Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_lcap4%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_lcap29%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_rcap 29% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_lcap29%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_rcap 29% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_lcap18%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_rcap 18% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_lcap9%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_lcap11%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 55

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Empty Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 6:44 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:20 pm

Μετριο απο μενα και πολυ του ειναι με αυτες τις αηδιες που ειδα! wall

Η Δαφνη το λιγοτερο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ηταν σημερα!Τι ηταν αυτο?Απο ποτε για να σωσεις το γαμο σου επιβεβαιωνεις τις υποψιες του ανδρα σου οτι τον απατας?Και σαν μην εφτανε αυτο προδιδεις με το χειροτερο τροπο τους φιλους σου που τοοοοοοσο καιρο σκιζονται κανονικοτατα για να σε υπερασπιστουν!Αν ειναι δυνατον! Fskl
Για να μην σχολιασω τα οσα ειπε στην Ευα......απο τη στιγμη που τη συγχωρεσε δεν εχει κανενα λογο να πεταει τετοιες σποντες!Την πληγωσε για να καλυψει τι?Ενα ψεμα,απλα βρηκε και την ευκαιρια να βγαλεις τα απωθημενα της!Πως την κατηντησαν ετσι και τη Δαφνη,ΠΩΣ??????? livani

Κατα τ'αλλα εχουμε και το Λευτερακη να μιλαει για τα δικαιωματα των γυναικων,μη χε.....!Ο υπερασπιστης της δεκαρας! vomit Ας το βρε Λουκα που προσπαθεις να το σωσεις κιολας!

Η Νορα με τσιτωσε αλλα λιγο σημερα γιατι ειχαμε αλλα χειροτερα(βλ.τα παραπανω)Θα το φαει το κεφαλι της και δεν λεει να το καταλαβει!Η σκηνη στο γραφειο με το Λουκα καλη ηταν βεβαια,ειδικα η ατακα του ΛΟυκα μετα το χαστουκι! Matakia

Η Αγγελα μ'αρεσει που ελεγε στην Ευα οτι εχει στηριγματα και να κανει βηματα παρακατω!Ποια στηριγματα καλε που ολοι γυρω της διαλυονται και τρεχει μονιμως να σωσει οτιδηποτε αν σωζεται και τα ακουει και απο πανω απο μερικες-μερικες! Innocent

Στεφανος και Μελιτα κλασσικα πολυ γελιο η σκηνη τους!Πανω που της λεει οτι την αγαπαει της αραδιαζει μια σειρα απο ατακες τυπου ''να πεις συγγνωμη στην Εριεττα,περναω μια χαρα,ειμαι σε σχεση''και αλλα τετοια χαριτωμενα!Και η αλλη συνεχιζει να ξεφτιλιζεται!Ελεος! imarton

Στεφανος-Εριεττα ωραιες σκηνουλες χωρις ομως ενα ουσιαστικο θεμα συζητησης οποτε ψιλοβαρεθηκα!Βεβαια συνεχιζουν να δενουν πολυ καλα μαζι!

Αυτα απο εμενα,ειμαι εντελως ξενερωμενη και συγχυσμενη! -_- Απορω πραγματικα ποσο ακομα θα συνεχιζει να ξεφτιλιζεται η σειρα και κυριως οι θυληκες παρουσιες με σα σε αυτην! wall Κριμα πραγματικα.....................!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010

Δημοσίευση από gxnel Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:28 pm

δεν μπορω αλλο την Δαφνη πραγματικα δηλαδη.....το υφακι της πλεον εχει ξεφυγει!!!!!!!και τωρα τι θα κανουν τα πιτσουνακια με τον Λεφτ για να ζηλεψει ο Νικόλας???????τοσα επεισοδια δεν ζηλευει??????αλλο βλεπω εγω?????εχεις και ενα παιδι Δαφνη μου που αρχισες τα χαζα παιχνιδακια.....και αυτη η καραμελα με την Ευα πλεον καταντησε κουραστικο.....και ας της θυμισει καποιος οτι ναι εβγαλε το εισητηριο του Νικολα για Αμερικη αλλα κλαιει τα λεφτα της γτ ο ανθρωπος δεν πηγε!!!!!!!!

και η Μελιτα πλεον ας αποφασισει....αν και πλεον ειναι αργα πιστευω......

οσο για το χαστουκι της Νορας στον Λουκακο θα το αποδωσω στις ορμονες...γτ αντε.... gmt

αυταααα
gxnel
gxnel
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:31 pm

Το ψηφισα αθλιο, λογω και του γεγονοτος με το χαστουκι της νορας, που απλα αποτελειωσε ηδη τα σπασμενα μου νευρα, αλλα και γιατι εξακολουθουν να με ενοχλουν οι μεταλλαγμενοι χαρακτηρες, βλεπε δαφνη νορα, οταν αυτο αλλαξει, τοτε προφανως θα αλλαξουν και εμενα τα κριτηρια που ψηφιζω, λυπαμαι!!! Aww Aww wall wall slap Snif
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από Mikaella Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:33 pm

Μέτριο! Μόνο το φιλι αξιζε!
Mikaella
Mikaella
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : londino
Ασχολίες : xoros, ipnos...

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:44 pm

Νόρα η μεταλλαγμένη:
μόνο έτσι μπορεί κάποιος να τη χαρακτηρίσει κάποιος.Η συμπεριφορά της απαράδεκτη . Θα το χτυπάει το κεφάλι της αργότερα πάρα πολύ άσχημα.Αυτήν την υπερβολική της εμπιστοσύνη στον εαυτόν της ότι μπορεί να σφυρίζει και να τρέχει ο Λουκάκος της κοντά της αμέσως τσακίζει κόκκαλα.Κάτσε να μάθει για την εγκυμοσύνη.Εκει θα δεις το Λουκά , αλλά από την ανάποδη!!!
Λουκάς ο ερωτοχτυπημένος:
τι να σου κάνω βρε Λουκάκο.Ψώνισες και εσύ από σβέρκο.Πού πήγες και αγάπησες βρε μεγάλε.Κάνε της και εσύ ένα χουνέρι όπως κάνει η Δάφνη στο Νικόλα και θα σου πω εγώ πότε θα γυρίσει.Και όταν μάθεις για την εγκυμοσύνη , όλα τα δίκαια με το μέρος σου.
Μελίτα η αλλοπρόσαλη:
Ουδέν άλλο σχόλιο.
Δάφνη η δολοπλόκα:
έμπαινε Δάφνη.Βγάλε το άχτι σου για την Εύα(ας με συγχωρήσουν οι φαν της).Επιτέλους , βάλε τα πράγματα στη θέση τους ,πες τα πράγματα με το όνομά τους και ξεκαθαρίζεις.(να ξεκαθάριζε και η βλαμμένη η Νόρα έτσι!)
Νικόλας ο κοιμισμένος:
τώρα εσένα τι να σου πω;Μια για λύπηση , μια για κλάματα , μια για γέλια.
Εύα η έχουσα τη φωλιά της χ.........:
από τη μια θυμώνεις και στενοχωριέσαι που η δάφνη σου τα λέει φάτσα φόρα , αλλά εσύ είχες τη μυγα και μυγιάζεσαι.

Σενάριο σημερινό: Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 763297 Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 763297 Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 763297 Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 763297 Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 763297 Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 763297

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:44 pm

Γειάσας....!!!!
Σήμερα έτυχε να δώ το επεισόδιο με την μαμά μου και επειδή δε την άφησα να δει το deal μου κρατούσε μούτρα...!!!

Λοιπόν θα πώ μερικά σχολιά που έκανε.. valen
Μόλις βλέπει τον Ρούσσο με την Αντιγόνη λέει--> "αυτοί τώρα τα'χουν??"
Μόλις βλέπει τον Στέφανο με την Μελίτα μου λέει--> "καλά κάνει αυτος (ο Στέφανος) και δεν την θέλει, τον κραγιόν αυτηνής (της Μελίτας) είναι χάλια..."
Μόλις βλέπει την Δάφνη να αγκαλιάζει τον Λευτέρη λέει--> "μου λείπει ο αδελφός μου πολύ... έτσι τον αγκάλιαζα και εγώ"
Μόλις βλέπει τον Λουκά να αρπάζει την Νόρα και να την φιλάει--> "αυτός είναι άνδρας, τον πατέρα σου και τον τραπεζίτη μου θυμίζει"
Μόλις βλέπει την Νόρα να χαστουκίζει τον Λουκά λέει--> "αυτή είναι ηλίθια, εσένα μου θυμίζει"
Μόλις βλέπει την Νταίζη να μιλάει στο τηλέφωνο λέει--> "αυτή δε μοιάζει με την γυναίκα του Φερεντίνου??? ποιός νομός διαγωνίστηκε άραγε σήμερα??"

Μόνο και μόνο για την μαμά μου θα ψηφίσω "καλό".. γιατί κατά τα άλλα τα ίδια και τα γίδια... lol!
Καλό βράδυ...!!!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από elena-7- Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:45 pm

Μετριο το επεισοδιο η αντιδραση της Δαφνης δεν μου αρεσε καθολου χειροτερευει τα πραγματα με χαλασε λιγακι η Νορα με την συμπεριφορα της απεναντι στον Λουκα αλλα το φιλι ηταν τελειο και αυτους τους 2 δεν τους φοβαμαι!!
elena-7-
elena-7-
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : athina
Ασχολίες : ta mustikaaa tis edemmmmm:-pppp

Δημοσίευση από A.R.T. Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:46 pm

θα αρχισω πρωτα με αυτα που δεν μου αρεσαν καθολου στο σημερινο επεισοδειο....επειτα βλεπουμε αν εχει μεινει κατι που μου αρεσε...

-με νευριασε η σταση της Μελιτας μας...τι πας και ζητας τα ρεστα σου απο τον κυριο....αν θυμαμαι καλα εσυ δεν ησουν καποτε που τον εδιωχνες και του ελεγες τελος....τωρα τι ακριβως κανεις οεο?....εγω ξερω οταν θελουμε καποιον το λεμε στα ισια...εχεις φτασει στο τερμα της ξεφτηλας....
οκ ξερουμε εισαι κορη Ρουσου και μολις θελησεις κατι τρεχουν ολοι...μπαστα κοπελια...ο αλλος σε κυνηγουσε ολοκληρο καλοκαιρι τι αλλο ηθελες να σε κυνηγησει και ολοκληρο χειμωνα? ainta

-και τωρα ο Λευτερης μας...τι εγινε με εσενα ρε φιλε...πολυ δεν ανακατευσαι?ενταξει ειπαμε εχεις διαμαντια...αλλα ως εκει... pff

-και τωρα ας μιλησουμε σοβαρα...ελεος ρε Δαφνη...ειπαμε να κανεις τον Νικολα να ζηλεψει...οκ και εγω μαζι σου...Η Ευα τι φταιει ομως...?εσυ δεν ησουν που την ειχες συγχωρεσει...η κανω λαθος....εαν ρε κοπελια δεν ισχυει η συγχωρεσει τοτε τη την κανεις...πες το ξεκαθαρα δεν το εχω ξεπερασει και δεν θα το ξεπερασω ποτε...καθε τρεισ και λιγο οποτε το θυμασαι το πετας...ΕΛΕΟΣ maaaad ......

και τωρα οτι εχει μεινει....

-μολις ακουσα να μιλα η Νορα στον Λουκα λες και ηταν απλοι συναδελφοι λυθηκα στα γελια....μου θυμησε παλιους καιρους...που ενας πειραζε τον αλλον...
(ο Λουκας ομως εκει να τρεξει--ρε κοπελια πεθαινει λεμε κοβει φλεβα για την παρτυ σου....ξεκολλα ainta )....
ποσο να αντεξει κι αυτος ο αμιρος-βλ. Λουκα-....τοσες μερες χωρις ενα φιλακι εστω πεταχτο....τι να κανει ορμηξε και οποιον πηρε..... φιλησε-βλ.Νορα η καλυτερα ''προεδρο''lmao -.....και εσυ...τι κανεις?...τον χαστουκιζεις?...δεν σου εχουν μαθει οτι οταν ενας τετοιος αντρας παει να σε φιλησει ...εσυ απλα ανταποκρινεσαι?....ειδες ομως και αυτος...μπορει να πονεσε--γτ εχεις και βαρει χερι πως να το κανουμε--...αλλα ευχαριστως το ξανα εκανε...Love! ....

και τελος...μου αρεσε που μαζευτηκαν ολοι(σχεδον)...για να συζητουν για τον χωρισμο της Δαφνης κ του Νικολα και να στηριξουν τον δευτερο....αυτη ειναι η παρεα της φεγγαροπετρας ολοι μαζι για να λυσουν το καθε προβλημα που υπαρχει....

-ψηφισα πολυ καλο μονο και μονο για τα δυο τελευταια που ειπα!!!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την A.R.T. στις Τετ Νοε 17, 2010 8:49 pm, 1 φορά
A.R.T.
A.R.T.
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ''Στη σκηνη του αρχαιου ελληνικου θεατρου''
Ασχολίες : ΘΕΑΤΡΟ η μεγαλυτερη μου αγαπη!!!

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:47 pm

Ezantakou έγραψε:
Μόλις βλέπει τον Λουκά να αρπάζει την Νόρα και να την φιλάει--> "αυτός είναι άνδρας, τον πατέρα σου και τον τραπεζίτη μου θυμίζει"
Μόλις βλέπει την Νόρα να χαστουκίζει τον Λουκά λέει--> "αυτή είναι ηλίθια, εσένα μου θυμίζει"

Tραπεζίτης?? affraid affraid

Για το δεύτερο διαφωνώ. Η Εζι μας είναι η καλύτερη!
Για το τι είπε ο δικός μου μπαμπάς, δεν μπορώ να πω Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 610665

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:48 pm

Ezantakou έγραψε:Γειάσας....!!!!
Σήμερα έτυχε να δώ το επεισόδιο με την μαμά μου και επειδή δε την άφησα να δει το deal μου κρατούσε μούτρα...!!!

Μόλις βλέπει τον Στέφανο με την Μελίτα μου λέει--> "καλά κάνει αυτος (ο Στέφανος) και δεν την θέλει, τον κραγιόν αυτηνής (της Μελίτας) είναι χάλια..."
Μόλις βλέπει την Δάφνη να αγκαλιάζει τον Λευτέρη λέει--> "μου λείπει ο αδελφός μου πολύ... έτσι τον αγκάλιαζα και εγώ"
Μόλις βλέπει την Νταίζη να μιλάει στο τηλέφωνο λέει--> "αυτή δε μοιάζει με την γυναίκα του Φερεντίνου??? ποιός νομός διαγωνίστηκε άραγε σήμερα??"

Μόνο και μόνο για την μαμά μου θα ψηφίσω "καλό".. γιατί κατά τα άλλα τα ίδια και τα γίδια... lol!
Καλό βράδυ...!!!
Εζι κορυφαια η μαμα σου! : respect : Ολα τα λεφτα οι ατακες της! lmao Να τη χαιρεσαι!Εγραψε! soutien
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:54 pm

Ezantakou έγραψε:Γειάσας....!!!!

Καλό βράδυ...!!!

Θεαααα η μαμα!!!!!!!!!!!!!!! lmao lmao lmao lmao

Σορρυυ αλλα δε μπορω να συγκρατηθωω lmao lmao lmao

Θα σου ελεγα οτι τσαμπα αλλαξατε καναλι αλλα τελικα αξιζε τον κοπο...Να το βλεπεις πιο συχνα με την μαμα σου...

Ααα αντε επειδη πρεπει να πω κι εγω κατι...ας πω..

το επεισοδιο ως συνηθως μια μαπα...Κρατησα το φιλι το οποιο δεν το χαρηκαμε πρωτον γιατι μας βγηκε ξινο μετα...καημενε Λουκα...και δευτερον...ρε κουμπαρε τι πας και βαζεις το χερι σου μπροστα???? Ασε μας να χαρουμε λιγο κι εμεις....ολα δικα σου τα θες Mmm Το υφος του μετα το χαστουκι ηταν πολυ Miam και η ατακα ολα τα λεφτα...Κι εφυγε και κυριος με το κεφαλι ψηλα!!!

Η Δαφνη ειναι ολα τα κοσμητικα επιθετα που μπορω να βρω αλλα δε θα σας πω.. zip

Αυτα απο μενα.....και πολυ σημασια εδωσα... Mmm Α και δε ψηφιζω....
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 8:57 pm

Καλησπέρα, σήμερα το επεισόδιο το ψήφισα πολύ καλό για τρεις λόγους:
Πρώτον, για το φτύσιμο που έφαγε η Μελίτα, το καταευχαριστήθηκα...
lmao
Δεύτερον, για το φιλί του Λουκά στη Νόρα. Αυτό είναι ο επιμένων νικά. ^^
Τρίτον, μου άρεσε το σχέδιο της Δάφνης...
Αυτά από εμένα, περιμένω να δω τα Μυστικά που με καθήλωναν.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 9:04 pm

Έζι είναι Θ Ε Α η μαμά! lmao

Το σημερινό επεισόδιο θα το ψήφιζα επιεικώς μέτριο, αλλά λόγω ενός συγκεκριμένου γεγονότος αποφάσισα να μην ψηφίσω...

Καλό ταξίδι...

Έλενα Ακρίτα
Το αποψινό επεισόδιο της Εδέμ είναι αφιερωμένο στην Ελισάβετ! Στο Λιζάκι
για τις φίλες της που την αγαπούσαν πολύ... Έφυγε από κοντά μας στα 25
της χρόνια... Αγαπούσε την Βέρα, αγαπούσε την Εδέμ, αγαπούσε το
γράψιμο... Δεν πρόλαβε να δει το τέλος... Δεν πρόλαβε να γευτεί τη ζωή!
Λυπάμαι που δεν σε γνώρισα, Λιζάκι! Καλοτάξιδη, κοριτσάκι μου!
8 hours ago
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 9:06 pm

sifantid έγραψε:Έζι είναι Θ Ε Α η μαμά! lmao

Το σημερινό επεισόδιο θα το ψήφιζα επιεικώς μέτριο, αλλά λόγω ενός συγκεκριμένου γεγονότος αποφάσισα να μην ψηφίσω...

Καλό ταξίδι...

Έλενα Ακρίτα
Το αποψινό επεισόδιο της Εδέμ είναι αφιερωμένο στην Ελισάβετ! Στο Λιζάκι
για τις φίλες της που την αγαπούσαν πολύ... Έφυγε από κοντά μας στα 25
της χρόνια... Αγαπούσε την Βέρα, αγαπούσε την Εδέμ, αγαπούσε το
γράψιμο... Δεν πρόλαβε να δει το τέλος... Δεν πρόλαβε να γευτεί τη ζωή!
Λυπάμαι που δεν σε γνώρισα, Λιζάκι! Καλοτάξιδη, κοριτσάκι μου!
8 hours ago

Νομίζω πως αυτή τη φορά η Κα Ακρίτα ήταν αφοπλιστική. Snif

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 9:09 pm

To βρήκα ενδιαφέρον το επεισόδιο, προχωρήσαμε λιγάκι σήμερα, αφού η Δάφνη αποφάσισε να βάλει μπροστά το σχέδιο ! Σχετικά με Δάφνη Νικόλα, θα πώ οτι είμαι με το μέρος της Δάφνης τελικά, πρώτον γιατί κι εγώ υπερασπίζομαι τα δικαιώματα όχι μόνο των γυναικών, αλλά όλων των ανθρώπων να ερωτευτούν, ακόμη κι αν είναι παντρεμμένοι και έχουν παιδί, άλλωστε γι'αυτό το λόγο υπάρχου εδώ και κάποιους αιώνες τα διαζύγια, ενώ την παλιά εποχή οι γυναίκες απλά έσκυβαν το κεφάλι και συνέχιζαν τις μίζερες ζωές τους, γιατί άλλη εναλλακτική δεν είχαν. Εδώ βέβαια δεν συμβαίνει το ίδιο, η Δάφνη εξακολουθεί να είναι ερωτευμένη με το Νικόλα, κι αυτός μ'αυτήν, αλλά του χρειάζεται ένα μάθημα, και καλά κάνει που του το δίνει. Καταλαβαίνω την οπτική της Δάφνης, εκείνη του συγχώρεσε όχι μία απιστία, αλλά ένα ολόκληρο γάμο με άλλην, την ίδια μέρα που θα παντρευόντουσαν, ας κάνει κι αυτός το ίδιο τώρα με μία απιστία, αν την αγαπάει ας τη συγχωρήσει κι ας τη δεχτεί κι αυτός πίσω, όπως τον δέχτηκε εκείνη....
Για τη Νόρα και το Λουκά όμως δεν είναι το ίδιο, κατά τη γνώμη μου η Νόρα φταίει περισσότερο στη δική τους περίπτωση, όχι οτι και η στάση του Λουκά είναι η καλύτερη. Το ότι ξαφνικά άρχισε να έχει αμφιβολίες για την ενοχή της Αντιγόνης δεν σημαίνει οτι ήταν απαραίτητο να βγεί από την υπόθεση , μπορούσε να συνεχίσει κι η ενοχή ή η αθωότητά της θα κρινόταν στο δικαστήριο. Δεν θα ήταν η πρώτη φορά που το team τους υπερασπίζεται κάποιον χωρις να είναι σίγουροι για την ενοχή του, πόσο μάλλον που η Αντιγόνη είναι ένοχη για τις απόπειρες κατά της Εύας, οπότε δεν θα τα βάλουν και με κανένα αγγελούδι... Κατ'εμέ η Νόρα έπρεπε να του πεί για το παιδί, αλλά να μη δεχτεί την επιστροφή του στο γραφείο, να συνεχίσουν σαν αντίδικοι στην υπόθεση Λαζαρίδη και όποια άλλη παρόμοια υπόθεση τους προκύψει και να διαχωρίσουν εντελώς την προσωπική τους ζωή από τη επαγγελματική. Αλλά είναι πολύ απόλυτη και ισχυρογνώμων για να κάνει την παραμικρή υποχώρηση... Ελπίζω να τα βρούν, τελικά, όπως και η Δάφνη και ο Νικόλας.
Αυτοί που δεν θέλω να τα βρούν, γιατί δε αξίζει να είναι μαζί, είναι ο Στέφανος με τη Μελίτα. Οσα της είπε σήμερα, είναι ακριβώς όσα πίστευα από την αρχή , σαν να έλεγε ο Στέφανος τα δικά μου λόγια... Η Μελίτα δεν κατάλαβε τίποτε απ'όλα αυτά, της έχει κολλήσει μόνο το ότι δεν σύρθηκε στην πόρτα της αρκετά ώστε να της δώσει ξανά και ξανά την ικανοποίηση να τον διώχνει ξανά και ξανά, αλλά βρήκε "αμέσως" μιά άλλη γυναίκα. Ομως τον έχει χωρίσει από τον Ιούνιο, και τίποτε από όσα της είπε δεν στάθηκε αρκετό για να την πείσει, οπότε ας μην κλαίγεται τώρα.... Την κατανόηση και την εμπιστοσύνη που αυτή δεν ήξερε να του δώσει, τη βρήκε σε μιά άλλη γυναίκα, και τον είδα αποφασισμένο να μην επιτρέψει στο εαυτό του άλλα πισωγυρίσματα, αλλά να κοιτάξει μπροστά. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 9:26 pm

Απαίσιο - awful - furchtbar - korkunç - épouvantable - Terribile
- Terrivel - hemskt - ひどい- ужасный - 무서운

Tι ήταν τούτο που είδα σήμερα? Γιατί έκανα αυτό το λάθος? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 905116

Ρούσσος - Αντιγόνη :

Κρατάω μόνο το ''μυστικό που κρύβεται πίσω απ'τον φόνο"
Είχα την εντύπωση οτι το μυστικό ήταν ο φόνος...

Νικόλας - Λουκάς :

Προσπερνάωτα ίδια που τους βάζουνε να λένε για 6406052132ή φορά, και μένω στα λόγια του Λουκά, οτι ''αν είχαμε παιδί,κάνεις δεν θα άφηνε αυτή τη σχέση να βουλιάξει τόσο ευκολα, ελαφρά τη καρδία ''
Οκ~ Το πιάσαμε το υπονοούμενο ! Οταν μάθει ο Λουκάς για την εγκυμοσύνη της Νόρας, θα την ξ@χέσει!
Πάντως απο τον ''τσακωμό'' τους, στο τέλος, σαν φιλαράκια πάνε στο χαλαρό να τα πιούν !!!!

Ερι - Στέφανος :
Κάθε μέρα μας δείχνουν όλο και περισσότερα πράγματα που τους ενώνουν. Δενείναι τυχαίο αυτό που κάνουν. Πέρα απο αυτό, ο ένας γνωρίζει τον πραγματικό ευατό του άλλου, και προχωράνε με σωστές και αληθινές βάσεις σε αυτή τη σχέση. Κατι που τονίζουν στην σκηνή με την ξεφτύλω .

Λουκάς - Νικόλας - Λιγδωμένο μπισκοτάκι που πετάγεται σαν την πορδή:

Τι πετάγεσαι ρε φίλε? Σε ρώτησε κανείς ή σου μίλησε κανείς; Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 951465 Την προηγούμενη φορά οκ, σου μιλήσανε, τώρα τι μιλάς?

"Ατσα, και Βιονικά αυτιά Λευτέρη μας'' -> Ναι, πιάνει όλα όσα τον ενδιαφέρουν. Λέξεις-κλειδιά : Διαμάντια και Δάφνη!
Δηλαδη για να καταλάβω, τι τον πειραξε? Οτι με το που είδαν την Μαλλιαρή του μουτσούνα θέλησαν να φύγουν? Λογικο δεν είναι? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 735655
Φίλος, ο Νικόλας υποψιάζεται οτι παίζει φιρφιρικι με την γυναίκα του, την προηγούμενη φορά παίξατε μπουκέτα, και σου κάνει εντύπωση γιατί θέλουν να φύγουν? Μπορεί - ξέρεις - να φοβούνται οτι δεν θα κρατηθούν και να σου σπάσουν πάλι τα μούτρα (μακάρι - μακάρι Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 103275 )
''Δηλαδή αν ερωτευτεί μια γυναίκα τι κάνετε?''
Εεεεεε δεν μιλάμε για μια γυναίκα. Μιλάμε για την γυναίκα - παντρεμένη, Χελόου Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 735655 - του Νικόλα. Μήπως θα έπρεπε να σου πει '' πάρτην ρε φιλε, δεν @@μιέται, χαλαρά, yo, εγώ δεν είμαι πουριτανός '' τς τς τς! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 951465

''Είναι τόσο τρομερό να ερωτευτεί η Δάφνη κάποιον άλλον?" η ελεύθερη Δάφνη, η Δάφνη που δεν έχει παιδί, η Δάφνη που ορκίζεται οτι δεν τρέχει κάτι με σένα, η Δάφνη που καταδίκαζε άλλους που ερωτεύτηκαν ''παράνομα''...

- Ναι,είναι τόσο τρομερό! Εφόσον ορκίζεται το αντίθετο. Εφόσον βλέπει όλους να την υποστηρίζουν και αυτή τους κοροιδεύει, τότε ναι, είναι τόσο τρομερό.!

Λουκά, άστο , δεν μπορείς να δικαιλογίες τις χαζομάρεςτου Τέρη του Γλιτσιέρη! Ρίξτου και συ κανα μπινελικάκι! Για χάρη τουΝικόλα βρε παιδί μου, που σε φιλοξενεί!

Τι ακούω θέε μου? Με ποια λογική βάζουν τον άνθρωπΕΣ να λένε τέτοιες μπούρδες!???

Νόρα - Δάφνη:

Νόρα -> Δεν μπορώ να τα ακούω αυτά απο την Νόρα, αλήθεια! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 752185
Λέει οτι ''δεν μπορεί να κάνει ένα βήμα πίσω για την κωλοκαριέρα του'' ενω ο Λουκάς είχε πει οτι θα κάνει πίσω επειδή την αγαπάει, και θα υπερασπιστούν μαζί την Ερι. Και ναι είναι βήμα πίσω και στην καριέρα του και στις δικές του ηθικές αξίες.Ακόμα και όταν έλεγε οτι θα κάνει πίσω και στην υπεράσπιση, ακόμα και τότε, τον έκραζε γιατι θα κάνει πίσω ενω καταβάθος είναι αυτό που ήθελε!!!
Σύνελθε Νόρα! Δεν είσαι μόνη σου. Η αγάπη, η οικογένεια, και τα παιδιά θέλουν θυσίες και υποχωρήσεις. Αμοιβαίες. Και αν την παρατήσει την υποθέση για χάρη του παιδιού και της αγάπης τους που το κακό? Αυτό δεν δείχνει οτι πάνω απο όλα βάζει,την Νόρα, το παιδί , και μια ευτυχισμένη ζωή μαζί της?
Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω κάτι τέτοιο. Και για κανεναν λόγο δεν μπορώ να δικαιολογήσω την Νόρα που του το κρύβει. Το παιδί δεν γίνεται απο τον έναν και ούτε αφορά μόνο τον έναν. Είναι δημιούργημα δύο ανθρώπων. Εχουν και οι δυό τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες υποχρεώσεις απέναντι σε αυτό, και η Νόρα στερεί και τα δυο απο τον Λουκά.Και στο φινάλε, πως γίνεται να αποφασίζει αυτή για το παιδί της? Φέρεται τελειώς εγωιστικά.
Μάνα είναι αυτή που βάζει τις προτεραιότητεςτου παιδιού της πάνω απο τα δικά της θέλω. Και αυτό θα έπρεπε να κάνειη Νόρα, και δυστυχώς δεν το κάνει. Και σαν να μην φτάνει αυτό, όταν τελειώσει με την δίκη λεει, θα τα μαζέψει όλα και θα φύγει. Τι ακούω θέε μου???????
Λες και είναι μόνη της σε αυτόν τον κόσμο!!!!
Νόρα το φελέκι μου μέσα! Δεν είσαι μόνη σου, και το ψυχουλάκι στην κοιλιά σου δεν είναι μόνο δικό σου!!!!

Την Δάφνη θα την σκυλοβρίσ.... ε, θα την σχολιάσω μετά μαζεμένα!

Ευα - Αγγέλα:

Μην κάνεις το λάθος να βρείς τον Μάνο σε κάποιον άλλον

Σου χουμε την λύση , σου δίνουμε έτοιμο Μάνο!!!! Μπισκοτίνι τριχωτό και λαχταριστό !!!!
* Ξυλά ζήτα καμια δραχμη παραπάνω μπας και φύγεις και συ λέμε!*

Κατιναριό - Αμαλία: Sleep
(Το στεγνό στόμα και το πλουτς -πλούτς γλύψιμο χειλιών είναι σταθερή αξία !)

Απόλυτος (ελάτε να το κλίνουμε το επιθετο : Ο απόλυτος ξενέρωτας, η απόλυτη ξεφτίλα, το απόλυτο άδειασμα):
Είπε το Μελιτόνι να ακολουθήσει τις συμβουλες της Θεότητας και έτρεξε να βρει τον Καρταλουά, μπας και ξαναγυρίσει...
Τι άκουσα:
- Δεν ήταν η πρώτη φορά που δεν με πίστεψες!
- Πήγαινε να ζητήσεις συγνώμη απο την Εριέττα!
- Αν τώρα σου έλεγα οτι σ'αγαπαω θα άλλαζε κάτι ? - τώρα οχι!!!
- Μην πέφτεις τόσο χαμηλά!
- Εχω σχέση μαζί της!
- Οχι βέβαια, μια χαρά περνάω...
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 382640
''Υποτίθεται οτι σου άλλαξα την ζωή και συ την επόμενη μέρα πήγες και βρήκες άλλη γυναίκα..."
(Εχμ, βασικά την ίδια ήταν και ήταν νύχτα!!!! )
Και όλα αυτά ενώ την αγαπάει λέει!

Τώρα κλίνουμε το ουσιαστικό χυλόπιτα.... Η χυλόπιτα - της χυλόπιτας - την χυλόπιτα - Ω! χυλόπιτα!

Γαιδούρα γκαστρωμένη - Λουκάκος:

Το μόνο που κρατάω, πέρα απο την ξανα-μανά γαιδουρινή συμπεριφορά της Νόρας είναι τον Λουκάκο! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 811901
''Εχετε βαρύ χέρι αλλα ευχαρίστως θα το ξανάκανα''
Αυτά είναι! Αυτος ο άντρας πραγματικά αγαπάει! Δεν ξενοπ@@ει στην πρώτη χυλόπιτα σαν κάποιους άλλους που ξέρουμε...
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 571703

Δάφνη:

Με το λιγδομαλλιαρο μπισκοτίνι-> Αντί να τα χώσει στον Λευτέρη, που παίρνει το θάρρος και πετάγεται σαν την πορδή, και λέει οτι του κατέβει, σε έναν παντρεμένο για την γυναίκα του, που λέει οτι του κατέβει στον άντρα της στο φινάλε, του χαιδεύειτα αυτιά και του ζητάει χάρες!
Με την Ευα-> Πόσο τραγικά παλιοκατίνα και υπερκομπλεξικιά είναι τελικα η Δάφνη !
Καταρχά ςέχω να πω, οτι αν ήμουν Δάφνη, και με παρατούσε ο Νικόλας για ναπαντρευτεί την Ευα, δεν θα ξαναμίλαγα ούτε θα συγχωρούσα, ούτε τον Νικόλα, αλλα ούτε και την Ευα. Δεν θα το έκανα γιατι δεν θα μπορούσα να δεχτώ αυτό που κάνανε. Η Δάφνη όμως το προσπέρασε, και τους δέχτηκε.
Απο την στιγμή που το έκανε, δεν έχει κανένα δικαίωμα να φέρνει και να πετάει έτσι κατάμουτρα αυτό το συμβάν. Αν ήθελε να πει αυτά στην Ευα,να τα έλεγε τότε, και να της έλεγε και ακόμα περισσότερα, και γω μαζ ί της να φωνάζω ''Δώσε - δώσε''. Τότε όμως, όχι τώρα. Τώρα που το κάνει, δείχνει απλά ένα απίστευτα κομπλεξικό άτομο.
Γιατί τους συγχώρεσε? Για να έχει πάτημα στην κάθε μ@λ@κια της να τους χτυπάει τα δικά τους? Πολύ καλός άνθρωπος τελικά η Δαφνούλα Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 951465
Ποσο μάλλον δε, οταν το κάνει - οχι γιατι πραγματικά ερωτεύτηκε ή κάτι έγινεμεταξύ τους - αλλα για μια προσποιητή σχέση. Ουσιαστικά δεν υπερασπίζεται κάτι που πραγματικά συμβαίνει, χτυπώντας την Ευα, αλλα κάτι που δεν συμβαίνει, και αυτό που κάνει την κάνει ακόμα χειρότερη.Με την μάσκα της σχέσης με τον Λευτέρη, βγάζει κάθε κομπλεξισμό και κάθε απωθημένο που κρύβει μέσα της.
Αν πάλι το έκανε τώρα για να τους εκδικηθεί για τότε,και πάλι θα το δεχόμουν.Και θα την παραδεχόμουν κιόλας. Αλλα να παρεδεχτεί οτι το έκανε για εκδίκηση. Οχι να κάνει ότι κάνει, και μετά να λεέι οτι είναι καλός άνθρωπος, ή οτι *ερωτεύτηκε* σαν κάποιες άλλες!Ελεος!
''Το δικό μου το δούλεμα δεν έβλαψε κανέναν''
Οχι καλε, γιατί το λες αυτό?
Τον Νικόλα, τούς φίλους σου όλους που σε υπερασπιζόταν κόντρα στον Νικόλα, και προδωθηκε η εμπιστοσύνη τους? Σιγά, κανένας!
''Το πήγε αλλού απο μόνη της''??? Τι λες μωρη??? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 752185

Με τον Λουκά -> Εχει δίκιο ο Λουκάς. Κάποτε πήγε να θυσιάσει την ζωή του, γιατι ο Νικόλας,την είχε προδώσει και τώρα, η Δάφνη εμέσως πλην σαφώς ''απαιτεί'' απο τον Λουκά, να συνέχίσουν να είναι φίλοι, χωρίς να συμβαίνει τίποτα.
Tι και αν ουσιαστικά κερατώνει τον φίλο τους?
Τι και αν ουσιαστικά προδίδει την εμπιστοσύνη που της δείξανε, οτι ποτέ δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο?
Τι και όταν έκανε κάποιος άλλος απο την παρέα το ίδιο τον κράξανε και τον''λιθοβόλησαν'' Αυτήν πρέπει να την έχουν στα πούπουλα? (Μελιτίαση κόλλησε?)
Τραγική - τραγική - τραγική

Εν κατακλείδι : Θέλω, ακόμα και όταν αποκαλυφθεί το παιχνιδάκι που παίζουν με τον Λευτέρη - η Ευα και ο Λουκάς να μην της μιλάνε. Θεωρώ πολύ χοντρό αυτό που έκανε. Και ασυγχώρητο.Τουλαχιστον να μην την συγχωρήσουν αμέσως.

Χαμένος αδερφός Ερις:

Αποκλείεται να είναι ο Φίλιππος! Αφού ο ηθοποιός έφυγε και δεν θα ξαναγυρίσει, θα πρέπει να έιναι κάποιος που μπορούμε να δούμε.
Αν και θα είχε γέλιο, να πάρει απο το Μελιτόνι και άντρα και αδερφό!!!

Εσείς εκεί ψηλά: Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 735655
-Δεν χρειάζεται να τους βάζετε να κάνουν κηδεία στην παρέα. Την κηδεύω εγώ.Τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν θέλω να τα βλέπω. Απο μακριά και αγαπημένοι.

- Καταφέρατε να κάνετε τους Λουκανορικούς να ξενερώσουν ενω είναι στα σκαριά η Λουκανορική μπέμπα! Unπιστεφαble!!!!!

- Καταφέρατε να καταστρέψετε τόσο την Δάφνη, που εγω, παίρνω μέχρι και το μέρος της Ευας.!

- Καταφέρατε να κάνετε την πιο λογική εκει μέσα την Ευα. Κάντε και την Αμαλία , και έκλεισε το καρέ!!!

-Καταφέρατε να ξεφτυλίσετε όλες τις γυναίκες εκει μέσα κατα καιρούς. Πρώτα την Ευα, μετά την Μελίτα, τώρα την Νόρα και την Δάφνη. Εμεινε καμία?
Εκτός απο τις ήδη ξεφτυλισμένες Αντιγόνη - Αγγέλα - Αμαλία και Νταίζη?
Μαρίλια κρύψου!!!!

Kλέβοντας απο τον τέλειο χτεσινό σχολιασμό της Γιάννας, έχω και γω αντίστοιχους τίτλους για τους ήρωες:

Δάφνη η κομπλεξάρα
Νόρα η γαιδούρα
Μελίτα η Ξεφτιλισμένη
Ευα ο κομπάρσα
Νταίζη η δολοφονική
Αμαλία η σαλαμένη

Νικόλας ο κερατάς
Λουκάς ο κακόμοιρος
Στέφανος ο γλυκοτσ@υτσ@υνος
Μπέλλος η ηλήθιος
Λευτέρης ο γλυώδης

Ενα τραγούδι απο μένα...
Σπόιλερ:
Κωστας Τουρνάς - Λεν

Λεν πως οι έρωτες δεν ζουν,
κι αυτοί που αγαπούν
μια μέρα θα ξεχάσουν
Λεν ακόμα πως μπορεί
συνήθεια να γινεί
η αγάπη σαν χορτάσουν

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Λεν πως είναι μια αλλαγή
ολόκληρη ζωή
πως τίποτα δε μένει
Λεν πως όσων αγαπάν
η αγάπη θα χαθεί
λες κι η ζωή πεθαίνει

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

ΥΓ: Για όσους δεν κατάλαβαν, είμαι υπερβολικά ξενερωμένη.Καλη καρδιά, Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 317424 τουλάχιστον έχουμε καλό παρεάκι...
ΥΓ2: Χαρά στο κουράγιο όσων διάβασαν το σεντόνι μου!

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 9:46 pm

Σειρά μου για σχολιασμό

Νομίζω οτι ο Ρούσσος κρατάει κρυμένα μυστικά για να προστατέψει κάποιους. Δεν καταλαβαίνω σίγουρα ποιός είναι ο λόγος που θέλει το Λουκά μαζί του στην υπόθεση και σίγουρα δεν ξέρω ποιό είναι το μυστικό που κρύβεται πίσω απ το φόνο (μέχρι τώρα πίστευα οτι απλά δεν ήθελαν να μαθευτεί το φονικό) αλλά νομίζω οτι θα κρατήσω εκείνο το Ρούσσο που γνώριζα απ την αρχή που μπορεί να έκανε βρωμοδουλειές αλλά προστάτευε αυτούς που αγαπούσε ή τέλος πάντων αυτούς που πίστευε οτι τους είχε αδικήσει και τους το όφειλε.

Με την Αντιγόνη δεν έχω πρόβλημα είναι η ίδια που είδα σχεδόν όλη την περασμένη σεζόν. Επικίνδυνη φιλοχρήματη και αδίστακτη. Προσπαθεί να γλυτώσει τη φυλακή και εκβιάζει το Ρούσσο να την υπερασπιστεί αλλά νομίζω οτι ούτε κι η ίδια δεν θέλει να βγουν όλα στο φως για δικούς της λόγους. Ίσως όταν μαθευτεί η ιστορία με το φόνο μαθευτεί οτι τα χρήματα που γι αυτά έφτασε μέχρι το φόνο δεν της ανήκουν.

Θυμηθείτε να κάνουμε μια σεμνή τελετή να κρεμάσουμε την φεγγαροκοτρώνα στο λαιμό του Λευτεράκη.Το παλικάρι απ την καλή του την καρδιά είδε το Νικόλα που ξέρει οτι είναι στα πρόθυρα του χωρισμού με τη Δάφνη και πέταξε την παντόφλα περι σχέσης. Και στη συνέχεια με χαρά δέχτηκε να παραστήσει τον ερωτευμένο με τη Δάφνη. Φίλος με όλα τα γράμματα κεφαλαία και πολύ έξυπνος επίσης

Νικόλας και Δάφνη σε ρεσιτάλ παράνοιας. Ο Νικόλας λέει βέβαια γύρω γύρω οτι η Δάφνη τον απατάει αλλά δεν το πιστεύει. Τραβάει το σκοινί σε μια προσπάθεια να την κάνει να παραδεχτεί οτι δεν υπάρχει άλλος και η Δαφνούλα που πάνω απ όλα είναι καλή και λογική τον διώχνει. Μη κοιτάτε που ονειρευόταν ξύπνια το λιγδωμένο μπισκοτίνι τώρα θυμήθηκε οτι τον άντρα της τον αγαπάει και για να τον κερδίσει αποφασίζει να του πει οτι έχει γκόμενο. Ωραία μέθοδος.

Στην περίπτωσή αυτή διαγράφουμε το β κύκλο της σειράς. Διαγράφουμε το γεγονός οτι ο Νικόλας τίναξε την καριέρα του στον αέρα για να της αποδείξει οτι την αγαπάει. Διαγράφουμε τη συγκίνηση που μας προκάλεσε εκείνη την παραμονή η επιστροφή του και πάμε να πάρουμε αποδείξεις απ την αρχή.

Η Νόρα με φέρνει στο μη περαιτέρω. Έκλαιγε λέει στην Εύα όλη νύχτα γιατί ο Λουκάς δεν θυσιάζει μια χαζουπόθεση για χάρη της. Εδώ διαγράφουμε επεισόδια της τρέχουσας σεζόν κάνουμε πρωτοτυπία. Δεν το έχω χάσει ακόμη και θυμάμαι το Λουκά να της προτείνει να παρατήσει την υπόθεση για χάρη της κάτι που να μη ξεχνάμε εκείνη δεν το έκανε για το δικό του χατήρι.

Πόσο λογικό ειναι η Νόρα να μαθαίνει απ τη Μελίτα οτι ο Στέφανος έχει σχέση με την Εριέττα και να δίνει συμβουλές για τα γκομενικά αλλά να μη σκέπτεται οτι αυτοί οι δύο ειναι αντίδικοι και οτι μπορεί να βρεθεί προ εκπλήξεων στη δίκη λόγο της σχέσης τους. Μη την δείχνεται εντελώς ζαβή. Μην ακυρώνεται τη δικηγόρο με τα πολλά προσόντα που μας δείχνατε δυό χρόνια τώρα

Απ όλο αυτό το μπάχαλο χάρηκα το Λουκά που έκλεψε το φιλί. Αυτός είναι άντρας. Αγαπάει και διεκδικεί. Δεν κάνει πίσω δεν ''παρηγοριέται'' με την πρώτη πρόθυμη που θα βρεθεί στο δρόμο του και δέχεται το χαστούκι λέγοντας οτι πόνεσε μεν θα το ξανάκανε δε. Μαγκιά του και μαζί του.

Η Εύα είχε την τιμή να μάθει πρώτη τα νέα της μούφα σχέσης απ την ίδια τη Δαφνούλα που έβγαλε μια απαράδεκτη μικροψυχία. Καταλαβαίνω οτι η Εύα της έκανε κακό. Πάνω στην τρέλα της για το Μάνο έμπλεξε με το Νικόλα για να εκδικηθεί και δεν τη σκέφτηκε καν. Είναι το μοναδικό πράγμα που δεν της δικαιολόγησα και δεν θα της δικαιολογήσω ποτέ. Πάνω στην τρέλα όμως. Αντίθετα η Δάφνη ψυχρά και υπολογισμένα της χτύπησε αυτό που ξέρει οτι την πονάει για να δικαιολογήσει την υποτιθέμενη σχέση της. Έχει άλλο βάρος το εν βρασμώ και άλλο το εν ψυχρώ. Για μένα τουλάχιστον

Εδώ γυρίσαμε στον α κύκλο της σειράς. Τότε που για ότι γινόταν έφταιγε η Εύα.Όχι Δαφνούλα μου. Έφτασες να παίζεις αυτό το παιχνίδι στον άντρα σου επειδή δεν κατάφερες εσύ η ίδια να διαχειριστείς το γάμο σου κι όχι επειδή σου φταίει κάποιος τρίτος. Δέξου κι εσύ τα δικά σου λάθη μια φορά και βγάλε το προσωπείο της καλής γιατί έχει φθαρεί.

Δεύτερος τυχερός ο Λουκάς. Σε μια νεα βερσιόν της Ελληνικής ταινίας ''Δεσποινίς διευθυντής'' ρωτάει ο έρμος ο Λουκάς βρε παιδιά γιατί πιανόσαστε; Δεν μπορώ να πω οτι γέλασα όμως. Η κυρία τέλεια νομίζει οτι δεν τρέχει τίποτα που δουλεύει εκείνο το δόλιο το Λουκά που κάποτε ντύθηκε γαμπρός για χάρη της και μέχρι τώρα ήταν πάντα δίπλα της και ο πιο ένθερμος υποστηρικτής της; Μπράβο Δάφνη απέδειξες οτι είσαι καλός άνθρωπος.

Σε μια ομολογουμένως πολύ ατμοσφαιρική σκηνή η Εριέττα κι ο Στέφανος συζητούν τα της υιοθεσίας της. Μου αρέσουν μαζί. Δένουν καλά οι ηθοποιοί και επιτέλους βλέπω το Σταύρου που γνώριζα. Όπως είδα αρχικά το Στέφανο μπροστά στο παράθυρο νόμιζα οτι σκεπτόταν την απόλυτη και αναγούλιασα αλλά τελικά ποιός νοιάζεται για δαύτην ο Στέφανος σκεπτόταν τον τρόπο που τον κορόιδεψε η μεγάλη του αγάπη. Για τη μανούλα μιλάω ντε.

Αν δεν κρύβει τίποτα αυτό το παλικάρι είναι σίγουρα αδελφός του Μπέλλου. IQ ραδικιού. Ψάχνει να βρει ποιός είναι ποιά είναι η μαμά μου τι είναι η ζωή μια γελοιογραφία. Να μου πείτε τώρα το κατάλαβα; Εδώ το ψηλό αγόρι πέρσι αναρωτήθηκε που βρήκαν τα λεφτά να κάνουν τέτοια ζωή όταν το επεσήμανε ο Λουκάς. Να το δείτε θα μας βγει ψηλό κουτό απονήρευτο. Με λίγα λόγια ζαβό. Ρε μπας και το έχει αλλάξει η Αντιγόνη με το αδελφάκι του Χρήστου; Αλλά μπα τι λέω εκείνο το καημένο ήταν άρρωστο αυτό εδώ είναι απλά βλαμένο

Μέσα στο χαμό μαμάδες και κόρες συζητούν

Η Αγγέλα προτρέπει την Εύα να προχωρήσει. Είπαμε είναι δυνατή έπεσε και πρέπει να σηκωθεί για άλλη μια φορά. Δεκτό. Πόσο λογικό είναι να της ζητούν όλοι να βρει νέο σύντροφο μετά απ όσα έπαθε πέρσι σαν να μη τρέχει τίποτα; Καθόλου θα έλεγα. Φοβάμαι λέει η Εύα. Δεκτό. Στη θέση της αν έβρισκα νέο σύντροφο θα φρόντιζα πρωτίστως να του εμφυτεύσω ένα gps για να ξέρω όλες του τις κινήσεις και ταυτόχρονα να κάνω το ίδιο με το μαλλιαρό κατινάκι που έχει το βίτσιο να ερωτεύεται όποιον με πλησιάζει. Αν μιλάμε για ρεαλισμό η Εύα είναι αδύνατον να εμπιστευτεί τον οποιονδήποτε αν δεν περάσουν μερικά χρόνια, σαπούνι είναι όμως προλαβαίνει να ερωτευτεί δυό τρεις μέχρι το τέλος της σεζόν. Στα μυστικά όλα γίνονται. Εδώ ξέχασε σε τρείς μήνες τον έρωτα για τον οποίο πρόσφερε είκοσι χρόνια απ τη ζωή της κι ένα νεφρό.

Η Αμαλία πάλι χωρίς να ξέρει οτι η κορούλα της έκανε την προσπάθεια και έφαγε άκυρο της φουσκώνει τα μυαλά και την εκείνη σούρνεται για άλλη μια φορά και ζητά συνάντηση απ αυτόν που μόλις χθες την απαξίωσε.

Δεύτερο ξεφτυλίκι για το κατινάκι που για τα μάτια πήγε να ζητήσει μια συγνώμη και πήρε σαν απάντηση οτι τη συγνώμη την οφείλει στην Εριέττα. Πολλά ζητάς ρε Στέφανε η κατινάρα δεν αξιώθηκε να ζητήσει μια συγνώμη απ αυτήν που της διέλυσε δυό φορές τη ζωή απ την Εριέττα για δυό κουβέντες θα ζητήσει συγνώμη;

Η αλήθεια είναι οτι με κουράζουν αφάνταστα οι δυό τους αλλά τι να κάνουμε αραιά και που αντέχω. Ακούστηκαν περίπου όσα γράφουμε εδώ και μήνες σ αυτή την κουβέντα. Αγάπη δεν είναι απλά μια λέξη είναι πράξεις. Όταν σε κάθε σου κίνηση βρίσκεις απέναντι τον άνθρωπο σου τότε σίγουρα δεν σε αγαπάει αλλα απλά σε διεκδικεί για τους δικούς του λόγους. Εγώ βλέπω και πάλι το Στέφανο να κινείται όπως στην περίπτωση της Εύας. Έχει ήδη προχωρήσει με την επόμενη φροντίζοντας το σφάλμα να πέσει στην προηγούμενη κι εκείνος να βγει καθαρός αλλά πια δεν παίρνω κι όρκο οτι δεν είναι απλά ζαβός και πιστεύει όλα τα κουλά που λέει.

Τέλος σήμερα είδαμε έναν ακόμη μεταλλαγμένο. Ο Χρήστος που πέρσι όταν η Νταίζη αποφάσισε να παντρευτεί το Λουκά της είπε καλή τύχη αυτό είναι το καλύτερο για σένα φέτος όχι απλά κόβει φλέβα αλλά φτάνει να ξεπουλήσει την Αντιγόνη και το Στέφανο για χάρη της.Σιγά μη γλύτωνε ο Χρήστος.

Τελικά μόνο ο Άγγελος έχει μείνει σταθερός σαν χαρακτήρας αλλά μπορεί να τον δούμε κι αυτόν να απαρνιέται τη φρουτόκρεμα για κινέζικο ποτέ δεν ξέρει κανείς τι θα του ξημερώσει όταν παρακολουθεί μυστικά.

Οποιος κάνει τον κόπο να διαβάσει όλο αυτό το κατεβατό κερδίζει γλυφιτσουράκι παραδοτέο στον επόμενο εδεμοκαφέ

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 9:50 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Νομίζω οτι ο Ρούσσος κρατάει κρυμένα μυστικά για να προστατέψει κάποιους. Δεν καταλαβαίνω σίγουρα ποιός είναι ο λόγος που θέλει το Λουκά μαζί του στην υπόθεση και σίγουρα δεν ξέρω ποιό είναι το μυστικό που κρύβεται πίσω απ το φόνο (μέχρι τώρα πίστευα οτι απλά δεν ήθελαν να μαθευτεί το φονικό) αλλά νομίζω οτι θα κρατήσω εκείνο το Ρούσσο που γνώριζα απ την αρχή που μπορεί να έκανε βρωμοδουλειές αλλά προστάτευε αυτούς που αγαπούσε ή τέλος πάντων αυτούς που πίστευε οτι τους είχε αδικήσει και τους το όφειλε.

Με την Αντιγόνη δεν έχω πρόβλημα είναι η ίδια που είδα σχεδόν όλη την περασμένη σεζόν. Επικίνδυνη φιλοχρήματη και αδίστακτη. Προσπαθεί να γλυτώσει τη φυλακή και εκβιάζει το Ρούσσο να την υπερασπιστεί αλλά νομίζω οτι ούτε κι η ίδια δεν θέλει να βγουν όλα στο φως για δικούς της λόγους. Ίσως όταν μαθευτεί η ιστορία με το φόνο μαθευτεί οτι τα χρήματα που γι αυτά έφτασε μέχρι το φόνο δεν της ανήκουν.

Θυμηθείτε να κάνουμε μια σεμνή τελετή να κρεμάσουμε την φεγγαροκοτρώνα στο λαιμό του Λευτεράκη.Το παλικάρι απ την καλή του την καρδιά είδε το Νικόλα που ξέρει οτι είναι στα πρόθυρα του χωρισμού με τη Δάφνη και πέταξε την παντόφλα περι σχέσης. Και στη συνέχεια με χαρά δέχτηκε να παραστήσει τον ερωτευμένο με τη Δάφνη. Φίλος με όλα τα γράμματα κεφαλαία και πολύ έξυπνος επίσης

Νικόλας και Δάφνη σε ρεσιτάλ παράνοιας. Ο Νικόλας λέει βέβαια γύρω γύρω οτι η Δάφνη τον απατάει αλλά δεν το πιστεύει. Τραβάει το σκοινί σε μια προσπάθεια να την κάνει να παραδεχτεί οτι δεν υπάρχει άλλος και η Δαφνούλα που πάνω απ όλα είναι καλή και λογική τον διώχνει. Μη κοιτάτε που ονειρευόταν ξύπνια το λιγδωμένο μπισκοτίνι τώρα θυμήθηκε οτι τον άντρα της τον αγαπάει και για να τον κερδίσει αποφασίζει να του πει οτι έχει γκόμενο. Ωραία μέθοδος.

Στην περίπτωσή αυτή διαγράφουμε το β κύκλο της σειράς. Διαγράφουμε το γεγονός οτι ο Νικόλας τίναξε την καριέρα του στον αέρα για να της αποδείξει οτι την αγαπάει. Διαγράφουμε τη συγκίνηση που μας προκάλεσε εκείνη την παραμονή η επιστροφή του και πάμε να πάρουμε αποδείξεις απ την αρχή.

Η Νόρα με φέρνει στο μη περαιτέρω. Έκλαιγε λέει στην Εύα όλη νύχτα γιατί ο Λουκάς δεν θυσιάζει μια χαζουπόθεση για χάρη της. Εδώ διαγράφουμε επεισόδια της τρέχουσας σεζόν κάνουμε πρωτοτυπία. Δεν το έχω χάσει ακόμη και θυμάμαι το Λουκά να της προτείνει να παρατήσει την υπόθεση για χάρη της κάτι που να μη ξεχνάμε εκείνη δεν το έκανε για το δικό του χατήρι.

Πόσο λογικό ειναι η Νόρα να μαθαίνει απ τη Μελίτα οτι ο Στέφανος έχει σχέση με την Εριέττα και να δίνει συμβουλές για τα γκομενικά αλλά να μη σκέπτεται οτι αυτοί οι δύο ειναι αντίδικοι και οτι μπορεί να βρεθεί προ εκπλήξεων στη δίκη λόγο της σχέσης τους. Μη την δείχνεται εντελώς ζαβή. Μην ακυρώνεται τη δικηγόρο με τα πολλά προσόντα που μας δείχνατε δυό χρόνια τώρα

Απ όλο αυτό το μπάχαλο χάρηκα το Λουκά που έκλεψε το φιλί. Αυτός είναι άντρας. Αγαπάει και διεκδικεί. Δεν κάνει πίσω δεν ''παρηγοριέται'' με την πρώτη πρόθυμη που θα βρεθεί στο δρόμο του και δέχεται το χαστούκι λέγοντας οτι πόνεσε μεν θα το ξανάκανε δε. Μαγκιά του και μαζί του.

Η Εύα είχε την τιμή να μάθει πρώτη τα νέα της μούφα σχέσης απ την ίδια τη Δαφνούλα που έβγαλε μια απαράδεκτη μικροψυχία. Καταλαβαίνω οτι η Εύα της έκανε κακό. Πάνω στην τρέλα της για το Μάνο έμπλεξε με το Νικόλα για να εκδικηθεί και δεν τη σκέφτηκε καν. Είναι το μοναδικό πράγμα που δεν της δικαιολόγησα και δεν θα της δικαιολογήσω ποτέ. Πάνω στην τρέλα όμως. Αντίθετα η Δάφνη ψυχρά και υπολογισμένα της χτύπησε αυτό που ξέρει οτι την πονάει για να δικαιολογήσει την υποτιθέμενη σχέση της. Έχει άλλο βάρος το εν βρασμώ και άλλο το εν ψυχρώ. Για μένα τουλάχιστον

Εδώ γυρίσαμε στον α κύκλο της σειράς. Τότε που για ότι γινόταν έφταιγε η Εύα.Όχι Δαφνούλα μου. Έφτασες να παίζεις αυτό το παιχνίδι στον άντρα σου επειδή δεν κατάφερες εσύ η ίδια να διαχειριστείς το γάμο σου κι όχι επειδή σου φταίει κάποιος τρίτος. Δέξου κι εσύ τα δικά σου λάθη μια φορά και βγάλε το προσωπείο της καλής γιατί έχει φθαρεί.

Δεύτερος τυχερός ο Λουκάς. Σε μια νεα βερσιόν της Ελληνικής ταινίας ''Δεσποινίς διευθυντής'' ρωτάει ο έρμος ο Λουκάς βρε παιδιά γιατί πιανόσαστε; Δεν μπορώ να πω οτι γέλασα όμως. Η κυρία τέλεια νομίζει οτι δεν τρέχει τίποτα που δουλεύει εκείνο το δόλιο το Λουκά που κάποτε ντύθηκε γαμπρός για χάρη της και μέχρι τώρα ήταν πάντα δίπλα της και ο πιο ένθερμος υποστηρικτής της; Μπράβο Δάφνη απέδειξες οτι είσαι καλός άνθρωπος.

Σε μια ομολογουμένως πολύ ατμοσφαιρική σκηνή η Εριέττα κι ο Στέφανος συζητούν τα της υιοθεσίας της. Μου αρέσουν μαζί. Δένουν καλά οι ηθοποιοί και επιτέλους βλέπω το Σταύρου που γνώριζα. Όπως είδα αρχικά το Στέφανο μπροστά στο παράθυρο νόμιζα οτι σκεπτόταν την απόλυτη και αναγούλιασα αλλά τελικά ποιός νοιάζεται για δαύτην ο Στέφανος σκεπτόταν τον τρόπο που τον κορόιδεψε η μεγάλη του αγάπη. Για τη μανούλα μιλάω ντε.

Αν δεν κρύβει τίποτα αυτό το παλικάρι είναι σίγουρα αδελφός του Μπέλλου. IQ ραδικιού. Ψάχνει να βρει ποιός είναι ποιά είναι η μαμά μου τι είναι η ζωή μια γελοιογραφία. Να μου πείτε τώρα το κατάλαβα; Εδώ το ψηλό αγόρι πέρσι αναρωτήθηκε που βρήκαν τα λεφτά να κάνουν τέτοια ζωή όταν το επεσήμανε ο Λουκάς. Να το δείτε θα μας βγει ψηλό κουτό απονήρευτο. Με λίγα λόγια ζαβό. Ρε μπας και το έχει αλλάξει η Αντιγόνη με το αδελφάκι του Χρήστου; Αλλά μπα τι λέω εκείνο το καημένο ήταν άρρωστο αυτό εδώ είναι απλά βλαμένο

Μέσα στο χαμό μαμάδες και κόρες συζητούν

Η Αγγέλα προτρέπει την Εύα να προχωρήσει. Είπαμε είναι δυνατή έπεσε και πρέπει να σηκωθεί για άλλη μια φορά. Δεκτό. Πόσο λογικό είναι να της ζητούν όλοι να βρει νέο σύντροφο μετά απ όσα έπαθε πέρσι σαν να μη τρέχει τίποτα; Καθόλου θα έλεγα. Φοβάμαι λέει η Εύα. Δεκτό. Στη θέση της αν έβρισκα νέο σύντροφο θα φρόντιζα πρωτίστως να του εμφυτεύσω ένα gps για να ξέρω όλες του τις κινήσεις και ταυτόχρονα να κάνω το ίδιο με το μαλλιαρό κατινάκι που έχει το βίτσιο να ερωτεύεται όποιον με πλησιάζει. Αν μιλάμε για ρεαλισμό η Εύα είναι αδύνατον να εμπιστευτεί τον οποιονδήποτε αν δεν περάσουν μερικά χρόνια, σαπούνι είναι όμως προλαβαίνει να ερωτευτεί δυό τρεις μέχρι το τέλος της σεζόν. Στα μυστικά όλα γίνονται. Εδώ ξέχασε σε τρείς μήνες τον έρωτα για τον οποίο πρόσφερε είκοσι χρόνια απ τη ζωή της κι ένα νεφρό.

Η Αμαλία πάλι χωρίς να ξέρει οτι η κορούλα της έκανε την προσπάθεια και έφαγε άκυρο της φουσκώνει τα μυαλά και την εκείνη σούρνεται για άλλη μια φορά και ζητά συνάντηση απ αυτόν που μόλις χθες την απαξίωσε.

Δεύτερο ξεφτυλίκι για το κατινάκι που για τα μάτια πήγε να ζητήσει μια συγνώμη και πήρε σαν απάντηση οτι τη συγνώμη την οφείλει στην Εριέττα. Πολλά ζητάς ρε Στέφανε η κατινάρα δεν αξιώθηκε να ζητήσει μια συγνώμη απ αυτήν που της διέλυσε δυό φορές τη ζωή απ την Εριέττα για δυό κουβέντες θα ζητήσει συγνώμη;

Η αλήθεια είναι οτι με κουράζουν αφάνταστα οι δυό τους αλλά τι να κάνουμε αραιά και που αντέχω. Ακούστηκαν περίπου όσα γράφουμε εδώ και μήνες σ αυτή την κουβέντα. Αγάπη δεν είναι απλά μια λέξη είναι πράξεις. Όταν σε κάθε σου κίνηση βρίσκεις απέναντι τον άνθρωπο σου τότε σίγουρα δεν σε αγαπάει αλλα απλά σε διεκδικεί για τους δικούς του λόγους. Εγώ βλέπω και πάλι το Στέφανο να κινείται όπως στην περίπτωση της Εύας. Έχει ήδη προχωρήσει με την επόμενη φροντίζοντας το σφάλμα να πέσει στην προηγούμενη κι εκείνος να βγει καθαρός αλλά πια δεν παίρνω κι όρκο οτι δεν είναι απλά ζαβός και πιστεύει όλα τα κουλά που λέει.

Τέλος σήμερα είδαμε έναν ακόμη μεταλλαγμένο. Ο Χρήστος που πέρσι όταν η Νταίζη αποφάσισε να παντρευτεί το Λουκά της είπε καλή τύχη αυτό είναι το καλύτερο για σένα φέτος όχι απλά κόβει φλέβα αλλά φτάνει να ξεπουλήσει την Αντιγόνη και το Στέφανο για χάρη της.Σιγά μη γλύτωνε ο Χρήστος.

Τελικά μόνο ο Άγγελος έχει μείνει σταθερός σαν χαρακτήρας αλλά μπορεί να τον δούμε κι αυτόν να απαρνιέται τη φρουτόκρεμα για κινέζικο ποτέ δεν ξέρει κανείς τι θα του ξημερώσει όταν παρακολουθεί μυστικά.

Οποιος κάνει τον κόπο να διαβάσει όλο αυτό το κατεβατό κερδίζει γλυφιτσουράκι παραδοτέο στον επόμενο εδεμοκαφέ

Το διάβασα αλλά επειδή είμαι μακριά θα μου το στείλεις;

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 9:55 pm

Καρ-Mik έγραψε:Απαίσιο - awful - furchtbar - korkunç - épouvantable - Terribile

Tι ήταν τούτο που είδα σήμερα? Γιατί έκανα αυτό το λάθος? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 905116

Ρούσσος - Αντιγόνη :

Νικόλας - Λουκάς :

Προσπερνάωτα ίδια που τους βάζουνε να λένε για 6406052132ή φορά, και μένω στα λόγια του Λουκά, οτι ''αν είχαμε παιδί,κάνεις δεν θα άφηνε αυτή τη σχέση να βουλιάξει τόσο ευκολα, ελαφρά τη καρδία ''
Οκ~ Το πιάσαμε το υπονοούμενο ! Οταν μάθει ο Λουκάς για την εγκυμοσύνη της Νόρας, θα την ξ@χέσει!
Πάντως απο τον ''τσακωμό'' τους, στο τέλος, σαν φιλαράκια πάνε στο χαλαρό να τα πιούν !!!!

Ερι - Στέφανος :
Κάθε μέρα μας δείχνουν όλο και περισσότερα πράγματα που τους ενώνουν. Δενείναι τυχαίο αυτό που κάνουν. Πέρα απο αυτό, ο ένας γνωρίζει τον πραγματικό ευατό του άλλου, και προχωράνε με σωστές και αληθινές βάσεις σε αυτή τη σχέση. Κατι που τονίζουν στην σκηνή με την ξεφτύλω .

Τι πετάγεσαι ρε φίλε? Σε ρώτησε κανείς ή σου μίλησε κανείς; Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 951465 Την προηγούμενη φορά οκ, σου μιλήσανε, τώρα τι μιλάς?

"Ατσα, και Βιονικά αυτιά Λευτέρη μας'' -> Ναι, πιάνει όλα όσα τον ενδιαφέρουν. Λέξεις-κλειδιά : Διαμάντια και Δάφνη!
Δηλαδη για να καταλάβω, τι τον πειραξε? Οτι με το που είδαν την Μαλλιαρή του μουτσούνα θέλησαν να φύγουν? Λογικο δεν είναι? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 735655
Φίλος, ο Νικόλας υποψιάζεται οτι παίζει φιρφιρικι με την γυναίκα του, την προηγούμενη φορά παίξατε μπουκέτα, και σου κάνει εντύπωση γιατί θέλουν να φύγουν? Μπορεί - ξέρεις - να φοβούνται οτι δεν θα κρατηθούν και να σου σπάσουν πάλι τα μούτρα (μακάρι - μακάρι Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 103275 )
Εεεεεε δεν μιλάμε για μια γυναίκα. Μιλάμε για την γυναίκα - παντρεμένη, Χελόου Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 735655 - του Νικόλα. Μήπως θα έπρεπε να σου πει '' πάρτην ρε φιλε, δεν @@μιέται, χαλαρά, yo, εγώ δεν είμαι πουριτανός '' τς τς τς! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 951465

''Είναι τόσο τρομερό να ερωτευτεί η Δάφνη κάποιον άλλον?" η ελεύθερη Δάφνη, η Δάφνη που δεν έχει παιδί, η Δάφνη που ορκίζεται οτι δεν τρέχει κάτι με σένα, η Δάφνη που καταδίκαζε άλλους που ερωτεύτηκαν ''παράνομα''...

- Ναι,είναι τόσο τρομερό! Εφόσον ορκίζεται το αντίθετο. Εφόσον βλέπει όλους να την υποστηρίζουν και αυτή τους κοροιδεύει, τότε ναι, είναι τόσο τρομερό.!

Λουκά, άστο , δεν μπορείς να δικαιλογίες τις χαζομάρεςτου Τέρη του Γλιτσιέρη! Ρίξτου και συ κανα μπινελικάκι! Για χάρη τουΝικόλα βρε παιδί μου, που σε φιλοξενεί!

Τι ακούω θέε μου? Με ποια λογική βάζουν τον άνθρωπΕΣ να λένε τέτοιες μπούρδες!???

Νόρα - Δάφνη:

Νόρα -> Δεν μπορώ να τα ακούω αυτά απο την Νόρα, αλήθεια! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 752185
Λέει οτι ''δεν μπορεί να κάνει ένα βήμα πίσω για την κωλοκαριέρα του'' ενω ο Λουκάς είχε πει οτι θα κάνει πίσω επειδή την αγαπάει, και θα υπερασπιστούν μαζί την Ερι. Και ναι είναι βήμα πίσω και στην καριέρα του και στις δικές του ηθικές αξίες.Ακόμα και όταν έλεγε οτι θα κάνει πίσω και στην υπεράσπιση, ακόμα και τότε, τον έκραζε γιατι θα κάνει πίσω ενω καταβάθος είναι αυτό που ήθελε!!!
Σύνελθε Νόρα! Δεν είσαι μόνη σου. Η αγάπη, η οικογένεια, και τα παιδιά θέλουν θυσίες και υποχωρήσεις. Αμοιβαίες. Και αν την παρατήσει την υποθέση για χάρη του παιδιού και της αγάπης τους που το κακό? Αυτό δεν δείχνει οτι πάνω απο όλα βάζει,την Νόρα, το παιδί , και μια ευτυχισμένη ζωή μαζί της?
Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω κάτι τέτοιο. Και για κανεναν λόγο δεν μπορώ να δικαιολογήσω την Νόρα που του το κρύβει. Το παιδί δεν γίνεται απο τον έναν και ούτε αφορά μόνο τον έναν. Είναι δημιούργημα δύο ανθρώπων. Εχουν και οι δυό τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες υποχρεώσεις απέναντι σε αυτό, και η Νόρα στερεί και τα δυο απο τον Λουκά.Και στο φινάλε, πως γίνεται να αποφασίζει αυτή για το παιδί της? Φέρεται τελειώς εγωιστικά.
Μάνα είναι αυτή που βάζει τις προτεραιότητεςτου παιδιού της πάνω απο τα δικά της θέλω. Και αυτό θα έπρεπε να κάνειη Νόρα, και δυστυχώς δεν το κάνει. Και σαν να μην φτάνει αυτό, όταν τελειώσει με την δίκη λεει, θα τα μαζέψει όλα και θα φύγει. Τι ακούω θέε μου???????
Νόρα το φελέκι μου μέσα! Δεν είσαι μόνη σου, και το ψυχουλάκι στην κοιλιά σου δεν είναι μόνο δικό σου!!!!

Ευα - Αγγέλα:

Σου χουμε την λύση , σου δίνουμε έτοιμο Μάνο!!!! Μπισκοτίνι τριχωτό και λαχταριστό !!!!

Απόλυτος (ελάτε να το κλίνουμε το επιθετο : Ο απόλυτος ξενέρωτας, η απόλυτη ξεφτίλα, το απόλυτο άδειασμα):
Είπε το Μελιτόνι να ακολουθήσει τις συμβουλες της Θεότητας και έτρεξε να βρει τον Καρταλουά, μπας και ξαναγυρίσει...
Τι άκουσα:
- Εχω σχέση μαζί της!
''Υποτίθεται οτι σου άλλαξα την ζωή και συ την επόμενη μέρα πήγες και βρήκες άλλη γυναίκα..."

Τώρα κλίνουμε το ουσιαστικό χυλόπιτα.... Η χυλόπιτα - της χυλόπιτας - την χυλόπιτα - Ω! χυλόπιτα!

Το μόνο που κρατάω, πέρα απο την ξανα-μανά γαιδουρινή συμπεριφορά της Νόρας είναι τον Λουκάκο! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 811901
Αυτά είναι! Αυτος ο άντρας πραγματικά αγαπάει! Δεν ξενοπ@@ει στην πρώτη χυλόπιτα σαν κάποιους άλλους που ξέρουμε...

Δάφνη:

Με το λιγδομαλλιαρο μπισκοτίνι-> Αντί να τα χώσει στον Λευτέρη, που παίρνει το θάρρος και πετάγεται σαν την πορδή, και λέει οτι του κατέβει, σε έναν παντρεμένο για την γυναίκα του, που λέει οτι του κατέβει στον άντρα της στο φινάλε, του χαιδεύειτα αυτιά και του ζητάει χάρες!
Με την Ευα-> Πόσο τραγικά παλιοκατίνα και υπερκομπλεξικιά είναι τελικα η Δάφνη !
Καταρχά ςέχω να πω, οτι αν ήμουν Δάφνη, και με παρατούσε ο Νικόλας για ναπαντρευτεί την Ευα, δεν θα ξαναμίλαγα ούτε θα συγχωρούσα, ούτε τον Νικόλα, αλλα ούτε και την Ευα. Δεν θα το έκανα γιατι δεν θα μπορούσα να δεχτώ αυτό που κάνανε. Η Δάφνη όμως το προσπέρασε, και τους δέχτηκε.
Απο την στιγμή που το έκανε, δεν έχει κανένα δικαίωμα να φέρνει και να πετάει έτσι κατάμουτρα αυτό το συμβάν. Αν ήθελε να πει αυτά στην Ευα,να τα έλεγε τότε, και να της έλεγε και ακόμα περισσότερα, και γω μαζ ί της να φωνάζω ''Δώσε - δώσε''. Τότε όμως, όχι τώρα. Τώρα που το κάνει, δείχνει απλά ένα απίστευτα κομπλεξικό άτομο.
Γιατί τους συγχώρεσε? Για να έχει πάτημα στην κάθε μ@λ@κια της να τους χτυπάει τα δικά τους? Πολύ καλός άνθρωπος τελικά η Δαφνούλα Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 951465
Ποσο μάλλον δε, οταν το κάνει - οχι γιατι πραγματικά ερωτεύτηκε ή κάτι έγινεμεταξύ τους - αλλα για μια προσποιητή σχέση. Ουσιαστικά δεν υπερασπίζεται κάτι που πραγματικά συμβαίνει, χτυπώντας την Ευα, αλλα κάτι που δεν συμβαίνει, και αυτό που κάνει την κάνει ακόμα χειρότερη.Με την μάσκα της σχέσης με τον Λευτέρη, βγάζει κάθε κομπλεξισμό και κάθε απωθημένο που κρύβει μέσα της.
Αν πάλι το έκανε τώρα για να τους εκδικηθεί για τότε,και πάλι θα το δεχόμουν.Και θα την παραδεχόμουν κιόλας. Αλλα να παρεδεχτεί οτι το έκανε για εκδίκηση. Οχι να κάνει ότι κάνει, και μετά να λεέι οτι είναι καλός άνθρωπος, ή οτι *ερωτεύτηκε* σαν κάποιες άλλες!Ελεος!
Τον Νικόλα, τούς φίλους σου όλους που σε υπερασπιζόταν κόντρα στον Νικόλα, και προδωθηκε η εμπιστοσύνη τους? Σιγά, κανένας!
''Το πήγε αλλού απο μόνη της''??? Τι λες μωρη??? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 752185

Με τον Λουκά -> Εχει δίκιο ο Λουκάς. Κάποτε πήγε να θυσιάσει την ζωή του, γιατι ο Νικόλας,την είχε προδώσει και τώρα, η Δάφνη εμέσως πλην σαφώς ''απαιτεί'' απο τον Λουκά, να συνέχίσουν να είναι φίλοι, χωρίς να συμβαίνει τίποτα.
Τι και αν ουσιαστικά προδίδει την εμπιστοσύνη που της δείξανε, οτι ποτέ δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο?
Τι και όταν έκανε κάποιος άλλος απο την παρέα το ίδιο τον κράξανε και τον''λιθοβόλησαν'' Αυτήν πρέπει να την έχουν στα πούπουλα? (Μελιτίαση κόλλησε?)

Εν κατακλείδι : Θέλω, ακόμα και όταν αποκαλυφθεί το παιχνιδάκι που παίζουν με τον Λευτέρη - η Ευα και ο Λουκάς να μην της μιλάνε. Θεωρώ πολύ χοντρό αυτό που έκανε. Και ασυγχώρητο.Τουλαχιστον να μην την συγχωρήσουν αμέσως.

Χαμένος αδερφός Ερις:

Αποκλείεται να είναι ο Φίλιππος! Αφού ο ηθοποιός έφυγε και δεν θα ξαναγυρίσει, θα πρέπει να έιναι κάποιος που μπορούμε να δούμε.

-Δεν χρειάζεται να τους βάζετε να κάνουν κηδεία στην παρέα. Την κηδεύω εγώ.Τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν θέλω να τα βλέπω. Απο μακριά και αγαπημένοι.

- Καταφέρατε να κάνετε τους Λουκανορικούς να ξενερώσουν ενω είναι στα σκαριά η Λουκανορική μπέμπα! Unπιστεφαble!!!!!

- Καταφέρατε να καταστρέψετε τόσο την Δάφνη, που εγω, παίρνω μέχρι και το μέρος της Ευας.!

- Καταφέρατε να κάνετε την πιο λογική εκει μέσα την Ευα. Κάντε και την Αμαλία , και έκλεισε το καρέ!!!

-Καταφέρατε να ξεφτυλίσετε όλες τις γυναίκες εκει μέσα κατα καιρούς. Πρώτα την Ευα, μετά την Μελίτα, τώρα την Νόρα και την Δάφνη. Εμεινε καμία?
Μαρίλια κρύψου!!!!

Kλέβοντας απο τον τέλειο χτεσινό σχολιασμό της Γιάννας, έχω και γω αντίστοιχους τίτλους για τους ήρωες:

Δάφνη η κομπλεξάρα
Νόρα η γαιδούρα
Μελίτα η Ξεφτιλισμένη
Ευα ο κομπάρσα
Νταίζη η δολοφονική
Αμαλία η σαλαμένη

Νικόλας ο κερατάς
Λουκάς ο κακόμοιρος
Μπέλλος η ηλήθιος
Λευτέρης ο γλυώδης

Ενα τραγούδι απο μένα...
Σπόιλερ:
Κωστας Τουρνάς - Λεν

κι αυτοί που αγαπούν
μια μέρα θα ξεχάσουν
Λεν ακόμα πως μπορεί
συνήθεια να γινεί
η αγάπη σαν χορτάσουν

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Λεν πως είναι μια αλλαγή
ολόκληρη ζωή
πως τίποτα δε μένει
Λεν πως όσων αγαπάν
η αγάπη θα χαθεί
λες κι η ζωή πεθαίνει

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

ΥΓ: Για όσους δεν κατάλαβαν, είμαι υπερβολικά ξενερωμένη.Καλη καρδιά, Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 317424 τουλάχιστον έχουμε καλό παρεάκι...

Παρτα ολα ολα δικα σου που λεει κι ο Μιχαλης oscar oscar oscar Συμφωνω μεχρι τελειας η μαλλον....μεχρι θαυμαστικου sisi
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από nikidanis Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 9:57 pm

Aπ ολο το σχολιασμο Μαρια,που θα συμφωνησω οπως παντα , θα κρατησω το κομματακι που μου εκανε εντυπωση και ελιωσα στα γελια lmao lmao lmao lmao lmao
Να το δω κι αυτο και τα χω δει ολα στη σειρα!!!

Clarabelle έγραψε:

Το μονο που μ αρεσε απο αυτο το βαρετοοοοοο επεισοδιο ηταν η σκηνη με τον Πετρο και την Αντιγονη ,αν και λεγαν τα ιδια και ουσια ΤΙΠΟΤΑ ! και το υφος της Ευας και του Λουκα οταν ειδαν τη Δαφνη με τον Λευτερη xoxo xoxo

Υ.γ αλλο ενα τετοιο επεισοδιο και την επομενη φορα θα με παρει ο Μορφεας λιγακι για καμια μικρη βολτουλα!

nikidanis
nikidanis
Reporter
Reporter

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:00 pm

Καρ-Mik έγραψε:Απαίσιο - awful - furchtbar - korkunç - épouvantable - Terribile

Ρούσσος - Αντιγόνη :

Νικόλας - Λουκάς :

Ερι - Στέφανος :

Νόρα - Δάφνη:

Ευα - Αγγέλα:

Τι άκουσα:
- Εχω σχέση μαζί της!

Δάφνη:

Χαμένος αδερφός Ερις:

Μαρίλια κρύψου!!!!

Δάφνη η κομπλεξάρα
Νόρα η γαιδούρα
Μελίτα η Ξεφτιλισμένη
Ευα ο κομπάρσα
Νταίζη η δολοφονική
Αμαλία η σαλαμένη

Νικόλας ο κερατάς
Λουκάς ο κακόμοιρος
Μπέλλος η ηλήθιος
Λευτέρης ο γλυώδης

Ενα τραγούδι απο μένα...
Σπόιλερ:
Κωστας Τουρνάς - Λεν

κι αυτοί που αγαπούν
μια μέρα θα ξεχάσουν
Λεν ακόμα πως μπορεί
συνήθεια να γινεί
η αγάπη σαν χορτάσουν

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Λεν πως είναι μια αλλαγή
ολόκληρη ζωή
πως τίποτα δε μένει
Λεν πως όσων αγαπάν
η αγάπη θα χαθεί
λες κι η ζωή πεθαίνει

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Ta είπες όλα ακόμα μια φορά!!!! oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:08 pm

Καταρρίπτονται δεδομένα που μας έκαναν να αγαπήοσυμε τι σειρά..
Και ακόμα αναρωτιέμιαι γιατί..
Για ποιό λόγο συγχώρεσε τότε η Δάφνη την Ευα και το Νικόλα αν είναι να τους το κοπανάει σε κάθε ευκαιρία???? Για ποιό λόγο κοροιδευει φίλους ζωής μέσα στα μούτρα και καλά για να σωσει ένα γάμο που συνέβαλλε να φτάσει στην καταστροφή...
Γιατί χάνω το χρόνο μου 7 με 8 κάθε μέρα???

Αυτά που θυμαμαι απο το σημερινό είναι οτι η Δάφνη μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι, η Νόρα με αποτελειώσε και ο απόλυτος με έκανε και γέλασα...

Επίσης μάλλον θα ξεχάσω τα Μυστικά που έβλεπα τα δύο πρώτα χρόνια με αυτά που βλέπω τωρα..

Η Δάφνη κατηγορεί την Ευα που τη συγχωρεσε..οκ μάλλον εχετε θεματάκι με το ρόλο αλλά έλεος.. Αυτά εχουν ξεπεραστει, ασχοληθείτε με καινούρια ξεπουλήματα... εχω ένα πρόχειρο που το χετε αφησει να περάσει στο ντουκου...
Η Νόρα την είδε Βουγιουκλάκη και χαστουκίζει το Λουκά που τη φίλησε, επίσης η ειρωνία και η ψυχροτητα που αντιμετωπίζει τον άνθρωπο που αγαπάει μου ταράζει το νυερικό μου σύστημα..
Το μπισκοτάκι νοιάστηκε για την Ευα?? Θα ξεράσω..
Η Μελίτα μετά απο πόσες χυλοπιτες παίρνει μπρος και ξεκολλάει πείτε μου..

Αυτό το πράγμα δεν είναι Μυστικά της Εδέμ..

Θυμάμαι τη Δάφνη να ευχεται να γείνι καλός άνθρωπος και να το πετυχαίνει κιολας.. Γιατί?? Για να βγάλει όλο της τον κομπλεξισμό τωρα???
Πρσωπικά θα τη συγχωρούσα πολύ δύσκολα μετα απο ολο αυτό.. Και αν ήμουν στη θέση του Νικόλα θα επέμενα στο διαζυγιο με τα την τόση κοροιδία.. Ας μην τα έκανε έτσι απο την αρχη στο κάτω κάτω..
Εχω εκνευριστει, έχω ξενερωσει, εχω απορήσει αν οι σεναρογράφοι άλλαξαν... Δεν ξέρω τι να πώ πια..
Αυτά σαν πρωτη εκόνα. Αν θυμηθω και κάτι άλλο θα επιστεψω..
Σαφως άθλιο απο μενα.. Δεν βλεπότανε...

Clarabelle και Καρ-mik τα σπάσανε οι σχολιασμοί σας!!!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:10 pm

Βάσω τρομερός σχολιασμός! Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω σε όλα!
Clarabelle επίσης συμφωνώ και με πέθανε το σημείο με τη φρουτόκρεμα!!

Επίσης να επισημάνω και γω ότι η Δάφνη με εκνεύρισε απίστευτα σήμερα με την κακιασμένη συμπεριφορά της και δεν την αντέχω άλλο!! Ειδικά απέναντι στην Εύα ήταν απαράδεκτη!! Τη γέμισε τύψεις με μεγάλη ευκολία μπορώ να πω και το ευχαριστήθηκε απίστευτα! Ε δεν το λες και τον ορισμό του καλού ανθρώπου αυτό!! Kotsides
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:11 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε.
Μου άρεσε η σκηνή Εύας - Δάφνης με τα απωθημένα της Δάφνης και τις ενοχές της Εύας που θάφτηκαν τόσο βιαστικά και πρόχειρα να βγαίνουν επιτέλους στην επιφάνεια (τυχερή η Δάφνη που αγκαλιάζει τον Λευτέρη έχω να πω πάντως). Η σκηνή Λουκά - Νόρας με τον καημένο τον Λουκά και πάλι να προσπαθεί να ξεπεράσει όλα τα εμπόδια που ξέρει και δεν ξέρει και να τρώει πόρτα.
Αλλά πάνω απ' όλα μου άρεσε η σκηνή Στέφανου - Μελίτας στην οποία φάνηκε ότι ο Στέφανος και η Μελίτα είναι πολύ ερωτευμένοι αλλά ταυτόχρονα και πολύ θυμωμένοι ο ένας με τον άλλο ο καθένας με τα δίκια του. Η σημερινή κουβέντα ήταν απαραίτητη για να εκφραστούν όλα αυτά και να φύγουν από τη μέση. Ειδικά ο Στέφανος προσπαθούσε με κάθε τρόπο να πικάρει την Μελίτα. Πέρα από όλα αυτά όμως η αλήθεια είναι αυτό το "ακόμα σ' αγαπώ" που της είπε. Ακόμα αγαπιούνται, ακόμα κοιτάζονται με το γλυκό παράπονο του ερωτευμένου που δεν είναι με τον άνθρωπο που θέλει. Πολύ ωραίο ζευγάρι με πολύ ωραία ιστορία.
Πολλά μπράβο στους συντελεστές για την τόσο συγκινητική σκηνή που έγραψαν, πολλά μπράβο στους Σταύρου - Παπά για τις εύθραστες ερμηνείες τους, δένουν καταπληκτικά.

Το επεισόδιο ήταν αφιερωμένο στη Λίζα. : thanks : Έλενα Ακρίτα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης