Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 55

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Δευ Νοε 15, 2010 10:54 pm

Μπράβο ρε Αμαλία! Μόλις έκανες ένα τραγικό λάθος και όπλισες το εκτελεστικό όργανο... Να δούμε αυτό το λάθος πόσους θα λαβώσει και θα καταστρέψει ήδη μετράω 2 θύματα... Fskl Fskl
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010

Δημοσίευση από Morena Την / Το Δευ Νοε 15, 2010 11:15 pm

Αχ....μόνο ο υπέρτατος Νότης άξιζε στο σημερινό μνημόσυνο μάλλον κηδεία όπως εύστοχα παρατήρησε η Εύα, δυστυχώς για ακόμα ένα επεισόδιο έμεινα τελείως απογοήτευμένη από τις εξελίξεις...δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω τίποτα άλλο εκτός του να αποθεώσω την κ.Πεφάνη που σήμερα έδωσε κυριολεκτικά ρεσιτάλ...ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ!!!
Morena
Morena
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ζωγράφου, Αθήνα

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Δευ Νοε 15, 2010 11:25 pm

δεν με συγκινει πλεον τιποτα ..δεν αγωνιω και δεν περιμενω κατι ...με εχουν κουρασει αφανταστα προσωπα και εξελιξεις .Ολα ανακυκλωνονται και αναμασωνται...ΧΑΙΡΟΜΑΙ,πολυ περισσοτερο το forum και την παρεα σας παρα ,να δω ενα επεισοδιο των Μυστικων...τι να πω...απογοητευση..

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Δευ Νοε 15, 2010 11:46 pm

Απο μενα αθλιο, και λιγα λεω, αν υπηρχε τρισαθλιο, ευχαριστως θα το ψηφιζα!!!Δεν μου αρκει πλεον η ερμηνεια ενος η πολλων ηθοποιων!!!Θελω τους ηρωες που αγαπησα, πισω!!!Θελω τη νορα που εκλαιγε να κανει ενα φασολακι, πισω και οχι να κανει και να λεει, βλακειες, θελω επιτελους να απαλλαγουν απο τους λαζαριδηδες, και τους απογονους τους!!!Θελω μια εγκυμοσυνη επιτελους γλυκια, και ενα μωρακι που δεν θα υποφερει τασ πανδεινα μεχρι, να γεννηθει, θελω την νορα και τον λουκα σε ζουζουνιστικες, αγαπησιαρικες στιγμες με την μπεμπα, επιτελους!!!και το λεω ευθαρσως..απο εδω και περα, μεχρι να γινουν τα πραγματα ετσι οπως ονειρευομαι, δεν προκειται, να βλεπω ετσι οπως εχει καταντησει η σειρα...και τελος, μεχρι τοτε θα ψηφιζω αθλια, ολα τα επεισοδια, ανεξαρτητως ερμηνειων των ηθοποιων, γιατι αυτο πια, απλως δε με καλυπτει...Κριμα... Aww Snif
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 12:20 am

Eχουν ακυρωθει τελειος οι χαρακτηρες...και η ιστορια της σειρας που ειχαμε γνωρισει μεχρι τωρα...
ΠΟΙΑ Νορα θα πιστευε πως ο Λουκας θα την πουλαγε για τα διαμαντια...η Νορα του χτες ποτε η Νορα που μας παρουσιαζεται φετος με την μια χωρις δευτερη σκεψει Τραγικο που αλιωνεται ετσι εναν χαρακτηρα τοσο δυναμικο...
Ποια Δαφνη θα ειχε τετοια συμπεριφορα απεναντι στον αντρα που αγαπαει κ υποτιθετε ειναι ο μεγαλος της ερωτας? Μονο αυτη που μας παρουσιαζεται φετος....
Ποιος Λουκας θα αφηνε να χαθει ετσι η σχεσει του με την Νορα οταν καθε βραδυ μετρουσε της ανασες της Ο Λουκας LAST YEAR ..και θα δεχοταν τα λογια της χωρις να ψαξει να ρωτησει...κ να την κυνηγησει... o Λουκας THIS YEAR
Ποιος Νικολας θα καθοταν να επαιζε τετοιο κρυφτουλη με την γυναικα του...κ δεν θα απαιτουσε απαντησεις..
Και ποια ειναι αυτη η Ευα που δεν τολμαει να σκεφτει μια γλυκια αναμνηση απο τον μονο αντρα που θα εδινε κ την ζωη της για χαρη του και το ανομα του δεν ακουστηκε ουτε μια φορα απο τα χειλη της...
Ολες αυτες οι συγκρισεις μου ηρθαν λογο του μουσικου διαλειματος που ο καθενας εβλεπε φοτο απο παλια....και πλεον ναι για μενα νομιζω πως η Εδεμ σταματησε τον Ιουνιο γιατι τιποτα δεν ειναι οπως παλια κ ειδικα οι παρεα της φεγγαροπετρας που αγαπησα κ δυστηχως εχασα την πορεια της ...κ τα ονειρα της... Το Ψηφισα καλο μονο για της αναμνησεις της παρεαςςς..
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από Vasouli Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 1:43 am

Από το κακό στο χειρότερο πάνε τα επεισόδια...

Δεν έχουν αφήσει τίποτα όρθιο.. Μια παρέα διαλυμένη, 4 στους 5 μεταλλαγμένοι κ μια Εύα μόνη της να προσπαθεί να σώσει ό,τι έχει απομείνει.. Ουτε μια συζητηση της προκοπης δεν μπορουν να κανουν..

Η Αμαλια τρελη και αδεσποτη να γυρναει απο δω και απο κει να ενημερωσει για τα διαμαντια.. Ποια? τη Νταιζη, η οποια εκτιμησε κ το διαμαντι.. Ε δεν παμε καλα...

Ερριετα κοπελα μου που πας κ μπλεκεις με το Στεφανο??? Τον πιστευεις κιολας, κριμα σε ειχα για πιο εξυπνη..

Μελίτα πόσο άξεστη και χαζη παίζει να είσαι? Δεν περίμενα βέβαια κάτι καλυτερο... ουτε στο μικρο της δαχτυλακι δεν την φτανει την... Εργιετα... Έλεος, ούτε το ονομα της δεν μπορεί να προφερει...

Νορα και Λουκα μου εχετε σπασει τα νευρα... Περασατε τοσα μεχρι να ειστε μαζι κ τωρα.....??? 8α περιμενει λέει να φανει η κοιλια της για να το καταλαβει ο Λουκας... Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 102533 Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951175

Η μονη σκηνη που μου αρεσε σημερα ηταν αυτη με σκηνες απο ολη την παρεα συν το κομματι του Νοτη...
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 8:51 am

Fskl Fskl Fskl Ποσο αθλιο μπορει να γινει ακομα? Βαλτε στην ψηφοφορια και την λεξη "Τρισαθλιο". Που ειναι τα διαμαντια οεο? Ολοι χθες μιλουσαν για αυτα, καθε σκηνη και καθε λεξη περιειχε την λεξη "διαμαντια". Ελεος!!!!!!!!!

Περιμενα να δω μια ουσιαστικη συναντηση αναμεσα στην παρεα οταν η Ευα κλειδωσε την πορτα για να τα λυσουν ολα, αλλα ακουσα ανουσια συζητηση 2 λεπτων και εξω απο την πορτα.

Ο Λευτερης αρχισε να ανησυχει για την Ευα και να στεναχωριεται γιατι καταντησε ετσι η παρεα? lmao Να εισαι καλα βρε γελασα....

Νορα ainta κατσε και πονα και αραδιαζε στο Λουκα τις αηδιες περι διαμαντιων και εσυ, και δεν καταλαβαινει τιποτα ο ανθρωπος και φοβηθηκε τι σου συμβαινει και πονας καθως πως εχεις χασει και την μπαλα με αυτα που του λες και τρεχει να βρει την ακρη.

Πιο γελοιες κατηγοριες παντως δεν εχω δει για να βαλουν τα ζευγαρια να τσακωθουν.

Αμαλια εισαι εκτος πραγματικοτητας, οπως ειπε και ο Ρουσσος ανακατευτηκες χωρις να ξερεις και θα τα κανεις ολα μπαχαλο.

Μελιτα αντε κουρεψου μην πω τιποτα αλλο, θες και εσυ τωρα να μιλησεις για διαμαντια και κανεις και κολπα στην Εριεττα και στον Στεφανο, τι θα δω σημερα παλι Θεε μου?

Νταιζη, Ρουσσος ειναι για xastouki αλλα και ο Χρηστος πεφτει συνεχως στην παγιδα της, τη μια θελει να την βγαλει απο την μεση και την αλλη την φιλα με παθος.

Το μονο που μου αρεσε χθες ηταν το τραγουδι του Νοτη που ειχε και νοημα για οποιον προσεξε τους στιχους και μαγευτικη μουσικη επισης.

Η Ευα ειναι μια κουκλα αλλα την εχουν χαραμισει απο θεμα ρολου κριμα....

Τρισαθλιο απο εμενα. Δεν ειχε διαλογους , δεν ειχε νοημα το χθεσινο.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 9:11 am

Cancoon έγραψε:Μου άρεσαν πάρα πολύ αυτά που είπε ο Στέφανος για την Μελίτα του. Και μόνο που μιλάει γι' αυτήν ταράζεται. Εκείνο το "ούτε θέλω ούτε γίνεται να την ξεχάσω" ήταν τόσο συγκινητικό. Και η Μελίτα σκάει από ζήλεια. Αχ τι ωραίο ζευγάρι.
Η Εριέττα, σε αντίθεση με ό,τι είπε, σίγουρα θα εκβιάσει καταστάσεις - υπάρχει κάτι το παρακμιακό στην εμμονή της να κυνηγήσει έναν άντρα που της λέει φόρα παρτίδα ότι αγαπάει άλλη.
Μου άρεσε το συναίσθημα που βγάζουν η Εύα και ο Λευτέρης και η σκηνή Αμαλίας - Νταίζης.

Συγνωμη βρε κοπελια αλλα εσυ με εχεις στειλει αδιαβαστη, που τα βλεπεις ολα αυτα μεταξυ Μελιτας και Στεφανου? Γραμμενη την εχει κανονικοτατα, για την Ευα εφερε τον κοσμο τουμπα να την εχει με οποιο τροπο, χαλασε το γαμο της με το Μανο.Την Μελιτα απλα την ξεπετουσε οταν ειχαν την ευκαιρια, ουτε ενα κρεββατι της προκοπης δεν ειχαν κανει, με νοημα, με αγαπη, με τρυφεροτητα. Κοιτα τις ερωτικες σκηνες του με την Ευα οπως και με την Εριεττα.

Και με την Εριεττα εχει ενα διαφορετικο μοτιβο η σχεση τους, μιλανε,τρωνε, κανουν ερωτα με τρυφεροτητα και οχι ξεπετες.
Εχουν να πουν πραγματα, στη Μελιτα μιλουσε και εκεινη η θα καθοταν με ανοιχτο το στομα και θα γερογλυφοταν η θα ελεγε το συνηθισμενο "α". Ειδες να υπαρχει αναμεσα τους κατι τοοοοοοσο εντονο? Ακομα και στην αναποληση του Στεφανου οταν του ειπε το οριστικο τελος η Μελιτα ειχε να θυμηθει κατι κρεββατωματα και ενα κερι που καψανε? Ειναι αυτα σχεση? Ειναι αυτες εντονες αναμνησεις και εμπειριες με εναν ανθρωπο που δεν μπορεις να ξεχασεις και να προχωρησεις παρακατω? xoxo

Ανετα και πολυ χαλαρα τον ειδα να κοιμαται με την Εριεττα και περνανε και φινα, τρωνε, πινουν τα ποτακια τους, χαλαρη κουβεντουλα.Η Εριεττα ξερει να ακουει και να συζητα, κατι που η Μελιτα δεν ειχε, απλα εκανε υστεριες και ηθελε να περνα το δικο της. Ακουσε ποτε τι ειχε να της πει ο Στεφανος? τον πιστεψε? τον στηριξε? Για ποια μεγαλη αγαπη μας μιλας λοιπον?

Εχουν βαλει την κασσετουλα εκει στο Στεφανο γιατι ετσι θελει το σεναριο και τι να κανει ο χριστιανος? λεει "αγαπαω την Μελιτα" απορω πως δεν γελαει οταν το λεει.Η Εριεττα κερδιζει στα σημεια την Μελιτα με μεγαλη διαφορα!!!!!!!!! Ειναι γυναικα με ολη την σημασια της λεξης, και πανω απ' ολα "κυρια" κατι που η Μελιτα δεν ηταν ποτε.

Βλεπω τοσο καιρο να γραφεις ολα αυτα και λεω δεν μπορει βλεπουμε διαφορετικη σειρα, γιατι και απο τους σχολιασμους που διαβαζω εδω μεσα μονο εσυ βλεπεις ολα αυτα μεταξυ Στεφανου και Μελιτας. Βλεπουμε Mega και "Μυστικα της Εδεμ" ο Θεος να τα κανει δηλ. ετσι οπως καταντησαν.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 9:16 am

Ενα εχω να πω, εφυγε ο Μανος και βουλιαξαν ολα, ελπιζω να ειδαν ποσο σημαντικο ρολο επαιξε σε αυτη την σειρα και μας καθηλωνε.Ειχε παρουσια και ολο το πακετο.Τωρα τον βλεπουμε μονο αν βγαλουν καμμια φωτογραφια να κλαψουν και να θυμηθουν την παρεα.Μαζι με τον Μανο χαθηκε και η Ευα, και ετοιμαζονται να την αποτελειωσουν.Μανο μας λειπεις!!!!!!!!!
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 9:28 am

margaret10 έγραψε:
Εχουν βαλει την κασσετουλα εκει στο Στεφανο γιατι ετσι θελει το σεναριο και τι να κανει ο χριστιανος? λεει "αγαπαω την Μελιτα" απορω πως δεν γελαει οταν το λεει.Η Εριεττα κερδιζει στα σημεια την Μελιτα με μεγαλη διαφορα!!!!!!!!! Ειναι γυναικα με ολη την σημασια της λεξης, και πανω απ' ολα "κυρια" κατι που η Μελιτα δεν ηταν ποτε.

To σημαντικό δεν είναι αυτό. Δεν είναι οτι είναι γυναίκα με όλη τη σημασία της λέξης . ΤΟ σημαντικό είναι αυτό που ανέφερες πιο πάνω. Οτι με την Μελίτα δεν έχει μειραστεί τίποτα , πέρα του σεξουαλικού. Τι εχουν ζήσει μαζί? Εχουν ζήσει κάτι? Εχουν βγει μια βόλτα, να πάνε για φαγητό, να μιλήσουν?
Γιαυτό και στον πρώτο στραβοπάτημα , δεν τον πίστεψε και ακόμα δεν τον πιστεύει. ΑΝ είχαν ζήσει πράγματα, θα τον εμπιστευόταν.

Με την Ευα στο παρελθόν, ή με την Εριέττα τώρα ΜΙΛΑΝΕ. Μοιράζονται πράγματα. Η Εριέττα ξέρει ποιος είναι και που βαδίζει, και έτσι τον δέχεται.

margaret10 έγραψε:Ενα εχω να πω, εφυγε ο Μανος και βουλιαξαν ολα, ελπιζω να ειδαν ποσο σημαντικο ρολο επαιξε σε αυτη την σειρα και μας καθηλωνε.Ειχε παρουσια και ολο το πακετο.Τωρα τον βλεπουμε μονο αν βγαλουν καμμια φωτογραφια να κλαψουν και να θυμηθουν την παρεα.Μαζι με τον Μανο χαθηκε και η Ευα, και ετοιμαζονται να την αποτελειωσουν.Μανο μας λειπεις!!!!!!!!!

Ο Μάνος ήταν μέσα σε όλα. Ηταν μέλος της παρέας, αδερφός των 2 της, έρωτας της 1, και με κάποιο τρόπο συνδεόταν με ΟΛΟΥΣ τους χαρακτήρες της σειράς.
Απο την παρέα μέχρι και Ρούσσο-Στέφανο-Αντιγόνη-Χρήστο-φόνους-κλεψιμαίικα-κτλ

Τραγικό απο μια σειρά να λείπει ο πρωταγωνιστής, δεν είναι ?

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:07 am

Καρ-Mik έγραψε:
margaret10 έγραψε:

To σημαντικό δεν είναι αυτό. Δεν είναι οτι είναι γυναίκα με όλη τη σημασία της λέξης . ΤΟ σημαντικό είναι αυτό που ανέφερες πιο πάνω. Οτι με την Μελίτα δεν έχει μειραστεί τίποτα , πέρα του σεξουαλικού. Τι εχουν ζήσει μαζί? Εχουν ζήσει κάτι? Εχουν βγει μια βόλτα, να πάνε για φαγητό, να μιλήσουν?
Γιαυτό και στον πρώτο στραβοπάτημα , δεν τον πίστεψε και ακόμα δεν τον πιστεύει. ΑΝ είχαν ζήσει πράγματα, θα τον εμπιστευόταν.

Με την Ευα στο παρελθόν, ή με την Εριέττα τώρα ΜΙΛΑΝΕ. Μοιράζονται πράγματα. Η Εριέττα ξέρει ποιος είναι και που βαδίζει, και έτσι τον δέχεται.

margaret10 έγραψε:Ενα εχω να πω, εφυγε ο Μανος και βουλιαξαν ολα, ελπιζω να ειδαν ποσο σημαντικο ρολο επαιξε σε αυτη την σειρα και μας καθηλωνε.Ειχε παρουσια και ολο το πακετο.Τωρα τον βλεπουμε μονο αν βγαλουν καμμια φωτογραφια να κλαψουν και να θυμηθουν την παρεα.Μαζι με τον Μανο χαθηκε και η Ευα, και ετοιμαζονται να την αποτελειωσουν.Μανο μας λειπεις!!!!!!!!!

Ο Μάνος ήταν μέσα σε όλα. Ηταν μέλος της παρέας, αδερφός των 2 της, έρωτας της 1, και με κάποιο τρόπο συνδεόταν με ΟΛΟΥΣ τους χαρακτήρες της σειράς.
Απο την παρέα μέχρι και Ρούσσο-Στέφανο-Αντιγόνη-Χρήστο-φόνους-κλεψιμαίικα-κτλ

Τραγικό απο μια σειρά να λείπει ο πρωταγωνιστής, δεν είναι ?

Καρ – Mik οι σχολιασμοί σου είναι απίστευτοι! Διαβάζω και τους δικούς σου και κάποιους άλλους σχολιασμούς και δεν έχω τίποτα να προσθέσω. Είναι τέλειοι!

Σε ό,τι αφορά το Μάνο, είναι πραγματικά τραγικό να λείπει από μια σειρά ο πρωταγωνιστής και ειδικά από τη στιγμή που ήταν ο συνδετικός κρίκος ανάμεσα σε όλους τους υπόλοιπους (αν και οι περισσότεροι έχουν και άλλα πολλά που τους ενώνουν)... Όμως ξέρουμε όλοι ότι ήταν απόφαση του Μπουγιούρη να φύγει και μάλλον θα ήταν χειρότερο να είχε αντικατασταθεί. Πάντως, ας ελπίσουμε ότι θα γυρίσει στο τέλος και η παρέα θα είναι ξανά ενωμένη. Μέχρι τότε, υπομονή!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:27 am

Δεν είδα επεισόδιο και με αυτά που διαβάζω, αλλά και με τη φάτσα του Λευτέρη που έχει μπροστά μπροστά το επεισόδιο στο site του mega μου κόπηκε πάσα όρεξη να το δώ, εβαλα και χάζεψα λίγο το τέλος! Καλά το χαστούκι όοοοοοοοοοοολα τα λεφτά! lmao Πραγματικά έβλεπες την έκπληξη στο πρόσωπο του Περικλή να λέει "Με τι τρελή έχω μπλέξει! χαχα"

To μόνο που ελπίζω για τη συνέχεια είναι...
ΞΥΛΟ! Opados
ΞΥΛΟ! Opados
ΞΥΛΟ! Opados

Κατά τα άλλα έχω βαρεθεί...

Η Εύα να μην έχει ιστορία γιατί πρέπει ντε και καλά να κολλήσει στο λίγδη οπότε διαγράψαμε το παρελθόν της.

Η Νόρα να μην έχει μυαλό γιατί αλλιώς δεν θα έχει ιστορία.

Ο Λουκάς και ο Νικόλας να λένε τα ίδια σε ΚΑΘΕ σκηνή στα τελευταία δέκα επεισόδια και βάλε

Τη Δάφνη με τον Σφίχτη vomit

Το πατσοζεύγαρο vomit

Τον ξενέρωτα (ακόμα πιο) vomit

Την Αμαλία να λέει τρελά, πάντα τα ίδια και πάντα στους ίδιους..

Αν έδειξε τίποτα διαφορετικό πείτε μου σε ποιο λεπτό είναι να το χαζέψω διαφορετικά...

ΑΨΟΓΟΙ οι σχολιασμοί των περισσοτέρων κι ας μην έχω δει το επεισόδιο!

Βασού oscar

ΥΓ. Αναμένω και το highlight, της Γιάννας!

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:30 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν είδα επεισόδιο και με αυτά που διαβάζω, αλλά και με τη φάτσα του Λευτέρη που έχει μπροστά μπροστά το επεισόδιο στο site του mega μου κόπηκε πάσα όρεξη να το δώ, εβαλα και χάζεψα λίγο το τέλος! Καλά το χαστούκι όοοοοοοοοοοολα τα λεφτά! lmao Πραγματικά έβλεπες την έκπληξη στο πρόσωπο του Περικλή να λέει "Με τι τρελή έχω μπλέξει! χαχα"

To μόνο που ελπίζω για τη συνέχεια είναι...
ΞΥΛΟ! Opados
ΞΥΛΟ! Opados
ΞΥΛΟ! Opados

Κατά τα άλλα έχω βαρεθεί...

Η Εύα να μην έχει ιστορία γιατί πρέπει ντε και καλά να κολλήσει στο λίγδη οπότε διαγράψαμε το παρελθόν της.

Η Νόρα να μην έχει μυαλό γιατί αλλιώς δεν θα έχει ιστορία.

Ο Λουκάς και ο Νικόλας να λένε τα ίδια σε ΚΑΘΕ σκηνή στα τελευταία δέκα επεισόδια και βάλε

Τη Δάφνη με τον Σφίχτη vomit

Το πατσοζεύγαρο vomit

Τον ξενέρωτα (ακόμα πιο) vomit

Την Αμαλία να λέει τρελά, πάντα τα ίδια και πάντα στους ίδιους..

Αν έδειξε τίποτα διαφορετικό πείτε μου σε ποιο λεπτό είναι να το χαζέψω διαφορετικά...

ΑΨΟΓΟΙ οι σχολιασμοί των περισσοτέρων κι ας μην έχω δει το επεισόδιο!

Βασού oscar

ΥΓ. Αναμένω και το highlight, της Γιάννας!

Θα σου πρότεινα να δεις το μουσικό διάλλειμα με τις αναπολήσεις της παρέας γιατί ήταν το μοναδικό σημείο του επεισοδίου που έλεγε κάτι (διηγιόταν σιωπηλά τι είχαν και τι έχασαν) αλλά όπως έχεις ξενερώσει άστο καλύτερα γιατί θα κάνεις συγκρίσεις και δεν θα ξαναδείς ούτε σκηνή

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:33 am

Clarabelle έγραψε:

Θα σου πρότεινα να δεις το μουσικό διάλλειμα με τις αναπολήσεις της παρέας γιατί ήταν το μοναδικό σημείο του επεισοδίου που έλεγε κάτι (διηγιόταν σιωπηλά τι είχαν και τι έχασαν) αλλά όπως έχεις ξενερώσει άστο καλύτερα γιατί θα κάνεις συγκρίσεις και δεν θα ξαναδείς ούτε σκηνή

Aν έχει ΜΟΝΟ τους 5 και δεν μου κολλάει στις φωτογραφίες και κάνα ξεκούδουνο σαν την Κατσαρή ή τη Μαλλιαρή να το δώ..

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:35 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Aν έχει ΜΟΝΟ τους 5 και δεν μου κολλάει στις φωτογραφίες και κάνα ξεκούδουνο σαν την Κατσαρή ή τη Μαλλιαρή να το δώ..

Σκέπτονταν οι ΠΕΝΤΕ τους ΕΞΙ

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:37 am

Clarabelle έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Σκέπτονταν οι ΠΕΝΤΕ τους ΕΞΙ

ΑΝ κάποια στίγμη δείξουν και ένα κτίριο στη Βοστώνη να ξεπετάγεται απο μέσα του ένα συννεφάκι και να σκέφτεται την παρέα το ξανασυζητάμε. Μέχρι τοτε θα απέχω ευχαριστώ ))

(Αντε! Που θυμόμαστε το Μάνο όποτε μας συμφέρει gmt)

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:37 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Πολλά ζητάς.. Εγινε πάλι της παρέας.
Η λαιμοκομμένη, την πήρε στην δουλειά της, και ενώ φέρεται τελείως αντι-επαγγελματικά δεν την σουτάρει Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 852852
Η κερατού, την προξενεύει στον άντρα της, και με χαρά της , της βρίσκουν δουλειά.
Ο Λουκάς χαίρεται επίσης που η Νόρα την προσέλαβε.
Μέχρι και η Δάφνη ''Μελιτάκι" την ανεβάζει, "Μελίτακι'' την κατεβάζει...

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Γιαυτούς που την δεχονται Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Για τους σεναριογράφους Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Για την ίδια

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:41 am

Καρ-Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Η λαιμοκομμένη, την πήρε στην δουλειά της, και ενώ φέρεται τελείως αντι-επαγγελματικά δεν την σουτάρει Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 852852
Η κερατού, την προξενεύει στον άντρα της, και με χαρά της , της βρίσκουν δουλειά.

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Γιαυτούς που την δεχονται Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Για τους σεναριογράφους Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Για την ίδια

Μόλις η Μαρίλια την πει μαμά θα είμαστε έτοιμοι να πάμε την ιστορία παρακάτω νομίζω ))

.
.
.
.
.
.

Όχι την Εύα! Την Κατσαρή lmao

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 10:43 am

KatsaroYpotheto έγραψε:

ΑΝ κάποια στίγμη δείξουν και ένα κτίριο στη Βοστώνη να ξεπετάγεται απο μέσα του ένα συννεφάκι και να σκέφτεται .....

..... τι χαζομάρες που τους βάζει και παίζουν Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 382640 Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 382640

Ευτυχώς που έφυγα όσο ήταν νωρίς .! Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 15147

KatsaroYpotheto έγραψε:

Μόλις η Μαρίλια την πει μαμά θα είμαστε έτοιμοι να πάμε την ιστορία παρακάτω νομίζω Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 99687

.
.
.
.
.
.

Όχι την Εύα! Την Κατσαρή Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 2 191984

Την Ευα? Οταν αποφασίσει η Ξυλά να φύγει, τότε μπορεί lol!

Την κατσαρή άνετα. Τόσο πουσάρισμα, μόνο αυτό λείπει και... κοντοζυγώνει έτσι όπως το βλέπω lol!

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 11:18 am

M'αρεσε το επεισοδιο αν και δεν ειδα την αρχη,,,

Μ'αρεσε που ειχε ως θεμα του την παρεα κατι που με συγκινησε και με στεναχωρησε ....
το μουσικο διαλειμμα ηταν πολυ ωραιο εχεις αναμνησεις μιας ζωης που χαθηκαν ομως μεσα στις δυσκολιες της ζωης τους

Ο σφακιανακης ηταν ο καλυτερος επιλογος για την παρεα...

Εριεττα φοβερη οι απαντησεις ειναι τοσο ευστοχες και τοσο Κυρια που την εχω λατρεψει...Ξερει τι θελει,ποιον θελει,και για τον θελει τον Στεφανο..Η σχεση τους ειναι καθαρη και οι δυο ξερουν το ποιον του αλλου οποτε ξερουν με τι εχουν να κανουν..

Οι σκηνες Νορας-Λουκα πολυ ωραιες ....Ενταξει οχι οτι δεν εχω νευριασει αλλα της απεδωσαν ωραια και αυτο μ'αρεσε
η ανησυχια του Λουκα το στεναχωρημενο βλεμμα της Νορας και επειτα της ανησυχιας της για το παιδι με συγκινησαν...

verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 1:31 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Μόλις η Μαρίλια την πει μαμά θα είμαστε έτοιμοι να πάμε την ιστορία παρακάτω νομίζω ))

.
.
.
.
.
.

Όχι την Εύα! Την Κατσαρή lmao

Δεν υπάρχετε όμως...... : respect : : respect : : respect :
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 4:49 pm

"Ο Νομος του Μερφυ: Ο,τι ειναι να παει στραβα θα παει στραβα!"

"Εχεις προμυθευτει ολα τα απαραιτητα για ενα ταξιδι και αυτο τελευταια στιγμη αναβαλεται..."

Κι εσυ μενεις με τα εξτρα κασκολ και τα γουνινα παλτα αμανατι αφου το ταξιδι δεν θα γινει λογω καιρικων συνθηκων... Ειχες προετοιμαστει για το κρυο, το αεροπλανο ομως οχι....
Ετσι το επαθα εγω χθες με την παρεα (?) της φεγγαροπετρας.... Μαλλον η κηδεια εγινε, τα κολυβα μοιραστηκαν και παμε για τα σαραντα... Ο νεκρος απλα επιμενει οτι δεν εχει πεθανει ακομα...
"Ουτε να τσακωθουν δεν μπορουν..." Ειχα προετοιμαστει για καβγα αλλα αυτο οχι, αυτο δεν ηταν ουτε καβγας... Aww
Μετα βγηκαν οι φωτογραφιες και το μουσικο διαλειμμα ηταν η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου.... Ηταν ισως το καλυτερο που εχουμε δει φετος Aww Ο Λουκας δηλωσε "απαντες αποντες", ο Λουκας; Αυτος που ηταν ο συνδετικος κρικος; Αυτος εγραψε το τελος; Ευχαριστουμε παντως ισως τωρα να αρχισουμε να το περνουμε αποφαση....

"Οταν θες να πας καπου γρηγορα θα βρεις παντα κινηση στο δρομο....."

Ο πλανητης που βρισκεται η Νορα πρεπει να ειναι πολυ μακρια απο τον δικο μας και γι' αυτο αργει πολυ να επιστρεψει οταν φευγει... Ηρθε για λιγο την ειδαμε εκει που αρνηθηκε να χρησιμοποιησει της σημειωσεις του Ρουσσου και μετα.... Δυστυχως δεν ξερουμε ποτε εχει ανταποκριση για να επιστρεψει! Μα ειναι δυνατον να ποναει και αντι να ζητησει βοηθεια απο το Λουκα να παιρνει τηλεφωνο την Ευα Kotsides Ειμαστε σοβαροι... Αλλα θα μου πεις τι να του πει ετσι οπως τα εχει κανει.... Καπου εδω θυμηθηκα την ΘΕΑ Μιτση Κωστανταρα σε απιστευτο διαλογο νυφης-πεθερας!
-Που πας μωρη με την τσαπα;
-Εδω καλε μανα...
-Τρελαθηκες μωρη στην κατασταση που εισαι;
-Δεν εχω τιποτα...
-Το μεσημερι μωρη βογκαγες σαν μοσχαρι απο τους πονους...
-Τωρα δεν εχω τιποτα, παει...!
-Προσεξε μωρη κακουργα μη μας το ριξεις με τα καμωματα σου!!!!

"Προσεξε μωρη κακουργα μη μας το ριξεις με τα καμωματα σου!!!!" Επαναλαμβανω εγω!
Η γιατρος τα αποτελεσματα των ξετασεων δεν μπορουσε να της τα δωσει μπας και παραπεσουν πουθενα.... Efxi

"Τα πραγματα που δεν μοιαζουν με τιποτα αλλο, ειναι ομοια μεταξυ τους!"

Η παρεα κρυβει τα παιδια της.... Αλιμονο γιατι η εγκυμοσυνη ειναι κατι το οποιο πρεπει να μενει κρυφο, κυριως απο τον πατερα! Μη τυχον πει καμια σας στον πατερα οτι περιμενει παιδι του σας εφαγα! Οσες το κανατε απλα χαλατε την πιατσα!
Εγω ξερω οτι τα παιδια ειναι ευτυχια και την ευτυχια τη μοιραζοματσε, ΑΛΛΑ η Δαφνη καταλαβαινει, τα ιδια εκανε....
Παλι καλα που η παρεα δεν τα τρωει τα παιδια της να λεμε.... Synelthe

"Ειναι αδυνατον για εναν αισιοδοξο να γνωρισει μια ευχαριστη εκπληξη"

Προσπαθησα δεν φανταζεστε ποσο να δω την κατασταση πιο θετικα να πω τα πραγματα θα φτιαξουν αλλα πανω που παω να χαρω μου το χαλανε... Βλεπει ο Λουκας τη Νορα να εχει "σφαχτες", ανησυχει, την προλαβαινει πριν βγει απο το ανσανσερ, γιατι ειπαμε οταν θελει μπορει να κινηθει πιο γρηγορα απο το Σεβερους Σνειπ οταν βρεθει αντιμετωπος με ενα μπουκαλι σαμπουαν -χιλια συγγνωμη δεν αντεξα!- και τελικα αντι να παει μαζι της να δει τι εχει, φευγει... Γιατι η Νορα περιμενε πολυ ωρα την Ευα... Αν εμενε λιγο παραπανω θα διαπιστωνε οτι η Νορα δεν ειχε φυγει αρα δεν ηταν σε θεση να οδηγησει αλλα ειπαμε.... Ημουν αισιοδοξη!
Το "τοσο κακο σου κανω πια" πονεσε αλλα εχω την αισθηση οτι το εχει ξαναπει.... scratch
Τρεχα τωρα να βρεις τι εχει η Νορα κι αν το βρεις σφυρα μου!

"Βρισκεις παντα αυτο για το οποιο ΔΕΝ ψαχνεις!"

Και αν εισαι η Αμαλια αυτο μπορει να εχει περιπλοκες συνεπειες για τους γυρω σου... Η Νορα βγαζει το συμπερασμα οτι ο Λουκας την πουλαει για διαμαντια, ο Λουκας βγαζει το συμπερασμα οτι η Νορα ειναι τρελη! Η Αμαλια εβγαλε πρωτη το συμπερασμα οτι η Αντιγονη πληρωνει με διαμαντια, το ειπε στη Νταιζη και η Νταιζη καταλαβε οτι ο Στεφανος θελει να την ξεκανει για τα διαμαντια! Η Μελιτα νομιζει οτι η Εριεττα θελει το Στεφανο για τα διαμαντια....*ΤΑΠΑ* Μονο η Εριεττα καταλαβε τη παιζει με τα διαμαντια αλλα ποσως μας ενδιαφερει αφου ολοι οι αλλοι εχουν γινει μαλλια κουβαρια... Συμπερασμα; "Μπορεις να προφυλαχτεις απο τους ηλιθιους, οχι ομως και απο τους πανηλιθιους." Ee?

"Η εγγυηση των 60 ημερων εγγυαται οτι το προϊον θα χαλασει την 61η ημερα."

Ο Λευτερης τι εγγυηση ειπαμε εχει; sfyr Πηρε την Ευα το μπισκοτακι να ρωτησει πως πηγε γιατι ειχε καουρα και δεν μπορουσε να κοιμηθει... "Με βαλατε κι εμενα στο κλιμα της παρεας" ΟΥΤΕ να το σκεφτεστε.... ΟΥΤΕ να το υπονοησετε...
Ειμαι καλος ανθρωπος αλλα τη βλακεια δεν την μπορω....! ΟΥΤΕ να το σκεφτεστε! Ksilo

"Οταν αντιμετωπιζεις προβλημα, μπερδεψε τα!"

Ενημερωθηκε και η Νταιζαρα, η οποια ειναι λιγο στην απεξω τωρα τελευταια και ειπαν οι μεγαλοι να την βαλουν και αυτη στο παιχνιδι, gibbs Πηρε τηλεφωνο το Χρηστο για να του πει τις εξελιξεις... Αφου τα βρηκαν μεταξυ τους (?) το εριξαν στα φιλακια και φαντης μπαστουνης εμφανιζεται ο Μπελλοοοος.... Χαστουκι η κυρια! Την αποπλανησε τη μωρη παρθενα ο Χρηστος και αυτη υπερασπιζεται την τιμη της... Ο Χρηστος τα εχασε το παλικαρι, τι να κανει κι αυτος... Μισο το 'χω, τρεχα να σωθεις!

"Οταν δεν ξερεις τι ακριβως κανεις, καν'το με ωραιο τροπο."

Συμβουλη προς ανωτερους!
Τωρα θα μου πειτε το ωραιο ειναι υποκειμενικο για τον καθενα αλλα τι γινεται οταν το υποκειμενικο το δικο μου συμπιπτει με το υποκειμενικο το πολλων;;;
Μου κανει πραγματικα εντυπωση το γεγονος οτι το μουσικο διαλειμμα δεν θεωρηθηκε μονο απο μενα η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου... Ακομα κι αν αυτο που βλεπαμε δεν ηταν κατι ευχαριστο ή αυτο που θα θελαμε να δουμε για την παρεα που αγαπαμε το γεγονος και μονο οτι την ειδαμε μας αρεσε... μας εχουν λειψει οι εξι.... Ιδιους ξανα δεν τους ξαναδα απο τοτε που οι εξι γινανε πενταδα....Aww
Σπόιλερ:
και παλι συγγνωμη ειναι η βδομαδα τετοια!

Μου εκανε ευχαριστη εντυπωση που ειδα σχολιασμους σημερα, χωρις αυτο σημαινει οτι γραφουμε -ολοι μας- με τον ιδιο ενθουσιασμο...
Ακομη και αν δεν ξερετε τι κανετε καντε το καλα....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 5:01 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ενδιαφέρον. Η συζήτηση με την παρέα ήταν πολύ καλή, μπορεί βέβαια να μην είπαν και τίποτα καλό, αλλά τουλάχιστον είχαν μία σκηνή μαζί. Το μουσικό διάλειμμα ήταν από τις καλύτερες σκηνές! Εξαιρετικό! Η σκηνή Λουκά - Νόρας ήταν από τις καλύτερες τους. Μπορεί να λέγανε άκυρα, αλλά ήταν ωραίο το σκηνικό. Μετά μου άρεσε το ενδιαφέρον που έδειξε ο Λευτέρης για την Εύα. Η Αμαλία πήρε το διαμάντι και τα χαρτιά και τα πήγε στην Νόρα. Βέβαια όπως και το περίμενα, η Νόρα δεν δέχτηκε να δει τα χαρτιά και αυτό φανερώνει το πόσο σωστή είναι. Βέβαια η Νόρα πήγε στον Ρούσσο και του έδωσε τα χαρτιά και είπε στον Λουκά για τα διαμάντια. Πολύ ωραία σκηνή αν και η Νόρα έπρεπε να ζητήσει να την βοηθήσει ο Λουκάς. Βέβαια και ο Λουκάς δεν επέμενε και πολύ. Πολύ καλή σκηνή πάντως. Εύα και Νόρα πολύ καλές ως συνήθως στις σκηνές τους. Η Εριέττα πήγε από το γραφείο της Νόρας, και ξεκαθάρισε στην Μελίτα πώς θα διεκδικήσει τον Στέφανο.
Γενικά το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 5:08 pm

edem4ever έγραψε:"Ο Νομος του Μερφυ: Ο,τι ειναι να παει στραβα θα παει στραβα!"

"Εχεις προμυθευτει ολα τα απαραιτητα για ενα ταξιδι και αυτο τελευταια στιγμη αναβαλεται..."

Κι εσυ μενεις με τα εξτρα κασκολ και τα γουνινα παλτα αμανατι αφου το ταξιδι δεν θα γινει λογω καιρικων συνθηκων... Ειχες προετοιμαστει για το κρυο, το αεροπλανο ομως οχι....
Ετσι το επαθα εγω χθες με την παρεα (?) της φεγγαροπετρας.... Μαλλον η κηδεια εγινε, τα κολυβα μοιραστηκαν και παμε για τα σαραντα... Ο νεκρος απλα επιμενει οτι δεν εχει πεθανει ακομα...
"Ουτε να τσακωθουν δεν μπορουν..." Ειχα προετοιμαστει για καβγα αλλα αυτο οχι, αυτο δεν ηταν ουτε καβγας... Aww
Μετα βγηκαν οι φωτογραφιες και το μουσικο διαλειμμα ηταν η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου.... Ηταν ισως το καλυτερο που εχουμε δει φετος Aww Ο Λουκας δηλωσε "απαντες αποντες", ο Λουκας; Αυτος που ηταν ο συνδετικος κρικος; Αυτος εγραψε το τελος; Ευχαριστουμε παντως ισως τωρα να αρχισουμε να το περνουμε αποφαση....

"Οταν θες να πας καπου γρηγορα θα βρεις παντα κινηση στο δρομο....."

Ο πλανητης που βρισκεται η Νορα πρεπει να ειναι πολυ μακρια απο τον δικο μας και γι' αυτο αργει πολυ να επιστρεψει οταν φευγει... Ηρθε για λιγο την ειδαμε εκει που αρνηθηκε να χρησιμοποιησει της σημειωσεις του Ρουσσου και μετα.... Δυστυχως δεν ξερουμε ποτε εχει ανταποκριση για να επιστρεψει! Μα ειναι δυνατον να ποναει και αντι να ζητησει βοηθεια απο το Λουκα να παιρνει τηλεφωνο την Ευα Kotsides Ειμαστε σοβαροι... Αλλα θα μου πεις τι να του πει ετσι οπως τα εχει κανει.... Καπου εδω θυμηθηκα την ΘΕΑ Μιτση Κωστανταρα σε απιστευτο διαλογο νυφης-πεθερας!
-Που πας μωρη με την τσαπα;
-Εδω καλε μανα...
-Τρελαθηκες μωρη στην κατασταση που εισαι;
-Δεν εχω τιποτα...
-Το μεσημερι μωρη βογκαγες σαν μοσχαρι απο τους πονους...
-Τωρα δεν εχω τιποτα, παει...!
-Προσεξε μωρη κακουργα μη μας το ριξεις με τα καμωματα σου!!!!

"Προσεξε μωρη κακουργα μη μας το ριξεις με τα καμωματα σου!!!!" Επαναλαμβανω εγω!
Η γιατρος τα αποτελεσματα των ξετασεων δεν μπορουσε να της τα δωσει μπας και παραπεσουν πουθενα.... Efxi

"Τα πραγματα που δεν μοιαζουν με τιποτα αλλο, ειναι ομοια μεταξυ τους!"

Η παρεα κρυβει τα παιδια της.... Αλιμονο γιατι η εγκυμοσυνη ειναι κατι το οποιο πρεπει να μενει κρυφο, κυριως απο τον πατερα! Μη τυχον πει καμια σας στον πατερα οτι περιμενει παιδι του σας εφαγα! Οσες το κανατε απλα χαλατε την πιατσα!
Εγω ξερω οτι τα παιδια ειναι ευτυχια και την ευτυχια τη μοιραζοματσε, ΑΛΛΑ η Δαφνη καταλαβαινει, τα ιδια εκανε....
Παλι καλα που η παρεα δεν τα τρωει τα παιδια της να λεμε.... Synelthe

"Ειναι αδυνατον για εναν αισιοδοξο να γνωρισει μια ευχαριστη εκπληξη"

Προσπαθησα δεν φανταζεστε ποσο να δω την κατασταση πιο θετικα να πω τα πραγματα θα φτιαξουν αλλα πανω που παω να χαρω μου το χαλανε... Βλεπει ο Λουκας τη Νορα να εχει "σφαχτες", ανησυχει, την προλαβαινει πριν βγει απο το ανσανσερ, γιατι ειπαμε οταν θελει μπορει να κινηθει πιο γρηγορα απο το Σεβερους Σνειπ οταν βρεθει αντιμετωπος με ενα μπουκαλι σαμπουαν -χιλια συγγνωμη δεν αντεξα!- και τελικα αντι να παει μαζι της να δει τι εχει, φευγει... Γιατι η Νορα περιμενε πολυ ωρα την Ευα... Αν εμενε λιγο παραπανω θα διαπιστωνε οτι η Νορα δεν ειχε φυγει αρα δεν ηταν σε θεση να οδηγησει αλλα ειπαμε.... Ημουν αισιοδοξη!
Το "τοσο κακο σου κανω πια" πονεσε αλλα εχω την αισθηση οτι το εχει ξαναπει.... scratch
Τρεχα τωρα να βρεις τι εχει η Νορα κι αν το βρεις σφυρα μου!

"Βρισκεις παντα αυτο για το οποιο ΔΕΝ ψαχνεις!"

Και αν εισαι η Αμαλια αυτο μπορει να εχει περιπλοκες συνεπειες για τους γυρω σου... Η Νορα βγαζει το συμπερασμα οτι ο Λουκας την πουλαει για διαμαντια, ο Λουκας βγαζει το συμπερασμα οτι η Νορα ειναι τρελη! Η Αμαλια εβγαλε πρωτη το συμπερασμα οτι η Αντιγονη πληρωνει με διαμαντια, το ειπε στη Νταιζη και η Νταιζη καταλαβε οτι ο Στεφανος θελει να την ξεκανει για τα διαμαντια! Η Μελιτα νομιζει οτι η Εριεττα θελει το Στεφανο για τα διαμαντια....*ΤΑΠΑ* Μονο η Εριεττα καταλαβε τη παιζει με τα διαμαντια αλλα ποσως μας ενδιαφερει αφου ολοι οι αλλοι εχουν γινει μαλλια κουβαρια... Συμπερασμα; "Μπορεις να προφυλαχτεις απο τους ηλιθιους, οχι ομως και απο τους πανηλιθιους." Ee?

"Η εγγυηση των 60 ημερων εγγυαται οτι το προϊον θα χαλασει την 61η ημερα."

Ο Λευτερης τι εγγυηση ειπαμε εχει; sfyr Πηρε την Ευα το μπισκοτακι να ρωτησει πως πηγε γιατι ειχε καουρα και δεν μπορουσε να κοιμηθει... "Με βαλατε κι εμενα στο κλιμα της παρεας" ΟΥΤΕ να το σκεφτεστε.... ΟΥΤΕ να το υπονοησετε...
Ειμαι καλος ανθρωπος αλλα τη βλακεια δεν την μπορω....! ΟΥΤΕ να το σκεφτεστε! Ksilo

"Οταν αντιμετωπιζεις προβλημα, μπερδεψε τα!"

Ενημερωθηκε και η Νταιζαρα, η οποια ειναι λιγο στην απεξω τωρα τελευταια και ειπαν οι μεγαλοι να την βαλουν και αυτη στο παιχνιδι, gibbs Πηρε τηλεφωνο το Χρηστο για να του πει τις εξελιξεις... Αφου τα βρηκαν μεταξυ τους (?) το εριξαν στα φιλακια και φαντης μπαστουνης εμφανιζεται ο Μπελλοοοος.... Χαστουκι η κυρια! Την αποπλανησε τη μωρη παρθενα ο Χρηστος και αυτη υπερασπιζεται την τιμη της... Ο Χρηστος τα εχασε το παλικαρι, τι να κανει κι αυτος... Μισο το 'χω, τρεχα να σωθεις!

"Οταν δεν ξερεις τι ακριβως κανεις, καν'το με ωραιο τροπο."

Συμβουλη προς ανωτερους!
Τωρα θα μου πειτε το ωραιο ειναι υποκειμενικο για τον καθενα αλλα τι γινεται οταν το υποκειμενικο το δικο μου συμπιπτει με το υποκειμενικο το πολλων;;;
Μου κανει πραγματικα εντυπωση το γεγονος οτι το μουσικο διαλειμμα δεν θεωρηθηκε μονο απο μενα η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου... Ακομα κι αν αυτο που βλεπαμε δεν ηταν κατι ευχαριστο ή αυτο που θα θελαμε να δουμε για την παρεα που αγαπαμε το γεγονος και μονο οτι την ειδαμε μας αρεσε... μας εχουν λειψει οι εξι.... Ιδιους ξανα δεν τους ξαναδα απο τοτε που οι εξι γινανε πενταδα....Aww
Σπόιλερ:
και παλι συγγνωμη ειναι η βδομαδα τετοια!

Μου εκανε ευχαριστη εντυπωση που ειδα σχολιασμους σημερα, χωρις αυτο σημαινει οτι γραφουμε -ολοι μας- με τον ιδιο ενθουσιασμο...
Ακομη και αν δεν ξερετε τι κανετε καντε το καλα....
Απορω βρε Γιαννα που τα βρισκεις ολα αυτα καθε φορα! Razz Αλλος ενας πανεξυπνος σχολιασμος που με βρισκει απολυτως συμφωνη! yeap Μπραβο,κεντησες με το σεντονακι! : respect :
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 5:25 pm

edem4ever έγραψε:Πηρε την Ευα το μπισκοτακι να ρωτησει πως πηγε γιατι ειχε καουρα και δεν μπορουσε να κοιμηθει... "Με βαλατε κι εμενα στο κλιμα της παρεας"

Tι έδειξε λέει?????????????????????????????????
Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Περίμενα ότι ο σχολιασμός της Γιάννας θα με εξέπληττε αλλα ειλικρινά έχω μείνει μ@@κας!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης