Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στέφανος-Εριέττα

+47
ΣΨ1
Dimitraaa
amcy
dorakith
xristinaki_noraloukofan
ειρηνη7
ouki_loukanorikhgiamiazwh
abba
trelli petrakitsa
katie007
MELITA-STEFANOS
roria
Irida
marakii
Caroline
Kornilia_Petrakitsa
Δ.Μπέλλος
sifantid
pasxalitsa
KatsaroYpotheto
Rafaella+Manos=EdemReee.G
ilaeira
verile_mistika
nefelik
Ήβη
Ρεγγίνα!
almaresi
jim7
Ελένα
DESPOINA
ΦΕΝΙΑ
sarita
Ezantakou
maeveline
soso
hionati
manos 4 ever!!
JESSIE
ebelina2007
evanna
taradoula
Clarabelle
anna90
Καρ-Mik
despinam
loukitsa
Ανυπέρ-Βλήτο
51 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Πεμ Δεκ 23, 2010 11:22 pm

Σημερα ειδικά η δεύτερη σκηνή ήταν όντως πολύ καλή. ο Στέφανος δεν της αξίζει .- αλλα ειλικρινά σαν χαρακτήρας έχει κερδίσει τη συμπάθειά μου και θα ήθελα να kαταλήξει ευτυχισμένη οπότε αν αυτόν θέλει... τον σώζουμε κιόλας τον άνθρωπΑ lmao
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Πεμ Δεκ 23, 2010 11:24 pm

Μου αρεσει πολυ η αμεσότητα τους και η γλυκητητα!
Καλα η Χημεια τους ειναι αυταπόδεικτη!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από pasxalitsa Παρ Δεκ 24, 2010 11:05 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Σημερα ειδικά η δεύτερη σκηνή ήταν όντως πολύ καλή. ο Στέφανος δεν της αξίζει .- αλλα ειλικρινά σαν χαρακτήρας έχει κερδίσει τη συμπάθειά μου και θα ήθελα να kαταλήξει ευτυχισμένη οπότε αν αυτόν θέλει... τον σώζουμε κιόλας τον άνθρωπΑ lmao


ΑΕΔ, είσαι άνθρωπος πάνω από όλα!!!!

Ναι να σωθεί ο άνθρωπας, γιατί είναι κρίμα και άδικο okeik ^^
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Παρ Δεκ 24, 2010 5:13 pm

Και οι δύο σκηνές ήταν πολύ καλές. Ειδικά η δεύτερη ήταν πολύ συγκινητική... Έχουν απίστευτη χημεία!

Όσο για το Στέφανο, τόσοι και τόσοι έχουν πάθει μετάλλαξη στην Εδέμ, μπορεί να πάθει κι αυτός και να γίνει το καλύτερο παιδί...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από evanna Παρ Δεκ 24, 2010 6:05 pm

nefelik έγραψε:Και οι δύο σκηνές ήταν πολύ καλές. Ειδικά η δεύτερη ήταν πολύ συγκινητική... Έχουν απίστευτη χημεία!

Όσο για το Στέφανο, τόσοι και τόσοι έχουν πάθει μετάλλαξη στην Εδέμ, μπορεί να πάθει κι αυτός και να γίνει το καλύτερο παιδί...
Πες τα χρυσοστομη...μια μεταλλαξη προς το θετικο δεν μπορουν να κανουν! Razz Σταυρου-Λαμπου δενουν τελεια,συμφωνω για τη δευτερη σκηνη τους!Υπεροχοι! Love!
Μακαρι να καταλαβει οτι η αλλη δεν του αξιζει να γλιτωσουμε και απο τις σκηνες τους!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Φεβ 21, 2011 8:30 pm

Τωρα που μας δινουν πιο πολλες κοινες σκηνες τους βλέπω πόση χημεια εχουν αυτοι οι δυο μαζι!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Φεβ 21, 2011 11:00 pm


Αυτό που μου αρέσει στη σχέση τους, είναι που συζητάνε σαν ίσος προς ίσον, η γνώμη του ενός μετράει για τον άλλον, και κάνουν κοινό μέτωπο, χωρις να εχουν τις κόντρες που υπάρχουν συνήθως στις σχέσεις των δύο φύλων. Κι επίσης καταλαβαίνουν αμέσως ο ένας τον άλλον, δεν χρειάζονται πολλά λόγια, η χημεία είναι έκδηλη μεταξύ τους. Για μένα είναι το ιδανικό ζευγάρι.... Αυτό που θέλω να δώ, είναι το Στέφανο σε μιά περίπτωση που θα πρέπει να θυσιάσει κάτι πολύ σημαντικό για την Εριέττα, ή να κινδυνέψει η Εριέττα από κάτι και ο Στέφανος να κάνει το πάν για κείνη, έτσι ώστε να καταλάβει και το βάθος των αισθημάτων των.... Η ευτυχία που θα νοιώσει η Εριέττα μπροστά σε μιά τέτοια αποκάλυψη, θα είναι κάτι που αξίζει να δούμε...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από sifantid Δευ Φεβ 21, 2011 11:44 pm

Λογικά θα έχει αναφερθεί στις προηγούμενες σελίδες, αλλά το γεγονός ότι έχουν αφήσει ανοιχτό το "μέτωπο" Εριέττα-Στέφανος κάθε άλλο παρά τυχαίο μου φαίνεται. Αν ήθελαν να ξεκόψουν εντελώς αυτούς τους δύο χαρακτήρες, ούτε την Εριέττα θα έβαζαν να θυσιάζει τα πάντα για το Στέφανο και να εκφράζει συνεχώς την αγάπη της ούτε το Στέφανο να μαλώνει με τη Μελίτα για τις ζήλιες της δεύτερης. Άποψή μου πάντα, αλλά πιστεύω ότι οι σεναριογράφοι ακόμη αμφιταλαντεύονται για το πώς θα καταλήξουν τα ζευγάρια, γι'αυτό δεν αποκλείουν καμία πιθανότητα. Προσωπικά προτιμάω με διαφορά το Στέφανο με την Εριέττα! Νομίζω είναι αυτό που λείπει από τη σειρά! Μία σοβαρή σχέση, που στηρίζεται όχι μόνο στον έρωτα, αλλά και στην κατανόηση και τη συντροφικότητα. Επίσης να τονίσω ότι ως ζευγάρι θεωρώ ότι αποπνέουν μία κομψότητα, μία αριστοκρατικότητα και αν και δεν "τρελαίνομαι" για το χαρακτήρα του Στέφανου. με την Εριέττα έχουν δέσει εξαιρετικά!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Τρι Φεβ 22, 2011 12:30 am

Σήμερα μου άρεσαν πάρα πολύ κι εμένα! Υπέροχα βλέμματα!
Εμένα μου άρεσε και η τελευταία έκφραση της Εριέττας στη σκηνή με τον Λουκά που προσπαθούσε να τη συνετίσει ο αδερφός!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 12:41 am


Κι εμένα μου άρεσε το βλέμμα της στη σκηνή αυτή! Δείχνει οτι καταλαβαίνει οτι δεν έχει ελπίδες, όπως της επαναλαμβάνει ο Λουκάς, αλλά και το ότι δεν μιλάει άλλο για το θέμα, μας δίνει να καταλάβουμε οτι παρ'όλ'αυτά είναι αποφασισμένη να κάνει ο,τι νομίζει σωστό και δυνατό για να βοηθήσει το Στέφανο, στη δύσκολη θέση που έχει βρεθεί. Αυτό είναι ξεκάθαρο γι'αυτήν και δεν το συζητάει κάν.... Δυνατή γυναίκα, ό,τι ακριβώς χρειάζεται ο Στέφανος!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Φεβ 22, 2011 2:38 pm

JESSIE έγραψε:
Αυτό που μου αρέσει στη σχέση τους, είναι που συζητάνε σαν ίσος προς ίσον, η γνώμη του ενός μετράει για τον άλλον, και κάνουν κοινό μέτωπο, χωρις να εχουν τις κόντρες που υπάρχουν συνήθως στις σχέσεις των δύο φύλων. Κι επίσης καταλαβαίνουν αμέσως ο ένας τον άλλον, δεν χρειάζονται πολλά λόγια, η χημεία είναι έκδηλη μεταξύ τους. Για μένα είναι το ιδανικό ζευγάρι.... Αυτό που θέλω να δώ, είναι το Στέφανο σε μιά περίπτωση που θα πρέπει να θυσιάσει κάτι πολύ σημαντικό για την Εριέττα, ή να κινδυνέψει η Εριέττα από κάτι και ο Στέφανος να κάνει το πάν για κείνη, έτσι ώστε να καταλάβει και το βάθος των αισθημάτων των.... Η ευτυχία που θα νοιώσει η Εριέττα μπροστά σε μιά τέτοια αποκάλυψη, θα είναι κάτι που αξίζει να δούμε...
JESSIE, δεν πρόλαβες να το γράψεις και απ’ ότι δείχνουν οι περιλήψεις κάτι τέτοιο θα γίνει... Ας ελπίσουμε μόνο ότι αυτή η ιστορία θα έχει αίσιο τέλος και για την Εριέττα και για τη σχέση της με το Στέφανο... Μακάρι ο Στέφανος να καταλάβει ότι εκείνη αγαπάει πραγματικά και να μείνουν μαζί οριστικά. Πάντως, όπως φάνηκε και από τη χθεσινή σκηνή και γενικότερα από τις σκηνές που βλέπουμε στα τελευταία επεισόδια, μόνο αδιάφορη δεν του είναι...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 2:46 pm


Λές να χω κι εγώ τις προφητικές ικανότητες του Ηλία? Μακάρι να είναι μαζί, όλα προς τα κεί πάνε, κι όμως υπάρχει στο βάθος η "δαμόκλεια σπάθη" του γάμου με τη Μελίτα αργότερα. Μήπως είναι μπλόφα όλα αυτά περί γάμου? Γιατί κι ο Μπουζ δεν το είπε με σιγουριά, και βέβαια οι σεναριογράφοι δίνουν στον εαυτό τους το δικαίωμα (αναφαίρετο) να αλλάζουν γνώμη και πλεύση κατα το δοκούν. Ομως η προεργασία που βλέπουμε εδώ και καιρό μας οδηγεί σε Στέφανο Εριέττα ! Αμην Παναγία μου!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Τρι Φεβ 22, 2011 2:58 pm

JESSIE έγραψε:
Λές να χω κι εγώ τις προφητικές ικανότητες του Ηλία? Μακάρι να είναι μαζί, όλα προς τα κεί πάνε, κι όμως υπάρχει στο βάθος η "δαμόκλεια σπάθη" του γάμου με τη Μελίτα αργότερα. Μήπως είναι μπλόφα όλα αυτά περί γάμου? Γιατί κι ο Μπουζ δεν το είπε με σιγουριά, και βέβαια οι σεναριογράφοι δίνουν στον εαυτό τους το δικαίωμα (αναφαίρετο) να αλλάζουν γνώμη και πλεύση κατα το δοκούν. Ομως η προεργασία που βλέπουμε εδώ και καιρό μας οδηγεί σε Στέφανο Εριέττα ! Αμην Παναγία μου!
Μπορεί, μήπως να το ψάξεις; sisi Η προεργασία οδηγεί σε Στέφανο – Εριέττα, το σπρώξιμο οδηγεί αλλού, δεν ξέρω... Πάντως κι εγώ εύχομαι να τους δούμε μαζί, έστω και στο τέλος!

Οι σεναριογράφοι και άλλες φορές είχαν ανακοινώσει κάποια πράγματα και αργότερα άλλαξαν γνώμη (π.χ. εγκυμοσύνη Εύας). Αυτό για το γάμο όντως δεν ειπώθηκε με βεβαιότητα, κάτι που μπορεί και να σημαίνει ότι ο Μπουζιώτης μπορεί να είχε κάποιες πληροφορίες, αλλά να τις ερμήνευσε λανθασμένα... Επιπλέον όταν είχε γραφτεί αυτό, οι σεναριογράφοι δεν γνώριζαν για την παράταση μέχρι τα Χριστούγεννα, γεγονός που τους οδήγησε να προσθέσουν και καινούρια ιστορία και ένα καινούριο πρόσωπο. Για να δούμε ποιο θα είναι και αυτό το πρόσωπο, γιατί κάτι μου λέει ότι θα έχει κάποια σχέση με την Εριέττα...

Πάντως αν είναι να γίνει ο γάμος Στέφανου – Μελίτας, ας γίνει το Μάιο όπως είχε γραφτεί, για να έχουμε χρόνο μέχρι τα Χριστούγεννα να χωρίσουν και να ξαναγυρίσει ο Στέφανος στην Εριέττα... Δεν θα ήθελα με τίποτα να δω γάμο Στέφανου – Μελίτας στο φινάλε της σειράς...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τρι Φεβ 22, 2011 3:06 pm


Ναί, κι εγώ νομίζω οτι κάθε παράταση του χρόνου της σειράς, είναι υπέρ της τελικής ένωσης Στέφανου Εριέττας.... Αλλά δεν θα ήθελα η προσέγγισή τους να γίνει επειδή κάποιο νέο πρόσωπο θα φλερτάρει την Εριέττα και θα ζηλέψει ο Στέφανος. Αυτά είναι υποδεέστερα του χαρακτήρα και των δύο. Αλλωστε ο Στέφανος δεν έχει ζηλέψει μέχρι τώρα για καμμία....
Προτιμώ η νέα άφιξη να είναι φλέρτ για τη Μελίτα, ώστε να μην έχει και τύψεις ο Στέφανος που την άφησε.... Θέλω την ευτυχία Εριέττας Στέφανου ολάκερη, χωρις το παραμικρό συννεφάκι!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Τρι Φεβ 22, 2011 10:50 pm

δεν χορταίνω να τους βλέπω μαζι!
Ειδικα σημερα που η Ερη είπε στην Οχιά
οτι ο ενας πίνακας ειναι απο αυτη και ο άλλος απο το Στεφανο
κι αυτος της τραβηξε ελαφρα το χερι
Love! Love! Love!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Τετ Φεβ 23, 2011 12:36 pm

Συμφωνω σε ολα οσα εχετε πει ...
Εχουν απιστευτη χημεια μαζι επικοινωννουν σε ολα τα πεδια ..Σαν χαρακτηρες ειναι ιδιοι γι αυτο παντα η κινησεις που κανουν βρισκουν συμφωνο τον ενα η τον αλλο.
Προσωπικα θα ηθελα και να δω και τον Στεφανο να θυσιαζει κατι για χαρη της Εριεττας..Πιστευω οτι θα καταληξουν μαζι γιατι τοτε θα εχει ερθει η ολοκληρωση και των δυο στον χαρακτηρα τους..
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Φεβ 23, 2011 1:28 pm

verle mistika, συμφωνώ κι εγώ μαζί σου!
Η φωτογραφία στο αβαταρ είναι από την παράσταση, έτσι? Τι εμπειρία αυτό το έργο, μόνο δυό φορές κατάφερα να το δώ, και συνέβη το περίεργο, η δεύτερη φορά να μου αρέσει ακόμα περισσότερο από την πρώτη!
Αν και είμαι υπέρ της εναλλαγής των παρτενέρ, μακάρι να τους βλέπαμε μαζί και στο θέατρο, τον Σταύρου και τη Λάμπου, σε κάποιο αξιόλογο έργο, θα ήταν τέλειο γιατί έχουν μεγάλη χημεία μαζί, και απ'ό,τι φαίνεται κοινούς κώδικες, όπως και με τη Μαριάννα, γιατί συμπληρώνουν ο ένας τον άλλον!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Φεβ 26, 2011 11:02 pm

Μου αρέσουν ΠΑΡΑ πολύ μαζι και θελω να παραμεινουν μαζι μέχρι το τέλος..Εχουν απίστευτη χημεία και δένουν ΤΕΛΕΙΑ!
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Spamοφύλαξ
Spamοφύλαξ

Θηλυκό Τόπος : Κατερίνη
Ασχολίες : Πολλά και διάφορα..

http://www.twilightsagaforum.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από loukitsa Κυρ Μαρ 13, 2011 3:44 am

Θέλω να τους βλέπω κι άλλο!!!!!!!!!
Ειδικα την Παρασκευη που δεν εκμεταλλευτηκε,
το οτι ο Στεφανος ήθελε να μεινει σπίτι της το βραδυ...
Αυτη κυρια με κάπα κεφαλαιο και ξεκαθαρη!!!!!!!!!!!!
Τους λατρευω μαζι απο τα καλυτερα ζευγαρια των Μυστικων!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από evanna Κυρ Μαρ 13, 2011 12:29 pm

Συμφωνω 100% Αριαδνη!Η Εριεττα με τις πραξεις της ανεβαινει συνεχως στα ματια μου και ελπιζω και στα ματια του Στεφανου! Efxi Μακαρι οι σεναριογραφοι να μην τους αφησουν αναξιοποιητους και να ηρεμησουμε απο την κατσαρουλα!

Υ.Γ Υπεροχη η υπογραφη σου!Αγαπω! Matakia
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από verile_mistika Πεμ Μαρ 17, 2011 12:22 am

Καταπληκτικη και η σκηνη τους και σημερα ...Χημεια,ταλεντο τελος ...
Το φιλι ηταν ωραια κινηση της Εριεττας ηταν κατι που το ενιωσε εκεινη την στιγμη και το επραξε..Δηλωνει την μεγαλη αγαπη που του εχει..Εδω παρολο την παγωμαρα του Στεφανου του εδωσε παλι την ευκαιρια να δει τι θελει...

Χαρηκα πολυ σημερα με τις σκηνες τους...
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Μαρ 17, 2011 12:32 am

Εγώ πιο θερμό τον περίμενα αλλά τελικά την αγαπάει πολύ τη Μελίτα! Δεν νομίζω να έχουμε άλλη τέτοια σκηνή!!! Αυτός ο άνθρωπος μου έχει μεταφέρει το μπέρδεμα του! Αν και μου αρέσει πολύ με την Εριέττα δεν είμαι σίγουρη τελικά με ποια τον θέλω. pillow
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Ανυπέρ-Βλήτο Πεμ Μαρ 17, 2011 3:50 pm

Δ.Μπέλλος έγραψε:Εγώ πιο θερμό τον περίμενα αλλά τελικά την αγαπάει πολύ τη Μελίτα! Δεν νομίζω να έχουμε άλλη τέτοια σκηνή!!! Αυτός ο άνθρωπος μου έχει μεταφέρει το μπέρδεμα του! Αν και μου αρέσει πολύ με την Εριέττα δεν είμαι σίγουρη τελικά με ποια τον θέλω. pillow

Τι να προτοκαταλαβεις βρε Ιωαννα με τους γραφοντες; NyxiaΟυτε αυτοι δεν ξερουν.Ενω δεν της αξιζει ο Στεφανος και ειναι λιγος η Εριεττα τον αγαπαει μωλε Love!

Υ.Γ.:Με την Εριέττα τον θες γιατι δεν σου ειπα!Και εγω με τα ρεζιλικια του δευτερου κυκλου συμπαθησα το Μπελλο soutien
Ανυπέρ-Βλήτο
Ανυπέρ-Βλήτο
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ζακυνθος
Ασχολίες : κοιμάμαι σαν το Νικόλα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από Δ.Μπέλλος Πεμ Μαρ 17, 2011 4:33 pm

Ανυπέρ-Βλήτο έγραψε:
Δ.Μπέλλος έγραψε:Εγώ πιο θερμό τον περίμενα αλλά τελικά την αγαπάει πολύ τη Μελίτα! Δεν νομίζω να έχουμε άλλη τέτοια σκηνή!!! Αυτός ο άνθρωπος μου έχει μεταφέρει το μπέρδεμα του! Αν και μου αρέσει πολύ με την Εριέττα δεν είμαι σίγουρη τελικά με ποια τον θέλω. pillow

Τι να προτοκαταλαβεις βρε Ιωαννα με τους γραφοντες; NyxiaΟυτε αυτοι δεν ξερουν.Ενω δεν της αξιζει ο Στεφανος και ειναι λιγος η Εριεττα τον αγαπαει μωλε Love!

Υ.Γ.:Με την Εριέττα τον θες γιατι δεν σου ειπα!Και εγω με τα ρεζιλικια του δευτερου κυκλου συμπαθησα το Μπελλο soutien

lmao lmao lmao Ε αν το θέτεις έτσι μάλλον με την Εριέττα τον θέλω!
Δ.Μπέλλος
Δ.Μπέλλος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Άργος

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στέφανος-Εριέττα - Σελίδα 3 Empty Απ: Στέφανος-Εριέττα

Δημοσίευση από nefelik Σαβ Μαρ 19, 2011 11:19 am

Δεν ξέρω αν έπρεπε να γράψω αυτό το σχόλιο, γιατί φοβάμαι ότι αν υπάρχει έστω και μια μικρή πιθανότητα οι γράφοντες να μας διαβάζουν, μπορεί να τους δίνουμε ιδέες, αλλά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες σκέψεις μου.

Η σκηνή Εριέττας – Στέφανου στο χθεσινό επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ. Η Εριέττα είναι ειλικρινής και του μιλάει ευθέως για τα συναισθήματά της, χωρίς να χρησιμοποιεί φτηνά γυναικεία κόλπα, αλλά παράλληλα καταλαβαίνει τη δύσκολη κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο Στέφανος και ξέρει να περιμένει μέχρι εκείνος να πάρει μια απόφαση. Παράλληλα όμως, χθες του είπε και κάτι αυτονόητο, που οι περισσότερες γυναίκες στη θέση της θα είχαν πει πολύ νωρίτερα. Του είπε ότι δεν θέλει να είναι το ευχάριστο διάλλειμμα στη ζωή του μέχρι να ξαναγυρίσει στη Μελίτα.

Ο Στέφανος από την άλλη, είναι μπερδεμένος. Βέβαια αν ένας άντρας που μέχρι πριν λίγο καιρό νόμιζε ότι ζούσε το μεγάλο έρωτα, πρόλαβε σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα να είναι μπερδεμένος, εμένα αυτό μου λέει ότι μάλλον δεν ήταν και τόσο μεγάλος αυτός ο έρωτας... Δεν συζητάει καν αυτή τη στιγμή το ενδεχόμενο να γυρίσει στη Μελίτα, αλλά δεν είναι και σίγουρος τι θέλει να κάνει. Αυτό που σίγουρα ξέρει, είναι ότι δεν θέλει με τίποτα να πληγώσει την Εριέττα. Την πρώτη φορά, που της είχε ξεκαθαρίσει ότι ήταν ερωτευμένος με τη Μελίτα, ήταν διαφορετικά, αλλά τώρα που ξέρει και τα δικά της συναισθήματα και μετά από τον τρόπο που του έχει φερθεί εκείνη όλο αυτό το διάστημα, δεν θα μπορούσε να την παρατήσει ξανά έτσι απλά.

Ή τουλάχιστον έτσι λέει... Εμείς βλέπουμε ότι Εριέττα και Στέφανος έρχονται όλο και πιο κοντά και διαβάζουμε
Σπόιλερ:

Με βάση όλα τα παραπάνω, νομίζω ότι υπάρχουν δύο ενδεχόμενα. Αν τελικά ο Στέφανος αποφασίσει να γυρίσει στην Εριέττα, ή αυτή η ιστορία θα μείνει σε επίπεδο φλερτ και πολύ σύντομα θα αλλάξει γνώμη και θα γυρίσει και πάλι στη Μελίτα, ή θα μείνει για ένα διάστημα με την Εριέττα και μετά θα αποφασίσει να γυρίσει στη Μελίτα. Και στην πρώτη περίπτωση, αλλά κυρίως στη δεύτερη, θα έχει πετύχει αυτό ακριβώς που ήθελε να αποφύγει: να πληγώσει την Εριέττα. Θα μπορούσε βέβαια να μην ξαναγυρίσει στη Μελίτα, και αυτό ειλικρινά το εύχομαι, αλλά ξέροντας τους σκοπούς που εξυπηρετεί το σενάριο, φοβάμαι ότι αυτό δεν θα το αποφύγουμε...

Σε περίπτωση που ο Στέφανος την αφήσει και πάλι, το θέμα είναι τι θα κάνει η Εριέττα. Φαντάζομαι ότι δεν θα φύγει από την Ελλάδα, άλλωστε έχει πολλά πράγματα που την κρατάνε ακόμα εδώ, και προσωπικά δεν θα ήθελα σε καμμία περίπτωση να συμβεί κάτι τέτοιο. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι ίσως οι γράφοντες βρουν αυτή την ιστορία ως αφορμή, για να ξεκινήσουν τη μετάλλαξη της Εριέττας... Μέχρι τώρα περίμενε υπομονετικά να αποφασίσει ο Στέφανος, αλλά αν την πληγώσει ξανά, ενώ πια ξέρει τα συναισθήματά της και ενώ της είχε υποσχεθεί ότι δεν θα το κάνει, ίσως και να στραφεί εναντίον του και να κάνει πράγματα που η Εριέττα που ξέρουμε δεν θα έκανε ποτέ. Ειλικρινά εύχομαι να μη συμβεί κάτι τέτοιο, και αν συνέβαινε δεν θα ήταν καθόλου αληθοφανής εξέλιξη, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι θα βόλευε στην προώθηση της απάλευτης απόλυτης...

Ελπίζω οι σεναριογράφοι να ξανασκεφτούν τον... mini χωρισμό των απόλυτων και να αποφασίσουν να τον κάνουν οριστικό. Αν όμως αυτό δε συμβεί τώρα (γιατί εξακολουθώ να ελπίζω ότι μπορεί να συμβεί μέχρι το τέλος της σειράς), εύχομαι τουλάχιστον να έρθει σύντομα το καινούριο πρόσωπο που υποψιαζόμαστε ότι θα έρθει, μήπως και επιτέλους ο Στέφανος αποφασίσει να ξεμπερδευτεί και καταλάβει ότι τελικά αγαπάει την Εριέττα...

Συγγνώμη για το σεντονάκι, αλλά ήθελα να αναλύσω όλα όσα σκεφτόμουνα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Σαβ Μαρ 19, 2011 11:36 am, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 9 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης