Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_lcap10%Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_rcap 10% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_lcap31%Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_rcap 31% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_lcap31%Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_rcap 31% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_lcap13%Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_lcap6%Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_lcap8%Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 48

Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Empty Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 6:18 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:03 pm

Δυο μερες τωρα δεν είδα Μυστικα
ευτυχως το σημερινο αν και απο αποψη σεναριου δεν μου κινησε το ενδιαφερον
ειδα ωραιαο μουσικο διάλειμμα με Λουκα-Νόρα-Δαφνη-Νικόλα
ειδα Γιαννη Ζαφειρη
ειδα Στελλα Παπαδημητρίου-ΘΕΑΡΑ
η τελευταια σκηνη του φιλιού Ερης και στεφανου μου αρεσε φυσικα Τρελλά!!!!!!!
Γελασα και με τον επαγγελματισμο της Μελίτας

Δεν ξερω αν θα ψηφισω
περιμενω να με κερδισουν ξανα
τα Μυστικα!

Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:13 pm

πραγματικα αν και σημερα με τσαντισαν σχεδον ολοι μου αρεσε το επεισοδιο.....

Ρε Νορα ρε κουκλα μου....με τετοιο σημειωμα λιωνεις σβηνεις χανεσαι αλλα κανε και κατι...τρεξε πισω του φωναξε τον κανε κατιιιιι.....οχου οι εγωισμοι σας σας εχουν φαειιιι.....

η Δαφνη πλεον τι να πω...η μπιχτουλα στην Ευα θα μπορουσε να λειπει...ελεος αν δεν το εχεις ξεπερασει ακομα δεν φταινε μονο οι αλλοι αλλα και συ......οχουυυυυ......

(ο ηλιας μονο αυτο τ πουκαμισο εχει? Neutral η εμενα μου φαινεται ιδιο?)

Ερι ωραια περιοδεια εκανε σημερα...μονο στον Ρουσσο δεν πηγε να του πει να υπερασπιστει το Στεφανο....και το φαρμακι να σταζει στη Μελιτα(αν και μ αρεσε sisi )
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:16 pm

εμανα το σημερινο με κερδισε απολυτα κ μονο για τη σκηνη νορασ-λουκα....ειχα να κλαψω εσι απο το επεισοδειο που η νορα εγραφε στ λουκα εκεινο το γραμμα που δν ελαβε ποτε.....μου φαινεται πωσ αυτη οι δυο πρεπει να συνενοουνται με το γραπτο λογο η το πρακτικο....you know..... ^^ ^^ ^^ ....μονο ετσσυνενοουνται νορμαλ....καλααυτο που τησ εγραψε οουκασ ηταν υπεροχο....οτι πιο ομορφο εχω ακουσει στη σειρα....κ ο πετρακησ κ η δρακουλακη δωσαν ρεστα στη σκηνη....αλλα εκει που λεω θα την αρπαξει ο λουκασ θα την βαλει κατω κ δν θα προλαβει να αρθρωσει λεξη το νορακι...τσουπ...μ σκαει η αλλη χωρισμουσ κ καληνυχτεσ.....κ μου ερχεται να μπω εγω στη τν να τσ αρχισω τσ μπατσεσ....αλλα τι να κανεισ ειναι κ ο εγωισμοσ ειναι κ η ορμονεσ που μυαλο η νορα.....αυτα...κ ψηφιζω τελειο γ το δακρυ που εριξα στη σκηνη τσ αλλα κ γι τη σκηνη μεταξυ δαφνη-νικολα...μωρε το λυπαμε το νικολακη να κατεβαζει τσ μπουκαλεσ με το ουισκι..
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από Νίκος Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:16 pm

Θε'ι'κό το "Έξω απ' το σπίτι μου!" μου της Αντιγόνης sisi Δεν ξέρω αλλά οταν το λέει, νιώθω οτι το λέει στην κυριολεξία.

Νίκος

Άντρας Τόπος : Χαλκιδική

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:23 pm

Είναι καταπληκτική στο ρόλο της η κυρία Στέλλα μας πείθει όλους!

Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:29 pm

Του Καρταλέικου Σήμερα, με σύσσωμη την οικογένεια και με πρωταγωνιστή το Χρήστο να το παίρνουν πάνω τους.

Η σκηνή μάνας κόρης στο νοσοκομείο, έδειξε ακόμα μια φορά το σκληρό πρόσωπο της Νταίζη και τα λάθη του παρελθόντος της Αντιγόνης που τώρα έχουν αντίχτυπο στα παιδιά της.

Ο Χρήστος τα είπε έξω από τα δόντια στην Αντιγόνη, αλλά στάθηκε ακόμα μια φορά πιστός στρατιώτης. Εξαιρετικός και σήμερα Ο Περικλής κασσανδρινός, χωρίς περιττά.

Η Εριέττα πήγε στην Ασφάλεια, Πέρασε από το γραφείο της Νόρας (έσκισε την Μελίτα, η οποία αρκέστηκε σε νευρικές κινήσεις για να μας πείσει, αλλά δεν) και κατέληξε στην Αντιγόνη, για να ζητήσει το λόγο για τον Στέφανο.
Εξαιρετική σκηνή με την Επιτομή του Στυλ -Στέλλα Παπαδημητρίου σε μαθήματα Υποκριτικής και την Μάντυ Λάμπου να ακολουθεί. Έχουν χημεία.

Ο Στέφανος στη φυλακή, αλλά το έκανε το θαύμα του. Ένα φιλί και ο "απόλυτος" σκόνη στον αέρα. Μακάρι Παναγία μου, γιατί δεν θα αντέξω άλλο!!!

Το τι χάρηκα αυτό το φιλί και την βασίλισσα του Καναπέ, δεν λέγεται.

Νόρα-Λουκάς-Δάφνη- Νικόλας στο μουσικό διάλειμμα εξαιρετικοί.
Πετράκης και Γιαννακόπουλος επίσης καλοί στη σκηνή με την Νταίζη!

oscar στον Περικλή Κασσανδρινό και την Στέλλα Παπαδημητρίου

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από maria_sab Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:32 pm

Νίκος έγραψε:Θε'ι'κό το "Έξω απ' το σπίτι μου!" μου της Αντιγόνης sisi Δεν ξέρω αλλά οταν το λέει, νιώθω οτι το λέει στην κυριολεξία.

χααχαχαχ..μη σου πω σε σημειο, να ανοιξω εγω την πορτα και να φυγω...

Μου αρεσε το σημερινο...αν και (τι πρωτοτυπο παλι Razz ), σε αντιθεση με την πλειονοτητα , με τον Λουκα θυμωνω...να τα παρατησει ολα δεν μπορει;;;;

Η Μελιτα, μας κανει πλακα...ενταξει ειναι φιλες με Νορα, αλλα δεν μπορει να μιλαει ετσι στην μεγαλυτερη πελατισσα του ανθρωπου που της εδωσε δουλεια.

maria_sab
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:34 pm

Λοιπον....... δεν ξερω τι να πω.....δεν μου αρεσε και ιδαιτερα... 2 πραγματα αξιζαν μονο..... Το μουσικο Διαλειμμα Νορα-Λουκας-Νικολας-Δαφνη και το ΘΕΙΚΟ σημειωμα του Λουκα... Εγω παντως ηθελα επανασυνδεση..... Impatient

Νευριασα με την Δαφνη και τον Λευτερη..... και απο το προηγουμενο επεισοδιο τα κρατουσα... ηρθε ο ανθρωπος να σου ζητησει συγγνωμη και εσυ αντι να τον ακουσεις φευγεις ? αυτη δεν ειναι συμπεριφορααα.....

Τωρα εχω μια απορια....
Ο Στεφανος και η Εριετα απο ποτε τα χουνεε ?
Ερωμενηη ? Φιλακιαα ?
Εγω παντως θυμαμαι που λεγανε οτι δεν πρεπει να ξανα γινει... και επισης θυμαμαι τον στεφανο ερωτευμενο με την μελιτα... Του εφυγε τωρα ο ερωτας...?

Μ'αρεσε πολυ η ερμηνεια της κ.Στελλας.... Η μανα που ανησυχει για το παιδι.... Οταν ηθελε να σκοτωσει τον γιο του καλα ηταν... παντως εχει ΘΕΙΚΗ ερμηνεια... Το δε <<Εξω απ'το σπιτι μου>> απκλως τελειοο....

Ο Περικλης ΚΟΥΚΛΟΣ Heart2

Δεν ξερω ομως τι να ψηφισωω.... Λοιπον Μετριο απο εμενα....
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από ΕΔΕΜΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ... Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 8:54 pm

Αρχικά ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ....!!!
Έχω να πώ ότι το επεισόδιο,όπως και τα προηγούμενα δε το είδα γιατί ΒΑΡΙΕΜΑΙ....
Είδα όμως τη σκηνη νόρας-λουκά....Και εκτός απ ότι υποκλίνομαι στο μεγαλείο της αντιγόνης και του παναγιώτη.... : respect : : respect : : respect :
Έχω να πώ,ότι αυτό που εγραφε το σημείωμα,είναι ότι καλυτερο έχω ακούσει.... Love! Love! Love! Love!
Αυτό το ζευγάρι απλά δεν υπάρχει....!!!! Love Love Love Love
Είναι ΤΕΛΕΙΟΙ.....!!!!!

ΥΓ.περιμένω καλύτερα επεισόδια και καλύτερες μέρες....!!!! geek geek geek geek
ΕΔΕΜΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ...
ΕΔΕΜΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ...
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Ασχολίες : ΕΔΕΜ,ΕΔΕΜ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΕΜ.....

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 9:03 pm

ΕΔΕΜΟΧΤΥΠΗΜΕΝΗ... έγραψε:Αρχικά ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ....!!!
Έχω να πώ ότι το επεισόδιο,όπως και τα προηγούμενα δε το είδα γιατί ΒΑΡΙΕΜΑΙ....
Είδα όμως τη σκηνη νόρας-λουκά....Και εκτός απ ότι υποκλίνομαι στο μεγαλείο της αντιγόνης και του παναγιώτη.... : respect : : respect : : respect :
Έχω να πώ,ότι αυτό που εγραφε το σημείωμα,είναι ότι καλυτερο έχω ακούσει.... Love!
Αυτό το ζευγάρι απλά δεν υπάρχει....!!!! Love Love Love Love
Είναι ΤΕΛΕΙΟΙ.....!!!!!

ΥΓ.περιμένω καλύτερα επεισόδια και καλύτερες μέρες....!!!! geek geek geek geek
Καταρχην καλως ορισες και καλοριζικο το πρωτο σου ποστ, μην ανησυχεις, και εγω που τα εβλεπα, μεχρι σημερα, ολο και απογοητευομαι...μονο οι ερμηνειες που ειναι οντως καταπληκτικες, δεν με τραβανε πια τοσο, ωστε να το βλεπω με ορεξη...Παντως ναι νορα λουκας, ειναι τελειοι μαζι, αρκει επιτελους να τα ξαναβρουν, κουραστηκα πια!!!Το σημερινο επεισοδιο, παλι μετριο μου φανηκε και αυτο λογω πετρακη δρακουλακη!!! Rolling Eyes Rolling Eyes
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από diam rena Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 9:30 pm

ΕΚΤΑΚΤΟ!

''Κυρίες και κύριοι Εδεμοφανικοί ( αν έχετε επιβιώσει ) καλησπέρα σας! Είναι το έκτακτο δελτίο ειδήσεων του ΝΛ channel!

Μέσα στον πυρετό των υποχρεώσεων και της απελπισμένης ανάγκης για μία '' ανάσα παρελθόντος '' μία νέα επιστημονική ανακάλυψη ήρθε να ταράξει τα λιμνάζοντα νερά της καθημερινότητας μας! Και ναι λοιπόν! Είναι γεγονός ...η επιστήμη της μετάλλαξης έχει επισήμως ανέβει σε νέο...ανώτερο επίπεδο....!
Ο λόγος για το λατρεμένο μας ζευγάρι Νόρα-Λουκά...
Τα λόγια είναι απλά Π-Ε-Ρ-Ι-Τ-Τ-Α! Δεν παίρνω το μέρος κανενός για λόγους που έχω εξηγήσει σε προηγούμενα έκτακτα και η γραφικότητα δεν είναι χαρακτηριστικό μου! Και οι δύο έχουν δίκαιο ....και οι ΔΥΟ όμως εξίσου έχουν ΑΔΙΚΟ....Ας μην απαριθμήσουμε όμως τους λόγους....
1,5 χρόνο είχαν πάρει φωτιά τα πληκτρολόγια μας ... είχαμε φραγγιάσει φωνάζοντας για μια μπέμπα...και τώρα μας βγήκε απο τη μύτη το συμβάν...και πες...άστο να πάει στο καλό....μπόρα είναι - θα περάσει...Εμένα αυτό που με έχει φέρει εκτός εαυτού΄είναι άλλο ένα μεγάλο βήμα στον τομέα της επιστήμης....U.F.Os έκαναν την εμφάνιση τους και Νόρα - Λουκάς.....πουφ! πάει...να ταν κι άλλοι....Αρτιες και ολοκληρωμένες προσωπικότητες έκαναν στροφή 360 μοιρών και πλέον δεν τους βρίσκουμε κι όλα αυτά σε χρόνο ρεκόρ ! Μόλις 2 χρόνια! Ας ψάξουμε τουλάχιστον τον αριθμό των ρεκορ γκίνες για τους καταγράψουμε στην ιστορία...μην μείνει ανεκμετάλλευτη κοτζαμαν αλλαγή.....

Συγχαρητήρια....τα καταφέρατε....τα καρβουνιάσαμε τα πράγματα...

* Για να μην σχολιάσω το γεγονός ότι 2 εβδομάδες τώρα τα επεισόδια έχουν καταντήσει κατάθλιψη* sfyr

Πάει αυτό λοιπόν...τι άλλο έμεινε....για να δούμε.... study

ααα! Ας μου πεί κάποιος χριστιανός ( και άλλόθρησκός να είναι δεν υπάρχει πρόβλημα...) η μύγα που νομίζει ότι δουλεύει??? Στην Συγγρού? Ας την ενημερώσει κάποιος της άμοιρης ότι για ένα δικηγορικό γραφείο απαιτούνται :

α. Κατάλληλη ενδυμασία
β. Αρμόζουσα συμπεριφορά
γ. Να δουλεύει - και όχι να δουλεύει τον κόσμο! Απορώ αν έχει κλείσει οχτάωρο τόσες μέρες....

ΠΑΝΘΕΟΝ

Παπαδημητρίου
Ζαφείρης
Εριέττα - που όλο και την συμπαθώ αυτή την κόρη
Λουκάς με ποιήμα που σκοτωσε....
Αγαπούμε Νικόλα- Λουκά!

Υ.Γ Ας θυμηθεί κάποιος να πνίξει τη Νταίζη ...βαρέθηκα..... Sleep

Αυτά απο μένα.... Για οποιαδήποτε νέα επιστημονική ανακάλυψη θα διακόψουμε τη ροή του προγράμματος μας...Να ε΄χετε ένα υπέροχο βράδυ!''
diam rena
diam rena
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ston kosmo tis edem....me noraki + loukako!!!!
Ασχολίες : Εκτακτα....πολλα έκτακτα...και λατρεμένα βρικολακιάσματα με τις Λουκονορίτσες μου !

Δημοσίευση από fay Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 9:45 pm

Δεν ξέρω αν μπορώ πλέον να σχολιάζω γενικά τα επεισόδια που βλέπω γιατί όσο πάνε και με απογοητεύουν περισσότερο. Υπάρχουν όμως κάποια στοιχεία σε κάθε επεισόδιο που με εμποδίζουν να το ψηφίσω άθλιο ή άσχημο. Στο χτεσινό επεισόδιο ήταν ο Χρήστος και η εκπληκτική ερμηνεία του Κασσανδρινού, στο σημερινό (όπου και πάλι εξαιρετικός ο Περικλής), με συγκίνησαν πάλι Λουκάς και Νόρα. Παρ' όλο που εξακολουθώ να θεωρώ γελοίο και ανυπόστατο το χωρισμό τους και βασική υπεύθυνη τη Νόρα, δεν μπόρεσα να μη συγκινηθώ από τη σκηνή τους, τα λόγια τους, τα βλέμματά τους που έλεγαν πολύ περισσότερα, και το αποκορύφωμα, το σημείωμα του Λουκά. Μέσα σε λίγες λέξεις νομίζω ότι περιέγραφε το τι σήμαινε η Νόρα για εκείνον. Επίσης το μουσικό διάλειμμα όπου βλέπαμε τα δυο ζευγάρια που χώρισαν ήταν από τα λίγα στη σειρά που είχαν πραγματικό νόημα και δεν ήταν απλά γέμισμα του επεισοδίου. Βλέποντας και τους τέσσερις αναρωτιόμουν γιατί να πρέπει να επέλθει χωρισμός για να δοθεί ενδιαφέρον σ'αυτά τα δυο ζευγάρια που άλλωστε ήταν και δυο σταθερές αξίες ως τώρα. Το πιο εξωφρενικό είναι ότι χωρίζουν ενώ υπάρχει αγάπη μεταξύ τους. Μια γελοία παρεξήγηση κι ένα υποτιθέμενο τρίτο πρόσωπο στη σχέση του Νικόλα και της Δάφνης, μια επαγγελματική διαφωνία στη σχέση του Λουκά και της Νόρας, και πάνω απ' όλα η μετάλλαξη Νόρας και Δάφνης που καθιστά αδύνατη οποιαδήποτε συνεννόηση όποτε Λουκάς και Νικόλας κάνουν προσπάθειες προσέγγισης. Δεν μου αρέσει καθόλου που οι κοπέλες της παρέας φέρονται τόσο επιπόλαια και είναι έτοιμες να τινάξουν τις ζωές τους στον αέρα, δεν μου αρέσει που τα αγόρια της παρέας αντί να στηρίξουν ο ένας τον άλλο εκτοξεύουν κατηγορίες ο ένας στον άλλο και αναλώνονται σε ανόητους καβγάδες που πλέον δεν μου προκαλούν γέλιο, δεν μου αρέσει να βλέπω την Εύα που η ζωή της διαλύθηκε δυο φορές και έμεινε μόνη να προσπαθεί να συμβιβάσει τα πράγματα και να βάλει μυαλό στους φίλους της. Οι ισορροπίες στην παρέα έχουν διαταραχτεί, η Εδέμ χάνεται και αυτή τη φορά δε φταίει η Εύα.
Το μόνο που μου έμεινε σήμερα ήταν η σκηνή Λουκά-Νόρας και τα υπέροχα λόγια του Λουκά στο χαρτί, καθώς και οι εναλλασσόμενες σκηνές δυο αγαπημένων ζευγαριών που διαλύθηκαν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Δεν ψηφίζω πια, δηλώνω αποχή μέχρι να ξαναδώ τά Μυστικά της Εδέμ που ήξερα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από lizzie Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 9:45 pm

Η Αμαλία που χαθηκε?Οχι ότι μου έλειψε...
Μου άρεσε κ η σκηνή Νόρας-Εριέττας-Μελίτας με την τελευταία να δίνει μαθήματα κατινιάς, ελεος ρε κοπέλα μου πόσο πιο χαμηλά μπορείς να πεσεις, προσπάθησε να προσποιηθείς έστω λίγο οτι είσαι κυρια..Ευτυχώς η Εριέττα δεν είναι Εύα να στον δώσει στο πιάτο,
Α και να μην ξεχάσω, κάνοντας την επαναστασή της εννοούσε ότι θέλει να βρει μια δουλεια ΜΟΝΗ της (με τη βοηθεια της συμμορίας πάντα), στην οποία θα μπορούσε να φεύγει όταν σχολάει η κόρη της, όταν δεν νοιώθει καλά, όταν της τη λέει η Εριέττα, όταν αναπολεί τον απόλυτο όταν, όταν, όταν....Εγώ πάντως κ τον πρωθυπουργό να είχα μπάρμπα τέτοια δουλειά δεν θα την εβρισκα εύκολα..
Σε γενικές γραμμές βαρετό το επεισόδιο αλλα είχε πολύ ωραίο φινάλε
Μελιταaaa.... suck it!!!! lmao
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Morena Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 10:09 pm

fay έγραψε:Δεν ξέρω αν μπορώ πλέον να σχολιάζω γενικά τα επεισόδια που βλέπω γιατί όσο πάνε και με απογοητεύουν περισσότερο. Υπάρχουν όμως κάποια στοιχεία σε κάθε επεισόδιο που με εμποδίζουν να το ψηφίσω άθλιο ή άσχημο. Στο χτεσινό επεισόδιο ήταν ο Χρήστος και η εκπληκτική ερμηνεία του Κασσανδρινού, στο σημερινό (όπου και πάλι εξαιρετικός ο Περικλής), με συγκίνησαν πάλι Λουκάς και Νόρα. Παρ' όλο που εξακολουθώ να θεωρώ γελοίο και ανυπόστατο το χωρισμό τους και βασική υπεύθυνη τη Νόρα, δεν μπόρεσα να μη συγκινηθώ από τη σκηνή τους, τα λόγια τους, τα βλέμματά τους που έλεγαν πολύ περισσότερα, και το αποκορύφωμα, το σημείωμα του Λουκά. Μέσα σε λίγες λέξεις νομίζω ότι περιέγραφε το τι σήμαινε η Νόρα για εκείνον. Επίσης το μουσικό διάλειμμα όπου βλέπαμε τα δυο ζευγάρια που χώρισαν ήταν από τα λίγα στη σειρά που είχαν πραγματικό νόημα και δεν ήταν απλά γέμισμα του επεισοδίου. Βλέποντας και τους τέσσερις αναρωτιόμουν γιατί να πρέπει να επέλθει χωρισμός για να δοθεί ενδιαφέρον σ'αυτά τα δυο ζευγάρια που άλλωστε ήταν και δυο σταθερές αξίες ως τώρα. Το πιο εξωφρενικό είναι ότι χωρίζουν ενώ υπάρχει αγάπη μεταξύ τους. Μια γελοία παρεξήγηση κι ένα υποτιθέμενο τρίτο πρόσωπο στη σχέση του Νικόλα και της Δάφνης, μια επαγγελματική διαφωνία στη σχέση του Λουκά και της Νόρας, και πάνω απ' όλα η μετάλλαξη Νόρας και Δάφνης που καθιστά αδύνατη οποιαδήποτε συνεννόηση όποτε Λουκάς και Νικόλας κάνουν προσπάθειες προσέγγισης. Δεν μου αρέσει καθόλου που οι κοπέλες της παρέας φέρονται τόσο επιπόλαια και είναι έτοιμες να τινάξουν τις ζωές τους στον αέρα, δεν μου αρέσει που τα αγόρια της παρέας αντί να στηρίξουν ο ένας τον άλλο εκτοξεύουν κατηγορίες ο ένας στον άλλο και αναλώνονται σε ανόητους καβγάδες που πλέον δεν μου προκαλούν γέλιο, δεν μου αρέσει να βλέπω την Εύα που η ζωή της διαλύθηκε δυο φορές και έμεινε μόνη να προσπαθεί να συμβιβάσει τα πράγματα και να βάλει μυαλό στους φίλους της. Οι ισορροπίες στην παρέα έχουν διαταραχτεί, η Εδέμ χάνεται και αυτή τη φορά δε φταίει η Εύα.
Το μόνο που μου έμεινε σήμερα ήταν η σκηνή Λουκά-Νόρας και τα υπέροχα λόγια του Λουκά στο χαρτί, καθώς και οι εναλλασσόμενες σκηνές δυο αγαπημένων ζευγαριών που διαλύθηκαν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Δεν ψηφίζω πια, δηλώνω αποχή μέχρι να ξαναδώ τά Μυστικά της Εδέμ που ήξερα.

Είπες ότι ήθελα να πω κι εγώ...συμφωνούμε απόλυτα,
Υ.Γ. θα μπορούσε στην ψηφοφορία να μας δωθεί και η επιλογή ''Αδιάφορο''??
Morena
Morena
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ζωγράφου, Αθήνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 10:16 pm

Νόρα και Λουκάς Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 593737 Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 593737 Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 593737 Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 593737 Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 593737

Δάφνη Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 789620

Μελίτα....

Πόσο καρακατινάρα είναι????? Πόσο αντιεπαγγελματικά φέρεται???

Χριστέ μου ξεφτύλα Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 763297

Ερι, δώστα όλα Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 13379

Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 10:21 pm

[Μελίτα....

Πόσο καρακατινάρα είναι????? Πόσο αντιεπαγγελματικά φέρεται???

Μέχρι το άπειρο, σε καλύπτει!!!!!!!

Χριστέ μου ξεφτύλα Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 763297

Ερι, δώστα όλα Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 13379[/quote]

: Μαζί σου Βασούλα :love u
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 10:22 pm

Δεν μου άρεσε η επίτηδες προσβλητική και μικροπρεπής συμπεριφορά της Εριέττας προς την Μελίτα. Ξέρει την άσβεστη αγάπη που της έχει ο Στέφανος, γι' αυτό συμπεριφέρεται έτσι.
Η Δάφνη μας προιδεάζει για το μπαμ που θα κάνει.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 10:25 pm

Cancoon έγραψε:Δεν μου άρεσε η επίτηδες προσβλητική και μικροπρεπής συμπεριφορά της Εριέττας προς την Μελίτα. Ξέρει την άσβεστη αγάπη που της έχει ο Στέφανος, γι' αυτό συμπεριφέρεται έτσι.
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 382640 Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 382640 Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 382640

Δεν θυμάμαι κανείς να της μίλησε της Μελίτας. Μόνη της πετάχτηκε να κάνει αδιάκριτες ερωτήσεις, στην πιο σημαντική πελατισσα της Νόρας, στην οποία Νόρα δουλευει ως γραμματέας.

Αν δεν είναι αυτό μικροπρέπεια (ως τι θα πάτε?) και προσβλητικη συμπερφορά (χαχανογελάκια), τότε τι είναι.

Και πολύ ευγενικά της φέρθηκε της καρακατινάρας η Ερι

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 10:32 pm

Aρχίζω σχολιάζοντας το σημερινό επεισόδιο .

Τι έχουν πάθει οι γυναίκες της σειράς μπορείτε να μου πείτε ? Μόνο η ΕΥΑ διασσώννεται στο κύμμα βλακίας που τες σσώνει όλες . Νόρα - Δάφνη για πολλά Fskl Fskl . Καλά για την Νταίζη δεν συζητώ ...

Τώρα θα ήθελα να ασχοληθώ με την Μελίτα.

Φέτος μετά το ατύχημα όπου χάνει το παιδί η Μελίτα αναλαμβάνει χρέη guest ακόμη και κομπάρσου !
Χάρη μεγάλη της κάνουν που την έχουν στην σειρά.
Προσπαθούν με κάθε τρόπο να την βολέψουν στην σειρά .Την μία ψάχνοντας δουλειά μετά κάνοντας κρίσεις ζλοτυπίας στον Στέφανο , που λεει συνέχεια ότι έχει τελειώσει μαζί του .
Όποτε έχει Μελίτα κάνω zapping έκτος αν είναι με κάποιον απο την παρέα.

Τώρα θα ήθελα να σχολιάσω τον τρίτο κύκλο σε σχέση με τους 2 πρώτους.

Μετά που έγινε γνωστό ότι φεύγει ο Μπουγιούρης είπα ότι πάει τέλειωσε δεν θα βλέπω Μυστικά του χρόνου αλλά όπως βλέπω τον 3ο κύκλο δύσκολα φαντάζομαι τον Μάνο μέσα σε αυτόν γιατι πολύ απλά θα είχαμε ακόμη ένα σκοτωμένο ζευγάρι δηλαδή 3 και όλη η παρέα διαλυμένη οπόταν ...
Πιστεύω ότι καλό θα ήταν να έρθει στο τέλος(άσχετο αν θα είναι ξανά με τηνΕύα) ούτως ώστε όλοι να είναι έκει από όπου όλα άρχισαν.
Τώρα όσο για την τηλεθέση φέτος σκίζουν τα Μυστικά ,αν και ξεκίνησαν λίγο χαμηλά τώρα κανει 15 -17 % στο ΤΜΛ ,Πριν 2 μέρες έκανε 17,1 % όπου είναι ρεκόρ για φέτος .

Η συνέχεια στους δέκτες μας ...
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από goldy24 Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 10:52 pm

Cancoon έγραψε:Δεν μου άρεσε η επίτηδες προσβλητική και μικροπρεπής συμπεριφορά της Εριέττας προς την Μελίτα. Ξέρει την άσβεστη αγάπη που της έχει ο Στέφανος, γι' αυτό συμπεριφέρεται έτσι.
Η Δάφνη μας προιδεάζει για το μπαμ που θα κάνει.

Η συγκεκριμενη σκηνη εκανε μπαμ οτι εγινε επιτηδες και σκοπο ειχε να περασει ενα μηνυμα στην μελιτα,μεχρι και η νορα το καταλαβε...ΑΡΚΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ Η ΕΡΙΕΤΑ ΣΤΗΝ ΝΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.

goldy24
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 10:55 pm

goldy24 έγραψε:

Η συγκεκριμενη σκηνη εκανε μπαμ οτι εγινε επιτηδες και σκοπο ειχε να περασει ενα μηνυμα στην μελιτα,μεχρι και η νορα το καταλαβε...ΑΡΚΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ Η ΕΡΙΕΤΑ ΣΤΗΝ ΝΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.

Η Εριέττα μέχρι τώρα έχει συναντήσεις για οτιδήποτε θέλει με την Νόρα και τον Λουκά (στο παρελθόν).
Γιατί να το αλλάξει τώρα?

Και πριν που πήγαινε απο το γραφεί έκανε μπαμ?

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 11:06 pm

lizzie έγραψε:Η Αμαλία που χαθηκε?Οχι ότι μου έλειψε...
Μου άρεσε κ η σκηνή Νόρας-Εριέττας-Μελίτας με την τελευταία να δίνει μαθήματα κατινιάς, ελεος ρε κοπέλα μου πόσο πιο χαμηλά μπορείς να πεσεις, προσπάθησε να προσποιηθείς έστω λίγο οτι είσαι κυρια..Ευτυχώς η Εριέττα δεν είναι Εύα να στον δώσει στο πιάτο,
Α και να μην ξεχάσω, κάνοντας την επαναστασή της εννοούσε ότι θέλει να βρει μια δουλεια ΜΟΝΗ της (με τη βοηθεια της συμμορίας πάντα), στην οποία θα μπορούσε να φεύγει όταν σχολάει η κόρη της, όταν δεν νοιώθει καλά, όταν της τη λέει η Εριέττα, όταν αναπολεί τον απόλυτο όταν, όταν, όταν....Εγώ πάντως κ τον πρωθυπουργό να είχα μπάρμπα τέτοια δουλειά δεν θα την εβρισκα εύκολα..
Σε γενικές γραμμές βαρετό το επεισόδιο αλλα είχε πολύ ωραίο φινάλε
Μελιταaaa.... suck it!!!! lmao

Συμφωνώ απόλυτα με το σχολιασμό σου!

Επίσης, η Μελίτα τι ακριβώς θα πήγαινε να πει στο Στέφανο στην Ασφάλεια; Ότι είναι ψεύτης; Είχε καταλάβει ότι ήταν κρατούμενος, κινδύνευε να κατηγορηθεί για απόπειρα δολοφονίας και ότι μάλλον είχε πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθεί εκείνη τη στιγμή; Δεν μπορούσε να περιμένει τουλάχιστον να τον αφήσουν ελεύθερο; Αλλά ξέχασα, εξακολουθεί να πιστεύει ότι όλο το σύμπαν περιστρέφεται γύρω της...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 11:07 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 382640 Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 382640 Επεισόδιο 437 - Ημερομηνία 11-11-2010 382640

Δεν θυμάμαι κανείς να της μίλησε της Μελίτας. Μόνη της πετάχτηκε να κάνει αδιάκριτες ερωτήσεις, στην πιο σημαντική πελατισσα της Νόρας, στην οποία Νόρα δουλευει ως γραμματέας.

Αν δεν είναι αυτό μικροπρέπεια (ως τι θα πάτε?) και προσβλητικη συμπερφορά (χαχανογελάκια), τότε τι είναι.

Και πολύ ευγενικά της φέρθηκε της καρακατινάρας η Ερι

Συμφωνώ απόλυτα!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Νοε 11, 2010 11:31 pm

*Το μουσικό διαλειμμα..ήταν απο τα ελάχιστα γενικά που μου έχουν αρέσει τόοοοοοοοοοοοοοσο,και φυσικά το μόνο και πρώτο για φέτος..
Aww Aww
*Το σημειώμα του Λουκά..(ξανα μανα) Aww Aww Snif
* Το Μελιτόνι,που αυτονομήθηκε απασχολούμενη (αυτοβούλως part time) σε δουλειά που της βρηκε η λαιμοκομμένη,κολλητή του πρωην άντρα της και της πρώην γυναικας του έρωτά της...,αλλά όπου θέλει επικαλείται και το Ρουσσέικο..
Κατιν-ούλα, πρώην κυρι-ούλα, εσχάτως γυναικ-ούλα,ελαφρώς κακομοιρ-ούλα κι όλα τα ληγοντα σε -ούλα! geek
*Η εμπιστοσύνη της Έρις ,στον άγνωστο Καρτάλη και το ύφος,όταν τη ρώτησε σχετικά η Αννα.. Wow
Αυτά στην Εδεμ-ούλα δε βγαινουν σε καλό..
Τα υποκοριστικά είναι αυτά που θριαμβευουν στο τέλος!
Πια τo 'χουμε μαθει!
livani

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή