Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap8%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap11%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap18%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 18% 
[ 10 ]

Σύνολο Ψήφων : 53

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:08 pm

Για να σπρώξουμε την Μελιτούλα κ το μεγάλο έρωτα [ο θεός να τον κάνει} κάναμε τους πρωταγωνιστές κομπάρσους.
Για ένα πιάτο πατάτες [κούρασε πια] ο Λουκάς έγινε το σκυλάκι της Αμαλίας.
Η Κατσαρή που χθες το έπαιξε φίλη σήμερα θυμήθηκε το καλό της εαυτό. Με τον Λουκά θα ασχοληθούμε τώρα ή με την υγεία της Νόρας, η κοπέλα έχει μεγα πρόβλημα.Επανάσταση τέλος!

Ωραία σκηνή Στέφανου-Εριέττας, αλλά το χαντάκωσαν κ αυτό το ζευγάρι. Έχουν να σπρώξουν Μελίτα τώρα δεν τους ενδιαφέρουν ούτε οι χημείες, ούτε οι ερμηνείες.

Πέρυσι χάσαμε Μάνο, φέτος Εύα. Η Ξυλά ακολουθεί Μπουγιούρη. Είναι κουρασμένη.

Η Εύα κούκλα, ΘΕΑ στο ραντεβού. Ο Λευτέρης ήταν εκεί?

Πιο κάτω δεν γίνεται για Λουκά-Νόρα έπιασαν πάτο. Δείξτε έλεος!

Άσχημο κ πολύ του είναι.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:09 pm

Το επεισόδιο σήμερα δεν ήταν ούτε άθλιο, ούτε άσχημο, ούτε μέτριο, σε καμία περίπτωση καλό, για πολύ καλό δεν το συζητώ καν, το τέλειο δεν ξέρω γιατί υπάρχει ακόμα στη λίστα. Δεν με ικανοποιεί καμία απ τις επιλογές. Ψηφίζω πλέον απλά και μόνο για να ψηφίζω!
Δε μου άρεσε τίποτα απολύτως! Άλλα αντί άλλων εδώ και μέρες, αλλά και ο μαζοχισμός έχει και τα οριά του!!

Υ.Γ. Στο τρέιλερ για την επόμενη βδομάδα (πέραν της πολύ συγκινητικής επανασύνδεσης) λέει η Νόρα ότι τελικά από πνιγμό πήγε ο μπούκλας?? affraid Εκπλήσσομαι!! Κάνανε τελικά νεκροψία??
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:16 pm

lizzie έγραψε:Δεν ξερω για σας αλλα εγώ εχω συγκινηθεί πολύ με το δράμα της Μελίτας!Από το πολύ συμπαθητικό διαμερισματάκι με το συγχρονο design και hitech συσκεύες να γυρνάει στην βιλλάρα των βορείων προαστίων????Μα τι δυστυχία είναι αυτή που τη δέρνει βρε παιδί μου, τι κακό είναι αυτό που τη βρίσκει συνέχεια!!!Κ ποιος θα την καταλάβει δηλ ο Λουκάς μήπως, που δεν έχει όχι σπίτι (μια χαρά σπιτι είχει αλλά ας όψωντε οι σεναριογράφοι) αλλά ουτε λεφτά για ξενοδοχείο, κ μας χαιρετάει κι από πάνω κ μας ρωτάει για την Νόρα?Οχι βέβαια!, αυτός δεν ζεί σ' αυτή την άφατη δυστυχία που ζει η Μελίτα, δεν του έχει ρίξει τόσα απανωτά χαστούκια η μοίρα!!!K όχι μόνο ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΑΙ να γυρίσει στη χλίδα, αλλά σήμανε κ το τέλος της ΕΝΔΟΞΗΣ επαναστασης!!!!!Νομίζω ότι μετά απ' αυτό το δυστυχές ιστορικό γεγονός πρέπει τουλάχιστον να ανακυρηχθεί μία τουλάχιστον μέρα αργία και τη μελίτα πλέον να τη φωνάζουμε CHE Mελίτα γιατί τόσοι αγώνες, τόση προσπάθεια, τόσες θυσίες, τόσα σφουγγαρίσματα δεν μπορούν να ξεχαστούν έτσι απλά!

Ta λόγια είναι περιττά! : respect : : respect : : respect : : respect :

Σπρώχνουν που σπρώχνουν δεν το κάνουν με τακτ τουλάχιστον.

aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:19 pm

Lyn έγραψε:Το επεισόδιο σήμερα δεν ήταν ούτε άθλιο, ούτε άσχημο, ούτε μέτριο, σε καμία περίπτωση καλό, για πολύ καλό δεν το συζητώ καν, το τέλειο δεν ξέρω γιατί υπάρχει ακόμα στη λίστα. Δεν με ικανοποιεί καμία απ τις επιλογές. Ψηφίζω πλέον απλά και μόνο για να ψηφίζω!
Δε μου άρεσε τίποτα απολύτως! Άλλα αντί άλλων εδώ και μέρες, αλλά και ο μαζοχισμός έχει και τα οριά του!!

Υ.Γ. Στο τρέιλερ για την επόμενη βδομάδα (πέραν της πολύ συγκινητικής επανασύνδεσης) λέει η Νόρα ότι τελικά από πνιγμό πήγε ο μπούκλας?? affraid Εκπλήσσομαι!! Κάνανε τελικά νεκροψία??

Εγώ έχω σταματήσει να ψηφίζω πια
Το μόνο που σου έκανε εντύπωση στο τρέιλερ ήταν οτι έγινε νεκροψία;
Που η γραμματέας κάθεται επισήμως στο δικαστικό έδρανο δεν σε έριξε κάτω απ τα γέλια;
Σπρώξιμο χωρίς καν να κρατάνε τα προσχήματα.

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:23 pm

Clarabelle έγραψε:
Lyn έγραψε:Το επεισόδιο σήμερα δεν ήταν ούτε άθλιο, ούτε άσχημο, ούτε μέτριο, σε καμία περίπτωση καλό, για πολύ καλό δεν το συζητώ καν, το τέλειο δεν ξέρω γιατί υπάρχει ακόμα στη λίστα. Δεν με ικανοποιεί καμία απ τις επιλογές. Ψηφίζω πλέον απλά και μόνο για να ψηφίζω!

Που η γραμματέας κάθεται επισήμως στο δικαστικό έδρανο δεν σε έριξε κάτω απ τα γέλια;

Τωρα ειδα το τρειλερ
απο ποτε οι γραμματεις πέρνουν θέση διπλα στον δικηγορο στα δικαστηρια?
Σαν να λεμε η γραμματεας του χειρουργου τον βοηθά στο χειρουργειο!
Φτιαξτε με κι αλλο lmao lmao lmao lmao
Σταματω εδω αρκετα Offtopicιασα

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:26 pm

Clarabelle έγραψε:

affraid affraid Άκουγα μόνο, δεν έβλεπα για να αποφύγω τα σφουγγαρίσματα!! Η Μελίτα θα είναι ΚΑΙ στο δικαστήριο??? Πείτε μου μόνο ότι δε θα πετάξει και κανένα "ένσταση κύριε πρόεδρε", ειλικρινά δε θα το αντέξω!!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από trelh gia nora-louka Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:39 pm

Δε ψηφιζω εδω και καιρο...Οταν αξιωθουν να μας δωσουν σκηνες που να ανταποκρινονται στη νοημοσυνη μας,βλεπουμε...
Αποφασισα απλα να σχολιασω σημερα για να αποδωσω φορο τιμης στο κοσμοιστορικο γεγονος που εγινε στο αποψινο επεισοδιο...
Ληξη σειναγιαρμου χωριανοι,η επανασταση τελειωσε επιτελους!
Η Μελιτα Ρουσσογενους επιστρεφει στο σπιτακι της απο Δευτερα (το εδειξε και στα προσεχως,μη μας το παρετε πισω γιατι θλιβομαι lmao )
Ενας αγωνας γεματος ιδρωτα (τοσες ωρες στον καναπε με το καλοριφερ στο φουλ οπως και να το κανεις σε σκαει) και θυσιες ελαβε τελος θεωρητικα...Ομως, επειδη μια αγωνιστρια δεν το βαζει ετσι ευκολα κατω,δινει υποσχεση οτι θα αγωνιστει και απο τον τεραστιο καναπε του παλιου της σπιτιου και θα αγωνιστει ακομα πιο σκληρα παρεα με τα βυζον μαξιλαρια!
Θλιβομαι,ομως,διοτι δεν ξερω,οπως ευστοχα ειπε και ο Πετρος Ρουσσογενους, πως θα βρει τα χρηματα να συντηρει αυτη τη σπιταρωνα...

Κατα τα αλλα αλλο ενα επεισοδιο για να περασουν οι μερες μεχρι να φτασουμε στη δικη...
Επισης,δηλωνω και εγω εξαλλη καθως δεν μπορω να βλεπω αλλο το Λουκα να ειναι το παιδι για ολες τις δουλειες!Λιγος σεβασμος σε αυτον τον ηρωα που εχει τοσα προβληματα στο κεφαλι του αυτη τη στιγμη και εχει απο πανω να οργανωσει και το παρτυ για την επανοδο της ''επαναστατριας''...Τις δαφνες μην ξεχασεις Λουκα μου στην εισοδο και το κοκκινο χαλι!Ελεος πια!

trelh gia nora-louka
trelh gia nora-louka
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Τόπος : Χαλκιδα....soon to Γιαννενα..

Δημοσίευση από lizzie Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:40 pm

loukitsa έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Τωρα ειδα το τρειλερ
απο ποτε οι γραμματεις πέρνουν θέση διπλα στον δικηγορο στα δικαστηρια?
Σαν να λεμε η γραμματεας του χειρουργου τον βοηθά στο χειρουργειο!
Φτιαξτε με κι αλλο lmao lmao lmao lmao
Σταματω εδω αρκετα Offtopicιασα

Παλι καλά να λέμε που είναι και η Νόρα στο δικαστήριο κ δεν εμεινε στο γραφείο για να σηκώνει τα τηλέφωνα!Που αυτό θα γινόνταν δηλαδη αλλά είναι που θα έπρεπε η Μελίτα να υπερασπιστεί την Εριέττα τοτε!
Loukitsa και ΚαρΜικ ευχαριστώ κ ανταποδίδω : respect : : respect : : respect :
lizzie
lizzie
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 10:52 pm

trelh gia nora-louka έγραψε:
Αποφασισα απλα να σχολιασω σημερα για να αποδωσω φορο τιμης στο κοσμοιστορικο γεγονος που εγινε στο αποψινο επεισοδιο...
Ληξη σειναγιαρμου χωριανοι,η επανασταση τελειωσε επιτελους!
Η Μελιτα Ρουσσογενους επιστρεφει στο σπιτακι της απο Δευτερα (το εδειξε και στα προσεχως,μη μας το παρετε πισω γιατι θλιβομαι lmao )
Ενας αγωνας γεματος ιδρωτα (τοσες ωρες στον καναπε με το καλοριφερ στο φουλ οπως και να το κανεις σε σκαει) και θυσιες ελαβε τελος θεωρητικα...

gelio gelio

Ρουσσογένους??? xoxo xoxo

Μπορεί στιγμιαία να πτοήθηκε η τρομερή επαναστάτρια, αλλά αφού εγκρίνει και ο απόλυτος, αποφάσισε να συνεχίσει τον αγώνα της, ακόμη κι αν θα βρίσκεται πλέον στη σπιταρώνα του μπαμπά!!
Όσο για ιδρώτα, δεν ανησυχώ!! Θα τη βοηθήσει ο Στέφανος να ιδρώσουνε παρέα!!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Παρ Δεκ 03, 2010 11:50 pm

Οικογένεια Χατζηβασιλείου....ΟΙ ΑΘΩΟΙ!!!!!!!!! Οχι οτι οι άλλοι είναι άγιοι αλλά έλεος...!!!! Τα νεύρα μου....!!!!! wall
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 12:36 am

Όσο πάει και καλυτερεύει το εργάκι.
Η Μελίτα δεν μπορεί ούτε τη μάνα της να συμμαζέψει και ξεσπάει στο μοναδικό άτομο της οικογένειάς της που μια λογική την έχει, στον πατέρα της.Πόσο δίκιο είχε που της είπε ότι είναι ίδια μάνα της.
Η σταθερότητά της είναι μοναδική.Μια σε θέλω , μια σε διώχνω, μια σε αγαπώ , μια σε εξαφανίζω.Και εκεί ο Στέφανος.Τι να πει κανείς;
Βέβαια το κορυφαίο όλων , ότι θα τη δούμε δίπλα στη Νόρα(καινούρια νομική σχολή,και μετά γκρινιάζετε για το έργο , εδώ μέχρι και καινούριοιυς δικανικούς νόμους βγάζουν)και απέναντι στον πατέρα της-γράψτε λάθος στον τροφοδότη λογαριασμό ήθελα να πω.
Η Νόρα πλέον είναι ασχολίαστη απέναντι στο Λουκά.Θέλω να δω αν τα βρουν ,πώς θα ξεπεράσουν όλες αυτές τις κουβέντες που έχουν και θα ειπωθούν.Αλλά τι λέω , Μυστικά είναι αυτά.Άλλά το πρωί , άλλα το μεσημέρι και άλλα το βράδυ.Τι κάθομαι και σκάω λοιπόν;
Αχ βρε Λουκάκο, σε βλέπω να έχεις πάλι μπλεξίματα με την Νταίζη όταν θα μείνει ταπί και ψύχραιμη.Αυτήν την οχιά τη φοβάμαι .Μόλις μαθευτεί ότι η Νόρα περιμένει παιδί του Λουκά είμαι σίγουρη ότι θα προσπαθήσει να κάνει τα καλά που έκανε στην Εύα.Μπορεί να έχει αποδειχτεί ότι είναι αδερφός της Εριέττας και όλο και κάποια αμύθητη περιουσία θα βρίσκεται από πίσω.Τίποτα , απλές καθημερινές υποθέσεις και καταστάσεις.Έτσι ξεφυτρώνουν τα εκατομμύρια ευρώ , σαν μανιτάρια.Μήπως βρε παιδιά να ψαχτούμε και εμείς ;Πού ξέρεις , όλο κάποιος παππούς του προπάππου του προπροπάππου κάτι μπορεί να μας έχει αφήσει.
Την Αμαλία την καίνε και αυτή.Είπαμε βγάζει αστείες σκηνές και ΄μας άρεσε , τώρα πάνε και αυτήν να γελιοποιήσουν , όσο δεν παίρνει.Αυτά δεν είναι "Μυστικά της Εδέμ" , "Μυστικά της μετάλλαξης " έχουν γίνει.
Η Εύα τώρα.Μάλιστα , δεν μπορώ να πω τρέχει από εδώ , τρέχει από εκεί να βοηθήσει τις θεοπάλαβες καταστάσεις που βλέπει στην παρέα της , αλλά τζίφος.Άστο μην κουράζεσαι.Κάθισε εκεί με το Λευτεράκη με ύφος κοντεσίνας να λες ότι δεν μπορείς πια τα χλιδάτα και άσε τους άλλους.Μα σαν δεν ντρέπεστε , την κοροιδεύετε που είπε αυτό.Η Αγγέλα μετά από τη δουλειά της , την έτρεχε εκείνη και τη Μαρίλια σε εστιατόρια πολλών αστέρων , χλιδάτα.Κατά τα άλλα έβγαιναν για πρώτη φορά καλά , επίσημα.Ωραίο ξενέρωμα του έκανες του ανθρώπου.
Εριέττα τώρα.Δεν ξέρω έχει κάτι απάνω της που δεν μου αρέσει καθόλου.Ίσως αυτό το πολύ άνετο στυλ , κάτι οι κουβέντες της με το Λουκά.Άκου δεν έχουν τόσα λεφτά οι αντίδικοι για να με πλησιάσουν .Σιγά βρε μεγάλη , ίδρωσες και εσύ για να τα αποκτήσεις.Αλλά η άνεσή σου και το υφάκι κόβεται λίγο απότομα τη Δευτέρα.Δεν πειράζει, έχεις παρεούλα τα εύροπουλάκια , τα διαμαντάκια και τα κοτεράκια , δεν παθαίνεις τίποτα.Μόνο μην έχει μείνει και αυτή έγκυος.Δεν θα το αντέξω και τρίτη φορά πια!!
Ο Νικολάκης ζήλεψε το μανάρι μου.Να μια μετάλλαξη που μου αρέσει.Καλό αυτό.Εξέφρασε τη ζήλεια του αλλά η Δάφνη μια χαρά το χειρίστηκε.Πώς το γράψετε πριν;Οι σεναριογράφοι στη συγκεκριμένη σκηνή είχαν ιδέες.Φαίνεται θα είχε ολόγιομο φεγγάρι όταν την έγραφαν , άλλη εξήγηση δεν υπάρχει.Γιατί μια φορά σε 28 μέρες βλέπουμε και ένα καλό τρίλεπτο.Είναι και αυτό μια πρόοδος.
Και για να επανέλθω στη Δάφνη μια χαρά και έξω από τα δόντια τα είπε στο Λουκά.Αυτός ή ας βάλει μυαλό ή ας το παίξει λουστράκος Βασίλης Καίλας του 2010.Παίρνει και διαλέγει.
Τι θα ψηφίσω;Πάει , το έκοψα αυτό το σπόρ.Αν υπήρχε κάτι πιο κάτω από το άθλιο θα το σκεφτόμουν.Τώρα;;;Με τίποτα.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 3:13 am

Το επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ!
Η καλύτερη σκηνή του ήταν αυτή ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα. Πρώτα πρώτα και μόνο που ο Στέφανος κατάλαβε ότι η Μελίτα τον πιστεύει, γλύκανε και την άρχισε στα χαμόγελα. Φυσικά όταν είδε ότι αυτή ήταν πράγματι ταραγμένη, με γνήσιο ενδιαφέρον της ζήτησε να μιλήσουν.
Η Μελίτα μου άρεσε πολύ σε αυτήν την σκηνή. Έκανε την αυτοκριτική της για τα λάθη του παρελθόντος και για την απόπειρά της να ανεξαρτητοποιηθεί. Ως προς το πρώτο σκέλος συμφωνώ ότι έκανε λάθη τα οποία απέβησαν και σε βάρος της σχέσης της με τον Στέφανο. Ως προς το δεύτερο διαφωνώ. Όπως της είπε και ο Στέφανος, χάρη στα όσα έκανε, έμαθε τη ζωή. Έβαλε στόχους και τους πέτυχε. Απέκτησε δύναμη και ωριμότητα ως χαρακτήρας. Τώρα καλά κάνει και βάζει πρώτη προτεραιότητα το παιδί της και επιστρέφει στο παλιό της σπίτι.
Ο Στέφανος μου άρεσε εξίσου. Αυτό που είναι συγκινητικό σε αυτήν την τόσο ξεχωριστή ιστορία αγάπης, είναι ότι η Μελίτα, ένα τόσο τρυφερό και συναισθηματικό πλάσμα, κέρδισε απόλυτα την καρδιά ενός κλειστού, απόμακρου και σκληρού άντρα, όπως είναι ο Στέφανος. Μπροστά της γίνεται άλλος άνθρωπος. Με πόση προσήλωση την κοιτούσε όταν του μιλούσε, με πόση αγωνία την άκουγε, με πόση αγάπη της έπιασε το χέρι και την ενθάρρυνε!
Αυτή η επιβεβαίωση της ωρίμανσης της Μελίτας και της ειλικρινούς στάσης της απέναντί του, τον ταρακούνησε για τα καλά. Ο άνθρωπος την αγαπάει, λιώνει γι’ αυτήν και με αυτήν την κουβέντα κατάλαβε πως όλα όσα τους εμπόδιζαν να είναι μαζί δε υπάρχουν πια. Από αυτό το σημείο, είναι απολύτως λογική η αποστασιοποιημένη και ψυχρή στάση του απέναντι στην Εριέττα. Ποτέ άλλωστε δεν της έκρυψε τον έρωτά του για την Μελίτα.
Η σκηνή είναι πολύ σημαντική, γιατί έκανε τον Στέφανο να ξυπνήσει και να συνειδητοποιήσει ότι το όνειρο να είναι μαζί με την Μελίτα του έγινε ξαφνικά πραγματοποιήσιμο. Τι θα κάνει λοιπόν;
Εξαιρετικοί οι Σταυρου – Παπά ανέδειξαν την γλυκιά μελαγχολία και την αγάπη που χαρακτήριζε αυτήν την κουβέντα του Στέφανου και της Μελίτας.
Μου άρεσαν πάρα πολύ οι σκηνές της Αμαλίας με την Μελίτα, την Νόρα και τον Λουκά. Είχαν το κωμικό στοιχείο, είχαν τον παραλογισμό της Αμαλίας, είχαν μπρίο!
Μου άρεσε το ραντεβού της Εύας και του Λευτέρη. Είχαν και ο δύο εφηβικό τρακ, είχαν κοινά σημεία, υπήρχε έλξη και χημεία.
Μου άρεσε η σκηνή Εύας και Νόρας. Η Νόρα είναι πολύ ρεαλίστρια ως προς το timing για την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης της και επίσης ως προς τις επιπτώσεις που θα έχουν τα χτυπήματα κάτω από τη μέση στην σχέση της με τον Λουκά. Καθώς έτσι έχουν τα πράγματα, το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να περιμένει, να δει και να κρίνει.
Η σκέψη του Στέφανου ότι ο Ρούσσος και η Αντιγόνη φορτώνουν τα εγκλήματα της κλίκας τους στους νεκρούς δεν είναι καθόλου αβάσιμη. Ωστόσο αν σκεφτεί κανείς για τι ανθρώπους μιλάμε, δεν είναι απίθανο πατέρας και γιος Χατζηβασιλείου να διέπραξαν όντως αυτά τα εγκλήματα. Ο Ρούσσος και η Αντιγόνη δεν πρόκειται να μιλήσουν, έχουν συμμαχήσει απόλυτα σε αυτό. Μόνο από κάποιο τρίτο πρόσωπο θα βγει η αλήθεια στο φως.
Ο Μπέλλος τι ρίχνει μέσα στο φαγητό;
Περιμένω πώς και πώς το πάρτυ!!!!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 12:34 pm

Δεν σχολιαζω επεισοδια γιατι εχω σταματησει να τα βλεπω.Με κουρασαν πολυ ομως!!!!!!!!!!!! οταν εχω κεφια καποια στιγμη ισως δω κατι και γραψω και εγω.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 3:39 pm

Η σειρά μπορεί πλέον να ικανοποιεί μόνο όσους περιμένουν την επανασύνδεση του Στέφανου κα ι της Μελίτας και κανέναν άλλο.
Επειδή δεν ανήκω στη συγκεκριμένη κατηγορία, δεν έχω λόγο να γράψω κάτι καλό . Ούτε η πλοκή πλέον ικανοποιεί , ούτε έχω ως θεατής κάτι να περιμένω. Ο συνδυασμός της Εύας με το Λευτέρη δε μου λέειτίποτα ιδιαίτερο.
Όλοι είναι πλέον καρικατούρες του εαυτού τους, όσο για το πάρτι σε στιλ 60 της Αμαλίας.....έχω ένα γνωστό ψυχίατρο....
Αποσπασματικά το βλέπω πλέον καθώς κάνω δουλειές.
Τα θερμά μου συγχαριτήρια στους συντελεστές της σειράς για την καταπληκτική δουλειά που μας καθηλώνει για να βλέπουμε τους πιο ξενέρωτους συνδυασμούς ως απόλυτους έρωτες, τους πιο ηλίθιους καυγάδες ανάμεσα σε ζευγάρια που γνωρίζονται από παιδιά και τις πιο παράλογες και βαρετές εξελίξεις...
Υποκλίνομαι όπως λέει προσφάτως και η Αμαλία.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 4:05 pm

Clarabelle έγραψε:
Ύμνος στην επανάσταση του καναπέ που καταφέρνει μέσα σ ένα μήνα και χωρίς μεγάλο κόπο να ''ψήνει'' τους ανθρώπους στα προβλήματα της ζωής ώστε να ειναι έτοιμοι να επιστρέψουν στην καλοπέρασή τους πιο συνειδητοποιημένοι
Ε ρε <<σκούπες>> και <<δίνες>> και <<κατίνες>> που "μας" πρέπουν

ΥΓ. αυτή η επιμονή των ανδρών με το "someplace nice" ... συγκεντρωθείτε xastouki... καταργείτε το βασικό σας προσόν...
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από evanna Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 4:56 pm

Ανιαροτατο το χτεσινο επεισοδιο!Τιποτα δεν μου κινησε πραγματικα το ενδιαφερον! pff

Ειδαμε το Λουκα και τη Νορα κλασσικα αγνωριστους και στα μαχαιρια!Ο Λουκας αστεγος,να τρωει πατατουλες και να ακουει τα τρελα της Αμαλιας για παρτυ και αηδιες και η Νορα επισης σε σκηνη με την Αμαλια,μετα να συμπεριφερεατι αποτομα στο Λουκα και να μην ακοει τιποτα απ'οσα της λεει η Ευα!Δηλαδη οτι ακριβως κανουν οι δυο τους στα τελευταια επεισοδια! Sleep

Ειδαμε τη Νταιζη να επαναλαμβανεται για ακομη μια φορα και να το παιζει οσια και πονεμενη μανα! livani

Ειδαμε το Μπελλο με τα ηλιθια κολπα του!Μονο στα σοβαρα δεν μπορω να τον παρω τον συγκεκριμενο! ainta

Ειδαμε το νευροσπαστο Μελιτακι μαζι με τον απολυτο της για καφεδακι να λεει οτι τελειωσε η επανασταση της!Και πολυ κρατησε λεω εγω,αλλωστε να μεινει σταθερη σε μια αποφαση αυτη η κοπελα για πανω απο δυο μηνες ειναι ρεκορ! Razz

Ειδαμε το Λευτερακη να βγαινει ραντεβου με την Ευα!Ευτυχως κανα διλεπτο ηταν η σκηνη γιατι για παραπανω δεν αντεχοταν vomit
Κουκλα βεβαια η Φαιη!

Ειδαμε Δαφνη και Νικολα σε ζουζουνιες!Οι μονοι που δεν με χαλασαν,ισα-ισα βρηκα και χαριτωμενη τη σκηνη τους,τιποτα περισσοτερο βεβαια!

Ειδαμε την Εριεττα να ανησυχει για ακομα μια φορα για το Στεφανο αν και δεν νομιζω οτι του αξιζει τελικα τοσο ενδιαφερον! Rolling Eyes

Και τελος Αννα και Αντιγονη τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια και παει λεγοντας!

Ασχημο απο εμενα το επεισοδιο!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από fanlouknor Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 5:53 pm

Το χθεσινό επεισόδιο ήταν το χειρότερο που έχω δει και λυπάμαι για αυτό δεν σχολιάζω...
fanlouknor
fanlouknor
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 6:45 pm

"Παραξενα...."

"Τηλεφωνηματα"

Σε παιρνει καποιος τηλεφωνο σε ρωταει για κατι που υπτιθεται δεν ξερει κανεις και συ του πιανεις την κουβεντα; Μα καλα θα τρελαθουμε τελειως... Η Αντιγονη βεβαια κατα τα φαινομενα δεν εδωσε την σωστη απαντηση και γι'αυτο δεν καιγεται, ουτε η Αννα την πιστεψε αρα ποιος ο λογος να γινει το ριμαδοτηλεφωνημα; Για να θαυμασουμε την αλιωμενη φωνη της Αννουλας που παρεπιπτοντως μου εσπασε τα νευρα.... wall

"Συναισθηματα...."

Αφου η Αννα εξηγησε στο Λευτερη το στρατηγικο της σχεδιο καταληξαν στο συμπερασμα οτι δεν κερδισαν τιποτα απο ολο αυτο και συμφωνω! Το κουλα που ακουσα ηταν "Τι να κανω να ζοριστω για να σεπισω οτι το εννοω;" Οτι εννοει τι βρε παιδια οτι τον γουσταρει ή οτι το περνει πισω; Αν ειναι το δευτερο "περνοντας πισω" αυτο που ειπε παυει να ισχυει; Μηπως και η Ευα αυτο εκανε, πηρε πισω αυτα που ειχε πει για το Μανο και επαψαν να ισχυουν;
Ο δευτερος κυκλος των παραξενων συναισθηματων ειναι αυτος της Ευας και του Λευτερη... Αυτος γνωρισε την Ευα και βγηκε απο το θρηνο μεσα σε λιγες μερες, μεσρι χθες παλι την Βερα σκεφτοταν και αυτη...Αυτη εκανε εκεινη την ενεση που ζηταγε καποτε ο Λουκας απο το Νικολα για να ξαναπαθει αμνησια! Kotsides
Συμβουλη: Την επομενη φορα Λευτερη πηγαινε τη για βρωμικο... "Μας αρεσει, το κραταμε!"

"Παρτυ"

60's παρακαλω οχι οτι κι οτι! Αυτη η γυναικα, η Αμαλια ντε, εχει ωρες ωρες κατι ιδεες... Πηγε στη Νορα και της ειπε οτι η Μελιτα δεν πρεπει να νιωθει στεναχωρημενη που απετυχε η επανασταση -θα ερθει κι η σειρα της!- και πρεπει να το γιορτασει λεει και φυσικα θα ερθουν ολοι λεει και το "ντεκαπαζ" φυσικα και αν εχει και συνοδο ακομα καλυτερα, πρεπει να ξεπερασουμε το Στεφανο! cake Μετα πηγε στη Μελιτα για να της πει οτι η Νορα θελει να κανουν το παρτυ που ακομα κι ενα 10χρονο να ειχε δει τη Νορα θα καταλαβαινε οτι ειναι σε φαση θρηνου και οχι κεφιου! cake Τελος ο Λουκας ο οποιος εφαγε πατατουλες -για ονομα του Θεου αυτες η πατατουλες, ουτε να λυσαγε της πεινας δεν θα εκανε ετσι- και προτιμησε να ληστεψει τραπεζα απο το να διοργανωσει παρτυ, που αν το καλοσκεφτουμε συμφερει καλυτερα γιατι αν τον μπουζουριασουν και τζαμπα στεγη και τζαμπα φαϊ θα εχει! Μολις ακουσα οτι θα ντυθουν αναλογως ειχα ταση προς εμετο, παει λεω θα το κανουν οντως τσιρκο το σηριαλ... Τουρτα θα εχει στο παρτυ; cake

"Κινηματα...."

Τα λεγομενα πυροτεχνηματα! Μπαμ κι εσβησε... Βρε παιδια σλειστε μου μια απορια, μπορει εγω να ειμαι ηλιθια και να μην το καταλαβαινω αλλα η Μελιτα ΠΩΣ και ΓΙΑΤΙ βρεθηκε στο γραφειο του Ρουσσου; Τη μια ηταν με την Αμαλια και χαζογελαγε και την αλλη ηταν στον πετρο και οριοταν.... study Τι εχασα! Ηταν και το συγχισμενη που εχ#σε το Λουκα και πηρε σβαρνα το Στεφανο... Μιλαω σοβαρα, μπορει καποιος να μου εξηγησει πως εγινε ολος αυτος ο χαμος;
Ο Στεφανος προσφερε καφε και ακουσε το δραμα της αγωνηστριας που επρεπε να επιστερψει στο χρυσο της κλουβι με τις τοσες αναμνησεις "και δικιες τους" και συγκινηθηκε, εμαθε λεει η Μελιτα τη ζωη... Συγκινηθηκα... Aww
Αχ ακλαυτη πηγε η επανασταση!

"Ψεματα...."

Γιατι ο Στεφανος επιμενει να ρωταει ξανα και ξανα ενω δεν περνει καμια απαντηση δεν το καταλαβαινω.... Η μανα του μια απο τα ιδια του ειπε... Αληθεια ομως τι προστατευουν την υστεροφημια τους, τη μνημη των νεκρων; Τι στο καλο γινεται; Στο Ρουσσο δεν προλαβε να παει ειχε καφεδακι και τον εβαλε και σε σκεψεις... Ουτε απο το Ρουσσο εβγαλε κατι βεβαια αλλα πλεον εχω παψει να ελπιζω... Στην Εριεττα βεβαια ειπε οτι ο Ρουσσος ελειπε και ερωτω γιατι δεν της ειπε οτι πηγε για καφε με τη Μελιτα; Δεν εκαναν κατι κακο, σωστα; Γιατι κρυβετε απο την Εριεττα; Ασχετη παρατηρηση τελευται στις κουβεντες τους μπαινει και Λυτρας, ελα ρε υπαρχει κι αυτο το σοϊ στο εργο! sfyr

"Γεγονοτα..."

Σιγα μην αφηνε η Νταιζη ανεκμεταλλευτη την ευκαιρια να εκβισει τους παντες, δεν ειναι απο αυτες.... Πηγε Θεσσαλονικη μεσω Τριπολης και γυρισε μεσω Ροδου για να πει τελικα στο Λουκα για τη συναντηση στο σπιτι της Αντιγονης.... Ο Λουκας βεβαια αντι να ρωτησει πρωτα το ρουσσο ρωτησε την Εριεττα και για να πουμε και του στρβου το δικιο ψεματα δεν του ειπε απλα του εκρυψε καποια σημεια της αληθειας και δεν την αδικω, το φυσιολογικο θα ηταν αν μιλησει να μιλησει στη δικια της δικηγορο κι οχι στον αντιδικο... Ο Ρουσσος παλι τα εβαλε με τη Νταιζη που τους ανακατωνει και τα λοιπα και τα λοιπα αλλα το Λουκα δεν τον επεισε.....

"Συπτωματα..."

Να υποθεσω οτι η Νορα δεν ειπε η ιδια στη Μελιτα οτι εχει νευρωσεις αλλιως θα το θυμοταν, αρα μονη της την εκανε τη διαγνωση η γιατρεσσα... Το τηλεφωνημα αναμενομενο, η αντιδραση της Νορας αναμενομενη και ελαφρως διασκεδαστικη, μην ρωτατε γιατι ελα εβαλα τα γελια!
Η επισκεψη της Ευας δεν καταλαβα που αποσκοπουσε ακριβως, γιατι δεν πηγε να τη ρωτησει απλα αν ειναι καλυτερα, γι'ατο υπαρχουν και τα τηλεφωνα! Αρα εχουμε και λεμε, α) ηθελαν να τονισουν την προσοχη που δινει η Ευα στο ραντεβου της, β) ηθελαν να δειξουν λιγο παραπανω την Ευα για να μην παραπονιομαστε, γ) ηθελαν να απαντησει καποιος στις ερωτικες συμβουλες της Νορας οπως πρεπει (επιτελους livani ) ή δ) ηθελαν να μας πουν οτι η Νορα εχει κοψει το ποτο και πινει η Ευα για χαρη της!

"Ζευγαρια..."

Αν το σχεδιο της Δαφνης ηταν ικανο να κανει το Νικολα να μην ξαναζηλεψει θα ετρωγα τις κοτσιδες μου! Αυτος ο Λευετρης τι θελει και ανακατευεται μου λετε, αν θελει να παρει αερα να ανεβει στη ταρατσα -αν πηδηξει δεν φερω ευθυνη!- πρεπει να γυρισει τη Δαφνη σπιτι, εχει αντρα η γυναικα ΡΕ! Η Δαφνη ειπε να εξηγησει καποια πραγματα στον αντρα και ακολουθει μια συζητηση που αν ειχε γινει λιγα επεισοδια νωριτερα μπορει να ειχαμε γλιτωσει πολλα καμενα εγκεφαλικα κυτταρα απο την προσπαθεια να καταλαβουμε το σχεδιο της Δαφνης! Impatient Η αναλαμπη της Δαφνης να ταϊσει το Λουκα ασχετη και ασχολιαστη!

"Ταπερ"

Ταπερακιας ηταν ο ΜΑΝΟΣ! : scream : Τελικα η Δαφνη τον γλιτωσε τον εξαψαλμο -αγνοω του λουστρο στο γραφειο του Λουκα- και κατι μου λεει οτι συνεβαλαν σε αυτο και τα ταπερακια! "Σταματα να μας πονας"... Σταματηστε να πονατε ο ενας τον αλλο λεω εγω!

"Μπαχαρικα...."

Σιγα καλε τι εβαλε ο ανθρωπος, δηλητηριο....; Καλε τον Μπελλο και τα σατανικα του σχεδια μια χαρα τους ειχαμε χασει,κ τι μας τους ξαναφερατε...;

"ΝικολοΒαρβαρα"

"Αγια Βαρβαρα φωναξε κι ο Σαββας αποκριθει κι ο Αη Νικολας ερχεται με χιονια φορτωμενος..." Τι εντυπωση μου ειχε κανει το συγκεκριμενο ρητο οταν μου το ειπε ο πατερας μου πριν χρονια δεν φανταζεστε... Ο Αη Νικολας ερχεται τη Δευτερα και χιονια δεν βλεπω πουθενα, μα ειναι δυνατον βγηκα εξω σημερα δεκεμβρη μηνα και ημουν με τη ζακετουλε, σημειωτεον εσκασα κιολας...
Ναι το ξερω ειναι ασχετο αλλα και τα σχετικα τα βαριεμαι... Ολο τα ιδια και τα ιδια, ειδα και το τρειλερ, εκει εχουμε παραξενων συνεχεια... Τι να πω... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! donti
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 7:01 pm

Γιαννα μου υπεροχος σχολιασμος μπραβο σου!!!!!!!! : respect : : respect : : respect : : respect : και φυσικα συμφωνω σε ολα!!!!!!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από fay Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 8:46 pm

edem4ever έγραψε:"Παραξενα...."

"Τηλεφωνηματα"

Σε παιρνει καποιος τηλεφωνο σε ρωταει για κατι που υπτιθεται δεν ξερει κανεις και συ του πιανεις την κουβεντα; Μα καλα θα τρελαθουμε τελειως... Η Αντιγονη βεβαια κατα τα φαινομενα δεν εδωσε την σωστη απαντηση και γι'αυτο δεν καιγεται, ουτε η Αννα την πιστεψε αρα ποιος ο λογος να γινει το ριμαδοτηλεφωνημα; Για να θαυμασουμε την αλιωμενη φωνη της Αννουλας που παρεπιπτοντως μου εσπασε τα νευρα.... wall

"Συναισθηματα...."

Αφου η Αννα εξηγησε στο Λευτερη το στρατηγικο της σχεδιο καταληξαν στο συμπερασμα οτι δεν κερδισαν τιποτα απο ολο αυτο και συμφωνω! Το κουλα που ακουσα ηταν "Τι να κανω να ζοριστω για να σεπισω οτι το εννοω;" Οτι εννοει τι βρε παιδια οτι τον γουσταρει ή οτι το περνει πισω; Αν ειναι το δευτερο "περνοντας πισω" αυτο που ειπε παυει να ισχυει; Μηπως και η Ευα αυτο εκανε, πηρε πισω αυτα που ειχε πει για το Μανο και επαψαν να ισχυουν;
Ο δευτερος κυκλος των παραξενων συναισθηματων ειναι αυτος της Ευας και του Λευτερη... Αυτος γνωρισε την Ευα και βγηκε απο το θρηνο μεσα σε λιγες μερες, μεσρι χθες παλι την Βερα σκεφτοταν και αυτη...Αυτη εκανε εκεινη την ενεση που ζηταγε καποτε ο Λουκας απο το Νικολα για να ξαναπαθει αμνησια! Kotsides
Συμβουλη: Την επομενη φορα Λευτερη πηγαινε τη για βρωμικο... "Μας αρεσει, το κραταμε!"

"Παρτυ"

60's παρακαλω οχι οτι κι οτι! Αυτη η γυναικα, η Αμαλια ντε, εχει ωρες ωρες κατι ιδεες... Πηγε στη Νορα και της ειπε οτι η Μελιτα δεν πρεπει να νιωθει στεναχωρημενη που απετυχε η επανασταση -θα ερθει κι η σειρα της!- και πρεπει να το γιορτασει λεει και φυσικα θα ερθουν ολοι λεει και το "ντεκαπαζ" φυσικα και αν εχει και συνοδο ακομα καλυτερα, πρεπει να ξεπερασουμε το Στεφανο! cake Μετα πηγε στη Μελιτα για να της πει οτι η Νορα θελει να κανουν το παρτυ που ακομα κι ενα 10χρονο να ειχε δει τη Νορα θα καταλαβαινε οτι ειναι σε φαση θρηνου και οχι κεφιου! cake Τελος ο Λουκας ο οποιος εφαγε πατατουλες -για ονομα του Θεου αυτες η πατατουλες, ουτε να λυσαγε της πεινας δεν θα εκανε ετσι- και προτιμησε να ληστεψει τραπεζα απο το να διοργανωσει παρτυ, που αν το καλοσκεφτουμε συμφερει καλυτερα γιατι αν τον μπουζουριασουν και τζαμπα στεγη και τζαμπα φαϊ θα εχει! Μολις ακουσα οτι θα ντυθουν αναλογως ειχα ταση προς εμετο, παει λεω θα το κανουν οντως τσιρκο το σηριαλ... Τουρτα θα εχει στο παρτυ; cake

"Κινηματα...."

Τα λεγομενα πυροτεχνηματα! Μπαμ κι εσβησε... Βρε παιδια σλειστε μου μια απορια, μπορει εγω να ειμαι ηλιθια και να μην το καταλαβαινω αλλα η Μελιτα ΠΩΣ και ΓΙΑΤΙ βρεθηκε στο γραφειο του Ρουσσου; Τη μια ηταν με την Αμαλια και χαζογελαγε και την αλλη ηταν στον πετρο και οριοταν.... study Τι εχασα! Ηταν και το συγχισμενη που εχ#σε το Λουκα και πηρε σβαρνα το Στεφανο... Μιλαω σοβαρα, μπορει καποιος να μου εξηγησει πως εγινε ολος αυτος ο χαμος;
Ο Στεφανος προσφερε καφε και ακουσε το δραμα της αγωνηστριας που επρεπε να επιστερψει στο χρυσο της κλουβι με τις τοσες αναμνησεις "και δικιες τους" και συγκινηθηκε, εμαθε λεει η Μελιτα τη ζωη... Συγκινηθηκα... Aww
Αχ ακλαυτη πηγε η επανασταση!

"Ψεματα...."

Γιατι ο Στεφανος επιμενει να ρωταει ξανα και ξανα ενω δεν περνει καμια απαντηση δεν το καταλαβαινω.... Η μανα του μια απο τα ιδια του ειπε... Αληθεια ομως τι προστατευουν την υστεροφημια τους, τη μνημη των νεκρων; Τι στο καλο γινεται; Στο Ρουσσο δεν προλαβε να παει ειχε καφεδακι και τον εβαλε και σε σκεψεις... Ουτε απο το Ρουσσο εβγαλε κατι βεβαια αλλα πλεον εχω παψει να ελπιζω... Στην Εριεττα βεβαια ειπε οτι ο Ρουσσος ελειπε και ερωτω γιατι δεν της ειπε οτι πηγε για καφε με τη Μελιτα; Δεν εκαναν κατι κακο, σωστα; Γιατι κρυβετε απο την Εριεττα; Ασχετη παρατηρηση τελευται στις κουβεντες τους μπαινει και Λυτρας, ελα ρε υπαρχει κι αυτο το σοϊ στο εργο! sfyr

"Γεγονοτα..."

Σιγα μην αφηνε η Νταιζη ανεκμεταλλευτη την ευκαιρια να εκβισει τους παντες, δεν ειναι απο αυτες.... Πηγε Θεσσαλονικη μεσω Τριπολης και γυρισε μεσω Ροδου για να πει τελικα στο Λουκα για τη συναντηση στο σπιτι της Αντιγονης.... Ο Λουκας βεβαια αντι να ρωτησει πρωτα το ρουσσο ρωτησε την Εριεττα και για να πουμε και του στρβου το δικιο ψεματα δεν του ειπε απλα του εκρυψε καποια σημεια της αληθειας και δεν την αδικω, το φυσιολογικο θα ηταν αν μιλησει να μιλησει στη δικια της δικηγορο κι οχι στον αντιδικο... Ο Ρουσσος παλι τα εβαλε με τη Νταιζη που τους ανακατωνει και τα λοιπα και τα λοιπα αλλα το Λουκα δεν τον επεισε.....

"Συπτωματα..."

Να υποθεσω οτι η Νορα δεν ειπε η ιδια στη Μελιτα οτι εχει νευρωσεις αλλιως θα το θυμοταν, αρα μονη της την εκανε τη διαγνωση η γιατρεσσα... Το τηλεφωνημα αναμενομενο, η αντιδραση της Νορας αναμενομενη και ελαφρως διασκεδαστικη, μην ρωτατε γιατι ελα εβαλα τα γελια!
Η επισκεψη της Ευας δεν καταλαβα που αποσκοπουσε ακριβως, γιατι δεν πηγε να τη ρωτησει απλα αν ειναι καλυτερα, γι'ατο υπαρχουν και τα τηλεφωνα! Αρα εχουμε και λεμε, α) ηθελαν να τονισουν την προσοχη που δινει η Ευα στο ραντεβου της, β) ηθελαν να δειξουν λιγο παραπανω την Ευα για να μην παραπονιομαστε, γ) ηθελαν να απαντησει καποιος στις ερωτικες συμβουλες της Νορας οπως πρεπει (επιτελους livani ) ή δ) ηθελαν να μας πουν οτι η Νορα εχει κοψει το ποτο και πινει η Ευα για χαρη της!

"Ζευγαρια..."

Αν το σχεδιο της Δαφνης ηταν ικανο να κανει το Νικολα να μην ξαναζηλεψει θα ετρωγα τις κοτσιδες μου! Αυτος ο Λευετρης τι θελει και ανακατευεται μου λετε, αν θελει να παρει αερα να ανεβει στη ταρατσα -αν πηδηξει δεν φερω ευθυνη!- πρεπει να γυρισει τη Δαφνη σπιτι, εχει αντρα η γυναικα ΡΕ! Η Δαφνη ειπε να εξηγησει καποια πραγματα στον αντρα και ακολουθει μια συζητηση που αν ειχε γινει λιγα επεισοδια νωριτερα μπορει να ειχαμε γλιτωσει πολλα καμενα εγκεφαλικα κυτταρα απο την προσπαθεια να καταλαβουμε το σχεδιο της Δαφνης! Impatient Η αναλαμπη της Δαφνης να ταϊσει το Λουκα ασχετη και ασχολιαστη!

"Ταπερ"

Ταπερακιας ηταν ο ΜΑΝΟΣ! : scream : Τελικα η Δαφνη τον γλιτωσε τον εξαψαλμο -αγνοω του λουστρο στο γραφειο του Λουκα- και κατι μου λεει οτι συνεβαλαν σε αυτο και τα ταπερακια! "Σταματα να μας πονας"... Σταματηστε να πονατε ο ενας τον αλλο λεω εγω!

"Μπαχαρικα...."

Σιγα καλε τι εβαλε ο ανθρωπος, δηλητηριο....; Καλε τον Μπελλο και τα σατανικα του σχεδια μια χαρα τους ειχαμε χασει,κ τι μας τους ξαναφερατε...;

"ΝικολοΒαρβαρα"

"Αγια Βαρβαρα φωναξε κι ο Σαββας αποκριθει κι ο Αη Νικολας ερχεται με χιονια φορτωμενος..." Τι εντυπωση μου ειχε κανει το συγκεκριμενο ρητο οταν μου το ειπε ο πατερας μου πριν χρονια δεν φανταζεστε... Ο Αη Νικολας ερχεται τη Δευτερα και χιονια δεν βλεπω πουθενα, μα ειναι δυνατον βγηκα εξω σημερα δεκεμβρη μηνα και ημουν με τη ζακετουλε, σημειωτεον εσκασα κιολας...
Ναι το ξερω ειναι ασχετο αλλα και τα σχετικα τα βαριεμαι... Ολο τα ιδια και τα ιδια, ειδα και το τρειλερ, εκει εχουμε παραξενων συνεχεια... Τι να πω... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! :d
onti:

: respect : : respect : : respect : Εκπληκτικός ο σχολιασμός σου, έχει γίνει πλέον θεσμός. Τι κρίμα που το επίπεδο του φόρουμ είναι σκάλες ανώτερο από εκείνο της σειράς. Σχολιασμοί γίνονται πια κυρίως για να εκφράσουμε απογοήτευση και αγανάκτηση και μου αρέσει όταν αυτό δίνεται με χιούμορ όπως τα σχόλιά σου. Γενικά απολαμβάνω όλους τους χιουμοριστικούς σχολιασμούς που μετά από κάθε επεισόδιο τους έχουμε ανάγκη. Θα μπορούσα να τους δώσω και τίτλο, Τα Κωμικά της Εδέμ, έτσι για μια παραλλαγή. Σαν μικρά ευθυμογραφήματα που σχολιάζουν τα κακώς κείμενα του κάθε επεισοδίου. Από ένα oscar σε κάθε έναν από σας που έχει ακόμη το κουράγιο να βλέπει και το χιούμορ να σχολιάζει.
Για τον Άη Νικόλα που ανέφερες έχω να πω ότι θυμάμαι πέρυσι που η Δάφνη έκανε γιορτή για το Νικόλα με την παρέα, το Στέφανο και τη Μελίτα. Φέτος να υποθέσω ότι δεν θα κάνουν τίποτα. Μάλλον δεν θα έχουν χρόνο γι' αυτό, τώρα έχουν το πάρτυ της ανεξάρτητης Μελίτας και την ιστορική επανασύνδεση. Εγώ πάντως προτιμώ τον περσινό τουρτοπόλεμο στη γιορτή του Νικόλα, τουλάχιστον τότε η παρέα ήταν πρωταγωνιστές ακόμα. Καλό κουράγιο για τα επεισόδια που έρχονται.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 10:37 pm

μια λεξη θα πω ΒΑΡΙΕΜΑΙ
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 11:32 pm

Ας σχολιασω και εγω μετα απο καιρο...τα Μυστικα πανε απ το κακο στο χειροτερο αλλα οι σχολιασμοι σας τα σπανε!!!!!!!
Εχω αρχισει να βαριεμαι ελεεινα και να μην αναγνωριζω τα Μυστικα..περιμενα ο τελευταιος κυκλος να ειναι συνταραχτικος αλλα νοσταλγω τον πρωτο που ηταν ολα τα λεφτα, αντε και ο δευτερος μεχρι ενα σημειο!!!!!Δηλαδη εχω απογοητευτει τελειως και θα μου πειτε γιατι το βλεπεις;; και θα σας πω γιατι με κρατανε καποιοι ηθοποιοι και πιστευω στο "η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια"!!!!!
Τι ηταν κι αυτο το χθεσινο;;;
Η Μελιτα ποτε εκανε επανασταση και απετυχε κιολας;;;; το να καθεσε στο καναπε(ο οποιος πως και δεν εχει βουλιαξει απορω;Winkειναι επανασταση;;;αλλα μαθαινουμε στο σχολειο....αν ειναι ετσι εχω κανει πολλες επαναστασεις στη ζωη μου και νομιζω πως ολοι εχουμε κανει...!!!!Αν ισχυει αυτο και με την πολυθρονα, θα μεινω στην ιστορια!!!!! xoxo
Που την ειδε την γκρινια της Αμαλιας;;;να πει την τρελα να το καταλαβω, αλλα την γκρινια που την ειδε στην συγκεκριμενη σκηνη;;τι στο καλο ρε αλλο εργο βλεπει αυτη;;;

Βαρεθηκα να βλεπω την Νταιζη...ελεος απο ποτε εγινε πρωταγωνιστρια και δεν το θυμαμαι;;;

Τι κολλημα ειναι αυτο με τις πατατες ρε παιδια,απο τοτε που ειχε αμνησια ο Λουκας ξεκινησε και μας κυνηγαει ακομα αυτο το φαινομενο...δεν μπορουσαν να βαλουν ενα πιο δυσκολο φαγητο;;;ακομα και εκει κοροιδια;;;τι διαφορετικο μπορει να κανει η Αμαλια δηλαδη;;;;Ελα Παναγια μου...!!!!

Τι ειπε η Ευα;; ακουσα καλα;;;"μην κρινεις απο την εικονα μου, μαρεσουν τα ταβερνακια";;;δεν σε ειδα να σε χαλαει ουτε τωρα,ουτε με τον Μανο,ουτε με τον Στεφανο,Α ξεχασα εκει πηγαινες με τις παντοφλες(αν θυμαστε...την ροζ παντοφλιτσα..)οποτε ηταν σαν το σπιτι σου!!!!!!Και δεν καταλαβα ,ΠΟΙΑ εισαι;;;μηπως το καβαλησαμε λιγο το καλαμι;;;για κατεβαινε γιατι δεν σε βλεπω καλα...!!!ΑΑΑ σας τα πανε τωρα δεν καταλαβαινουμε οτι ο αλλος θα βγει απ τα ρουχα αλλα απ το βαψιμο,καινουρια μοδα λανσαρουν τα Μυστικα..μιλαμε ειναι πολυ προχωρημενο αυτο το εργο...cake

Τι ακυρη που ηταν η τελευταια σκηνη(ενω ολες οι αλλες....τεσπα)"Δημητρη τι κανεις εκει;;"ριχνει τσιλι για να σε καψει ελπιζω!!!!χαχαχα
Σε ποσα χρωματα βγαινει το δηλητηριο ρε Νταιζακι;;;γιατι αυτο ηταν κατακοκκινο!!!!! Ee?

Λοιπον μετα το τελος του εργου , θα παμε(οι επιζωντες Drinks ) σε εναν καλο ψυχιατρο γιατι θα το χουμε χασει τελειως.....!!!!Scandal

Αυτα και καλη δυναμη!!!!!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 11:43 pm

Αυτό για το ότι η Εύα έχει καβαλήσει καλάμι επειδή είπε αυτή τη φράση στο Λευτέρη το είπαν και κανα δυό άλλοι, αλλά εμένα δεν μου χτύπησε καθόλου έτσι.... Βγαίνει ραντεβού με κάποιον που δεν την ξέρει καλά, μόνο ό,τι βλέπει και ό,τι ακούει γι'αυτήν. Και τι βλέπει? Μιά πανέμορφη γυναίκα, που είναι και μοντέλλο... Και τι ακούει γι'αυτήν? Είχε δεσμό με ένα διάσημο επιχειρηματία, είχε παντρευτεί ένα άλλο πάμπλουτο , κληρονόμησε μιά τεράστια περιουσία κλπ. Φυσικό είναι μετά απ'αυτά να έχει μιά λάθος εικόνα γι'αυτήν , κι η Εύα προσπαθεί να του δείξει το αληθινό της πρόσωπο, αυτό που ξέρουν μόνο οι πολύ φίλοι κι οι δικοί της άνθρωποι... Ισως το έκανε με κάπως αδέξιο τρόπο, που δεν νομίζω, πάντως δεν δείχνει οτι έχει καβαλήσει καλάμι....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Σαβ Δεκ 04, 2010 11:50 pm

JESSIE έγραψε:Αυτό για το ότι η Εύα έχει καβαλήσει καλάμι επειδή είπε αυτή τη φράση στο Λευτέρη το είπαν και κανα δυό άλλοι, αλλά εμένα δεν μου χτύπησε καθόλου έτσι.... Βγαίνει ραντεβού με κάποιον που δεν την ξέρει καλά, μόνο ό,τι βλέπει και ό,τι ακούει γι'αυτήν. Και τι βλέπει? Μιά πανέμορφη γυναίκα, που είναι και μοντέλλο... Και τι ακούει γι'αυτήν? Είχε δεσμό με ένα διάσημο επιχειρηματία, είχε παντρευτεί ένα άλλο πάμπλουτο , κληρονόμησε μιά τεράστια περιουσία κλπ. Φυσικό είναι μετά απ'αυτά να έχει μιά λάθος εικόνα γι'αυτήν , κι η Εύα προσπαθεί να του δείξει το αληθινό της πρόσωπο, αυτό που ξέρουν μόνο οι πολύ φίλοι κι οι δικοί της άνθρωποι... Ισως το έκανε με κάπως αδέξιο τρόπο, που δεν νομίζω, πάντως δεν δείχνει οτι έχει καβαλήσει καλάμι....

Εχεις δικιο αλλα εγω το σχολιασα γιατι ακριβως δεν ειχε διξει κατι τετοιο και μου φανηκε λιγο περιεργο...!!!και επειδη τωρα τελευταια γινετε η μεταλαξη της μεταλαξης δεν θελω να αλλαξει και η Ευα...!!!!Καληνυχτα!!!! Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Κυρ Δεκ 05, 2010 1:01 am

Η Μελιτα ποτε εκανε επανασταση και απετυχε κιολας;;;; το να καθεσε στο καναπε(ο οποιος πως και δεν εχει βουλιαξει απορω;Winkειναι επανασταση;;;αλλα μαθαινουμε στο σχολειο....αν ειναι ετσι εχω κανει πολλες επαναστασεις στη ζωη μου και νομιζω πως ολοι εχουμε κανει...!!!!Αν ισχυει αυτο και με την πολυθρονα, θα μεινω στην ιστορια!!!!! Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 2 382640

Καλά όλα τα λεφτά είσαι!!!!!!!!!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης