόσταση λέμε, μην κάνουν μπαμ τα αυτονόητα… Όσο θυμάμαι την απαγωγή της Νεφέλης και τη στήριξη του Μάνου στη Μελίτα εκνευρίζομαι.. Πόσο λίγος είναι ο Στέφανος, πάλι στην αγκαλιά του Λουκά κατέφυγε η Εύα.. Εντάξει ξέρουμε κρατάτε αποστάσεις γιατί πλασάρουμε τον απόλυτο εδώ και δύο σεζόν αλλά λίγο ανθρώπινο ενδιαφέρον έστω.. Δεν συνάδει αυτή η στάση μες ότι έχει δείξει ο Στέφανος ότι αισθάνεται για την Εύα…

Εύα-Μαρίλια: Πολύ γλυκιά σκηνούλα με την Αγγέλα να σκέφτεται την Εύα και πως θα αντέξει αν αυτή λυγίσει.. Η Αγγέλα έχει αποδείξει ότι είναι ΜΑΝΑ.. Η Μαρίλια τελικά είναι η μόνη ψύχραιμη εκεί μέσα..

Λουκάς-Νόρα:- Αγαπώ Λουκάκο!!!!!! Ρε Νόρα εσύ τον έδιωξες το χριστιανό με τις βλακείες σου.. Μου άρεσε η χαλαρότητα στην κουβέντα τους και ο Θεός Λουκάκος που θέλει εκμετάλλευση!! Πάντως εμείς πολλά καταλάβαμε χτες το βράδυ.. huhuΑγαπώ Λουκάκο το πα?inlove

Μάριος-Δάφνη και ξεράσματα: Κουκλί ο πιτσιρίκος με τα μπλε να κοιτάει τον ουρανό.. Πόσο γλύκας..inlove Δάφνη θα σε μπατσώσω και είμαι κατά της βίας.. Όχι ρε παιδία, δεν κολλάει το στόρι λέμε, τι κάνετε?:Ewww: Άκρως εμετικό το σκηνικό και βασικά εκνευρίζομαι απίστευτα που από ότι φαίνεται η Δάφνη έχει τσιμπηθεί με το μπισκοτάκι και φέρεται τόσο άσχημα στο Νικόλα.. Προσπαθεί να φέρει τα πράγματα σε σημείο που να χωρίσει αλλά να μη φταίει κιόλας και αυτό είναι τραγικό.. Δάφνη σύνελθε λέμε!

Παναγιώτης-Νταίζη: Μη χ… που θέλει και πληθυντικό η κα Μπέλλου.. Πολύ γουστάρω Παναγιώτη και ειρωνεία μες στα μούτρα!!! Η Νταίζη κλασσικά ατάραχη όπως και με το Σταυρίδη!! Πολύ μ’ άρεσαν μαζί!! Δώσε Παναγιώτη δώσε κ άλλο!!

Πατέρας-απαγωγέας: Πόση ανακούφιση φάνηκε στο πρόσωπο της Εύας!! Μπράβο και πάλι στην Ξυλά!! Ρε παιδιάααα, μια αγκαλιά λέμε, τι φοβάστε μην κολλήστε κοριούς?

Σπόιλερ:
Η Νόρα έχει λιγούρες?? Αν δεν το χα δει γραμμένο δεν θα το πίστευα…

Μάζωξη στης Εύας- Νταίζη: θέλει θράσος λέμε και η Νταίζη το χει άπλετο! Καλά προσπαθεί να μας πείσει ότι νοιάζεται γιατί είναι μάνα?? Ωπ, η Εύα πάλι ακούμπησε το Στέφανο, τζίζ λέμε! Η Δάφνη έχει μακρύ τα χεράκι και ευχαριστιέμαι όταν βάζει την οχιά της θέση της! Πολύ μου άρεσε το πώς την ξαπόστειλαν..

Πολύ καλός ο Παναγιώτης και με την Αντιγόνη!!

Μπελλος-Λευτέρης: Αυτοί οι δύο δεν έχουν σχέση με την απαγωγή δηλαδή?? scratch Μάλιστα… Καλά ο Μπέλλος πάει καθόλου καλά?? Ποια μεγάλη αγάπη, και πότε πρόλαβε να ζήσει τη μεγάλη αγάπη που ούτε το χέρι της είχε πιάσει της Νορας.. Και που κολλάει ο γάμος του με τη Νταίζη? Θέλει να την εκδικηθεί για αυτό την παντρεύτηκε??? Μακριά από το Λουκά και ας κάνει ότι θέλει.. Και ας σταματήσει τοις κουλαμάρες.. ΔΕΝ ΤΟΝ ΛΥΠΑΜΑΙ!!! Μόνο γέλιο μου προκαλεί..

Αμαλία-Πέτρος: Ρούσσος ΘΕΟΣ " Εκτός από ίδιους άντρες"lmao Η σκηνή τους ρεσιτάλ ερμηνείας αν και η Αμαλία με εκνευρίζει γενικώς με τις κουλαμάρες της.. Μην το γυρνάς πάλι στην κορούλα σου Αμαλίτσα εδώ κινδυνεύει ένα μωρό και εσύ το χαβά σου για την άκλαυτη κομμώτρια..

Εριέττα-Ρούσσος : Πολύ καλή χημεία μεταξύ τους, άντε να δούμε μπας και βγάλουμε άκρη.. Να γιατί έγιναν οι αναφορές στον παππού της Εριέττας, και αυτός χωμένος είναι.. Ο Ρούσσος τελικά κρύβει αρκετά και από τη μια χαίρομαι γιατί ο Ρούσσος είναι υπέρ της παρέας και στενά συνδεδεμένος με αυτή οπότε η ιστορία θα τους ταρακουνήσει όλους και δεν θα βλέπουμε άσχετους.. Έτσι ελπίζω δηλαδή!!

Όλα τα Όσκαρ για την τελευταία σκηνάρα που δεν είχε λόγια αλλά εγώ δάκρυσα…
Με το που είδα το χέρι της Εύας να χαϊδεύει την οθόνη τρελάθηκα.. Και το βλέμμα της όπως κοιτούσε τον Άγγελο!! Μάγεψε!!!ακόμα και ο Στέφανος έλιωσε στη θέα του μωρού.. Οι υπόλοιποι κοίταζαν και αυτοί χαμένοι, υπέροχες εκφράσεις από όλους, μου έλειψε βέβαια που η Νόρα κοίταξε το Λουκά και αυτός εκείνη και δεν έγινε το ίδιο με Νικόλα και Δάφνη.. Υπέροχη η αντίδραση της Ευας!! Ανατρίχιασα, η γυναίκα δεν παίζεται!! Πόσο πιο πολύ μπορεί να μαγέψει??

Πολύ καλό λοιπόν γιατί είχε σκηνές σωστές με καλές ερμηνείες, και πάνω από όλα για την ΘΕΑ ΞΥΛΑ που πήρε τα τελευταία λεπτά πάνω της και έφυγε!! ΣΑΡΩΣΕ!!!!
Αυτά τα ολίγα από μένα…

ΥΓ. Το Μελιτόνι τα είδε κανείς? xoxo xoxo xoxo
Αρχίσατε να μας ακούτε οι εκεί πάνω???

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:17 pm

https://www.youtube.com/watch?v=LCP_z9BymWE
ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΛΙΓΟΥΡΕΣ ΤΗΣ ΝΟΡΑΣ!!! Love
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:18 pm

anastasia20 έγραψε:
Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο μπήκε καθαρά για να επιμηκυνθεί η σειρά των επεισοδίων της απαγωγής και δεν προσέφερε τίποτα – επεισόδιο filler και επιτηδευμένες ερμηνείες από Χηνάρη και Ξυλά. Φυσικά δεν μου άρεσε καθόλου το ότι δεν είχε συμμετοχή η Μελίτα!!!

πραγματικα αθλιο....

ειδε το επεισοδιο και λακησε
.... lmao sisi

Χαχαχαχαχα! Να πω την αλήθεια δεν την αδικώ τόσο βαρετό που ήταν το επεισόδιο!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:23 pm

Τελειο επεισοδιοοο!!!!!!!!Δεν ειχε και Μελιτονι, σουπερρρ!!!!!!!

το Νταιζουνι δεν το σχολιαζω γιατι προσπαθω να ξεχασω τις αρκετες φορες που την ειδα στο σημερινο επεισοδιο....

Η Φαιη Ξυλα για ακομα μια φορα καταπληκτικη!!!!!!Με συγκινησε.....Snif

Εριεττα-Ρουσσος:ποσο χρονων ειναι ο Ρουσσος Παναγια μου και εχει συνεργαστει και με τον ΠΑΠΠΟΥ της Εριεττας;;;;μου φυγε το σαγονι.....
καλα σημερα κοντεψε να παθει πολλαπλα εγκεφαλικα αφου τον εβλεπα και ελεγα" τωρα θα μεινει, τωρα θα μεινει"!!!!!!Στο τελος εκλαψε ή μου φανηκε;;;;καταλαβε οτι τα χει κανει μανταρα;;;;

Αμαλια-Ρουσσος:επιτελους ειπε και κατι λογικο η Αμαλια....εμενα μου φαινεται οτι ξερει πολλα αλλα το παιζει ανιδεη..μηπως της τα ειχε πει ολα ο πατερας της πριν πεθανει;;;και δεν της ειχε πει μονο για σκελετους και για ντουλαπες που ελεγε στον Ρουσσο;;;;λεω εγω τωρα ειναι δικη μου σκεψη οχι σποιλερ εννοειται μπορει να ειναι και χαζομαρα(αφου ειναι δικη μου σκεψη...χαχαχα)

Μπελλο-Τερης:που συναντηθηκανε καλε σε κοτετσι;;;; cake
να σας πω την αληθεια τον λυπηθηκα λιγο τον Μπελλο μωρε αυτος την ειχε ερωτευτει τη Νορα ενω εκεινη τον χρησιμοποιησε για να κανει την δυσκολη στον Λουκα....

Στεφανος ψαχνοντας τις φωτο που μας βγηκαν DVD:Λοιπον οι απαγωγεις οχι μονο ειναι φιλοι με την τεχνολογια αλλα εχουν και οικολογικη συνειδηση, εβαλαν το DVD σε καδο ανακυκλωσης....ΕΥΓΕ!!!!!cake

Αυτα δεν θυμαμαι τιποτα αλλο...τα λεμε!!!!!
Καλο βραδυ!!!!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:25 pm

Ναι έλειψε η βασίλισσα του καναπέ και ναι δεν μας έλειψε!!!! Συμφωνώ με την ΑΕΔ!
Κατά τα λοιπά Ρούσσος-Στέφανος-ΑΝτιγόνη-Νταίζη-Χρήστος-Εριέττα και Δάφνη oscar

Αφήνω την Φαίη Ξυλά για το τέλος, γιατί πραγματικά στα τελευταία επεισόδια μας Δείχνει. Δεν φοβάται να τσαλακωθεί, να βγάλει την απόγνωση της μάνας και την πίκρα και το θυμό και την αγωνία της και μας παίρνει μαζί της. Δεν περιμέναμε κάτι λιγότερο από αυτή εξάλλου!!!! oscar

Στα επόμενα....

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:26 pm

Cancoon έγραψε:
anastasia20 έγραψε:

πραγματικα αθλιο....

ειδε το επεισοδιο και λακησε
....  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 621900

Χαχαχαχαχα! Να πω την αλήθεια δεν την αδικώ τόσο βαρετό που ήταν το επεισόδιο!!

Aς κάνω και γω quote που είναι της μόδας  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 40334

Προσωπικά βρήκα το επεισόδιο πολύ ωραίο και ενδιαφέρον!  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 40499

Και εξέλιξη στην απαγωγή είχαμε...

Και σκέψεις Τερη - Δάφνης είχαμε ...  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 951465

Και λιγουρες είχαμε

Και εκπληκτικές ερμηνίες είχαμε

Και τον Μπέλλο τον ερωτευμένο είχαμε..  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 951465

Και τον Ρούσσο να τρομοκρατείται είχαμε...

Αλλα ευτυχώς ΔΕΝ είχαμε την ανα-κομμένη πρώην κομμώτρια  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 139434

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:30 pm

Μετριο....

Δεν θα πω πολλα....Απλα μηνυω το Μπελλο διοτι με αυτες τις ατακες που πεταγε και κολλαγαν στο τοιχο σαν χλαπατσες κοντεψα εγω να μεινω χωρις κοιλια απο το γελιο...Δε φτανει που με ταλαιπωρει τωρα 2 μερες ο πονος..χειροτερεψα maaaad
Ακου εκει ο ερωτας της ζωης του...ελα παναγια μου livani

Τι ηταν αυτο το παφ ρε παιδια οταν η Δαφνη χαστουκισε τη Νταιζη??? Νομιζα οτι μπηκε ο Τσακι τσαν στη σκηνη μεσα εκανε ενα γρηγορο περασμα κ εφυγε xoxo

Δαφνη που σκεφτοταν Τερη ασχολιαστο vomit
Νορακι αρχισαν οι λιγουρες???? Πολυ χαιρομαι!!! ^^ Η σκηνη στο γραφειο με το Λουκα που κουραστηκε τελεια!!! Αχ κουραση αλλα ωραια κουραση Λουκακο ε???^^
Η τελευταια σκηνη με τη Ξυλα πολυ ωραια!!!
Δε θυμαμαι κατι αλλο..αυτα..
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 8:55 pm

εχω να σχολιασω μονο τρια πραγματα...

1. αναλαφρες οι σκηνες νορας-λουκα καλες...

2. ωραια η αντανακλαση απο την οθονη που εβλεπε το dvd στα ματια της ξυλα....ηταν μπλε η αντανακλαση ειναι μπλε και τα ματια της δεν ξερω πολυ μου αρεσε...

3. μπελλος = "ο λουκας και η νταιζη μπηκαν αναμεσα σε ενα μεγαλο ερωτα"..................  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 191984
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 9:49 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ..

Χρήστος - Νταίζη
Πολύ όμορφη σκηνή από δύο ηθοποιούς που έχουν δέσει άψογα! Κασσανδρινός και Πολυχρονίδη σούπερ!!!

Ο Χρήστος χαλαρός και η Νταίζη από τη μία απελπισμένα ερωτευμένη (λέμε τώρα χεχε) κι από την άλλη τσαχπίνα γάτα χουχου

Μου αρέσουν τρελά! Δεν είμαι καλάααα

Γουστάρω να την χυλοπιτώνει! Γουστάρω!!!

+++

Ένα μόνο πολύ καλό επεισόδιο ήταν, μην ξεθαρρεύεις!!!

+++

Απαγωγή Μέρος 1ο
Τρομερή σκηνή! Συγκίνηση και αγωνία και αποφασιστικότητα απο όλους τους εμπλεκόμενους!!!

Η γραβάτα του Λουκά με χάλασε μόνο sisi

+++

+++

Πατσοζεύγαρο δεν σχολιάζω αλλά μπορείτε σας παρακαλώ να αλλάξετε το μαλλί και το ρούχο της Νταίζης? Όλο το ντεκολτέ έξω και το μαλλί ένα χάλι, κρίμα είναι τέτοια γυναικάρα που είναι η Πολυχρονίδη!

+++

Η έκπληξη της Αντιγόνης όταν αντίκρισε τα στρουμφάκια ήταν τρομερή. Φάνηκε το ξάφνιασμα και το ξαφνικό της άγχος!

Τέλειο το φόρεμα και η καρφίτσα! hihi

+++

+++

Απαγωγή Μερος 2ο
Μου άρεσε που σε όλη τη σκληρότητα του Στέφανου η φωνή του ψιλοτρεμούλιαζε! Όλα τα λεφτά επίσης ο Λουκάς που έγνεφε δίπλα από τον Στέφανο (έλιωσα στο γέλιο) και το παγωμένο βλέμμα της μάνας στο πρόσωπό του Στέφανου προσπαθώντας να καταλάβει από τις εκφράσεις του τα λεγόμενα στην άλλη άκρη της γραμμής. Σαρώνει η ομάδα!!!

Στο καπάκι ο Λουκάς με τους δημοσιογράφους απλά Congrats

Επίσης κάποιος να πεί στον, μονίμως κακοντυμένο, δημοσιογράφο ότι χ@στήκαμε για την αγωνία του κόσμου, προέχει νομίζω η αγωνία των γονιών και η ευτυχής έκβαση! Ελεος φιλε, συγκλονιστικό επιχείρημα χαχαχαχαχαχαχαχα

+++

+++

Δάφνη - Ηλίας
Συγνώμη ρε παιδιά, ο Μάριος παίζει με το κοντομάνικο και η Δάφνη θα φτιάξει κοτόσουπα? χαχα Απαχθής είναι ο Άγγελος δεν έχει τις αμυγδαλές της η Εύα sisi Τι γράφετε?

Ευτυχώς δεν είπε η Δάφνη καμμιά βλακεία στον Ηλία όταν της εξέφρασε τον πόνο και τις τύψεις του γιατί θα σιχτίριζα!

+++

Αγγέλα - Μαρίλια
Άλλη σκηνή περιμέναμε (Impatient) αλλά κι αυτή ηταν τρομερά συγκινητική!

+++

+++

Λουκάς - Νόρα
Θέλω το πουκάμισο της Νόρας! Και το Links of London βραχιολάκι της!!!

Και θέλω να βγάλει ο Λουκάς αυτή τη μπλιάχ γραβάτα!!!

Οι χαριτωμενιές του Λουκάκου πολύ inlove

Χθές το καταφχαριστήθηκε και της επιτρέπει να τον εκμεταλλευτεί! χουχουυυυ

Μου άρεσε και που του ίσιωνε τη γραβάτα μωλεεε

+++

+++

Δεν θα σχολιάσω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ τις σκέψεις της Δάφνης γιατι θα γίνω πολύυυυυ κακιά!

Επίσης δεν θα σχολιάσω τις φαβορίτες του Λευτέρη γιατι θα γίνω παααααααααααααααρα πολύυυυυ κακιά!

+++

Ο Αγγελούκος είναι μια γλύκααααααααα! Love!

Και μου αρέσει ολίγον και ο απαγωγέας shy

+++

Φωτογραφίες - Εριέττα - Άννα
Στη φωτογραφία είδαμε 6 πρόσωπα εκ των οποίων ήταν εμφανή τα 3. Ο άντρας στο κέντρο και οι δύο άντρες στα αριστερά. Η Ερι αναγνώρισε τον παππού και όχι τον μπαμπά της? Και αναγνώρισε ΚΑΙ τον Ρούσσο? Λίγο κουλό δεν είναι?

Πάντως στο όνειρο οι άντρες έξω από το αυτοκίνητο ήταν 4, δηλαδή 5 το σύνολο. Και αυτό φάνηκε καθαρά καθώς ο άντρας με τα μαύρα αριστερά δεν υπάρχει είναι απλά σκιά.

Σπόιλερ:
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 422-1

Τη συζήτηση με την Άννα τη βρήκα βαρετή και άσκοπη.. απλώς έπρεπε με κάποιο τρόπο να δικαιολογηθεί γιατί η Ερι ξαφνικά άρχισε να σκαλίζει φωτο λογικά.. Η Εριέττα μου άρεσε μέσα στην ανησυχία της..

+++

+++

Αστυνόμος - Νταίζη
ΡΙΣΠΕΚΤ στο Γιάννη Ζαφείρη! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!

Η ειρωνία της Νταίζης και οι αντιδράσεις του αστυνόμου τρομέρες!!

Μου θέλει και πληθυντικό το πεδιλάκι χεχε

Παναγιώτης: "Εδώ θα είμαι και θα σας περιμένω" ΟΛΕ!!!

Παναγιώτης: "Αν πάει κατι στραβά με το μωρό, θα σε κρεμάσω ανάποδα" ΟΛΕ!!!

+++

+++

Απαγωγή Μέρος 3ο
Εύα: Χριστέ μου θα δω το παιδί μου!
Εύα: Μαμά! Μαμά!

Αυτό συγκράτησα απο όλη τη σκηνή! Τρομερή η Ξυλά!!! Ο τρόπος που έδειξε την ανακούφισή της και μετά φώναζε τη μαμά της τρομερός!!!

+++

+++

Νόρα - Λουκάς
Πολυ γλυκιά και η λιγούρα και η δίψα στη συνέχεια των ΛουκαΝορακίων! Γλύκιες τα καμάρια μας! Έτσι θέλω να τους βλέπω!!!

+++

+++

Απαγωγή Μέρος 4ο
Η Νταίζη απίστευτο θράσος να παέι στο σπίτι της Εύας και μου άρεσε που η Δάφνη δεν ήθελε να την αφήσει να μπει! Και σε κάποιον άλλο έπρεπε να το είχαν κάνει αυτό!!! Impatient

Μου άρεσε που η Εύα που έλεγε δεν το ζω αυτό! Καταπληκτική η Ξυλά ένιωθα ότι όντως ήθελε να καρυδώσει το πεδιλάκι! Και λάτρεψα τη σφαλιάρα άσχετα που με τον ήχο έπινα νερό και κόντεψα να πνιγώ! Έχω ένα .rar με ηχητικά εφέ, να σας το στείλω βρε παιδί μου δώστε μου ένα mail, είναι πιο πετυχημένα!!!

Είχε όμως και τα ανέκδοτά της ρε παιδιά η σκηνή: Η Νταίζη είναι το εύκολο θύμα xoxo Η Νταίζη είναι μάνα xoxo

Όσο για το τέλος, ΔΩΣΕ ΕΥΑΡΑ, ΔΩΣΕ!!!

+++

+++

Αστυνόμος - Αντιγόνη
Άλλη μια πολύ καλή σκηνή! Ο Αστυνόμος με κάθε ύποπτη κράτησε και διαφορετική στάση!

Πάντως πιστεύω ότι στο παλιό θέμα όντως η Αντιγόνη δεν ήθελε να κάνει την Εύα να αποβάλλει αλλά μόνο να την τρομάξει σε αντίθεση με τη Νταίζη που είχε άλλο στόχο..

+++

+++

Σφίχτης - Τσιριμπιμ τσιριμπομ (α λα Αθηνόδωρος Προύσαλης)
Αυτή η σκηνή με έκανε να νιώσω μεγάλη ζήλια! Θέλω κι εγώ αυτό που πίνει ο Μπέλος και το θέλω τώωωωωωρα!!!

Ο σφίχτης είχε απορίες και ο Τσιριμπιμ τσιριμπομ μας εξήγησε (σε περίληψη) ότι η Νταίζη διέλυσε μια μεγάλη ιστορία αγάπης xoxo

Την ώρα που παιζόταν η σκηνή δεν άκουσα παραπάνω γιατί είχα διπλωθεί απο τα γέλια, στην επανάληψη άκουσα τα λόγια τους!

Δηλαδή η απόλυτη του Μπέλου ήταν η Νόρα, ναι ναι η Νόρα που δεν είχε καν φιλήσει! χαχαχαχαχαχαχα

Και παντρεύτηκε τη Νταίζη και της χάρισε ΚΑΙ την Εδέμ γιατί? Για να εκδικηθεί τη Νόρα με το να παντρευτεί την αντίζηλο και να της κάνει δώρο το κτήμα και να της αφήσει ελεύθερο το πεδίο με τον καραγκόμενο Λουκά??? Η μήπως για να αφήσει τη Νόρα να ζήσει τον έρωτά της, που το έκανε ούτως ή άλλως, καπελώθηκε το αρπακτικό και του έκανε ΚΑΙ δώρο?

Μεγάλο μυαλό ο Τσιριμπιμ τσιριμπομ... χαχαχαχαχαχαχα

Ανέκδοτο και σε αυτή τη σκηνή, ο Τσιριμπιμ τσιριμπομ ΚΑΝΕΙ το χαζό, δεν είναι! xoxo

+++

+++

Ρούσσος - Αμαλία
Η Αμαλίτσα ότι να'ναι και στην κοσμάρα της. Όλη της η καϊλα ήταν ότι από εκείνους θα ζήταγαν περισσότερα λεφτά! Έλεος όμως!

Και ναι η Εύα έγινε κακομοίρα και πάλι! χαχαχαχαχαχαχαχα

Και ναι τα λεφτά ΚΑΙ αυτά είναι βρώμικα και λερωμένα. Αλήθεια το σουπερ ουάου φορεματάκι με τι λεφτά το αγόρασε? Τα ξεπλένει και αυτή όπως η κόρη της και τα χρησιμοποιεί για να μπορεί να κράζει ανενόχλητη ε? Ου να μου χαθείς μαντάμ!

Ο Ρούσσος με την ειρωνία ΘΕΟΣ!!!

+++

+++

Απαγωγή Μέρος 5ο
Μου άρεσε η αναφορά στον εφοπλιστή. Ήταν ένα γεγονός που πήρε μεγάλη δημοσιότητα τότε.

Η Ξυλά είναι απίστευτη στον τρόπο που εκφράζει την αγωνία της Εύας και μου τη δίνει που ο Στέφανος είναι έτσι αποστασιοποιημένος. Αλλα βέβαια όσο και να λέει ότι είναι παιδί του δυό φορές το έχει δεί όλες κι όλες, γονιός είναι αυτός που μεγαλώνει!!!

Και πάλι λάθη όμως... η Εύα σήκωσε το τηλέφωνο με πλάτη στο Λουκά και τον έναν ώμο της μπλούζας ριγμένο (έλεος με αυτές τις βλακείες της ενδυματολόγου) και γύρισε να μιλήσει στο Λουκά και το Νικόλα με τη μπλούζα κανονικά φορεμένη χιχι Λίγο προσοχή!!!

+++

+++

Ρούσσος - Εριέττα
Μου άρεσε ο τρόπος που η Εριέττα επέμεινε να δει το Ρουσσο αλλά χωρίς ίχνος αγένειας!!! Η Αμαλία π.χ. θα έλεγε "ξέρεις ποια είμαι εγώ?" και άλλες τέτοιες μπούρδες. Κάτι τέτοια μικρά με κάνουν να τη συμπαθώ την Ερι.

Η Ερι τελικά αναγνώρισε σε άλλον από τους 3 εμφανής (σε κάποιον στα δεξιά) το πρόσωπο του Ρούσσου και παρ'όλ'αυτά ΔΕΝ αναγνώρισε τον πατέρα της? Εντελώς κουλό!!!

Η σκηνή με τον Πέτρο μου θύμησε πάρα πολύ Βέρα. Δεν έπρεπε τόσοι πολλοί ηθοποιοί από το ίδιο σήριαλ να έρθουν σε ένα νέο και να συνδεθούν μεταξύ τους. Ας τους έβαζαν τουλάχιστον να παίζουν με το υπόλοιπο καστ.... Την ώρα που του είπε "Μου λές αλήθεια" πραγματικά γύρισα πολλά χρόνια πίσω!!!

Ο μονόλογος του Ρούσσου μου θύμησε τα χτεσινά ΛουκαΝοράκια.. Με μια διαφορά. Η γούνα του Ρούσσου καίγεται με τις αποκαλύψεις, η παρέα της Φεγγαρόπετρας δεν εμπλέκεται στα Μυστικά της Εδέμ πια..

Το κοντινό στο πρόσωπο της Κατερίνας δεν το κατάλαβα.. υπήρχε κάποιος λόγος που το είδαμε? scratch

+++

Και φτάσαμε στο υπερθεαματικό τέλος!!!

Απαγωγή Μέρος 6ο
Η Ξυλά πήρε τη σκηνή και έφυγε! Με το βλέμμα και τις κινήσεις της έβγαλε απίστευτα συναισθήματα όταν προσπαθούσε να ακουμπήσει το μωρό της. Έκλαψα και στην πρώτη και στη δεύτερη προβολή! Απλά καταπληκτική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΑΡΩΣΕ! Δεν υπάρχει!!!

Για όλα τα ανωτέρω και την απουσία της γνωστής κατσαρής που είπε η efoula ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ από μένα! Και είς ανώτερα!!!

Α και για να μην ξεχνιόμαστε...

ΥΠΕΝΘΥΜΗΣΗ: Ένα μόνο πολύ καλό επεισόδιο ήταν, μην ξεθαρρεύεις!!!

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από athanasis Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 9:58 pm

Δεν τους άρεσε καθόλου όταν έμαθαν ότι ο στέφανος σήκωσε πιστόλι εναντίων της Νταίζης.

Η Νταίζη πιστεύω είναι αναμεμιγμένη και το παίζει αθώα. Όμως ταυτόχρονα θα υπάρξει και έκπληξη...

Δεν ξέρω τί εννοούσε ο Ρούσος που έλεγε στο τέλος κάτι, ότι η αντίστροφη μέτρηση είχε ήδη αρχίσει. Τον περιλαμβάνει και αυτόν μέσα?

Εν τη ρήμη της Φράσης Αθανάσης

athanasis

Δημοσίευση από tweetyedem Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 10:25 pm

ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΉΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΑΠΟ ΞΥΛΑ-ΣΤΑΥΡΟΥ-ΚΑΤΡΑΝΙΔΗ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.
ΕΠΙΣΗΣ, ΦΟΒΕΡΗ ΣΚΗΝΗ ΝΟΡΑΣ-ΛΟΥΚΑ.
ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΑΚΑ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ?

tweetyedem
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 11:24 pm

Νταιζη -Χρηστος....τρομερη χημεια...μου αρεσε που η Νταιζη προσπαθει να παρει ενα θετικο μυνημα κ ο Χρησταρας την φτυνει... ε, μα ας σε φτυσει κ σενα κανενας .....μας εβγαλες την ψυχη τοσο καιρο...
Ευα- ΘΕΑΑΑΑΑ και σημερα ηταν καταπληκτη ειδικα οταν ειδε την Νταιζη η τρελλα φανηκε στο ματι της....
Δαφνη- αχχχχ το καταχαρηκα το χαστουκι που εριξες στο πεδιλακιιιι!!!!
Αλλα μεχρι εκει γιατι οι σκεψεις σου με εστειλαν....ακου σκεφτεται τα φιλικα αγγιγματα του Σφιχτη...
Σφιχτης- μια απο τα ιδια με την Δαφνη κ εσυ...Μελιτα και μια χαρα θα εισαι...δεν θα εχεις και εξοδα...αυτην εναν καναπε θελει και ειναι κομπλε...χιχιχι
Μπελλος- θα με στειλει αυτος οεοοο....Που ειναι καλε ο μεγαλος ερωτας...ποτε τον ζησατε κ δεν τον θυμαμαι...αντε και την Νταιζη την παντρευτηκες για να την εκδικηθεις κ της χαρισες την εδεμ....του Λουκα θα του παρεις κανα κοτερο για εκδικησει....χιχιχι
Ερι-Ρουσσος- πολυ μου αρεσαν ....ταιριαζουν πολυ....ο μονολογος του Πετρου στο τελος με προετοιμαζει για κατι που δεν εχουμε σκεφτει σαν πιθανο σεναριο κ ανυπομονω να μαθω...
Ο Στεφανος δεν μου αρεσει καθολου στα τελευταια επεισοδια....και δεν ξερω ποσο απεχει απο την απαγωγη...σαν πατερας θα επρεπε να πει .....θα δοσω εγω τα λεφτα ...αλλα αυτος μονο να συμπληρωνει ξερει....
Τι ωραια τι καλα ...η Μελιτα ηταν για ανταυγιες σημερα και γλυτασω λιγη ξινιλααα
Αγγελα- Μαριλια πολυ γλυκια σκηνη αλλα η αληθεια ειναι με την Ευα θα ηθελα να δω κατι τετοιο...
Λουκας-Νορα- με τρελανε το ζουζουνιαρικο υφος του Λουκα...υπηρχε πολυ ερωτισμος στον χωρο
Και φυσικα η τελευταια σκηνη ηταν ολα τα λεφτα...Η ευα εγραψε...με πηρα μαζι της .....και μου εχει μεινει αυτη η εικονα που χαιδευει το παιδι της στην τν.... εμεινα ....Η ξυλα ειναι για πολλα oscar oscar
Και ο αστυνομος πολυ καλος...και θα μου αρεσε να υπαρχει σαν παρουσια στην σειρα...εδω βαλαν αλλου κ αλλους δεν βαζουν κ αυτον τουλαχιστον θα τον χαιρομασταν...
Αυτα απο εμενα.....περιμενω και καλυτερα...
ΥΓ που εισαι ρε Μανοοοο...
Heart2 Μας λειπεις πολυυυυ!!!!!!
Ελα πισω....!!!!!
Heart2 Heart2
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 11:36 pm

ebelina2007 έγραψε: Νταιζη -Χρηστος....τρομερη χημεια...μου αρεσε που η Νταιζη προσπαθει να παρει ενα θετικο μυνημα κ ο Χρησταρας την φτυνει... ε, μα ας σε φτυσει κ σενα κανενας .....μας εβγαλες την ψυχη τοσο καιρο...
Ευα- ΘΕΑΑΑΑΑ και σημερα ηταν καταπληκτη ειδικα οταν ειδε την Νταιζη η τρελλα φανηκε στο ματι της....
Δαφνη- αχχχχ το καταχαρηκα το χαστουκι που εριξες στο πεδιλακιιιι!!!!
Αλλα μεχρι εκει γιατι οι σκεψεις σου με εστειλαν....ακου σκεφτεται τα φιλικα αγγιγματα του Σφιχτη...
Σφιχτης- μια απο τα ιδια με την Δαφνη κ εσυ...Μελιτα και μια χαρα θα εισαι...δεν θα εχεις και εξοδα...αυτην εναν καναπε θελει και ειναι κομπλε...χιχιχι
Μπελλος- θα με στειλει αυτος οεοοο....Που ειναι καλε ο μεγαλος ερωτας...ποτε τον ζησατε κ δεν τον θυμαμαι...αντε και την Νταιζη την παντρευτηκες για να την εκδικηθεις κ της χαρισες την εδεμ....του Λουκα θα του παρεις κανα κοτερο για εκδικησει....χιχιχι
Ερι-Ρουσσος- πολυ μου αρεσαν ....ταιριαζουν πολυ....ο μονολογος του Πετρου στο τελος με προετοιμαζει για κατι που δεν εχουμε σκεφτει σαν πιθανο σεναριο κ ανυπομονω να μαθω...
Ο Στεφανος δεν μου αρεσει καθολου στα τελευταια επεισοδια....και δεν ξερω ποσο απεχει απο την απαγωγη...σαν πατερας θα επρεπε να πει .....θα δοσω εγω τα λεφτα ...αλλα αυτος μονο να συμπληρωνει ξερει....
Τι ωραια τι καλα ...η Μελιτα ηταν για ανταυγιες σημερα και γλυτασω λιγη ξινιλααα
Αγγελα- Μαριλια πολυ γλυκια σκηνη αλλα η αληθεια ειναι με την Ευα θα ηθελα να δω κατι τετοιο...
Λουκας-Νορα- με τρελανε το ζουζουνιαρικο υφος του Λουκα...υπηρχε πολυ ερωτισμος στον χωρο
Και φυσικα η τελευταια σκηνη ηταν ολα τα λεφτα...Η ευα εγραψε...με πηρα μαζι της .....και μου εχει μεινει αυτη η εικονα που χαιδευει το παιδι της στην τν.... εμεινα ....Η ξυλα ειναι για πολλα oscar oscar
Και ο αστυνομος πολυ καλος...και θα μου αρεσε να υπαρχει σαν παρουσια στην σειρα...εδω βαλαν αλλου κ αλλους δεν βαζουν κ αυτον τουλαχιστον θα τον χαιρομασταν...
Αυτα απο εμενα.....περιμενω και καλυτερα...
ΥΓ που εισαι ρε Μανοοοο...
Heart2 Μας λειπεις πολυυυυ!!!!!!
Ελα πισω....!!!!!
Heart2 Heart2

Και τώρα που μου τον θύμισες soutien ,όπως κι ένα άλλο μέλος είχε αναρωτηθεί στα επεισόδια της ΑΝΑ-κομμένης imarton , (καθένας με τον πόνο του,κι εγώ με τον δικό μου) πόσο ΜΗ ρεαλιστικό είναι ότι ο και καλά στην Αμερική Μάνος ,ενώ απήχθη ο Άγγελος για τον οποίον είχε κάνει τόσα και είναι και γιος της Ευας,είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ αφαντος...;;;;
Εδώ βεβαια,σπασαμε κάθε ρεκόρ ούτε καν αναφερθηκε ότι πηρε τηλέφωνο ή εστω ότι επικοινωνησε με κάποιον απ΄την παρέα..
Αληθοφάνεια και τα μυαλά στα κάγκελα! soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Πεμ Οκτ 21, 2010 11:40 pm

Τζίνα φοβερός σχολιασμός και συμφωνώ σε όλα!!
Ωστόσο στο σημείο με την ανάμνηση/ονειρο της Εριέττας εξακολουθώ να βλέπω 5+1 άντρες. Δε φαίνεται καθαρά στο συγκεκριμένο στιγμιότυπο, αλλά τη στιγμή του πυροβολισμού φαίνονται 5 συν ένας που πέφτει. Μπορεί ωστόσο να κάνω και λάθος. Όσο για το αν η Εριέττα δε γνωρίζει τον πατέρα της μου φαίνεται υπέρ-κουλό και εντελώς άτοπο (imarton), οπότε συμπεραίνω ότι ο προσφάτως διπλο-δολοφονημένος Χ-βασιλείου δεν είναι στη φωτό.

Κατά τα άλλα με κάλυψες 100% και ψηφίζω επίσης πολύ καλό!!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από nellyjenn Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 12:25 am

Πολύ καλό σήμερα!!! Το παραδέχομαι.. αν και δεν είχε πολύ Χρήστο, πάλι μόνο μια σκηνή, -νά'χαμε να λέγαμε- αλλα τέλος παντων.. ελπίζουμε σε καλύτερες μέρες.. Efxi

ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΣΚΗΝΕΣ

1. Χρήστος-Νταίζη:
Τόσο ωραία σκηνή! Συνεχής ροή, φανταστικές ερμηνείες, εκφράσεις, βλέμματα, συναισθήματα, τα πάντα!
Ο Χρήστος έχει τόσο ωραία κοντινά πλάνα, πεθαίνω να τα βλέπω, τα περιμένω πως και πως! Τονίζονται τόσο όμορφα τα χαρακτηριστικά του, τόσο αρμονικά, φαίνεται να τον αγαπάει πολύ ο φακός!!!
Είναι και κούκλος, κι αυτό βοηθάει βέβαια αλλα τέτοια κοντινά λίγες φορές έχω δεί στην ελληνική τηλεόραση, δεν υπερβάλλω!

2. Εριέττα-Ρούσσος:
Φοβερά δυνατή σκηνή, σκηνοθεσία, μουσική τα πάντα! Πολύ δυνατές ερμηνείες και απο τους δύο! Μπράβο! Έχουν πολύ καλή χημεία και είναι φοβεροί και οι δυό τους, μας το απέδειξαν ήδη απο τη βέρα.

3. Εύα:
Στην τελική σκηνή έβγαλε μια απίστευτα δυνατή βουβή ένταση... Όμορφη, συναισθηματική, ευαίσθητη, καθηλωτική! Ανυπομονώ τώρα να τη δω και σε χαρούμενες σκηνές.. πρωταγωνίστρια, όπως της αξίζει.

Πάντα τέτοια!

nellyjenn

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης