Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap48% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 48% 
[ 32 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 13 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap4% Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 66

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 12:28 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώ..

Χρήστος - Νταίζη
Πολύ όμορφη σκηνή από δύο ηθοποιούς που έχουν δέσει άψογα! Κασσανδρινός και Πολυχρονίδη σούπερ!!!

Ο Χρήστος χαλαρός και η Νταίζη από τη μία απελπισμένα ερωτευμένη (λέμε τώρα χεχε) κι από την άλλη τσαχπίνα γάτα χουχου

Μου αρέσουν τρελά! Δεν είμαι καλάααα

Γουστάρω να την χυλοπιτώνει! Γουστάρω!!!

+++

Ένα μόνο πολύ καλό επεισόδιο ήταν, μην ξεθαρρεύεις!!!

+++

Απαγωγή Μέρος 1ο
Τρομερή σκηνή! Συγκίνηση και αγωνία και αποφασιστικότητα απο όλους τους εμπλεκόμενους!!!

Η γραβάτα του Λουκά με χάλασε μόνο sisi

+++

+++

Πατσοζεύγαρο δεν σχολιάζω αλλά μπορείτε σας παρακαλώ να αλλάξετε το μαλλί και το ρούχο της Νταίζης? Όλο το ντεκολτέ έξω και το μαλλί ένα χάλι, κρίμα είναι τέτοια γυναικάρα που είναι η Πολυχρονίδη!

+++

Η έκπληξη της Αντιγόνης όταν αντίκρισε τα στρουμφάκια ήταν τρομερή. Φάνηκε το ξάφνιασμα και το ξαφνικό της άγχος!

Τέλειο το φόρεμα και η καρφίτσα! hihi

+++

+++

Απαγωγή Μερος 2ο
Μου άρεσε που σε όλη τη σκληρότητα του Στέφανου η φωνή του ψιλοτρεμούλιαζε! Όλα τα λεφτά επίσης ο Λουκάς που έγνεφε δίπλα από τον Στέφανο (έλιωσα στο γέλιο) και το παγωμένο βλέμμα της μάνας στο πρόσωπό του Στέφανου προσπαθώντας να καταλάβει από τις εκφράσεις του τα λεγόμενα στην άλλη άκρη της γραμμής. Σαρώνει η ομάδα!!!

Στο καπάκι ο Λουκάς με τους δημοσιογράφους απλά Congrats

Επίσης κάποιος να πεί στον, μονίμως κακοντυμένο, δημοσιογράφο ότι χ@στήκαμε για την αγωνία του κόσμου, προέχει νομίζω η αγωνία των γονιών και η ευτυχής έκβαση! Ελεος φιλε, συγκλονιστικό επιχείρημα χαχαχαχαχαχαχαχα

+++

+++

Δάφνη - Ηλίας
Συγνώμη ρε παιδιά, ο Μάριος παίζει με το κοντομάνικο και η Δάφνη θα φτιάξει κοτόσουπα? χαχα Απαχθής είναι ο Άγγελος δεν έχει τις αμυγδαλές της η Εύα sisi Τι γράφετε?

Ευτυχώς δεν είπε η Δάφνη καμμιά βλακεία στον Ηλία όταν της εξέφρασε τον πόνο και τις τύψεις του γιατί θα σιχτίριζα!

+++

Αγγέλα - Μαρίλια
Άλλη σκηνή περιμέναμε (Impatient) αλλά κι αυτή ηταν τρομερά συγκινητική!

+++

+++

Λουκάς - Νόρα
Θέλω το πουκάμισο της Νόρας! Και το Links of London βραχιολάκι της!!!

Και θέλω να βγάλει ο Λουκάς αυτή τη μπλιάχ γραβάτα!!!

Οι χαριτωμενιές του Λουκάκου πολύ inlove

Χθές το καταφχαριστήθηκε και της επιτρέπει να τον εκμεταλλευτεί! χουχουυυυ

Μου άρεσε και που του ίσιωνε τη γραβάτα μωλεεε

+++

+++

Δεν θα σχολιάσω ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ τις σκέψεις της Δάφνης γιατι θα γίνω πολύυυυυ κακιά!

Επίσης δεν θα σχολιάσω τις φαβορίτες του Λευτέρη γιατι θα γίνω παααααααααααααααρα πολύυυυυ κακιά!

+++

Ο Αγγελούκος είναι μια γλύκααααααααα! Love!

Και μου αρέσει ολίγον και ο απαγωγέας shy

+++

Φωτογραφίες - Εριέττα - Άννα
Στη φωτογραφία είδαμε 6 πρόσωπα εκ των οποίων ήταν εμφανή τα 3. Ο άντρας στο κέντρο και οι δύο άντρες στα αριστερά. Η Ερι αναγνώρισε τον παππού και όχι τον μπαμπά της? Και αναγνώρισε ΚΑΙ τον Ρούσσο? Λίγο κουλό δεν είναι?

Πάντως στο όνειρο οι άντρες έξω από το αυτοκίνητο ήταν 4, δηλαδή 5 το σύνολο. Και αυτό φάνηκε καθαρά καθώς ο άντρας με τα μαύρα αριστερά δεν υπάρχει είναι απλά σκιά.

Σπόιλερ:
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 422-1

Τη συζήτηση με την Άννα τη βρήκα βαρετή και άσκοπη.. απλώς έπρεπε με κάποιο τρόπο να δικαιολογηθεί γιατί η Ερι ξαφνικά άρχισε να σκαλίζει φωτο λογικά.. Η Εριέττα μου άρεσε μέσα στην ανησυχία της..

+++

+++

Αστυνόμος - Νταίζη
ΡΙΣΠΕΚΤ στο Γιάννη Ζαφείρη! ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!

Η ειρωνία της Νταίζης και οι αντιδράσεις του αστυνόμου τρομέρες!!

Μου θέλει και πληθυντικό το πεδιλάκι χεχε

Παναγιώτης: "Εδώ θα είμαι και θα σας περιμένω" ΟΛΕ!!!

Παναγιώτης: "Αν πάει κατι στραβά με το μωρό, θα σε κρεμάσω ανάποδα" ΟΛΕ!!!

+++

+++

Απαγωγή Μέρος 3ο
Εύα: Χριστέ μου θα δω το παιδί μου!
Εύα: Μαμά! Μαμά!

Αυτό συγκράτησα απο όλη τη σκηνή! Τρομερή η Ξυλά!!! Ο τρόπος που έδειξε την ανακούφισή της και μετά φώναζε τη μαμά της τρομερός!!!

+++

+++

Νόρα - Λουκάς
Πολυ γλυκιά και η λιγούρα και η δίψα στη συνέχεια των ΛουκαΝορακίων! Γλύκιες τα καμάρια μας! Έτσι θέλω να τους βλέπω!!!

+++

+++

Απαγωγή Μέρος 4ο
Η Νταίζη απίστευτο θράσος να παέι στο σπίτι της Εύας και μου άρεσε που η Δάφνη δεν ήθελε να την αφήσει να μπει! Και σε κάποιον άλλο έπρεπε να το είχαν κάνει αυτό!!! Impatient

Μου άρεσε που η Εύα που έλεγε δεν το ζω αυτό! Καταπληκτική η Ξυλά ένιωθα ότι όντως ήθελε να καρυδώσει το πεδιλάκι! Και λάτρεψα τη σφαλιάρα άσχετα που με τον ήχο έπινα νερό και κόντεψα να πνιγώ! Έχω ένα .rar με ηχητικά εφέ, να σας το στείλω βρε παιδί μου δώστε μου ένα mail, είναι πιο πετυχημένα!!!

Είχε όμως και τα ανέκδοτά της ρε παιδιά η σκηνή: Η Νταίζη είναι το εύκολο θύμα xoxo Η Νταίζη είναι μάνα xoxo

Όσο για το τέλος, ΔΩΣΕ ΕΥΑΡΑ, ΔΩΣΕ!!!

+++

+++

Αστυνόμος - Αντιγόνη
Άλλη μια πολύ καλή σκηνή! Ο Αστυνόμος με κάθε ύποπτη κράτησε και διαφορετική στάση!

Πάντως πιστεύω ότι στο παλιό θέμα όντως η Αντιγόνη δεν ήθελε να κάνει την Εύα να αποβάλλει αλλά μόνο να την τρομάξει σε αντίθεση με τη Νταίζη που είχε άλλο στόχο..

+++

+++

Σφίχτης - Τσιριμπιμ τσιριμπομ (α λα Αθηνόδωρος Προύσαλης)
Αυτή η σκηνή με έκανε να νιώσω μεγάλη ζήλια! Θέλω κι εγώ αυτό που πίνει ο Μπέλος και το θέλω τώωωωωωρα!!!

Ο σφίχτης είχε απορίες και ο Τσιριμπιμ τσιριμπομ μας εξήγησε (σε περίληψη) ότι η Νταίζη διέλυσε μια μεγάλη ιστορία αγάπης xoxo

Την ώρα που παιζόταν η σκηνή δεν άκουσα παραπάνω γιατί είχα διπλωθεί απο τα γέλια, στην επανάληψη άκουσα τα λόγια τους!

Δηλαδή η απόλυτη του Μπέλου ήταν η Νόρα, ναι ναι η Νόρα που δεν είχε καν φιλήσει! χαχαχαχαχαχαχα

Και παντρεύτηκε τη Νταίζη και της χάρισε ΚΑΙ την Εδέμ γιατί? Για να εκδικηθεί τη Νόρα με το να παντρευτεί την αντίζηλο και να της κάνει δώρο το κτήμα και να της αφήσει ελεύθερο το πεδίο με τον καραγκόμενο Λουκά??? Η μήπως για να αφήσει τη Νόρα να ζήσει τον έρωτά της, που το έκανε ούτως ή άλλως, καπελώθηκε το αρπακτικό και του έκανε ΚΑΙ δώρο?

Μεγάλο μυαλό ο Τσιριμπιμ τσιριμπομ... χαχαχαχαχαχαχα

Ανέκδοτο και σε αυτή τη σκηνή, ο Τσιριμπιμ τσιριμπομ ΚΑΝΕΙ το χαζό, δεν είναι! xoxo

+++

+++

Ρούσσος - Αμαλία
Η Αμαλίτσα ότι να'ναι και στην κοσμάρα της. Όλη της η καϊλα ήταν ότι από εκείνους θα ζήταγαν περισσότερα λεφτά! Έλεος όμως!

Και ναι η Εύα έγινε κακομοίρα και πάλι! χαχαχαχαχαχαχαχα

Και ναι τα λεφτά ΚΑΙ αυτά είναι βρώμικα και λερωμένα. Αλήθεια το σουπερ ουάου φορεματάκι με τι λεφτά το αγόρασε? Τα ξεπλένει και αυτή όπως η κόρη της και τα χρησιμοποιεί για να μπορεί να κράζει ανενόχλητη ε? Ου να μου χαθείς μαντάμ!

Ο Ρούσσος με την ειρωνία ΘΕΟΣ!!!

+++

+++

Απαγωγή Μέρος 5ο
Μου άρεσε η αναφορά στον εφοπλιστή. Ήταν ένα γεγονός που πήρε μεγάλη δημοσιότητα τότε.

Η Ξυλά είναι απίστευτη στον τρόπο που εκφράζει την αγωνία της Εύας και μου τη δίνει που ο Στέφανος είναι έτσι αποστασιοποιημένος. Αλλα βέβαια όσο και να λέει ότι είναι παιδί του δυό φορές το έχει δεί όλες κι όλες, γονιός είναι αυτός που μεγαλώνει!!!

Και πάλι λάθη όμως... η Εύα σήκωσε το τηλέφωνο με πλάτη στο Λουκά και τον έναν ώμο της μπλούζας ριγμένο (έλεος με αυτές τις βλακείες της ενδυματολόγου) και γύρισε να μιλήσει στο Λουκά και το Νικόλα με τη μπλούζα κανονικά φορεμένη χιχι Λίγο προσοχή!!!

+++

+++

Ρούσσος - Εριέττα
Μου άρεσε ο τρόπος που η Εριέττα επέμεινε να δει το Ρουσσο αλλά χωρίς ίχνος αγένειας!!! Η Αμαλία π.χ. θα έλεγε "ξέρεις ποια είμαι εγώ?" και άλλες τέτοιες μπούρδες. Κάτι τέτοια μικρά με κάνουν να τη συμπαθώ την Ερι.

Η Ερι τελικά αναγνώρισε σε άλλον από τους 3 εμφανής (σε κάποιον στα δεξιά) το πρόσωπο του Ρούσσου και παρ'όλ'αυτά ΔΕΝ αναγνώρισε τον πατέρα της? Εντελώς κουλό!!!

Η σκηνή με τον Πέτρο μου θύμησε πάρα πολύ Βέρα. Δεν έπρεπε τόσοι πολλοί ηθοποιοί από το ίδιο σήριαλ να έρθουν σε ένα νέο και να συνδεθούν μεταξύ τους. Ας τους έβαζαν τουλάχιστον να παίζουν με το υπόλοιπο καστ.... Την ώρα που του είπε "Μου λές αλήθεια" πραγματικά γύρισα πολλά χρόνια πίσω!!!

Ο μονόλογος του Ρούσσου μου θύμησε τα χτεσινά ΛουκαΝοράκια.. Με μια διαφορά. Η γούνα του Ρούσσου καίγεται με τις αποκαλύψεις, η παρέα της Φεγγαρόπετρας δεν εμπλέκεται στα Μυστικά της Εδέμ πια..

Το κοντινό στο πρόσωπο της Κατερίνας δεν το κατάλαβα.. υπήρχε κάποιος λόγος που το είδαμε? scratch

+++

Και φτάσαμε στο υπερθεαματικό τέλος!!!

Απαγωγή Μέρος 6ο
Η Ξυλά πήρε τη σκηνή και έφυγε! Με το βλέμμα και τις κινήσεις της έβγαλε απίστευτα συναισθήματα όταν προσπαθούσε να ακουμπήσει το μωρό της. Έκλαψα και στην πρώτη και στη δεύτερη προβολή! Απλά καταπληκτική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΑΡΩΣΕ! Δεν υπάρχει!!!

Για όλα τα ανωτέρω και την απουσία της γνωστής κατσαρής που είπε η efoula ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ από μένα! Και είς ανώτερα!!!

Α και για να μην ξεχνιόμαστε...

ΥΠΕΝΘΥΜΗΣΗ: Ένα μόνο πολύ καλό επεισόδιο ήταν, μην ξεθαρρεύεις!!!

Με καλυψες όσο δεν πάει!

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010

Δημοσίευση από LIBRA Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 1:07 am

AEΔ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΟΛΟΣ Ο ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ ΣΟΥ.... : respect : : respect : : respect :

ΕΔΩ ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ....
lmao

Επίσης κάποιος να πεί στον, μονίμως κακοντυμένο, δημοσιογράφο ότι χ@στήκαμε για την αγωνία του κόσμου, προέχει νομίζω η αγωνία των γονιών και η ευτυχής έκβαση! Ελεος φιλε, συγκλονιστικό επιχείρημα χαχαχαχαχαχαχαχα

Συγνώμη ρε παιδιά, ο Μάριος παίζει με το κοντομάνικο και η Δάφνη θα φτιάξει κοτόσουπα? χαχα Απαχθής είναι ο Άγγελος δεν έχει τις αμυγδαλές της η Εύα sisi Τι γράφετε?

Και μου αρέσει ολίγον και ο απαγωγέας shy

Έχω ένα .rar με ηχητικά εφέ, να σας το στείλω βρε παιδί μου δώστε μου ένα mail, είναι πιο πετυχημένα!!!

ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΒΕΒΑΙΑ...

Υ.Γ. SOSO AYTH THN ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ AΛΛΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΩΡΑ ΜΩΡΕ......ΣΙΓΑ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΜΑΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;wall Ο ΜΑΝΟΣ ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΛΑΜΟΓΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ...ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ... ainta
LIBRA
LIBRA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 9:50 am

Ένα πολύ καλό επεισόδιο οπότε ας σχολιάσω κι εγώ

Η Νταίζη όταν μιλάει με το Χρήστο δεν με κάνει να τη βαριέμαι. Τουλάχιστον μαζί του προσπαθώ να καταλάβω αν αυτό που αισθάνεται είναι αγάπη εμμονή ή σχέδιο. Δεν είναι προβλέψιμη. Μου άρεσε πολύ η σκηνή. Ο Χρήστος προσπαθούσε να βγάλει συμπεράσματα για την εμπλοκή της στην απαγωγή κι εκείνη για το βάθος των συναισθημάτων του. Της Πολυχρονίδη η τσαχπινιά της πάει πολύ αντίθετα με το βιτριολικό που της βγαίνει κάπως αστείο.

Αντίθετα με τον αξιότιμο σύζυγό της είναι πάντα προβλέψιμη και βαρετή.

Η σκηνή της με τον αστυνόμο ήταν επίσης ενδιαφέρουσα και μου άρεσε για την ειρωνία και τον ωραίο διάλογο.

Η επίσκεψή της πάλι στο Χαριτέικο ανήκει στην κατηγορία που βαριέμαι. Πως κατάφερε αυτό το κορίτσι να μη μπορεί ούτε καν να με εκνευρίσει δεν ξέρω. Έχει γίνει εδώ και καιρό καρικατούρα νομίζω

Τώρα που τα βλέπω συγκεντωμένα είχε μεγάλη συμμετοχή και οι σκηνές της ήταν σαν σκωτσέζικο ντους μια καλή μια γελοία.

Η Αντιγόνη στη θέα των αστυνομικών της ήρθε ο ουρανός στο κεφάλι. Ξύπνησαν πρόσφατες μνήμες υποθέτω. Η κυρία Παπαδημητρίου είναι εξαιρετικά εκφραστική και πάντα καταφέρνει να περνάει το συναίσθημά της.

Ξέρω οτι έχω πολλούς λόγους να τη θεωρώ ύποπτη αλλά δεν πιστεύω μέσα μου οτι είναι ανακατεμένη με την απαγωγή θα δείξει.....

Ο Μπέλλος μου έδωσε την εντύπωση οτι κάνει αγώνα να πείσει οτι θέλει να προστατέψει τη Νταίζη την οποία θεωρεί ύποπτη για την απαγωγή. Φώναξε το Λευτέρη να του πει τα καθέκαστα.

Ρε Μπέλλο πάνω που προσπαθούν να μας πείσουν οτι είσαι γατόνι μη λες κουλά για το μεγάλο έρωτα Μπέλλου Νόρας γιατί προκαλείς γέλιο αγόρι μου.

Μήπως τελικά σηκώνει κι αυτός σκόνη για να κρυφτεί;

Ο Ηλίας έχει τύψεις και μου άρεσε που θύμισε σε κάτι εκείνο τον άνθρωπο που κουβαλούσε την αμαρτία του στις πλάτες στον πρώτο κύκλο. Έχει συναίσθηση της ευθύνης του κι ας μην του την καταλογίζουν οι άλλοι.

Τις ίδιες τύψεις έχει κι η Αγγέλα και η Μαρίλια σε μια πολύ όμορφη σκηνούλα προσπάθησε να την καθυσηχάσει.

Περίμενα ομολογουμένως μια σκηνή ανάμεσα στη Μαρίλια και την Εύα. Αυτή τη στιγμή η Μαρίλια και η Αγγέλα είναι τα δύο δικά της πρόσωπα. Επειδή η Αγγέλα είναι συνυπεύθυνη για την απαγωγή είναι δύσκολο να δούμε συζήτηση ανάμεσα στις δύο αρα η Μαρίλια είναι ο άνθρωπος που θα μπορούσε να προσφέρει ανακούφιση και βοήθεια περισσότερο απο οποιονδήποτε άλλον. Δεν νομίζω να το δω και ειναι κρίμα

Η Δάφνη να σκέπτεται το Λευτέρη και τούμπαλιν μου προκάλεσε αναγούλα.

Ο Λουκάς και η Νόρα ανέλαβαν δράση. Επιτέλους έχουν να κάνουν και κάτι άλλο εκτός απο χαζολόγημα και καυγάδες. Μου άρεσε η κουβεντούλα τους και στο γραφείο και στο καφέ. Είχε μια ισοροπία αυτή η κουβέντα ανάμεσα στο προσωπικό και στο επαγγελματικό χωρίς το ένα να αναιρεί το άλλο. Νομίζω αυτό μου άρεσε πιο πολύ. Θύμιζε παλιές καλές εποχές.

Αν η σοκολάτες κι οι μπακλαβάδες δόθηκαν σαν προοικονομία ήταν πολύ άτσαλη. Ελπίζω να δοθεί όμορφα όλο το θέμα και να μην γίνει κωμωδιούλα. Ελπίζω......

Η Αμαλία χθες είχε ξυπνήσει απ το δεξί πλευρό. Η Εύα έγινε πάλι το κακόμοιρο κορίτσι και για άλλη μια φορά εξομοίωσε τις ζωές Εύας και Μελίτας. Παρόμοιες καταστάσεις διαφορετική ζωή θα έλεγα εγώ. Η Εύα έζησε όλα τα στραβά που έζησε κι η Μελίτα χωρίς να έχει ζήσει τίποτα απ τα καλά . Βασική διαφορά ας μην ξεχνιόμαστε

Η Εριέττα βρήκε τη φωτογραφία και έκανε τη σύνδεση οπότε θα αρχίσει σιγά σιγά να ψάχνει. Καιρός ήταν. Περνάμε σ αυτό που θα μας απασχολήσει μετά την απαγωγή νομίζω.

Η σκηνή ανάμεσα σ εκείνη και το Ρούσσο ήταν ενδιαφέρουσα κι πολύ όμορφη. Αποδεδειγμένα καλή χημεία μόνο που χθες θύμισαν Αγγελο Αλίκη περισσότερο απο ποτέ.

Τελικά ο Ρούσσος και γνωρίζει και είναι μπλεγμένος και είναι σε θέση να προβλέψει τις συνέπειες. Ας ελπίσουμε να δώσουν κάποια στοιχεία πριν όλο αυτό γίνει βαρετό. Ήδη έχει τραβήξει ενάμισυ μήνα χωρίς ούτε μια πληροφορία και έχει αρχίσει να κουράζει.

Ενα μέρος του επεισοδίου όπως ήταν φυσικό ασχολήθηκε με την απαγωγή. Μια ατέλειωτη αναμονή για επικοινωνία μέχρι που έγινε το τηλεφώνημα.

Ο Στέφανος ανέλαβε να κλείσει τη συμφωνία και να ζητήσει τις φωτογραφίες και επίσης την παραλαβή τους. Μου άρεσε ο τρόπος που έδειξε αποφασιστικός απέναντι στους απαγωγείς και μου άρεσε η ανυπομονησία του να δει το μωρό.

Η Εύα απ την πλευρά της έδειξε όλη της την αγωνία και όλο της τον πόνο. Και επιτέλους έβγαλε θυμό. Αναμενόμενο κάτω απο τόση πίεση και το περίμενα και η Νταίζη και το Καρταλέικο ήταν οι κατάλληλοι αποδέκτες. Άλλωστε τόσο το Νταιζουλίνι οσο κι η μανούλα κι ο γιός την έχουν πατήσει κάτω.

Στην τελευταία σκηνή του επεισοδίου είδα μια μάνα που διστάζει να πλησιάσει. Που θέλει να δει το μωρό της αλλά φοβάται για το τι θα δει. Που όταν τελικα το βλέπει ανεβαίνει κυριολεκτικά η ψυχή της στα μάτια της. Που το αγγίζει και νοιώθει ακόμη πιο έντονα την απώλεια της. Που λυγίζει.

Η Ξυλά ήταν απλά καθηλωτική.

Απ τις σκηνές που σχετίζονταν με την απαγωγή έβγαλα ένα συμπέρασμα. Η Έύα περνάει όλο αυτό εντελώς μόνη. Ο Στέφανος μπορεί να είναι παρών αλλά τελικά φάνηκε πολύ λίγος και σαν άντρας και σαν πατέρας και σαν άνθρωπος
Σαν άντρας γιατί όταν έχεις αδικήσει μια γυναίκα που λες οτι κάποτε αγάπησες στη δύσκολη ώρα μπαίνεις μπροστά και δεν αφήνεις καμιά Μελιτα και καμιά Νταίζη να την ταράξουν περισσότερο και δεν το είδα
Σαν πατέρας γιατί όταν το παιδί σου κινδυνεύει δεν περιμένεις να ρευστοποιηθεί η κληρονομιά και μετά να συμπληρώσεις αν λείπει κάτι αλλά κάνεις την κίνησή σου απ το πρώτο λεπτό. Η μάνα άλλωστε αυτό έκανε
Σαν άνθρωπος γιατί όταν μια γυναίκα είναι στην κατάσταση που είναι τώρα η Εύα προσφέρεις μια αγκαλιά μια παρηγοριά και ας σε χωρίζουν απ τον άλλον χίλια πράγματα.

Υγ. Ο Μάνος το έμαθε ή η Μαρίλια του τηλεφωνεί μόνο όταν πρόκειται για τα προβλήματα της Μελίτας; Τελικά όσο φαίνεται η ανεπάρκεια του Στέφανου τόσο πιο αισθητή γίνεται η απώλεια του Μάνου.

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 10:50 am

Οσο κι αν δεν μ'αρέσει να σχολιάζω σχολιασμούς άλλων, έχω κι εγώ κάποιες αντιρρήσεις σε κάτι που έγραψες, Μαρία και θα τις γράψω παρακάτω, χωρις να θέλω να αναφερθώ στό σύνολο του σχολιασμού σου, με το οποίο και συμφωνώ....

Οτι η Εύα περνάει όλο αυτό τελείως μόνη, είναι υπερβολικό να το λέει κανείς, όλοι συγκεντρωμένοι σ'αυτό το σπίτι είναι, όλοι θέλουν να τη συνδράμουν, όλοι ζούν την αγωνία για το μωρό και την τύχη του, κι ο Στέφανος πρώτος απ'όλους.... Εμεινε εκεί μέρα νύχτα, κι οταν έφευγε για λίγο ήταν για να κυνηγήσει αυτούς που υποψιάζεται οτι μπορεί να εμπλέκονται, και που δυστυχώς ανήκουν στην "οικογένειά" του, κατ'ευφημισμόν πάντα...... Ανέλαβε το ρίσκο των διαπραγματεύσεων ο ίδιος, ενώ μπορούσε να το αφήσει στην αστυνομία και να νύψει τας χείρας του για το αποτέλεσμα, στρατολόγησε το Χρήστο στην ομάδα, προσφέρθηκε να δώσει όσα χρήματα λείψουν ο ίδιος, δηλαδή τι άλλο έπρεπε να κάνει για να δούμε και το δικό του δίκιο στο θέμα αυτό? Το ότι δεν αγκάλιασε την Εύα να κλαίνε παρέα? Κι όμως, δεν είναι αυτός που δεν την αγκάλιασε, ήταν εκείνη που στρεφόταν πάντα στο Λουκά για μιά αγκαλιά, που ο Στέφανος ήταν έτοιμος να της προσφέρει, όπως φαίνεται από τις σχετικές σκηνές, αλλά εκείνη του γύρισε την πλάτη... Ενα άλλο υπέρ του Στέφανου στη φάση αυτή και που δεν ανέφερε κανείς, είναι οτι , όπως η Εύα δεν κατηγόρησε την Αγγέλα και τον Ηλία, έτσι κι ο Στέφανος δεν είπε κουβέντα για το οτι έγιναν αβλεψίες από αυτούς που ανέλαβαν την ανατροφή του παιδιού, όταν ήταν γνωστό στο πανελλήνιο οτι ήταν ένας χρυσός κληρονόμος, κι αυτό δείχνει ανωτερότητα, από κάποιον που κατηγορήθηκε τόσο αβασάνιστα για πιθανός δολοφόνος αυτού του παιδιού και της μητέρας του .
Είναι εύκολο να λέμε να προσφέρει να δώσει εκείνος όλα τα λύτρα, λές και η περιουσία του είναι ανεξάντλητη. Είναι φανερό οτι ο απαγωγέας θέλει ακριβώς ό,τι κληρονόμησε ο Αγγελος, δηλαδή μιά περιουσία πού έγινε σε διάρκεια μιάς ολόκληρης ζωής, και φυσικά δεν είναι δυνατόν να διαθέτει ο Στέφανος μιά τέτοια περιουσία στο χρηματοκιβώτιό του... Παρ'όλ'αυτά, προσφέρθηκε να δώσει όσα μπορεί περισσότερα, και απ΄όσα ξέρουμε, θα κάνει πολλές θυσίες για να βρεί τα απαιτούμενα χρήματα....
Οσο για το ότι άφησε τη Μελίτα και τη Νταίζη να την ταράξουν, μήπως -λέω μήπως - ζητάμε πάρα πολλά? Τη Μελίτα αν θυμάμαι καλά την έφερε ο Νικόλας, ο οποίος θα μπορούσε να αρνηθεί την εξυπηρέτηση, τη δε Νταίζη τι έπρεπε να κάνει, να την αρχίσει στα χαστούκια όπως η Δάφνη? Η Δάφνη καλά έκανε, αλλά είδαμε οτι η Εύα δυσανασχέτησε όταν έμαθε για την απειλή με όπλο του Στέφανου κατά της "αδελφής" του για να μάθει τον αληθινό της ρόλο στην απαγωγή....
Ας μη ρίχνουμε τόσα πάνω στο Στέφανο, είναι άδικο, τον είδαμε κι αυτόν να υποφέρει, κι ας προσπαθεί να μην το δείχνει, και στο κάτω κάτω είναι και δικό του παιδί, έστω κι αν χωρίζει με τη μητέρα και αν δεν το έχει ζήσει στην καθημερινότητά του....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 10:54 am

JESSIE έγραψε:
Το ότι δεν αγκάλιασε την Εύα να κλαίνε παρέα? Κι όμως, δεν είναι αυτός που δεν την αγκάλιασε, ήταν εκείνη που στρεφόταν πάντα στο Λουκά για μιά αγκαλιά, που ο Στέφανος ήταν έτοιμος να της προσφέρει, όπως φαίνεται από τις σχετικές σκηνές, αλλά εκείνη του γύρισε την πλάτη...
Αν δεν με γελούνε τα μπριμπιλωτά μου ματάκια, ο Στέφανος και η Ευα έχουν υπάρξει και μόνοι τους, να μιλάνε για τον Αγγελο.
Δεν ήταν πάντα ο Λουκάς μπροστά να του ''κλέβει" την αγκαλιά...

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:00 am

Από τη στάση της Εύας στις περιπτώσεις που ανέφερα, έγινε φανερό οτι η Εύα δεν ενδιαφέρεται για αγκαλιές παρηγοριάς από το Στέφανο, κατά τα άλλα τους είδαμε να μιλάνε κοντά κοντά σε κάποια φάση, να είναι και οι δύο συγκινημένοι, κι αυτό είναι κάτι... Και παραπάνω από κάτι, αν θές τη γνώμη μου....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:01 am

black_cat έγραψε:Άρχισαν τα συμτώματα της εγκυμοσύνης ή...είναι ιδέα μου??? scratch

Θα πηδηχτω απο το παραθυρο!!!!!!!!! Χθες κοιμηθηκαν μαζι και σημερα αρχισαν τα συμπτωματα? Αυτα δεν γινονται...... Απλα θελουν να μας προιδεασουν πως θα ακολουθησει εγκυμοσυνη αλλα ελεος!!!!!!!!! καμμια δεν εχει μεινει εγκυος απο εκει μεσα να ξερει να το αποδωσει σωστα?Αμα το καταλαβαιναν τοσο νωρις οι γυναικες οτι ειναι εγκυος μια χαρα θα ηταν ολα....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:03 am

JESSIE έγραψε:
Από τη στάση της Εύας στις περιπτώσεις που ανέφερα, έγινε φανερό οτι η Εύα δεν ενδιαφέρεται για αγκαλιές παρηγοριάς από το Στέφανο, κατά τα άλλα τους είδαμε να μιλάνε κοντά κοντά σε κάποια φάση, να είναι και οι δύο συγκινημένοι, κι αυτό είναι κάτι... Και παραπάνω από κάτι, αν θές τη γνώμη μου....

Πάλι αυτή η Ευα φταίει  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 852852
Που αντί να γυρέψει αγκαλιά στον άντρα που την κεράτωσε, γυρεύει στον παιδικό της φίλο  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 852852

Τζέσι μου, αν την νιώθει την αγκαλιά εκείνη την στιγμή, θα την κάνει, δεν θα την εμποδίσει καμία στάση,καμίας Ευας. Δεν τίθεται θέμα προτεραιότητας και επιλογής.

Και η Νόρα θα την αγκαλιάσει, και η Δάφνη, και όλοι, άσχετα ποιανού αγκαλιά αυτή θα γυρέψει πρώτη.

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
 Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:04 am

margaret10 έγραψε:
black_cat έγραψε:Άρχισαν τα συμτώματα της εγκυμοσύνης ή...είναι ιδέα μου??? scratch

Θα πηδηχτω απο το παραθυρο!!!!!!!!! Χθες κοιμηθηκαν μαζι και σημερα αρχισαν τα συμπτωματα? Αυτα δεν γινονται...... Απλα θελουν να μας προιδεασουν πως θα ακολουθησει εγκυμοσυνη αλλα ελεος!!!!!!!!! καμμια δεν εχει μεινει εγκυος απο εκει μεσα να ξερει να το αποδωσει σωστα?Αμα το καταλαβαιναν τοσο νωρις οι γυναικες οτι ειναι εγκυος μια χαρα θα ηταν ολα....

Επειδή δεν θέλω να πιστεύω οτι δόθηκε τόσο άτσαλα (ευσεβείς ποθ  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 221877 οι, το ξέρω  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 621900 ), θα υποθέσω οτι ή γκαστρώθηκε την νύχτα της βροχής (  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 221877 ) ή απλώς ήταν κουρασμένη (  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 221877 ) και ήθελε κάτι γλυκό να στανιάρει  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 13379

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:07 am

Δεν είπα εγώ οτι φταίει η Εύα, μην λέμε άσχετα, εγω είπα οτι ο Στέφανος γνωρίζει οτι η Εύα πάντα θα στρέφεται στους παιδικούς της φίλους κι όχι σ'αυτόν γιά μιά αγκαλιά παρηγοριάς. Αλλωστε ούτε καν με τη Μαρίλια δεν έχει υπάρξει μέχρι στιγμής μιά αγκαλιά , η Μαρίλια φροντίζει κι αυτή για το πρακτικό μέρος της υπόθεσης, να την κρατήσει γερή γιά ν'αντέξει... Το ίδιο κι ο Στέφανος, κάνει ό,τι περνάει απ'το χέρι του για να επιστρέψει ο Αγγελος σώος στα χέρια της μητέρας του, και ξαναλέω, αυτό είναι υπέρ - αρκετό υπό τις παρούσες συνθήκες....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:17 am

JESSIE έγραψε:Δεν είπα εγώ οτι φταίει η Εύα, μην λέμε άσχετα, εγω είπα οτι ο Στέφανος γνωρίζει οτι η Εύα πάντα θα στρέφεται στους παιδικούς της φίλους κι όχι σ'αυτόν γιά μιά αγκαλιά παρηγοριάς. Αλλωστε ούτε καν με τη Μαρίλια δεν έχει υπάρξει μέχρι στιγμής μιά αγκαλιά , η Μαρίλια φροντίζει κι αυτή για το πρακτικό μέρος της υπόθεσης, να την κρατήσει γερή γιά ν'αντέξει... Το ίδιο κι ο Στέφανος, κάνει ό,τι περνάει απ'το χέρι του για να επιστρέψει ο Αγγελος σώος στα χέρια της μητέρας του, και ξαναλέω, αυτό είναι υπέρ - αρκετό υπό τις παρούσες συνθήκες....

Προφανώς και θα στρέφεται στους φίλους της. Λογικό και επόμενο, μιας και αυτοί ήταν διπλα της, κάθε φορά ..
Και δεν μίλησα ποτέ για το τι είναι αρκετό ή όχι απο την πλευρά του Στέφανου, αλλα επειδή αναφέρθηκε οτι προτιμησε στον Λουκά να στραφεί για αγκαλιές, ανέφερα οτι υπήρχαν και σκηνές που ο Λουκάς δεν ήταν μπροστά.

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:17 am

Καρ-Mik έγραψε:
margaret10 έγραψε:

Επειδή δεν θέλω να πιστεύω οτι δόθηκε τόσο άτσαλα (ευσεβείς ποθ  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 221877 οι, το ξέρω  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 621900 ), θα υποθέσω οτι ή γκαστρώθηκε την νύχτα της βροχής (  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 221877 ) ή απλώς ήταν κουρασμένη (  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 221877 ) και ήθελε κάτι γλυκό να στανιάρει  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 13379

Δεν γκαστρωθηκε στη νυχτα της βροχης , σιγουρα την νυχτα που ζητουσε την αγκαλια και μεσα στο παθος και οι δυο τους να λενε οτι αγαπιουνται και οτι ειναι εγωιστες εκει θα προεκυψε ο καρπος του ερωτα τους. Και την νυχτα της βροχης να συνεβη παλι νωρις ειναι για συμπτωματα.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:19 am

margaret10 έγραψε:
Δεν γκαστρωθηκε στη νυχτα της βροχης , σιγουρα την νυχτα που ζητουσε την αγκαλια και μεσα στο παθος και οι δυο τους να λενε οτι αγαπιουνται και οτι ειναι εγωιστες εκει θα προεκυψε ο καρπος του ερωτα τους. Και την νυχτα της βροχης να συνεβη παλι νωρις ειναι για συμπτωματα.

Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 593737 Μου χαλάς το όνειρο τώρα  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 13379

Βασικά δεν είναι απίθανο να γκαστρώθηκε και τότε!
Βέβαια, αν έγινε το "καλό'' προχτές, τότε θα χουμε και κοράκλα θεάρα με τόσο "  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 221877"

Σίγουρα είναι νωρίς, αλλα θέλω να το ρίξω αλλού, για να μην ξενερώσω για το πόσο άτσαλα μας δίνουν ΠΑΛΙ μια ιστορία τους  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 751732

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:25 am

JESSIE Ο Στέφανος με λύπη μου στάθηκε πολύ λίγος
Όταν η Μελίτα πήγε στο σπίτι έπρεπε αν είχε ελάχιστη τσίπα να έρθει σε δύσκολη θέση και αντ αυτού πήγε πίσω της να την παραμυθιάσει
Όταν η Νταίζη πήγε σπίτι ήταν εκείνος που έπρεπε να τη διώξει κι όχι να βγάλουν τα κάστανα απ τη φωτιά η Δάφνη κι η Αγγέλα πάλι πίσω απ τις φούστες κρύφτηκε
Στο θέμα των λύτρων λέει τί; Δώσε εσύ πίσω την κληρονομιά να πληρώσει δηλαδή το παιδί για την απελευθέρωσή του κι αν λείψει ένα ποσόν το συμπληρώνω κι εγώ;
Στο θέμα της αγκαλιάς επιμένω οτι η ανθρώπινη επαφή είναι αυτό που ανακουφίζει στις δύσκολες ώρες όχι τα λόγια
Ο Μάνος το έκανε κι ας τον λέμε λαμόγιο ο Στέφανος όχι

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:29 am

Η Ευα χθες ηταν μοναδικη!!!!!!!!! ειδικα στη σκηνη στο τελος οπου χαιδευε την τηλεοραση σαν να χαιδευε τον Αγγελο της ηταν χαρμα οφθαλμων.

Απορω πως κρατηθηκε και δεν τσακισε την Νταιζη, θρασσος η κοταρα να παει και στο σπιτι της και να λεει τα τρελλα της, να εισαι καλα ρε Δαφνη που εριξες xastouki γιατι κατα τα αλλα Δαφνουλα κατι δεν παει καλα με εσενα, αρχισες να ονειρευεσαι τον Λευτερη τωρα?

Στεφανος εξισου πολυ καλος!!!!!!! Λατρεμενο μου αγορι!!!!!!!!!

Λουκας και Νορα αρχισαν παλι τις ζουζουνιες, τι εγινε Βενετη γλυκαθηκες και θελεις να σε εκμεταλλευτει η Νορα? Ειχε πολυ γελιο εκει που μιλουσε στο τηλεφωνο ο Στεφανος και εκεινος απο διπλα κουνουσε το κεφαλι σαν cartoon ηταν.

Μπελλο??? εχεις καψει τελειως τα εγκεφαλικα σου κυτταρα, ποτε βρε ειχες μια μεγαλη αγαπη με την Νορα? Φαντασιωσεις πλαθεις και νομιζεις πως συμμετεχουν και οι αλλοι? ainta εισαι τελειως ομως...... Και την Νταιζη για να την τιμωρησεις την παντρευτηκες και της εδωσες το ονομα σου? ετσι την τιμωρεις εσυ? με κινδυνο να σε εκθεσει και το χειροτερο να σε δηλητηριασει? ελα απο αυριο αρχιζει η διατροφη, θα σε τακτοποιησει αυτη lmao

Νταιζη στο τμημα για πολλα xastouki που θελει και πληθυντικο το τσοκαρο αλλα καλα της τα ειπε ο αστυνομος.

Αντιγονη εκπληκτικη!!!!!!!!! : respect :

Χρηστος επισης πολυ καλος με Νταιζη εχουν χημεια μαζι.

Τα μικρα της σειρας κλεβουν τη παρασταση, Μαριος και Αγγελος!!!!!!!

Ρουσσο αρχισαν τα οργανα, εχεις αρχισει να σκιαζεσαι λιγακι, τι εχεις κανει παλι??? δεν υπαρχει βρωμοδουλεια που να μην εισαι απο πισω.

Πολυ καλο επεισοδιο το χθεσινο, αλλα να συνεχισουν ετσι μην μας ξενερωσουν παλι....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:33 am

Kap- Mik τις ιστοριες ατσαλα και προχειρα μας τις δινουν, θα κολλησουν στην εγκυμοσυνη τωρα? Μια ερωτηση, η Νορα εκανε την επεμβαση? πως θα μεινει εγκυος? ΘΑΥΜΑ??? Η αγαπη και το παθος θα ξεπερασουν το προβλημα και ο Λουκας θα βαλει γκολ με τη μια?

Πολλες φορες οταν μια γυναικα δεν μενει εγκυος ειναι και θεμα αγχους οχι μονο προβληματων αλλα εδω αλλα μα ςεδειξαν και αυτα θα αναιρεθουν?
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από sarita Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:36 am

Είναι θλιβερό το γεγονός ότι παρακολούθησα ένα πάρα πολύ καλό επεισόδιο και δεν μπόρεσα να το απολαύσω γιατί απλά φοβόμουν για το τι θα επακολουθήσει. Καλύτερα επεισόδια? Χειρότερα επεισόδια? Ας σχολιάσω για αρχή.

Νταίζη-Χρήστος:
Το μόνο που μου άρεσε σε αυτή την σκηνή ήταν η ερμηνεία και της Μαριάννας και του Περικλή γιατί κατά τα άλλα έχω βαρεθεί τα παιχνίδια της Νταίζης. Το νάζι της στο τέλος και η έκφραση του Περικλή όλα τα λεφτά.

Υπόθεση απαγωγής (ΜΕΡΟΣ 1ο)
Έχω πάψει προ πολλού να ζητάω αγκαλιά Εύας-στέφανου γιατί μάλλον ανακάλυψα και τον λόγο. Λόγω εκρηκτικής χημείας μεταξύ τους και επειδή ξέρουν πόσο τους αγαπάει το κοινό σου λέει άστους έτσι γιατί μετά πως θα ξανακάνουμε επανασύνδεση? Μην πέσει και στη σύγκριση με τον απόλυτο και συνειδητοποιήσουν την καταστροφή τους.. Εκπληκτικός ο στέφανος αλλά συγγνώμη για αυτό που θα πω η Εύα τον τελευταίο καιρό έχει πάρει τις σκηνές επάνω της και τις έχει απογειώσει. Με αποτέλεσμα ο Αλέξανδρος δίπλα της να μου φαίνεται χλιαρός.

Νταίζη-Μπέλλος
Απλά δεν σχολιάζω έπαψα να ασχολούμαι προ πολλού με αυτούς.

Δάφνη-Λευτέρης-Αναμνήσεις
Γελοίο να το πω? Για γέλια να το πω? Άσε καλύτερα να μην εκφραστώ και φάω και κανένα ban.

Μπέλλος-Λευτέρης
Να σαι καλά ρε μπέλλο που έχουμε και εσένα να γελάμε. Για ποια ιστορία αγάπης μίλαγε? Γυναίκα της ζωής του άντε και να το δεχτώ αλλά ιστορία αγάπης? Και τι δηλαδή παντρεύτηκε την νταίζη για να καταστρέψει την παρέα όποτε έμμεσα θα καταστρεφόταν και ο λουκάς?
Κακομοίρη καταστρέφεται και η γυναίκα της ζωής σου έτσι. Ο Λευτέρης πάλι δεν ξέρω πως αλλά μου άρεσε πολύ σε αυτή τη σκηνή. Και ακόμα αναρωτιέμαι τι σχέση έχουν τα δυο τους.

Αμαλία-Πέτρος
Για άλλη μια φορά κουράστηκα με τις υστερίες της Αμαλίας αλλά μου άρεσε πολύ ο Πέτρος. Αυτές του οι εκφράσεις με στέλνουν.

Νόρα-Λουκάς-Προοικονομία
Την υπογλυκαιμία να την πάρω σαν προοικονομία για τίποτα ευχάριστα? Και αν ναι έτσι πάτε να μας πλασάρετε το ευχάριστο? Μένω έκπληκτη πραγματικά. Η δε σκηνή τους στο γραφεί τέλεια. Πάθος χιούμορ ένταση όλα τα είχε. Μου άρεσε τρελλά.

Νταίζη-Αστυνόμος
Εντάξει όλα τα λεφτά η σκηνή. Ο αστυνόμος (Γιάννη σου υποκλίνομαι) με το υφάκι του απλά με καθήλωσε καθώς και αυτά που έλεγε στην νταίζη. Η οποία από πού και ωσπού θέλει και στο πληθυντικό? Και τόλμησε να την πει και στον αστυνόμο? Το έχω ξαναπεί με κουράζει να γυρνάει να καταστρέφει κόσμο και να μην βρίσκει τιμωρία από πουθενά.

Νταίζη (ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΟΥΤΕΛΟ ΖΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ)
Ένα μεγάλο μπράβο στην Δάφνη και έχω και καιρό να της δώσω όχι τίποτα άλλο. Ο στέφανος πήγε να ορμήσει και η Εύα τον σταμάτησε. Εύα θα σε μαλώσω δεν κάνει να αγγίζουμε τον στέφανο κάνει τζιζ. Δεν στα μάθανε? Πάντως έχω μια απορία. Γιατί εκνευρίστηκαν με τον στέφανο που την απείλησε με όπλο? Εγώ στη θέση της Εύας θα ζητούσα την εκτέλεση της και θα του έστηνα άγαλμα στην πλατεία. Και άλλη μια απορία. Τόσα χαστούκια έχει δώσει η Δάφνη στην Νταίζη τέτοιο εφέ δεν είχαμε. Καλέ τι σας πείραζαν τα άλλα τα χαστούκια?

Εριέττα-Άννα
Αδιάφορη σκηνή

Εριέττα-Πέτρος
Δυνατή σκηνή με πολύ καλές ερμηνείες. Αχ αυτή η χημεία. Φταίω να συγκρίνω εγώ μετά? Αφού με προκαλούν.

Αντιγόνη-Αστυνόμος
Εξαιρετικοί και οι δυο όπως πάντα και μια Αντιγόνη να προσπαθεί να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας. Δύσκολη διαδρομή έχει μπροστά της.

Μαρίλια- Αγγέλα
Καλέ με άλλην περίμενα τέτοια σκηνή με άλλην μου την έδωσαν? Την Εύα ήθελα στη θέση της Αγγέλας? Ωραία σκηνή ερμηνευτικά (ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΗΝ ΜΑΡΙΛΙΑ ΚΕΝΤΑΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΙΛΑΜΕ) αλλά σαν υπόθεση δεν είχε να μου προσφέρει κάτι. Αντιθέτως κουράστηκα πια με την Αγγέλα.

Δάφνη- Ηλίας
Πάλι καλά που δεν του έριξε ευθύνες του Ηλία όπως έκανε στη συζήτηση της με τον Νικόλα γιατί θα έμπαινα μέσα από την τηλεόραση να την χαστουκίσω. Για άλλη μια φορά μπράβο δάφνη.

Τόπος απαγωγής (ΜΕΡΟΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)
Μια ΚΑΘΗΛΩΤΙΚΗ ΕΡΜΗΝΕΥΤΙΚΑ ΣΚΗΝΗ με μια Εύα να ουρλιάζει μαμά για να της πει τα νέα. Μια Εύα να περιμένει με αγωνία τον στέφανο να πάει στο σπίτι και μια ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΣΚΗΝΗ ΕΥΑΣ που μέσα από τα μάτια της την ώρα του dvd έβλεπες την απόγνωση και την ανακούφιση της. Τελικά ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ ΕΙΣΑΙ.ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΑΡΚΕΙ.ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Συγκλονίστηκα και όσες φορές και αν την δω την συγκεκριμένη σκηνή με την ίδια ένταση θα κλαίω. Μου άρεσε που κοιτάχτηκε η νόρα με τον Λουκά αλλά δεν μου άρεσε που δεν κοιτάχτηκαν δάφνη-Νικόλας
Αν μη τι άλλο πέρα από το ότι είναι δύο άνθρωποι που έχουν ζήσει όλη τους τη ζωή μαζί θυσίασαν πολλά ο ένας για τον άλλον είναι και γονείς και μόνο για αυτό θα έπρεπε να είχαμε και μια ανάλογη αντίδραση από εκείνους.

ΥΓ1: Εκπληκτικό παιδί ο Μάριος μια γλύκα.
ΥΓ2: Δεν είδαμε μελίτα? Για αυτό μετά τραγούδαγα «Πάρτυ με όλους τους φίλους μου θα κάνω πάρτυ και θα χορεύω ως το πρωί.» Αλλά πολύ φοβάμαι ότι η χαρά μου για λίγο θα κρατήσει.
ΥΓ3: Κύριοι σεναριογράφοι ΠΟΣΟ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΕΙΣΤΕ ΠΟΥ 8 ΣΤΙΣ 10 ΣΚΗΝΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΕΣ? ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Η ΤΖΑΜΠΑ Η ΟΡΓΗ ΛΑΟΥ ΦΩΝΗ ΘΕΟΥ?
Πάω να σας διαβάσω τώρα. Και εννοείται oscar σε όλα τα γνωστά σεντονάκια που έχουν απλωθεί ή θα απλωθούν.

sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:45 am

Clarabelle έγραψε:
JESSIE Ο Στέφανος με λύπη μου στάθηκε πολύ λίγος
Όταν η Μελίτα πήγε στο σπίτι έπρεπε αν είχε ελάχιστη τσίπα να έρθει σε δύσκολη θέση και αντ αυτού πήγε πίσω της να την παραμυθιάσει
Όταν η Νταίζη πήγε σπίτι ήταν εκείνος που έπρεπε να τη διώξει κι όχι να βγάλουν τα κάστανα απ τη φωτιά η Δάφνη κι η Αγγέλα πάλι πίσω απ τις φούστες κρύφτηκε
Στο θέμα των λύτρων λέει τί; Δώσε εσύ πίσω την κληρονομιά να πληρώσει δηλαδή το παιδί για την απελευθέρωσή του κι αν λείψει ένα ποσόν το συμπληρώνω κι εγώ;
Στο θέμα της αγκαλιάς επιμένω οτι η ανθρώπινη επαφή είναι αυτό που ανακουφίζει στις δύσκολες ώρες όχι τα λόγια
Ο Μάνος το έκανε κι ας τον λέμε λαμόγιο ο Στέφανος όχι

Μαρία, εγώ αντιθέτως πιστεύω οτι ο Στέφανος ήταν πάνω κι από σωστός, ήταν υπεράνω.... Αλλά συμφωνώ γι'αυτά που λές για το Μάνο, ναί ο Μάνος πάντα έκανε τα σχέδιά του, κατέστρεφε τις ζωές όλων, αλλά δεν μπορώ να πώ, στην κρίσιμη στιγμή έκανε πάντα την εντυπωσιακή κίνηση για να τους κάνει όλους να τον συγχωρούν, είτε αγκαλιές είναι αυτές, είτε δήθεν δηλώσεις μετάνοιας, είτε δήθεν απόπειρες αυτοκτονίας κλπ.... Κατά τα άλλα βούτηξε τα λεφτά απ'όλους τους φίλους και αγαπημένους του, αρχίζοντας από την Εύα, από την οποία πήρε το κεφάλαιο από τις μετοχές της, τη Δάφνη, που της πήρε --παρά τις διαμαρτυρίες του-- το ποσό από την πώληση της Εδέμ, τη Μελίτα , που ποτέ δεν της έδωσε διατροφή για το παιδί του, και τέλος την ίδια του την κόρη, τη Μαρίλια, από την οποία πήρε τις οικονομίες που είχε στην Τράπεζα για τις σπουδές της, για να μην πάει ο ίδιος φυλακή.... Και στο τέλος τους εγκατέλειψε όλους, για να πάει δήθεν να βρεί την ψυχική του αξιοπρέπεια....
Εγω πάντως θεωρώ πολύ πιθανό να είναι ο Μάνος ο ηθικός αυτουργός της απαγωγής, μεσω της συνεργού του Αννας, κι αυτό ενισχύεται από τα προσεχώς που θα μαθευτεί, λέει, οτι κάποιος Καρτάλης βρίσκεται πίσω απ'την απαγωγή. Και ταιριάζει τόσο πολύ στις γνωστές μεθόδους του Μάνου όλο αυτό.... Παίρνει τα λεφτά, κατηγορεί το Στέφανο, κι ο ίδιος είναι υπεράνω υποψίας, αφού είναι μίλια μακρυά, σε άλλη ήπειρο ....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:45 am

margaret10 έγραψε:Kap- Mik τις ιστοριες ατσαλα και προχειρα μας τις δινουν, θα κολλησουν στην εγκυμοσυνη τωρα? Μια ερωτηση, η Νορα εκανε την επεμβαση? πως θα μεινει εγκυος? ΘΑΥΜΑ??? Η αγαπη και το παθος θα ξεπερασουν το προβλημα και ο Λουκας θα βαλει γκολ με τη μια?

Πολλες φορες οταν μια γυναικα δεν μενει εγκυος ειναι και θεμα αγχους οχι μονο προβληματων αλλα εδω αλλα μα ςεδειξαν και αυτα θα αναιρεθουν?

Πριν μας είπανε οτι η Νόρα έπαιρνε προφυλάξεις (  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 951465 ).

Η γυναικολόγος είπε επίσης, οτι δεν είναι απίθανο να συλλάβει, απλως υπάρχουν λιγότερες πιθανότητες. Αλλωστε η μία σάλπιγγα της δουλεύει καλά  Επεισόδιο 423 - Ημερομηνία 21-10-2010 - Σελίδα 3 485250 Δεν είναι θέμα θαυματος, δεν είπανε ποτέ οτι καμία απο τις δυο δεν δουλεύει

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:47 am

JESSIE έγραψε:
Μαρία, εγώ αντιθέτως πιστεύω οτι ο Στέφανος ήταν πάνω κι από σωστός, ήταν υπεράνω.... ..

Υπεράνω σε τι ακριβώς; τι ήταν το ''παραπάων απο '' σωστό που έκανε;

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:48 am

Σίγουρα δεν έμεινε έγκυος την βραδιά της αγκαλιάς.Δηλαδή την μία μέρα έμεινε έγκυος και την επόμενη άρχισε να ζητάει γλυκά και περίεργα φαγητά???
Το πιο κουλό απ' όλα είναι πως ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ πως έπερνε προφυλάξεις μέχρι πριν από λίγο καιρό ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ τις σταμάτησε έμεινε έγκυος.Άμα δεν είχε και γυναικολογικό προβλήμα,με τόσο καρπερό άντρα,θα κανε τρίδυμα με την πρώτη Razz
Κολλήσαν λίγο άγαρμπα στο σενάριο την εγκυμοσύνη της.Εντάξει δεν πειράζει,τους συγχωρούμε ))
Πάντως λογικά θα πρέπει να έχουμε "νέες αφίξεις" στην Εδέμ.Εκτός αν η μάνα της Νόρας,δεν έρθει ούτε στην εγκυμοσύνη της κόρης της. sfyr
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 11:57 am

Ο Μάνος δεν είναι το θέμα μας αλλά τον ανέφερα για την κίνησή του που τη θεωρώ απόλυτα σωστή. Μπορούμε αν θέλεις να κάνουμε σύγκριση Μάνου Στέφανου στο αντίστοιχο τοπικ
Το να είναι ο απαγωγέας θα είναι κάτι που θα με κάνει να γελάσω μέχρι δακρύων
Να υπάρχει στην πλοκή ένας ήρωας που τελείωσε απ τη σειρά για να του φορτώνουμε την κακή πλοκή και να βγάζουμε αθώα περιστέρια αυτούς που συμμετέχουν μου φαίνεται εξωφρενικό
Την δεδομένη στιγμή κρίνω το Στέφανο και τον κρίνω απ τις πράξεις του και αυτές οι πράξεις κατ εμέ δεν είναι σωστές
Στο θέμα των χρημάτων ένας άντρας που είναι ανακατεμένος με κλεμένα διαμάντια και παράνομο εμπόριο έργων τέχνης σίγουρα δεν είναι φτωχαδάκι και σίγουρα θα περίμενα να κάνει την κίνησή του και να προτείνει να έχει μερίδιο στα λύτρα κι όχι να περιμένει να του πουν είναι δύσκολο να τα συγκεντρώσουμε για να βάλει το χέρι στην τσέπη
Για το θέμα της αγκαλιάς επιμένω επίσης. Θα φέρω το απλό παράδειγμα του Λουκά και της Νόρας. Τη δύσκολη στιγμή η Νόρα ζήτησε ανακούφιση στην αγκαλιά του δικού της ανθρώπου και ήταν τοσο γλυκό και τρυφερό. Η Εύα δεν έχει κανέναν να μοιραστεί τον πόνο της. Κι ο Στέφανος που φρόντισε με την ευγενική χορηγεία της Μελίτας και του Μάνου την πρώτη φορά και με την ευγενική χορηγεία της Μελίτας τη δεύτερη να της διαλύσει το όνειρο και τη δεύτερη ευκαιρία δεν είχε καν την ευαισθησία να προσφέρει παρηγοριά.
Για μένα η συμπεριφορά του όλες αυτές τις μέρες είναι είτε ύποπτη είτε κατάπτιστη.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 12:02 pm

Καρ-Mik έγραψε:
JESSIE έγραψε:
Μαρία, εγώ αντιθέτως πιστεύω οτι ο Στέφανος ήταν πάνω κι από σωστός, ήταν υπεράνω.... ..

Υπεράνω σε τι ακριβώς; τι ήταν το ''παραπάων απο '' σωστό που έκανε;

Μα δεν θέλει φιλοσοφία ! Η Εύα , η παρέα , όλοι τελος πάντων τον είχαν κατηγορήσει οτι οργάνωσε ο ίδιος τις απόπειρες κατά της Ευας, για να σκοτώσει το παιδί που περίμενε, αν όχι και την ίδια! Τον άφησαν απ'εξω από τη γέννηση του παιδιού του, και του είπαν οτι δεν έχει καμμιά δουλειά μ'αυτό... Αργότερα τον άφησαν να το βλέπει αραιά και πού, κατόπιν μεγάλης παραχώρησης εκ μέρους τους!

Κι αυτός τι κάνει? Αφήνει τη διαθήκη να εκτελεστεί , χωρις να την αμφισβητήσει, και όταν μαθαίνει οτι ο γιός του απήχθη, δεν κατηγορεί κανένα για πλημελλή φροντίδα του παιδιού, που θα ήταν ένας σοβαρός λόγος για να ακυρωθεί η διαθήκη, αλλά τρέχει δίπλα στην Εύα και κάνει τα πάντα για να βρεθεί το παιδί, και προσφέρεται να δώσει και δικά του λεφτά για να συμπληρωθούν τα λύτρα... Μην ξεχνάμε άλλωστε οτι και η περιουσία του Αγγελου δεν είναι της Εύας, προέρχεται από την οικογένεια των Λαζαρίδιδων, δηλαδή την οικογένεια του Στέφανου...
Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να πεί κανείς κάτι παραπάνω, υπό τις συνθήκες που έγιναν ολα αυτά... Ηθελα να ήξερα τι θα έκανε η Εύα αν πράγματι ο Στέφανος ήταν πολύ "λίγος", όπως λέει η Μαρία. Αν δηλαδή την άφηνε να φροντίσει τα πάντα μόνη της με τους φίλους της, αφού αυτή ήταν η κηδεμόνας του παιδιού, κι αν επι πλέον της έκανε δικαστικό αγώνα για να αποδείξει οτι δεν είναι άξια μάνα για να φροντίσει όπως πρέπει το παιδί που κληρονόμησε, με αυτήν σαν διαχειρίστρια....

Εγω δεν κατηγόρησα την Εύα για τίποτε, απεναντίας τη συμπονώ και τη θαυμάζω, αλλά δεν δέχομαι να λέμε οτι ο Στέφανος ήταν "λίγος" απέναντί της στην περίπτωση της απαγωγής ... Οποιος θέλει να πιστεύει το αντίθετο, είναι δικαίωμά του, αλλά είναι φανερό οτι κάτι τέτοιο δεν στέκει... Ας μην προχωρήσουμε λοιπον άλλο το θέμα αυτό.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 12:04 pm

Μαρία, θα βρείς την άποψή μου στην απάντησή μου στη Βάσω.

Και φυσικά δέχομαι τη δική σου άποψη, όχι σαν σωστή, αλλά σαν προσωπική σου άποψη, που έρχεται σε αντίθεση με τη δική μου, πάλι προσωπική, άποψη....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από stabatmater Την / Το Παρ Οκτ 22, 2010 12:05 pm

Χαιρετώ την ομήγυρη!

JESSIE έγραψε:Ενα άλλο υπέρ του Στέφανου στη φάση αυτή και που δεν ανέφερε κανείς, είναι οτι , όπως η Εύα δεν κατηγόρησε την Αγγέλα και τον Ηλία, έτσι κι ο Στέφανος δεν είπε κουβέντα για το οτι έγιναν αβλεψίες από αυτούς που ανέλαβαν την ανατροφή του παιδιού, όταν ήταν γνωστό στο πανελλήνιο οτι ήταν ένας χρυσός κληρονόμος, κι αυτό δείχνει ανωτερότητα, από κάποιον που κατηγορήθηκε τόσο αβασάνιστα για πιθανός δολοφόνος αυτού του παιδιού και της μητέρας του.
Σε αυτό συμφωνώ κι εγώ. Το γεγονός ότι δεν κατηγόρησε η Εύα τη μητέρα της κ τον Ηλία είναι, κατά τη γνώμη μου, στα πλαίσια του λογικού (βέβαια δε θα μου φαινόταν παράλογο μέσα στην απελπισία της να τους πει μια βαριά κουβέντα). Εντούτοις για το Στέφανο δε θα ήταν δεδομένο ότι δε θα διαολόστελνε όσους ευθύνονται (κατά κάποιο τρόπο) για την απαγωγή του μωρού κ κυρίως την Εύα, που ας πούμε ότι είναι "ανεύθυνη κ παρατάει το μπέμπη στη μάνα της κ στον παππού της Μαρίλιας", ακόμα κι αν μετά ζητούσε συγγνώμη. Φυσικά δε θα είχε κανένα δικαίωμα! Ο Ηλίας έχει δει το μωρό κ έχει ενδιαφερθεί γι'αυτό περισσότερο από εκείνον, τουλάχιστον όπως μας έχουν δείξει.
Επίσης, εντελώς άσχετο, αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δε ζήτησε να δώσουν στο παιδί το όνομα του πατέρα του. Όχι σώνει κ καλά να κάνει καυγά, έστω να προτείνει να του δώσουν 2 ονόματα Άγγελος-Σπυρίδων. Προσωπικά, αν δε γινόταν η απαγωγή κ όλα πήγαιναν καλά με την κληρονομιά, θα περίμενα η Εύα να το σκεφτεί αυτό κ να τιμήσει, έστω κ στα χαρτιά, τον παππού που φρόντισε ώστε το εγγόνι του να έχει μια άνετη ζωή (και κάτι παραπάνω).
Με συγχωρείτε για το εντελώς, μα εντελώς εκτός θέματος.
Όσον αφορά στα χρήματα, προφανώς ο Στέφανος δεν έχει 50 εκατ. μετρήτα κ εννοείται ότι θα πειράζαν την κληρονομιά προκειμένου να δώσουν τα λύτρα. Όμως θα περίμενα να κάνει κι αυτός μια κίνηση, να πάρει τις τράπεζες τηλέφωνο, να δει τι μπορεί να μαζέψει! Στο κάτω-κάτω η κληρονομιά δεν είναι της Εύας, ούτε των Λουκά-Νόρας που τρέχουν (φυσικά κ θα το έκαναν) είναι του μικρούλη, του γιου του! Εκείνος θα στερηθεί τα χρήματα του παππού! Ας είναι, στο σημερινό φαίνεται ότι προτίθεται να πουλήσει τους πίνακες, παρόλο που διαφωνεί η μανούλα (που επίσης θα έπρεπε να ξηλωθεί για τον Αγγελούκο, μόνο κ μόνο από τύψεις, αλλά ευτυχώς μας έδειξαν να λέει στην κοράκλα της ότι δεν υπάρχει ρευστό).

Λοιπόν, επειδή ξέφυγα, ίσως - κ πάλι λέω ίσως - το ότι δεν προθυμοποιήθηκε να δώσει χρήματα από την αρχή είναι ένα στοιχείο που ενισχύει το ενδεχόμενο της ανάμειξής του στην απαγωγή, ακόμα κι αν συμβαίνει για να παραπλανηθούν οι τηλεθεατές, κ η πώληση των πινάκων γίνεται για να αποπροσανατολίσει την αστυνομία.

Κατά τα άλλα, τολμώ να ψηφίσω το χτεσινό επεισόδιο Τέλειο κι ελπίζω να μην το μετανοιώσω. Εϊχε εξαιρετικές ερμηνείες κ προώθηση της υπόθεσης σε αρκετά μέτωπα κ κυρίως ήταν στο προσκήνιο η βασική ιστορία αυτής της περιόδου, η απαγωγή!
Το μόνο μελανό σημείο ήταν οι "τρυφερές" vomit vomit σκέψεις σφίχτη κ ταπεινού χαμέμηλου (ευχαριστώ το μέλος του φόρουμ που χρησιμοποίησε πρώτο αυτή την έκφραση Congrats ), αλλά ας πούμε ότι αυτή η κρίση σχετίζεται καθαρά με τις προτιμήσεις μου, γιατί θα μπορούσε κ αυτή η σκηνή να θεωρηθεί προώθηση της υπόθεσης (κ κάψιμο της Δάφνης βεβαίως-βεβαίως).

Όσο για τις απουσίες, στη σειρά έχει αποδειχθεί ότι όσοι λείπουν είναι επειδή γυρίζουν τα επόμενα επεισόδια... Στην προκειμένη περίπτωση ελπίζω αυτό να ισχύει μόνο για το Νικόλα (που εμφανίστηκε μαγικά μόνο στην τελευταία σκηνή) κ όχι για τη Μελίτα (εννοείται ότι δεν είμαι καθόλου αντικειμενική).

Στα υπόλοιπα, με καλύψατε οι περισσότεροι!
Ελπίζω να μη γίνομαι κουραστική! emmm

Καλή συνέχεια!
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης