Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap8%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 8% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 6 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap25%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap25%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 25% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap18%Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 18% 
[ 10 ]

Σύνολο Ψήφων : 53

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Κυρ Δεκ 05, 2010 1:05 am

Εχασα 45 λεπτσ για να δω κατι που θα με νευριασει...ελεος...
Το επεισοδιο ηταν αθλιο οπως ολα σχεδον τον τελευταιο καιρο.
Δεν αντεχω να βλεπω τον Λουκα 2 μετρα αντρα να γινεται σκυλακι στα ποδια της Αμαλιας Synelthe και να εχεις κ την μουχριτσα την κατσαρη για να μην πω και τιποτα χειροτερο να περναει διπλα του κ να μην του μιλαει καν ....ααα ειπαμε σπρωξτε αλλα μεχρι εν σημειο δεν θα μας μπουκωσετε Μελιτα κ εμεις θα το ανεχομαστε χωρις λεξει Fskl Fskl
Στεφανος -Μελιτα πολυ γελιο ...τοσο ερωτα εχουν κ τετοια χημεια που ο απολυτος ηταν μεταξυ υπνου κ ξυπνιου lmao
Για την Νορα δεν θα σχολιασω...γιατι δεν μπορω ακομα να τη καταλαβω..
Η Δαφνη τον ερωτευσημο τον σφιχτη κ τον γοητευτικο που τον ειδε? χρειαζεται επειγοντως οφθαλμιατρο...επειγωντος λεμε...
Η Ευα μια κουκλα ενας αγγελος που βγηκε ραντεβου μαζι του δεν μπορω ακομα να το πιστεψω αυτο που ειδα...αυτοι οι 2 δεν ταιριαζου πουθενα για πουθενα...ειναι λες και ο καθενας ειναι απο αλλον πλανητη...
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ αυτο νιωθω για τον 3κυκλο ....
ΠΟΥ σε ρε Μανο....την καψανε την Ευα μας....
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Κυρ Δεκ 05, 2010 1:21 am

Ε ρε καποτε εβλεπα ενα επεισοδιο και το ξανα εβλεπα γιατι μου αρεσε...τωρα ακομα και μια φορα βαριεμαι να τα δω γιατι ξερω οτι θα γινουν τα νευρα μου γυρλαντα (να μπω και στο Χριστουγενιατικο πνευμα)...

Η Αντιγονη εντωμεταξυ που καταλαβε οτι μιλαει με κοπελα?? Αφου η αλλη μιλαει σαν να εχει εισπνευσει ηλιων... Αντιγονη:"Τι να σου πω κοπελα μου?"...ακουστε ατακα απο ανθρωπο που μιλαει σε εναν που του κανει απιλητικα τηλεφωνιματα!!! Καλε για φονο σε ρωταει οχι αν θα αγορασεις κατσαρολες!

Ο Λευτερης παλι καλα που δεν εβαλε την Αννα να του ζητησει και συγνωμη που τον ερωτευτικε!! Μονο που δεν την εβρισε!!!
Απο την αλλη την Ευα την τριγυρναει απο 'δω, την τριγυρναει απο 'κει...τι θα γινει Λευτερη? Πανε στην Αννα παιδι μου!!!
Συγνωμη Χρηστο ΠΑΛΙ δεν εδειξε?

60's παρτυ ? Δεν ξερω τι ειναι αυτο... αλλα μ' αρεσει!!! Αμαλια στον πλανητη σου εσυ!!!

Σχετικα με την Μελιτα προσπαθω να παθω αμνησια σαν αυτη που επαθαν και η σεναριογραφοι...αλλα δεν μπορω!!!! Αν περνουν καποιο χαπι παρακαλω να μου το πουνε ή αν δεν θελουν ας ζητησει ενα συγνωμη του λαχιστον να μην ανεβαζω πιεση οποτε την βλεπω!! Ζαλιζομαι με τις μεταβολες της διαθεσης της!! Μια χαζογελαει και μια νευριαζει και περνει σβαρνα τον κοσμο!!

Οχι Στεφανε δεν τα λεει σε 'σενα για καποιον λογο!! Ουτε για να γυρησεις κοντα της ουτε για να την λυπηθεις!! Κλαψημο... κλαψημο...ολοι αλλαξαν αυτην γιατι την αφησαν ιδια?

3 σκηνες εχει η Ευα στις 2 με τον Λευτερη ειναι!!! Αμαν αλλο καϊμο δεν ειχαμε!!!

Οι μονες σκηνες που αξιζαν ηταν Λουκα-Δαφνης και Νικολα-Δαφνης!!!!

Ψιψινος ο Μπελος!!! Τι εριξε ο Μητσος στο μαμ της Νταιζουλας?
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Κυρ Δεκ 05, 2010 5:50 am

Πάντα απολαμβάνω τους σχολιασμούς σου και σήμερα είπα να σχολιάσω και γω με βάση τον δικό σου!

edem4ever έγραψε:"Παραξενα...."
Παράξενα στην Εδέμ?? Πως κι έτσι?? Τυχαίο θα 'ναι... Nyxia

edem4ever έγραψε:
"Τηλεφωνηματα"

Σε παιρνει καποιος τηλεφωνο σε ρωταει για κατι που υπτιθεται δεν ξερει κανεις και συ του πιανεις την κουβεντα; Μα καλα θα τρελαθουμε τελειως... Η Αντιγονη βεβαια κατα τα φαινομενα δεν εδωσε την σωστη απαντηση και γι'αυτο δεν καιγεται, ουτε η Αννα την πιστεψε αρα ποιος ο λογος να γινει το ριμαδοτηλεφωνημα; Για να θαυμασουμε την αλιωμενη φωνη της Αννουλας που παρεπιπτοντως μου εσπασε τα νευρα.... wall
Ε αφού πήρε που πήρε τηλ, να μην του πιάσεις και λίγο την κουβέντα? Ντροπή, να μην νομίζει και η άγνωστη ντοπαρισμένη φωνή ότι δεν έχουμε και τρόπους!! Αλήθεια, γιατί ακούγεται έτσι η φωνή της Άννας (σαν βραχνιασμένος νταλικιέρης ένα πράγμα)? Μαντήλι χρησιμοποιεί? Εντελώς ενημερωτικά ρωτάω...
Ναι πάντως ένα θεματάκι με τα νεύρα το απέκτησα και γω τελευταία λόγω Μυστικών! wall

edem4ever έγραψε:

"Συναισθηματα...."

Αφου η Αννα εξηγησε στο Λευτερη το στρατηγικο της σχεδιο καταληξαν στο συμπερασμα οτι δεν κερδισαν τιποτα απο ολο αυτο και συμφωνω! Το κουλο που ακουσα ηταν "Τι να κανω να ζοριστω για να σε πισω οτι το εννοω;" Οτι εννοει τι βρε παιδια οτι τον γουσταρει ή οτι το παιρνει πισω; Αν ειναι το δευτερο "παιρνοντας πισω" αυτο που ειπε παυει να ισχυει; Μηπως και η Ευα αυτο εκανε, πηρε πισω αυτα που ειχε πει για το Μανο και επαψαν να ισχυουν;
Ο δευτερος κυκλος των παραξενων συναισθηματων ειναι αυτος της Ευας και του Λευτερη... Αυτος γνωρισε την Ευα και βγηκε απο το θρηνο μεσα σε λιγες μερες, μεσρι χθες παλι την Βερα σκεφτοταν και αυτη...Αυτη εκανε εκεινη την ενεση που ζηταγε καποτε ο Λουκας απο το Νικολα για να ξαναπαθει αμνησια!
Συμβουλη: Την επομενη φορα Λευτερη πηγαινε τη για βρωμικο... "Μας αρεσει, το κραταμε!"
Το δεύτερο νομίζω και γω ότι εννοουσε. Και έτσι εξηγείται και η στάση-αμνησία της Εύας!! Τα πήρε πίσω και πάμε γι' άλλα τρομάρα μας!!
Σημείωση: Αν δε μας αρέσει, το πετάμε?? pleeease

edem4ever έγραψε:

"Παρτυ"

60's παρακαλω οχι οτι κι οτι! Αυτη η γυναικα, η Αμαλια ντε, εχει ωρες ωρες κατι ιδεες... Πηγε στη Νορα και της ειπε οτι η Μελιτα δεν πρεπει να νιωθει στεναχωρημενη που απετυχε η επανασταση -θα ερθει κι η σειρα της!- και πρεπει να το γιορτασει λεει και φυσικα θα ερθουν ολοι λεει και το "ντεκαπαζ" φυσικα και αν εχει και συνοδο ακομα καλυτερα, πρεπει να ξεπερασουμε το Στεφανο! cake Μετα πηγε στη Μελιτα για να της πει οτι η Νορα θελει να κανουν το παρτυ που ακομα κι ενα 10χρονο να ειχε δει τη Νορα θα καταλαβαινε οτι ειναι σε φαση θρηνου και οχι κεφιου! cake Τελος ο Λουκας ο οποιος εφαγε πατατουλες -για ονομα του Θεου αυτες η πατατουλες, ουτε να λυσαγε της πεινας δεν θα εκανε ετσι- και προτιμησε να ληστεψει τραπεζα απο το να διοργανωσει παρτυ, που αν το καλοσκεφτουμε συμφερει καλυτερα γιατι αν τον μπουζουριασουν και τζαμπα στεγη και τζαμπα φαϊ θα εχει! Μολις ακουσα οτι θα ντυθουν αναλογως ειχα ταση προς εμετο, παει λεω θα το κανουν οντως τσιρκο το σηριαλ... Τουρτα θα εχει στο παρτυ; cake
Μισό για να τα βάλω με τη σειρά:
1ον: Το μισό επεισόδιο ήταν Αμαλία να προσπαθεί να πείσει Νόρα - Λουκά - Μελίτα(τραβάτε με κι ας "κλαίω") να κάνουν πάρτυ!
2ον: Το θρυλικό αυτό πάρτυ που θα αφήσει εποχή, το νοιώθω, το θέλουμε σε 60's, με διοργανωτή το Λουκά παρακαλώ! Ναι, μπορεί να είναι δικηγόρος, αλλά για λίγες τηγανητές πατάτες δια χειρός Αμαλίας όλα γίνονται!!
3ον: Η Νόρα ανέλαβε το κομμάτι των προσκλήσεων και μάλιστα είναι ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ της Μελίτας καλεσμένοι στο περηβόητο party! Το "φίλοι" το τονίζω ιδιαιτέρως!!
Κι αφού προβλέπεται να μαζευτεί όλο το καστ για να γιορτάσει την αποτυχία της Μελίτας, έχω μια απορία: τη Νταίζη δε θα την καλέσουν?? Να τους φέρει αυτή καμιά ωραία τουρτίτσα φτιαγμένη απ τα χεράκια της να γελάσουμε λίγο?

edem4ever έγραψε:

"Κινηματα...."

Τα λεγομενα πυροτεχνηματα! Μπαμ κι εσβησε... Βρε παιδια σειστε μου μια απορια, μπορει εγω να ειμαι ηλιθια και να μην το καταλαβαινω αλλα η Μελιτα ΠΩΣ και ΓΙΑΤΙ βρεθηκε στο γραφειο του Ρουσσου; Τη μια ηταν με την Αμαλια και χαζογελαγε και την αλλη ηταν στον πετρο και οριοταν.... Τι εχασα! Ηταν και το συγχισμενη που εχ#σε το Λουκα και πηρε σβαρνα το Στεφανο... Μιλαω σοβαρα, μπορει καποιος να μου εξηγησει πως εγινε ολος αυτος ο χαμος;
Ο Στεφανος προσφερε καφε και ακουσε το δραμα της αγωνηστριας που επρεπε να επιστερψει στο χρυσο της κλουβι με τις τοσες αναμνησεις "και δικιες τους" και συγκινηθηκε, εμαθε λεει η Μελιτα τη ζωη... Συγκινηθηκα...
Αχ ακλαυτη πηγε η επανασταση!
Όσων αφορά το πρώτο, θα το απέδιδα στα γνωστά νεύρα της συγκεκριμένης ηρωίδας, αλλά μάλλον κάτι άλλο έφταιγε, το σενάριο ήταν, το μοντάζ, τι να σου πω! Ή απλά δεν είχαν με τι δικαιολογία να τη στειλουν στον Ρούσσο για να συναντηθεί τυχαία με το Στέφανο και την έστειλαν για να πει στον πατέρα της να μαζεψει τη μάνα της την υστερική! Τώρα γιατί έκανε η ίδια σαν υστερική, είναι άλλο θέμα.
Κατά τα άλλα, τον Λουκά δεν τον είδε που πέρασε από μπροστά της, τη χαιρέτησε κι αυτή τίποτα, το Στέφανο μια χαρά τον είδε και μια χαρά είχε την υπομονή να κάτσει να του μιλήσει! ImpatientΘυμήστε μου γιατί της μιλάνε ακόμα??Πείτε μου προς τα που να μουντζώσω για να πιάσει τόπο?? Fskl

edem4ever έγραψε:"Ψεματα...."

Γιατι ο Στεφανος επιμενει να ρωταει ξανα και ξανα ενω δεν περνει καμια απαντηση δεν το καταλαβαινω.... Η μανα του μια απο τα ιδια του ειπε... Αληθεια ομως τι προστατευουν την υστεροφημια τους, τη μνημη των νεκρων; Τι στο καλο γινεται; Στο Ρουσσο δεν προλαβε να παει ειχε καφεδακι και τον εβαλε και σε σκεψεις... Ουτε απο το Ρουσσο εβγαλε κατι βεβαια αλλα πλεον εχω παψει να ελπιζω... Στην Εριεττα βεβαια ειπε οτι ο Ρουσσος ελειπε και ερωτω γιατι δεν της ειπε οτι πηγε για καφε με τη Μελιτα; Δεν εκαναν κατι κακο, σωστα; Γιατι κρυβετε απο την Εριεττα; Ασχετη παρατηρηση τελευται στις κουβεντες τους μπαινει και Λυτρας, ελα ρε υπαρχει κι αυτο το σοϊ στο εργο!

Εγώ το εμπέδωσα πλέον , σε κάθε επεισόδιο υπάρχει σκηνή μάνας - γιου να ρωτάει ο ένας τι και πως και η άλλη μούγκα στη στρούγγα! Τους καημένους τους ηθοποιούς λυπάμαι που θα έχουν σκυλοβαρεθεί να διαβάζουν το ίδιο σενάριο κάθε μέρα!

edem4ever έγραψε:

"Συπτωματα..."

Να υποθεσω οτι η Νορα δεν ειπε η ιδια στη Μελιτα οτι εχει νευρωσεις αλλιως θα το θυμοταν, αρα μονη της την εκανε τη διαγνωση η γιατρεσσα... Το τηλεφωνημα αναμενομενο, η αντιδραση της Νορας αναμενομενη και ελαφρως διασκεδαστικη, μην ρωτατε γιατι ελα εβαλα τα γελια!
Η επισκεψη της Ευας δεν καταλαβα που αποσκοπουσε ακριβως, γιατι δεν πηγε να τη ρωτησει απλα αν ειναι καλυτερα, γι'ατο υπαρχουν και τα τηλεφωνα! Αρα εχουμε και λεμε, α) ηθελαν να τονισουν την προσοχη που δινει η Ευα στο ραντεβου της, β) ηθελαν να δειξουν λιγο παραπανω την Ευα για να μην παραπονιομαστε, γ) ηθελαν να απαντησει καποιος στις ερωτικες συμβουλες της Νορας οπως πρεπει (επιτελους livani ) ή δ) ηθελαν να μας πουν οτι η Νορα εχει κοψει το ποτο και πινει η Ευα για χαρη της!

Ναι, η Μελίτα εκτός από βοηθός κομμώτριας, γραμματέας, επαναστάτρια, (οσονούπω και) δικηγόρος, είναι και γιατρέσσα! (Τι σπούδασε είπαμε, δημόσιες σχέσεις??)
Χμμ, για την επίσκεψη Εύας σε Νόρα δεν ξέρω. Και οι τεσσερις εναλλακτικές μου φαίνονται ισοπίθανες. Μήπως όμως απλά δεν έχοyν πως να γεμίουν τα επεισόδια??
edem4ever έγραψε:

"Ζευγαρια..."

Αν το σχεδιο της Δαφνης ηταν ικανο να κανει το Νικολα να μην ξαναζηλεψει θα ετρωγα τις κοτσιδες μου! Αυτος ο Λευετρης τι θελει και ανακατευεται μου λετε, αν θελει να παρει αερα να ανεβει στη ταρατσα -αν πηδηξει δεν φερω ευθυνη!- πρεπει να γυρισει τη Δαφνη σπιτι, εχει αντρα η γυναικα ΡΕ! Η Δαφνη ειπε να εξηγησει καποια πραγματα στον αντρα και ακολουθει μια συζητηση που αν ειχε γινει λιγα επεισοδια νωριτερα μπορει να ειχαμε γλιτωσει πολλα καμενα εγκεφαλικα κυτταρα απο την προσπαθεια να καταλαβουμε το σχεδιο της Δαφνης! Η αναλαμπη της Δαφνης να ταϊσει το Λουκα ασχετη και ασχολιαστη!

Την επόμενη φορά μπορεί να το εξελίξει το σχέδιο η Δάφνη, να το κάνει πιο ρεαλιστικό και να κοιμηθεί με τον δήθεν γκόμενο για να μην ξαναζηλέψει ποτέ ο Νικόλας!! Εγγυημένα πράγματα, όχι αστεία!!
Καλά ο Λευτεράκης στη σκηνή με Δάφνη και Νικόλα τι μας το έπαιζε?? Χιουμορίστας ή απλά γλοιώδης?

edem4ever έγραψε:
"Ταπερ"

Ταπερακιας ηταν ο ΜΑΝΟΣ! : scream : Τελικα η Δαφνη τον γλιτωσε τον εξαψαλμο -αγνοω του λουστρο στο γραφειο του Λουκα- και κατι μου λεει οτι συνεβαλαν σε αυτο και τα ταπερακια! "Σταματα να μας πονας"... Σταματηστε να πονατε ο ενας τον αλλο λεω εγω!
Ταπεράκιας έγινε πλέον και ο Νικόλας, από προχτές και ο Λουκάς. Όταν λες Μάνος να διευκρινίζεις ποιον εννοείς γιατί μας προέκυψε και 2ος από κει που δεν το περιμέναμε (ο Λευτέρης ντε). Αγνοώ και γω το "φτύσε παπούτσι - σκούπισε παπούτσι" και συμφωνώ με το "σταματήστε να πονατε ο ένας τον άλλο"!! Σύντομα!

edem4ever έγραψε:

"Μπαχαρικα...."

Σιγα καλε τι εβαλε ο ανθρωπος, δηλητηριο....; Καλε τον Μπελλο και τα σατανικα του σχεδια μια χαρα τους ειχαμε χασει,κ τι μας τους ξαναφερατε...;

Μα δεν ήταν πολύ γελοία σκηνή?? "Δημήτρη μου, τι κάνεις εκεί??" Κι ο άλλος γυρνάει και την κοιτάει με αυτό το κενό βλέμμα της αγελάδος gelio Και πρέπει τώρα εγώ να πιστεψω ότι αυτό είναι έξυπνος??gelio Με τι προσόντα!!

MARINAKI_AGARI_97 έγραψε:
Αντιγονη:"Τι να σου πω κοπελα μου?"...ακουστε ατακα απο ανθρωπο που μιλαει σε εναν που του κανει απειλητικα τηλεφωνηματα!!! Καλε για φονο σε ρωταει οχι αν θα αγορασεις κατσαρολες!

lmao

Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Δεκ 05, 2010 12:59 pm

fay έγραψε:
Για τον Άη Νικόλα που ανέφερες έχω να πω ότι θυμάμαι πέρυσι που η Δάφνη έκανε γιορτή για το Νικόλα με την παρέα, το Στέφανο και τη Μελίτα. Φέτος να υποθέσω ότι δεν θα κάνουν τίποτα. Μάλλον δεν θα έχουν χρόνο γι' αυτό, τώρα έχουν το πάρτυ της ανεξάρτητης Μελίτας και την ιστορική επανασύνδεση. Εγώ πάντως προτιμώ τον περσινό τουρτοπόλεμο στη γιορτή του Νικόλα, τουλάχιστον τότε η παρέα ήταν πρωταγωνιστές ακόμα. Καλό κουράγιο για τα επεισόδια που έρχονται.

Ποιος Νικολας καλε, εδω θα κανουμε παρτυ 60's λεμε θα εχουμε σουπερ ουαου επανασυνδεση και θα σκεφτουμε το Νικολα που γιορταζει... Μπορει να του πουμε ενα χρονια πολλα ετσι "λογω της ημερας" αλλα μεχρι εκει... Ψεματα δεν θα πω κι εγω προτιμω χιλιες φορες φορες τον τουρτοπολεμο δεν ηταν απλα διασκεδαστικος αλλα και ικανος να τρεψει τον απολυτο εις ατακτον φυγην!

Lyn έγραψε:
Σημείωση: Αν δε μας αρέσει, το πετάμε?? pleeease

Βρες μου τον καδο και το πεταξα ηδη!

Υ.Γ. Ευχαριστω πολυ! ))
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Κυρ Δεκ 05, 2010 1:05 pm

edem4ever έγραψε:
fay έγραψε:
Για τον Άη Νικόλα που ανέφερες έχω να πω ότι θυμάμαι πέρυσι που η Δάφνη έκανε γιορτή για το Νικόλα με την παρέα, το Στέφανο και τη Μελίτα. Φέτος να υποθέσω ότι δεν θα κάνουν τίποτα. Μάλλον δεν θα έχουν χρόνο γι' αυτό, τώρα έχουν το πάρτυ της ανεξάρτητης Μελίτας και την ιστορική επανασύνδεση. Εγώ πάντως προτιμώ τον περσινό τουρτοπόλεμο στη γιορτή του Νικόλα, τουλάχιστον τότε η παρέα ήταν πρωταγωνιστές ακόμα. Καλό κουράγιο για τα επεισόδια που έρχονται.

Ποιος Νικολας καλε, εδω θα κανουμε παρτυ 60's λεμε θα εχουμε σουπερ ουαου επανασυνδεση και θα σκεφτουμε το Νικολα που γιορταζει... Μπορει να του πουμε ενα χρονια πολλα ετσι "λογω της ημερας" αλλα μεχρι εκει... Ψεματα δεν θα πω κι εγω προτιμω χιλιες φορες φορες τον τουρτοπολεμο δεν ηταν απλα διασκεδαστικος αλλα και ικανος να τρεψει τον απολυτο εις ατακτον φυγην!

Θα σας μαλώσε όλες Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 852852 Πως γίνεται να συγκρίνεται το πάρτυ της ανεξάρτητης φιλενάδας όλων με το... πως τον λένε.. α ναι, εκείνον τον γιατρό μωρε...???

Η Ευα της βρίσκει, και της ξαναματαβρίσκει γκόμενο, η Νόρα της βρίσκει δουλειά, και κάνει και την ψυχολόγο της, η Δάφνη και ο Νικόλας απο Μελίτακι σε Μελίτακι την πάνε, και ο Λουκάς αυτήν ρωτάει για το πως είναι η Νόρα (άσχετα αν τον έχει χ@σμένο).
Είναι η καλή φιλενάδα ΟΛΩΝ. Πρέπει να διαφημίσουμε το πάρτυ της!!!

Αλλωστε, απο μόνοι τους το οργανώσανε!!!! Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 621900

Μην βλέπεις που οι αλλοι τσακώνονται μεταξύ τους. Θα πρέπει να περάσουν χρόοοοοοοοοονια για να τα ξεχάσουν. Με την Μελίτα ξεχνιούνται με το που αλλάζει η σεζόν, χωρίς συγνώμη χωρίς τίποτα.... Είναι η Αγια Μελίτα λέμε Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 852852

Και δεν θα δείξουνε το πάρτυ της? Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 735655 Ποιος Νικόλας? Ποιος είναι αυτός?

Εδώ έχουμε να δρομολογήσουμε μια επανασύνδεση που περιμένουν εκατοντάδες χιλιάδες τηλεθεατών !!! Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 735655

Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 453 - Ημερομηνία 03-12-2010 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Δεκ 05, 2010 4:14 pm

Ας σχολιάσω και εγω….

Για πόσο θα ακούμε την άθλια μεταλλαγμένη φωνή της Αννούλας που την έχει δει Ζορό ο εκδικητης?
Βαριέμαι λέμε..

Η Εριέττα με το Στέφανο πάνε με ρυθμούς χελώνας και θα αρχίσει να χωλαίνει το μυστήριο… Κρατάω ότι οι λόγοι που έγινε το φονικό ήταν μάλλον συμφέροντα. Κι ασυναίσθητα το συγκρίνω με μια παιδική φάρσα που κατέληξε στο θάνατο ενός παιδιού.. Ψιλά γράμματα θα μου πείτε, τα συμφέροντα και οι ίντριγκες πουλάνε..

Αννούλα με Λευτεράκη, άοσμοι και άχρωμοι..

Τις κατ’ οίκον επισκέψεις της Αμαλίας ομολογώ πως αδυνατώ να τις καταλάβω.. Και καλά συμπαράσταση η χωρισμένη στην άλλη χωρισμένη, άσχετα αν χωρίζουν και οι δύο για ηλίθιους λόγους.. Η Νόρα κλασσικά άλλη έννοια δεν θα έπρεπε να έχει από τον καημό της Μελίτας, τι και αν είναι έγκυος? Τι και αν δεν είναι μαζί με τον άντρα που αγαπάει? Τι και αν έχουν συμβεί σημεία και τέρατα, η Νόρα πρέπει να ασχολείται η με τον απόλυτο ή με την επιστροφή της άχρηστης στο σπίτι… Η Αμαλία με εκπλήσσει πάντως.. θα χώσει τη συμμορία σπίτι της να κάνει παρτάκι στην πριγκηπέσα της? Ντροπή ρε παιδιά.. Ανήκουν σε διαφορετικά στρώματα οι άνθρωποι.. sisiΜέχρι και αυτό θα επιστρατεύσω αρκεί να απομακρυνθεί η Μελίτα από την παρέα.. Ξουτ!!

Η Νταίζη ξαφνικά θυμήθηκε ότι έχει ένα παιδί, και για μια στιγμή λέω άντε βρε, πωςτο πάθατε.. Αλλά το θέμα της συζήτησης ήταν για ακόμα μια φορά τα λεφτά και απορώ πως σκέφτηκα κάτι διαφορετικό.. Η σειρά πλέον πραγματεύεται λεφτά, διαμάντια, συμφέροντα και φυσικά κρεβάτια.. Πραγματικά σιχάθηκα τη σκηνή που η Νταίζη σπρώχνει το Λουκά να πάρει λεφτά και να τα στείλει στον Άρη, ντροπή πια με αυτήν την κατάσταση…

Στέφανος με Αντιγόνη μια από τα ίδια.. Εδώ και ένα χρόνο βλέπουμε την κλασσική σκηνή στο σαλόνι, άντε και στη βεράντα, πες μου τι ξέρεις- δεν ξέρω τίποτα.. όχι άλλα ψέματα μάνα-την αλήθεια σου λέω αγόρι μου.. Όχι άλλο κάρβουνο πια!!
Κρίμα γιατί Παπαδημητρίου και Σταύρου έχουν εκπληκτική χημεία αλλά στο τέλος θα σιχαθούμε να τους βλέπουμε… Αλλάξτε λίγο το εργάκι..

Εδώ ο κόσμος χάνεται και εμείς ασχολούμαστε με το πάρτι της άχρηστης που θα γυρίσει στη βίλα, αυτή ντε που είναι αγορασμένη με βρώμικα λεφτά, αλλά θα μου πείτε ο χώρος είναι άπλετος και προσφέρεται για σφουγγαρίσματα ακροβατικά και τα γνωστά εμετικά που θα βλέπουμε από Δευτέρα…

Βγάλανε το Λουκά από το γραφείο, και το γραφείο της Νόρας, και τον είδαμε σε μια σκηνή διαφορετική.. Έτσι για να θυμόμαστε ότι ο Λουκάς υπήρξε λαμπρός δικηγόρος, λαμπρό μυαλό και σωστός άνθρωπος πριν πάρει η σειρά την κάτω βόλτα.. Πριν γίνει το παιδί για όλες τις δουλειές, πριν ερωτωχτυπηθεί και χάσει το μπούσουλα..
Μικρή σκηνή βέβαια να μην κακομαθαίνουμε…

Η Εύα με το Λευτεράκη κανονίζουν ραντεβού.. Αχουυυυ, πόσο συγκινημένη είμαι!! Η Εύα θα ξεγράψει έναν ερώτα 20 χρόνων, ένα γάμο στον οποίο ποδοπατήθηκε με το χειρότερο τρόπο, και θα κάνει νέα αρχή.. Μόνο που το έγραψα με πιάσανε τα γέλια..

Η Μελίτα για ποιο λόγο ακριβώς προσπέρασε το Λουκά σαν να είναι η σκόνη από τα παπούτσια της? Νευράκι νευράκια? Ξύδι.. Για τον απόλυτο φυσικά είχαμε χρόνο και διάθεση να μιλήσουμε.. Τουλάχιστον τώρα που θα τα ξαναβρεί με το Στέφανο, θα μειωθούν οι σκηνές της με την παρέα.. Άντε ξουτ λέμε, πάρε τον απόλυτο σου και χαθείτε στο ηλιοβασίλεμα.. Η κοινή τους σκηνή πέρασε στο ff, δεν ξέρω τι είπανε.. και δεν θέλω να μάθω κιόλας..

Τι ευτυχία ο Νικόλας με τη Δάφνη? Και τα φιλαράκια αγαπημένα? Έφαγες τη φόλα όμως Νικολάκη και ηρέμησες… Πόσο πιο ψεύτικο μπορεί να γίνει όλο αυτό? Μόνο εγώ το βλέπω έτσι?

Ο Λουκάς πέφτει με ένα πιάτο πατάτες τηγανιτές? Και από πού και ως που κανονίζει το πάρτι ο Λουκάς? Τι είναι, ο βοηθός της Αμαλίτσας?? Σταματήστε να ξεφτιλίζετε τους ήρωες που αγαπήσαμε επιτέλους..

Δεν σχολιάζω καν το ξεκαθάρισμα Δάφνης-Νικόλα.. Όταν κάποιος βλέπει τη γυναίκα του να φιλιέται με έναν μαντράχαλο περιμένεις να το ξεχάσει έτσι εύκολα Δαφνούλα?
Γιατί έπρεπε να δούμε τόσες πα@ιες για να δέσει ο Νικόλας με τη Δάφνη τη σχέση τους?

Η Νόρα που έζησε τον έρωτα της Εύας για το Μάνο.. που την φρόντισε όταν πήγε να αυτοκτονήσει μα το ξεπούλημα των απολύτων ενθουσιάζεται στην προοπτική του ραντεβού? Σπρώξιμο σε μια σχέση που δεν παλεύεται ούτε με χάπια.. Και από άποψη ιστορία και από άποψη χημείας, προσωπική εκτίμηση αυτή..
Τη Νόρα τη βαριέμαι και δεν την αναγνωρίζω.. καλέ η Εύα έχει τη ζωή μπροστά της, με αυτή που είναι πίσω της δεν ξέρω τι γίνεται? Τη διαγράφουμε σε μια νύχτα? Μάλλον…

Ο Στέφανος είναι απόμακρος γιατί μίλησε με το Μελιτόνι του? Τη μεγάλη του αγάπη? Αυτή που της άνοιξε την καρδιά του και μετά φυστίκωσε τη δίμετρη με πλήρη συνείδηση? Μα τι αγάπη είναι αυτή? Θα με πάρουν τα ζουμιά..

Ο Λεύτερης τιθάσευσε λιγάκι το μαλλί, έβαλε και σακάκι και έβγαλε το κορίτσι έξω.. Για πολλά γέλια…
Αναφέραμε και το Μάνο, για να τον κράξουμε φυσικά.. Ρε το λαμόγιο που πήγε και έκλεισε εστιατόρια για δύο.. Ντροπή!! Το ότι η Εύα κατέφυγε στο εστιατόριο όταν πληγώθηκε από το δεύτερο λαμόγιο, το ξεχνάμε? Ότι είχε αναμνήσεις διόλου ευκαταφρόνητες και αυτό το ξεχνάμε? Τώρα τι να λέμε, εδώ ξεχάσαμε ότι η Εύα αγάπησε το Μάνο, ότι προδόθηκε από το Στέφανο και την κατσαρή του αγάπη, ότι η Μελίτα ξεπέρασε κάθε όριο κάνοντας strike στη ζωή της Εύας για δεύτερη φορά? Αίσχος! Κατάντια να ακυρώνονται δύο χρόνια μπροστά στην επικράτηση του εκάστοτε συνδυασμού.. Το ζήσαμε με τον απόλυτο θα το ζήσουμε και με το Λευτέρη και την Εύα…

Άθλιο.. δεν είχε και κανα πλάνο του Αγγέλου για να ψηφίζω κάτι παραπάνω…

Σπόιλερ:

Υγ1. Οι μανούλες μαζέψτε τα παιδάκια σας μπροστά απο την τηλεόραση από βδομάδα.. ξανασμίγει ο απόλυτος!!!!

Υγ2. ΣΠΡΩΞΤΕΕΕΕΕΕ!!!! Τη Μελίτα από το γκρεμό που πήγε να πέσει η Εύα όταν έμαθε τις πομπές της.. Έτσι για να δει τη γλύκα… soutien

Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Κυρ Δεκ 05, 2010 9:59 pm

Συγνωμη ειδα trailer και δειχνει την ξινη την κατσαρη να κουτουπωνεται παλι με τον Στεφανο? ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!! Τον Αλεξανδρο Σταυρου τον εχουν καταστρεψει σε αυτη τη σειρα, αυτο εχω να πω.... ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από sarita Την / Το Δευ Δεκ 06, 2010 1:16 am

ειμαι καλα γιατρε μου?

Θα μου πειτε γιατι αναρωτιεμαι.Γιατι ειδα μυστικα χθες το βραδυ και σημερα δε θυμαμαι τι ειδα!Μαλλον πρεπει να το κοιταξω.Απο τα δικα σας σχολια κατι ψιλοθυμηθηκα και εχω να πω τα εξης.

Παρτυ γυρισμου οργανωνει η αμαλια η παρτυ μασκε?Μαλλον και οι ιδιοι οι σεναριογραφοι καταλαβαν οτι ειναι για τις αποκριες και τις εφεραν νωριτερα.Διαφορετικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενα παρτυ σαν και αυτο πρεπει να εχει τετοιο θεμα.

Η μελιτα γιατι ηταν εκνευρισμενη στον ρουσσο?Φταιει που εβαψα το μαλλι μου και το ανοιξα?Η κατι δεν μου δειχνουν οι σεναριογραφοι?Και κατηγορουμε και τη μανουλα?Τη μανουλα?Που ηταν διπλα μας στον απολυτο?Που της λεμε ολα μας τα προβληματα?Προς τι τοση αχαριστια?Ενα παρτυ θελει να οργανωσει η γυναικα ξινο θα της το βγαλει.
Μελιτακι μην ανησυχεις θα καθαρισει η αγγελικη μετα για να εχεις ελευθερο το πατωμα προς καθε ειδους επεξεργασια.

Ειδα τον στεφανο να παρηγορει τη μελιτα και να της λεει οτι επιασε τοπο η επανασταση της.Και ρωτω?Για ποια επανασταση μιλαμε?Εχω χασει επεισοδια?Βλεπω αλλη σειρα?Μην βλασφημειτε τις πραγματικες επαναστασεις που εχουν γινει ημαρτον.Μια κακομαθημενη νευροσπαστη κινηση ηταν αυτη.Μην τρελαθουμε.Αν ηταν ικανη θα εβρισκε μονη της ανδρα απο πρωτο χερι και μονη της δουλεια.Αλλα δυστυχως η μελιτα ειναι μια αποτυχια απο πανω εως κατω.

Μετα τον καφε βλεπουμε τον στεφανο να μιλαει στην εριεττα και να ψευδεται στο που ειναι.Και ερωτω:Αφου δεν εχουν κατι σοβαρο και αφου ο στεφανος υποτιθεται δεν νιωθει τιποτα για την εριεττα γιατι της ειπε ψεμματα?

Η ευα βγηκε με τον λευτερακη?Ασχολιαστη η σκηνη.Θυμομαστε τον μανο αλλα δεν θυμομαστε οτι αυτη που εχουμε συγχωρεσει μας κατεστρεψε τη ζωη εις διπλουν!Οχι βεβαια δεν συμφερει το σπρωξιμο!

Την νταιζη δεν την ειδα.

ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ:
ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ?
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ?
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΕΙΡΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΒΓΑΛΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΖΩΗ?

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ:
ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΑΡΗ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΩ ΤΗ ΝΟΡΜΑΛ ΕΞΕΛΙΞΗ ΖΩΗΣ ΤΩΝ ΗΡΩΩΝ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΗΙΝΗ ΕΞΕΛΙΞΗ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΚΟΒΩ.
ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΕΒΛΕΠΑ.

Υ,Γ,ΓΙΑΝΝΑ ΣΕ ΑΓΑΠΩ.ΘΕΙΚΟΙ ΟΙ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΙ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΚΥΡΙΕΣ!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Δευ Δεκ 06, 2010 5:30 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Οι σκηνές με την παρέα ήταν ωραίες ειδικά αυτές της Εύας και της Νόρας αλλά και του Λουκά και της Δάφνης. Κατά τ' άλλα μου άρεσαν και οι σκηνές του Στέφανου με την Καρτάλαινα, Λευτέρη - Εύας όπως επίσης και της Νταίζης με τον Μπέλλο. Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε αρκετά και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης