Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap33%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 33% 
[ 18 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap20%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 20% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]

Σύνολο Ψήφων : 55

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 5:31 pm

edem4ever έγραψε:"Ο Νομος του Μερφυ: Ο,τι ειναι να παει στραβα θα παει στραβα!"

"Εχεις προμυθευτει ολα τα απαραιτητα για ενα ταξιδι και αυτο τελευταια στιγμη αναβαλεται..."

Κι εσυ μενεις με τα εξτρα κασκολ και τα γουνινα παλτα αμανατι αφου το ταξιδι δεν θα γινει λογω καιρικων συνθηκων... Ειχες προετοιμαστει για το κρυο, το αεροπλανο ομως οχι....
Ετσι το επαθα εγω χθες με την παρεα (?) της φεγγαροπετρας.... Μαλλον η κηδεια εγινε, τα κολυβα μοιραστηκαν και παμε για τα σαραντα... Ο νεκρος απλα επιμενει οτι δεν εχει πεθανει ακομα...
"Ουτε να τσακωθουν δεν μπορουν..." Ειχα προετοιμαστει για καβγα αλλα αυτο οχι, αυτο δεν ηταν ουτε καβγας... Aww
Μετα βγηκαν οι φωτογραφιες και το μουσικο διαλειμμα ηταν η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου.... Ηταν ισως το καλυτερο που εχουμε δει φετος Aww Ο Λουκας δηλωσε "απαντες αποντες", ο Λουκας; Αυτος που ηταν ο συνδετικος κρικος; Αυτος εγραψε το τελος; Ευχαριστουμε παντως ισως τωρα να αρχισουμε να το περνουμε αποφαση....

"Οταν θες να πας καπου γρηγορα θα βρεις παντα κινηση στο δρομο....."

Ο πλανητης που βρισκεται η Νορα πρεπει να ειναι πολυ μακρια απο τον δικο μας και γι' αυτο αργει πολυ να επιστρεψει οταν φευγει... Ηρθε για λιγο την ειδαμε εκει που αρνηθηκε να χρησιμοποιησει της σημειωσεις του Ρουσσου και μετα.... Δυστυχως δεν ξερουμε ποτε εχει ανταποκριση για να επιστρεψει! Μα ειναι δυνατον να ποναει και αντι να ζητησει βοηθεια απο το Λουκα να παιρνει τηλεφωνο την Ευα Kotsides Ειμαστε σοβαροι... Αλλα θα μου πεις τι να του πει ετσι οπως τα εχει κανει.... Καπου εδω θυμηθηκα την ΘΕΑ Μιτση Κωστανταρα σε απιστευτο διαλογο νυφης-πεθερας!
-Που πας μωρη με την τσαπα;
-Εδω καλε μανα...
-Τρελαθηκες μωρη στην κατασταση που εισαι;
-Δεν εχω τιποτα...
-Το μεσημερι μωρη βογκαγες σαν μοσχαρι απο τους πονους...
-Τωρα δεν εχω τιποτα, παει...!
-Προσεξε μωρη κακουργα μη μας το ριξεις με τα καμωματα σου!!!!

"Προσεξε μωρη κακουργα μη μας το ριξεις με τα καμωματα σου!!!!" Επαναλαμβανω εγω!
Η γιατρος τα αποτελεσματα των ξετασεων δεν μπορουσε να της τα δωσει μπας και παραπεσουν πουθενα.... Efxi

"Τα πραγματα που δεν μοιαζουν με τιποτα αλλο, ειναι ομοια μεταξυ τους!"

Η παρεα κρυβει τα παιδια της.... Αλιμονο γιατι η εγκυμοσυνη ειναι κατι το οποιο πρεπει να μενει κρυφο, κυριως απο τον πατερα! Μη τυχον πει καμια σας στον πατερα οτι περιμενει παιδι του σας εφαγα! Οσες το κανατε απλα χαλατε την πιατσα!
Εγω ξερω οτι τα παιδια ειναι ευτυχια και την ευτυχια τη μοιραζοματσε, ΑΛΛΑ η Δαφνη καταλαβαινει, τα ιδια εκανε....
Παλι καλα που η παρεα δεν τα τρωει τα παιδια της να λεμε.... Synelthe

"Ειναι αδυνατον για εναν αισιοδοξο να γνωρισει μια ευχαριστη εκπληξη"

Προσπαθησα δεν φανταζεστε ποσο να δω την κατασταση πιο θετικα να πω τα πραγματα θα φτιαξουν αλλα πανω που παω να χαρω μου το χαλανε... Βλεπει ο Λουκας τη Νορα να εχει "σφαχτες", ανησυχει, την προλαβαινει πριν βγει απο το ανσανσερ, γιατι ειπαμε οταν θελει μπορει να κινηθει πιο γρηγορα απο το Σεβερους Σνειπ οταν βρεθει αντιμετωπος με ενα μπουκαλι σαμπουαν -χιλια συγγνωμη δεν αντεξα!- και τελικα αντι να παει μαζι της να δει τι εχει, φευγει... Γιατι η Νορα περιμενε πολυ ωρα την Ευα... Αν εμενε λιγο παραπανω θα διαπιστωνε οτι η Νορα δεν ειχε φυγει αρα δεν ηταν σε θεση να οδηγησει αλλα ειπαμε.... Ημουν αισιοδοξη!
Το "τοσο κακο σου κανω πια" πονεσε αλλα εχω την αισθηση οτι το εχει ξαναπει.... scratch
Τρεχα τωρα να βρεις τι εχει η Νορα κι αν το βρεις σφυρα μου!

"Βρισκεις παντα αυτο για το οποιο ΔΕΝ ψαχνεις!"

Και αν εισαι η Αμαλια αυτο μπορει να εχει περιπλοκες συνεπειες για τους γυρω σου... Η Νορα βγαζει το συμπερασμα οτι ο Λουκας την πουλαει για διαμαντια, ο Λουκας βγαζει το συμπερασμα οτι η Νορα ειναι τρελη! Η Αμαλια εβγαλε πρωτη το συμπερασμα οτι η Αντιγονη πληρωνει με διαμαντια, το ειπε στη Νταιζη και η Νταιζη καταλαβε οτι ο Στεφανος θελει να την ξεκανει για τα διαμαντια! Η Μελιτα νομιζει οτι η Εριεττα θελει το Στεφανο για τα διαμαντια....*ΤΑΠΑ* Μονο η Εριεττα καταλαβε τη παιζει με τα διαμαντια αλλα ποσως μας ενδιαφερει αφου ολοι οι αλλοι εχουν γινει μαλλια κουβαρια... Συμπερασμα; "Μπορεις να προφυλαχτεις απο τους ηλιθιους, οχι ομως και απο τους πανηλιθιους." Ee?

"Η εγγυηση των 60 ημερων εγγυαται οτι το προϊον θα χαλασει την 61η ημερα."

Ο Λευτερης τι εγγυηση ειπαμε εχει; sfyr Πηρε την Ευα το μπισκοτακι να ρωτησει πως πηγε γιατι ειχε καουρα και δεν μπορουσε να κοιμηθει... "Με βαλατε κι εμενα στο κλιμα της παρεας" ΟΥΤΕ να το σκεφτεστε.... ΟΥΤΕ να το υπονοησετε...
Ειμαι καλος ανθρωπος αλλα τη βλακεια δεν την μπορω....! ΟΥΤΕ να το σκεφτεστε! Ksilo

"Οταν αντιμετωπιζεις προβλημα, μπερδεψε τα!"

Ενημερωθηκε και η Νταιζαρα, η οποια ειναι λιγο στην απεξω τωρα τελευταια και ειπαν οι μεγαλοι να την βαλουν και αυτη στο παιχνιδι, gibbs Πηρε τηλεφωνο το Χρηστο για να του πει τις εξελιξεις... Αφου τα βρηκαν μεταξυ τους (?) το εριξαν στα φιλακια και φαντης μπαστουνης εμφανιζεται ο Μπελλοοοος.... Χαστουκι η κυρια! Την αποπλανησε τη μωρη παρθενα ο Χρηστος και αυτη υπερασπιζεται την τιμη της... Ο Χρηστος τα εχασε το παλικαρι, τι να κανει κι αυτος... Μισο το 'χω, τρεχα να σωθεις!

"Οταν δεν ξερεις τι ακριβως κανεις, καν'το με ωραιο τροπο."

Συμβουλη προς ανωτερους!
Τωρα θα μου πειτε το ωραιο ειναι υποκειμενικο για τον καθενα αλλα τι γινεται οταν το υποκειμενικο το δικο μου συμπιπτει με το υποκειμενικο το πολλων;;;
Μου κανει πραγματικα εντυπωση το γεγονος οτι το μουσικο διαλειμμα δεν θεωρηθηκε μονο απο μενα η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου... Ακομα κι αν αυτο που βλεπαμε δεν ηταν κατι ευχαριστο ή αυτο που θα θελαμε να δουμε για την παρεα που αγαπαμε το γεγονος και μονο οτι την ειδαμε μας αρεσε... μας εχουν λειψει οι εξι.... Ιδιους ξανα δεν τους ξαναδα απο τοτε που οι εξι γινανε πενταδα....Aww
Σπόιλερ:
και παλι συγγνωμη ειναι η βδομαδα τετοια!

Μου εκανε ευχαριστη εντυπωση που ειδα σχολιασμους σημερα, χωρις αυτο σημαινει οτι γραφουμε -ολοι μας- με τον ιδιο ενθουσιασμο...
Ακομη και αν δεν ξερετε τι κανετε καντε το καλα....

Για άλλη μια φορά ένας καταπληκτικός σχολιασμός
Όχι δεν είσαι η μόνη που της άρεσε το μουσικό διάλλειμα
Νομίζω μας θύμισε το γοητευτικό παραμύθι των έξι παιδιών που αγαπήσαμε και ξεκινήσαμε να ακολουθούμε τη διαδρομή τους και που πια ακόμη κι αν καλυτερέψουν τα πράγματα έχει χαθεί.

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 5:41 pm

Γιάννα μου συγνώμη για το απότομο σχόλιο, δεν πήγαινε στον υπερ-τέλειο σχολιασμό σου ε? Απλώς σοκαρίστηκα λίγο.. shy

Για σένα oscar

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 5:56 pm

Καρ-Mik έγραψε:3) Θα γλυτωσουμε απο το κατιναριο απο το γραφείο του Λουκάκου μας (Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 681539 )
Καλά, μέχρι το βαφτιστηράκι μου ενοχλήθηκε... "γιατί κάθεται αυτή στο γραφείο του Λουκά, νονά???"
Επίσης, της αρέσουν τ' αστέρια γύρω γύρω κι αυτό Kotsides - αλλά άσχετο

Clarabelle έγραψε:
Το Νικόλα φωνάζουν κερατά αλλά ο Μπέλλος έχει τη χάρη. Πάντως η κλασική παιδεία στα μπουζουκομάγαζα φάνηκε. Μια χαρά το χειρίστηκε η Νταιζούλα. Ξέκοβε Χρήστο δεν θα σου βγει σε καλό η κιουρία.
Καλά να πάθει κι αυτός - ο Μπέλλος. Ό,τι ένα χρόνο ήμασταν ηλίθιοι εμείς δλδ και δεν τον καταλάβαμε τι σπίρτο αναμμένο είναι livani Κι όχι τίποτα άλλο, αλλά έχει μετατοπιστεί το κέντρο της βλακείας απ' αυτόν στην παρέα. Και μια και είπα παρέα, τι σουρεαλισμός του Buñuel και μπιπ... εδώ η Μελίτα το πάει για επίτιμο μέλος... κι όσο να πεις, μπροστά σ' αυτό ένα πλαστικό κοτόπουλο δεν πιάνει μία...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 5:58 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Γιάννα μου συγνώμη για το απότομο σχόλιο, δεν πήγαινε στον υπερ-τέλειο σχολιασμό σου ε? Απλώς σοκαρίστηκα λίγο.. shy

Για σένα oscar

Αλοιμονο Τζινακι.... Εβαλες και τα φασκελα που παρελειψα! Razz

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια! hihi
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 6:02 pm

Γιάννα υπέροχος σχολιασμός για ακόμα μια φορά..
Και σούπερ το άβαταρ.. Love!

Και εγω κρατάω ΜΟΝΟ το μουσικό διάλειμμα που μου θύμησε λίγο γιατι έβλεπα αυτη τη σειρά τόσο φανατικά..
Αλλά κακά τα ψέματα.. το παραμυθάκι μας τελείωσε..
Πάλι καλά που είμαστε εδω και όσοι είμαστε...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 6:04 pm

Γιαννα μου εξαιρετικος ο σχολιασμος σου.Αλλα......

edem4ever έγραψε:

Βλεπει ο Λουκας τη Νορα να εχει "σφαχτες", ανησυχει, την προλαβαινει πριν βγει απο το ανσανσερ, γιατι ειπαμε οταν θελει μπορει να κινηθει πιο γρηγορα απο το Σεβερους Σνειπ οταν βρεθει αντιμετωπος με ενα μπουκαλι σαμπουαν -χιλια συγγνωμη δεν αντεξα!-

Προσεχε πως αναφερεσαι στο Θεο Σεβερους γιατι θα σφαχτουμε Impatient Impatient Ο Λευτερης μπισκοτακι τι να πει δηλαδη; xoxo xoxo

Το αβαταρ θεικο inlove inlove inlove
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 6:08 pm

loukasnora έγραψε:Γιαννα μου εξαιρετικος ο σχολιασμος σου.Αλλα......

edem4ever έγραψε:

Βλεπει ο Λουκας τη Νορα να εχει "σφαχτες", ανησυχει, την προλαβαινει πριν βγει απο το ανσανσερ, γιατι ειπαμε οταν θελει μπορει να κινηθει πιο γρηγορα απο το Σεβερους Σνειπ οταν βρεθει αντιμετωπος με ενα μπουκαλι σαμπουαν -χιλια συγγνωμη δεν αντεξα!-

Προσεχε πως αναφερεσαι στο Θεο Σεβερους γιατι θα σφαχτουμε Impatient Impatient Ο Λευτερης μπισκοτακι τι να πει δηλαδη; xoxo xoxo

Κορίτσια μου μόλις βρήκα παρατσούκλι για τον Λευτεράκη Σέβερους lmao lmao lmao

Επεισόδιο 439 - Ημερομηνία 15-11-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 6:09 pm

Μαρία μου ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ!!!
Αυτό είναι ιεροσυλία..... Aww
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 6:10 pm

loukasnora έγραψε:Γιαννα μου εξαιρετικος ο σχολιασμος σου.Αλλα......

edem4ever έγραψε:

Αν θες να σφαχτεις με καποιον να σφαχτεις με τον Φρεντ! Δικια του ειναι η ατακα εγω απλως τη δανειστηκα! Razz
Ο Λευτερης οταν βλεπει σαμπουαν διεκτινιζεται αγαπη!
Οχι Σεβερους το μπισκοτακι καλε....
Δυο ατομα περιμενα να σχολιασουν το αβαταρ και τα δυο το σχολιασαν!!!! Love!
Ευχαριστω πολυ!

Υ.Γ. Sorry για το off topic!

edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Νοε 16, 2010 6:13 pm

Clarabelle έγραψε:

Κορίτσια μου μόλις βρήκα παρατσούκλι για τον Λευτεράκη Σέβερους lmao lmao lmao

Ιεροσυλια affraid affraid Αφηστε ησυχο τον Σεβ Aww Aww

Γιαννα μου δεν μπορω να τα βαλω με τον Φρεντ Aww

Ειμαστε πολυ προβλεψιμες τελικα με το αβαταρ ε; Razz
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα