Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

+24
anastasia20
JESSIE
Cancoon
sarita
Vaso20
edem4ever
Caroline
ειρηνη7
anna90
evanna
anneliz_333
dadela
$ofi@ loukakos + nora
ebelina2007
a!
loukanorofan
margaret10
FieryRed
Foulitsa
fay66
taradoula
N.L.D.N.M.E
loukitsa
Clarabelle
28 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap36%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 36% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 74
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από JESSIE Δευ Νοε 01, 2010 12:32 pm


Μιά μικρή επισήμανση από μένα : όταν στο τέλος του επεισοδίου ο Στέφανος αναγνώρισε τον πατέρα του στη φωτογραφία με τους έξη, και τον έδειξε στην Εριέττα, είδαμε καθαρά την έκπληξη της Εριέττας, γιατί αυτός που έδειξε σαν πατέρα του, ήταν ο ίδιος που στον εφιάλτη της Εριέττας πυροβολεί τον βιολογικό της πατέρα, και η Εριέττα δεν μπορεί παρά να το θυμάται αυτό... Αρα αν έχει τη βεβαιότητα οτι ο πατέρας του Στέφανου σκότωσε τον αληθινό της πατέρα και η μητέρα του σκότωσε τον θετό της πατέρα, τότε πραγματικά τους χωρίζει αίμα.... Και το να συνεχίζει μαζί του μετά από τέτοια φοβερά γεγονότα, δύο πράγματα μπορεί να σημαίνουν, ή ότι τον έχει ερωτευτεί πραγματικά και τα παραβλέπει, ή ότι έχει σχέδια εναντίον του, άσχετα βεβαια αν ο ίδιος ο Στέφανος δεν ευθύνεται για κανένα από τους δύο φόνους....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Δευ Νοε 01, 2010 2:58 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο το ψηφίζω τέλειο για την τέλεια σκηνή ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα.
Πρώτα πρώτα μετά την συγκλονιστική εξομολόγηση του Στέφανου στη Μελίτα για το πόσο υπολογιστής, σκληρός και συναισθηματικά στεγνός ήταν πριν την γνωρίσει, οπωσδήποτε η Μελίτα κλονίστηκε. Και αν ξεκίνησε όμως να κάνει μια δεύτερη ανάγνωση των γεγονότων υπέρ του Στέφανου αυτήν την φορά, ήρθε το σεξ του Στέφανου με την Εριέττα και την έβγαλε εκτός εαυτού. Είναι δικαιολογημένη να τον αμφισβητεί και να ξεσπά εναντίον του όχι μόνο με φωνές αλλά και χτυπώντας τον μετά από αυτό.
Αλλά και ο Στέφανος δίκιο είχε όταν της είπε ότι δεν είναι ούτε μαζί ούτε παντρεμένοι και δεν δικαιούται να του κάνει σκηνή. Το αποκορύφωμα της όλης σκηνής όμως ήταν εκεί που την αγκάλιασε βίαια και της έλεγε «αφού μ’ αγαπάς». Ο Στέφανος αρνείται να πιστέψει ότι όλα έχουν τελειώσει. Την αγαπά και θέλει να πετύχει να του πει και να του δείξει ότι και εκείνη τον αγαπά το ίδιο!!
Η σκηνή ήταν πολύ σημαντική, γιατί σηματοδοτεί την νέα περίοδο στη σχέση του Στέφανου και της Μελίτας. Καθώς ο καθένας από τους δύο πιστεύει ότι αγάπησε τον άλλον περισσότερο, ότι συνεπώς αδικήθηκε σε αυτήν την σχέση, ότι ακόμα και τώρα που είναι χωρισμένοι συνεχίζει να αδικείται, το πάθος, η ένταση και τα ξεσπάσματα θα φουντώσουν.
Αυτό ήταν εμφανέστατο και στις σκηνές των δύο με τους άλλους ήρωες στο υπόλοιπο επεισόδιο. Η Μελίτα είναι αυστηρή με τους γονείς της και ο Στέφανος επιστρέφει όλο και περισσότερο στον σκοτεινό εαυτό του. Το όλο σκηνικό με στεναχωρεί, γιατί μου αρέσουν σαν ζευγάρι ακριβώς γιατί ο καθένας αποτελεί το αντίδοτο του άλλου αλλά ίσως αυτή η περίοδος των εκρήξεων είναι απαραίτητη για να πετάξουν από τη σχέση τους τα βαρίδια.
Καταπληκτικές ερμηνείες από Σταύρου – Παπά. Ό,τι και να πω είναι λίγο!
Η κίνηση του Νικόλα να βρει νέα δουλειά στην Δάφνη ήταν προσβλητική για την γυναίκα του και αποδεικνύει ότι επί της ουσίας συνεχίζει να μην την εμπιστεύεται. Δηλαδή κάθε φορά που στον χώρο εργασίας της Δάφνης εμφανίζεται νέος ωραίος που της δείχνει συμπάθεια, η Δάφνη θα πρέπει να αλλάζει δουλειά για να μην εξωκοίλει;;;; Έχει δίκιο η Δάφνη που αισθάνθηκε υποτιμημένη.
Έστω και αργά η Νόρα δέχτηκε αυτό που ο Λουκάς της είχε προτείνει εδώ και πόσα επεισόδια: να χωρίσουν τα επαγγελματικά με τα προσωπικά. Σαν σκέψη είναι λογική. Καθώς όμως η Νόρα ήδη έχει αναλάβει την πλευρά Χατζηβασιλείου, το βάρος του διαχωρισμού προσωπικών και επαγγελματικών πέφτει πλέον στον Λουκά.
Η Νταίζη και ο Στέφανος έχουν πάντα πολύ καλές σκηνές. Δυστυχώς είναι το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα του πώς οι γονείς μπορούν να καταστρέψουν τα παιδιά τους και πολύ περισσότερο την μεταξύ τους αδερφική σχέση. Επίσης από τη σκηνή φάνηκε ότι η Νταίζη δεν φοβάται τον Στέφανο – θα είναι ο μεγαλύτερος του αντίπαλός του. Και αυτός μάλλον το καταλαβαίνει. Εκείνο το «μακριά από τις δουλειές μου, τους συνεργάτες μου και την Μελίτα» δείχνει πόσο πολύ αγαπάει και νοιάζεται και ανησυχεί για τη Μελίτα του!!
Επιτέλους η ιστορία της κλίκας του Ρούσσου ξεκόλλησε και μαζί με το ποιοι είναι αυτοί οι έξι θα βγουν στην φόρα και τα εγκλήματά τους.
Η Εριέττα αρχίζει να έχει συναισθήματα για τον Στέφανο, ωστόσο κατάλαβε πολύ καλά ότι ο Στέφανος θέλει την Μελίτα. Από δω και πέρα συνεχίζοντας με κάποιον που θέλει άλλη και που το μόνο που τον ενδιαφέρει για το σεξ που έκανε μαζί της είναι ότι αυτή η άλλη το έμαθε, παίρνει τα ρίσκα της και τις ευθύνες της.
Μαρίλια – Λευτέρης: Τι συμβαίνει Μαρίλια;;;;;;;;



εμενα απο το επεισοδιο αξιζε μονο η σκηνη στεφ-μελ (αλλα για να μην ειμαι οφ εκανα σχολιασμο στο τοπικ του ζευγαριου) και η σκηνη στεφ-εριετας καθως φανηκε ξεκαθαρα τι σημαινε η νυχτα που περασε ο στεφανος με την εριετα....ΤΙΠΟΤΑ....
απο την αλλη οπως ειπες και εσυ η εριετα την εχει ηδη πατησει και κατι μου λεει οτι θα φαει τα μουτρα της....

οσο για τη δαφνη εχω λιγο διαφορετικη αποψη...θεωρω και εγω λανθασμενη την κινηση του νικολα να της προτεινει αλλη δουλεια καθως δεν υπηρχε περιπτωση η δαφνη να το δεχτει...εμμεσα την προσβαλλει...αλλα και εκεινη εχει τραβηξει το σκοινι πολυ....

κατα τ'αλλα με καλυψες απολυτα....
Congrats
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από Cancoon Δευ Νοε 01, 2010 3:19 pm

anastasia20 συμφωνώ ότι η Δάφνη αντέδρασε με ακραίο τρόπο κάποιες φορές στην διάρκεια αυτής της κρίσης που περνάει η σχέση της με τον Νικόλα. Το λάθος του Νικόλα όμως ήταν πολύ μεγάλο. Η έλλειψη εμποστοσύνης που δείχνει προς την γυναίκα του ουσιαστικά αναζωπυρώνει την φωτιά διότι της θυμίζει ότι αυτή τον εμπιστεύτηκε απόλυτα και δεν κράτησε κακία ούτε σε αυτόν ούτε στην Εύα άπαξ και τα ξαναβρήκανε παρά το γεγονός ότι Νικόλας - Εύα την πρόδωσαν με φοβερό τρόπο.
Ισως ο Νικόλας δεν έχει αντιληθεί ακόμα το μέγεθος του προβλήματος και κάνει πρόχειρες κινήσεις για να την προσεγγίσει χωρίς να τις σκέφτεται σε βάθος.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Δευ Νοε 01, 2010 3:24 pm

Cancoon έγραψε:....και δεν κράτησε κακία ούτε σε αυτόν ούτε στην Εύα άπαξ και τα ξαναβρήκανε παρά το γεγονός ότι Νικόλας - Εύα την πρόδωσαν με φοβερό τρόπο.

Αν και δεν είμαι ακόμα σε κανένα στρατόπεδο μεταξύ Δάφνης-Νικόλα, βλέπω οτι δεχόμαστε σαν γεγονός την αντίδραση της Δαφνης στο όλο θέμα Νικόλα-Ευα, αλλα θέλουμε επίσης τρίγωνο με Ευα-Τέρη-Δάφνη (??? Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 103275 ) για να ξεκαθαρίσουν επιτέλους? ( Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 103275 Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 103275 Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 103275 ). Αρα απέναντι στον Νικόλα, δεχόμαστε το παρελθόν-προχωράμε- και κρίνουμε συμπεριφορές, απέναντι στην Ευα όμως, θέλουμε τρίγωνο ....

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 382640
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Δευ Νοε 01, 2010 3:46 pm

Ας σχολιάσω ακι εγω λίγα πράγματα..
Το ψήφισα μέτριο, όχι οτι το άξιζε αλλα έριξα τρελό γέλιο...

Το οτι χαντακώνουν τα ζευγάρια γνωστό, άλλωστε κάπως πρέπει να τραβήξουν και το κοινό, γιατί με απόλυτους ίντριγκες και διαμάντια δεν πάει η ιστοριούλα.. Χωρισμός για Δάφνη Νικόλα, επανασυνδεση για Νόρα και ΛΟοκά χωρίς ένα φιλί.. Καλά πάμε..
Να πω εδω οτι συμφωνώ στο οτι η Δάφνη δεν θέλει να παρατησει τη δουλειά.. Ο Λευτέρης όσο απίστευτο και αν είναι σαν εργοδότης έδειξε ΤΗΝ κατανόηση.. Δεν τον παρατάς στα κρύα του λουτρου.. τα χτυπήματα κάτω απο τη μέση και απ τις δύο πλευρές με ξενέρωσαν.. Θυμόμαστε ολονών τα λάθη πλην των ευνουμένων και ο νοών νοείτω...
Σημείωση: στα τελευταία επεισόδια παρουσιάζεται λίγο κάπως ο Λουκάς ή είναι ιδέα μου?
Τα αδερφάκια μ αρέσανε.. Τελικά ο Σταυρου δεν βαριθεται γενκώς, βαριέται μαλλον οταν δεν τον εμπνέει η σκηνή, ή ο/η παρτενερ τι να πω.. Με την Πολυχρονίδη άντως έδεσαν καλά, και η Νταιζούλα ακόμα μου άρεσε... Οσο και αν με εκνευρίζει το να βγαίνει απο πάνω μ αυτόν τον τρόπο της πάει...
Το θεατρο του παραλόγου στο γραφείο του Ρούσσου αν και δοκιμασμένο πολλάκις μου άρεσε.. Γέλασα με την Αμαλία και τη βαλιτσούλα και το Νικόλα που ρωτησε "ενοχλώ?"Και μετά έβγαλε και το καπέλο στην Αμαλία παρ'όλο που μίλαγε για άλλο θέμα..συννενόηση οτι να ναι!!Μπράβο στους τεσσερίς τους!!
Τετραγωνάκι με μάνα, κόρη και θεία για τα μάτια του μπισκοτακίου μου προκαλεί αναγούλα και απανωτές συσπάσεις.. θα σκάσει το στομάχι μου λεμε, σοβαρευτείτε!
Πατσοζύγαρο, εκνευρίζομαι γιατι βάζουν ωραία μουσική στις σκηνες τους και δεν πάει το χέρι μου στο mute.. Επίτηδες το κάνουν?
Στεφανος-Εριέττα μ'αρέσουν φυσικά αλλά πιο πολύ μ'άρεσε ο κύριος που δεν τον ενδιαφέρει αν πληγωθηκε η απόλυτη αγαπημένη αλλά το οτι βγήκε ψέυτης... lmao
ΛουκαΝοράκια σε αμηχανία..αναμένω τα καλύτερα...
Το καλύτερο σημείο του επεισοδίου όμως ηταν η σκηνή Στέφανου Μελίτας.. Υποτιμάνε τη νουμοσύνη μου θέλωντας να μου περάσουν αυτον τον έρωτα ως απόλυτο και λοιπές αηδίες.. Ο κύριος δεν αρνήθηκε τίποτα, τα πε μες στη μάπα στο Μελιτάκι, και μαλιστα απόρησε κιόλας.."Οταν λες κοιμαμαι τι εννοεις?" lmao Θυμάμαι την καίλα του να μην μάθει κάτι η Ευα και πληγωθει, την απόλυτη ούτε που την προστάτεψε...
Πόσο γελοίος?? Μελιτάκι πες αλεύρι, καινούριο άδεισμα σε γυρεύει... Ούτε παντρεμένοι είστε ούτε είστε μαζι, κόψ τις ζήλειες γιατι γίνεσαι γελοία.. Ο απόλυτος έρωτας έλαμψε ξανά λέμε.. αντε πάλι καλά που τελειώσαμε να γλιτωσουμε και απο την έλλειψη χημείας και απο την παρωδία που ζούμε ενα χρόνο.. και ψιτ.. μόνο ο Λουκάς σκονταφτει..μην τα ισοπεδωνουμε όλα..
Πάντως εχω να πω οτι αν τελικά ο Στεφανος με τη Μελίτα στο τέλος μείνουν μαζί, που δεν το κοβω αλλά λέμε τωρα, θα είναι το πιο αποτυχημένο love story ever και με τη βούλα, προσωπική γνώμη για να μην πέσει κανείς να με φάει.. Ηδη ξεκίνησε ως αποτυχημενο χωρίς ιστρία χημεία και γενικά τα συστατικά που χρειάζονται για μια ερωτική ισοτρία, αν μετά απο τόσα κρεβάτια μείνουν και μαζί θα είναι πολλά τα γέλια.. Κρίμα για τους φαν που έχουν προσδοκιες...

Πάντως το ορίτζιναλ λαμόγιο που όλοι αγαπήσαμε δεν άνοιγε το παντελόνι του τοσο συχνά, και συγκεκριμένα μετά την τελευταία φορά με τη Μελίτα δεν το άνοιξε ξανά.. Που σαι ρε Μάνοοοοοο? Snif
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Δευ Νοε 01, 2010 3:54 pm

Γενικά καλό το επεισόδιο!!!! Ειδικά για τη σκηνή στο γραφείο του Πέτρου...!!!! Πρέπει να με άκουσε όλο το χωριο από τα γέλια....!!! Εδωσαν ρέστα... Penguin
Αλλα Αμαλίτσα μου μετά με στεναχόρησες....ε όχι και τα κλειδία πίσω από την πόρτα...... TutTut Ελεος δεν θα αντέξω να δω να χωρίζουν οι Τιτανομέγιστοι...!!!!!
Δάφνη-Νικόλας¨Τι θα γίνει ρε παιδιά....?????????
Λουκάς-Νόρα: Χάρηκα που τα ξαναβρήκαν γιατί με είχε κουράσει αφάνταστα αυτή η ιστορία....και έτσι να διαχορίζουμε τα επαγγελματικά με τα επαγγελματικά πολύ καλά τα είπε ο Λουκάς χωρίσαμε τα γραφεία μας και ενώσαμε τα κρεβάτια μας....!!!!
Αυτά....Περιμένω να δω και το σημερινό Φιλιά.... Flkia
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Δευ Νοε 01, 2010 5:01 pm

Foulitsa έγραψε:Ας σχολιάσω ακι εγω λίγα πράγματα..
Το ψήφισα μέτριο, όχι οτι το άξιζε αλλα έριξα τρελό γέλιο...

Το οτι χαντακώνουν τα ζευγάρια γνωστό, άλλωστε κάπως πρέπει να τραβήξουν και το κοινό, γιατί με απόλυτους ίντριγκες και διαμάντια δεν πάει η ιστοριούλα.. Χωρισμός για Δάφνη Νικόλα, επανασυνδεση για Νόρα και ΛΟοκά χωρίς ένα φιλί.. Καλά πάμε..
Να πω εδω οτι συμφωνώ στο οτι η Δάφνη δεν θέλει να παρατησει τη δουλειά.. Ο Λευτέρης όσο απίστευτο και αν είναι σαν εργοδότης έδειξε ΤΗΝ κατανόηση.. Δεν τον παρατάς στα κρύα του λουτρου.. τα χτυπήματα κάτω απο τη μέση και απ τις δύο πλευρές με ξενέρωσαν.. Θυμόμαστε ολονών τα λάθη πλην των ευνουμένων και ο νοών νοείτω...
Σημείωση: στα τελευταία επεισόδια παρουσιάζεται λίγο κάπως ο Λουκάς ή είναι ιδέα μου?
Τα αδερφάκια μ αρέσανε.. Τελικά ο Σταυρου δεν βαριθεται γενκώς, βαριέται μαλλον οταν δεν τον εμπνέει η σκηνή, ή ο/η παρτενερ τι να πω.. Με την Πολυχρονίδη άντως έδεσαν καλά, και η Νταιζούλα ακόμα μου άρεσε... Οσο και αν με εκνευρίζει το να βγαίνει απο πάνω μ αυτόν τον τρόπο της πάει...
Το θεατρο του παραλόγου στο γραφείο του Ρούσσου αν και δοκιμασμένο πολλάκις μου άρεσε.. Γέλασα με την Αμαλία και τη βαλιτσούλα και το Νικόλα που ρωτησε "ενοχλώ?"Και μετά έβγαλε και το καπέλο στην Αμαλία παρ'όλο που μίλαγε για άλλο θέμα..συννενόηση οτι να ναι!!Μπράβο στους τεσσερίς τους!!
Τετραγωνάκι με μάνα, κόρη και θεία για τα μάτια του μπισκοτακίου μου προκαλεί αναγούλα και απανωτές συσπάσεις.. θα σκάσει το στομάχι μου λεμε, σοβαρευτείτε!
Πατσοζύγαρο, εκνευρίζομαι γιατι βάζουν ωραία μουσική στις σκηνες τους και δεν πάει το χέρι μου στο mute.. Επίτηδες το κάνουν?
Στεφανος-Εριέττα μ'αρέσουν φυσικά αλλά πιο πολύ μ'άρεσε ο κύριος που δεν τον ενδιαφέρει αν πληγωθηκε η απόλυτη αγαπημένη αλλά το οτι βγήκε ψέυτης... lmao
ΛουκαΝοράκια σε αμηχανία..αναμένω τα καλύτερα...
Το καλύτερο σημείο του επεισοδίου όμως ηταν η σκηνή Στέφανου Μελίτας.. Υποτιμάνε τη νουμοσύνη μου θέλωντας να μου περάσουν αυτον τον έρωτα ως απόλυτο και λοιπές αηδίες.. Ο κύριος δεν αρνήθηκε τίποτα, τα πε μες στη μάπα στο Μελιτάκι, και μαλιστα απόρησε κιόλας.."Οταν λες κοιμαμαι τι εννοεις?" lmao Θυμάμαι την καίλα του να μην μάθει κάτι η Ευα και πληγωθει, την απόλυτη ούτε που την προστάτεψε...
Πόσο γελοίος?? Μελιτάκι πες αλεύρι, καινούριο άδεισμα σε γυρεύει... Ούτε παντρεμένοι είστε ούτε είστε μαζι, κόψ τις ζήλειες γιατι γίνεσαι γελοία.. Ο απόλυτος έρωτας έλαμψε ξανά λέμε.. αντε πάλι καλά που τελειώσαμε να γλιτωσουμε και απο την έλλειψη χημείας και απο την παρωδία που ζούμε ενα χρόνο.. και ψιτ.. μόνο ο Λουκάς σκονταφτει..μην τα ισοπεδωνουμε όλα..
Πάντως εχω να πω οτι αν τελικά ο Στεφανος με τη Μελίτα στο τέλος μείνουν μαζί, που δεν το κοβω αλλά λέμε τωρα, θα είναι το πιο αποτυχημένο love story ever και με τη βούλα, προσωπική γνώμη για να μην πέσει κανείς να με φάει.. Ηδη ξεκίνησε ως αποτυχημενο χωρίς ιστρία χημεία και γενικά τα συστατικά που χρειάζονται για μια ερωτική ισοτρία, αν μετά απο τόσα κρεβάτια μείνουν και μαζί θα είναι πολλά τα γέλια.. Κρίμα για τους φαν που έχουν προσδοκιες...

Πάντως το ορίτζιναλ λαμόγιο που όλοι αγαπήσαμε δεν άνοιγε το παντελόνι του τοσο συχνά, και συγκεκριμένα μετά την τελευταία φορά με τη Μελίτα δεν το άνοιξε ξανά.. Που σαι ρε Μάνοοοοοο? Snif



Mε κάλυψες πλήρως!!!! oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από elenp Δευ Νοε 01, 2010 5:20 pm

Το επεισόδιο είχε κάποιες σκηνές πάρα πολύ καλές και κάποιες άλλες απλά καλές.
Μου άρεσαν οι σκηνές με Λουκά και Νόρα αν και πολύ μικρές, ήταν πάρα πολύ καλές. Μου άρεσε επίσης και η σκηνή στον γραφείο του Ρούσσου με Πέτρο - Αμαλία - Λουκά - Νικόλα να είναι καταπληκτικοί! Κατά τ' αλλα η Δάφνη ακόμα κάνει πείσματα και η Εύα πήγε στον γυμναστήριο με την Μαρίλια όπου εκείνη γοητεύτηκε και αυτή από τον γυμναστή! Δεν νομίζω να έχουν βέβαια και αντιζηλίες γι' αυτό.
Γενικά ένα επεισόδιο που είχε κάποιες ωραίες σκηνές αλλά δεν ήταν και τόσο ωραίο. Το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 429 - Ημερομηνία 29-10-2010

Δημοσίευση από loukitsa Δευ Νοε 01, 2010 6:33 pm

Foulitsa έγραψε:Ας σχολιάσω ακι εγω λίγα πράγματα..
Το ψήφισα μέτριο, όχι οτι το άξιζε αλλα έριξα τρελό γέλιο...

Το οτι χαντακώνουν τα ζευγάρια γνωστό, άλλωστε κάπως πρέπει να τραβήξουν και το κοινό, γιατί με απόλυτους ίντριγκες και διαμάντια δεν πάει η ιστοριούλα.. Χωρισμός για Δάφνη Νικόλα, επανασυνδεση για Νόρα και ΛΟοκά χωρίς ένα φιλί.. Καλά πάμε..
Να πω εδω οτι συμφωνώ στο οτι η Δάφνη δεν θέλει να παρατησει τη δουλειά.. Ο Λευτέρης όσο απίστευτο και αν είναι σαν εργοδότης έδειξε ΤΗΝ κατανόηση.. Δεν τον παρατάς στα κρύα του λουτρου.. τα χτυπήματα κάτω απο τη μέση και απ τις δύο πλευρές με ξενέρωσαν.. Θυμόμαστε ολονών τα λάθη πλην των ευνουμένων και ο νοών νοείτω...
Σημείωση: στα τελευταία επεισόδια παρουσιάζεται λίγο κάπως ο Λουκάς ή είναι ιδέα μου?
Τα αδερφάκια μ αρέσανε.. Τελικά ο Σταυρου δεν βαριθεται γενκώς, βαριέται μαλλον οταν δεν τον εμπνέει η σκηνή, ή ο/η παρτενερ τι να πω.. Με την Πολυχρονίδη άντως έδεσαν καλά, και η Νταιζούλα ακόμα μου άρεσε... Οσο και αν με εκνευρίζει το να βγαίνει απο πάνω μ αυτόν τον τρόπο της πάει...
Το θεατρο του παραλόγου στο γραφείο του Ρούσσου αν και δοκιμασμένο πολλάκις μου άρεσε.. Γέλασα με την Αμαλία και τη βαλιτσούλα και το Νικόλα που ρωτησε "ενοχλώ?"Και μετά έβγαλε και το καπέλο στην Αμαλία παρ'όλο που μίλαγε για άλλο θέμα..συννενόηση οτι να ναι!!Μπράβο στους τεσσερίς τους!!
Τετραγωνάκι με μάνα, κόρη και θεία για τα μάτια του μπισκοτακίου μου προκαλεί αναγούλα και απανωτές συσπάσεις.. θα σκάσει το στομάχι μου λεμε, σοβαρευτείτε!
Πατσοζύγαρο, εκνευρίζομαι γιατι βάζουν ωραία μουσική στις σκηνες τους και δεν πάει το χέρι μου στο mute.. Επίτηδες το κάνουν?
Στεφανος-Εριέττα μ'αρέσουν φυσικά αλλά πιο πολύ μ'άρεσε ο κύριος που δεν τον ενδιαφέρει αν πληγωθηκε η απόλυτη αγαπημένη αλλά το οτι βγήκε ψέυτης... lmao
ΛουκαΝοράκια σε αμηχανία..αναμένω τα καλύτερα...
Το καλύτερο σημείο του επεισοδίου όμως ηταν η σκηνή Στέφανου Μελίτας.. Υποτιμάνε τη νουμοσύνη μου θέλωντας να μου περάσουν αυτον τον έρωτα ως απόλυτο και λοιπές αηδίες.. Ο κύριος δεν αρνήθηκε τίποτα, τα πε μες στη μάπα στο Μελιτάκι, και μαλιστα απόρησε κιόλας.."Οταν λες κοιμαμαι τι εννοεις?" lmao Θυμάμαι την καίλα του να μην μάθει κάτι η Ευα και πληγωθει, την απόλυτη ούτε που την προστάτεψε...
Πόσο γελοίος?? Μελιτάκι πες αλεύρι, καινούριο άδεισμα σε γυρεύει... Ούτε παντρεμένοι είστε ούτε είστε μαζι, κόψ τις ζήλειες γιατι γίνεσαι γελοία.. Ο απόλυτος έρωτας έλαμψε ξανά λέμε.. αντε πάλι καλά που τελειώσαμε να γλιτωσουμε και απο την έλλειψη χημείας και απο την παρωδία που ζούμε ενα χρόνο.. και ψιτ.. μόνο ο Λουκάς σκονταφτει..μην τα ισοπεδωνουμε όλα..
Πάντως εχω να πω οτι αν τελικά ο Στεφανος με τη Μελίτα στο τέλος μείνουν μαζί, που δεν το κοβω αλλά λέμε τωρα, θα είναι το πιο αποτυχημένο love story ever και με τη βούλα, προσωπική γνώμη για να μην πέσει κανείς να με φάει.. Ηδη ξεκίνησε ως αποτυχημενο χωρίς ιστρία χημεία και γενικά τα συστατικά που χρειάζονται για μια ερωτική ισοτρία, αν μετά απο τόσα κρεβάτια μείνουν και μαζί θα είναι πολλά τα γέλια.. Κρίμα για τους φαν που έχουν προσδοκιες...

Πάντως το ορίτζιναλ λαμόγιο που όλοι αγαπήσαμε δεν άνοιγε το παντελόνι του τοσο συχνά, και συγκεκριμένα μετά την τελευταία φορά με τη Μελίτα δεν το άνοιξε ξανά.. Που σαι ρε Μάνοοοοοο? Snif



Και μενα με βρισκεις συμφωνη! soutien
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης