Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος-Εριέττα

+47
ΣΨ1
Dimitraaa
amcy
dorakith
xristinaki_noraloukofan
ειρηνη7
ouki_loukanorikhgiamiazwh
abba
trelli petrakitsa
katie007
MELITA-STEFANOS
roria
Irida
marakii
Caroline
Kornilia_Petrakitsa
Δ.Μπέλλος
sifantid
pasxalitsa
KatsaroYpotheto
Rafaella+Manos=EdemReee.G
ilaeira
verile_mistika
nefelik
Ήβη
Ρεγγίνα!
almaresi
jim7
Ελένα
DESPOINA
ΦΕΝΙΑ
sarita
Ezantakou
maeveline
soso
hionati
manos 4 ever!!
JESSIE
ebelina2007
evanna
taradoula
Clarabelle
anna90
Καρ-Mik
despinam
loukitsa
Ανυπέρ-Βλήτο
51 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Νοε 01, 2010 9:22 am

hionati έγραψε:
ναι ελαφρυντικο ειναι...τιμωρια οχι...και βεβαια δε θα ζητουσα μια τετοια τιμωρια για καμια ηρωιδα...
Ναι, αλλα ποτέ δεν το έχεις χρησιμοποιήσει σαν ελαφρυντικό .... Αντιθετα το ''χρυσο'' κλουβί της Μελίτας έχει χρησιμοποιηθεί άπειρες φορές σαν ελαφρυντικό για κάθε της λάθος !!!!
Τέλος πάντως, επειδή 1) το τόπικ δεν αφορά Μελίτα-Ευα και 2) δεν έχω καμία όρεξη να μου κάνουν -> Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 735655 λες και είμαστε στο δημοτικό,ή δεν έχουμε τρόπους, ας πάω στο θέμα μας...

μα χωρις σκεψη εγινε το σεξ...και βεβαια ειχε προηγηθει η απορριψη της μελιτας...ΤΥΧΑΙΟ;;; Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 735655
και το γλυκα που το ειδες;;;αν ηταν να δωθει γλυκα θα δινοταν μετα απο συζητηση...ξερεις <<μου αρεσεις,σου αρεσω...σε σκεφτομαι>>κτλ...
οποτε γλυκα δεν εγινε...παθος δεν ειχε...
οποτε ουτε για αγαπη μιλαμε ουτε ερωτα.. Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 735655
ΞΕΠΕΤΑ ΤΟ ΛΕΝΕ...εγινε μια...αντε να γινει αλλες 2 να τελειωνουμε...
Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 103275
Χωρίς σκέψη το σεξ τους? Σεξ χωρίς σκέψη είναι το σεξ που γίνεται όπου βρείς, γιατι δεν αντέχεις άλλο, γιατι .... θες εδώ και τώρα!
Την Εριέττα και τον Στέφανο τους είδαμε στο κρεβάτι, για το οποίο μεσολαβεί ένας όροφος .... Μια χαρά θα μπορούσαν να το μετανιώσουν και οι δύο, ή να το σκεφτούν μέχρι τότε....
Μετά απο αυτό, είπε η Ερι '' ήταν κάτι που το θέλαμε και οι δυό", και δεν είδα τον Στέφανο να αντιδρά σε αυτό...
Αντιθετα τον είδα να πηγαίνουν για καφεδάκι μέσα στο χαμόγελο...

Ξεπέτα θα το έλεγα αν γινόταν 1 φορά. Οταν θα γίνει 2η, και θα έχουμε και φιλάκια στην φυλακή, τότε ξεπέτα δεν είναι...... Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 767325

μολις επιστρεψει η μελιτα θα τρεξει κοντα της ο στεφ και θα αφησει την ερη στα κρυα του λουτρου... Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 767325
Χαλάλι της! Αν μετά απο 2-3 π@δηματα, ελάχιστες ώρες αφού της ''ανοιγε την καρδιά του'', τον δεχτεί πίσω, χαλάλι της!
Θα ναι η ντροπή του γυναικείου φύλου, σε όλο της το μεγαλείο!

Ελα Μελίτα, επέστρεψε στον Καρτάλη, και γω μαζί σου .... Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 382640

Ας αφήσει την Ερι, άλλωστε την ξεφτύλα της υπόθεσης, η Μελίτα θα την φάει. Η Ερι, θα είναι η γυναίκα με την οποία - ενώ δήλωνε υπερ-ερωτευμένος μέχρι τα μπούνια με την Μελίτα- συχνά πυκνά πήγαινε μαζί του στο διάστημα αυτό. Δεν της έταξε τίποτα, και δεν την πρόδωσε σε τίποτα.


εδω ειμαστε και θα το δουμε...μη βιαζεσαι...
ακομη και αν δεν αρεσει εχει δηλωθει σε ολους τους τονους=
Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ...
Η ΕΥΑ ΗΤΑΝ ΤΡΟΠΑΙΟ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ...
Η ΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ...
• • Ο Στέφανος είναι ερωτευμένος και αγαπά την Μελίτα -> Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 382640 Χαίρομαι!
Αν είναι έτσι οι έρωτες, να τους χαίρονται! Εγω δεν θα πάρω. Εχω μάθει στη απόλυτη αφοσίωση ενός άντρα στο πρόσωπο μου, με πράξεις και όχι με λόγια, έχω μάθει να ερχομαι 1η στην καρδιά ενός άντρας, χωρίς να υπάρχει 2η και 3η.
Αν εσύ υποστηρίζεις κάτι άλλο, τότε πάω πάσο.
Προσωπικά, επειδή έχω και μια αξιοπρέπεια σαν γυναίκα , αυτό δεν θα το δεχόμουν ποτέ. Να μου λέει κάποιος οτι μ'αγαπάει, οτι τον έχω αλλάξει ως άνθρωπο, οτι δεν έχει ξανανιώσει έτσι, και ΤΗΝ ΙΔΙΑ μέρα να πηγαίνει με άλλη?
Και μετά το πρώτο ξεφτυλίκι, να ξαναπηγαίνει μαζί της??????? ΟΛΕ Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 13379 Να ζήσουν οι μεγάλοι έρωτες!
Μέχρι και το μέγα λαμόγιο, ο Μάναρος, έμεινε ένα χρόνο χωρίς κοκο για να αποδείξει την αγάπη του...Οχι......2-3 ώρες! Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 13379

• • Μαγκιά της! Το οτι ζήτησε ένα τρόπαιο 3 φορές σε γάμο, ότι έκλαιγε με την φώτο της στο χέρι , ότι αποφάσισε να είναι μαζί με την Μελίτα αφού έφαγε την δευτερη απόρριψη απο την Ευα, οτι έβαλε να τον πυροβολήσουν για να ρίξει την Ευα,οτι κράτησε το σαχτυλίδι που της έκανε πρόταση, και γενικώς οτι άδειασε την Μελίτα άπειρες φορές για χάρη της Ευας, τότε καλύτερα να είναι ...τρόπαιο, παρά να την.... αγαπάει.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• • Ανοίγεις την καρδιά σου, και μετά παει με την Ερι..... Η Μελίτα του τα χώνει, και αντί να το κόψει εκεί..... ξαναπάει με την Ερι Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 382640 ..... Και στην φυλακή, που πάντα θέλεις έναν δικό σου άνθρωπο , καλεί την.... Ερι?? Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 13379

Παρηγοριά και συμπάθεια??? Πολυ περίεργα μεταφράζονται αυτές οι έννοιες τελικά!!!!!!

hionati έγραψε:
θα συμφωνησω...τελος το ευα-στεφανος ευτυχως...ας σταματησει το κολλημα με αυτους...δεν θελουν να ειναι μαζι με το ζορι...αφου δεν αγαπιουνται λεμεεε...
το ιδιο θα ελεγα και εγω με την εμμονη με τη μελιτα σε ολα τα τοπικ...και μαλιστα ενω κοπτεστε οτι σας αφηνει αδιαφορους...βεβαια την αδιαφορια με τοσα κατεβατα να μιλανεγια τη μελιτα εγω δεν τη βλεπω...
δε σας νοιαζει να ευτυχησει η ευα αλλα να μην ευτυχησει η μελιτα...(αυτο και αν ειναι ανησυχητικο) Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 735655

Αγγελική, ποιο κόλλημα να σταματήσει? Αν δεν κάνω λάθος, σε ένα τόπικ Στέφανος Εριέττα, ήρθες εσύ, να απαντήσεις σε ένα ποστ στο οποίο δεν αναφέρθηκε ΚΑΝ το όνομα της Μελίτας.
Αρα το κόλλημα προφανώς, δεν είναι δικό μας Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 571703
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ezantakou Δευ Νοε 01, 2010 9:27 am

hionati έγραψε:
ακομη και αν δεν αρεσει εχει δηλωθει σε ολους τους τονους=
Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑ ΤΗ ΜΕΛΙΤΑ...
Η ΕΥΑ ΗΤΑΝ ΤΡΟΠΑΙΟ ΚΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΤΟΥ...
Η ΕΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ...

Και με όλες τους ήταν ανάγκη να κάνει έρωτα??? Confused? Μεγάαααααλη "καρδιά" (κάτι άλλο θα έλεγα αλλά θα φάω μπάν) ο Στέφανος... Το ότι το επόμενο λεπτό ο κύριος βρήκε παρηγορία στην αγκαλιά της Εριέττας, υποδηλώνει αδιαφορία πρός της Μελίτα και ενδιαφέρον πρός την Εριέττα...
Ούτε μεθυσμένος ήταν εκείνο το βράδυ, ούτε εκτός εαυτού για να πώ οτι δεν ήξερε τι έκανε... Ένα χαστούκι πήγε να φάει και του καλάρεσε... Άσε που το πρωϊ της έκανε και τα "γλυκά" μάτια...
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από sarita Δευ Νοε 01, 2010 9:35 am

καλημερα και απο μενα.Λοιπον εννοειται οτι αγαπω εριεττα και στεφανο μαζι και θα ηθελα ειλικρινα στο τελος να τον πληγωσει η εριεττα και να τον αφησει μπουκαλα ετσι για τιμωρια.Παντως απο αυτα που διαβασα σε ενα τοπικ εριεττας-στεφανου να αναφερεται η ευα και η συγκριση της με την μελιτα μου δειχνει οτι τελικα η ευα εχει γινει ο φοβος και ο τρομος.Τουλαχιστον οσες εναντιωνομαστε της μελιτας το κανουμε στα σωστα τοπικ.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από ΦΕΝΙΑ Δευ Νοε 01, 2010 11:01 am

ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΕΡΙΕΤΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΣΧΕΣΗ!!

ΦΕΝΙΑ


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από DESPOINA Δευ Νοε 01, 2010 2:48 pm

Aς πω την γνώμη μου κι εγώ.

Το ζευγάρι μ αρέσει πολύ. Επικοινωνούν, συνεργάζονται ,διαφωνούν, έχουν καλή χημεία, μυστήριο. Η Λάμπου αρκετά καλή στο ρόλο της. Σίγουρα θα δούμε δυνατές σκηνές.Θέλω, λέμε, τον Σταυρου να σαρώσει! Όχι, στη μετριότητα!

Αφού πιάσαμε κ το θέμα Μελίτα.Δε θα μου κάνει καμία εντύπωση να τον δεχτεί πίσω. Κερατωμένο κοριτσάκι την γνωρίσαμε κ κερατωμένο παραμένει. Πάντα δεύτερη.Δεν είχε την δύναμη να διεκδικήσει τον Μάνο κ χρησιμοποίησε το παιδί της. Με τον Στέφανο ανέχτηκε με αφέλεια τις δικαιολογίες που τς έλεγε, τς λείπει αυτοεκτίμηση. Τον χωρίζει κάθε μέρα περιμένοντας από τον Στέφανο να κάνει κάτι ενώ βλέπει ότι δεν κάνει καμία συνειδητή προσπάθεια να την κερδίσει. Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά! Ας είναι μαζί δεν της αξίζει κάτι άλλο. Τα λίγα κ τα μίζερα!


DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ελένα Δευ Νοε 01, 2010 6:07 pm

Κρίμα να αναλώνεστε ακόμα στο Ευα-Μελίτα !! σας έχει γίνει κόλλημα!!
ακόμα και οι σεναριογράφοι προσπαθούν να αμβλυνουν τις αντιθέσεις μεταξύ τους, ρίχνοντας επιτελους καποια ευθύνη στους αντρες.. Αλλά εσείς εκεί...

όσο για Στεφ-Ερη εμένα δεν με έπεισαν καθόλου!! ΚΑΘΟΛΟΥ όμως..

ακόμα κ με την Ευα (για την οποία πιστεύω πως το καλύτερο δέσιμο το έχει με το Μάνο) ο Στέφανος έβγαζε κάτι πολύ πιο όμορφο, πιο οικείο!! μπορεί σε ερωτικές σκηνές (που περιλαμβάνουν σεξ εννοώ) ο Στεφανος να μην με επειθε με την Ευα.. αλλά σε αισθηματικές όπως πχ για το παιδί τους είχαν χημεία

τις καλύτερες ερωτικές σκηνές τις είχε μακράν με την Μελίτα.. εκεί στο σεξ έβγαζαν και πάθος και συναίσθημα και έρωτα και ήρθε και η αγάπη !! το είπε ο ίδιος ο Στάφανος το τελευταίο!!

Με την Ερριετα 'οχι πάθος, ΠΑΤΟΣ !!! ακόμα κ το γεγονός ότι ηταν κακογυρισμένο για μένα λέει κάτι !! Ασε που μετα ο ίδιος ο Στέφανος της έλεγε κατάμουτρα ότι τον καίει που τα έμαθε η Μελίτα !!

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΗ ΜΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ
Σπόιλερ:

ΜΕ ΑΥΤΟ

Το δεύτερο βίντεο είναι μακράν καλύτερο ποιοτικά, ηχητικά αλλά και σεναριακά!!! μέχρι και puccini έβαλαν !!
ενώ το πρώτο τι ήταν ?? ούτε καν ξεπέτα.. κάτι λιγότερο θα ελεγα !!!
Ελένα
Ελένα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Νοε 01, 2010 6:16 pm

Ελένα μου, καταρχάς να σου πω οτι σε κάθε ποστ επιτρέπεται ένα βίντεο, γιαυτό καλύτερα να τα βάζεις μέσα σε spoiler
Ελένα έγραψε:Κρίμα να αναλώνεστε ακόμα στο Ευα-Μελίτα !! σας έχει γίνει κόλλημα!!
ακόμα και οι σεναριογράφοι προσπαθούν να αμβλυνουν τις αντιθέσεις μεταξύ τους, ρίχνοντας επιτελους καποια ευθύνη στους αντρες.. Αλλά εσείς εκεί...
Πράγματι, τους έχει γίνει κόλλημα. Γράφουνε ορισμένοι για Στέφανο-Εριέττα, και έρχονται να απαντήσουν σε ποστ που δεν αναφέρει καν την Μελίτα, για Μελίτα-Ευα Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 191984

όσο για Στεφ-Ερη εμένα δεν με έπεισαν καθόλου!! ΚΑΘΟΛΟΥ όμως..

Γούστα είναι αυτά.


τις καλύτερες ερωτικές σκηνές τις είχε μακράν με την Μελίτα.. εκεί στο σεξ έβγαζαν και πάθος και συναίσθημα και έρωτα και ήρθε και η αγάπη !! το είπε ο ίδιος ο Στάφανος το τελευταίο!!
Είναι θέμα αισθητικής. Εμένα ο Στέφανος με την Μελίτα, στις ερωτικές τους σκηνές μου έβγαζαν κάτι πρόστυχο και χυδαίο. Εχοντας δει ερωτικές σκηνές με τον Σταύρου με άλλες παρτενέρ , όπως και ερωτικές σκηνές της Παπά με τον Μπουγιούρη, αυτό μόνο μπορώ να πω. Οτι δεν μου βγάζανε πάθος και συναίσθημα, αλλα χυδαιότητα.

Με την Ερριετα 'οχι πάθος, ΠΑΤΟΣ !!! ακόμα κ το γεγονός ότι ηταν κακογυρισμένο για μένα λέει κάτι !! Ασε που μετα ο ίδιος ο Στέφανος της έλεγε κατάμουτρα ότι τον καίει που τα έμαθε η Μελίτα !!
Πάθος δεν είχε. Αλλα είχε τρυφερότητα. Οσο για το κακογυρισμένο, δεν λέει κάτι για μένα. Σκηνοθετικά στην Νόρα και τον Λουκά δίνουνε τις χειρότερες σκηνές, αλλα βγάζουν καταπληκτικό αποτέλεσμα.


ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΗ ΜΟΥ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ...ΜΕ ΑΥΤΟ...

Εγω, δεδομένου οτι βλέπω σειρά στις 7, και όχι στις 12 το βράδυ, άνετα τα συγκρίνω...



Το δεύτερο βίντεο είναι μακράν καλύτερο ποιοτικά, ηχητικά αλλά και σεναριακά!!! μέχρι και puccini έβαλαν !!
ενώ το πρώτο τι ήταν ?? ούτε καν ξεπέτα.. κάτι λιγότερο θα ελεγα !!!
Είναι μακράν καλύτερο σκηνοθετικά. Αισθητικά είναι μακράν χειρότερο...
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ελένα Δευ Νοε 01, 2010 6:41 pm

Καρ-Mik έγραψε:Ελένα μου, καταρχάς να σου πω οτι σε κάθε ποστ επιτρέπεται ένα βίντεο, γιαυτό καλύτερα να τα βάζεις μέσα σε spoiler

ναι έχεις δίκαιο, μάλλον θα πρέπει να ξαναδιαβάσω τους κανόνες γιατί βλέπω πως γενικά η διαμόρφωση του φόρουμ άλλαξε !! emmm

Καρ-Mik έγραψε:


τις καλύτερες ερωτικές σκηνές τις είχε μακράν με την Μελίτα.. εκεί στο σεξ έβγαζαν και πάθος και συναίσθημα και έρωτα και ήρθε και η αγάπη !! το είπε ο ίδιος ο Στάφανος το τελευταίο!!
Είναι θέμα αισθητικής. Εμένα ο Στέφανος με την Μελίτα, στις ερωτικές τους σκηνές μου έβγαζαν κάτι πρόστυχο και χυδαίο. Εχοντας δει ερωτικές σκηνές με τον Σταύρου με άλλες παρτενέρ , όπως και ερωτικές σκηνές της Παπά με τον Μπουγιούρη, αυτό μόνο μπορώ να πω. Οτι δεν μου βγάζανε πάθος και συναίσθημα, αλλα χυδαιότητα.



τι να πω, εμένα δεν με σοκάρουν, ούτε χυδαιότητα μου βγάζουν.. ούτε αυτές, ούτε Μάνου-Ευας (ή Μάνου-Μελίτας, με μια εξαίρεση στην τελευταία τους, καθαρά από την πλευρα του Μάνου όμως) του παρελθόντος.. Αλλά προφανώς αντιλαμβανόμαστε αλλιως το πρόστυχο..

Δεν έχω σκοπό να μείνω κολλημένη anti-ερριετική.. αν δω στο μέλλον πως κάποια ερωτική σκηνή τους αξίζει, θα το παραδεχτώ (ασχετως αν δεν μου κάθεται καλά το Ερριέτα-Στέφανος)
Αυτή όμως δε μου άρεσε καθόλου.. θα δείξει μελλοντικά !!
Ελένα
Ελένα
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από jim7 Δευ Νοε 01, 2010 6:42 pm

Το topic αφορά το ζεύγος Στέφανος - Εριέτα. Οποιαδήποτε αναφορά στην Μελίτα και την Εύα είναι εκτός θέματος. Παρακαλώ πολύ να μην συνεχιστεί εδώ η συζήτηση για τους χαρακτήρες αυτούς. Υπάρχουν άλλα topic.
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Νοε 01, 2010 8:10 pm

Ειναι συνεχεια μαζι και σημερα ειχαμε τοσες σκηνες
τους απολαυσα!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από almaresi Τετ Νοε 03, 2010 3:40 pm

Και μόνο από τη φωνή και το βλέμμα της Εριέττας αφού κάθισε δίπλα του το επόμενο πρωί και του είπε καλημέρα, αυτό που μπορεί κανείς να καταλάβει είναι ότι η γυναίκα ικανοποιήθηκε σε όλα τα επίπεδα - δεν το λες μόνο σεξ αυτό. Από 'κει και πέρα, μπορεί και να μην σημαίνει τίποτα αυτό το καλημέρα όπως δόθηκε - δεν είναι να πιστεύεις στα μάτια και τ' αυτιά σου στη σειρά αυτή (στο πλαίσιο των συνεχών εκπλήξεων και ανατροπών φυσικά που απλόχερα μας... προσφέρουν).
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ρεγγίνα! Τετ Νοε 03, 2010 4:31 pm

Καλή αρχή στο νέο τοπικ..Ωραία η ερωτική σκηνή Στέφανου-Εριέττας και τα βλέμματα το πρωι όλο νόημα....Μήπως είναι καψούρα η Εριέττα με τον Στέφανο και δεν το παραδέχεται????

Ρεγγίνα!

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ
Ασχολίες : Φανατικά Μυστικά της εδεμ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Νοε 03, 2010 11:39 pm

Εγω νομιζω οτι θα δουμε αλυσιδωτες ερωτικες εκρηξεις απο αυτους τους δυο!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από manos 4 ever!! Σαβ Νοε 06, 2010 4:05 pm

Εγώ πιστεύω πως , παρ'όλο που οι σκηνές του Στέφανου με τη Μελίτα είναι σαφώς καλύτερες, με την Ερριέτα υπάρχει μεγαλύτερη χημεία, που δε χρειάζεται πολλά εφέ για να αναδειχθεί και φυσικά η ιστορία τους νομίζω έχει πλέον πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον, απ'ότι αυτή με τη Μελίτα... Επίσης είναι κοινός τόπος ότι για να είναι αρεστό ένα ζευγάρι δεν παίζει ρόλο μόνο το κατά πόσο οι σκηνές είναι καλά γυρισμένες, αλλα και όλη η πορεία του ζευγαριού μέχρι το τέλος. Ο Στέφανος και η Εριέττα είμαι σίγουρη ότι έχουν ακόμα πολλά να δώσουν και ότι αυτό ήταν μόνο η αρχη!
manos 4 ever!!
manos 4 ever!!
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Γη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Νοε 06, 2010 7:49 pm

Δεν έχει σημασία που οι ερωτικές σκηνές που μας έδειξαν μέχρι τώρα μεταξύ Στέφανου -Εριέττας δεν έχουν το πάθος που είχαν οι πρώτες ερωτικές σκηνές του Στέφανου με τη Μελίτα. Υπήρχε λόγος που εκείνες οι σκηνές ήταν παθιασμένες, ήθελαν να δείξουν οτι ο Στέφανος έχασε τον έλεγχό του από μία σχέση που βασιζόταν στο πάθος. Αντίθετα, οι σκηνές με την Εριέττα είναι γυρισμένες πολύ διακριτικά, γιατί υποτίθεται οτι ο Στέφανος δεν έχει ξεπεράσει ακόμη τη Μελίτα, και όλη η σχέση με την Εριέττα βασίζεται σε άλλους παράγοντες, δηλ. τη συντροφικότητα, την κατανόηση, την έλξη χωρις όμως το ξεμυάλισμα που ήταν το βασικό στοιχείο της σχέσης με τη Μελίτα.
Αν ήθελαν να ξαναδώσουν σκηνές πάθους, το μόνο εύκολο, η Μάντυ Λάμπου είναι γυναικάρα, ( όπως είπε κι ο Λουκάς) και θα μπορούσαν ωραιότατα να κάνουν μαζί σκηνές πολύ ...θερμές, αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Πιστεύω οτι αυτή η σχέση θα προχωρήσει και θα δυναμώσει σιγά σιγά, ώστε να δοθεί ο χρόνος και στους ήρωες, αλλά και στους θαυμαστές, να ζήσουν την έντασή της να ανεβαίνει σταδιακά... Και οι σκηνές σέξ δεν αρκούν για να δώσουν την εικόνα ενός μεγάλου έρωτα, η Ρεγγίνα και ο Στράτος δεν είχαν δυνατές ερωτικές σκηνές, αλλά ο έρωτάς τους έβγαινε αβίαστα από τις κοινές, καθημερινές τους σκηνές και ξεχύλιζε την οθόνη...
Ελπίζω οτι οι σεναριογράφοι, μετά το στραπάτσο του κεραυνοβόλου αλλά και ανώριμου έρωτα με τη Μελίτα, θα δώσουν στο Στέφανο την ευκαιρία να ζήσει εναν έρωτα που θα τον κάνει ευτυχισμένο...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Clarabelle Σαβ Νοε 06, 2010 10:09 pm


Σαφώς προτιμώ τη Λάμπου παρτεναίρ του Σταύρου έναντι της Παπά δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης
Πιστεύω όμως οτι ο Στέφανος ετοιμάζει κάτι και με την Εριέττα και τη χρησιμοποιεί κι αυτή όπως προηγούμενα χρησιμοποίησε την Εύα και τη Μελίτα
Σε περίπτωση βέβαια που ο Στέφανος είναι αυτό ακριβώς που βλέπουμε δηλαδή ένα ανθρωπάκι που τίποτα δεν ξέρει τίποτα δεν καταλαβαίνει και περνάει απ την μια στην άλλη απλά γιατί έτσι έτυχε μάλλον θα δούμε να μη βρίσκει την ερωτική ευτυχία.
Ας μην ξεχνάμε οτι έχει διαλύσει ζωες και πρέπει κάποια στιγμή να πάρει κι αυτός πίσω ότι έδωσε
Κυνήγησε ανελέητα το Μάνο και χρησιμοποίησε γι αυτό την Εύα και τη διέλυσε ολοσχερώς και τελικά είναι μάλλον χειρότερος απο εκείνον
Έκανε σχέση με την κόρη του Ρουσσου μάλλον στα πλαίσια καποιας εκδίκησης αλλα κι αν ακόμη δεν είναι έτσι άδειασε και τη Μελίτα με πολλούς τρόπους
Απ τον τρόπο που συμπεριφέρεται στην Εριέττα αρχίζω να πιστεύω οτι ακολουθεί μαζί της την ίδια πρακτική που ακολούθησε με την Μελίτα
Οταν εκείνη τον διώχνει επιδιώκει να είναι μαζί της κι όταν τον αναζητάει κάνει το δύσκολο
Περιμένω να δω που θα πάει όλο αυτό

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Σαβ Νοε 06, 2010 11:24 pm


Υπάρχει φυσικά κι αυτό το ενδεχόμενο, να χρησιμοποιεί την Εριέττα για κάποιο λόγο που δεν ξέρουμε, όπως επίσης μπορεί και η ίδια η Εριέττα να χρησιμοποιεί αυτόν. Ολα αυτά περνάνε από το μυαλό μας, αλλά δεν βλέπω το κίνητρο που θα δικαιολογούσε μία τόσο τέλεια σκηνοθεσία και για τόσο μεγάλο διάστημα, εκ μέρους του Στέφανου τουλάχιστον. Τι θα είχε να κερδίσει δηλαδή? Είδαμε ότι το Μάνο και το Ρούσσο ήθελε να τους εκδικηθεί γιατί εβαλαν τη μητέρα μου φυλακή, και παρόλο που το σχέδιο το συνέχισε η μητέρα του, ο Μάνος τιμωρήθηκε με το να χάσει όλη του την περιουσία, αλλά από δικά του λάθη και μόνο, από το μένος του να πάρει το αίμα του πίσω από το Στέφανο, που δεν τον άφηνε να δεί καθαρά...
Και γώ έχω φανταστεί το σενάριο να έχει από την αρχή δημιουργήσει όλες αυτές τις καταστάσεις ο Στέφανος, και στο τέλος, αφού τους έχει καταστρέψει όλους, να φύγει στο Παρίσι για να συναντήσει την πρώτη, και μοναδική του αγάπη που τον περιμένει εκεί. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ την ΑΙΤΙΑ που θα τον έκανε να αφιερώσει τόσο κόπο και χρόνο για να πετύχει μία τέτοια εκδίκηση... Γι'αυτό βλέπω αυτά που μας δείχνουν χωρις δεύτερες σκέψεις και περιμένω να δώ τις εξελίξεις.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Clarabelle Κυρ Νοε 07, 2010 12:00 am


Είναι πάντως περίεργο να διαλέγει να κάνει σχέση και πάλι με την γυναίκα που προσπαθεί να βλάψει τη μητέρα του.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ήβη Τρι Νοε 16, 2010 3:55 am

Εμενα η Εριεττα μου βγαζει κατι θετικο σαν χαρακτηρας.. (ενστικτο μαλλον)... ο Στεφανος παλι οχι.. παρολα αυτα μου αρεσουν πολυ σα ζευγαρι. Σιγουρα ο Στεφανος με την Ευα ειχαν την καλυτερη χημεια (δεν εννοω ερωτικη) και οι σκηνες τους ηταν τοσο γλυκες,οικειες και ζεστες,αλλα με την Εριεττα μου δινει την αισθηση οτι ενας μεγαλος ερωτας γεννιεται. Οι ερωτικες τους σκηνες μου αρεσουν πολυ και γενικα ειναι και οι 2 τοσο ηρεμοι στις κοινες σκηνες. Ταιριαζουν πολυ και θυμιζουν τα πρωτα σταδια ενος ερωτα.. τα βλεμματα, τη φωνη που αλλαζει και γλυκαινει οταν μιλας στον αλλο, μια ψιλοεπιφυλακτικοτητα... αχχ
Ήβη
Ήβη
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : σε 'αλλο πλανήτη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Νοε 16, 2010 9:58 am

Ήβη έγραψε:Εμενα η Εριεττα μου βγαζει κατι θετικο σαν χαρακτηρας.. (ενστικτο μαλλον)... ο Στεφανος παλι οχι.. παρολα αυτα μου αρεσουν πολυ σα ζευγαρι. Σιγουρα ο Στεφανος με την Ευα ειχαν την καλυτερη χημεια (δεν εννοω ερωτικη) και οι σκηνες τους ηταν τοσο γλυκες,οικειες και ζεστες,αλλα με την Εριεττα μου δινει την αισθηση οτι ενας μεγαλος ερωτας γεννιεται. Οι ερωτικες τους σκηνες μου αρεσουν πολυ και γενικα ειναι και οι 2 τοσο ηρεμοι στις κοινες σκηνες. Ταιριαζουν πολυ και θυμιζουν τα πρωτα σταδια ενος ερωτα.. τα βλεμματα, τη φωνη που αλλαζει και γλυκαινει οταν μιλας στον αλλο, μια ψιλοεπιφυλακτικοτητα... αχχ

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου! Ας ελπίσουμε ότι θα τα καταλάβουν και οι σεναριογράφοι όλα αυτά...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Τρι Νοε 16, 2010 3:39 pm

Eιναι πραγματικα υπεροχοι ...ο Στεφανος στην σχεση του με την Εριεττα δειχνει
οτι αλλαξε ....Πιστευω οτι σχεση τους θα συνεχιστει..
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από ilaeira Τρι Νοε 16, 2010 3:49 pm

στεφανος-εριεττα το απολυτο ζευγαρι.βεβαια το καρταλοπαιδο μου αρεσε και με την ευα παρολο που διεκοψαν την ιστορια τους ενω θα μπορουσαν να τους ενωσουν εφοσον εχουν ενα παιδι.με τη μελιτα το καρταλοπαιδο δε μ'αρεσε καθολου.η μελιτα ταιριαζε μονο με το μανο σε ολα.ειχαν την ιδανικη χημεια μαζι και τους το χαλασαν για να τον ριξουν στην ευα που ομως δεν τους βγηκε διοτι εφυγε και τωρα τη σπρωχνουν στο λευτερη που προσωπικα εδενε με τη δαφνη και τους ηθελα μαζι.μανος -ευα που ηταν υποτιθεται καρμικο τι εγινε?

ilaeira


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Νοε 16, 2010 5:01 pm

Ηβη, Νεφελίκ, Verile mistika , και ilaeira, συμφωνώ μαζί σας, Στέφανος και Εριέττα είναι το απόλυτο ζευγάρι, και μακάρι οι σεναριογράφοι που το δημιούργησαν να το καταλάβουν αυτό και να το απογειώσουν όπως του αξίζει...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Rafaella+Manos=EdemReee.G Σαβ Δεκ 18, 2010 4:52 pm

τεριαζουν αππολυτα!! Και αγαπιουντε (εν σειρας θεματα!) θανασιμα..!
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : κυπρος ή Στην αγκαλιά του Λουκάκου..♥♥
Ασχολίες : Να βλέπω ΜΥΣΤΙΚΑ.. Τραγούδια κ.α

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 2 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Πεμ Δεκ 23, 2010 8:29 pm

Σημερα ηταν υπεροχοι και οι δυο inlove

Λατρεψα που της κρατησε το χερι και το εδειξε απο μακρια...Και που της ειπε οτι ειναι εδω για εκεινη ...Η χημεια τους φανηκε για ακομη μια φορα inlove inlove
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης