Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_lcap5%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_lcap19%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_rcap 19% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_lcap21%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_rcap 21% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_lcap24%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_rcap 24% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_lcap12%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_rcap 12% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_lcap19%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Vote_rcap 19% 
[ 8 ]

Σύνολο Ψήφων : 42

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Empty Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 6:54 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:07 pm

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:
1.Το μουσικο βιντεακι και τις χορταστικες σκηνες Δαφνης-Νικόλα απο την αφανεια
που τους ειχατε, τους ευχαριστιεμαι και έτσι αν κι στεναχωριεμαι.....
2.την ΘΕΑΡΑ ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ!
3.Τα πλάνα στον Αγγελουκο μια στην αγκαλια της μαμακας κ μια στης Νόρας...τι τραγικη ειρωνεια! gibbs

ΣΠΑΣΤΗΚΑ:
1.Με το Ρούσσο που βάζει πάνω απο τα λατρεμενα του παιδια Λουκα-Νόρα τις βρωμοδουλειές του gibbs
2.Άκουγα τη Νόρα να λέει <<αγάπη μου>> στο γραφειο και αντι να βλέπω το Λουκά εβλεπα την Μπεκρου!
3.Λουκά άλλη είναι έγκυος όχι η Δαφνη sfyr
4.Στην μάνα της η οχιά είπε <<ξεκουμπισου>> αντε να σε ξεκανει κανεις να ησυχασουμε Νταίζη σε σιχαθηκα!
5.Ο Μπέλλος είναι καρπερός xoxo xoxo
6.η παρεα διαλυμμένη
7. Ο Νικόλας καταρακωμενος με το Fake δειπνο του fake ζευγαριου!

Και ένα γενικό σχόλιο...
Περσυ τετοιο καιρο γεμίζαμε 14 σελιδες σχολιασμο....
Φετος με τα Βίας γεμιζουμε 5 σελιδες...Διολου τυχαίο!

ΣΩΣΤΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ
ΟΙ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΙ 8.500 ΞΕΝΕΡΩΣΑΝ!

Φιλικά
loukitsa ))

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:09 pm

loukitsa έγραψε:ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:
1.Το μουσικο βιντεακι και τις χορταστικες σκηνες Δαφνης-Νικόλα απο την αφανεια
που τους ειχατε, τους ευχαριστιεμαι και έτσι αν κι στεναχωριεμαι.....
2.την ΘΕΑΡΑ ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ!
3.Τα πλάνα στον Αγγελουκο μια στην αγκαλια της μαμακας κ μια στης Νόρας...τι τραγικη ειρωνεια! gibbs

ΣΠΑΣΤΗΚΑ:
1.Με το Ρούσσο που βάζει πάνω απο τα λατρεμενα του παιδια Λουκα-Νόρα τις βρωμοδουλειές του gibbs
2.Άκουγα τη Νόρα να λέει <<αγάπη μου>> στο γραφειο και αντι να βλέπω το Λουκά εβλεπα την Μπεκρου!
3.Λουκά άλλη είναι έγκυος όχι η Δαφνη sfyr
4.Στην μάνα της η οχιά είπε <<ξεκουμπισου>> αντε να σε ξεκανει κανεις να ησυχασουμε Νταίζη σε σιχαθηκα!
5.Ο Μπέλλος είναι καρπερός xoxo xoxo
6.η παρεα διαλυμμένη
7. Ο Νικόλας καταρακωμενος με το Fake δειπνο του fake ζευγαριου!

Και ένα γενικό σχόλιο...
Περσυ τετοιο καιρο γεμίζαμε 14 σελιδες σχολιασμο....
Φετος με τα Βίας γεμιζουμε 5 σελιδες...Διολου τυχαίο!

ΣΩΣΤΕ ΛΟΥΚΑ ΚΑΙ ΝΟΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ
ΟΙ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΙ 8.500 ΞΕΝΕΡΩΣΑΝ!

Φιλικά
loukitsa ))

Αριούλα ο Μπέλλος θα κάνει τρίδημα είναι ΚΑΡΠΕΡΟΣ λέμε
xoxo

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:13 pm

Με αυτα που βλέπω φετος δεν το χω απιθανο......!
Οι πρωταγωνιστες καταντησανε κομπάρσοι και απλα καλοι
για κάποια έντυπα!

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:13 pm

Το θέατρο του παραλόγου και σήμερα..
Αρες μάρες κουταμάρες και τα λοιπά..
Φερτε τους ηρωες πίσω να σωθούμε λέμε...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:16 pm

Το μισό δεν το είδα γιατι ήμουν εκτός σπιτιού. Οταν γύρισα, προτίμησα να πλύνω πιάτα απο το να το δω.

Ακουσα τον μπαμπά μου μόνο να βρίζει την Νόρα που προξενεύει - αν κατάλαβα καλά - τον άντρα της κερατωμένης φίλης της στην λαιμοκομένη

Ακουσα τον μπαμπά μου να βρίζει την Νόρα γιατι εδιχνε τον Λουκά

Ακουσα τον μπαμπά μου να γελάει με την Αμαλία

Και τον άκουσα να λέει (ας το πω κομψά) ζώο την Δάφνη...

Απο ότι κατάλαβα, μια απο τα ίδια Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 767325

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:22 pm

Καρ-Mik έγραψε:Το μισό δεν το είδα γιατι ήμουν εκτός σπιτιού. Οταν γύρισα, προτίμησα να πλύνω πιάτα απο το να το δω.

Ακουσα τον μπαμπά μου μόνο να βρίζει την Νόρα που προξενεύει - αν κατάλαβα καλά - τον άντρα της κερατωμένης φίλης της στην λαιμοκομένη

Ακουσα τον μπαμπά μου να βρίζει την Νόρα γιατι εδιχνε τον Λουκά

Ακουσα τον μπαμπά μου να γελάει με την Αμαλία

Και τον άκουσα να λέει (ας το πω κομψά) ζώο την Δάφνη...

Απο ότι κατάλαβα, μια απο τα ίδια Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 767325

Καταρχάς εύγε γιατί είσαι προκομενοκόριτσο. Love!

Κατά τα λοιπά δίκιο είχε ο μπαμπάς σου oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:30 pm

Και επειδή η συντρόφισα Loukitsa κάνει σχολή, θα ακολουθήσω το δικό της τρόπο σχολιασμού.

Μου άρεσαν
Η Σκηνή Στέφανου-Εριέττας γιατί έχουν χημεία.
Η Σκηνή Στέφανου-Χρήστου γιατί πήγε λίγο πιο μπροστά την ιστορία και επειδή πάντα μου αρέσουν οι σκηνές τους.
ΟΙ σκηνές Αντιγόνης-Νταίζης γιατί η μια έκοβε και η άλλη έραβε και επειδή στις σκηνές με τον Μπέλλο, μίλησαν τα βλέμματα.
Η σκηνή με τον Αγγελάκο, ο οποίος παίζει καλύτερα από ορισμένους σε αυτό το σήριαλ (και όποιος κατάλαβε κατάλαβε)
Γιατί είδα την Εύα να γελά και ήταν μια κούκλα.
Η σκηνή Λουκά-Ρούσου γιατί επίσης είχε ωραίες ατάκες

Δεν μου άρεσε
Ο συνεχιζόμενος αυτισμός με τα ζευγάρια. Δεν έχει να δώσει τίποτα.
Τα μαθήματα κατινάζ της Αμαλίας σε Νόρα και Βασίλισσα του καναπέ.
Η Σκηνή Νόρας-κλαψοφουντουκως, γιατί δεν μπορώ να ακούω κούφια. Η δε γλώσσα πήγε και εδώ σύννεφο!!!

Παπαδημητρίου Σήμερα Ρέστα Love! oscar

Άρια, Βασούλα oscar και σε σας!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:31 pm

pasxalitsa έγραψε:Και επειδή η συντρόφισα Loukitsa κάνει σχολή, θα ακολουθήσω το δικό της τρόπο σχολιασμού.

Μου άρεσαν
Η Σκηνή Στέφανου-Εριέττας γιατί έχουν χημεία.
Η Σκηνή Στέφανου-Χρήστου γιατί πήγε λίγο πιο μπροστά την ιστορία και επειδή πάντα μου αρέσουν οι σκηνές τους.
ΟΙ σκηνές Αντιγόνης-Νταίζης γιατί η μια έκοβε και η άλλη έραβε και επειδή στις σκηνές με τον Μπέλλο, μίλησαν τα βλέμματα.
Η σκηνή με τον Αγγελάκο, ο οποίος παίζει καλύτερα από ορισμένους σε αυτό το σήριαλ (και όποιος κατάλαβε κατάλαβε)
Γιατί είδα την Εύα να γελά και ήταν μια κούκλα.
Η σκηνή Λουκά-Ρούσου γιατί επίσης είχε ωραίες ατάκες

Δεν μου άρεσε
Ο συνεχιζόμενος αυτισμός με τα ζευγάρια. Δεν έχει να δώσει τίποτα.
Τα μαθήματα κατινάζ της Αμαλίας σε Νόρα και Βασίλισσα του καναπέ.
Η Σκηνή Νόρας-κλαψοφουντουκως, γιατί δεν μπορώ να ακούω κούφια. Η δε γλώσσα πήγε και εδώ σύννεφο!!!

Παπαδημητρίου Σήμερα Ρέστα Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 226538 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 11556

Άρια, Βασούλα Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 11556 και σε σας!!!

Δώσε δώσε Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 13379 Ευχαριστώ και ανταποδίδω Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 13379

......................Κλαψοφουντούκω? Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 382640 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 382640 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 382640

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:37 pm

Τα "Μυστικά της Εδέμ" ξαναρχίζουν μετά της 10/12.
Μέχρι τότε μόνο επαναλήψεις... Razz
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:39 pm

Κακώς πολύ κακώς έκοψα τις υπερωρίες!!!
Κακώς πολύ κακώς οι δικοί μου επιμένουν να αφήνουν την τηλεόραση να παίζει στη διαπασών!!!

Το επεισόδιο σήμερα είναι απο τα χειρότερα της χρονιάς, τα κομμάτια που άκουσα έστω, όχι λόγω εξελίξεων, γιατί πολύ απλά έρωτας χωρις πείσματα δεν έχει νοστιμάδα, αλλά γιατί πολύ απλά αυτό δεν ήταν τα Μυστικά της Εδέμ αλλα πώς να τη γλιτώσετε φτηνά φτηνά..

Δεν θα είχα πρόβλημα να υπάρχουν προβλήματα στη σχέση Νόρας-Λουκά αρκεί να είχαν βάση, νόημα και να μην τα τραβούσαν από τα μαλλιά σε διάρκεια.

Δεν θα είχα πρόβλημα να υπάρχουν προβλήματα στη σχέση Δάφνης-Νικόλας αρκεί να διαχειρίζονταν σωστά και όχι να προσπαθεί η Δάφνη να βγάλει όλα της τα απωθημένα παριστάνοντας ότι έχει σχέση για να γυρίσει σε εκείνη ο άντρας της. Δηλαδή πιο ξανθό σχέδιο δεν έχει υπάρξει στα χρονικά!!!

Έχουμε και το ηθικό δίδαγμα όπως προείπα. Είναι απλό. Θα περιμένετε να κάνετε μια βρωμιά αφού την έχει κάνει πρώτα κάποιος άλλος. Τον πρώτο θα τον σταυρώνουν ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ανεξάρτητα αν το αναγνώρισε, το μετάνιωσε και προσπάθησε με όλο του το είναι να συγχωρεθεί. Μετά που θα το έχει κάνει ένας οι υπόλοιποι συγχωρούνται διότι τους οδήγησαν εκεί οι ορμές τους! Η Εύα ήταν κακιά, η Μελίτα απλώς παρασύρθηκε και πάντα -ω τι σύμπτωση- ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ!!! Κάποιος είναι εξαιρετικά κακομαθημένος νομίζω..

Επίσης αν θέλετε να λέτε ότι είστε καλός άνθρωπος θα κάνετε τον καλό όταν σας πατήσουν τον κάλο και μετά θα τους το βγάζετε ξινό επ'άπειρον και ούτε γάτα ούτε ζημιά υπήρξατε κάποτε θιγμένος και δικαιολογείστε!

Αυτή δεν είναι η παρέα που αγαπήσαμε όσες δικαιολογίες και αν βρουν οι δημοσιογράφοι. Οι άνθρωποι εξελίσσονται δεν μεταλλάσονται και κάποια γεγονότα μπορεί να μην τους αρέσουν λόγω ανικανότητας διαχείρησης από πλευράς τους αλλά χαράζουν έναν άνθρωπο δεν προσπερνιούνται σε χρόνο dt!!!

ΥΓ. Αναρωτιέμαι ποια απο όλες τις κυρίες της συγγραφικής ομάδας προσπαθούσε να διεκδικήσει έναν άντρα που ήταν αλλού και δεν της έκατσε και έχουν τόση λύσσα για το Στέφανος-Μελίτα! Αν καταλήξουν μαζί μιλάμε για τον θρίαμβο της κατινιάς και της μικρότητας! Δώστε και σώστε! ΟΛΕ!!! soutien

ΥΓ.2 Μου λείπει η soso!!! Γιατί όλοι έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν από το να δουν Μυστικά άραγε? scratch

Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Πεμ Νοε 18, 2010 8:44 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:41 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Κακώς πολύ κακώς έκοψα τις υπερωρίες!!!
Κακώς πολύ κακώς οι δικοί μου επιμένουν να αφήνουν την τηλεόραση να παίζει στη διαπασών!!!

Το επεισόδιο σήμερα είναι απο τα χειρότερα της χρονιάς, τα κομμάτια που άκουσα έστω, όχι λόγω εξελίξεων, γιατί πολύ απλά έρωτας χωρις πείσματα δεν έχει νοστιμάδα, αλλά γιατί πολύ απλά αυτό δεν ήταν τα Μυστικά της Εδέμ αλλα πώς να τη γλιτώσετε φτηνά φτηνά..

Δεν θα είχα πρόβλημα να υπάρχουν προβλήματα στη σχέση Νόρας-Λουκά αρκεί να είχαν βάση, νόημα και να μην τα τραβούσαν από τα μαλλιά σε διάρκεια.

Δεν θα είχα πρόβλημα να υπάρχουν προβλήματα στη σχέση Δάφνης-Νικόλας αρκεί να διαχειρίζονταν σωστά και όχι να προσπαθεί η Δάφνη να βγάλει όλα της τα απωθημένα παριστάνοντας ότι έχει σχέση για να γυρίσει σε εκείνη ο άντρας της. Δηλαδή πιο ξανθό σχέδιο δεν έχει υπάρξει στα χρονικά!!!

Έχουμε και το ηθικό δίδαγμα όπως προείπα. Είναι απλό. Θα περιμένετε να κάνετε μια βρωμιά αφού την έχει κάνει πρώτα κάποιος άλλος. Τον πρώτο θα τον σταυρώνουν ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ανεξάρτητα αν το αναγνώρισε, το μετάνιωσε και προσπάθησε με όλο του το είναι να συγχωρεθεί. Μετά που θα το έχει κάνει ένας οι υπόλοιποι συγχωρούνται διότι τους οδήγησαν εκεί οι ορμές τους! Η Εύα ήταν κακιά, η Μελίτα απλώς παρασύρθηκε και πάντα -ω τι σύμπτωση- ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ!!! Κάποιος είναι εξαιρετικά κακομαθημένος νομίζω..

Επίσης αν θέλετε να λέτε ότι είστε καλός άνθρωπος θα κάνετε τον καλό όταν σας πατήσουν τον κάλο και μετά θα τους το βγάζετε ξινό επ'άπειρον και ούτε γάτα ούτε ζημιά υπήρξατε κάποτε θιγμένος και δικαιολογείστε!

Αυτή δεν είναι η παρέα που αγαπήσαμε όσες δικαιολογίες και αν βρουν οι δημοσιογράφοι. Οι άνθρωποι εξελίσσονται δεν μεταλλάσονται και κάποια γεγονότα μπορεί να μην τους αρέσουν λόγω ανικανότητας διαχείρησης από πλευράς τους αλλά χαράζουν έναν άνθρωπο δεν προσπερνιούνται σε χρόνο dt!!!

ΥΓ. Αναρωτιέμαι ποια απο όλες τις κυρίες της συγγραφικής ομάδας προσπαθούσε να διεκδικήσει έναν άντρα που ήταν αλλού και δεν της έκατσε και έχουν τόση λύσσα για το Στέφανος-Μελίτα! Αν καταλήξουν μαζί μιλάμε για τον θρίαμβο της κατινιάς και της μικρότητας! Δώστε και σώστε! ΟΛΕ!!! soutien

ΥΓ.2 Μου λείπει η soso!!! Γιατί όλοι έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν από το να δουν Μυστικά άραγε? scratch

Δεν Υπάρχεις Απόλυτη Ελληνίδα Διαχειρίστρια oscar
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:42 pm

ΥΓ. Αναρωτιέμαι ποια απο όλες τις κυρίες της συγγραφικής ομάδας προσπαθούσε να διεκδικήσει έναν άντρα που ήταν αλλού και δεν της έκατσε και έχουν τόση λύσσα για το Στέφανος-Μελίτα! Αν καταλήξουν μαζί μιλάμε για τον θρίαμβο της κατινιάς και της μικρότητας! Δώστε και σώστε! ΟΛΕ!!! Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 13379

Τα πήρες όλα και έφυγε Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 195890 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 195890 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 195890

Και μένα μου λείπει ο καρμικός μου Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 593737 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 593737

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:45 pm

Εννοειται οτι συμφωνω απολυτα σε ολα!!!αψογος σχολιασμος, επισης!!! Klap Klap
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από milia Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:48 pm

Καρ-Mik έγραψε:

ΥΓ. Αναρωτιέμαι ποια απο όλες τις κυρίες της συγγραφικής ομάδας προσπαθούσε να διεκδικήσει έναν άντρα που ήταν αλλού και δεν της έκατσε και έχουν τόση λύσσα για το Στέφανος-Μελίτα! Αν καταλήξουν μαζί μιλάμε για τον θρίαμβο της κατινιάς και της μικρότητας! Δώστε και σώστε! ΟΛΕ!!! Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 13379

Τα πήρες όλα και έφυγε Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 195890 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 195890 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 195890

Και μένα μου λείπει ο καρμικός μου Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 593737 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 593737

Ο σχολιασμός σου είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!! oscar oscar
milia
milia
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ!!!!!!!!!!!

https://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&amp;amp;amp;

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:50 pm

η νορα τα εχωσε στην ευα και τον νικολα και ιδιαιτερα στην ευα που κανανε αυτο το εγκλημα στη δαφνη ΠΡΟΠΕΡΣΙ!!!!!!! εγω να ρωτησω αν ποτε θα αξιωθω να δω την νορα να τα χωνει στη μελιτουλα για τις δυο φορες που κατεστρεψε τη ζωη της ΕΥΑΣ??? ή ΜΠΑ?? Και ο Λουκας ομως δεν παει πισω τα εχωδε στο νικολα και οταν ειπε ο στεφανος μετα τα εφτιαξε με τη μελιτα λεει αυτο ειναι αλλο!!! ΠΟΣΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!! ποσο λογικο ειναι η νορα να τα χωνει στην ευα για την δαφνη και στη μελιτα που εχει κανει τοσο κακο στην ευα να μην λεει κουβεντα αλλα και να την παρηγορει και να της προξενευει τον στεφανο???!!!!! ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:55 pm

Από ότι κατάλαβα το αποψινό ήταν μια από τα ίδια.
Καλά μυαλό δε θα βάλουν.Διάβασα από μια κοπέλα στον αποψινό σχολιασμό ότι τα καλά θα είναι μετά τις 10 Δεκεμβρίου.Αμ δε θα είναι.Τότε αρχίζει η δίκη.Εκεί είναι που δε θα έχω όρεξη να βλέπω το Λουκά με τη νόρα να κονταροχτυπιούνται στο δικαστήριο.
Μετά από τις εξελίξεις -τις ανύπαρκτες-που διάβασα στα περιοδικά με βλέπω να το ξανακοιτάζω όταν και αν η Νόρα εδεήσει να ανοίξει το στόμα της.Μέχρι τότε θα διαβάζω τους σχολιασμούς σας-παιδιά ειλικρινά θαυμάζω το κουράγιο σας που το βλέπετε!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 8:59 pm

ρε παιδια εχω να κανω μια διαπιστωση... περσι τετοιο καιρο δεν ηθελα να χανω επεισοδιο και αν εχανα ετρεχα αμεσως να το δω στο site ή απο τα βιντεακια εδω . Φετος και να χασω καποιο δεν με πολυ νοιζει.. Τι εχει γινει που ειναι τα "μυστικα" τα 8ελω πισω.Τελος που ειναι ο Λουκας και η Νορα που ειναι? Μην καιτε αυτο το τελειο ζευγαρι που ολοι αγαπαμε... Περνουν κατι τοσο ομορφο και δεν το χερονται γιατι η Νορα δεν μιλαει... Ο Λουκας εχει δικαιωμα να μαθει για το παιδι του ΠΟΤΕΕΕΕΕ?

αυτα τα ειπα και ξελαφρωσα.....

μετριοτατο προς ασχημο
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:19 pm

Κλαψοφουντούκω!!! xoxo xoxo
pasxalitsa έγραψες!!

Δεν έχω παρά να συμφωνήσω με όλους τους ανωτέρω σχολιασμούς! Βαρέθηκα το όλο ξετιλίκι της σειράς και όλων των χαρακτήρων ανεξαιρέτως πραγματικά! Και να βρίσω τα λόγια μου θα πάνε χαμένα, οπότε άδικος κόπος.
Δεν ψηφίζω λοιπόν, γιατί αυτό που θέλω να ψηφίσω δεν υπάρχει!

Το μόνο που ευχαριστιέμαι πλέον είναι οι ατάκες τις Αμαλίας, η οποία είπε σήμερα άχρηστη την κόρη της και πολύ το χάρηκα!

Το ότι ο Μπέλλος είναι καρπερός με έκανε να ανατριχιάσω μέχρι αηδίας!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:23 pm

To τελευταίο διάστημα πιάνω τον εαυτό μου να μην έχει διάθεση ούτε καν να σχολιάσει. Δεν έχει πια νόημα μιας και τη σειρά τη βλέπω γνωρίζοντας οτι απλά πρόκειται για μια σαπουνόπερα όπου κρατάμε ότι μας εξυπηρετεί και πετάμε ότι δεν μας βολεύει υποτιμώντας τους τηλεθεατές που παρακολουθούσαν τη σειρά προσεκτικά και με προσδοκίες

Σήμερα όμως βρήκα νόημα. Θα υπενθυμίζω κάθε φορά όλα όσα παραβλέπουν σκόπιμα ή ίσως ξεχνούν καθώς η πίεση του καθημερινού είναι μεγάλη και οι σεναριογράφοι γράφουν εκ περιτροπής και μάλλον δεν θυμούνται σήμερα τι έγραψαν χθες. Έχω βλέπετε το κακό ελάττωμα να διαθέτω δυνατό μνημονικό, κι όσο κι αν μερικά πράγματα τα βλέπει ο καθένας απο μας υποκειμενικά τα γεγονότα που μας έχουν μέχρι τώρα παρουσιάσει δεν παύουν να ισχύουν.

Αρχίζω λοιπόν με την Δάφνη που πολύ σωστά λέει στο Λευτέρη οτι δεν θέλει να αναγκάσει κανέναν να διαλέξει στρατόπεδο γιατί τέτοιες κατινιές δεν της ταιριάζουν. Να θυμηθώ λοιπόν τη Δάφνη που μόλις είχε μάθει οτι ο Μάνος είναι αδελφός της βγήκε μαζί του και με τον Ηλία για φαγητό και τον πίεζε να κάνει μια χάρη στην αδελφή του και να αφήσει την Εύα για να γυρίσει στη Μελίτα ή τότε δεν ανάγκαζε κανέναν; Ανάγκαζε γιατί ο Μάνος έφυγε απ το σπίτι μόνο που τότε δεν το έλεγε κατινιά.

Προχωρώ στην περίφημη παρέα της φεγγαρόπετρας. Αυτήν που ξεκίνησε εξαμελής έχασε τον αρχηγό της και συγκεντρώθηκε τετραμελής πλέον στο σπίτι της Νόρας να συμπαρασταθεί στο Νικόλα.

Παρηγορούν το Νικόλα λοιπόν και ξαφνικά ακούγεται η Εύα να λέει
Μα να μου κρατάει ακόμη αυτή την παρωδία γάμου με το Νικόλα;
Εξηγούμαι δεν δικαιολογώ την Εύα. Είναι το μοναδικό πράγμα που δεν δικαιολόγησα ποτέ και ούτε πρόκειται. Άλλος είναι ολόγος που το αναφέρω.
Απαντάει η Νόρα λοιπόν
Ώπα σταμάτα γιατί βρίσκεις, έτσι το λέμε τώρα; Που την παρατήσατε στα σκαλιά της εκκλησίας με ένα μωράκι στην κοιλιά
Υπενθίμηση λοιπόν. Τα χτυπάτε τα λάθη της Εύας ξανά και ξανά τουλάχιστον ας της χτυπάτε αυτά που έκανε όχι κι όσα δεν ήξερε. Τότε την εγκυμοσύνη δεν τη γνώριζε ούτε η Δάφνη ούτε ο Νικόλας πόσο μάλλον η Εύα

Ενδεχομένως την προηγούμενη παράγραφο να μην την ειχα περιλάβει στο σχολιασμό μου αν αμέσως μετά δεν έσκαγε σκηνή μεταξύ Νόρας Μελίτας.

Όταν πρόκειται για τη Μελίτα επιλεκτικά ξεχνάμε σε αντίθεση με την Εύα που και θυμόμαστε και επαναλαμβάνουμε τα λάθη της ξανά και ξανά διανθίζοντας τα με ανακριβείς λεπτομέρειες.

Εδώ η Νόρα συμβούλευε τη Μελίτα πως να κρατήσει το γκόμενο που δεν είναι ένας τυχαίος αλλά ο άντρας που απάτησε την φίλη της μαζί της και που σε αντίθεση με την Εύα γνώριζε πολύ καλά οτι ήταν με την κοιλιά στο στόμα όπως γνώριζε οτι της την είχε κάνει άλλη μια φορά την ίδια προστυχιά.

Συμπέρασμα όταν κλέψεις τον άντρα μιας γυναίκας είσαι κατάπτυστη και γύναιο όταν κλέψεις τους δύο άντρες της ίδιας γυναίκας είσαι απλά ερωτευμένη και με πολλές ανεξέλεγκτες ορμές.

Βέβαια είπαμε για να σπρώξουμε την Εύα στο Λευτεράκη διαγράφουμε το γάμο της Εύας το ξεπούλημα που της έκαναν ο Στέφανος με τη μαλλιαρή του αγάπη και το δεύτερο παιδί της Εύας που όπως ακριβώς το πρώτο γεννήθηκε ανεπιθυμητο και ορφανό απ την κοιλιά της μάνας του.

Και να πεις οτι δεν είχε πετάξει ο Λουκάς την ατάκα οτι η Εύα δεν είχε καταλάβει το κέρατο του δικού της άντρα και δεν το θυμόταν η Νόρα. Την είχε πετάξει ο άνθρωπΑς αλλά η Νόρα δεν θυμόταν μάλλον με ποιά την κεράτωνε δεν μπορώ αλλιώς να το εξηγήσω.

Και το κερασάκι στην τούρτα σκάει μύτη η Αμαλία κι αρχίζει μαθήματα τατανιάς. Και η Νόρα κάθεται και την ακούει. Η Νόρα. Αυτή που δεν σήκωνε μύγα στο σπαθί της. Κάθεται και ακούει με προσοχή την Αμαλία να της λέει να πάρει πληροφορίες για τη δίκη απ το Λουκά στο κρεβάτι. Τι άλλο δίδαγμα θα δώσουν 7 το απόγευμα δεν θέλω να διανοηθώ.

Αν αντί για τον πατέρα της Εριέττας ψάχναμε τη μάνα της Νταίζης θα έλεγα με βεβαιότητα οτι είναι η Αμαλία. Έλεος πως την καταντήσατε έτσι; Βέβαια κατάλαβα γιατί βγήκε έτσι το κουτάβι της. Μ όποιον δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα θα μάθεις δεν λένε;

Ευτυχώς τουλάχιστον που δεν έκανε κι ότι της είπε γιατί με όσα είχα ακούσε το φοβόμουν κι αυτό. Έτσι κι αλλιώς και τη Νόρα στο γκρίλ την έχουν και έχει αρχίσει και παίρνει στις ακρούλες και στα μυστικά τα περιμένω πλέον όλα.

Συζητησούλα Δάφνης Νόρας και η Δάφνη επιμένει να χτυπάει στον καθένα ότι τον πονάει. Τον αμνησιακό Λουκά μου θυμίζει. Λέει λοιπον στη Νόρα κι εσύ δεν παραδεχόσουν τόσα χρόνια οτι αγαπάς το Λουκά.

Διορθωσούλα η Νόρα δεν έκανε χρόνια να παραδεχτεί τον έρωτά της για το Λουκά. Της πήρε μερικούς μήνες αλλά όχι χρόνια. Στην πρώτη σεζόν ήταν τρελή και παλαβή με το Στέλιο, ήθελε να τον παντρευτεί και έφτασε μέχρι να εγκαταλείψει τη δικηγορία για χάρη του. Έφτασε στο σημείο να σιωπήσει και να αφήσει το Νικόλα να δικαστεί για κάτι που δεν έκανε για χάρη του έρωτά της γαι το Στέλιο. Ακόμη κι όταν τον έκλεισε στο ψυχιατρείο πήγαινε ξανά και ξανά εκεί και αυτοτιμωρούνταν. Επιτρέψτε μας να θυμόμαστε τι έχουμε δει ακόμη κι αν εσείς έχετε ξεχάσει τι μας έχετε δείξει, ακόμη κι αν το ξεχνάτε επειδή δεν σας βολεύει πια. Δεν ακυρώνεται τίποτα απ την αγάπη της Νόρας προς το Λουκά με το να ακυρώνουμε το παρελθόν της.

Όπως πάντα ο μικρός Αγγελος κλέβει την παράσταση όταν εμφανίζεται. Η Νόρα παραδέχεται οτι η Εύα έκανε ότι μπορούσε να διοθρώσει το λάθος της απέναντι στην Δάφνη αλλά απ ότι φαίνεται δεν ήταν αρκετό. Δεκτό και να σημειώσω οτι μου αρέσει η αντιμετώπιση της Εύας στο όλο θέμα. Δεν αποποιείται των ευθυνών της απλά ξαφνιάζεται επειδή άλλα είχε καταλάβει.

Σκέπτομαι τώρα εγώ η αφελής τηλεθεάτρια. Αν κάνεις οτι μπορείς για να διορθώσεις το λάθος σου και δεν είναι αρκετό και συνεχίζεις να τιμωρείσαι όταν δεν κάνεις το παραμικρό για να επανορθώσεις και δεν το παραδέχεσαι καν αγαπητοι σεναριογράφοι δεν πρέπει να τιμωρηθείς τόσο κι άλλο τόσο; Ή τιμωρούμε επιλεκτικά;

Απ όσο καταλαβαίνω η Δάφνη πληρώνει το Νικόλα με το ίδιο νόμισμα και ζητάει απ αυτόν να τη συγχωρήσει όπως έκανε κι αυτή. Αυτό είναι το σχέδιο. Μόνο που αυτό είναι σχέδιο χαιρέκακου ανθρώπου όχι καλού. Έχασα την όποια εκτίμηση είχα στο χαρακτήρα της Δάφνης. Μπορεί το σχέδιο να καρποφορήσει αλλά για μένα ποτέ πια η Δάφνη δεν θα είναι το τρυφερό πλάσμα που αγάπησα. Θα μπορούσα να το συγχωρήσω αν γινόταν επειδή πράγματι έχει ερωτευτεί αλλά όχι όταν το κάνει στην ψύχρα για να νοιώσει αυτή επιθυμητή.

Κατά τη δική μου γνώμη ο Νικόλας έκανε κάτι τρομερό όταν την άφησε τη μέρα του γάμου τους αλλά ταυτόχρονα διάλεξε τον καθαρό δρόμο. Δεν την κορόιδεψε δεν την παντρεύτηκε απο υποχρέωση όπως ο Στέφανος την Εύα και όταν κατάλαβε το λάθος του και σύρθηκε και θυσίασε την καριέρα του γι αυτήν.

Άσχετο αλλά αν δεν το πω θα σκάσω. Η Δάφνη δεν έχει πια βιοτεχνία δουλεύει υπάλληλος, Τα τόπια με τα υφάσματα τα μαζεύουν οι επαγγελματίες γιατί έχουν κόστος και τα καίει ο ήλιος.

Η Νόρα είπαμε έδιωξε τοΛουκά επειδή νομίζει οτι δεν την αγαπάει; Πόσα θέλουν να μας τρελάνουν; ΄Πώς την είπε η Γιάννα χθές; Νοράλντα; Ναι αλλά όχι κουφή δύο σε ένα κουφή και στραβή θα έλεγα.

Σήμερα εμφανίστηκε κι η Μαρίλια. Δεν είδα να σκάει που άκουσε οτι το μπισκοτάκι το δάγκωσε η θεία. Τί έγινε πάλι αλλάξαμε γραμμή πλεύσης; Με την ευκαιρία αυτή δεν θα έδινε πάλι για Ιατρική; Τι έγινε το ξεχάσαμε κι αυτό;

Η Νταιζούλα έβαλε μπροστά το σχέδιο να ανοίξει το χρηματοκιβώτιο της μανούλας. Μέχρι και μπιζού έβαλε το Μπέλλο να της αγοράσει η μουσίτσα. Καλή μου η μαμά είναι ένα βήμα μπροστά σου και την έχει αλλάξει τη διαθήκη.

Ο Στέφανος και η Εριέττα ψάχνουν το χαμένο αδελφό. Άντε παιδιά βρήτε κάτι μήπως και μάθουμε κι εμείς αν και νομίζω οτι ο Λιάκουρας θα μας πάει παρακάτω κι όχι εσείς. Να βοηθήσω; ψάχτε το Λουκά ή το Λευτεράκη κάτι μου λέει οτι προς τα εκεί κάτι θα βρείτε.

Τελικά ήταν πολλές οι παραλήψεις κατεβατό ολόκληρο γέμισα

Υγ1. Πόσο ανησυχητικό είναι το ότι απ όλο το επεισόδιο μου άρεσε ο Αγγελούκος και κάποιες ατάκες;

Υγ2. Υπάρχει κάποιος που δεν συγκινήθηκε; Ο Μπέλλος είναι καρπερός λέμε

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:24 pm

νοριτσα έγραψε:η νορα τα εχωσε στην ευα και τον νικολα και ιδιαιτερα στην ευα που κανανε αυτο το εγκλημα στη δαφνη ΠΡΟΠΕΡΣΙ!!!!!!! εγω να ρωτησω αν ποτε θα αξιωθω να δω την νορα να τα χωνει στη μελιτουλα για τις δυο φορες που κατεστρεψε τη ζωη της ΕΥΑΣ??? ή ΜΠΑ?? Και ο Λουκας ομως δεν παει πισω τα εχωδε στο νικολα και οταν ειπε ο στεφανος μετα τα εφτιαξε με τη μελιτα λεει αυτο ειναι αλλο!!! ΠΟΣΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΠΙΑ!!!!!!!!!!!!!! ποσο λογικο ειναι η νορα να τα χωνει στην ευα για την δαφνη και στη μελιτα που εχει κανει τοσο κακο στην ευα να μην λεει κουβεντα αλλα και να την παρηγορει και να της προξενευει τον στεφανο???!!!!! ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

Λες γι' αυτό να παρουσιάζουν όλους τους χαρακτήρες χαντακωμένους, ηλίθιους, κακιασμένους κ.τ.λ., για να μας πουν ότι η Μελίτα μπροστά τους είναι το καλο κορίτσι?? Γιατί ούτε ένας δεν λέει μια κακή κουβέντα γι αυτήν την κοπέλα?
Πόσο σπρώξιμο ακόμα???
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:36 pm

Lyn θα σου έκανε μεγάλη εντύπωση? lmao

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:48 pm

Ανεξάρτητα από το οτι οι εξελίξεις δεν είναι και ό,τι καλύτερο για το Λουκά και τη Νόρα και για το Νικόλα και τη Δάφνη σαν ζευγάρια, τα προβλήματα στις σχέσεις τους δίνουν ωστόσο την ευκαιρία στους ηθοποιούς να ξετυλίξουν τις ερμηνευτικές τους ικανότητες και να μας δώσουν ωραίες σκηνές. Εμένα σήμερα η Δάφνη με συγκίνησε στη σκηνή με το Νικόλα, είδα τη μοναξιά της, είδα την κούρασή της να παλεύει για να "ξυπνήσει" το Νικόλα, κατάλαβα πόσο της στοιχίζει αυτό το ρίσκο που παίρνει, και ξέρω οτι όσο πεισματάρα και μυγιάγγιχτη κι αν δείχνει, άλλο τόσο αγαπάει το Νικόλα και ξέρει να κάνει θυσίες, άν χρειαστεί... Και θέλω να βρεθεί μία , έστω, γυναίκα, να πεί οτι στη θέση της θα είχε μπορέσει να βγάλει από μέσα της εντελώς την προδοσία του Νικόλα και θα συνέχιζε να δέχεται τα πάντα μιά ζωή, ακόμη και τις άδικες ζήλειες του, εν ονόματι αυτής της "συγχώρεσης". Αυτό δεν έχει σχέση με την Εύα, αλλά με το Νικόλα, μ'αυτόν τα έχει η Δάφνη, που τής βγήκε και ζηλιαρόγατος από πάνω... Οποιος δεν έχει γνωρίσει τον εφιάλτη να σε ζηλεύει ο άνδρας σου χωρίς λόγο, δεν μπορεί να είναι καθαρός στην κρίση του για τη Δάφνη...
Επίσης η Νόρα κι ο Λουκάς είναι χώρια για λόγους που εμάς μας φαίνονται ασήμαντοι, αλλά αφορούν την αξιοπρέπεια και την υπερηφάνεια που κουβαλάει ο καθένας, και που άλλος έχει σε μεγαλύτερες δόσεις κι άλλος σε μικρότερες. Αρα, ενώ είναι πιό πολύ από φανερό οτι αυτοί οι δύο αγαπιούνται παράφορα, θα ζήσουν χώρια για λίγο, θα κονταροχτυπηθούν, θα βγάλουν από μέσα τους το άχτι, και στο τέλος, είμαι σίγουρη, θα καταλάβουν οτι όλα τα άλλα είναι πολύ μικρά και δεν αξίζουν όσο η αγάπη τους. Τώρα αν θα μάθει αργότερα για το παιδί, αν θα της τα ψάλλει γιατί δεν του το είπε, αν δεν θα πάνε μαζί στον πρώτο υπέρηχο κλπ κλπ, εντάξει, καλά θα ήταν να μην γινόταν έτσι, αλλά και το δραματικό στοιχείο εχει τη χάρη του και δίνει πιό έντονες σκηνές, κατά τη γνώμη μου...
Μ'άρεσαν πολύ οι τελείως εκτός κλίματος ατάκες του Λουκά του "παρηγορητή" αλλά και η δραματική σκηνή στην εξώπορτα της Νόρας...
Ο Αγγελος μιά γλύκα, όπως πάντα, και η Νόρα φαντάζεται από τώρα πότε θα κρατήσει και το δικό της παιδάκι στην αγκαλιά της....
Η Αγγέλα έδωσε τις σωστές απαντήσεις στην Εύα, ενώ η Αμαλία μου τη δίνει αφάνταστα (μου θυμίζει πρώτο κύκλο τελευταία)...
Η Νόρα δεν νομίζω πως προμοτάρει τη Μελίτα, αντίθετα βλέπω να της χτυπάει τις βλακείες της κατάφατσα, άλλο αν η άλλη δεν καταλαβαίνει. Θεωρώ οτι αναγκαστικά την έβαλαν κοντά στη Νόρα, για να υπάρχει κάποιος με τον οποίο θα μιλάει, ώστε να μαθαίνουμε τι σκέφτεται, γιατί με τη μητέρα της όπως πάντα δεν βγαίνει άκρη, κι άλλους φίλους δεν έχει. Αναγκαίο κακό, λοιπον.... Ας την αφήσουν να προσπαθεί για να κάνει κάτι στη ζωή της, να "βρεί το δρόμο" της, να γίνει καλή μάνα, αλλά να την αφήσουν μακρυά από το Στέφανο, γιατί οι κοινές σκηνές τους δεν παλεύονται, ας μας λυπηθούν λιγάκι....
Ο Χρήστος ειδοποίησε το Στέφανο για τη Νταίζη σχετικά με τα διαμάντια, αλλά "ξέχασε" να του πεί οτι ενέδωσε πάλι και της είπε πού είναι το χρηματοκιβώτιο της Αντιγόνης. Αλλά ο συναγερμός σήμανε στο μυαλό του Στέφανου έστω κι απ'αυτή την πληροφορία.
Η σκηνή του δείπνου με Νταίζη, Αντιγόνη, Μπέλλο, το θέατρο του παράλογου, αλλά πολύ ωραία παιγμένη κι από τους τρείς.
Περιμένω πότε οι συλλογισμοί Στέφανου Εριέττας για το ποιός μπορεί να είναι ο αδελφός της θα φτάσουν και στο Λουκά, γιατί κάποτε πρέπει να σκεφτούν κι αυτήν την πιθανότητα.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:50 pm

Clarabelle χαρά στο κουράγιο σου που γράφεις ακόμα τέτοιους σχολιασμούς! Το μαρτύριο που τράβηξα για να δω επεισόδιο άξιζε μόνο και μόνο για το σχολιασμό σου, ο οποίος εννοείται ότι με βρίσκει σύμφωνη.

Για να μην κουράζεσαι άδικα όμως να ψάχνεις πως και γιατί, κάτσε να σου πω εγώ που έβγαλα άκρη:

Η Εύα φταίει για ΟΛΑ τα κακά και στραβά που συμβαίνουν σ' αυτόν το πλανήτη! Μην το ξεχνάς ποτέ! Δεν είναι άλλωστε τυχαίο το όνομα που της δώσανε - βλεπε πρωπατορικό αμάρτημα! Από δω και πέρα λοιπόν μην αναρωτιέσαι γιατί όλοι της χτυπάνε τα λάθη της, γιατί δεν έχει καμία σημασία το ότι μετάνιωσε και τη συγχώρεσαν. Σε κάθε ευκαιρία πρέπει να της το χτυπάνε για μια ζωή, για να μην την αφήσουν στιγμή οι τύψεις. Όπως κάνει ο καλός άνθρωπος Δάφνη σε αυτή την περίπτωση. Επίσης έχει από καιρό τώρα καταδικαστεί στο να της παίρνει τους άντρες η κυρία Μελίτα, η οποία σημειώνω ότι δεν το κάνει επίτηδες, απλά τυγχάνει να τους ερωτεύεται κάθε φορά! Και επειδή δεν μπορούμε να καταδικάσουμε τον έρωτα (εκτός κι αν μιλάμε για την Εύα, εκεί αλλάζει το πράγμα), όχι απλώς συγχωρούμε τη Μελίτα, αλλά τη βοηθάμε να τα ξαναβρεί με τον εκάστοτε αγαπημένο της κάθε φορά.

Εγώ πάντως μια ηθική δικαίωση τη νοιώθω τώρα. Εσείς όχι??
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 9:54 pm

Lyn έγραψε:Clarabelle χαρά στο κουράγιο σου που γράφεις ακόμα τέτοιους σχολιασμούς! Το μαρτύριο που τράβηξα για να δω επεισόδιο άξιζε μόνο και μόνο για το σχολιασμό σου, ο οποίος εννοείται ότι με βρίσκει σύμφωνη.

Για να μην κουράζεσαι άδικα όμως να ψάχνεις πως και γιατί, κάτσε να σου πω εγώ που έβγαλα άκρη:

Η Εύα φταίει για ΟΛΑ τα κακά και στραβά που συμβαίνουν σ' αυτόν το πλανήτη! Μην το ξεχνάς ποτέ! Δεν είναι άλλωστε τυχαίο το όνομα που της δώσανε - βλεπε πρωπατορικό αμάρτημα! Από δω και πέρα λοιπόν μην αναρωτιέσαι γιατί όλοι της χτυπάνε τα λάθη της, γιατί δεν έχει καμία σημασία το ότι μετάνιωσε και τη συγχώρεσαν. Σε κάθε ευκαιρία πρέπει να της το χτυπάνε για μια ζωή, για να μην την αφήσουν στιγμή οι τύψεις. Όπως κάνει ο καλός άνθρωπος Δάφνη σε αυτή την περίπτωση. Επίσης έχει από καιρό τώρα καταδικαστεί στο να της παίρνει τους άντρες η κυρία Μελίτα, η οποία σημειώνω ότι δεν το κάνει επίτηδες, απλά τυγχάνει να τους ερωτεύεται κάθε φορά! Και επειδή δεν μπορούμε να καταδικάσουμε το έρωτα (εκτός κι αν μιλάμε για την Εύα, εκεί αλλάζει το πράγμα), όχι απλώς συγχωρούμε τη Μελίτα, αλλά τη βοηθάμε να τα ξαναβρεί με τον εκάστοτε αγαπημένο της κάθε φορά.

Εγώ πάντως μια ηθική δικαίωση τη νοιώθω τώρα. Εσείς όχι??

Ευχαριστώ για τη βοήθεια άρχισα να το εμπεδώνω το θεματάκι κι εγώ
Μήπως γίνεται παρακαλώ να κυνηγήσει και να κερδίσει και το γλύτσικο μπισκοτάκι που το βλέπω και σηκώνω καντίλες;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης