Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap20%Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 20% 
[ 12 ]

Σύνολο Ψήφων : 61

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 8:51 pm

O καθένας το χαβά του θα μου πείτε τώρα αλλά δεν αντέχω να βλέπω άλλο τον Χρήστο με τα ίδια ρούχα!!! ΕΛΕΟΣ!!!

Τι άλλο θυμάμαι από τα σκόρπια που άκουσα ή είδα?? Χμμ..

Η σκηνή Στέφανου-Εριέττας που είδα πολύ καλή και ακόμα καλύτερη η σκηνή με την Εύα στο γραφείο! Αυτοί οι δύο μιλούν με τα μάτια, κάτι που μαλλον δεν μας κάνει, θέλουμε να μιλούν χωρίς ρούχα να υποθέσω για να τους αποδεχτούμε ως ζεύγος..

Τη Νόρα σταμάτησα να την κοιτάω, προτιμώ το Mute γιατί διαφορετικά θέλω να μπω στην τηλεόραση και να πάρω το κεφάλι της να το κοπανάω στον τοίχο! Μα τον Ύψιστο ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗ ΝΤΑΙΖΗ τέτοιο εκνευρισμό! Παναθλίου!!!

Τι άλλο??? Μμμ...

Α.. και η καρφίτσα της υπέρτατης κας Παπαδημητρίου Love! η ίδια πάλι απλά και λιτά : respect :

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 8:57 pm

Υπομονή αδέλφια.Σε 15 ΜΟΝΟ( Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 123796 ) επεισόδια,ξεκινάει η δίκη της Λαζαρίδη.Μέχρι τότε θα πηγαίνουμε από βρισίδι σε υπονοούμενο κι από υπονοούμενο σε κλάμα. Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 17902
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:05 pm

Το σημερινό είχε πιό γρήγορους ρυθμούς και το χάρηκα γι'αυτό το λόγο....
Ο Λουκάς μου άρεσε τρομερά σήμερα, τελικά θα γίνω φάν του!
Σ'ό,τι έλεγε βρίσκω οτι έχει δίκιο, άσε που αμέσως κατάλαβε τι κρύβεται πίσω απ'τις αλλοπρόσαλες πράξεις της Δάφνης, ενώ ο Νικόλας κοιμάται ακόμη τον ύπνο που δεν λέει να χορτάσει εδώ και πολύ καιρό! Και όπως έκανε πάντα, και πάλι αναλαμβάνει να αναλάβει και τους δύο, ώστε να μπορέσει να τους βοηθήσει να ξεμπερδέψουν το κουβάρι που έχουν δημιουργήσει. Και πάντα, ΠΑΝΤΑ, δεν χάνει το χιούμορ του, και πετάει τις πιιό αστείες ατάκες εν μέσω της πιό σοβαρής συζήτησης! Εσένα να δούμε ποιός θα βοηθήσει, Λουκά μου, με την υπερ-ευαίσθητη που ερωτεύτηκες!
Η Μελίτα άλλα περίμενε, κι άλλα της ήρθαν, βρήκε μιά ακόμη ευκαιρία να μιλήσει στο Στέφανο, να του πεί για το διαζύγιο με την Εύα (το πιό αρμόδιο πρόσωπο για να το αναγγείλει, δεν το συζητώ!) και άκουσε τα ωραία από την Εριέττα!
Και τι γλυκειά και χουζούρικη σκηνή μας έδειξαν προηγουμένως με Στέφανο και Εριέττα! Νομίζω οτι λέγοντας οτι δεν ένοιωσε φυλακισμένος, ο Στέφανος εννοούσε το διάστημα αφού χώρισαν, γιατί πράγματι η Εύα ποτέ δεν τού φορτώθηκε, ούτε του ζήτησε τίποτε.... Και φυσικά ισχύει αυτό που είπε η Εριέττα, οτι ποτέ δεν θα πάψει να τους ενώνει το παιδί τους.
Η σκηνή Νόρας, Εύας και Στέφανου πολύ όμορφα γυρισμένη, οι καλές προθέσεις όλων έγιναν φανερές, και ο όρος της Εύας απόλυτα δίκαιος! Ευτυχώς που η Μελίτα είχε την πρόνοια να μην είναι παρούσα....
Η Νταίζη ζαλίστηκε απλά και μόνο διαβάζοντας για την περιουσία που έχει να παίρνει απ'τη μανούλα, και για μιά στιγμή την πίστεψα όπως μίλαγε στο Χρήστο ότι πράγματι θα έπαιρνε διαζύγιο και θα γινόταν καλή κόρη από δώ και πέρα. Την επόμενη κιόλας στιγμή, όμως , ήρθε η διάψευση, το κορίτσι τα θέλει όλα, εδώ και τώρα, και θα κάνει τα αναγκαία γι'αυτό....
Η σκηνή Αντιγόνης Στέφανου ήταν μελαγχολική, η Αντιγόνη ήδη ζεί στην απομόνωση , κατάφερε να χάσει την αγάπη του Στέφανου, και ξέρει οτι μόνο η περιουσία της ενδιαφέρει τη Νταίζη. Τι να τα κάνει τα λεφτά, όταν δεν είναι ικανά να κρατήσουν το γιό της κοντά της και όταν η κόρη της είναι διατεθειμένη να τη σκοτώσει για να τα αποκτήσει? Αραγε σε ποιόν αφήνει την περιουσία της με τη νέα της διαθήκη?
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:09 pm

Τελικά σ αυτό το υπόγειο μόνο η Νόρα με την Εύα ήταν αληθινές.
Η Μελίτα ήταν η μόνη που καταλάβε τον πόνο της Εύας κ της πήρε τον αντρά.
Η Δάφνη την συγχώρεσε αλλά μόνο στα λόγιά
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:11 pm

JESSIE έγραψε:Το σημερινό είχε πιό γρήγορους ρυθμούς και το χάρηκα γι'αυτό το λόγο....
Ο Λουκάς μου άρεσε τρομερά σήμερα, τελικά θα γίνω φάν του!
Σ'ό,τι έλεγε βρίσκω οτι έχει δίκιο, άσε που αμέσως κατάλαβε τι κρύβεται πίσω απ'τις αλλοπρόσαλες πράξεις της Δάφνης, ενώ ο Νικόλας κοιμάται ακόμη τον ύπνο που δεν λέει να χορτάσει εδώ και πολύ καιρό! Και όπως έκανε πάντα, και πάλι αναλαμβάνει να αναλάβει και τους δύο, ώστε να μπορέσει να τους βοηθήσει να ξεμπερδέψουν το κουβάρι που έχουν δημιουργήσει. Και πάντα, ΠΑΝΤΑ, δεν χάνει το χιούμορ του, και πετάει τις πιιό αστείες ατάκες εν μέσω της πιό σοβαρής συζήτησης! Εσένα να δούμε ποιός θα βοηθήσει, Λουκά μου, με την υπερ-ευαίσθητη που ερωτεύτηκες!
Η Μελίτα άλλα περίμενε, κι άλλα της ήρθαν, βρήκε μιά ακόμη ευκαιρία να μιλήσει στο Στέφανο, να του πεί για το διαζύγιο με την Εύα (το πιό αρμόδιο πρόσωπο για να το αναγγείλει, δεν το συζητώ!) και άκουσε τα ωραία από την Εριέττα!
Και τι γλυκειά και χουζούρικη σκηνή μας έδειξαν προηγουμένως με Στέφανο και Εριέττα! Νομίζω οτι λέγοντας οτι δεν ένοιωσε φυλακισμένος, ο Στέφανος εννοούσε το διάστημα αφού χώρισαν, γιατί πράγματι η Εύα ποτέ δεν τού φορτώθηκε, ούτε του ζήτησε τίποτε.... Και φυσικά ισχύει αυτό που είπε η Εριέττα, οτι ποτέ δεν θα πάψει να τους ενώνει το παιδί τους.
Η σκηνή Νόρας, Εύας και Στέφανου πολύ όμορφα γυρισμένη, οι καλές προθέσεις όλων έγιναν φανερές, και ο όρος της Εύας απόλυτα δίκαιος! Ευτυχώς που η Μελίτα είχε την πρόνοια να μην είναι παρούσα....
Η Νταίζη ζαλίστηκε απλά και μόνο διαβάζοντας για την περιουσία που έχει να παίρνει απ'τη μανούλα, και για μιά στιγμή την πίστεψα όπως μίλαγε στο Χρήστο ότι πράγματι θα έπαιρνε διαζύγιο και θα γινόταν καλή κόρη από δώ και πέρα. Την επόμενη κιόλας στιγμή, όμως , ήρθε η διάψευση, το κορίτσι τα θέλει όλα, εδώ και τώρα, και θα κάνει τα αναγκαία γι'αυτό....
Η σκηνή Αντιγόνης Στέφανου ήταν μελαγχολική, η Αντιγόνη ήδη ζεί στην απομόνωση , κατάφερε να χάσει την αγάπη του Στέφανου, και ξέρει οτι μόνο η περιουσία της ενδιαφέρει τη Νταίζη. Τι να τα κάνει τα λεφτά, όταν δεν είναι ικανά να κρατήσουν το γιό της κοντά της και όταν η κόρη της είναι διατεθειμένη να τη σκοτώσει για να τα αποκτήσει? Αραγε σε ποιόν αφήνει την περιουσία της με τη νέα της διαθήκη?

Συμφωνω με το σχολιασμο σου!
Βρηκα και γω τη Λαζαριδη όπως την περιγράφεις
Join to the club yey hihi

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:13 pm

JESSIE έγραψε:
Σ'ό,τι έλεγε βρίσκω οτι έχει δίκιο, άσε που αμέσως κατάλαβε τι κρύβεται πίσω απ'τις αλλοπρόσαλες πράξεις της Δάφνης, ενώ ο Νικόλας κοιμάται ακόμη τον ύπνο που δεν λέει να χορτάσει εδώ και πολύ καιρό! Και όπως έκανε πάντα, και πάλι αναλαμβάνει να αναλάβει και τους δύο, ώστε να μπορέσει να τους βοηθήσει να ξεμπερδέψουν το κουβάρι που έχουν δημιουργήσει.

Με συγχωρείς αλλά ο Λουκάς δεν είναι άμεσα ενδιαφερόμενος και είναι φυσιολογικό να βλέπει πιο καθαρά
Ας μην ξεχνάμε οτι ο Νικόλας έχει δει τη γυναίκα που αγαπάει όχι μια φορά με το Λευτέρη και τους είδε ακόμη και να τρώνε μέσα στο σπίτι τους
Άλλωστε τη Δάφνη δεν την κατηγόρησε επειδή ερωτεύτηκε αλλά επειδή τον άφησε να το μάθει απο τρίτους
Πρέπει να αναγνωρίσει κανείς στο Νικόλα οτι πάντα είχε το θάρρος να αναλαμβάνει τις ευθύνες του κι ακόμη και τη διάλυση του γάμου τους την ανακοίνωσε ο ίδιος όσο δύσκολο και σκληρό κι αν ήταν
Είπε άλλωστε στη Δάφνη οτι την αγαπάει και θέλει να είναι ευτυχισμένη
Αν η Δάφνη έχει τα κόμπλεξ της και ζητάει επιβεβαίωση άνευ όρων είναι δικό της πρόβλημα
Μετά θα τον λέγαμε εθελοντή κερατά.

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:18 pm

Εγω , Λουκίτσα, τη θεωρώ τραγικό πρόσωπο την Αντιγόνη. Εζησε κοντά σε ανδρες τέρατα, εθισμένα στο χρήμα και την εξουσία, κι αναγκάστηκε να γίνει σκληρή για να επιβιώσει... Ομως πλήρωσε, όταν μπήκε στη φυλακή για λάθη άλλων, και πληρώνει ήδη και τώρα, χάνοντας ο,τι την κρατούσε στη ζωή, την αγάπη του Στέφανου και ζώντας απομονωμένη απ'όλους...

Συμφωνώ σ'όσα λές, Μαρία μου, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι που ο Λουκάς, σε μιά συζήτηση μερικών λεπτών, μπήκε στο νόημα της ψυχοσύνθεσης της Δάφνης, σε αντίθεση με τη Νόρα, π.χ., που δεν κατάλαβε τίποτε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:21 pm

JESSIE έγραψε:Εγω , Λουκίτσα, τη θεωρώ τραγικό πρόσωπο την Αντιγόνη. Εζησε κοντά σε ανδρες τέρατα, εθισμένα στο χρήμα και την εξουσία, κι αναγκάστηκε να γίνει σκληρή για να επιβιώσει... Ομως πλήρωσε, όταν μπήκε στη φυλακή για λάθη άλλων, και πληρώνει ήδη και τώρα, χάνοντας ο,τι την κρατούσε στη ζωή, την αγάπη του Στέφανου και ζώντας απομονωμένη απ'όλους...

Μα γι αυτο την συμπαθω τόσο και αντιπαθω την κορουλα της που ραβει και δενει και ειναι στο απυρόβλητο.... ainta

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:23 pm

JESSIE έγραψε:Εγω , Λουκίτσα, τη θεωρώ τραγικό πρόσωπο την Αντιγόνη. Εζησε κοντά σε ανδρες τέρατα, εθισμένα στο χρήμα και την εξουσία, κι αναγκάστηκε να γίνει σκληρή για να επιβιώσει... Ομως πλήρωσε, όταν μπήκε στη φυλακή για λάθη άλλων, και πληρώνει ήδη και τώρα, χάνοντας ο,τι την κρατούσε στη ζωή, την αγάπη του Στέφανου και ζώντας απομονωμένη απ'όλους...

Συμφωνώ σ'όσα λές, Μαρία μου, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι που ο Λουκάς, σε μιά συζήτηση μερικών λεπτών, μπήκε στο νόημα της ψυχοσύνθεσης της Δάφνης, σε αντίθεση με τη Νόρα, π.χ., που δεν κατάλαβε τίποτε....

Η Αντιγόνη είναι τραγικό πρόσωπο με την έννοια οτι έφτασε η ώρα να πληρώσει τα εγκλήματά της.
Κάποτε είπα οτι η Εύα και η Αντιγόνη έζησαν παρεμφερείς καταστάσεις και το λέω ακόμη
Όμως η Εύα είχε τη δύναμη κάθε φορά που έπεφτε να σηκώνεται ενώ αντίθετα η Αντιγόνη μάζευε το μίσος της και το διοχέτευε στους άλλους επειδή ακριβώς δεν μπόρεσε ποτέ να σταθεί όρθια μετά το χτύπημα που της έδωσαν.
Η τιμωρία της αυτή τη στιγμή είναι οτι χάνει τα πρόσωπα που πίστευε οτι είχε δίπλα της. Την εξοστρακίζουν απ τη ζωή τους κι αυτή είναι η χειρότερη τιμωρία

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:26 pm

Στο απυρόβλητο είναι προς το παρόν η Νταίζη, αλλά δεν θα τη σκαπουλάρει για πάντα, θα έρθει η ώρα της! Φοβάμαι μόνο μήν πάρει και το Χρήστο σβάρνα στην κατρακύλα της ....

Ακριβώς αυτό λέω, Μαρία, οτι η τιμωρία της Αντιγόνης έχει ήδη αρχίσει, είτε μπεί για μιά ακόμη φορά φυλακή, είτε όχι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:31 pm

Clarabelle έγραψε:

Η Αντιγόνη είναι τραγικό πρόσωπο με την έννοια οτι έφτασε η ώρα να πληρώσει τα εγκλήματά της.
Κάποτε είπα οτι η Εύα και η Αντιγόνη έζησαν παρεμφερείς καταστάσεις και το λέω ακόμη
Όμως η Εύα είχε τη δύναμη κάθε φορά που έπεφτε να σηκώνεται ενώ αντίθετα η Αντιγόνη μάζευε το μίσος της και το διοχέτευε στους άλλους επειδή ακριβώς δεν μπόρεσε ποτέ να σταθεί όρθια μετά το χτύπημα που της έδωσαν.
Η τιμωρία της αυτή τη στιγμή είναι οτι χάνει τα πρόσωπα που πίστευε οτι είχε δίπλα της. Την εξοστρακίζουν απ τη ζωή τους κι αυτή είναι η χειρότερη τιμωρία

H Αντιγόνη είναι τραγικό πρόσωπο. Σαφώς και έχει κάνει λάθη όταν ήταν νέα. Αγάπησε 2 άντρες οι οποίοι δεν ήταν και τα καλύτερα παιδιά και οι οποίοι την εκμεταλεύτηκαν και την πρόδωσαν. Και όταν μια γυναίκα που έχει αγαπήσει προδώνεται έχει μίσος και οργή. Την Νταίζη τη μίσησε όταν γεννήθηκε επειδή ήταν καρπός του έρωτά της με το Λύτρα. Γαντζώθηκε στο Στέφανο, τον οποίο αγαπάει, αλλά του εμφύσησε το μίσος της για εκδίκηση. Και τώρα βλέπει τους δικούς της ανθρώπους να την εγκαταλείπουν. Προσπαθεί όμως να μη ρίχνει λάδι στη φωτιά και να μην πυροδοτεί το ήδη τεταμένο κλίμα ανάμεσα στα παιδιά της. Σίγουρα θα πληρώσει τα λάθη της για να επέλθει η κάθαρση!!!

Και επειδή το ξέχασα πριν η καρφίτσα εκπληκτική Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:33 pm

JESSIE έγραψε:Στο απυρόβλητο είναι προς το παρόν η Νταίζη, αλλά δεν θα τη σκαπουλάρει για πάντα, θα έρθει η ώρα της! Φοβάμαι μόνο μήν πάρει και το Χρήστο σβάρνα στην κατρακύλα της ....

Ακριβώς αυτό λέω, Μαρία, οτι η τιμωρία της Αντιγόνης έχει ήδη αρχίσει, είτε μπεί για μιά ακόμη φορά φυλακή, είτε όχι....

Εδώ διαφωνώ. Η Νταίζη δεν ειναι στο απυρόβλητο είναι στο στόχαστρο απλά ακόμη δεν έχουν κλειδώσει το στόχο οι διώκτες της. Άλλωστε ακόμη κι αν πιστέψω όσα ισχυρίζεται για το παρελθόν της (που απ όσα έχω δει δεν τα πιστεύω εκτός κι αν διαγράψουμε όσα ξέραμε πράγμα καθόλου δύσκολο στα μυστικά) το χειρότερο κακό το κάνει η ίδια στον εαυτό της
Η Αντιγόνη απο τύψεις που την εγκατέλειψε είχε όπως είδες σκοπό να της προσφέρει πολλά απλά όταν διαπίστωσε πόσο αρπακτικό και αδίστακτη είναι και πόσο της μοιάζει στην πραγματικότητα αναθεώρησε.
Θέλει τα πάντα και δεν θα αποκτήσει τίποτα ούτε το Χρήστο ούτε τα χρήματα ενώ θα μπορούσε να τα έχει και τα δύο

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από loukanorofan Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:36 pm

πιο πολλα μπορω να σχολιασω για αυτα που εδειχναν τα αλλα καναλια, παρα για το μυστικα... εφαγα μια ωρα να κανω ζαππινγκ... μια σκηνη ειδα ολοκληρη, την τελευταια στο γραφειο της Νορας, κ αποσπασματα τυχαια, απο δυο αλλες.... απ' αυτα εχω να πω:
-μια κατινια αυτο, μια κατινια το αλλο, φασουλι το φασουλι, το εχει τιγκαρει το τσουβαλι η Μελιτα....
-μ'αρεσε που η παμπονηρη Νταιζη κοιταξε το κινητο της για να ξαναθυμιθει τον πανδυσκολο κωδικο.. lmao
κ μετα, "θα τα βαλεις με τη μνημη μου τωρα?" lmao
-ειπε η αγνωστη- εντελως εγωιστρια κοκκινομαλλα στο Λουκα να βγαλει τη μασκα κ να δουμε το αληθινο του προσωπο....lmao (το βλεμμα που την κοιταει ο Λουκας καθ' ολη τη διαρκεια αυτο του παραλογισμου, ολα τα λεφτα...).... (τυχαια η αναφορα του πατρος?? δε νομιζω...) ο Λουκακος θελει να εχει τα απαραιτητα κ αγαπη... κ εσυ... μη σε πω...εμ δεν του λες για το παιδι του, εμ τον δουλευεις με αυτο, εμ τον λες -ποιον?? το Λουκα!!- αναισθητο γουρουνι, εμ πειραχτηκες κ τον σκυλοδιωχνεις..!! wall
κ μετα, "τον ακουσες? το ειδες? τον αναγνωριζεις?" ..... εσυ σε ακους? σε αναγνωριζεις?? wall εγω παντως ως μεγαλοψυχος ανθρωπος, κ επειδη δεν σ'αρεσει το σκοντο, Fskl Fskl xastouki με αφθονια!!

loukanorofan
loukanorofan
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στον κοσμο μου...

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:38 pm

Η ίντριγκα Νταίζης - Αντιγόνης είναι πολύ ενδιαφέρουσα.
Οι φεγγαροπετρίτες έχουν βρεθεί σε πολύ δύσκολη θέση ως προς την Δάφνη. Θα την κρίνουν αυστηρά και άτεγκτα; Θα στρουθοκαμηλίσουν και θα αποδεχτούν όλοι (και ο Νικόλας) την "μοιχαλίδα" στην παρέα τους; Τι θα κάνουν;; Και η Δάφνη πάντως καιρός ήταν να βρεθεί στην θέση του κρινόμενου γιατί ειδικά απέναντι στην Μελίτα εκτόξευε τα αναθέματα το ένα μετά το άλλο.
Λυπάμαι που βλέπω την Μελίτα να υποφέρει τόσο πολύ κάθε μέρα και λυπάμαι να βλέπω αυτόν τον χάλια Στέφανο. Ας ξυπνήσει η Μελίτα να τον διεκδικήσει και να τον κάνει τον υπέροχο άνθρωπο που ήταν όσο ήταν μαζί της - το σκοτεινό και πληγωμένο βλέμμα του όταν η Εριέττα ανέφερε το όνομα της Μελίτας δείχνει ότι η καρδιά του ανήκει στη Μελίτα.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:40 pm

Δήλωσα ότι δεν ξαναψηφίζω μέχρι να ξαναδώ τα Μυστικά που ήξερα (αν τα ξαναδώ ποτέ) και θα το τηρήσω, αλλά είτε απο μαζοχισμό είτε από συνήθεια εξακολουθώ να ανοίγω την τηλεόραση 7 με 8. Και κάθομαι μηχανικά μπροστά στην οθόνη, βλέπω και ακούω. Μερικά από όσα βλέπω και ακούω με κάνουν έξαλλη, κάποια άλλα με κάνουν να γελάω (ακόμη) και ελάχιστα πια τα βρίσκω άξια σχολιασμού. Σας θαυμάζω όλους για το κουράγιο και την υπομονή σας να σχολιάζετε και τα θετικά και τα αρνητικά, σήμερα θα κάνω κι εγώ μια προσπάθεια.
Για το Λουκά και τη Νόρα τι να πω, η Νόρα εξακολουθεί να με εκνευρίζει απίστευτα. Δε θα το πιστέψετε αλλά μου δίνει στα νεύρα πιο πολύ κι από τη Μελίτα, ακριβώς επειδή απ' αυτήν περίμενα άλλα. Να κοιτάζει το Λουκά στα μάτια και να του λέει ''το παιδί μου'', ομολογώ ότι ήταν η πιο άθλια συμπεριφορά που είδα στο σημερινό. Έτσι όπως την κατάντησαν πραγματικά λυπάμαι το Λουκά, δεν της αξίζει να έχει ένα τέτοιο άντρα δίπλα της. Από την άλλη ευτυχώς η δική του παρουσία σώζει κάθε επεισόδιο από την απόλυτη αθλιότητα. Οι σκηνές του με το Νικόλα και το Ρούσσο αντίστοιχα μου αρέσουν ακόμη.
Η Δάφνη είναι όντως απαράδεκτη και απέχει έτη φωτός από το κορίτσι που κάποτε ο Λουκάς προσφέρθηκε να παντρευτεί για να αναγνωρίσει το παιδί της. Όχι,δεν το έχω ξεχάσει, σε αντίθεση με τους σεναριογράφους που έχουν μνήμη χρυσόψαρου και συνεχώς διαγράφουν γεγονότα των δύο προηγούμενων κύκλων για χάρη του τρίτου (συγκλονιστικού lmao ) κύκλου. Έδειξε ότι ξεπέρασε και συγχώρεσε το Νικόλα και την Εύα αλλά περίμενε να βγάλει αυτό το απωθημένο δυο χρόνια μετά και μάλιστα χωρίς κανένα λόγο, απλά για ένα ηλίθιο σχέδιο να σώσει το γάμο της. Αυτή είναι η Δάφνη που ήθελε να γίνει καλός άνθρωπος; Μπράβο σας, τα καταφέρατε.
Τη Νταίζη δεν τη σχολιάζω, δεν μου προκαλεί πλέον ούτε θυμό, ούτε αηδία, ούτε καν γέλιο. Θυμώνω μόνο που ο Χρήστος δεν απομακρύνεται οριστικά απ' αυτήν. Και τελικά το μεγαλύτερο λάθος της Αντιγόνης δεν ήταν που την εγκατέλειψε αλλά που την έβαλε ξανά στη ζωή της.
Ο Στέφανος και η Εριέττα μπορεί σαν ζευγάρι να δένουν πιο καλά από το Στέφανο και τη Μελίτα αλλά δεν μου προκαλούν κανένα ενδιαφέρον γιατί ο χαρακτήρας του Στέφανου ακυρώθηκε μέσα από τη συμπεριφορά του, να κάνει δηλώσεις αγάπης στη μία και να κοιμάται με την άλλη. Τελικά σαν άντρας είναι πολύ λίγος. Και η Εριέττα με το παρελθόν της ελάχιστα με ενδιαφέρει, μόνο ως το σημείο που αυτό το παρελθόν μπορεί να αφορά και το Λουκά, πράγμα που απεύχομαι αλλά δυστυχώς πολύ το φοβάμαι.
Δεν προλαβαίνουμε να λύσουμε ένα μυστήριο, μας φορτώνουν κι άλλα. Από πέρυσι αγνοούμε ποιος σκότωσε το Χατζηβασιλείου, και τώρα προστέθηκε το ερώτημα ποιος είναι πίσω από την απαγωγή. Ακόμη είναι και η νέα διαθήκη της Αντιγόνης που σίγουρα θα είναι έκπληξη και στο καπάκι έχουμε και το νέο υποψήφιο αγοραστή της Εδέμ. Πολλά τα ερωτήματα, έτσι για να μην πλήττουμε με τους ανούσιους καβγάδες, τις κρυφές εγκυμοσύνες, τα διαζύγια και τις επερχόμενες δίκες. Α, ναι και τα σχέδια δολοφονίας της μητέρας που μας τα αφήνει όλα στη διαθήκη της.
Τόσες ανατροπές και συγκλονιστικές εξελίξεις δε θα τις αντέξω. Κι επειδή φοβάμαι ότι από βδομάδα θα καθήσω πάλι μηχανικά μπροστά στην τηλεόραση μάλλον θα χρειαστώ και κανένα υπογλώσσιο. Καλό Σαββατοκύριακο.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 9:54 pm

Cancoon έγραψε:Η ίντριγκα Νταίζης - Αντιγόνης είναι πολύ ενδιαφέρουσα.
Οι φεγγαροπετρίτες έχουν βρεθεί σε πολύ δύσκολη θέση ως προς την Δάφνη. Θα την κρίνουν αυστηρά και άτεγκτα; Θα στρουθοκαμηλίσουν και θα αποδεχτούν όλοι (και ο Νικόλας) την "μοιχαλίδα" στην παρέα τους; Τι θα κάνουν;; Και η Δάφνη πάντως καιρός ήταν να βρεθεί στην θέση του κρινόμενου γιατί ειδικά απέναντι στην Μελίτα εκτόξευε τα αναθέματα το ένα μετά το άλλο.
Λυπάμαι που βλέπω την Μελίτα να υποφέρει τόσο πολύ κάθε μέρα και λυπάμαι να βλέπω αυτόν τον χάλια Στέφανο. Ας ξυπνήσει η Μελίτα να τον διεκδικήσει και να τον κάνει τον υπέροχο άνθρωπο που ήταν όσο ήταν μαζί της - το σκοτεινό και πληγωμένο βλέμμα του όταν η Εριέττα ανέφερε το όνομα της Μελίτας δείχνει ότι η καρδιά του ανήκει στη Μελίτα.

- Ευχομαι να μην αποδεχτούν την μοιχαλίδα στην παρέα τους.
- Χάλια ο Στέφανος; Να ναι καλά το απόσπασμα στο site του Μεγκα που είδα πρίν απο λίγο..

Χάλια που θέλει ένα δευτερο γύρο ? ( Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 221877 ) Χάλια που ξυπνάει και έχει ένα όμορφο πρωινό στο σπίτι της σχέσης του ; Χάλια που μιλάει όμορφα και συζητάει μεσα στην γλύκα?

Πω, πω, μακάρι να ήταν όλα τα ζευγάρια έτσι χάλια Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 767325

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 10:06 pm

Καρ-Mik έγραψε:
Cancoon έγραψε:Η ίντριγκα Νταίζης - Αντιγόνης είναι πολύ ενδιαφέρουσα.

- Ευχομαι να μην αποδεχτούν την μοιχαλίδα στην παρέα τους.
- Χάλια ο Στέφανος; Να ναι καλά το απόσπασμα στο site του Μεγκα που είδα πρίν απο λίγο..

Χάλια που θέλει ένα δευτερο γύρο ? ( Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 221877 ) Χάλια που ξυπνάει και έχει ένα όμορφο πρωινό στο σπίτι της σχέσης του ; Χάλια που μιλάει όμορφα και συζητάει μεσα στην γλύκα?

Πω, πω, μακάρι να ήταν όλα τα ζευγάρια έτσι χάλια Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 767325

Δώσε Βάσω, Δώσε και σώσε : respect :
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 10:51 pm

Εγω παλι μπορει να με εξοργιζει απιστευτα η νορα ετσι οπως φερεται στον λουκα, και που φερεται με το γαντι στην μελιτα, αλλα απο την αλλη, δεν μπορω να πω, οτι δεν τη θελω με τον λουκα, γιατι ακριβως θυμαμαι οσα εζησαν μαζι, θυμαμαι που του εδωσε τα λεφτα απο την μητερα της για την νταιζη, θυμαμαι που σπαραζε, οταν εγραφε το γραμμα πριν το γαμο του λουκα!!!Αυτη που βλεπουμε τωρα, δεν ειναι η γνωστη μας νορα αλλα μια αλλη σαφως μεταλλαγμενη, και απαραδεκτη οπως του φερεται, αλλα αυτοι που φταινε ειναι οι σεναριογραφοι, γιατι η νορα μπορει να ηταν εγωιστρια, αλλα φεροταν διαφορετικα!!!Και ακομα, ελπιζω οτι μπορει να αλλαξει!!!Αλλα εννοειται, φυσικα πως ολη η σταση της, στο θεμα του παιδιου και πως φερεται στον λουκα, ειναι καταδικαστεα!!!ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥς ΘΕΛΩ ΜΑΖΙ, ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ, ΚΑΙ ΑΣ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ Η ΝΟΡΑ!!! Rolling Eyes Aww
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 11:12 pm

αρνουμαι να σχολιασω και να ψηφισω αυτο το εκτρωμα που ειδα στην οθονη μου! δραματικη- τραγικη φαρσοκωμωδια κατεληξε το εργακι και δυστυχως σε αυτη δεν παιζουν καν οι χαρακτηρες που γνωρισαμε αλλα καρικατουρες τους!!! πραγματικα λυπαμαι για την καταντια της σειρας! απο εμενα με αγαπη κυριοι σεναριογραφοι Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 11:19 pm

Ασχετο με τα υπόλοιπα, αλλά αυτό που μου αρέσει περισσότερο στην Αντιγόνη Δρακουλάκη, εκτός του ότι έχει ένα υπέροχο πρόσωπο, είναι αυτή η χαριτωμένη της ατσαλιά, περνάει και ρίχνει κάτω λάμπες, χτυπάει σε τοίχους, κλπ.... Ξαναβλέποντας το σημερινό επεισόδιο, στη σκηνή που τηλεφωνεί στην Εύα για να της πεί για το διαζύγιο, κουνάει πέρα δώθε τα γυαλιά της και πάνω στη διαδικασία ρίχνει και κάτι χαρτιά κάτω , (ακούγεται κι ο ήχος των χαρτιών που έπεσαν!), κοιτάει προς τα κεί, αλλά συνεχίζει απτόητη! Γέλασα πολύ με τη φάση!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 11:22 pm

JESSIE έγραψε:
Ασχετο με τα υπόλοιπα, αλλά αυτό που μου αρέσει περισσότερο στην Αντιγόνη Δρακουλάκη, εκτός του ότι έχει ένα υπέροχο πρόσωπο, είναι αυτή η χαριτωμένη της ατσαλιά, περνάει και ρίχνει κάτω λάμπες, χτυπάει σε τοίχους, κλπ.... Ξαναβλέποντας το σημερινό επεισόδιο, στη σκηνή που τηλεφωνεί στην Εύα για να της πεί για το διαζύγιο, κουνάει πέρα δώθε τα γυαλιά της και πάνω στη διαδικασία ρίχνει και κάτι χαρτιά κάτω , (ακούγεται κι ο ήχος των χαρτιών που έπεσαν!), κοιτάει προς τα κεί, αλλά συνεχίζει απτόητη! Γέλασα πολύ με τη φάση!

Kαι μένα μου αρέσει αυτό! Μου θυμίζει κάποια γνωστή μου Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 40499 Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 40499

Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 11:31 pm

Καρ-Mik έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Kαι μένα μου αρέσει αυτό! Μου θυμίζει κάποια γνωστή μου Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 40499 Επεισόδιο 443 - Ημερομηνία 19-11-2010 - Σελίδα 2 40499

Δεν θα μιλησω!!!Οχι δεν θα μιλησω zip zip
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 11:33 pm

loukasnora έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Συμπαθέστατη η συνήθεια της Νόρας γιατί δεν κάθεται δίπλα σου όταν πίνει καφέRazz

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 11:36 pm

JESSIE έγραψε:

Αχ ναι...γενικα ειναι πολυ ζημιαρα η Αντιγονη....Το καλυτερο ηταν τοτε που πηγε να πει τα νεα για την κληρονομια στο Λουκα στο γραφειο και σκονταψε καπου κι εφαγε τα μουτρα της κ εδειχνε να ποναει αλλα μια χαρα το χειριστηκε και συνεχισε απτοητη....Απορω πως δεν εβαλε τα γελια ο κουμπαρος...Βασικα πιο πολυ ξαφνιαστηκε... lmao Θα μου πεις ειναι συνηθισμενος...εδω πηγε να τον αγκαλιασει και επεσαν κατω μαζι με την καρεκλα...Αξεχαστη σκηνη κι αυτη...

Και για να μη λετε οτι βγηκα και off....εχω να δηλωσω οτι το επεισοδιο ηταν χαλια μαυρα και οτι το ειδα επειδη ακυρωθηκε η εξοδος μου..... maaaad Πλεον δεν παιρνω τπτ στα σοβαρα...Να φανταστειτε επαιζε το επεισοδιο κ εγω αναρωτιομουν που στα κομματια παει ο Ηλιας και ειναι με το σακβουαγιαζ στο χερι....Εχω χασει επεισοδια οντως gelio

Επισης κατι αλλο που ηθελα να πω εδω και καιρο αλλα το ξεχνω..

Τελικα η Νταιζη πιαστηκε κοροιδο αλλα οχι απο το Μπελλο αλλα απο κεινον το "φιλαρακι" που της πασαρε το δηλητηριο..Υποτιθεται οτι ειναι μη ανιχνευσιμο αλλα μια χαρα το ανιχνευσαν οι γιατροι στο φαγητο του Μητσουλα... gelio
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Παρ Νοε 19, 2010 11:42 pm

Clarabelle έγραψε:
loukasnora έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Συμπαθέστατη η συνήθεια της Νόρας γιατί δεν κάθεται δίπλα σου όταν πίνει καφέRazz

Ουτε στις συναυλιες ή τα κεντρα διασκεδασεως Razz Razz
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή