Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap30%Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 30% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap5%Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 5% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap6%Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 6% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 43

Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 3:16 am

Λοιπόν, λίγα πράγματα…

Η συνάντηση ποιο σκοπό εξυπηρέτησε πέρα από το να γελάσουμε με τη φωνούλα της γραμματέως δεν κατάλαβα..
Ο Στέφανος δεν είπε ότι έστειλαν ανθρώπους στο βουνό?? Τώρα τι μας λένε?

Πέρα από ηλίθιους χωρισμός έχει με κάτι άλλο να ασχοληθεί η παρέα η τα σοβαρά τα αφήνουμε στους τριτοδευτερους?
Η ΜΕΛΙΤΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΗ ΣΥΝΑΞΗ?
Στον ίδιο χώρο με την κερατωμένη δις.. Πολύς πολιτισμός και δεν τον αντέχω..

Αγαπώ Λουκά έτσι γενικά.. Love!
Και ήταν τόοοοοσο γλυκούλης..

Πόσο πιο κάτω θα στείλετε τη σχέση Λουκά-Νόρας?

Λάτρεψα την κομματάρα αλλά πλέον δεν με αγγίζει τίποτα…
Και δεν φταίει η αναισθησία μου…

Άννα πονάει το δοντάκι??
Βαριέμαι…..

Ο Λουκάς τα πίνει με το μπισκοτάκι στο γνωστό σε όλους στέκι..
Ο Λευτερακης θα ακούσει ευχαριστώ από όλη την παρέα??
Έπαιζε πάντως ωραίο τραγούδι στο backround, προσπαθούσα να το ακούσω καθαρά και δεν έδωσα σημασία στο τι λέγανε.. Ουπς…
Πήρε το αυτί μου κάτι για Εύα?? Θα σπρώξει και ο Λουκάς? Έλεος…
Άμα γίνει και κολληταρι του Λευτέρη ο Λουκάς, τα πιάσαμε τα λεφτά μας..

Η Εύα με τον Άγγελο αγκαλιά με έλιωσε….inlove

Βαριέμαι να βλέπω να σέρνουν το Λουκά από δω και από κει..
Κατάλαβα είναι ταπί και ψύχραιμος, αποσκοπεί κάπου αυτό? ;D

Κουράστηκα να βλέπω τη Νόρα με το Λουκά να τρώγονται..
Κάποτε αυτοί οι δύο ήταν οικογένεια, ήταν ένα ουσιαστικά και τώρα το μόνο που κάνουν είναι να ρίχνει ο ένας ευθύνες στον άλλον..
Και το χειρότερο είναι ότι δεν υπάρχει ουσία.. Απλά και μόνο γα να τραβήξει από κάπου η ιστορία…

Στέλλα Παπαδημητρίου και Βάνα Πεφάνη.. : respect : Η μια πιο στιλάτη από την άλλη!!

Ο Λουκάς με την Εύα τόσο γλυκούληδες μαζί… μην τους χαλάσετε και αυτούς, λυπηθείτε και κάποιον…

Το λαμπρό σχέδιο ήταν μια μεγάλη κοτσάνα απλά και μόνο για να περιφέρεται η παρέα από δω και από κει..
Θέλω την παρέα που αγάπησα πίσω..
Θέλω τους χαρακτήρες όπως τους γνώρισα..
Θέλω τα Μυστικά που ξεκίνησα να βλέπω και όχι αυτή την αποτυχημένη φάρσα…
Αθλιο.. σαφώς…

Soso είσαι ΘΕΑ!!! lmao
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 3:23 pm

"Αριθμητικη"

"6 + 1 - 4 + 1 + 2 = 6"

Ηταν εξι! Καποιος μιλησε, μιλησε σιγουρα ο Λαζαριδης στη γυναικα και καποιος αλλος σε καποιον που στελνει μηνυματακια, οι τεσσερις πεθαναν αρα ξερουν τεσσερις τι ςεγινε εκεινο το βραδυ!
Ο Χατζηβασιλειου ειναι νεκρος και αφου δεν μπορει να διαψευσει τις κατηγοριες τον κατηγορουμε ελευθερα! Δεν ξερω τι ηταν ο Περικλης ή μαλλον υποψιαζομαι αλλα η κορη του εχει καθε δικαιωμα να τον υπερασπιζεται!
Οπως εχει και καθε δικαιωμα να μαθει ποια ειναι και να βρει οτι της στερησαν! Μου αρεσε παρα πολυ η Εριεττα οταν ζητησε τα αυτονοητα, ελα ομως που δεν πιστευω τις υποσχεσεις του Στεφανου.... ;/

Περα απο τους τεσσερις που ξερουν εχουμε συν δυο που ψαχνουν, τη Νταιζη που εχει καταντησει επιεικως αηδια, που δικαιουται κι αυτη οτι της στερησαν δηλαδη τα παντα Ee? και την Αμαλια που περα απο την τρελα της εχει προβληματιστει με τη σιωπη του αντρα της και φοβαται τα χειροτερα! : respect :

"5 - 2 = 3"

Δεν ξερω αν ηταν περισσοτεροι αλλα δεν θα το αντεξω αν ηταν και αυτοι εξι! Ο Αποστολης πεθανε, η Βερα καηκε κι εχουμε τωρα μια κεραυνοβολημενη Αννα που περνει πρωτοβουλιες, ενα ζαβο Μπελλο που αγνοειται τον τελευταιο καιρο, οχι για πολυ ακομα απο οτι φαινεται και εναν σφιχτη Λευτερη που επαθε σοκ οταν εμαθε οτι η φιλη του ειναι ερωτευμενη μαζι του και βγηκε να τα πιει στο μπαρ! Βεβαια ειναι και κουτσομπολης και μετεφερε τη σηζητηση του με το Λουκα στη Δαφνη!

"6 - 1 + 1 = 6"

Ε ΟΧΙ ρε παιδια δεν κανει εξι, δεν ειναι το ιδιο την τυχη μου μεσα! maaaad Μαζευτηκαν στο σπιτι της Νορας τα παιδια για να της πουν το σχεδιο του Νικολα κι εγω δεν προλαβαινα να μετραω κουλαμαρες! Η Μελιτα πρωτη μουρη στο καβουρι γιατι ειπαμε ο σκοπος ειναι ιερος! "Η πραγματικη αγαπη δεν τελειωνει" wall τι βαζετε στην Ευα να λεει ρε παιδια παμε καλα, να πεις οτι δεν ξερουμε ή δε βλεπουμε που παει το πραμα... ΕΛΕΟΣ! "Το σχεδιο της Δαφνης ειχε μια λογικη" slap μονο μια και δυο μη σου πω! Τι αλλο θα ακουσουμε;

Η Νορα γυρισε το σπιτι δυο-τρεις φορες και πηγε στο γραφειο του Ρουσσου να βρει το Λουκα! Οχι μονο ηξερε οτι θα τον βρει εκει αλλα ειχε ΚΑΙ κλειδια! Του ειπε να παει απο το σπιτι αυτος της ειπε οτι του την εστησε και τους πηρε ολους με το μερος της Snif η μουσικη υποκρουση ηταν ΘΕΪΚΗ και ψυχοπλακωτικη και τελικα η Νορα γυρισε σπιτι μονη της και ο Λουκας βγηκε να τα πιει και εγω νομιζα οτι γλυτωσαμε τα χειροτερα.... livani

Η Νορα πλανταξε στο κλαμα, ειπε τον πονο της στην Ευα, ΚΟΥΚΛΙ ο Αγγελος Love!, παρεπιπτοντως το χαρτομαντηλακι το ειχε ετοιμο στο κρεβατι με το που εκατσε, μαξιλαρι-χαρτομαντηλο!
Ο Λουκας ειπε τον πονο του στο Λευτερη και εγω κατεληξα οτι αυτοι οι δυο -Νορα Λουκας- δεν σπουδασαν δικηγοροι, προξενητρες σπουδασαν! ΕΛΕΟΣ ξανα! imarton

Τα χειροτερα δεν περασαν ξημερωσαν το αλλο πρωι! Πρωτη πηρε η μπαλα φυσικα τη Νορα , ακολουθει στην ιδια περιπου ενταση ο Νικολας, η Ευα γλιτωσε τις φωνες, πηρε και το "σ'αγαπω" της, η Μελιτα παλι τσιμπησε ειρωνια και ειπε και συγγνωμη! Και τωρα η θεωρια μου! *κρατηθειτε* Η Νορα πηρε τη μεγαλη μπορα γιατι συνηθως αυτοι που αγαπαμε περισσοτερο ειναι οπως πολυ σωστα ειπατε αυτοι που μας πληγωνουν περισσοτερο και αυτοι στους οποιους ξεσπαμε συνηθως, γιατι ξερουμε οτι θα μας συγχωρησουν! Ο Νικολας τα ακουσε επισης γιατι ειναι ο πιο κοντινος ανθρωπος του Λουκα μετα τη Νορα και γιατι ειανι αυτος απο τον οποιο ο Λουκας περιμενε κατανοηση! Η Ευα γλιτωσε τα χειροτερα γιατι ειχε την προνοια να μιλησει για ταινιες και ποπ-κορν και γιατι ο Λουκας θεωρει δικαιολογημενη την αντιδραση της περα φυσικα απο την αδυναμια που της εχει! Η Μελιτα τωρα αν προσεξατε καλεσε η ιδια το Λουκα, για να του ζητησει συγγνωμη δεν πηγε ο Λουκας να της παραπονεθει, προσωπικη μου αποψη δεν θεωρησε τη σταση της Μελιτας "προδοσια" ισως γιατι δεν τον ενδιαφερει και τοσο! Η Δαφνη δεν τα ακουσε τα σχολιανα της, αν και δεν ειμαι σιγουρη οτι θα τη σκαπουλαρει! donti
Μπορει αν της τα εσουρε παντως αλλα οταν ακουσε για εμετο... inlove
Το σχεδιο του Νικολα ηταν πληρως αποτυχημενο απο την αρχη τελικα ο Λουκας παρανοησε, πληγωθηκα και σφαχτηκε με ολους και η Νορα στεναχωρηθηκε οπως τον ειδε....

"1.700.000 - 1 - 1 - 1 - 1 ......- 1 = ?"

Το χθεσινο επεισοδιο ηταν πολυ καλο απο αποψη ερμηνειων! : respect : Σε οτι αφορα την ιστορια οχι μονο δεν πηγε παρακατω αν εξαιρεσουμς την πληρωμη του μαρτυρα και τον ερωτα της Αννουλα δεν κερδισαμε και τιποτα, οχι οτι ο ερωτας της Αννας θεωρειται κερδος! Αντιθετα θα ελεγα οτι τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο και εχω την αισθηση πλεον οτι τη μιση σεζον θα μπλεξουμε τοσο πολυ τα πραγματα που θα χρειαστουμε την αλλη μιση για να ξεμπλεξουν! Η εγκυμοσυνη της Νορας, ο φονος του Χατζηβασιλειου, η δικη της Αντιγονης, ο φονος της Βερας και του Αποστολη, ο φονος του πατερα της Εριεττας, ο αδερφος της Εριεττας εχουν γινει ολα ενα κουβαρι και ακομα δεν εχουμε βρει ουτε την ακρη του νηματος... ;/ Τι να πω "Μετριο" απο μενα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 4:18 pm

Γιάννα είσαι, όπως πάντα, ΘΕΑ!!!

Οι σχολιασμοί σου είναι το καλύτερο σημείο των μεσημεριών μου!!!

Κι επειδή είμαι λίγο πιο μεγάλη απο εσένα λέω να σου μεταλαμπαδεύσω λίγη σοφία (όχι απο τη Vampirela, από την άλλη!)

"6 - 1 + 1 = 6"

Ε ΟΧΙ ρε παιδια δεν κανει εξι, δεν ειναι το ιδιο την τυχη μου μεσα! maaaad

O κάθε άνθρωπος έχει τη δική τοου βαρύτητα, συνιστώσα των εμπειριών και του χαρακτήρα του και πάντα ανάλογα με το ποιος κάνει την πράξη. Το 1 λοιπόν μπορεί να κάνει για 2 και για 100 και για 1000 ανάλογα με το πώς το κρίνεις.

ΕΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΩ δεν μιλάμε για ανθρώπους αλλά για τα ΝΟΥΜΕΡΑ των ΝΟΥΜΕΡΩΝ aka χαρακτήρες της Εδέμ by γνωστούς βραβευμένους σεναριογράφους, άρα η ισότητα ισχύει και με το παραπάνω. Τι Λοζάννη, τι Κοζάνη! Αληθοφάνεια και τα μυαλά στα κάγκελα λέμε!!! Άλλωστε αναφέρεσαι στη γνωστή παρέα και όχι στους πρωταγωνιστές. Εκεί υπολογίζεται διαφορετικά η εξίσωση η ισότητα το νούμερο!

+++

soso αφήνεις εποχή!!!

ΥΓ. Σαφώς πολλοί γνωστοί δημιουργοί είχαν αρκετά έργα αλλα έμειναν στην ιστορία για ένα. Το θέμα είναι οι εν λόγω θα μείνουν στην ιστορία για τη Βέρα ή για τα Μυστικά? Πολύ θα ήθελα να μάθω, και οι ίδιοι, πώς θα ήθελαν να τους θυμούνται εν καιρώ..

+++

Μέτριο το επεισόδιο, τα 5 λεπτά που είδα δηλαδή.. και τα άλλα 10 που πήρε το αυτί μου... και ανατρίχιασα κιόλας γιατί άκουγα την παρέα να μιλά στη Νόρα για το Λουκά και ξαφνικά ακούω τη φωνή της κατσαρής. Τσίριζω "τι δουλειά έχει αυτή εκεί?" και κάπου εκεί έκλεισα την tv!

Επεισόδιο 452 - Ημερομηνία 02-12-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 5:00 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε πολύ. Μπορεί να μην προχώρησε πολύ η ιστορία, αλλά είχε καταπληκτικές σκηνές.

Λουκάς και Νόρα είχαν υπέροχες σκηνές, με καλύτερη την πρώτη. Καταπληκτικές ερμηνείες και από τους δύο.
Βέβαια δεν μου άρεσε που ο Λουκάς πίστεψε πώς η Νόρα θα μπορούσε να πει στην παρέα να το κάνουν αυτό, όπως επίσης δεν μου άρεσε που πίστεψε πώς ακόμα και αν τα έλεγε αυτά η Νόρα, η παρέα θα την άκουγε σαν να μην την ένοιαζε για τον Λουκά. Μου άρεσε η στάση της Νόρας σε αυτό το επεισόδιο, να τον πλησιάσει, να ρίξει τον εγωισμό της, έστω και λίγο, και να του πει να πάει σπίτι της. Μπορεί να είναι και αυτή και ο Λουκάς εγωιστές αλλά αγαπιούνται. Όταν ρίχνει η Νόρα τον εγωισμό της, τον παίρνει ο Λουκάς και όταν τον ρίχνει ο Λουκάς τον παίρνει η Νόρα. Αυτό δεν ακυρώνει πάντως το ότι αγαπιούνται και αυτό φαίνεται.
Μου άρεσε πολύ η σκηνή που μαζεύτηκαν όλοι στης Νόρας, αν και δεν κατάλαβα γιατί πήγε και η Μελίτα, ήταν πολύ ωραία σκηνή. Εξάλλου μπορεί το σχέδιο να ήταν λάθος, αλλά το έκαναν για να τα φτιάξουν.
Ο Λουκάς την επόμενη πήγε τουρνέ για να δείξει πόσο τον πείραξε αυτό. Είχε ενδιαφέρον πόσο θύμωσε με τον καθένα.
Η Δάφνη μου άρεσε που κατάλαβε τον Λουκά για το πεντάστερο. Είχε πλάκα το ύφος της.
Επίσης μου άρεσε πολύ και η συζήτηση του Λουκά και του Λευτέρη. Όχι τόσο για την κουβέντα, αλλά λίγο το μουσικό background, λίγο που και οι δύο μου αρέσουν, ήταν γλυκιά σκηνή.
Κατά τ' άλλα, Εριέττα και Στέφανος είχαν πολύ όμορφη σκηνή μαζί.
Αμαλία Ρούσσος και Καρτάλαινα σούπερ στην κοινή τους σκηνή.
Άννα και Λευτέρης δεν μου άρεσουν και πολύ μαζί, αλλά ήταν όμορφα αυτά που του έλεγε.
Νταίζη και Χρήστος αν και δεν είπαν και κάτι ιδιαίτερο, μου αρέσουν σαν ζευγάρι και μου άρεσε και αυτή η σκηνή.

Γενικά το επεισόδιο είχε πολύ καλές ερμηνείες και σκηνές και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από evanna Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 5:05 pm

edem4ever έγραψε:"Αριθμητικη"

"6 + 1 - 4 + 1 + 2 = 6"

Ηταν εξι! Καποιος μιλησε, μιλησε σιγουρα ο Λαζαριδης στη γυναικα και καποιος αλλος σε καποιον που στελνει μηνυματακια, οι τεσσερις πεθαναν αρα ξερουν τεσσερις τι ςεγινε εκεινο το βραδυ!
Ο Χατζηβασιλειου ειναι νεκρος και αφου δεν μπορει να διαψευσει τις κατηγοριες τον κατηγορουμε ελευθερα! Δεν ξερω τι ηταν ο Περικλης ή μαλλον υποψιαζομαι αλλα η κορη του εχει καθε δικαιωμα να τον υπερασπιζεται!
Οπως εχει και καθε δικαιωμα να μαθει ποια ειναι και να βρει οτι της στερησαν! Μου αρεσε παρα πολυ η Εριεττα οταν ζητησε τα αυτονοητα, ελα ομως που δεν πιστευω τις υποσχεσεις του Στεφανου.... ;/

Περα απο τους τεσσερις που ξερουν εχουμε συν δυο που ψαχνουν, τη Νταιζη που εχει καταντησει επιεικως αηδια, που δικαιουται κι αυτη οτι της στερησαν δηλαδη τα παντα Ee? και την Αμαλια που περα απο την τρελα της εχει προβληματιστει με τη σιωπη του αντρα της και φοβαται τα χειροτερα! : respect :

"5 - 2 = 3"

Δεν ξερω αν ηταν περισσοτεροι αλλα δεν θα το αντεξω αν ηταν και αυτοι εξι! Ο Αποστολης πεθανε, η Βερα καηκε κι εχουμε τωρα μια κεραυνοβολημενη Αννα που περνει πρωτοβουλιες, ενα ζαβο Μπελλο που αγνοειται τον τελευταιο καιρο, οχι για πολυ ακομα απο οτι φαινεται και εναν σφιχτη Λευτερη που επαθε σοκ οταν εμαθε οτι η φιλη του ειναι ερωτευμενη μαζι του και βγηκε να τα πιει στο μπαρ! Βεβαια ειναι και κουτσομπολης και μετεφερε τη σηζητηση του με το Λουκα στη Δαφνη!

"6 - 1 + 1 = 6"

Ε ΟΧΙ ρε παιδια δεν κανει εξι, δεν ειναι το ιδιο την τυχη μου μεσα! maaaad Μαζευτηκαν στο σπιτι της Νορας τα παιδια για να της πουν το σχεδιο του Νικολα κι εγω δεν προλαβαινα να μετραω κουλαμαρες! Η Μελιτα πρωτη μουρη στο καβουρι γιατι ειπαμε ο σκοπος ειναι ιερος! "Η πραγματικη αγαπη δεν τελειωνει" wall τι βαζετε στην Ευα να λεει ρε παιδια παμε καλα, να πεις οτι δεν ξερουμε ή δε βλεπουμε που παει το πραμα... ΕΛΕΟΣ! "Το σχεδιο της Δαφνης ειχε μια λογικη" slap μονο μια και δυο μη σου πω! Τι αλλο θα ακουσουμε;

Η Νορα γυρισε το σπιτι δυο-τρεις φορες και πηγε στο γραφειο του Ρουσσου να βρει το Λουκα! Οχι μονο ηξερε οτι θα τον βρει εκει αλλα ειχε ΚΑΙ κλειδια! Του ειπε να παει απο το σπιτι αυτος της ειπε οτι του την εστησε και τους πηρε ολους με το μερος της Snif η μουσικη υποκρουση ηταν ΘΕΪΚΗ και ψυχοπλακωτικη και τελικα η Νορα γυρισε σπιτι μονη της και ο Λουκας βγηκε να τα πιει και εγω νομιζα οτι γλυτωσαμε τα χειροτερα.... livani

Η Νορα πλανταξε στο κλαμα, ειπε τον πονο της στην Ευα, ΚΟΥΚΛΙ ο Αγγελος Love!, παρεπιπτοντως το χαρτομαντηλακι το ειχε ετοιμο στο κρεβατι με το που εκατσε, μαξιλαρι-χαρτομαντηλο!
Ο Λουκας ειπε τον πονο του στο Λευτερη και εγω κατεληξα οτι αυτοι οι δυο -Νορα Λουκας- δεν σπουδασαν δικηγοροι, προξενητρες σπουδασαν! ΕΛΕΟΣ ξανα! imarton

Τα χειροτερα δεν περασαν ξημερωσαν το αλλο πρωι! Πρωτη πηρε η μπαλα φυσικα τη Νορα , ακολουθει στην ιδια περιπου ενταση ο Νικολας, η Ευα γλιτωσε τις φωνες, πηρε και το "σ'αγαπω" της, η Μελιτα παλι τσιμπησε ειρωνια και ειπε και συγγνωμη! Και τωρα η θεωρια μου! *κρατηθειτε* Η Νορα πηρε τη μεγαλη μπορα γιατι συνηθως αυτοι που αγαπαμε περισσοτερο ειναι οπως πολυ σωστα ειπατε αυτοι που μας πληγωνουν περισσοτερο και αυτοι στους οποιους ξεσπαμε συνηθως, γιατι ξερουμε οτι θα μας συγχωρησουν! Ο Νικολας τα ακουσε επισης γιατι ειναι ο πιο κοντινος ανθρωπος του Λουκα μετα τη Νορα και γιατι ειανι αυτος απο τον οποιο ο Λουκας περιμενε κατανοηση! Η Ευα γλιτωσε τα χειροτερα γιατι ειχε την προνοια να μιλησει για ταινιες και ποπ-κορν και γιατι ο Λουκας θεωρει δικαιολογημενη την αντιδραση της περα φυσικα απο την αδυναμια που της εχει! Η Μελιτα τωρα αν προσεξατε καλεσε η ιδια το Λουκα, για να του ζητησει συγγνωμη δεν πηγε ο Λουκας να της παραπονεθει, προσωπικη μου αποψη δεν θεωρησε τη σταση της Μελιτας "προδοσια" ισως γιατι δεν τον ενδιαφερει και τοσο! Η Δαφνη δεν τα ακουσε τα σχολιανα της, αν και δεν ειμαι σιγουρη οτι θα τη σκαπουλαρει! donti
Μπορει αν της τα εσουρε παντως αλλα οταν ακουσε για εμετο... inlove
Το σχεδιο του Νικολα ηταν πληρως αποτυχημενο απο την αρχη τελικα ο Λουκας παρανοησε, πληγωθηκα και σφαχτηκε με ολους και η Νορα στεναχωρηθηκε οπως τον ειδε....

"1.700.000 - 1 - 1 - 1 - 1 ......- 1 = ?"

Το χθεσινο επεισοδιο ηταν πολυ καλο απο αποψη ερμηνειων! : respect : Σε οτι αφορα την ιστορια οχι μονο δεν πηγε παρακατω αν εξαιρεσουμς την πληρωμη του μαρτυρα και τον ερωτα της Αννουλα δεν κερδισαμε και τιποτα, οχι οτι ο ερωτας της Αννας θεωρειται κερδος! Αντιθετα θα ελεγα οτι τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο και εχω την αισθηση πλεον οτι τη μιση σεζον θα μπλεξουμε τοσο πολυ τα πραγματα που θα χρειαστουμε την αλλη μιση για να ξεμπλεξουν! Η εγκυμοσυνη της Νορας, ο φονος του Χατζηβασιλειου, η δικη της Αντιγονης, ο φονος της Βερας και του Αποστολη, ο φονος του πατερα της Εριεττας, ο αδερφος της Εριεττας εχουν γινει ολα ενα κουβαρι και ακομα δεν εχουμε βρει ουτε την ακρη του νηματος... ;/ Τι να πω "Μετριο" απο μενα!
Γιαννα μου δεν ημουν ποτε καλη στα μαθηματικα παρ'ολα αυτα ο σχολιασμος σου ειναι απολαυστικοτατος!Το "1.700.000 - 1 - 1 - 1 - 1 ......- 1 = ?" ειδικα πολυ εξυπνο! : respect : Συμφωνωωωωωωωω!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από soso Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 6:04 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

ΥΓ. Σαφώς πολλοί γνωστοί δημιουργοί είχαν αρκετά έργα αλλα έμειναν στην ιστορία για ένα. Το θέμα είναι οι εν λόγω θα μείνουν στην ιστορία για τη Βέρα ή για τα Μυστικά? Πολύ θα ήθελα να μάθω, και οι ίδιοι, πώς θα ήθελαν να τους θυμούνται εν καιρώ..

Wow Wow Wow
Λες η Ιστορία να καταδεχτεί ν' ασχοληθεί με τους εμπνευστές αληθοφανών(sic) σαπουνιών σαν την Εδέμ..????Δεν το κόβω!
Όσο για τη σύγκριση με βέρα..Αξίζεις όσο ο τρέχων χρόνος της δουλειάς σου συνήθως..
Και αυτό το "δημιουργοί" και "συγγραφείς".. επαγγελματίες σεναριογράφοι (μόνο) καθημερινών είναι οι άνθρωποι,που απλά αν τους δεις,σου δίνουν την εντύπωση ότι είναι υποψήφιοι για Νομπέλ Λογοτεχνίας..
(κι αν ακούσεις το Μπουζιώτη διεθνείς μόδιστροι)..
Φετος δε, κατώτεροι και απ'όλους τους ηθοποιούς τους,κι απ'όλους τους άλλους συντελεστές,όπως πχ.από τον σταθερά πολύ καλό μουσικό επιμελητή,αλλά και το ικανότατο σκηνοθετικό team ..
Η Ιστορία δε γράφεται απο την agb ..(ακόμη,τουλάχιστον) livani

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 6:13 pm

Γιαννα για ακομα μια φορα ο σχολιασμος σου τα σπαει! : respect : : respect : : respect : : respect : : respect : : respect :
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 6:17 pm

Ακόμα ένα απογοητευτικό επεισόδιο για Νόρα-Λουκά.Πραγματικά καλές οι ερμηνείες,ιδίως της Αντιγόνης,φανταστικά τραγούδια,αλλά πόσο τράβηγμα ακόμα των ίδιων και των ίδιων καταστάσεων?Όταν δεν το τραβάει στα άκρα ο ένας το κάνει ο άλλος.Και αν υπήρχε κανένας σοβαρός λόγος,και να το υπομείνουμε οι φανατικοί του ζευγαριού,και να κλάψουμε και να συμπονέσουμε κι ας έρθει η επανασύνδεση σε μήνες αν είναι να αξίζει τον κόπο.Τώρα όμως με ποια αιτία και γιατί τέτοια μετάλλαξη?
Η Μελίτα την έκανε τη διάγνωση,η Νόρα πάσχει απο νεύρωση.Μετά το Νικόλα που την είδε νομικός(παρεμπιπτόντως αυτό που έκανε με τον επιμελητή είναι ποινικό αδίκημα αν δε με γελούν οι σπουδές μου)το είδαμε κι αυτό.Κι αυτός ο Λουκάς που τα πιάνει όλα στον αέρα,κάτι οι ορμόνες κάτι οι εμετοί,δεν μπορεί να ψυχανεμιστεί,τα περαστικά του μέσω της Μελίτας στέλνει?
Αμαλία-Ρούσσος-Αντιγόνη απολαυστικοί!
Πού είναι ο δαιμόνιος επιχειρηματίας Μπέλλος?Οέο?Έχω καιρό να τον δω και ανησυχώ,τι να ετοιμάζει πάλι το σατανικό μυαλό του?
Φέρε μας πίσω την παρέα Άγιε Βασίλη!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης