Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_lcap12%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_lcap36%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_rcap 36% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_lcap26%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_rcap 26% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_lcap19%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_rcap 19% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_lcap3%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_lcap4%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 74

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Empty Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 5:33 pm

Πώς σας φάνηκει το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 7:02 pm

Ο Νικόλας βρηκε νέα και καλυτερη δουλειά στη Δαφνη
και η Δαφνη γιατι κόπτεται τοσο για να μην φυγει απο τον Τερη?
Μεσω της Ευας βρηκε τη δουλεια στην τελικη!
Αν και μου τη δινει η σταση της, απο το να μην τους βέπω καθολου
τους προτιμω εστω και έτσι!Δεν καταλαβα πως ακριβως την υποτιμά....
Αυτη η σχεση δεν εχει δευτερη ευκαιρια...
Μεγαλη μπουκια φάε Δαφνη μεγαλη κουβεντα μη λες

Λουκάς-Νόρα:Γλυκια συζητηση αλλα φιλάκι στο μετωπο???

Αμαλι-Μελίτα:Για ακομη μια φορα εδειξε
το χαρακτηρα της η Μπεκρουλίτα...Η Αμαλια που της σταθηκε όσο κανεις
στη δυσκολη στιγμη της η ιδια της η κόρη την πεταει εξω!

Ευα , Αγγέλα Μαρίλια μα καλα στο γυμναστηριο θα τη πας ρε Μαρίλια?

Ρούσσος-Λουκάς:Ωραια τα λέει ο Λουκας στο Ρούσσο τα περι Νόρας.
Μου αρεσε που θα τους βλέπω πάλι μαζι

Ελιωσα στα γελια με τη συζητηση του Χανσελ και της Γκρετελ και τη δωδεκαποντη γόβα της

Δαφνη-Νόρα:Μπραβο Νορακι μου που διαχωρισατε τα επαγγελματικα σας
Βασικα και μας θα μας τρελάνει η Δαφνη αλλά τεσπα.
Φοβερο μαλλι σημερα Η Δαφνη το οριστικο με χαλασε πολυ που ακουστηκε

Εκατερωθεν πυρα και στη μεση Νικόλας και Λουκάς
στο γραφειο οι διάλογοι του παραλόγου σε Νικόλα Αμαλί
απολαυστικόι όπως και η συζητηση του Ρούσσου με την Αμαλια : respect : : respect :

: respect : : respect : Γιαννακοπουλος, Πετρακης, Κατρανιδης, Πεφανη

Ξενερωτας:Φαε ταπες Μπεκρουλιτα
δεν εχετε σχεση σου λεει! gelio donti
Πόσο πιο γελοιά θα γινει δεν εχει πάτο το πηγαδι! gelio donti
Γιατι ουρλιαζε ετσι η ΜΠΑΚΟΥΡΙΤΑ?
Ουτε οι Λυκοι στην πανσεληνο τετοιο πραγμα!
Κατι άλλο απο το δεν σε αντεχω άλλο φυγε δεν ειχε να πει?

Μόλις ειδε τη Μαρίλια ο Λευτερης γυαλισε το ματακι του

Πως τα λες ετσι Λουκα στη Νόρα ελιωσα και γω
η άμοιρη θαυμαστρια

Πολυ καλο σημερα
λόγω Πετρακη, Γιαννακοπουλου, Πεφανη και Κατρανιδη...
Τα της οχιάς και του ξενερωτα με διασκεδασαν πολυ σημερα
εχω κεφια και ειμαι large!

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ2. Μελίτα-Λευτερης είναι καταπληκτικοι τους θέλω μαζι!!!!!!!!
Υγ.3 Πότε θα ρθει η θεια Δικη για την οχια-Νταίζη?
Διεπραξε ύβρη ας υποστει τις συνεπειες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
να επέλθει και η καθαρση σε μας τους τηλεθεατες

Με αγάπη
loukitsa

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 7:11 pm

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΘΑ ΨΙΦΗΖΑ ΤΕΛΕΙΟ ΑΝ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΤΗΝ ΝΟΡΑ...ΑΛΛΑ....
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Ο ΛΟΥΚΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΡΠΑΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ...???
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E

Θηλυκό Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ και να μην κανω τιποτα αλλο!!!

https://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1000010180593

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 7:24 pm

Το σημερινό επεισόδιο μου άρεσε, αλλά αναρωτιώμουνα τί να ψηφίσω, ήμουνα μεταξυ-καλού και πολύ καλού-τελικά ψήφισα το δεύτερο για τρεις λόγους.

Πρώτον για Ρούσσο-Αμαλία-Νικόλα-Λουκά, άλλα έλεγε η μία άλλα καταλάβαινε ο άλλος. Η σκηνή είχε απίστευτο γέλιο. : respect : τα πήραν όλα κι έφυγαν και οι τέσσερις.

Δεύτερον, ρισκάροντας να με τουρτώσετε μου άρεσε φοβερά η σκηνή της Νταίζης με το Στέφανο. Ταιριάζουν πάρα πολύ και βγάζουν πολύ καλό feeling μεταξύ τους.

Τρίτον και σημαντικότερον, η τελευταία σκηνή με το Λουκά και τη Νόρα μπορεί να μην προχώρησε όπως θα ήθελα αλλά μου αρκούν αυτά που τις είπε και τα βλέμματα μεταξύ πραγματικά εντυπωσιακά.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 7:25 pm

Με το σταγονόμετρο βρε παιδιά απόψε!!!
Λουκάς-Νόρα: λιγο παραπάνω να έδειχναν ,καλό θα ήταν.
Νικόλας: καλά φίλε την έχασες.
Αμαλία: η γνωστή μας Αμαλία.Μπράβο στο ταλέντο σου.
Πέτρος:ο γνωστός μας Βούδας , που όμως το στεφάνι του τον έβγαλε εκτός εαυτού.
Στέφανος-Νταίζη:κάτι μου έκανε η σκηνή αυτή
Νταίζη-Μπέλλος: καλά κορίτσι μου , μου φαίνεται το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται.Μπελλάκο μας , ξύπνησες καμάρι μου.Καιρός ήταν.Και πολύ πολύ έξυπνο αυτό με την Εδέμ.Εβραζε στο ζουμί της η άλλη.
Λευτέρης-Μαρίλια: να τους δούμε και αυτούς μαζί , τα είδαμε όλα πια.

Θέλουμε περισσότερο Λουκά-Νόρα!!!!!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 7:25 pm

Λίγα πράγματα γιατί δεν έχω πολύ χρόνο..
Πολύ γέλασα με τη σκηνη στο γραφείο του Ρούσσου..
Επίσης πολύ γέλασα με τη σκηνή Στεφανου-Μελίτας που έπρεπε να βγει δραματική λογικά και πέρασε και δεν ακούμπησε.. Μεγάλη αγάπη λέμε! Είμαστε παντρεμένοι ή εχουμε σχέση? Να ξερει καλέ το παιδι να μην τσαλακωνεται η εικόνα του.. lmao
Και το παραδεχεται και στην Εριέττα, βγήκα ψεύτης..οχι την πλήγωσα..
Ε ρε γλέντια λέμε!!!
Καλό ηταν, δεν εχω αποφασίσει ακόμα τι θα το ψηφίσω...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 7:28 pm

Ναι ναι ψιλοβαρέθηκα για άλλη μια φορά.

Χαίρομαι που τα ξαναβρήκαν τα ΛουκοΝοράκια μας! Yess πάλι εν συντομία έγινε το σκηνικό

Η Μελίτα είμαι σίγουρη ότι ζει σε μια προ-Κοπερνική εποχή... Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς όλα γύρο της γυρίζουν....

Ο Στέφανος είναι Ο βράχος σταθερών απόψεων μια φορά έγινε τότε στα παλιά που ήμουν χάλια ψυχολογικά με παράτησε η γυναίκα μου, χάλια πάνε και οι δουλειές! Πότε έγινε αυτό Στέφανε; Να μωρέ χτες! lmao lmao

Η Poison Ivy δεν έχει ιερότερο όρκο από το Χρήστο είναι πάνω από όλα ο Χρήστος για εκείνη, το παιδί της oύτε να το φτύσει.. Ααχχ και μετά προσπαθούν να μας την θεοποιήσουν λόγω παρελθόντος... Ναι....

Δάφνη - Νικόλας αν και μέχρι στιγμής δεν μου άρεσε η στάση της της Δάφνης σήμερα είδα μια λογική.

Αμαλία -Ρούσσος- Λουκάς-Νίκόλα το κλουβί με τις τρελές! Μπορώ να πω πως γέλασα! Καλά η κα Πεφάνη με τόση φωνή και τσιρίδα γαργάρες πρέπει να κάνει στο ελεύθερο χρόνο της! lmao

Εύα -Μαριλού- BSB , μα καλά όλες θέλουν να τσιμπήσουν το μπισκοτάκι;;;; Έλεος καλέ κορίτσια τόσα αγόρια εκεί έξω... Δεν θέλω να δω διχογνωμία μαμάς -κόρης για τον BSB θα τραβάω τις κοτσίδες που δεν έχω!
Ee?

ΛουκοΝοράκια inlove inlove ψεύτη Βενέτη μ'αρέσει να σε ακούω και εγώ!!!

Αφιερωμένο το "I love the way you lie" Flkia

FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 7:47 pm

Aς σχολιάσω κι εγώ

Δάφνη και Νικόλας έχουν αρχίσει να με νευριάζουν αφάνταστα. Κάθε κίνηση που κάνει ο Νικόλας βρίσκει τοίχο. Και γραμματέας του προέδρου της δημοκρατίας να της έλεγε να γίνει εκείνη θα αντιδρούσε. Έχει δίκιο να ζητάει την εμπιστοσύνη του συντρόφου της όταν όμως έχει δώσει κι η ίδια δικαιώματα πρέπει να είναι περισσότερο διαλλακτική. Ας μην ξεχνάει οτι ο Νικόλας βρήκε το Λευτεράκη στο σπίτι του πάνω απο μια φορά πράγμα καθόλου συνηθισμένο για μια εργαζόμενη λίγες μόνο μέρες κι οτι εκείνη έχει κάνει το όνομά του καραμέλα.

Η Νόρα με το Λουκά πάλι όσο όμορφες σκηνές κι αν έχουν με κάνουν έξαλλη. Όπως μας έχουν δείξει αυτό το ζευγάρι όποιο λόγο κι αν πρόβαλλαν για να τους δείξουν τσακωμένους δεν θα με έπειθαν. Αυτοί οι δύο λειτουργούσαν σαν ένας άνθρωπος και ξαφνικά για να πάνε την ιστορία παρακάτω τους βάζουν να χωρίζουν επαγγελματικά. Δεν ξέρω πως θα μου φανεί όταν δω το γραφείο του Λουκά άδειο. Το έφιαξαν με τόση αγάπη και τώρα τί;

Η Μελίτα πόσο αχάριστο πλάσμα παίζει να είναι; Έδιωξε τη μάνα της λες κι ήταν η παραδουλεύτρα. Όταν πέρσι δεν είχε άλλον άνθρωπο να της κάνει πλάτες ήταν καλή τώρα που την έχει ανάγκη την διώχνει.

Η σκηνή στο γραφείο του Ρούσσου όσο κι αν με έκανε να γελάσω με κούρασε. Αυτό το μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαίνουμε έχει πολυφορεθεί πια

Ο Στέφανος πήγε απ την αδελφούλα του να την κάνει ντα. Η Νταιζούλα πάντως μια χαρά του τα είπε. Το σεναριάκι που περιέγραψε όσο απίθανο κι αν ακούγεται το έχω σκεφτεί κι εγώ. Τι κακό κι αυτά τα παιδιά. Η πονεμένη κόρη που την πέταξαν στα σκουπίδια και το πονεμένο αγόρι που μεγάλωσε χωρίς αγάπη. Τώρα εγώ γιατί θυμάμαι οτι η Νταιζούλα είχε μια μανούλα (θετη αλλα αυτό δεν εχει σημασία) που την έστειλε στα θυμαράκια κι ο Στέφανος μια μανούλα που τη φιλούσε και τη χάιδευε κλαίγοντας μέχρι πριν λίγους μήνες δείγμα οτι υπήρε αγάπη μεταξύ τους μη το ρωτάτε. Η σκηνή πάντως ήταν καλή. Μου άρεσαν και οι δύο καί ίσως πρώτη φορά η Πολυχρονίδη τόσο. Οι σκηνές της με τα κατινίστικα με αφήνουν αδιάφορη και την κάνουν να μοιάζει καρικατούρα δεν με πείθουν, η ειρωνία της μου άρεσε.

Με τους απόλυτους γέλασα τρελά. Ο τύπος της είπε όσα έλεγε κι αυτή όταν μιλούσε για το ανάσκελο την παραμονή του γάμου της Εύας. Είναι ελεύθερος ο άνθρωπΑς λέμε. Σου λέει γυναίκα μου δεν είναι γκόμενα δεν είναι τι μου ζαλίζει το κεφάλι; Και μόλις η απόλυτη τον έδιωξε άρχισε η χειραγώγηση. Τι μου θυμίζει τι μου θυμίζει; Α ναι πάλι είναι καθαρός ο Στεφανάκος. Το έχω ξαναδει το εργάκι να το παίζει με την Εύα αλλά τουλάχιστον εκεί το πάλαιψε να μη μαθευτεί κι έφτασε μέχρι σε συμφωνίες με το Μάνο για να το πετύχει τούτη τη φορά δεν πολυνοιάστηκε.

Είναι πάντως σταθερό άτομο ο Στέφανος και πρέπει να του το αναγνωρίσω. Ακολουθεί σταθερές διαδρομές. Κατ ευθείαν απ την απόλυτη στη νέα σχέση. Ωραίος τύπος είναι. Δεν ασχολήθηκε με το πόσο πληγώθηκε η άλλη αλλά με το αν φάνηκε ψεύτης. Πάνω απ όλα το καθαρό μας κούτελο. Πάντως η σύγχιση δεν του κλείνει την όρεξη καλό είναι αυτό. Κάθησε υπο το φώς των κεριών να φάει με την στενή του συνεργάτιδα και αναγνώρισε και τον μπαμπά του μήπως και πάει η ιστορία λίγο παρακάτω γιατί περπατάει σαν χελώνα.

Το ζεύγος Μπέλλου με τη λιμο δεν το σχολιάζω με κάνει και χασμουριέμαι

Η Δαφνούλα πάλι καβάλα στη μηχανή πάει σπίτι της ζητάει κι απ το Λευτέρη να περάσει για ποτάκι

Ο Λουκάς έφυγε απ του Νικόλα με βαλίτσες κι έφτασε στης Νόρας με φαγητό. Όμορφη σκηνούλα αλλά με το σταγονόμετρο.

Η σκηνή στο γυμναστήριο όπου μάνα θεία και κόρη/ανηψιά κοιτούσαν το Λευτέρη μου φάνηκε άρρωστη και όταν αρχίσει να εξελίσεται μάλλον θα έχει έρθει η ώρα να κλείσω την τηλεόρασή μου. Είπαμε αφήσατε την πρωταγωνίστρια χωρίς ρόλο ήταν ανάγκη να της δώσετε κάτι τόσο διεστραμένο; Επιτέλους σ αυτή τη σειρά αυτή η ηρωίδα δεν δικαιούται κάτι καθαρό;

Αυτά απο μένα και πολλά είπα για μια σειρά που οι ήρωες που αγάπησα απλά κάνουν γκεστ κωμικές εμφανίσεις.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 8:18 pm

Μπορω μετα να κλεισω το στομα μου η τηλεθεατρια με αυτα που βλεπω με την Μελιτα? Grrr

Καποιος να βρεθει να της αστραψει κανα xastouki ειναι τρελλη η γυναικα? ας μου εξηγησει καποιος γιατι θα την πλακωσω εγω στο τελος.Καλα της ειπε ο απολυτος, τι θες κυρα μου ξεκαθαρισε πια, τον θες? τον ζηλευεις? τον σιχαινεσαι? του κανεις ανακριση? Καθε τρεις και λιγο τον καλεις να του πεις τι? Μ@#$&*ς? σε βαρεθηκε το συμπαν πια!!!!!!!!!!!!!

Ωραιος και αυτος εγινε μια φορα, ωπα ρε μεγαλε ολα μια φορα σου τυχαινουν εσενα. Τι ειναι αυτος ρε.... παει κοντρες με τον Μανο? Και στο τελος τι ηθελε τις αγκαλιες και να την καλμαρει? Ειναι μια μουρη και αυτος απαπα.

Καποιος ομως να κανει και κατι για αυτη την κατσαρη, αμα δεν πιανει το κολυριο ας δοκιμασουν κρεμμυδι να κλαψει αν δεν πιανει ουτε αυτο ας της εχουν ριξει κανα χαστουκι πριν την σκηνη να πονεσει να κλαψει να κουνηθει και το μυαλο της, δεν την αντεχω να ξερογλειφετε, να αγκομαχα και να κανει μην πω πως......

Δαφνη εισαι ainta αμα κοπτεσαι για δουλεια και για να βοηθησεις το σπιτι σου θα εκανες και αυτη που σου βρηκε ο αντρας σου που οπως ειπες φιλησε και κατουρημενες ποδιες αλλα εσυ δεν θες να αποχωριστεις τον Λευτερακη, σε ποναει το δοντακι αλλα ειναι κριμα να χαλασεις εναν γαμο που ηθελες οσο τιποτα και περασες πολλα μεχρι να γινει, οπως επισης και ολη αυτη η αγαπη που εχεις για το Νικολα απο παιδια.

Αμαλια αλλα λογια να αγαπιομαστε, αλλα λεει ο Νικολας αλλα εννοεις εσυ και αντε γεια λεμε. Αλλα την ανεση σου δεν την αποχωριζεσαι, τον Ρουσσο κλεινεις απ' εξω παλι....

Νταιζη και Μπελλος ενα χαλι μαυρο, οταν ακουσε η κοταρα ξανα για χρημα απεσυρε το πιατο απο μπροστα του Fskl και οι δυο σας.

Λουκας γλυκουλης η Νορα θελει και αυτη κανα χαστουκακι γενικα.

Τι να πω μπορει και να ξεχασα τιποτα αλλα εδω ειμαστε θα τα ξαναπουμε.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από loukanorofan Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 10:10 pm

Εγω δεν ξερω.. ειμαι αναμεσα σε μετριο κ καλο..... αυτα που μου εμειναν:

-ο τσακωμος Νικολα-Δαφνης δεν με ενθουσιασε, αλλα να πω την αμαρτια μου, σαν ζευγαρι τους προτιμω φετος, παρα περυσι που το με το μονο που ασχοληθηκαν ηταν το θεμα της Αμερικης κ ο υπνος του Νικολα......

- τρομερη επανασυνδεση Νορας-Λουκα... ουτε ενα φιλι.... η σκηνη μου θυμισε εντονα εποχες προ αποδοχης του ερωτα τους.... αν κ το χαδι του Λουκα στη Νορα πολυ μου αρεσε!..

-Κατι εχω παθει χτες κ σημερα κ δε παω καλα....κατα τη διαρκεια σκηνων που δεν με ενδιαφερουν μιλαω με την tv...
π.χ. στη σκηνη Μελιτας-Αμαλιας,κ Μελιτας- Στεφανου,με επιασα να λεω
" χ@$#κα γι' αυτα... θελω να δω Νορα κ Λουκα, το καταλαβαινεις?? Impatient qqq2 " ... (απαντηση tv's:hahano )sisi ....
δεν παμε καθολου καλα...imarton

-αυτη η κουβεντα μεταξυ Νταιζης-Στεφανου τεραστια μου φανηκε... pff (εκει να δεις παραμιλητο....) αν κ η εκφραση του Νταιζουλινιου στο τελος για τις απειλες του Στεφανου, σαν να κρατιεται να μην βαλει τα γελια ηταν πετυχημενη....

-καλα οι σκηνες στο γραφειο του Ρουσσου, με Αμαλια κ Νικολα, πολυ γελιο!!! lmao αλλα λογια ν' αγαπιομαστε! lmao καλα, ο Νικολας πρεπει να ειναι η προσωποποιηση της ασυνεννοησίας..!!! κ εντος κ εκτος γραφειου! lmao Ρουσσος- Λουκας τρομεροι ατακαδωροι!! π.χ. Λουκας:"Κοιτα η επομενη γυναικα που θα παντρευτεις να μην εχει τελειωσει τα νηπια, γιατι η γυναικα μετα τα 5 αποκτα προσωπικοτητα κ εχει αποψη.." lmao (αν θα διαφωνησω...πολυ πριν τα 5... sisi ) : -εγω δεν καταλαβα τι ηθελε ο Νικολας κ πηγε στο Ρουσσο....?απλα το Λουκα?.......σιγα Νικολα, κανε λγο κρατ, γιατι οντως θα το καψεις το ρεζερβουαρ...:lmao

-κ last (but not least ηλπιζα...), επιτελους Νορα-Λουκααας...!!(αυτο το φορεμα κατι μου θυμιζει.... κατι απο Πολη....?) ηλπιζα...... οντως τα ειπε πολυ ωραια ο Βενετης (Love! ) αλλα με το μελι μειναμε...ουτε καν ενα λουκουμαδακι(φιλι), κατι.......τι εγινε ρε παιδια???? εσεις σε αλλου ειδους επανασυνδεσεις μας εχετε συνηθισει..... ^^ ... Λουκα μου τα χαλας....το χουι τι εγινε?? Rolling Eyes

-τι εγινε τοτε με τους αντρες της φωτο εχω περιεργια να μαθω....

........μαλλον μετριο απο μενα.......
loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Δημοσίευση από a! Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 11:07 pm

ωραιο επεισοδιακι αλλα νευριασα π ειχε λιγες σκηνες με νορα λουκα...μα γιατι η νορα να θελει χαστουκι καλε??ο λουκας θελει που δεν την αρπαζει να της αλλαξει τα φωτα!!!και ηταν και πολυ γλυκουλα σημερα ...εβαλε και τα καλα της... Love

a!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Παρ Οκτ 29, 2010 11:29 pm

Σημερα γελασα τρελλα.....με την Μελιτα κ την αποτυχημενη σκηνη απελπισιας....gelio gelio και το ωραιο ξεφτιλιζμα που πηρε απο τον Στεφανο...Τι εισαι Γυναικα μου...? Καλα εμεινε με το στομα ανοιχτο
cake
Και στο γραφειο Ρουσσου εγινε πανικος με Νικολα Αμαλια....και εκει πολυ γελιο
gelio gelio ο καθενος με τον πονο του...
Λουκας Νορα ομορφη σκηνη αλλα λιγη ...γιατι αυτο το ζευγαρι και χωρις να μιλαει γεμιζε την οθονη της τν με συναισθηματα σημερα ειδα ενα ζευγαρι που δεν μου μοιαζει και πολυ με αυτο που ηξερα....
Ευα Μαριλια τι να πω .....μου γυρισε το στομαχι και μονο στην σκεψει οτι θα γινει κατι τετοιο με αυτο που αφηνεται να εννοειθει...
Δαφνη Νικολας δεν εχω τινα πω παρα μονο Δαφνη Synelthe γραμματεα σε ιατρειο σου βρηκε δουλεια οχι στο πεζοδρομιο....αλλα τι φευγουμε απο τον σφιχτη οχι καλε μην τον στεναχωρισουμε ...ενω τον αντρα μας οκ σιγα ας τον στεναχωρισουμε αφου στην τελικη σε προσβαλει παρε Δαφνη
Fskl Fskl
Βλεπω τα Μυστικα για αυτα τα 6 παιδια για τι για μενα παντα 6 θα ειναι ....μονο που πια δεν υπαρχουν ...ασχολουμαστε με διαφορα αλλα εκτος απο αυτους τους 6....και οταν ασχολειστε μα τους δειχνεται μεταλαγμενου -αλλιωμενους γιατι? Δεν ξερω αν εχω την υπομονη να περιμενω μηπως κ καλυτερευσουν τα πραγματα...νομιζω πως θα ξεχναω απο δω και περα να ανοιγω την τν για κατι που απλα μοιαζει με κατι που αγαπησα...
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Σαβ Οκτ 30, 2010 12:06 am

ημουν αναμεσα στο να ψηφισω καλο και πολυ καλο. τελικα ψηφισα καλο
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από dadela Την / Το Σαβ Οκτ 30, 2010 1:06 am

Λοιπόν, έχω να δηλώσω ότι στο σημερινό επεισοδιο οι σκηνές Στέφανου-Νταιζης & Νικόλα-Λουκά-Αμαλία-Ρούσος στο γραφείο του Ρούσου ήταν Ξ-Ε-Κ-Α-Ρ-Δ-Ι-Σ-Τ-Ι-Κ-Ε-Σ
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Δημοσίευση από anneliz_333 Την / Το Σαβ Οκτ 30, 2010 11:36 am

δεν ηξερα τι να ψηφισω..μου αρεσε η σκηνη στο γραφειο του ρουσου με λουκα και ρουσο να λενε για τα οικονομικα..αλλα και μετα που εγινε το μπλεξιμο αναμεσα στην αμαλια-νικολα-λουκα-ρουσοπ και μετα κατερινα!!!
δεν μου αρεσε η μαριλια που την ψιλοεπεφτε στον λευτερη
δεν μου αρεσε η μελιτα που χτυπιοταν..ο στεφανος μου αρεσε στον ρολο του,ηατν και ειλικρινης μαζι της!!!
δεν μου αρεσε που ειδαμε μονο νορα και λουκα λιγο στην αρχη και λιγο στο τελος..οι σκηνες τους ηταν με το σταγονομετρο..περιμενα πως και πως την επανασυνδεση της παρασκευης αλλα δεν με ενθουσιασε..τα λογια του λουκα στην νορα ηταν μαγευτηκα!!!θα ηθελα πιο πολλες σκηνες με αυτους!!!αντε να δουμε την δευτερα τι θα δουμε!!!
ο νικολας ειναι πολυ σιγουρος οτι η δαφνη κατι εχει με τον λευτερη και δεν μου αρεσει..
για ολα αυτα ψηφισα καλο!!
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Σαβ Οκτ 30, 2010 5:46 pm

Καλο το χτεσινο επεισοδιο,χωρις τιποτα αξιολογο βεβαια!

Μου αρεσε το κουαρτετο στο γραφειο του Ρουσσου!Αλλα λεει η θεια μου,αλλα ακουν τα αυτια μου ηταν! sisi Νικολας και Αμαλια ομως εδωσαν ρεστα! Thumbs up
Στεφανος-Νταιζη,δυνατη σκηνη με την ειρωνια να κυριαρχει μου αρεσαν επισης!
Τα Λουκονορακια τωρα ηταν η ομορφη νοτα του επεισοδιου!Η σκηνη στην παραλια ηταν ωραια αλλα η βραδυνη στο σπιτι ακομα καλυτερη!Υπεροχη ατμοσφαιρα! inlove Θελω το φορεμα της Νορας!

Κατα τ'αλλα Δαφνη-Νικολας κυμαινονται στο ιδιο μοτιβο και συνεχιζουν να με εκνευριζουν!
Μπελλος-Νταιζη για γελια και για κλαματα!
Λευτερης Sleep
Το ''Μελιτακι'' μου 'θελε και σκηνη ζηλοτυπιας,τρομαρα της! Mmm Καλα της τα εχωσε ο Στεφανος!
Η Ευα κλασσικα ψιλοεξαφανισμενη....! cake
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από anna90 Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 5:38 am

Άλλο ένα μέτριο-καλό επεισόδιο....
Ερώτηση: Γιατί ξεκινούν τα επεισόδια με την Μελίτα??? Να μας χαλάσει το κέφι??Για να είναι η πρώτη μας σκέψη : τι ήθελα και το άνοιξα το ρημάδι??
Πρόλαβε και τσατίστηκε στα πρώτα δευτερόλεπτα του επεισόδιου...Μετά τι να σκεφτείς και εσύ που να ελπίσεις??
Και συνεχίζουμε το ίδιο "σπαστικά"...:Δάφνη-Νικόλας
Αυτοί οι δύο γιατί μαλώνουν...? Ο Νικόλας προσπάθησε να βρει δουλειά στη Δάφνη με μεγαλύτερες χρηματικές αποδοχές εξασφαλίζοντας ότι ο Λευτέρης θα είναι μακριά από τη γυναίκα του.. Για να σταματήσουν οι καβγάδες και οι πολλές πολλές επαφές με τον φετινό "κουκλο" της σειράς.. Η Δάφνη από την μερία της είτε είναι ερωτευμένη-τσιμπημένη με τον "κούκλο" είτε όχι θίχτηκε που ο Νικόλας της βρήκε άλλη δουλειά... Θα μου καθόταν και μένα λίγο κάπως.. Πρώτον γιατί θα σκεφτόμουν ότι υποτιμά την δουλειά που κάνω ήδη και δεύτερον γιατί δεν θα μου είχε εμπιστοσύνη...
Νομίζω πως η Δάφνη είναι λίγο τσιμπημένη όποτε ο Νικόλας θέλοντας να σώσει το γάμο του καλά έκανε... Αλλά αυτό το μέτρο δεν είναι και τόσο αποτελεσματικό.. Αν η Δάφνη είναι n love θα βρει τρόπο να έρθει σε επαφή με τον Λευτεράκη... Θα τον πάρει ένα τηλεφωνάκι για παράδειγμα να ευχαριστήσουν ο ένας τον άλλο ...Μόνη της το είπε... Όποιος θέλει μπορεί.
Kαι ξεκίνησαν πάλι... Να χτυπάνε ο ένας στον άλλον τι έκαναν τι θυσιάσαν γι αυτή τη σχέση...Με πρώτη και καλύτερη τη Δάφνη... Που συγχωρεί πράγματα που κάνει θυσίες για να έρθει μετά να στα χτυπήσει... Δαφνούλα μου τα παμε αυτά... Τα κάνεις γιατί τα θες.. Για να δείξεις έμπρακτα την αγάπη σου.. Όχι για να τα χτυπήσεις αργότερα σε δύσκολες στιγμές...
Ουφ δεν ξέρω....
Ερώτηση: Γιατί τους φέρατε σε τέτοιο σημείο????Μου λέτε?
Kαι επιτέλους πάμε και σε κάτι ευχάριστο και όμορφο: Νόρα+Λουκάκος
Aμ δε...Ευχάριστο περιμέναμε, ευχάριστα έκβαση είχαμε.. Αλλά είναι δυνατόν ένα τετοιο ζευγάρι να τα βρίσκει μετά από χωρισμό καινα μην πέφτει ΕΝΑ φιλί?? Τα τσιγκουνεύεστε? Δεν μπορώ να καταλάβω...
Ερώτηση: Πότε επιτέλους θα δοθούν διάλογοι και σκηνές με βάση σε ένα ΤΕΤΟΙΟ ζευγάρι?
Και η σύγχιση συνεχίζεται: Αμαλία-Μελίτα
Μικρή η σκηνή αλλά την χώρισε την ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ και ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ της Μελίτας προς την μάνα της που αν και είναι για τα σίδερα και άδικη προς τους περισσότερους (σόρρυ Βάσω) ήταν πάντα δίπλα της.. Σε ότι βλακεία και αν έκανε το Μελιτάκι...
Ερώτηση: Γιατί τόσο κάρβουνο????
ΑΑΑΑΑΑ, επιτέλους Χαριτέικο στις οθόνες μας:
Να και μια μικρή σκηνή που όμως δεν με εκνεύρισε... Μαμά και κόρη να προσπαθούν να φτιάξουν τη διάθεση της Εύας..Η Μαρίλια να τα καταφέρνει και η Αγγέλα να χαμογελά που της βλέπει μαζί... donti
Ερώτηση: Γιατί μας τις στερείτε? Είναι τόσο γούυυτσο οι οικογενειακές στιγμές τους…
Γραφείο Ρούσσου:
«Αγαπιόμαστε»… Αχ ναι Λουκάκο μου και ευτυχώς που το καταλάβατε…
Ο Ρούσσος την πρόταση έτοιμη την είχε… Δικηγοράρα ο Λουκάκος μας…
Ερώτηση: Μπορούμε να έχουμε περισσότερες σκηνές των 2 τους?? Μου έχουν λείψει μαζί..
Νταιζάρα- Στεφανούκος:
Πολύ ειρωνεία και από τις 2 πλευρές και αυτός ο Στέφανος πια ας τελειώσει μια φορά κάτι που αρχίζει… Σκότωστην επιτέλους αγόρι μου και εσύ.. Όλο μέλι μέλι και από τηγανίτα τίποτα.. Ρίξτης εκεί μία να τελειώνει η υπόθεση να μείνει με την ειρωνεία στο στόμα..
Να και ο όρκος της Νταιζάρας.. Βαθιά ερωτευμένη με το Χρήστο η κιουρία… Την πιστεύω σε αυτό και μόνο σ αυτό όσο περνάει ο καιρός…
Ερώτηση: Γιατί δεν την καθαρίζει?? Μια φορά να βγει και αυτός αληθινός για όσα λέει… Γιατί μέχρι τώρα…Τα έχει κάνει ρόιδο…
Δικηγορικό Γραφείο Νόρας Βενέτη:
Δεν θα τρελάνει μόνο εσένα Νόρα μου, έχει τρελάνει και εμάς..
Τα έχει φτιάξει ωραία στο μυαλό της πάντως η Δαφνούλα.. Δεν μπορώ να πω.. Μια χαρά τον κατηγόρησε τον Νικόλα και πληγώθηκε κιόλας…
Ερώτηση: Η καλή Δάφνη που όλοι αγαπήσαμε πότε επιστρέφει? Θα βγάλετε σχετικό τρέιλερ?
Δικηγορικό Γραφείο Ρούσσου:
Η σκηνή απλά ήταν όοοοτι να ναι… Έριξα ΤΟ γέλιο.. Της είπε ο Νικόλας να αγιάσει και το στόμα της Αμαλίας…
«Αγάπη μου μπάζει…» --- Το γέλιο…
Ο Νικόλας στην Αμαλία : «Να σας βοηθήσω??»
Ερώτηση: Αυτούς τους διαλόγους ποιος τους έγραψε?
Σπίτι Κλάψας:
Τσιρίζα μου μυρίζεται… Άσε με , σε σιχαίνομαι ετοιμάζομαι να ακούσω…
Τι είπε η κλάψα??? Με αγάπησες… Χρόνος Αόριστος.. Μου δηλώνει ΠΑΡΕΛΘΟΝ… Άρα γιατί ωρύεται πάλι? Και γιατί εμείς πρέπει να την ακούσουμε?
Μου χεις πει 1000 φορές ότι χωρίζουμε… Έεεετσι να φαίνεται η ωριμότητα της κιουρίας… 3 φορές την μέρα χωρίζει… Αντιβίωση την έκανε την λέξη…
Ωχ, να τα και τα άσε με… Φτάνει… Άσε με , σε σιχαίνομαι… Ώχου δηλαδή πως την ανέχεται…? Εγώ δεν αντέχω άλλο… Φύγε Μελίτα, φτάνει… Φύγε από τις οθόνες μας επιτέλους..
Ερώτηση: Πόσο κλάψα ακόμα? Πόσο δράμα??
Gym:
Κρατάω μόνο τα υφάκια… Και το «αν μ αρέσει λέει» της Μαρίλια… που θέλω να πιστεύω ότι πήγαινε στο διάδρομο και όχι στον Λευτέρακο γιατί θα αυτοπυρποληθώ…
Ερώτηση: Θα δω αυτό που φαντάζομαι?? Please όχι, δεν θα το αντέξω.. Ο Αναστάσιος ξανά στις οθόνες μας…
Λευτέρης-Δάφνη:
Χαρά του να την πάει σπίτι.. Αυτό το κρυφο-πίτσι πίτσι εδώ μου κάθεται…
«Χωρίζω Λευτέρη»… Ποιος την ρώτησε? Γιατί του το είπε?? Και τον κάλεσε και για ποτάκι σπίτι της…
Ερώτηση: Πόσο ακόμα θα παίζεται με τα νεύρα μας?
Εριέττα- Στέφανος:
Δένουν καλά οι 2 τους.. Και η Εριέττα μας ήταν και αμήχανη, όλο με το δαχτυλίδι της έπαιζε…
Ερώτηση: Γιατί δεν την φέρατε πιο πριν??
Και για το τέλος :Νόρα-Λουκάκος
Είναι τόσο ταιριαστοί μαζί… Αλλά και πάλι ούτε ένα φιλί? Είχαν χωρίσει οι άνθρωποι και τα ξαναβρίσκουν… Ένα φιλί να μην πέσει?
Ερώτηση: Γιατί μας τους στερείτε??
ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑ-ΕΥΑ απλά μαγνητίζουν την οθόνη μας!!!!
anna90
anna90
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Καβάλα-Έδεσσα

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 12:33 pm

anna90 έγραψε:Άλλο ένα μέτριο-καλό επεισόδιο....
Ερώτηση: Γιατί ξεκινούν τα επεισόδια με την Μελίτα??? Να μας χαλάσει το κέφι??Για να είναι η πρώτη μας σκέψη : τι ήθελα και το άνοιξα το ρημάδι??
Πρόλαβε και τσατίστηκε στα πρώτα δευτερόλεπτα του επεισόδιου...Μετά τι να σκεφτείς και εσύ που να ελπίσεις??
Και συνεχίζουμε το ίδιο "σπαστικά"...:Δάφνη-Νικόλας
Αυτοί οι δύο γιατί μαλώνουν...? Ο Νικόλας προσπάθησε να βρει δουλειά στη Δάφνη με μεγαλύτερες χρηματικές αποδοχές εξασφαλίζοντας ότι ο Λευτέρης θα είναι μακριά από τη γυναίκα του.. Για να σταματήσουν οι καβγάδες και οι πολλές πολλές επαφές με τον φετινό "κουκλο" της σειράς.. Η Δάφνη από την μερία της είτε είναι ερωτευμένη-τσιμπημένη με τον "κούκλο" είτε όχι θίχτηκε που ο Νικόλας της βρήκε άλλη δουλειά... Θα μου καθόταν και μένα λίγο κάπως.. Πρώτον γιατί θα σκεφτόμουν ότι υποτιμά την δουλειά που κάνω ήδη και δεύτερον γιατί δεν θα μου είχε εμπιστοσύνη...
Νομίζω πως η Δάφνη είναι λίγο τσιμπημένη όποτε ο Νικόλας θέλοντας να σώσει το γάμο του καλά έκανε... Αλλά αυτό το μέτρο δεν είναι και τόσο αποτελεσματικό.. Αν η Δάφνη είναι n love θα βρει τρόπο να έρθει σε επαφή με τον Λευτεράκη... Θα τον πάρει ένα τηλεφωνάκι για παράδειγμα να ευχαριστήσουν ο ένας τον άλλο ...Μόνη της το είπε... Όποιος θέλει μπορεί.
Kαι ξεκίνησαν πάλι... Να χτυπάνε ο ένας στον άλλον τι έκαναν τι θυσιάσαν γι αυτή τη σχέση...Με πρώτη και καλύτερη τη Δάφνη... Που συγχωρεί πράγματα που κάνει θυσίες για να έρθει μετά να στα χτυπήσει... Δαφνούλα μου τα παμε αυτά... Τα κάνεις γιατί τα θες.. Για να δείξεις έμπρακτα την αγάπη σου.. Όχι για να τα χτυπήσεις αργότερα σε δύσκολες στιγμές...
Ουφ δεν ξέρω....
Ερώτηση: Γιατί τους φέρατε σε τέτοιο σημείο????Μου λέτε?
Kαι επιτέλους πάμε και σε κάτι ευχάριστο και όμορφο: Νόρα+Λουκάκος
Aμ δε...Ευχάριστο περιμέναμε, ευχάριστα έκβαση είχαμε.. Αλλά είναι δυνατόν ένα τετοιο ζευγάρι να τα βρίσκει μετά από χωρισμό καινα μην πέφτει ΕΝΑ φιλί?? Τα τσιγκουνεύεστε? Δεν μπορώ να καταλάβω...
Ερώτηση: Πότε επιτέλους θα δοθούν διάλογοι και σκηνές με βάση σε ένα ΤΕΤΟΙΟ ζευγάρι?
Και η σύγχιση συνεχίζεται: Αμαλία-Μελίτα
Μικρή η σκηνή αλλά την χώρισε την ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ και ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ της Μελίτας προς την μάνα της που αν και είναι για τα σίδερα και άδικη προς τους περισσότερους (σόρρυ Βάσω) ήταν πάντα δίπλα της.. Σε ότι βλακεία και αν έκανε το Μελιτάκι...
Ερώτηση: Γιατί τόσο κάρβουνο????
ΑΑΑΑΑΑ, επιτέλους Χαριτέικο στις οθόνες μας:
Να και μια μικρή σκηνή που όμως δεν με εκνεύρισε... Μαμά και κόρη να προσπαθούν να φτιάξουν τη διάθεση της Εύας..Η Μαρίλια να τα καταφέρνει και η Αγγέλα να χαμογελά που της βλέπει μαζί... donti
Ερώτηση: Γιατί μας τις στερείτε? Είναι τόσο γούυυτσο οι οικογενειακές στιγμές τους…
Γραφείο Ρούσσου:
«Αγαπιόμαστε»… Αχ ναι Λουκάκο μου και ευτυχώς που το καταλάβατε…
Ο Ρούσσος την πρόταση έτοιμη την είχε… Δικηγοράρα ο Λουκάκος μας…
Ερώτηση: Μπορούμε να έχουμε περισσότερες σκηνές των 2 τους?? Μου έχουν λείψει μαζί..
Νταιζάρα- Στεφανούκος:
Πολύ ειρωνεία και από τις 2 πλευρές και αυτός ο Στέφανος πια ας τελειώσει μια φορά κάτι που αρχίζει… Σκότωστην επιτέλους αγόρι μου και εσύ.. Όλο μέλι μέλι και από τηγανίτα τίποτα.. Ρίξτης εκεί μία να τελειώνει η υπόθεση να μείνει με την ειρωνεία στο στόμα..
Να και ο όρκος της Νταιζάρας.. Βαθιά ερωτευμένη με το Χρήστο η κιουρία… Την πιστεύω σε αυτό και μόνο σ αυτό όσο περνάει ο καιρός…
Ερώτηση: Γιατί δεν την καθαρίζει?? Μια φορά να βγει και αυτός αληθινός για όσα λέει… Γιατί μέχρι τώρα…Τα έχει κάνει ρόιδο…
Δικηγορικό Γραφείο Νόρας Βενέτη:
Δεν θα τρελάνει μόνο εσένα Νόρα μου, έχει τρελάνει και εμάς..
Τα έχει φτιάξει ωραία στο μυαλό της πάντως η Δαφνούλα.. Δεν μπορώ να πω.. Μια χαρά τον κατηγόρησε τον Νικόλα και πληγώθηκε κιόλας…
Ερώτηση: Η καλή Δάφνη που όλοι αγαπήσαμε πότε επιστρέφει? Θα βγάλετε σχετικό τρέιλερ?
Δικηγορικό Γραφείο Ρούσσου:
Η σκηνή απλά ήταν όοοοτι να ναι… Έριξα ΤΟ γέλιο.. Της είπε ο Νικόλας να αγιάσει και το στόμα της Αμαλίας…
«Αγάπη μου μπάζει…» --- Το γέλιο…
Ο Νικόλας στην Αμαλία : «Να σας βοηθήσω??»
Ερώτηση: Αυτούς τους διαλόγους ποιος τους έγραψε?
Σπίτι Κλάψας:
Τσιρίζα μου μυρίζεται… Άσε με , σε σιχαίνομαι ετοιμάζομαι να ακούσω…
Τι είπε η κλάψα??? Με αγάπησες… Χρόνος Αόριστος.. Μου δηλώνει ΠΑΡΕΛΘΟΝ… Άρα γιατί ωρύεται πάλι? Και γιατί εμείς πρέπει να την ακούσουμε?
Μου χεις πει 1000 φορές ότι χωρίζουμε… Έεεετσι να φαίνεται η ωριμότητα της κιουρίας… 3 φορές την μέρα χωρίζει… Αντιβίωση την έκανε την λέξη…
Ωχ, να τα και τα άσε με… Φτάνει… Άσε με , σε σιχαίνομαι… Ώχου δηλαδή πως την ανέχεται…? Εγώ δεν αντέχω άλλο… Φύγε Μελίτα, φτάνει… Φύγε από τις οθόνες μας επιτέλους..
Ερώτηση: Πόσο κλάψα ακόμα? Πόσο δράμα??
Gym:
Κρατάω μόνο τα υφάκια… Και το «αν μ αρέσει λέει» της Μαρίλια… που θέλω να πιστεύω ότι πήγαινε στο διάδρομο και όχι στον Λευτέρακο γιατί θα αυτοπυρποληθώ…
Ερώτηση: Θα δω αυτό που φαντάζομαι?? Please όχι, δεν θα το αντέξω.. Ο Αναστάσιος ξανά στις οθόνες μας…
Λευτέρης-Δάφνη:
Χαρά του να την πάει σπίτι.. Αυτό το κρυφο-πίτσι πίτσι εδώ μου κάθεται…
«Χωρίζω Λευτέρη»… Ποιος την ρώτησε? Γιατί του το είπε?? Και τον κάλεσε και για ποτάκι σπίτι της…
Ερώτηση: Πόσο ακόμα θα παίζεται με τα νεύρα μας?
Εριέττα- Στέφανος:
Δένουν καλά οι 2 τους.. Και η Εριέττα μας ήταν και αμήχανη, όλο με το δαχτυλίδι της έπαιζε…
Ερώτηση: Γιατί δεν την φέρατε πιο πριν??
Και για το τέλος :Νόρα-Λουκάκος
Είναι τόσο ταιριαστοί μαζί… Αλλά και πάλι ούτε ένα φιλί? Είχαν χωρίσει οι άνθρωποι και τα ξαναβρίσκουν… Ένα φιλί να μην πέσει?
Ερώτηση: Γιατί μας τους στερείτε??
ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΟΡΑ-ΛΟΥΚΑ-ΕΥΑ απλά μαγνητίζουν την οθόνη μας!!!!
Συμφωνω απολυτα, σε ολα που εγραψες!!! Cheer
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 2:09 pm

Λοιπον....
γιατι μας κανετε αυτο το κακο και ξεκινατε με Μελιτα ? Δηλαδη ποσες αμαρτιες εχουμε κανει και παιρνουμε τετοιο κακο... καναλι ηθελα να αλλαξω..
και εκει που λεω θα κανω υπομονη βλεπω Δαφνη Νικολα και λεω ΩΡΑΙΑ θα τα βρουν... και το αποτελεσμα να χωρισουν χειροτερα...
Αρε Δαφνη τι σε βαζουν και πινεις ? Σε χαλασανε και εσενααα....

Λουκανορικη σκηνη στην παραλια.... Επανασυνδεση χωρις φιλι... ? Μονο ενα μικρο στο μετωπο... Τι ειναι αυτααα ? Θελετε να παθουμε κανενα κακο ?

Λευτερη μουυυ να την συνοδεψεις στο σπιτι της ? να πιετε ποτο Δαφνη μουυ ? Τι ειναι αυτα παντρεμενη γυναικα με παιδι... Και εσυ λευτερη μαζεψε τα σαλια σου... ειπαμε ΚΟΥΚΛΑΡΑ η Δαφνη αλλα ειναι ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ... κοιτα εσυ να παρεις την εκδικηση για την γυναικουλα σου και να μου ομορφαινεις την μερα και ασε την Δαφνη...

Τι τελεια σκηνη στο σπιτι της Νορας.... αρε Λουκακοο... η πιο ομορφη γυναικα στο κοσμοοο ? ειναι ειναι... αλλα παλι δεν ειχαμε φιλακι...Γιατι μου τα κανετε αυτααα ?

Λοιπον ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ απο μενα μονο για την σκηνη Νορα - Λουκα...
Το υπολοιπο ΑΘΛΙΟ....

Υ.Γ.1 Θελω πιο πολυ Μπισμπικη με σοβαρες σκηνες και ΟΧΙ με την Δαφνη...
Υ.Γ. 2 Περισσοτερη ΠΑΡΕΑ που αγαπησαμε...
Υ.Γ.3 κοψτε τις σκηνες Μελιτας Νταιζης μου χαλανε την μεραα...
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 3:24 pm

"Περσικοι πολεμοι"

"Μαραθωνας 490 π.Χ."

Οι Περσες ηττηθηκαν αλλα επεστρεψαν περιπου μια δεκαετια αργοτερα... Για ποσο θα κρατησει η συμφιλιωση Νορα Λουκα δεν ξερω αλλα μου αρεσε παααρα πολυ! inlove Η σκηνη στην παραλια δεν μου εφτανε ηθελα κι αλλο και ο Ρουσσος ακουσε τα σχολιανα του για την ωρα που βρηκε να παρει τηλεφωνο... Η επιστροφη του Λουκα στο σπιτι μου αρεσε επισης παρα πολυ! Η σκηνη ξεχιλιζε ερωτισμο!!! Τις βαλιτσες τις αφησε στο αυτοκινητο το παλικαρι τς τς τς.... Τρελαινομαι για το φορεμα της Νορας! "Νενικηκαμεν" ή τσαμπα το τρεξιμο;;;

"Θερμοπυλες 480 π.Χ."

1000 ανθρωποι -γιατι ολοι ξεχνανε τους Θεσπιεις;- απεναντι σε πολλες χιλιαδες και δεν σηκωθηκαν να φυγουν... Εδω δυο με μονο αντιπαλο το Λευτερη και δεν μπορουν να τα βρουν! Θιχτηκε η Δαφνη που της βρηκε αλλη δουλεια ο Νικολας... Δεν θελει λεει να αφησει το Λευτερη γιατι της σταθηκε... Προσωπικα αν μπορουσα να εχω μια καλυτερη δουλεια με καλυτερα ωραρια δεν θα το σκεφτομουν και πολυ, στο κατω κατω δεν τον ηξερε και απο χθες το Λευτερη για να μην θελει να τον κακοκαρδισει.... Synelthe
Βγηκε η ανακοινωση παμε για διαζυγιο...

"Σαλαμινα 480 π.Χ."

Ο χρησμος ελεγε πως την Αθηνα θα τη σωσουν τα ξυλινα τειχη και οι Αθηναιοι ηθελαν να γρεμισουν τα τειχη για να φτιαξουν αλλα, ξυλινα.... Πηγε ο Λουκας στο Ρουσσο πηρε τη δουλεια πριν καν τη ζητησει σε μια κορυφαια κατ'εμε σκηνη και πανω που συζητουσαν τους ορους της συνεργασιας τσουπ η Αμαλια... Σαν να μην εφταναν τρεις για το θεατρο του παραλογου κανει την εμφανιση του και ο Νικολας, ο οποιος προφανως μυρισε τα νυχια του και ηξερε οτι ο Λουκας ηταν στο Ρουσσο... Απο κει και περα γρεμιζαν τειχη... Τι αν χτυπιοταν ο ερμος ο Θεμιστοκλης-Ρουσσος ειστε σιγουροι οτι μιλατε για το ιδιο θεμα -μηπως εννοει τα καραβια- τιποτα αυτοι μια χαρα συνεννουνταν στο παραληρημα τους....
Το κερασακι στην τουρτα βεβαια ηταν η Κατερινα! Μα καλα μεσα σε μια συζητηση για τρεις διαφορετικες γυναικες την Κατερινα βρηκαν να διευκρινησουν.... cake
Τελος ξεκαρδιστηκα με το Νικολα που πηρε την βαλιτσα της Αμαλιας!! sisi

"Πλαταιες 479 π.Χ."

Η αρχη του τελους... Τον ατελειωτο εχει η μαχη μεταξυ Μελιτας και Στεφανου... Δεν αντεχω αλλο ληξτε το!!! Ειδε το μηνυματακι στο τζαμι, εδιωξε τη μανα της γιατι ποιος χ*****κε που χωριζουν οι γονεις της τη στιγμη που ο απολυτος κοιμαται με την σκυλα που της εκαψα το κεφαλι και με ειπε χαζη... gibbs Τον φωναξε το Στεφανο ξανα μανα στο σπιτι της για να του ζητησει τα ρεστα... Και αυτος πολυ ωραια τι ρωτησε γιατι κανει ετσι αφου δεν ειναι πια μαζι... Απο την αλλη Στεφανουκο δεν μπρεις να της λες σ'αγαπω, σε λατρευω, χωριζουμε και καπακι να κοιμασαι με την ψηλη μενοντας στο τελευταιο ρημα και ξεχνοντας τα δυο προηγουμενα.... ;/
Το βασικο προβλημα του Στεφανου απο οτι καταλαβα ειναι οτι πλεον θεωρηται και επισημως ψευτης απο τη Μελιτα... Μηπως εχασες ενα μαρτυρα υπερασπισης;;;
* "Ελπιζω στο ολο σκηνικο που εγινε στο σπιτι της Μελιτας να ελειπε η Νεφελη... Efxi " Ηταν το μονο που σκεφτηκα οταν ειδα τη συγκεκριμενη σκηνη....

"Μυκαλη 479 π.Χ."

Ναυχαχια... Ο Στεφανος πηγε να ζητησει τα ρεστα απο την αδερφουλα του, που πηγε στην.... τι τη λεμε την Εριεττε τωρα; Τελος παντων πηγε αλλα αυτη τη φορα ηταν κυριος ηπιε και ποτο και ακουσε τη θεωρια της αδελφουλας για την απαγωγη... Τωρα να πω οτι η θεωρια της ειναι παραλογη, δεν γινεται... Αν δεν πεταγε αυτο το τελευταιο για τις αποπειρες κατα της Ευας θα ελεγα κατι ξερει αυτη... Μου αρεσε η σκηνουλα περασαμε απο την υστερια στην ειρωνια και η ειρωνια μου αρεσει περισσοτερο!
Σε μια προσπαθεια ανασυνταξης του στολου η Νταιζη προσπαθει να ξεκανει τον Μπελλο αλλα ο Μπελλος ηλιθιος δεν ειναι -τι γραφω Θεε μου! slap - και βρηκε τροπο και να τη γλυτωσει προς το παρον και να παρει πισω την Εδεμ! Αν και εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι της την εδωσε εξ αρχης!

"Μεγας Αλεξανδρος"

Οι μηδικοι πολεμοι ληγουν με την εκστρατεια του Μ. Αλεξαδρου, το ιδιο και ο σχολιασμος μου....
Η Ευα τα πηρε στο κρανιο με της φιλες της και αποφασισε να κλειστει στο σπιτι, παλι καλα η Μαριλια με την υποσχεση οτι θα της φτιαξει τα μαλλια την επεισε να πανε στο γυμναστηριο... Μανα και κορη, θεια και ανηψια σταθηκαν απεναντι στο μπισκοτακι και ηθελα να αλλαξω καναλι... vomit wall Αν σκοπευετε να ριξετε το Λευτερη διπλα στην Δαφνη ή την Ευα κρατηστε τη Μαριλια μακρια... Ειναι ηδη πολυ μπερδεμενο το κουβαρι και σε λιγο δεν θα ξεμπλεκετε με τιποτα... Για Γορδιο δεσμο το παμε και σε λιγο η μονη λυσει να ειναι να το κοψουμε.... ;/

Αυτα απο μενα 2.500 χρονια μετα! "Καλο" το επεισοδιο!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 3:27 pm

edem4ever έγραψε:"Περσικοι πολεμοι"

"Μαραθωνας 490 π.Χ."

Οι Περσες ηττηθηκαν αλλα επεστρεψαν περιπου μια δεκαετια αργοτερα... Για ποσο θα κρατησει η συμφιλιωση Νορα Λουκα δεν ξερω αλλα μου αρεσε παααρα πολυ! inlove Η σκηνη στην παραλια δεν μου εφτανε ηθελα κι αλλο και ο Ρουσσος ακουσε τα σχολιανα του για την ωρα που βρηκε να παρει τηλεφωνο... Η επιστροφη του Λουκα στο σπιτι μου αρεσε επισης παρα πολυ! Η σκηνη ξεχιλιζε ερωτισμο!!! Τις βαλιτσες τις αφησε στο αυτοκινητο το παλικαρι τς τς τς.... Τρελαινομαι για το φορεμα της Νορας! "Νενικηκαμεν" ή τσαμπα το τρεξιμο;;;

"Θερμοπυλες 480 π.Χ."

1000 ανθρωποι -γιατι ολοι ξεχνανε τους Θεσπιεις;- απεναντι σε πολλες χιλιαδες και δεν σηκωθηκαν να φυγουν... Εδω δυο με μονο αντιπαλο το Λευτερη και δεν μπορουν να τα βρουν! Θιχτηκε η Δαφνη που της βρηκε αλλη δουλεια ο Νικολας... Δεν θελει λεει να αφησει το Λευτερη γιατι της σταθηκε... Προσωπικα αν μπορουσα να εχω μια καλυτερη δουλεια με καλυτερα ωραρια δεν θα το σκεφτομουν και πολυ, στο κατω κατω δεν τον ηξερε και απο χθες το Λευτερη για να μην θελει να τον κακοκαρδισει.... Synelthe

"Σαλαμινα 480 π.Χ."

Ο χρησμος ελεγε πως την Αθηνα θα τη σωσουν τα ξυλινα τειχη και οι Αθηναιοι ηθελαν να γρεμισουν τα τειχη για να φτιαξουν αλλα, ξυλινα.... Πηγε ο Λουκας στο Ρουσσο πηρε τη δουλεια πριν καν τη ζητησει σε μια κορυφαια κατ'εμε σκηνη και πανω που συζητουσαν τους ορους της συνεργασιας τσουπ η Αμαλια... Σαν να μην εφταναν τρεις για το θεατρο του παραλογου κανει την εμφανιση του και ο Νικολας, ο οποιος προφανως μυρισε τα νυχια του και ηξερε οτι ο Λουκας ηταν στο Ρουσσο... Απο κει και περα γρεμιζαν τειχη... Τι αν χτυπιοταν ο ερμος ο Θεμιστοκλης-Ρουσσος ειστε σιγουροι οτι μιλατε για το ιδιο θεμα -μηπως εννοει τα καραβια- τιποτα αυτοι μια χαρα συνεννουνταν στο παραληρημα τους....
Το κερασακι στην τουρτα βεβαια ηταν η Κατερινα! Μα καλα μεσα σε μια συζητηση για τρεις διαφορετικες γυναικες την Κατερινα βρηκαν να διευκρινησουν.... cake

"Πλαταιες 479 π.Χ."

Η αρχη του τελους... Τον ατελειωτο εχει η μαχη μεταξυ Μελιτας και Στεφανου... Δεν αντεχω αλλο ληξτε το!!! Ειδε το μηνυματακι στο τζαμι, εδιωξε τη μανα της γιατι ποιος χ*****κε που χωριζουν οι γονεις της τη στιγμη που ο απολυτος κοιμαται με την σκυλα που της εκαψα το κεφαλι και με ειπε χαζη... gibbs Τον φωναξε το Στεφανο ξανα μανα στο σπιτι της για να του ζητησει τα ρεστα... Και αυτος πολυ ωραια τι ρωτησε γιατι κανει ετσι αφου δεν ειναι πια μαζι... Απο την αλλη Στεφανουκο δεν μπρεις να της λες σ'αγαπω, σε λατρευω, χωριζουμε και καπακι να κοιμασαι με την ψηλη μενοντας στο τελευταιο ρημα και ξεχνοντας τα δυο προηγουμενα.... ;/
Το βασικο προβλημα του Στεφανου απο οτι καταλαβα ειναι οτι πλεον θεωρηται και επισημως ψευτης απο τη Μελιτα... Μηπως εχασες ενα μαρτυρα υπερασπισης;;;
* "Ελπιζω στο ολο σκηνικο που εγινε στο σπιτι της Μελιτας να ελειπε η Νεφελη... Efxi " Ηταν το μονο που σκεφτηκα οταν ειδα τη συγκεκριμενη σκηνη....

"Μυκαλη 479 π.Χ."

Ναυχαχια... Ο Στεφανος πηγε να ζητησει τα ρεστα απο την αδερφουλα του, που πηγε στην.... τι τη λεμε την Εριεττε τωρα; Τελος παντων πηγε αλλα αυτη τη φορα ηταν κυριος ηπιε και ποτο και ακουσε τη θεωρια της αδελφουλας για την απαγωγη... Τωρα να πω οτι η θεωρια της ειναι παραλογη, δεν γινεται... Αν δεν πεταγε αυτο το τελευταιο για τις αποπειρες κατα της Ευας θα ελεγα κατι ξερει αυτη... Μου αρεσε η σκηνουλα περασαμε απο την υστερια στην ειρωνια και η ειρωνια μου αρεσει περισσοτερο!
Σε μια προσπαθεια ανασυνταξης του στολου η Νταιζη προσπαθει να ξεκανει τον Μπελλο αλλα ο Μπελλος ηλιθιος δεν ειναι -τι γραφω Θεε μου! slap - και βρηκε τροπο και να τη γλυτωσει προς το παρον και να παρει πισω την Εδεμ! Αν και εξακολουθω να μην καταλαβαινω γιατι της την εδωσε εξ αρχης!

"Μεγας Αλεξανδρος"

Οι μηδικοι πολεμοι ληγουν με την εκστρατεια του Μ. Αλεξαδρου, το ιδιο και ο σχολιασμος μου....
Η Ευα τα πηρε στο κρανιο με της φιλες της και αποφασισε να κλειστει στο σπιτι, παλι καλα η Μαριλια με την υποσχεση οτι θα της φτιαξει τα μαλλια την επεισε να πανε στο γυμναστηριο... Μανα και κορη, θεια και ανηψια σταθηκαν απεναντι στο μπισκοτακι και ηθελα να αλλαξω καναλι... vomit wall Αν σκοπευετε να ριξετε το Λευτερη διπλα στην Δαφνη ή την Ευα κρατηστε τη Μαριλια μακρια... Ειναι ηδη πολυ μπερδεμενο το κουβαρι και σε λιγο δεν θα ξεμπλεκετε με τιποτα... Για Γορδιο δεσμο το παμε και σε λιγο η μονη λυσει να ειναι να το κοψουμε.... ;/

Γιαννα για αλλη μια φορα με αφηνεις αφωνη με τον πρωτοτυπο σχολιασμο σου! : respect : Απιστευτα εξυπνος!Και με βρισκει απολυτα συμφωνη! Thumbs up
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 5:01 pm

edem4ever έγραψε:"Περσικοι πολεμοι"

"Μαραθωνας 490 π.Χ."

"Θερμοπυλες 480 π.Χ."

"Σαλαμινα 480 π.Χ."

"Πλαταιες 479 π.Χ."

"Μυκαλη 479 π.Χ."

"Μεγας Αλεξανδρος"

Τέλειο σχολιασμός και επίκαιρος θα έλεγα
Αλλά να προτείνω αντί για τη Μάχη των Πλαταιών να παραλληλίσεις με τον πελοποννησιακό πόλεμο;
Το βλέπω να τραβάει γύρω στα τριάντα χρόνια αυτό το χωρίζουμε μαλώνουμε και να έχει ολέθρια αποτελέσματα στα νεύρα μας

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Vaso20 Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 6:05 pm

Νικολας-Δαφνη->κατα πασα πιθανοτητα ολο το Λυτρεικο(κ η Νταιζη μεσα)συναγωνιζεται για το βραβειο του χειροτερου συντροφου ή ο Νικολας δεν ξερει καθολου τη Δαφνη!Δεν μπορω να εξηγησω αλλιως την αψυχολογιτη συμπεριφορα του!
Ξερει οτι η γυναικα του ειναι περιφανη μεχρι αηδιας κ παει κ της λεει οτι της βρηκε αλλη δουλεια?οτι ζητησε χαρη απο καποιον?Ο Νικολας που δεν δεχεται ουτε λεφτα για τη δουλεια του?της γκρεμισε το προτυπο της!Κ επιπλεον η Δαφνη
πιστευει οτι δεν της εχει πια εμπιστοσυνη κ αυτος παει κ της το επιβεβαιωνει!
Ας χωρισουν μπας κ καταλαβουν τι γινεται μεταξυ τους επιτελους!Γτ οταν η τρυπα στο γαμο σου ειναι μεγαλυτερη κ απο την τρυπα του οζοντος δεν φταινε οι Λευτεριδες!Μαλλον κατι δεν εχουν κανει καλα κ οι δυο!Καλο θα τους κανει η αποσταση!

Νορα-Λουκας->Ωραιες κ οι δυο σκηνες τους!Ειχαν μια ηρεμια κ οι 2 που μου αρεσε!Κ επισης φαινονται αποφασισμενοι να προσπαθησουν γι αυτη τη σχεση!Εντοπισαν το προβλημα,προσπαθουν να το εξαλειψουν κ δεν ψαχνουν για εξιλαστηρια θυματα!

Ευα->Της Ευας δεν της φτανουν τα προβληματα της κ το λουκι που περασε εχει κ τους φιλους της που φερονται σαν
15χρονα!Προσπαθει να κρατησει την παρεα εννομενη,γτ χρειαζεται τους φιλους της,κ κανεις δεν την βοηθαει!
Απιβδησε η κοπελα κ με το δικιο της!

Νταιζη-Στεφανος->Η Νταιζη εκτος απο εντυπωση,εκανε κ μαθηματα ορθης σκεψης στον Στεφανο!Μια χαρα του τα πε!
Ετσι ειναι!Χωρις αποδειξεις ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει κ τρεχα γυρευε ποια ειναι η αληθεια!
Ο Στεφανος αντιθετα εχει αρχισει να με κουραζει με τις συνεχεις απειλες του!Πρωτοτυπια 0!
Αφου ξερει πολυ καλα οτι ετσι δεν αντιμετωπιζεται η Νταιζη γτ δεν κανει κατι αλλο?

Ρουσσος-Αμαλια-Νικολας-Λουκας-> lmao lmao lmao lmao Οτι να ναι!στον κοσμο τους ολοι κ συνενοηση μπουζουκι!
Ο Λουκας προσπαθει ανεπιτυχως να βαλει μυαλο στον Νικολα αλλα μονος του τα λεει μονος του τ ακουει!
Γι αυτο κ ταιριαξε με την Αμαλια ο Νικολας!Ειναι κ οι 2 τοσο ξεροκεφαλοι που αν τους μπει μια ιδεα δεν ακουνε τπτ!

Μελιτα-Στεφανος->Ωραια σκηνη!Εχουν κ οι 2 τα δικια τους!Κ η Μελιτα που νιωθει "απατημενη",ενω ουσιαστικα δεν ειναι,αλλα μετα απο αυτα τα λογια που της ειπε ο Στεφανος στο προηγουμενο επεισοδιο δεν περιμενε κατι τετοιο!
Επομενως λογικη η αντιδραση της!
Κ ο Στεφανος εχει δικιο γτ ελευθερος ανθρωπος ειναι πια,με τη Μελιτα εχει χωρισει εδω κ καιρο,οποτε μπορει να κανει οτι θελει στη ζωη του!

Μαριλια-Λευτερης->Δεν μ αρεσε αυτη η σκηνη!Νομιζω οτι ειναι τουλαχιστον χαζο,μετα απο τοσο κοπο που εκανε η Ευα
να πλησιασει τη Μαριλια,να τους δωσουν τον ιδιο αντρα κ να μαλλιοτραβηχτουν γι αυτον!

Εριεττα->Η Εριεττα με εχει μπερδεψει!Δεν μπορω να καταλαβω αν οντως θελει το Στεφανο ή αν εχει καποιο σχεδιο!
Ο χρονος θα δειξει!

Μετριο το επεισοδιο! Cool

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Δημοσίευση από sarita Την / Το Κυρ Οκτ 31, 2010 8:39 pm

Τωρα ειδα το επεισοδιο και πραγματικα προσπαθουσα να καταλαβω αν παρακολουθω κωμωδια και συγκεκριμενα μαυρη η μια κονωνικη μυστηριου και περιπετειας?Και τελικα συμπερανα και τα δυο εκ περιτροπης.Ποτε το ενα ποτε το αλλο αναλογα με το πως ξυπνανε οι σεναριογραφοι καθε πρωι.

Ξεκιναμε με ΜΕΛΙΤΑ.
ΑΧΑΡΙΣΤΗ,ΕΓΩΙΣΤΡΙΑ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ
.Καταρχας για αλλη μια φορα πιστεψε ενα γραμμα που βρηκε χωρις φωτογραφιες χωρις τιποτα και εβγαλε το συμπερασμα της.Ασχετως αν ο στεφανος εκανε την επιθυμια του πραξη δεν γινεται να εισαι μεσα σε σχεση και να πιστευεις τον καθε ασχετο τι σου λεει για τον δεσμο σου.

Επισης ΔΕΝ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΑΣ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ.Γιατι οσο να πεις γνωστικη μανα δεν την λες την Αμαλια αλλα ειναι μανα σου.

ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ, ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΤΕΣ, ΣΕ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΔΙΩΧΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΠΑΤΗΣΕ Ο ΚΑΛΟΣ ΣΟΥ?

ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΠΕΡΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΑΝΤΙ, ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΕΛΟΣ, ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΜΟΝΗ ΤΗΣ.

Η επομενη σκηνη ΑΓΙΑ ΤΕΤΡΑΣ σε τρελλα γλεντια.
Αλλου βαρουν τα τυμπανα και αλλου ο γαμος γινεται.
ΑΜΑΛΙΑ-ΠΕΤΡΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ ο καθενας να λεει τα δικα του.Ο ρουσσος σαν γατα να προσπαθει να ξεχωρισει τα θεματα γιατι καταλαβε οτι κατι δεν παει καλα και μεσα σε ολα να αναρωτιομαστε και για την κατερινα.Σκηνη με γελιο, μοναδικες ερμηνειες αλλα δεν ειχε τιποτα να μου δωσει.

Επομενη σκηνη ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ ΖΕΥΓΑΡΙΩΝ.
Πολυ γλυκια η επανασυνδεση στο ζευγαρι λουκα-νορας αλλα ρε παιδια φιλι στο μετωπο?Ελεος δηλαδη.Ερωτευμενο ζευγαρι που τα ξαναβρισκει μετα απο μεγαλο καυγα και τα βρισκει με φιλι στο μετωπο?

Για να μην σχολιασω οτι αν δουλευουν ξεχωριστα θα ειναι καλα στη ζωη.Hello!Οταν θα ειστε αντιδικοι και θα χανει ο ενας και θα κερδιζει ο αλλος μετα στο σπιτι ο κατακλυσμος του νωε θα γινεται.

Επανασυνδεση νικολα-δαφνη και παλι εκνευριστηκα με την ξανθια η οποια εχει καταφερει να με εκνευριζει πιο πολυ και απο την νταιζη.
Αν μου προσφεραν και εμενα δουλεια με καλυτερα ωραρια και πιο πολλα λεφτα ειδικα στις μερες που ζουμε δεν θα το σκεφτομουν δευτερη φορα, ναι θα ελεγα.

Οσον αφορα την εκδρομη στο παρελθον εγω ξερω οτι οταν κανεις θυσιες τις κανεις γιατι αγαπας και γιατι θες να εισαι ενταξει με την συνειδηση σου ωστε αν κατι παει στραβα να λες εκανα τα παντα και ειμαι ενταξει με μενα και απεναντι στον πρωην συντροφο μου.Δεν τις κανουμε για να τις χτυπαμε μετα απο καιρο.

Επομενη σκηνη ΣΤΕΦΑΝΟΣ-ΝΤΑΙΖΗ.
Αγορι μου γλυκο με το δικιο της να σε δουλευει χοντρο γαζι.Οταν καθε τρεις και λιγο πας και την απειλεις οτι θα την σκοτωσεις και μενουμε με τη χαρα πως να σε παρει στα σοβαρα?

Και για αλλη μια φορα ιδιοι διαλογοι: περιουσια, μακρια απο τους ανθρωπους μου και τα λοιπα με κουρασαν.Το μονο που εχω να πω ειναι οτι σταυρου-πολυχρονιδη δενουν μαζι.

Επομενη σκηνη ΜΕΛΙΤΑΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ που παρα πολυ γελασα ομως.
Μελιτα μου μια χαρα στα ειπε ο στεφανος ειστε κατι?Οχι αρα?Ελευθερο παιδι ειναι οτι θελει κανει.Ναι σου εκανε ερωτικη εξομολογηση αλλα ξαναεφαγε πορτα ε τι να κανει πια.Και τι ειπες εσυ?Και εγω αναγκες εχω αλλα δεν μου ετυχε?

Ελα γιατι εγω θυμαμαι οτι με το που χωρισες τον μανο βρηκες παρηγορια στον ΟΔΥΣΣΕΑ?Αυτο το θυμομαστε η μονο εγω?

Παντως οσο προσπαθησε να κρυψει με νυχια και με δοντια την απιστια του με την μελιτα απο την ευα αλλο τοσο χαλαρα το αποκαλυψε στην μελιτα.

Μπραβο βρε στεφανε ωραια αντιμετωπιση προς ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ και προς τον ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΩΤΑ.

Επομενη σκηνη ΕΡΙΕΤΤΑΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΥ.
Αυτο το παιδι τελικα τιποτα δεν το πτοει, κατευθευειαν στην εριεττα για μαμ πηγε.Οι τσακωμοι του ανοιγουν την ορεξη δεν εξηγειται αλλιως.

Και αντι να πει στεναχωρησα την μελιτα μου, προδωσα την μελιτα μου κατευθειαν μας ενδιαφερει το image μας.

Εγω τοτε με την ευα γιατι θυμαμαι να λεει την πληγωσα την προδωσα?

ΩΡΑΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΡΟΠΑΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΕΡΩΤΑ.

Επομενη σκηνη ΕΥΑ-ΜΑΡΙΛΙΑ.
Στο σπιτι η μεταξυ τους σκηνη ηταν πολυ γλυκια και πανω εκει που ελεγα ευτυχως μια σκηνη μεταξυ μανας και κορης τσουπ μου πετανε τη σκηνη του γυμναστηριου και δεν με αφηνουν να αγιασω.

Μα ειναι δυνατον δυο κολλητες, μανα-κορη,θεια- ανηψια να κοιταζουν σαν ξερολουκουμο τον Λευτερη?Και μετα η μαριλια να γλυκοκοιταζει αυτον που προξενευε στη μανα της?Ρε παιδια ουτε στην Τολμη και γοητεια δεν γινονται αυτα.Ακομα και εκει εχουν καποια ορια.

ΤΕΛΟΣ:

Πριν απο αρκετο καιρο θυμαμαι οταν ο μανος υποτιθεται οτι ειχε ριξει την αμαλια απο την σκαλα που ηθελαν να τον κλεισουν μεσα ρουσσος-λουκας-νορα, να λενε οτι ναι μεν πιστευουν οτι δεν το εκανε αλλα πρεπει να πληρωσει για αυτα που εχει κανει.
Απο ποτε αυτο σταματησε να ισχυει για την αντιγονη που εχει κανει τερατα?

Η Δαφνη η ευθικτη για αλλη μια φορα πηγε σπιτι της με το αφεντικο της και τον καλεσε και για ποτο.
Ε ρε δαφνη ασε μας πια θες να γλυκαθεις μην μας το παιζεις και θιγμενη.

Αυτα απο μενα.Αν ξεχασα κατι θα επανελθω.ΑΘΛΙΟ απο μενα μιας και ουτε η ξυλα καταφερε να το σωσει το σημερινο.

oscar στις γνωστες αγνωστες που εγραψαν και θα γραψουν.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Νοε 01, 2010 12:11 pm

Το επεισόδιο το ψηφίζω τέλειο για την τέλεια σκηνή ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα.
Πρώτα πρώτα μετά την συγκλονιστική εξομολόγηση του Στέφανου στη Μελίτα για το πόσο υπολογιστής, σκληρός και συναισθηματικά στεγνός ήταν πριν την γνωρίσει, οπωσδήποτε η Μελίτα κλονίστηκε. Και αν ξεκίνησε όμως να κάνει μια δεύτερη ανάγνωση των γεγονότων υπέρ του Στέφανου αυτήν την φορά, ήρθε το σεξ του Στέφανου με την Εριέττα και την έβγαλε εκτός εαυτού. Είναι δικαιολογημένη να τον αμφισβητεί και να ξεσπά εναντίον του όχι μόνο με φωνές αλλά και χτυπώντας τον μετά από αυτό.
Αλλά και ο Στέφανος δίκιο είχε όταν της είπε ότι δεν είναι ούτε μαζί ούτε παντρεμένοι και δεν δικαιούται να του κάνει σκηνή. Το αποκορύφωμα της όλης σκηνής όμως ήταν εκεί που την αγκάλιασε βίαια και της έλεγε «αφού μ’ αγαπάς». Ο Στέφανος αρνείται να πιστέψει ότι όλα έχουν τελειώσει. Την αγαπά και θέλει να πετύχει να του πει και να του δείξει ότι και εκείνη τον αγαπά το ίδιο!!
Η σκηνή ήταν πολύ σημαντική, γιατί σηματοδοτεί την νέα περίοδο στη σχέση του Στέφανου και της Μελίτας. Καθώς ο καθένας από τους δύο πιστεύει ότι αγάπησε τον άλλον περισσότερο, ότι συνεπώς αδικήθηκε σε αυτήν την σχέση, ότι ακόμα και τώρα που είναι χωρισμένοι συνεχίζει να αδικείται, το πάθος, η ένταση και τα ξεσπάσματα θα φουντώσουν.
Αυτό ήταν εμφανέστατο και στις σκηνές των δύο με τους άλλους ήρωες στο υπόλοιπο επεισόδιο. Η Μελίτα είναι αυστηρή με τους γονείς της και ο Στέφανος επιστρέφει όλο και περισσότερο στον σκοτεινό εαυτό του. Το όλο σκηνικό με στεναχωρεί, γιατί μου αρέσουν σαν ζευγάρι ακριβώς γιατί ο καθένας αποτελεί το αντίδοτο του άλλου αλλά ίσως αυτή η περίοδος των εκρήξεων είναι απαραίτητη για να πετάξουν από τη σχέση τους τα βαρίδια.
Καταπληκτικές ερμηνείες από Σταύρου – Παπά. Ό,τι και να πω είναι λίγο!
Η κίνηση του Νικόλα να βρει νέα δουλειά στην Δάφνη ήταν προσβλητική για την γυναίκα του και αποδεικνύει ότι επί της ουσίας συνεχίζει να μην την εμπιστεύεται. Δηλαδή κάθε φορά που στον χώρο εργασίας της Δάφνης εμφανίζεται νέος ωραίος που της δείχνει συμπάθεια, η Δάφνη θα πρέπει να αλλάζει δουλειά για να μην εξωκοίλει;;;; Έχει δίκιο η Δάφνη που αισθάνθηκε υποτιμημένη.
Έστω και αργά η Νόρα δέχτηκε αυτό που ο Λουκάς της είχε προτείνει εδώ και πόσα επεισόδια: να χωρίσουν τα επαγγελματικά με τα προσωπικά. Σαν σκέψη είναι λογική. Καθώς όμως η Νόρα ήδη έχει αναλάβει την πλευρά Χατζηβασιλείου, το βάρος του διαχωρισμού προσωπικών και επαγγελματικών πέφτει πλέον στον Λουκά.
Η Νταίζη και ο Στέφανος έχουν πάντα πολύ καλές σκηνές. Δυστυχώς είναι το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα του πώς οι γονείς μπορούν να καταστρέψουν τα παιδιά τους και πολύ περισσότερο την μεταξύ τους αδερφική σχέση. Επίσης από τη σκηνή φάνηκε ότι η Νταίζη δεν φοβάται τον Στέφανο – θα είναι ο μεγαλύτερος του αντίπαλός του. Και αυτός μάλλον το καταλαβαίνει. Εκείνο το «μακριά από τις δουλειές μου, τους συνεργάτες μου και την Μελίτα» δείχνει πόσο πολύ αγαπάει και νοιάζεται και ανησυχεί για τη Μελίτα του!!
Επιτέλους η ιστορία της κλίκας του Ρούσσου ξεκόλλησε και μαζί με το ποιοι είναι αυτοί οι έξι θα βγουν στην φόρα και τα εγκλήματά τους.
Η Εριέττα αρχίζει να έχει συναισθήματα για τον Στέφανο, ωστόσο κατάλαβε πολύ καλά ότι ο Στέφανος θέλει την Μελίτα. Από δω και πέρα συνεχίζοντας με κάποιον που θέλει άλλη και που το μόνο που τον ενδιαφέρει για το σεξ που έκανε μαζί της είναι ότι αυτή η άλλη το έμαθε, παίρνει τα ρίσκα της και τις ευθύνες της.
Μαρίλια – Λευτέρης: Τι συμβαίνει Μαρίλια;;;;;;;;
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης