Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap39%Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 39% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 56

Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 1:44 am

Θα γράψω μόνο για σένα!!!!!
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 0667

Βέβαια, το αν θα έχω κάτι να σχολιάσω, παίζεται Razz

Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010

Δημοσίευση από PrincessRachel Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 1:50 am

Καρ-Mik έγραψε:Θα γράψω μόνο για σένα!!!!!

ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΡΜΙΚΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ! Opados
PrincessRachel
PrincessRachel
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δασος των γαλαζιων ονειρων..
Ασχολίες : θεατρο ...

Δημοσίευση από soso Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 1:54 am

Aυτά είναι! soutien soutien soutien soutien soutien soutien soutien soutien
Ετσι,ετσι πρέπει ν ακουμε το FAN CLUB μας!
Περιμένωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Matakia ..
Heart2
Υγ.ΛΑΕ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΟΥ!ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΡΜΙΚΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ,ΛΕΜΕ Opados1
Υγ.ΑΕΔ ακούει;;;; Snif
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από Vaso20 Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 2:09 am

Πολυ καλο για 3 λογους!
Τη σκηνη στο γραφειο με Μελιτα-Δαφνη-Νορα-Στεφανο κ γελιο μεχρι δακρυων με τις 3 τρελες!
Την Αμαλια που τα πηρε ολα κ εφυγε κ την σκηνη της Ευας με το Νικολα που τον εστησε στον τοιχο κ ¨πυροβολουσε"!
: respect :

ΥΓ.Τον Λουκα τον βοηθησαν οι συχνες προβολες ρομαντικων ταινιων παρεα με την Ευα αλλα καλα θα κανει να του βαλει να δει κ κανενα αστυνομικο,ή εστω ενα δελτιο ειδησεων,για να ενημερωθει για την εγκληματικοτητα που μαστιζει τη σημερινη κοινωνια!Αν κ φανταζομαι οτι ως δικηγορος θα επρεπε να το ξερει ηδη!
ΥΓ2.Ορθως χαρακτηρισε η Νορα το γραφειο της κομμωτηριο!Τετοιο της το εχουν καταντησει το μαγαζακι της!Πανε ολοι οι πικραμενοι κ λενε τον πονο τους!Αυτο πια δεν ειναι δικηγορικο γραφειο!Εκπομπη της Τατιανας ειναι!
ΥΓ3.Νταιζαρα μη μασας!Σκυλι που γαυγιζει δεν δαγκωνει! Cool

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Δημοσίευση από anna-maria Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 2:11 am

Στεναχωρηθηκα πολυ στο σημερινο επεισοδιο γιατι:

α) ληστεψαν το λουκακο....(αχ βρε λουκα σου εχει παρει ο χωρισμος(το παγωμα ηθελα να πω) τα μυαλια (και την καρδια) μα ειναι δυνατον να βαζεισ στη θεση του συνοδηγου την τσαντα σου...???)
β) < σε λιγο θα λεμε ειχαμε μια παρεουλα αλλα.....>Aww οπωσ λεει και η ευα....
γ) στεναχωρηθηκα για το καλωσορισμα τησ μελιτας στο κλαμπ των χωρισμενων.....
δ)στεναχωρηθηκα για το ασχημο προαισθημα τησ δαφνησ και τησ ευασ σχετικα με την εξελιξη της συναντισης....

Γελασα πολυ στο σημερινο επεισοδιο με:

α) ¨εχεισ δει ποτε ξανθια σε υστερια¨ ¨οχι μονο εχω δει αλλα την εχω παντρευτει κιολας....¨
β) <θα μεινουμε ολες μαζι κοριτσια σ ενα σπιτι ....!!!>¨Που θα ονομαστει ΔΡΟΜΟΚΑΙΤΕΙΟ....¨
γ) Αμαλια : ολα τα γουρουνια την ιδια μουρη εχουν.... Νορα :αυτο ξαναπειτε το.....Α:δε μου αρεσει να επαναλαμβανομαι......Ν: οκ σορρυ......!!!!!
δ)Ευα: Ακομα δε μπηκαμε πιασατε τα οπλα??? <Εγω ναι ,ο Λουκασ θα τα πηρε απο καμια διασημη ταινια... >
ε) με ολεσ τισ σκηνεσ αμαλιασ-ρουσσου
ζ) με τα extra big ρολευ τησ νορας στα κοκκινα μαλλακια τησ....!!! PistolakiB
η) με τις αντιδρασεισ και τησ αποριες τησ δαφνησ περι το τριγωνο ερριετας-μελιτας-στεφανου....
θ) με τη γενναιοτητα του νικολα μπροστα στο λουκα πριν τη συναντηση....αλλα μολισ χτυπησε το κουδουνι......shy
.......και με πολλεσ ακομα ατακες που μας εκαναν να ξεκαρδιστουμε στα γελια αλλα αν τισ γραψω θα ξημερωσουμε...... qqq2

Ευχαριστηθηκα πολυ στο σημερινο επεισοδιο με:

α) τη φατσα τησ νταιζουλας μετα απο την περιποιηση του στεφανου...
β) το απαλο χαστουκακι στο μαγουλο τησ νταιζης απο το στεφανο...
γ) με την υποδειξη της μελιτας στο στεφανο σχετικα με το πως πρεπει να ειναι ο ερωτας και η αγαπη με προτυπο το λουκακο........
δ) με το σπινθηροβολο βλεμμα της ζηλιαρογατας με το που ειδε το φιλι στεφανου ερριετας.....
ε) με το κλειδωμα τησ πορτασ.......ετσι ευα παρε το πανω χεριThumbs up γιατι πολυ αερα μας πηραν....

Ενθουσιαστηκα αρκετα με:

α) τισ συμβουλεσ του σφιχτη στη δαφνη για το πως να φερθει στη μαζωξη και το σοφο ρητοGeros στο τελοσ.....ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΙΣΩ:ΤΙΣ ΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ
β) την υπομονη του ρουσσου καθε φορα που βαζει η αμαλια την
κασσετα...
γ) τισ φοβερεσ υποκριτικεσ ικανοτητεσ τησ φαιησ και του κωνσταντινου....βγαζουν πολυ συναισθημα οταν ειναι μαζι ισωσ γιατι ειναι ζευγαρι....(σκηνη στο ιατριο)
δ) τον ηλια που επαιζε με τα lego την ωρα που του μιλουσε η δαφνη....
ε) απο τη συζητηση αντιγονησ-λουκα....πιστευω οτι ο λουκας τα ειπε ακριβως ετσι οπωσ επρεπε.....(πεσ τα χρυσοστομε)!!!

Εχω και μερικα παραπονα και παρατηρησεις:

α) γιατι το ξανθο μασ φασολακι (μαριουκος)κοιμηθηκε νωρισ και δε προλαβαμε να το δουμε?
β) το ταλαιπωρημενο φασολακι επισης αφαντο...που εισαι αγγελακο?
γ) λευτερακη , δαφνουλα που ειναι το κρανοσ....???(αλλα πωσ θα αναιμιζει το μαλλι τησ βουλιοκλακησ?)

Υ.Γ= Ωραιο γυαλι Αμαλια......
Palamakia
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Δημοσίευση από evanna Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 12:16 pm

Εμενα (παραδοξως) μου αρεσε αρκετα το χτεσινο επεισοδιο!

Ευα ΘΕΑΑΑΑΑΑ! : respect : Η σκηνη της με το Νικολα ηταν απο τις καλυτερες του επεισοδιου!Χωσε μπας και συνελθουν γιατι τα εχουν κανει ροϊδο! soutien

Στεφανος και Εριεττα εδωσαν εξαιρετικες σκηνες!Μου αρεσει τρομερα η ευθυτητα της Εριεττας!Και η χημεια τους φυσικα ειναι δεδομενη! Thumbs up

Η Τετραδα στο γραφειο της Νορας με το ''Μελιτακι'' να ξεκατινιαζεται με τον απολυτο της μπροστα σε τριτους και τη Δαφνη να πεταει απολαυστικες ατακες ηταν ολα τα λεφτα! lmao
Μην ξανακουσω τη Μελιτα να ''εχουμε και ενα γραφειο'' θα αφηνιασω!

Η ετερη τετραδα στο γραφειο του Ρουσσου επισης φανταστικη!Γελασα πολυ,ειδικα με την Αμαλια που σε κατι τετοια δινει ρεστα! gelio

Κατα τ'αλλα βρηκα ενδιαφερουσα τη σκηνη Αντιγονης-Λουκα,δεν καταλαβα το λογο υπαρξης της σκηνη με τη ληστεια και τελος περιμενω να δω πως θα εξελιχθει η τελευταια σκηνη με την παρεα!

Υ.Γ Θελω και εγω καρμικο σχολιασμο! Palamakia
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 1:03 pm

soso έγραψε:

Aυτά είναι! soutien soutien soutien soutien soutien soutien soutien soutien
Ετσι,ετσι πρέπει ν ακουμε το FAN CLUB μας!
Περιμένωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Matakia ..
Heart2
Υγ.ΛΑΕ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΟΥ!ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΡΜΙΚΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ,ΛΕΜΕ Opados1
Υγ.ΑΕΔ ακούει;;;; Snif

Ενώνω και εγώ τη φωνή μου με των υπολοίπων για Καρμικό Σχολιασμό!!!

Από ένα oscar στις συνήθεις αγαπημένες συντρόφισσες

Να περνάμε όμορφα βρε... Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 4:29 pm

Clarabelle έγραψε:
Aς σχολιάσω κι εγώ

Με έχει κουράσει αφάνταστα ο καημός της κερατωμένης. Κάτι που τα έχω ξαναδεί και ξανακούσει για το μεγάλο της έρωτα Νο 1 το Μάνο κάτι που έχω δει αυτά που παθαίνει να τα κάνει κι εκείνη κάτι που γλύφεται και πλαταγίζει τα χείλη της εκατό φορές πριν πει δυό λέξεις με κουράζει αφάνταστα.

Είδε το φιλί το Μελιτάκι κι έγινε τούρμπο απ τη ζήλεια. Γέλασα με την καρδιά μου που έλεγε οτι ο Στέφανος πέρασε στην επόμενη εξπρές. Εχει μετρήσει κανείς πόσες μέρες είχαν μεσολαβήσει απ όταν χώρισε ο Στέφανος την Εύα μέχρι που σκίζανε κάλτσες πάνω στα τραπέζια; Μια μέρα δύο; Τι γρινιάζει; Όταν τα έκανε ήταν καλά τώρα που τα κάνει ο Στέφανος με την επόμενη της ξυνίζουν; Με βουρλίζει που η Νόρα δεν της απαντάει κατάλληλα.

Η Ερι πάντως μόνο μπάζο δεν είναι και σίγουρα δεν θα την έλεγα κοντή και χοντρή. Τσούζει......

Άκου έχουμε κι ένα γραφείο. Κάθε άσχετη που κάθεται στην καρέκλα του Λουκά θα λέει την ατάκα;

Ο Στέφανος πάλι δεν ήθελε υποθέτω να τον δει. Τόσο παραμύθι της πούλησε δεν ήθελε να χαλάσει την καλή του εικόνα. Αυτό το παραμύθι πουλάει το παλικάρι. Εγώ είμαι αθώος και καθαρός.

Έχω συνεχώς την αίσθηση οτι την περασμένη σεζόν βλέπαμε την Εύα να πληρώνει για τη διάλυση του γάμου της Μελίτας και τούτη τη σεζόν θα δούμε τη Μελίτα να πληρώνει ένα ένα όσα έκανε στην Εύα.

Η Εριέττα μου αρέσει που ξεκαθαρίζει τη θέση της. Σκεπτόμουν οτι ο Στέφανος έχει μιλήσει μαζί της τόσο όσο δεν είχε μιλήσει με την απόλυτη έναν ολόκληρο χρόνο. Πουλάει γοητεία πάντως άσχετα με το τι λέει. Και στη Μελίτα έλεγε αγαπάω την Εύα και ταυτόχρονα εξασκούσε το καμα σουτρα και παραμύθιαζε κι αυτή με έρωτες. Απλά η Εριέττα είναι πολύ γάτα για να της πουλήσει τα ίδια και προσαρμοζεται αναλόγως.

Η Εύα τρέχει σαν το Βέγγο απ τον έναν στον άλλον μήπως και σώσει την παρέα αλλά δεν βλέπω προκοπή. Έφτασε να θυμίζει στο Νικόλα το γάμο τους για να τον στείλει να ζητήσει συγνώμη απ τη Δάφνη. Επειδή εκείνο το γάμο τον είχα δει τις φωτογραφίες που τις βρήκε βρε παιδιά; Κατάφερε πάντως να τον στείλει στο Λουκά μήπως και βοηθήσει να σωθεί το έτερο ζευγαράκι αλλά μπαααααααα

Αναρωτιέμαι η σκηνή με την κλοπή της τσάντας του Λουκά γιατί μπήκε στο επεισόδιο; Μήπως αυτή η τσαντούλα είχε μέσα τίποτα έγγραφα και τα βρούμε μετά μπροστά μας;

Η Λολο-Αμαλία προήχθη σε πολιτική αγωγή και μπορεί ο Ρούσσος να την έχει συνηθίσει αλλά η Νόρα δεν ξέρω αν θα τη βγάλει καθαρή.

Η Δάφνη πέρασε απ το γραφείο της Νόρας να της πει για τη συνάντηση της παρέας και όταν ανέφερε οτι η Εύα έχει τρελαθεί πήρε την απάντηση εγώ χώρισα και θα ασχοληθώ να καθησυχάσω την Εύα; Ώπα Νοράκι. Την Εύα μόνο όταν τη χρειαζόμαστε τη φωνάζουμε αλλά έχουμε να παρηγοράμε τη μαλλιαρή οχιά μη στριμώχνονται πολλές για παρηγοριά δεν χωράνε.

Όταν πέρασε απ το γραφείο κι ο Στέφανος γέλασα τρελά. Στεφανάκο τι νόμιζες αγόρι μου οτι θα σταθεί στο ύψος της σαν την Εύα; Αυτή είναι κατινάρα και έχεις να ακούσεις μπόλικα.

Πάντως τακτ σαν τη μαμά της δεν έχει. Χωρίς να ρωτήσει διάβασε το ξένο σημείωμα. Αλήθεια γιατί γλυφόταν σαν γάτα κατάλαβε κανείς; Πάντως αν τα διάβαζε στο Στέφανο υπονοώντας οτι ισχύουν γι αυτήν λέει ψεματάκια και θα μεγαλώσει η μύτη. Πώς το έλεγε εκείνο το καλό στο Μάνο; Είσαι η ζωή μου και δεν έχω ανάσα χωρίς εσένα νομίζω.....

Μια κόρη Ρούσσου να χρησιμοποιεί τη λέξη μπαλαμούτι δεν κάνει. Ντροπή Μελιτόνι έχεις σκάσει και καρφώνεσαι. Αυτή στο τέλος θα παρακαλάει σαν τη Χέλμη στα κόκκινα φανάρια να μου το θυμάστε.

Ο Λευτέρης πάει κι έρχεται με τη Δάφνη διπλαρώνει και την Εύα. Αν είχε ένα σύντροφο λέει θα ένοιωθε αλλιώς. Ίουυυυυυυυυυυυ

Η Αντιγόνη έχει κι απορίες. Αναρωτιέται γιατί την υπερασπίζεται ο Λουκάς. Άντε να σε δω κύριε Βενέτη να ψάχνεις λίγο και για τις απόπειρες κατά της Εύας. Μου άρεσε η σκηνή Η Παπαδημητρίου όταν ειρωνεύεται είναι έξοχη

Ο Στέφανος πάλι μισές δουλειές έκανε. Μου φαίνεται αστείος όταν βιαιοπραγεί. Τον θυμάμαι να κλαίει το κερί και γελάω που το παίζει μάγκας και ζόρικος.

Η Αμαλία την τσίμπησε τη δικογραφία. Τον φτάνει τον άνθρωπΑ στο μη περαιτέρω και τον διώχνει. Ακόμη κι αν δεν του έλεγε οτι τον ζητάει η μικρή κερατωμένη πάλι θα είχε φύγει νομίζω για να γλυτώσει.

Η παρέα συγκεντρώθηκε μήπως βρει άκρη. Κάποιος να πει στην Εύα οτι η παρέα δεν πεθαίνει εύκολα και δεν χρειάζεται κηδεία. Κάποτε είπε στο Μάνο οτι είναι κλαδιά στο ίδιο δέντρο κι ότι ακόμη κι αν τους κόψουν πάλι στον ίδιο κορμό θα ανήκουν. Το κρατάω και θέλω να πιστεύω οτι το ίδιο ισχύει για όλα τα μέλη αυτής της παρέας.

Περιμένω να δω την κατάληξη της συνάντησης αν και δεν ελπίζω οτι θα γίνει κάτι. Θα τους διαλύσουν εντελώς και θα τους ενώσουν διαφορετικά για να μη φαίνεται η έλλειψη του Μάνου νομίζω. Θα δούμε....
Με καλυψες σε ολα...αλλα νομιζω πως η απουσια του Μανου θα ειναι αισθητη οτι κ να κανουν...για αυτο μην το παλευουν αδικα και ας ενωσουν την παρεα χωρις ολες αυτες της χαζες παρεξηγησεις...ας μας αφησουν να δουμε εστω κ με ενα μεγαλο κενο τους ηρωες μας να φτανουν στο τελος οπως πρεπει..οπως τους αξιζει..κ οχι σαν μεταλαγμενους
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 5:45 pm

"Ερωτησεις Αξιολογισης"

1. Ποιος ο ρολος της αστυνομιας στα γεγονοτα του Πολυτεχνειου;

Το ξερω αυτο..... Κατσε να δεις..... Εκαναν κατι συλληψεις, και το Στεφανο νομιζω -Ναι αυτο ειναι!-
Συνελαβαν το Στεφανο και μετα τον αφησαν ελευθερο και πηγε η Eριεττα να τον δει και τον ειδε και τον φιλησε και τους ειδε η Μελιτα και στεναχωρηθηκε! Ο Στεφανος ομως ηταν καλος και πηγε στη Μελιτα να τη ρωτησει γιατι στεναχωρηθηκε αλλα επειδη δεν ηθελε να στεναχωρησει την Εριεττα και επειδη ηταν καλος πηγε πρωτα απο το σπιτι της!
Εγω νομιζω βεβαια οτι δεν ηταν τοσο καλος και η αστυνομια τον αφησε γιατι ητaν ρουφιανος! Ειπε στη Νορα οτι ο Λουκας δεν το εγραψε μονος του το ποιημα του και η Νορα στεναχωρηθηκε, αρα ο Στεφανος ειναι κακος....

Ξεκαθαρισε τα λιγο ο Στεφανος ειναι καλος ή κακος; ainta

2. Τι ηταν οι κλεφτες κατα την περιοδο της Τουρκοκρατιας;

Οι κλεφτες ηταν αυτοι που εκλεβαν και πολλοι απο αυτους ζουν μεχρι σημερα... Τοτε εκλεβαν για να ζησουν σημερα δεν ειμαι σιγουρη γιατι εκλεψαν το Λουκα... Νομιζω ολα ειχαν ως στοχο να μας δειξουν ποσο κατσικοποδαρη ειναι η Αμαλια....

Προσεχε το λεξιλογιο σου! Ksilo

3. Ποια η συμμασια της δολοφονιας του Καποδιστρια για την πορεια του νεοσυστατου Ελληνικου κρατους;

Η δολοφονια του Καποδιστρια ειχε μεγαλη σημασια για το κρατος γιατι η υπουργος εσωτερικων και ο υπουργος δικαιοσυνης τα ειχαν! Αυτη νομιζε οτι το εκανε ο Μαυρομιχαλης αλλα αυτος οχι και ετσι χωρισαν και η χωρα πηρε την κατω βολτα! Μετα μπηκε στη μεση ο Οθωνας που εβαλε τον υπουργο δικαιοσυνης να υπερασπιστει το Μαυρoμiχαλη αλλα αυτο δεν αρεσε στη γυναικα του την Αμαλια... Η Αμαλια τσαντιστηκε παααρα πολυ με αυτο που εκανε ο Οθωνας και πηγε στο βασιλικο του γραφειο και του πηρε το βασιλικα διαταγματα αφου του εσπασε τα νευρα, ηταν ΘΕΑ η Αμαλια!
Ο υπουργος δικαιοσυνης πηγε στο Μαυρομιχαλη και του ειπε οτι θα τον αθωωσει αλλα θα φροντισει να καταδικαστει για τις αποπειρες κατα της Μαντως Μαυρογενους και του αγεννητου παιδιου της, ομως ο Μαυρομιχαλης τον ειρωνευτηκε....
Μου αρεσε η ειρωνια του Μαυρο!!!
Ο Νικηταρας σε μια προσπαθεια να σωσει τη σχεση των υπουργων ζητησε απο των Οθωνα να απαλλαξει των υπουργο aπο την υπερασπιση αλλα ο Οθων το χαβα του! Ειχε σχεδιο για να σωσει τη χωρα! Θεος και ο Οθωνας!

??????? Drinks

4. Ποια ηταν η απαντηση του Μεταξα στον Ιταλο πρεσβη, ποιοι πιστευετε ηταν οι λογοι που τον οδηγησαν σε αυτη την απαντηση;

Ο Μεταξας ειπε ΟΧΙ! Πιστευω οτι ο Ιταλος πρεσβης ηταν λαπας και δεν ειχε πειθω! Αν ο Μουσολινι ηθελε να πεισει το Μεταξα να παραδοθει επρεπε να στειλει την Ευα.... Η Ευα επεισε το Νικολα να ξεκουνηθει και να κανει κατι εξω απο το μικροκοσμο του! Η Ευα ειναι πολυ καλη! Εδεσε πολυ ωραια με το Νικολα! Η Ευα ειναι ΘΕΑΡΑ! Go Ευα Go!!!!

Ποια ειναι η Ευα καλο μου; sfyr

5. Ποια η συμβολη των αδερφων Υψηλαντη στην επανασταση του 1821;

Η συμβολη τους δεν ηταν μεγαλη γιατι ο Δημητρης ειχε τσακωθει με τον Αλεξανδρο γιατι ο Δημητρης ηθελε τα λεφτα του Αλεξανδρου που ηταν πριγκιπας... Ο Δημητρης εβαλε να δειρουν τον Αλεξανδρο και μετα ο Αλεξανδρος προσπαθησε να τον πνιξει με το μαξηλαρι, αλλα δεν το εκανε γιατι θα τον μαλωνε η μαμα του.... Ο Δημητρης ομως φοβηθηκε, για λιγο, και μετα αρχισε να απειλει παλι.... Βασικα με εχει κουρασει ο Δημητρης....Ουφ....

Ενα δικιο το 'χεις...! wall

6. Τι ηταν οι ρητορες στην Αρχαια Ελλαδα;

Ηταν κατι ανθρωποι που νομιζαν οτι τα ηξεραν ολα και επριζαν τους αλλους με τις μπαρουφες τους! Η Μελιτα ηταν ρητορας! Μαλιστα σε μια μεγαλη στιγμη της καριερας της απηγγειλε ενα ποιημα του Λουκα, βεβαια μετα κατηγορηθηκαν και οι δυο για λογοκλοπη... Η Μελιτα συγκινησε τα πληθη με την ομιλα της και ολοι ηταν πολυ χαρουμενοι... Κι εγω ημουν πολυ χαρουμενη γιατι μετα την ομιλια της Μελιτας γυρισε για λιγο κοντα μας η Δαφνη και ενθουσιαστηκα!

+++++ Ξεχασες να αναφερθεις στο χρονικο διαστημα που θα μεινει κοντα μας η Δαφνη οπως και στην αντιδραση της Νορας στην αποκαλυψη της λογοκλοπης! xixixi

7. Ποιοι ηταν οι εφτα σοφοι της αρχαιοτητας;

Χα αυτο το ξερω!
Θαλης ο Μιλησιος, Πιττακος ο Μυτιληναιος, Βιας ο Πριηνευς, Κλεοβουλος ο Ροδιος, Σολων ο Αθηναιος, Περιανδρος ο Κορινθιος, και Χιλων ο Λακεδαιμονιος.
Ηταν κι αλλος ενας που ομως δεν τον γραφουν γιατι δεν το συμπαθουν, ενω ηταν πολυ καλο παιδι.... Ο Λευτερης ο Γερμανος... Σε αυτον ανηκει η περιφημη φραση: "Δυο πραγματα δεν μπορεις να παρεις πισω της σφαιρες και τα λογια"

Ο Λευτερης ο Γερμανος δεν ειναι ενας απο τους εφτα σοφους αφου η φραση αυτη προϋπηρχε ως "Τεσσερα πραγματα δεν γυριζουν πισω στη ζωη... Οι μερες που εζησες, τα λογια που ειπες, οι πραξεις που εκανες και οι ευκαιριες που εχασες!" Δεν ξερω ποιος την ειπε αλλα την εχω ακουσει! rules

8. Ποια η σημασια του Χριστιανισμου στην εξελιξη του Βυζαντιου;

Ο Χριστος πεθανε και μετα απο τρεις μερες αναστηθηκε γι'αυτο ο κοσμος τον λατρεψε.... Αν δεν αναστενοταν δεν θα ειχε καμια σημασια για τον κοσμο και δεν θα τον λατρευαν..... Η παρεα της φεγγαροπετρας εχει πεθανει, της εχουμε κανει την κηδεια και το μνημοσυνο μη σας πω.... ΑΝ αναστηθει θα την λατρεψουμε απο την αρχη.... Η Ευα κανει φιλοτιμες προαπαθεις για την ανασταση αλλα οι διωγμοι απο τους Ρωμαιους ειναι πολυ σκληροι και απορω πως αντεχει ακομα... Νομιζω πως η εκκλησια πρεπει να την ανακυρηξει ή αγια ή μαρτυρα....!

Ευα ειμαστε μαζι σου! Opados

9. Ερωτηση Κρισεως: Γιατι πιστευετε ειναι σημαντικη η μελετη της ιστοριας;

Η κυρια μας ειχε πει για να μαθαινουμε ποιοι ειμαστε, να διδασκομαστε απο τα λαθη του παρελθοντος και να μην τα επαναλαμβανουμε... Εγω πιστευω οτι η κυρια ειναι ΧΑΖΗ! Εδω και λιγους μηνες παρακολουθω μια σειρα -με λαχιστες εξαιρεσεις- απο χαλια εως μετρια επεισοδια αλλα δεν λεω να κλεισω την ρημαδα την τηλεοραση, εξακολουθω να βλεπω επεισοδια και να γραφω και σχολιασμους -τρομαρα μου. Αρα η ιστορια και τα λαθη του παρελθοντος δεν μου εχουν διδαξει τιποτα! Η κυρια μας ειναι και λιγο εξυπνη, γιατι μεσα απο την ιστορια εχω μαθει οτι ειμαι ανθρωπος με μεγαααλη υπομονη και πολλες αντοχες! Μπορω να αντεξω πολυ περισσοτερα απο οσα νομιζω χωρις να χτυπησω το κεφαλι μου ή την τηλεοραση στον τοιχο....

Η χαζη κυρια σε κοβει φυσικα ιστορια και ελπιζει πως στο επομενο κριτηριο τα σχολια θα εχουν μεγαλυτερο ενθουσιασμο γι' αυτο που περιγραφουν! Efxi

Σημειωσεις: Παρακαλουνται οι μαθητες που δεν εχουν παραδωσει ακομη γραπτο να το κανουν συντομα! Βασω και Τζινα ισχυει και για εσας αυτο! soutien

Υ.Γ. Ευχαριστω Lyn
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 6:54 pm

Αχ, μου ζητήσανε Καρμικό σχολιασμό, και δεν μπορώ να σας χαλάσω χατίρι!
Τώρα τι σχολιασμό θα γράψω με αυτές τις σάχλες που βλέπουμε είναι άλλο θέμα....

Θατον κάνω και λίγο με χρωματάκια, γιατί κάπως πρέπει να ζωντανέψει!!!! Ηπενα των σεναριγράφων κάνει απεργία, μαζί με τους αγανακτησμένουςπολίτες (οχι τους Λευτέρηδες) και έτσι... τα κάνω λίγο μπιρμπιλωτά...

Ασφαλες σεξ:

Δώσε Ερι !!! Δώσε Στέφανε !!!!!!!!!!!

Πολύ γλυκιά σκηνούλα!!! Και η κάμπια που πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένη, και έφερε την ξινίλα για να ισσοροπήσει το θέαμα.
Hθελε να του τα χώσει (έτσι δεν είπε?) και τελικά έφαγε αυτή την τάπα!!! Απο την ..... τάπα, την κοντή, την Ερι Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 917917

Και αργότερα στο σπίτι , ακόμα καλύτερα ..................... Ποσο γλυκούληδες...

Εκείνο το βραδυ πετάξανε τις μάσκες και οι δύο, αργότερα πετάξανε τα ρούχα Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 751732 , τα οποία έχει και λίγα απο δάυτα στο σπίτι της Ερις!!!

Ο Σταύρου τρομερά γλυκήτατος, έχω να τον δώ έτσι απο εποχές Ευας. Πολύ τρυφερούλης...Αγαπώ Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 37145

Λουκονορικό γραφείο (για μένα θα ναι πάντα του Λουκά και της Νόρα, έσχετα αν βάλανε την άλλη αμανάτι)

-Note: Η φούστα (φουστάνι) που φοράει η Μελίτα δεν είναι για γραφείο. Δεν ξέρω σε τι είδους γραμματέα πήγε το μυαλό της ( Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 221877 ), αλλα θα έπρεπε να μαζευτεί λίγο. Oχι η φούστα, η Μελίτα!!!

- I E Ρ Ο Σ Υ Λ Ι Α !!!! Οχι και ΄΄εχουμε και ένα γραφείο ' ' Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 905116 . Δεν φτάνει που την φορτωθήκαμε στο γραφείο του Λουκάκου ( Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 226538 ) να λέει και τις ατάκες του???? Μην τα ισοπεδώνουμε όλα λέμε!

Ξανθιά υστέρω ΘΕΑ και Νικόλας:

Δώσε Ευα, Δώσε!!!

Πέθανα στο γέλιο με την διχασμένη υστερική ξανθιά! Την μία υποστηρίζει τον Λουκά και την άλλη τον θάβει!!!

Δώσε Ευα, δώσε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 437223

-Νικόλα, έχεις δει ποτέ ξανθιά σε υστερία?
-Οχι μόνο την έχω δει, την έχω παντρευτεί κιόλας Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 191984

Νικόλας-Λουκάς, Πετράν και είδωλο:

Δενμπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια επιμονή του Ρούσσου με τον Λουκά ναμείνει στην υπόθεση. Σίγουρα τον θέλει επειδή είναι καλός δικηγόροςαλλα φαντάζομαι οτι τόση επιμονή δεν είναι ο μόνος λόγος.

Το μόνο που φοβάμαι είναι οτι στο τέλος θα τα τσουγκρίσουνε Λουκάς-Ρούσσος, και τότε ποιος θα βαφτίσει την Λουκανορική μπεμπούλα??

Πέρα απο αυτό, δεν βρήκα λόγο για αυτή τη σκηνή (καθώς και την σκηνή που κλεψανε τον Λουκά) πέρα απο την χιουμοριστική πλευρά!

Οκ, ξέρουμε, να γεμίζουμε επεισόδια, αλλα εντάξει!

Αρχίζει να με κουράζει το είδωλο να λέει κερατά τον Νικόλα, τον Λουκά και τον Νικόλα να μαλώνουν για τις δουλειές τους σπιτιού (περυσι είχαμε το μεταμεσονίκτιο ξύπνημα., φέτος αλλάξαμε τροπάριο, αλλα η επανάληψη, επαναληψη) Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 905116

Απο ατάκες πάντως ιδέες έχουν , απο εξελίξεις ναδα...τιποτα...nothing!

Δάφνη σε μεγάλα κέφια στο Λουκανορικό γραφείο:

(το οτι ασχολούνται πάλι με τα γκομενικά της σουργέλως, ενώ εχουν δικά τους σοβαρότερα προβλήματα, το αφήνω ασχολίαστο)

Νομίζω οτι ήταν η σκηνή highlight. Προφανώς όχι για την άκυρότητα που είχε στην πλοκή και το απάλευτο ζευγάρι, αλλα για την Δάφνη (την Γεωργόνη που τα έσπασε) που τα πήρε όλα και έφυγε Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 195890

- Ο Λουκάς έφυγε σε τρέσσες? (πως φαίνεται η γνώση της στην κομμωτική)
- Humphrey Bogart, Μελίτα Ρούσσου χάρηκα! (Μας έκαψες Καρτάληηη)
- Βρε ας μου κανε και μένα ο Νικόλας και ας ήτανε σε 24 άτοκες!
- Γιατί πήγε στην φυλακή - εσύ γιατι του πήγες ρούχα..... Υπάρχει και κοντή Χατζηβασιλείου??????

-> Την τάπα της την έφαγε η μαντάμ της καλής κοινωνίας (μπαλαμούτι, γκόμενα, και άλλα τέτοια εκλεπτυσμένα).
Βασικά,δενμπορω να καταλάβω προς τι οι υστερικές κινήσεις. Κάνει σκηνή ενώ τουείπε οτι τελειώσανε? Αστο το παιδί κυρά μου να κάνει την ζωή του. Μια χαρα περνάει.

- > Κυρία της καλής κοινωνίας, δεν σου είπαν οτι είναι αγένεια να ζητάς με το έτσι θέλω τα ξένα σημειώματα? Ασε που έκαψε ο Παριζιάνος τον Λουκάκο μας.....

- > Απο το σημείωμα μαρη θα σου αποδείξει την ''αγάπη" του?? Δενσου φτάνει που με το που άνοιξε την καρδιά του σε σένα, το βράδυ άνοιγε το φερμουάρ του στην Ερι? Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 382640 Με ένα χαρτάκι θα σε έριχνε? Η διαφορά του με τον Λουκά είναι χαώδης.
1) Ο Λουκάς αγαπάει πράγματι την Νόρα
2) Ο Λουκάς έχει αποδείξει πόσο την αγαπάει με πράξεις, όχι με λόγια.

Μακριά την Ευα απο το λιγδωτό μπισκοτίνι:

(Στην Ζακυνθο, τέλος Ιουλίου είναι της Μαλλιαρής. Η μαλλιαρή είναι μια χορταριασμένη γλυτσερή πέτρα.
Αυτήνακριβώς σκέφτομαι όταν βλέπω τον Τέρη.Ο οποιος Τέρης, με λιγδωτόμπουκλομαλλάκι, στάνταρ είναι ο κανονικός γιος του Χατζηλίγδα!)

Τον βαριέμα, τον βαριέμαι, τον βαριέμαι!!!! Και δεν τους μπορώ μαζί !!! Αν θέλετε να δώστε επιτέλους σκηνές στην πρωταγωνίστρια, δώστε της με τον Λουκάκο που ταιριάζουν και πολυ! Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 116799

Τιτανομέγιστη στο γραφείο:

Τιέγινε, μαζί με το βούρλο, μετακόμισε και η λοιπή οικογένειαΡούσσου????????? Τουλάχιστον αν είναι , να κάτσει η Αμαλία με την Νόρα!!!!
Η δικιά μου η θεάρα πάλι ζωγράφισε, αλλα πάλι μα πάλι τις ίδιες σκηνές!

Αθώα παιδούλα στο κρεβάτι του πόνου - άχρηστος αδερφός που ποτέ δεν κάνει σωστά την δουλειά του:

Μόνο λόγια είσαι Καρτάλη μια ζωή. Λες οτι αγαπάς - δεν το δείχνεις. Λες οτι δεν είσαι Μάνος - δεν το δείχνεις. Λες οτι θα σκοτώσεις την Ντάιζη - δεν το κάνεις. Τι σκ@τα, για τίποτα δεν είσαι ?????
Την Νταίζη την έχω βαρεθεί Sleep

Ζωή σε μας - να ζήσουμε να την θυμόμαστε - σχωρεμένη η λατρεμένη παρέα :

- Η Νόρα με μπικουτι??? Τς, τς τς, θέλει να την δει κουκλάρα ο Λουκάκος και να μην πάρει ταμάτια του απο πάνω της (γιατί αλλιώς τα παίρνει? ) Τέλος πάντων!
-Νόρακι, πράσινη/μαύρη μπλούζα με κόκκινο ρολόι, δεν πάει !!! Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 274331

- Στο αγαθός γίγαντας ( εγω θα έλεγα γκρισίνο, όχι πολύφημο) σαν να είδα γελάκι Γιαννακό-Πετράκη και όχι Νικόλα-Λουκά!

Αγαπώωωω!Πάντως, δεν ξεκινήσαμε καλά... Δεν γλιτώνουμε την κηδεία της Παρέας..

Πάντως, το πως κλείδωσε η Ευα και κράτησε τα κλειδιά, κάτι μου θύμισε *σφυρίζει αδιάφορα*

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 6:58 pm

edem4ever έγραψε:"Ερωτησεις Αξιολογισης"

1. Ποιος ο ρολος της αστυνομιας στα γεγονοτα του Πολυτεχνειου;

Το ξερω αυτο..... Κατσε να δεις..... Εκαναν κατι συλληψεις, και το Στεφανο νομιζω -Ναι αυτο ειναι!-
Συνελαβαν το Στεφανο και μετα τον αφησαν ελευθερο και πηγε η Eριεττα να τον δει και τον ειδε και τον φιλησε και τους ειδε η Μελιτα και στεναχωρηθηκε! Ο Στεφανος ομως ηταν καλος και πηγε στη Μελιτα να τη ρωτησει γιατι στεναχωρηθηκε αλλα επειδη δεν ηθελε να στεναχωρησει την Εριεττα και επειδη ηταν καλος πηγε πρωτα απο το σπιτι της!
Εγω νομιζω βεβαια οτι δεν ηταν τοσο καλος και η αστυνομια τον αφησε γιατι ητaν ρουφιανος! Ειπε στη Νορα οτι ο Λουκας δεν το εγραψε μονος του το ποιημα του και η Νορα στεναχωρηθηκε, αρα ο Στεφανος ειναι κακος....

Ξεκαθαρισε τα λιγο ο Στεφανος ειναι καλος ή κακος; ainta

2. Τι ηταν οι κλεφτες κατα την περιοδο της Τουρκοκρατιας;

Οι κλεφτες ηταν αυτοι που εκλεβαν και πολλοι απο αυτους ζουν μεχρι σημερα... Τοτε εκλεβαν για να ζησουν σημερα δεν ειμαι σιγουρη γιατι εκλεψαν το Λουκα... Νομιζω ολα ειχαν ως στοχο να μας δειξουν ποσο κατσικοποδαρη ειναι η Αμαλια....

Προσεχε το λεξιλογιο σου! Ksilo

3. Ποια η συμμασια της δολοφονιας του Καποδιστρια για την πορεια του νεοσυστατου Ελληνικου κρατους;

Η δολοφονια του Καποδιστρια ειχε μεγαλη σημασια για το κρατος γιατι η υπουργος εσωτερικων και ο υπουργος δικαιοσυνης τα ειχαν! Αυτη νομιζε οτι το εκανε ο Μαυρομιχαλης αλλα αυτος οχι και ετσι χωρισαν και η χωρα πηρε την κατω βολτα! Μετα μπηκε στη μεση ο Οθωνας που εβαλε τον υπουργο δικαιοσυνης να υπερασπιστει το Μαυρoμiχαλη αλλα αυτο δεν αρεσε στη γυναικα του την Αμαλια... Η Αμαλια τσαντιστηκε παααρα πολυ με αυτο που εκανε ο Οθωνας και πηγε στο βασιλικο του γραφειο και του πηρε το βασιλικα διαταγματα αφου του εσπασε τα νευρα, ηταν ΘΕΑ η Αμαλια!
Ο υπουργος δικαιοσυνης πηγε στο Μαυρομιχαλη και του ειπε οτι θα τον αθωωσει αλλα θα φροντισει να καταδικαστει για τις αποπειρες κατα της Μαντως Μαυρογενους και του αγεννητου παιδιου της, ομως ο Μαυρομιχαλης τον ειρωνευτηκε....
Μου αρεσε η ειρωνια του Μαυρο!!!
Ο Νικηταρας σε μια προσπαθεια να σωσει τη σχεση των υπουργων ζητησε απο των Οθωνα να απαλλαξει των υπουργο aπο την υπερασπιση αλλα ο Οθων το χαβα του! Ειχε σχεδιο για να σωσει τη χωρα! Θεος και ο Οθωνας!

??????? Drinks

4. Ποια ηταν η απαντηση του Μεταξα στον Ιταλο πρεσβη, ποιοι πιστευετε ηταν οι λογοι που τον οδηγησαν σε αυτη την απαντηση;

Ο Μεταξας ειπε ΟΧΙ! Πιστευω οτι ο Ιταλος πρεσβης ηταν λαπας και δεν ειχε πειθω! Αν ο Μουσολινι ηθελε να πεισει το Μεταξα να παραδοθει επρεπε να στειλει την Ευα.... Η Ευα επεισε το Νικολα να ξεκουνηθει και να κανει κατι εξω απο το μικροκοσμο του! Η Ευα ειναι πολυ καλη! Εδεσε πολυ ωραια με το Νικολα! Η Ευα ειναι ΘΕΑΡΑ! Go Ευα Go!!!!

Ποια ειναι η Ευα καλο μου; sfyr

5. Ποια η συμβολη των αδερφων Υψηλαντη στην επανασταση του 1821;

Η συμβολη τους δεν ηταν μεγαλη γιατι ο Δημητρης ειχε τσακωθει με τον Αλεξανδρο γιατι ο Δημητρης ηθελε τα λεφτα του Αλεξανδρου που ηταν πριγκιπας... Ο Δημητρης εβαλε να δειρουν τον Αλεξανδρο και μετα ο Αλεξανδρος προσπαθησε να τον πνιξει με το μαξηλαρι, αλλα δεν το εκανε γιατι θα τον μαλωνε η μαμα του.... Ο Δημητρης ομως φοβηθηκε, για λιγο, και μετα αρχισε να απειλει παλι.... Βασικα με εχει κουρασει ο Δημητρης....Ουφ....

Ενα δικιο το 'χεις...! wall

6. Τι ηταν οι ρητορες στην Αρχαια Ελλαδα;

Ηταν κατι ανθρωποι που νομιζαν οτι τα ηξεραν ολα και επριζαν τους αλλους με τις μπαρουφες τους! Η Μελιτα ηταν ρητορας! Μαλιστα σε μια μεγαλη στιγμη της καριερας της απηγγειλε ενα ποιημα του Λουκα, βεβαια μετα κατηγορηθηκαν και οι δυο για λογοκλοπη... Η Μελιτα συγκινησε τα πληθη με την ομιλα της και ολοι ηταν πολυ χαρουμενοι... Κι εγω ημουν πολυ χαρουμενη γιατι μετα την ομιλια της Μελιτας γυρισε για λιγο κοντα μας η Δαφνη και ενθουσιαστηκα!

+++++ Ξεχασες να αναφερθεις στο χρονικο διαστημα που θα μεινει κοντα μας η Δαφνη οπως και στην αντιδραση της Νορας στην αποκαλυψη της λογοκλοπης! xixixi

7. Ποιοι ηταν οι εφτα σοφοι της αρχαιοτητας;

Χα αυτο το ξερω!
Θαλης ο Μιλησιος, Πιττακος ο Μυτιληναιος, Βιας ο Πριηνευς, Κλεοβουλος ο Ροδιος, Σολων ο Αθηναιος, Περιανδρος ο Κορινθιος, και Χιλων ο Λακεδαιμονιος.
Ηταν κι αλλος ενας που ομως δεν τον γραφουν γιατι δεν το συμπαθουν, ενω ηταν πολυ καλο παιδι.... Ο Λευτερης ο Γερμανος... Σε αυτον ανηκει η περιφημη φραση: "Δυο πραγματα δεν μπορεις να παρεις πισω της σφαιρες και τα λογια"

Ο Λευτερης ο Γερμανος δεν ειναι ενας απο τους εφτα σοφους αφου η φραση αυτη προϋπηρχε ως "Τεσσερα πραγματα δεν γυριζουν πισω στη ζωη... Οι μερες που εζησες, τα λογια που ειπες, οι πραξεις που εκανες και οι ευκαιριες που εχασες!" Δεν ξερω ποιος την ειπε αλλα την εχω ακουσει! rules

8. Ποια η σημασια του Χριστιανισμου στην εξελιξη του Βυζαντιου;

Ο Χριστος πεθανε και μετα απο τρεις μερες αναστηθηκε γι'αυτο ο κοσμος τον λατρεψε.... Αν δεν αναστενοταν δεν θα ειχε καμια σημασια για τον κοσμο και δεν θα τον λατρευαν..... Η παρεα της φεγγαροπετρας εχει πεθανει, της εχουμε κανει την κηδεια και το μνημοσυνο μη σας πω.... ΑΝ αναστηθει θα την λατρεψουμε απο την αρχη.... Η Ευα κανει φιλοτιμες προαπαθεις για την ανασταση αλλα οι διωγμοι απο τους Ρωμαιους ειναι πολυ σκληροι και απορω πως αντεχει ακομα... Νομιζω πως η εκκλησια πρεπει να την ανακυρηξει ή αγια ή μαρτυρα....!

Ευα ειμαστε μαζι σου! Opados

9. Ερωτηση Κρισεως: Γιατι πιστευετε ειναι σημαντικη η μελετη της ιστοριας;

Η κυρια μας ειχε πει για να μαθαινουμε ποιοι ειμαστε, να διδασκομαστε απο τα λαθη του παρελθοντος και να μην τα επαναλαμβανουμε... Εγω πιστευω οτι η κυρια ειναι ΧΑΖΗ! Εδω και λιγους μηνες παρακολουθω μια σειρα -με λαχιστες εξαιρεσεις- απο χαλια εως μετρια επεισοδια αλλα δεν λεω να κλεισω την ρημαδα την τηλεοραση, εξακολουθω να βλεπω επεισοδια και να γραφω και σχολιασμους -τρομαρα μου. Αρα η ιστορια και τα λαθη του παρελθοντος δεν μου εχουν διδαξει τιποτα! Η κυρια μας ειναι και λιγο εξυπνη, γιατι μεσα απο την ιστορια εχω μαθει οτι ειμαι ανθρωπος με μεγαααλη υπομονη και πολλες αντοχες! Μπορω να αντεξω πολυ περισσοτερα απο οσα νομιζω χωρις να χτυπησω το κεφαλι μου ή την τηλεοραση στον τοιχο....

Η χαζη κυρια σε κοβει φυσικα ιστορια και ελπιζει πως στο επομενο κριτηριο τα σχολια θα εχουν μεγαλυτερο ενθουσιασμο γι' αυτο που περιγραφουν! Efxi

Σημειωσεις: Παρακαλουνται οι μαθητες που δεν εχουν παραδωσει ακομη γραπτο να το κανουν συντομα! Βασω και Τζινα ισχυει και για εσας αυτο! soutien

Υ.Γ. Ευχαριστω Lyn

Πως ν αφήσω ασχολίαστο έναν τέτοιο σχολιασμό? Μπορεί τα επεισόδια να χειροτερεύουν αλλα οι σχολιασμοί σου γίνονται όλο και πιο τέλειοι. : respect :

Και μπορεί η χαζή κυρία να σε έκοψε στην ιστορία, αλλά από μενα παίρνεις 20 στα σίγουρα!!

Keep σχολιαζing!! Klap
(Αυτό ισχύει για όλους!!)
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 7:00 pm

Kaτα αρχας θεικος σχολιασμος!!!!!!!!! lmao lmao : respect : : respect : : respect :

Πάντως, το πως κλείδωσε η Ευα και κράτησε τα κλειδιά, κάτι μου θύμισε *σφυρίζει αδιάφορα*

Ευτυχως που δε τα εκρυψε στη γνωστη κρυψωνα..... Innocent Innocent Innocent

tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από evanna Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 7:02 pm

Α ρε Γιαννα με τα ωραια σου! sisi Πανεξυπνος σχολιασμος και παλι! Thumbs up

Βασουλα τελικα δικιο ειχαμε που ζητουσαμε εντονως σχολιασμο!Απιστευτος! : respect : Τα χρωματακια τελεια αλλα αυτο που με πεθανε ηταν η Μαλλιαρη και ο παραλληλισμος με το φιλο μας το Λευτερακη! lmao lmao lmao
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από anneliz_333 Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 7:02 pm

Καρ-Mik έγραψε:Αχ, μου ζητήσανε Καρμικό σχολιασμό, και δεν μπορώ να σας χαλάσω χατίρι!

Θατον κάνω και λίγο με χρωματάκια, γιατί κάπως πρέπει να ζωντανέψει!!!! Ηπενα των σεναριγράφων κάνει απεργία, μαζί με τους αγανακτησμένουςπολίτες (οχι τους Λευτέρηδες) και έτσι... τα κάνω λίγο μπιρμπιλωτά...

Ασφαλες σεξ:

Πολύ γλυκιά σκηνούλα!!! Και η κάμπια που πήγε για μαλλί και βγήκε κουρεμένη, και έφερε την ξινίλα για να ισσοροπήσει το θέαμα.
Hθελε να του τα χώσει (έτσι δεν είπε?) και τελικά έφαγε αυτή την τάπα!!! Απο την ..... τάπα, την κοντή, την Ερι

Και αργότερα στο σπίτι , ακόμα καλύτερα ..................... Ποσο γλυκούληδες...

Εκείνο το βραδυ πετάξανε τις μάσκες και οι δύο, αργότερα πετάξανε τα ρούχα Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 751732 , τα οποία έχει και λίγα απο δάυτα στο σπίτι της Ερις!!!

Ο Σταύρου τρομερά γλυκήτατος, έχω να τον δώ έτσι απο εποχές Ευας. Πολύ τρυφερούλης...Αγαπώ

Λουκονορικό γραφείο (για μένα θα ναι πάντα του Λουκά και της Νόρα, έσχετα αν βάλανε την άλλη αμανάτι)

-Note: Η φούστα (φουστάνι) που φοράει η Μελίτα δεν είναι για γραφείο. Δεν ξέρω σε τι είδους γραμματέα πήγε το μυαλό της ( Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 221877 ), αλλα θα έπρεπε να μαζευτεί λίγο. Oχι η φούστα, η Μελίτα!!!

- I E Ρ Ο Σ Υ Λ Ι Α !!!! Οχι και ΄΄εχουμε και ένα γραφείο ' ' Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 905116 . Δεν φτάνει που την φορτωθήκαμε στο γραφείο του Λουκάκου ( Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 226538 ) να λέει και τις ατάκες του???? Μην τα ισοπεδώνουμε όλα λέμε!

Δώσε Ευα, Δώσε!!!

Πέθανα στο γέλιο με την διχασμένη υστερική ξανθιά! Την μία υποστηρίζει τον Λουκά και την άλλη τον θάβει!!!

-Οχι μόνο την έχω δει, την έχω παντρευτεί κιόλας

Δενμπορώ να καταλάβω γιατί τέτοια επιμονή του Ρούσσου με τον Λουκά ναμείνει στην υπόθεση. Σίγουρα τον θέλει επειδή είναι καλός δικηγόροςαλλα φαντάζομαι οτι τόση επιμονή δεν είναι ο μόνος λόγος.

Το μόνο που φοβάμαι είναι οτι στο τέλος θα τα τσουγκρίσουνε Λουκάς-Ρούσσος, και τότε ποιος θα βαφτίσει την Λουκανορική μπεμπούλα??

Πέρα απο αυτό, δεν βρήκα λόγο για αυτή τη σκηνή (καθώς και την σκηνή που κλεψανε τον Λουκά) πέρα απο την χιουμοριστική πλευρά!

Αρχίζει να με κουράζει το είδωλο να λέει κερατά τον Νικόλα, τον Λουκά και τον Νικόλα να μαλώνουν για τις δουλειές τους σπιτιού (περυσι είχαμε το μεταμεσονίκτιο ξύπνημα., φέτος αλλάξαμε τροπάριο, αλλα η επανάληψη, επαναληψη) Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 905116

(το οτι ασχολούνται πάλι με τα γκομενικά της σουργέλως, ενώ εχουν δικά τους σοβαρότερα προβλήματα, το αφήνω ασχολίαστο)

Νομίζω οτι ήταν η σκηνή highlight. Προφανώς όχι για την άκυρότητα που είχε στην πλοκή και το απάλευτο ζευγάρι, αλλα για την Δάφνη (την Γεωργόνη που τα έσπασε) που τα πήρε όλα και έφυγε Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 195890

- Γιατί πήγε στην φυλακή - εσύ γιατι του πήγες ρούχα..... Υπάρχει και κοντή Χατζηβασιλείου??????

-> Την τάπα της την έφαγε η μαντάμ της καλής κοινωνίας (μπαλαμούτι, γκόμενα, και άλλα τέτοια εκλεπτυσμένα).
Βασικά,δενμπορω να καταλάβω προς τι οι υστερικές κινήσεις. Κάνει σκηνή ενώ τουείπε οτι τελειώσανε? Αστο το παιδί κυρά μου να κάνει την ζωή του. Μια χαρα περνάει.

- > Κυρία της καλής κοινωνίας, δεν σου είπαν οτι είναι αγένεια να ζητάς με το έτσι θέλω τα ξένα σημειώματα? Ασε που έκαψε ο Παριζιάνος τον Λουκάκο μας.....

- > Απο το σημείωμα μαρη θα σου αποδείξει την ''αγάπη" του?? Δενσου φτάνει που με το που άνοιξε την καρδιά του σε σένα, το βράδυ άνοιγε το φερμουάρ του στην Ερι? Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 382640 Με ένα χαρτάκι θα σε έριχνε? Η διαφορά του με τον Λουκά είναι χαώδης.

(Στην Ζακυνθο, τέλος Ιουλίου είναι της Μαλλιαρής. Η μαλλιαρή είναι μια χορταριασμένη γλυτσερή πέτρα.
Αυτήνακριβώς σκέφτομαι όταν βλέπω τον Τέρη.Ο οποιος Τέρης, με λιγδωτόμπουκλομαλλάκι, στάνταρ είναι ο κανονικός γιος του Χατζηλίγδα!)

Τον βαριέμα, τον βαριέμαι, τον βαριέμαι!!!! Και δεν τους μπορώ μαζί !!! Αν θέλετε να δώστε επιτέλους σκηνές στην πρωταγωνίστρια, δώστε της με τον Λουκάκο που ταιριάζουν και πολυ! Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 116799

Τιέγινε, μαζί με το βούρλο, μετακόμισε και η λοιπή οικογένειαΡούσσου????????? Τουλάχιστον αν είναι , να κάτσει η Αμαλία με την Νόρα!!!!

Αθώα παιδούλα στο κρεβάτι του πόνου - άχρηστος αδερφός που ποτέ δεν κάνει σωστά την δουλειά του:

Μόνο λόγια είσαι Καρτάλη μια ζωή. Λες οτι αγαπάς - δεν το δείχνεις. Λες οτι δεν είσαι Μάνος - δεν το δείχνεις. Λες οτι θα σκοτώσεις την Ντάιζη - δεν το κάνεις. Τι σκ@τα, για τίποτα δεν είσαι ?????

- Η Νόρα με μπικουτι??? Τς, τς τς, θέλει να την δει κουκλάρα ο Λουκάκος και να μην πάρει ταμάτια του απο πάνω της (γιατί αλλιώς τα παίρνει? ) Τέλος πάντων!
-Νόρακι, πράσινη/μαύρη μπλούζα με κόκκινο ρολόι, δεν πάει !!! Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 274331

- Στο αγαθός γίγαντας ( εγω θα έλεγα γκρισίνο, όχι πολύφημο) σαν να είδα γελάκι Γιαννακό-Πετράκη και όχι Νικόλα-Λουκά!

Βασω (αν δεν κανω λαθος το ονομα) δεν εχω λογια!!!με καλυψες απολυτα!!!μπραβο σου!!!!ο σχολιασμος ηταν τελειος!!!!!!θα σχολιασω μονο τον λευτερακη..το καλο που του θελω ειναι να μεινει μακρυα απο την ευα γιατι αυτη ειναι του μανου... Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 789620
ααα και την μελιτα που θελει να κλεψει την παρασταση και κλεβει τις ατακες του λουκακου...αν την πιασω απο εκεινο το μαλλι αλιμονο της... Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 183794
anneliz_333
anneliz_333
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : εδω εκει κ παραπερα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 7:03 pm

Γιάννα και Βάσω τα ρέστα μου..
: respect : : respect : : respect : : respect :
Ολα τα λεφτά οι σχολιασμοί!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 7:12 pm

Και Καρ-Mik-ος σχολιασμός στο καπάκι?? Αυτά είναι!!yey yey
Εννοείται πως συμφωνώ από πάνω μέχρι κάτω!
Τα χρωματάκια τέλεια και, όσο να πεις, δίνουν μια άλλη αίσθηση στο σχολιασμό!!
Μαλλιαρή ε?? gelio gelio

Υ.Γ. Keep σχολιαζing και εσύ!!
Palamakia
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 7:24 pm

Λατρευω πολυχρωμο σχολιασμο Βασως!!! : respect : : respect : : respect :

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 7:27 pm

Όσο κι αν τα επεισόδια βαλτώνουν και τραβούν τον κατήφορο τόσο οι σχολιασμοί σας απογειώνονται
Συνεχίστε κορίτσια
Τουλάχιστον να περνάμε καλά μεταξύ μας

Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 7:56 pm

@ Βάσω
Ο σχολιασμός με χρωματάκια πρωτότυπος και κυρίως στο χρώμα που τους άρμοζε. Μπράβο ...

Όσο για το γελάκι Πετράκη-Γιαννακόπουλου έχεις πολύ δίκιο.
Την πόρτα που κλείδωσε και έκρυψε τα κλειδιά εμένα μου θύμισε όταν ο Λουκάς το είχε ζητήσει από την Νόρα στο σπίτι της Δάφνης... cake
Αυτό εννοείς αθώα μπατσίνα;;; scratch
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 9:06 pm

Έχουμε και λέμε..

Τι γλυκό το φιλί Στέφανου Εριέττας.. Η μπουκλωτή πήρε τη γνωστή φάτσα ροφού και αποχώρησε σαν κιουρία που είναι για να πάει να φορτωθεί στη Νόρα και να ξεκατινιαστεί με την ησυχία της.. Nyxia

Το ντύσιμο της Μελίτας για πρωί και γραφείο άκυρο.. Παρακαλώ προσέξτε λίγο… soutien
Η Μελίτα Νορα μου είναι στο κλαμπ των χωρισμένων γυναικών από τότε που γνώρισε το Στέφανο…τώρα νομίζεις ότι μπήκε?? Μια χαρά κουκλάρα είναι η Εριέττα, αριστροκρατικότατη και φινετσάτη, όχι και μπαζο..
Εκεί που γέλασα με την καρδιά μου ήταν στην απορία της Μελίτα για το φιλί στην ασφάλεια, ενώ έχει ολόκληρο κότερο.
Ας θυμίσει κάποιος στην Κυρία ότι αυτή χαριεντιζόταν στο ατελιέ της Δάφνης με κοινό μπας και κόψει τις αηδίες και κοιτάξει τα χάλια της.. Το γραφείο της Νόρας από πότε έγινε γραφείο συνοικεσίων?? Εγώ δικηγορικό το θυμάμαι.. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΚΑΙΤΕ ΤΗ ΝΟΡΑ ΛΕΜΕ!!!! Και μην ξανακούσω "έχουμε και ένα γραφείο" από την άχρηστη, στο τέλος θα τη βάλουμε και στο κρεβάτι μας… Scandal

Ο Στέφανος και η Εριέττα συνεχίζουν τις γλύκες.. Κατά τα άλλα ο απόλυτος αγαπάει την απόλυτη και ένα χρόνο τώρα βλέπαμε έναν απόλυτο έρωτα… lmao
Μ ‘αρέσει πολύ ο Σταυρού με μια παρτενέρ που του αρμόζει και δένουν μαζί.. Τη χημεία που είχε με την Ξυλά δεν την έχουν αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό και πιστεύω θα γίνει ακόμα καλύτερο με τον καιρό..

Η ξανθιά ΘΕΑ φόρτωσε και πήρε το Νικόλα σβάρνα.. Απίστευτη η Ξυλά για ακόμα μια φορά.. Πολύ καλοί με το Γιαννακόπουλο, τους βγήκε πολύ φυσικά λογικό βέβαια.. Μου άρεσαν οι θανατηφόρες ατάκες, οι διχασμένη προσωπικότητα της Εύας, το χώσιμο στο Νικόλα!! Γενικώς η Ευάρα τα σπασε!! Η ξανθιά σε υστερία που την έχει παντρευτεί ο Νικόλας όλα τα λεφτά!! Δώσε Ευαρα, δώσε!!!! Το είχαμε μια παρεούλα αλλά καθόλου δεν μου άρεσε… Snif

Η μανούλα με το γιο και το σαν γιο δέσανε κλασσικά.. Δεν έδωσα σημασία στην κουβέντα, μου αρέσει η χημεία των τριών γενικώς..

Λουκάς-Νικόλας και Ρούσσος το θέατρο tου παραλόγου.. Η επιμονή του Πέτρου μου λέει πως τελικά δεν το κάνει μόνο για να έχει το Λουκά μαζί του αλλά υπάρχουν λόγοι που δν τους ξέρουμε.. Η εμφάνιση της Αμαλίας έδεσε το γλυκό.. Πολλές οι ανάλαφρες σκηνές τελευταία και ακόμα σώζεστε από τους ηθοποιούς αλλά για πόσο ακόμα???

Από τις καλύτερες του επεισοδίου με τρελό γέλιο, το ξεκατίνιασμα της Μελίτας ξανά με κοινό, μέχρι και η Μελίτα μου άρεσε αν εξαιρέσουμε την απαγγελία του σημειώματος τύπου "Απ τα κόκαλα βγαλμένοι.."
Το ότι η Νόρα πόνεσε και θα βοηθήσει την Εύα να το ξεπεράσει δια στόματος Νόρας πραγματικά με νευρίασε.. Δεν έχει ρωτήσει ένας άνθρωπας την Εύα πως νιώθει που έχασε τον έρωτα της ζωής της και ξεπουλήθηκε απανωτά απο τον μπούλη και τη μαλλιαρή του αγάπη που τώρα της συμπαραστεκόμαστε στην αγάπη της ξεφτίλας.... Άντε γιατί τα πολλά πολλά με τη Μελίτα τη χαλάσανε τη Νόρα…
Και ξαφνικά έρχεται το χλωμό αγόρι να πουλήσει το παραμύθι του.. τέρμα ο Στέφανος κάνει παιχνίδι και επιμένω!!! Οι ατάκαρες της Δάφνης με το απίστευτο υφάκι της Γεωργόνη όλα τα λεφτά!!!!! :respect:
Ο Στέφανος το χαβά του και το Μελιτόνι με το κλασσικό υφάκι της κατινίτσας να προσπαθεί να πιαστεί.. Κάνει τη ζωή του το αγόρι κοπελιάααααα!!!! Μη χτυπιέσαι τώρα και παράτα μας.. Και από που και ως που βγάζει τα προσωπικά της Νόρας στη φόρα?
Το ότι ο απόλυτος έγινε θέμα κοινό προς συζήτηση με απίστευτη ανετότητα έλεος..
Η Δάφνη που συγκινήθηκε τι γλυκούλα.. Απίθανη η Γεωργόνη, έδωσε ρέστα!!!
Και η Νόρα με τη δανεική εξομολόγηση..
Μπαλαμούτι Μελιτάκι? Ντροπή!! zip
Υπάρχει και κοντή Χατζιβασιλείου???xoxo

Η Εύα συνεχίζει να λέει τον πόνο της στον άσχετο και όχι στους φίλους της..
Ο Λευτέρης δεν με πείθει ότι κάνει τυχαία όσα κάνει, ξέρει τι προκαλεί στη Δάφνη αλλά δεν απομακρύνεται ίσα ίσα που ρίχνει λάδι στη φωτιά.. Τουλάχιστον αυτός δεν θα μας τα γυρίσει μετά ότι πήρε εκδίκηση άλλου, την είδε με τα ματάκια του να πεθαίνει την Τεφρα..

Πατσοζευγαρο βαριέμαι θανάσιμα.. Sleep

Η κλοπή της τσαντούλα έγινε για να κάνετε το Λουκά πιο τσίπη από ότι τον δείχνετε ήδη?? Πολύ έξυπνο.. pff

Η Άννα συνεχίζει αν είναι άχρωμη και αδιάφορη..

Το μέτωπο Αμαλία- Νόρα- Μελίτα με εκνευρίζει… Γιατί χώνεται τη Νόρα στο τρελοΡουσσέικο?? Μια χαρά ήταν στην άλλη πλευρά.. Κουραστικό κατάντησε…
Η Αμαλία υπέροχα ντυμένη by the way και λάτρεψα και το γιλέκο της Νόρας.. Μόνο τη Μελίτα ντύνουν κακόγουστα?

Τα αδελφάκια παραδίδουν μαθήματα αδερφικής αλληλεγγύης παίζοντας μαξιλαροπόλεμο pillow …Καλά ο Κέρβερος απ ‘έξω που πήγε????

Η Άννα πάει νa ψαρέψει το Χρήστο και μάλιστα με υφακι?? Που πααααα ρε Καραμήτρο??

Στέφανος Εριέττα που τους χάνεις που τους βρίσκεις μαζί είναι… Μακριά από τα παράθυρα παιδιάαα…

Η Αμαλία έβγαλε την κατινιά της και άρχισε να ψάχνει ξένα πράγματα., Πάντως το σίγουρο είναι ότι τον άντρα της τον ξέρει και τέτοια ζευγάρια δεν χωρίζουν έτσι εύκολα όσο μας δείχνετε..

Και φτάσαμε στο προκείμενο…
Η παρέα ετοιμάζεται για τη μεγάλη συζήτηση που θα λύσουν τα ανύπαρκτα προβλήματα τους.. Στυλιστικά, το μαλλί της Δάφνης θεϊκό και το ντύσιμο της Εύας επίσης…
Κατά τα άλλα δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτοί οι άνθρωποι που άντεξαν τόσα, δοκιμάστηκαν ξανά και ξανά, ξεπέρασαν το μεγάλο τους Μυστικό που αποδείχτηκε ότι ήταν στηριγμένο σε ένα ψέμα συζητάνε για διάλυση.. Μπορεί να είμαι πολύ ρομαντική αλλά ξεκίνησα να βλέπω τη σειρά για να δω μια παρέα.. για να δω πραγματική φιλία που αντέχει στο χρόνο και όχι τριγωνοτετράγωνα και ξεράσματα.. Κάπου το χάσατε, κάπου θα χάσετε και μας αλλά το συμπέρασμα είναι ένα..
Η παρέα μας τελείωσε τον Ιούνιο με την αποχώρηση του αρχηγού της..
Τα Μυστικά επίσης τελείωσαν τον Ιούνιο και τώρα βλέπουμε μια αποτυχημένη κόπια με νέους ήρωες..
Είμαι αγανακτισμένη αλλά αγαπώ την παρεούλα του φόρουμ και επιμένω..

Περιμένω να δω τη συζήτηση της παρέας τη Δευτέρα για να κάνω συγκρίσεις..
Αν και το ξέρω το αποτέλεσμα..
Καλό από μένα και αυτό γιατί γέλασα...

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ioannaa Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 9:12 pm

βασω δεν παιζεσαι ο σχολιασμος σου ολα τα λεφτααα!!! Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 195890

α ρε μαλλιαρη τι μας εκανεςς Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 382640 Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 763297
ioannaa
ioannaa
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 9:14 pm

Δεν είδα το επεισόδιο live και έτσι αναγκάστηκα να το δω στο σάιτ του Μέγκα, και επειδή κόλλαγε συνέχεια έπρεπε να το σταματάω κάθε πέντε λεπτά για να φορτίσει. Αποτέλεσμα να αρχίσω να το βλέπω στις δέκα το βράδυ και να το τελειώσω στις δώδεκα. Παρ' όλο που εκνευρίστηκα όμως πρέπει να πω ότι είχε και κάποιες στιγμές που ένιωσα ότι βλέπω τα παλιά Μυστικά, τουλάχιστον κάτι που να τα θυμίζει. Όταν η παρέα αποφασίζει να συγκεντρωθεί για να μιλήσουν και να τα ξεκαθαρίσουν όλα μεταξύ τους θυμήθηκα κάποιες άλλες εποχές που η παρέα σε δύσκολες περιστάσεις προσπαθούσε πάντα να βρει μια λύση και να μη διαλυθούν. Πολλές φορές ακούσαμε τη φράση η παρέα της Φεγγαρόπετρας διαλύθηκε αλλά μέχρι τώρα δεν το είδαμε να γίνεται ουσιαστικά. Παρ' όλο που έγιναν πολλά που θα μπορούσαν να τους αποξενώσουν και να πάρει ο καθένας το δρόμο του είναι σα να υπάρχει ένας αόρατος δεσμός ανάμεσά τους που δεν τους αφήνει να χωρίσουν. Πολλές φιλίες χρόνων έχουν χαλάσει από διάφορες αιτίες και πολλοί παιδικοί φίλοι έχουν κόψει τους δεσμούς είτε λόγω απόστασης είτε λόγω διαφορετικού τρόπου ζωής. Σ' αυτή την παρέα όμως έχουν συμβεί τόσα που θα μπορούσαν να καταστρέψουν αυτή τη φιλία για πάντα, πόσες φορές έχουμε δει αυτούς τους έξη να σφάζονται και παρ' όλα αυτά να μη μπορούν να βγάλουν ο ένας τον άλλον από τη ζωή του. Ο καθένας νιώθει αναπόσπαστο μέλος αυτής της ομάδας και ό,τι κι αν συμβεί θα στραφεί στους άλλους πέντε. Και τώρα που οι έξη έγιναν πέντε δεν έπαψαν να νοιάζονται ο ένας για τον άλλον. Αν και τώρα όπως είπε η Εύα η φιλία έδωσε τη θέση της στον έρωτα (βλέπε Λουκά-Νόρα) το δέσιμο που υπάρχει μεταξύ τους δεν έχει χαθεί, απόδειξη ότι κάνουν μια ακόμη προσπάθεια να τα ξαναβρούν σαν παρέα. Ξέρουν ότι για να κρατήσουν ζωντανή αυτή την παρέα θα πρέπει πρώτα να ξαναβρούν τις ισορροπίες τους τα δυο ζευγάρια που οδεύουν προς διάλυση και ακριβώς αυτό αγωνίζεται να πετύχει η Εύα. Ειρωνικό, αλήθεια, μια Εύα διέλυσε την Εδέμ κάποτε και τώρα μια άλλη Εύα προσπαθεί να την αναστήσει. Γιατί Εδέμ γι' αυτούς δεν είναι φυσικά μόνο η έκταση γης αλλά όπως είπε κάποτε ο Λουκάς την κουβαλάνε μέσα τους, είναι όλα αυτά που τους δένουν από παιδιά. Η ίδια η παρέα είναι η Εδέμ γι' αυτούς. Κι από αυτούς εξαρτάται αν θα την κρατήσουν ζωντανή ή αν θα την κηδέψουν οριστικά.
Μια γενική απογοήτευση υπάρχει βέβαια με αυτά που βλέπουμε αλλά μέσα σ' όλο αυτό το θλιβερό σκηνικό μας πετάνε και κάποια ψίχουλα αισιοδοξίας. Κάπου μέσα σ' αυτή τη σειρά που μας σέρβιραν φέτος βλέπω πού και πού στιγμιότυπα από τα Μυστικά που ήξερα και ίσως γι' αυτό να συνεχίζω να παρακολουθώ. Ένα από τα στιγμιότυπα αυτά είναι και η σκηνή που μαζεύονται όλοι για να μιλήσουν. Ακόμη κι αν ειπωθούν πικρές κουβέντες ξέρω ότι δεν μπορούν να την κηδέψουν την παρέα τους. Και μόνο το γεγονός ότι μπορούν ακόμη να συγκεντρώνονται για να μιλήσουν σημαίνει ότι ακόμη ελπίζουν. Περιμένω να ακούσω τι θα πουν.
Επίσης μου άρεσε πολύ η σκηνή Λουκά-Αντιγόνης. Η ειρωνεία της Αντιγόνης εξαιρετική και με φινέτσα αλλά μου άρεσε πάρα πολύ και η τρομερή ευθύτητα του Λουκά όταν της δήλωσε ότι αν και την υπερασπίζεται τώρα θα την καταδικάσει για όλα τα υπόλοιπα που έχει διαπράξει. Απίστευτη η έκφραση του Παναγιώτη σ' αυτή τη σκηνή. : respect :
Γέλασα πολύ με τη σκηνή στο γραφείο του Ρούσσου με τον ίδιο, την Αμαλία, το Λουκά και το Νικόλα. Υπέροχο το κουαρτέτο. Η Αμαλία πάντα απολαυστική. Πέθανα στο γέλιο όταν είπε για το ''αντιγόνειο παραδάκι''.Ευτυχώς μπορούμε ακόμη να γελάμε σε κάποιες σκηνές.
Φυσικά γέλασα και με τη Δάφνη στο γραφείο της Νόρας, ήταν και πάλι η Δάφνη που ξέραμε. Και επίσης υποκλίθηκα στην Εύα που τα έχωσε κανονικά στο Νικόλα χωρίς να παραλείψει να του θυμίσει και το γάμο τους δείχνοντας ότι θυμάται και τα δικά της λάθη και έχει μάθει απ' αυτά. Μακάρι να τα ψάλει για τα καλά και στους υπόλοιπους στο επόμενο επεισόδιο μήπως και έρθει το μυαλό τους στη θέση του.
Για να μη συγχύζομαι αποφάσισα να σχολιάζω μόνο όσα μου αρέσουν από δω κι εμπρός. Ό,τι με κάνει να γελάω ή να συγκινούμαι, τα υπόλοιπα τα αφήνω ασχολίαστα.
Ο σχολιασμός σου, edem4ever, καταπληκτικός. : respect : : respect : : respect :
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 9:38 pm

ioannaa έγραψε:βασω δεν παιζεσαι ο σχολιασμος σου ολα τα λεφτααα!!! Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 195890

α ρε μαλλιαρη τι μας εκανεςς Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 382640 Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 763297

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας.

Ιωάννα μου, κάτι σου θυμίζει και σένα??? Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 382640

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Σαβ Νοε 13, 2010 10:21 pm

Καλο το επεισοδιο αλλα με καποιες ατελειες!!!

Φοβερη η σκηνη Ευας -Νικολα!!!!!! : respect : Πραγματικα ειδαμε μια σκηνη που αξιζε σε αυτο το επεισοδιο!!!!
Ωραια και η σκηνη Λουκα-Αντιγονης!! Πολυ ωραιες σκηνες βγαζουν αυτοι οι δυο!!!
Τι γελιο στο γραφειο του Ρουσου!!!! gelio Σαν πολυ Ρουσο με Νικολα δεν βλεπουμε τελευταια??
Πολυ ωραια ειναι και Στεφανος-Εριεττα!! Love! Πολυ ωραιες σκηνες εχουν!!!!
Καλη η σκηνη στο γραφειο μονο και μονο για τον σχολειασμο Νορας-Δαφνης: respect : !!!!!!

Παμε και στα αλλα...
Μελιτα κατσε κι αλλο να τους βλεπεις εσυ!!!
Οταν λεει οτι του πηγενε ρουχα τι ενοει αφου δεν κρατουσε τιποτα scratch !!
Εγινε... Εγινε αυτο που φοβομουν...Εγινε αυτο που ελεγα που να μη το λεγα!!!!!!Ακουει τα κοριτσια που μιλανε για την παρεα και σχολειαζει wall !!! Εχει η Νορα ενα σορο προβληματα και εχει και την Μελιτα μες τα νευρα,μετα μουτρα μεχρι το πατωμαwall !!! Και δε φτανει που παει να την παριγορηση η Νορα την αποπερνει και απο πανω το... Μελιτακι!!!! Grrr Λες και η Νορα δεν εχει προβληματα!! Λεει η Μελιτα "Εχουμε και ενα γραφειο!!" BadMood ... ΕΧΟΥΜΕ??Τι ακρυβως ΕΧΕΤΕ?? Τι εγινε ρε παιδια... εγω που ειμαι?? Μανταμ υπαλοιλος εισαι!!! Και να πω οτι δουλευεις χρονια να παει στο καλο... Βδομαδα δεν εκλεισες!!!! Αυτη γιατι παρεξηγηθηκε οταν της ειπε η Νορα οτι εχει το γωνιδιο της Αμαλιας?? Κοπελια μανα σου ειναι!!!!!! Ακουσε εκει "παρ' το πισω θα σφαχτουμε!!"!!! Μπραβο πολυ ωραια φερεσαι στη γυναικα που σου σταθηκε τοσες φορες, που σου εδωσε δουλεια χωρις να σου εχει υποχρεωση και το κυριοτερο ... που της χροστας εστο μια συγνωμη απο τον τροπο που της εχει φερθει τοσες φορες!!!! Μαστε την που θα βγει και απο πανω!!
νορα τι θες και της λες τα παντα!!! Κατ' ευθειαν στο Στεφανο να το δειξει το σημειωμα!!! Και ποιες 9 του μακαριτη ενοεις?? Εξαμηνο κλεισατε απο τοτε που χωρισατε!!! Επειδη εσυ δεν ξερεις τι θες ο Στεφαανος θα την πληρωσει !! ainta

Λευτερη κοντα τα χερια!! "Αν ειχες εναν συντροφο διπλα σου θα ενοιωθες πιο δυνατη!" faint !!!
δεν θελουμε κυριος ΕΝΑΝ συντροφο διπλα στην Ευα!! Εναν συγγεκριμενο θελουμε!!!!

Νταιζη... απαπα!!! Φτου φτου μακρια απο 'μας!!!!

Αυτα απο μενα... Flkia
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Κυρ Νοε 14, 2010 1:24 pm

Καρ-Mik έγραψε:Αχ, μου ζητήσανε Καρμικό σχολιασμό, και δεν μπορώ να σας χαλάσω χατίρι!

Ασφαλες σεξ:

Hθελε να του τα χώσει (έτσι δεν είπε?) και τελικά έφαγε αυτή την τάπα!!! Απο την ..... τάπα, την κοντή, την Ερι Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 917917

Ο Σταύρου τρομερά γλυκήτατος, έχω να τον δώ έτσι απο εποχές Ευας. Πολύ τρυφερούλης...Αγαπώ Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 37145

Δώσε Ευα, Δώσε!!!

-Οχι μόνο την έχω δει, την έχω παντρευτεί κιόλας Επεισόδιο 438 - Ημερομηνία 12-11-2010 - Σελίδα 2 191984

Baσούλα μου γλυκιά Κέντημα!!!! : respect : : respect : : respect : Άξιζε η αναμονή, αλλά να μας σχολιάζεις συχνότερα Love!

Γιάννα oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή