Χρυσσα Παπα - Σχόλια

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

πως σας φαινεται??

Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Vote_lcap16%Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Vote_rcap 16% 
[ 38 ]
Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Vote_lcap14%Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Vote_rcap 14% 
[ 34 ]
Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Vote_lcap46%Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Vote_rcap 46% 
[ 112 ]
Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Vote_lcap24%Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Vote_rcap 24% 
[ 61 ]

Σύνολο Ψήφων : 245

Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Empty Απ: Χρυσσα Παπα - Σχόλια

Δημοσίευση από stella-annalena Την / Το Σαβ Σεπ 25, 2010 9:42 pm

πολη καλη ερμηνεια
stella-annalena
stella-annalena
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Στην οδο της φαντασιας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρυσσα Παπα - Σχόλια - Σελίδα 5 Empty γγγ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Οκτ 03, 2010 8:47 am

Γράφω εδώ γιατί δεν έχει ανοίξει θέμα σχετικά μόνο με την κ. Παπά .
Πήγα και είδα την παράσταση του κ.Κατρανίδη και της κας Παπά χτές και επιβεβαιώθηκα γι' αυτό που είχα ήδη σκεφτεί. Η κα Παπά δυστυχώς δεν είναι ηθοποιός. Θα το ήθελε πολύ να γίνει, φαίνεται αυτό, αλλά δεν το έχει....Το μόνο προσόν της είναι καλή άρθρωση, αλλά αυτό είναι το ελάχιστο πού χρειάζεται ένας καλός ηθοποιός. Για δύο ώρες περιφερόταν στη σκηνή σαν νευρόσπαστο, φωνάζοντας (κραυγάζοντας καλύτερα) και κάνοντας υπερβολικές κινήσεις και γκριμάτσες, χωρις να καταφέρει να δημιουργήσει ούτε για μιά στιγμή μιάν ατμόσφαιρα, να σε παρασύρει , να σε γοητεύσει, να σε συγκινήσει, αντίθετα το μόνο που σου προκαλούσε ήταν ένας έντονος πονοκέφαλος. Πραγματικά λυπήθηκα τον κ. Κατρανίδη που προσπαθούσε να φέρει ισορροπία και για μιά στιγμή τα κατάφερε να αγγίξει το θεατή, αλλά στό σύνολο χανόταν κι αυτός στον "τυφώνα" Παπά που καταπόντισε όλη την παράσταση με τη νευρωτική και χωρις πραγματικό συναίσθημα "ερμηνεία" της... Είχα πάει χωρις προκατάληψη, έτοιμη να αναθεωρήσω για κείνην, αλλά τώρα πιά είμαι σίγουρη. Γιατί να καταναλώνει τόση ενέργεια για να γίνει πρωταγωνίστρια, όταν δεν έχει το πρώτο και κύριο, το ταλέντο? Παίρνει κι άλλους στο λαιμό της, κι είναι κρίμα....

Edit by KatsaroYpotheto

Παρακαλώ πολύ να εκφραζόμαστε πιο ήπια και λίγο πιο ευγενικά για τους ηθοποιούς. Ο γραπτός λόγος μπορεί να είναι και άθελά μας πολύ πιο σκληρός για αυτό εγώ προσωπικά συνιστώ την χρήση emoticons σαν ένα επιπλέον εκφραστικό μέσο.

Επίσης παρακαλώ να ελέγχετε τα νοιχτά θέματα πριν ποστάρετε κάπου. Το ποστ μεταφέρεται στο ανάλογο τόπικ της κας Παπα.

Ευχαριστώ
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Οκτ 03, 2010 8:41 pm

Tζίνα έχεις απόλυτο δίκιο, όταν έστειλα το σχόλιο είχα ήδη μετανοιώσει για το περιεχόμενό του, γιατί συνήθως δεν εκφράζομαι σκληρά για κανέναν. Είμουν επιρρεασμένη γιατί είχα δεί την παράσταση λίγες ώρες νωρίτερα και άλλα περίμενα κι άλλα ένοιωσα, αλλά όπως και νά'χει, έπρεπε να το κρατήσω για τον εαυτό μου ... Και έχεις δίκιο και στο ότι δεν είδα οτι υπάρχει τέτοιο τόπικ, γιατί δεν παρακολουθώ το φόρουμ στο σύνολό του...
Ζητώ συγγνώμη κι από τους θαυμαστές της ηθοποιού, η γνώμη αυτή είναι καθαρά προσωπική και επομένως εντελώς υποκειμενική....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από noraki_love_97 Την / Το Κυρ Νοε 14, 2010 8:30 pm

evanna έγραψε:Ειναι καλη αλλα νομιζω πως δεν δινει το 100% του εαυτου της και πως ακομα δεν χει βρει την ταυτοτητα του ρολου της γι αυτο και δεν μπορει να ανταπεξελθει τοσο καλα στις απαιτησεις του!
ΣΥΜΓΩΝΩ ΠΛΗΡΩΣ!!!!!!!!
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Δημοσίευση από noraki_love_97 Την / Το Κυρ Νοε 14, 2010 8:32 pm

ΩΣ ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ ΩΣ ΜΕΛΙΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gmt
ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΧΡΥΣΑ ΠΑΠΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΚΟΠΕΛΑ
noraki_love_97
noraki_love_97
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : στον δικο μου τον πλανητη!!!!!
Ασχολίες : να ονειρευομαι.....

Δημοσίευση από feggaropetra Την / Το Πεμ Δεκ 02, 2010 1:21 pm

Θεωρώ πως η Χρύσα Παπά είναι μια καλή ηθοποιός με πολλές δυνατότητες. Στον πρώτο κύκλο ήταν από τις αγαπημένες μου ηρωίδες και την είδα και στο θέατρο με τον κύριο Κατρανίδη και ήταν πάρα πολύ καλή. Το άσχημο είναι ότι με τον καιρό υπήρχε μια… πτώση –τουλάχιστον στα δικά μου μάτια- δεν ξέρω αν έχει να κάνει με ελλειπή προσπάθειά, με το σενάριο, ή αν φταίει που δεν την βλέπω πια με τον Μπουγιούρη… Γιατί ήμουν φανατική Μανομελιτικιά κάποτε, ίσως γι’αυτό "αγάπησα" τόσο τη Μελίτα... valen Υπάρχει όμως μια αισθητή αλλαγή και στο ρόλο και στην απόδοσή της προς το χειρότερο, ίσως κάνω λάθος…

feggaropetra
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από anna-maria Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 6:45 pm

Πολυ αυθορμητη και χαριτωμενη κοπελα.... ))
Ειδικα το χαμογελο της ....ΤΑ ΣΠΑΕΙ......;D
Ο ρολος της Μελιτας δε με ενθουσιαζει και πιστευω πως το ταλεντο της Χρύσας θα ειχε αναδειχθει περισσοτερο μεσα απο εναν πιο καλοσυνατο και ευχαριστο ρολο.......Αλλα οπως και να χει ΜΙΑ ειναι η Χρύσα μας..... Penguin yey
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Δημοσίευση από Elsa* Την / Το Πεμ Δεκ 30, 2010 1:44 am

οπωσ εχω ξαναπει θεωρω πωσ ειναι μετρια ηθοποιοσ...
υπαρχουν βεβαια στιγμεσ που ειναι καλη...
δεν ξερω...δεν εχω σχηματισει τελικα ολοκληρωμενη αποψη γι αυτην!
Elsa*
Elsa*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Νεα Φιλαδελφεια

Δημοσίευση από sofia Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 9:51 pm

Ειδα την παρασταση πριν 2 βδομαδες περιπου και θελω να την ξαναδω.
Η Χρυσα ηταν μοναδικη.
Εμενα με εντυπωσιασε.
Ο ρολος της Μελιτας εμενα μου αρεσει
Η Χρυσα Παπα νομιζω οτι εχει να δωσει και αλλα και στην ελληνικη τηλεοραση και στο θεατρο.
Της ευχομαι οτι καλυτερο

sofia
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονικη

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Κυρ Ιαν 09, 2011 7:29 pm

μετρια ως αρκετα καλη για μενα....παντως με αρκετα περιθωρια βελτιωσης....
την εχω δει και στο θεατρο με τον Κατρανιδη και αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι εβγαζε κατι πολυ υπερβολικο σε ορισμενες στιγμες...
παντως ειναι παρα πολυ γλυκια κοπελα.....
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Ιαν 10, 2011 12:19 am

δεν θα πω κατι παραπανω περα απο την ψηφο μου.ΧΑΛΙΑ!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από evaki16 Την / Το Πεμ Απρ 21, 2011 11:48 am

Εμενα δεν μου αρεσει καθολου η Παπα... Ουτε σε εμφανηση ουτε σαν ηθοποιος..... Δεν εχει ωραιες εκφρασεις και οταν σε κοιταει εχει ενα πολυ περιεργο βλεμμα!!! Δεν μ αρεσει καθολου μα καθολου!!! Χαλιαααααααααααααααααααα.........!!!!!!!!
evaki16
evaki16
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Καλαμάτα
Ασχολίες : ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ♥ ♥ ♥

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Πεμ Απρ 21, 2011 12:17 pm

Φαίνεται πως είμαι σχεδόν η μόνη που της αρέσει αρκετά η Χρύσα.. εμένα μ'αρέσει πάντως και μπορώ να πω ότι όταν πετάει διάφορες ατάκες με κάνει και γελάω! π.χ πρόσφατα στο "Να κλαίμε εκεί τη μοίρα μας", όταν αναφερόταν στη Σύρο Razz Γενικά, σίγουρα δε συγκρίνεται με πολλούς ηθοποιούς από το cast, αλλά ίσως και δε τη βοηθάει ο ρόλος της Μελίτας

Θα συμφωνήσω λοιπόν με όσους λένε ότι είναι καλή μεν, προσπαθεί αλλά θέλει λίγο περισσότερο για να φτάσει το 100%.. )) Palamakia Άλλωστε, δεν είναι σε όλες τις σκηνές έτσι, κάποιες φορές παίζει πάρα πολύ καλά Wink
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από roria Την / Το Πεμ Απρ 21, 2011 3:01 pm

[code]Μεγάλη δυσκολία στις δραματικές σκηνές και ελλειπή εκφραστικά μέσα.
Νομίζω έπρεπε να προστατευτεί και να μην εκτεθεί τόσο πολύ. Δίπλα στο Σταύρου η διαφορά είναι χαώδης. Φαίνεται σαν να παίζει ένας ηθοποιός δίπλα σε μια μαθήτρια για να βοηθήσει σε σχολική παράσταση.

Το παραπάνω απόσπασμα από το σχόλιο της Clarabelle με εκφράζει πλήρως. Δεν έχω δει την κυρία Παπά στο θέατρο, αλλά και το ότι δεν μου γεννήθηκε η επιθυμία να το κάνω, κάτι σημαίνει. Ειδικά σε μια ερωτική ιστορία και δη πάθους ασίγαστου, οι διαφορές τονίζονται πολύ. Και εδώ δεν τίθεται καν θέμα χημείας, γιατί για να αρχίσουμε να συζητάμε γι' αυτό, θα πρέπει να υπάρχει μια στοιχειώδης αλληλοτροφοδότηση των παρτενέρ, να εισφέρουν και οι δύο κάτι.
Δεν μπορώ να ξέρω τι θα συμβεί στο μέλλον, αλλά χρειάζεται νομίζω μια πορεία βήμα-βήμα, χωρίς άλματα. Κι εγώ πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα για την ίδια να μην είχε γίνει τόσο σημαντικός ο ρόλος της στο δεύτερο κύκλο. Και δεν διανοούμαι καν μια επιστροφή στη σχεση Μελίτας-Στέφανου. Σαν κακό όνειρο μου μοιάζει αυτό.
Θα ξαναγράψω κάτι που θεωρώ πρωταρχικό. Η τέχνη του ηθοποιού είναι δύσκολη και ενίοτε ψυχοφθόρα γιατί αντλεί κανείς από τα δικά του αποθέματα για να φτιάξει από φράσεις γραμμένες σε ένα χαρτί έναν άνθρωπο.
Έστω όμως κι αν κάποιος δεν φτάσει ποτέ σε τέτοιο επίπεδο, δεν μπορεί να μη γνωρίζει το αλφάβητο που στην προκειμένη περίπτωση συνίσταται στο ότι το μάτι πρέπει να ακολουθεί αυτά που λέει το στόμα και να μη βρίσκεται μονίμως αγκυροβολημένο σε ένα παράλληλο σύμπαν.
roria
roria
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Πεμ Απρ 21, 2011 7:34 pm

Δεν είδα το επεισόδιο, έμαθα τα νέα από τα σχόλιά σας που είναι άλλωστε πιο ενδιαφέροντα. Δεν ξέρω αν μπορεί πλέον να αλλάξει κάτι τόσο δραματικά που να ενθουσιάσει τους τηλεθεατές, με το συγκεκριμένο συσχετισμό δυνάμεων και συνδυασμών στη σειρά. Ακόμα κι αυτός ο πόλεμος που ξεκινάει ,είναι περιορισμένης βαρύτητας.
Γράφω για να ευχηθώ καλό Πάσχα σε όλους, με υγεία και όσο το δυνατόν περισσότερες χαρούμενες στιγμές!
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Τετ Ιουν 01, 2011 11:44 pm

Πάντως σαν Χρύσα την πάω πολύ, τη γνώρισα τυχαία σήμερα (οκ δε τη γνώρισα, απλά βγάλαμε μια φώτο) και ήταν πολύ καλή!
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από ale3ia_eva&nora!!! Την / Το Παρ Ιουν 17, 2011 10:15 am

Στον 1ο κυκλο αν και ποτε δεν ημουν με το μερος της ως ηθοποιο θα την χαρακτηριζα "πολυ καλη" διοτι ειχε εναν ευκολο σχετικα ρολο. Στον 2ο κυκλο οταν τα πραγματα αρχισαν να δυσκολευουν η κα. Παπα δεν ανταποκριθηκε οπως θα επρεπε. Το ιδιο συνεβη και στον 3ο κυκλο. Αρα ως ηθοποιο την θεωρω "μετρια" επειδη πιστευω πως δεν τα καταφερνει τοσο στα δυσκολα. Ακομα αν ειχε εναν ρολο οπως της "Νταιζης" ή της "Ευας" οι οποιοι κατα την αποψη μου ειναι απο τους δυσκολοτερους γυναικειους ρολους στη σειρα πιστευω πως δεν θα τα καταφερνε να τον ερμηνευσει τοσο τελεια οπως το εχουν καταφερει η Μαριαννα και η Φαιη αντιστοιχα....
ale3ia_eva&nora!!!
ale3ia_eva&nora!!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Ασχολίες : ΜΟΥΣΙΚΗ

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Κυρ Ιουν 26, 2011 11:13 pm

Εκφραστηκοτατη.... και μονο με το βλεμμα της σου περναει το συναιθημα της σκηνης. Υπαρχουν σκηνεςτου δευτερου κυκλου, που ειναι τοσο εκφραστικη, (ακομη και απ'τον Σταυρου) που μπορεις να καταλαβεις ακριβως πως νιοθει η ηρωιδα, ακομη και αν εχεις την τv στο mute.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Δευ Ιουν 27, 2011 12:35 am

KAKOS LYKOS έγραψε:Εκφραστικοτατη.... και μονο με το βλεμμα της σου περναει το συναιθημα της σκηνης. Υπαρχουν σκηνεςτου δευτερου κυκλου, που ειναι τοσο εκφραστικη, (ακομη και απ'τον Σταυρου) που μπορεις να καταλαβεις ακριβως πως νιωθει η ηρωιδα, ακομη και αν εχεις την τv στο mute.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Δευ Ιουν 27, 2011 12:43 am

τι πιστευω εγω...
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KAKOS LYKOS Την / Το Δευ Ιουν 27, 2011 12:48 am

KAKOS LYKOS έγραψε:Εκφραστηκοτατη.... και μονο με το βλεμμα της σου περναει το συναιθημα της σκηνης. Υπαρχουν σκηνεςτου δευτερου κυκλου, που ειναι τοσο εκφραστικη, (ακομη και απ'τον Σταυρου) που μπορεις να καταλαβεις ακριβως πως νιοθει η ηρωιδα, ακομη και αν εχεις την τv στο mute.

απο λαθος βγηκε το ποστ 2 φορες, αλλα δεν εχει διαγραφη για να το διαγραψω.
KAKOS LYKOS
KAKOS LYKOS
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Σεπ 12, 2011 9:01 pm

Χάλια!Είχε στιγμές που ήταν μέτρια ή απλώς υποφερτή αλλά δεν είχε καμία εξέλιξη μέσα σε τρία χρόνια και εγώ προσωπικά δεν την αντέχω καθόλου!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τρι Σεπ 13, 2011 9:37 pm

Λοιπον...η συγκεκριμενη με εχει μπερδεψει...
Στον 1ο κυκλο τη θεωρουσα πολυ καλη....Ως Μελιτα με επειθε και με ειχε κανει να τη συμπαθησω! ηταν η δευτερη αγαπημενη μου απο τα κοριτσια μετα τη Νορα...
Στο 2ο κυκλο μεχρι το σημειο που ειχαν ακομα αντιπαραθεσεις με τον Καρταλη και την εμπαινε ο ενας στον αλλον κι εκει μπορω να πω οτι μ'αρεσε...Ε μολις εξασκησαν το καμα σουτρα πανω στον παγκο κι αρχισαν τα ποιητικα με τα κερια και τις λοιπες μ.......πουρδολογιες Matakia σιχαθηκα τη Μελιτα....και παρατηρησα πως η Παπα δεν με επειθε καθολου....Κριμα... Στο μυαλο μου κρατω τη Μελιτα του 1ου κυκλου παντως γιατι αυτη ειναι μεταλλαγμενη...οπως και οι περισοτεροι χαρακτηρες αλλωστε.. Innocent
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από alex1 Την / Το Τετ Οκτ 05, 2011 10:50 pm

Εμένα η Παπά μου αρέσει σαν ηθοποιός!!!!!!!!
Έχει δώσει δυνατές ερμηνείες στην σειρά,και ανάλογα με την εξέλιξη του χαρακτήρα της βέβαια,υπήρχαν και κάποιες στιγμές που δεν ανταποκρίθηκε,στο αναμενόμενο!!!!!!!
Αν στο μέλλον,"οσο χλωμό και να είναι στην εποχή που ζούμε"αν κάνει σωστες επιλογές,σίγουρα θα δούμε πολλά!!!!!!!!!!!

alex1
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Άντρας Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Eriettafan Την / Το Σαβ Οκτ 15, 2011 8:11 am

Ίδια ο πατέρας σου έχεις γίνει
που της εδεμοπαρέας το αίμα πίνει...

Eriettafan

Άντρας Τόπος : θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ασχολίες : ΑΠΕΙΡΕΣ...