Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_lcap7%Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_rcap 7% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_lcap20%Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_rcap 20% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_lcap39%Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_rcap 39% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_lcap14%Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_rcap 14% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_lcap14%Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_rcap 14% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_lcap6%Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 44

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Empty Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 6:59 pm

Πως σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 8:09 pm

Μου άρεσε η ειλικρίνεια της Δάφνης. Το ότι παραδέχτηκε ανοιχτά πως είχε υπόλοιπα μέσα της (που ήταν και απολύτως φυσιολογικό εξάλλου), το ρίσκο που πήρε με την «σχέση» με τον Λευτέρη, το ότι δεν θέλει πάντως να χάσει την Εύα από τη ζωή της. Πλέον η σχέση τους μπαίνει σε νέα βάση.
Η Εύα μόλις ανακουφίστηκε από την εξέλιξη των πραγμάτων, το πρώτο που σκέφτηκε ήταν να πάρει τον σάκο και να πάει γυμναστήριο, ο δε Λευτέρης βρήκε αμέσως τη λύση στο ότι η Εύα δεν θέλει να είναι στον ίδιο χώρο με την Νταίζη: να πάει η Εύα μαζί του για καφέ!! Εύα – Λευτέρης δεν κρύβονται πια και καλά κάνουν δηλαδή. Πολύ γλυκιά η σκηνή τους στο καφέ. Ταιριάζουν.
Πολύ σωστά μίλησε η Νόρα στη Μελίτα. Η κίνηση του Στέφανου να πάει να την βρει, ακόμα και για να της τα χώσει, δείχνει ότι ο άνθρωπος καίγεται και λιώνει για χάρη της. Γενικότερα είναι πετυχημένο δίδυμο το Νόρα – Μελίτα.
Η Νόρα βρίσκεται σε δύσκολη θέση. Όσο και να της λείπει ο Λουκάς, η επερχόμενη δίκη της Αντιγόνης την κάνει να βρίσκεται συνέχεια στην τσίτα. Κάθε κουβέντα τους καταλήγει σε καβγά επί προσωπικού, όπως έγινε εν προκειμένω με το ζήτημα του Νικόλα. Πάντως η Νόρα βλέπει ρεαλιστικά την κατάσταση. Δεν θα μπορούσε να συνυπάρξει με τον Λουκά ενώ ταυτόχρονα θα ήταν αντίδικοι στην συγκεκριμένη υπόθεση, που όχι μόνο είναι πολύ σοβαρή καθεαυτή, αλλά έχουν εμπλακεί όλοι προσωπικά.
Όπως ο Στέφανος είχε νεύρα τις προάλλες, έτσι είχε και η Μελίτα νεύρα σήμερα. Παιδιά βρείτε τα, οι άλλοι δεν σας φταίνε σε τίποτα!!
Σοκ έπαθε ο Στέφανος όταν είδε ότι τον φωτογραφίζουν ως απαγωγέα του παιδιού του. Μπορεί το θέμα να μοιάζει ξεχασμένο αλλά αυτό το δημοσίευμα δεν μπορεί παρά να πυροδοτήσει εξελίξεις.

Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 8:15 pm

Απο σκηνοθετικης άποψης ηταν άρτιο.....
Λιγο η Καρταλαινα με το Ρούσσο
Λιγο η αναθερμανση Νικολα-Δαφνης και
ο Αγγελουκος μου άρεσαν κατα τα άλλα αν δεν εβαζαν το πιο αγαπημενο ζευγαρι του κοινού Λουκα-Νόρα στον φούρνο...γιατι αυτο λέγεται κάψιμο ολοταχώς
ίσως και να ψηφιζα κάτι παρα πάνω....
Στοπ στις σκηνες Μελιτας που δεν εχουν τιποτα να δωσουν και μονο κουραζουν!

Αναμενω να δω τα Μυστικά που λάτρεψα
Με αγάπη loukitsa

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 8:28 pm

Μου άρεσε που επιτέλους τα βρήκαν η Δάφνη με το Νικόλα και η Εύα με τη Δάφνη...

Όσο παράξενο και αν ακούγεται μου άρεσε η σπόντα του Λουκά στη Νόρα, τα 'παιξε η κοκκινομάλλα sisi

: respect : : respect : : respect : Αμαλία, Αντιγόνη και Ρούσσο...οι άνθρωποι δίνουν ρεσιτάλ υποκριτικής...

Επίσης, μου αρέσει και το μυστήριο που πλανάται γύρω από τη φωτογραφία που στείλανε στην Ερριέτα...

Υ.Γ. Το επεισόδιο το ψήφισα καλό...αρχίζω να βλέπω ξανά, αργά αλλά τα "Μυστικά" που ήξερα και αγάπησα... flower

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 8:37 pm

Δεν θα ψηφισω το επεισοδιο...απλα θα μεινω στα σημεια που μου αρεσαν

Πρωτη σκηνη Δαφνης-Ευας....Ειδικα η Γεωργονη ειχε ενα υφος... Aww Μου αρεσε που τη δουλευε η Ευα στην αρχη... lmao

Αμαλια προσκυνα Δαφνη και Σμα προσκυνα Αμαλια : respect : : respect : Η γυναικα ειναι θεααα ΤΕΛΟΣ!!!

Αλλα η πιο απιστευτη σκηνη ηταν ο Λουκας με το μιξερ στο χερι να ζητα την κουβερτουρα...Με ακουσε ολη η πολυκατοικια απο το γελιο που εριξα.. lmao lmao

ΥΣ1-->Ο Νικολας πηρε μπρος???? Confused? Menio Καιρος ηταν.... livani
ΥΣ2-->Η Νορα επιασε κοιλια? Confused? Καιρος ηταν livani
ΥΣ3-->Η Αγγελα τα εχωσε στην Ευα και τη Δαφνη κ γενικως στη παρεα τους? Confused? Καιρος ηταν...livani
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 8:41 pm

loukitsa έγραψε:Απο σκηνοθετικης άποψης ηταν άρτιο.....
Λιγο η Καρταλαινα με το Ρούσσο
Λιγο η αναθερμανση Νικολα-Δαφνης και
ο Αγγελουκος μου άρεσαν κατα τα άλλα αν δεν εβαζαν το πιο αγαπημενο ζευγαρι του κοινού Λουκα-Νόρα στον φούρνο...γιατι αυτο λέγεται κάψιμο ολοταχώς
ίσως και να ψηφιζα κάτι παρα πάνω....
Στοπ στις σκηνες Μελιτας που δεν εχουν τιποτα να δωσουν και μονο κουραζουν!

Αναμενω να δω τα Μυστικά που λάτρεψα
Με αγάπη loukitsa
Γέλασα με την Αμαλία, αν και η πολλή τρέλα αρχίζει να με κουράζει.
Κατά τα άλλα, συμφωνώ με όλα τα παραπάνω και ειδικά με αυτό που έχω υπογραμμίσει. Μελίτα μου ο Νικόλας έχει δύο φίλους – πραγματικούς φίλους – δικηγόρους που μπορούν να τον βοηθήσουν, εσύ γιατί ανακατεύεσαι;
Το καταλάβαμε ότι πρέπει να τη βλέπουμε συνέχεια, αλλά όχι και σε σκηνές που δεν έχουν κανέναν απολύτως λόγο ύπαρξης!
Σπρώξτε κι άλλο, καλά το πάτε!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από a! Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 8:41 pm

εμενα προσωπικα μου αρεσε τ σημερινο...το οτι ο λουκασ και η νορα ειναι χωρια δεν σημαινει οτι τουσ καινε...αφου ετσι κ αλλιως μετα τα χριστουγεννα μαζι θα ειναι σιγουρα...καλυτερα ετσι να περασουν και μια σοβαρη κριση η οποια κατα τη γνωμη μου εχει βασεισ και αυτο φαινεται σταδιακα...δλδ υπαρχει λογοσ π μαλωνουν και εχουν κ οι δυο δικιο...αλλωστε μετα απο τετοιο χωρισμο θα θελουν περισσοτερο ο ενασ τν αλλο κ θα εχουν κ το μωρακι...οσον αφορα τσ υπολοιπουσ,νομιζω πωσ αρχιζει να αποκτα περισσοτερο ενδιαφερον τωρα που πλησιαζει η δικη και που ολοι αρχιζουν να μαθαινουν πωσ κατι κρυβει η αντιγονη και ο ρουσσοσ.....

a!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 8:42 pm

"Είπα να σβήσω τα παλιά να κλείσω τα δευτέρια...." Η Δάφνη με την Εύα, με ανοιχτά χαρτιά, ειλικρινείς τα είπαν και νομίζω τα βρήκαν. (γιατί με αυτά που βλέπουμε, μπορεί το κούφιο να ξαναχτυπήσει την πόρτα της Δάφνης). Πολύ ωραία σκηνή, εξαιρετικές και η Φαίη και η Γεωργόνη.

Αντιγόνη-Ρούσσος σε μια έντονη σκηνή, αποκαλύπτουν τα ψέματα, λέγοντας αλήθειες. Προσωρινή η ανακωχή, στα φτερνιστίρια να δώσει ό ένας τον άλλο. Κάτι μου λέει ότι Ο Πετράν, έχει κάνει περισσότερα από όσα νομίζουμε.
Δάνης Κατρανίδης-Στέλλα Παπαδημητρίου σε μαθήματα Υποκριτικής.

Νύφες και κουνιάδα έδωσαν ρέστα στο γυμναστήριο, αφήνοντας τον δημοφιλή sisi βεβαίως- βεβαίως άλλαλο εκτός από άλουστο. Mετά στον καφέ, ο φίλος μας ο Λευτεράκης, πέρασε για ακόμα μια φορά απαρατήρητος, ελέω Φαίη!!!

Επιτέλους ο Νικόλας ξύπνησε. Και με τη Δάφνη in love again, και με την Αδελφή Νταίζη, έδωσε ρέστα και με την Αμαλία και με τον Λουκά αλλά και με την Νόρα . Σήμερα δικαιωματικά του αξίζει oscar (Πάντα τέτοια)

Στέφανος-Αντιγόνη αλλάξαν ελαφρώς τις ατάκες. Με ειρωνεία, αλλά με αγάπη και νοιάξιμο παρόλα αυτά που τους χωρίζουν. Αγαπώ και δεν το κρύβω...

Μετά τη Μανούλα ο Στέφανος πέρασε από τη μαρίνα, και με το Χρήστο προσπάθησαν να λύσουν το μυστήριο των αρχικών. Ε.Π. Ψάχνουν να βρουν τον αθλητικό τύπο, που να ξέραν οι άνθρωποι ότι πρόκειται για το φίλο μας τον Λευτεράκη.

Ο οποίος εντάξει, το έβγαλε το Τεστ Κοπώσεως, εύγε Τέρη, μπορείς να το περάσεις το τεστ αυτό, γιατί σε κάτι άλλα μεταξεταστέος.

Νόρα- Λουκάς συνέχισαν τον αυτισμό, το έριξαν στη ζαχαροπλαστική, φώναζαν αναίτιως ακόμα μια φορά και η νόρα συνέχισε και τα μαθήματα κατινάζ, γιατί μάθε τέχνη και άστηνε.

Η βασίλισσα του καναπέ, η κόρη η παινεμένη, η ραπανάκι στην κουβέντα μας (στη σκηνή Νόρας-ΝΙκόλα) θυμήθηκε τον μεγαλοδικηγόρο πατέρα και ζήτησε να βοηθήσει το Νικόλα. Κοπέλα σε μεγάλη εκτίμηση έχεις την αφεντικίνα σου, δεν σου έμαθε κανείς ότι το χέρι που μας ταίζει δεν το δαγκώνουμε, α ξέχασα η μανούλα σε άλλα μαθήματα ειδικεύεται.!!!
Ο πατέρας όμως σε εξαφάνισε και σεναριακώς και ερμηνευτικώς, δεν πειράζει μια άλλη φορά. Και του χρόνου μερα είναι!!!! xm xoxo

Για φινάλε ο Αγγελάκος, τα πήρε όλα και έφυγε!!!! Love!

Καλή μας εβδομάδα και οψόμεθα.....

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 8:56 pm

Πασχαλίτσα, πολύ ωραίος σχολιασμός, τα είπες όλα όσα ήθελα να πώ κι εγώ...
Ιδιαίτερη μνεία για το Νικόλα σήμερα, πραγματικά του άξιζε το Οσκαράκι, έπιασα τον εαυτό μου να λέει, Μπράβο Νικόλα μου εσύ super star!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 9:06 pm

Τελικά η Δάφνη πήγε να ζητήσει συγνώμη. Συγκλονιστικό βρέθηκε κάποιος που δεν απαιτεί συγνώμη απ την Εύα να καταγραφεί στα πρακτικά παρακαλώ.

Mια καταπληκτική σκηνή και μια Φαιη Ξυλά έξοχη στις εκφράσεις της (τελικά όταν έχει κάτι να πει αυτή η γυναίκα καταφέρνει να απογειώνει τις σκηνές της και η Γεωργόνη ακολούθησε εξαιρετικά). Πίκρα παράπονο και αμέσως μετά ανακούφιση και γλύκα όλα τα έβγαλε με μέτρο και με εκφραστικότητα. Δεν αποποιείται τις ευθύνες της όπως κάποιες άλλες όνομα και μη χωριό απλά αναρωτιέται γιατί τόση υποκρισία απ την πλευρά της Δάφνης.

Όμως η σκηνή ήταν πέρα απο κάθε λογική. Για πρώτη φορά η Εύα λέει σ έναν απ τους ''δικούς'' της ανθρώπους ''δεν ξέρεις τι θα πει να χάνεις την αγάπη σου εγώ ξέρω'' κι η Δάφνη στον αμέσως επόμενο τόνο της κάνει προξενειά το γλιτσικο μπισκοτάκι και το προσπερνάει χαλαρά σαν να μην το άκουσε.

Κρίμα να ακυρώνουν με τόση ευκολία μια αγάπη σαν αυτή της Εύας για το Μάνο. Καταλαβαίνω οτι πρέπει κάπως να υποτιμηθούν όλα για να πάνε την Εύα πρόχειρα και τσαπατσούλικα παρακάτω για να σπρωχτεί ο ξενέρωτας που τη διάλυσε και να μη χρειστεί να πληρώσουν οι δύο άνθρωποι που της διέλυσαν τη ζωή.Βλέπετε δεν ξεχνώ οτι ο Μάνος πλήρωσε αλλά είχε μπόλικη βοήθεια απ το Στέφανο και τη Μελίτα για να την ισοπεδώσει κι οτι ο ίδιος ο Στέφανος και πάλι με τη βοήθεια της κατσαρούλας έκανε μια ακόμη προσπάθεια με μεγάλη επιτυχία.

Δεύτερη συγκλονιστική πρωτοτυπία. Διάλογος Αντιγόνης Πέτρου και ''μάζεψε την κόρη σου'' αλλά το λέει ο Πέτρος και όχι η Αντιγόνη.

Μεχρι πριν λίγο καιρό πίστευα οτι η Δάφνη κι ο Νικόλας είναι ένα ζευγάρι που μπορεί να ζήσει καλά και να γεράσει μαζί. Μετά απ το πρόσφατο σεναριακό ολίσθημα πιστεύω πλέον ακριβώς το αντίθετο. Νομίζω πια οτι η Δάφνη θα επαναφέρει το θεματάκι όποτε κάτι δεν θα την ικανοποιεί στο γάμο της προσθέτοντας στο ρεπερτόριο της και τη στήριξη που θα δώσει στο θέμα του παιδιού και δεν θα το ξεπεράσει ποτέ κι αυτό θα είναι πάντα γάγκραινα σ αυτό το γάμο. Τόσο απλά. Δεν λύθηκε μπαλώθηκε με την αφορμή του παιδιού που κινδύνεψε και μοιραία κάποια στιγμή θα επανακάμψει. Κάθε σχέση απομυθοποιείται και απογυμνώνεται απ τη γοητεία της κρίμα....

Παρόλο που με το ζευγάρι ειμαι πλεον απογοητευμένη Γιαννακόπουλος και Γεωργόνη μου άρεσαν στις σκηνές τους. Επιτέλους έχουν κάτι να λένε εκτός απο νυστάζω

Η Αμαλία σε ένα παρανοικό παραλήρημα ήταν επίσης εξαιρετική. Η τρελή της σειράς την κατήντησαν αλλά η ηθοποιός καταφέρνει να είναι πάντα απολαυστική. Έκανε τους δικούς της συνειρμούς και κατέληξε οτι η Δάφνη έχει διδακτορικό στην γυναικεία κουτοπονηριά στην οποία ειδικεύεται και θαύμασε. Κρατούσα την κοιλιά μου απ τα γέλια όσο την έβλεπα. Να το ξέρετε θα τις παρασύρει σε κατινιές και για το κουτάβι της δεν με νοιάζει το συνηθίζει για τη Νόρα φοβάμαι. Αν βέβαια επρόκειτο για μια νορμάλ γυναίκα που δεν θα έκανε αυτούς τους απίθανους συνειρμούς θα έλεγα οτι ποιός άνθρωπος με λογική θα πίστευε ένα τέτοιο μεγαλοφυές σχέδιο σαν της Δάφνης;

Τελικά αυτό το εκ περιτροπής γράψιμο είναι σίγουρο. Ο Νικόλας θυμήθηκε πάλι τις ενοχές του. Ξέρετε αυτές που στο προηγούμενο επεισόδιο είχε ξεχάσει και έπλεε σε πελάγη ευτυχίας. Φυσιολογικό το βρίσκω συνάδει με το χαρακτήρα του το προχθεσινό ήταν παράλογο.

Αντιγόνη Στέφανος σε κλασική σκηνή. Πες μου μάνα Δεν σου λέω

Η Νταίζη με κουράζει αφάνταστα ουτε να τη σχολιάζω δεν θέλω Προβλέψιμη στο ίδιο πάντα στυλ και πανταχου παρούσα.

Και ναι επισήμως ο Λευτέρης είναι Μάνος. Που γελάνε; Εδώ μάλλον. Εν τω μεταξύ πιο πολύ έχουμε δει το Λευτέρη να σκέπτεται τη Βέρα που δεν την ξέραμε και δεν μας αφορά παρά την Εύα να σκέπτεται το Μάνο που την ιστορία τους την παρακολουθούσαμε δυό ολόκληρα χρόνια. Τόσο πολυ φοβούνται να δείξουν πλάνα με το Μπουγιούρη; Δεν θα κουραστεί είναι παλιά...

Το Μελιτάκι μόλις έβαλε μπροστά κινήσεις επανασύνδεσης έτρεξε στο μπαμπά του και του έχωσε μερικά. Είχα ανησυχίσει γιατί είχε καιρό να του τα χώσει. Α καημένη μου να σε ακούσει ο απόλυτος να λες τη μανούλα φόνισα. Είσαι κι ηλίθια. Έχουμε να ρίξουμε τρελό γέλιο όταν τα βρουν Αντε να τα βρούν τα παιδιά να ρίξει κανένα σφουγγάρισμα γιατί η έλλειψη την ωθεί στην υστερία την κατσαρούλα.

Είπα κι εγώ καιρό είχαμε να δούμε Λουκανορικό καυγά. Όχι που θα τη γλυτώναμε. Ο Λουκάς ψωνισμένος κι η Νόρα υστερική. Όλο και καλύτερα.

Οι ρόλοι είναι καθορισμένοι. Στις σκηνές Νόρας Μελίτας η Νόρα με τα χίλια προβλήματα παρηγορεί τη Μελίτα. Eίναι αστείο αλλά μια φορά δεν την έχει ρωτήσει το κουτάβι για τα δικά της. Στις σκηνές Εύας Νόρας η Εύα ασχολείται με τα προβλήματα της Νόρας. Άλλην παρηγορούμε απο άλλη αντλούμε παρηγοριά. Απ αυτήν που προξενεύουμε τον άντρα που την πούλησε στην άλλη. Απόλυτα συνεπές και λογικό αυτό που παρακολουθούμε.

Τελικά η απαγωγή έγινε να ασχοληθούμε κι άλλο με το ποιός ειναι ο Στέφανος. Αυτό που φαίνεται είναι ένας συναισθηματικά ανάπηρος που δεν ξέρει τι του γίνεται.

Τελικά απ την ώρα που έχασα κάθε εκτίμηση σ αυτό που παρακολουθώ και κατάλαβα οτι κάθαρση δεν θα δω και οτι δεν υπάρχει σεναριακή συνέπεια και συνέχεια μια χαρά διασκεδάζω

Υγ. Τελικά κατάλαβα τι εννοούν οταν λένε οτι ψάχνουν τις χημείες. Βάζουν έναν καλό ηθοποιό με έναν που υστερεί και κρατούν τις ισσοροπίες. Το έκαναν πέρσι στο Σταύρου το επαναλαμβάνουν φέτος με την Ξυλά.

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 9:10 pm

Clarabelle έγραψε:
Τελικά η Δάφνη πήγε να ζητήσει συγνώμη. Συγκλονιστικό βρέθηκε κάποιος που δεν απαιτεί συγνώμη απ την Εύα να καταγραφεί στα πρακτικά παρακαλώ.

Mια καταπληκτική σκηνή και μια Φαιη Ξυλά έξοχη στις εκφράσεις της (τελικά όταν έχει κάτι να πει αυτή η γυναίκα καταφέρνει να απογειώνει τις σκηνές της και η Γεωργόνη ακολούθησε εξαιρετικά). Πίκρα παράπονο και αμέσως μετά ανακούφιση και γλύκα όλα τα έβγαλε με μέτρο και με εκφραστικότητα. Δεν αποποιείται τις ευθύνες της όπως κάποιες άλλες όνομα και μη χωριό απλά αναρωτιέται γιατί τόση υποκρισία απ την πλευρά της Δάφνης.

Όμως η σκηνή ήταν πέρα απο κάθε λογική. Για πρώτη φορά η Εύα λέει σ έναν απ τους ''δικούς'' της ανθρώπους ''δεν ξέρεις τι θα πει να χάνεις την αγάπη σου εγώ ξέρω'' κι η Δάφνη στον αμέσως επόμενο τόνο της κάνει προξενειά το γλιτσικο μπισκοτάκι και το προσπερνάει χαλαρά σαν να μην το άκουσε.

Κρίμα να ακυρώνουν με τόση ευκολία μια αγάπη σαν αυτή της Εύας για το Μάνο. Καταλαβαίνω οτι πρέπει κάπως να υποτιμηθούν όλα για να πάνε την Εύα πρόχειρα και τσαπατσούλικα παρακάτω για να σπρωχτεί ο ξενέρωτας που τη διάλυσε και να μη χρειστεί να πληρώσουν οι δύο άνθρωποι που της διέλυσαν τη ζωή.Βλέπετε δεν ξεχνώ οτι ο Μάνος πλήρωσε αλλά είχε μπόλικη βοήθεια απ το Στέφανο και τη Μελίτα για να την ισοπεδώσει κι οτι ο ίδιος ο Στέφανος και πάλι με τη βοήθεια της κατσαρούλας έκανε μια ακόμη προσπάθεια με μεγάλη επιτυχία.

Δεύτερη συγκλονιστική πρωτοτυπία. Διάλογος Αντιγόνης Πέτρου και ''μάζεψε την κόρη σου'' αλλά το λέει ο Πέτρος και όχι η Αντιγόνη.

Μεχρι πριν λίγο καιρό πίστευα οτι η Δάφνη κι ο Νικόλας είναι ένα ζευγάρι που μπορεί να ζήσει καλά και να γεράσει μαζί. Μετά απ το πρόσφατο σεναριακό ολίσθημα πιστεύω πλέον ακριβώς το αντίθετο. Νομίζω πια οτι η Δάφνη θα επαναφέρει το θεματάκι όποτε κάτι δεν θα την ικανοποιεί στο γάμο της προσθέτοντας στο ρεπερτόριο της και τη στήριξη που θα δώσει στο θέμα του παιδιού και δεν θα το ξεπεράσει ποτέ κι αυτό θα είναι πάντα γάγκραινα σ αυτό το γάμο. Τόσο απλά. Δεν λύθηκε μπαλώθηκε με την αφορμή του παιδιού που κινδύνεψε και μοιραία κάποια στιγμή θα επανακάμψει. Κάθε σχέση απομυθοποιείται και απογυμνώνεται απ τη γοητεία της κρίμα....

Παρόλο που με το ζευγάρι ειμαι πλεον απογοητευμένη Γιαννακόπουλος και Γεωργόνη μου άρεσαν στις σκηνές τους. Επιτέλους έχουν κάτι να λένε εκτός απο νυστάζω

Η Αμαλία σε ένα παρανοικό παραλήρημα ήταν επίσης εξαιρετική. Η τρελή της σειράς την κατήντησαν αλλά η ηθοποιός καταφέρνει να είναι πάντα απολαυστική. Έκανε τους δικούς της συνειρμούς και κατέληξε οτι η Δάφνη έχει διδακτορικό στην γυναικεία κουτοπονηριά στην οποία ειδικεύεται και θαύμασε. Κρατούσα την κοιλιά μου απ τα γέλια όσο την έβλεπα. Να το ξέρετε θα τις παρασύρει σε κατινιές και για το κουτάβι της δεν με νοιάζει το συνηθίζει για τη Νόρα φοβάμαι. Αν βέβαια επρόκειτο για μια νορμάλ γυναίκα που δεν θα έκανε αυτούς τους απίθανους συνειρμούς θα έλεγα οτι ποιός άνθρωπος με λογική θα πίστευε ένα τέτοιο μεγαλοφυές σχέδιο σαν της Δάφνης;

Τελικά αυτό το εκ περιτροπής γράψιμο είναι σίγουρο. Ο Νικόλας θυμήθηκε πάλι τις ενοχές του. Ξέρετε αυτές που στο προηγούμενο επεισόδιο είχε ξεχάσει και έπλεε σε πελάγη ευτυχίας. Φυσιολογικό το βρίσκω συνάδει με το χαρακτήρα του το προχθεσινό ήταν παράλογο.

Αντιγόνη Στέφανος σε κλασική σκηνή. Πες μου μάνα Δεν σου λέω

Η Νταίζη με κουράζει αφάνταστα ουτε να τη σχολιάζω δεν θέλω Προβλέψιμη στο ίδιο πάντα στυλ και πανταχου παρούσα.

Και ναι επισήμως ο Λευτέρης είναι Μάνος. Που γελάνε; Εδώ μάλλον. Εν τω μεταξύ πιο πολύ έχουμε δει το Λευτέρη να σκέπτεται τη Βέρα που δεν την ξέραμε και δεν μας αφορά παρά την Εύα να σκέπτεται το Μάνο που την ιστορία τους την παρακολουθούσαμε δυό ολόκληρα χρόνια. Τόσο πολυ φοβούνται να δείξουν πλάνα με το Μπουγιούρη; Δεν θα κουραστεί είναι παλιά...

Το Μελιτάκι μόλις έβαλε μπροστά κινήσεις επανασύνδεσης έτρεξε στο μπαμπά του και του έχωσε μερικά. Είχα ανησυχίσει γιατί είχε καιρό να του τα χώσει. Α καημένη μου να σε ακούσει ο απόλυτος να λες τη μανούλα φόνισα. Είσαι κι ηλίθια. Έχουμε να ρίξουμε τρελό γέλιο όταν τα βρουν Αντε να τα βρούν τα παιδιά να ρίξει κανένα σφουγγάρισμα γιατί η έλλειψη την ωθεί στην υστερία την κατσαρούλα.

Είπα κι εγώ καιρό είχαμε να δούμε Λουκανορικό καυγά. Όχι που θα τη γλυτώναμε. Ο Λουκάς ψωνισμένος κι η Νόρα υστερική. Όλο και καλύτερα.

Οι ρόλοι είναι καθορισμένοι. Στις σκηνές Νόρας Μελίτας η Νόρα με τα χίλια προβλήματα παρηγορεί τη Μελίτα. Eίναι αστείο αλλά μια φορά δεν την έχει ρωτήσει το κουτάβι για τα δικά της. Στις σκηνές Εύας Νόρας η Εύα ασχολείται με τα προβλήματα της Νόρας. Άλλην παρηγορούμε απο άλλη αντλούμε παρηγοριά. Απ αυτήν που προξενεύουμε τον άντρα που την πούλησε στην άλλη. Απόλυτα συνεπές και λογικό αυτό που παρακολουθούμε.

Τελικά η απαγωγή έγινε να ασχοληθούμε κι άλλο με το ποιός ειναι ο Στέφανος. Αυτό που φαίνεται είναι ένας συναισθηματικά ανάπηρος που δεν ξέρει τι του γίνεται.

Τελικά απ την ώρα που έχασα κάθε εκτίμηση σ αυτό που παρακολουθώ και κατάλαβα οτι κάθαρση δεν θα δω και οτι δεν υπάρχει σεναριακή συνέπεια και συνέχεια μια χαρά διασκεδάζω

Υγ. Τελικά κατάλαβα τι εννοούν οταν λένε οτι ψάχνουν τις χημείες. Βάζουν έναν καλό ηθοποιό με έναν που υστερεί και κρατούν τις ισσοροπίες. Το έκαναν πέρσι στο Σταύρου το επαναλαμβάνουν φέτος με την Ξυλά.

Πάντα με το δικό σου μοναδικό τρόπο oscar Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από afroditi_norakii Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 9:28 pm

1ον μου αρεσε πολυ η σκηνη ευας-δαφνης!!!! αυτο ειναι ενα κομματι της παρεας της φεγγαροπετρας που αγαπαμε!!!!

2ον αμαλια RESPECT!!!!!!!!! θεα....η γυναικα δεν υπαρχειιιιιι!!!!!!

3οοοοοον ΔΕΝ μπορωωωω αλλο να βλεπω ετσι νορα-λουκα!!! :( γιατι καθε φορα που συναντιουνται να τσακωνονται;;; καλα και τι ηταν αυτο που πεταξε ο λουκακος παλι;;; με εστειλε τελειως αδιαβαστη!!!!

και τελος...ακομη απορω πως δεν εφαγε καμια αδεσποτη το νταιζουλινι σημερα!!!!!! πως την γλυτωνει παντα ρε παιδια;;; παραλιγο θα την ετρωγε απο δαφνη,ευα,λουκα και νικολα!!!! κροσια τα νευρακια της παρεας μας!!! μονο το νορακι δεν την εφαγε στην μαπα σημερα!!!!! σε ολες τισ σκηνες ελεγα τωρα θα την φαει,ωχ να το τωρα δεν θα την γλυτωσει αλλα που τετοια τυχη.....δεν μπορει δηλαδη!!!!!

αυτααααααα!!!!!!! παντως καθε μερα και χειροτερα τα πραγματα για νορα-λουκα ;/ ελπιζω και εγω πως θα αλαξουν τα πραγματα...εστω και τελευταια στιγμη !!!!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 10:05 pm

Με κάνατε να το δω .Καλούτσικο ήταν , για να δούμε , για να δούμε.
Νικόλας:
μπορεί να μην μου αρέσει ιδιαίτερα ο ρόλος του Νικόλα , όμως απόψε μου άρεσε.Με τη Δάφνη εξέφρασε όλες του τις αμφιβολίες και ανασφάλειες για τη δουλειά του αλλά μετά επιτέλους ανταποκρίθηκε στα συζυγικά του καθήκοντα και άφησε τον ύπνο του.Και με την Νταίζη μια χαρά της τα΄πε.Κορυφαία για μένα σκηνή η συζήτησή του με το Λουκάκο στο τηλέφωνο.Μου αρέσουν οι δυο τους όταν έχουν κοινή σκηνή.
Δάφνη:
τα έβγαλε όλα από μέσα της και ξεκαθάρισε το τοπίο.Ωραιότατη με το Νικόλα,απίθανη με την Νταίζη
Εύα:
θα σταθώ μόνο στη συμβουλή της προς τη Νόρα , να ανακοινώσει στο Λουκά την εγκυμοσύνη της.Και επιτέλους είπε ότι θα του το πει μετά τη δίκη.
Μελίτα:
ασχολίαστη
Αμαλία:
την Αμαλία την έχουμε συνηθίσει σε κωμικές σκηνές.Μην την κάψουν όμως , γιατί το κωμικό είναι υπερβολικά κοντά στη γελιότητα.
Νόρα:
λοιπόν η κοπελιά χρειάζεται γερή ανάλυση.Ο ψυχολόγος θα σήκωνε τα χέρια ψηλά και θα έσκιζε τα πτυχία του.Βρε το βλαμμένο , μεταλλαγμένο, ορμονοχτυπημένο από την εγκυμοσύνη πώς συμπεριιφέρεται έτσι στο Λουκά;πολύ θα το ευχαριστηθώ να τη χορέψει στο ταψί .Α μα πιά!!!
Και το κορυφαίο"Ξεχνώ ότι είμαι έγκυος"
Σώπα μεγάλη!!εδώ τους καφέδες τους πίνεις λες και είναι νεράκι.Τη πορτοκαλάδα τη θυμάται προς το βράδυ , και αν.Κατά τα άλλα πήγαινε κρυφά στη γυναικολόγο γιατί είχε αγωνία και δεν ήθελε να στενοχωρήσει το Λουκά.Μπράβο σταθερές αντιλήψεις!
Όσο και να προσπαθούν να μας κεντρίσουν το ενδιαφέρον με άλλα -δίκες και άλλα-δεν θα καταφέρουν τίποτα απολύτως αν δεν ξανσμίξουν οι συντελεστές το ζευγάρι μας.
Ακούτε εκεί στην Παιανία;;Όταν είπαμε το ζευγάρι μας εννοούμε ΛΟΥΚΑ-ΝΟΡΑ και όχι Στέφανο-Μελίτα,κάτι που με αφήνει προσωπικά παντελώς αδιάφορη.
Ένα ωραιότατο ζευγάρι , απόλυτα ερωτευμένο, με τρομερή χημεία μεταξύ τους , με πολύ αστείες και κωμικές σκηνές , ξαναφέρτε το πίσω.Αρκετά κράτησε η μετάλλαξη.

Α , και τώρα που το σκέφτηκα.Όποιον θέλουν να τον παρουσιάσουν τελείως μεταλλαγμένο τον στέλνουν να μείνει στο σπίτι του Νικόλα;Το σπίτι που μεταλλάσει ανθρώπους είναι;Ο Μάνος μας βγήκς δεινός μάγειρας στα κολοκυθάκια,ο Λουκάς μας έγινε μεταμεσονύχτια ζαχαροπλάστης.Σε λίγο θα δούμε και το Ρούσσο να περνάει από εκεί.
Για να σοβαρευτούμε λιγάκι.Το αστείο εδώ γινεται ισοδύναμο του γελίου

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από evapop Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 11:01 pm

Από το επεισόδιο μου άρεσε κυρίως η συμφιλιωτική σκηνή με τη Δάφνη και την Ευα.Ειδικά το ύφος της Ξυλά όταν δήθεν την έδιωχνε ήταν εξαιρετικό.Μπράβο και στις δυο τους.
Η Αμαλία επισης κέντησε.Είναι απολαυστική η Πεφάνη.
Η Νόρα για πολλούς λόγους,χάνει όλο και περισσότερο την υπόληψή που της είχα.
Μ'αρεσε και ο Λουκάς που "έχασε" το συγκάτοικο!Γέλασα πολύ στο τηλεφώνημα!

evapop

Θηλυκό

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 11:26 pm

Πολυ λιγα πραγματα αξιζαν παλι σημερα....μου αρεσε
Ευα-Δαφνη....εντονη σκηνη με υπεροχες ερμεινιες...
Νικολας-Δαφνη...σημερα μου θυμισαν τα ζευγαρι που ειχαμε γνωρισει αν και στο πισω μερος του μυαλου μου υπαρχουν πολλες αμφιβολιες για την Δαφνη πλεον..
Λουκας-Νορα ενας ακομη καβγας...και ναι οκ δικαιολογω την Νορα μεχρι εν σημειο λογο της μπεμπουλας που οι ορμονες της κανουν παρτυ αλλα βαλε λιγο και την λογικη βρε κοπελα μου...θα τον τρελανεις τον καημενο τον Λουκακο
Αμαλια...ευτυχως και κατι για να γελασουμε...παντως η Αμαλια κλεινει σπιτια για την πλακα της..
Μπεκρουλιτσα..γιατι μας την εδειξαν οεο...που βοηθησε να προχωρησει το επεισοδιο?
Για τον απαισιο καφε που ηπιε η Ευα με τον σφιχτη λογια δεν υπαρχου... Fskl
Ειχαμε τον απολυτο να τριγυρναει με μια φοτο στο χερι τωρα εχουμε και την Νταιζαρα...
Ρουσσος -Αντιγονη ...στο τελος θα γινουν κολληταρια και θα πινουν και τσιπουρακι..
Ωραια η τελευταια σκηνη με Λουκα στην κουζινα και να περνει τηλ τον Νικολα γελασα κ στεναχωρηθηκα μαζι..
Μετριοοοο...
Απαλαξτε μας απο Μελιτα-σφιχτη pleeease
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από dadela Την / Το Δευ Νοε 29, 2010 11:26 pm

Καλά το τι γέλιο έριξα, με την Αμαλία με τα "προσκυνούμε Δάφνη" και τα "Δάφνη respect" και όλα τα σχετικά αφήστε...Μπορώ να πω πως σήμερα σε ότι αφορά την Αμαλία και τη Δάφνη η Ακρίτα είχε έμπνευση και "έγραψε με την καλή της πένα", κάτι που δεν κάνει συχνά τώρα τελευταία....
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 1:42 am

Λοιπόν, έχω μια απίστευτη όρεξη να σχολιάσω σκηνή προς σκηνή και ατάκα προς ατάκα το σημερινό! Να πω ότι σε γενικές γραμμές μου άρεσε και είμαι σε θέση να το ξαναδώ για να σχολιάσω.

Πάμε λοιπόν αναλυτικά:

Εύα – Δάφνη
Τώρα, να πω ότι δε μου άρεσε η σκηνή?? Θα είναι τεράστιο ψέμα!! Μακράν η καλύτερη του επεισοδίου!! Και η αγκαλιά τους πολύ ωραία!! Snif
Ξυλά και Γεωργόνη καταπληκτικές και οι δύο!!
Είμαστε σίγουροι όμως τώρα ότι η Δάφνη το ξεπέρασε?? Δηλαδή τόσο επιτυχημένο ήταν πια αυτό το σχέδιο?? Όλα τα έλυσε?? Να ξέρω να το εφαρμόσω και γω άμα τύχει! slap
Τι να πω!!

Ρούσσος – Αντιγόνη
Το βλέμμα της Καρτάλως εκεί που της λέει ο Ρούσσος ότι η κόρη της κάτι ξέρει όλα τα λεφτά! Δε μάθαμε βέβαια και τίποτα καινούριο, αλλά με έβαλαν σε περιέργεια να μάθω ποιος στο καλό έστειλε το σημείωμα!! Γιατί μας πέταξαν ότι «ο αδερφός της Εριέττας» μπορεί και να ξέρει?? Στάχτη στα μάτια για το ποιος μπορεί να είναι?? Θα δείξει!

Νικόλας – Αμαλία
Εδώ έπεσε τρελό γέλιο!! Μέχρι να εξηγήσει ο Νικόλας το μεγαλοφυές σχέδιο της γυναίκας του στην Αμαλία είχα πέσει κάτω (απ τα γέλια)!! Και του πετάει στο τέλος αυτή κάτι του στυλ: "αγόρι μου εσύ!! Είσαι αξιολάτρευτος μες στην αφέλεια σου! Φτου σου!!" με το γνωστό αμαλίστικο υφάκι και γω να μην μπορώ να σηκωθώ απ τα γέλια!! Πόσο θεά μπορεί να είναι?? Και να επιμένει ο Νικόλας ότι δεν του τα φόρεσε η Δάφνη και γω άλλο τόσο να χτυπιέμαι με τις ατάκες της τρελής (με την καλή έννοια)!! Και λέει και το θεϊκό «προσκυνώ Δάφνη» στο τέλος προσκυνώντας (όπως το γνωστό εμότικον : respect :)και με αποτέλειωσε!! Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι κανένας λογικός άνθρωπος δε θα πίστευε τα λεγόμενα του Νικόλα και απ ότι είδαμε, ούτε παράλογος άνθρωπος τα πιστεύει!!

Νικόλας – Λουκάς (δια τηλεφώνου)
Νικόλας: Μου το κλεισε!!
Κατερίνα: Λυπάμαι!!

Δεν ξέρω γιατί, αλλά και δω μ’ έπιασε ένα σπαστικό γέλιο!! Και καθώς φεύγει ο Νικόλας, βγαίνει πάλι η Αμαλίτσα και κουτσομπολεύει τα της Δάφνης με την καημένη την Κατερίνα!! Και να το πάλι το προσκυνώ Δάφνη!! gelio
Ο Λουκάς γιατί είπαμε δεν πήγε με το Νικόλα στους γονείς?? Τέλος πάντων!!

Εύα – Δάφνη - Αγγέλα
Το πονηρό υφάκι της Δάφνης μ’ αρέσει τρελά!! Άσχετα αν δε μ’ αρέσει το τι υπονοεί για Εύα - Λευτέρη!! Το ξεχ$σιμο της Αγγέλας τους χρειαζόταν μου φαίνεται!! Και λούφαξαν και οι δύο σαν παιδάκια που τα μαλώνουν!!

Νόρα – Μελίτα
Στο καπάκι με Εύα – Δάφνη έπεσε αυτή η σκηνή και οι σύγκριση είναι αναπόφευκτη! Θερμή παράκληση να ξεκουμπιστεί η Μελίτα από κει κατεπειγόντως!!!
Στα της σκηνής τώρα: γιατί συνεχώς σηκώνεται η Νόρα να πάει στο γραφείο της Μελίτας και όχι το αντίθετο?? Γιατί συνεχώς η Νόρα προξενεύει τη Μελίτα στο Στέφανο??
Και ρωτάει η Μελίτα τι να κάνει για να την εμπιστευτεί ξανά ο αγαπημένος της!! Φταίω εγώ τώρα αν απαντήσω??
Ευτυχώς μπήκε φουριόζα η Αμαλία (σύρμα, ο σίφουνας!! gelio) και σταμάτησαν να συζητάνε για τα γκομενικά της Μελίτας!! Έπιασαν βέβαια τα γκομενικά της Δάφνης, αλλά δε με χαλάει.
Σημεία όπου ξεκαρδίστηκα:

Αμαλία: Αααα, μορφωμένες κοπέλες σου λέει ο άλλοοοος!!
Μελίτα: Γιατί, δεν είμαστε?? lmao

Αμαλία: Η Δάφνη πήρε διδακτορικό και σεις είσαστε σαν τα κουτάβια!!

Αμαλία: Όπα!! Όπα, όπα!! Δεν το ‘ξερα αυτό!! Για πες!! Δηλαδή η Δάφνη έπεισε και το γκόμενο να πει ότι όλα αυτά τα κάνανε μαζί για να ζηλέψει ο Νικόλας?? Α καλά, η γυναίκα είναι έτη φωτός μπροστά, respect Δάφνη!!
lmao

Μελίτα: Μαμά, φτάνει τόσο! Σε παρακαλώ θ’ αρχίσω να φωνάζω!
Αμαλία: Για φώναξε λίγο να δω αν φωνάζεις ωραία!

Όχι!!! ΟΧΙ!!! Μηηηηηηηηηηηηηηηηη!!

Αμαλία: Εγώ είχα μείνει στο αμόλα καλούμπα, τράβα καλούμπα. Και η άλλη το έκανε ανώτερη επιστήμη, δηλαδή δηλώνω φααααν!! lmao
Ε και γω δηλώνω φαν Αμαλίας και κατ επέκταση φαν Πεφάνης!! Η γυναίκα δεν παίζεται!!

Αμαλία: Οι άντρες θέλουνε δούλεμα, κάθονται απέναντι μας και το ζητάνε, «θέλουμε δούλεμα, θέλουμε δούλεμα», δεν ακούτε τις φωνές των αντρών?? gelio
Σας μιλάω για γέλιο, όχι αστεία!!

Εύα – Δάφνη – Λευτέρης – Νταίζη
Νταίζη: Εύα μου, και συ εδώ??
Εύα: Εσύ ΚΑΙ εδώ??
gelio
Το ίδιο αναρωτιέμαι κι εγώ!!! Όπου και να κοιτάξω βλέπω Νταίζη, ε το παρακάναμε νομίζω!!
Συγκινηθήκαμε και με τους συγγενικούς δεσμούς της!! Κάτσε να δεις, πως το πε? Η Εύα είναι μάνα του ανιψιού της τον οποίο πήγε να ξεκάνει (δεν είναι κάτι προσωπικό, προς Θεού) και η Δάφνη γυναίκα του αδερφού της!! Το ότι μέσα σε όλο αυτό το μπάχαλο βγάζουν άκρη με τα γενεαλογικά είναι άξιο θαυμασμού!!
Τον καφέ με το Λευτέρη δεν τον γλιτώσαμε, δυστυχώς…

Μάνα και Υιός
Πόσο βαριέμαι τον ίδιο πάντα διάλογο!!! Είχε μικρές παραλλαγές σήμερα, αλλά εξακολουθεί να είναι βαρετός από πλευράς εξελίξεων (όχι από πλευράς ερμηνείας, προς Θεού!). Βάλτε τους να πουν κάτι άλλο επιτέλους, αφού μπορούν οι άνθρωποι!!!

Νικόλας – Νόρα – Μελίτα (που πεταγόταν κάθε τρεις και λίγο!!)
Της άρεσε της Νόρας που υποφέρει ο Λουκάς, ε?? Πω πω, τα νεύρα της δεν πάνε καθόλου καλά!!
Μελίτα: Ναι, ναι χωρίσατε για χιλιοστή φορά!!
Κοίτα ποια μιλάει!!!!!! Που οι χωρισμοί της με το Στέφανο τείνουν στο άπειροοοοο!!!!
Επίσης είπε ότι αν προκύψει κάτι θα πάει να τον υποστηρίξει??? Ως τι??

Δάφνη – Λουκάς – Νταίζη
Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά και αυτή η σκηνή μ’ άρεσε!! Περιττό να πω ότι σαν κωμωδία η σειρά είναι καταπληκτική!!
Η Δάφνη είπε την Νταίζη Νταιζάρα, η Νταίζη είπε τη Νόρα κοκκινόμαλλο τέρας, το Λουκά υπαλληλάκο του Ρούσσου, την παρέα έκφυλους και ότι έχουν γίνει ένα κρεβάτι γενικότερα!! Μα δεν έχει πολύ πλάκα?? Σοβαρά τώρα!!

Εύα – Λευτέρης (Ε.Π. μην ξεχνάμε!!)
Όπα, όπα, τι είπε ο Ε.Π.?? Ότι τη Δάφνη τη νοιώθει σαν αδερφή του?? Τελικά, ναι, ο Λευτέρης έγινε Μάνος στη θέση του Μάνου!!! gelio

Μελίτα – Νόρα και Μελίτα – Ρούσσος
Φταίει η Νόρα που πάει και της λέει για την υπόθεση του Νικόλα! Συγνώμη, αυτή αντί να πάει να πάρει το παιδί, πήγε στον πατέρα της, για να του την πει?? Πάει καθόλου καλά (εντελώς ρητορική η ερώτηση)?? Πήγε δηλαδή στο Ρούσσσο, να του πει ότι ΘΕΛΕΙ (το Νικόλα δεν τον ρωτάμε) να αναλάβει το γραφείο την υπόθεση! Ε, φταίω εγώ που λέω ότι θα της το κλείσει το γραφείο της Νόρας?? Αυτή της διώχνει τους πελάτες!! Και συγνώμη, τοοοοοόση εμπιστοσύνη έχει στη φίλη της (τη Νόρα ντε) ως δικηγόρο?? Εύγε!!
Το νόημα και το λόγο ύπαρξης της εν λόγω σκηνής ακόμα τα ψάχνω! Βλέπει κανείς λογική?? Αν ναι ας με διαφωτίσει και μένα! Θέλουν να μας πουν, τι, ότι κάνει τα πάντα για να βοηθήσει την παρέα?? Ότι είναι κατά της «δολοφόνου» που πήγε να σκοτώσει την Εύα και κατακρίνει τον μπαμπά της που την υπερασπίζεται?? Τι??

Στέφανος – Χρήστος
Στοοο σπίτι παααααάνω στο βουνοοοοοοοό….
Ψάχνουνε λέει για έναν αθλητικό τύπο…..χμμμ….
Καλά, σκοινάκι ήταν αυτό με τα αρχικά Ε.Π.?? Αχαχαχαχαχα! Κάνω εικόνα τώρα τον Εμμανουήλ Παπαπέτρου, εεεεε, τον Ελευθέριο Πολίτη να πηδάει σκοινάκι!!! gelio

Στο καπάκι σκηνή Λευτέρη – φλασμπακ. Νόμιζα και ήλπιζα ότι είχαμε τελειώσει με τις σκηνές τύπου τρέχει και θυμάται, τρέχει και θυμάται, τρέχει και θυμάται…Τουλάχιστον κάντε τες πηδάει σκοινάκι και θυμάται, πηδάει σκοινάκι και θυμάται, θα είναι πολύ πιο αστ…, εεε, ενδιαφέρουσες!!

Νικόλας – Νταίζη
Η αντιμετώπιση του Νικόλα προς τη λατρεμένη αδελφούλα καθόλου σωστή, τς τς τς! Πως της φέρθηκε έτσι της καημένης!!
(Ουδέν σχόλιον!!)

Νόρα – Λουκάς
Πάλι καυγάς?? Τι πρωτότυπο!!
Η ατάκα περί εγκυμοσύνης τι σκοπό είχε είπαμε??
Πάντως το ξαναλέω, τα νεύρα της Νόρας δεν είναι καθοοοόλου καλά! Δεν ξέρω αν φταίει η εγκυμοσύνη, η καθημερινή επαφή με Μελίτα-Αμαλία ή η έλλειψη του κορμιού του Λουκά, αλλά κάτι πρέπει να κάνει!!

Νικόλας – Δάφνη
Δεν το πιστεύω, η Δάφνη γύρισε όντως!! Τα προηγούμενα επεισόδια διαγράφτηκαν ήδη απ’ ότι βλέπω, οπότε εγώ τι πρέπει να κάνω? Να τα ξεχάσω?? Μήπως θα ήταν καλύτερα να μην τα έβλεπα τελικά??
Πάντως σωστά του τα είπε του Νικόλα!!

Εύα – Νόρα – κολοκυθάκι
Αχχ!! Αχ! Πες τα Εύα μου γιατί μάλλιασε η γλώσσα μου, δεν αντέχω άλλο!! Η Δάφνη μας έκανε την τιμή και γύρισε απ τον πλανήτη της, η Νόρα κατά πότε το κόβετε να επιστρέψει?? Πάντως, τη Μελίτα προξενεύει αλλά στην Εύα πάει και λέει τον πόνο της!! Στην άλλη ούτε κουβέντα περί εγκυμοσύνης!! Κάτι θα ξέρει, σου λέει έτσι και πάρει πρέφα η Αμαλία, θα το μάθει ο κόσμος όλος!!
Ο Άγγελος αξιολάτρευτος!!
Μισό τώρα, γιατί εγώ άκουσα το εξής:
Νόρα: Ο διαρρήκτης ξέρει ότι τα έστησε όλα ο Σταυρίδης!
Από πού κι ως που??

Νικόλας – Δάφνη – Λουκάς (δια τηλεφώνου)
Παραπονιάρης Λουκάς και Νικόλας με όρεξη για τρελίτσες?? Όλα τα λεφτά!! gelio
Λουκάς (με ποδίτσα και μίξερ!!): Δάφνη, γιατί είσαι λαχανιασμένη, τι σου κάνει αυτός?? lmao
Εδώ με αποτελείωσαν εντελώς!!
Κι η Δάφνη ξαναμμένη να ρωτάει το Νικόλα που είναι η κουβερτούρα!! Σας λέω πέθανα!!!
Ακόμα γελάω!!

Νταίζη – Αντιγόνη
Άντε πάλι σε τουρ αυτή η ριμαδοφωτογραφία!! Έλεος!!

Εριέττα – Στέφανος
Συγνώμη, αλλά η εφημερίδα γράφει συγγενικό πρόσωπο!! Από πού συμπεραίνει ο κύριος Καρτάλης ότι εννοούν αυτόν?? Από πού κι ως που αυτόν φωτογραφίζουν?? Μήπως κάποιος έχει τη μύγα εδώ πέρα??? Λέω, μήπως!!

Προσεχώς:
Η Μελίτα έκανε κατάληψη και στο γραφείο της Νόρας!! Και της φάνηκε ξεκάθαρο για ποιον μιλάει το άρθρο?? imarton

Το ψήφισα πολύ καλό λόγω γέλιου και μόνο!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 6:43 am

Καλά, όλος ο σχολιασμός είναι φοβερός... και μετά το επεισόδιο, ήρθε και μ' αποτέλειωσε... μπα σε καλό μας σήμερα... αλλά παραθέτω τα σημεία που μου άρεσαν περισσότερο

Lyn έγραψε:
Νικόλας – Αμαλία
Και του πετάει στο τέλος αυτή κάτι του στυλ: "αγόρι μου εσύ!! Είσαι αξιολάτρευτος μες στην αφέλεια σου! Φτου σου!!"
lmao

Lyn έγραψε:
Νόρα – Μελίτα
Και ρωτάει η Μελίτα τι να κάνει για να την εμπιστευτεί ξανά ο αγαπημένος της!! Φταίω εγώ τώρα αν απαντήσω??
Α εμένα μου άρεσε κι εκεί που λέει η Μελίτα "Πιστεύει πως όλα αυτά τα κάνω από εγωισμό κι από ζήλια κι όχι από αγάπη... γιατί αν τον αγαπούσα θα τον είχα πιστέψει από την αρχή". Και ρωτάει η Νόρα "Τώρα, μήπως έχει ένα α δίκαιο? λέω τώρα εγώ" για να πάρει την απάντηση "Δεν ξέρω"!!! slap
Να απαντήσουμε εμείς??? Κυρία κυρία!!! Gum
Δηλαδή αμάν πια! Δεν μπορεί τουλάχιστον να ξέρει τα βασικά? KKarta

Lyn έγραψε:
Νικόλας – Νόρα – Μελίτα (που πεταγόταν κάθε τρεις και λίγο!!)
Μελίτα: Ναι, ναι χωρίσατε για χιλιοστή φορά!!
Κοίτα ποια μιλάει!!!!!! Που οι χωρισμοί της με το Στέφανο τείνουν στο άπειροοοοο!!!!
...αυτή που χώριζε μια ολόκληρη τηλεοπτική σεζόν!!!

Lyn έγραψε:
Δάφνη – Λουκάς – Νταίζη
Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά και αυτή η σκηνή μ’ άρεσε!! Περιττό να πω ότι σαν κωμωδία η σειρά είναι καταπληκτική!!Η Δάφνη είπε την Νταίζη Νταιζάρα, η Νταίζη είπε τη Νόρα κοκκινόμαλλο τέρας, το Λουκά υπαλληλάκο του Ρούσσου, την παρέα έκφυλους και ότι έχουν γίνει ένα κρεβάτι γενικότερα!! Μα δεν έχει πολύ πλάκα?? Σοβαρά τώρα!!
Γεγονός. Μπορεί να πάσχει σε 1002 σημεία, αλλά γέλιο προσφέρει αφειδώς...

Lyn έγραψε:
Στο καπάκι σκηνή Λευτέρη – φλασμπακ. Νόμιζα και ήλπιζα ότι είχαμε τελειώσει με τις σκηνές τύπου τρέχει και θυμάται, τρέχει και θυμάται, τρέχει και θυμάται…Τουλάχιστον κάντε τες πηδάει σκοινάκι και θυμάται, πηδάει σκοινάκι και θυμάται, θα είναι πολύ πιο αστ…, εεε, ενδιαφέρουσες!!
Ναι ναι... κι αυτό τελικά θα τον προδώσει... διότι εκεί που θα πηδάει το σχοινάκι, θα μπει ο Στέφανος μέσα - γιατί κι αυτός κατά βάθος γυμναστήριο θέλει να πάει... ε ναι, συγκεκριμένα σε αυτό!

Lyn έγραψε:
Εύα – Νόρα – κολοκυθάκι
Τον ερωτεύτηκα ξανά... Ειδικά εκεί που τον δίνει η Εύα στη Νόρα κι ο μικρός κοιτάει μάλλον το μικρόφωνο... με τρέλανε
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Angelog
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Angel20

Lyn έγραψε:
Παραπονιάρης Λουκάς και Νικόλας με όρεξη για τρελίτσες?? Όλα τα λεφτά!! gelio
Λουκάς (με ποδίτσα και μίξερ!!): Δάφνη, γιατί είσαι λαχανιασμένη, τι σου κάνει αυτός?? lmao
Εδώ με αποτελείωσαν εντελώς!!
Κι η Δάφνη ξαναμμένη να ρωτάει το Νικόλα που είναι η κουβερτούρα!! Σας λέω πέθανα!!!
Ακόμα γελάω!!
Η χαριστική βολή όντως...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 9:35 am

Lyn μου, απολαυστικότατος ο σχολιασμός σου!!!!
Lyn έγραψε:Τώρα, να πω ότι δε μου άρεσε η σκηνή?? Θα είναι τεράστιο ψέμα!! Μακράν η καλύτερη του επεισοδίου!! Και η αγκαλιά τους πολύ ωραία!! Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 94762
Ξυλά και Γεωργόνη καταπληκτικές και οι δύο!!
Είμαστε σίγουροι όμως τώρα ότι η Δάφνη το ξεπέρασε?? Δηλαδή τόσο επιτυχημένο ήταν πια αυτό το σχέδιο?? Όλα τα έλυσε?? Να ξέρω να το εφαρμόσω και γω άμα τύχει! Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 19114
Τι να πω!!
Γιατί να το ξεπεράσει? Θα το ξαναθυμηθεί στον επόμενο τσακωμό της με την Νικόλα. Ξεχνάς? Μόνο τα λάθη της Μελίτας ξεχνιούνται εν μια νυκτί...
Στο καπάκι με Εύα – Δάφνη έπεσε αυτή η σκηνή και οι σύγκριση είναι αναπόφευκτη! Θερμή παράκληση να ξεκουμπιστεί η Μελίτα από κει κατεπειγόντως!!!
Στα της σκηνής τώρα: γιατί συνεχώς σηκώνεται η Νόρα να πάει στο γραφείο της Μελίτας και όχι το αντίθετο?? Γιατί συνεχώς η Νόρα προξενεύει τη Μελίτα στο Στέφανο??
Γιατί πρέπει να την αποκαταστήσουμε. Χελλόου???
Της βρήκαμε δουλειά, της ξαναβρήκαμε φίλους, τι χωρίς γκόμενο θα μείνει?

Αμαλία: Εγώ είχα μείνει στο αμόλα καλούμπα, τράβα καλούμπα. Και η άλλη το έκανε ανώτερη επιστήμη, δηλαδή δηλώνω φααααν!! Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 191984
Ε και γω δηλώνω φαν Αμαλίας και κατ επέκταση φαν Πεφάνης!! Η γυναίκα δεν παίζεται!!
ΤΙΤΑΝΟΜΕΓΙΣΤΗ ΛΕΜΕ!!!!

Το ίδιο αναρωτιέμαι κι εγώ!!! Όπου και να κοιτάξω βλέπω Νταίζη, ε το παρακάναμε νομίζω!!
Συγκινηθήκαμε και με τους συγγενικούς δεσμούς της!! Κάτσε να δεις, πως το πε? Η Εύα είναι μάνα του ανιψιού της τον οποίο πήγε να ξεκάνει (δεν είναι κάτι προσωπικό, προς Θεού) και η Δάφνη γυναίκα του αδερφού της!! Το ότι μέσα σε όλο αυτό το μπάχαλο βγάζουν άκρη με τα γενεαλογικά είναι άξιο θαυμασμού!!
Θάρρος, θράσσος, κακία? Τι απο όλα να πρωτοπώ για την Νταίζη???
ύα – Λευτέρης (Ε.Π. μην ξεχνάμε!!)
Όπα, όπα, τι είπε ο Ε.Π.?? Ότι τη Δάφνη τη νοιώθει σαν αδερφή του?? Τελικά, ναι, ο Λευτέρης έγινε Μάνος στη θέση του Μάνου!!!
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 397896 Μας ζαλίσανε για ένα ερωτικό τρίγωνο που ποτέ ουσιαστικά δεν υπήρξε, και τα κλασσικά...
Μάνος στην θέση του Μάνου... Το όνομα το χει, τώρα θα πάρει την γυναίκα και την αδέρφη του....

Φταίει η Νόρα που πάει και της λέει για την υπόθεση του Νικόλα! Συγνώμη, αυτή αντί να πάει να πάρει το παιδί, πήγε στον πατέρα της, για να του την πει?? Πάει καθόλου καλά (εντελώς ρητορική η ερώτηση)?? Πήγε δηλαδή στο Ρούσσσο, να του πει ότι ΘΕΛΕΙ (το Νικόλα δεν τον ρωτάμε) να αναλάβει το γραφείο την υπόθεση! Ε, φταίω εγώ που λέω ότι θα της το κλείσει το γραφείο της Νόρας?? Αυτή της διώχνει τους πελάτες!! Και συγνώμη, τοοοοοόση εμπιστοσύνη έχει στη φίλη της (τη Νόρα ντε) ως δικηγόρο?? Εύγε!!
Σορυ Lyn μου, αλλα περίμενες κάτι καλύτερο????
Το νόημα και το λόγο ύπαρξης της εν λόγω σκηνής ακόμα τα ψάχνω! Βλέπει κανείς λογική?? Αν ναι ας με διαφωτίσει και μένα! Θέλουν να μας πουν, τι, ότι κάνει τα πάντα για να βοηθήσει την παρέα?? Ότι είναι κατά της «δολοφόνου» που πήγε να σκοτώσει την Εύα και κατακρίνει τον μπαμπά της που την υπερασπίζεται?? Τι??

Να δούμε ακόμα περισσότερο το Μελιτόνι?????

almaresi έγραψε:
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Angelog

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Angel20

Αγαπώωωωωωωωωωωωωωωω Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 681539 Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 681539

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 10:36 am

Lyn με το σχολιασμό σου γέλασα όσο και με το επεισόδιο
Μόνο σε μένα ακούστηκε αστεία η ατάκα της Νταίζης;
Είπε στην Αντιγόνη ''το ξέρεις πολύ καλά οτι δεν θα έκανα κακό στο παιδί''
Δηλαδή τα τούβλα για το καλό του πέφτανε;
Να το ξέρετε μετά τη Μελίτα θα βαλθούμε να αποκαταστήσουμε στα μάτια του κοινού το καημένο το Νταιζάκιlmao

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 12:35 pm

Ας πω και εγω μερικα αν και με καλυψαν και οι περισσοτεροι.......
Μου αρεσε πολυ η σκηνουλα Δαφνης-Ευας!Το σχεδιο της Δαφνης ηταν αθλιο,τα οσα ειπε πολυ χοντρα και θα ηθελα η Ευα να της το κρατησει λιγο αλλα οπως και να'χει ηταν πολυ ομορφη η αγκαλιτσα τους! Love! Ξυλα και Γεωργονη εκφραστικοτατες! : respect :

Η σκηνη Νορας-Ευας επισης πολυ καλη,την παρασταση ομως εκλεψαν τα πλανα του Αγγελουκου!Παιδι για ζουληγμα! inlove

Χαιρομαι πολυ που επιτελους βλεπω Δαφνη και Νικολα σε πιο τρυφερες σκηνουλες! Matakia Τους βρηκα τελειους και τους δυο! Thumbs up

Η Αμαλια που προσκυνα Δαφνη,με εκανε να γελασω πολυ! gelio Ειναι αξεπεραστη αλλα οι επαναλαμβανομενες ιδιου μοτιβου με Νορα-Μελιτα με ψιλοκουραζουν!

Ο Λουκακος με το μιξερ να ψαχνει την κουβερτουρα και να ενοχλει το Νικολα ηταν κορυφαιος! Klap
''Βανιλια,τελος....! lmao

Καλο απο εμενα! Angel
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 12:48 pm

Eίπα μετά τα τόσα καλά σας λόγια να βάλω κι εγώνα δω λίγα πραγματάκια από το χτεσινό.

Δεν το είδα όλο κι έτσι θα σχολιασω επιλεκτικά.

Η σκηνή με την Εύα και τη Δάφνη ήταν ότι το καλύτερο!!! Η κα Ξυλά είναι πάντα πολύ εκφραστική και η κα Γεωργόνη είναι από τις μικρούλες ταλαντούχες της σειράς κι έτσι έβγαλαν ένα τρομερά καλαίσθητο αποτέλεσμα σε μία πολύ συγκινητική σκηνή!!!

Η Εύα δήλωσε ότι ξέρει πώς είναι να χάνεις τον έρωτά σου και η Δάφνη αντί να θυμηθεί το Μάνο, αυτόν ντε που για την αδυναμία που του είχε τίναξε τη ζωή της στον αέρα και βρέθηκε στο μεροκάματο, της προξένευε το νέο Μάνο to be, γκόμενο to be, Μάναρος to be NOT!!! wall

Η Πεφάνη είναι μια εξαιρετικά ταλαντούχα ηθοποιος σε αντίθεση με τη σεναριογραφική ομάδα που εμπνεύστηκε να δώσει σε μία γυναίκα που υποτίθεται καυχιέται μέρα νύχτα για την καταγωγή της, τη θέση της στην κοινωνία κλπ κλπ, σε μια γυναίκα άνω των 50 ετών, τέτοιες εκφράσεις και κινήσεις που ανήκουν στην πολύ μικρή νεολαία του σήμερα!!! Δηλαδή πόσο νορμάλ θα τους φαινόταν να δούν τη Γιάννα Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη να κάνει κίνηση υπόκλισης και να χρησιμοποιεί τη φράση ΡΙΣΠΕΚΤ? ainta

Εξαιρετική η κωμωδία ΜΟΝΟ για την Πεφάνη που είναι πολύ καλή ηθοποιός και απογειώνει τα πάντα. Κατά τα άλλα ΑΛΗΘΟΦΑΝΕΙΑ και τα μυαλά στα κάγκελα!!!

Το θέμα του ύπνου ή εν πάσει περιπτώση της διακοπής των ωρών ξκούρασης ή μη ^^ του Νικόλα έχει παλιώσει ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο Νικόλας ο γιατρός των φτωχών παιδιών που πολλάκις έτρεχε μέσα στη νύχτα για κάποιο παιδάκι που έχει πυρετό, έκλεισε το τηλέφωνο για να κάνει σεξ! wall Δηλαδή θα μειωνόταν η σημασία της σεξουαλικής επανασύνδεσης με τη γυναίκα του αν δεν έκλεινε το κινητό? Είναι δυνατόν Ο ΝΙΚΟΛΑΣ να κλείνει το κινητό χωρίς να σκεφτεί ότι μπορεί να τον χρειαστούν επειδή ο Λουκάς τον έπαιρνε τηλέφωνο παριστάνοντας το Μάνο α λα ζαχαροπλάστη για να βρεί την κουβερτούρα???

Ναι έλιωσα στο γέλιο με τη Δάφνη που αγκομαχούσε αλλά εκνευρίστηκα και με τις τόσες ασυνέπειες. Δεν έχουν τι να γράψουν και βάζουν το κάστ να κάνει ότι του φανεί του λωλοστεφανή για να έχουμε να λέμε!!! ΌΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!! Αν είχαν φωνή τα έρημα τα κουζινικά θα συμφωνούσαν!!! Ούτε στο master chef τόση χρήση στις κουτάλες μιλάμε!!! O Λουκάς δεν δουλεύει (όλο παρατηρήσεις εισπράττει από το αφεντικό του), δεν τρώει, δεν σιδερώνει, δεν κανει δουλειές αλλάααααααααα φτιάχνει κέικ!!! Διότι έχουμε λύσει όλα μας τα θέματα και ποιος φυσιολογικός μεγαλουπάλληλος μεγαλοδικηγόρου δεν φτιάχνει κέικ τα ελεύθερα βράδια του???

Ομολογώ ότι σε σχέση με τα όσα διαβάζω τόσες μέρες δεν μπορώ ΚΑΝ να φανταστώ τι μάπα που πρέπει να ήταν τα προηγούμενα επεισόδια!!! imarton

Ότι είχε μέσα Νταίζη, Λευτέρη και Μελίτα δεν το είδα...

Κατά τα άλλα το επιτελικό σχέδιο της Δάφνης δούλεψε από όσο είδα και όλα καλα κι όλα ωραία! Μην ξεχνάτε, κερατώστε τον άντρα σας να σώσετε το γάμο σας! Θα πει μέχρι και ευχαριστώ σε αυτόν που φιλικά σας φιλούσε το βράδυ!!!

Μόνο ΠΡΟΣΟΧΗ (!!!) μη το κάνετε αν ο άντρας είναι ποδοσφαιρόφιλος γιατί προβλέπεται ξύλο. Θα ξέρει βλέπετε ότι ως γνωστόν..... στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκόλ!!! Wink

Επεισόδιο 449 - Ημερομηνία 29-11-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 1:20 pm

μπορω να πω οτι το χθεσινο επεισοδιο ειχε απο τισ καλυτερεσ ατακεσ που εχω ακουσει.....με πρωτη κ καλυτερη την αμαλια(πεφανη)που εδωσε ρεστα στο ρολο τησ....δηλ αυτη η γυναικα ειναι γεννημενη για το συγκεκριμενο ρολο....δευτεροι πολυχρονιδη-πετρακησ-γεωργονη η σκηνη τσ στ γυμναστηριο θεικη αντιστοιχα κ παπασ-δρακουλακησ-πεφανησ......κ να πω οτι τρελενομαι για λουκα σε ρολο θλιμενου κουταβιου....οσο τν εβλεπα με εκεινο το παραπονεμενο το υφακι να μιλαει στ νικολα κ να το πλακωνουν κ οι τοιχοι ηθελα να μπω στη τν να το παρω αγκαλιτσα!!!!!!
γενικοσ καλο επεισοδιο απο εξελιξη πολυ στασιμο κ μ τη δινει...περιμενω τη δικη μπασ κ αρχισει να τρεχει λιγακι η ιστορια!!!
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 1:32 pm

Επιγραμματικά...

Ωραία η σκηνούλα Δάφνης-Εύας.. Θέλω να ελπίζω οτι δεν θα ξανακούσω κάτι για την Ευα δια στόματος Δάφνης. Το λύσαμε ακούτε???

Μόνο η τρελή η Αμαλία θα μπορούσε να εκτιμήσει το σχέδιο της Δάφνης..

Αλλαξοκ@λιές το μπισκοτάκι.. Απο όλες θα περάσει έστω και νοητά για να μας αποδείξουν οτι θέλει Εύα δαγκωτό..Fskl

Η Αγγέλα τα πήρε ετεροχρονισμένα.. Χτύπα και άλλο θα τ'άντέξω..

Για πόσο ακόμα η Νόρα θα το παίζει σύμβουλος στη Μελίτα?
Απορία... Η Μελίτα ξέρει οτι η Νόρα είναι έγκυος??
έχουμε και μεις προβλήματα πέρα απο τον απολυτό σου κοπελιά.. Fskl

Το τρίγωνο Μελίτα-Νόρα -Δάφνη και δωρεάν μαθήματα κατινιάς τωρα και στο χώρο σας πλέον με χαλάει πάρα πολύ...

Ευτυχώς η Πεφάνη είναι εξαιρετική κια σώζεται η κατάσταση..

Ευα: Εσύ ΚΑΙ εδώ??? lmao
Η Νταίζη ενδιαφέρθηκε για τον Αγγελο...θα αυτοπυρποληθω!

Στέφανο- Αντιγόνη δεν είδα, βαριέμαι..

Νταίζη με Λουκά και Δάφνη δεν είδα, Λευτέρη Ευα δεν είδα(μου χαλάει την αισθητική το μπισκοτάκι δίπλα στην Εύα), Λευτερη μόνο του δεν είδα(βαριέμαι τα μακάβρια στο διάδρομο, πήρα όλη μου τη δόση στην τηλεταινία), Μελίτα Ρούσσο δεν είδα, Λουκά και Νόρα δεν είδα,(που φτάσαμε..), ωραίο πράγμα το ff....

Θέλω και εγω το Λουκά στην κουζίνα μου να φτιάχνει κέηκ...

Αγαπώ Αγγελούκο! Πόσο κουκλί είναι αυτό το μικράκι?

Ο Στέφανος έπαθε εγκεφαλικό.. Ελα δεν το πιστευω...

Αθλιο...βαρέθηκα τη ζωη μου και δεν το δα και όλο...

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Ezantakou Την / Το Τρι Νοε 30, 2010 1:50 pm

Καταπληκτικός ο σχολιασμός σου Lyn : respect : γέλασα πάρα πολύ....

Lyn έγραψε:
Εύα – Δάφνη
Είμαστε σίγουροι όμως τώρα ότι η Δάφνη το ξεπέρασε?? Δηλαδή τόσο επιτυχημένο ήταν πια αυτό το σχέδιο?? Όλα τα έλυσε?? Να ξέρω να το εφαρμόσω και γω άμα τύχει!
Τι να πω!!
Έλα μου ντε??? Αυτό το σχέδιο ήταν το λιγότερο γελοίο και τελικά πέτυχε??? Εύγε, μόνο στα Μυστικά γίνονται αυτά...
Η σκηνή πάντως Εύας-Δάφνης καταπληκτική....!!!!!

Νικόλας – Αμαλία
Και του πετάει στο τέλος αυτή κάτι του στυλ: "αγόρι μου εσύ!! Είσαι αξιολάτρευτος μες στην αφέλεια σου! Φτου σου!!" με το γνωστό αμαλίστικο υφάκι και γω να μην μπορώ να σηκωθώ απ τα γέλια!!

ΘΕΑ η τιτανομέγιστη..... gelio και τα "Ρισπέκτ" της με έστειλαν.... gelio

Νικόλας – Λουκάς (δια τηλεφώνου)
Ο Λουκάς γιατί είπαμε δεν πήγε με το Νικόλα στους γονείς?? Τέλος πάντων!!
Γιατί η μετάλλαξη καλά κρατεί.... slap

Νόρα – Μελίτα
Στα της σκηνής τώρα: γιατί συνεχώς σηκώνεται η Νόρα να πάει στο γραφείο της Μελίτας και όχι το αντίθετο??
Γιατί το έμβρυο πρέπει κάπως να μοιάσει στον πατέρα του... Άστεγο (γιατί η Μελίτα θα τους το κλείσει το γραφείο) και περιπλανώμενο (απο τα πήγαινε έλα της Νόρας) slap

Εύα – Δάφνη – Λευτέρης – Νταίζη
Νταίζη: Εύα μου, και συ εδώ??
Εύα: Εσύ ΚΑΙ εδώ??

Θεϊκή η ατάκα της Εύας gelio

Δάφνη – Λουκάς – Νταίζη
Η Δάφνη είπε την Νταίζη Νταιζάρα, η Νταίζη είπε τη Νόρα κοκκινόμαλλο τέρας, το Λουκά υπαλληλάκο του Ρούσσου, την παρέα έκφυλους και ότι έχουν γίνει ένα κρεβάτι γενικότερα!! Μα δεν έχει πολύ πλάκα?? Σοβαρά τώρα!!
Έχει όντως πολύ πλάκα έτσι όπως τα έχουν κάνει μεταξύ τους αλλά εξακολουθώ να θέλω να πετάξω το βάζο στην τηλεόραση κάθε φορά που βλέπω την Νταίζη... Την τηλεόραση λυπάμαι όμως, τίποτα άλλο....!!!

Εύα – Λευτέρης (Ε.Π. μην ξεχνάμε!!)
Όπα, όπα, τι είπε ο Ε.Π.?? Ότι τη Δάφνη τη νοιώθει σαν αδερφή του?? Τελικά, ναι, ο Λευτέρης έγινε Μάνος στη θέση του Μάνου!!!
Σε λίγο θα φέρνει και ταπεράκια με κολοκυθάκια στο γυμναστήριο για να εντυπωσιάσει την Εύα...

lmao lmao

Νόρα – Λουκάς
Πάντως το ξαναλέω, τα νεύρα της Νόρας δεν είναι καθοοοόλου καλά! Δεν ξέρω αν φταίει η εγκυμοσύνη, η καθημερινή επαφή με Μελίτα-Αμαλία ή η έλλειψη του κορμιού του Λουκά, αλλά κάτι πρέπει να κάνει!!
Κάτι έχει πάθει αυτη η κοπέλα.... αλλά ας κάνει καμιά γιόγκα (του γέλιου κατά προτίμηση) μπάς και την δούμε να πιάνει κοιλίτσα χαμογελώντας και όχι πονώντας... Έλεος με αυτούς τους καυγάδες πια...!!!!

Εύα – Νόρα – κολοκυθάκι
Αγαπώ κολοκυθάκι inlove inlove
Συνεχώς το χάζευα δίχως να ακούω τι λένε η Νόρα με την Εύα.... Εκείνη την ώρα ήθελα να με ρουφήξει η οθόνη (όποιος κατάλαβε, κατάλαβε) και να το πάρω αγκαλίτσα... inlove inlove

Παραπονιάρης Λουκάς και Νικόλας με όρεξη για τρελίτσες?? Όλα τα λεφτά!!
Λουκάς (με ποδίτσα και μίξερ!!): Δάφνη, γιατί είσαι λαχανιασμένη, τι σου κάνει αυτός??
Το πόσο γέλασα εδώ... xaxa

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

KatsaroYpotheto έγραψε:
Μόνο ΠΡΟΣΟΧΗ (!!!) μη το κάνετε αν ο άντρας είναι ποδοσφαιρόφιλος γιατί προβλέπεται ξύλο. Θα ξέρει βλέπετε ότι ως γνωστόν..... στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκόλ!!!
Τζίνα με πέθανες gelio σκότωσες όμως κάθε μου ελπίδα για να εφαρμώσω το έξυπνο, καταπληκτικό και αποτελεσματικό -κατά τα άλλα- σχέδιο της Δάφνης... lol!
Ezantakou
Ezantakou
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης