Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 60

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Δευ Οκτ 25, 2010 9:46 pm

pasxalitsa έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Πάντως της Μελίτας της επιτρέπω αν θέλει να πάει να βρει εκείνη την Αντιγόνη του Σοφοκλή! Μετά χαράς! Θα πληρώσω και τα μεταφορικά για τον άλλο κόσμο!!!

Απόλυτη Ελληνίδα διαχειριστρια τσοντάρω και εγώ για το κορίτσι αυτό, με ξέρεις.... Να φύγει και να μη μας γράψει, είμαστε δυνατοί θα το αντέξουμε!!!! lmao

Όσο για την Παπαδημητρίου, η Αντιγόνη προσωπικά δεν μου είναι αντιπαθής και αυτό θεωρώ οφείλεται στο ταλέντο της ηθοποιού και μόνο! Καταπληκτική!!!

Και εγώ μαζί σου!!!! Love!

Ότι θέλετε κι εγω μαζί σας!Αν είναι να φύγει να τσοντάρω κι εγώ! Εντάξει, θα κλάψω λίγο, αλλά θα συνέλθω γρήγορα!
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Οκτ 25, 2010 10:20 pm

Μου άρεσε το σημερινό επεισόδιο, γιατί είχε ένα υπόγειο σαρδόνιο χιούμορ που διαπέρασε τις πιο δυνατές σκηνές.
Οι σκηνές Μελίτας – Αμαλίας, Αμαλίας – Ρούσσου και Εριέττας - Αντιγόνης είχαν χαρακτηριστικά σπιρτόζικες πλην κοφτερές ατάκες
Αμαλία – Αντιγόνη επίσης είχαν πολύ ωραία σκήνη με αυτήν την αντιστροφή των επιθυμιών και των προσδοκιών των δύο γυναικών. Κάτω από τις πιο παράδοξες συνθήκες, η Αντιγόνη λέει την αλήθεια ως προς τη Μελίτα, ότι είναι το πιο καθαρό παιδί και ότι Μελίτα και Στέφανος αγαπιούνται. Και η Αμαλία ξέρει ότι αυτό είναι αλήθεια αλλά δεν έχει πειστεί ακόμα για τις προθέσεις του Στέφανου απέναντι στην κόρη της.
Επίσης ήταν πολύ σωστή η στάση της όταν η Αντιγόνη την έθιξε ως μητέρα με κριτήριο την δουλειά στο κομμωτήριο που είχε πιάσει η Μελίτα. Αναμφισβήτητα η Αμαλία έχει κάνει πολύ σοβαρά λάθη ως προς την ανατροφή της Μελίτας που την οδηγήσαν σε υπερβάλλοντα συναισθηματισμό αλλά τουλάχιστον αυτή η κίνησή της να πιάσει δουλειά σε κομμωτήριο δείχνει πόσο ακομπλεξάριστη είναι.
Πάντως για την Αντιγόνη πρέπει να πω ότι ενώ από τη μία εμφανίζεται πιεσμένη από την επερχόμενη δίκη και από την παρουσία της Εριέττας, από την άλλη όμως φαίνεται ότι διαθέτει στα χέρια της κάποιο πολύ ισχυρό χαρτί κατά του Ρούσσου!!
Η κορυφαία σκηνή του επεισοδίου ήταν βέβαια η σκηνή ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα. Δεν σχολιάζω καν ότι ο Στεφανάκος έτρεξε να την δει παρά τον γολγοθά που περνάει αυτήν την στιγμή. Σήμερα η Μελίτα ήταν πιο γλυκιά απέναντί του αν και απόμακρη κι αυτός μάλλον θυμωμένος. Ο λόγος που η σκηνή ήταν κορυφαία είναι γιατί για πρώτη φορά ακούσαμε από το στόμα του Στέφανου με σαφήνεια αυτό που τόσο ξεκάθαρα διαφαινόταν στις πράξεις του τόσον καιρό: ότι η ζωή του χωρίζεται σε προ Μελίτας και μετά Μελίτα εποχή. Η Μελίτα είναι το σημείο αναφοράς του. 'Ηδη άρχισε να αποκαλύπτεται το συγκλονιστικό υπόβαθρο αυτού του τόσου μεγάλου έρωτα και περιμένω πώς και πώς αυτήν την συζήτηση – εξομολόγηση από μέρους του Στέφανου που τέθηκε σήμερα σε εκκρεμότητα!! Πολύ όμορφη η Παπά, πραγματική ντάμα με τα σαρκώδη χείλη της και το μαύρο φόρεμα.
Πολύ σημαντική σε αυτό το θέμα ήταν η παρατήρηση του Λουκά για το ξέσπασμα βίας του Στέφανου. Μακριά από τη Μελίτα αυτός ο σκοτεινός εαυτός του Στέφανου ξαναβγαίνει στην επιφάνεια!
Η Πολυχρονίδη και ο Καλαθάς δεν παίζονται! Πολύ καλές και με χαρακτηριστικό μαύρο χιούμορ οι σκηνές τους. Νταίζη : “στο ετοίμασα με πολλή αγάπη”!!!!!!!!!! Και ειδικά μπράβο στην Πολυχρονίδη που στην σκηνή της Νταίζης με τον Χρήστο μεταφορφώθηκε σε μια σκοτεινή φιγούρα της οποίας ο έρωτας την οδηγεί στην εμμονή.
Ο διάλογος Δάφνης – Νικόλα μου άρεσε, ήταν χαμηλών τόνων και ειλικρινής μακριά από τους καβγάδες, τις πικρίες και τις ειρωνίες των πρηγουμένων ημερών. Το ζευγάρι ξεκίνησε σήμερα να αναμετριέται ουσιατικά με τους δαίμονές του.
Κακώς η Νόρα είναι σκληρή με τον Λουκά. Πάλι σήμερα την προσέγγισε (παιχνιδιάρικα αυτήν την φορά) αλλά αυτήν τον απομάκρυνε.
Ίσως ο φίλος του Λευτέρη ήταν ο έκτος της δικής του παρέας. Πάντως η Άννα χολώθηκε που βλέπει τον Λευτέρη να ξεφεύγει από τον κύκλο τους και τους όρκους ( ; ) τους και να συγκινείται από την Δάφνη. Πού να τον δει πλάι στην Εύα.
Την απαγωγή την έχω βαρεθεί – ελπίζω ότι θα κλείσει αύριο με κάποιον δυνατό και εντυπωσιακό τρόπο.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Δευ Οκτ 25, 2010 10:22 pm

αχ εμενα μ αρεσε αρκετα το σημερινο επεισοδιο πρωτα για λουκα-νορα ετσι ψησε τον λιγο τν λουκακο νορακι...μετα θα αποδωση πο θερμα στην επανασυνδεση...μα ηταν πολυ γλυκεσ κ οι δυο...ο λουκακοσ να θελει χαδακια κ η νορα με τα χιλια ζορια να κρατιεται κ να τν δουλευει...δευτερη ωραια σκηνη γιανακο-αγγελοσ....πολυ τρυφεροσ με τν μπεμπη τησ παρεασ μασ...κ η ξυλα στη μετεπιτα σκηνη τησ ηταν φανταστηκη...κ τελοσ η σκηνη τησ δαφνησ κ του νικολα μ αρεσε στ σημειο που παει η δαφνη κ τν σκεπαζει το πρωι κ ο νικολασ κανει οτι κοιματε....αυτοι οι δυο τεριαζουν απιστευτα μη μασ τσ χαλατε.....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Οκτ 25, 2010 10:27 pm

Cancoon έγραψε:
Αμαλία – Αντιγόνη επίσης είχαν πολύ ωραία σκήνη με αυτήν την αντιστροφή των επιθυμιών και των προσδοκιών των δύο γυναικών. Κάτω από τις πιο παράδοξες συνθήκες, η Αντιγόνη λέει την αλήθεια ως προς τη Μελίτα, ότι είναι το πιο καθαρό παιδί και ότι Μελίτα και Στέφανος αγαπιούνται. Και η Αμαλία ξέρει ότι αυτό είναι αλήθεια αλλά δεν έχει πειστεί ακόμα για τις προθέσεις του Στέφανου απέναντι στην κόρη της.
Ούτε η Αντιγόνη λέει την αλήθεια ούτε την πιστεύει. Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 621900 Απλώς η Μελίτα την συμφέρει αυτή την εποχή.
Ακριβώς τα ίδια έκανε με την Ευα για να μην είναι με την Μελίτα και τα ίδια κάνει τώρα με την Μελίτα για να μην είναι με την Εριέττα!
(Πάλι δευτερο το Μελιτόνι και σε αυτό ) Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 621900

Η Μελίτα είναι το σημείο αναφοράς του. 'Ηδη άρχισε να αποκαλύπτεται το συγκλονιστικό υπόβαθρο αυτού του τόσου μεγάλου έρωτα και περιμένω πώς και πώς αυτήν την συζήτηση – εξομολόγηση από μέρους του Στέφανου που τέθηκε σήμερα σε εκκρεμότητα!!
Προσωπικά είναι πολύ ενδιαφέρουσα η Μετα Μελίτα εποχή. Εχει και κρεβάτι με Εριέττα Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 767325 (αχ ρε μεγάλε έρωτα!)

Πολύ σημαντική σε αυτό το θέμα ήταν η παρατήρηση του Λουκά για το ξέσπασμα βίας του Στέφανου. Μακριά από τη Μελίτα αυτός ο σκοτεινός εαυτός του Στέφανου ξαναβγαίνει στην επιφάνεια!
Είπε ο Λουκάς οτι το κάνει μακριά απο την Μελίτα? Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 382640 Προφανώς το κάνει για το παιδί του. Οπως είπε πριν λίγες μέρες και στην Εριέττα, ''ποσώς τον ενδιαφέρει'' Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 767325

Την απαγωγή την έχω βαρεθεί – ελπίζω ότι θα κλείσει αύριο με κάποιον δυνατό και εντυπωσιακό τρόπο.

Και γω την Μελίτα! Κορίτσια, βάζω και γω λεφτά να πάει στην Αντιγόνη Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 189890

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Οκτ 25, 2010 10:34 pm

Σ'εμένα συμβαίνει το εντελώς αντίθετο με αυτό που συμβαίνει σε κάποιους από σας. Βλέπω το κάθε επεισόδιο, μου αρέσει πολύ, και κατόπιν, όταν διαβάσω τα σχόλια κάποιων, μου χαλάει η διάθεση και όλη η χαρά που ένοιωσα βλέποντάς το εξανεμίζεται.... Γιατί εμένα μ'ενδιαφέρουν πάρα πολύ όσα αφορούν όλους τους ήρωες, παλιούς και νέους. Μου αρέσουν οι νέοι που μπήκαν, όπως και οι παλιοί που υπήρχαν, και θεωρώ πολύ σωστό η πλοκή να περιστρέφεται σε θέματα που προκύπτουν από νέους ανθρώπους που συνδέονται με τους παλιούς. Θα βαριόμουν απίστευτα αν οι εξελίξεις αφορούσαν πάντα και μόνο τους ίδιους 5-6 ανθρώπους, και όσα συμβαίνουν ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ τους... Επίσης θεωρώ πως τίποτε δεν μπαίνει έτσι ξεκάρφωτα, όλα έχουν το λόγο τους, και η απαγωγή δεν δόθηκε για να προβληθεί η Εύα, αλλά για λόγους που πιστεύω θα δούμε στη συνέχεια (αν έχουμε λίγη υπομονή)... Επίσης η σειρά περνάει πάντα τα μηνύματά της, έστω και δια της αρνητικής οδού, δηλαδή δεν σημαίνει οτι το σενάριο επικροτεί τις μεθόδους της Νταίζης, ή την τρέλλα της Αμαλίας, ή τους μή απόλυτα νόμιμους τρόπους πλουτισμού Ρούσσου, Εριέττας και Στέφανου, ή την επιπολαιότητα της Δάφνης ή το πείσμα της Μελίτας ή της Νόρας, όλα αυτά μπορούν να περάσουν σαν πράγματα που συμβαίνουν στη ζωή και τα οποία μας κάνουν να σκεφτούμε τι γίνεται γύρω μας. Αλλωστε πάντα τα λάθη πληρώνονται και οι αμαρτίες τιμωρούνται... (Ο Μάνος μόνο τη σκαπούλαρε, αλλά ευελπιστώ οτι κάτι θα γίνει ώς το τέλος της σειράς και για το θέμα αυτό)....
Για μένα η σειρά ακολουθεί το υψηλό επίπεδο που είχε από την αρχή της, και περιμένω με ανυπομονησία κάθε επόμενο επεισόδιο...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Οκτ 25, 2010 10:44 pm

Προσωπικά είχα μεγάλες προσδοκίες απο τη σειρά κι ας ήταν καθημερινή για αυτό και δεν μπορώ να απολαύσω αυτή την παρωδία σήριαλ Ακρίτα-Κυρίτση που βλέπουμε τώρα! Γιατί δεν πλησιάζει καν στα όσα έχουμε δεί και ακόμα χειρότερα, δεν ακουμπά ούτε τις χαμηλότερες προσδοκίες που είχα (διότι Βέρα είναι ΜΙΑ)!!!

Με διασκεδάζουν όμως τα σχόλια των μελών και αγαπώ το φόρουμ! Μαζί με όλους λοιπόν που γουστάρουν που είναι εδώ! yey

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Οκτ 25, 2010 10:55 pm

JESSIE έγραψε: Μου αρέσουν οι νέοι που μπήκαν, όπως και οι παλιοί που υπήρχαν, και θεωρώ πολύ σωστό η πλοκή να περιστρέφεται σε θέματα που προκύπτουν από νέους ανθρώπους που συνδέονται με τους παλιούς.

Πες μου σε παρακαλώ να καταλάβω κι εγώ πως συνδέονται οι πέντε της παρέας που υποτίθεται παρακολουθούσα τη διαδρομή τους προς την Εδέμ με το Λευτέρη και τα διαμάντια με την Εριέττα και τα προσωπικά της με τη Νταίζη και τα σχέδια της με τις βρωμιές του Λαζαρίδη και του Στέφανου και με τα σχέδια του Μπέλλου
Δεν συνδέονται και για να το επιτύχουν θα ρίξουν δυό απ τα κορίτσια στο κρεβάτι του Λευτέρη
Όλο κοντεύει να γίνει ένα μεγάλο κρεβάτι

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Δευ Οκτ 25, 2010 11:15 pm

Clarabelle έγραψε:
Συμπεράσματα απ το σημερινό επεισόδιο

Όταν κάτι σας ενοχλήσει μπορείτε με όλη σας την άνεση να διώχνετε κόσμο απ τα ξένα σπίτια. Ας πρόσεχαν να σας είχαν διώξει οι ιδιοκτήτες πριν το κάνετε. Μπράβο Στέφανε διώξε τον αστυνόμο. Αν είσαι και πίσω απ την απαγωγή μπορεί να σου χαλάσει τη δουλειά. Αν πάλι δεν είσαι δεν σε συμφέρει μπουζουκοκέφαλε.

Ο Στέφανος είχε πάντα το μάτι του Τζακ του αντεροβγάλτη αλλά έκανε διαλείματα και έκλαιγε που και που κι ένα κερί γι αυτό δεν το είχαμε αντιληφθεί ο Λουκάς πάλι το είχε δει είναι ανοιχτομάτης.

Η κόρη μας είναι πάντα αθώα περιστερά άσχετα αν κατέστρεψε με τρόπο συστηματικό την ίδια πάντα γυναίκα. Αμαλία μαζί σου μάνα είναι μόνο μία. Θεά η πεφάνη μέχρι το μαλλιαρό κουτάβι ανεβαίνει μαζί της ενίοτε.

Μερικοί εξασκούν την ιατρική ως λειτούργημα. Υπάρχουν και στην Ελλάδα; Στα μυστικά πάντως υπάρχει ο Νικόλας. Ο Γιαννακόπουλος καλύτερος απο κάθε άλλη φορά. Δεν ξέρω αν είναι το καινούριο λουκ ή που επιτέλους έχει ρόλο θα σας γελάσω αλλά μου άρεσε.

Ξεχάστε τον όρο κρεβατομουρμούρα. Στα μυστικά λανσάρουμε τραπεζομουρμούρα. Αμαλία γι αυτό τον διατηρείς στυλάκι τον Πετράν δεν τον αφήνεις να κατεβάσει μπουκιά. Καλό μου ακούγεται λέτε να το εφαρμόσω;

Όταν πηγαίνετε επίσκεψη να κρατάτε στην τσάντα τα γυαλιά σας. Μπορεί να σας δείξουν καμιά φωτογραφία και δεν θέλετε να υποχρεωθείται να παραδεχτείτε οτι είστε μύωψ. Αν πάλι δεν σας συμφέρει αυτό που σας δείχνουν έχετε τη δικαιολογία στα υπ όψιν. Η Παπαδημητρίου άψογη. Έχει στυλ τέλος.

Όταν φαρμακώνεις το σύζυγο είσαι δικαιολογημένη αν το κάνεις απο έρωτα. Διευκρίνηση η Νταίζη αγαπάει κι είναι ερωτευμένη με το Χρήστο

Όταν πέφτετε απ την καρέκλα φαρμακωμένες πρέπει απαραιτήτως να κάνετε το χέρι σας μούτζα σαν το Μπέλλο. Δεν τόχει τι το δείξανε;

Ο φίλος μας αν κάνει βρωμοδουλειές και τον βοηθάμε όταν δεν μας μπλέκει είναι καλό παιδί τάδε έφη ο Λευτεράκης ο λεβέντης κι ο καραμπουζουκλής. Δεν την παλεύει ο Μπισμπίκης λέμε

Προσοχή να ρυθμίζετε καλά το ξυπνητήρι σας αν δεν το κάνετε εγκυμονούν κίνδυνοι. Ο Λευτέρης δεν έμπλεξε επειδή ετοιμαζόταν να μεταφέρει κλεμένα διαμάντια αλλά επειδή δεν χτύπησε το ξυπνητήρι

Η Δάφνη αγαπάει το Νικόλα και θα ερωτευτεί το Λευτεράκη έλα να μη χάνουμε τη φόρμα μας

Όταν σταματήσεις να είσαι ερωτευμένη με τον άντρα σου τον κοιμίζεις στο κρεβάτι όταν κόβεις ακόμη φλέβα τον στέλνεις στον καναπέ να μη σας διαφεύγει παρακαλώ.

Όταν απαγάγουν το παιδί σας προλαβαίνετε μέσα στο χαμό να πιείτε έναν καφέ με την επόμενη γκόμενα και να κάνετε και μια επίσκεψη στην προηγούμενη γιατί η σύζυγος τα βγάζει πέρα και μόνη της. Χαλαρώστε και απολαύστε το

Μερικές φορές ένας μεγιστάνας είναι φτωχότερος απο το σπλάχνο του. Το μωρό πληρώνει 25 ο μπαμπάς του 10

Το καλύτερο ζευγάρι της σειράς είναι η Αντιγόνη κι η Αμαλία μια τρελή και μια απότρελη είναι πάντα απολαυστικές

Όταν έχετε πυροβολήσει κάποιον καλή καρδιά. Μπορείτε να του ζητήσετε να σας βοηθήσει και να ρισκάρει για πάρτι σας χωρίς ενδοιασμούς.

Να είναι καλά που κάθε απόγευμα μας δίνουν απλά μαθήματα καθημερινότητας και ρεαλισμού.
Εγραψεεεςςςς δικα σου... oscar oscar oscar
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 12:15 am

αν εξαιρεσω σκηνη ξυλας, γιαννακοπουλου,σταυρου, πετρακη και δρακουλακη που αξιζαν 10λεπτα το πολυ, το υπολοιπο ηταν γελοιο να το πω,κωμικη σειρα να το πω.Ε!Τετοια επεισοδιο δεν προκειται να το σχολιασω.Οταν αποφασισουν να μου βαλουν κατι σοβαρο τοτε ναι θα επανελθω.

Υ.Γ.Αμαν αυτος ο στεφανος.Τι συνηθεια και αυτη?Σε αλλη ταζει ερωτες και με αλλη οδηγειται σε μαθηματα γυμναστικης.Ποσο ποια θα τον γελοιοποιησουν αυτο τον ρολο?

ΥΓ2:Αφου η μελιτα εχει επαφη με την παρεα γιατι ζηταει απο τον στεφανο ενημερωση?Και κυριως αφου υποτιθεται οτι καταλαβαινει την ευα γιατι τον καλει στο σπιτι οταν ειμαστε σε μια κατασταση "εδω καραβια χανονται?".

Αν δεν ηταν η ξυλα ελλεεινο θα το ψηφιζα αλλα για αλλη μια φορα τα δευτερολεπτα στα οποια συμμετειχε το σωζουν και το ψηφιζω μετριο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 11:14 am

Δεν ξέρω πια τι να ψηφίσω τα επεισόδια!Ούτε καλό,ούτε κακό απλά βαρετό!Τα ίδια κ τα ίδια.

Ο Στέφανος ο γοητευτικά επικίνδυνος που στη συνέχεια έγινε λαπάς ξαφνικά άντρεψε να γελάσω ή να θυμώσω;Μπά τίποτα απο τα 2 γιατί απλά ο ρόλος είναι για γέλια κ για κλαμματα, είμαι σίγουρη πια ότι είναι ο Απόλυτος λαπάς!

Η Εύα ναι καλέ αυτή που της έχουν κλέψει το παιδί δεν έχει άνθρωπο να μιλήσει οπότε τη βλέπουμε απλά στο μπούγιο. Εδώ δεν ρωτάω ξέρω είναι για κλάματα.

Η Αμαλία με την Αντιγόνη έστειλαν η μια στην άλλη το περσινό σενάριο και έπαιξαν τη σκηνή ανάποδα. Εδώ κι αν γέλασα αλλά είπαμε η σειρά δεν είναι κωμική.

Η Δάφνη χωρίζει με το Νικόλα γιατί άλλαξε πλευρό στον ύπνο και της πέρασε ο έρωτας. Να θυμώσω που την μετάλλαξαν ή να γελάσω με τη γελοιότητα;

Η Νόρα φιλοξενεί το Λουκά στον καναπέ γιατί κι ο ένας κι ο άλλος αποφάσισαν να το παίξουν δεκαπεντάχρονα. Είπαμε έχουν να λύσουν τα λυμένα ηθικά διλήματα! Πολύ καλή σκηνή!

Η Νταίζη φαρμακώνει το Μπέλλο. Ναι καλέ αυτόν που είναι γάτα και πονηρός τώρα τελευταία. Εδώ γέλασα μέχρι δακρύων.

Ο Χρήστος πάει στο νοσοκομείο να του πει η παράνομη αγαπημένη μη σκας αγάπη μου καλά πάει το σχέδιο ο φαρμακωμένος πόσο θα αντέξει σε λίγο θα τρώμε τα λεφτουδάκια του μαζί. Κι αντί να της αστράψει ένα φούκο κάθεται και την ακούει.

Ο Στέφανος ρίχνει μέσα στο χαμό μια επισκεψούλα στην απόλυτη που τον κάλεσε για τσάι και συμπάθεια. Όχι για την απαγωγή για τη μαμά του που την ενοχλεί ζητάει το κορίτσι συμπάθεια και συμπαράσταση. Ο απόλυτος βαριόταν ή μου φάνηκε;

Ο Λευτεράκης την πάτησε γιατι είναι υπναράς και χουζούρης. Γι αυτό τώρα μένει ξύπνιος και αγωνιά για το παιδί μιας πελάτισας που έχει δει τρεις φορές αλλα το παιδί της δεν ξέρει ούτε τι φάτσα έχει. Δεν πείθει ο Λευτεράκης με τίποτα όμως!

Ο Μάνος πάλι δεν αγωνιά διότι δεν τον ενημέρωσαν. Σου λέει αυτός έκανε σαν τρελός για την Εύα και το παιδί που να τον τρέχουμε τον άνθρωπΑ. Μας δουλεύουν ψιλό γαζί ή μου φαίνεται;

Δεν βλέπω φως στο τούνελ. Κρίμα!

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 1:18 pm

Πόσο χάλια μπορεί να ήταν το χτεσινό επεισόδιο ????
Χωρίς πλοκή, χωρίς σπιρτάδα, χωρίς πολλά !! Είναι τόοοοοσο αργό που έτσι όπως είμαι αραγμένη από βαρεμάρα στον καναπέ για να το δώ, το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι η διαφήμιση .... Φέεεεεετα ..... sisi

Μα είναι επεισόδια αυτά ? Και μόνο που οι ψήφοι μας εδώ είναι καλοί στο μεγαλύτερο ποσοστό παραξενεύομαι ...

Η Αμαλία, όσο και να είναι υπέροχη η Πεφάνη γενικά, χτες κατάντησε καρτούν, υστερική, χάλια !
Σκυλοβαρέθηκα στη σκηνή της με τη Μελίτα και με τον Πέτρο γιατί δεν τελείωναν ποτέ !
Ο Κατρανίδης στην ειρωνία του στην κλασική τρέλα της Αμαλίας, πολύ καλός.
Για την ερμηνεία της Μελίτας, ας μη μιλήσω καλύτερα .... Nyxia

Ο Μπέλλο-χαπατίδης ξέρει τί κουμάσι είναι η Νταίζη και ούτε κατά διάνοια να σκεφτεί ότι οι ζαλαδίτσες άρχισαν με το που έφαγε την πρώτη μπουκιά ! Fskl

Η Νταίζη κλασική και βαρετή ! Ή εκβιάστρια στη μάνα της ή φόνισσα με το Δημήτρη, δεν έχει άλλο ρόλο !

Με το Λευτέρη με πιάνει μια αναγούλα με το πόοοοοοσο καλός μπορεί να είναι !! ΕΛΕΟΣ !
Έχει σκάσει με την απαγωγή του μωρού της "κολλητής" του Εύας που δε μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ !! Fskl
Και όοοολο αυτό με τη Δάφνη vomit

Η Δάφνη μου φάνηκε σαν να έκανε χάρη στο Νικόλα που τον προσκάλεσε και στο ίδιο τους το κρεβάτι κιόλας !
Μαλάκωσε στιγμιαία επειδή μόνο και μόνο ανησύχησε για εκείνον ??
"Ας μην πούμε τίποτα απόψε, μπορεί και να μην τα ξαναβρούμε αλλά έλα να κοιμηθούμε μαζί!!"
Πάτε καλά ρε ??? ainta
Αν ξαφνικά όλες μας κολάκευε ένας νέος άνθρωπος που μπήκε στην καθημερινότητά μας, σημαίνει ότι ξε-ερωτευόμαστε τον άντρα μας ??? Fskl

Τα Λουκανοράκια έχουν μπει λίγο στην άκρη αυτές τις μέρες, αλλά η σκηνούλα τους μου άρεσε ...

Ο Νικόλας υπέροχος με το μπέμπη και κούκλος γενικότερα ο Γιαννακόπουλος ! ^^

Αντιγόνη με Εριέττα και Αμαλία πάντα κυριλάτη και με βιτριολικές ματιές και ατάκες ! Μου αρέσει ...
Τη Μελίτα φυσικά και την καλοπιάνει επειδή δε θέλει την Εριέττα, αυτό είναι σίγουρο και μην κοροϊδευόμαστε ...

Για τους Απόλυτους τί διάβασα Παναγίτσα μου ???
Ότι η σκηνή τους ήταν ΚΟΡΥΦΑΙΑ ???? imarton imarton livani livani
Συμφωνώ, ήταν σκηνή ΚΟΡΥΦΑΙΑΣ ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ από πλευράς ερμηνιών !
Η μια τον κάλεσε για να του πει τί, να μην την ξαναενοχλήσει η μανούλα του ??
Ε, το είπε στην ίδια, δε φτάνει ?? Fskl
Και ένας Στέφανος με υπερβολικά βαριεστημένο ύφος να την κοιτάζει σαν να της λέει "Λέγε να ξεμπερδεύουμε γιατί έχουμε και δουλειές" !!
Αλλά βέβαια, απόλυτος ο έρωτας τους, μην ξεχνιόμαστε !! zip
Ειλικρινά είναι ντροπή να γράφεται στην ίδια πρόταση η λέξη "μεγάλος έρωτας" όταν αναφερόμαστε σε αυτό το ζευγάρι ...
Έχουν περάσει πραγματικά μεγάλοι έρωτες από την ελληνική πραγματικότητα, ντροπή ...

Και σε όλα αυτά, που είναι η μάνα που αγωνιά για το παιδί της ? Στην αφάνεια !!
Το μόνο που χάρηκα ήταν το πρόσωπο της Εύας όταν μίλησε με το Νικόλα και της είπε ότι είδε το παιδί ...
Το χαμόγελο της φώτισε όλο το πρόσωπο και όλο το επεισόδιο .....

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 F0db2624

Γενικώς μια πλήρης απογοήτευση και μια άσχημη ψήφο από εμένα .... ((

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από Vaso20 Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 2:19 pm

giouli_edem έγραψε:Το χαμόγελο της φώτισε όλο το πρόσωπο και όλο το επεισόδιο .....

Επεισόδιο 425 - Ημερομηνία 25-10-2010 - Σελίδα 2 F0db2624

Συμφωνω απολυτα σ αυτο!
Αυτο το χαμογελο μου εχει μεινει!
Πολυ γλυκια η Ευα κ με συγκινησε!

Κατα τα αλλα αθλιο το επεισοδιο!
Οι μονες σκηνες που μ αρεσαν ειναι Μελιτας-Αμαλιας κ Αμαλιας-Αντιγονης που ειχαν πολυ γελιο
κ η θεικη ατακα Νταιζης "Ελα μωρε σιγα!Ενα στωμα λιγοτερο" lmao !Κατι τετοια λεει κ δεν μπορω να την ξεχασω!
Η σκηνη Εριεττας-Αντιγονης μ αρεσε λιγο αλλα βαρεθηκα!Την περιμενα πιο μυστηριωδη!
Κ η σκηνη Μελιτας-Στεφανου αλλα κ αυτη την περιμενα αλλιως!
Δεν πειραζει!Εχω υπομονη! Cool

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 2:22 pm

Συμφωνώ με τα κλασσικά σεντονάκια που απλώθηκαν..
Η απόλυτη χτεσινή βαρεμάρα δεν αξίζει αναλυτικό σχολιασμό..
Γλυκούλα η σκηνή Νόρας-Λουκά, τρομερή η Παπαδημητρίου, στυλάτη, έγραψε η ατακα της με τα γυαλιά.. με τον παππού συγχίστηκε αλλά δεν μου προκαλεί ενδιοαφέρον πλέον..
Ο απόλυτος πήγε σην απόλυτη μιρλα του για να ακούσει μια απο τα ίδια .. "Μη με ξαναενοχλήσεις" βαρέθηκα.... Sleep
Η Δάφνη απερίγραπτη, θα μπορούσε να βγάλει τόση γλύκα στη σκηνή με το Νικόλα και αυτή εκειι μουλαρωμένη... Μας τελείωσε ο έρωτας γιατί εντοπίστηκε μελαχρινό ιδρωμένο μπισκοτάκι.. Ε ρε γλέντια λέμε...
Την κατάσταση έσωσε πάλι η Ξυλά με τις εκφράσεις της, απίστευτη ακόμα μια φορά..Δωστε της ρόλο λέμε μπας και δείτε προκοπή..
Ασχημο απο μένα με μεγάλη επιεικια..
Βαρέθηκα τη ζωη μου, έβαλα να δω επεισόδιο και χάζευα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 2:33 pm

Μετριο απο εμενα το χτεσινο επεισοδιο!Τιποτα το ιδιαιτερο! Sleep

Μελιτα-Στεφανος,Μπελλος-Νταιζη & Λευτερης-Αννα με αφηνουν παντελως αδιαφορη!Ειλικρινα τους βαριεμαι!
Η Πεφανη εδωσε ρεστα στο χτεσινο επεισοδιο! : respect : Λατρεμενη τρελη η Αμαλια αλλα σε ολες τις σκηνες τα ιδια και τα ιδια!Τοσο προβλεψιμες ατακες(για τις οποιες φυσικα δεν ευθυνεται η ηθοποιος!)

Τα μονα που μου εχουν μεινει και μ'αρεσαν ηταν.....
Η σκηνουλα Δαφνης-Νικολα!
Το χαμογελο της Ευας οταν ακουσε οτι ειναι ολα οκ με το μωρουλινι! Hug
Η στιλατη Κα Παπαδημητριου!
Και τελος τα Λουκονορακια!Οι δυο τους σκηνες η πρωτη με την αμηχανια που κυριαρχουσε και η δευτερη με τα πειραγματα μου αφησαν τρομερα καλες εντυπωσεις! inlove

Αυτα!Συμφωνω με τους περισσοτερους και κυριως με το κομματι οτι ειναι το λιγοτερο απαραδεκτο που ουτε καν αναφερθηκε ο Μανος σε αυτη την ιστορια! livani
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 3:05 pm

"7 + 1 λογοι για να δειτε Μυστικα της Εδεμ!"

1."Για να μαθετε την διαφορα ονοματεπωνυμου και επωνυμονοματος!"

Γιατι οπως και να το κανουμε αλλο Αντιγονη Λαζαριδη και αλλο Λαζαριδη Αντιγονη.... Η Αμαλια χθες μου φανηκε υπερβολικη, δεχομαι οτι παραξενευτηκε με την επισκεψη της Αντιγονης στην Μελιτα αλλα ασχοληθηκαμε υπερβολικα με το θεματακι.... Ατελειωτος ο διαλογος με την κορη της, επαναλιπτικος αυτος με τον Πετρο και το μονο που καρατησα απο την επισκεψη στην Αντιγονη ηταν η ταπα στην Αντιγονη οταν εκεινη εκανε νηξη για την επαγγελματικη -λεμε τωρα- σταδιοδρομια της Μελιτας! : respect :

2."Για να μαθετε τα πρωτα συμπτωματα της πρεσβιωπιας!"

Η Αντιγονη πηγε στην Εριεττα για να της πει να μεινει μακρια απο το γιο της και τα σχετικα... Ουσιαστικα μονο κορη του δολοφονου δεν την ειπε κατα τ'αλλα... Τελος παντων η Εριεττα χαζη δεν ειναι μπορει να προσθεση ενα κι ενα, σου λεει ο Ρουσσος εχει ενστασεις για την υποτιθεμενη σχεση μου με το Στεφανο και η Αντιγονη το ιδιο, ο Ρουσσος ειπε ψεματα για την φωτογραφια για να δουμε η Αντιγονη... Ομολογω παντως πως η δικαιολογια της Αντιγονης ηταν πιο εφανταστη απο αυτη του Ρουσσου! sisi

3."Για να μαθετε πως μπορειτε να στελνετε τα οργανα της ταξης απο εκει που ηρθαν...."

Και να σας καταλαβαινουν κιολας, να σας συμπονανε.... Υπερβολικος στην αντιδραση του ο Στεφανος -οχι δεν θα κανω συγκριση ΟΧΙ!- ειχα και μια φωνουλα διπλα μου να μου λεει αυτος το εκανε, αυτος το εκανε, οσο να πεις μου μπηκαν ιδεες... Ξαφνιαστηκα που οι αστυνομικοι τα μαζεψαν κι εφυγαν, αν και ο Παναγιωτης εχει τον τροπο του να βρει ακρη στην υποθεση....

4."Για να μαθετε πως να εξοντωσετε τον πλουσιο συζυγος σας πριν χρεοκοπησει!"

Συγγνωμη με μιση πατατα και κατι απο μπεσαμελ ο Μητσος σοριαστηκε; Δηλαδη αν ετρωγε ολη τη μεριδα τι θα παθαινε; Εχεις και την αλλη φωναξε το Χρηστο για να του δειεξι τι θυσιες κανει για την αγαπη τους... Οταν λεει θυσια ενω τον Μπελλο; Η ιδια φωνουλα λεει πως ο Χρηστος δεν βρεθηκε τυχαια στο νοσοκομειο, μηπως ψαχνουμε για ενοχο σε περιπτωση που κατι παει στραβα; shy

5."Για μαθετε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να ξεχωριζεται των ερωτα απο την αγαπη"

Μα να ακουω την Δαφνη να λεει στο Νικολα οτι τα συναισθηματα δεν αλλαζουν και οτι τον αγαπαει και ταυτοχρονα να ξερω οτι κολακευτεται απο το φλερτ του Λευτερη; Ποσο να κρατηθω πια και να μην τραβηξω τις κοτσιδες μου; Ποσο; Kotsides Kotsides

6."Για να μαθετε να παιζεται τυφλομυγα!"

Θεος ο Γιαννακοπουλος! : respect : Μου αρεσε πααρα πολυ με τον μπομπιρα! Να πω οτι μου αρεσε και η αγκαλια στην Ευα; Θα το πω! Παρα πολυ ομως!
Απο την αλλη οταν στερουμαστε μια απο της αισθησεις μας οξυνονται η αλλες... Δεν μπορει κατι θα ακουσε ενα γκιονη, κατι.. Θα μυρισε τα πευκα... δεν μπορει να μην αντιλυφθηκε τιποτα απο οτι συνεβαινε γυρω του...

7."Για να μαθετε να ζητατε αυτο που θελετε εξ αρχης!"

Μου αρεσαν τρελα οι σκηνες του Λουκα με τη Νορα! Που ο Λουκας μπηκε πισω απο την Νορα και μετα εκανε ενα βημα πισω! Εκεινος ο -μην το χαρακτηρισω- αυτοματος που εσβηνε συνεχεια, μετα την δευτερη φορα ειναι σαν να αρχιζει να φωναζει "Τι εγινε θα τον καλεσεις μεσα;" Ο καναπες που προσπαθουσα σχεδον σε ολοκληρη την σκηνη του πρωινου να καταλαβω αν τον αλλαξαν ή οχι μεχρι να συνειδητοποιησω οτι ειχαν βγαλει τα μαξιλαρια!! Γενικα μου αρεσε ολο το παιχνιδι! inlove

+1."Για να μαθετε...."
Ποσες φορες θα δουμε τη Μελιτα να ζηταει απο το Στεφανο να την αφησει ησυχη...
Απο τι προβληματα γλυτωνω που χρησιμοποιω τη μαμα μου για ξυπνητηρι...
Γιατι ο Στεφανος ζηταει τη βοηθεια του Χρηστου και οχι της Αστυνομιας!
Το "Ω ταφε μου!" ποτε δεν ξερεις που μπορει να σας χρειαστει! ;D

Δεν ξερω τι να ψηφισω το επεισοδιο..... Aww
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 3:09 pm

Μιας και το ανέφερε η Γιάννα στα συν του επεισοδίου η αγκαλίτσα του Νικόλα στον ποκοπίκο...
Πόσο γλυκούλα!!!! Love!
Καθως και η αγκαλιά στην Ευα..
btw τέλειος σχολιασμός όπως πάντα!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 3:33 pm

Ακυρο στο Στεφανο που εδιωξε την Αστυνομια!!! Σιγα ρε φιλε!! Χαλαρωσε και λιγο...

Ακυρα στην Αμαλία που οσο παει και ξεχναει περισσοτερο να παρει τα χαπια της... Και γινεται ολο και πιο απροσαρμοστη!!!

Ακυρο στην Νταιζη που εχει καταντησει αηδια με ολη τη σημασια της λεξης.... Για να μην αναφερω το λουκ με ποδιά και πασουμι!!! pff

Ακυρο στον Μπελλο που εσκασε κατω σαν χλαπατσα... Μα ποσο μουσκαρος πια αυτος ο ανθρωπος... Το παιζει και σκληρος τρομαρα του!! Ωστοσο, οταν καποιος καλει ασθενοφορο δινει μονο ονομα!! Το ΕΚΑΒ βρισκει μονο του τη διευθυνση... Αϊντεεεε...

Α! ΞαναΑκυρο στην Νταιζη, που κανει ο,τι κανει και μετα τα φορτωνει στο Χρηστο!!! Πφφφ...

Ακυρο στο Λευτερη που ο,τι θυμαται χαιρεται...

Ακυρο στη Μελιτα, που ειναι οπως ειναι.... @##%$&%^*(^$) οπως και στο Στεφανο, που μας εχει πρηξει πια!!

Υπεροχη η σκηνη του Νικολα με τον Αγγελουκο...

Υπεροχη η Ευα οταν την πηρε τηλεφωνο ο Νικολας!!!

Ολογλυκοι Δαφνη και Νικολας, ακομα κι αν αυτο που ειδαμε δεν ηταν η συζητηση που θα επρεπε...

Ομορφη η σκηνη Λουκα και Νορας, αν και ενα τσαφ παραπανω το χρειαζοντουσαν... Καποιος να σπρωξει ρε παιδιααα...

Αμαλια και Αντιγονη σε μεγαλες δοξες... Παρ'ολο ομως το ταλεντο των Πεφανη και Παπαδημητριου, επαναληψη στην επαναληψη το ολο θεμα...

Φαουλ τεραστιο η ΜΗ αναφορα του Μάνου!!!

- Τωρα ειδα το επεισοδιο... Δεν ελεγε να τελειωσει... Βαρεθηκα κι εγω μεχρι εκει που δεν παει αλλο...
Ασχημο απο μενα...

Και εις αλλα με υγεια (αν και δεν το βλεπω!!) livani
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 4:30 pm

Το επεισόδιο δεν είχε και πολύ ενδιαφέρον. Ο Στέφανος πολύ δείχνει να νοιάεται και κάτι δεν μου κολλάει. Τώρα τον πήρε ο πόνος για τον γιο του; Τί να πω; Μπορεί να είναι αληθινό το ενδιαφέρον του, αλλά μπορεί απλά να θέλει να δείξει στους άλλους ότι νοιάζεται. Πολύ γλυκός ο Νικόλας με τον μπέμπη, τέλεια σκηνή! Επίσης όταν γύρισε στο σπίτι που ήταν και η Εύα και εκεί πολύ καλός. Γενικά έχει αρχίσει και μου αρέσει πολύ ο ρόλος του. Επιτέλους δεν νυστάζει μόνο αλλά του δίνουν ρόλο και του πάει πολύ αυτό! Πολύ καλός! Μελίτα Αμαλία τα δικά τους, πολύ μεγάλη σκηνή, ψιλοβαρέθηκα. Η στάση της Δάφνης να κρατήσει τον Νικόλα στο σπίτι μου άρεσε αλλά βέβαια φάνηκε πως αυτό που της είπε ο Νικόλας, ότι δεν είναι πλέον ερωτευμένη μαζί του, ισχύει και δεν μου άρεσε καθόλου. Λουκάς και Νόρα για ακόμα μία φορά ήταν πολύ καλοί. Η Νόρα καλά έκανε και έλεγε έτσι τον Λουκά. Αν ήθελε ας το πρότεινε. Πάντως δείχνουν και οι δύο ότι αγαπιούνται πολύ. Ο Στέφανος πήγε πάλι από την Μελίτα για να της πει τα ίδια, βαρετό. Πέτρος Αμαλία αν και δεν έλεγαν και κάτι ιδιαίτερο μου αρέσουν πολύ μαζί. Αμαλία και Αντιγόνη ενώ μου αρέσουν η συζήτηση και αυτών ήταν βαρετή και αυτή. Η Νταίζη έβαλε σε εφαρμογή το σχέδιο δηλητηρίασης του Μπέλλου και το είπε και στον Χρήστο για να του δείξει ότι τον αγαπάει. Καλά της τα είπε ο Χρήστος. Η συζήτηση της Άννας και του Λευτέρη ήταν ενδιαφέρουσα και μου φαίνεται πώς δεν αρέσει στην Άννα το ενδιαφέρον του Λευτέρη για την Δάφνη.
Γενικά μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά καλό το επεισόδιο. Για τις ερμηνείες και κάποιες πολύ καλές σκηνές το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από hionati Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 5:12 pm

μετριο το επεισοδιο και απο εμενα...
1)η απαγωγη με εχει κουρασει αφανταστα...κανεις δε με πειθει για την αγωνια που περνα...βασικα η ευα κατι κανει αλλα ειναι σα να ειναι η μονη και οι αλλοι γυρω της ειναι εξωγηινοι...οπως και να εχει βαρεθηκα,βαρεθηκα,βαρεθηκα...
και δεν εξυπηρετει και σε τιποτα η απαγωγη...αν ο σκοπος ηταν να προβαλλουν την πρωταγωνιστρια χωρις ιστορια τζαμπα μας επρηξαν....η ευα ειναι παραγκωνισμενη ακομη και τωρα... ainta
2)η αμαλια ηταν θΕΑ σε ολο το επεισοδιο...η σκηνη μελιτας-αμαλιας,αμαλιας-αντιγονης και αντιγονης-πετρου απολαυστικες...
gelio gelio
3)η σκηνη στεφανου-μελιτας πολυ καλη...οι δυο τους δινουν ρεστα οπως παντα...βγαζουν συναισθημα και ερωτα ακομη και με μια ματια.. Love! Love! Love! Η ΧΗΜΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΡΗΚΤΙΚΗ...ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...
η μελιτα ηταν μια κουκλα στη σκηνη αυτη...και ο στεφανος ειχε τα ματια του κολλημενα στη μελιτα του... Love! Love!
4)πολυ καλη και η σκηνη ευας-νικολα...ο μονος παρτενερ με τον οποιο η ευα βγαζει συναισθημα και η μονη γυναικα με την οποια ο νικολας μοιαζει αληθινος...μηπως να το ξανασκεφτειτε γι αυτο ζευγαρι... Klap μην ψαχνετε πολυ...εχουν χημεια...
θυμαμαι τη σκηνη τους στην εδεμ που η ευα τον πηγε εκει που ειχαν ανταλλαξει το πρωτο τους φιλι με το μανο και του ειπε οτι θα ηθελε να ειχε ερωτευτει εκεινον αντι για τον μανο...ποτε δεν ειναι αργα...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 5:17 pm

[quote="hionati"]μετριο το επεισοδιο και απο εμενα...
1)η απαγωγη με εχει κουρασει αφανταστα...κανεις δε με πειθει για την αγωνια που περνα...βασικα η ευα κατι κανει αλλα ειναι σα να ειναι η μονη και οι αλλοι γυρω της ειναι εξωγηινοι...οπως και να εχει βαρεθηκα,βαρεθηκα,βαρεθηκα...
και δεν εξυπηρετει και σε τιποτα η απαγωγη...αν ο σκοπος ηταν να προβαλλουν την πρωταγωνιστρια χωρις ιστορια τζαμπα μας επρηξαν....η ευα ειναι παραγκωνισμενη ακομη και τωρα... ainta

αγαπητη χιονατη το ιδιο μπορω σαφεστατα να αναρωτηθω εγω για την απαγωγη της νεφελης.Σε τι εξυπηρετουσε?
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 5:19 pm

hionati έγραψε:μετριο το επεισοδιο και απο εμενα...
2)η αμαλια ηταν θελα σε ολο το επεισοδιο...η σκηνη μελιτας-αμαλιας,αμαλιας-αντιγονης και αντιγονης-πετρου απολαυστικες...
gelio
3)η σκηνη στεφανου-μελιτας πολυ καλη...οι δυο τους δινουν ρεστα οπως παντα...βγαζουν συναισθημα και ερωτα ακομη και με μια ματια.. Love! Love! η μελιτα ηταν μια κουκλα στη σκηνη αυτη...και ο στεφανος ειχε τα ματια του κολλημενα στη μελιτα του... Love! Love!
4)πολυ καλη και η σκηνη ευας-νικολα...ο μονος παρτενερ με τον οποιο η ευα βγαζει συναισθημα και η μονη γυναικα με την οποια ο νικολας μοιαζει αληθινος...μηπως να το ξανασκεφτειται γι αυτο ζευγαρι... Klap μην ψαχνεται πολυ...εχουν χημεια...
θυμαμαι τη σκηνη τους στην εδεμ που η ευα τον πηγε εκει που ειχαν ανταλλαξει το πρωτο τους φιλι με το μανο και του ειπε οτι θα ηθελε να ειχε ερωτευτει εκεινον αντι για τον μανο...ποτε δεν ειναι αργα...

θα συμφωνησω...

ο νικολας με το νεο λουκ δεν ξερω εχει γινει πολυ καλος.... ^^
με την ευα συμφωνω νομιζω οτι ειναι ο μονος παρτενερ που δενει περισσοτερο...αλλα πλεον καθε κεφαλαιο εχει κλεισει αναμεσα τους....

και ας σταθω σε στεφ-μελ: η σκηνη αν και μικρη αρκετη για να μας δειξει οτι ο στεφανος ακομα και μεσα στην απαγωγη σκεφτεται τη μελιτα....
ο χωρισμος τους του εχει στοιχησει και οσο και αν δεν μας εδιναν σκηνες που ο ενας υποφερει μακρυα απο τον αλλον...το γεγονος οτι ο στεφανος θελει να μιλησει στη μελιτα για την προ Μελιτα εποχη και για την μετα Μελιτα εποχη εχει συνειδητοποιησει μεσα σε ολα τα προβληματα που ζει την καθοριστικη επιρροη της μελιτας στη ζωη του....... Love!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την anastasia20 στις Τρι Οκτ 26, 2010 5:19 pm, 1 φορά
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από hionati Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 5:19 pm

[quote="sarita"]
hionati έγραψε:μετριο το επεισοδιο και απο εμενα...

αγαπητη χιονατη το ιδιο μπορω σαφεστατα να αναρωτηθω εγω για την απαγωγη της νεφελης.Σε τι εξυπηρετουσε?

τι να σου πω..δεν ξερω...δεν την ειχα δει...
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Οκτ 26, 2010 5:21 pm

hionati έγραψε:
4)πολυ καλη και η σκηνη ευας-νικολα...ο μονος παρτενερ με τον οποιο η ευα βγαζει συναισθημα και η μονη γυναικα με την οποια ο νικολας μοιαζει αληθινος...μηπως να το ξανασκεφτειτε γι αυτο ζευγαρι... Klap μην ψαχνετε πολυ...εχουν χημεια...

Η ιστορία αυτή είναι κλεισμένη απο τον πρώτο κύκλο..
Η Ευα εχει ανγνωρίσει το λάθος που έκανε όπως και ο Νικόλας.. Ηταν λάθος και απο τις δύο πλευρές!
οτι υπήρχε μεταξύ τους έχει τελειώσει, το να δούμε την Ευα με το Νικόλα θα είναι το πιο γελοίο σενάριο..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης