Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

+34
ebelina2007
margaret10
nora_oscar
evanna
ειρηνη7
nefelik
diam rena
Cancoon
sifantid
verile_mistika
katie007
stephanos13
soso
loukitsa
katerina--noraloukakos
anna-maria
tzibirdika
JESSIE
Antigoni!
DESPOINA
anastasia20
MARINAKI_AGAPI_97
st@cy
Καρ-Mik
Foulitsa
fay
$ofi@ loukakos + nora
edem4ever
Mikaella
ioannaa
FieryRed
Morena
KatsaroYpotheto
Clarabelle
38 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap40%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 40% 
[ 29 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap37%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 37% 
[ 27 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap5%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 5% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap1%Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 73
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από giouli_edem Παρ Νοε 05, 2010 4:58 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ, αν και πλέον τα επεισόδια είναι …. άστα να πάνε …

Ο Στέφανος και η Εριέττα μου αρέσουν γενικώς μαζί. Την Εριέττα δεν την βρήκα καθόλου «κάπως» που του ζήτησε να μείνει, ήθελε απλά δίπλα της τον πιο κοντινό της άνθρωπο αυτή την περίοδο για να νιώσει ασφάλεια και ζεστασιά. Πού είναι το επιλήψιμο, και ο Στέφανος ελεύθερος άνθρωπος δεν είναι ? Και το πρωί δεν της είπε ότι το ήθελαν και οι δύο ? Αν δεν το ήθελε ο κύριος δε θα έμενε, κανείς δεν του έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό… Και το πρωί για μένα δείχνει ανωτερότητα από τη μεριά της Εριέττας να τον ρωτάει για τη Μελίτα. Δείχνει συνειδητοποιημένη και ακομπλεξάριστη. Και εσύ Στέφανε αγόρι μου, ξεκόλλα πια από το μαλλιαρό κατσίκι ! Όχι τίποτα άλλο, λυπηθείτε μας με αυτά τα άθλια flashback ! Δεν έχω και άλλες ωτοασπίδες στο σπίτι ! xoxo

Ο Λουκάς και η Νόρα είχαν μια πάρα πολύ όμορφη σκηνή στο κρεβάτι το βράδυ και στο πρωινό ξύπνημα, ήταν το ζευγάρι που είχαμε συνηθίσει με ναζάκια από τη Νόρα και «σκισίματα» και αστειάκια από το Λουκάκο … ^^ Αλλά όλο αυτό με τη σχέση τους το έχουν παραξηλώσει οι σεναριογράφοι ! Συμφωνώ με τη συμφορουμίτισσα margaret10 που είπε ότι το γραφείο του Ρούσσου αναλαμβάνει την Αντιγόνη, όχι ο Λουκάς !! Για ποιο λόγο να μην του πει η Νόρα το ομορφότερο πράγμα που θα μπορούσε να τους συμβεί ? … Βέβαια και ο Λουκάς θα μπορούσε να παραιτηθεί, αλλά λογικά τον φοβίζει αυτό και για μένα ντρέπεται και το Ρούσσο με το να έφευγε και πάλι από τη δουλειά … Ξεκαθαρίζω ότι και βέβαια δεν είμαι με το μέρος του Λουκά ως προς την υπεράσπιση της Αντιγόνης, αλλά ούτε και με το μέρος της Νόρας στο να του αποκρύψει την αλήθεια για την εγκυμοσύνη …

Τώρα όσον αφορά μόνο τη Νόρα, με έχει ξενερώσει τόοοοοοσο πολύ ειδικά στο θέμα Μελίτα !! Τόσο εύκολα ξεχνάει δηλαδή τι έκανε στην παιδική της φίλη, τόσο εύκολα ξεχνάει το «να πάτε να κόψετε το λαιμό σας» ??? Όχι μόνο της προσφέρει δουλειά, αλλά αυτό που χτες με εξόργισε πραγματικά ήταν ότι στο πρώτο άτομο που θα έλεγε τα νέα θα ήταν η Μελίτα αν η άλλη δεν ήταν στην κοσμάρα της !!!
Μα στη Μελίτα ???? ainta
Μου άρεσε πάρα πολύ όταν έμαθε για την εγκυμοσύνη, αλλά δε μπορώ να τη δικαιολογήσω σε κάποια πράγματα …

Πρώτη φορά που μου άρεσε σκηνή Μπέλλου Νταίζης ! Το πόσο ευχαριστήθηκα το Μπέλλο να της παίρνει το δικό της πιάτο και να αρχίσει να τρώει για να μη φάει πάλι το δηλητηριασμένο, δε λέγεται !! Και μετά να της λέει για το άλλο πιάτο «Εσύ γιατί δεν τρως???» xoxo
Όσον αφορά τον αδερφό του Μπέλλου που ακούμε συχνά πυκνά, Λευτεράκη πες αλεύρι, ο αδερφούλης σε γυρεύει …
Και το άλλο που άξιζε για μένα στη σκηνή ήταν το υπέροχο χαμόγελο της κυρίας Πολυχρονίδη !
Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Fbf1da6f

Έχω πει πόοοοοοσο πολύ θέλω το θεϊκό δαχτυλίδι της ?? Το θέλω, Το θέλω, Το θέλω !!

Ο Γιαννακό μου άρεσε για άλλη μια φορά πάρα πολύ !! Του πάει το μεθυσμένο …
Χώσε μπουκέτο στον άπλυτο Νικολάκη ΧΩΣΕ !!! Αλλά ο συνειρμός ότι τον έστειλε η Δάφνη εκεί τον Λευτέρη που κολλάει ? Μπορεί να είμαι φουλ team Νικόλας, αλλά έχει και αυτός τα παράλογα του …
Ο υπεράνω Μπισκοτάκιας δε την άλλη μέρα στην Δάφνη δεν μπορώ να καταλάβω τι παιχνιδάκι παίζει … Το να είναι τόοοοσο καλός πια δε μπορώ να το πιστέψω με τίποτα …

Ευάρα με Νόρα πάνω από το μπεμπάκο με λιώσανε … inlove Την κουβέντα για τη Μελίτα δεν τη σχολιάζω …

Η Δαφνούλα πήγε και στο σύζυγο να ουρλιάξει για τη μπουνίτσα στο αφεντικούλη και θυμήθηκε ό,τι είχε μέσα της και ήθελε να το σούρει στο Νικόλα από καιρό !
Αν το είχες μέσα σου να σε τρώει Δαφνούλα μου ας μην τον συγχωρούσες ! Και ας μη δεχόσουν τα τριαντάφυλλα από το αφεντικό αν δεν ήθελες να δώσεις αφορμές ! Καλά, την έχετε κάψει από καιρό τη Δάφνη … Και στην Εύα λέει μισόλογα …
Άρα πώς να μην την υποστηρίξει μετά η Εύα στο Νικόλα όταν δεν ξέρει ? !

Το Μελιτόνι το είδαμε και μια φορά χαρωπή νοικοκυρά να μαζεύει πλυμένα ρούχα ! Α ρε κατακαημένο Νεφελάκι, τόσο καιρό δεν έπλενε η μανούλα ? … χαχαχαχαχα
Δέχτηκε λοιπόν την πρόταση της Νόρας, έκαναν φιλική αγκαλίτσα vomit πέταξε τα βυζόν φόρα παρτίδα, και πήγε να στρογγυλοκαθίσει στη θέση του Λουκά …
Και η καημένη η σπουδαγμένη έπεσε αμέσως στα βαθιά …. Δεν κατάλαβε ποιο τηλέφωνο χτυπούσε, έψαχνε τα μπλοκ να δει που θα σημειώσει … Και για να βρει το μπλοκ έκανε σαν κατσίκι από χαρά … Για να σημειώσει τι ? Ο Λουκάς πελάτης ήταν και έπρεπε να σημειώσει τα λόγια του ??
Και το άπειρο κοριτσάκι όταν πέρασε από το γραφείο η σοβαρότερη πελάτισσα της Νόρας, φρόντισε να βγάλει τα κολλήματά της προς τα έξω και να την αντιμετωπίσει με υφάκι !! Εριέττα θεά !

Άντε Μελιτόνι, με γεια η προαγωγή βρε !!! xoxo

Ο Νικολάκης πάλι, στο ιατρείο ήταν κόντρα ξουρισμένος, όταν πήγε από το Λουκά είχε γενάκι ! Πώς μακραίνουν έτσι τα γένια σε αυτή τη σειρά βρε παιδί μου ! sisi
Πήγε λοιπόν από το Λουκά, σκάει και η Αμαλί και δένει το γλυκό ! Αρχίζει τα κουλά της και μετά σνομπάρει και τη δουλίτσα της κορούλας ! Μπάστα ρε Αμαλία, ποια είναι η δική ΣΟΥ κόρη δηλαδή που έπρεπε να την κάνουν και πρόεδρο σε καμιά πολυεθνική ???
Α! και μετά στο ιατρείο του Νικόλα που πήγε η Εύα ήταν πάλι ξυρισμένος ! χαχαχαχα

Ο Ρούσσος πέταξε τη βόμβα στο Λουκά και τον άφησε σύξυλο ! Θα μπορούσε να τον απαλλάξει από την υπόθεση πιστεύω … Δε μου αρέσει που τον έφερε σε τόσο δύσκολη θέση, τον είδε χάλια αλλά τίποτα … Αλλά βέβαια, όταν ο Λουκάς έκανε την ερώτηση κλειδί δεν είχε τι να απαντήσει …

Νταίζη και Αντιγόνη έχω βαρεθεί πια τα ίδια και τα ίδια ! Και βάλτε στην κυρία Πολυχρονίδη κανένα ρουχαλάκι που να μην την παχαίνει τόσο ! ΕΛΕΟΣ ! Νέα κοπέλα είναι …
Τι εννοεί καλέ η Αντιγόνη ότι θα κάνει για τη Νταίζη ότι δεν έχει κάνει τόσα χρόνια ?

Και κλείνει με σκηνή από τα Λουκανοράκια που μας τα χαλάει όλα … Εκεί που όλοι περιμέναμε τη μπέμπα σαν το ομορφότερο γεγονός που θα μπορούσαμε να ζήσουμε με αυτούς τους δύο, μπαίνει μπροστά η δουλειά και διαλύονται όλα …

Ανυπομονώ για τη χαρά της Εύας στο σημερινό επεισόδιο αλλά γενικώς δηλώνω απογοητευμένη …. Siga...
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από edem4ever Παρ Νοε 05, 2010 5:17 pm

"Φυσικη: Μελετη της κινησης των σωματων"


"Κατακορυφη βολη - Ελευθερη πτωση"

Το σωμα -στην περιπτωση μας η γραφουσα- εκτοξευεται απο το εδαφος... Η ερωτικη σκηνη Νορας Λουκα ηταν απιστευτα γλυκια και μαντεψτε, μου αρεσε παααρα πολυ! inlove Ενταξει εχεις ιδεα -σιγα την ιδεα- θα την ακουσουμε αργοτερα τωρα σιλανς!
.... αρχιζει να ανεβαινει με ελλατουμενη ταχυτητα! Τρελο γελιο με το πρωινο και τα παπουτσια της Νορας να εκτοξευονται, ειχε και στοχο! Θα συμφωνησω με τον τουριστα μας τα περσινα επρεπε να πεταξει! sisi
.... φτανει στο ψηλοτερο δυνατο σημειο με μεγιστη δυναμικη και μηδενικη ταχυτητα! Η Νορα ειναι Εγκυοοοοοοος! Χοροπηδαγα συγκινουμουν, ολα μαζι! Η Νορα και κατ'επεκταση η Αντιγονη με εντυπωσιασε για αλλη μια φορα με την εκφραστικοτητα της : respect : Η σκηνουλα στο παγκακι ηταν πολυ γλυκια και θα ηθελα να δω την Νορα που χαϊδευε την κοιλιτσα της, χαθηκε ενα ανοιχτο πλανο; Στην ολη εκδηλωση της ευτυχιας της Νορας μου αρεσε και στο γραφειο που απευθυνθηκε στο Λουκα.... "Που εισαι Λουκακο μου!"
.... φυσικα οτι ανεβαινει κατεβαινει οποτε αρχιζει η πτωση! Οταν η Νορα σταματαει τη Μελιτα για να της πει τα νεα... Μην τολμησεις... Αυτο μας ελειπε να το μαθει πρωτη η Μελιτα...
.... στην πτωση η ταχυτητα ειναι επιταχυνομενη! Ο Ρουσσος ειπε τα μαντατα στο Λουκα και ο Λουκας αντεδρασε οπως περιμενα και οπως ηθελα να αντιδρασει. Προς στιγμην βεβαια, μεχρι να παει ο ρουσσος στο γραφειο ειχα φρικαρει λιγο αλλα παλι καλα το σωσαμε... Πιστευω οτι μπορουσε να επιμεινει στην απαλλαγη του απο την υποθεση αλλα κατι μου λεει οτι ο Ρουσσος τον θελει στη δικη...
... οσο πιο ψηλα φτανει το σωμα τοσο μεγαλυτερη θα ειναι η ταχυτητα του τη στιγμη της συγκρουσης με το εδαφος...! Δυο τα δυσαρεστα και ενα το ευχαριστο, για μενα το ευχαριστο ειναι το μονο που εχει σημασια... Τι εγινε παιδια δεν σας εχουν πει οτι η κυριες προηγουνται, γιατι για αλλη μια φορα επρεπε να πεταξει ο Λουκας τη βομβα; ΓΙΑΤΙ;
.... Κρουση..... Δεν του το ειπε... Μια χαρα ολοκληρη δεν μπορουμε να παρουμε, ΓΙΑΤΙ; Το καταλαβαμε μας την εχετε στημενη, αλλα δεν γινοταν να χαρουμε ενα επεισοδιο με το που μας δωσατε το γλυκο μας το πηρατε πισω, ουτε δαχτυλακι δεν προλαβαμε να βαλουμε, ετσι να παρουμε μια γευση.... (( ((


"Ομαλη επιταχυνομενη"

Χωρις αρχικη ταχυτητα.... Απο το πουθενα αρχιζει το σωμα -η σχεση Δαφνης Νικολα- να επιταχυνει, το προβλημα ειναι οτι κατευθυνεται σε τοιχο! Δυναμη επιταχυνσης σαφως ο Λευτερης... Go Νικολα Go!!! Opados Μα ακους τον πρωτο ασχετο να σου λεει οτι ξερει καλυτερα τη γυναικα σου τι να κανεις;; BlackEye Ειδε η Δαφνη το Λευτερη και ανησυχησε... Ο αλλος το επαιξε κυριος και δεν ηθελα να της πει αλλα μια χαρα τα "ξερασε" ολα και πηγε η κυρια στο Νικολα για να κανει σκηνη! Δαφνη μαζεψου! Η Ευα προσπαθει να βρει λυσεις αλλα ξερει μισες αληθειες, το ιδιο και ο Λουκας... Την λυση της Αμαλιας δεν την σχολιαζω, την μεταφραζω απλα ως την σποντα της ημερας! sisi


"Ταλαντωση"

Το σωμα -ο Στεφανος- κανει περιοδικη κινηση αναμεσα σε δυο ακραιες θεσεις! Οι θεσεις αλλαζουν ονομασια εννιοτε αλλα ειναι παντα δυο! Τωρα ειπε να παρηγορισει την Εριεττα, ησυχασε τη συνειδηση του σκεφτομενος οτι η Μελιτα τον εδιωξε και συνεχιζει ακαθεκτος! Τωρα τι γινεται με τις ακραιες θεσεις, η Ευα δεν εχει προβλημα να δουλεψει η Μελιτα στη Νορα, να χαρω εγω ιδεες το Νορακι, η Εριεττα ζηταει συγγνωμη και η Μελιτα αντιμετωπιζει με ειρωνια τη καλυτερη μας πελατισσα! gibbs


"Ευθυγραμμη ομαλη"

Γραφικη παρασταση, ευθεια γραμμη! Οπως το εγκεφαλογραφημα του Μπελλου! Ξεκαρδιστηκα με την Νταιζη και ειδικα με το υφος της οταν της πηρε το πιατο ο Μητσος! lmao Ενα σπυρι ρυζι, μην τρεχουμε κιολας.... Τσιμπησε παντως το Νταιζουλινι και πηγε στη μαμα για μετρητο!


"Ακινησια"

Ενα σωμα μπορει να εχει μηδενικη ταχυτητα! Η Μελιτα βρηκε δουλεια και συσκευαζει εσωρουχα αλλα δεν το λεει στον κοσμο! Τη δουλεια που της προσφερε η Νορα την δεχτηκε εννοειται! Το μονο που αρεσε στην ολη υποθεση ηταν το υφος της Μελιτας οταν μπηκε στο γραφειο και δαγκωνωταν! sisi Και η αντιδραση του Λουκα οταν σηκωσε το τηλεφωνο!
Τωρα να πω καμια κουβεντα για την Αμαλια που δεν της αρεσε η θεση γραμματεως στο γραφειο της Νορας ή θα κανω εχθρο μου τη Βασω; zip


"Πολυ καλο" απο μενα! Περιμενα πως και πως το γλυκο και μου το πηραν απο το στομα, και πολλα ειναι! Siga...
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από evanna Παρ Νοε 05, 2010 5:20 pm

Γιουλη με το υπερδιπλο σεντονακι και Γιαννα με τον κλασσικα πρωτοτυπο σχολιασμο δωσατε ρεστα! : respect : : respect : : respect :
Συμφωνωωωωωωωωωωω! oscar
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από elenp Παρ Νοε 05, 2010 5:57 pm

Το επεισόδιο ήταν ένα από τα καλύτερα για φέτος κατ' εμέ.

Ο Στέφανος με την Εριέττα ξαναήρθαν κοντά και μου αρέσουν όλο και πιο πολύ μαζί. Νομίζω ότι και οι δύο είναι πληγωμένοι. Αυτό τους κάνει να καταλάβουν ο ένας ότι θέλει τον άλλον και βγαίνει ένα πολύ τρυφερό πρόσωπο και από τους δύο που μου αρέσει. Ο Στέφανος δεν νομίζω τελικά ότι υπήρξε πραγματικά ερωτευμένος με την Μελίτα. Και πρίν βέβαια αυτό πίστευα αλλά τώρα είναι ακόμα πιο προφανές. Δεν μπορεί από την μία να έχει πληγωθεί τόσο από τον έρωτά του και από την άλλη μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα να κάνει έρωτα με μία άλλη γυναίκα και μάλιστα χωρίς να το έχει μετανιώσει, μιας και μόνος του είπε ότι το ήθελαν και οι δύο. Μου αρέσουν πολύ.
Λουκάς και Νόρα έβγαλαν αυτό το γλυκό και παιχνιδιάρικο στυλ που τους έχουμε συνηθίσει και που μας αρέσει τόσο. Τους πάει πολύ και δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να τους κάνετε και αυτούς να μαλώνουν πάλι! Μια χαρά είναι έτσι. Αφήστε και ένα ζευγάρι χωρίς να έχει εντάσεις και τσακωμούς. Άν και μικρή, τέλεια σκηνή.
Νταίζη και Μπέλλο βαριέμαι να σχολιάζω, δεν υπόθηκε εξάλλου και κάτι ιδιαίτερο. Ο Μπέλλος έχει καταλάβει το σχέδιο της Νταίζης και προσπαθεί να την αφήσει χωρίς λεφτά.
Ο Νικόλας μόλις είδε τον Λευτέρη να μπαίνει στο μπαρ αρπάχτηκε αμέσως. Και εγώ με τον Νικόλα είμαι και θέλω να τα βρει με την Δάφνη, αλλά εδώ που τα λέμε ο Λευτέρης δεν τον προκάλεσε καθόλου και ακόμα και όταν τον χτύπησε δεν ανταπέδωσε. Μου άρεσε και των δύο η στάση. Δηλ. και ο Νικόλας μου άρεσε που έδειξε πώς διεκδικεί την Δάφνη, αλλά και ο Λευτέρης που κατάλαβε πώς ο Νικόλας δεν είναι κακός και απλά ζηλεύει και δεν έδωσε συνέχεια στο θέμα. Ωραία σκηνή και αυτή.
Λουκάς και Νόρα το πρωί πρίν φύγουν για την δουλειά τους ο καθένας ήταν απολαυστικοί. Τέτοιες σκηνές τους πάνε! Ατάκα να πετάει ο Λουκάς, τακουνιά να ανταποδίδει η Νόρα, πάντα σε ύφος γλυκό. Πολύ καλοί.
Στέφανος και Εριέττα ήπιαν τον καφέ τους παρεούλα και μου φάνηκε πώς η Εριέττα για να ρωτάει για την Μελιτα σημαίνει πώς αρχίζει και της αρέσει αρκετά ο Στέφανος και έτσι θέλει να ξέρει τι παίζεται.
Η Νόρα πήγε από την Εύα για να την ρωτήσει αν θεωρεί καλή ιδέα να πάρει την Μελίτα στην δουλειά. Αυτό δείχνει το ότι η Νόρα μπορεί να θέλει να βοηθήσει την Μελίτα, αλλά πρώτα απ' όλα θέλει να πάρει την έγκριση της Εύας κάτι που για μένα είναι πολύ σωστό. Για μιά ακόμα φορά αυτές οι δύο όταν συζητάνε είναι τέλειες και μαζί και με τον μικρό ακόμα περισσότερο. Πολύ γλυκιά σκηνή.
Η Δάφνη πήγε στην δουλειά και μόλις της είπε ο Λευτέρης τι έγινε νευρίασε και με το δίκιο της. Εφόσον δεν έχει κάνει κάτι με τον Λευτέρη της φαίνεται άσχημο να τρώει ο άνθρωπος ξύλο χωρίς να φταίει. Βέβαια εδώ που τα λέμε και η Δάφνη έχει γοητευτεί από τον Λευτέρη αλλά δεν έχει κάνει κάτι, οπότε λογικό. Βέβαια όταν πήγε στον Νικόλα έχασε λίγο το δίκιο της γιατί άρχισε και έλεγε πάλι για το ότι ο Νικόλας την είχε παρατήσει για την Εύα. Εντάξει ήταν λάθος του Νικόλα τότε αλλά δεν μπορεί κάθε φορά που έχει πρόβλημα η σχέση τους να το φέρνει πάλι σαν θέμα για συζήτηση.
Η Νόρα πήγε και από την Μελίτα και της πρότεινε να την προσλάβει ως γραμματέας και εκεί η Μελίτα αυτό που σκέφτηκε ήταν μήπως το είχε προτείνει ο Ρούσσος. Δηλ. πίστευε πώς η Νόρα θα άκουγε ότι της έλεγε ο Ρούσσος; Πέραν αυτού η σκηνή ήταν χαριτωμένη.
Στο γραφείο βέβαια όταν πήγε και σκεφτόταν που θα καθίσει ήταν εντελώς άκυρο. Δύο γραφεία έχει το δικηγορικό γραφείο. Στο ένα κάθεται η Νόρα στο άλλο καθόταν ο Λουκάς. Έμεινε η Νόρα, έφυγε ο Λουκάς και αυτή σκεφτόταν που θα καθίσει; Εκτός αυτού, χτύπησε το τηλ. και ενω ήταν ήδη στο γραφείο του Λουκά δεν είχε καταλάβει ότι ο ήχος ακουγόταν από το απέναντι γραφείο και όχι από αυτό; Τί να πω; Βέβαια μετά η συνομιλία που είχε με τον Λουκά μου άρεσε πολύ! Ειδικά η έκφρασή της εκεί που της λέει ο Λουκάς σ'αγαπάω και νόμιζε μάλλον ότι το έλεγε σε αυτήν ενώ αυτός το έλεγε στην Νόρα, ήταν όλα τα λεφτά. Όλα αυτά είχαν την πλάκα τους. Το να πάει όμως η καλύτερη πελάτισσα του γραφείου και να της μιλήσει με αυτό τον τρόπο είναι και αντιεπαγγελματικό και εντελώς εγωιστικό. Αντί να σκεφτεί πώς η Νόρα της έδωσε αυτή την δουλειά και να προσπαθήσει να κάνει σωστά την δουλειά της, είδε την Εριέττα και της μίλησε αγενέστατα. Το ότι δεν την έβρισε δεν σημαίνει πώς ήταν ευγενική απέναντί της. Η Εριέττα αντίθετα μου άρεσε που κράτησε την στάση που έπρεπε να κρατήσει.
Ο Λουκάς πήγε μέσα στην χαρά να πει τα νέα για την πρόσληψη της Μελίτας στην Νόρα και αντ' αυτού η Αμαλία ξύνισε. Τί περίμενε δηλ.; Ο Ρούσσος χάρηκε βέβαια ο άνθρωπος αλλά αυτή περίμενε μάλλον να την κάνουν διευθύντρια σε καμία μεγάλη εταιρεία.
Η χαρά της Νόρας στο άκουσμα ότι είναι έγγυος, ήταν καταπληκτική! Χωρίς να πει πολλά πράγματα και μόνο από τις εκφράσεις του προσώπου της έβγαλε όλα αυτά που έπρεπε να βγουν στην σκηνή. Καταπληκτική!
Επίσης η σκηνή που περπατάει στο δρόμο και σκέφτεται αυτό που την είπε η γυναικολόγος της για το ότι είναι έγγυος, ήταν εξίσου ωραία.
Η Εύα πήγε από την Δάφνη όταν έμαθε για τον καυγά που είχε με τον Νικόλα και εκεί η Δάφνη της είπε τι έγινε χωρίς όμως να παραδεχτεί πώς έχει γοητευτεί λιγάκι από τον Λευτέρη. Έτσι και εκείνη πήγε μετά με την σειρά της στον Νικόλα για να τον κάνει να καταλάβει πώς η Δάφνη δεν αισθάνεται κάτι για τον Λευτέρη, αλλά ο Νικόλας εξακολουθεί να μην το πιστεύει.
Όταν η Νόρα πήγε στο γραφείο και είδε την Μελίτα εκεί ήθελε να της πει τα ευχάριστα, αλλά εκείνη δεν είχε ούτε δύο λεπτά για να την ακούσει. Δεν πτοήθηκε φυσικά η Νόρα και περίμενε να έρθει ο Λουκάς για να του πει τα ευχάριστα. Το χαμόγελό της στην σκηνή αυτή έδειχνε το πόσο χαρούμενη ήταν για την εγγυμοσύνη της.
Ο Ρούσσος κάλεσε τον Λουκά στο γραφείο του και του ανακοίνωσε πώς το γραφείο τους θα αναλάβει την υπεράσπιση της Καρτάλαινας. Το ύφος του Λουκά καταπληκτικό. Αμέσως σκέφτηκε την Νόρα και ότι δεν θέλει να έρθουν σε αντιδικία και φυσικά ότι δεν θέλει να χάσει η Νόρα την υπόθεση από τον ίδιο. Βέβαια ρώτησε και τον λόγο για τον οποίο ο Ρούσσος δέχτηκε να αναλάβουν την υπόθεση αλλά δεν πήρε κάποια απάντηση αρχικά. Μετά όταν πήγε ο Ρούσσος στο γραφείο του Λουκά και τον βρήκε για να του πει γιατί ανέλαβαν την υπόθεση, ο Λουκάς δεν φάνηκε ότι πείστηκε από αυτά που του είπε ο Ρούσσος και ζήτησε να μην συμμετέχει στην δίκη.
Ο Λουκάς πήγε από το γραφείο της Νόρας να της πει τι έγινε με την απόφαση του Ρούσσου να αναλάβει την υπόθεση και εκείνη βλέποντάς τον χάρηκε γιατί ήθελε να του ανακοινώσει την εγγυμοσύνη. Ο Λουκάς την πρόλαβε και της είπε πρώτος τα νέα αυτά για την δίκη και έτσι η Νόρα του έκρυψε το ότι είναι έγγυος. Υπέροχη ερμηνευτικά σκηνή.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ και γι' αυτό το ψηφίζω τέλειο.

elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Παρ Νοε 05, 2010 6:09 pm

edem4ever έγραψε:"Φυσικη: Μελετη της κινησης των σωματων"


"Κατακορυφη βολη - Ελευθερη πτωση"

Το σωμα -στην περιπτωση μας η γραφουσα- εκτοξευεται απο το εδαφος... Η ερωτικη σκηνη Νορας Λουκα ηταν απιστευτα γλυκια και μαντεψτε, μου αρεσε παααρα πολυ! inlove Ενταξει εχεις ιδεα -σιγα την ιδεα- θα την ακουσουμε αργοτερα τωρα σιλανς!
.... αρχιζει να ανεβαινει με ελλατουμενη ταχυτητα! Τρελο γελιο με το πρωινο και τα παπουτσια της Νορας να εκτοξευονται, ειχε και στοχο! Θα συμφωνησω με τον τουριστα μας τα περσινα επρεπε να πεταξει! sisi
.... φτανει στο ψηλοτερο δυνατο σημειο με μεγιστη δυναμικη και μηδενικη ταχυτητα! Η Νορα ειναι Εγκυοοοοοοος! Χοροπηδαγα συγκινουμουν, ολα μαζι! Η Νορα και κατ'επεκταση η Αντιγονη με εντυπωσιασε για αλλη μια φορα με την εκφραστικοτητα της : respect : Η σκηνουλα στο παγκακι ηταν πολυ γλυκια και θα ηθελα να δω την Νορα που χαϊδευε την κοιλιτσα της, χαθηκε ενα ανοιχτο πλανο; Στην ολη εκδηλωση της ευτυχιας της Νορας μου αρεσε και στο γραφειο που απευθυνθηκε στο Λουκα.... "Που εισαι Λουκακο μου!"
.... φυσικα οτι ανεβαινει κατεβαινει οποτε αρχιζει η πτωση! Οταν η Νορα σταματαει τη Μελιτα για να της πει τα νεα... Μην τολμησεις... Αυτο μας ελειπε να το μαθει πρωτη η Μελιτα...
.... στην πτωση η ταχυτητα ειναι επιταχυνομενη! Ο Ρουσσος ειπε τα μαντατα στο Λουκα και ο Λουκας αντεδρασε οπως περιμενα και οπως ηθελα να αντιδρασει. Προς στιγμην βεβαια, μεχρι να παει ο ρουσσος στο γραφειο ειχα φρικαρει λιγο αλλα παλι καλα το σωσαμε... Πιστευω οτι μπορουσε να επιμεινει στην απαλλαγη του απο την υποθεση αλλα κατι μου λεει οτι ο Ρουσσος τον θελει στη δικη...
... οσο πιο ψηλα φτανει το σωμα τοσο μεγαλυτερη θα ειναι η ταχυτητα του τη στιγμη της συγκρουσης με το εδαφος...! Δυο τα δυσαρεστα και ενα το ευχαριστο, για μενα το ευχαριστο ειναι το μονο που εχει σημασια... Τι εγινε παιδια δεν σας εχουν πει οτι η κυριες προηγουνται, γιατι για αλλη μια φορα επρεπε να πεταξει ο Λουκας τη βομβα; ΓΙΑΤΙ;
.... Κρουση..... Δεν του το ειπε... Μια χαρα ολοκληρη δεν μπορουμε να παρουμε, ΓΙΑΤΙ; Το καταλαβαμε μας την εχετε στημενη, αλλα δεν γινοταν να χαρουμε ενα επεισοδιο με το που μας δωσατε το γλυκο μας το πηρατε πισω, ουτε δαχτυλακι δεν προλαβαμε να βαλουμε, ετσι να παρουμε μια γευση.... (( ((


"Ομαλη επιταχυνομενη"

Χωρις αρχικη ταχυτητα.... Απο το πουθενα αρχιζει το σωμα -η σχεση Δαφνης Νικολα- να επιταχυνει, το προβλημα ειναι οτι κατευθυνεται σε τοιχο! Δυναμη επιταχυνσης σαφως ο Λευτερης... Go Νικολα Go!!! Opados Μα ακους τον πρωτο ασχετο να σου λεει οτι ξερει καλυτερα τη γυναικα σου τι να κανεις;; BlackEye Ειδε η Δαφνη το Λευτερη και ανησυχησε... Ο αλλος το επαιξε κυριος και δεν ηθελα να της πει αλλα μια χαρα τα "ξερασε" ολα και πηγε η κυρια στο Νικολα για να κανει σκηνη! Δαφνη μαζεψου! Η Ευα προσπαθει να βρει λυσεις αλλα ξερει μισες αληθειες, το ιδιο και ο Λουκας... Την λυση της Αμαλιας δεν την σχολιαζω, την μεταφραζω απλα ως την σποντα της ημερας! sisi


"Ταλαντωση"

Το σωμα -ο Στεφανος- κανει περιοδικη κινηση αναμεσα σε δυο ακραιες θεσεις! Οι θεσεις αλλαζουν ονομασια εννιοτε αλλα ειναι παντα δυο! Τωρα ειπε να παρηγορισει την Εριεττα, ησυχασε τη συνειδηση του σκεφτομενος οτι η Μελιτα τον εδιωξε και συνεχιζει ακαθεκτος! Τωρα τι γινεται με τις ακραιες θεσεις, η Ευα δεν εχει προβλημα να δουλεψει η Μελιτα στη Νορα, να χαρω εγω ιδεες το Νορακι, η Εριεττα ζηταει συγγνωμη και η Μελιτα αντιμετωπιζει με ειρωνια τη καλυτερη μας πελατισσα! gibbs


"Ευθυγραμμη ομαλη"

Γραφικη παρασταση, ευθεια γραμμη! Οπως το εγκεφαλογραφημα του Μπελλου! Ξεκαρδιστηκα με την Νταιζη και ειδικα με το υφος της οταν της πηρε το πιατο ο Μητσος! lmao Ενα σπυρι ρυζι, μην τρεχουμε κιολας.... Τσιμπησε παντως το Νταιζουλινι και πηγε στη μαμα για μετρητο!


"Ακινησια"

Ενα σωμα μπορει να εχει μηδενικη ταχυτητα! Η Μελιτα βρηκε δουλεια και συσκευαζει εσωρουχα αλλα δεν το λεει στον κοσμο! Τη δουλεια που της προσφερε η Νορα την δεχτηκε εννοειται! Το μονο που αρεσε στην ολη υποθεση ηταν το υφος της Μελιτας οταν μπηκε στο γραφειο και δαγκωνωταν! sisi Και η αντιδραση του Λουκα οταν σηκωσε το τηλεφωνο!
Τωρα να πω καμια κουβεντα για την Αμαλια που δεν της αρεσε η θεση γραμματεως στο γραφειο της Νορας ή θα κανω εχθρο μου τη Βασω; zip


"Πολυ καλο" απο μενα! Περιμενα πως και πως το γλυκο και μου το πηραν απο το στομα, και πολλα ειναι! Siga...


M'aρεσε πολυ ο σχολιασμος σου ...τον βρηκα κατατοπιστικο και εξυπνο ... : respect :
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 432 - Ημερομηνία 04-11-2010

Δημοσίευση από margaret10 Παρ Νοε 05, 2010 6:20 pm

Ξαναειπα ειναι αποψη μου, δεν ζητησα να συμφωνησει καποιος μαζι μου και εδω δεν ειμαστε για να συμφωνομε ολοι με ολα, ειμαστε διαφορετικες προσωπικοτητες αλλοιμονο αν ολοι βλεπαμε με ιδια ματια τα οσα γινονται.

Επειδη δεν παρακολουθω μονο ενα σηριαλ αλλα και πολυ θεατρο μπορω να ξεχωρισω εναν καλο ηθοποιο απο εναν μετριο και η γνωμη μου ειναι αυτη για την Κα Δρακουλακη. Πηγα και ειδα και την παρασταση και ο Κος Πετρακης ηταν εξαιρετικος εκεινη αδιαφορη, απλα περπατουσε και μιλουσε δεν επαιζε, ο καλος ηθοποιος για εμενα φαινεται πανω στο σανιδι και οχι στην τηλεοραση που μπορεις να κανεις οσες ληψεις θες μεχρι να πετυχεις το επιθυμητο αποτελεσμα.

Σε αυτη την σειρα δυστυχως λιγοι ειναι εκεινοι που μπορουν να αποκαλουνται "ΗΘΟΠΟΙΟΙ" και να μπορουν να υποστηριξουν αυτη τους την ιδιοτητα.Και ξαναλεω ειναι καθαρα προσωπικη μου αποψη. Δεν θα κανω αλλη επεκταση επι του θεματος και νομιζω δεν ειναι και το καταλληλο τοπικ.Ευχαριστω...
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης