Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_lcap12%Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_rcap 12% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_lcap15%Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_lcap23%Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_rcap 23% 
[ 12 ]
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_lcap27%Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_rcap 27% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_lcap8%Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_lcap15%Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Vote_rcap 15% 
[ 8 ]

Σύνολο Ψήφων : 52

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Empty Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 6:42 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 8:01 pm

Τι παράλογο αναζητω πια?
Μια ηρεμη ευτυχισμενη Λουκονορικη εγκυμοσυνη
και αντ αυτου βλέπω τη Νόρα να επιτειθεται στο Λουκά
και να μην καταλαβαινει τη δυσκολη θεση του συντροφου της
Και μετα στο κρεββατι το ειδα σαν αλατι στην μεγαλη Λουκονορικη μας πληγη!

Η ΘΕΑΡΑ Μου με το γιο της και το απιστευτο υφακι της ήταν όλα τα λεφτα
κατα τα αλλα δεν μαθαμε κατι καινουργιο....

Τι σόι μπεκρο γυμναστης ειναι αυτος?
Που τον χανεις που τον βρισκεις....στο μπαρακι
αχ μακαρι να το καταλαβουν και να τον ζευγαρωσουν με το Μελιτακι μας, με το οποιο ταιριαζουν τοσο!

Τι χαριτωμενο.......τωρα ξυπνα ο Νικόλας το Λουκά ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!
Η μεγιστη διαφορα ο Λουκας εδωσε συμβουλες
ενω ο Νικόλας εδιωχνε...ο Κιαμος που κολλάει σφυριξα κι εληξες???

Πόσο κουκλιτσα η Δαφνη!
Με ενοχλει που τωρα φτιασιδώνεται για τον Τερη

Καθηστε και λυστε το το προβλημα κοπελια!
Αχ κολπος θα μου ρθει...δεν μπορω
Ευα πες τα!

Η Μελιτα ειναι παντογνωστρια και δεν σκεφτεται τη κορουλα της αγαπητη παιδοψυχολογε!

Δεν βαζουμε μπρος το τεστ Dna να ξεκολλησει η Οχιά
απο το Λουκά!

Να τος ο άλλος μόλις ειδε τη Δαφνη...
μια σαλιαρα στον Τερη
μας μουσκεψε μας μουλιασε!

εκανα ζαπινγκ και το γυρισα
οταν ρωτησε η Ευα αν ειναι ερωτευμενη η Δαφνη!

Αχρωμο και αγευστο
Μολις το σκεφτω θα σας πω τι ψηφισα

Υγ1.Περισσότερη παρέα που αγαπάμε
Υγ2. Μελίτα-Λευτερης είναι καταπληκτικοι τους θέλω μαζι!!!!!!!!
Υγ.3 Πότε θα ρθει η θεια Δικη για την οχια-Νταίζη?
Διεπραξε ύβρη ας υποστει τις συνεπειες ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
να επέλθει και η καθαρση σε μας τους τηλεθεατες

Με αγάπη
loukitsa

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010

Δημοσίευση από fay Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 8:07 pm

Δεν το είδα γιατί η τηλεόρασή μου έχει πρόβλημα. Όσοι το είδατε πείτε μου, θα αντέξω να το δω ολόκληρο στο σάιτ του Μέγκα ή να βάλω fast forward; Ή μήπως να μην το δω καθόλου;
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 8:08 pm

Δεν θα χάσεις και τίποτα
Τα μυστικά τέλειωσαν τον Ιούνιο

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 8:10 pm

Μην το δεις καθολου!

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 8:11 pm

Η αθλιότητα συνεχίζεται..
Περιττό να πω οτι είδα κανα εικοσάλεπτοη γιατι βαριόμουνα να το δω και χάζευα Deal..
Δεν έχω κάτι να περιμένω.. η σειρά πήρε την κάτω βόλτα και δεν συμμαζευεται...
Fskl Fskl Fskl Fskl

Αν το δω ολόκληρο μπορεί και να σχολιάσω...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 8:20 pm

Bαρετό με κάποιες λίγες σκηνές να το σωζουν και αυτό λόγω ερμηνειών.

Η νόρα έχει κουράσει, δεν ξέρει τι θέλει και τι της φταίει. Αν δεν μπορεί να καταλάβει τον άνθρωπό της που τον ξέρει τόσο καλά, το λες και πρόβλημα.

Αντιγόνη -Στέφανος για ακόμα μια φορά, τα ίδια και τα γίδια. Ωραία σκηνή όπως πάντα, με την αγάπη της Αντιγόνης προς το Στέφανο να φαίνεται ακόμα μια φορά και με έναν είρωνα Στέφανο που αγαπώ.

Πολύ καλή η σκηνή Νόρας-Νταίζης, όπως και αυτή Νταίζης-Νικόλα. Γιαννακόπουλος εξαιρετικός.

Δεν μου άρεσε το κόκκινο κραγιόν της Δάφνης, την αδικεί νομίζω, τα πιο απαλά της πάνε πιο ωραία.

Υπέροχη η Σκηνή Ρούσσου-ΛΟυκά-Στέφανου.

Και εντάξει για φινάλε ερώτηση κόλαφος; Πόσες φορές έβγαλε τη γλώσσα η Μελίτα στη σκηνή με το Στέφανο; Πόσα νεύρα όμως; Να τελειώσουμε με την παρωδία να πάμε παρακάτω!!!

Ο Σταύρου έβγαλε δάκρυ, η βασίλισσα του καναπέ, το πάλεψε και όταν έμεινε και αναπολούσε τους οργασμούς, κάτι έκανε. Δεν με πείθει, δε με πείθει!!!

Κατρανίδης-Παπαδημητρίου-Γιαννακόπουλος- Πετράκης- Πολυχρονίδη-Σταύρου oscar

Και ένα στην Άρια oscar

Καλή μας εβδομάδα... Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 8:21 pm

Το επεισόδιο θα συμφωνήσω ότι δεν ήταν συνταρακτικό αλλά παρόλα αυτά είχε κάποιες πολύ ωραίες σκηνές και φυσικά το γεγονός της χρονιάς είναι ότι δάκρυσε επιτέλους η Μελίτα.

Όσο για τις σκηνές: Παπαδημητρίου-Σταύρου : respect : η ωραιότερη σκηνή του επεισοδίου κατ' εμέ.

Επίσης στη σειρά λέμε και ανέκδοτα. Πρώτον ότι η Νταίζη αγάπησε πραγματικά το Λουκά και ότι μαζί της θα ήταν βασιλιάς lmao ,καλό.

Γέλασα επίσης με τη σκηνή Λουκά-Νικόλα τώρα έγινε ο δεύτερος άστεγος και περιπλανώμενος και δεν αφήνει τον κόσμο να κοιμηθεί.

Και να εκφράσω μία απορία γιατί αυτά που λέει η Νόρα στην Εύα δεν τα λέει και στο Λουκά; Grrr

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 8:38 pm

Χμμ για άλλη μια φορά επικρατεί διχασμός στο μυαλό μου. Μιλάω για το ΛουκοΝορικό (πως λέμε Κυπριακό; κάτι αντίστοιχο Razz ). Καταλαβαίνω την θέση του καθενός... Τουλάχιστον μπορώ να δικαιολογήσω τις στάσεις τους στην αρχική διαφωνία, καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς να κοιμάσαι με τον "εχθρό σου" και κάθε πρωί να το παίρνεις απόφαση ότι θα τσακίσεις επαγγελματικά το έτερον σου ήμισυ. Δεν μπορείς να έχεις διακόπτες, τουλάχιστον εγώ δεν έχω καταφέρει να τον βρω.. Δεν μπορείς να κάνεις το μυαλό σου να σωπάσει από αυτά που έχεις περάσει την μισή σου μέρα και να πας στο σπίτι σου και να είσαι στα φρου φρου και στα αρώματα. Έτσι λοιπόν καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά τί εννοεί η Νόρα... Όπως είπε και η Νόρα να τα ξεχωρίσουν τα επαγγελματικά τους όχι να τα διαλύσουν και να διαλυθούν και οι ίδιοι...

Από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω τις κουταμάρες που έλεγε στην Εύα... "Γιατί θα το κάνει για το παιδί" πολύ κλισέ έγινε η σειρά. Όλα αυτά που σκέπτεται είναι σενάριο μέσα στο μυαλό και τίποτα άλλο.. Μίλα βρε κορίτσι μου ΜΙΛΑ!!!

Ρούσσος - Αμαλία. Θεά η Κα Πεφάνη για πολλοστή φορά μπορώ να παραδεχτώ! Έχει δίκιο η Αμαλίτσα αλλά που να ήξερε τι κρύβεται από πίσω...

Μισώ την ευκολία που μπαίνει και βγαίνει η Νταίζη στη ζωή της παρέα αφήνοντας πίσω συντρίμμια.. Το μεσαίο όνομα της είναι "Κατρίνα". Πραγματικά δεν μπορώ πάλι τα ίδια. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ να την αντιπαθώ... Αμάν... maaaad : curse : Και.. Σταμάτα να εκνευρίζεις το ψιχουλάκι από τα χεράκια μου θα πας!!!! (ψιχουλάκι!!! inlove inlove )

ΜπισΜπίχτης - Φιόρα Δάφνη.. Μπλιιιααααχχχχχ!!!!!!!!! Τέτοιο σχολιασμός μπορώ να δώσω σε τέτοιες σκηνές...

"Κατρίνα" - Λουκάς. Δεν μπορώ να πω γέλασα, να την πω την αμαρτία μου! Τρομερές ατάκες!!! Αλλά από υπερβολική ξινίλα ξεχείλιζε η σκηνή και η γεύση που μας άφησε.....

Στην συνέχεια είχαμε ένα μουσικό διάλειμμα... Έκλαψε ο Στέφανος, έκλαψε με μαύρο δάκρυ.. Ρώτησε κιόλας το παλικάρι αν είναι οριστικός ο χωρισμός, πήρε ην επιβεβαίωση και ξανά προς την ΕρΓιέτα τραβά! sm σιγά να μη μείνει μόνος.. Καρδούλα αγκινάρα το παλικάρι!!!!

"Κατρίνα" - Νικόλας. Ξαναγέλασα μπράβο βρε Γιαννακό!

ΚΑι τέλος... είσαι ερωτευμένη Χουανίτα;;; Εεε!!! Συγνώμη Δαφνούλα;;; Μη ξεράσω βατραχάκια σήμερις!!!....

Εν τέλει μέτριο το επεισόδιο με ούριο άνεμο να φυσάει σταθερά προς το άσχημο.... Rolling Eyes

FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 9:06 pm

Δεν μπορώ άλλο ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ! wall

Θέλω να δείρω Λουκά-Νόρα, θέλω να δείρω κ σεναριογράφους. Μια εγκυμοσύνη ζητήσαμε κ έγινε ο κακός χαμός.

Πως ντύθηκε έτσι η Δάφνη καλέ? Κατά τα άλλα δεν θέλει να δαγκώσει το μπισκοτάκι.

Εύακι το Στέφανο τον ξεχνάμε κ εσύ κ οι σεναριογράφοι, αλλά είπαμε έχουμε να στηρίξουμε τον Απόλυτο έρωτα!

Τώρα τι θέλουν να μου δείξουν ότι ο Στέφανος αγαπάει την Μελίτα? Αν πάει 1 φορά ακόμα με Εριέττα, θα τους γράψει η ιστορία. Στέφανος- Μελίτα ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΡΩΤΑΣ!
Τι να πω, πρέπει να κουράστηκαν πολύ για να μας δώσουν έναν τέτοιο έρωτα. Περισσότερο βέβαια η παρτενέρ.
Κ ναι, ο Στέφανος είναι ακριβώς αυτό που δείχνει. Συγχαρητήρια!

Στέφανος-Αντιγόνη μια από τα ίδια. Έλεος!

Συγχαρητήρια στους σεναριογράφους, μπορούν κ χειρότερα.Δεν τους το χα.

Σώστε την παρέα της φεγγαρόπετρας, λέμε! Με τους άλλους κάντε ότι θέλετε έτσι κι αλλίωε μόνο εσείς ενδιαφέρεστε γι αυτούς το κοινό τους έχει γραμμένους!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 9:11 pm

Γιά μένα όλο το επεισόδιο ήταν η σκηνή Στέφανου Μελίτας, αλλά όχι για τη Μελίτα, αλλά για το Σταύρου που με συγκίνησε όπως μόνο αυτός ξέρει..... Και η σκηνή με την Αντιγόνη ήταν πολύ καλή, τη ρωτούσε όπως πάντα κι εκείνη αρνιόταν να μιλήσει, όπως πάντα, όμως η στάση του Στέφανου αυτή τη φορά ήταν πιό ειρωνική και δεν είχε αυτή την αγωνία που είχαν ώς τώρα οι "ανακρίσεις" της μητέρας του, γιατί πιά έχει βραχεί ως το κόκκαλο από τα ψέμματά της, κι ως γνωστόν ο βρεγμένος δεν φοβάται το νερό...
Και η σκηνή του Στέφανου με το Ρούσσο και το Λουκά ήταν πολύ καλή, τα σταράτα λόγια του Στέφανου έβαλαν την αμφιβολία στο μυαλό του Λουκά για τα κίνητρα του Ρούσσου, όσο κι αν προσπάθησε ο Ρούσσος να μειώσει την εντύπωση της λογικής του Στέφανου, αποκαλώντας τον εραστή της Έριέττας...
Ολοι μα όλοι πάνε για χωρισμό, λοιπον, αλλά δεν θα είναι για πάντα, τουλάχιστον όχι για όσους αγαπιούνται αληθινά. Για να γίνει η ανάσταση, πρέπει να περάσεις πρώτα την εβδομάδα των παθών, κι αυτήν περνάμε τώρα.
Καταλαβαίνω την Εύα που εκμυστηρεύτηκε τα εσώψυχά της σε έναν απλό γνωστό, καμμιά φορά σου είναι πιό εύκολο αυτό παρά να τα πείς στους φίλους σου που έχουν ήδη σχηματίσει μιάν άποψη και μιά εικόνα για όσα τους λές και ίσως δεν θα σε καταλάβουν. Δεν ξέρω τι να ευχηθώ για την Εύα, ο Λευτέρης δεν της πολυταιριάζει σαν εμφάνιση, η Εύα είναι λεπτό πλάσμα κι ο Λευτέρης είναι κάπως ασουλούπωτος αλλά αυτό είναι το λιγώτερο αν μπορέσει να μιλήσει στην ψυχή της και να τη βοηθήσει να δεί ξανά τη ζωή με αισιοδοξία.

Πήραμε και την "πικρή" δόση μας από Νταίζη, ( στη σκηνή με το Νικόλα ο Νικόλας άπαιχτος!), ευτυχώς δεν είδαμε το Μπέλλο, κάτι είναι κι αυτό....

Αυτά από μένα, τέλειο μόνο για τα δάκρυα του Στέφανου , κατα τα άλλα δεν προχωρήσαμε πολύ.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 9:15 pm

1)Γιατι το σημερινο επεισοδιο ηταν αθλιο? (ασχημο ψηφισα αλλα το μετανιωσα)

Α)Γιατι εκνευριστηκα με το ολο θεμα της Νορας και του Λουκα...Ο ενας πετα τις μπουρδες του η αλλη θιγεται με το παραμικρο...Μετα απο ενα λεπτο στο κρεβατι ειναι ολο ζουζουνιες και αγκαλιες και φιλακια, την επομενη μερα κανουν καλαμπουρι..ΑΛΛΛΑΑΑΑ ΟΟΟΟΧΙ η Νορα βραχος....δε λεει οτι ειναι εγκυος...εκει να μας σπασουν ολονων τα νευρα

Β)Γιατι μου τη σπαει ο Λευτερης που παει και λεει στον καθε αγνωστο το πονο του...Αλλη Ρουλα Βροχοπουλου μας βρηκε..και καλα αυτη την παρατησε ο Φραν ειχε καημο η γυναικα σου λεει θα κλαφτω θα γυρισει πισω...αλλα αυτος? Τι το διαδιδει παντου οτι σκοτωθηκε η αγαπημενη του? Μηπως τον ακουσει ο υψιστος και του τη στειλει πισω? Η με αυτο νομιζει οτι θα ριξει την Ευα? Θα μου πεις εχουν ΤΑ κοινα μεταξυ τους...Αυτη μπηκε μπροστα απο σφαιρα αυτος ηθελε να μπει μπροστα απο σφαιρα...Αχ αυτο θα πει καρμικος και μοιραιος ερωτας...*σκουπιζει δακρυ*Δεν ειναι τυχαιο ολο αυτο....Αμ η αλλη? Πινεις εκει τον καφε σου με εναν ωραιο (λεμε τωρα) αντρα και ξαφνικα του ξεφουρνιζεις οτι μπηκες μπροστα απο σφαιρα για να σωσεις την αγαπη σου...Απλα καθημερινα πραγματα μωρε...Αινταααα ainta

Γ)Γιατι βαρεθηκα να βλεπω Αμαλια-Πετρο να τσακωνονται και να χωριζουν για 34562456η φορα.... Sleep

Δ)Γιατι σιχαθηκα να βλεπω τη Νταιζη να αλωνιζει ανενοχλητη περα δωθε...κ πηγε να μου συγχισει και το ψυχουλακι Aww Αντε ρε Μπελλοοο ποτε θα την εξοντωσεις...πολυ αργεις...Η οποια Νταιζη τωρα που το θυμηθηκα...τι ειπε στον Λουκα? Οτι τον αγαπησε? Ψιτ Νταιζακι δε φτυνεις πια αυτη την καραμελα??? Μισο να σου φερω τασακι....αντε γιατι κροσσια μας τα εχεις κανει τα νευρα...Που θα μας ειρωνευτεις ΕΣΥ για τη δουλεια μας....ΕΣΥ μια αξεστη πρωην μπουζουξου που δεν ειχε στον ηλιο μοιρα....Αλλα θα γυρισει κ ο τροχος....

Ε)Γιατι αν ειναι δυνατον να βλεπω Στεφανομελιτικη σκηνη στο γραφειο ΜΑΣ.....Δηλαδη λιγο σεβασμο δειξτε...εκει μεσα εχουν ζησει τοσα πολλα ο Λουκας με τη Νορα ειναι αναγκη να μας δειχνετε τους αλλους και να μας ξενερωνετε??? Η οποια σκηνη ελεοος....Μπορει ο Σταυρου να εκλαψε αλλα σαν Στεφανος δε με επεισε καθολου....κ γενικα δε με πειθουν αυτοι οι 2...και μη τομλησουν να ξαναγυρισουν σκηνη τους εκει μεσα θα τα παρω στο σκαλπ... maaaad

Στ)Γιατι η Δαφνη εχει ξεφυγει τελειως...Εμενα ρε παιδια γιατι η κοπελα στη ρεσεψιον του γυμναστηριου μου ειναι με τις φορμιτσες της και δε ντυνεται με ταγερακια??? livani Αφου δε του ειπε του Λευτερη εβαλα κατι προχειρο και βγηκα παλι καλα...Το κοκκινο το κραγιονακι που εκανε μπαμ ασχολιαστο....Ομορφη δε λεω...αλλα αν ντυνοταν ετσι και για το Νικολα τωρα δε θα ειχαμε τετοια ντραβαλα....Μου βαφεται και μεσα στο γυμναστηριο η ξετσιπωτη.. Mmm Ας εχει τουλαχιστον την διακριτικοτητα να παει στη τουαλετα να βαφτει...dear god δηλαδη.... livani Η τελευταια ατακα της Ευας οτι να 'ναι..... livani

Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αλλα χανοσαστεεε......Ολα μου φαινονται χαλια πλεον στη σειρα και δε βρισκω λογο να τη βλεπω αν ειναι να νευριαζω ετσι..Γι'αυτο αυριο σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μη δω επεισοδιο...θα παω να γυμναστω να καψω τα πατατακια και τη μιση σοκολατα που κατεβασα σημερα απο τα νευρα μου γι αυτα που εβλεπα...Κι οταν η Νορα πει στον Λουκα οτι ειναι εγκυος εδω ειμαι κ τα ξαναλεμε....Ε μα πια..... maaaad [/color]

Με αγαπη (λεμε τωρα)

Μια αγανακτισμενη τηλεθεατρια...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την tzibirdika στις Δευ Νοε 08, 2010 9:27 pm, 1 φορά
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 9:23 pm

taradoula έγραψε:
Και να εκφράσω μία απορία γιατί αυτά που λέει η Νόρα στην Εύα δεν τα λέει και στο Λουκά; Grrr

Δεν είναι προφανές? Γιατί αν τα πει και στο Λουκά θα λυθούν τα προβλήματά τους και με τι θα σπάνε τα νεύρα μας μετά?? Που να βρουν άλλο καλύτερο μη υπαρκτό πρόβλημα να ασχοληθούν οι σεναριογράφοι?? Ελπίζω να σε κάλυψα.

Το επεισόδιο ήταν άλλα αντ' άλλων για μία ακόμη φορά. Κλασικά η Μελίτα κι ο Στέφανος ΞΑΝΑ χώρισαν με δάκρυα ο ένας και χωρίς η άλλη, η Νταίζη περιφέρεται από δω κι από κει (πότε απειλώντας τους πάντες και τα πάντα και πότε λέγοντας ανέκδοτα), η Νόρα και ο Λουκάς σε μια ενδιάμεση κατάσταση χωρισμού και μη, η Δάφνη χαλβαδιάζει με το Λευτερη και ο Νικόλας έχει κάθε μέρα όλο και πιο πολύ δίκαιο. Α, επιπλέον η Αμαλία χωρίζει με το Ρούσσο, ο Στέφανος ψάχνει και ξαναψάχνει ρωτώντας τους πάντες, η Αντιγόνη δε μιλάει, η Άννα ανησυχεί, και κατά τ' άλλα αυτά είναι τα μυστικά της Εδέμ.
Ααα! Και έλεγα τι ξέχασα! Υπάρχει και η Εύα, η οποία προσπαθεί να βάλει τα πράγματα σε μία τάξη (για 2λεπτά σε κάθε επεισόδιο).
Οκ.
imarton imarton imarton
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 9:32 pm

tzibirdika έγραψε:1)Γιατι το σημερινο επεισοδιο ηταν αθλιο? (ασχημο ψηφισα αλλα το μετανιωσα)

Α)Γιατι εκνευριστηκα με το ολο θεμα της Νορας και του Λουκα...Ο ενας πετα τις μπουρδες του η αλλη θιγεται με το παραμικρο...Μετα απο ενα λεπτο στο κρεβατι ειναι ολο ζουζουνιες και αγκαλιες και φιλακια, την επομενη μερα κανουν καλαμπουρι..ΑΛΛΛΑΑΑΑ ΟΟΟΟΧΙ η Νορα βραχος....δε λεει οτι ειναι εγκυος...εκει να μας σπασουν ολονων τα νευρα

Β)Γιατι μου τη σπαει ο Λευτερης που παει και λεει στον καθε αγνωστο το πονο του...Αλλη Ρουλα Βροχοπουλου μας βρηκε..και καλα αυτη την παρατησε ο Φραν ειχε καημο η γυναικα σου λεει θα κλαφτω θα γυρισει πισω...αλλα αυτος? Τι το διαδιδει παντου οτι σκοτωθηκε η αγαπημενη του? Μηπως τον ακουσει ο υψιστος και του τη στειλει πισω? Η με αυτο νομιζει οτι θα ριξει την Ευα? Θα μου πεις εχουν ΤΑ κοινα μεταξυ τους...Αυτη μπηκε μπροστα απο σφαιρα αυτος ηθελε να μπει μπροστα απο σφαιρα...Αχ αυτο θα πει καρμικος και μοιραιος ερωτας...*σκουπιζει δακρυ*Δεν ειναι τυχαιο ολο αυτο....Αμ η αλλη? Πινεις εκει τον καφε σου με εναν ωραιο (λεμε τωρα) αντρα και ξαφνικα του ξεφουρνιζεις οτι μπηκες μπροστα απο σφαιρα για να σωσεις την αγαπη σου...Απλα καθημερινα πραγματα μωρε...Αινταααα ainta

Γ)Γιατι βαρεθηκα να βλεπω Αμαλια-Πετρο να τσακωνονται και να χωριζουν για 34562456η φορα.... Sleep

Δ)Γιατι σιχαθηκα να βλεπω τη Νταιζη να αλωνιζει ανενοχλητη περα δωθε...κ πηγε να μου συγχισει και το ψυχουλακι Aww Αντε ρε Μπελλοοο ποτε θα την εξοντωσεις...πολυ αργεις...Η οποια Νταιζη τωρα που το θυμηθηκα...τι ειπε στον Λουκα? Οτι τον αγαπησε? Ψιτ Νταιζακι δε φτυνεις πια αυτη την καραμελα??? Μισο να σου φερω τασακι....αντε γιατι κροσσια μας τα εχεις κανει τα νευρα...Που θα μας ειρωνευτεις ΕΣΥ για τη δουλεια μας....ΕΣΥ μια αξεστη πρωην μπουζουξου που δεν ειχε στον ηλιο μοιρα....Αλλα θα γυρισει κ ο τροχος....

Ε)Γιατι αν ειναι δυνατον να βλεπω Στεφανομελιτικη σκηνη στο γραφειο ΜΑΣ.....Δηλαδη λιγο σεβασμο δειξτε...εκει μεσα εχουν ζησει τοσα πολλα ο Λουκας με τη Νορα ειναι αναγκη να μας δειχνετε τους αλλους και να μας ξενερωνετε??? Η οποια σκηνη ελεοος....Μπορει ο Σταυρου να εκλαψε αλλα σαν Στεφανος δε με επεισε καθολου....κ γενικα δε με πειθουν αυτοι οι 2...και μη τομλησουν να ξαναγυρισουν σκηνη τους εκει μεσα θα τα παρω στο σκαλπ... maaaad

Στ)Γιατι η Δαφνη εχει ξεφυγει τελειως...Εμενα ρε παιδια γιατι η κοπελα στη ρεσεψιον του γυμναστηριου μου ειναι με τις φορμιτσες της και δε ντυνεται με ταγερακια??? livani Αφου δε του ειπε του Λευτερη εβαλα κατι προχειρο και βγηκα παλι καλα...Το κοκκινο το κραγιονακι που εκανε μπαμ ασχολιαστο....Ομορφη δε λεω...αλλα αν ντυνοταν ετσι και για το Νικολα τωρα δε θα ειχαμε τετοια ντραβαλα....Μου βαφεται και μεσα στο γυμναστηριο η ξετσιπωτη.. Mmm Ας εχει τουλαχιστον την διακριτικοτητα να παει στη τουαλετα να βαφτει...dear god δηλαδη.... livani Η τελευταια ατακα της Ευας οτι να 'ναι..... livani

Δεν ξερω αν το εχετε καταλαβει αλλα χανοσαστεεε......Ολα μου φαινονται χαλια πλεον στη σειρα και δε βρισκω λογο να τη βλεπω αν ειναι να νευριαζω ετσι..Γι'αυτο αυριο σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μη δω επεισοδιο...θα παω να γυμναστω να καψω τα πατατακια και τη μιση σοκολατα που κατεβασα σημερα απο τα νευρα μου γι αυτα που εβλεπα...Κι οταν η Νορα πει στον Λουκα οτι ειναι εγκυος εδω ειμαι κ τα ξαναλεμε....Ε μα πια..... maaaad [/color]

Με αγαπη (λεμε τωρα)

Μια αγανακτισμενη τηλεθεατρια...
Μία ερωτησούλα μόνο σήμερα?? Η απάντηση δε θέλει και πολύ σκέψη. Προσθέτω λοιπόν ένα
Ζ)Για όλα τα παραπάνω
και το επιλέγω κιόλας. Κέρδισα??
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 9:37 pm

Καταλαβες? Απο τη συγχιση ξεχασα να βαλω το Ζ..και το ειχα σκοπο...
Ολο και κατι κερδισες.... ^^ Ας πουμε ενα κραγιον οπως αυτο της Δαφνης....αν δεν σ'αρεσει υπαρχει και σ'αλλα χρωματα... sisi
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 9:46 pm

σμα μου η απαντηση σου στην ερωτηση ειναι ολα τα παραπανω.Και δυστυχως δεν εισαι η μονη απογοητευμενη.Ενας ενας θα το εγκαταλειψουμε το πλοιο.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 9:52 pm

Λίγο βαρετό το σημερινό επεισόδιο.

Με τη Νόρα και το Λουκά έχω μπερδευτεί. Και οι δύο εν μέρει έχουν δίκιο. Κι αυτή η Νόρα, ας μην του πει για το μωρό, ας του πει τουλάχιστον αυτό που είπε στην Εύα, ότι αν ο Λουκάς έφευγε από το Ρούσσο θα απέρριπτε κι εκείνη τη δουλειά που της προσέφεραν, μήπως και γίνει μια καλή αρχή. Αυτή η ιστορία αρχίζει να γίνεται κουραστική, αν και φοβάμαι ότι οι σεναριογράφοι θα την τραβήξουν όσο τους παίρνει, δηλαδή για 1-2 μήνες ακόμα, και μετά αμφιβάλλω αν θα τα βρουν αμέσως, όταν ο Λουκάς καταλάβει ότι η Νόρα τόσο καιρό δεν του είχε μιλήσει.

Γέλασα με τις σκηνές Λουκά – Νικόλα, Νταίζης - Νόρας και Νταίζης – Λουκά.

Η σκηνή Μελίτας – Στέφανου, αν και μου άρεσε ο Σταύρου, μου επιβεβαίωσε αυτό που πίστευα πάντα για αυτούς τους δύο: Δεν έχουν καμία, μα καμία χημεία...

Η Δάφνη σαν πολύ δεν το τραβάει; Με το να κάνει το Νικόλα να ζηλέψει, τι θα πετύχει; Δηλαδή τόσο καιρό δεν ζήλευε;

Αυτά για σήμερα, μέτριο το βρήκα το επεισόδιο, αν και μάλλον είμαι αρκετά επιεικής...

Υ.Γ. Ας μάθει κάποιος επιτέλους στη Μελίτα να λέει σωστά το όνομα της Εριέττας. Την πρώτη φορά που το έκανε λάθος το θεωρήσαμε τυχαίο, αλλά ακολούθησε και δεύτερη και τρίτη... Καταντάει εκνευριστικό!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 10:01 pm

FieryRed έγραψε:

ΜπισΜπίχτης

Ρώτησε κιόλας το παλικάρι αν είναι οριστικός ο χωρισμός, πήρε ην επιβεβαίωση και ξανά προς την ΕρΓιέτα τραβά! sm σιγά να μη μείνει μόνος.. Καρδούλα αγκινάρα το παλικάρι!!!!

Είσαι ΘΕΑ !!!!! Μόνο αυτό για το σημερινό επεισόδιο Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 191984

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 11:13 pm

Αχ τι υπέροχη η σκηνή ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα!!! Υπέροχη!!!
Μου άρεσε πάρα πολύ η Μελίτα που ήταν τόσο ειλικρινής και τόσο αξιοπρεπής! Που του ζήτησε συγγνώμη για την αντίδρασή της για την Εριέττα, που παραδέχτηκε πόσο την πόνεσε που τον είδε μαζί της, που τον αγαπά αλλά θέλει να τον αφήσει ελεύθερο να προχωρήσει.
Μου άρεσε πάρα πολύ και ο Στέφανος. Η σκηνή ήταν η πλήρης καταγραφή της επιρροής που έχει επάνω του η Μελίτα. Την κοιτούσε με το πιο γλυκό βλέμμα και έκλαιγε για την Μελίτα του αλλά όταν συνειδητοποίησε ότι η Μελίτα θα πει «τέλος» το βλέμμα του σκοτείνιασε και σκλήρυνε. Αυτός είναι ο Στέφανος. Η Μελίτα δεν είναι μόνο ο έρωτας της ζωής του και η αγάπη του είναι ακόμα η μοναδική γυναίκα που του βγάζει τον καλύτερό του εαυτό!!!
Τι συγκινητική χειρονομία να χαϊδεύει ο ένας το πρόσωπο του άλλου, πόσο βαθειά ερωτευμένοι είναι!
Η Μελίτα προσπάθησε να ακολουθήσει την ψυχρή λογική που της λέει να απομακρυνθεί από τον Στέφανο, που την φοβίζει και που την κάνει να αισθάνεται ευάλωτη και ο Στέφανος βάζοντας και αυτός την ψυχρή λογική και τον εγωισμό μπροστά θα σεβαστεί αυτήν της την απόφαση.
Αλλά ο έρωτας ξεχειλίζει από τα μπατζάκια γι’ αυτούς τους δύο. Φάνηκε στον τόνο της φωνής τους, στα διεισδυτικά και τρυφερά βλέμματα, στον τρόπο που χάιδεψαν ο ένας το πρόσωπο του άλλου. Και αυτό το συναίσθημα, ο έρωτάς τους, θα υπερνικήσει και τους φόβους και τις αμφιβολίες και τη λογική. Θα είναι εκεί και θα θεριέψει. Τους έχω επιθυμήσει τόσο πολύ ως ζευγάρι!!!
Πολλά μπράβο στους συντελεστές για την εξαιρετική σημερινή σκηνή που έγραψαν και πολλά μπράβο σε Σταύρου και Παπά για τις εξαιρετικές ερμηνείες τους, έχουν αναδείξει τον Στέφανο και την Μελίτα σε κορυφαίο ζευγάρι!!!

Η συζήτηση ανάμεσα στην Εύα και τον Λευτέρη ήταν πολύ καλή σκηνή. Για πρώτη φορά η Εύα μίλησε τόσο ελεύθερα και αποστασιοποιημένα για την σχέση της με τον Μάνο. Αυτό οφείλεται και στον χρόνο που έχει περάσει από την φυγή του Μάνου και στο ότι μιλάει σε κάποιον αντικειμενικό συνομιλητή και στο ότι ο Λευτέρης έχει έντιμο βλέμμα και ειδικά απέναντι στην Εύα είναι πολύ προστατευτικός.
Επί της ουσίας φάνηκε ότι η Εύα βλέπει πλέον πεντακάθαρα το παρελθόν της. Η δύναμη της αγάπης της για τον Μάνο ήταν τεράστια αλλά αυτός δεν την έκανε ποτέ ευτυχισμένη, καθώς επί χρόνια την τραυμάτιζε και σωματικά και ψυχολογικά. Η φυγή του στην Αμερική ήταν το πιο επίπονο χτύπημα απ’ όλα, καθώς εκεί που όδευαν προς την τελική επανασύνδεσή τους, αυτός λάκισε.
Η αναφορά της Εύας στο περιστατικό που μπήκε μπροστά στην σφαίρα που προοριζόταν για τον Μάνο, ανέδειξε απόλυτα την απογοήτευση που αισθάνθηκε από τον Μάνο. Ο Λευτέρης όμως είναι εξίσου δοτικός με αυτήν στον έρωτα και αν του χαρίσει τον έρωτά της είναι ο μοναδικός άντρας της ζωής της που θα της το ανταποδώσει στο μάξιμουμ. Ταιριάζουν πολύ αυτοί οι δύο.

Τέλος πολύ καλή ήταν και η σκηνή Ρούσσου – Αμαλίας. Σε ό,τι είπε η Αμαλία είχε απόλυτο δίκιο. Όχι μόνο γιατί χρησιμοποιώντας ακόμα και την καλλιτεχνική τρέλα που κουβαλάει κατάφερε να αποφύγει όλους τους σκοπέλους που εμφανίστηκαν στον γάμο τους αλλά και γιατί ο Ρούσσος με τα μυστικά και τα ψέμματά του την απογοητεύει συνέχεια και σε τελική ανάλυση αποδεικνύεται κατώτερος του άντρα που παντρεύτηκε. Πάντως η Αμαλία αγαπάει τον Πέτρο και το γεγονός ότι θα μείνουν σε διαφορετικά σπίτια είναι μια ξαφνική κίνηση που έχει σκοπό να τον σοκάρει μήπως και τον συνεφέρει. Το δυστύχημα για τον Ρούσσο είναι ότι πλέον δεν μπορεί να αποτρέψει τις αποκαλύψεις.

Η Νόρα γενικώς έχει δίκιο που είναι πικραμένη και θυμωμένη με την στάση του Λουκά στο θέμα της δίκης Χατζηβασιλείου. Όμως θα ήταν καλύτερο να φανεί πιο ψύχραιμη και να βάλει πάνω απ’ όλα την εγκυμοσύνη της και να ενημερώσει τον Λουκά. Το θέμα είναι όμως ότι με την δίκη να μπαίνει σε τελική ευθεία δεν θα καταφέρει να ηρεμήσει καθόλου.
Η Δάφνη έχει τσιμπηθεί με τον Λευτέρη σίγουρα. Μεγάλο λάθος της Εύας να της την πει – είναι το τελευταίο άτομο που δικαιούται να το κάνει αυτό.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Νοε 08, 2010 11:36 pm

Cancoon έγραψε: Και αυτό το συναίσθημα, ο έρωτάς τους, θα υπερνικήσει και τους φόβους και τις αμφιβολίες και τη λογική. Θα είναι εκεί και θα θεριέψει.
...Με την Ερι Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 382640 Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 382640

Αυτό οφείλεται και στον χρόνο που έχει περάσει από την φυγή του Μάνου
3-4 μήνες Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 382640

έχει έντιμο βλέμμα και ειδικά απέναντι στην Εύα είναι πολύ προστατευτικός.
Και έντιμός άνθρωπος.
''Βρήκα την γυναίκα μου σκοτωμένη''
Και η ίδια βρήκε την καραμπίνα που είχα πρόχειρη, και πρώτη σκότωσε τον έναν. Επίσης, με το έντιμο βλέμμα μου Ευάκι, μπορώ να σου πω οτι ήξερα ΑΠΟ ΠΡΙΝ οτι σχετικά με τα διαμάντια έχει ο Καρτάλης με τον Χατζηκάτι, και με τον έντιμο βλέμμα μου μπορώ να σου πω, οτι θα έχω κρυμμένα και τα χαίρομαι...

Ο Λευτέρης όμως είναι εξίσου δοτικός με αυτήν στον έρωτα και αν του χαρίσει τον έρωτά της είναι ο μοναδικός άντρας της ζωής της που θα της το ανταποδώσει στο μάξιμουμ.
Μαζί με τα διαμάντια και το έντιμο παρελθόν του ....

Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τρι Νοε 09, 2010 12:12 am

Αχ...δεν παμε καλα μα καθολου ομωςςς....ενταξει ρε παιδια κουραστηκατε κ το καταλαβαινω ....3 χρονος σε καθημερινο απαιτει πολυ δουλεια ...αφου βλεπεται πως δεν την παλευεται αλλο αφηστε το καλυτερα...απο το μετριο στο αθλιο κ παλι τουμπα....
Θα ξεκινησω με τον σφιχτη που ωραια τα ειπε στην Ευα αλλα ξεχασε κατι λεπτομερειες....οι διαρηκτες Τερη μου ψαχναν τα διαμαντια...οχι το χρυσο σου το ρολοι....και δεν μας ειπες η πολυαγαπημενη σου κοπελα τι απεγινε μετα τον θανατο της ....μηπως λεω εγω τωρα πηρε φωτια....μηπως την εκαψες εσυ ? αλλα αυτα δεν τολμας να τα πεις ....που βλεπουν καποιοι οτι εισαι κ καλο παιδι αναρωτιεμαι?
Δεν μπορω αλλο αυτο το κλιμα αναμεσα σεΛουκα -Νορα....αφηστε μας να χαρουμε κατι που περιμενουμε 2 χρονια ελεοοοςςς...
Δαφνη για πολλες μπατσες.... Fskl Fskl δεν δουλευεις σε τραπεζα Δαφνουλα ουτε σε πολυεθνικη για να μου πηγενεις ετσι για δουλειααα.....σε γυμναστηριο πας .....οι 12 ποντες γοβες ειναι απαραιτητες? και ο σφιχτης μολις την ειδε ΟΠΑ....η καρδια μου η σωροπα ρε τερη τι οπα ειναι αυτο...? Fskl Fskl
Με Νταιζη ΝΙκολα εριξε γελιο και ειναι και ο μονος λογος που σκεφτηκα να το ψηφησω μετριο οπως κ Νταιζη Λουκας...
Και για φιναλε αφησε τον Απολυτο μη ερωτα...ο Σταυρου δεν μπορω να πω εξαιρετικος....αλλα αυτο το σφηξιμο κ το τρεμουλιαξμα κ δακρυ πουθενα...ελιωσα gelio Ο Στεφανος ειπε στον μεγαλο του ερωτα gelio Τελος κ ειμαι σιγουρη πως αυτος το εννοει....αφου εχει ειδη και τον νεο απολυτο ερωτα.....
Αντε Μελιτα μου μηπως ασχοληθειις καθολου και με την καημενη την Νεφελιτσα....και βαλεις της δικες της αναγκες πανω απο της δικες σου....γιατι δεν ξερω αν στο ειπανε ετσι κανουν οι μανουλες ....πρωτα τα παιδια μας κ μετα ο καθε απολυτος οκ...
Μετριο απο εμενα και αυτο μονο κ μονο γιατι γελασα λιγο...
ΠΟΥ ΣΕ ΡΕ ΜΑΝΟΟΟΟ?
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από Vaso20 Την / Το Τρι Νοε 09, 2010 12:28 am

Πολυ καλο το σημερινο επεισοδιο!Ειχε ωραια ροη!Ψιλοβαρεθηκα σε καποια σημεια αλλα σε γενικες γραμμες ηταν οκ!

Νορα-Λουκας->Δεν βγαζω ακρη πια μ αυτους τους 2!Νομιζω οτι δεν ξερουν πια ουτε τι λενε ουτε τι κανουν!Κρυβονται ο ενας απ τον αλλον κ το πανε για διαληση!Μια ειληκρινη κουβεντα πρεπει να κανουν μπας κ σωθει η σχεση!
Η Νορα δεν μπορω να καταλαβω πως μιλαει λογικα οταν ειναι με την Μελιτα ή με την Ευα κ οταν ειναι με τον Λουκα λεει αρλουμπες!

Αντιγονη-Στεφανος->Η Παπαδημητριου απλα μοναδικη! : respect :

Πετρος-Αμαλια->Ο Ρουσσος ειναι εχει γινει σφιγγα κ ματαια η Αμαλια προσπαθει να του παρει λεξη!Τα νευρα της κροσια κ τα δικα μου επισης!

Ευα->αυτη η κοπελα ειναι θεα ακομα κ πισω απ τη σιδεροστρα! valen
Μια χαρα τα λεει αλλα ποιος την ακουει?Οτι κ να κανει πανω σε ντουβαρι πεφτει!Εξ ου κ εχει γινει κολληταρι με τον Λευτερη!Γτ ειναι ηρεμος κ την ακουει!

Λουκας-Νικολας->Οταν πηγαινε ο Λουκας κ ξυπνουσε τον Νικολα ηταν καλα!Τωρα τον χαλαει που τον ξυπνησε ο Νικολας!Αυτο το παθημα θα του γινει μαθημα! valen
Καλα στον πλανητη του Νικολα πρεπει να κανει πολυ κρυο! valen
Αυτος θελει την παλια Δαφνη,η Δαφνη θελει τον παλιο Νικολα αλλα ετσι δουλεια δεν γινεται!

Δαφνη->οχι Ευα μου!Η Δαφνη δεν ειναι ερωτευμενη!Καρακατακαψουρα ειναι! valen

Εριεττα-Στεφανος->πωπω νυστα κ βαρεμαρα!Η μια εξηγηση ειναι οτι κανανε αυτο το γυρισμα μετα απο υπνο!Η αλλη ειναι οτι μπορει το σεναριο να τους θελει ζευγαρι αλλα οι ιδιοι προβαλουν στεναρα αντισταση!
Τελικα η Εριεττα θελει να βρει τον πραγματικο δολοφονο ναι ή οχι?Δεν μας απαντησε!
Θελω πισω την Εριεττα-σκυλι μαυρο που ολοι αγαπησαμε!Θελω να πηγαινει στα γραφεια κ να λεει "παρε τη δικη μου μερια αλλιως θα σε φαει το μαυρο χωμα"!Να βριζει τις κομμωτριες!Κατι τελος παντων!Να αναψουν λιγο τα αιματα! valen

Μελιτα-Στεφανος->Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η σκηνη!Πολυ συγκινητικος ο αποχωρισμος τους,ο οποιος θα ειναι προσωρινος πιστευω!Βρηκαν κ οι 2 ηθοποιοι τον παλιο καλο τους εαυτο κ ειδικα ο Σταυρου ο οποιο μιλησε επιτελους σαν ανθρωπος κ οχι σαν νυσταγμενο κοτοπουλο οπως συνηθιζει τωρα τελευταια εκτος απο τις σκηνες με απειλες κ απαγωγες!Αλλα ετσι ειναι ο Στεφανος!Η Μελιτα του βγαζει τον καλο του εαυτο κ η Νταιζη του βγαζει τον κακο του εαυτο(κ οχι μονο σ αυτον valen )!

Αννα-Λευτερης->Η Αννα βλεπει πολυ μπροστα! valen
Ο Μπισμπικης με την Ουστα ειναι μια χαρα μαζι!Μ αρεσουν!

Νταιζη->Θα πρακαλουσα την αδυναμια μου να αφησει το Λουκα κ τη Νορα στην ησυχια τους(που λεει ο λογος) κ να ασχοληθει με σοβαρα θεματα!Δεν καταλαβα προς τι οι σημερινες επισκεψεις!Μια χαρα τα πηγαινε τοσο καιρο!Τωρα γτ γυρισε στα παλια λημερια?Δεν λεω ωραιο το δουλεμα αλλα με μετρο!Αλλα μας καινε! valen

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Δημοσίευση από anneliz_333 Την / Το Τρι Νοε 09, 2010 12:40 am

για αλλη μια φορα δεν ηξερα τι να ψηφισω..καλο..μετριο ή ασχημο????
λοιπον η σκηνες νορα και λουκα μου φανηκαν οτι ηταν μια μερα πριν την καταιγιδα..απο αυριο που θα φυγει απο το σπιτι μεχρι..ενας Θεος ξερει μεχρι ποτε..θα ειναι χωρια..και ο Θεος μαζι μας να το αντεξουμε..

τι ηταν και αυτο με την ευα σημερα μου λετε????ακουσατε και εσεις αυτα που ακουσα και εγω???τι ελεγε για τον μανο???οτι δεν ηταν ευτυχισμενη μαζι του???οτι ποναει το σωμα της μακρυα του????και ο λευτερακης να μην χασει..αμεσως βρηκε την λυση..θα μιλαει σε αυτον για τον μανο..να μην ξεχναει το ευακι οτι ο μανος ΖΕΙ και μπορει καποια στιγμη να γυρισει... Wink Wink

η δαφνη με τον νικολα στα χωρισματα και για αλλη μια φορα αγνωστο το μελλον..αν και πιστευω πρωτα θα τα βρουν νορα και λουκας(βλεπε χριστουγεννα)και μετα νικολα δαφνη(βλεπε πασχα)..και η δαφνη περιποιηθηκε πολυ τον εαυτο της..να φανταστω για τον λευτερακη..

συγγνωμη μελι εχει αυτος ο ανθρωπος και ολες τον θελουν????μεχρι και η μαριλια..οταν τους ειπε η ευα την ιστορια για την γυναικα του η μαριλια λεει:αντε να ανταγωνιστεις μια νεκρη(ή κατι τετοιο)..

και ερχομαστε στο κεφαλαιο μελιτα και στεφανος..οταν μπηκε στο γραφειο και ειδε τη μελιτα και αυτη του μιλησε τοσο γλυκα λεω οπα..τωρα θα γινει κατι..και μετα ειπε την υπεροχη φραση:Σ αγαπω αλλα δεν θα ειμαστε μαζι..ο ανθρωπος εμεινε ετσι Επεισόδιο 434 - Ημερομηνία 08-11-2010 624907 απο βδομαδα θελω να δω την μελιτα..

ενα ακομα ζευγαρι που χωριζει ειναι πετρος και αμαλια..αυτοι ειναι αγνωστο ποτε θα ξαναειναι μαζι..αλλα οταν ελεγε η αμαλια δικο ΜΟΥ δικο ΣΟΥ,γελασα πολυ!!!!!
ελπιζω να μην ξεχασα κανενα <<ζευγαρι>>(ολοι ειναι χωρισμενοι ή θα χωρισουν)

ααααα,την νταιζαρα θα ξεχνουσα..οταν πηγε στον νικολα τελεια σκηνη!!!!!με πολυ γελιο!!!!!!κυλησε ενα δακρυ απο τα ματια μου απο την μεγαλοψυχια της...αυτη εφαγε ακυρο απο τον χρηστο,εχει και τον μπελλο και ηθελε να ξαναγυρισει σε αυτον???γιατι δεν καταλαβα τι ακριβως ηθελε απο τον λουκα..

για ολους αυτους τους λογους,και επειδη εχω τα κεφια μου σημερα το βραδυ ψηφισα καλο..
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 09, 2010 1:03 am

Το σημερινό επεισόδιο ήταν η πιο τρανή απόδειξη του πόσο εύκολα μπορεί κάποιος να διαλύσει ότι δημιουργούσε δυό χρόνια τώρα

Παρακολουθούσα δυό χρόνια τον έρωτα της Εύας για το Μάνο. Έναν έρωτα καθαρό που δεν ζήτησε ποτέ τίποτα περισσότερο απο ανταπόδωση. Έναν έρωτα που πρόσφερε ψυχή και σώμα. Και έφτασε μια συζήτηση μόνο για να ακυρώσουν όσα είδα δύο χρόνια. Η θυσία και η προσφορά βαφτίστηκαν ανεξέλεγκτες αντιδράσεις και καθαρίσαμε. Καταλαβαίνω οτι ο Μάνος μας τελείωσε αλλά ας μην ακυρώνουμε ότι βλέπαμε προκειμένου να σπρώξουμε την ηρωίδα σε καινούρια αγκαλιά. Υπήρχαν περιθώρια πριν φάει τη δεύτερη σφαλιάρα τώρα πια αν θέλουμε να μιλάμε για ρεαλισμό για να ανοιχτεί η Εύα χρειάζεται χρόνια. Ίσως γι αυτό επιλέγουν να ξεχνάνε οτι εκτός απ το Μάνο η Εύα έφαγε ακριβώς το ίδιο χαστούκι κι απ το Στέφανο.

Είναι περίπου το ίδιο με αυτό που μου παρουσίασαν λέγοντάς μου οτι η Νόρα ήταν ερωτευμένη με το Λουκά απο παιδί. Γιατί όπως είχα δει την Νόρα τρελά ερωτευμένη με το Στέλιο να φτάνει σε ακραίες πράξεις όταν πληγώθηκε, έτσι είχα παρακολουθήσει και τον έρωτα της Εύας για το Μάνο που άντεξε τη μοναξιά είκοσι χρόνων και δεν φτάνουν δυό τρείς μήνες για να προσπεράσει δύο ταυτόχρονα αδειάσματα.

Προφανώς θεωρούν τους τηλεθεατές που παρακολουθούν τη σειρά τους αμνήμονες και χαμηλής νοημοσύνης

Χαλάστηκε απολύτως εκτός των άλλων και η αισθητική μου. Όποιος έκανε την επιλογή του ηθοποιού αναρωτιέμαι πως σκέφτηκε να φέρει δίπλα σε μια φίνα και ντελικάτη γυναίκα σαν την Εύα το Λευτέρη. Μοιάζει τραχύς και εντελώς αταίριαστος δίπλα της και η ερμηνεία της μιας απο τον άλλον εντελώς διαφορετική με αποτέλεσμα να με απωθούν.

Κάπως έτσι ήταν και η σκηνή των απολύτων. Ένας Στέφανος καταπληκτικός και δίπλα του μια Μελίτα που γλυφόταν και ξεροκατάπινε. Το τέλειο ξενέρωμα

Επι της πλοκής ο Λευτεράκης λέει στην Εύα ψέματα με το καντάρι. Αμφιβάλω αν αυτό είναι καν το πραγματικό του όνομα. Θα περίμενα για την πιο κακοπαθημένη ηρωίδα της σειράς δικαίωση και αντ αυτού βλέπω ένα κλεφτρόνι να την παραμυθιάζει για άλλη μια φορά.

Με κάτι τέτοια νοιώθω οτι ο Μάνος ήταν αναντικατάστατος και σαν ηθοποιός και ο Μπουγιούρης επίσης. Ο Μάνος μπορεί να ήταν τραχύς αλλά είχε μια φινέτσα που ταίριαζε στην Εύα.

Ο Στέφανος πάλι μαζί με την απόλυτη με αφήνει παντελώς αδιάφορη. Αγαπάει ο άνθρωπος αλλά κρεβατώνεται αμα λάχει και με την Εριέττα. Τελικά αν όλο αυτό δεν είναι κάποιο σχέδιο είναι πολύ λίγος σαν άντρας και χαλάλι της της Μελιτούλας. Ίσως αυτή να είναι η τιμωρία της για τις δύο φορές που κατέστρεψε τη ζωή της Εύας. Να σέρνεται και να παρακαλάει κι ο άλλος να τρέχει όπου λάχει όποτε λάχει μ όποιαν λάχει.

Παρατηρούσα την αναδρομή των απολύτων. Πολλά κρεβάτια και μπόλικα ξεπουλήματα στην Εύα. Μεγάλος έρωτας

Η Δάφνη φτιασιδώθηκε να πάει στο γυμναστήριο. Ο γλυτσούλης μόλις την είδε του έτρεξαν τα σάλια. Κατά τα άλλα εγώ πρέπει να δεχτώ αυτό το κλεφτρόνι δίπλα στην Εύα. Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Όταν δω τα πράγματα να προχωρούν απλά θα κλείσω την τηλεόρασή μου και θα πω τι να γίνει βέρα στο δεξί γίνεται μόνο μια φορά.

Περίμενα δυό χρόνια να δω την Μαρίλια και την Εύα να φτάνουν κοντά η μια στην άλλη και να χτίζουν μια σχέση. Ψιλά γράμματα. Είδα τη Μαρίλια να ειρωνεύεται και με αυτό που είδα με έκανε να θυμώσω. Πόσο δύσκολο είναι να διαχειριστούν μια σχέση στοργής; Γιατί πρέπει όλα να έχουν βάση τα γκομενικά;

Μιας και μίλησα για παιδιά θυμήθηκα την Νεφέλη. Χαίρομαι που μας διαβάζουν. Σήμερα άκουσα όσα κατά καιρούς είχαμε συζητήσει κι εμείς για την ψυχολογία του παιδιού.

Μιά άκρως απωθητική σκηνή ήταν αυτή Νόρας Μελίτας. Η Νόρα που πηγαίνει στην Εύα να μιλήσει για τα προβλήματά της δεν έχει έστω και μια φορά μιλήσει μαζί της για τα δικά της αισθήματα αλλά συνεχώς ασχολείται με το γύναιο που διέλυσε τη ζωή της. Το καταλάβαμε η Μελίτα διέλυσε δυό γάμους χωρίς πρόθεση απλά γιατί έχει μεγάλη καρδιά και πολλές ορμές. Tελικά για να σπρώξουν την Μελίτα πίσω στην παρέα και να την κάνουν αποδεκτή τσακίζουν τη Νόρα τόσο απλά.

Αδυνατώ να καταλάβω τη στάση της Νόρας απέναντι στο Λουκά. Αυτή η ίδια γυναίκα κάποτε κατηγορούσε την Εύα επειδή έκρυψε απ το Μάνο την εγκυμοσύνη της. Όταν λοιπόν κάνεις το δικαστή πρέπει να έχεις και το θάρος να πράτεις αναλόγως. Αλλά εδώ ισχύει το ''δάσκαλε που δίδασκες και νόμον δεν εκράτεις''.

Αυτή η παγωμάρα ανάμεσα σε Λουκά και Νόρα με κάνει να θέλω να τους χτυπήσω τα κεφάλια στον τοίχο να συνέλθουν. Οταν αγαπάς συζητάς και μοιράζεσαι και αυτοί οι δύο αυτό αντιπροσώπευαν σ αυτή τη σειρά αλλά προφανώς οι σεναριογράφοι έχουν ξεχάσει το είδος της σχέσης τους και αυτοσχεδιάζουν προκειμένου να πάνε την ιστορία τους εκεί που θέλουν. Αδυναμία διαχείρησης των ηρώων αυτό είναι το πρόβλημα τελικά.

Μέσα σε όλο αυτό το γαιτανάκι ο μοναδικός ήρωας που ακόμη καταφέρνει να μου εξάπτει το ενδιαφέρον είναι ο Ρούσσος. Αρνείται να μιλήσει αλλά αφήνει ξεκάθαρα να φανεί οτι κάποιους προστατεύει. Η Αμαλία που ισχυρίζεται οτι τον γνωρίζει καλά έπρεπε να το βλέπει αλλά νομίζω για άλλη μια φορά δεν βάζει τα δεδομένα επι τάπητος ή ίσως δεν του έχει την παραμικρή εμπιστοσύνη. Πάντως τον κατηγορεί συνεχώς για βρωμοδουλειές αλλά μια χαρά κλειδώνει τη μια βιλίτσα και πάει στην άλλη. Δεν τη βλέπω να έχει ενδιασμούν να τρώει τα βρώμικα λεφτάκια κι αυτή.

Μέσα σε όλον αυτό τον αχταρμά και με τους ήρωες να έχουν χίλια προβλήματα οι κωμικές σκηνές μοιάζουν ξεκάρφωτες. Σαν να μπαίνουν για γέμισμα του επεισοδίου

Το χειρότερο όμως είναι οτι τα επεισόδια έχουν πάψει πια να έχουν δυνατές σκηνές. Επαναλαμβανόμενες σκηνές και ατάκες και ήρωες τόσο προβλέψιμοι που προκαλούν ανία. Κρίμα γιατί αυτή η σειρά είχε ξεκινήσει δυνατά και πριν την μπαχαλιάσουν πρόσφερε δυνατές ιστορίες και καταπληκτικές σκηνές.

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Νοε 09, 2010 1:09 am

Clarabelle έγραψε:

Το σημερινό επεισόδιο ήταν η πιο τρανή απόδειξη του πόσο εύκολα μπορεί κάποιος να διαλύσει ότι δημιουργούσε δυό χρόνια τώρα

Παρακολουθούσα δυό χρόνια τον έρωτα της Εύας για το Μάνο. Έναν έρωτα καθαρό που δεν ζήτησε ποτέ τίποτα περισσότερο απο ανταπόδωση. Έναν έρωτα που πρόσφερε ψυχή και σώμα. Και έφτασε μια συζήτηση μόνο για να ακυρώσουν όσα είδα δύο χρόνια. Η θυσία και η προσφορά βαφτίστηκαν ανεξέλεγκτες αντιδράσεις και καθαρίσαμε. Καταλαβαίνω οτι ο Μάνος μας τελείωσε αλλά ας μην ακυρώνουμε ότι βλέπαμε προκειμένου να σπρώξουμε την ηρωίδα σε καινούρια αγκαλιά. Υπήρχαν περιθώρια πριν φάει τη δεύτερη σφαλιάρα τώρα πια αν θέλουμε να μιλάμε για ρεαλισμό για να ανοιχτεί η Εύα χρειάζεται χρόνια. Ίσως γι αυτό επιλέγουν να ξεχνάνε οτι εκτός απ το Μάνο η Εύα έφαγε ακριβώς το ίδιο χαστούκι κι απ το Στέφανο.

Είναι περίπου το ίδιο με αυτό που μου παρουσίασαν λέγοντάς μου οτι η Νόρα ήταν ερωτευμένη με το Λουκά απο παιδί. Γιατί όπως είχα δει την Νόρα τρελά ερωτευμένη με το Στέλιο να φτάνει σε ακραίες πράξεις όταν πληγώθηκε, έτσι είχα παρακολουθήσει και τον έρωτα της Εύας για το Μάνο που άντεξε τη μοναξιά είκοσι χρόνων και δεν φτάνουν δυό τρείς μήνες για να προσπεράσει δύο ταυτόχρονα αδειάσματα.

Προφανώς θεωρούν τους τηλεθεατές που παρακολουθούν τη σειρά τους αμνήμονες και χαμηλής νοημοσύνης

Χαλάστηκε απολύτως εκτός των άλλων και η αισθητική μου. Όποιος έκανε την επιλογή του ηθοποιού αναρωτιέμαι πως σκέφτηκε να φέρει δίπλα σε μια φίνα και ντελικάτη γυναίκα σαν την Εύα το Λευτέρη. Μοιάζει τραχύς και εντελώς αταίριαστος δίπλα της και η ερμηνεία της μιας απο τον άλλον εντελώς διαφορετική με αποτέλεσμα να με απωθούν.

Κάπως έτσι ήταν και η σκηνή των απολύτων. Ένας Στέφανος καταπληκτικός και δίπλα του μια Μελίτα που γλυφόταν και ξεροκατάπινε. Το τέλειο ξενέρωμα

Επι της πλοκής ο Λευτεράκης λέει στην Εύα ψέματα με το καντάρι. Αμφιβάλω αν αυτό είναι καν το πραγματικό του όνομα. Θα περίμενα για την πιο κακοπαθημένη ηρωίδα της σειράς δικαίωση και αντ αυτού βλέπω ένα κλεφτρόνι να την παραμυθιάζει για άλλη μια φορά.

Με κάτι τέτοια νοιώθω οτι ο Μάνος ήταν αναντικατάστατος και σαν ηθοποιός και ο Μπουγιούρης επίσης. Ο Μάνος μπορεί να ήταν τραχύς αλλά είχε μια φινέτσα που ταίριαζε στην Εύα.

Ο Στέφανος πάλι μαζί με την απόλυτη με αφήνει παντελώς αδιάφορη. Αγαπάει ο άνθρωπος αλλά κρεβατώνεται αμα λάχει και με την Εριέττα. Τελικά αν όλο αυτό δεν είναι κάποιο σχέδιο είναι πολύ λίγος σαν άντρας και χαλάλι της της Μελιτούλας. Ίσως αυτή να είναι η τιμωρία της για τις δύο φορές που κατέστρεψε τη ζωή της Εύας. Να σέρνεται και να παρακαλάει κι ο άλλος να τρέχει όπου λάχει όποτε λάχει μ όποιαν λάχει.

Παρατηρούσα την αναδρομή των απολύτων. Πολλά κρεβάτια και μπόλικα ξεπουλήματα στην Εύα. Μεγάλος έρωτας

Η Δάφνη φτιασιδώθηκε να πάει στο γυμναστήριο. Ο γλυτσούλης μόλις την είδε του έτρεξαν τα σάλια. Κατά τα άλλα εγώ πρέπει να δεχτώ αυτό το κλεφτρόνι δίπλα στην Εύα. Ευχαριστώ δεν θα πάρω. Όταν δω τα πράγματα να προχωρούν απλά θα κλείσω την τηλεόρασή μου και θα πω τι να γίνει βέρα στο δεξί γίνεται μόνο μια φορά.

Περίμενα δυό χρόνια να δω την Μαρίλια και την Εύα να φτάνουν κοντά η μια στην άλλη και να χτίζουν μια σχέση. Ψιλά γράμματα. Είδα τη Μαρίλια να ειρωνεύεται και με αυτό που είδα με έκανε να θυμώσω. Πόσο δύσκολο είναι να διαχειριστούν μια σχέση στοργής; Γιατί πρέπει όλα να έχουν βάση τα γκομενικά;

Μιας και μίλησα για παιδιά θυμήθηκα την Νεφέλη. Χαίρομαι που μας διαβάζουν. Σήμερα άκουσα όσα κατά καιρούς είχαμε συζητήσει κι εμείς για την ψυχολογία του παιδιού.

Μιά άκρως απωθητική σκηνή ήταν αυτή Νόρας Μελίτας. Η Νόρα που πηγαίνει στην Εύα να μιλήσει για τα προβλήματά της δεν έχει έστω και μια φορά μιλήσει μαζί της για τα δικά της αισθήματα αλλά συνεχώς ασχολείται με το γύναιο που διέλυσε τη ζωή της. Το καταλάβαμε η Μελίτα διέλυσε δυό γάμους χωρίς πρόθεση απλά γιατί έχει μεγάλη καρδιά και πολλές ορμές. Tελικά για να σπρώξουν την Μελίτα πίσω στην παρέα και να την κάνουν αποδεκτή τσακίζουν τη Νόρα τόσο απλά.

Αδυνατώ να καταλάβω τη στάση της Νόρας απέναντι στο Λουκά. Αυτή η ίδια γυναίκα κάποτε κατηγορούσε την Εύα επειδή έκρυψε απ το Μάνο την εγκυμοσύνη της. Όταν λοιπόν κάνεις το δικαστή πρέπει να έχεις και το θάρος να πράτεις αναλόγως. Αλλά εδώ ισχύει το ''δάσκαλε που δίδασκες και νόμον δεν εκράτεις''.

Αυτή η παγωμάρα ανάμεσα σε Λουκά και Νόρα με κάνει να θέλω να τους χτυπήσω τα κεφάλια στον τοίχο να συνέλθουν. Οταν αγαπάς συζητάς και μοιράζεσαι και αυτοί οι δύο αυτό αντιπροσώπευαν σ αυτή τη σειρά αλλά προφανώς οι σεναριογράφοι έχουν ξεχάσει το είδος της σχέσης τους και αυτοσχεδιάζουν προκειμένου να πάνε την ιστορία τους εκεί που θέλουν. Αδυναμία διαχείρησης των ηρώων αυτό είναι το πρόβλημα τελικά.

Μέσα σε όλο αυτό το γαιτανάκι ο μοναδικός ήρωας που ακόμη καταφέρνει να μου εξάπτει το ενδιαφέρον είναι ο Ρούσσος. Αρνείται να μιλήσει αλλά αφήνει ξεκάθαρα να φανεί οτι κάποιους προστατεύει. Η Αμαλία που ισχυρίζεται οτι τον γνωρίζει καλά έπρεπε να το βλέπει αλλά νομίζω για άλλη μια φορά δεν βάζει τα δεδομένα επι τάπητος ή ίσως δεν του έχει την παραμικρή εμπιστοσύνη. Πάντως τον κατηγορεί συνεχώς για βρωμοδουλειές αλλά μια χαρά κλειδώνει τη μια βιλίτσα και πάει στην άλλη. Δεν τη βλέπω να έχει ενδιασμούν να τρώει τα βρώμικα λεφτάκια κι αυτή.

Μέσα σε όλον αυτό τον αχταρμά και με τους ήρωες να έχουν χίλια προβλήματα οι κωμικές σκηνές μοιάζουν ξεκάρφωτες. Σαν να μπαίνουν για γέμισμα του επεισοδίου

Το χειρότερο όμως είναι οτι τα επεισόδια έχουν πάψει πια να έχουν δυνατές σκηνές. Επαναλαμβανόμενες σκηνές και ατάκες και ήρωες τόσο προβλέψιμοι που προκαλούν ανία. Κρίμα γιατί αυτή η σειρά είχε ξεκινήσει δυνατά και πριν την μπαχαλιάσουν πρόσφερε δυνατές ιστορίες και καταπληκτικές σκηνές.

Όπως πάντα υπέροχος σχολιασμός! Συμφωνώ μέχρι τελείας.Ειδικά στο κομμάτι για Εύα-Μάνο-Λευτέρη! Απορώ που είδαν την χημεία με Λευτέρη?

Μακριά τα κουλά του απο Εύα. Ακούει κανείς?
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης