Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap29%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 29% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap9%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 9% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]

Σύνολο Ψήφων : 55

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:11 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Νομίζω οτι ο Ρούσσος κρατάει κρυμένα μυστικά για να προστατέψει κάποιους. Δεν καταλαβαίνω σίγουρα ποιός είναι ο λόγος που θέλει το Λουκά μαζί του στην υπόθεση και σίγουρα δεν ξέρω ποιό είναι το μυστικό που κρύβεται πίσω απ το φόνο (μέχρι τώρα πίστευα οτι απλά δεν ήθελαν να μαθευτεί το φονικό) αλλά νομίζω οτι θα κρατήσω εκείνο το Ρούσσο που γνώριζα απ την αρχή που μπορεί να έκανε βρωμοδουλειές αλλά προστάτευε αυτούς που αγαπούσε ή τέλος πάντων αυτούς που πίστευε οτι τους είχε αδικήσει και τους το όφειλε.

Με την Αντιγόνη δεν έχω πρόβλημα είναι η ίδια που είδα σχεδόν όλη την περασμένη σεζόν. Επικίνδυνη φιλοχρήματη και αδίστακτη. Προσπαθεί να γλυτώσει τη φυλακή και εκβιάζει το Ρούσσο να την υπερασπιστεί αλλά νομίζω οτι ούτε κι η ίδια δεν θέλει να βγουν όλα στο φως για δικούς της λόγους. Ίσως όταν μαθευτεί η ιστορία με το φόνο μαθευτεί οτι τα χρήματα που γι αυτά έφτασε μέχρι το φόνο δεν της ανήκουν.

Θυμηθείτε να κάνουμε μια σεμνή τελετή να κρεμάσουμε την φεγγαροκοτρώνα στο λαιμό του Λευτεράκη.Το παλικάρι απ την καλή του την καρδιά είδε το Νικόλα που ξέρει οτι είναι στα πρόθυρα του χωρισμού με τη Δάφνη και πέταξε την παντόφλα περι σχέσης. Και στη συνέχεια με χαρά δέχτηκε να παραστήσει τον ερωτευμένο με τη Δάφνη. Φίλος με όλα τα γράμματα κεφαλαία και πολύ έξυπνος επίσης

Νικόλας και Δάφνη σε ρεσιτάλ παράνοιας. Ο Νικόλας λέει βέβαια γύρω γύρω οτι η Δάφνη τον απατάει αλλά δεν το πιστεύει. Τραβάει το σκοινί σε μια προσπάθεια να την κάνει να παραδεχτεί οτι δεν υπάρχει άλλος και η Δαφνούλα που πάνω απ όλα είναι καλή και λογική τον διώχνει. Μη κοιτάτε που ονειρευόταν ξύπνια το λιγδωμένο μπισκοτίνι τώρα θυμήθηκε οτι τον άντρα της τον αγαπάει και για να τον κερδίσει αποφασίζει να του πει οτι έχει γκόμενο. Ωραία μέθοδος.

Στην περίπτωσή αυτή διαγράφουμε το β κύκλο της σειράς. Διαγράφουμε το γεγονός οτι ο Νικόλας τίναξε την καριέρα του στον αέρα για να της αποδείξει οτι την αγαπάει. Διαγράφουμε τη συγκίνηση που μας προκάλεσε εκείνη την παραμονή η επιστροφή του και πάμε να πάρουμε αποδείξεις απ την αρχή.

Η Νόρα με φέρνει στο μη περαιτέρω. Έκλαιγε λέει στην Εύα όλη νύχτα γιατί ο Λουκάς δεν θυσιάζει μια χαζουπόθεση για χάρη της. Εδώ διαγράφουμε επεισόδια της τρέχουσας σεζόν κάνουμε πρωτοτυπία. Δεν το έχω χάσει ακόμη και θυμάμαι το Λουκά να της προτείνει να παρατήσει την υπόθεση για χάρη της κάτι που να μη ξεχνάμε εκείνη δεν το έκανε για το δικό του χατήρι.

Πόσο λογικό ειναι η Νόρα να μαθαίνει απ τη Μελίτα οτι ο Στέφανος έχει σχέση με την Εριέττα και να δίνει συμβουλές για τα γκομενικά αλλά να μη σκέπτεται οτι αυτοί οι δύο ειναι αντίδικοι και οτι μπορεί να βρεθεί προ εκπλήξεων στη δίκη λόγο της σχέσης τους. Μη την δείχνεται εντελώς ζαβή. Μην ακυρώνεται τη δικηγόρο με τα πολλά προσόντα που μας δείχνατε δυό χρόνια τώρα

Απ όλο αυτό το μπάχαλο χάρηκα το Λουκά που έκλεψε το φιλί. Αυτός είναι άντρας. Αγαπάει και διεκδικεί. Δεν κάνει πίσω δεν ''παρηγοριέται'' με την πρώτη πρόθυμη που θα βρεθεί στο δρόμο του και δέχεται το χαστούκι λέγοντας οτι πόνεσε μεν θα το ξανάκανε δε. Μαγκιά του και μαζί του.

Η Εύα είχε την τιμή να μάθει πρώτη τα νέα της μούφα σχέσης απ την ίδια τη Δαφνούλα που έβγαλε μια απαράδεκτη μικροψυχία. Καταλαβαίνω οτι η Εύα της έκανε κακό. Πάνω στην τρέλα της για το Μάνο έμπλεξε με το Νικόλα για να εκδικηθεί και δεν τη σκέφτηκε καν. Είναι το μοναδικό πράγμα που δεν της δικαιολόγησα και δεν θα της δικαιολογήσω ποτέ. Πάνω στην τρέλα όμως. Αντίθετα η Δάφνη ψυχρά και υπολογισμένα της χτύπησε αυτό που ξέρει οτι την πονάει για να δικαιολογήσει την υποτιθέμενη σχέση της. Έχει άλλο βάρος το εν βρασμώ και άλλο το εν ψυχρώ. Για μένα τουλάχιστον

Εδώ γυρίσαμε στον α κύκλο της σειράς. Τότε που για ότι γινόταν έφταιγε η Εύα.Όχι Δαφνούλα μου. Έφτασες να παίζεις αυτό το παιχνίδι στον άντρα σου επειδή δεν κατάφερες εσύ η ίδια να διαχειριστείς το γάμο σου κι όχι επειδή σου φταίει κάποιος τρίτος. Δέξου κι εσύ τα δικά σου λάθη μια φορά και βγάλε το προσωπείο της καλής γιατί έχει φθαρεί.

Δεύτερος τυχερός ο Λουκάς. Σε μια νεα βερσιόν της Ελληνικής ταινίας ''Δεσποινίς διευθυντής'' ρωτάει ο έρμος ο Λουκάς βρε παιδιά γιατί πιανόσαστε; Δεν μπορώ να πω οτι γέλασα όμως. Η κυρία τέλεια νομίζει οτι δεν τρέχει τίποτα που δουλεύει εκείνο το δόλιο το Λουκά που κάποτε ντύθηκε γαμπρός για χάρη της και μέχρι τώρα ήταν πάντα δίπλα της και ο πιο ένθερμος υποστηρικτής της; Μπράβο Δάφνη απέδειξες οτι είσαι καλός άνθρωπος.

Σε μια ομολογουμένως πολύ ατμοσφαιρική σκηνή η Εριέττα κι ο Στέφανος συζητούν τα της υιοθεσίας της. Μου αρέσουν μαζί. Δένουν καλά οι ηθοποιοί και επιτέλους βλέπω το Σταύρου που γνώριζα. Όπως είδα αρχικά το Στέφανο μπροστά στο παράθυρο νόμιζα οτι σκεπτόταν την απόλυτη και αναγούλιασα αλλά τελικά ποιός νοιάζεται για δαύτην ο Στέφανος σκεπτόταν τον τρόπο που τον κορόιδεψε η μεγάλη του αγάπη. Για τη μανούλα μιλάω ντε.

Αν δεν κρύβει τίποτα αυτό το παλικάρι είναι σίγουρα αδελφός του Μπέλλου. IQ ραδικιού. Ψάχνει να βρει ποιός είναι ποιά είναι η μαμά μου τι είναι η ζωή μια γελοιογραφία. Να μου πείτε τώρα το κατάλαβα; Εδώ το ψηλό αγόρι πέρσι αναρωτήθηκε που βρήκαν τα λεφτά να κάνουν τέτοια ζωή όταν το επεσήμανε ο Λουκάς. Να το δείτε θα μας βγει ψηλό κουτό απονήρευτο. Με λίγα λόγια ζαβό. Ρε μπας και το έχει αλλάξει η Αντιγόνη με το αδελφάκι του Χρήστου; Αλλά μπα τι λέω εκείνο το καημένο ήταν άρρωστο αυτό εδώ είναι απλά βλαμένο

Μέσα στο χαμό μαμάδες και κόρες συζητούν

Η Αγγέλα προτρέπει την Εύα να προχωρήσει. Είπαμε είναι δυνατή έπεσε και πρέπει να σηκωθεί για άλλη μια φορά. Δεκτό. Πόσο λογικό είναι να της ζητούν όλοι να βρει νέο σύντροφο μετά απ όσα έπαθε πέρσι σαν να μη τρέχει τίποτα; Καθόλου θα έλεγα. Φοβάμαι λέει η Εύα. Δεκτό. Στη θέση της αν έβρισκα νέο σύντροφο θα φρόντιζα πρωτίστως να του εμφυτεύσω ένα gps για να ξέρω όλες του τις κινήσεις και ταυτόχρονα να κάνω το ίδιο με το μαλλιαρό κατινάκι που έχει το βίτσιο να ερωτεύεται όποιον με πλησιάζει. Αν μιλάμε για ρεαλισμό η Εύα είναι αδύνατον να εμπιστευτεί τον οποιονδήποτε αν δεν περάσουν μερικά χρόνια, σαπούνι είναι όμως προλαβαίνει να ερωτευτεί δυό τρεις μέχρι το τέλος της σεζόν. Στα μυστικά όλα γίνονται. Εδώ ξέχασε σε τρείς μήνες τον έρωτα για τον οποίο πρόσφερε είκοσι χρόνια απ τη ζωή της κι ένα νεφρό.

Η Αμαλία πάλι χωρίς να ξέρει οτι η κορούλα της έκανε την προσπάθεια και έφαγε άκυρο της φουσκώνει τα μυαλά και την εκείνη σούρνεται για άλλη μια φορά και ζητά συνάντηση απ αυτόν που μόλις χθες την απαξίωσε.

Δεύτερο ξεφτυλίκι για το κατινάκι που για τα μάτια πήγε να ζητήσει μια συγνώμη και πήρε σαν απάντηση οτι τη συγνώμη την οφείλει στην Εριέττα. Πολλά ζητάς ρε Στέφανε η κατινάρα δεν αξιώθηκε να ζητήσει μια συγνώμη απ αυτήν που της διέλυσε δυό φορές τη ζωή απ την Εριέττα για δυό κουβέντες θα ζητήσει συγνώμη;

Η αλήθεια είναι οτι με κουράζουν αφάνταστα οι δυό τους αλλά τι να κάνουμε αραιά και που αντέχω. Ακούστηκαν περίπου όσα γράφουμε εδώ και μήνες σ αυτή την κουβέντα. Αγάπη δεν είναι απλά μια λέξη είναι πράξεις. Όταν σε κάθε σου κίνηση βρίσκεις απέναντι τον άνθρωπο σου τότε σίγουρα δεν σε αγαπάει αλλα απλά σε διεκδικεί για τους δικούς του λόγους. Εγώ βλέπω και πάλι το Στέφανο να κινείται όπως στην περίπτωση της Εύας. Έχει ήδη προχωρήσει με την επόμενη φροντίζοντας το σφάλμα να πέσει στην προηγούμενη κι εκείνος να βγει καθαρός αλλά πια δεν παίρνω κι όρκο οτι δεν είναι απλά ζαβός και πιστεύει όλα τα κουλά που λέει.

Τέλος σήμερα είδαμε έναν ακόμη μεταλλαγμένο. Ο Χρήστος που πέρσι όταν η Νταίζη αποφάσισε να παντρευτεί το Λουκά της είπε καλή τύχη αυτό είναι το καλύτερο για σένα φέτος όχι απλά κόβει φλέβα αλλά φτάνει να ξεπουλήσει την Αντιγόνη και το Στέφανο για χάρη της.Σιγά μη γλύτωνε ο Χρήστος.

Τελικά μόνο ο Άγγελος έχει μείνει σταθερός σαν χαρακτήρας αλλά μπορεί να τον δούμε κι αυτόν να απαρνιέται τη φρουτόκρεμα για κινέζικο ποτέ δεν ξέρει κανείς τι θα του ξημερώσει όταν παρακολουθεί μυστικά.

Οποιος κάνει τον κόπο να διαβάσει όλο αυτό το κατεβατό κερδίζει γλυφιτσουράκι παραδοτέο στον επόμενο εδεμοκαφέ
oscar Θα μου το στείλεις με κούριερ???
Ο σχολιασμός θεικός όπως πάντα...
Υ.Γ Αυτή η κακομοίρα η κομμώτρια δεν αντέχει ούτε να λούσει το μαλλί του λιγδιάρη 2?? Τόσο χάλια είναι???
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:13 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Νομίζω οτι ο Ρούσσος κρατάει κρυμένα μυστικά για να προστατέψει κάποιους. Δεν καταλαβαίνω σίγουρα ποιός είναι ο λόγος που θέλει το Λουκά μαζί του στην υπόθεση και σίγουρα δεν ξέρω ποιό είναι το μυστικό που κρύβεται πίσω απ το φόνο (μέχρι τώρα πίστευα οτι απλά δεν ήθελαν να μαθευτεί το φονικό) αλλά νομίζω οτι θα κρατήσω εκείνο το Ρούσσο που γνώριζα απ την αρχή που μπορεί να έκανε βρωμοδουλειές αλλά προστάτευε αυτούς που αγαπούσε ή τέλος πάντων αυτούς που πίστευε οτι τους είχε αδικήσει και τους το όφειλε.

Με την Αντιγόνη δεν έχω πρόβλημα είναι η ίδια που είδα σχεδόν όλη την περασμένη σεζόν. Επικίνδυνη φιλοχρήματη και αδίστακτη. Προσπαθεί να γλυτώσει τη φυλακή και εκβιάζει το Ρούσσο να την υπερασπιστεί αλλά νομίζω οτι ούτε κι η ίδια δεν θέλει να βγουν όλα στο φως για δικούς της λόγους. Ίσως όταν μαθευτεί η ιστορία με το φόνο μαθευτεί οτι τα χρήματα που γι αυτά έφτασε μέχρι το φόνο δεν της ανήκουν.

Θυμηθείτε να κάνουμε μια σεμνή τελετή να κρεμάσουμε την φεγγαροκοτρώνα στο λαιμό του Λευτεράκη.Το παλικάρι απ την καλή του την καρδιά είδε το Νικόλα που ξέρει οτι είναι στα πρόθυρα του χωρισμού με τη Δάφνη και πέταξε την παντόφλα περι σχέσης. Και στη συνέχεια με χαρά δέχτηκε να παραστήσει τον ερωτευμένο με τη Δάφνη. Φίλος με όλα τα γράμματα κεφαλαία και πολύ έξυπνος επίσης

Νικόλας και Δάφνη σε ρεσιτάλ παράνοιας. Ο Νικόλας λέει βέβαια γύρω γύρω οτι η Δάφνη τον απατάει αλλά δεν το πιστεύει. Τραβάει το σκοινί σε μια προσπάθεια να την κάνει να παραδεχτεί οτι δεν υπάρχει άλλος και η Δαφνούλα που πάνω απ όλα είναι καλή και λογική τον διώχνει. Μη κοιτάτε που ονειρευόταν ξύπνια το λιγδωμένο μπισκοτίνι τώρα θυμήθηκε οτι τον άντρα της τον αγαπάει και για να τον κερδίσει αποφασίζει να του πει οτι έχει γκόμενο. Ωραία μέθοδος.

Στην περίπτωσή αυτή διαγράφουμε το β κύκλο της σειράς. Διαγράφουμε το γεγονός οτι ο Νικόλας τίναξε την καριέρα του στον αέρα για να της αποδείξει οτι την αγαπάει. Διαγράφουμε τη συγκίνηση που μας προκάλεσε εκείνη την παραμονή η επιστροφή του και πάμε να πάρουμε αποδείξεις απ την αρχή.

Η Νόρα με φέρνει στο μη περαιτέρω. Έκλαιγε λέει στην Εύα όλη νύχτα γιατί ο Λουκάς δεν θυσιάζει μια χαζουπόθεση για χάρη της. Εδώ διαγράφουμε επεισόδια της τρέχουσας σεζόν κάνουμε πρωτοτυπία. Δεν το έχω χάσει ακόμη και θυμάμαι το Λουκά να της προτείνει να παρατήσει την υπόθεση για χάρη της κάτι που να μη ξεχνάμε εκείνη δεν το έκανε για το δικό του χατήρι.

Πόσο λογικό ειναι η Νόρα να μαθαίνει απ τη Μελίτα οτι ο Στέφανος έχει σχέση με την Εριέττα και να δίνει συμβουλές για τα γκομενικά αλλά να μη σκέπτεται οτι αυτοί οι δύο ειναι αντίδικοι και οτι μπορεί να βρεθεί προ εκπλήξεων στη δίκη λόγο της σχέσης τους. Μη την δείχνεται εντελώς ζαβή. Μην ακυρώνεται τη δικηγόρο με τα πολλά προσόντα που μας δείχνατε δυό χρόνια τώρα

Απ όλο αυτό το μπάχαλο χάρηκα το Λουκά που έκλεψε το φιλί. Αυτός είναι άντρας. Αγαπάει και διεκδικεί. Δεν κάνει πίσω δεν ''παρηγοριέται'' με την πρώτη πρόθυμη που θα βρεθεί στο δρόμο του και δέχεται το χαστούκι λέγοντας οτι πόνεσε μεν θα το ξανάκανε δε. Μαγκιά του και μαζί του.

Η Εύα είχε την τιμή να μάθει πρώτη τα νέα της μούφα σχέσης απ την ίδια τη Δαφνούλα που έβγαλε μια απαράδεκτη μικροψυχία. Καταλαβαίνω οτι η Εύα της έκανε κακό. Πάνω στην τρέλα της για το Μάνο έμπλεξε με το Νικόλα για να εκδικηθεί και δεν τη σκέφτηκε καν. Είναι το μοναδικό πράγμα που δεν της δικαιολόγησα και δεν θα της δικαιολογήσω ποτέ. Πάνω στην τρέλα όμως. Αντίθετα η Δάφνη ψυχρά και υπολογισμένα της χτύπησε αυτό που ξέρει οτι την πονάει για να δικαιολογήσει την υποτιθέμενη σχέση της. Έχει άλλο βάρος το εν βρασμώ και άλλο το εν ψυχρώ. Για μένα τουλάχιστον

Εδώ γυρίσαμε στον α κύκλο της σειράς. Τότε που για ότι γινόταν έφταιγε η Εύα.Όχι Δαφνούλα μου. Έφτασες να παίζεις αυτό το παιχνίδι στον άντρα σου επειδή δεν κατάφερες εσύ η ίδια να διαχειριστείς το γάμο σου κι όχι επειδή σου φταίει κάποιος τρίτος. Δέξου κι εσύ τα δικά σου λάθη μια φορά και βγάλε το προσωπείο της καλής γιατί έχει φθαρεί.

Δεύτερος τυχερός ο Λουκάς. Σε μια νεα βερσιόν της Ελληνικής ταινίας ''Δεσποινίς διευθυντής'' ρωτάει ο έρμος ο Λουκάς βρε παιδιά γιατί πιανόσαστε; Δεν μπορώ να πω οτι γέλασα όμως. Η κυρία τέλεια νομίζει οτι δεν τρέχει τίποτα που δουλεύει εκείνο το δόλιο το Λουκά που κάποτε ντύθηκε γαμπρός για χάρη της και μέχρι τώρα ήταν πάντα δίπλα της και ο πιο ένθερμος υποστηρικτής της; Μπράβο Δάφνη απέδειξες οτι είσαι καλός άνθρωπος.

Σε μια ομολογουμένως πολύ ατμοσφαιρική σκηνή η Εριέττα κι ο Στέφανος συζητούν τα της υιοθεσίας της. Μου αρέσουν μαζί. Δένουν καλά οι ηθοποιοί και επιτέλους βλέπω το Σταύρου που γνώριζα. Όπως είδα αρχικά το Στέφανο μπροστά στο παράθυρο νόμιζα οτι σκεπτόταν την απόλυτη και αναγούλιασα αλλά τελικά ποιός νοιάζεται για δαύτην ο Στέφανος σκεπτόταν τον τρόπο που τον κορόιδεψε η μεγάλη του αγάπη. Για τη μανούλα μιλάω ντε.

Αν δεν κρύβει τίποτα αυτό το παλικάρι είναι σίγουρα αδελφός του Μπέλλου. IQ ραδικιού. Ψάχνει να βρει ποιός είναι ποιά είναι η μαμά μου τι είναι η ζωή μια γελοιογραφία. Να μου πείτε τώρα το κατάλαβα; Εδώ το ψηλό αγόρι πέρσι αναρωτήθηκε που βρήκαν τα λεφτά να κάνουν τέτοια ζωή όταν το επεσήμανε ο Λουκάς. Να το δείτε θα μας βγει ψηλό κουτό απονήρευτο. Με λίγα λόγια ζαβό. Ρε μπας και το έχει αλλάξει η Αντιγόνη με το αδελφάκι του Χρήστου; Αλλά μπα τι λέω εκείνο το καημένο ήταν άρρωστο αυτό εδώ είναι απλά βλαμένο

Η Αγγέλα προτρέπει την Εύα να προχωρήσει. Είπαμε είναι δυνατή έπεσε και πρέπει να σηκωθεί για άλλη μια φορά. Δεκτό. Πόσο λογικό είναι να της ζητούν όλοι να βρει νέο σύντροφο μετά απ όσα έπαθε πέρσι σαν να μη τρέχει τίποτα; Καθόλου θα έλεγα. Φοβάμαι λέει η Εύα. Δεκτό. Στη θέση της αν έβρισκα νέο σύντροφο θα φρόντιζα πρωτίστως να του εμφυτεύσω ένα gps για να ξέρω όλες του τις κινήσεις και ταυτόχρονα να κάνω το ίδιο με το μαλλιαρό κατινάκι που έχει το βίτσιο να ερωτεύεται όποιον με πλησιάζει. Αν μιλάμε για ρεαλισμό η Εύα είναι αδύνατον να εμπιστευτεί τον οποιονδήποτε αν δεν περάσουν μερικά χρόνια, σαπούνι είναι όμως προλαβαίνει να ερωτευτεί δυό τρεις μέχρι το τέλος της σεζόν. Στα μυστικά όλα γίνονται. Εδώ ξέχασε σε τρείς μήνες τον έρωτα για τον οποίο πρόσφερε είκοσι χρόνια απ τη ζωή της κι ένα νεφρό.

Η Αμαλία πάλι χωρίς να ξέρει οτι η κορούλα της έκανε την προσπάθεια και έφαγε άκυρο της φουσκώνει τα μυαλά και την εκείνη σούρνεται για άλλη μια φορά και ζητά συνάντηση απ αυτόν που μόλις χθες την απαξίωσε.

Δεύτερο ξεφτυλίκι για το κατινάκι που για τα μάτια πήγε να ζητήσει μια συγνώμη και πήρε σαν απάντηση οτι τη συγνώμη την οφείλει στην Εριέττα. Πολλά ζητάς ρε Στέφανε η κατινάρα δεν αξιώθηκε να ζητήσει μια συγνώμη απ αυτήν που της διέλυσε δυό φορές τη ζωή απ την Εριέττα για δυό κουβέντες θα ζητήσει συγνώμη;

Η αλήθεια είναι οτι με κουράζουν αφάνταστα οι δυό τους αλλά τι να κάνουμε αραιά και που αντέχω. Ακούστηκαν περίπου όσα γράφουμε εδώ και μήνες σ αυτή την κουβέντα. Αγάπη δεν είναι απλά μια λέξη είναι πράξεις. Όταν σε κάθε σου κίνηση βρίσκεις απέναντι τον άνθρωπο σου τότε σίγουρα δεν σε αγαπάει αλλα απλά σε διεκδικεί για τους δικούς του λόγους. Εγώ βλέπω και πάλι το Στέφανο να κινείται όπως στην περίπτωση της Εύας. Έχει ήδη προχωρήσει με την επόμενη φροντίζοντας το σφάλμα να πέσει στην προηγούμενη κι εκείνος να βγει καθαρός αλλά πια δεν παίρνω κι όρκο οτι δεν είναι απλά ζαβός και πιστεύει όλα τα κουλά που λέει.

Τέλος σήμερα είδαμε έναν ακόμη μεταλλαγμένο. Ο Χρήστος που πέρσι όταν η Νταίζη αποφάσισε να παντρευτεί το Λουκά της είπε καλή τύχη αυτό είναι το καλύτερο για σένα φέτος όχι απλά κόβει φλέβα αλλά φτάνει να ξεπουλήσει την Αντιγόνη και το Στέφανο για χάρη της.Σιγά μη γλύτωνε ο Χρήστος.

Τελικά μόνο ο Άγγελος έχει μείνει σταθερός σαν χαρακτήρας αλλά μπορεί να τον δούμε κι αυτόν να απαρνιέται τη φρουτόκρεμα για κινέζικο ποτέ δεν ξέρει κανείς τι θα του ξημερώσει όταν παρακολουθεί μυστικά.

Οποιος κάνει τον κόπο να διαβάσει όλο αυτό το κατεβατό κερδίζει γλυφιτσουράκι παραδοτέο στον επόμενο εδεμοκαφέ

: respect : : respect : : respect : : respect : Όχι απλά το διάβασα, συμφωνώ μέχρι τελείας. Και σ' ευχαριστώ που σχολιάζεις όλα εκείνα που εγώ δεν έχω πλέον το κουράγιο να σχολιάσω.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:16 pm

Cancoon έγραψε:
Πέρα από όλα αυτά όμως η αλήθεια είναι αυτό το "ακόμα σ' αγαπώ" που της είπε. Ακόμα αγαπιούνται, ακόμα κοιτάζονται με το γλυκό παράπονο του ερωτευμένου που δεν είναι με τον άνθρωπο που θέλει. Πολύ ωραίο ζευγάρι με πολύ ωραία ιστορία.
Βασικά πέρα απο το ακόμα σ'αγαπω της είπα και άλλο όμορφα Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 767325
- Δεν ήταν η πρώτη φορά που δεν με πίστεψες!
- Πήγαινε να ζητήσεις συγνώμη απο την Εριέττα!
- Αν τώρα σου έλεγα οτι σ'αγαπαω θα άλλαζε κάτι ? - τώρα οχι!!!
- Μην πέφτεις τόσο χαμηλά!( Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 191984 )
- Εχω σχέση μαζί της!
- Οχι βέβαια, μια χαρά περνάω...

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 767325

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:19 pm

Καρ-Mik έγραψε:Απαίσιο - awful - furchtbar - korkunç - épouvantable - Terribile
- Terrivel - hemskt - ひどい- ужасный - 무서운

Tι ήταν τούτο που είδα σήμερα? Γιατί έκανα αυτό το λάθος? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 905116

Ρούσσος - Αντιγόνη :

Κρατάω μόνο το ''μυστικό που κρύβεται πίσω απ'τον φόνο"
Είχα την εντύπωση οτι το μυστικό ήταν ο φόνος...

Νικόλας - Λουκάς :

Προσπερνάωτα ίδια που τους βάζουνε να λένε για 6406052132ή φορά, και μένω στα λόγια του Λουκά, οτι ''αν είχαμε παιδί,κάνεις δεν θα άφηνε αυτή τη σχέση να βουλιάξει τόσο ευκολα, ελαφρά τη καρδία ''
Οκ~ Το πιάσαμε το υπονοούμενο ! Οταν μάθει ο Λουκάς για την εγκυμοσύνη της Νόρας, θα την ξ@χέσει!
Πάντως απο τον ''τσακωμό'' τους, στο τέλος, σαν φιλαράκια πάνε στο χαλαρό να τα πιούν !!!!

Ερι - Στέφανος :
Κάθε μέρα μας δείχνουν όλο και περισσότερα πράγματα που τους ενώνουν. Δενείναι τυχαίο αυτό που κάνουν. Πέρα απο αυτό, ο ένας γνωρίζει τον πραγματικό ευατό του άλλου, και προχωράνε με σωστές και αληθινές βάσεις σε αυτή τη σχέση. Κατι που τονίζουν στην σκηνή με την ξεφτύλω .

Λουκάς - Νικόλας - Λιγδωμένο μπισκοτάκι που πετάγεται σαν την πορδή:

Τι πετάγεσαι ρε φίλε? Σε ρώτησε κανείς ή σου μίλησε κανείς; Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Την προηγούμενη φορά οκ, σου μιλήσανε, τώρα τι μιλάς?

"Ατσα, και Βιονικά αυτιά Λευτέρη μας'' -> Ναι, πιάνει όλα όσα τον ενδιαφέρουν. Λέξεις-κλειδιά : Διαμάντια και Δάφνη!
Δηλαδη για να καταλάβω, τι τον πειραξε? Οτι με το που είδαν την Μαλλιαρή του μουτσούνα θέλησαν να φύγουν? Λογικο δεν είναι? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 735655
Φίλος, ο Νικόλας υποψιάζεται οτι παίζει φιρφιρικι με την γυναίκα του, την προηγούμενη φορά παίξατε μπουκέτα, και σου κάνει εντύπωση γιατί θέλουν να φύγουν? Μπορεί - ξέρεις - να φοβούνται οτι δεν θα κρατηθούν και να σου σπάσουν πάλι τα μούτρα (μακάρι - μακάρι Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 103275 )
''Δηλαδή αν ερωτευτεί μια γυναίκα τι κάνετε?''
Εεεεεε δεν μιλάμε για μια γυναίκα. Μιλάμε για την γυναίκα - παντρεμένη, Χελόου Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 735655 - του Νικόλα. Μήπως θα έπρεπε να σου πει '' πάρτην ρε φιλε, δεν @@μιέται, χαλαρά, yo, εγώ δεν είμαι πουριτανός '' τς τς τς! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 951465

''Είναι τόσο τρομερό να ερωτευτεί η Δάφνη κάποιον άλλον?" η ελεύθερη Δάφνη, η Δάφνη που δεν έχει παιδί, η Δάφνη που ορκίζεται οτι δεν τρέχει κάτι με σένα, η Δάφνη που καταδίκαζε άλλους που ερωτεύτηκαν ''παράνομα''...

- Ναι,είναι τόσο τρομερό! Εφόσον ορκίζεται το αντίθετο. Εφόσον βλέπει όλους να την υποστηρίζουν και αυτή τους κοροιδεύει, τότε ναι, είναι τόσο τρομερό.!

Λουκά, άστο , δεν μπορείς να δικαιλογίες τις χαζομάρεςτου Τέρη του Γλιτσιέρη! Ρίξτου και συ κανα μπινελικάκι! Για χάρη τουΝικόλα βρε παιδί μου, που σε φιλοξενεί!

Τι ακούω θέε μου? Με ποια λογική βάζουν τον άνθρωπΕΣ να λένε τέτοιες μπούρδες!???

Νόρα - Δάφνη:

Νόρα -> Δεν μπορώ να τα ακούω αυτά απο την Νόρα, αλήθεια! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 752185
Λέει οτι ''δεν μπορεί να κάνει ένα βήμα πίσω για την κωλοκαριέρα του'' ενω ο Λουκάς είχε πει οτι θα κάνει πίσω επειδή την αγαπάει, και θα υπερασπιστούν μαζί την Ερι. Και ναι είναι βήμα πίσω και στην καριέρα του και στις δικές του ηθικές αξίες.Ακόμα και όταν έλεγε οτι θα κάνει πίσω και στην υπεράσπιση, ακόμα και τότε, τον έκραζε γιατι θα κάνει πίσω ενω καταβάθος είναι αυτό που ήθελε!!!
Σύνελθε Νόρα! Δεν είσαι μόνη σου. Η αγάπη, η οικογένεια, και τα παιδιά θέλουν θυσίες και υποχωρήσεις. Αμοιβαίες. Και αν την παρατήσει την υποθέση για χάρη του παιδιού και της αγάπης τους που το κακό? Αυτό δεν δείχνει οτι πάνω απο όλα βάζει,την Νόρα, το παιδί , και μια ευτυχισμένη ζωή μαζί της?
Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω κάτι τέτοιο. Και για κανεναν λόγο δεν μπορώ να δικαιολογήσω την Νόρα που του το κρύβει. Το παιδί δεν γίνεται απο τον έναν και ούτε αφορά μόνο τον έναν. Είναι δημιούργημα δύο ανθρώπων. Εχουν και οι δυό τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες υποχρεώσεις απέναντι σε αυτό, και η Νόρα στερεί και τα δυο απο τον Λουκά.Και στο φινάλε, πως γίνεται να αποφασίζει αυτή για το παιδί της? Φέρεται τελειώς εγωιστικά.
Μάνα είναι αυτή που βάζει τις προτεραιότητεςτου παιδιού της πάνω απο τα δικά της θέλω. Και αυτό θα έπρεπε να κάνειη Νόρα, και δυστυχώς δεν το κάνει. Και σαν να μην φτάνει αυτό, όταν τελειώσει με την δίκη λεει, θα τα μαζέψει όλα και θα φύγει. Τι ακούω θέε μου???????
Λες και είναι μόνη της σε αυτόν τον κόσμο!!!!
Νόρα το φελέκι μου μέσα! Δεν είσαι μόνη σου, και το ψυχουλάκι στην κοιλιά σου δεν είναι μόνο δικό σου!!!!

Την Δάφνη θα την σκυλοβρίσ.... ε, θα την σχολιάσω μετά μαζεμένα!

Ευα - Αγγέλα:

Μην κάνεις το λάθος να βρείς τον Μάνο σε κάποιον άλλον

Σου χουμε την λύση , σου δίνουμε έτοιμο Μάνο!!!! Μπισκοτίνι τριχωτό και λαχταριστό !!!!
* Ξυλά ζήτα καμια δραχμη παραπάνω μπας και φύγεις και συ λέμε!*

Κατιναριό - Αμαλία: Sleep
(Το στεγνό στόμα και το πλουτς -πλούτς γλύψιμο χειλιών είναι σταθερή αξία !)

Απόλυτος (ελάτε να το κλίνουμε το επιθετο : Ο απόλυτος ξενέρωτας, η απόλυτη ξεφτίλα, το απόλυτο άδειασμα):
Είπε το Μελιτόνι να ακολουθήσει τις συμβουλες της Θεότητας και έτρεξε να βρει τον Καρταλουά, μπας και ξαναγυρίσει...
Τι άκουσα:
- Μην πέφτεις τόσο χαμηλά!
- Εχω σχέση μαζί της!
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 382640
''Υποτίθεται οτι σου άλλαξα την ζωή και συ την επόμενη μέρα πήγες και βρήκες άλλη γυναίκα..."
(Εχμ, βασικά την ίδια ήταν και ήταν νύχτα!!!! )
Και όλα αυτά ενώ την αγαπάει λέει!

Τώρα κλίνουμε το ουσιαστικό χυλόπιτα.... Η χυλόπιτα - της χυλόπιτας - την χυλόπιτα - Ω! χυλόπιτα!

Γαιδούρα γκαστρωμένη - Λουκάκος:

Το μόνο που κρατάω, πέρα απο την ξανα-μανά γαιδουρινή συμπεριφορά της Νόρας είναι τον Λουκάκο! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 811901
''Εχετε βαρύ χέρι αλλα ευχαρίστως θα το ξανάκανα''
Αυτά είναι! Αυτος ο άντρας πραγματικά αγαπάει! Δεν ξενοπ@@ει στην πρώτη χυλόπιτα σαν κάποιους άλλους που ξέρουμε...
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 571703

Δάφνη:

Με το λιγδομαλλιαρο μπισκοτίνι-> Αντί να τα χώσει στον Λευτέρη, που παίρνει το θάρρος και πετάγεται σαν την πορδή, και λέει οτι του κατέβει, σε έναν παντρεμένο για την γυναίκα του, που λέει οτι του κατέβει στον άντρα της στο φινάλε, του χαιδεύειτα αυτιά και του ζητάει χάρες!
Με την Ευα-> Πόσο τραγικά παλιοκατίνα και υπερκομπλεξικιά είναι τελικα η Δάφνη !
Καταρχά ςέχω να πω, οτι αν ήμουν Δάφνη, και με παρατούσε ο Νικόλας για ναπαντρευτεί την Ευα, δεν θα ξαναμίλαγα ούτε θα συγχωρούσα, ούτε τον Νικόλα, αλλα ούτε και την Ευα. Δεν θα το έκανα γιατι δεν θα μπορούσα να δεχτώ αυτό που κάνανε. Η Δάφνη όμως το προσπέρασε, και τους δέχτηκε.
Απο την στιγμή που το έκανε, δεν έχει κανένα δικαίωμα να φέρνει και να πετάει έτσι κατάμουτρα αυτό το συμβάν. Αν ήθελε να πει αυτά στην Ευα,να τα έλεγε τότε, και να της έλεγε και ακόμα περισσότερα, και γω μαζ ί της να φωνάζω ''Δώσε - δώσε''. Τότε όμως, όχι τώρα. Τώρα που το κάνει, δείχνει απλά ένα απίστευτα κομπλεξικό άτομο.
Γιατί τους συγχώρεσε? Για να έχει πάτημα στην κάθε μ@λ@κια της να τους χτυπάει τα δικά τους? Πολύ καλός άνθρωπος τελικά η Δαφνούλα Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 951465
Ποσο μάλλον δε, οταν το κάνει - οχι γιατι πραγματικά ερωτεύτηκε ή κάτι έγινεμεταξύ τους - αλλα για μια προσποιητή σχέση. Ουσιαστικά δεν υπερασπίζεται κάτι που πραγματικά συμβαίνει, χτυπώντας την Ευα, αλλα κάτι που δεν συμβαίνει, και αυτό που κάνει την κάνει ακόμα χειρότερη.Με την μάσκα της σχέσης με τον Λευτέρη, βγάζει κάθε κομπλεξισμό και κάθε απωθημένο που κρύβει μέσα της.
Αν πάλι το έκανε τώρα για να τους εκδικηθεί για τότε,και πάλι θα το δεχόμουν.Και θα την παραδεχόμουν κιόλας. Αλλα να παρεδεχτεί οτι το έκανε για εκδίκηση. Οχι να κάνει ότι κάνει, και μετά να λεέι οτι είναι καλός άνθρωπος, ή οτι *ερωτεύτηκε* σαν κάποιες άλλες!Ελεος!
''Το δικό μου το δούλεμα δεν έβλαψε κανέναν''
Οχι καλε, γιατί το λες αυτό?
Τον Νικόλα, τούς φίλους σου όλους που σε υπερασπιζόταν κόντρα στον Νικόλα, και προδωθηκε η εμπιστοσύνη τους? Σιγά, κανένας!
''Το πήγε αλλού απο μόνη της''??? Τι λες μωρη??? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 752185

Με τον Λουκά -> Εχει δίκιο ο Λουκάς. Κάποτε πήγε να θυσιάσει την ζωή του, γιατι ο Νικόλας,την είχε προδώσει και τώρα, η Δάφνη εμέσως πλην σαφώς ''απαιτεί'' απο τον Λουκά, να συνέχίσουν να είναι φίλοι, χωρίς να συμβαίνει τίποτα.
Tι και αν ουσιαστικά κερατώνει τον φίλο τους?
Τι και αν ουσιαστικά προδίδει την εμπιστοσύνη που της δείξανε, οτι ποτέ δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο?
Τι και όταν έκανε κάποιος άλλος απο την παρέα το ίδιο τον κράξανε και τον''λιθοβόλησαν'' Αυτήν πρέπει να την έχουν στα πούπουλα? (Μελιτίαση κόλλησε?)
Τραγική - τραγική - τραγική

Εν κατακλείδι : Θέλω, ακόμα και όταν αποκαλυφθεί το παιχνιδάκι που παίζουν με τον Λευτέρη - η Ευα και ο Λουκάς να μην της μιλάνε. Θεωρώ πολύ χοντρό αυτό που έκανε. Και ασυγχώρητο.Τουλαχιστον να μην την συγχωρήσουν αμέσως.

Χαμένος αδερφός Ερις:

Αποκλείεται να είναι ο Φίλιππος! Αφού ο ηθοποιός έφυγε και δεν θα ξαναγυρίσει, θα πρέπει να έιναι κάποιος που μπορούμε να δούμε.
Αν και θα είχε γέλιο, να πάρει απο το Μελιτόνι και άντρα και αδερφό!!!

Εσείς εκεί ψηλά: Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 735655
-Δεν χρειάζεται να τους βάζετε να κάνουν κηδεία στην παρέα. Την κηδεύω εγώ.Τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν θέλω να τα βλέπω. Απο μακριά και αγαπημένοι.

- Καταφέρατε να κάνετε τους Λουκανορικούς να ξενερώσουν ενω είναι στα σκαριά η Λουκανορική μπέμπα! Unπιστεφαble!!!!!

- Καταφέρατε να καταστρέψετε τόσο την Δάφνη, που εγω, παίρνω μέχρι και το μέρος της Ευας.!

- Καταφέρατε να κάνετε την πιο λογική εκει μέσα την Ευα. Κάντε και την Αμαλία , και έκλεισε το καρέ!!!

-Καταφέρατε να ξεφτυλίσετε όλες τις γυναίκες εκει μέσα κατα καιρούς. Πρώτα την Ευα, μετά την Μελίτα, τώρα την Νόρα και την Δάφνη. Εμεινε καμία?
Εκτός απο τις ήδη ξεφτυλισμένες Αντιγόνη - Αγγέλα - Αμαλία και Νταίζη?
Μαρίλια κρύψου!!!!

Kλέβοντας απο τον τέλειο χτεσινό σχολιασμό της Γιάννας, έχω και γω αντίστοιχους τίτλους για τους ήρωες:

Δάφνη η κομπλεξάρα
Νόρα η γαιδούρα
Μελίτα η Ξεφτιλισμένη
Ευα ο κομπάρσα
Νταίζη η δολοφονική
Αμαλία η σαλαμένη

Νικόλας ο κερατάς
Λουκάς ο κακόμοιρος
Στέφανος ο γλυκοτσ@υτσ@υνος
Μπέλλος η ηλήθιος
Λευτέρης ο γλυώδης

Ενα τραγούδι απο μένα...
Σπόιλερ:
Κωστας Τουρνάς - Λεν

Λεν πως οι έρωτες δεν ζουν,
κι αυτοί που αγαπούν
μια μέρα θα ξεχάσουν
Λεν ακόμα πως μπορεί
συνήθεια να γινεί
η αγάπη σαν χορτάσουν

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Λεν πως είναι μια αλλαγή
ολόκληρη ζωή
πως τίποτα δε μένει
Λεν πως όσων αγαπάν
η αγάπη θα χαθεί
λες κι η ζωή πεθαίνει

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

ΥΓ: Για όσους δεν κατάλαβαν, είμαι υπερβολικά ξενερωμένη.Καλη καρδιά, Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 317424 τουλάχιστον έχουμε καλό παρεάκι...
ΥΓ2: Χαρά στο κουράγιο όσων διάβασαν το σεντόνι μου!
: respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
Καταπληκτικός ο σχολιασμός σου.
Υ.Γ. 2 Χαρά στο κουράγιο όλων αυτών που εξακολουθούν μαζοχιστικά να παρακολουθούν 7 με 8.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:23 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:
Πέρα από όλα αυτά όμως η αλήθεια είναι αυτό το "ακόμα σ' αγαπώ" που της είπε. Ακόμα αγαπιούνται, ακόμα κοιτάζονται με το γλυκό παράπονο του ερωτευμένου που δεν είναι με τον άνθρωπο που θέλει. Πολύ ωραίο ζευγάρι με πολύ ωραία ιστορία.
Βασικά πέρα απο το ακόμα σ'αγαπω της είπα και άλλο όμορφα Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 767325
- Μην πέφτεις τόσο χαμηλά!( Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 191984 )
- Εχω σχέση μαζί της!

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 767325

Και η κυρία (λέμε τώρα) έβαλε τον ερωτα της πάνω από κάθε εγωισμό όπως πάντα ( lmao ) και του είπε με πολύ αγάπη:
"Εύχομαι να σε πονέσει όσο με πόνεσες και συ!"
Nyxia
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:27 pm

A.R.T. έγραψε:
και τωρα οτι εχει μεινει....

-μολις ακουσα να μιλα η Νορα στον Λουκα λες και ηταν απλοι συναδελφοι λυθηκα στα γελια....μου θυμησε παλιους καιρους...που ενας πειραζε τον αλλον...
(ο Λουκας ομως εκει να τρεξει--ρε κοπελια πεθαινει λεμε κοβει φλεβα για την παρτυ σου....ξεκολλα ainta )....
ποσο να αντεξει κι αυτος ο αμιρος-βλ. Λουκα-....τοσες μερες χωρις ενα φιλακι εστω πεταχτο....τι να κανει ορμηξε και οποιον πηρε..... φιλησε-βλ.Νορα η καλυτερα ''προεδρο''lmao -.....και εσυ...τι κανεις?...τον χαστουκιζεις?...δεν σου εχουν μαθει οτι οταν ενας τετοιος αντρας παει να σε φιλησει ...εσυ απλα ανταποκρινεσαι?....ειδες ομως και αυτος...μπορει να πονεσε--γτ εχεις και βαρει χερι πως να το κανουμε--...αλλα ευχαριστως το ξανα εκανε...Love! ....

και τελος...μου αρεσε που μαζευτηκαν ολοι(σχεδον)...για να συζητουν για τον χωρισμο της Δαφνης κ του Νικολα και να στηριξουν τον δευτερο....αυτη ειναι η παρεα της φεγγαροπετρας ολοι μαζι για να λυσουν το καθε προβλημα που υπαρχει....

-ψηφισα πολυ καλο μονο και μονο για τα δυο τελευταια που ειπα!!!!

Με κάλυψες Wink
ΣΕ ΟΛΑΑΑΑ Razz
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 10:36 pm

Aπο Καρ-Mik
Αμοιβαίες. Και αν την παρατήσει την υποθέση για χάρη του παιδιού και της αγάπης τους που το κακό? Αυτό δεν δείχνει οτι πάνω απο όλα βάζει,την Νόρα, το παιδί , και μια ευτυχισμένη ζωή μαζί της?
Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω κάτι τέτοιο. Και για κανεναν λόγο δεν μπορώ να δικαιολογήσω την Νόρα που του το κρύβει. Το παιδί δεν γίνεται απο τον έναν και ούτε αφορά μόνο τον έναν. Είναι δημιούργημα δύο ανθρώπων. Εχουν και οι δυό τα ίδια δικαιώματα και τις ίδιες υποχρεώσεις απέναντι σε αυτό, και η Νόρα στερεί και τα δυο απο τον Λουκά.Και στο φινάλε, πως γίνεται να αποφασίζει αυτή για το παιδί της? Φέρεται τελειώς εγωιστικά.
Μάνα είναι αυτή που βάζει τις προτεραιότητεςτου παιδιού της πάνω απο τα δικά της θέλω. Και αυτό θα έπρεπε να κάνειη Νόρα, και δυστυχώς δεν το κάνει. Και σαν να μην φτάνει αυτό, όταν τελειώσει με την δίκη λεει, θα τα μαζέψει όλα και θα φύγει. Τι ακούω θέε μου???????

Δεν ξέρεις πόσες μέρες ήθελα να τα γράψω αυτά που έγραψες .

Με εκφράζεις όσο δεν φαντάζεσαι .Απο την πρώτη στίγμη τα σκέφτομαι αυτά που είπε η Νόρα ότι δεν θα πει του Λουκά για το παιδί !

stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 11:20 pm

Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Ακόμα μια φορά τα λες όλα. ΕΞάλλου είσαι από τους λιγους που οφείλουν να ομιλούν, το έχεις πάρει από την αρχή το έργο!!! oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τετ Νοε 17, 2010 11:49 pm

Kατα αρχην συγχαρητηρια για ολους τους σχολιασμους....Τουλαχιστον σας εχει δωσει τρεληηη εμπνευση η απελπισια απο τα απο τα επεισοδια να τους το αναγνωρισετε.. Γελασα με την καλη εννοια τοσο πολυυ να ειστε καλα..

Τωρα στο θεμα..Δεν ξετρελαθηκα ενα αοριστο πραγμα ηταν το επεισοδιο σημερα αλλη συζητηση πιαναμε αλλη αφηναμε ετσι τουλαχιστον καταλαβα εγω..

Αλλα ξεχωρισα σκηνη ΔΑΦΝΗΣ-ΕΥΑΣ ΘΕΑΑΑΡΑΣ- το βλεμα της μου εβγαλε ενα απιστευτο γελιο και μετα μια απογνωση του τυπου ''τι λεει τωρα αυτη μαςaffraid !!!!'' δεν μ'αρεσε που φανηκε οτι το κανει η Δαφνη και καλα για εκδικηση προς την Ευα διοτι εκτος απο οτι δηλαδη τα εχει με τον Λευτερη εφιξε και αλλο ποιο σοβαρο ζητημα που ειχε και βαση και πολυ περιεχομενο ...με τσαντισε η Δαφνη πολυ με αυτην την σταση.....

Ενταξει τι να πω για την συναντηση ανδρων στο μπαρ με τον Λευτερη οτι για ακομη φορα ηθελα να βγαλει ο Νικολας τον ''καλο'' του εαυτο και να του ριξει καμια..
Μπορει Τερη μου να μην ειμαστε στον Μεσσαιωνα αλλα σε ενα γαμο υπαρχουν και καποιοι αγραφοι κανονες οποτε σαφως και δεν εχει το δικαιωμα να ερωτευθει εφοσον ειναι ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ με αλλον...μην τα ισοπεδωνουμε ολαα ..

Ωραια η σκηνη Στεφανου-Εριεττας και θα το ξανα μα τα πω οτι εγω θελω να καταληξουν μαζι αλλος ανθρωπος ειναι μαζι της ..αληθινος-ηρεμος-τρυφερος

Η σκηνη Νορας-Λουκα δεν με τσαντισε εφοσον οι σεναριογραφοι το πανε ετσι δεν με παραξενευει που κανουν τετοιες τρελεςκαι να πω οτι περιμενω ακομη χειροτερα καπως πρεπει να βγει η χρονια γι'αυτους ...

Τελος η Μελιτα εχει φαει τετοια ηττα !!!! Σημερα πραγματικα την λυπηθηκα τετοια ηττα μα τετοια ηττα
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 12:13 am

pasxalitsa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Σειρά μου για σχολιασμό

Ακόμα μια φορά τα λες όλα. ΕΞάλλου είσαι από τους λιγους που οφείλουν να ομιλούν, το έχεις πάρει από την αρχή το έργο!!! oscar

Τα καταφερα ..το διαβασα κ με εβγαλες απο τον κοπο να σχολιαζω γιατι συμφωνω μαζι σου... oscar
Αλλα στα Γιαννενα πως θα ερθει το γλυφιτζουρακι μου.... sisi sisi ))
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 12:13 am

Προσπαθησα να καταλαβω τι ηταν αυτο που παρακολουθησα.Τα μυστικα παντως οχι.Και θυμηθηκα το Πολυ την Κυριακη που εδινε δωρο ο αρναουτογλου ενα ταξιδι στο διαστημα και συνειδητοποιω οτι μαλλον δηλωσαν στο παρελθον οι σεναριογραφοι συμμετοχη και το κερδισαν τωρα αλλιως δεν εξηγειται.

Εχω φτασει σε σημειο η δαφνη να με συγχυζει πιο πολυ απο την νταιζη.Ποσο πιο χαμηλα θα πεσει?Προκειμενου να στηριξει μια απατη πουλαει ετσι τους φιλυος της.Ποιος?Η δαφνη που ζητησε να γινει καλος ανθρωπος.Προδωσε τον λουκα που ηταν ετοιμος να θυσιασει τη ζωη του για να την παντρευτει.Ζηταει μεσα απο τον νικολα να αποδειξει την αγαπη της οταν ηδη εκεινος το εχει κανει.Χτυπαει στην ευα το γαμο της με τον νικολα οταν ηδη την εχει συγχωρεσει.Η μηπως οχι και απλα περιμενει την καταλληλη στιγμη για να τους το χτυπαει και να τους ποναει?Προδωσε τη νορα οταν εκεινη ηταν παντα εκει για εκεινη.

Σας ειπε κανεις οτι για να εχει σασπενσ η σειρα πρεπει να μεταλλασετε τους ηρωες?Ταλεντο και εξυπναδα ειναι να δημιουργειτε υποθεσεις και αγωνια πατωντας στον χαρακτηρα των ηρωων και οχι να το καταντατε ετσι.

Η μελιτα χορτασε μια ωραιοτατη χυλοπιτα.Δεν με πειθει οτι αγαπαει τον στεφανο.Ολα αυτα απο εγωισμο τα κανει.Δεν ειναι τυχαιο οτι μολις της ειπε η εριεττα θα τον διεκδικησω η μελιτα ξαφνικα ζητουσε απο τον στεφανο να ειναι μαζι.Ο στεφανος της ζητησε να πει συγνωμη για την εριεττα για τα διαμαντια.Τι λες καλο μου?Εδω δεν ζητησε συγνωμη οταν την εκαψε θα ζητησει τωρα?ΜΕΛΙΤΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΑΓΝΩΣΤΟΙ.

Η μελιτα ευχηθηκε να τον πονεσει η εριεττα οπως πονεσε εκεινος εκεινη.Εκεινη τον πονο που προκαλεσε στην ευα τον θυμαται?Μπα τι λεω?Μονο για την παρτη της και κανενας αλλος.

Του ξεκαθαρισε οτι δεν θα του σταθει εμποδιο και να προχωρησει τη ζωη του.Τι ακριβως ζηταει τωρα?

Και τι ακριβως της κανει εντυπωση?Οτι της ειπε σε αγαπαω και μετα πηγε με την εριεττα?Μα συγνωμη το ιδιο δεν εκανε με την ευα και εκεινη?Διατυμπανιζε οτι αγαπαει την ευα αλλα το κερι το αναβε με τη μελιτα?Προς τι η εκπληξη.Οτι κανεις σου κανουν ειναι αναδρομικα αυτα.

Με εχουν κουρασει οι παντες.

Μου καταντησαν την δαφνη κατινα και μικροψυχη.

Την νορα γελοια και εγωιστρια

Στον τυφωνα τους δεν εμεινε σωος ουτε ο χρηστος που ξαφνικα ενω ελεγε στον στεφανο οτι θα εκανε τα παντα για την οικογενεια του ξαφνικα βοηθαει την νταιζη.

Δεν θα το ψηφισω τιποτα γιατι θεωρω οτι ακομα και η ψηφος η χειροτερη του δινει αξια.

ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ.

ΥΓ:ΜΑΡΙΑ ΘΕΛΩ ΓΛΕΙΦΙΤΖΟΥΡΙ.
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 12:17 am

Clarabelle έγραψε:

Συμφωνώ μαζί σου και θέλω να σταθω σ αυτό το σημείο
Κάθε γυναίκα που έχει βιώσει δύο φορές εξαπάτηση μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα είναι αδύνατον να ανοιχτεί.
Λογικά η Εύα σ αυτή τη φάση της ζωής της ακόμη κι αν κάνει μια σχέση θα ψάχνει στο νέο της σύντροφο τα ελαττώματα των δύο κυρίων που την απάτησαν και η σχέση δεν θα έχει την παραμικρή εμπιστοσύνη.
Είναι κρίμα που άδειασαν τόσο πολύ την ηρωίδα τους ώστε να μη προλάβουμε να δούμε την κατάληξή της.
Με μαθηματική ακρίβεια μια νέα σχέση είναι καταδικασμένη να αποτύχει πριν ακόμη ξεκινήσει
Αναρωτιέμαι γιατί έπρεπε η Εύα να υποστεί και δεύτερο ξεπούλημα και να αποκτήσει άλλο ένα παιδί?
Βέβαια είναι απλά ένα καθημερινό και μόνο οι σεναριογράφοι ξέρουν τι έχουν να δουν τα ματάκια μας
Κατά τα άλλα εκνευρίστηκα κι εγώ με τη Δάφνη γιατί με πρόσχημα να κάνει το Νικόλα να ζηλέψει έβγαλε χαιρεκακία στην Εύα.
Τέλος ένοιωσα μια ικανοποίηση για την απόρριψη που έφαγε η Μελίτα. Πρέπει επιτέλους κάποια στιγμή να πληρώσει κι αυτή όλα αυτά που έκανε και μέχρι τώρα τη μεταχειρίζονταν όλοι με το γάντι. Απο κάπου έπρεπε να πληρώσει κι αυτή ας είναι απ το Στέφανο και την Εριέττα.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Vaso20 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 4:09 am

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο μου άρεσε.
Μου άρεσε η σκηνή Εύας - Δάφνης με τα απωθημένα της Δάφνης και τις ενοχές της Εύας που θάφτηκαν τόσο βιαστικά και πρόχειρα να βγαίνουν επιτέλους στην επιφάνεια (τυχερή η Δάφνη που αγκαλιάζει τον Λευτέρη έχω να πω πάντως). Η σκηνή Λουκά - Νόρας με τον καημένο τον Λουκά και πάλι να προσπαθεί να ξεπεράσει όλα τα εμπόδια που ξέρει και δεν ξέρει και να τρώει πόρτα.
Αλλά πάνω απ' όλα μου άρεσε η σκηνή Στέφανου - Μελίτας στην οποία φάνηκε ότι ο Στέφανος και η Μελίτα είναι πολύ ερωτευμένοι αλλά ταυτόχρονα και πολύ θυμωμένοι ο ένας με τον άλλο ο καθένας με τα δίκια του. Η σημερινή κουβέντα ήταν απαραίτητη για να εκφραστούν όλα αυτά και να φύγουν από τη μέση. Ειδικά ο Στέφανος προσπαθούσε με κάθε τρόπο να πικάρει την Μελίτα. Πέρα από όλα αυτά όμως η αλήθεια είναι αυτό το "ακόμα σ' αγαπώ" που της είπε. Ακόμα αγαπιούνται, ακόμα κοιτάζονται με το γλυκό παράπονο του ερωτευμένου που δεν είναι με τον άνθρωπο που θέλει. Πολύ ωραίο ζευγάρι με πολύ ωραία ιστορία.
Πολλά μπράβο στους συντελεστές για την τόσο συγκινητική σκηνή που έγραψαν, πολλά μπράβο στους Σταύρου - Παπά για τις εύθραστες ερμηνείες τους, δένουν καταπληκτικά.

Το επεισόδιο ήταν αφιερωμένο στη Λίζα. : thanks : Έλενα Ακρίτα.

Συμφωνω!Ο Στεφανος κ η Μελιτα ειναι ακομα ερωτευμενοι!Ο Στεφανος ειναι θυμωμενος με τη Μελιτα κ δικαιως!Πληγωθηκε που δεν τον πιστεψε κ η Μελιτα εχει πληγωθει που την "αντικατεστησε" τοσο γρηγορα!Τωρα μιλαει ο εγωισμος κ απο τις 2 πλευρες!Αντε να δουμε τι θα γινει!
Η σκηνη Αμαλιας-Μελιτας πολυ ωραια κ συγκινητικη!
Μου αρεσε η Δαφνη που πηρε την κατασταση στα χερια της,γτ αν περιμενε απ το Νικολα θα περιμενε πολυ,αλλα κακως τα εβαλε με την Ευα!Η κοπελα δεν εφταιγε σε τπτ να την πληγωσει!Αλλα πιστευω οταν αποκαλυφθει το σχεδιο θα καταλαβει!Το συμπερασμα που εβγαλα εγω ειναι οτι τη Δαφνη τελικα δεν την ξερει κανεις καλα!
Ο Χρηστος πριν λιγες μερες ηθελε να σκοτωσει τη Νταιζη για να γλιτωσει απ την αρρωστεια που τον ταλαιπωρει,τωρα αρρωστια με τη Νταιζη ειναι αυτη,αρρωστεια σκετη,αρρωστημενο μου μυαλο που λεει κ ο Ρεμος δεν ξερω,αλλα που τον χανει που τον βρισκει κανεις μαζι της ειναι!Πολυ αποφασιστικος τυπος! valen
Τον Λουκα τον λυπηθηκα τον καημενο!Τι εχει παθει η Νορα δεν μπορω να καταλαβω!Μια ανισορροπια την δερνει κ αυτη κ γενικα τους περισσοτερους εκει μεσα!Μια ετσι μια γιουβετσι ειναι! valen
Καλο το επεισοδιο!

Vaso20
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Παντου κ παντα!
Ασχολίες : μαμ-κακα-tv-pc κ νανι!!!Α κ σχολη οποτε θυμαμαι!!Εχουμε κ δουλειες!!

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:48 am

Επιτελους ο Στεφανος ταπωνει την Μελιτα, lmao Πολυ χαιρομαι, πες τα αγορι μου γιατι ολο προφασεις βρισκει να σε βλεπει και να σου λεει τι? Ας της κοψει καποιος αυτο το "α" συνεχεια και να σταματησει να γλυφεται....
Απο εκφρασεις προσωπου μηδεν, απο υποκριτικη ικανοτητα μηδεν, ηταν σκηνη τωρα αυτη με τον Στεφανο? Μια χαρα της ειπε τα περι εμπιστοσυνης και συζητησης .

Οπως και η Εριεττα σε προηγουμενο επεισοδιο ειχε πει στον Στεφανο "δεν θελω να υπαρχουν σκιες αναμεσα μας", ακουει η γυναικα, συζητα, κανει διαλογο και τον εμπιστευεται.Κατι που θα επρεπε να ειχε κανει η Μελιτα αφου τον αγαπουσε τοοοοοσο οσο ελεγε.Αλλα αυτη ζηταει παντα τα ρεστα και ολοι της φταινε, η κακομαθημενη!!!!!!!!!!!

Λατρευω Στεφανο και Εριεττα μαζι, δενουν πολυ καλα σε ολα τα επιπεδα. Αυτο μαλιστα ειναι ζευγαρι.

Δαφνη και Νορα Fskl Fskl Fskl ειδικα η Δαφνη εχει ξεφυγει εντελως, τωρα θυμηθηκε να ζητησει τα ρεστα απο την Ευα?

Πιο εγωιστρια απο την Νορα δεν εχω δει, Λουκα εχεις να ανακαλυψεις πραματα και θαματα με αυτη που εμπλεξες, μια χαρα εισασταν φιλοι τι το ηθελαν οι σεναριογραφοι το παρακατω? Επισης οταν με εναν ανθρωπο εισαι τοσα χρονια φιλος και τον ξερεις τοσο καλα και λετε τα παντα μεταξυ σας και παντα βρισκατε λυση τωρα που γινατε ζευγαρι και υπαρχει αυτη η βαθια αγαπη και θελετε οικογενεια ξαφνικα χαθηκε η δυνατοτητα επικοινωνιας? Τωρα ειναι που πρεπει να δωσετε το 100% να λυνετε τα παντα, αυτα τα παιδιαστικα καπριτσια και ειδικα απο την Νορα μου την δινουν Grrr

Γενικα εχουν ερθει τα πανω κατω εκει μεσα και δεν αναγνωριζω τα Μυστικα και τους ηρωες.Αθλιο απο εμενα.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:56 am

Καρ-Mik έγραψε:Απαίσιο - awful - furchtbar - korkunç - épouvantable - Terribile
- Terrivel - hemskt - ひどい- ужасный - 무서운

Tι ήταν τούτο που είδα σήμερα? Γιατί έκανα αυτό το λάθος? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 905116

Ρούσσος - Αντιγόνη :

Κρατάω μόνο το ''μυστικό που κρύβεται πίσω απ'τον φόνο"
Είχα την εντύπωση οτι το μυστικό ήταν ο φόνος...

Νικόλας - Λουκάς :

Προσπερνάωτα ίδια που τους βάζουνε να λένε για 6406052132ή φορά, και μένω στα λόγια του Λουκά, οτι ''αν είχαμε παιδί,κάνεις δεν θα άφηνε αυτή τη σχέση να βουλιάξει τόσο ευκολα, ελαφρά τη καρδία ''
Οκ~ Το πιάσαμε το υπονοούμενο ! Οταν μάθει ο Λουκάς για την εγκυμοσύνη της Νόρας, θα την ξ@χέσει!
Πάντως απο τον ''τσακωμό'' τους, στο τέλος, σαν φιλαράκια πάνε στο χαλαρό να τα πιούν !!!!

Ερι - Στέφανος :
Κάθε μέρα μας δείχνουν όλο και περισσότερα πράγματα που τους ενώνουν. Δενείναι τυχαίο αυτό που κάνουν. Πέρα απο αυτό, ο ένας γνωρίζει τον πραγματικό ευατό του άλλου, και προχωράνε με σωστές και αληθινές βάσεις σε αυτή τη σχέση. Κατι που τονίζουν στην σκηνή με την ξεφτύλω .

Λουκάς - Νικόλας - Λιγδωμένο μπισκοτάκι που πετάγεται σαν την πορδή:

Τι πετάγεσαι ρε φίλε? Σε ρώτησε κανείς ή σου μίλησε κανείς; Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Την προηγούμενη φορά οκ, σου μιλήσανε, τώρα τι μιλάς?

"Ατσα, και Βιονικά αυτιά Λευτέρη μας'' -> Ναι, πιάνει όλα όσα τον ενδιαφέρουν. Λέξεις-κλειδιά : Διαμάντια και Δάφνη!
Δηλαδη για να καταλάβω, τι τον πειραξε? Οτι με το που είδαν την Μαλλιαρή του μουτσούνα θέλησαν να φύγουν? Λογικο δεν είναι? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 735655
Φίλος, ο Νικόλας υποψιάζεται οτι παίζει φιρφιρικι με την γυναίκα του, την προηγούμενη φορά παίξατε μπουκέτα, και σου κάνει εντύπωση γιατί θέλουν να φύγουν? Μπορεί - ξέρεις - να φοβούνται οτι δεν θα κρατηθούν και να σου σπάσουν πάλι τα μούτρα (μακάρι - μακάρι Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 103275 )
''Δηλαδή αν ερωτευτεί μια γυναίκα τι κάνετε?''
Εεεεεε δεν μιλάμε για μια γυναίκα. Μιλάμε για την γυναίκα - παντρεμένη, Χελόου Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 735655 - του Νικόλα. Μήπως θα έπρεπε να σου πει '' πάρτην ρε φιλε, δεν @@μιέται, χαλαρά, yo, εγώ δεν είμαι πουριτανός '' τς τς τς! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 951465

''Είναι τόσο τρομερό να ερωτευτεί η Δάφνη κάποιον άλλον?" η ελεύθερη Δάφνη, η Δάφνη που δεν έχει παιδί, η Δάφνη που ορκίζεται οτι δεν τρέχει κάτι με σένα, η Δάφνη που καταδίκαζε άλλους που ερωτεύτηκαν ''παράνομα''...

- Ναι,είναι τόσο τρομερό! Εφόσον ορκίζεται το αντίθετο. Εφόσον βλέπει όλους να την υποστηρίζουν και αυτή τους κοροιδεύει, τότε ναι, είναι τόσο τρομερό.!

Λουκά, άστο , δεν μπορείς να δικαιλογίες τις χαζομάρεςτου Τέρη του Γλιτσιέρη! Ρίξτου και συ κανα μπινελικάκι! Για χάρη τουΝικόλα βρε παιδί μου, που σε φιλοξενεί!

Τι ακούω θέε μου? Με ποια λογική βάζουν τον άνθρωπΕΣ να λένε τέτοιες μπούρδες!???

Νόρα - Δάφνη:

Νόρα -> Δεν μπορώ να τα ακούω αυτά απο την Νόρα, αλήθεια! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 752185
Λέει οτι ''δεν μπορεί να κάνει ένα βήμα πίσω για την κωλοκαριέρα του'' ενω ο Λουκάς είχε πει οτι θα κάνει πίσω επειδή την αγαπάει, και θα υπερασπιστούν μαζί την Ερι. Και ναι είναι βήμα πίσω και στην καριέρα του και στις δικές του ηθικές αξίες.Ακόμα και όταν έλεγε οτι θα κάνει πίσω και στην υπεράσπιση, ακόμα και τότε, τον έκραζε γιατι θα κάνει πίσω ενω καταβάθος είναι αυτό που ήθελε!!!
Σύνελθε Νόρα! Δεν είσαι μόνη σου. Η αγάπη, η οικογένεια, και τα παιδιά θέλουν θυσίες και υποχωρήσεις. Αμοιβαίες. Και αν την παρατήσει την υποθέση για χάρη του παιδιού και της αγάπης τους που το κακό? Αυτό δεν δείχνει οτι πάνω απο όλα βάζει,την Νόρα, το παιδί , και μια ευτυχισμένη ζωή μαζί της?
Νόρα το φελέκι μου μέσα! Δεν είσαι μόνη σου, και το ψυχουλάκι στην κοιλιά σου δεν είναι μόνο δικό σου!!!!

Την Δάφνη θα την σκυλοβρίσ.... ε, θα την σχολιάσω μετά μαζεμένα!

Ευα - Αγγέλα:

Μην κάνεις το λάθος να βρείς τον Μάνο σε κάποιον άλλον

Σου χουμε την λύση , σου δίνουμε έτοιμο Μάνο!!!! Μπισκοτίνι τριχωτό και λαχταριστό !!!!
* Ξυλά ζήτα καμια δραχμη παραπάνω μπας και φύγεις και συ λέμε!*

Κατιναριό - Αμαλία: Sleep
(Το στεγνό στόμα και το πλουτς -πλούτς γλύψιμο χειλιών είναι σταθερή αξία !)

Απόλυτος (ελάτε να το κλίνουμε το επιθετο : Ο απόλυτος ξενέρωτας, η απόλυτη ξεφτίλα, το απόλυτο άδειασμα):
Είπε το Μελιτόνι να ακολουθήσει τις συμβουλες της Θεότητας και έτρεξε να βρει τον Καρταλουά, μπας και ξαναγυρίσει...
Τι άκουσα:
- Μην πέφτεις τόσο χαμηλά!
- Εχω σχέση μαζί της!
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 382640
''Υποτίθεται οτι σου άλλαξα την ζωή και συ την επόμενη μέρα πήγες και βρήκες άλλη γυναίκα..."
(Εχμ, βασικά την ίδια ήταν και ήταν νύχτα!!!! )
Και όλα αυτά ενώ την αγαπάει λέει!

Τώρα κλίνουμε το ουσιαστικό χυλόπιτα.... Η χυλόπιτα - της χυλόπιτας - την χυλόπιτα - Ω! χυλόπιτα!

Γαιδούρα γκαστρωμένη - Λουκάκος:

Το μόνο που κρατάω, πέρα απο την ξανα-μανά γαιδουρινή συμπεριφορά της Νόρας είναι τον Λουκάκο! Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 811901
''Εχετε βαρύ χέρι αλλα ευχαρίστως θα το ξανάκανα''
Αυτά είναι! Αυτος ο άντρας πραγματικά αγαπάει! Δεν ξενοπ@@ει στην πρώτη χυλόπιτα σαν κάποιους άλλους που ξέρουμε...
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 571703

Δάφνη:

Με το λιγδομαλλιαρο μπισκοτίνι-> Αντί να τα χώσει στον Λευτέρη, που παίρνει το θάρρος και πετάγεται σαν την πορδή, και λέει οτι του κατέβει, σε έναν παντρεμένο για την γυναίκα του, που λέει οτι του κατέβει στον άντρα της στο φινάλε, του χαιδεύειτα αυτιά και του ζητάει χάρες!
Με την Ευα-> Πόσο τραγικά παλιοκατίνα και υπερκομπλεξικιά είναι τελικα η Δάφνη !
Καταρχά ςέχω να πω, οτι αν ήμουν Δάφνη, και με παρατούσε ο Νικόλας για ναπαντρευτεί την Ευα, δεν θα ξαναμίλαγα ούτε θα συγχωρούσα, ούτε τον Νικόλα, αλλα ούτε και την Ευα. Δεν θα το έκανα γιατι δεν θα μπορούσα να δεχτώ αυτό που κάνανε. Η Δάφνη όμως το προσπέρασε, και τους δέχτηκε.
Απο την στιγμή που το έκανε, δεν έχει κανένα δικαίωμα να φέρνει και να πετάει έτσι κατάμουτρα αυτό το συμβάν. Αν ήθελε να πει αυτά στην Ευα,να τα έλεγε τότε, και να της έλεγε και ακόμα περισσότερα, και γω μαζ ί της να φωνάζω ''Δώσε - δώσε''. Τότε όμως, όχι τώρα. Τώρα που το κάνει, δείχνει απλά ένα απίστευτα κομπλεξικό άτομο.
Γιατί τους συγχώρεσε? Για να έχει πάτημα στην κάθε μ@λ@κια της να τους χτυπάει τα δικά τους? Πολύ καλός άνθρωπος τελικά η Δαφνούλα Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 951465
Ποσο μάλλον δε, οταν το κάνει - οχι γιατι πραγματικά ερωτεύτηκε ή κάτι έγινεμεταξύ τους - αλλα για μια προσποιητή σχέση. Ουσιαστικά δεν υπερασπίζεται κάτι που πραγματικά συμβαίνει, χτυπώντας την Ευα, αλλα κάτι που δεν συμβαίνει, και αυτό που κάνει την κάνει ακόμα χειρότερη.Με την μάσκα της σχέσης με τον Λευτέρη, βγάζει κάθε κομπλεξισμό και κάθε απωθημένο που κρύβει μέσα της.
Αν πάλι το έκανε τώρα για να τους εκδικηθεί για τότε,και πάλι θα το δεχόμουν.Και θα την παραδεχόμουν κιόλας. Αλλα να παρεδεχτεί οτι το έκανε για εκδίκηση. Οχι να κάνει ότι κάνει, και μετά να λεέι οτι είναι καλός άνθρωπος, ή οτι *ερωτεύτηκε* σαν κάποιες άλλες!Ελεος!
''Το δικό μου το δούλεμα δεν έβλαψε κανέναν''
Οχι καλε, γιατί το λες αυτό?
Τον Νικόλα, τούς φίλους σου όλους που σε υπερασπιζόταν κόντρα στον Νικόλα, και προδωθηκε η εμπιστοσύνη τους? Σιγά, κανένας!
''Το πήγε αλλού απο μόνη της''??? Τι λες μωρη??? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 752185

Με τον Λουκά -> Εχει δίκιο ο Λουκάς. Κάποτε πήγε να θυσιάσει την ζωή του, γιατι ο Νικόλας,την είχε προδώσει και τώρα, η Δάφνη εμέσως πλην σαφώς ''απαιτεί'' απο τον Λουκά, να συνέχίσουν να είναι φίλοι, χωρίς να συμβαίνει τίποτα.
Tι και αν ουσιαστικά κερατώνει τον φίλο τους?
Τι και αν ουσιαστικά προδίδει την εμπιστοσύνη που της δείξανε, οτι ποτέ δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο?
Τι και όταν έκανε κάποιος άλλος απο την παρέα το ίδιο τον κράξανε και τον''λιθοβόλησαν'' Αυτήν πρέπει να την έχουν στα πούπουλα? (Μελιτίαση κόλλησε?)
Τραγική - τραγική - τραγική

Εν κατακλείδι : Θέλω, ακόμα και όταν αποκαλυφθεί το παιχνιδάκι που παίζουν με τον Λευτέρη - η Ευα και ο Λουκάς να μην της μιλάνε. Θεωρώ πολύ χοντρό αυτό που έκανε. Και ασυγχώρητο.Τουλαχιστον να μην την συγχωρήσουν αμέσως.

Χαμένος αδερφός Ερις:

Αποκλείεται να είναι ο Φίλιππος! Αφού ο ηθοποιός έφυγε και δεν θα ξαναγυρίσει, θα πρέπει να έιναι κάποιος που μπορούμε να δούμε.
Αν και θα είχε γέλιο, να πάρει απο το Μελιτόνι και άντρα και αδερφό!!!

Εσείς εκεί ψηλά: Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 735655
-Δεν χρειάζεται να τους βάζετε να κάνουν κηδεία στην παρέα. Την κηδεύω εγώ.Τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν θέλω να τα βλέπω. Απο μακριά και αγαπημένοι.

- Καταφέρατε να κάνετε τους Λουκανορικούς να ξενερώσουν ενω είναι στα σκαριά η Λουκανορική μπέμπα! Unπιστεφαble!!!!!

- Καταφέρατε να καταστρέψετε τόσο την Δάφνη, που εγω, παίρνω μέχρι και το μέρος της Ευας.!

- Καταφέρατε να κάνετε την πιο λογική εκει μέσα την Ευα. Κάντε και την Αμαλία , και έκλεισε το καρέ!!!

-Καταφέρατε να ξεφτυλίσετε όλες τις γυναίκες εκει μέσα κατα καιρούς. Πρώτα την Ευα, μετά την Μελίτα, τώρα την Νόρα και την Δάφνη. Εμεινε καμία?
Εκτός απο τις ήδη ξεφτυλισμένες Αντιγόνη - Αγγέλα - Αμαλία και Νταίζη?
Μαρίλια κρύψου!!!!

Kλέβοντας απο τον τέλειο χτεσινό σχολιασμό της Γιάννας, έχω και γω αντίστοιχους τίτλους για τους ήρωες:

Δάφνη η κομπλεξάρα
Νόρα η γαιδούρα
Μελίτα η Ξεφτιλισμένη
Ευα ο κομπάρσα
Νταίζη η δολοφονική
Αμαλία η σαλαμένη

Νικόλας ο κερατάς
Λουκάς ο κακόμοιρος
Στέφανος ο γλυκοτσ@υτσ@υνος
Μπέλλος η ηλήθιος
Λευτέρης ο γλυώδης

Ενα τραγούδι απο μένα...
Σπόιλερ:
Κωστας Τουρνάς - Λεν

Λεν πως οι έρωτες δεν ζουν,
κι αυτοί που αγαπούν
μια μέρα θα ξεχάσουν
Λεν ακόμα πως μπορεί
συνήθεια να γινεί
η αγάπη σαν χορτάσουν

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Λεν πως είναι μια αλλαγή
ολόκληρη ζωή
πως τίποτα δε μένει
Λεν πως όσων αγαπάν
η αγάπη θα χαθεί
λες κι η ζωή πεθαίνει

Αν το τέλος είναι αυτό
δε θέλω να το δω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

Αν το τέλος είναι αυτό
με τι να κάνω αρχή
και πώς να συνεχίσω
δε θέλω καν ν' αρχίσω

ΥΓ: Για όσους δεν κατάλαβαν, είμαι υπερβολικά ξενερωμένη.Καλη καρδιά, Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 317424 τουλάχιστον έχουμε καλό παρεάκι...
ΥΓ2: Χαρά στο κουράγιο όσων διάβασαν το σεντόνι μου!

Καλυτερα δεν θα μπορουσες να τα πεις oscar δικο σου, και εγω ειμαι απιστευτα ξενερωμενη.....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 10:33 am

Καλημέρα σας,

Η σειρά αυτή με πάει από απογοήτευση σε απογοήτευση..

Χθές δυ-στυ-χως δεν είχα κι πάρα πολύ δουλειά και έτσι κατά τις 7 γύρισα σπίτι. Βάζω λοιπόν που λέτε να φάω και πιάνει το χέρι το κοντρόλ να ανοίξει την tv να μουρμουράει στο background. Το κανάλι είναι ένα φυσικά οπότε έπεσα πάνω στο Στέφανο και την Εριέττα που, χωρίς να είμαι σίγουρη, ή συζητούσαν ή διαλογίζονταν..

Δυναμώνω που λέτε τον ήχο και πριν προλάβω να ακούσω το οτιδήποτε αλλάζει η οθόνη και τσούπ να ο Λευτέρης. "Βρε κακό ψόφο να'χεις" κράζω και κλείνω την tv.

Τελειώνω το τσιμπολόγημα και ανεβαίνω επάνω να χαλαρώσω και πετυχαίνω τη μαμά μου με την τηλεόραση ανοιχτή να βλέπει "Μυστικά". Βγαίνω εκτός οπτικής εμβέλειας μέχρι που ξαφνικά ακούω τη μάνα μου να τσιρίζει "Έτσι μπράβο ρε Λουκά!" και ταυτόχρονα η αδερφή μου από το παραδίπλα δωμάτιο να ωρύεται "Δώσε Λουκά! Δώσε!"

Τρέχω κι εγώ και τι να δω? Η Νόρα να χαστουκίζει το Λουκά!!! Έμεινα κάγκελος που λέει και μια φίλη μου Νοτιοαφρικάνα. Πετάω ένα "αι σιχτιρ Νόρα" και αποχωρώ για μια ακόμα φορά..

Βέβαια όπως στους περισσότερους γνωστούς μου έτσι και στο σπίτι μου η τηλεόραση παίζει αρκετά δυνατά. Κάπου κάπου λοιπόν έπιανα και μία λέξη.

Φωνάζει σε κάποια στιγμή η μάνα μου "Τι να μαγειρέψω αύριο?". Ως συνήθως δεν απάντησε κανείς sisi Επιμένει πιο δυνατά.. "Τι να μαγειρέψω αύριο?" Βγαίνω λοιπόν στο καθιστικό να της απαντήσω και τι να δω! Τη Δάφνη να λέει στην Εύα για προπερσινά ξινά σταφύλια. Ξανα-μανα-μένω κάγκελος!!!

Λέω στη μάνα μου "Καλέ τι λέει αυτή?" Μου εξηγεί με τα πολλά ότι περάσαμε ήδη στο σχέδιο διάσωσης μέσω Λαμίας και απαντώ "Ωραίος καλός άνθρωπος η Δάφνη μη χε! Αν δεν ήθελε ας μην τον συγχωρούσε, να βγάζει τέτοια μικροψυχία και μάλιστα εκ τους ασφαλούς είναι μεγάλη γαϊδούρα! Στην τελική για ποιο λόγο κάνει το κόλπο? Για να τα ξαναβρεί με το Νικόλα ή για να μπορέσει να βγάλει τα αποθημένα της εκ τους ασφαλούς? Κομπλέξω! Θέλω να μην της ξαναμιλήσει η Εύα ποτέ! Α ρε Μάναρε κάτι ήξερες που την έκανες με ελαφρά! Κολοκυθάκια να φτιάξεις αύριο!

ΥΓ. Δεν αμφιβάλω ότι το επεισοδιάκι είχε και κάποιες καλές στιγμές (Λουκάς : respect :) αλλά για μένα το συμπέρασμα είναι ένα: όταν θέλεις να προστατεύσεις τον εαυτό σου από τις κακοτοπιές όλο το σύμπαν θα συνομωτήσει για αυτό!

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 10:37 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
Δυναμώνω που λέτε τον ήχο και πριν προλάβω να ακούσω το οτιδήποτε αλλάζει η οθόνη και τσούπ να ο Λευτέρης. "Βρε κακό ψόφο να'χεις" κράζω και κλείνω την tv.
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 191984

Τελειώνω το τσιμπολόγημα και ανεβαίνω επάνω να χαλαρώσω και πετυχαίνω τη μαμά μου με την τηλεόραση ανοιχτή να βλέπει "Μυστικά". Βγαίνω εκτός οπτικής εμβέλειας μέχρι που ξαφνικά ακούω τη μάνα μου να τσιρίζει "Έτσι μπράβο ρε Λουκά!" και ταυτόχρονα η αδερφή μου από το παραδίπλα δωμάτιο να ωρύεται "Δώσε Λουκά! Δώσε!"
Καλά φώναζε η Μάνα σου! Δώσε Λουκά Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 409391

Τρέχω κι εγώ και τι να δω? Η Νόρα να χαστουκίζει το Λουκά!!! Έμεινα κάγκελος που λέει και μια φίλη μου Νοτιοαφρικάνα. Πετάω ένα "αι σιχτιρ Νόρα" και αποχωρώ για μια ακόμα φορά..
Δώσε Τζίνα Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 409391

Βέβαια όπως στους περισσότερους γνωστούς μου έτσι και στο σπίτι μου η τηλεόραση παίζει αρκετά δυνατά. Κάπου κάπου λοιπόν έπιανα και μία λέξη.

Φωνάζει σε κάποια στιγμή η μάνα μου "Τι να μαγειρέψω αύριο?". Ως συνήθως δεν απάντησε κανείς Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 621900 Επιμένει πιο δυνατά.. "Τι να μαγειρέψω αύριο?" Βγαίνω λοιπόν στο καθιστικό να της απαντήσω και τι να δω! Τη Δάφνη να λέει στην Εύα για προπερσινά ξινά σταφύλια. Ξανα-μανα-μένω κάγκελος!!!
Τελικά τι μαγείρεψε? lol!

Λέω στη μάνα μου "Καλέ τι λέει αυτή?" Μου εξηγεί με τα πολλά ότι περάσαμε ήδη στο σχέδιο διάσωσης μέσω Λαμίας και απαντώ "Ωραίος καλός άνθρωπος η Δάφνη μη χε! Αν δεν ήθελε ας μην τον συγχωρούσε, να βγάζει τέτοια μικροψυχία και μάλιστα εκ τους ασφαλούς είναι μεγάλη γαϊδούρα! Στην τελική για ποιο λόγο κάνει το κόλπο? Για να τα ξαναβρεί με το Νικόλα ή για να μπορέσει να βγάλει τα αποθημένα της εκ τους ασφαλούς? Κομπλέξω! Θέλω να μην της ξαναμιλήσει η Εύα ποτέ! Α ρε Μάναρε κάτι ήξερες που την έκανες με ελαφρά! Κολοκυθάκια να φτιάξεις αύριο!
Με κάλυψες. Αλλωστε το σχολίασα και γω εκτενώς!

ΥΓ. Δεν αμφιβάλω ότι το επεισοδιάκι είχε και κάποιες καλές στιγμές (Λουκάς Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 195890) αλλά για μένα το συμπέρασμα είναι ένα: όταν θέλεις να προστατεύσεις τον εαυτό σου από τις κακοτοπιές όλο το σύμπαν θα συνομωτήσει για αυτό!

Για να μην τον προστατέψεις? Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 191984

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:24 am

Clarabelle έγραψε:Πόσο λογικό ειναι η Νόρα να μαθαίνει απ τη Μελίτα οτι ο Στέφανος έχει σχέση με την Εριέττα και να δίνει συμβουλές για τα γκομενικά αλλά να μη σκέπτεται οτι αυτοί οι δύο ειναι αντίδικοι και οτι μπορεί να βρεθεί προ εκπλήξεων στη δίκη λόγο της σχέσης τους. Μη την δείχνεται εντελώς ζαβή. Μην ακυρώνεται τη δικηγόρο με τα πολλά προσόντα που μας δείχνατε δυό χρόνια τώρα.

Καταπληκτικός σχολιασμός στο σύνολό του όπως πάντα oscar

Θα σταθώ στο ανωτέρω σημείο γιατί έχεις απόλυτο δίκιο!

Η Μελίτα έχει αποδείξει πολλάκις στο παρελθόν ότι μπροστά στο να δει χαρά στα σκέλια της δεν έχει πρόβλημα να πουλήσει μάνα, πατέρα κι αδερφό πόσο μάλλον την -πρώην λαιμοκομμένη, νυν- φίλη της vomit Με ένα νεύμα μόνο του Στέφανου η Μελίτα θα μπορούσε να κάνει το ίδιο πράγμα με τη μάνα της, να υποκλέψει τις σημειώσεις της Νόρας και να τις παραδώσει, όχι στο Ρουσσο ή το Λουκά που ίσως και να τις επέστρεφαν, αλλά στον Στέφανο που όπως και η Εριέττα τέτοιο χαρτί δεν θα το άφηναν ανεκμετάλλευτο!

Η Νόρα εκτός από πεισματάρα και καραεγωϊστρια μεταλλάχθηκε και σε πανηλίθια δικηγόρος???! Η Εριέττα δικαιολογείται κάπως δεδομένου ότι θέλει να πιστεύει ότι ο Στέφανος δεν θα έκανε κάτι τέτοιο και δεδομένου επίσης ότι δεν γνωρίζει το πόσο πολύ πιο χαμηλά, πιο χαμηλά, πιο χαμηλά μπορεί να πέσει η Μελίτα, η Νόρα όμως? Είναι δυνατόν να μην έχει τον παραμικρό ενδοιασμό?

Πόσο πιο πολύ θα την σπρώξουν τη γυναίκα? Να έπαιζε κιόλας... gibbs

Επεισόδιο 441 - Ημερομηνία 17-11-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από sarita Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:36 am

να προσθεσω στο πουλημα μαμα μπαμπα αδεφο και το παιδι της η δεν πιανεται?
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:40 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
Clarabelle έγραψε:Πόσο λογικό ειναι η Νόρα να μαθαίνει απ τη Μελίτα οτι ο Στέφανος έχει σχέση με την Εριέττα και να δίνει συμβουλές για τα γκομενικά αλλά να μη σκέπτεται οτι αυτοί οι δύο ειναι αντίδικοι και οτι μπορεί να βρεθεί προ εκπλήξεων στη δίκη λόγο της σχέσης τους. Μη την δείχνεται εντελώς ζαβή. Μην ακυρώνεται τη δικηγόρο με τα πολλά προσόντα που μας δείχνατε δυό χρόνια τώρα.

Καταπληκτικός σχολιασμός στο σύνολό του όπως πάντα oscar

Θα σταθώ στο ανωτέρω σημείο γιατί έχεις απόλυτο δίκιο!

Η Μελίτα έχει αποδείξει πολλάκις στο παρελθόν ότι μπροστά στο να δει χαρά στα σκέλια της δεν έχει πρόβλημα να πουλήσει μάνα, πατέρα κι αδερφό πόσο μάλλον την -πρώην λαιμοκομμένη, νυν- φίλη της vomit Με ένα νεύμα μόνο του Στέφανου η Μελίτα θα μπορούσε να κάνει το ίδιο πράγμα με τη μάνα της, να υποκλέψει τις σημειώσεις της Νόρας και να τις παραδώσει, όχι στο Ρουσσο ή το Λουκά που ίσως και να τις επέστρεφαν, αλλά στον Στέφανο που όπως και η Εριέττα τέτοιο χαρτί δεν θα το άφηναν ανεκμετάλλευτο!

Η Νόρα εκτός από πεισματάρα και καραεγωϊστρια μεταλλάχθηκε και σε πανηλίθια δικηγόρος???! Η Εριέττα δικαιολογείται κάπως δεδομένου ότι θέλει να πιστεύει ότι ο Στέφανος δεν θα έκανε κάτι τέτοιο και δεδομένου επίσης ότι δεν γνωρίζει το πόσο πολύ πιο χαμηλά, πιο χαμηλά, πιο χαμηλά μπορεί να πέσει η Μελίτα, η Νόρα όμως? Είναι δυνατόν να μην έχει τον παραμικρό ενδοιασμό?

Πόσο πιο πολύ θα την σπρώξουν τη γυναίκα? Να έπαιζε κιόλας... gibbs

Kεντάει η ομάδα λέμε!!!!! Δώσε Απόλυτη Ελληνίδα Διαχειρίστρια, Δώσε και Σώσε!!! oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:51 am

τελικα περισσοτερο απολαμβανω να διαβαζω τους ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΣΑΣ παρα να βλεπω τη σειρα ετσι οπως την καταντησανε!!! κριμα και ειχε πολλες δυνατοτητες να εξελιχθει αλλα καπου χασαμε τον δρομο προς την εδεμ και τωρα κανουμε κυκλους μεχρι να βγουμε αν βγουμε καποια στιγμη στην ευθεια και βρουμε την σωστη κατευθυνση για την εδεμ! αρνουμαι να ψηφισω!

Clarabelle oscar oscar
KatsaroYpotheto oscar
Καρ-Μik oscar
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 1:52 pm

Λοιποοοοον.Ας πω κι εγω μερικα πραγματα.

Τα μονα πραγματα αξια προσοχης απο το χθεσινο επεισοδιο ηταν:

Το μυστικο που κρυβεται πισω απο τον φονο του πατερα της Ερριετας ( κι εγω ειχα την εντυπωση οτι το μυστικο ηταν ο φονος scratch ).Ελπιζω να μαθουμε κατι παραπανω συντομα για αυτο.

Το εκκατομυριοστο αδειασμα του Στεφανου στην Μελιτα που την μια στιγμη της ελεγε οτι την αγαπαει και την αμεσως επομενη ''πηγαινε να ζητησεις συγγνωμη απο την Ερριετα'' ''εχω σχεση μαζι της και περναω καλα'' ''δεν ηταν η πρωτη φορα που δεν με πιστεψες'' και αλλα τετοια χαριτωμενα xixixi xixixi

Και τελος ο Λουκας.

Ο Λουκας που συνεχιζει να διεκδικει την γυναικα που αγαπαει και ας τρωει χαστουκια αλλα ευχαριστως θα το ξαναεκανε ( inlove inlove ) και οχι μονο.

Μου αρεσε και η ταπα που εριξε στην Δαφνη.''Φιλη μου θα συνεχισεις να εισαι τωρα δεν ξερω κατα ποσο θα εισαι η αγαπημενη πια'' : respect :

Καλη ηταν και η σκηνη Στεφανου-Ερριετας.Δεν εχω ομως περαιτερω σχολια για αυτην.

Ας παμε και στα αλλα τωρα.

Ο Λευτερης αν και αρχικα δεν μου εκανε ουτε κρυο ουτε ζεστη πλεον μου ειναι αντιπαθης.Προκαλει συνεχως προβληματα στην Δαφνη και στον Νικολα και πλεον δεν πιστευω οτι γινονται αθελα του.Θελει και τα προκαλει για λογους που δεν μπορω να καταλαβω ακομα.

Η Νορα ολο και χειροτερευει.Δεν μπορω να την ακουω να λεει ''ενα βημα πισω για την κ@λοκαριερα του δεν μπορει να κανει δεν το αξιζω;''.Νορακι ο Λουκας σκοτωσε για σενα αψηφωντας οχι μονο την καριερα του αλλα και την ζωη του την ιδια.Αλλα οτι δεν μας συμφερει το ξεχναμε.Και ο τροπος που τον αντιμετωπιζει δεν μου αρεσει καθολου.Ψυχρα και τυπικα. Fskl Νορα γιατι καιρο ειχα να σου ριξω.Το μονο που περιμενω πια ειναι οταν μαθει ο Λουκας για την εγκυμοσυνη που του κρυβει ( οταν αποφασισετε να το μαθει και ο δολιος πατερας ) ειναι να της ριξει ενα βρισιμο που να μην ξερει απο που της ηρθε.Να της πει τα πραγματα ως εχουν και να την βαλει στην θεση της.Γινεται;;;;

Η Νορα βεβαια χθες ηταν οαση μπροστα στην Δαφνη.Η Δαφνη πραγματικα εχει ξεφυγει τελειως.Σκαρφιζεται κολπα που και καλα θα σωσουν το γαμο της ενω με αυτο το κολπο λεει στον Νικολα ( και στην υπολοιπη παρεα που την υπερασπιζοταν συνεχεια ) οτι ''ειχες δικιο τελικα σε απατω με τον Λευτερη''.Sorry αλλα δεν βρισκω την λογικη του πραγματος σε ολο αυτο ( την ποια; lmao ).Μια απιστια συνηθως διαλλυει εναν γαμο δεν τον ανανεωνει.

Επισης η συμπεριφορα της στην Ευα και τον Λουκα ηταν απαραδεκτη.Ειδικα ως προς την Ευα εβγαλε μεγαλη κακια.Της ξαναχτυπησε τον γαμο της με τον Νικολα ενω υποτιθεται πως τους εχει συγχωρεσει για αυτο και το ειχε προσπερασει.Αλλα βρισκει και εκεινη τωρα πατημα για να τους πληγωσει.Και το θεμα ειναι οτι το κανει επιτηδες.Ουτε ο συναισθηματικος εκβιασμος προς τον Λουκα μου αρεσε.Τι σημαινει ''αν εγω αποφασισω να ζησω με τον Λευτερη θα σταματησω να ειμαι φιλη σου'';Ετσι μιλαει στον ανθρωπο που ηταν ετοιμος να την παντρευτει για να εχει εναν πατερα ο γιος της;

Προσυπογραφω αυτο που ειπε η Καρ-Mik.Κι εγω θελω να μην της μιλανε,εστω για καποιο διαστημα η Ευα και ο Λουκας της Δαφνης ακομα και οταν μαθουν οτι ηταν ψεμα και κολπο.

oscar σε Clarabelle,Καρ-Mik,Katsaro Ypotheto και γενικως στα γνωστα σεντονακια που τωρα ξεχναω.

Ασχημο το επεισοδιο.Απο το αθλιο το εσωσαν το εκατομμυριοστο αδειασμα του Στεφανου στην Μελιτα,το μυστικο που τελικα δεν ειναι ο φονος και ο Λουκας.....γενικως σωζει τα επεισοδια.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από paola Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 4:16 pm

Λοιπον αυτο που ειδα με την Δαφνη δεν ξερω πως να το χαρακτηρισω.... pff Πραγματικα μου θυμησε τα εφηβικα μου χρονια που καναμε κατι τετοια καραγκιοζιλικια.Και καλα παιχνιδακι,για να ζηλεψει ο Νικολακης,τον οποιον αγαπα,αλλα ολο αρνητικα του βρισκει.Και σαν γιατρο τον αμφισβητησε πριν καποια επεισοδια.Τον αγαπα,αλλα δεν αντεχει ουτε να τον βλεπει.Και βρηκε τον καλυτερο τροπο να τον φερει κοντα της!!!Bien sur!!
Απο την αλλη η Νορα.....Ελεος,τι να πω.Μετα την Ευα και την Μελιτα,η Νορα ηταν απο τις αγαπημενες μου,αλλα αυτο που κανει στα τελευταια επεισοδια μου την εχει δωσει.
maaaad maaaad maaaad maaaad
Αυτην την σειρα την αγαπω και την παρακολουθω απο το πρωτο επεισοδιο,και θα συνεχισω να την βλεπω,αλλα απογοητευομαι.Για μενα ο πρωτος κυκλος ηταν top.Tωρα οπως λεει και η μανα μου "Δυναστεια εγινε!"
paola
paola

Θηλυκό Τόπος : Στον δικο μου κοσμο.
Ασχολίες : πολλα!!

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 4:35 pm

Έτσι κι αλλιώς επικρατεί μπάχαλο στη σειρά το καταλάβαμε. Είστε ΟΚ τώρα, ή έχει κι άλλο πάτο το πηγάδι; Τι να σχολιάσει κανείς.

Δάφνη, Ο Καλός Άνθρωπος. Κομπλεξική μέχρι αηδίας! Έχει κ σχέδιο για να σώσει το γάμο της. Εκ του ασφαλούς πληγώνει το διασκεδάσει κιόλας κ στο τέλος θα βγει κ από πάνω.Λυπάμαι αλλά αυτή η Δάφνη δεν μου κάνει.Κρίμα!

Λουκάς, ο μόνος που προσπαθεί, αλλά στου κουφού την πόρτα… παρ' την πόρτα και φύγε..!

Νόρα, Απαράδεκτη. Λυπάμαι, αλλά κατάφεραν την μόνη λογική γυναίκα εκει μέσα να είναι για τα μπάζα!

Εύα η κολλημένη! Όχι, όχι ξεχάστε τ είπε η Ακρίτα πριν από ένα χρόνο. Η Εύα ξεκόλλησε ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιι. Της έδωσαν αντιβίωση κ Μάνος τέρμα. Πάμε για άλλα. Έχουμε κ ένα μπισκοτάκι να δαγκώσουμε. Η αντιβίωση που πήρε την βοήθησε να ξεχάσει κ το ξεπούλημα του Στέφανου.Όχι, ο Στέφανος δεν είναι ο μόνος άντρας που θα την έκανε να ξεχάσει Μάνο. Η αντιβίωση είναι ισχυρή,Λέμε! Όχι, τον Στέφανο δεν τον παντρεύτηκε ποτέ, δεν έκανε ένα παιδί μαζί του! Εύα γράψε μου την αντιβίωση, έχω ένα θεματάκι με την μνήμη, βλέπω, κάνει θαύματα!

Μελίτα ¨εγώ είμαι Χέλμη κ το χαίρομαι¨Είπαμε ξεχάστε τ είπε η Ακρίτα, άνθρωπος είναι λάθη κάνει{πολλά δεν έχουν μαζευτεί, τεσπα}. Δικαίωση λέμε η γυναίκα πέρασε πολλά ‘ότι έκανε το έκανε από έρωτα. Τι κ αν πάτησε κάτω την Εύα 2 φορές? Ψιλά γράμματα τα ξεχνάμε {την ίδια αντιβίωση με Εύα, πίνουν κ οι σεναριογράφοι?}Η παρέα την κατάλαβε, η Εύα την συγχώρεσε κ άνετα τώρα μπορεί να συρθεί στα πατώματα. Ένας τέτοιος έρωτας δεν μπορεί να χαθεί. Η Μελίτα είναι αγαπημένη!

Νικόλας, μόνο κουράγιο αγόρι μου με την κομπλεξική που σου έλαχε.

Στέφανος, στην ποδιά του σφάζονται κοριτσόπουλα. Η ιστορία κ το δέσιμο με την Εριέττα είναι σούπερ, αλλά μην ελπίζεται ότι καλό φτιάχνουν το καταστρέφουν. Με την Μελίτα τον βλέπω τον δόλιο, έχουν κ μεγάλο κοινό! xoxo xoxo

Κ βέβαια ο Στέφανος είναι ακριβώς αυτό που δείχνει ΛΑΠΑΣ!

Νταίζη-Χρήστος ένας μεγάλος έρωτας! xoxo

Αν κατάλαβε κανείς τι βλέπουμε να το πει κ σε μένα pleeease

Δεν ψηφίζω!
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 4:48 pm

evanna έγραψε:Μετριο απο μενα και πολυ του ειναι με αυτες τις αηδιες που ειδα! wall

Η Δαφνη το λιγοτερο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ηταν σημερα!Τι ηταν αυτο?Απο ποτε για να σωσεις το γαμο σου επιβεβαιωνεις τις υποψιες του ανδρα σου οτι τον απατας?Και σαν μην εφτανε αυτο προδιδεις με το χειροτερο τροπο τους φιλους σου που τοοοοοοσο καιρο σκιζονται κανονικοτατα για να σε υπερασπιστουν!Αν ειναι δυνατον! Fskl
Για να μην σχολιασω τα οσα ειπε στην Ευα......απο τη στιγμη που τη συγχωρεσε δεν εχει κανενα λογο να πεταει τετοιες σποντες!Την πληγωσε για να καλυψει τι?Ενα ψεμα,απλα βρηκε και την ευκαιρια να βγαλεις τα απωθημενα της!Πως την κατηντησαν ετσι και τη Δαφνη,ΠΩΣ??????? livani

Κατα τ'αλλα εχουμε και το Λευτερακη να μιλαει για τα δικαιωματα των γυναικων,μη χε.....!Ο υπερασπιστης της δεκαρας! vomit Ας το βρε Λουκα που προσπαθεις να το σωσεις κιολας!

Η Νορα με τσιτωσε αλλα λιγο σημερα γιατι ειχαμε αλλα χειροτερα(βλ.τα παραπανω)Θα το φαει το κεφαλι της και δεν λεει να το καταλαβει!Η σκηνη στο γραφειο με το Λουκα καλη ηταν βεβαια,ειδικα η ατακα του ΛΟυκα μετα το χαστουκι! Matakia

Η Αγγελα μ'αρεσει που ελεγε στην Ευα οτι εχει στηριγματα και να κανει βηματα παρακατω!Ποια στηριγματα καλε που ολοι γυρω της διαλυονται και τρεχει μονιμως να σωσει οτιδηποτε αν σωζεται και τα ακουει και απο πανω απο μερικες-μερικες! Innocent

Στεφανος και Μελιτα κλασσικα πολυ γελιο η σκηνη τους!Πανω που της λεει οτι την αγαπαει της αραδιαζει μια σειρα απο ατακες τυπου ''να πεις συγγνωμη στην Εριεττα,περναω μια χαρα,ειμαι σε σχεση''και αλλα τετοια χαριτωμενα!Και η αλλη συνεχιζει να ξεφτιλιζεται!Ελεος! imarton

Στεφανος-Εριεττα ωραιες σκηνουλες χωρις ομως ενα ουσιαστικο θεμα συζητησης οποτε ψιλοβαρεθηκα!Βεβαια συνεχιζουν να δενουν πολυ καλα μαζι!

Αυτα απο εμενα,ειμαι εντελως ξενερωμενη και συγχυσμενη! -_- Απορω πραγματικα ποσο ακομα θα συνεχιζει να ξεφτιλιζεται η σειρα και κυριως οι θυληκες παρουσιες με σα σε αυτην! wall Κριμα πραγματικα.....................!
Συμφωνω μαζι σου και με καλυψες απολυτα!!! : respect :
Καλο απο 'μενα μονο και μονο για το φιλη Λουκα σε Νορα γιατι αν πιασω τα Δαφνη και Μελιτα απο χτες δεν μπορω... wall ! Τα της Μελιτας τα ειπα και χτες ετσι και αλλιως τα ιδια χαλια εχει!!
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης