Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap12%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 12% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 8 ]

Σύνολο Ψήφων : 42

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 10:00 pm

Μονο και μονο για την σκηνη...
Νορας -Ευας-Αγγελου που ηταν παρα πολυ ωραια αλλα βεβαια αντι να δειχνουμε τετοιες σκηνες μας εφαγε ο καημος να βρει γαμπρο η Μελιτα!!!
Για Στεφανο-Εριεττα που ταιριαζουν απιστευτα αυτοι οι δυο!!
Και για τον Νικολα που νομιζω συνηλθε....
Ψηφισω μετριο!!
Τα Μελιτας και Δαφνης δεν τα σχολειαζω γιατι θα γινουν τα νευραμου γυρλαντα και αντε να κανω επαναλυψη μετα τα βιβλια της Καινης Διαθηκης!!!
Αυτα...Flkia
Υ.Γ.Που φτασαμε ομως να λεμε καλυτερα να πλυνω πιατα απο το να δω "Τα μυστικα της εδεμ"!!
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 10:31 pm

Σε αυτη τη σειρα ζουν σε ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΣΥΜΠΑΝ

Πως γινεται να θελει η Δαφνη τον Νικολα και να ζηταει διαζυγιο...πειτε αν δεν καταλαβαινω κατι ..με την λογικη δεν μπορω να καταλαβω..Και γιατι κανεις εδω που τα λεμε δεν βαζεις τι θεση της που την υποστηριζουν ''ενταξει ερωτευτηκε μωρε η Δαφνουλα δικαιωμα της''Παμε καλα εισαι ενα γαμο δεν εχει α ερωτευτηκα αλλαζουμε σελιδα..θεωρω πολυ λαθος την σταση τους.

Σκηνη Νορας-Αγελλου inlove inlove inlove καλε τις παει ο ρολος

Αγελλος τι υπεροχος που ειναι inlove inlove

Αυτο που παει ο ενας στον αλλον και λενε συνεχεια καλα ''εσυ το δικο μου παραδειγμα θα ακολουθησεις '' δηλαδη ξερουν οτι κανουν λαθος αλλα δεν πειραζει οι φιλοι τους να μην το κανουν αυτοι μπορουν...

Καλα Νταιζη δεν σχολιαζω παρα οτι ειναι τελικα η μονη που δεν εχει ξεφυγει .....

ΑΜΑΛΙΑ(the best) ενταξει ειναι η φωνη του τηλεθεατη ...στον Λουκα στην Νορα τα λεει ξεκαθαρααααααα μακαρι για μας να ηταν αρχηγος οπως ειπε ο Ρουσσος τοτε οι ανθρωποι θα ηταν ολοι μα ολοι ευτιχισμενοι...

αυταααα....!!!!
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από loukanorofan Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 10:34 pm

Σημερα το επεισοδιο για μενα ηταν απλα μια επαναληψη... κ περα απο την ιστορια του Νικολα κ της Ευας που την πιπιλιζαν στις μισες σκηνες...
- Αν κ εκνευριστικο για τους υπολοιπους, μου αρεσε ο τροπος αντιμετωπησης της καταστασης του Λουκα.. αντι να παρηγορει τα κανει χειροτερα, αλλα ειχαν γελιο οι ατακες του.. εν τελει παρηγορει τον εαυτο του.. sisi
-η Αντιγονη στο τηλεφωνημα θεά...!!
-μα αντικα ο Λουκας? ελεος! να υπο8εσω οτι τον ταρακουνει για να κανει κατι να την ξανακερδισει, ειδαλλως...Impatient
-[αναφορα σε λατρεια Μιριλιας για Νικολα κ παλι στην ιστορια τοτε.. αναφορα σε ιστορια του Φλιππου...]
-Μελιτακι μου, καρδια μου, 15χρονο μου, μην ανησυχεις κ μην κουραζεσαι!! γιατι να παλεψεις για τον ερωτα σου? ειδικα απο τον πατο ειναι δυσκολο.. μην σκοτιζεσαι! βλε καλτσα στο τζακι...Χριστουγεννα πλησιαζουν, θα στον φερει ο Αγιος Βασιλης... με τι χρωμα κορδελα τον θες? ..η μηπως να στον αφησει κατω απο το δεντρο? βολευει καλυτερα? η μαλλον οχι... να στον στειλει με την Αcs? μη φας κ τρυφυλλι...
η Νορα παντως δεν την απερριψε την ιδεα της Αμαλιας... (τι λεω η απηυδισμενη Λουκανιρικη....)
-ο Χριστος ειναι με το Στεφανο, αλλα ομως ειπε στη Νταιζη που ειναι το χρηματοκυβωτιο..? scratch
-για το οικογενειακο τραπεζι,τινγκα στην ειρωνια κ το θεατρο, τι να πω? θα βγαλουν πολυ κρασι απο τον Αμπελλο με τοσο καρπο...lmao τα βλεμματα κ οι εκφρασεις της Αντιγονης ολα τα λεφτααα!!!!!!! ειδικα το τελευταιο!!
κα Παπαδημητριου πολλα : respect :
-ηθελα να'ξερα, δεν μιλαμε για γκαρσονιερα, μιλαμε για ολοκληρη σπιταρονα, μονο η Αντιγονη κ η μαγειρισσα μενουν εκει? δεν το συντηρει, δεν το φυλαει κανενας? τοσο ευκολο ειναι να μπεις κ να κανεις τη δουλεια σου? κ η καμερα οοοοχι, δεν εβγαζε ματι......ειπαμε ρεαλισμος βρε παιδια, αλλα μην υπερβαλουμε κιολας..... - εγω περιμενα οτι αυτος θα βαλει τα γελια απο τη δυσκολια του κωδικου... sisi
-ετσι Δαφνη! τετοιες αιτιολογιες να δινεις! ετσι κανω κ εγω! του ειπα οτι χωρζουμε επειδη προχτες αποφασισα οτι τελικα δεν τον συγχωρεσα που στο δημοτικο μου ειχε κατεστρεψει-καταλαθως οπως ισχυριζοταν-το αγαπημενο μου αρκουδακι... ετσι...
(ξερω δεν τιθεται θεμα συγκρισης, αλλα ειχε κααταντησει βαρετο (!!) πια...(και αυτο..))
-πολυ γλυκια σκηνη με τον Αγγελο....(να δω ποσα avatar κ υπογραφες θα αλλαξουν.. sisi ) αλλα συγγνωμη τωρα... μας δουλευουν? (ρητωρικη ερωτηση...) κ συγγνωμη, αλλα αυτη η κοκκινομαλα απο πισω πια ειναι?? την ξερετε? εγω δεν την γνωριζω... μ'αρεσει που το'χει δεσει κ σκοινι κορδονι οτι το παιδι θα μεγαλωσει με τις θειες κ τα ξαδερφια χωρις τον πατερα.. (ποσα επεισοδια εχουμε φαει που ο Λουκας κ η Νορα ηταν εναντιοι σ'αυτο? αυτο ισχυε μονο για τα παιδια τον αλλων? οχι το δικο τους? κ ειδικα αφου ειδε πως ηταν ο Λουκας οταν εμαθε για τον Αρη...)
-Λουκα, [παλι ετνονη αναμνηση του παρελθοντος] κ εσυ λιγο πριν τετοιες διαφημησεις εκανες συνεχεια... κ αν δεν ειχες αλλη υπομονη, το σπιτι της Νορας ξερεις που ειναι........ εφοδιασου με το χτεσινο τσαγανο κ τρεχα... αλλιως... τρεχα σε λογιστη... lmao (πολλες οι σκηνες φετος Λουκα-Αμαλιας-Νικολα... συνεχεια μαζι βρισκονται... γιατι τοσο??)
-Σκηνη Λουκα-Νικολα τελειως flashback πρωτου κυκλου...Βενετη, μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλη κουβεντα μην λες.... κ το τσαγανο μην ξεχασεις!!!
-αλλα που.... αναλαμπη ηταν χτες... καλα, η σκηνη καληνυχτας εντελως απαναληψη της προηγουμενης στο πιο ηπιο.... κ αν κ δεν κ αλλα ο Λουκας κ πaλι τοσο Love! ... αφου θελεις κ ξερεις οτι δεν θα τα μετανιωσετε, αγνωστη κοκκινομαλλα Fskl εις τι νιοστη... τα τραβαει ο οργανισμος σου...
- βρε παιδια που να τον δειτε το Νικολα πιιιιισω εκει τερμα πισω απο τα δεντρα.... ουτε με κυαλια....
- κ τελειωσε με τηn ιδια σκηνη του επεισοδιου 416...

didn't vote...
απλα σχολιαζω μηπως κ καταλαβω γιατι εξακολουθω κ βλεπω μυστικα...

loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 10:51 pm

MARINAKI_AGARI_97 έγραψε:Μονο και μονο για την σκηνη...
Νορας -Ευας-Αγγελου που ηταν παρα πολυ ωραια αλλα βεβαια αντι να δειχνουμε τετοιες σκηνες μας εφαγε ο καημος να βρει γαμπρο η Μελιτα!!!
Για Στεφανο-Εριεττα που ταιριαζουν απιστευτα αυτοι οι δυο!!
Και για τον Νικολα που νομιζω συνηλθε....
Ψηφισω μετριο!!

Για τους ίδιους ακριβώς λόγους ψηφίζω μέτριο.
Για τη Δάφνη και τη Μελίτα τι να σχολιάσει κανείς... Η Δάφνη έχει ξεφύγει και ας ελπίσουμε ότι θα συνέλθει σύντομα και για τη Μελίτα πρέπει να ισχύει αυτό που γράφετε κορίτσια, δεν εξηγείται αλλιώς... Κάποια από τις σεναριογράφους σίγουρα κυνηγούσε κάποιον που δεν της έκατσε και πρέπει να την πληρώσουν οι τηλεθεατές. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται η Μελίτα να παρουσιάζεται ως το καλό κορίτσι που όλοι την υποστηρίζουν και κανείς δε δίνει σημασία στα τεράστια λάθη που έχει κάνει. Ας ελπίσουμε ότι οι σεναριογράφοι κάποια στιγμή θα το καταλάβουν, και θα τη δούμε επιτέλους να βρίσκει τον εαυτό της, αλλά μακριά από τον Στέφανο. Εξάλλου, και πέρα από τα όσα έχει κάνει, πόσο δύσκολο είναι πια να καταλάβουν οι σεναριογράφοι ότι με τον Στέφανο δεν ταιριάζουν καθόλου;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:11 pm

Clarabelle έγραψε:
Lyn έγραψε:Clarabelle χαρά στο κουράγιο σου που γράφεις ακόμα τέτοιους σχολιασμούς! Το μαρτύριο που τράβηξα για να δω επεισόδιο άξιζε μόνο και μόνο για το σχολιασμό σου, ο οποίος εννοείται ότι με βρίσκει σύμφωνη.

Για να μην κουράζεσαι άδικα όμως να ψάχνεις πως και γιατί, κάτσε να σου πω εγώ που έβγαλα άκρη:

Η Εύα φταίει για ΟΛΑ τα κακά και στραβά που συμβαίνουν σ' αυτόν το πλανήτη! Μην το ξεχνάς ποτέ! Δεν είναι άλλωστε τυχαίο το όνομα που της δώσανε - βλεπε πρωπατορικό αμάρτημα! Από δω και πέρα λοιπόν μην αναρωτιέσαι γιατί όλοι της χτυπάνε τα λάθη της, γιατί δεν έχει καμία σημασία το ότι μετάνιωσε και τη συγχώρεσαν. Σε κάθε ευκαιρία πρέπει να της το χτυπάνε για μια ζωή, για να μην την αφήσουν στιγμή οι τύψεις. Όπως κάνει ο καλός άνθρωπος Δάφνη σε αυτή την περίπτωση. Επίσης έχει από καιρό τώρα καταδικαστεί στο να της παίρνει τους άντρες η κυρία Μελίτα, η οποία σημειώνω ότι δεν το κάνει επίτηδες, απλά τυγχάνει να τους ερωτεύεται κάθε φορά! Και επειδή δεν μπορούμε να καταδικάσουμε το έρωτα (εκτός κι αν μιλάμε για την Εύα, εκεί αλλάζει το πράγμα), όχι απλώς συγχωρούμε τη Μελίτα, αλλά τη βοηθάμε να τα ξαναβρεί με τον εκάστοτε αγαπημένο της κάθε φορά.

Εγώ πάντως μια ηθική δικαίωση τη νοιώθω τώρα. Εσείς όχι??

Ευχαριστώ για τη βοήθεια άρχισα να το εμπεδώνω το θεματάκι κι εγώ
Μήπως γίνεται παρακαλώ να κυνηγήσει και να κερδίσει και το γλύτσικο μπισκοτάκι που το βλέπω και σηκώνω καντίλες;

Μη βιάζεσαι, όλα στην ώρα τους. Πρέπει πρώτα να τα φτιάξει με την Εύα, να παντρευτούν και, γιατί όχι, να μείνει και έγκυος η Εύα. Μετά η Μελίτα θα παέι γυμναστήριο να κάψει τα εξτρα κιλά που έβαλε καθήμενη όλη μέρα και θα βρει τον έρωτα της ζωής της στο πρόσωπο του Λευτέρη. Τη συνέχεια την ξέρεις νομίζω. Διαδρομάτο, ποδηλατάτο, με βαράκια και δε συμμαζεύεται!! Και για άλλη μια φορά θα δικαιωθούμε βλέποντας την Εύα να υποφέρει και όλους τους υπόλοιπους να παρηγορούν τη Μελιτα που άθελά της ερωτεύτηκε! Σου θυμίζει κάτι?
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:18 pm

Lyn έγραψε:
Clarabelle έγραψε:
Lyn έγραψε:Clarabelle χαρά στο κουράγιο σου που γράφεις ακόμα τέτοιους σχολιασμούς! Το μαρτύριο που τράβηξα για να δω επεισόδιο άξιζε μόνο και μόνο για το σχολιασμό σου, ο οποίος εννοείται ότι με βρίσκει σύμφωνη.

Για να μην κουράζεσαι άδικα όμως να ψάχνεις πως και γιατί, κάτσε να σου πω εγώ που έβγαλα άκρη:

Η Εύα φταίει για ΟΛΑ τα κακά και στραβά που συμβαίνουν σ' αυτόν το πλανήτη! Μην το ξεχνάς ποτέ! Δεν είναι άλλωστε τυχαίο το όνομα που της δώσανε - βλεπε πρωπατορικό αμάρτημα! Από δω και πέρα λοιπόν μην αναρωτιέσαι γιατί όλοι της χτυπάνε τα λάθη της, γιατί δεν έχει καμία σημασία το ότι μετάνιωσε και τη συγχώρεσαν. Σε κάθε ευκαιρία πρέπει να της το χτυπάνε για μια ζωή, για να μην την αφήσουν στιγμή οι τύψεις. Όπως κάνει ο καλός άνθρωπος Δάφνη σε αυτή την περίπτωση. Επίσης έχει από καιρό τώρα καταδικαστεί στο να της παίρνει τους άντρες η κυρία Μελίτα, η οποία σημειώνω ότι δεν το κάνει επίτηδες, απλά τυγχάνει να τους ερωτεύεται κάθε φορά! Και επειδή δεν μπορούμε να καταδικάσουμε το έρωτα (εκτός κι αν μιλάμε για την Εύα, εκεί αλλάζει το πράγμα), όχι απλώς συγχωρούμε τη Μελίτα, αλλά τη βοηθάμε να τα ξαναβρεί με τον εκάστοτε αγαπημένο της κάθε φορά.

Εγώ πάντως μια ηθική δικαίωση τη νοιώθω τώρα. Εσείς όχι??

Ευχαριστώ για τη βοήθεια άρχισα να το εμπεδώνω το θεματάκι κι εγώ
Μήπως γίνεται παρακαλώ να κυνηγήσει και να κερδίσει και το γλύτσικο μπισκοτάκι που το βλέπω και σηκώνω καντίλες;

Μη βιάζεσαι, όλα στην ώρα τους. Πρέπει πρώτα να τα φτιάξει με την Εύα, να παντρευτούν και, γιατί όχι, να μείνει και έγκυος η Εύα. Μετά η Μελίτα θα παέι γυμναστήριο να κάψει τα εξτρα κιλά που έβαλε καθήμενη όλη μέρα και θα βρει τον έρωτα της ζωής της στο πρόσωπο του Λευτέρη. Τη συνέχεια την ξέρεις νομίζω. Διαδρομάτο, ποδηλατάτο, με βαράκια και δε συμμαζεύεται!! Και για άλλη μια φορά θα δικαιωθούμε βλέποντας την Εύα να υποφέρει και όλους τους υπόλοιπους να παρηγορούν τη Μελιτα που άθελά της ερωτεύτηκε! Σου θυμίζει κάτι?
Οχι αφου Μελιτα δεν κανει τετοια!!! gelio
Βρε 'συ κατι ξεχασες!!! Στην αρχη θα λεει "Ο,τι και να κανω στη ζωη μου μπροστα βρισκω την Ευα" και οταν απολογειται θα λεει "Θυσιασα τον ερωτα μου για την Ευα ... τον θυσιασα"!!!!!
Και κατι ακομα απο το επεισοδιο γιατι δεν θα αντεχα αν δεν το σχοελιαζα... ρε παιδια ελεος με τα ελεος αυτη η κοπελα!!! ainta
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:19 pm

MARINAKI_AGARI_97 έγραψε:
Lyn έγραψε:
Οχι αφου Μελιτα δεν κανει τετοια!!! Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 397896
Βρε εσυ κατι ξεχασες!!! Στην αρχη θα λεει "Ο,τι και να κανω στη ζωη μου μπροστα βρισκω την Ευα" και οταν απολογειται θα λεει "Θυσιασα τον ερωτα μου για την Ευα ... τον θυσιασα"!!!!!
Και κατι ακομα απο το επεισοδιο γιατι δεν θα αντεχα αν δεν το σχοελιαζα... ρε παιδια ελεος με τα ελεος αυτη η κοπελα!!! Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 735655

Πω πω , μισές δουλειές κάνετε...

''Δεν έχω αγαπήσει άλλον τόσο ''
''Μακριά σου δεν έχω ανάσα ''

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 13379

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:27 pm

Καρ-Mik έγραψε:
MARINAKI_AGARI_97 έγραψε:
Lyn έγραψε:
Οχι αφου Μελιτα δεν κανει τετοια!!! Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 397896
Βρε εσυ κατι ξεχασες!!! Στην αρχη θα λεει "Ο,τι και να κανω στη ζωη μου μπροστα βρισκω την Ευα" και οταν απολογειται θα λεει "Θυσιασα τον ερωτα μου για την Ευα ... τον θυσιασα"!!!!!
Και κατι ακομα απο το επεισοδιο γιατι δεν θα αντεχα αν δεν το σχοελιαζα... ρε παιδια ελεος με τα ελεος αυτη η κοπελα!!! Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 735655

Πω πω , μισές δουλειές κάνετε...

''Δεν έχω αγαπήσει άλλον τόσο ''
''Μακριά σου δεν έχω ανάσα ''

Και το θεϊκο που το λεει και τσιριζει κι ολας "δεν αντεχω να παιξω τον ρολο που επαιξε η Ευα στον γαμο μου με τον Μανο!!!"
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από rachel Την / Το Πεμ Νοε 18, 2010 11:39 pm

Ειδικα σημερα το επεισοδιο ηταν το θεατρο του παραλογου..... imarton

Με κυρια πρωταγωνιστρια την Δαφνουλα και συμπρωταγωνιστρια την κοκκινομαλλα τενιστρια.... DoksasteME

Ολο αυτο το σκηνικο με τον fake δεσμο Δαφνης-Τετερη μου θυμισε την τρομερη πατατα των σεναριογραφων με την αποκαλυψη της ψευτικης αμνησιας του Λουκα απο την Νορα επειδη την ειπε Μαργαριτα (ετσι δηλαδη οπως την ελεγε ολο εκεινο το διαστημα)..... Tigania
Θεωρω οτι τετοιου ειδους σεναριακες γκαφες, οχι μονο μεταλλασουν τους ηρωες που οι ιδιοι δημιουργησαν..... αλλα ΚΥΡΙΩΣ προσβαλλουν την νοημοσυνη του κοινου που τους παρακολουθει.... TutTut
Για μενα παντως η Δαφνουλα δεν επαψε να ειναι καλος ανθρωπος εξαιτιας της τωρινης της σεναριακης κατρακυλας, την θυμαμαι να βγαζει μπολικη κακια και ζηλια προς την Ευα στην προσπαθεια παλιοτερα της να πεισει τον Μανο να γυρισει στο Μελιτονι...... Αν ηταν ετσι οι καλοι ανθρωποι....... Matakia
Για να μην μιλησω για το πεισμα της.... που παντα κανει οτι της κατεβει στο κεφαλι και δεν υπολογιζει ουτε αντρα ουτε κανενα.... Ολοι θυμομαστε την πωληση της Εδεμ και την ξεροκεφαλια της σ΄αυτο το θεμα χωρις καν να ρωτησει την γνωμη του Νικολα..... Παρολα αυτα ο Νικολας την συγχωρεσε..... Love!
Τραγικο το λαθος του Νικολα να την παρατησει νυφη, αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα...... Επισης θα συμφωνησω με την Clarabelle οτι οι Ευα-Νικολας δεν ηξεραν για την εγκυμοσυνη της Δαφνης οταν προχωρησαν στον γαμο παρωδια (το ακουσαμε και στο χθεσινο επεισοδιο, οχι μονο στο σημερινο).... rules

Σχετικα με την Νορα, θα πω μονο οτι κανει κακες παρεες τελευταια και φοβαμαι οτι η κατασταση της θα χειροτερεψει με το καλλιτεχνικο κατιναζ που εβαλε στο γραφειο της..... Efxi
Δηλαδη επειδη το Μελιτονι εμεινε χωρις ιστορια, θα πρεπει να ανεχομαστε τα ιδια αναμασηματα του απολυτου ξενερωτα στις σκηνες της με την Νορα......
Απο ποτε η Νορα εγινε η επισημη προξενητρα του απολυτου??? Αντι να της πει να κρατησει μια ουδετερη σταση λογω της επαγγελματικης της σχεσης με την Εριεττα, την παροτρυνει να συγκρουστει μαζι της......
Αν δεν απατωμαι η χλωμη πριγκιπισσα δουλευει στο δικηγορικο γραφειο που εχει αναλαβει την υποθεση Χατζηβασιλειου, την πιο σημαντικη δικη της καριερας της οπως εχει πει η Νορα.....ainta
Η σκηνη με τον Λουκα μου αρεσε πολυ αλλα ας μου εξηγησει καποιος γιατι αυτοι οι δυο ειναι χωριστα??? scratch

Τα υπολοιπα Αμαλια-Νταιζη-Μπελλος-Εριεττα δεν τα σχολιαζω, γιατι δεν με αφορουν.... Sleep

Τελος να δωσω συγχαρητηρια σε οσες συνεχιζουν να σχολιαζουν καθημερινα και θα συμφωνησω οτι πλεον οι σχολιασμοι ειναι μακραν καλυτεροι απο τα απιστευτα που παρακολουθουμε καθημερινα 7-8 το βραδυ..... Flkia

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 12:09 am

Δεν To ψηφισα Αθλιο γιατι ειδα τον Αγγελουκο inlove inlove και μου ανοιξε η καρδια...
Αν δεν ηταν το γλυκουλι φατσουλινη θα το ψηφιζα Αθλιο...γιατι πλεον αυτο που βλεπω δεν εχει νοημα ...δεν μπορω να καταλαβω πως μια γυναικα 30 φευγα μπαινει σε αυτην την διαδικασια και κανει τετοια παιχνιδακια...μου θυμιζει τα εφηβικα μου χρονια που αλλος μου αρεσε κ σε αλλον μιλαγα...για μενα η Δαφνη ειναι απαραδεκτη...εχει κανει τους φιλους της κομματια για ενα παιχνιδι...
Η Νορα δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι δεν ειναι με τον Λουκα ...και εκει νομιζω παιδιαριζουν...δεν μπορει να μας δειχνουν ανθρωπους σε μια ηλικια των 30 να συμπεριφερονται ετσι wall
Η Ευα μου αρεσε πολυ που ακομα κ τωρα που εχει την παρεα της κ θα μπορουσε να πει οκ εφταιξα κ τελειωσε...εκεινη ακομα προσπαθει να παρει μια συνχωρεσει ..και την βαρενει πολυ οπως φαινεται...
Η Βασιλισσα του καναπε εγινε βασιλισσα της καρεκλας δεν λεει να τον σηκωσει με τιποτα τον πισινο της απο εκει παντα η Νορα ειναι ορθια και της μιλαει....εμα αμα το χεις τελειωσε Fskl Fskl
ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΗ΅ΦΕΓΓΑΡΟΠΕΤΡΑΣ....
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΦΤΥΛΙΖΜΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΟΣΟΟΟ
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 12:32 am

Από το επεισόδιο μου άρεσαν οι σκηνές της Δάφνης. Εξ αφορμής της "σχέσης" της με τον Λευτέρη βγήκαν στην επιφάνεια πολλά θέματα που στοιχειοθετούν την κακοδαιμονία των φεγγαροπετριτών. Το ότι η Δάφνη αδίκησε τον εαυτό της όταν αποδέχτηκε την Εύα σαν κολλητή της σαν να μην είχε συμβεί τίποτα, το ότι η Εύα μεταξύ αφέλειας και εγωισμού πίστεψε ότι ήταν δυνατόν η Δάφνη να τα διαγράψει όλα τόσο εύκολα, το ότι οι φεγγαροπετρίτες ορίζουν στρατόπεδα όχι πάντα όμως με τα ίδια κριτήρια (κορυφαία η ατάκα της Δάφνης "με δέχεσαι όπως την Εύα με μια αμαρτία στην πλάτη") κοκ.
Επίσης μου άρεσε η σκηνή Νόρας-Μελίτας, γιατί ταρακούνησε για τα καλά την Μελίτα ως προς τον κίνδυνο να χάσει τον Στέφανο και μακάρι να πάρει μπρος να τον διεκδικήσει - αγαπιούνται τόσο πολύ αυτοί οι δύο.
Κατα τα λοιπά, από την Νταίζη περιμένω πολύ δραματικότερες εξελίξεις (μάλλον προετοιμασία ήταν το σημερινό) και Στέφανος - Εριέττα Sleep Sleep Sleep .
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 12:43 am

Cancoon έγραψε:Από το επεισόδιο μου άρεσαν οι σκηνές της Δάφνης. Εξ αφορμής της "σχέσης" της με τον Λευτέρη βγήκαν στην επιφάνεια πολλά θέματα που στοιχειοθετούν την κακοδαιμονία των φεγγαροπετριτών. Το ότι η Δάφνη αδίκησε τον εαυτό της όταν αποδέχτηκε την Εύα σαν κολλητή της σαν να μην είχε συμβεί τίποτα, το ότι η Εύα μεταξύ αφέλειας και εγωισμού πίστεψε ότι ήταν δυνατόν η Δάφνη να τα διαγράψει όλα τόσο εύκολα, το ότι οι φεγγαροπετρίτες ορίζουν στρατόπεδα όχι πάντα όμως με τα ίδια κριτήρια (κορυφαία η ατάκα της Δάφνης "με δέχεσαι όπως την Εύα με μια αμαρτία στην πλάτη") κοκ.
Επίσης μου άρεσε η σκηνή Νόρας-Μελίτας, γιατί ταρακούνησε για τα καλά την Μελίτα ως προς τον κίνδυνο να χάσει τον Στέφανο και μακάρι να πάρει μπρος να τον διεκδικήσει - αγαπιούνται τόσο πολύ αυτοί οι δύο.
Κατα τα λοιπά, από την Νταίζη περιμένω πολύ δραματικότερες εξελίξεις (μάλλον προετοιμασία ήταν το σημερινό) και Στέφανος - Εριέττα Sleep Sleep Sleep .

Το μοναδικό πράγμα στο οποίο θα συμφωνήσω είναι οτι η Εύα είναι απελπιστικά αφελής
Οποιαδήποτε άλλη στη θέση της θα είχε πατήσει κάτω την τύπισα που βρήκε ανάσκελα και τις δύο φορές που εμπιστεύτηκε άντρα

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 12:51 am

Cancoon έγραψε:Από το επεισόδιο μου άρεσαν οι σκηνές της Δάφνης. Εξ αφορμής της "σχέσης" της με τον Λευτέρη βγήκαν στην επιφάνεια πολλά θέματα που στοιχειοθετούν την κακοδαιμονία των φεγγαροπετριτών. Το ότι η Δάφνη αδίκησε τον εαυτό της όταν αποδέχτηκε την Εύα σαν κολλητή της σαν να μην είχε συμβεί τίποτα, το ότι η Εύα μεταξύ αφέλειας και εγωισμού πίστεψε ότι ήταν δυνατόν η Δάφνη να τα διαγράψει όλα τόσο εύκολα, το ότι οι φεγγαροπετρίτες ορίζουν στρατόπεδα όχι πάντα όμως με τα ίδια κριτήρια (κορυφαία η ατάκα της Δάφνης "με δέχεσαι όπως την Εύα με μια αμαρτία στην πλάτη") κοκ.
η Ευα δεν εχει κανει μονο μια αμαρτια ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΟΣΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!!!!! και για να την δεχτει η νορα την ευα επρεπε να περασει μισος χρονος και βαλε ( οταν μιλησαν για τον βιασμο της νορας) η Ευα ακομη πληρωνει τα λαθη της! θυμαμαι τον Λουκα να λεει στη νορα αμαν αφηστε το κοριτσι ησυχο πια το φαγατε! και ακουω τη νορα να απανταει αν την ειχαμε φαει θα ειχαμε δηλιτιριαστει!!!!! και πολλα αλλα ακομα!!!! τη Δαφνη ομως ουτε την εβρισε ουτε της ζητησε το λογο παρα μονο τη ρωτησε γιατι της ελεγε ψεμματα!!! Ή μηπως να θυμηθω το χωσιμο της δαφνης και της νορας προς την ευα οταν διεκδικουσε τον Μανο? απο τη μελιτα το καλο και αθωο κοριτσι που κατεστρεψε δυο φορες την ζωη της ιδιας γυναικας!!! και ενα γερο βρισιμο δεν βρεθηκε ενας ανθρωπος να της ριξει!!!! ουτε καν η ιδια η Ευα!!! ενω η μελιτα ειχε ξεφτυλισει ουκ ολιγες φορες την ευα!!!!! οταν ειχε μαθει για τον μανο!!!! για μενα η ατακα της δαφνης ηταν πολυ μικροψυχη και εβγαλε ζηλια! αυτη δεν ειναι η δαφνη που γνωρισα!!! ο καλος ανθρωπος!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 1:07 am

νοριτσα έγραψε:η Ευα δεν εχει κανει μονο μια αμαρτια ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΟΣΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!!!!! και για να την δεχτει η νορα την ευα επρεπε να περασει μισος χρονος και βαλε ( οταν μιλησαν για τον βιασμο της νορας) η Ευα ακομη πληρωνει τα λαθη της! θυμαμαι τον Λουκα να λεει στη νορα αμαν αφηστε το κοριτσι ησυχο πια το φαγατε! και ακουω τη νορα να απανταει αν την ειχαμε φαει θα ειχαμε δηλιτιριαστει!!!!! και πολλα αλλα ακομα!!!! τη Δαφνη ομως ουτε την εβρισε ουτε της ζητησε το λογο παρα μονο τη ρωτησε γιατι της ελεγε ψεμματα!!! Ή μηπως να θυμηθω το χωσιμο της δαφνης και της νορας προς την ευα οταν διεκδικουσε τον Μανο? απο τη μελιτα το καλο και αθωο κοριτσι που κατεστρεψε δυο φορες την ζωη της ιδιας γυναικας!!! και ενα γερο βρισιμο δεν βρεθηκε ενας ανθρωπος να της ριξει!!!! ουτε καν η ιδια η Ευα!!! ενω η μελιτα ειχε ξεφτυλισει ουκ ολιγες φορες την ευα!!!!! οταν ειχε μαθει για τον μανο!!!! για μενα η ατακα της δαφνης ηταν πολυ μικροψυχη και εβγαλε ζηλια! αυτη δεν ειναι η δαφνη που γνωρισα!!! ο καλος ανθρωπος!!!!

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ
Όταν η Εύα διεκδικούσε το Μάνο παρόλο που ήταν παιδική τους φίλη και ήξεραν και οι δύο οτι ήταν ερωτευμένη μαζί του απο παιδί την κατηγόρησαν και την έστησαν στον τοίχο
Θα περίμενα λοιπόν γι αυτήν που έκανε το ίδιο δύο φορές να έχουν αν όχι χειρότερη τουλάχιστον ίδια αντιμετώπιση κι αντ αυτού βλέπω να χαιδεύουν τα αυτάκια της Μελίτας και να της κάνουν πλάτες να κρατήσει το γκόμενο που τον έκλεψε απ την Έύα
Αν αυτό δεν γίνεται για να ξεχάσουμε τι έκανε ο Στέφανος κι η Μελίτα για δεύτερη φορά στην Εύα δεν ξέρω τι ειναι

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 1:19 am

Clarabelle έγραψε:
νοριτσα έγραψε:η Ευα δεν εχει κανει μονο μια αμαρτια ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΗΣ ΟΣΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!!!!! και για να την δεχτει η νορα την ευα επρεπε να περασει μισος χρονος και βαλε ( οταν μιλησαν για τον βιασμο της νορας) η Ευα ακομη πληρωνει τα λαθη της! θυμαμαι τον Λουκα να λεει στη νορα αμαν αφηστε το κοριτσι ησυχο πια το φαγατε! και ακουω τη νορα να απανταει αν την ειχαμε φαει θα ειχαμε δηλιτιριαστει!!!!! και πολλα αλλα ακομα!!!! τη Δαφνη ομως ουτε την εβρισε ουτε της ζητησε το λογο παρα μονο τη ρωτησε γιατι της ελεγε ψεμματα!!! Ή μηπως να θυμηθω το χωσιμο της δαφνης και της νορας προς την ευα οταν διεκδικουσε τον Μανο? απο τη μελιτα το καλο και αθωο κοριτσι που κατεστρεψε δυο φορες την ζωη της ιδιας γυναικας!!! και ενα γερο βρισιμο δεν βρεθηκε ενας ανθρωπος να της ριξει!!!! ουτε καν η ιδια η Ευα!!! ενω η μελιτα ειχε ξεφτυλισει ουκ ολιγες φορες την ευα!!!!! οταν ειχε μαθει για τον μανο!!!! για μενα η ατακα της δαφνης ηταν πολυ μικροψυχη και εβγαλε ζηλια! αυτη δεν ειναι η δαφνη που γνωρισα!!! ο καλος ανθρωπος!!!!

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ
Όταν η Εύα διεκδικούσε το Μάνο παρόλο που ήταν παιδική τους φίλη και ήξεραν και οι δύο οτι ήταν ερωτευμένη μαζί του απο παιδί την κατηγόρησαν και την έστησαν στον τοίχο
Θα περίμενα λοιπόν γι αυτήν που έκανε το ίδιο δύο φορές να έχουν αν όχι χειρότερη τουλάχιστον ίδια αντιμετώπιση κι αντ αυτού βλέπω να χαιδεύουν τα αυτάκια της Μελίτας και να της κάνουν πλάτες να κρατήσει το γκόμενο που τον έκλεψε απ την Έύα
Αν αυτό δεν γίνεται για να ξεχάσουμε τι έκανε ο Στέφανος κι η Μελίτα για δεύτερη φορά στην Εύα δεν ξέρω τι ειναι
δυστυχως μαρια μου απο οτι φαινεται δεν λειτουργει ετσι το συστημα!!!!! ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ καποια στιγμη ισως καταφερει να ανεβει λιγο αλλα και παλι με τοσο πατο που εχει πιασει θα ειναι στο ισογειο και αν!!!!!! ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕ Angel Angel zip
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Vasouli Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 2:43 am

νοριτσα έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ
δυστυχως μαρια μου απο οτι φαινεται δεν λειτουργει ετσι το συστημα!!!!! ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ καποια στιγμη ισως καταφερει να ανεβει λιγο αλλα και παλι με τοσο πατο που εχει πιασει θα ειναι στο ισογειο και αν!!!!!! ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕ Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 40499 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 40499 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 610665

Κοριτσια συμφωνω μαζι σας.. Ναι, η Ευα εχει κανει λαθη αλλα τα πληρωσε κιολας.. Η Μελιτα δεν εχει πληρωσει τιποτα, αντιθετως ολοι την καταλαβαινουν κ τη συμπονουν εκει μεσα..

Η Ευα εχει μετανιωσει για το γαμο με το Νικολα, εχει ζητησει συγγνωμη κ εχει προσπαθησει για τη φιλια με τη Δαφνη αλλα η Δαφνη εδω και 3 επεισοδια της το κοπαναει... Η Μελιτα οχι μονο δε ζητησε συγγνωμη, δεν παραδεχτηκε τιποτα, λες και δε συνεβη και τιποτα μωρε... κ η Ευα δεν εχει βγαλει καμια κακια, αντιθετως μεχρι και στο Στεφανο την υποστηριξε...

Θεωρω αδιανοητο αυτο που κανει η Νορα, να τη συμβουλευει, να τρεχει γι αυτην και να της συμπαραστεκεται μετα απο οσα εχει κανει στην Ευα αλλα και οσα εχει πει και στην ιδια.. Πολυ κακως την πηρε στο γραφειο, ολα μανταρα τα εχει κανει με την Εριεττα. Δεν εχει μαθει να διαχωριζει προσωπικα απο επαγγελματικα... αλλα τι λεω? αυτη ουτε ενα αβγο δεν θα ξερει να βρασει.. Εκτος του οτι μου χαλαει την αισθητικη να τη βλεπω εκει.. (κ γενικα αλλα ειδικα εκει).

Καταληγω στο οτι δεν μπορει, δε γινεται να το κανουν για να τη σπρωξουν με αυτους τους τροπους... οσο και να θελουν να την παρουσιασουν κακομοιρα, που προσπαθει να τα καταφερει μονη της, καλη μανα(εδω γελανε),οτι δεν εκανε τιποτα απο κακια η επιτηδες αλλα απο την καλη της την καρδια που ναι αγκιναρα κ ερωτευεται ευκολα μωρε η δολια....τι πανε να κανουν αφου τα αντι8ετα αποτελεσματα εχουν οπως δειχνει κ η πλειοψηφια των σχολιων εδω μεσα..μαλλον εχουν σκοπο να την κανουν αντιπαθητικη να το πω.. μισητη να το πω... δεν ξερω... εγω παντως δεν την αντεχω, μου ανεβαζει την πιεση κ μονο που την βλεπω... προτιμω να βλεπω Νταιζη και Μπελλο σε περιπτυξεις, Λευτερη-λιγδα να σκεφτεται την καμενη, μεχρι κ το Μπελλο να μονολογει προτιμω τι αλλο να σας πω???

Α! να πω κ κατι για το επεισοδιο... Δαφνη Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 951465 Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 951465 .Νορα επισης Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 951465 . Δεν ειναι επεισοδια αυτα που βλεπουμε, πραγματικα ομως εχουν καταντησει ολοι οι ηρωες αλλοπροσαλοι.. Το βλέπω περισσοτερο λογω ρουτινας κ οχι λογω ενδιαφεροντος πια... Κανενα ενδιαφερον, βλεπω τα επεισοδια και καθε μερα γινονται και χειροτερες οι ιστοριες... Πολυ γλυκουλης ο Αγγελος, φοβερες οι ερμηνειες Παπαδημητριου και Κατρανιδη (οπως παντα) αλλα τι να το κανω? Ετσι δεν παει μπροστα η σειρα...

Clarabellε, κατσαρο υπο8ετο φοβεροι σχολιασμοι -οπως παντα αλλωστε!
Vasouli
Vasouli
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 6:10 am

ΝΤΡΟΠΗ Κ ΑΙΣΧΟΣ!

Η δικαίωση δε θα έρθει ποτέ.

Χαλαρά κ με μεγάλη ευχαρίστηση στήνουμε την Εύα στο τοίχο για άλλη μια φορά..Ένα χρόνο η παρέα την έφτυνε, την έβριζε, την ξεφτίλιζε γιατί βλέπεις η Εύα δεν είχε δικαίωμα στον έρωτα όλοι οι άλλοι όμως Ναι.
Έκανε λάθη πολλά λάθη, αλλά τα πλήρωσε κ με το παραπάνω.Το όνειρο την εκδικήθηκε. Έμεινε μόνη γι άλλη μια φορά με ένα μωρό στην αγκαλιά.
Το βλέμμα της Νόρας, τα λόγια ,ωπα σταμάτα γιατί βρίσκεις κ αμέσως μετά, έτσι γιατί μας αρέσει, να παρηγορούμε την Μελιτούλα, να της δίνουμε συμβουλές για Στέφανο, ξεχνώντας ότι έχει κάνει ακριβώς το ίδιο ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!
Διέλυσε το γάμο της Εύας την έφτασε στο χείλος του γκρεμού με ένα μωρό στην κοιλιά, αλλά δεν τρέχει κάστανο η Εύα, φταίει για όλα ας πρόσεχε!

Σπρωωωωωωωξτε, δωωωωωωωωστε κι σωωωωωωστε!
Αγαπάμε Μελίτα!
Θέλουμε να την δούμε στο τέλος μαζί με το Στέφανο. Δικαίωση, λέμε!

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 2:18 pm

Πεφανη οπως παντα κλασσικη αξια, πολυ ατακα σημερα : respect :

Λουκας επισης αρκετα καλος επειδη ειχε ατακες κατι που το ταιριαζει.

Δαφνη.... xastouki Synelthe Fskl νεος τροπος να φερεις πισω τον αντρα σου και να τον κανεις να ζηλεψει, θα του πεις πως ειναι κερατας και θες διαζυγιο να παντρευτεις τον Λευτερη, βρε τι φαια ουσια χαλασαν για να το γραψουν αυτο και να βαλουν ενα ζευγαρι φυσιολογικο, το μονο που ειχε απομεινει εκει να γινει σ#$&α?

Επισης αντε και θελει να κανει αυτα τα τσαλιμακια στο Νικολα που μονο τα πιτσιρικια θα το εκαναν αυτο απο ναζι, την παρεα δεν μπορουσε να την ενημερωσει και να στησουν εστω ενα σχεδιο ολοι μαζι να συνελθει ο Νικολας απο ολο αυτο? Να σκεφτουν ολοι γιατι οσο πιο πολλοι τοσο καλυτερα και να αντιμετωπισουν την κατασταση? Προτιμησε ομως να τους κανει ολους περα και εκει με την ξεροκεφαλια της να κανει οτι μ@#$&*α της κατεβηκε Fskl Δαφνουλα το σωστο θα ηταν να μιλησεις με τον αντρα σου με ηρεμια, να τον ακουσεις να σε ακουσει, και στην τελικη δουλεια σου βρηκε και καλυτερη απο αυτη που εχεις, δυσκολες οι δουλειες αλλα ο Νικολας σου εξασφαλισε μια για να σωσετε το γαμο σας.

Ναι μεν τον εστελνες εσυ Αμερικη αλλα εκεινος εκατσε , σκεφτηκε και μετρησε πως αξιζει η οικογενεια του πιο πολυ απο την καριερα του, γιατι ο Νικολας ΕΙΝΑΙ γιατρος, εσυ τι καριερα θα παρατουσες? της γραμματεας του γυμναστηριου? Λυσεις υπηρχαν αλλα εσυ μουλαρωσες και εκανες επανασταση χωρις λογο.

Fskl και στους σεναριογραφους οπως τα εχουν κανει εκει μεσα, διελυσαν τα παντα.

Νορα επισης Fskl τι αλλο περιμενει να δει για να καταλαβει πως ο Λουκας την αγαπα πραγματικα? Εκεινη ειναι η εγωιστρια εδω και επιμενει και κακο σε εκεινη και στο παιδι που ερχεται κανει στην ουσια.Αν η δουλεια αξιζει πιο πολυ απο την προσωπικη ευτυχια και να καταστρεφει τις ωραιοτερες στιγμες που θα επρεπε να εχει διπλα της το Λουκα να χαρει και εκεινος και να μοιραστουν μαζι αυτη την εμπειρια, τοτε ειναι αξια της μοιρας της.

Ο Ρουσσος με χαλαει υπερβολικα, ξεχασε και "αυτα τα παιδια που αγαπουσε πολυ" και παιζει παιχνιδια πισω απο την πλατη ολων.

Μελιτα Fskl xastouki BlackEye δεν την αντεχω αλλο!!!!!!!!! βγαλτε την εξω!!!!!!!!!!! emoticon να φτυνει γιατι δεν βαλατε? αυτο της αξιζει... Ελεος!!!!!!!!!!!! και ελεος και η Νορα με τις γελοιες συμβουλες της.

Ευα κουκλα, θεα και πολυ γλυκια και τρυφερη με τον Αγγελο της, ποσο της παει ο μικρος inlove συντομα και με ενα δικο της στην πραγματικοτητα. Η Νορα δεν με εκανε να αισθανθω την τρυφεροτητα οταν κρατησε το μωρο, ξινη ηταν σε σχεση με αυτο που εβλεπα στο βλεμμα της Ευας, εκεινη ελαμπε ολοκληρη.

Αντιγονη πολυ καλη ερμηνεια οπως παντα.

Νταιζη και Μπελλος χαπατα, και σπαστικοι, εχω κουραστει αφανταστα να βλεπω την Νταιζη να κανει τα παντα για τα λεφτα, αθλια....

Στεφανος και Εριεττα απολυτη χημεια!!!!!!!!!! Και μεταξυ τους ΜΙΛΑΝΕ, ΓΕΛΑΝΕ, ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ, ΚΑΝΟΥΝ ΕΡΩΤΑ... Μελιτα ακους???? Hello??? αυτο σημαινει ζευγαρι, οχι η παρανοια η δικη σου. Εχεις καιρο να σφουγγαρισεις πατωματα και λογικο να εχεις νευρα, αλλα εσυ το εχεις γυρισει σε υστερια..... Αι χασου.... κοριτσακι μου......

Απογοητευτικο επεισοδιο, και οσο παει το θεμα μας ξενερωνει καθημερινα, μεχρι που θα φτασουν? καμμια σχεση τα μυστικα της 1η σεζον με αυτα της 3ης.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από nora_oscar Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 2:32 pm

JESSIE έγραψε:Ανεξάρτητα από το οτι οι εξελίξεις δεν είναι και ό,τι καλύτερο για το Λουκά και τη Νόρα και για το Νικόλα και τη Δάφνη σαν ζευγάρια, τα προβλήματα στις σχέσεις τους δίνουν ωστόσο την ευκαιρία στους ηθοποιούς να ξετυλίξουν τις ερμηνευτικές τους ικανότητες και να μας δώσουν ωραίες σκηνές. Εμένα σήμερα η Δάφνη με συγκίνησε στη σκηνή με το Νικόλα, είδα τη μοναξιά της, είδα την κούρασή της να παλεύει για να "ξυπνήσει" το Νικόλα, κατάλαβα πόσο της στοιχίζει αυτό το ρίσκο που παίρνει, και ξέρω οτι όσο πεισματάρα και μυγιάγγιχτη κι αν δείχνει, άλλο τόσο αγαπάει το Νικόλα και ξέρει να κάνει θυσίες, άν χρειαστεί... Και θέλω να βρεθεί μία , έστω, γυναίκα, να πεί οτι στη θέση της θα είχε μπορέσει να βγάλει από μέσα της εντελώς την προδοσία του Νικόλα και θα συνέχιζε να δέχεται τα πάντα μιά ζωή, ακόμη και τις άδικες ζήλειες του, εν ονόματι αυτής της "συγχώρεσης". Αυτό δεν έχει σχέση με την Εύα, αλλά με το Νικόλα, μ'αυτόν τα έχει η Δάφνη, που τής βγήκε και ζηλιαρόγατος από πάνω... Οποιος δεν έχει γνωρίσει τον εφιάλτη να σε ζηλεύει ο άνδρας σου χωρίς λόγο, δεν μπορεί να είναι καθαρός στην κρίση του για τη Δάφνη...
Επίσης η Νόρα κι ο Λουκάς είναι χώρια για λόγους που εμάς μας φαίνονται ασήμαντοι, αλλά αφορούν την αξιοπρέπεια και την υπερηφάνεια που κουβαλάει ο καθένας, και που άλλος έχει σε μεγαλύτερες δόσεις κι άλλος σε μικρότερες. Αρα, ενώ είναι πιό πολύ από φανερό οτι αυτοί οι δύο αγαπιούνται παράφορα, θα ζήσουν χώρια για λίγο, θα κονταροχτυπηθούν, θα βγάλουν από μέσα τους το άχτι, και στο τέλος, είμαι σίγουρη, θα καταλάβουν οτι όλα τα άλλα είναι πολύ μικρά και δεν αξίζουν όσο η αγάπη τους. Τώρα αν θα μάθει αργότερα για το παιδί, αν θα της τα ψάλλει γιατί δεν του το είπε, αν δεν θα πάνε μαζί στον πρώτο υπέρηχο κλπ κλπ, εντάξει, καλά θα ήταν να μην γινόταν έτσι, αλλά και το δραματικό στοιχείο εχει τη χάρη του και δίνει πιό έντονες σκηνές, κατά τη γνώμη μου...
Μ'άρεσαν πολύ οι τελείως εκτός κλίματος ατάκες του Λουκά του "παρηγορητή" αλλά και η δραματική σκηνή στην εξώπορτα της Νόρας...
Ο Αγγελος μιά γλύκα, όπως πάντα, και η Νόρα φαντάζεται από τώρα πότε θα κρατήσει και το δικό της παιδάκι στην αγκαλιά της....
Η Αγγέλα έδωσε τις σωστές απαντήσεις στην Εύα, ενώ η Αμαλία μου τη δίνει αφάνταστα (μου θυμίζει πρώτο κύκλο τελευταία)...
Η Νόρα δεν νομίζω πως προμοτάρει τη Μελίτα, αντίθετα βλέπω να της χτυπάει τις βλακείες της κατάφατσα, άλλο αν η άλλη δεν καταλαβαίνει. Θεωρώ οτι αναγκαστικά την έβαλαν κοντά στη Νόρα, για να υπάρχει κάποιος με τον οποίο θα μιλάει, ώστε να μαθαίνουμε τι σκέφτεται, γιατί με τη μητέρα της όπως πάντα δεν βγαίνει άκρη, κι άλλους φίλους δεν έχει. Αναγκαίο κακό, λοιπον.... Ας την αφήσουν να προσπαθεί για να κάνει κάτι στη ζωή της, να "βρεί το δρόμο" της, να γίνει καλή μάνα, αλλά να την αφήσουν μακρυά από το Στέφανο, γιατί οι κοινές σκηνές τους δεν παλεύονται, ας μας λυπηθούν λιγάκι....
Ο Χρήστος ειδοποίησε το Στέφανο για τη Νταίζη σχετικά με τα διαμάντια, αλλά "ξέχασε" να του πεί οτι ενέδωσε πάλι και της είπε πού είναι το χρηματοκιβώτιο της Αντιγόνης. Αλλά ο συναγερμός σήμανε στο μυαλό του Στέφανου έστω κι απ'αυτή την πληροφορία.
Η σκηνή του δείπνου με Νταίζη, Αντιγόνη, Μπέλλο, το θέατρο του παράλογου, αλλά πολύ ωραία παιγμένη κι από τους τρείς.
Περιμένω πότε οι συλλογισμοί Στέφανου Εριέττας για το ποιός μπορεί να είναι ο αδελφός της θα φτάσουν και στο Λουκά, γιατί κάποτε πρέπει να σκεφτούν κι αυτήν την πιθανότητα.....

Θα συμφωνησω μαζι σου σε ολα εκτος απο ενα.Επειδή ανετρεξα σε παλαιοτερα επεισοδια του 2ου κυκλου οπου ο Στεφανος και η Μελιτα ηταν ζευγαρι, η χημεια μεταξυ τους ηταν φανταστικη.Εχουν αλλιωσει -κατα τη γνωμη μου παντα-το χαρακτηρα της οι σεναριογραφοι για να φανουν επιτελους καποια πραγματα που σχετιζονται με την συμπεριφορα της ως πλουσιοκοριτσο κλπ κλπ. Ολοι οι ηθοποιοι που πλαισιωνουν την σειρα κανουν εξαιρετικη δουλεια απλως σεναριακα μας την δινει η εξελιξη της γιατι αλλα περιμεναμε και αλλα βλεπουμε στον τελευταιο κυκλο. Διαβαζω πολυ καιρο τα σχολια που αφορουν την Μελιτα κ δεν ειναι καθολου κολακευτικα.Η παπα ειναι εξαιρετικη ηθοποιος και προτεινω σε ολους να πατε στο παιχνιδι της μοναξιας.Η αξια της φαινεται πανω στο σανιδι.Για τον κατρανιδη απλως respect Να σημειωσω κλεινοντας, οτι δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα, απλως με αφορμη την δικη σου παρατηρηση που με βρηκε συμφωνη σχετικα με το επεισοδιο,ειπα να πω τιν γνωμη μου σχετικα με διαφορα που διαβαζω κατα καιρους στο φορουμ.
nora_oscar
nora_oscar
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 3:12 pm

Nora Oscar, χαίρομαι που συμφωνείς σχετικά με το επεισόδιο.....
Σχετικά με την ερμηνευτική ικανότητα της Παπά, η γνώμη μου είναι οτι μπορεί να ΓΙΝΕΙ καλή ηθοποιός, αλλά θέλει πολύ δουλειά ακόμη, και στις σκηνές τις ΜΗ ερωτικές με τον Σταύρου δεν με πείθει καθόλου... Να προσθέσω οτι πήγα στο παιχνίδι της μοναξιάς, και απογοητεύτηκα από το παίξιμό της ακόμη περισσότερο... Υπερβολική , νευρωτική και ψεύτικη..... Βέβαια γούστα είναι αυτά, και φυσικά είναι καλύτερη από πολλές άλλες που αυτο-αποκαλούνται ηθοποιοί, αλλά νομίζω οτι χρειάζεται δουλειά , και το να χρηστεί πρωταγωνίστρια (καί στο θέατρο) από τη μιά στιγμή στην άλλη δε βοηθάει σ'αυτό.... Συγγνώμη για το off topic....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από hionati Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 3:18 pm

nora_oscar έγραψε:
JESSIE έγραψε:Ανεξάρτητα από το οτι οι εξελίξεις δεν είναι και ό,τι καλύτερο για το Λουκά και τη Νόρα και για το Νικόλα και τη Δάφνη σαν ζευγάρια, τα προβλήματα στις σχέσεις τους δίνουν ωστόσο την ευκαιρία στους ηθοποιούς να ξετυλίξουν τις ερμηνευτικές τους ικανότητες και να μας δώσουν ωραίες σκηνές. Εμένα σήμερα η Δάφνη με συγκίνησε στη σκηνή με το Νικόλα, είδα τη μοναξιά της, είδα την κούρασή της να παλεύει για να "ξυπνήσει" το Νικόλα, κατάλαβα πόσο της στοιχίζει αυτό το ρίσκο που παίρνει, και ξέρω οτι όσο πεισματάρα και μυγιάγγιχτη κι αν δείχνει, άλλο τόσο αγαπάει το Νικόλα και ξέρει να κάνει θυσίες, άν χρειαστεί... Και θέλω να βρεθεί μία , έστω, γυναίκα, να πεί οτι στη θέση της θα είχε μπορέσει να βγάλει από μέσα της εντελώς την προδοσία του Νικόλα και θα συνέχιζε να δέχεται τα πάντα μιά ζωή, ακόμη και τις άδικες ζήλειες του, εν ονόματι αυτής της "συγχώρεσης". Αυτό δεν έχει σχέση με την Εύα, αλλά με το Νικόλα, μ'αυτόν τα έχει η Δάφνη, που τής βγήκε και ζηλιαρόγατος από πάνω... Οποιος δεν έχει γνωρίσει τον εφιάλτη να σε ζηλεύει ο άνδρας σου χωρίς λόγο, δεν μπορεί να είναι καθαρός στην κρίση του για τη Δάφνη...
Επίσης η Νόρα κι ο Λουκάς είναι χώρια για λόγους που εμάς μας φαίνονται ασήμαντοι, αλλά αφορούν την αξιοπρέπεια και την υπερηφάνεια που κουβαλάει ο καθένας, και που άλλος έχει σε μεγαλύτερες δόσεις κι άλλος σε μικρότερες. Αρα, ενώ είναι πιό πολύ από φανερό οτι αυτοί οι δύο αγαπιούνται παράφορα, θα ζήσουν χώρια για λίγο, θα κονταροχτυπηθούν, θα βγάλουν από μέσα τους το άχτι, και στο τέλος, είμαι σίγουρη, θα καταλάβουν οτι όλα τα άλλα είναι πολύ μικρά και δεν αξίζουν όσο η αγάπη τους. Τώρα αν θα μάθει αργότερα για το παιδί, αν θα της τα ψάλλει γιατί δεν του το είπε, αν δεν θα πάνε μαζί στον πρώτο υπέρηχο κλπ κλπ, εντάξει, καλά θα ήταν να μην γινόταν έτσι, αλλά και το δραματικό στοιχείο εχει τη χάρη του και δίνει πιό έντονες σκηνές, κατά τη γνώμη μου...
Μ'άρεσαν πολύ οι τελείως εκτός κλίματος ατάκες του Λουκά του "παρηγορητή" αλλά και η δραματική σκηνή στην εξώπορτα της Νόρας...
Ο Αγγελος μιά γλύκα, όπως πάντα, και η Νόρα φαντάζεται από τώρα πότε θα κρατήσει και το δικό της παιδάκι στην αγκαλιά της....
Η Αγγέλα έδωσε τις σωστές απαντήσεις στην Εύα, ενώ η Αμαλία μου τη δίνει αφάνταστα (μου θυμίζει πρώτο κύκλο τελευταία)...
Η Νόρα δεν νομίζω πως προμοτάρει τη Μελίτα, αντίθετα βλέπω να της χτυπάει τις βλακείες της κατάφατσα, άλλο αν η άλλη δεν καταλαβαίνει. Θεωρώ οτι αναγκαστικά την έβαλαν κοντά στη Νόρα, για να υπάρχει κάποιος με τον οποίο θα μιλάει, ώστε να μαθαίνουμε τι σκέφτεται, γιατί με τη μητέρα της όπως πάντα δεν βγαίνει άκρη, κι άλλους φίλους δεν έχει. Αναγκαίο κακό, λοιπον.... Ας την αφήσουν να προσπαθεί για να κάνει κάτι στη ζωή της, να "βρεί το δρόμο" της, να γίνει καλή μάνα, αλλά να την αφήσουν μακρυά από το Στέφανο, γιατί οι κοινές σκηνές τους δεν παλεύονται, ας μας λυπηθούν λιγάκι....
Ο Χρήστος ειδοποίησε το Στέφανο για τη Νταίζη σχετικά με τα διαμάντια, αλλά "ξέχασε" να του πεί οτι ενέδωσε πάλι και της είπε πού είναι το χρηματοκιβώτιο της Αντιγόνης. Αλλά ο συναγερμός σήμανε στο μυαλό του Στέφανου έστω κι απ'αυτή την πληροφορία.
Η σκηνή του δείπνου με Νταίζη, Αντιγόνη, Μπέλλο, το θέατρο του παράλογου, αλλά πολύ ωραία παιγμένη κι από τους τρείς.
Περιμένω πότε οι συλλογισμοί Στέφανου Εριέττας για το ποιός μπορεί να είναι ο αδελφός της θα φτάσουν και στο Λουκά, γιατί κάποτε πρέπει να σκεφτούν κι αυτήν την πιθανότητα.....

Θα συμφωνησω μαζι σου σε ολα εκτος απο ενα.Επειδή ανετρεξα σε παλαιοτερα επεισοδια του 2ου κυκλου οπου ο Στεφανος και η Μελιτα ηταν ζευγαρι, η χημεια μεταξυ τους ηταν φανταστικη.Εχουν αλλιωσει -κατα τη γνωμη μου παντα-το χαρακτηρα της οι σεναριογραφοι για να φανουν επιτελους καποια πραγματα που σχετιζονται με την συμπεριφορα της ως πλουσιοκοριτσο κλπ κλπ. Ολοι οι ηθοποιοι που πλαισιωνουν την σειρα κανουν εξαιρετικη δουλεια απλως σεναριακα μας την δινει η εξελιξη της γιατι αλλα περιμεναμε και αλλα βλεπουμε στον τελευταιο κυκλο. Διαβαζω πολυ καιρο τα σχολια που αφορουν την Μελιτα κ δεν ειναι καθολου κολακευτικα.Η παπα ειναι εξαιρετικη ηθοποιος και προτεινω σε ολους να πατε στο παιχνιδι της μοναξιας.Η αξια της φαινεται πανω στο σανιδι.Για τον κατρανιδη απλως respect Να σημειωσω κλεινοντας, οτι δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα, απλως με αφορμη την δικη σου παρατηρηση που με βρηκε συμφωνη σχετικα με το επεισοδιο,ειπα να πω τιν γνωμη μου σχετικα με διαφορα που διαβαζω κατα καιρους στο φορουμ.

επιτελουςςς...
συμφωνω μαζι σου.... Congrats
επιτελους γιατι πια η εμπαθεια και τα κακοβουλα σχολια ειχαν γινει πια σημαιααα...
καταλαβαινω απολυτα να μην αρεσει σε καποιον η μελιτα...προκειται για φανταστικο χαρακτηρα και ειναι λογικο να εχει φανς και αντιφανς...
καταλαβαινω ακομη να μην αρεσει σε καποιους ο τροπος που παιζειη κ .παπα...και αυτο ειναι θεμα γουστου και οπτικης...
και εγω εχω εκδηλωσει την κριτικη μου για ηθοποιους της σειρας σε καποια ισως ποστ...οχι ομως σε καθε ποστ δουλεια δεν εχω να κανω αλλα να στολιζω οχι τον χαρακτηρα της μελιτας αλλα την κυρια παπα προσωπικα με τουλαχιστον αναξιοπρεπη σχολια...
στο παιχνιδι της μοναξιας ειναι απλα υπεροχη και καθηλωτικη...και με τον κ.κατρανιδη δενουν απιστευτα...
και μονο οτι την επελεξε ενας ηθοποιος τετοιας κλασης για να παιξει εναν πρωταγωνιστικο ρολο διπλα του εμενα μου λεει πολλα...οπως βεβαια και οτι επελεξαν να δημιουργησουν με βαση εκεινη και τον κ.σταυρου μια φλογερη ερωτικη ιστορια η οποια αν δειτε περα απο τα στενα ορια του φορουμ εχει παρα πολλους υποστηρικτεςςς...αυτο σημαινει οτι οι ανθρωποι που δουλεψαν μαζι της ειδαν την ποιοτητα της υποκριτικης της και τη στηριξαν....
τελος παντων επειδη εδω ειναι σχολιασμος του επεισοδιου ας επανελθω στο σχολιασμο...
το επεισοδιο ηταν γενικα βαρετο αλλα το εσωσαν καποιες ατακες...
απολαυστικη ηταν η σκηνη πετρου-λουκα...αχ ποσο μου ειχαν λειψει οι σκηνες τουςςςς...
καθως και η σκηνη παρεας με τους 4....επισης τα αγαρμπα σχολια του λουκα ηταν χαριτωμενα...ο νικολας δε με επεισε οτι πονα...το θεμα της ευας και της δαφνης ειναι ευαισθητο...επρεπε πιο πριν να ξελαθαριστει...ευκαιρια να τελειωνουν μια και καλα με οσα αγκαθια υπαρχουν..
η σκηνη νορας-μελιτα και μελιτας-νορας -αμαλιας επισης μου αρεσαν...
αλλα βρε νορα κανει η μελιτα σα πενταχρονο..;;;συμφωνοι...αλλα μιλας εσυ που με το λουκα κανετε σαν τριχρονα ;;;
αυτα....
κατα τα αλλα ενα απλα μετριο επεισοδιο....χωρις ιδιαιτερη πλοκη....
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 3:29 pm

Hionati συμφώνησες με τη nora_oscar για να συμφωνήσεις ή για να κατακρίνεις όσους κατακρίνουν τις ερμηνευτική ικανοτητα της κας Παπα? Αφου υποτίθεται ότι καταλαβαίνεις το να μην αρέσει σε κάποιον το πρόβλημα που είναι? Κάποιοι που κάνουν σχόλια μόνο για να θίξουν τα άλλα μέλη του φόρουμ που δεν έχουν κάν εκτεθεί εκούσια, όπως οι ηθοποιοί, σε κριτική τι σου λένε? ainta

Όσο για το θέατρο σας παρακαλώ μην βγαίνετε off topic. Δεν είναι εδώ το σωστό κομμάτι για να συζητήσετε τα κριτήρια με τα οποία επιλέχθηκε η κα Παπα για το ρόλο της στο θέατρο και όταν το κάνετε στο σωστό χώρο παρακαλώ να γίνει κόσμια και να αποφύγουμε τις κακοτοπιές... Wink

Μην επαναληφθεί τέτοιου είδους trolling.

Καλό σας μεσημέρι.

Επεισόδιο 442 - Ημερομηνία 18-11-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 4:04 pm

Εμεις εδω την κρινουμε ως "Μελιτα" δεν μας αφορα τι κανει στο θεατρο. Στα μυστικα ειναι επιεικως απαραδεκτη απο ολες τις αποψεις.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από hionati Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 4:46 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Hionati συμφώνησες με τη nora_oscar για να συμφωνήσεις ή για να κατακρίνεις όσους κατακρίνουν τις ερμηνευτική ικανοτητα της κας Παπα? Αφου υποτίθεται ότι καταλαβαίνεις το να μην αρέσει σε κάποιον το πρόβλημα που είναι? Κάποιοι που κάνουν σχόλια μόνο για να θίξουν τα άλλα μέλη του φόρουμ που δεν έχουν κάν εκτεθεί εκούσια, όπως οι ηθοποιοί, σε κριτική τι σου λένε? ainta

Όσο για το θέατρο σας παρακαλώ μην βγαίνετε off topic. Δεν είναι εδώ το σωστό κομμάτι για να συζητήσετε τα κριτήρια με τα οποία επιλέχθηκε η κα Παπα για το ρόλο της στο θέατρο και όταν το κάνετε στο σωστό χώρο παρακαλώ να γίνει κόσμια και να αποφύγουμε τις κακοτοπιές... Wink

Μην επαναληφθεί τέτοιου είδους trolling

Καλό σας μεσημέρι.

απο τη στιγμη που επιλεγεις να γραφεις σε ενα φορουμ εκτιθεσαι και πρεπει να εισαι σε θεση να δεχεσαι και την κριτικη για τα λεγομενα σου...
οπως ειπα τζινα καταλαβαινω καποιος να μην του αρεσει ενας ρολος ή μια ηθοποιος...αλλα να εκφραζεται κοσμια...και οχι <<κοσμια>>...
δηλαδη εσυ θεωρεις σωστο να μπει εδω ο οποιος ηθοποιος ή συντελεστης και αντι να βλεπει ανταλλαγη αποψεων να διαβαζει εμπαθη σχολια που καταντουν αισχρα πολλες φορες...;;;;
οσο για τα κριτηρια που επιλεχτηκε η κ.παπα τι να συζητησω και με ποιον;;;μηπως εισασταν μπροστα στις συζητησεις και δεν το ξερω;;;ή απλα το ταλεντο για μια ηθοποιο που δεν ειναι συμπαθης για καποιο λογο δεν ειναι αρκετο κριτηριο οταν δε μας βολευει;;;
πραγματικα δεν ειχα κανενα σκοπο για trolling...ουτε θελω να προσβαλω κανενα και μαλιστα ατο μα που δε γνωριζω...
και δε θεωρω πως το ποστ μου κανει κατι τετοιο οπως αλλα κατα καιρους προκλητικοτητα ποστ που εχω διαβασει...απλα απαντησα στην ερωτηση που εσυ μου εθεσες τζινα...και αφου δεν ειπες οτι η συζητηση συνεχιζεται αλλου απαντησα εδω...

Έχει επεξεργασθεί από τον/την hionati στις Παρ Νοε 19, 2010 4:49 pm, 1 φορά
hionati
hionati
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 4:49 pm

Τι να πω και τι να σχολιασω παλι;

Για αλλη μια φορα ενα απογοητευτικο επεισοδιο.Το...''ξανθο σχεδιο'' της Δαφνης οπως ειπε και η Τζινα μπηκε σε εφαρμογη και προκαλεσε τριγμους στην παρεα.

Η Νορα χθες με εκνευρισε πολυ σε ολα τα επιπεδα.Χτυπησε στην Ευα το γεγονος οτι εκλεψε τον Νικολα απο την Δαφνη ενω η Δαφνη ηταν ντυμενη νυφη αλλα στην Μελιτα μονο συμβουλες ξερει να δινει για το πως να διεκδικησει τον αντρα της Ευας ξεχνωντας οτι διελυσε δυο φορες την ζωη της φιλης της και πως ουτε σε εκεινη φερθηκε ποτε καλα.

Η σκηνη με την Ευα και τον Αγγελουκο ( inlove inlove ) αν και μου αρεσε γενικοτερα,η αγκαλια με τον ποκοπικο δεν με τραβηξε ιδιαιτερα.Κατι ελειπε στην εκφραση της Νορας.Και εξακολουθω να συγχυζομαι οταν λεει ''ειχα αποδεχτει οτι μπορει να μην εχω διπλα μου τον Λουκα αλλα τουλαχιστον θα ειχα δυο τρελες και τα ξαδερφακια του''.Τι σημαινει αυτο;Οτι ακομα και οταν αποφασισει να του το πει δεν θα τον αφησει να συμμετεχει στην ζωη του παιδιου;Ή εγω το εχω καψει τελειως και αλλα λεει η Νορα και αλλα καταλαβαινω;Αυτη την εντυπωση μου εδωσε βεβαια μπορει και κυριως ΕΛΠΙΖΩ να κανω λαθος.

Καλα για την συμπεριφορα της απεναντι στον Λουκα δεν την συζητω.Κλασσικα πραγματα.Αλλα δεν φταιει η Νορα.Ο Λουκας φταιει που συνεχιζει να τρεχει απο πισω της και να την παρακαλαει.Και τι σημαινει ''να θελω να σε αγκαλιασω και να σε διωχνω'';Αφου θες να τον αγκαλιασεις αγκαλιασε τον μαρη ηλιθια κρυφοξανθια κοκκινομαλλα.

Επισης ειναι δυνατον να καθεται να μιλαει στα σοβαρα με την Αμαλια;Της ελεγε πως να ριξει τον Λουκα στο κρεβατι για να του αποσπασει πληροφοριες για την υπερασπιση της Αντιγονης και εκεινη την ακουγε με προσοχη;Σε ποιον να το πω και να το πιστεψει; wall wall

Η Αμαλια παλι ως γνωστον εχει το ακαταλογιστο.Πηγαινε και εκθειαζε την Νορα στον Λουκα λες και ο Λουκας δεν ξερει απο πρωτο χερι και καλυτερα απο ολους τα προτερηματα και τα ελλατωματα της Νορας.Αλλα αυτο το οτι η Νορα εχει μυαλο ηταν για πολλα gelio gelio Αν ειχε η Νορα εστω και λιγο μυαλο θα ελεγε στον Λουκα οτι περιμενουν ενα παιδι.Αλλα....

Ο Ρουσσος και ο Λουκας σε αλλη μια πολυ καλη σκηνη ( αναμεσα τους παντα ).Ο Ρουσσος αρχισε το δουλεμα και ο Λουκας τις ζηλειες.Εξακολουθω βεβαια να μην καταλαβαινω γιατι δεν αφησε τον Λουκα να εξαιρεθει απο την δικη της Αντιγονης και ελπιζω να εχει πολυ καλο λογο που εχει αφησει τον Λουκα να σερνεται.

Η Νταιζη κλασσικα πραγματακια που βαριεμαι να σχολιασω αλλα η Αντιγοναρα ειναι ενα βημα μπροστα.Υποψιαστηκε την κορουλα της οτι θα εψαχνε να βρει την διαθηκη της και της εστησε την φακα πριν της την στησει αυτη.

Δαφνη Fskl Fskl Fskl Γιατι με εκνευριζει πολυ σε αυτα τα επεισοδια.Εξακολουθω να μην καταλαβαινω το μεγαλειωδες σχεδιο διασωσης του γαμου της με την επιβεβαιωση απιστιας στον Νικολα και δεν με πειθει κιολας.

Αθλιο το επεισοδιο απο εμενα.Δεν μπορεσε να το σωσει ουτε οι ζηλιτσες του Λουκα.

oscar σε ολα τα γνωστα σεντονακια.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή