Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap32%Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 32% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap17%Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 17% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap2%Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 2% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 47

Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Σαβ Νοε 27, 2010 4:30 pm

Αχ!!!! Ποσο γελασα σημερα....Η Κυρια χαχαα lmao lmao διαβαζει κ κλεβει στιχους για να συγκηνησει τον απολυτο την ωρα που εκεινος παιρνει μια πολυ γλυκια κ ζεστη αγκαλια καποια αλλη γυναικα...Ετσι ειναι η Κυριες ναιι...οταν χανουν τα παιχνιδακια τους χανουν καθε αισθηση του μετρου...και αφηνονται στο συναισθημα της ΚΑΤΙΝΙΑΣΣΣΣ!!!!!!
Δαφνη -Νικολας ξανα μαζι...οκ χαρηκα που τα βρηκανε αλλα να λεμε κ ευχαριστω στον σφιχτη ε οχι....τραγικο Fskl
Ο Τερης δεν αντεχει να λεει ψεματα στην Ευα κ παει μες στην μαυρη νυχτα να της πει την αληθεια για την Δαφνη...Πες και της αλλες αληθειες καμαρι...σε προκαλω....για πες που ειναι η Βερα...και πως εγινε ενα με τον ανεμο...για πες? Fskl Fskl Μαζεψου λεμε.....
Ο Λουκας παλι περιπλανομενος ο καημενος....ελα σε μενα Λουκακο εχω κρεβατακι ζεστο ....
Η Νορα πολλους καφεδες πινει να το προσεξει λιγο γιατι τα νευρα της κροσια τα βλεπω....και θα την τρελλανει την μπεμπουλα..
Α...ρε Ερι ΚΥρια λεμε..ναι μπηκαμε στον πειρασμο αλλα...εχουμε και ηθος αγαπη...δεν ειμαστε κατινακιααα λεμε... Congrats
Ξαπλωνει στην αγκαλια του Στεφανου και υπαρχει μια ηρεμια που τα ζευγαρια αργουν να βρουν αλλα αυτοι οι δυο την βρηκαν αμεσως χωρις υστεριες κ κλαματα...
Μετριο απο μενα...
Υγ Ο Μαριος εγινε κουκλακι inlove
Α και ξεχασα...
ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕΕΕΕ ΤΗΝ ΜΠΕΚΡΟΥ ΣΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟΟ.....ΑΥΤΟΣ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ...
ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ lmao lmao
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Σαβ Νοε 27, 2010 4:37 pm

jim7 έγραψε:
anastasia20 έγραψε:
jim7 έγραψε:
anastasia20 έγραψε:στεφανος: τι φωνη εχει ο ατιμος;;; πως διαβαζε ετσι το ποιημα;;;αχ.. ...

Με συγχωρείτε, αλλά μέχρι πριν λίγες μέρες αλλοιώς άκουσα να τον αποκαλούν ... με επίθετα που εμπίπτουν στην δικαιοδοσία του ΕΣΡ lmao

aκουσες απο μενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ να χαρακτηριζω αλλιως το στεφανο;;;ποτε ακριβως;;;;γιατι δεν το εχω κανει....

Νομίζω ότι τα Ελληνικά μου είναι αρκετά σωστά και ΑΚΡΙΒΗ, τώρα αν εσύ άλλα διαβάζεις και άλλα κατανοείς, συγνώμη δεν είναι δικό μου λάθος.

ναι αλλα εγω δεν ειμαι δικηγορος των αλλων...μιλαω για μενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ....
και το καλυτερα θα ηταν να ησουν λιγο πιο ευγενικος....γιατι εγω σου μιλησα πολυ ευγενικα χωρις να σε προσβαλλω....
και αναρωτιεμαι τι θα γινοταν αν ειχα απαντησει εγω με τον τροπο που απαντησες εσυ....ή μαλλον ξερω.....
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Σαβ Νοε 27, 2010 5:08 pm

Κόφτε το πια αυτό με τα υπονοούμενα! Λίγος σεβασμός!!! Εαν εχετε να πείτε κάτι υπάρχουν κανόνες και πμ. Μην προσβάλετε ετσι το φόρουμ και την ομάδα!

Παρακαλώ να απαντήσει και ο jim7 να λήξει το θέμα!

Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Σαβ Νοε 27, 2010 5:23 pm

Το ότι έγινε παράθεση κάτι που έγραψες εσύ δεν σημαίνει ότι απάντησα απ' ευθείας σε σένα και επαναλαμβάνω, τα Ελληνικά μου είναι ΑΚΡΙΒΗ, έγραψα "Με συγχωρείτε (πληθυντικός) ... άκουσα να τον αποκαλούν" εάν θεωρείς ότι αυτή η έκφραση αναφέρεται σε σένα προσωπικά ισχύουν ότι είπα, εάν θεωρείς ότι δεν αφορά εσένα προσωπικά τότε σου επιστρέφω τον χαρακτηρισμό.

Το θέμα κλείνει εδώ και παρακαλώ να μην δοθεί καμμία συνέχεια.

Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Κυρ Νοε 28, 2010 9:22 am

Clarabelle έγραψε:

Mπα σε καλό μας πάλι σήμερα

Ο Νικόλας ήταν αυτός; Ee? Τα βρήκε με τη Δάφνη και όλα καλά. Δεν τρέχει τίποτα με το παιδάκι που κόντεψε να στείλει στα θυμαράκια. Μετάλλαξη κι αυτός Δηλαδή το χθεσινό επεισόδιο το έγραψε άλλος; Γιατί χθες ένοιωθε τύψεις σήμερα πάλι μια χαρά τριαλαρό κι ας μου άρεσε η σκηνή.

Τί είπε βρε παιδιά η Δάφνη; Ο Λευτεράκης λέει ζαχαρώνει την Εύα. Εγώ πριν τρία τέσσερα επεισόδια γιατί την άκουσα να λέει στη Νόρα οτι ο Λευτέρης τη φλέρταρε κι εκείνη γοητεύτηκε; imarton Τρείς εκδοχές
Θέλω εγώ ΩΡΛ
Οι σεναριογράφοι γράφουν εκ περιτροπής και δεν ήξερε ο σημερινός τι έγραψε ο προχθεσινός
Άλλαξε το σενάριο άρον άρον

Από πότε του Λουκά του βρωμάει ο καναπές της Νόρας; Θα πηδηχτώ απ το παράθυρο. Προτίμησε να πάει στην Αμαλία. Καλές οι πατατούλες γελάσαμε αλλά έλεος Kotsides

Το μικρό άμαθο κερατωμένο δεν ξέρει οτι ο άντρας είναι κυνηγός; Άσε ρε κακομοίρα να τρέξει κι αυτός πίσω σου τόσο σου αρέσει να σέρνεσαι; Το είδες να γίνεται μπροστά στα μάτια σου ακόμη να το εμπεδώσεις; Η Εύα όσο κυνηγούσε το Μάνο την έφτυνε μόλις τον έφτυσε άρχισε να τρέχει πίσω της. Κι ο άλλος τι ύφος ήταν αυτό; Το έπιασε οτι το κατιναριό θέλει να κοντράρει την Ερι. Α κατακαημένε Ρίτσο.....

Μπράβο βρε Ερι. Congrats Μη μοιάσεις κοριτσάρα μου στο κατινάκι. Αυτή ναι ειναι κυρία. Καψούρα μπορεί αλλά ταυτόχρονα αξιοπρεπής.

Το γλίτσικο μπισκοτάκι θέλει λέει να μη λέει ψέματα στην Εύα. Ναι βρε το όνομά του μια εκδίκηση και ενα βαλιτσάκι διαμάντα κρατάει κρυφά όλα τα άλλα της τα λέει. xoxo

Τελικά ο Στέφανος την έχει πάρει χαμπάρι την κατινιά της. Αμέσως το έπιασε καλά το φαντάστηκα. Ήθελα να ήξερα τι τον γοήτευσε απο δαύτην. Όταν σμίξουν πάντως θα ρίξουμε τρελό γέλιο. Το κατιναριό θα τρέχει και δεν θα φτάνει

Καλά το καλύτερο της μέρας ήταν το ευχαριστώ του Νικόλα Ζήτησε και συγνώμη. Τελικά δεν μπορεί Σουηδοί το γράφουν το σήριαλ. cake

Η Νόρα ακόμη με καφέδες ζεί; Το ήθελε είπαμε αυτό το παιδί ε; livani

Η Νταίζη ζητάει απ το Ρούσσο σεβασμό. Ξέχασε φαίνεται ότι κάποτε του πέταγε το μπούστο στη μούρη και το παίζει κιουρία. lmao

Μπράβο βρε Νόρα. Μαθαίνεις οτι η Δάφνη αλάλιασε το Νικόλα τόσο ώστε κόντεψε να πεθάνει ένα παιδί την έχεις ακούσει να βγάζει όλη της τη χολή στην Εύα και το μόνο που λες ειναι οτι η Δάφνη είναι καπάτσα και τα κατάφερε; Παράπλευρη απώλεια η Εύα. Ωραία δικαιολογία. Θα μου πεις πάντα παράπλευρη απώλεια ήταν.

Τελικά όλοι έχουν ελαφρυντικά εκτός απ την Ευα. Παρακαλώ να ζητήσει συγνώμη απ τους πάντες νεκρούς και θανόντες που έχουν ακουστεί στη σειρά και μετά στείλτε τη μεχρι το Αμέρικα να ζητήσει και μια συγνώμη απ το Μάνο γιατί μας γκαστρώσατε

Η Νταίζη ειδε το μπαμπά της και συγκινήθηκε. Fskl Τόσο καιρό προσπαθούσε μωρε το τσαμενάκι να ξεκάνει τη μάνα του το ανήψι του και τον άντρα του και δεν είχε προλάβει. Δακρύσατε;

Α να η Δαφνούλα πήγε στης Εύας. Θα ρίξουμε το γέλιο της αρκούδας τη Δευτέρα μέχρι που θα βάλουν την Εύα να της ζητήσει γονατιστή συγνώμη.

Μια χαρα τα ειπες και σημερα δικο σου oscar δεν εχω να προσθεσω κατι παραπανω, μας εχουν για ανοητους, αλλα βλεπουμε χθες αλλα σημερα, μαλλον ο καθενας γραφει μονος του εκει μεσα.Αυτο που ευχαριστιεμαι ειναι οι ταπες που τρωει η Μελιτα απο τον Στεφανο.Ποσο πιο χαμηλα θα πεσει? Ποσο φτυσιμο θελει ακομα? Αλλα και η αντιδραση της ε? ανυπαρκτη η εκφραση στο προσωπο της, και αυτη σε αλλο πλανητη.Αν πας να διεκδικησεις ετσι εναν αντρα και οταν σε αδειαζει να φαινεσαι ετσι ψυχρη.... αυτη και αν ειναι απο την Σουηδια xoxo
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Κυρ Νοε 28, 2010 9:45 am

Μαλλον καποιοι δεν κατανοουν τον ορο "κυρια". Η Εριεττα εχει αξιοπρεπεια, μιλαει ξεκαθαρα στον Στεφανο απο την αρχη.Γνωριστηκαν κατω απο αντιξοοες συνθηκες και δεν ηξεραν οτι θα καταληξουν ετσι μεταξυ τους.

Τον βοηθησε οταν χρειαστηκε, συζητανε μεταξυ τους πολυ και σε θεματα ουσιας οχι βλακειες και παιχνιδακια.Βλεπεις σοβαρες συζητησεις.Αν και γνωριζονται λιγο του δειχνει εμπιστοσυνη και κατανοηση, δεν τον πνιγει με ζηλιες και υστεριες.Εγω τον βλεπω ηρεμο διπλα της και να περναει καλα.

Οι ερωτικες τους σκηνες ομορφα δοσμενες με ωραιο αισθησιασμο και οχι ξεπετες.Στο κρεββατι απο την αρχη την πηγε δεν την ξεπετουσε οπου εβρισκε, σε πατωματα, σκαλες κ.λ.π. Αυτο για εμενα λεει πολλα, δεν εκανε πραγματα πανω στην καψα του που λενε αλλα ομορφα και γλυκα.

Η Εριεττα αρχιζει να δενεται μαζι του αλλα δεν του κανει ανακριση ουτε μουτρα και να ψαχνεται συνεχεια, οσο για το περιβοητο κινητο της περασε απο το μυαλο αλλα το αφησε στη θεση του και μετα ειδαμε τι ειπε στην Αννα.

Εγω κραταω κατι που ειχε πει η Εριεττα στο Στεφανο σε περασμενο επεισοδιο "δεν θελω να υπαρχουν σκιες μεταξυ μας, θελω να μιλαμε" αυτη ειναι ολη η ουσια σε ενα ζευγαρι Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ... ετσι λυνονται τα θεματα.

Σαφως και θεωρω ανωτερη την Εριεττα απο την Μελιτα σε ολα τα επιπεδα, δεν τιθεται μετρο συγκρισης.Μην αναλυσουμε τωρα τις κατινιες της Μελιτας θα γραφουμε για πολυ....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Νοε 28, 2010 10:35 am

margaret10 έγραψε:Μαλλον καποιοι δεν κατανοουν τον ορο "κυρια". Η Εριεττα εχει αξιοπρεπεια, μιλαει ξεκαθαρα στον Στεφανο απο την αρχη.Γνωριστηκαν κατω απο αντιξοοες συνθηκες και δεν ηξεραν οτι θα καταληξουν ετσι μεταξυ τους.

Τον βοηθησε οταν χρειαστηκε, συζητανε μεταξυ τους πολυ και σε θεματα ουσιας οχι βλακειες και παιχνιδακια.Βλεπεις σοβαρες συζητησεις.Αν και γνωριζονται λιγο του δειχνει εμπιστοσυνη και κατανοηση, δεν τον πνιγει με ζηλιες και υστεριες.Εγω τον βλεπω ηρεμο διπλα της και να περναει καλα.

Οι ερωτικες τους σκηνες ομορφα δοσμενες με ωραιο αισθησιασμο και οχι ξεπετες.Στο κρεββατι απο την αρχη την πηγε δεν την ξεπετουσε οπου εβρισκε, σε πατωματα, σκαλες κ.λ.π. Αυτο για εμενα λεει πολλα, δεν εκανε πραγματα πανω στην καψα του που λενε αλλα ομορφα και γλυκα.

Η Εριεττα αρχιζει να δενεται μαζι του αλλα δεν του κανει ανακριση ουτε μουτρα και να ψαχνεται συνεχεια, οσο για το περιβοητο κινητο της περασε απο το μυαλο αλλα το αφησε στη θεση του και μετα ειδαμε τι ειπε στην Αννα.

Εγω κραταω κατι που ειχε πει η Εριεττα στο Στεφανο σε περασμενο επεισοδιο "δεν θελω να υπαρχουν σκιες μεταξυ μας, θελω να μιλαμε" αυτη ειναι ολη η ουσια σε ενα ζευγαρι Η ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ... ετσι λυνονται τα θεματα.

Σαφως και θεωρω ανωτερη την Εριεττα απο την Μελιτα σε ολα τα επιπεδα, δεν τιθεται μετρο συγκρισης.Μην αναλυσουμε τωρα τις κατινιες της Μελιτας θα γραφουμε για πολυ....

Margaret, ακριβώς όπως τα λές είναι, η επικοινωνία και ο αλληλοσεβασμός είναι το πάν σε ένα ζευγάρι... Κι ο ίδιος ο Σταύρου θυμάμαι σε κάποια συνέντευξη είχε πεί οτι παίζει βασικό ρόλο, πέρα από τον έρωτα, το να περνάς καλά με το σύντροφό σου, να μπορείς να συνεννοοηθείς μαζί του, κι αυτό φαίνεται καθαρά οτι υπάρχει μεταξύ Στέφανου και Εριέττας.
Νομίζω ομως οτι η Εριέττα θα έπρεπε να μιλήσει στο Στέφανο για τα αισθήματά της, να του δώσει να καταλάβει πόσο τον αγαπάει, χωρις φυσικά να τον δεσμεύσει για τίποτε, γιατι φοβάμαι είναι οτι από υπερβολική επίδειξη "πολιτισμού" εκ μέρους της Εριέττας, ο Στέφανος δεν έχει καταλάβει το πόσο ερωτευμένη είναι μαζί του, οπότε , σε συνδυασμό με τη στροφή στη στάση της Μελίτας που δείχνει οτι τον εμπιστεύεται κλπ., θα στραφεί στη Μελίτα για μιά τελευταία προσπάθεια να τα βρεί μαζί της, πιστεύοντας οτι κάτι τέτοιο δεν θα πληγώσει την Εριέττα.....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Νοε 28, 2010 12:01 pm

JESSIE έγραψε:
margaret10 έγραψε:Μαλλον καποιοι δεν κατανοουν τον ορο "κυρια". Η Εριεττα εχει αξιοπρεπεια, μιλαει ξεκαθαρα στον Στεφανο απο την αρχη.Γνωριστηκαν κατω απο αντιξοοες συνθηκες και δεν ηξεραν οτι θα καταληξουν ετσι μεταξυ τους.

Margaret, ακριβώς όπως τα λές είναι, η επικοινωνία και ο αλληλοσεβασμός είναι το πάν σε ένα ζευγάρι... Κι ο ίδιος ο Σταύρου θυμάμαι σε κάποια συνέντευξη είχε πεί οτι παίζει βασικό ρόλο, πέρα από τον έρωτα, το να περνάς καλά με το σύντροφό σου, να μπορείς να συνεννοοηθείς μαζί του, κι αυτό φαίνεται καθαρά οτι υπάρχει μεταξύ Στέφανου και Εριέττας.
Νομίζω ομως οτι η Εριέττα θα έπρεπε να μιλήσει στο Στέφανο για τα αισθήματά της, να του δώσει να καταλάβει πόσο τον αγαπάει, χωρις φυσικά να τον δεσμεύσει για τίποτε, γιατι φοβάμαι είναι οτι από υπερβολική επίδειξη "πολιτισμού" εκ μέρους της Εριέττας, ο Στέφανος δεν έχει καταλάβει το πόσο ερωτευμένη είναι μαζί του, οπότε , σε συνδυασμό με τη στροφή στη στάση της Μελίτας που δείχνει οτι τον εμπιστεύεται κλπ., θα στραφεί στη Μελίτα για μιά τελευταία προσπάθεια να τα βρεί μαζί της, πιστεύοντας οτι κάτι τέτοιο δεν θα πληγώσει την Εριέττα.....
JESSIE και Margaret, συμφωνώ απολύτως μαζί σας. Ίσως το μοναδικό λάθος της Εριέττας είναι ότι δεν μιλάει στο Στέφανο για τα αισθήματά της. Από την άλλη, φαντάζομαι ότι για μια γυναίκα με το δυναμισμό και την αξιοπρέπεια της Εριέττας θα πρέπει να είναι δύσκολο να μιλήσει σε κάποιον που ξέρει ότι δεν αισθάνεται το ίδιο για εκείνη. Ο Στέφανος της είπε ότι δεν μπορεί και δεν θέλει να ξεπεράσει τη Μελίτα. Βέβαια κατά τη γνώμη μου, η συμπεριφορά του δείχνει ότι για την Εριέττα αισθάνεται περισσότερα απ’ όσα ίσως και ο ίδιος έχει συνειδητοποιήσει, αλλά εκείνη ξέρει αυτά που της έχει πει.
Επιπλέον, είναι αυτό που είπες JESSIE, η Μελίτα θα δείχνει ότι τον εμπιστεύεται, γιατί αυτό της είπε η Νόρα να κάνει, όχι γιατί θα το πιστεύει στην πραγματικότητα. Όμως δεν μπορείς να παίζεις θέατρο σε όλη σου τη ζωή, γι’ αυτό ας ελπίσουμε ότι ο Στέφανος κάποια στιγμή θα το καταλάβει αυτό, όπως και ότι θα καταλάβει τα πραγματικά αισθήματα της Εριέττας.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Νοε 28, 2010 1:25 pm

nefelik έγραψε:
JESSIE έγραψε:

JESSIE και Margaret, συμφωνώ απολύτως μαζί σας. Ίσως το μοναδικό λάθος της Εριέττας είναι ότι δεν μιλάει στο Στέφανο για τα αισθήματά της. Από την άλλη, φαντάζομαι ότι για μια γυναίκα με το δυναμισμό και την αξιοπρέπεια της Εριέττας θα πρέπει να είναι δύσκολο να μιλήσει σε κάποιον που ξέρει ότι δεν αισθάνεται το ίδιο για εκείνη. Ο Στέφανος της είπε ότι δεν μπορεί και δεν θέλει να ξεπεράσει τη Μελίτα. Βέβαια κατά τη γνώμη μου, η συμπεριφορά του δείχνει ότι για την Εριέττα αισθάνεται περισσότερα απ’ όσα ίσως και ο ίδιος έχει συνειδητοποιήσει, αλλά εκείνη ξέρει αυτά που της έχει πει.
Επιπλέον, είναι αυτό που είπες JESSIE, η Μελίτα θα δείχνει ότι τον εμπιστεύεται, γιατί αυτό της είπε η Νόρα να κάνει, όχι γιατί θα το πιστεύει στην πραγματικότητα. Όμως δεν μπορείς να παίζεις θέατρο σε όλη σου τη ζωή, γι’ αυτό ας ελπίσουμε ότι ο Στέφανος κάποια στιγμή θα το καταλάβει αυτό, όπως και ότι θα καταλάβει τα πραγματικά αισθήματα της Εριέττας.

Παρακαλώ να επανέλθουμε στο σχολιασμό του επεισοδίου
Για το συγκεκριμένο θέμα η συνέχεια στο ανάλογο τοπικ
Ευχαριστώ

Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Νοε 28, 2010 4:03 pm

"Notebook"

"Νικολας"

Κατι μου εξηγησε η Δαφνη για το στρατηγικο της σχεδιο, δυσκολευτηκα βεβαια να το καταλαβω αλλα δε βαριεσαι, αφου δεν με κερατωσε... Το παιδακι βεβαια δε μας εφτεγε σε τιποτα! Αφησα τον ηλιθιο φιλο μου αστεγο και περιπλανομενο και τα ξαναβρηκα με την αγαπημενη μου συζυγο!
Την επομενη μερα εφτιαξα και πρωινο, ελπιζω να μην το καθιερωσω οχι τιποτα αλλο η μαγειρικη ποτε δεν οφελησε κανενα! sfyr
Μετα πηγαμε με τη Δαφνη να ζητησουμε συγγνωμη, εγω δηλαδη, απο το Λευτερη να δειτε που σε λιγο θα γινουμε αυτοκολλητακια με τον τυπο, καλοβλεπει και την Ευα... Που στο καλο το ειδε αυτο η Δαφνη μου λετε, τι να πω!
Ηρθε και ο ηλιθιος απο το γραφειο για να μου πει το σχεδιο της Δαφνης, μετα Χριστον προφητης, αχρηστος προφητης! Εφαγε ομως ενα δουλεμα το ευχαριστηθηκα! sisi

Να θυμηθω:
    Να ζητησω μια συγγνωμη απο τους γονεις του παιδιου!
    Να μην ξαναζηλεψω τη Δαφνη!

"Δαφνη"

Τελικα το σχεδιο μου δουλεψε και απορω γιατι δεν το καταλαβαινε ο Νικολας, αφου ηταν τοσο απλο! Ο Λουκας πως το καταλαβε δηλαδη; Ειδες ομως ο Λουκας....
Πηγαμε με το Νικολα μου να ευχαριστησουμε και το Λευτερη για τη συμβολη του στη διασωση του γαμου μας! Ουτε η Ε.Μ.Α.Κ τετοια συμβολη και αυταπαρνιση!Nyxia
Η Νορα δεν το πηρε πολυ βαρια το δουλεμα αλλα μαλλον την ενοχλησε που επιτεθηκα στην Ευα!

Να θυμηθω:
    Να εξηγησω το στρατηγικο μου σχεδιο στην Ευα....

"Νορα"

Ηρθε ο Λουκας απο το σπιτι, οχι δεν τσακωθηκαμε, του ειπα αμα θελει να κοιμηθει στον καναπε αλλα δεν ηθελε, εγω παντως το προτυνα!
Ηρθε και το πρωι απο το γραφειο, οχι δεν τσακωθηκαμε, μου ειπε για το στρατηγικο σχεδιο της Δαφνης και τον πηρα στο ψιλο του προσφερα και καφε αλλα τελικα δεν τον ηπιε και αναγκαστικα τον ηπια εγω!
Ηρθε και η Δαφνη απο το γραφειο και μου επιβεβαιωσε τις υποθεσεις του Λουκα! Ε ρε ηττα! hihi
Μετα ξαναηρθε ο Λουκας, οχι δεν τσακωθηκαμε, κατι μου ειπε για τον Νικολα αλλα δεν το καταλαβα, του εδωσα βεβαια συγχαρητηρια για το μυαλο του! Αυτο το παιδι δεν σταματαει να με εκπλησει!
Τελικα ειχα γεματη ημερα, η Μελιτα ηρθε για δουλεια;

Να θυμηθω:
    Να κοψω τους καφεδες!
    Να απολυσω τη Μελιτα!
    Να πω στο Λουκα οτι ειμαι εγκυος, πριν παει το παιδι σχολειο!

"Λουκας"

Ο ταριφας με αφησε απ'εξω και πηρα τους δρομους να δω που θα κοιμηθω! Η Νορα ειπε να μου στρωσει στον καναπε αλλα ειπα να το αποφυγω, τελευταια με πεθαινει η μεση μου! Στην Ευα δεν πηγα γιατι που να κοιμηθω με το μωρο να κλαιει, αν ηταν δικο μου το συζηταμε! Πηγα και στην κυρια Αμαλια για πατατουλες κι εβγαλα λαυρακι, κατι για φονο ειπε η μουρλη, τελικα εφυγα και νυστικος και προβληματισμενος! Στον καναπε του γραφειου κατεληξα, του Ρουσσου οχι του δικο μου, αυτος ειναι μικρος! Ο Ρουσσος μαλλον με καθησυχασε και πηγα στη Νορα... Οχι δεν τσακωθηκαμε, εναν καφε ειπε να μου βαλει και τελικα τον ηπιε αυτη, τς τς τς! Πηγα στο Νικολα να του πω να γυρισει στη Δαφνη και αυτος με τρελανε στο δουλεμα, βεβαια αυτο το διαπιστωσα μετα οταν πηγα ξανα στη Νορα, ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑΜΕ! imarton

Να θυμηθω:
    Να κρατησω μουτρα στο Νικολα για το δουλεμα
    Να μαθω γιατι αναλαβαμε την Λαζαριδαινα!

"Ευα"

Ηρθε ο Λευτερης και μου ειπε για το σχεδιο της Δαφνης... Ομολογω οτι μου φανηκε κουλο αλλα ποια ειμαι εγω για να την κρινω! Ο Λευτερης δεν θελει να μου λεει ψεματα κι αυτο ειναι μια ευχαριστη αλλαγη, εχω την αισθηση οτι μου την πεφτει...!
Η μερα μου κυλησε ομορφα, ταϊσα τον Αγγελο, κοιμησα τον Αγγελο, σιδερωσα, σκουπισα, σφουγγαρισα -το κανονικο αυτο με τη σφουγγαριστρα!- και ειπα να χαλαρωσω και να δω και λιγη τηλεοραση! Καποια στιγμη μεσα στη μερα ηρθε και η Δαφνη και δεν εχω ορεξη για καβγα, ειμαι πολυ κουρασμενη! Το ειπα και στη μανα μου αλλα αυτη μου φορτωσε ολο το νοικοκυριο! Ypnos

Να θυμηθω:
    Να ζητησω συγγνωμη απο τον απαν συμπαν που εφαγα το μηλο!emmm

"Μελιτα"

Διαβασα ποιηση και διαβαζοντας μου ηρθε η τρελη επιθυμια να στειλω ενα αποσπασμα απο την "Εαρινη Συμφωνια" στον μεγαλο μου ερωτα! Φαινομενικα αγνοησε το μηνυμα μου αλλα την επομενη μερα ηρθε να μου πει ακουσον ακουσον οτι εστειλα το σουμουσου για να πικαρω την ψηλη, την αχαρη την ερωμενη του Aww Αν ειναι δυνατον!

Να θυμηθω:
    Να παω στη δουλεια
    Να δοκιμασω να στειλω Καββαδια την επομενη φορα! Innocent

"Στεφανος"

Εκει που διαβαζα ωραια ωραια το βιβλιαρακι μου, μου ερχεται μηνυμα απο τη Μελιτα, τι σπασιμο Θεε μου! Εχασα τη γραμμη, αντε τωρα να ξαναδιαβασεις ολη τη σελιδα για να βρεις που ησουν!
Α πηγα και της τα εσουρα ενα χερακι, δεν μπορω καθε φορα να διαβαζω το βιβλιο απο την αρχη, δεν θα το τελειωσω ποτε!
Εγω τουλαχιστον οταν της εστελνα ποιηματακια της εστελνα ολο το βιβλιο με σελιδοδεικτη για να βρει το σωστο αποσπασμα, τωρα εδω πρεπει να ψαξω ολη την "Εαρινη Συμφωνια" για να βρω που το γραφει αυτο που μου εστειλε!study

Να θυμηθω:
    Να πω ενα ευχαριστω στην Εριεττα που με ανεχεται
    Να πληρωσω τον μαρτυρα να καταθεσει για τη μαμα
    Να πεταχτω να δω το παιδι μου!

"Εριεττα"

ΟΧΙ αγαπη μου εγω ειμαι κυρια! Μα να του στελνει μηνυματακια μες στη νυχτα, βρε που εχω μπλεξει! Με το δεκαπενταχρονο θα βρω και κανενα μπελα, εχω κι εκεινη την Αννα δεν με καταλαβαινει...

Να θυμηθω:
    Να μην ξανα κανω κινηση να διαβασω ξενο κινητο
    Να σταθω στο υψος μου το διολου ευκαταφρονητο

"Νταιζη"

Εβγαλα φωτογραφια την φωτογραφια των εξι, αλλα εξακολουθω να μην αναγνωριζω κανενα! Θολωσα λιγο τα νερα με το Δημητρη οταν του ειπα δηθεν συγχισμενη οτι επεσα πανω στη Δαφνη και ελπιζω για το καλο μου να μην υποψιαζεται οτι ξερω! Πηγα και απο το Ρουσσο και με αντιμετωπισε λες και ειμαι καμια του πεζοδρομιου, ενω εγω ηθελα να ρωτησω για τη δικη της μανας μου και να τον ψαρεψω για το λογο που την ανελαβε... Αυτος ο ανθρωπος δεν εχει καθολου τροπους! ;/
Πηρα την φωτογραφι ακι πηγα στον Χρηστο μπας και βγαλω ακρη, και ο καλος μου μου ειπε οτι ο ενας απο τους εξη ειναι ο μπαμπας μου Snif Αυτη η μανα μου ουτε μια φωτογραφια απο τον πατερα μου δεν αξιωθηκε να μου δειξει!

Να θυμηθω:
    Να βρω ποιοι ειναι οι εξοι
    Να ξεκανω τη μανα μου
    Να ξεκανω τον αντρα μου πριν με ξεκανει αυτος
    Να βρω τα διαμαντια
    Να βρω ποιος ειναι ο Λευτερης
    Να πεισω τον Χρηστο οτι τον αγαπαω
    Να βρω φωτογραφια του πατερα μου en face

"Λευτερης"

Πηγα απο την Ευα για να της πω την αληθεια για εμενα και τη Δαφνη! Δεν μου αρεσει να της λεω ψεματα... Δεν της ειπα βεβαια για τα διαμαντια, ουτε για το Στεφανο, ουτε για το Δημητρη, ε καλα δεν της ειπα ψεματα, απλα δεν της ειπα την αληθεια! Gum
Ηρθε και ο Νικολας με τη Δαφνη, και τολμω να πω τα χρειαστηκα αλλα το παλικαρι ηρθε να που πει ευχαριστω και να μου ζητησει συγγνωμη, να 'ναι καλα τα παιδια με συγκινησαν!

Να θυμηθω:
    Γιατι ηρθα και θα μεινω!

"Αντιγονη"

Πηγα απο το δολοφονο, το Ρουσσο ντε για να ενημερωθω για τις εξελιξεις σχετικα με τη δικη μου! Ηταν και ο Βενετης εκει, αυτο το παιδι δεν με συμπαθει καθολου κι απορω γιατι, γιατι ανελαβε την υπερασπιση μου!
Οταν πηγα απο το σπιτι η Ζωη μου ειπε οτι περασε η Νταιζη, περιμενε λιγο και μετα εφυγε, κατι ετοιμαζει αυτη αλλα δεν ξερω τι!

Να θυμηθω:
    Να φυλλαγομαι απο τη Νταιζη

"Πετρος"

Ψαχνουμε να βρουμε εκεινο τον μαρτυρα μπας και αθωωσουμε την Αντιγονη και σηκωθει να φυγει και γλυτωσουμε τα χειροτερα! Εχω κι εκεινη την Αμαλια ολο φυτιλιες αναβει κι ο Λουκας υποψιαζεται... Αυτο μου ελειπε τωρα να αρχισει να ψαχνει και ο Λουκας!

Να θυμηθω:
    Να πω σε καποιον τι εγινε εκεινο τα βραδυ μπας και βγαλουν ακρη οι τηλεθεατες!

"Αμαλια"

Ηρθε ο Λουκας απο το σπιτι, του εφτιαξα και πατατουλες με αβγα και περιμενα να μου πει τι ξερει για την υποθεση της Λαζαριδη! Αντι βεβαια να τον ψαρεψω εγω με ψαρεψε αυτος, εφυγε και νυστικος, τζαμπα βρωμισε το μαλλι τηγανιλα!

Να θυμηθω:
    Να περασω αυριο απο το γραφειο του Ρουσσου και απο το γραφειο της Νορας

"Γιαννα"

Αλλαξα τρια τρενα, τα οποια περιμενα 5-10 λεπτα το καθενα, περασα ενα ΤΕΛΕΙΟ βραδυ, εφυγα με την ψυχη στο στομα, αλλαξα δυο τρενα -ευχαριστω για τη υποδειξη του σταθμου- εχασα το λεωφορειο και περιμενα 20 λεπτα για να ερθει το επομενο! Γυρισα ξεθεωμενη και τσακισα κατι πιτσες που ειχαν μεινει! Αφου ξυπνησα μετα απο 12 ωρες υπνου στο περιπου ειπα να γραψω και σχολιασμο επεισοδιου! Παλι καλα το επεισοδιο ηταν καλο και δεν μου χαλασε η διαθεση οταν το ξαναειδα!

Να θυμηθω:
    Να ψηφισω το επεισοδιο "Καλο"
    Να μην ξεθαρεψω, εχουμε ακομη μεχρι τα Χριστουγεννα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Νοε 28, 2010 5:10 pm

Για μια ακόμα φορά, υπερτέλειος και έξυπνος σχολιασμός..
καθε φορά με εκπλήσεις Γιάννα!!

edem4ever έγραψε:

"Ευα"

Ηρθε ο Λευτερης και μου ειπε για το σχεδιο της Δαφνης... Ομολογω οτι μου φανηκε κουλο αλλα ποια ειμαι εγω για να την κρινω! Ο Λευτερης δεν θελει να μου λεει ψεματα κι αυτο ειναι μια ευχαριστη αλλαγη, εχω την αισθηση οτι μου την πεφτει...!
Η μερα μου κυλησε ομορφα, ταϊσα τον Αγγελο, κοιμησα τον Αγγελο, σιδερωσα, σκουπισα, σφουγγαρισα -το κανονικο αυτο με τη σφουγγαριστρα!- και ειπα να χαλαρωσω και να δω και λιγη τηλεοραση! Καποια στιγμη μεσα στη μερα ηρθε και η Δαφνη και δεν εχω ορεξη για καβγα, ειμαι πολυ κουρασμενη! Το ειπα και στη μανα μου αλλα αυτη μου φορτωσε ολο το νοικοκυριο! Ypnos

Να θυμηθω:
    Να ζητησω συγγνωμη απο τον απαν συμπαν που εφαγα το μηλο!emmm

Απλά....

: respect : : respect : : respect : : respect :

ΘΕΑ!!!!!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Νοε 28, 2010 5:32 pm

Γιάννα, δεν έχω λόγια, πραγματικά απολαυστικός σχολιασμός, μ'έκανες και γέλασα ! Σημείωσε σε παρακαλώ να μην ξεχνάς να σχολιάζεις γιατί έχουμε πάθει εθισμό !
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 12:54 am

Γιάννα φοβερός ο σχολιασμός αλά notebook!! Με έκανε και γέλασα απίστευτα!!

edem4ever έγραψε:
"Νορα"
Να θυμηθω:
    Να κοψω τους καφεδες!
    Να απολυσω τη Μελιτα!
    Να πω στο Λουκα οτι ειμαι εγκυος, πριν παει το παιδι σχολειο!
Η Νόρα να κάνει κατεπειγόντως όλα τα παραπάνω!!

edem4ever έγραψε:"Ευα"
Η μερα μου κυλησε ομορφα, ταϊσα τον Αγγελο, κοιμησα τον Αγγελο, σιδερωσα, σκουπισα, σφουγγαρισα -το κανονικο αυτο με τη σφουγγαριστρα!- και ειπα να χαλαρωσω και να δω και λιγη τηλεοραση! Καποια στιγμη μεσα στη μερα ηρθε και η Δαφνη και δεν εχω ορεξη για καβγα, ειμαι πολυ κουρασμενη! Το ειπα και στη μανα μου αλλα αυτη μου φορτωσε ολο το νοικοκυριο!
Γιατί, πιο άλλο είδος σφουγγαρίσματος υπάρχει?? sfyr

Το αγαπημένο μου σημείο:
edem4ever έγραψε:Να θυμηθω: Να ζητησω συγγνωμη απο τον απαν συμπαν που εφαγα το μηλο!emmm

lmao

Τα ρέστα μου!!
: respect :

Υ.Γ.Η Νταίζη έχει την πιο μακροσκελή λίστα to do και δε μ' αρέσει καθόλου αυτό!!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 3:05 am

Γιάννα οι σχολιασμοί σου έχουν γίνει πια σταθερή αξία : respect : : respect : : respect :
Χαρά στο κουράγιο σου..... απολαύσα τον σχολιασμό σου περισσότερο και απο το ίδιο το επεισόδιο... gelio gelio

Είσαι ΘΕΑΑΑ oscar
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 5:10 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε πολύ που και πάλι η παρέα είχε τις περισσότερες σκηνές. Τα ζευγάρια είχαν ωραίες σκηνές. Δάφνη και Νικόλας τα βρήκαν, Λουκάς και Νόρα δεν μάλωναν. Νικόλας και Δάφνη τα βρήκαν. Βέβαια δεν χρειαζόταν να πάει να ζητήσει και συγγνώμη. Η Εύα δεν είχε πολλές σκηνές στο επεισόδιο. Γενικά μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 5:41 pm

(Ωχ ωχ τι πάω και γράφω!
Πάντως, εφόσον τα έγραψα, δεν διαφωνώ με κανέναν σας maeveline, jim7 και Clarabelle. Και το παραμύθι... πάπαλα, και γενικώς η σειρά δεν δίνει τώρα αφορμές για γόνιμες συζητήσεις και περισσότερο μιλάμε πια για ξεσπάσματα απογοήτευσης. Απλώς αυτό που εννοούσα - φαντάζομαι, κι εγώ φαντάζομαι δηλαδή - είναι ότι καμιά φορά εκπλήσσομαι ευχάριστα)

JESSIE έγραψε: Ο Στέφανος πάλι, στα μάτια μου είναι ένας ήρωας που δοκιμάζεται και υποφέρει ενώ οι προθέσεις του ήταν πάντα έντιμες, και πάντα προσπαθούσε να κάνει το σωστό και να μην πληγώσει κανέναν . Ασχετα από το μίσος κατα του Μάνου και του Ρούσσου , που του είχε εμφυσήσει η αρχική θύτης κατα της ψυχής του, η μητέρα του, θέλησε να προστατεύσει την Εύα, ερωτεύτηκε τη Μελίτα αλλά ο έρωτας δεν τον εμπόδισε να κάνει αυτό που θεωρούσε σωστό για την Εύα και το παιδί που περίμενε, προσπάθησε να αποδείξει στη Μελίτα την αθωότητα και την αγάπη του, αλλά δεν της επέβαλε με το ζόρι την παρουσία του , και τώρα και πάλι προσπαθεί να είναι σωστός απέναντι στην Εριέττα, προστατεύοντάς την από την αναξιοπρεπή επίθεση της Μελίτας. Περιμένω να δώ κατά πόσον θα του δώσουν την ευκαιρία οι σεναριογράφοι να βρεί την πραγματική ευτυχία, χωρις να κάνει συμβιβασμούς και χωρις να πληγωθεί άλλο από ψεύτικες αγάπες.....
- το γνωστό με τις καλές προθέσεις και το δρόμο προς την κόλαση.
- δεν μπορείς να είσαι σωστός απέναντι σε όλους τους ανθρώπους, ιδιαίτερα εάν αυτοί έχουν αντικρουόμενα συμφέροντα. Χίλια κομμάτια θα γίνεις - άρα δεν θα δοθείς ολόκληρος σε κανέναν (και άρα καλά θα κάνεις να μην το περιμένεις αυτό και από κάποιον άλλον) - και θα μπερδέψεις και τα πράγματα περισσότερο... Και εν πάσει περιπτώσει, στη ζωή πρέπει να κάνουμε και τις επιλογές μας. Και κάθε φορά που επιλέγουμε κάτι, σημαίνει ότι κάτι άλλο έχουμε απορρίψει. Αυτός επιμένει να αφήνει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά.
- τέλος, ε δεν προσπαθεί πάντα για το σωστό. Το βλέπει κανείς από τις δουλειές του αυτό. Η μόνη καθαρή ως τώρα ήταν αυτή με τη Δάφνη, κάνω λάθος?
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 5:46 pm

Εξαρτάται, μπορεί αυτοί από τους οποίους έκλεβε τους πίνακες να είναι πλουσιότεροι από αυτοί στους οποίους τους πούλαγε Razz οπότε είναι κατι σαν Ρομπέν το Δασών, στο λιγότερο πράσινο και στο πιο προσοδοφόρο lmao

Καλά προσκυνώ ποστ almaresi!!! : respect :

Επεισόδιο 448 - Ημερομηνία 26-11-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 6:14 pm

almaresi έγραψε:(Ωχ ωχ τι πάω και γράφω!
Πάντως, εφόσον τα έγραψα, δεν διαφωνώ με κανέναν σας maeveline, jim7 και Clarabelle. Και το παραμύθι... πάπαλα, και γενικώς η σειρά δεν δίνει τώρα αφορμές για γόνιμες συζητήσεις και περισσότερο μιλάμε πια για ξεσπάσματα απογοήτευσης. Απλώς αυτό που εννοούσα - φαντάζομαι, κι εγώ φαντάζομαι δηλαδή - είναι ότι καμιά φορά εκπλήσσομαι ευχάριστα)

JESSIE έγραψε: Ο Στέφανος πάλι, στα μάτια μου είναι ένας ήρωας που δοκιμάζεται και υποφέρει ενώ οι προθέσεις του ήταν πάντα έντιμες, και πάντα προσπαθούσε να κάνει το σωστό και να μην πληγώσει κανέναν . Ασχετα από το μίσος κατα του Μάνου και του Ρούσσου , που του είχε εμφυσήσει η αρχική θύτης κατα της ψυχής του, η μητέρα του, θέλησε να προστατεύσει την Εύα, ερωτεύτηκε τη Μελίτα αλλά ο έρωτας δεν τον εμπόδισε να κάνει αυτό που θεωρούσε σωστό για την Εύα και το παιδί που περίμενε, προσπάθησε να αποδείξει στη Μελίτα την αθωότητα και την αγάπη του, αλλά δεν της επέβαλε με το ζόρι την παρουσία του , και τώρα και πάλι προσπαθεί να είναι σωστός απέναντι στην Εριέττα, προστατεύοντάς την από την αναξιοπρεπή επίθεση της Μελίτας. Περιμένω να δώ κατά πόσον θα του δώσουν την ευκαιρία οι σεναριογράφοι να βρεί την πραγματική ευτυχία, χωρις να κάνει συμβιβασμούς και χωρις να πληγωθεί άλλο από ψεύτικες αγάπες.....
- το γνωστό με τις καλές προθέσεις και το δρόμο προς την κόλαση.
- δεν μπορείς να είσαι σωστός απέναντι σε όλους τους ανθρώπους, ιδιαίτερα εάν αυτοί έχουν αντικρουόμενα συμφέροντα. Χίλια κομμάτια θα γίνεις - άρα δεν θα δοθείς ολόκληρος σε κανέναν (και άρα καλά θα κάνεις να μην το περιμένεις αυτό και από κάποιον άλλον) - και θα μπερδέψεις και τα πράγματα περισσότερο... Και εν πάσει περιπτώσει, στη ζωή πρέπει να κάνουμε και τις επιλογές μας. Και κάθε φορά που επιλέγουμε κάτι, σημαίνει ότι κάτι άλλο έχουμε απορρίψει. Αυτός επιμένει να αφήνει όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά.
- τέλος, ε δεν προσπαθεί πάντα για το σωστό. Το βλέπει κανείς από τις δουλειές του αυτό. Η μόνη καθαρή ως τώρα ήταν αυτή με τη Δάφνη, κάνω λάθος?

Συμφωνώ με το πόστ σου, γιατί και γώ αυτά εννοούσα... Επιλέγοντας να μη βλάψει ΚΑΝΕΝΑ, τους άφησε όλους δυσαρεστημένους , γιατί οταν χωρίζεσαι σε χίλια κομμάτια ούτε τους άλλους ικανοποιείς, ούτε την προσωπική σου ευτυχία προωθείς... Καλύτερα λοιπον θα ήταν να είναι πιό εγωιστής, νά πάψει να νοιάζεται για τους άλλους και να κάνει αυτό που ευχαριστεί τον ίδιο, κι ελπίζω να το κάνει από δώ και πέρα, γιατί φαίνεται πως είναι η πιό ασφαλής μέθοδος να κλείνεις τα στόματα των αλλων και μάλιστα να πετύχεις και τη συγγνώμη τους (βλέπε Μάνος)...
Η επιχειρηματική του δραστηριότητα είναι άλλο ζήτημα, συνεχίζει την επιχείρηση του πατέρα του, είναι έμπορος έργων τέχνης, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, δηλαδή δε νομίζω οτι οι άλλοι έμποροι τέχνης είναι πιο "καθαροί" απ' αυτόν. Ανάμεσα στις δραστηριότητες αυτές, είναι να αγοράζει σπάνια έργα από ανθρώπους χωρις να ρωτάει που τα βρήκαν, και να τα μεταπουλάει σε συλλέκτες οι οποίοι δίνουν περιουσίες για να τα έχουν στη συλλογή τους, έστω κι αν είναι κρυμμένα από τα ξένα μάτια, είναι γνωστά όλα αυτά και παρόμοιες τακτικές υπάρχουν σε άπειρα άλλα επαγγέλματα.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 6:49 pm

JESSIE έγραψε:Συμφωνώ με το πόστ σου, γιατί και γώ αυτά εννοούσα... Επιλέγοντας να μη βλάψει ΚΑΝΕΝΑ, τους άφησε όλους δυσαρεστημένους , γιατί οταν χωρίζεσαι σε χίλια κομμάτια ούτε τους άλλους ικανοποιείς, ούτε την προσωπική σου ευτυχία προωθείς... Καλύτερα λοιπον θα ήταν να είναι πιό εγωιστής, νά πάψει να νοιάζεται για τους άλλους και να κάνει αυτό που ευχαριστεί τον ίδιο, κι ελπίζω να το κάνει από δώ και πέρα, γιατί φαίνεται πως είναι η πιό ασφαλής μέθοδος να κλείνεις τα στόματα των αλλων και μάλιστα να πετύχεις και τη συγγνώμη τους (βλέπε Μάνος)...
Η επιχειρηματική του δραστηριότητα είναι άλλο ζήτημα, συνεχίζει την επιχείρηση του πατέρα του, είναι έμπορος έργων τέχνης, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, δηλαδή δε νομίζω οτι οι άλλοι έμποροι τέχνης είναι πιο "καθαροί" απ' αυτόν. Ανάμεσα στις δραστηριότητες αυτές, είναι να αγοράζει σπάνια έργα από ανθρώπους χωρις να ρωτάει που τα βρήκαν, και να τα μεταπουλάει σε συλλέκτες οι οποίοι δίνουν περιουσίες για να τα έχουν στη συλλογή τους, έστω κι αν είναι κρυμμένα από τα ξένα μάτια, είναι γνωστά όλα αυτά και παρόμοιες τακτικές υπάρχουν σε άπειρα άλλα επαγγέλματα.
Κατ' αρχάς, ήμουν σίγουρη ότι δεν διαφωνούμε "κάθετα", αλλά δεν λέμε και ακριβώς τα ίδια. Δεν επέλεξε να μην βλάψει κανέναν, γιατί και τα ψέματά του τα είπε και γενικά τις μαλαγανιές του τις έκανε. Προσπάθησε όμως η εικόνα του να είναι αρεστή. Έχει διαφορά. Ή είναι τρομερά αφελής ή έχει μια διεστραμμένη αίσθηση παντοδυναμίας (που θα 'λεγε κι η δρ) όταν πιστεύει ότι μπορεί να ελέγξει τις απόψεις των άλλων για το άτομό του, όσο μάλιστα δρα και υπογείως.
Όσο για τη δουλειά, θα μπορούσε και να μην την κάνει. Αν θες να λέγεσαι ηθικός και έντιμος, κάποιες δουλειές τις αποφεύγεις.

ΥΓ. Τζίιιιιιιιιιιιιινααααααα... η μεσούλα Razz μερσί
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης