Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap23%Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 23% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap14%Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 14% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]

Σύνολο Ψήφων : 56

Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 12:23 am

Jessie ειναι ιεροσυλια να συγκρινεις τα μυστικα με την βερα.Στη βερα υπηρχε σεναριο, δομη, καλογυρισμενες σκηνες, γενικα απο το Α εως το Ω ηταν οτι καλυτερο, και ηθοποιοι με α$#&*α. Εδω βλεπεις κατι αναλογο? εγω οχι. Μακαρι να παιζοταν η βερα σε επαναληψη 7-8 παρα αυτο που βλεπουμε τωρα.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 12:29 am

margaret10 έγραψε:Jessie ειναι ιεροσυλια να συγκρινεις τα μυστικα με την βερα.Στη βερα υπηρχε σεναριο, δομη, καλογυρισμενες σκηνες, γενικα απο το Α εως το Ω ηταν οτι καλυτερο, και ηθοποιοι με α$#&*α. Εδω βλεπεις κατι αναλογο? εγω οχι. Μακαρι να παιζοταν η βερα σε επαναληψη 7-8 παρα αυτο που βλεπουμε τωρα.

Και εγώ φανατική της Βέρας είμαι.Μ΄αρέσει που λέγαμε ότι είχε ξεχειλώσει η ιστορία στο γ΄κύκλο , αλλά πού να ξέραμε τι μας περίμενε στα Μυστικά;;;Εδώ έχουν πάθει όλοι ομαδική παράκρουση!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 12:36 am

Σήμερα δε θέλω τόσο να σχολιάσω το επεισόδιο (το οποίο η αλήθεια είναι ότι το βρήκα καλύτερο από το χθεσινό) όσο αυτά που γράφετε για την εξέλιξη της σειράς και τα οποία τα σκέφτομαι κι εγώ εδώ και αρκετό καιρό. Τη Βέρα δεν την είχα παρακολουθήσει για να μπορώ να κάνω συγκρίσεις, οπότε θα περιοριστώ σε αυτά που βλέπω τώρα.

Είναι αλήθεια ότι βλέπουμε κάποια πράγματα να επαναλαμβάνονται (π.χ. απαγωγή Νεφέλης – Άγγελου). Είναι επίσης αλήθεια ότι κάποιοι από τους ήρωες έχουν αλλάξει (π.χ. Λουκάς – Νόρα) και δεν ξέρουν τι θέλουν και τι τους φταίει. Η Δάφνη και ο Νικόλας δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τόσο, τουλάχιστον σε σημείο που να μη δικαιολογείται. Απλά η Δάφνη αποφάσισε να βγει από το σπίτι και να κάνει κάποια πράγματα που δεν είχε κάνει μέχρι τότε και ο Νικόλας αντέδρασε γιατί αλλιώς την είχε συνηθίσει. Το Νικόλα πάντα τον θυμάμαι λίγο ζηλιάρη και να παρεξηγείται σχετικά εύκολα (εκτός κι αν κάνω εγώ λάθος), και απλά τώρα που η Δάφνη έκανε όλες αυτές τις αλλαγές που τον ενοχλούν κι αυτός έχει ξεφύγει. Αυτό που με ενοχλεί σε αυτούς τους δύο, όπως και στο Λουκά και τη Νόρα, είναι ότι παρακολουθούμε συνεχώς καβγάδες και ανούσιες συζητήσεις που επαναλαμβάνονται χωρίς να υπάρχει καμία εξέλιξη στην ιστορία. Αυτό νομίζω ότι θα πρέπει να προσέξουν οι σεναριογράφοι.

Όσο για την Εύα, συμφωνώ κι εγώ ότι έχει παραγκωνιστεί (τώρα κάπως προσπαθεί να ξαναμπεί στο παιχνίδι). Αλλά ο Μάνος έφυγε, και ας μην ξεχνάμε ότι ήταν επιλογή του Μπουγιούρη να φύγει, και η Εύα μόλις έχει αποκτήσει ένα δεύτερο παιδί στο οποίο θέλει να αφοσιωθεί, και επιπλέον προσπαθεί να ηρεμήσει από όλα αυτά που της έχουν συμβεί τον τελευταίο καιρό. Εντάξει, παραξενεύτηκα κι εγώ από το πόσο ήρεμα αντιμετώπισε την αναχώρηση του Μάνου, αλλά ίσως και να μπορούσαμε να το αποδώσουμε στο γεγονός ότι τώρα έχει τον Άγγελο και προσπαθεί να βλέπει τη ζωή θετικά. Με δεδομένες όμως αυτές τις συνθήκες προσπαθώ να σκεφτώ ποια άλλη εξέλιξη θα μπορούσε να έχει ο ρόλος της Εύας αυτή τη στιγμή και δεν βρίσκω τίποτα που θα ταίριαζε. Η ιστορία με το Λευτέρη δε με ενθουσιάζει καθόλου, αλλά κάτι πρέπει να κάνει κι αυτή μέχρι το τέλος της σεζόν που ελπίζουμε να γυρίσει ο Μάνος.

Σε ό,τι αφορά στους υπόλοιπους ήρωες εκτός της παρέας, δεν νομίζω ότι θα πρέπει να τους αντιμετωπίζουμε απλά σαν δεύτερους ρόλους. Στο κάτω κάτω συμβάλλουν στην εξέλιξη της ιστορίας, αλληλεπιδρούν με τους πρωταγωνιστές, κάποιοι από αυτούς είναι πολύ ενδιαφέροντες χαρακτήρες και θα ήθελα να βλέπω και κάποιες ιστορίες που να τους αφορούν. Δεν ξέρω, ίσως επειδή μερικοί από αυτούς τους ήρωες μου αρέσουν πολύ. Φυσικά αυτό δε σημαίνει ότι θα πρέπει να παραγκωνιστούν οι 6 της παρέας (5 πια) που ήταν από την αρχή οι βασικοί πρωταγωνιστές. Δυστυχώς αυτό φαίνεται να συμβαίνει με κάποιους τον τελευταίο καιρό και νομίζω ότι οι σεναριογράφοι θα πρέπει να βρουν έναν τρόπο να εξελίσσουν όλες αυτές τις ιστορίες παράλληλα και να δίνουν στην κάθε μια το χώρο και το χρόνο που χρειάζεται.

Σε κάθε περίπτωση, το να γράφεις μια σειρά για 3 χρόνια και να πρέπει να κρατήσεις αμείωτο το ενδιαφέρον του κοινού φαντάζομαι ότι δεν είναι καθόλου εύκολο. Θέλω να είμαι αισιόδοξη και να σκέφτομαι ότι όπου να ‘ναι θα ξεκινήσει η δίκη της Αντιγόνης, στην οποία ελπίζω να αποκαλυφθούν πολλά μυστικά που δεν ξέρουμε ακόμα και επιπλέον, θέλει δε θέλει η Νόρα, σε λίγο καιρό ο Λουκάς θα μάθει για το μωρό, οπότε θα έχουμε κι εκεί εξελίξεις. Τώρα το αν θα μας αρέσουν ή όχι είναι άλλη ιστορία, άλλωστε δε γίνεται όλα να αρέσουν σε όλους, αλλά ειδικά για αυτούς τους δύο όσα κι αν περάσουν πιστεύω ότι στο τέλος θα έχουμε happy end.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 12:43 am

Η σκηνή ανάμεσα στην Εύα και την Δάφνη ήταν ιδιαίτερη. Από την μία η Εύα μιλούσε με ειλικρίνεια στην Δάφνη για το ότι έχει κοινά σημεία με τον Λευτέρη με την ανάλαφρη διάθεση που μιλάει μια ερωτευμένη έφηβη. Καιρός είναι η Εύα να το ζήσει αυτό και να δοθεί σε έναν άντρα που θα της ανταποδώσει τα ίσα και όχι σε κάποιον που θα την χρησιμοποιήσει όπως οι προηγούμενοι άντρες της ζωής της. Από την άλλη η Δάφνη, ενώ φάνηκε να σπρώχνει την Εύα προς τον Λευτέρη, είχε μια κάποια δυσαρέσκεια στο βλέμμα, προφανώς λόγω του ότι η ίδια είναι τσιμπημένη μαζί του και του ότι έχει απογοητευτεί από τον Νικόλα.
Από την σκηνή Λευτέρη – Δάφνης έγινε σαφές ότι αυτό που ελκύει τον Λευτέρη στην Δάφνη είναι η ομοιότητά της με την Βέρα. Αυτό όμως δεν είναι υγιής βάση για μία σχέση. Ατυχώς η Δάφνη έχοντας φάει μεγάλη απογοήτευση από τον Νικόλα στην παρούσα φάση, το προσπερνά αυτό με αφελή τρόπο και θα της γυρίσει μπούμερανγκ.
Το ότι ο Νικόλας είδε την Δάφνη με τον Λευτέρη και το πόσο έλαμπε η γυναίκα του είναι το απαραίτητο σοκ που χρειάζεται για να ταρακουνηθεί και να καταλάβει ότι δεν έχει συμπεριφερθεί σωστά στην γυναίκα του.
Αχ Νταίζη, το σκηνικό γυρίζει σε βάρος σου και ούτε που το υποψιάζεσαι!!!
Ο Στέφανος μακριά από την Μελίτα δεν μου αρέσει καθόλου. Μετατρέπεται σε έναν σκληρό και αδίστακτο μαφιόζο που κανονίζει τις βρωμοδουλειές του, έχει τους μπράβους του, σαχλαμαρίζει και κάνει και κανένα ξερό και αδιάφορο κρεβάτι με την συνεργάτιδά του. Και η Εριέττα με τον τρόπο που σέρνεται πίσω από τον Στέφανο και προσπαθεί να τον ξεψαχνίσει για την Μελίτα υποβιβάζει πολύ άσχημα τον εαυτό της. Το πιο θλιβερό απ’ όλα είναι πως αυτός ο κυνισμός και το μπλαζέ ύφος του Στέφανου είναι μια υπερπροσπάθειά του να ξεχάσει την ανοιχτή πληγή που έχει μέσα του για την Μελίτα.
Όσο και να το προσπαθεί, όμως, αρκεί η αναφορά του ονόματός της για να τον ταράξει. Ο αφοπλιστικός τρόπος με τον οποίο παραδέχτηκε ότι η Μελίτα τον άλλαξε τα λέει όλα. Και πολύ περισσότερο τώρα η Μελίτα πρέπει να αναλάβει δράση και οριστικά πια να βγάλει από μέσα του (για να χρησιμοποιήσω ένα πασίγνωστο απόφθεγμα) τον καλύτερο άγγελο της φύσης του. Έτσι τα λόγια της Νόρας ήταν πολύ σωστά και θα δώσουν στην Μελίτα το κουράγιο που απαιτείται για να ξαναπροσεγγίσει τον Στέφανο.
Αχ πόσο μου έχουν λείψει ο Στέφανος και η Μελίτα!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 1:19 am

Cancoon έγραψε:Ο Στέφανος μακριά από την Μελίτα δεν μου αρέσει καθόλου. Μετατρέπεται σε έναν σκληρό και αδίστακτο μαφιόζο που κανονίζει τις βρωμοδουλειές του, έχει τους μπράβους του, σαχλαμαρίζει και κάνει και κανένα ξερό και αδιάφορο κρεβάτι με την συνεργάτιδά του. Και η Εριέττα με τον τρόπο που σέρνεται πίσω από τον Στέφανο και προσπαθεί να τον ξεψαχνίσει για την Μελίτα υποβιβάζει πολύ άσχημα τον εαυτό της. Το πιο θλιβερό απ’ όλα είναι πως αυτός ο κυνισμός και το μπλαζέ ύφος του Στέφανου είναι μια υπερπροσπάθειά του να ξεχάσει την ανοιχτή πληγή που έχει μέσα του για την Μελίτα.
Καταρχήν εγώ δεν είδα αδιάφορο κρεβάτι ανάμεσα σε Στέφανο και Εριέττα, ίσα ίσα τα παιδιά "ένιωσαν" ^^
Δεν θεωρώ οτι η Εριέττα σέρνεται πίσω απο τον Στέφανο (άλλη έχει την προκαθεδρία σ'αυτό sfyr ), αν ο Στέφανος δεν ήθελε και δεν τον ευχαριστούσε να είναι μαζί της, απλά και μαθηματικά ΔΕΝ θα ήταν και ούτε θα κοιμόταν μαζί της όχι μία, όχι δύο αλλά τρείς φορές....!!! Τρείς φορές σημαίνει "έχω πλήρη επίγνωση του τι κάνω", δεν σημαίνει ούτε "λάθος timing", ούτε "παρηγορούμαι επειδή με έδιωξε η Μελίτα"...
Προσωπικά αν και φούλ Λουκανορική (πιο πολύ δε γίνεται), στην περίπτωση που ο Λουκάς κοιμόταν με μια άλλη δεν θα τον δικαιολογούσα με τίποτα... Ακόμα και αν ήταν χωρισμένοι, αν πήγαινε να κάνει ΤΗΝ ερωτική εξομολόγηση στην Νόρα (όπως έκανε ο Στέφανος στην Μελίτα) και μετά απο ένα τέταρτο πάει στην γκόμενα και απ'αυτώνεται μαζί της (όπως έκανε ο Στέφανος με την Εριέττα), θα έσπαγα την τηλεόραση.... πόσο μάλλον αν το "καλό" τρίτωνε.. σιγά μην του έψαχνα και ελαφρυντικά, αδικαιολόγητος θα ήταν για μένα...!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 1:34 am

fay έγραψε:Το ανέκδοτο της ημέρας. Η Νταίζη θα πουλήσει λέει την Εδέμ. Την Εδέμ που ξέραμε δυστυχώς την έχουμε χάσει ήδη. Την έχουν πουλήσει οι ίδιοι οι δημιουργοί της από το τέλος της περσινής σεζόν. Την έχουν χάσει οι ήρωές μας, αυτοί που γνωρίσαμε πριν δυο χρόνια, και την έχουμε χάσει κι εμείς οι τηλεθεατές που κάθε απόγευμα 7 με 8 προσπαθούμε απεγνωσμένα να εντοπίσουμε κάποιο στοιχείο από εκείνα που μας έκαναν να αγαπήσουμε αυτή τη σειρά. Μάταια όμως. Το ξέρω ότι βλέπω μια άλλη σειρά που απλά τυχαίνει να έχει τους ίδιους πρωταγωνιστές. Αλλά δε μου αρκεί αυτό. Θα ήθελα να ξαναβρώ τα πρόσωπα που ήταν ο πυρήνας του έργου αλλά είτε έχουν παραγκωνιστεί (βλέπε Εύα ) είτε έχουν μεταλλαχθεί (βλέπε Νόρα και Δάφνη ) είτε έχουν γίνει θύματα των γελοίων περιστάσεων ( Λουκάς και Νικόλας).
Τελικά ίσως ήταν καλύτερα που έφυγε ο Μάνος πριν αρχίσει αυτός ο ξεπεσμός γιατί τουλάχιστον άφησε πίσω του την ανάμνηση ενός ήρωα που ναι μεν είχε τα χίλια ελαττώματα αλλά ως το τελευταίο λεπτό παρέμεινε αναλλοίωτος και αυθεντικός. Τους υπόλοιπους ήρωες ακόμη προσπαθούμε να τους αναγνωρίσουμε μέσα από τα λόγια και τις πράξεις τους που αναιρούν ό,τι είχαν πει ή κάνει στο παρελθόν.
Η Εδέμ χάθηκε πριν την πουλήσει η Νταίζη. Ξεπουλήθηκε από τους ίδιους ανθρώπους που μας την παρουσίασαν στον πρώτο κύκλο σαν τον παράδεισο της νεανικής αθωότητας και το σύμβολο της παντοτινής φιλίας.
Κρίμα, κρίμα, κρίμα.

Tι να πω για το σχολιασμό σου;;;;Με κάλυψαν οι προηγούμενοι!
ΤΑ ΠΗΡΕΣ ΟΛΑ ΚΙ ΕΦΥΓΕΣ!
: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
Υγ.Εζι,πόσο σοφό είναι το απόφθεγμα,στην υπογραφή σου;;;;;! Υπέροχο.-
Και κλασικα ΟΛΕ livani
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 10:44 am

Ezantakou έγραψε:
Καταρχήν εγώ δεν είδα αδιάφορο κρεβάτι ανάμεσα σε Στέφανο και Εριέττα, ίσα ίσα τα παιδιά "ένιωσαν" Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 221877
Δεν θεωρώ οτι η Εριέττα σέρνεται πίσω απο τον Στέφανο (άλλη έχει την προκαθεδρία σ'αυτό Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 751732 ), αν ο Στέφανος δεν ήθελε και δεν τον ευχαριστούσε να είναι μαζί της, απλά και μαθηματικά ΔΕΝ θα ήταν και ούτε θα κοιμόταν μαζί της όχι μία, όχι δύο αλλά τρείς φορές....!!! Τρείς φορές σημαίνει "έχω πλήρη επίγνωση του τι κάνω", δεν σημαίνει ούτε "λάθος timing", ούτε "παρηγορούμαι επειδή με έδιωξε η Μελίτα"...
Προσωπικά αν και φούλ Λουκανορική (πιο πολύ δε γίνεται), στην περίπτωση που ο Λουκάς κοιμόταν με μια άλλη δεν θα τον δικαιολογούσα με τίποτα... Ακόμα και αν ήταν χωρισμένοι, αν πήγαινε να κάνει ΤΗΝ ερωτική εξομολόγηση στην Νόρα (όπως έκανε ο Στέφανος στην Μελίτα) και μετά απο ένα τέταρτο πάει στην γκόμενα και απ'αυτώνεται μαζί της (όπως έκανε ο Στέφανος με την Εριέττα), θα έσπαγα την τηλεόραση.... πόσο μάλλον αν το "καλό" τρίτωνε.. σιγά μην του έψαχνα και ελαφρυντικά, αδικαιολόγητος θα ήταν για μένα...!!!

Την μία φορά το κρεβάτι είναι στιγμιαίο λάθος, τις 3 τι είναι? Και μάλιστα απο την στιγμή που έχει πει μεγαααλα λόγια αγάπης....

Ακόμα και ο Μάνος, που τις είχε δυο-δυο, ακόμα και αυτός όταν αποφάσισε οτι θέλει την Ευα πήγε ΜΟΝΟ μια φορά, με μια γυναίκα που τουλάχιστον ΕΙΧΕ αισθήματα (γιατι απο ότι λένε, ο Στέφανος δεν έχει για την ΕρΓιέττα), και απο τότε και για ένα χρόνο έμεινε αραχνούλης Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 621900

Και ο Στέφανος....αγαπάει την Μελίτα????................. Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 382640

Οσο για το αν έκανε κάτι τέτοιο ο Λουκάς? Σαν φαν δεν θα το δεχόμουν ποτέ και με καμία δικαιολογία, ειδικά εαν έχει γίνει 3 φορές. Δεν μπορώ να δεχτώ οτι κάποιος αγαπάει, και την ίδια μέρα που κάνει ερωτικές εξομολογήσεις, να πηγαίνει με μια άλλη γυναίκα.

Ο Λουκάς απο τότε που φίλησε την Νόρα, την πρωτοχρονιά, δεν έκανε τίποτα με την Νταίζη, και δεν είχε καν εξομολογηθεί στην Νόρα τίποτα. Του την έπεφτε η Νταίζη όταν ήταν αμνησιακός, και έβρισκε χίλιες δυο δικαιολογίες, που στο φινάλε, θα ήταν και δικαιολογημένο αν γινόταν το μοιραίο...

Αυτό γιατι ΑΓΑΠΑΕΙ την Νόρα... Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 681539

Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 11:01 am

Καρ-Mik έγραψε:
Ezantakou έγραψε:
Καταρχήν εγώ δεν είδα αδιάφορο κρεβάτι ανάμεσα σε Στέφανο και Εριέττα, ίσα ίσα τα παιδιά "ένιωσαν" Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 221877
Δεν θεωρώ οτι η Εριέττα σέρνεται πίσω απο τον Στέφανο (άλλη έχει την προκαθεδρία σ'αυτό Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 751732 ), αν ο Στέφανος δεν ήθελε και δεν τον ευχαριστούσε να είναι μαζί της, απλά και μαθηματικά ΔΕΝ θα ήταν και ούτε θα κοιμόταν μαζί της όχι μία, όχι δύο αλλά τρείς φορές....!!! Τρείς φορές σημαίνει "έχω πλήρη επίγνωση του τι κάνω", δεν σημαίνει ούτε "λάθος timing", ούτε "παρηγορούμαι επειδή με έδιωξε η Μελίτα"...

Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για το Λουκά και εδώ θα το τονίσω, ο Λουκάς δεν είναι Στέφανος.

Την μία φορά το κρεβάτι είναι στιγμιαίο λάθος, τις 3 τι είναι? Και μάλιστα απο την στιγμή που έχει πει μεγαααλα λόγια αγάπης....

Ακόμα και ο Μάνος, που τις είχε δυο-δυο, ακόμα και αυτός όταν αποφάσισε οτι θέλει την Ευα πήγε ΜΟΝΟ μια φορά, με μια γυναίκα που τουλάχιστον ΕΙΧΕ αισθήματα (γιατι απο ότι λένε, ο Στέφανος δεν έχει για την ΕρΓιέττα), και απο τότε και για ένα χρόνο έμεινε αραχνούλης Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 621900

Ορίστε, φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι ακόμη και ο Μάνος δεν είναι Στέφανος, χαχα.

Και ο Στέφανος....αγαπάει την Μελίτα????................. Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 382640

Οσο για το αν έκανε κάτι τέτοιο ο Λουκάς? Σαν φαν δεν θα το δεχόμουν ποτέ και με καμία δικαιολογία, ειδικά εαν έχει γίνει 3 φορές. Δεν μπορώ να δεχτώ οτι κάποιος αγαπάει, και την ίδια μέρα που κάνει ερωτικές εξομολογήσεις, να πηγαίνει με μια άλλη γυναίκα.

Ο Λουκάς απο τότε που φίλησε την Νόρα, την πρωτοχρονιά, δεν έκανε τίποτα με την Νταίζη, και δεν είχε καν εξομολογηθεί στην Νόρα τίποτα. Του την έπεφτε η Νταίζη όταν ήταν αμνησιακός, και έβρισκε χίλιες δυο δικαιολογίες, που στο φινάλε, θα ήταν και δικαιολογημένο αν γινόταν το μοιραίο...

Αυτό γιατι ΑΓΑΠΑΕΙ την Νόρα...
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 681539

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω και με τις δυο σας. Όλα αυτά σημαίνουν ένα πράγμα, ότι δεν υπήρχε και ούτε μπορεί να υπάρξει σύγκριση ανάμεσα σε Λουκά-Νόρα και Στέφανο-Μελίτα. Είδαμε ποιο ζευγάρι αγαπάει πραγματικά, είδαμε ποια αγάπη αντέχει στο χρόνο και παρά τα φαιδρά και ευτράπελα βλέπουμε ποιο ζευγάρι έχει κερδίσει την αγάπη του κοινού. Και νομίζω ότι ίσως άρχισαν να το βλέπουν και οι σεναριογράφοι αυτό.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 11:16 am

Συμφωνώ, fay, και προσωπική μου άποψη είναι οτι οι σεναριογράφοι δεν άρχισαν τώρα να το βλέπουν αυτό, το είδαν αρκετά νωρίς από το δεύτερο κύκλο, ότι δηλαδή Στέφανος Μελίτα δεν δένουν μαζί, και όλη η ιστορία όπως την είδαμε από ένα σημείο κι έπειτα πέρσυ, αποτελεί τη σταδιακή αποδέσμευση του Στέφανου από τη Μελίτα, που αρχή είχε την μεταστροφή της Μελίτας, να πιστεύει ότι ο Στέφανος ήταν εν δυνάμει δολοφόνος του παιδιού του, και ότι τη χρησιμοποίησε. Και η εμμονή της σ'αυτά και το διώξιμο του Στέφανου απ'αυτήν, ακόμη κι όταν όλοι οι υπόλοιποι έχουν αναθεωρήσει για την ανάμειξη του Στέφανου, δείχνει οτι θέλουν να τους χωρίσουν, άσχετα αν θα υπάρξει ένα μεγάλο διάστημα προσαρμογής, που έχουν κι οι δύο αισθήματα ο ένας για τον άλλον , η Μελίτα τον διεκδικεί κλπ. Γιά όσους έβλεπαν Βέρα, κάτι παρόμοιο είχε γίνει και με τη Δώρα, όταν θέλησαν να την χωρίσουν απ'το Στράτο... Νομίζω οτι ο Στέφανος ταιριάζει πολύ περισσότερο με την Εριέττα, γιατί η Μελίτα είναι μιά χαιδεμένη παιδούλα, με λίγη από την τρέλλα της μάνας της, που μαζί της ο Στέφανος έμοιαζε εντελώς χωρίς προσωπικότητα... Η Εριέττα είναι φτιαγμένη από την ίδια πάστα με το Στέφανο, και τον δέχεται όπως είναι στην πραγματικότητα, κι όχι μιάν ιδανική εικόνα που έχει πλάσει με τη φαντασία της... Και οι ερωτικές τους σκηνές, παρόλο που υποτίθεται είναι ακόμα δαγκωμένοι, έχουν πιό ερωτισμό από τις ....γυμναστικές ασκήσεις με τη Μελίτα... Γι'αυτό τους θέλω μαζί, κι ελπίζω οι σεναριογράφοι να το προχωρήσουν έτσι. Είναι κρίμα να χαραμίζεται το ταλέντο του Σταύρου με κάποια που είναι απλώς νέα και όμορφη, αλλά ακόμη άπειρη σαν ηθοποιός...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 11:29 am

JESSIE έγραψε:Συμφωνώ, fay, και προσωπική μου άποψη είναι οτι οι σεναριογράφοι δεν άρχισαν τώρα να το βλέπουν αυτό, το είδαν αρκετά νωρίς από το δεύτερο κύκλο, ότι δηλαδή Στέφανος Μελίτα δεν δένουν μαζί, και όλη η ιστορία όπως την είδαμε από ένα σημείο κι έπειτα πέρσυ, αποτελεί τη σταδιακή αποδέσμευση του Στέφανου από τη Μελίτα, που αρχή είχε την μεταστροφή της Μελίτας, να πιστεύει ότι ο Στέφανος ήταν εν δυνάμει δολοφόνος του παιδιού του, και ότι τη χρησιμοποίησε. Και η εμμονή της σ'αυτά και το διώξιμο του Στέφανου απ'αυτήν, ακόμη κι όταν όλοι οι υπόλοιποι έχουν αναθεωρήσει για την ανάμειξη του Στέφανου, δείχνει οτι θέλουν να τους χωρίσουν, άσχετα αν θα υπάρξει ένα μεγάλο διάστημα προσαρμογής, που έχουν κι οι δύο αισθήματα ο ένας για τον άλλον , η Μελίτα τον διεκδικεί κλπ. Γιά όσους έβλεπαν Βέρα, κάτι παρόμοιο είχε γίνει και με τη Δώρα, όταν θέλησαν να την χωρίσουν απ'το Στράτο... Νομίζω οτι ο Στέφανος ταιριάζει πολύ περισσότερο με την Εριέττα, γιατί η Μελίτα είναι μιά χαιδεμένη παιδούλα, με λίγη από την τρέλλα της μάνας της, που μαζί της ο Στέφανος έμοιαζε εντελώς χωρίς προσωπικότητα... Η Εριέττα είναι φτιαγμένη από την ίδια πάστα με το Στέφανο, και τον δέχεται όπως είναι στην πραγματικότητα, κι όχι μιάν ιδανική εικόνα που έχει πλάσει με τη φαντασία της... Και οι ερωτικές τους σκηνές, παρόλο που υποτίθεται είναι ακόμα δαγκωμένοι, έχουν πιό ερωτισμό από τις ....γυμναστικές ασκήσεις με τη Μελίτα... Γι'αυτό τους θέλω μαζί, κι ελπίζω οι σεναριογράφοι να το προχωρήσουν έτσι. Είναι κρίμα να χαραμίζεται το ταλέντο του Σταύρου με κάποια που είναι απλώς νέα και όμορφη, αλλά ακόμη άπειρη σαν ηθοποιός...
Είναι όντως κρίμα που για μία σχεδόν σεζόν ο Σταύρου ήταν υποχρεωμένος να αναλώνεται σε σκηνές με τη Μελίτα, και δεν θα σχολιάσω την ηθοποιό αλλά την ηρωίδα της που φάνηκε πολύ λίγη και αταίριαστη για το Στέφανο. Πιστεύω ότι οι σεναριογράφοι είχαν δώσει μεγάλο βάρος στον δήθεν απόλυτο έρωτα γι' αυτό και για ένα διάστημα είχαμε τόσο μεγάλες σκηνές Στέφανου-Μελίτας. Προσπάθησαν να μας πείσουν ότι αυτός ο έρωτας θα κρατούσε. Τώρα είδαν ότι και υποκριτικά και σεναριακά η ιστορία αυτή δεν οδηγούσε πουθενά και την ακυρώνουν βάζοντας το Στέφανο να κοιμάται με την Εριέττα και μάλιστα επανειλημμένα για να μη θεωρηθεί λάθος της μιας νύχτας. Δυστυχώς όμως έτσι ακυρώνουν και τον ίδιο το Στέφανο που τον παρουσιάζουν ασταθή κι επιπόλαιο, να δηλώνει έρωτα για τη Μελίτα και σχεδόν παράλληλα να κοιμάται με μια άλλη.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 11:53 am

Παρόλο που κι εγώ πιστεύω οτι η γοητευτική ιστορία της παρέας της φεγγαρόπετρας έχει χαθεί ας σχολιάσω αυτά που είδα

Η Δάφνη βρήκε οτι η Εύα έχει κοινά με το Λευτέρη. Δεν πειράζει που αυτό το κοινό βίωμα ο Λευτέρης το έχει με τη μισή Ελλάδα μια κι οι σχέσεις δεν κρατούν και πολύ εμάς με την Εύα μας ενδιαφέρει να τον ταιριάξουμε για να τη βολέψουμε κάπου

Ο Χρήστος είναι καλός χριστιανός. Έφαγε μια σφαίρα στο ποδαράκι (εντάξει δεν είναι ακριβώς χαστούκι) και γύρισε και το άλλο μάγουλο. Εμπιστεύτηκε λοιπόν ο Στέφανος την ιστορία με τα διαμάντια στο Χρήστο και μέχρι την επόμενη φορά που κάτι θα στραβώσει και θα του ρίξει άλλη μια σφαίρα συνεργάζονται

Ο Νικόλας ενημέρωσε το Λουκά οτι η Εδέμ είναι προς πώληση και ο άσχετος τσακώθηκε με τον πανάσχετο ποιός απ τους δύο γνωρίζει καλύτερα τις γυναίκες

Η Αμαλία χωρίζει και θα ξαναγίνει Θανάσουλα. Το κακό είναι οτι επειδή δεν θα έχει με τι να ασχλοληθεί τώρα που θα σταματήσει να πρήζει το Ρούσσο αποφάσισε να αρχίσει να πρήζει τη Νόρα. Ζήτω η επανάσταση

Ο Μπέλλος έκλεψε απ το Χάρυ Πότερ το φίλτρο της ευφυίας και έχει αρχίσει να δουλεύει τη γυναίκα αράχνη και ωχου πως τους βαριέμαι.......

Ο Στέφανος έκανε μια συζήτηση με την Ερι του τύπου μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια. Δεν έχουν θεματάκι που τα διαμάντα είναι προιόν απάτης απλά προσπαθούν να αποποιηθούν την ευθύνη των θανάτων λες κι όταν κάνεις τέτοιου είδους εμπόριο το κάνεις με το σταυρό στο χέρι. Μ αρέσει που ο Στέφανος μας έπρηξε πέρσι με τα βρώμικα χρήματα του Ρούσσου και του Μάνου

Ο Λουκάς επιμένει οτι αναλαμβάνει την υπεράσπιση της Αντιγόνης για το καλό της Νόρας. Να δείτε που πες πες αυτός το πίστεψε κι ο ίδιος. Δώσε Ευάρα δώσε. Και λίγα του είπε.

Ο Νικόλας πέρασε απ το γυμναστήριο και πάλι την Δάφνη σε τετ α τετ με το Λευτέρη την πέτυχε. Ενημέρωσε όμως για την πώληση της Εδέμ και έτσι το έμαθε κι ο Λευτεράκης. Μακριά νυχτωμένος είσαι Λευτέρη. Δεν θα καταλάβεις ποτέ τι είναι αυτός ο τόπος για την παρέα ή έστω τι ήταν

Μελαγχόλησα όταν είδα την Εύα ολομόναχη δίπλα στο δέντρο. Ήρθε κι η αναφορά στο απουσιολόγιο και σκέφτηκα και πάλι οτι η Εδέμ μας έχει τελειώσει εδώ και καιρό.

Ο Νικόλας για άλλη μια φορά αποδεικνύει οτι αγαπάει τη Δάφνη. Αν είναι ευτυχισμένη μαζί του εγώ θα το δεχτώ. Σωστός

Ο Λουκάς κι η Νόρα καυγάδισαν και πάλι. Το θέμα πρωτότυπο. Προσπαθούν να συμφωνήσουν αν συζήτησαν σαν Λουκάς και Νόρα ή σαν Βενέτης Φωκά δικηγόροι. Προτιμώ τελικά να τους θυμάμαι όπως τους ήξερα. Το Λουκά και τη Νόρα που η δικηγορία ήταν απλά ένα ακόμη χαρακτηριστικό τους που δεν τους χώριζε αλλά τους έκανε να κατανοούν καλύτερα ο ένας τον άλλον.

Ο Στέφανος κι η Εριέττα πήγαν στο σπίτι του βουνού σκόνταψαν φωτογραφήθηκαν αλλά δεν έμαθαν τίποτα. Αντίθετα ο Χρήστος με μια επισκεψούλα τα έμαθε όλα

Βέρα Μακρή η καμένη. Αυτό δεν είναι και το επώνυμο της Αννας;

Και ναι ο Λευτεράκης είναι Μάνος!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πόση κοροιδία πια στο δόλιο τηλεθεατή;

Αυτός ο Λευτέρης τι καλό παιδί που είναι. Δεν θέλει να χαλάσει το σπίτι της Δάφνης ξέρει οτι έχει γίνει το μπάχαλο αλλά την πάει για ποτάκι την επίδοξη ζωντοχήρα και προκαλεί σπασμούς στο στομάχι μου. Δεν αντέχεται το αγόρι.

Ο Στέφανος πήγε την Εριέττα για φαγητό. Άλλη μια που μόλις έχει βγει απο μια δύσκολη σχέση και έχει βάλει τον πήχη ψηλά. Αλλά το παλικάρι βάλθηκε να καταρίψει το Ολυμπιακό ρεκόρ πήρε φόρα και τον πήδηξε επιτυχώς.

Τελικά ο Λουκάς και η Νόρα αποφάσισαν να ζήσουν ένα διάστημα χωριστά για να δούν τι θέλουν. Τι άλλο θα ακούσω η δόλια. Εμείς ξέρουμε τι θέλουν και μας έδωσαν εκείνοι να το καταλάβουμε αλλά μάλλον όποιος έγραψε τα τελευταία επεισόδια δεν έχει δει τα προηγούμενα.

Στα πλαίσια της γενικής διάλυσης που δημιουργούν ο Λουκάς πηγαίνει στο Νικόλα να τον φιλοξενήσει κι αυτός τον διώχνει. Έξοχα. Απο δω και μπρος ο καθένας την πάρτη του.

Η ερωτική σκηνή αισθαντική και καθόλου πρόστυχη. Μου αρέσουν μαζί. Ο Στέφανος βέβαια αγαπάει τη Μελίτα είπαμε αλλά δεν βαριέσαι της δείχνει την αγάπη του με τον ίδιο τρόπο που έδειχνε την αγάπη του στην Εύα ανάσκελα με μια άλλη γυναίκα.

Ο Μπέλλος έστειλε τις φωτογραφίες στο Στέφανο οπότε αυτός έμαθε οτι η Νταίζη έβαλε να τον δείρουν. Ετοιμάσου για βουτιές Νταιζούλα κι έχει πιάσει και ψύχρα.

Στα προσεχώς αλλάζει η μέρα και ο Στέφανος πάλι αγαπάει τη Μελίτα. Είπαμε κορίτσια. Μη σπρώχνεστε τις μονές μέρες η μιά τις ζυγές η άλλη. Αυτή είναι απόλυτη αγάπη.

Υγ. Παρακαλείται ο Χρήστος να βγάλει το φουλάρι. Όχι πως δεν του πάει αλλά ένα παρεμφερές φορούσε ο Μπουγιού και του έδειξαν την έξοδο.

Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 12:03 pm

Σαφως καλυτερο το χτεσινο επεισοδιο απο το προηγουμενο!

Ευχαριστηθηκα την Ευα-υπεροχη η Φαιη! : respect : Μιλησε παρα πολυ σωστα στο Λουκα και για μενα εχει ολο το δικιο με το μερος της αλλα εκεινος δεν λεει να καταλαβει!Και γενικως μου αρεσε σε ολες τις συζητησεις και με Δαφνη και με Νικολα!

Στεφανος-Εριεττα ειχαν πολυ ωραιες σκηνες!Πολυ εξυπνοι διαλογοι και ομορφη ερωτικη σκηνη! Love! Μ'αρεσουν ολοενα και περισσοτερο τελικα!

Τα Λουκονορακια εκει που νομιζα οτι κατι παει να φτιαξει,καταστρεφονται παλι!Διαφωνω σε πολλα με τη Νορα για να μην πω σε ολα!Ειχα καταλαβει και εγω απο το προηγουμενο επεισοδιο οτι ως ενα βαθμο ειχε αποδεχτει το γεγονος οτι θα ηταν αντιδικη με το Λουκα και ειχε διαχωρισει τα προσωπικα!Τωρα παλι τα γυρναει τουμπα και κρατα μια δικαιολογητη σταση! Synelthe

Κατα τ'αλλα ειχαμε τη Νταιζη να περιφερεται και να λεει οτι θα πουλησει την Εδεμ,το Μπελλο να μονολογει wall ,τη Δαφνη να τρεχει για καφεδακι με το Τερη vomit ,την Αμαλια με τα τρελα της Razz και τα μπακουρια(βλ.Νικολα-Λουκα)σε αναλαφρες σκηνουλες! xixixi

Καλο απο εμενα το επεισοδιο και αυτο γιατι ηταν ανωτερο απο τα προηγουμενα!Ετσι οπως πανε τα πραγματα μαλλον με αυτο το κριτηριο θα ψηφιζω γιατι ασπρη μερα δεν βλεπω να 'ρχεται..........! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από nora_oscar Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 12:11 pm

fay έγραψε:Το ανέκδοτο της ημέρας. Η Νταίζη θα πουλήσει λέει την Εδέμ. Την Εδέμ που ξέραμε δυστυχώς την έχουμε χάσει ήδη. Την έχουν πουλήσει οι ίδιοι οι δημιουργοί της από το τέλος της περσινής σεζόν. Την έχουν χάσει οι ήρωές μας, αυτοί που γνωρίσαμε πριν δυο χρόνια, και την έχουμε χάσει κι εμείς οι τηλεθεατές που κάθε απόγευμα 7 με 8 προσπαθούμε απεγνωσμένα να εντοπίσουμε κάποιο στοιχείο από εκείνα που μας έκαναν να αγαπήσουμε αυτή τη σειρά. Μάταια όμως. Το ξέρω ότι βλέπω μια άλλη σειρά που απλά τυχαίνει να έχει τους ίδιους πρωταγωνιστές. Αλλά δε μου αρκεί αυτό. Θα ήθελα να ξαναβρώ τα πρόσωπα που ήταν ο πυρήνας του έργου αλλά είτε έχουν παραγκωνιστεί (βλέπε Εύα ) είτε έχουν μεταλλαχθεί (βλέπε Νόρα και Δάφνη ) είτε έχουν γίνει θύματα των γελοίων περιστάσεων ( Λουκάς και Νικόλας).
Τελικά ίσως ήταν καλύτερα που έφυγε ο Μάνος πριν αρχίσει αυτός ο ξεπεσμός γιατί τουλάχιστον άφησε πίσω του την ανάμνηση ενός ήρωα που ναι μεν είχε τα χίλια ελαττώματα αλλά ως το τελευταίο λεπτό παρέμεινε αναλλοίωτος και αυθεντικός. Τους υπόλοιπους ήρωες ακόμη προσπαθούμε να τους αναγνωρίσουμε μέσα από τα λόγια και τις πράξεις τους που αναιρούν ό,τι είχαν πει ή κάνει στο παρελθόν.
Η Εδέμ χάθηκε πριν την πουλήσει η Νταίζη. Ξεπουλήθηκε από τους ίδιους ανθρώπους που μας την παρουσίασαν στον πρώτο κύκλο σαν τον παράδεισο της νεανικής αθωότητας και το σύμβολο της παντοτινής φιλίας.
Κρίμα, κρίμα, κρίμα.
:

ΣΩΣΤΑ! : respect :
nora_oscar
nora_oscar
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από tinaki18 Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 12:17 pm

που πηγαν τα μυστικα που αγαπησαμε ???που πηγε η παρεα ??την βλεπω μερα με την μερα να διαλυεται .ολοι εχουν μαζευτει σε στρατοπεδα και κανεις δεν κανει πισω ...!!δεν θελω να διαλυθει η παρεα ειναι πολυ αδικο ...ας γινει κατι να τα ξαναβρουν νορα λουκασ -δαφνη νικολας τουλαχιστον να ξαναενωθει η παρεα....το επισοδιο μου φανικε αδιαφορο εκτος απο την σκηνη δαφνης -ευας ..και εριατας στεφανου ...δεν θυμιζει σε τιποτα τα παλια μυστικα εξξου και ολοι αυτοι οι συνηρμοι που εκανα
tinaki18
tinaki18
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ Μ !:)
Ασχολίες : -μουσικη -βολτεσ με φιλουσ- υπολογιστη- και φυσικα να βλεπω οποτε προλαβενω μυστικα της εδεμ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 1:32 pm

fay έγραψε:
Είναι όντως κρίμα που για μία σχεδόν σεζόν ο Σταύρου ήταν υποχρεωμένος να αναλώνεται σε σκηνές με τη Μελίτα, και δεν θα σχολιάσω την ηθοποιό αλλά την ηρωίδα της που φάνηκε πολύ λίγη και αταίριαστη για το Στέφανο. Πιστεύω ότι οι σεναριογράφοι είχαν δώσει μεγάλο βάρος στον δήθεν απόλυτο έρωτα γι' αυτό και για ένα διάστημα είχαμε τόσο μεγάλες σκηνές Στέφανου-Μελίτας. Προσπάθησαν να μας πείσουν ότι αυτός ο έρωτας θα κρατούσε. Τώρα είδαν ότι και υποκριτικά και σεναριακά η ιστορία αυτή δεν οδηγούσε πουθενά και την ακυρώνουν βάζοντας το Στέφανο να κοιμάται με την Εριέττα και μάλιστα επανειλημμένα για να μη θεωρηθεί λάθος της μιας νύχτας. Δυστυχώς όμως έτσι ακυρώνουν και τον ίδιο το Στέφανο που τον παρουσιάζουν ασταθή κι επιπόλαιο, να δηλώνει έρωτα για τη Μελίτα και σχεδόν παράλληλα να κοιμάται με μια άλλη.

Συμφωνώ οτι το ζευγάρι υποκριτικά δεν κολούσε αλλά ας μην τα ρίχνουμε όλα στους ηθοποιούς
Το μεγάλο σφάλμα έγινε οταν αποφάσισαν να φέρουν το Στέφανο ως εμπλεκόμενο με την Εύα για να τον σπρώξουν στη συνέχεια στη Μελίτα εμπλέκοντας δεύτερη φορά τις δύο ίδιες γυναίκες σε ένα ερωτικό τρίγωνο και για δεύτερο άντρα.
Αν ο Στέφανος είχε μπει στη σειρά σαν πρώην αίσθημα της Μελίτας και έμενε μακριά απ την Εύα ίσως τους βλέπαμε λίγο διαφορετικά γιατί τότε κι ο ρόλος της Μελίτας δεν θα ήταν τόσο δύσκολος και θα μπορουσε η ηθοποιός να ανταπεξέλθει
Όπως το έδωσαν ήταν μια σχέση βασισμένη στο ξεπούλημα και έχουμε δύο ηρωίδες που σακατεύτηκαν σεναριακά και οι δύο
Η μια έκανε δεύτερη φορά την ίδια προστυχιά σε μια άλλη γυναίκα και πια ότι κι αν πάθει λέμε άξια της τύχης της γιατί δεν το έχει παραδεχτεί καν
Η άλλη που προχώρησε και διορθώθηκε βρέθηκε με δύο παιδιά απο δύο διαφορετικούς άντρες και τη σπρώχνουν οσονούπω και σε τρίτον και προβλέπω να κάνει και μ αυτόν κανένα παιδί και μετά απο χρόνια να μαζεύονται στο Χριστουγεννιάτικο τραπέζι τρια παιδιά τρεις μπαμπάδες και η Εύα.
Παρ όλο αυτό εκείνοι επιμένουν
Τι να πω

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από stabatmater Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 1:42 pm

Clarabelle έγραψε:Βέρα Μακρή η καμένη. Αυτό δεν είναι και το επώνυμο της Αννας;

Και ναι ο Λευτεράκης είναι Μάνος!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πόση κοροιδία πια στο δόλιο τηλεθεατή;

Την Άννα τη λένε Βεργή στο επώνυμο (έτσι τουλάχιστον γράφει στην ιστοσελίδα). Τώρα αληθινό-ψεύτικο... θα δείξει.

Έχω την εντύπωση πως το Μανώλης Παπαπέτρου είναι το ψεύτικο όνομα. Προφανώς αυτό το όνομα διέδωσε στη γειτονιά όταν γύρισε στην Ελλάδα.
Πιστεύω πως το Λευτέρης είναι το αληθινό του όνομα. Αν δεν κάνω λάθος, οι παλιοί του γνώριμοι (Αποστόλης, Βέρα, Δημήτρης, Άννα) έτσι τον αποκαλούν. Το Πολίτης όμως μπορεί να μην ισχύει.

Καλό από μένα, γιατί υπάρχουν κάποιες εξελίξεις (έστω κι αν στο μεγαλύτερο μέρος τους δε μου αρέσουν καθόλου).
stabatmater
stabatmater
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 1:47 pm

Και ένα ακόμη σφάλμα που έκαναν ήταν να μείνει και η Μελίτα έγκυος από το Στέφανο, κάτι που έκανε την ιστορία αυτή ακόμη πιο γελοία και παράδοξη, γιατί ακόμη κι αν βλέπουμε καθημερινή σειρά καλό είναι να έχει και λίγη αληθοφάνεια και συνοχή. Η εγκυμοσύνη της Μελίτας, ανεπιθύμητη από όλους ακόμη κι από την ίδια όπως φάνηκε, δεν εξυπηρετούσε το σενάριο, αντίθετα δημιουργούσε ένα ακόμη πιο μεγάλο μπλέξιμο. Αυτό οδήγησε τους γράφοντες να καταλήξουν σε μια αποβολή, ό,τι πιο οδυνηρό για μια γυναίκα, για να πάνε παρακάτω την ιστορία του απόλυτου και να την τελειώσουν χωρίς άλλο ένα παιδί από χωρισμένους γονείς. Ακόμη όμως και μέσα από την αποβολή η ηρωίδα φάνηκε αδύναμη να διαχειριστεί κι αυτή την απώλεια. Την είδαμε να συνέρχεται απίστευτα γρήγορα για μια γυναίκα που έχασε το παιδί του άντρα που αγαπούσε. Κι αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι αν τελικά αγάπησε κι εκείνη το Στέφανο όσο έδειχνε. Όπως και να έχει η ιστορία αυτή δεν δόθηκε από την αρχή με τρόπο που να γίνει αποδεκτή από το κοινό και έτσι ώστε να μπορούν να ανταποκριθούν και οι ηθοποιοί στις σεναριακές απαιτήσεις ενός έρωτα ''απόλυτου''.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 1:55 pm

Δεν έχω δει επεισόδιο αλλά προς διευκρίνηση να πω το εξής.

Ο σφίχτης όταν ήταν στη Γερμανία δεν θυμάμαι αν τον είχε αποκαλέσει κάπως ο φίλος του.

Βρίσκει το φίλο του δολοφονημένο, έρχεται στην Ελλάδα και κρύβεται, δεν πάει καν στην κηδεία της μάνας του ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ και τον κηνυγάνε.

Ο Στέφανος στέλνει κάποιους να βρούν έναν τύπο στο βουνό χωρις καν να ξέρει όνομα? Τρύπα ή απλά βλακεία? Anyway συνεχίζω..

Ο σφίχτης λοιπόν μένει στο βουνό με τη Βέρα και δηλώνει σαν όνομα το Μάνος Παπαπέτρου.
Α) Είτε έδωσε το αληθινό γιατί θεώρησε ότι δεν θα τον έβρισκαν
Β) Είτε έδωσε κάποιο ψεύτικο

Κατόπιν του δολοφονούν την καμένη και εκείνος έρχεται στην Αθήνα. Πόσο ΖΩΟΝ πρέπει να είναι ώστε να ξαναγύρισε στο πραγματικό του όνομα το οποίο υποτίθεται ότι ξέρουν και για αυτό δεν πήγε και στην κηδεία της μάνας του???

Άρα ΛΟΓΙΚΑ άλλαξε όνομα και έγινε Λευτέρης Πολίτης.

Συνεπώς:

1) Είτε το πραγματικό ήταν Μάνος και το ψεύτικο Λευτέρης (το πιο κοντινό σε αυτό τον αχταρμά)
2) Είτε και τα δύο είναι ψεύτικα (το πιο έξυπνο αλλά δεν του το έχω χαχα)
3) Είτε απλά αυτό που βλέπουμε δεν έχει μέση, αρχή και τέλος και είναι μια ωραιότατη σαλάτα! (το πιο πιθανό)

Σπόιλερ:
Μα Μάνος??? xoxo xoxo xoxo

Μάνος????? xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo

Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 3:03 pm

Κατι άλλο που διαπίστωσα
Στα προσεχως του περασμένου επεισοδίου έδειχνε την Εύα να λέει οτι ψάχνει τον άντρα που θα συγκριθεί με το Μάνο
Στο επεισόδιο αυτή η ατάκα δεν έπαιξε
Το πήραν είδηση οτι με το Μάνο ο Λευτεράκης και τάμα στην Τήνο να κάνει δεν συγκρίνεταιlol!

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από nora_oscar Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 3:10 pm

Καρ-Mik έγραψε:
JESSIE έγραψε:Εγω έβλεπα Βέρα στο Δεξί, όπως και τα Μυστικά από τον πρώτο κύκλο, και δεν βλέπω διαφορά στην ποιότητα , η πέννα των σεναριογράφων είναι πάντα πολύ πάνω από ο,τιδήποτε βλέπουμε σε σειρά (εκτός βεβαίως από σειρές που προέρχονται από λογοτεχνικά έργα, όπου εκεί δεν έχει θέση η σύγκριση).

Το μόνο που μπορεί να λεχτεί σαν σύγκριση μεταξύ των δύο σειρών, είναι οτι τα Μυστικά δεν έχουν πρωταγωνιστές δύο ή τρία άτομα και οι υπόλοιποι είναι το περιβάλλον τους, αλλά διαπραγματεύεται τη ζωή πολλών ατόμων, που όλοι πρωταγωνιστούν, όπως και των ατόμων που εμπλέκονται στη ζωή τους και την επιρρεάζουν, οι οποίοι και αυτοί πρωταγωνιστούν. Ενα τέτοιο πολυπρόσωπο έργο χρειάζεται μεγάλη μαεστρία, γιατί είναι φυσικό να υπάρξουν φάνς για τους περισσότερους από τους ήρωες και αυτό να δημιουργεί και κάποιους διχασμούς... Πάντως μέχρι τώρα η σειρά προχωρεί μιά χαρά, κανείς δεν είναι αδικημένος ή παραγκωνισμένος και αν ο Μπουγιούρης δεν έφευγε, η συνέχεια ίσως ήταν διαφορετική, αλλά γι'αυτό δεν μπορούν να κάνουν τίποτε περισσότερο οι σεναριογράφοι....

Μαεστρία?
Ευα-Μαρίλια-Δάφνη-> Νικόλας
Ευα-Μαρίλια-Δάφνη-> Λευτέρης
Ευα-Ερι-Μελίτα -> Στέφανος
Ευα-Μελίτα-> Μάνος
Νόρα-Νταίζη-> Λουκάς
Λουκάς-Χρήστος-Μπέλλος-Οδυσσέας-Ρούσσος->Νταίζη
Μπέλλος-Λουκάς->Νόρα
Μάνος-Στέφανος-Νικόλας-Λευτέρης->Ευα
Οδυσσέας-Μάνος-Στέφανος->Μελίτα
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 763297
Νόρα απο Στέλιο -> Απαγωγή
Ευα απο Μάνο -> Απαγωγή
Νεφέλη απο Στέλιο -> Απαγωγή (αρρωστη η Νεφέλη)
Νόρα, Ευα, Μελίτα, Δάφνη απο τρελό -> Απαγωγή
Αγγελος -> Απαγωγή (άρρωστος ο Αγγελος)
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 763297
Ευα έγκυος -> απο βιασμό στα 15
Μελίτα έγκυος -> Ο Μάνος στα Παρίσια και Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 751732
Δάφνη έγκυος -> Ο Νικόλας παντρεύεται Ευα
Νόρα έγκυος -> Ανακαλύπτει τρελοΣτέλιο - έκτρωση
Μελίτα έγκυος -> Χωρίσμένη με Στέφανο - αποβολή
Νόρα έγκυος - > χωρισμένη με Λουκά

Να πω και άλλα για την μαεστρία, ή να το αφήσω? Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 13379

ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ.....ΠΟΣΟ ΟΜΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oscar ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ΕΥΓΕ!
nora_oscar
nora_oscar
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 4:23 pm

Με ολα αυτα που γραφουν και μας δειχνουν, υποτιμουν την νοημοσυνη μας, καινε τους καλους ηθοποιους γιατι τους βαζουν να λενε και να παιζουν βλακειες οπως επισης και οι μετριοι ηθοποιοι γινονται ακομα πιο μετριοι και κουραστικοι.

Μετα η Κα Ακριτα μιλαει για τα βραζιλιανικα και τα μεξικανικα μεταγλωτισμενα, και αυτο που γραφουν αυτοι ετσι εχει καταντησει, χασανε την μπαλα οεο!!!!!!!! εγω ειμαι ευτυχης που θα δοθει φετος ενα τελος, και ειλικρινα το βλεπω οποτε εχω ορεξη η οταν δεν εχω να κανω κατι πιο ουσιωδες.Τι να πω κριμα..... ξεκινησε με ενα ενδιαφερον και καταντησε βαρετο, ανουσιο και χαζο.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 4:48 pm

Είπα δεν είδα που δεν είδα το επεισόδιο τουλάχιστον να διαβάσω σχολιασμούς μια και το φόρουμ σε αντίθεση με τη σειρά δεν το έχω βαρεθεί καθόλου.

Δυο σχολιάκια..

Αγαπητή fay
Όλα δικά σου!!!
: respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :

Αγαπητή JESSIE
1) Ένα μωρό το σκάει από τη νταντά του και κρύβεται. Όταν εκείνη πάει να το βρεί εκείνο για πλάκα γιανα την τρομάξει πετάγεται και φωνάζει, εκείνη σκοντάφτει πέφτει, χτυπάει το κεφάλι της κάπου και πεθαίνει. Μιλάμε για φόνο και για ένα παιδί που ΔΕΝ είναι αθώο?

Δύο παιδάκια εννιά χρονών παίζουν, το ένα σπρώχνει το άλλο και πέφτει χτυπάει το κεφάλι του κάπου και πεθαίνει. Αυτό κάνει το άλλο παιδάκι φονιά και λιγότερο αθώο από τα άλλα 9χρονα?

Μπορώ να συνεχίσω μέχρι αύριο αλλά δεν λέει.. Για μένα όποιος θεωρεί ότι τα παιδιά ΟΛΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ φταίνε για το θάνατο του Φώτη είναι λάθος! Το ότι δεν μίλησαν ήταν το σφάλμα τους και όχι η φάρσα ή ο καυγάς με το Μάνο!

2) Από πότε η αθωότητα κάποιου βγαίνει δια της συγκρίσεως? Που ούτε εκεί κερδίζει δηλαδή ο Στέφανος! Στην τελική σε όλα όσα ανέφερες χίλιες φορές όπως είπε και η Κλαραμπελ όσοι κατανόησαν τα λάθη τους παρα αυτοί που δεν τα παραδέχονται ρίχνοντας το φταίξιμο μέχρι και στον ανάδρομο Ερμή (βλ. Μελίτα και Στέφανος) και χίλιες φορές να γυρίζει η Εύα ταινίες με περισσότερο γυμνό (γιατί αισθησιακές δεν τις λές, αν τις έλεγες τα Μυστικά θα έπρεπε να αλλάξουν ώρα) παρά να μην δουλεύει και να τα περιμένει όλα από τους άλλους! Η δουλειά δεν είναι ντροπή! Ντροπή σε αυτούς που τη σκέφτονται έτσι! Προσωπικά θεωρώ το λιγότερο ατυχές να συγκρίνουμε τον οποιονδήποτε από την παρέα με το Στέφανο, πέρασε και δεν ακούμπησε! χαχα

3) Οι κλέφτες θα έπαιρναν τα διαμάντια και θα έλεγαν στο Λευτέρη και στη Βέρα, αν δεν μιλήσετε θα σας αφήσουμε ελεύθερους? Σύντομο και πετυχημένο! Δεν στέκει όμως! Γιατί πολύ απλά δεν αφήνεις ζωντανό κάποιον που ξέρει το όνομά σου, μην ξεχνάμε ότι ο Λευτέρης είχε τη θεία φώτιση και ρώτησε χωρίς να του έχει μιλήσει ο Αποστόλης για τον Καρτάλη και τον Χατζηβασιλείου. Είναι εντελώς γελοίο για την απενοχοποίηση του Στέφανου να λέμε ότι οι δύο διαρρήκτες αντί να καταστρώσουν σχέδιο για την κλοπή των διαμαντιών πήγαν με τα τα όπλα ανα χείρας (για ντεκόρ μη φανταστείτε) και μπούκαραν χύμα σε ένα σπίτι πρωί και χωρίς να ξέρουν καν αν είναι κάποιος μέσα! Απλώς δεν τους ενδιέφερε! Εκτός αν οι άνθρωποι πήραν καθαρή εντολή να κλέψουν μόνο και αντί να καταστρώσουν σχέδιο επειδή γούσταραν έτσι να καθαρίσουν όποιον βρουν μπροστά τους πήγαν έτσι χύμα!

Αγαπητή Kαρ-Μik
Η σειρά αντιπροσωπεύει, όπως σωστότατα δήλωσε η σεναριογράφος της, την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ! Δεν στο είπε κανείς???

α) Η ζωή κάνει κύκλους - γεμάααατη deja vu
β) Η ζωή δεν είναι δίκαιη!

Αμα εσύ περιμένεις δικαίωση μέσα απο την tv μάλλον καταττάσεσαι μαζί με εμένα στους ζαβούς! Καλωσήρθες στο κλάμπ!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 4:55 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Είπα δεν είδα που δεν είδα το επεισόδιο τουλάχιστον να διαβάσω σχολιασμούς μια και το φόρουμ σε αντίθεση με τη σειρά δεν το έχω βαρεθεί καθόλου.

Δυο σχολιάκια..

Αγαπητή fay
Όλα δικά σου!!!
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890 Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 195890

Αγαπητή JESSIE
1) Ένα μωρό το σκάει από τη νταντά του και κρύβεται. Όταν εκείνη πάει να το βρεί εκείνο για πλάκα γιανα την τρομάξει πετάγεται και φωνάζει, εκείνη σκοντάφτει πέφτει, χτυπάει το κεφάλι της κάπου και πεθαίνει. Μιλάμε για φόνο και για ένα παιδί που ΔΕΝ είναι αθώο?

Δύο παιδάκια εννιά χρονών παίζουν, το ένα σπρώχνει το άλλο και πέφτει χτυπάει το κεφάλι του κάπου και πεθαίνει. Αυτό κάνει το άλλο παιδάκι φονιά και λιγότερο αθώο από τα άλλα 9χρονα?

Μπορώ να συνεχίσω μέχρι αύριο αλλά δεν λέει.. Για μένα όποιος θεωρεί ότι τα παιδιά ΟΛΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ φταίνε για το θάνατο του Φώτη είναι λάθος! Το ότι δεν μίλησαν ήταν το σφάλμα τους και όχι η φάρσα ή ο καυγάς με το Μάνο!

2) Από πότε η αθωότητα κάποιου βγαίνει δια της συγκρίσεως? Που ούτε εκεί κερδίζει δηλαδή ο Στέφανος! Στην τελική σε όλα όσα ανέφερες χίλιες φορές όπως είπε και η Κλαραμπελ όσοι κατανόησαν τα λάθη τους παρα αυτοί που δεν τα παραδέχονται ρίχνοντας το φταίξιμο μέχρι και στον ανάδρομο Ερμή (βλ. Μελίτα και Στέφανος) και χίλιες φορές να γυρίζει η Εύα ταινίες με περισσότερο γυμνό (γιατί αισθησιακές δεν τις λές, αν τις έλεγες τα Μυστικά θα έπρεπε να αλλάξουν ώρα) παρά να μην δουλεύει και να τα περιμένει όλα από τους άλλους! Η δουλειά δεν είναι ντροπή! Ντροπή σε αυτούς που τη σκέφτονται έτσι! Προσωπικά θεωρώ το λιγότερο ατυχές να συγκρίνουμε τον οποιονδήποτε από την παρέα με το Στέφανο, πέρασε και δεν ακούμπησε! χαχα

3) Οι κλέφτες θα έπαιρναν τα διαμάντια και θα έλεγαν στο Λευτέρη και στη Βέρα, αν δεν μιλήσετε θα σας αφήσουμε ελεύθερους? Σύντομο και πετυχημένο! Δεν στέκει όμως! Γιατί πολύ απλά δεν αφήνεις ζωντανό κάποιον που ξέρει το όνομά σου, μην ξεχνάμε ότι ο Λευτέρης είχε τη θεία φώτιση και ρώτησε χωρίς να του έχει μιλήσει ο Αποστόλης για τον Καρτάλη και τον Χατζηβασιλείου. Είναι εντελώς γελοίο για την απενοχοποίηση του Στέφανου να λέμε ότι οι δύο διαρρήκτες αντί να καταστρώσουν σχέδιο για την κλοπή των διαμαντιών πήγαν με τα τα όπλα ανα χείρας (για ντεκόρ μη φανταστείτε) και μπούκαραν χύμα σε ένα σπίτι πρωί και χωρίς να ξέρουν καν αν είναι κάποιος μέσα! Απλώς δεν τους ενδιέφερε! Εκτός αν οι άνθρωποι πήραν καθαρή εντολή να κλέψουν μόνο και αντί να καταστρώσουν σχέδιο επειδή γούσταραν έτσι να καθαρίσουν όποιον βρουν μπροστά τους πήγαν έτσι χύμα!

Αγαπητή Kαρ-Μik
Η σειρά αντιπροσωπεύει, όπως σωστότατα δήλωσε η σεναριογράφος της, την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ! Δεν στο είπε κανείς???

α) Η ζωή κάνει κύκλους - γεμάααατη deja vu
β) Η ζωή δεν είναι δίκαιη!

Αμα εσύ περιμένεις δικαίωση μέσα απο την tv μάλλον καταττάσεσαι μαζί με εμένα στους ζαβούς! Καλωσήρθες στο κλάμπ!

Καλως σας βρήκα στο club! Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 13379

Εκτός του οτι αντιπροσωπεύει την πραγματικότητα μην ξεχνάμε οτι είναι καθημερινοι ήρωες σε ακραιες καταστάσεις, και οτι είναι καθημερινό με προοδιαγραφές εβδομαδιαίου. Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 191984

Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 435 - Ημερομηνία 09-11-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 4:56 pm

Το επεισόδιο ήταν καλύτερο από το προηγούμενο αλλά χωρίς να είναι και το καλύτερο που έχουμε δει.

Ο Λουκάς σε αυτό το επεισόδιο μου την έσπασε. Λέει πώς πρέπει να τον καταλάβουν που ανέλαβε την δίκη. Η Εύα πώς να τον καταλάβει όταν την είχαν χτυπήσει και ξέρει πώς πίσω από αυτά κρύβεται η Καρτάλαινα; Η Νόρα πώς να τον καταλάβει όταν ενώ αποσύρθηκε από την υπόθεση γιατί δεν πίστευε ότι η Καρτάλαινα είναι ένοχη αλλά είχε πει ότι δεν πρόκειτε να την αναλάβει, τελικά την αναλαμβάνει και μάλιστα λέει και ότι το κάνει για την καριέρα της Νόρας; Ο Νικόλας πώς να τον καταλάβει όταν του την έχει πει για θέματα ηθικής; Η Δάφνη πώς να τον καταλάβει όταν και η ίδια κρατά μία ηθική;
Νομίζω λοιπόν πώς για το ότι ανέλαβε έστω και ως υπάλληλος στο γραφείο του Ρούσσου την υπόθεση της Καρτάλαινας έχουν 100% δίκαιο οι υπόλοιποι. Κανείς δεν αρνείται ότι ο Λουκάς έχει ηθική, αλλά κάνει και αυτός λάθη, όπως όλοι. Δεν νομίζω λοιπόν ότι ο Λουκάς είναι ο μόνος που έχει ηθική και όλοι οι άλλοι όχι τόσο. Όλοι στην παρέα έχουν.
Όσο αφορά τα υπόλοιπα, η Αμαλία συνεχίζει τα δικά της, η Μελίτα χώρισε ξανά τον Στέφανο, ο Χρήστος καλός ως συνήθως, ο Μπέλλος συνεχίζει το σχέδιο του και ο Στέφανος μαζί με την Εριέττα μαζί ξανά. Τέλειοι!

Γενικά το επεισόδιο το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Νοε 10, 2010 5:10 pm

Άτιμη Βάσω με ξεσήκωσες! Από τα πολύ λίγο που είδα (μου κίνησε την περιέργια ένα ενδυματολογικό σχόλιο χαχα) ο Κασσανδρινός στη σκηνή με το Σταύρου αλλά και μετα στη μηχανή και το Κολοκοτρωνίτσι ήταν καταπληκτικός, εκφραστικός και πολύ σέξυ (κι ας τον βάζουν να λέει παντελώς κουλά!)

Αγαπώ! Love

+++

JESSIE έγραψε:Μαρία, εντάξει η Βέρα ήταν το κάτι άλλο, το παραδέχομαι, και τα Μυστικά όμως δεν είναι και τόσο απογοητευτικά... Πρέπει να λάβουμε υπ'όψει μας και την φυσική κούραση των σεναριογράφων, γραφουν καθημερινές σειρές εδώ και πολλά χρόνια, πόση έμπνευση να έχουν πιά κι αυτοί? Η κα Ακρίτα αυτό το συνειδητοποίησε και αποφάσισε να σταματήσει, οπότε είναι κάτι αναμενόμενο...

Η Βέρα (στο Δεξί, όχι η κα(ή)μένη) δεν μπορεί να συγκριθεί με τα Μυστικά!!! .-

Απλώς εγώ προσωπικά έχω απαιτήσεις από αυτούς που έγραψαν τη Βέρα ενώ εσύ όχι παραδεχόμενη ότι με το πέρασμα του χρόνου η έμπνευσή τους στέρεψε. Δεν διαφωνούμε, το αποτέλεσμα άλλωστε είναι ένα, τα Μυστικά δεν πιάνουν μία μπροστά στη Βέρα! Απλώς όλη αυτή η παρακμή για σένα ήταν αναμενόμενη για μένα έκπληξη.

Όσο για την τηλεθέαση να υπενθυμίσω ότι η Ζωή της Άλλης βάζει κάτω τα Μυστικούλια ενώ πρόκειται για αυτό που κάποιοι αναφέρουν υποτιμητικά ώς μεξικάνικη τηλενουβέλα Wink Ή λοιπόν η τηλεθέαση δεν είναι κριτήριο για την ποιότητα μιας σειράς ή τα Μυστικά είναι χειρότερα από το εν λόγω μεξικάνικο! Τόσο απλά!

Αυτό που με τρελαίνει είναι που κάποιοι (δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στη Jessie) το θεωρούν παράλογο που κάποιοι όπως εγώ είχαμε μεγάλες προσδοκίες λόγω Βέρας στο Δεξί, κι όχι σε κάτι καλύτερο αλλά σε κάτι, έστω, ισάξιο.. Ee?

Στην τελική μιλάμε ή όχι για τους ίδιους που έγραψαν τη Βέρα στο Δεξί???

I rest my case DoksasteME

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης