Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_lcap8%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_lcap25%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_lcap35%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_rcap 35% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_lcap25%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_lcap6%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_lcap1%Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 52

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Empty Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 6:33 pm

Πως σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 8:01 pm

Δεν ειμαι σε θεση να σχολιασω αυτη την στιγμη.Προσπαθω να χωνεψω αυτον τον στυγνο συναισθηματικο εκβιασμο του Λουκα στην Νορα.......
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 8:07 pm

Συγνώμη,επειδή θα τρελαθώ!!!Έρχεται εσένα(σε σένα μιλάω,φίλε αναγνώστη Razz )η φίλη σου,και σου λέει "Μαρία(τυχαίο όνομα Νο1)είμαι έγκυος,αλλά δεν μπορώ να το πω στον Μπάμπη(τυχαίο όνομα Νο 2)μέχρι να μου πει αν θα αναλάβει την δίκη της Παπαδοπούλου(τυχαίο όνομα Νο 3).Αν μου πει ότι την αναλαμβάνει,τελειώσαμε." ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ "ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ????"Δεν του το λες σήμερα,δεν του το λες ούτε αύριο...ε όταν θα σε δει με την κοιλιά τούρλα,τι θα του πεις???"Έφαγα 2 πίτσες και έπαθα τιμπανισμό"????
Πήρε τηλέφωνο η Εύα,λέω κι εγώ "Τώρα θα την ρωτήσει τι θα κάνει με το παιδί" και πάλι άσχετα λέγανε!!! Razz
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 8:08 pm

Το ψήφισα καλό, όχι γιατί ήταν, αλλά γιατί όπως φιλάω το τέλειο για το (πολύ μακρινό καθώς φαίνεται) μέλλον, έστι φιλάω και το άθλιο, αφού έχω την αίσθηση ότι τα χειρότερα δεν τα διαννοούμαστε καν!!
Αναλυτικός σχολιασμός μετά και αν!!
imarton
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 8:18 pm

Μέχρι να το χωνέψεις κούκλα μου , θα έχει έρθει το Πάσχα.
Εδώ δεχόμαστε το ένα χτύπημα πάνω στο άλλο, καταιγισμό.
Πού και ποιον να πρωτοπιάσεις και να σχολιάσεις;
Νόρα-Λουκά: καλά , εδώ η Αμαλίτσα από τη μια με τις φυτιλιές της από την άλλη ο Ρούσσος με τις δικές του δικαιολογίες δεν υπάρχει περίπτωση σύντομα να τα βρουν.Και καλά η Αμαλία έχει και το ακαταλόγιστο-αν και πιστεύω ότι κάποιο άσο θα βγάλει η μάτα χάρη από το Ρούσσ.Ο Λουκάκος τι περίμενε , ότι θα έπειθε το Ρούσσο;Με την αλεπού της δικηγορίας;Το ήξερε λοιπόν.Πιστεύω ότι ασυναίσθητα άφησε έτσι τα πράγματα να εξελιχτούν , ώστε να μην γυρίσει πίσω με κατεβασμένα τα φτερά.Κάπου βολεύτηκε λοιπόν.
Έλα όμως που κάπου εκεί μέσα υπάρχει και μια μπουμπού καθοδόν.Και για μένα το πιο σημαντικό είναι το μωρό , πέρα και πάνω από δίκες , δόξα και φήμη.
Αμαλία-Ρούσσος:καλά , πάρτε τους στο γάμο σου , να σου πουν και του χρόνου.Ο ένας κάνει πλύση εγκεφάλου του Λουκά και χρησιμοποιεί τα συγκριτικά του επιχειρήματα κατά το δοκούν.Τι περίμενες βρε κακομοίρη , ότι θα τον έπειθες.Όχι βέβαια.Ήξερε ότι δεν θα τα έβγαζε πέρα με το Ρούσσο , γιατί και κάπου τον βολεύει λοιπόν.Από την άλλη η Αμαλία βρίσκει ευκαιρία και τσουπ , να΄σου την στη Νόρα.Την τούρμπιασε και αυτή.Η Νόρα δεν θέλει και πολύ , μια η εγκυμοσύνη , μια η σύγκρουση με το Λουκά.
Νταίζη: να λοιπόν που από το επόμενο επεισόδιο θα αρχίσει -και είμαι σίγουρη για αυτό-να ζαλίζει τη Νόρα.Όλα τα είχε , αυτό της έλειπε.
Εύα: α , βρε κακομοίρα.Βρε δε χτυπιέσαι σαν το χταπόδι.Όλα γύρω καταρέουν και προσπαθεί να σώσει τα άσωστα.
Δάφνη:μεταλλαγμένη

Τώρα , περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις.Θα χορτάσουμε δικαστικά ατοπήματα-θα ξεχάσουμε και αυτά που έχουμε μάθει-θα δούμε κατινιές και εύχομαι η Νόρα να μην κάνει κουταμάρα...........

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από A.R.T. Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 8:45 pm

ενα θα πω για το σημερινο επεισοδιο....πιστευω οτι ο Ρουσος εκανα τα παντα για να μεινει ο Λουκας στην υποθεση μονο κ μονο για να εχει καποιον στο πλευρο του ωστε να μην ειναι μονος του στη συκγρουση που θα ερθει........!!!!ΑΥΤΑ!!!
A.R.T.
A.R.T.
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ''Στη σκηνη του αρχαιου ελληνικου θεατρου''
Ασχολίες : ΘΕΑΤΡΟ η μεγαλυτερη μου αγαπη!!!

Δημοσίευση από paola Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 8:47 pm

Το ψηφισα καλο,δεν ειχε κατι το ιδιαιτερο.Μου αρεσε η σκηνη της Νορας με την Ευα (ειδικα η Ξυλα),αλλα δεν μου αρεσε το περεχομενο της συζητησης τους.Ο Λουκας επρεπε να το μαθει απο την πρωτη στιγμη.ΤΕΛΟΣ!!
Ειπα τελος και θυμηθηκα τον Μπελλο.Αυτος πρεπει να'χει παθει μεταλλαξη δεν μπορω να το εξηγησω διαφορετικα scratch Παντως εκδικηση-εκδικηση, αλλα χαιρεται και το Νταιζουλινι,που κακα τα ψεμματα ειναι ωραια γυναικα.Η Αμαλια απο την αλλη,πως φαινεται οτι δεν εχει δουλεια να κανει η γυναικα.Σ'ενα επεισοδειο προλαβε και πηγε επισκεψη α)στον Ρουσσο, β)στο Μελιτακι και γ)στο Νορακι,που εχει τα δικα της,εχει και την Αμαλια να της κατσικωνεται.Κατα τ'αλλα η Δαφνη και ο Νικολας fight
paola
paola

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου κοσμο.
Ασχολίες : πολλα!!

Δημοσίευση από anneliz_333 Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 8:52 pm

ψηφισα καλο γιατι ειμαι καλος ανθρωπος..λουκακο τι εγινε??κανουμε εκβιασμο??και η νορα απολυτη..σημερα με τσατισαν ολα τα ζευγαρια..νορα και λουκα..και μου φαινεται και την αλλη βδομαδα ετσι θα ειμαι Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 102533 πρεπει να κοψω τους καφεδες..
η δαφνη και ο νικολας παει..το εχουν διαλυσει το μαγαζι που λενε..
η ευα με τον λευτερη??εε οχι ρε παιδια..και ηταν αυτα που ελεγε για τον μανο??
αμαλια-ρουσος αλλη δουλεια δεν εχουν να κανουν και χωριζουν??η αμαλια και αυτη πολυ απολυτη ηταν..
δεν το συζητω για νταιζη και χρηστο..τι τραβαει ο ανθρωπος και δεν το μαρτυραει..
ο μπελλος ομως αλεπου..αντε να την εκδικηθει γιατι δεν την αντεχω αλλο..
με ολα αυτα απορω γιατι ψηφισα καλο.. Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 103275
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 8:57 pm

Είναι πολύ ωραίο το δίλημα που έχουν θέσει οι σεναριογράφοι σχετικά με το Λουκά και τη Νόρα. Νομίζω οτι κανείς από μάς δεν είναι σε θέση να δώσει μιά απόλυτα σωστή άποψη, (ούτε καν να συμβουλέψει ,έστω και με τις καλύτερες προθέσεις) πάνω στο ζήτημα που υπάρχει μεταξύ τους. Οπωσδήποτε για όλους προέχει το θέμα του παιδιού που όλοι θέλουν να γεννηθεί μέσα σε μιά ευτυχισμένη οικογένεια. Αλλά οι δύο άμεσα ενδιαφερόμενοι το αναλύουν πολύ το θέμα και φυσικά όποιοι σκέφτονται πολύ, χάνουν την ουσία. Αν αυτοί οι δύο είχαν μάθει να τα λένε ΟΛΑ μεταξύ τους, όπως τότε που ήταν φίλοι, όλο αυτό δεν θα υπήρχε. Θα της εξηγούσε ο Λουκάς όσες ανασφάλειες κρύβει στό βάθος της ψυχής του, οτι δηλ. δεν θέλει να γίνει ο αδύναμος κρίκος στη σχέση τους, οτι θέλει τον θαυμασμό της πάνω απ'όλα, και γι'αυτό αποφασίζει να κάνει ό,τι του ζητάει ο Ρούσσος, για να μην είναι ο κομπάρσος αλλά ο πρωταγωνιστής ή έστω ο συναγωνιστής στο ζευγάρι με τη Νόρα. . Η Νόρα θα του εξηγούσε οτι γι'αυτήν είναι πρώτ'απ'όλα θέμα να κάνει εκείνος τη θυσία χωρις να του έχει ζητήσει τίποτε, γιατί μόνο έτσι θα πειστεί οτι αυτήν αγαπάει και θέλει πάνω απ'όλα. Αν άνοιγαν την καρδιά τους ο ένας στον άλλον, θα τα έβρισκαν την άλλη στιγμή, αλλά κρατάνε τις αποστάσεις, περιμένοντας να κάνει ο άλλος το πρώτο βήμα, κι αυτό τους χωρίζει... Ο άρρηκτος όμως δεσμός που τους ενώνει, το μωράκι, είναι εκεί, κι αυτό αργά ή γρήγορα θα τους φέρει κοντά, θα τους αναγκάσει να κάνουν ό,τι υπέρβαση χρειάζεται για να είναι και πάλι μαζί. (τώρα που το σκέφτομαι, έχει γούστο να του πεί η Νόρα οτι το παιδί που περιμένει είναι καρπός μιάς σύντομης σχέσης που είχε όταν χώρισαν ---αλά Ρεγγίνα δηλαδή! -- μπά, δε το πιστεύω!!!)

Κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση στο σημερινό είναι η αντίδραση της Εριέττας στα νέα της υπεράσπιστης της Αντιγόνης απ'το Ρούσσο. Εκανε τη νύξη στο Στέφανο, ότι μπορεί να της την έφερε σε συνεργασία με τη μητέρα του, αλλά όταν ο Στέφανος της εξήγησε οτι δεν ήξερε τίποτε, το δέχτηκε... Σκεφτόμουν πως θα αντιδρούσε η Μελίτα αν συνέβαινε κάτι τέτοιο σ'αυτήν, τι φωνές και υστερίες και τι διώξιμο θα έτρωγε ο Στέφανος για τις "σκευωρίες" που κάνει πίσω από την πλάτη της. Γιατί η μεγάλη αγάπη φαίνεται, δεν κρύβεται, και η Μελίτα αγαπάει αληθινά (τον εαυτό της!!!)...

Αυτά τα λίγα από μένα, το επεισοδιο το βρήκα πολύ καλό, αν και απαισιόδοξο...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από PrincessRachel Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 9:02 pm

Καλό..
Ξύλο σε Ρούσσο (γκρρ), Αμαλία (ντουβ) Δάφνη (άουτς) και κλασσικα Λευτέρη..
( Fskl μην στα χρωστάω)
Συγκινήθηκα με την Νόρα..Φοβερη η σκηνη με την 'Ευα.. yeap
Σκηνη Νόρας Λουκά στο γραφείο..Οταν πηγε να το σώσει ο Λουκάς και τον αγκάλιασε η Νόρα χαμογέλασε τόοοσο γλυκα.. ))
Τους θελω μαζί να πάρει..
Πόσες εβδομάδες θα κρατησει αυτό; pff
PrincessRachel
PrincessRachel
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δασος των γαλαζιων ονειρων..
Ασχολίες : θεατρο ...

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 9:10 pm

Το επεισόδιο κινήθηκε γύρω απ το θέμα της ανάθεσης της υπεράσπισης της Αντιγόνης στο γραφείο του Ρούσσου και τις επιπτώσεις που είχε

Θεωρώ οτι η Νόρα κάνει τραγικό λάθος να μη λέει στο Λουκά για την εγκυμοσύνη της. Πέρσι αυτή η ίδια έλεγε στην Εύα οτι ο πρώτος που πρέπει να το μάθει είναι ο πατέρας του παιδιού και οτι ήταν λάθος να μη μιλήσει τότε στο Μάνο για τη Μαρίλια και δεν πρέπει να επαναληφθεί. Αν λοιπόν ήταν λάθος για ένα δεκαπεντάχρονο παιδι που βιάστηκε πόσο μεγαλύτερο λάθος είναι για μια ενήλικη συνειδητοποιημένη γυναίκα; Ζητάει να τεστάρει την αγάπη του Λουκά λέει και φέρνει παράδειγμα την Εύα που μπήκε μπροστά σε μια σφαίρα για το Μάνο αλλά ξεχνάει οτι κι ο Λουκάς έχει κάνει ακριβώς το ίδιο γι αυτή. Κρίμα. Απ την άλλη ο Λουκάς είχε κι εκείνος τις αντιρρήσεις του να αναλάβει εκείνη την Εριέττα αλλά εκείνη προχώρησε γιατί λοιπόν αντιδράει τώρα που κι αυτός κάνει το ίδιο;

Καταλαβαίνω οτι την πονάει το γεγονός οτι βρίσκει το Λουκά αντιμέτωπο στα επαγγελματικά της αλλά αν δεν κάνω λάθος χώρισαν απ το γραφείο για να μην επηρεάσουν τα επαγγελματικά την προσωπική τους σχέση. Πως λοιπόν τώρα αυτή η ίδια βάζει τα επαγγελματικά εμπόδιο στη σχέση της;

Ο Λουκάς με τη σειρά του αντιμετωπίζει το θέμα εντελώς λανθασμένα. Δεν μπορεί αφού πρώτα έφυγε απ το γραφείο βάζοντας ηθικό θέμα να περνάει ακριβώς στην αντίπερα όχθη αναλαμβάνοντας την υπεράσπιση της Αντιγόνης που εκτός του ότι τον φέρνει αντίδικο με τη Νόρα είναι η γυναίκα που επιχείρησε κατ επανάληψη να σκοτώσει την Εύα και το παιδί. Που πήγε ο Λουκάς που έλεγε στο Μάνο εμείς θα σταθούμε δίπλα στην Εύα;

Μου προκαλεί κατάπληξη πάντως που ο Λουκάς δεν κάνει πίσω στη σκέψη και μόνο οτι είναι αφύσικο να υπερασπίζεται ο Ρούσσος την ασπονδη εχθρό αρα κάπου υπάρχει κάτι σάπιο.

Λανθασμένες κινήσεις εκατέρωθεν που οδηγούν σε χωρισμό και σε καινούρια μυστικά τη στιγμή ακριβώς που θά έπρεπε η χαρά να είναι το κυρίαρχο συναίσθημα

Μέχρι τώρα στη σειρά όλα τα γεγονότα που θα μπορούσαν να φέρουν χαμόγελα ευτυχίας δόθηκαν με τρόπο τσιγκούνικο και μίζερο. Η Δάφνη έμαθε την εγκυμοσύνη της τη στιγμή που ο Νικόλας παντρευόταν την Εύα, η Εύα έκανε δύο παιδιά και τα δύο ανεπιθύμητα απ τους πατεράδες τους, στο γάμο του Νικόλα ήρθε η κλήση του για το δικαστήριο, στη βάφτιση του Μάριου έγινε ο κακός χαμός, στον παραλίγο γάμο της Εύας με το Μάνο μπήκε στη μέση το απόλυτο ξεπούλημα, στο γάμο της Εύας με το Στέφανο το Μελιτόνι φρόντισε να μην υπάρξει η παραμικρή ευκαιρία και το κοινό το γνώριζε η γέννηση του Μάριου συνοδεύτηκε με κίνδυνο για τη ζωή του παιδιού και του Άγγελου επίσης. Όλες οι στιγμές που στους ανθρώπους συνήθως προκαλούν αγαλίαση και ευτυχία σε τουτη τη σειρά που καυχιέται για το ρεαλισμό της ήταν πηγή πόνου. Γιατί έστω μια φορά δεν μπορούσαμε να έχουμε δυό επεισόδια χαράς πριν τον κακό χαμό;

Ο Ρούσσος με τη σειρά του δείχνει οτι κινείται με σκοπό να προστατέψει την παρέα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ακριβώς θα διαλυθεί η παρέα αν ας πούμε αποδειχτεί οτι ο Λουκάς όπως υποψιαζόμαστε είναι αδελφός της Εριέττας η συζήτησή του όμως με την Αντιγόνη αυτό μου δείχνει. Σίγουρα έχει εμπλοκή με τις κομπίνες των φεγγαρολεχριτών αλλα νομίζω οτι κινείται κυρίως προστατευτικά και δευτερευόντως προκειμένου να προφυλαχτει ο ίδιος. Εκείνο που με παραξενεύει είναι η επιμονή του να είναι ο Λουκάς στην ομάδα υπεράσπισης της Αντιγόνης. Δεν μου αρέσει όμως ο τρόπος που χειραγωγεί το Λουκά. Τον πατάει εκεί που πονάει κι ο Λουκάς απ την μεριά του δείχνει σ αυτή τη φάση να υπολογίζει τις φιλοδοξίες του ή μάλλον την εικόνα που θα δίνει προς τα έξω πράγμα που μου μοιάζει να μην ταιριάζει με την ιδιοσυγκρασία του ήρωα που αγάπησα. Μάλλον είναι η σειρά του για μια μικρή μετάλλαξη για να πάνε την ιστορία παρακάτω και μου δείχνει αδυναμία διαχείρησης των χαρακτήρων για άλλη μια φορά αν και πια το συνηθίσαμε.

Όταν είδα την αυθόρμητη χαρά της Εύας στο άκουσμα της εγκυμοσύνης δεν μπόρεσα να μη σκεφτώ τι στερούμαστε. Κάποια στιγμή όλοι θα το μάθουν αλλά τότε πια για μας τους τηλεθεατές θα είναι παλιό και δεν θα δημιουργήσει αυτό το γιορτινό κλίμα που θα μπορουσαμε να δούμε αλλά μάλλον ανακούφιση που επιτέλους αποκαλύφτηκε. Κρίμα. Η σκηνή πάντως με άφησε με ένα χαμόγελο κι ας ήταν θλιβερή.

Το νέο οτι ο Ρούσσος θα υπερασπιστει την Αντιγόνη έφτασε βέβαια στα αφτιά όλων.

Η Εριέττα έμαθε τα νέα απ τη δικηγόρο της φυσικά. Ξαφνιάστηκε αλλά ταυτόχρονα φάνηκε οτι είναι έτοιμη να αντιμετωπίσει το Ρούσσο και να ανταποδώσει τα όποια χτυπήματα. Συμπεραίνω οτι έχει κι αυτή αρκετά βέλη στη φαρέτρα της οπότε θα μάθουμε διάφορα για το παρελθόν κι απ αυτή. Είναι προς τιμήν της που δεν ασχολήθηκε να μεταφέρει στη Νόρα τη συμπεριφορά της Μελιτας αλλα προφανώς το κορίτσι έχει επίπεδο και δεν ασχολείται με κατινιές. Ζήτησε όμως να μάθει απ το Στέφανο αν γνώριζε το γεγονός χωρίς να μασάει τα λόγια της με ευθύ τρόπο. Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πως γνωρίζει το Ρούσσο τόσο καλά και απο πότε χρονολογείται η γνωριμία τους και κυρίως απο που προέρχεται η άνεση με την οποία μιλούν.

Ο Στέφανος με τη σειρά του ρώτησε την Αντιγόνη σε μια επανάληψη της συνηθισμένης σκηνής μόνο που ήταν διαφορετικές οι ερωτήσεις. Πες μου μάνα τι μου κρύβεις. Τίποτα παιδί μου. Όχι οτι περιμένω να πάρει τη Δευτέρα καμιά απάντηση αλλά λέμε τώρα.
΄
Το κακό είναι οτι το έμαθε η Αμαλία. Είναι λογικό να γίνει έξω φρενών και επίσης λογικό να ενημερώσει και το κατινάκι της. Το κατιναριό βέβαια το πρώτο που σκέφτηκε να πει στη μανούλα του ήταν για τα κρεβατώματα του απόλυτου και μετά θυμήθηκε και το έρημο το Νεφελάκι που κάτι έχει και έχει γίνει μελαγχολικό. Αλλά είδα και κάτι παράλογο. Βέβαια Αμαλία και παραλογισμός περπατούν χέρι χέρι.Πέρασε απ τη Νόρα να της πει οτι εκείνη θα μαθαίνει την υπερασπιστική γραμμή και θα την ενημερώνει για να ενεργεί ανάλογα. Και το χειρότερο ενώ η Νόρα αρχικά κρατούσε απόσταση σαν να μου φάνηκε οτι της άρεσε η ιδέα. Νόρα μακριά απ την τρελή γιατί δεν θα μπορείς να τη μαζέψεις μετά.

Ο Νικόλας όταν έμαθε τα νέα επισήμανε στο Λουκά οτι κάτι βρωμάει αλλά ο Λουκάς στην κοσμάρα του. Πολλές φορές ο Νικόλας σ αυτή τη σειρά έχει ακουστεί να είναι η φωνή της λογικής άσχετα αν τώρα με τα κουλά που κανει η γυναίκα του έχει χάσει το μπούσουλα και κάνει κι αυτός παλαβομάρες. Μας προετοιμάζουν για τη λάθος διάγνωση και καθόλου δεν μου αρέσει. Άλλος ένας που το όνειρό του θα γίνει εφιάλτης. Εκανε την αρχή η Εύα ακολούθησε η Δάφνη συνέχισε ο Λουκάς και η Νορα και έπεται ο Νικόλας. Ότι ευχήθηκαν σκόνη στον άνεμο και αναρωτιέμαι γιατί σταματήσαμε να ακούμε το τραγούδι που τώρα είναι πιο επίκαιρο απο ποτέ.

Η Δάφνη δεν πρόλαβε να μάθει τα νέα γιατί έχει κι ένα γυμναστήριο. Επιμένει να καταδικάζει το Νικόλα και να βγάζει ένα πρόσωπο που δεν μου αρέσει. Όταν πήγε ο Νικόλας απ το ατελιέ είπε βαριές κουβέντες και να δω πως θα τις πάρει πίσω. Όσο μου άρεσε η Γεωργόνη στο ρόλο της γλυκειάς κοπελίτσας τόσο δεν της πάει το εριστικό και το στρίγκλικο. Καθόλου όμως.

Το παράξενο του επεισοδίου ήταν η επίσκεψη του Στέφανου στην αστυνομία. Πέρασε να δει τι έχουν μάθει αλλά κουβέντα οτι εκείνος έπιασε έναν απ τους απαγωγείς και τον άφησε να φύγει. Μάλλον λοιπόν πήγε να βεβαιωθεί οτι δεν έχει βρεθεί κανένας και δεν εχει αναφερθεί το όνομά του. Γιατί; Επειδή φοβάται μήπως τυχόν μπλέξει άδικα ή επειδή φοβάται μήπως σιγά σιγά ξετυλιχτεί το κουβάρι και μαθευτεί η ενοχή του; Θα δείξει αλλά και τα δύο είναι πολύ πιθανά.

Η Νταίζη επισκέφτηκε το Χρήστο να του πει για άλλη μια φορά να καθαρίσουν όσους έχουν φράγκα για να ζήσουν τον έρωτά τους. Να πω ψέματα; Χάρηκα που την κοίταξε σαν σκουπίδι. Με έχει κουράσει η μονοτονία του ρόλου της. Τα λεφτά τα λεφτά τα λεφτά τα λεφτά....... Καλέ μήπως είναι κόρη της Αμαλίας; Το χειρότερο είναι οτι εκδίδεται γι αυτά στο Μπέλλο κι εμείς υποχρεωνόμαστε όλο αυτό να το παρακολουθούμε. Έλεος

Κι αφού τελείωσαν με τη διάλυση του Λουκά και της Νόρας είπαν να αποτελειώσουν και την Εύα. Μου αρέσει που έψαχναν τις χημείες. Όταν έχει δει κανείς την Ξυλά με το Μπουγιούρη και τον Σταύρου και τη βλέπει με το Μπισμπίκη αναρωτιέται τι ακριβώς εννοούν με τη συγκεκριμένη λέξη. Μετά από δύο παρτεναίρ που και με τους δύο έδενε τέλεια ήρθε η ώρα της να καταδικαστεί στη μετριότητα κι αυτή.

Επι του επεισοδίου τώρα. Όταν είδα την Εύα να συζητάει με το Λευτέρη για τα προσωπικά της θύμωσα. Περιμένω απ την αρχή τη σεζόν να βρεθεί ένας απ τους φίλους της να τη ρωτήσει πως νοιώθει και βλέπω αυτή τη συζήτηση με τον σφίχτη. Εμετικό. Πέρα απ αυτό όμως τι ακούω; Είχε λέει κι η Εύα μια απώλεια; Εγώ γιατί τις θυμάμαι δύο; Γιατί πρέπει να ξεχάσω οτι η Εύα μόλις έχει χάσει εκτός απ το μεγάλο έρωτα της ζωής της και την επιλογή που έκανε με τη λογική; Γιατί πρέπει να ξεχάσω με το ζόρι οτι αυτή η γυναίκα έχει ποδοπατηθεί δύο φορές; Για να μπορέσει να σπρώξει το Λευτεράκη που προς το παρόν είναι παντελώς αδιάφορος; Θα μου πειτε δεν είναι και τόσο πρωτότυπο με την Εύα έσπρωξαν στη σειρά και το Στέφανο για να τον πασάρουν μετά στην απόλυτη. Αποτελεί προφανώς το μέσο.

Απ την άλλη ο σφίχτης μιλάει με μια γυναίκα σε διαδικασία διαζυγίου και με ένα νεογέννητο και αναφέρει το Μάνο; Ωπα ρε φίλε που ξέρεις εσύ για το Μάνο; Ξέχασα. Κάτι θέλει κι αυτός και είναι η σειρά του να την πατήσει. Είπαμε η Εύα δεν ξέρει να διαλέγει άντρες για τον εαυτό της μόνο για την κατσαρούλα είναι κατάλληλοι αυτοί που διαλέγει.

Αλλά το κερασάκι στην τούρτα το άκουσα στα προσεχώς. Με το Μάνο λέει δεν ήταν ποτέ ευτυχισμένη. Δεκτό. Ψάχνει όμως κάποιον που να μπορει να συγκριθεί με το Μάνο που την έκανε δυστυχισμένη. Τι ακούω η άμοιρη τηλεθεάτρια και δεν τραβάω τα μαλλιά που μου έχουν απομείνει με το σαπούνι που παρακολουθώ. Τώρα λοιπόν θέλουν να μας πουν και επισήμως όσα έλεγε το εξώφυλλο του ζάπινγκ. Ο Μάνος φεύγει ο Λευτέρης έρχεται. Που πας ρε Καραμήτροοοοοοο

Εγραψα πολλά και μονορούφι. Απογοήτευση το λένε

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 9:54 pm

Ένα επεισόδιο για γερά νεύρα!

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι η Νόρα θέλει να τεστάρει την αγάπη του Λουκά! Πολύ εύκολα ξεχνάμε.

Ρούσσος-Λουκάς Έχω πολλά νευρά. Μια σφαλιάρα στο Λουκά να συνέλθει.

Ευά-Νόρα Υπέροχη σκηνή. Τα κορίτσια έχουν δέσει πολύ όμορφα! Η Νόρα μίλησε στην Εύα γιατί ξέρει ότι μπορεί να την νιώσει να την καταλάβει. Η Εύα πάλι προσπαθεί να σώσει κάτι , αλλά άδικος κόπος.

Η Μελίτα πρώτα θυμήθηκε τον Απόλυτο κ μετά το παιδί της.

Νόρα-Αμαλία Είχαμε την κόρη τώρα κ την μαμά. Όλο κ καλυτερεύει.
Εριέττα-Στέφανος Τελικά μ αρέσουν πολύ μαζι.Συμφωνώ με JESSIE η Μελίτα τώρα θα είχε φτιάξει το δικό της δράμα κ δεν θα τον άκουγε καν.

Εύα- Λευτέρης Δεν έχω να πω κάτι. Τ χημεία που την είδαν?

Πολύ καλό κι από μένα..
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 10:02 pm

Kaλο !!!!
Πως γινεται αναλαμβανει ο Πετρος αυτη την δικη για να μην μαθευτει τιποτα οταν με αυτην την κινηση του ειναι σαν να του λες του αλλου ψαξε πιο βαθια .Δεν κολλαει ..Μα εδω τον ρωτανε για την ανελαβε και δεν εχει απαντησει ουτε μια φορα,
κατι που τους υποψιαζει ακομη περισσοτερο...

Ο Πετρος τι επιχειρηματα του ειπε..wall . Μα δεν στεκουν το χασμα δεν μεγαλωνει αν δεν αναλαβει την υποθεση αντιθετως το κανει ακομη μεγαλυτερο τωρα που την ανελαβε ... ετσι πιστευω μια χαρα το ειχε αποφασισει τη του αλλαζεις γνωμη

Εμενα με επεισαν αν οχι ολα μερικα απο τα επιχηρηματα που ειπε η Νορα..

Η Ευα φοβερη,αυτη ειναι αντιδραση φιλης !!!! Λατρευω την Ευα γιατι εδωσε με αυτον τον τροπο μια μικρη χαρα και στην Νορα

Τα λογια της Νορας στην συζητηση της με την Ευα ''δηλητηριασεε κτλ ............'' ακουστηκαν βαρια και ασηκωτα γιατι αν το (πιστευε και το εννουσε ) τοτε θα θυμαται για ολη της την ζωη πως ο αντρας της ζωη της της κατεστρεψε την πιο ευτιχισμενη στιγμη της

και ξανα λεω Θελω Μαζι Στεφανο με Εριεττα μ'αρεσει μσουν παρα πολυ ...

verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 11:03 pm

Να μαι λοιπόν. Τόσες μέρες μπορεί να μη σχολιάζω, αλλά διαβάζω όλους σας τους σχολιασμούς και συμφωνώ/διαφωνώ με τους γνωστούς.
Λοιπόν, να προειδοποιήσω ότι ακολουθεί αναλυτικός (extra large) σχολιασμός! Δε φέρω καμία ευθυνη για όποιον πάρει το ρίσκο να τον διαβάσει!

Νόρα - Λουκάς
Θα τα πω όσο πιο σύντομα μπορώ γιατί όσο το σκέφτομαι, τόσο πιο πολύ μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι!!
ΕΛΕΟΣ!!! Η Νόρα απ τη μία του λέει μεν να αναλλάβει την υπόθεση κι απ την άλλη παραπονιέται στην Εύα και λέει τελειώσαμε αν το κάνει!! Στο Λουκά γιατί δεν το είπες αυτό κοπέλα μου??? Της λεει ο Λουκάς αυτό που θέλει να ακούσει και πάλι ευχαριστημένη δεν είναι!! Αυτός απ την άλλη ζητάει να εξαιρεθεί και φυσικά ο Ρούσσος (θα ρθει και η σειρά του!!) τον πείθει να αναλλάβει!! Πάει καθόλου καλά?? Πίστεψε δηλαδή ότι η Νόρα θα το προσπεράσει έτσι απλά?? Την Εύα τη σκεφτηκε καθόλου?? Η Λαζαρίδαινα υποτίθεται έβαλε να τη σκοτώσου!!! Πόσα θέλουν για να μας τρελλάνουν?? Δεν νομίζω ο Λουκάς που ξέρω εγώ να το έκανε ποτέ αυτο!! Γενικά οι αντιδράσεις αυτών των 2 δε στέκουν με ΤΙΠΟΤΑwall!!! Έχω συγχιστεί απίστευτα με την περίπτωσή τους και τσαντίζομαι και με τους δύο, αλλά κυρίως με τη Νόρα που δεν του λέει επιτέλους για την εγκυμοσύνη!!! Κι αν κρίνω κι απ την αττάκα της Ευας στο τηλέφωνο, κάτι στου στυλ "Ο Λουκάς θα στο χτυπήσει αυτό στο μέλλον", πάει!! Βλέπω να τα ξαναβρίσκουν όταν θα επιστρέψει και ο Μάνος (δηλαδή ποτέ ή στο τελευταίο επειόδιο για όσους δεν το κατάλαβαν)!!
Ουφ!! Πάλι υπερθεμάτισα!! Λοιπόν, για να μη θάψω άλλο το αγαπημένο μου ζευγάρι, ας θάψω όλους (σχεδόν) τους υπόλοιπους!! Ξεκινάω:

Ρούσσος
Πραγματικά εύχομαι την υπεράσπιση να μην την ανέλαβε μόνο και μόνο για να σώσει το τομάρι του!! Ελπίζω όντως να προσπαθεί να προστατέψει τους υπόλοιπους από κάτι! Ωστόο δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο για τον οποίο δεν αφήνει τον Λουκά έξω απ την υπόθεση!!! Οκ, ας αναλλάβει το γραφείο του την Αντιγόνη για να μην ανοίξει το στόμα της, αλλά ο Λουκάς γιατί πρέπει ντε και καλά να συμμετάσχει??? Πάρε λοιπόν μία Fskl από μένα με αγάπη Ρούσσο!!

Αμαλία
Άλλη θεότρελη από κει!! Πήγε στη Νόρα να πει τα γνωστά τρελά της και της έβαλε φιτιλιές για το Λουκά!! Ενωμένες θα νικήσουμε, λέει, και θα τη βοηθήσει λέει, μαθαίνοντας την γραμμη υπεράσπισης των αντιπάλων!! Πας καθόλου καλά Αμαλία μου?? (εντελώς ρητορική ερώτηση!!) Ωστόσο δεν μπορώ να της θυμώσω της άτιμης Hug (παρόλο που δε συμφωνώ με ότι κάνει και ότι λέει) γιατί όπως και να το κάνουμε η Αμαλία είναι κατηγορία από μόνη της!!
Σκέτος ο καφές Αμαλίτσα?? Δεν είχα καμία αμφιβολία!!! (Πεφάνη θεά!!)

Μελίτα
Τι ήθελα και τη θυμήθηκα αυτήν?? Η κοπέλα έτσι κι αλλιώς ζει στο Μελιτοκεντικό της σύστημα, όπου όλοι και όλα περιστρέφοντα γύρω της, τώρα θα τη μάθουμε?? Μας τσούζει λοιπόν Μελιτούλα που ο Καρτάλης "κοιμήθηκε" με άλλη?? Γιατί αντιδράς όμως, δεν καταλαβαίνω!! Εσύ δεν τον ξαπόστειλες 100 φορές ουρλιάζοντας ότι δε θες να τον ξαναδείς?? Μήπως το πρόβλημα σου είναι ότι σε ξεπέρασε πολύ γρήγορα το 2ο άλλο σου μισό?? Λέω μήπως!!
Ε λοιπόν το αποφάσισα!! Από δω και πέρα είμαι Στεφανιμελιτικιά!! Ο μόνος τρόπος για να γλιτώσουμε απ τη μίρλα της είναι να της ξανακάτσει ο απόλυτος!! Έτσι θα τους γράψει πάλι όλους να μην πω που, θα παρατήσει και την καινούρια της δουλίτσα και όλοι οι υπόλοιποι θα μπορέσουν επιτέλους να ασχοληθούν με το κόψιμο των λαιμών τους και όχι με την πάρτη της!!gelio
Επίσης Μελιτούλα βάλε γρήγορα μπλουζίτσα γιατί θα πουντιάσεις!!

Στέφανος
Πάρε και συ Fskl για να μη σου τις χρωστάω που σε επιασε ο πόνος ξαφνικά για το παιδί σου!! Όταν βρήκες τον έναν απ τους απαγωγείς γιατί δεν το είπες την αστυνομία??? Θυμήθηκε τώρα να πάει μια βολτούλα απ το τμήμα για να τσεκάρει που βρίσκονται οι έρευνες!! Δεν πιστεύω να σκέφτηκε κανείς ότι φοβάται ο μεσιέ μήπως οι απαγωγείς αναφέρουν το ονοματάκι του και την αστυνομία!! Ποτέ!!
Πήγε και απ το νέο αίσθημα και έμαθε περί Ρούσσου - μανούλας. Μα όλα τελευταίο να τα μαθαίνει αυτό το παιδί?? Όλα??? Επίσκεψη και στη μανούλα λοιπόν, για να ρωτήσουμε τα κλασικά πως, που, πότε, γιατί, κ.τ.λ.!! Βαρέθηκα λέμε!!!
Και εννοείται πλέον ότι ο Στέφανος είναι ακριβώς αυτό που φαίνεται!! Αυτή είναι άλλωστε και η φοβερή ανατροπή!! Το πέριμένατε affraid?? Ο άνθρωπος λέει πάντα την αλήθεια, δεν κορόιδεψε ποτέ κανέναν (και κυρίως καμία), δεν ξέρει ποτέ τίποτα, δεν είναι μπλεγμένος πουθενά και όλοι οι υπόλοιποι στήνουν σχέδια και δολοπλοκούν εναντίον του!! ΑΑ!!! Και είναι και καθαρός σε όλα, μην το ξεχνάτε!!!

Λαζαρίδαινα
Καμία εξέλιξη και μ αυτήν! Κάνει ως συνήθως αυτό που έκανε πάντα και ξέρει πολύ καλά να κάνει: κρατάει το στόμα της κλειστό zip !!

Νικόλας
Μου αρέσει τελευταία αρκετά! Στην αρχή θεωρούσα τη συμπεριφορά του υπερβολική και ήμουν team Δάφνη αλλά πλέον η κυρία του έχει δώσει αρκετές αφορμές με το Λευτέρη!! Οπότε ψηίζω Νικόλα δαγκωτό!! Και εννοείται το ευχαριστήθηκα το ξύλο που έριξε στο Λευτέρη χτες ( Ksilo)!! Ήθελα κι άλλο για την ακρίβεια!! Ωστόσο όμως κανείς δεν παίρνει το μέρος του απ την παρέα! Όλοι υποστηρίζουν τη Δάφνη και με εκνευρίζει αφάνταστα αυτό!!

Δάφνη
Και μια που το φερε η κουβέντα Fskl και σε σένα!! Τι θα πει μαρή σε πνίγει ο Νικόλας?? Τον έδιωξε κακήν κακώς!! Ήμαρτον!!! Αυτή ΔΕΝ είναι η Δάφνη!!! Τα ποτάκια με ο Λευτεράκη και τα λέλουδα τα δεχόμαστε ευχαρίστως, ο Νικόλας όμως μας πνίγει που δε μας αφήνει να γκομενίσουμε!! Αλλά αυτά δεν τα μαρτυράμε βέβαια!! Πες μας ότι λιγουρεύεσαι το παλιομπίσκοτο Δαφνούλα και άσε τις δικαιολογίες!!! Fsklάλλη μία για να μην ξεχνιόμαστε!!

Λευτέρης
Μου σπάει πλέον τα νεύρα γενικώς!! Το καλό παιδί που δε θέλει να φύγει η Δάφνη απ την δουλειά, που αισθάνεται ένοχος που χωρίζει, που, που, που, που...!!!! Έλεος ξανά!!! Πόσο αθώος και καλός παίζει να ναι κάποιος που κουβαλάει κλεμμενα διαμάντια και τα μοιράζει από δω κι από κει με σκοπό να εκδικηθεί?? Μακριά από μας!!

Μπέλλος
Άλλη μια τεράστια μετάλλαξη λαμβάνει χώρα μπροστα στα έκπληκτα μάτια των τηλεθεατών!!! Το μέχρι προχτές χάπατο με τη βούλα έγινε πλέον πανέξυπνο και στήνει παγίδες στη Νταίζη!! Πραγματικά τώρα, εγώ πρέπει να πάρω στα σοβαρά τον άνθρωπο που έφαγε τις περισσότερες χυλόπιτες και δεν το κατάλαβε ακόμα??

Νταίζη
Άλλο εξυπνοπούλι από δω!! Τόσο καιρό μας την παρουσιάζουν πανούργα, πανέξυπνη, δολοπλόκα, γυναίκα αράχνη και δε συμμαζεύεται και τώρα χάβει αμάσητες τις μ#@$%&ες του Μπέλλου!! Μα πόσο πια?? Πήγε και στο Χρήστο να ρωτήσει αν ξέρει τίποτα για τα καινούρια χαίρια της μανούλας της, αλλά δυστυχώς δεν έμαθε για τί ποσό μιλάμε!! Γιατί μην ξεχνάμε ότι όλα γίνονται για τα λεφτά!! Μετά πέρασε και απ το σύζυγο να δει πως πάνε οι δουλιές. Να ξέρει βρε αδερφέ κι αυτή τι να κάνει, να τον σκοτώσει τώρα ή να περιμένει??
Πάντως με το που διάβασε το ψευτοmail του Μπέλλου προς τον άγνωστο αδερφό πήρε μια χαρά!! Δεν περιγράφεται!! Αυτό είναι που λέμε θέλει η π@#$% αν κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει, γιατί μετά τα ευχάριστα μου θελε και γραφειάτο η μαντάμ (vomit)!! Δεν την αντέχω άλλο!! Μπούκωσα, πως το λένε!!

Χρήστος
Να και ένας σοβαρός άνθρωπος επιτέλους!! Πολύ σωστά τα είπε στη Νταιζάρα!! Κι επιτέλους ας τον αφήσει ήσυχο και ας ασχοληθεί με τα λεφτά που τόσο πολύ την ενδιαφέρουν!!

Εύα
Ευτυχώς που υπάρχει και αυτή στη σειρά (αν και το ξεχνάνε που και που οι συγγραφείς). Θέλω περισσότερες σκηνές Εύας επιγόντως!!! Πλέον είναι η μόνη λογική εκεί μέσα (αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι προξενεύει τον άντρα της στην πρώην γκομενά του)!! Η αντίδρασή τη στα νέα της εγκυμοσύνης ήταν φοβερή!! Προσπαθεί κι αυτή να σώσει οτιδήποτε αν σώζεται αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω!! Της προτίνω λοιπόν να πάρει σβάρνα τα σπίτια όλων και να αρχίσει να μοιράζει gibbs και Fskl μπας και συνέλθουν!!!

Ουφ!!! Αυτα για σήμερα! Έχω την αίσθηση ότι κάτι ξεχνάω, αλλά τελοσπάντων. Αν το θυμηθώ θα επανέλθω.

Υ.Γ.1: Go Εύα Go!!!Klap
Υ.Γ.2: Στα προσεχώς είδα Νταίζη - Νόρα! Να αρχίσω να ανησυχώ που μου είχαν λείψει οι σκηνές τους?? Μάλλον ναι!
Υ.Γ.3: Στα προσεχώς ήταν που είδαμε συζήτηση Εύας - Λευτέρη ή στο επεισόδιο (το χω κάψει τελείως και δε θυμάμαι)?? Όπου και να ήταν μακριά ο Λευτέρης απ την Εύα!! ΜΑΚΡΙΑ και γενικά imarton !!!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 11:34 pm

Κιεγω το μονο που κραταω σημερα εινα μια απεραντη θλιψη για την <εκμυστηρευση>τησ Ευας στο νΤερη και η μη αναφορα της στον Στεφανο..επισης αναρωτιεμαι οπως και η Ερριετα ΓΙΑΤΙ ο Ρουσος εινα τοσο αρνητικος και το ομολογει ,σε μια ενδεχομενη σχεση Στεφ,Ερριετας?

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 11:46 pm

JESSIE έγραψε:
Κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση στο σημερινό είναι η αντίδραση της Εριέττας στα νέα της υπεράσπιστης της Αντιγόνης απ'το Ρούσσο. Εκανε τη νύξη στο Στέφανο, ότι μπορεί να της την έφερε σε συνεργασία με τη μητέρα του, αλλά όταν ο Στέφανος της εξήγησε οτι δεν ήξερε τίποτε, το δέχτηκε... Σκεφτόμουν πως θα αντιδρούσε η Μελίτα αν συνέβαινε κάτι τέτοιο σ'αυτήν, τι φωνές και υστερίες και τι διώξιμο θα έτρωγε ο Στέφανος για τις "σκευωρίες" που κάνει πίσω από την πλάτη της. Γιατί η μεγάλη αγάπη φαίνεται, δεν κρύβεται, και η Μελίτα αγαπάει αληθινά (τον εαυτό της!!!)...
Αυτό δεν το σχολίασα! Όντως η Μελίτα θα είχε αρχίσει να φαντάζεται σκευωρίες εναντίον της και, όπως είπε και η DESPOINA
DESPOINA έγραψε:
θα είχε φτιάξει το δικό της δράμα κ δεν θα τον άκουγε καν.
gelio gelio gelio

Clarabelle πολύ εύστοχος σχολιασμός και εννοείται συμφωνώ! Θα σταθώ όμως στα εξής:
Clarabelle έγραψε:
Μέχρι τώρα στη σειρά όλα τα γεγονότα που θα μπορούσαν να φέρουν χαμόγελα ευτυχίας δόθηκαν με τρόπο τσιγκούνικο και μίζερο. Η Δάφνη έμαθε την εγκυμοσύνη της τη στιγμή που ο Νικόλας παντρευόταν την Εύα, η Εύα έκανε δύο παιδιά και τα δύο ανεπιθύμητα απ τους πατεράδες τους, στο γάμο του Νικόλα ήρθε η κλήση του για το δικαστήριο, στη βάφτιση του Μάριου έγινε ο κακός χαμός, στον παραλίγο γάμο της Εύας με το Μάνο μπήκε στη μέση το απόλυτο ξεπούλημα, στο γάμο της Εύας με το Στέφανο το Μελιτόνι φρόντισε να μην υπάρξει η παραμικρή ευκαιρία και το κοινό το γνώριζε η γέννηση του Μάριου συνοδεύτηκε με κίνδυνο για τη ζωή του παιδιού και του Άγγελου επίσης. Όλες οι στιγμές που στους ανθρώπους συνήθως προκαλούν αγαλίαση και ευτυχία σε τουτη τη σειρά που καυχιέται για το ρεαλισμό της ήταν πηγή πόνου. Γιατί έστω μια φορά δεν μπορούσαμε να έχουμε δυό επεισόδια χαράς πριν τον κακό χαμό;
Και γω το χω απορία αυτό!!

Clarabelle έγραψε:
Πολλές φορές ο Νικόλας σ αυτή τη σειρά έχει ακουστεί να είναι η φωνή της λογικής άσχετα αν τώρα με τα κουλά που κανει η γυναίκα του έχει χάσει το μπούσουλα και κάνει κι αυτός παλαβομάρες. Μας προετοιμάζουν για τη λάθος διάγνωση και καθόλου δεν μου αρέσει. Άλλος ένας που το όνειρό του θα γίνει εφιάλτης. Εκανε την αρχή η Εύα ακολούθησε η Δάφνη συνέχισε ο Λουκάς και η Νορα και έπεται ο Νικόλας. Ότι ευχήθηκαν σκόνη στον άνεμο και αναρωτιέμαι γιατί σταματήσαμε να ακούμε το τραγούδι που τώρα είναι πιο επίκαιρο απο ποτέ.
Πόσο μα πόσο δίκιο έχεις!!! Dust in the wind λοιπόν!

Clarabelle έγραψε:
Απ την άλλη ο σφίχτης μιλάει με μια γυναίκα σε διαδικασία διαζυγίου και με ένα νεογέννητο και αναφέρει το Μάνο; Ωπα ρε φίλε που ξέρεις εσύ για το Μάνο; Ξέχασα. Κάτι θέλει κι αυτός και είναι η σειρά του να την πατήσει. Είπαμε η Εύα δεν ξέρει να διαλέγει άντρες για τον εαυτό της μόνο για την κατσαρούλα είναι κατάλληλοι αυτοί που διαλέγει.
Αλλά το κερασάκι στην τούρτα το άκουσα στα προσεχώς. Με το Μάνο λέει δεν ήταν ποτέ ευτυχισμένη. Δεκτό. Ψάχνει όμως κάποιον που να μπορει να συγκριθεί με το Μάνο που την έκανε δυστυχισμένη. Τι ακούω η άμοιρη τηλεθεάτρια και δεν τραβάω τα μαλλιά που μου έχουν απομείνει με το σαπούνι που παρακολουθώ. Τώρα λοιπόν θέλουν να μας πουν και επισήμως όσα έλεγε το εξώφυλλο του ζάπινγκ. Ο Μάνος φεύγει ο Λευτέρης έρχεται. Που πας ρε Καραμήτροοοοοοο
Τελικά Εύα - Λευτέρης στο μπαρ ήταν και στο επεισόδιο και στα προσεχώς? Γι αυτό μπερδεύτηκα η κακόμοιρη!! lmao
Καλά τα περί Μάνου ασχολίαστα!!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Νοε 05, 2010 11:49 pm

katie007 έγραψε:Κιεγω το μονο που κραταω σημερα εινα μια απεραντη θλιψη για την <εκμυστηρευση>τησ Ευας στο νΤερη και η μη αναφορα της στον Στεφανο..επισης αναρωτιεμαι οπως και η Ερριετα ΓΙΑΤΙ ο Ρουσος εινα τοσο αρνητικος και το ομολογει ,σε μια ενδεχομενη σχεση Στεφ,Ερριετας?

Katie να σου πώ τι πιστεύω εγω... Δεν αναφέρθηκε στο Στέφανο γιατί ο μεγάλος της καημός ήταν πάντα ο Μάνος, τον οποίο και έχασε, ενώ ο Στέφανος, αν και χωρισμένοι, είναι ο πατέρας του παιδιού της, είναι εκεί, δεν έφυγε, και μάλιστα είδαμε οτι τώρα που τα βρήκαν αποφάσισαν να είναι πολύ πιό κοντά στο παιδί ο Στέφανος. Δεν θεωρεί λοιπον "απώλεια" το Στέφανο, με τον ίδιο τρόπο που θεωρεί "απώλεια" την εγκατάλειψή της απ'το Μάνο...
Από όσα ξέρουμε ως τώρα, ο Ρούσσος είναι τόσο αρνητικός για μιά ενδεχόμενη σχέση Στέφανου Εριέττας γιατί ξέρει πολύ καλά , όπως κι εμείς, αυτό που η Εριέττα δεν έχει συνειδητοποιήσει ακόμη, οτι δηλαδή ο δολοφόνος του φυσικού της πατέρα ήταν ο πατέρας του Στέφανου, ο Λαζαρίδης, και φοβάται τη συμμαχία αυτών των δύο, γιατί αν, με τις έρευνες που άρχισαν, βγεί αυτό στη φόρα θα καταλάβουν όλοι το ρόλο που έπαιξε και ο ίδιος στο έγκλημα και την απόκρυψή του και τις υιοθεσίες με ψεύτικα στοιχεία που ο ίδιος κανόνισε να γίνουν, οπότε θα μπεί στό στόχαστρο όλων. Βέβαια μπορεί να υπάρχουν κι άλλοι λόγοι, που θα μάθουμε αργότερα...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από kathleen Την / Το Σαβ Νοε 06, 2010 12:01 am

Καλα, μιλάμε οτι οι εξελίξεις κινούνται πλέον με ταχύτητα χελώνας.. pff
Τη δίκη τη βλέπω να τελειώνει τα Χριστούγεννα και ο αδερφός της Εριέττας θα αποκαλυφθεί γύρω στο Πάσχα όπως το βλέπω. Μετά θα φέρουμε το Μάνο για κλείσιμο και πάει η σαιζόν.
Σήμερα το πιό ενδιαφέρον ήταν το θέμα Νόρας-Λουκά. Κατα τα αλλα μια απ'τα ίδια. Sleep Sleep Sleep

Εριέττα τέλεια αλλα ο ρόλος αρχίζει να είναι μονοδιάστατος όπως και πολλοί άλλοι ρόλοι.

Ευα θεά, πανέμορφη, φανταστική ροή και ενέργεια αλλα δεν έχει ρόλο προς το παρόν, κάπως πρέπει να την εντάξουν στις εξελίξεις, θα έπρεπε να είναι πρωταγωνίστρια.

Νταίζη, καλή αλλα μονοδιάστατη κι αυτή.

Χρήστος, πολύ καλός αλλα τον έχουν πολύ στην απέξω, θα έπρεπε να είναι πιό κοντά στην κεντρική ιστορία και τις εξελίξεις. Είναι πολύ αξιόλογος, πολύ κρίμα που τον έχουν για διακοσμητικό στοιχείο. Κι αυτές οι σκηνές με τη Νταίζη, κοντεύει χρόνος που είναι ίδιες κι απαράλαχτες, σαν να θέλουν απλά να συντηρήσουν την ιστορία... ελλείψει φαντασίας βέβαια..

Τα υπόλοιπα ολόιδια και στατικά..
Γενικά βλέπω καλούς ηθοποιούς εγκλωβισμένους σε μονοδιάστατους ρόλους και σε μια λιμναζουσα ιστορία..
pff

kathleen

Θηλυκό

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Σαβ Νοε 06, 2010 12:10 am

Σημερα εμπεδωσαμε οτι ο Ρουσσος δεχτηκε να υπερασπιστει την Αντιγονη....μεχρι και η κουτση Μαρια το εμαθε και ειχε και αποψη...εδω που τα λεμε δεν ειναι και λιγο αλλα με νευριασε που αυτο σταθηκε εμποδιο στο να μαθει ο Λουκας για το φασολακι που μας ερχετε....δεν καταλαβαινω γιατι η Νορα δεν του το λεει αφου υποτειθετε πως εχουν διαχωρισει τα επαγγελματικα με τα προσωπικα....ενταξει θα ειναι αντιδικοι σε μια δικη και;;;τι να πει και ο Αρναουτογλου δηλαδη;;;; sisi Παντως εμενα δεν μου αρεσει καθολου που πλεον ο Λουκας με την Νορα κανουν σαν μικρα παιδια και βλεπουν φαντασματα εκει που δεν υπαρχουν μερικες φορες....μηπως βιαστηκαν οι σεναριογραφοι να τους κανουν ζευγαρι και τωρα δεν εχουν τι να τους κανουν;;;;
Το να μιλαει η Νορα με την Ευα και να της λεει οτι αμα αναλαβει την υποθεση τελειωσανε και να μην σκεφτονται καθολου τι θα γινει με το εμβριο το βρισκω εντελως φαουλ.....ελεος δηλαδη τι θα πει στο μωρο "παιδι μου ατυχησες αλλα ο μπαμπακας δεχτηκε να υπερασπιστει την Αντιγονη;;;;"Ee? θα βαλει τα γελια.... cake (σε εμενα παει εννοειται....τι λεωωω;;;;; )
Δε μας εφταναν ολα αυτα εχουμε και το Μελιτονι να μαζευει την μπουγαδα που ειχε απλωσει χθες(εχει εξελιξη το εργο δεν μπορω να πωslap ,βγαλμενο απ τη ζωη!!!!!)και αφου δοκιμασε με το κλαμα και δεν της βγηκε,δοκιμασε με την απογνωση δεν της βγηκε(κανεις δεν ξεχναει την απιστευτη αντιδραση της οταν εμαθε πως εχασε το παιδι και το επανειλημμενο σφιξιμο μπας και βγει το δακρυ....)τωρα μας διχνει και τα καλλη της...θα πουδιασεις κοριτσι μου...!!!Ασε που ηταν πιο ωραιο αυτο που φορουσες πριν!!!!! Nyxia

Ειδαμε και την Αμαλια να κανει" κομμα " με την Νορα για να κατασπαραξουνε τον Ρουσσο και ομολογω πως γελασα αρκετα στην κατα τα αλλα ακυρη σκηνη....Σκετο τον πινεις Αμαλια μου ε;;;;ετσι εξηγειται.... lmao
(Πεφανη ΘΕΑ)

Μπραβο Χρηστο ετσι σε θελω ΒΡΑΧΟ!!!!!
Αλλα και ο Μπελλος σημερα πολυ μου αρεσε..... Love!
Απ' το βλιτο θα το βρεις αγαπητο μου Νταιζουλινι..... Palamakia
Λευτερακη κατω τα κουλα σου απ το Ευακι....δεν θελω να τους δω ζευγαρι....ελεοςς!!!!!!!Που να συγκριθει ο ΜΑΝΟΣ με τον Τερουλη;;;;;

Και μια γενικη παρατηρηση...γιατι εκοβαν τοσο αποτομα τις σκηνες;;;;
Αυτα απο μενα δεν ξερω τι να ψηφισω.....καλο Σ/Κ και ελπιζω την Δευτερα να δω κατι καλυτερο.....!!!!!!!
Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Σαβ Νοε 06, 2010 12:54 am

μετα το σημερινο για μενα ο λογοσ χωρισμου λουκα-νορασ ειναι ο ρουσσοσ κ η αμαλια....γτ..ο ρουσσοσ με τον δικο του μοναδικο τροπο εκανε τν λουκα να κανει αυτο που ηθελε εκεινοσ...απλα επιρεασε τη βουληση τ ξερωντασ οτι ο λουκασ δν υπηρχε περιπτωση να μν απαλαγη απο την υποθεση σε περιπτωση που δν φοβοταν μηπωσ τν λυπατε μετα.....οσο για την αμαλια...με το τροπο τησ διαστρευλωσε τα παντα...ο λουκασ ποτε δν θα προδιδε την νορα για το χρημα αλλα η γνωστη αμαλια βαζοντασ παντα σαν παραδειγμα τν απαραδεχτο αντρουλη τησ που πατησε επι πτωματων για να λεμε κ την αληθεια για το χρημα την εκανε να πιστεψει οτι ο λουκασ τα κανει ολα αυτα μονο κ μονο γτ δν θελει να καταστρεψει την καριερα τ...πεταξε κ αυτοσ την χαζομαρα τ στη νορα στ γραφειο δν ηθελε κ πολυ.....οσο για το οτι η νορα δν του το λεει οτι ειναι εγγυοσ πλεον με βρισκει απολυτα συμφωνει γτα θελει να τα βρουν για τσ δυο τσ για το λουκα κ τη νορα κ οχι γτ ερχεται ενα παιδι....γτ εμεισ σαν τηλεθεατεσ βλεπουμε το νομισμα κ απο τησ δυο οψεισ κ του λουκα κ τησ νορασ εκεινοι ομωσ περιμενουν να δουν μια κινηση απ το καθενα αντοιστιχα για να αποδειξουν την αγαπη τσ......
τελοσ θα συμφωνησω με ενα σχολιο που διαβασα απο καποιο αλλο μελοσ τ φορουμ....ασ ελπισουμε οτι ο ρουσσοσ το κανει ολο αυτο για να σωσει καποιον απο την παρεα κ οχι το τομαρι τ.....διαφορετικα για μενα τουλαχιστον η εικονα τ πετρου ρουσσου θα πεσει εντελωσ στα ματια μ....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Νοε 06, 2010 1:15 am

Λίγο απαισιόδοξο το βρήκα το σημερινό επεισόδιο.

Τι να πω για το Λουκά και τη Νόρα... Και οι δύο σε κάποια πράγματα έχουν δίκιο και σε κάποια άδικο. Ο Λουκάς προφανώς σκέφτεται ότι θα ήταν δύσκολο να μείνει άνεργος, ειδικά τώρα που η Νόρα βρήκε μια τόσο καλή δουλειά, και να είναι ο αδύναμος κρίκος στη σχέση τους και η Νόρα προφανώς θέλει να κάνει κάτι θεαματικό για να της αποδείξει την αγάπη του. Καταλαβαίνω αυτό που λέει, ότι θέλει ό,τι κάνει ο Λουκάς να το κάνει για εκείνη και να μην τον εκβιάσει συναισθηματικά με το παιδί, αλλά νομίζω ότι αν από την αρχή ήταν και οι δύο απόλυτα ειλικρινείς και έλεγαν ο ένας στον άλλο αυτά που σκέφτονται ίσως να μπορούσε και ο ένας να καταλάβει τον άλλο καλύτερα και να μην είχαν φτάσει σε αυτό το σημείο. Ας ελπίσουμε ότι δε θα ταλαιπωρηθούν για πολύ ακόμα, αν και δεν το βλέπω...
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί ο Ρούσσος επιμένει τόσο πολύ να μην εξαιρεθεί ο Λουκάς από την υπόθεση.

Μα η Εύα με το Λευτέρη; Εγώ εξακολουθώ να ελπίζω ότι στο τέλος θα γυρίσει ο Μάνος και θα έχει αλλάξει και θα είναι μαζί, αλλά μέχρι τότε θα πρέπει να τη βλέπουμε με το Λευτέρη;

Για τη Μελίτα που πρώτα ανέλυσε τα προβλήματά της με το Στέφανο και μετά θυμήθηκε ότι, α, ναι, και η Νεφέλη έχει πρόβλημα, τι να πω... Μήπως να αρχίσει να ασχολείται περισσότερο με το παιδί της;

Μου άρεσε πολύ που η Εριέττα ρώτησε ευθέως το Στέφανο αν ήξερε για το Ρούσσο και τη μητέρα του και απλά δέχτηκε την εξήγησή του. Η Μελίτα πρώτον δεν θα ρωτούσε τόσο ψύχραιμα, μάλλον θα έβαζε τις φωνές, και δεύτερον θα έφτιαχνε σενάρια για τα επόμενα 10 επεισόδια.

Η Αμαλία πάντως αν μπλεχτεί στην υπόθεση μπορεί και να τη βοηθήσει τη Νόρα... Όλα είναι πιθανά...

Σχετικά με την επιμονή του Ρούσσου για τον Στέφανο και την Εριέττα, νομίζω ότι υπάρχουν δύο ενδεχόμενα. Το ένα είναι το προφανές, ότι η Εριέττα και ο Στέφανος είναι αδέλφια. Αν ίσχυε κάτι τέτοιο όμως, μου φαίνεται αδιανόητο ότι ο Ρούσσος και η Αντιγόνη το μόνο που έκαναν ήταν να τους προειδοποιήσουν στην αρχή και μετά δεν ξαναασχολήθηκαν. Μάλιστα, η Αντιγόνη είπε στο Ρούσσο ότι δεν την απασχολεί αυτό το θέμα και ότι απλά θέλει τη Μελίτα μαζί με το Στέφανο γιατί πιστεύει ότι αγαπιούνται. Ακόμα κι αν δεν το εννοεί απόλυτα, αν ήξερε κάτι παραπάνω θα προσπαθούσε να κάνει κάτι. Τόσο ο Ρούσσος όσο και η Αντιγόνη αν το ήξεραν, που αν ίσχυε θα το ήξεραν, θα επέμεναν πολύ περισσότερο. Επίσης, σε αυτή την περίπτωση, δεν εξηγείται γιατί ο Ρούσσος δεν ήθελε να κάψει το φάκελο της υιοθεσίας, αφού δεν έχει λόγο να ενδιαφέρεται τόσο πολύ για το Στέφανο. Άρα, ο Λουκάς παραμένει ο πιο πιθανός υποψήφιος.
Το πιο πιθανό ενδεχόμενο είναι ότι ο Ρούσσος είναι τόσο αρνητικός, επειδή γνωρίζει ότι ο Λαζαρίδης είχε κάποια ανάμειξη στη δολοφονία του πραγματικού πατέρα της Εριέττας, και πιθανόν να τον σκότωσε και ο ίδιος, και επιπλέον δε θέλει να αποκαλυφθεί και η δική του εμπλοκή στην υπόθεση της δολοφονίας και τις υιοθεσίες. Εκτός από αυτό, ίσως θεωρεί ότι ο Στέφανος πλήγωσε την κόρη του και δεν θα ήθελε να συμβεί το ίδιο και στην Εριέττα, την οποία γνωρίζει από παλιά - αφού ήταν συνεργάτης και ίσως και φίλος με τον θετό της πατέρα - και τη συμπαθεί.
Για το Ρούσσο μου είχε περάσει από το μυαλό και κάτι άλλο, από την αρχή που εμφανίστηκε η Εριέττα στη σειρά, αλλά μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο, οπότε ας μην το πω ακόμα...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Σαβ Νοε 06, 2010 10:57 am

Δεν μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που ο Λουκάς μίλησε στην Νόρα. Της έλεγε ότι για χάρη της θα παραιτηθεί μετακυλώντας σε αυτήν το βάρος μια τόσο σημαντικής απόφασης. Αν η Νόρα του έλεγε «ναι κάντο» θα τον έκανε να αισθάνεται αδικημένος και υπό στην σχέση τους.
Δεν μου άρεσε επίσης που η Νόρα δεν του αποκάλυψε την εγκυμοσύνη της, διότι αυτό είναι πολύ πιο σημαντικό από την μεταξύ του αντιδικία. Ωστόσο την κατανοώ ότι αισθάνθηκε προδομένη από την κίνηση του Λουκά να υπερασπιστεί την Αντιγόνη και να παραγκωνίσει έτσι την συμφωνία που έκαναν οι δυο τους να μην μπλέξουν τα προσωπικά με τα επαγγελματικά τους. Τώρα το πώς θα της αποδείξει ο Λουκάς την αγάπη του είναι ένα θέμα και θα δούμε πώς θα πάει.
Γενικώς ο Λουκάς δεν χειρίστηκε καθόλου σωστά το ζήτημα και αυτό οφείλεται στο ότι, όπως φάνηκε από το πρώτο επεισόδιο της σειράς αλλά και σε αυτό, είναι ένας υγιώς φιλόδοξος δικηγόρος μεν που όμως επιδιώκει πολύ την αίγλη. Θα πρέπει τώρα να βρει τρόπο να συνδυάσει όλα τα θέλω του.
Οι σκηνές Νόρας – Εριέττας, Εριέττας – Ρούσσου, Εριέττας – Στέφανου επιβεβαίωσαν περισσότερο από κάθε άλλη φορά ότι ο Ρούσσος, ο Στέφανος και η Εριέττα είναι όλοι λαμόγια, άνθρωποι που ξέρουν να κάνουν βρώμικες μπίζνες και χτυπήματα κάτω από τη μέση. Ειδικά ο Στέφανος μαζί με την Εριέττα είναι εντελώς απωθητικός. Ένας τύπος που κάνει χαλαρά παράνομο εμπόριο διαμαντιών με ό,τι αυτό συνεπάγεται, κάνει σεξ πού και πού με την συνεργάτιδά του, έχει κλειδώσει ως άνθρωπος και βγάζει έναν κρυφό πόνο και μια φτώχεια συναισθημάτων.
Μόνο η Μελίτα μπορεί να τον βγάλει από αυτό το τέλμα, γιατί μόνο με αυτήν ο Στέφανος έγινε καλύτερος άνθρωπος. Μόνο μαζί ο Στέφανος και η Μελίτα ζούσαν τον έρωτα κι την ευτυχία. Γι’ αυτό μου αρέσει που, όπως φάνηκε και από την σκηνή Μελίτας – Αμαλίας, η Μελίτα φορτώνει σιγά σιγά, ζηλεύει και ετοιμάζεται να κάνει το μπαμ απέναντι στον Στέφανο.
Η Νταίζη λίγο καιρό ξαποσταίνει και ξανά προς την δόξα (των δολοπλοκιών) τραβά!!!!!
Μου αρέσουν η Εύα με τον Λευτέρη, διότι βλέπω ειλικρινή συναισθήματα χωρίς κρυμμένους σκοπούς. Η Εύα απέναντι στον Λευτέρη έχει μια μοναδική ευκαιρία να μιλήσει αποστασιοποιημένα και ψύχραιμα για το παρελθόν της και για το Μάνο αφενός λόγω του χρόνου που έχει περάσει από την φυγή του Μάνου και αφετέρου γιατί ο Λευτέρης είναι ένας αντικειμενικός συνομιλητής που δεν επηρεάζεται από την συναισθηματική φόρτιση που προκαλεί σε όλους τους άλλους το όνομα «Μάνος Λύτρας».
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Σαβ Νοε 06, 2010 11:57 am

Μια παρατήρηση για να μην ξεχνιόμαστε για το τι βλέπουμε, όπως έχουν αναφέρει και οι συντελεστές της σειράς ότι πρόκειται για καθημερινά ανθρώπινα γεγονότα και καταστάσεις που συμβαίνουν γύρω μας κάθε μέρα. xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo
Η μετριότητα συνεχίζεται. Όλοι περιμένουν την Ανάσταση υπάρχουν οι αντικειμενικές συνθήκες, αλλά εδώ έχουμε μανιακό κόλλημα με την Μ. Παρασκευή.

Επεισόδιο 433 - Ημερομηνία 05-11-2010 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από evanna Την / Το Σαβ Νοε 06, 2010 12:49 pm

Επιεικως μετριο το επεισοδιο!Δεν καταλαβαινω πως εχουν φτασει ως εδω τα πραγματα,απο το κακο στο χειροτερο πανε γενικως.........

Νορα και Λουκας-ενω θα επρεπε να τους βλεπουμε σε μια απο τις ωραιοτερες περιοδους της ζωης τους,βλεπουμε το ακριβως αντιθετο!Διαφωνω 100% με τη Νορα και τη σταση που κρατα!Δεν νοειται να μη μοιραζεται ενα τοσο σημαντικο γεγονος με το Λουκα που στο κατω-κατω τον αφορα αμεσα επειση τα επαγγελματικα τους περνουν κριση! wall Ο Λουκας παλι κατανοω τη δυσκολη θεση στην οποια βρισκεται,οχι μονο απεναντι στη Νορα,αλλα δεν μπορω να δεχτω οτι θα υπερασπιστει μια γυναικα που παρολιγο να σκοτωσει την κολλητη του και το παιδι της! cake

Μεγαλο μεριδιο σε ολα αυτα για μενα εχει ο Ρουσσος!Πιεζει υπερβολικα το Λουκα να προχωρησει στην υποθεση αυτη,γνωριζοντας την επιρροη που το ασκει!Συμφωνω στο οτι η αντιδικια δεν σημαινει απαραιτητα και συναισθηματικη προδοσια ομως δεν μπορει να απαιτει απο το Λουκα να αφησει το συναισθημα στην ακρη τη στιγμη που ολοι ξερουμε πως ο Λουκας ουδεποτε συμπεριφερθηκε ως στυγνος επαγγελματιας!

Και μεσα σε ολα αυτα εχουμε και την Αμαλια να κατσικωνεται με τα τρελα της στη Νορα και να της βαζει και αλλες φιτιλιες! imarton

Μου αρεσε η αυθορμητη αντιδραση της Ευας οταν ακουσε τα νεα και η σταση που ειχε απεναντι στη Νορα!Δενουν πολυ ομορφα και οι σκηνες του βγηκαν αβιαστα! Thumbs up

Νικολας και Δαφνη απο την αλλη τα ιδια Παντελακη μου......Ξεροκεφαλοι και οι δυο,τραβαν τα πραγματα στα ακρα και μονιμως τσακωνονται!Κατασταση που εμενα προσωπικα με εχει κουρασει αφανταστα!Ειναι κριμα πραγματαικα να διαλυονται ετσι! ((

Εχουμε και το Στεφανο που περασε απο το τμημα μαλλον για να μαθει αν και ποσο εχουν προχωρησει οι ερευνες μιας και το δικο του ονομα εχει δοθει!Καλη και η σκηνη του με την Εριεττα της οποιας της αποριες σχετικα με την αντιδραση του Ρουσσου για τη ''σχεση'' τους συμμεριζομαι και εγω!Δεν νομιζω να τα λεει ολα αυτα επειδη υπαρχει πιθανοτητα να μας τους βγαλουν στο μελλον αδερφια!Θα ηταν παρατραβηγμενο ως αρρωστο να δουμε και αιμομιξια σε αυτο το εργο!

Η Νταιζη ολο τα ιδια κια τα ιδια!Με το Μπελλο βαριεμαι,με το Χρηστο μου αρεσε!Πολυ καλος και παλι ο Κασσανδρινος! Klap

Και σαν να μην εφταναν ολα αυτα ερχεται και η σκηνη Λευτερη-Ευας και αποτελειωθηκα!Περα του οτι η χημεια ειναι ανυπαρκτη,ακουω να ρωταει για το Μανο,ποιος?Ο Τερης! livani Που ζητημα ειναι να εχουμε ακουσει το ονομα του Μανου απο τους φιλους του 3 φορες παρ'ολο που λειπει τοσο καιρο!Τους ιδιους φιλους που υποσχονταν οτι θα'ναι διπλα στην Ευα και αντ'αυτου οχι μονο δεν την εχουν ρωτησει μια φορα πως ειναι μετα απ'ολα αυτα αντιθετως τρεχει εκεινη μονιμως γι'αυτους ετσι οπως τα εχουν κανει!Ελεος!
Το γεγονος οτι η Ευα ειχε μια απωλεια ας μην το σχολιασω καλυτερα.... wall

Ελπιζω ολο αυτο το θεατρο του παραλογου να μην κρατησει πολυ αλλα δεν το βλεπω!Κριμα................! ;/
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Νοε 06, 2010 12:54 pm

Cancoon έγραψε:
Οι σκηνές Νόρας – Εριέττας, Εριέττας – Ρούσσου, Εριέττας – Στέφανου επιβεβαίωσαν περισσότερο από κάθε άλλη φορά ότι ο Ρούσσος, ο Στέφανος και η Εριέττα είναι όλοι λαμόγια, άνθρωποι που ξέρουν να κάνουν βρώμικες μπίζνες και χτυπήματα κάτω από τη μέση. Ειδικά ο Στέφανος μαζί με την Εριέττα είναι εντελώς απωθητικός. Ένας τύπος που κάνει χαλαρά παράνομο εμπόριο διαμαντιών με ό,τι αυτό συνεπάγεται, κάνει σεξ πού και πού με την συνεργάτιδά του, έχει κλειδώσει ως άνθρωπος και βγάζει έναν κρυφό πόνο και μια φτώχεια συναισθημάτων.
Μόνο η Μελίτα μπορεί να τον βγάλει από αυτό το τέλμα, γιατί μόνο με αυτήν ο Στέφανος έγινε καλύτερος άνθρωπος. Μόνο μαζί ο Στέφανος και η Μελίτα ζούσαν τον έρωτα κι την ευτυχία. Γι’ αυτό μου αρέσει που, όπως φάνηκε και από την σκηνή Μελίτας – Αμαλίας, η Μελίτα φορτώνει σιγά σιγά, ζηλεύει και ετοιμάζεται να κάνει το μπαμ απέναντι στον Στέφανο.

Το ότι ο Στέφανος, η Εριέττα κι ο Ρούσσος κάνουν παράνομο εμπόριο διαμαντιών, όπως και εμπόριο πινάκων ο Στέφανος, είναι ένα γεγονός που πρέπει να το δεχτούμε, ο Στέφανος έτσι μας παρουσιάστηκε από την αρχή, ο Ρούσσος επίσης από την αρχή μας παρουσιάστηκε σαν πολύ χειρότερος απ'αυτά όταν τον είδαμε να "κουκουλώνει" θανάτους παιδιών για να μην χάσει τα κέρδη του ομίλου, (σε συνεργασία με το Μάνο), η δε Εριέττα συνεχίζει τις επιχειρήσεις του θετού της πατέρα και πέραν τούτου δεν γνωρίζουμε πολλά... Αυτό που νομίζω πρέπει να αναρρωτηθουμε είναι αν πράγματι ο Στέφανος και η Μελίτα ζούσαν τον έρωτα και την ευτυχία. Γιατί εμένα, εκτός του πρώτου καιρού που το ερωτικό πάθος ήταν η κινητήρια δύναμη που τους συνεπήρε, δεν είδα ευτυχία σ'αυτούς τους δύο, αντίθετα είδα μία συνεχή και άσχημα κρυμμένη αποδοκιμασία του Στέφανου εκ μέρους της Μελίτας, που έφερνε το Στέφανο σε μία μόνιμη κατάσταση απολογίας προς αυτήν, και το αποκορύφωμα ήταν το ότι η Μελίτα πίστεψε οτι ο Στέφανος ήταν ο επίδοξος δολοφόνος του παιδιού του και οτι η ίδια ήταν μέρος ενός καλοστημένου σχεδίου που κατέστρωσε ο Στέφανος για να την εκμεταλλευτεί... Οταν λοιπον, μετά από τόσους μήνες που ο Στέφανος, ελλείψει αποδείξεων για να ανατρέψει μιά τέτοια κατηγορία, την διαβεβαιώνει για την αγάπη του και την αθωότητά του και εισπράττει από αυτήν την απόρριψη , την απαξίωση και μία άρνηση στα όρια της υστερίας, μόνο ευτυχία δεν μπορεί να πεί κανείς οτι τους έφερε η "αγάπη" τους.... Θα μπορούσαν να είναι ευτυχισμένοι μαζί, αν η Μελίτα ήταν σε θέση να τον καταλάβει και να τον δεχτεί όπως είναι, και να μην άγεται και φέρεται απ'όσα της λένε οι άλλοι και να βλέπει πέρα από τα φαινόμενα. Αλλά κάτι τέτοιο δεν υπήρξε. Αντίθετα τώρα, που ο Στέφανος βρήκε έναν άνθρωπο που τον δέχεται ξέροντας όλα τα τρωτά του, και προσπαθεί να ξεχάσει όσα πέρασε και να ξαναβρεί τον έλεγχο της ζωής του, τώρα θα "ξυπνήσει" η Μελίτα και θα θέλει να τον διεκδικήσει. Αυτό δεν δείχνει αγάπη, δείχνει απλά εγωισμό και καλά θα κάνει ο Στέφανος να μην υποκύψει σε τέτοιες διεκδικήσεις που και κατόπιν εορτής έρχονται, και δεν έχουν καθαρά κίνητρα.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης