Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap14%Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 14% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap23%Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 23% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 11% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap17%Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 17% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap3%Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 3% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_lcap32%Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Vote_rcap 32% 
[ 21 ]

Σύνολο Ψήφων : 65

Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:06 pm

Clarabelle έγραψε:
Δόξα στα τρελά πάρτι της δεκαετίας του εξήντα. Θέλω βερμούτ και φυστίκια παρακαλώ. Παράλειψη το ότι δεν είδαμε ούτε ένα φουρώ με τις μυτερές γόβες της Νόρας μας βγάλανε. Είδαμε όμως καυτό μίνι και μάλιστα με πλάνα πανοραμικά

Παρακαλώ να σημειωθεί στα πρακτικά. Ο Ρούσσος ήταν εντελώς παράτυπος. Αγαπητέ Πέτρο στα πάρτυ του εξήντα φροντίζαμε να χορέψουμε με τη ντάμα μας Το Λουκά που τον άφησες ξέμπαρκο;

Δηλώνω παραπονούμενη που δεν είδα μπουκάλα και μας βγάλανε με τις χαρτοσακούλες. Θα είχε ενδιαφέρον να δουμε το Λευτέρη να φιλάει τη Δάφνη ή ακόμη και τη Μελίτα και την Αμαλία να φιλάει την Εύα.

Διαμαρτύρομαι γιατί ο Στέφανος έλειπε απ τη γιάνγκα. Θα ήθελα να δω ποιά θα ήταν η μπορστινή του και ποια η πίσω του

Αιτούμαι στο επόμενο παρτάκι τσιφτετελάκι απ την Μελιτα με σύσωμο το καστ να της χτυπάει παλαμάκια και τον Στέφανο να βαράει το ντέφι και να καμαρώνει την ωραία του χορού.

Δηλώνω απογοητευμένη απο την Εύα. Έπρεπε να πει στο Στέφανο μπες μέσα παλικάρι μου και κάνε δουλειά σου εκεί δίπλα στο τραπεζάκι πίσω απ τις πλαστικές ορχιδέες δεν σας βλέπει κανείς Εκτός κι αν στέκεται έξω απ τη τζαμαρία.

Απογοητεύτηκα που ο Νικόλας και η Δάφνη δεν έχουν μάθει καλούς τρόπους στο γιό τους. Ούτε ένα χορό δεν χόρεψε τη Νεφελίτσα.

Γενικά ήταν όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα

Υγ. Νέα αρχή καινούριο προσωπικό. Να ζήσουμε να τη θυμόμαστε την Αγγελική

Eεεετσι : respect : : respect : : respect :
Σιγά μην χάσουμε και τους σχολιασμούς-θεσμούς,επειδή τα Μυστικά πια δεν βλέπονται!
Υγ. lmao Το ντέφι ιδανικό θα ήταν!Πώς τους διέφυγε;;;;????
ΟΛΕ soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:08 pm

soso έγραψε:

Eεεετσι Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 195890 Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 195890 Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 195890
Σιγά μην χάσουμε και τους σχολιασμούς-θεσμούς,επειδή τα Μυστικά πια δεν βλέπονται!
Υγ. Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 191984 Το ντέφι ιδανικό θα ήταν!Πώς τους διέφυγε;;;;????
ΟΛΕ Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 13379

Oλο και κάποιο πάρτυ για χάρη της Τσε-Μελίτας θα κάνουμε, με καλεσμένους - εκβιαστικά ερχόμενους- (μετά απο γκόμενους εκ Ευας, φίλους εκ Γονέων, και δουλειά εκ λαιμοκομμένης)

Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 13379

Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:14 pm

Καρ-Mik έγραψε:
soso έγραψε:

Eεεετσι Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 195890 Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 195890 Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 195890
Υγ. Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 191984 Το ντέφι ιδανικό θα ήταν!Πώς τους διέφυγε;;;;????
ΟΛΕ Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 13379

Oλο και κάποιο πάρτυ για χάρη της Τσε-Μελίτας θα κάνουμε, με καλεσμένους - εκβιαστικά ερχόμενους- (μετά απο γκόμενους εκ Ευας, φίλους εκ Γονέων, και δουλειά εκ λαιμοκομμένης)

lmao lmao lmao
Εννοείται αυτό!Η Τσε-Τσε Μελίτα πέρα από δεινή επαναστατρια και χορεύτρια,βεβαίως-βεβαίως,είναι και κοσμαγάπητο πλάσμα..κάτι το γνήσιο ενδιαφέρον της για τους φίλους της,κάτι η μόνιμη συμπαράστασή της σε αυτούς,κάτι η έλλειψη μίρλας,κάτι τα γενναια πανοραμικά της,κάτι η μόνιμη αρχή πνευμονίας,κάτι η εμμονή της με τα παρκέ..
σε κερδίζει αβίαστα η ατιμη! Angel
soutien

Έχει επεξεργασθεί από τον/την soso στις Τρι Δεκ 07, 2010 4:16 pm, 1 φορά
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:15 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ, εν συντομία σήμερα:

Της Εύας η χαρτοσακούλα μου άρεσε περισσότερο απ' όλες! Ήταν καλλιτεχνικά φτιαγμενη, μιας και είχε κραγιόν στη θέση του στόματος αντί για τρύπα!! ))
Ο Λευτέρης την ξέσκισε τελείως τη δικιά του (τη σακούλα)! Πως τη φόρεσε έτσι?? Ούτε από τούρτες γλυτώνει έτσι όπως την έβαλε!!
Ακόμα και η Αμαλία φόρεσε χαρτοσακουλίτσα, η Μελίτα γιατί δεν έβαλε?? Γελάσαμε που γελάσαμε, αυτό γιατί μας το στέρησαν? sisi
Αυτά για το χτεσινό....
(Αφού σακούλες μου δίνουν, σακούλες σχολιάζω, τι να κάνω?)

Υ.Γ.: Τελικά το ξέρει κανείς αυτό το παιχνίδι? Αν ναι πως στο καλό παίζεται, έτσι από περιέργεια....

Clarabelle τέλειος σχολιασμός!! : respect :
Στο επόμενο παρτυ θέλω μπουκάλα όπωσδήποτε!! Και μπορούν να το εξελίξουν, να παίζουν μπουκάλα φορόντας τις σακούλες!! Δεν το χάνω με τίποτα!! xoxo
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:26 pm

Clarabelle έγραψε:
Παρακαλώ να σημειωθεί στα πρακτικά. Ο Ρούσσος ήταν εντελώς παράτυπος. Αγαπητέ Πέτρο στα πάρτυ του εξήντα φροντίζαμε να χορέψουμε με τη ντάμα μας Το Λουκά που τον άφησες ξέμπαρκο;
lmao lmao Εκανα εικονα..... lmao lmao
Clarabelle έγραψε:Απογοητεύτηκα που ο Νικόλας και η Δάφνη δεν έχουν μάθει καλούς τρόπους στο γιό τους. Ούτε ένα χορό δεν χόρεψε τη Νεφελίτσα.
Ειναι σοϊ καλε! ποιος ο λογος να χορεψει με την ξαδερφη του, να ηταν καμια ωραια συμμαθητρια απο τον παιδικο μαλιστα! Αν εχει μοιασει στο μπαμπα του βεβαια ακομα θα περιμενε το νηπιο...
Clarabelle έγραψε:Υγ. Νέα αρχή καινούριο προσωπικό. Να ζήσουμε να τη θυμόμαστε την Αγγελική

Πως την λενε την καινουρια;

: respect : : respect : : respect : Κορυφαιος σχολιασμος και πανω που ελεγα δεν εχει γραψει ακομα!

Υ.Γ. ξεχασα να το γραψω πριν αλλα Lyn η υπογραφη σου δεν υπαρχει! : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:34 pm

Το επεισόδιο μου άρεσε αρκετά. Οι σκηνές με Εύα, Νόρα και Δάφνη καθώς και αυτές του Λουκά με τον Νικόλα, πολύ καλές. Επίσης μου άρεσαν οι σκηνές του πάρτυ. Είχαν ωραία μουσική και ήταν ευχάριστες. Ειδικά η σκηνή που ο Στέφανος μπαίνει στο σπίτι την ώρα του πάρτυ και βλέπει την Αμαλία με την χαρτοσακούλα, όλα τα λεφτά. Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:44 pm

Ομολογω πως δεν ηξερα αν πρεπει να σχολιασω αυτο το χθεσινο αισχος που παρακολουθησα.Αλλα τελικα θα το κανω.

Γυρισε η Μελιτα στο σπιτι αλλα βρηκε καινουργια υπηρετρια.Παει η Αγγελικη.Γιατι υπαρχει ζωη και μετα απο εκεινη https://www.youtube.com/watch?v=z8Cj5wAfTbQ

Η Νορα παλι καλα που εχει την Ευα και την Δαφνη να της πηγαινουν να φαει τιποτα της προκοπης γιατι αλλιως https://www.youtube.com/watch?v=XP0hYUdz9ks

Επισης συνεχιζει να ειναι επιθετικη με τον Λουκα ενω αυτος ο καημενος προσπαθει με καθε τροπο να την προσεγγισει οποτε επαναλαμβανω το https://www.youtube.com/watch?v=XP0hYUdz9ks

Για την γιανκα τι να πω;Δεν δυναμαι να σχολιασω κατι https://www.youtube.com/watch?v=nDYGfhyyLig

Η Μελιτα χορεψε με τον.....μπαμπα της αλλα https://www.youtube.com/watch?v=E5slNRVlvic

Η Μελιτα τα ξαναεφτιαξε με τον Στεφανο και πηραμε μια γευση του τι θα ακολουθησει απο το σημερινο επεισοδιο με τις γνωστες ανασες της Μελιτας και το παντα ανοιχτο στομα της https://www.youtube.com/watch?v=PmteRFGUUvo

Οποτε για αυτο και εγω λεω https://www.youtube.com/watch?v=sPFS4vyYxLs

Ψηφισα αθλιο φυσικα!!!
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από oriana Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:47 pm

nefelik έγραψε:
pasxalitsa έγραψε:

Υ.γ. Δεν είδα μόνο εγώ τη βαρεμάρα στο βλέμμα Σταύρου? Χαίρομαι γιατί δεν ειμαι μόνη!!!
Αυτή την είδα κι εγώ, και νομίζω οι περισσότεροι xoxo Σίγουρα δεν είσαι μόνη!!!

Συγνωμη κιολας αλλα εγω ειδα ενα απελπισμενο ανθρωπο που το μονο που ηθελε ηταν να την παρει στην αγγαλια του γιατι αυτη ειναι η γυναικα που αγαπαει κ θα αγαπαει για παντα. Και οπως ειπε και ο ιδιος το πιο απλο και στην ουσια το ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ πραγμα στη ζωη του ειναι οτι την αγαπαει!!!Ηταν τοσο γλυκος τοσο τελεια σκηνη!!!!!!!!
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από giouli_edem Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:48 pm

Χτες επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά στο γιατί δε μου κάνει κέφι να βλέπω πλέον live επεισόδιο.....

Πόσο πιο άθλια μπορούν να καταντήσουν τα Μυστικά που αγαπήσαμε ???

Και έλεγα, έχω πολύ καιρό να δω τσίρκο βρε παιδί μου στην τηλεόραση και μου είχε λείψει !!!! wall

Η απόλυτη γελοιότητα ήταν το γιάγκα που χόρεψαν όλοι μαζί σαν μια χαρούμενη παρεούλα, για να μην πώ για τον ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ χορό του Πέτρου με την "κορούλα του" ..... imarton imarton

Χόρευε σαν κατσίκι η Κυρία, είδαμε και τον "εσωτερικό της κόσμο" κάτω από το φουστανάκι .... (γιατί βρακάκι δε μπορείς να πεις ότι είδαμε ....) Innocent

Και να έχεις και όοοοοολους μαζί τους λαιμοκομμένους να χειροκροτάνε και να καμαρώνουν για τις χορευτικές φιγούρες της "φίλης τους" !!!! imarton imarton vomit

Έχουν ξεφτιλιστεί οι πρωταγωνιστές με αηδιούλες και προωθείται το Μελιτόνι !!!!

Έτσι, έτσι, ΣΠΡΩΩΩΩΩΞΤΕ κι άλλο λέμεεεεεε!!!
soutien soutien

Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 GioulisS03_11

Love! Γιατί αυτή είναι η πραγματική Παρέα της Φεγγαρόπετρας
και γιατί τα Μυστικά της Εδέμ τελείωσαν τον Ιούνιο του 2010 ... Love!
giouli_edem
giouli_edem
Paparazzi
Paparazzi

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 4:53 pm

Γιούλη και Nικη lmao lmao lmao
Πεθαίνωωωωωωωωωωω!
: respect : : respect : : respect :
Πάντα στα χειρότερα επεισόδια,οι σχολιασμοί τα 'σπάνε!
Υγ.Και αγαπώ Κωνσταντάρα!
Fskl
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από anastasia20 Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:02 pm

oriana έγραψε:
nefelik έγραψε:
pasxalitsa έγραψε:

Υ.γ. Δεν είδα μόνο εγώ τη βαρεμάρα στο βλέμμα Σταύρου? Χαίρομαι γιατί δεν ειμαι μόνη!!!

Συγνωμη κιολας αλλα εγω ειδα ενα απελπισμενο ανθρωπο που το μονο που ηθελε ηταν να την παρει στην αγγαλια του γιατι αυτη ειναι η γυναικα που αγαπαει κ θα αγαπαει για παντα. Και οπως ειπε και ο ιδιος το πιο απλο και στην ουσια το ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ πραγμα στη ζωη του ειναι οτι την αγαπαει!!!Ηταν τοσο γλυκος τοσο τελεια σκηνη!!!!!!!!

oriana συμφωνω μαζι σου...και εγω αυτο ειδα...εναν ανδρα ερωτευμενο που ποναει που ηταν μακρυα απο τη γυναικα της ζωης του...ο σταυρου ηταν εκπληκτικος χτες....και ο στεφανος αψογος... inlove
anastasia20
anastasia20
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Ioanna T Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:07 pm

: respect : : respect : : respect : : respect : για όλους τους σχολιασμούς!Χαίρομαι που αυτά τα σεναριακά χάλια εμπνέουν υπέροχα σχόλια.Μην το βάζετε κάτω γιατί πλέον τα επεισόδια τα έχω παρατήσει!
Υπομονή,κάποια στιγμή δεν θα υπάρχει πιο κάτω(δηλαδή δεν παίρνω όρκο γιατί αυτό λέω καιρό τώρα και οι σεναριογράφοι με εκπλήσσουν καθημερινά,δεν μπορέι θέλει κάποια εφευρετικότητα αυτό)...
Και πάλι πολλά oscar ,από σήμερα ξαναρχίζω πρώτο κύκλο!
Ioanna T
Ioanna T
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Σ'αεροπλάνα και βαπόρια...
Ασχολίες : Χορός,σινεμά,φίλοι,ταξίδια,Μυστικά

Δημοσίευση από oriana Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:12 pm

Cancoon έγραψε:Το επεισόδιο ήταν τέλειο!!! Μπράβο στους δημιουργούς!!
Οι σκηνές του Στέφανου και της Μελίτας ήταν καταπληκτικές.
Ο Στέφανος στο προηγούμενο επεισόδιο ένιωσε ξανά την Μελίτα του. Την ευαίσθητη, συναισθηματική κοπέλα που μετάνιωσε για τα λάθη της και τον αγαπά πάντα με την ίδια δύναμη. Βλέποντας ότι το όνειρό του να είναι μαζί με την Μελίτα του έγινε ξαφνικά πραγματοποιήσιμο, ταρακουνήθηκε.
Οι σκέψεις που τον βασάνιζαν και το ότι δεν άντεχε πλέον να είναι σε αυτήν την σχέση – αποκούμπι με την Εριέττα αποτυπώθηκαν απόλυτα τόσο στο ανήσυχο βλέμμα του όσο και στην εμφανέστατη απόσταση που κράτησε από την Εριέττα.
Την επομένη το πρωί έτρεξε να βρει την Μελίτα. Η σκηνή πλημμύρισε από αγάπη. Ο Στέφανος την αγαπά τόοοσο πολύ, της μίλησε με τρυφερότητα, με ενθάρρυνση, με διάθεση να την ανεβάσει, να μην την βλέπει θλιμμένη. Και μέσα σε όλα αυτά την φλέρταρε με χαριτωμενιές στις οποίες η Μελίτα αντιδρούσε σαν κοριτσάκι, με δειλά χαμόγελα και γρήγορα βλέμματα!
Στη συνέχεια ο Στέφανος άρχισε τους αδιέξοδους κύκλους με το αυτοκίνητο, βόλτες που τον οδήγησαν στην Μελίτα. Τον τράβηξε σαν μαγνήτης. Δεν είχε προσχεδιάσει τίποτα ούτε ότι θα πάει να την δει ούτε τι θα της πει. Απολύτως αυθόρμητος της έλεγε ό,τι ακριβώς του ερχόταν στο μυαλό. Σε τέτοιες στιγμές που λειτουργεί κανείς αυθόρμητα, αποκαλύπτει την αλήθεια του. Και η αλήθεια του Στέφανου είναι ακριβώς αυτή: ότι αγαπάει την Μελίτα, ότι δεν τον νοιάζει το αύριο, ότι θέλει να την αγκαλιάσει! Και κάνει πολύ καλά ο Στέφανος που θέλει πρώτα να ξεκαθαρίσει με την Εριέττα για να μην κουβαλά κανένα βάρος.
Η Μελίτα αιφνιδιάστηκε από την ερωτική εξομολόγηση του Στέφανου! Ο δε Στέφανος ήταν χάρμα οφθαλμών : ένας άντρας ερωτευμένος, ντροπαλός, γούτσου γούτσου! Μόνο με την Μελίτα είναι έτσι! Την πλησίασε δειλά αλλά όταν την άγγιξε έγινε η έκρηξη! Όλο το συσσωρευμένο πάθος, η φλόγα, ο έρωτας ξέσπασαν και φιλούσαν αχόρταγα και με λαχτάρα ο ένας τον άλλον.
Συνοψίζοντας, το επεισόδιο ήταν πολύ σημαντικό για τον Στέφανο και την Μελίτα. Μετά την εξομολόγηση του Στέφανου για το ότι η Μελίτα είναι το σημείο αναφοράς της ζωής του και την εξομολόγηση – αυτοκριτική της Μελίτας, αφήνουν πίσω τα παλιά, κρατάνε μόνο την αγάπη τους και προχωρούν μαζί!
Συγχαρητήρια στους Σταύρου – Παπά που με την εκρηκτική τους χημεία και τις εκφραστικότατες ερμηνείες τους απογειώνουν τις σκηνές τους.

Το πάρτυ ήταν μια ιδιαίτερη στιγμή στην ιστορία της σειράς. Όχι μόνο είχε κέφι και ζωντάνια όχι μόνο με την ειρηνική συνύπαρξη όλων των ηρώων (Αμαλίας, Εύας κλπ κλπ) ανανέωσε με φρεσκάδα το στόρι αλλά είχε και πολλές ιστορίες να εκτυλίσσονται ταυτόχρονα!
Πρώτη πρώτη βέβαια αυτή του Λουκά και της Νόρας. Οι σκηνές τους μου άρεσαν πολύ. Ο Λουκάς, που δεν γνωρίζει βέβαια την εγκυμοσύνη και συνεπώς τους βαθύτερους προβληματισμούς της Νόρας, την πειράζει με ανάλαφρο και πονηρούτσικο τρόπο, την αγγίζει από ‘δω την αγγίζει από ‘κει μπας και καταφέρει τίποτα. Η Νόρα όμως δεν είναι σε θέση να ανταποκριθεί σε όλα αυτά στην παρούσα φάση, γιατί έχει να σκέφτεται την εγκυμοσύνη, τη δίκη, το μετά την δίκη. Αν και τον στεναχωρεί τον Λουκά με την αυστηρή στάση που κρατάει, δεν μπορώ να την κατηγορήσω.
Η Αμαλία ήταν το κλου του πάρτυ, τα καπρίτσια της στον Ρούσσο, τα σέβη της στην Δάφνη, ο κορυφαίος διάλογός της με τον Στέφανο στην πόρτα! Σε όλα απολαυστική!
Με συγκίνησε ο χορός Ρούσσου – Μελίτας: δεδομένων των όσων έχουν μπει ανάμεσά τους κατά καιρούς, είναι πολύ ευχάριστο να βλέπεις πατέρα κόρη σε χαλαρές στιγμές.
Η Εύα και ο Λευτέρης έχουν έρθει πολύ κοντά, γιατί πολύ απλά ο ένας κάνει τον άλλον να αισθάνεται όμορφα. Δεν υπάρχουν εδώ όλα όσα ταλάνισαν την Εύα στις προηγούμενες σχέσεις της ενώ και ο Λευτέρης όταν είναι μαζί της ξεχνάει όλα όσα τον βαραίνουν. Πρόκειται για καθαρό και μόνο έρωτα. Φαίνεται στον τρόπο που ο Λευτέρης την κοιτούσε να πηγαίνει στην πόρτα του σπιτιού της, φαίνεται στο χαμόγελο που είχε κολλημένο στα χείλη της η Εύα, στον τρόπο που τον συνόδευσε και τον παρουσίασε στην παρέα της, στο πόσο εύκολα ενσωματώθηκε ο Λευτέρης.
Τέλος υπάρχει πολλή ίντριγκα στο τρίγωνο Νταίζη - Μπέλλος - Χρήστος, γιατί ο Μπέλλος και η Νταίζη είναι εξίσου ισχυροί αντίπαλοι. Λογικά ο Μπέλλος στήνει παγίδα στην Νταίζη. Το γεγονός δε ότι ούτε ο Μπέλλος ούτε η Νταίζη τρώνε και πίνουν στο σπίτι τους είναι μια πανέξυπνη έκφανση μαύρου χιούμορ!!

Οπως παντα συμφωνω σε ολαα!!!!!!! : respect :
Σε ευχαριστω αναστασια μου Razz
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:25 pm

giouli_edem έγραψε:Χτες επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά στο γιατί δε μου κάνει κέφι να βλέπω πλέον live επεισόδιο.....

Πόσο πιο άθλια μπορούν να καταντήσουν τα Μυστικά που αγαπήσαμε ???

Και έλεγα, έχω πολύ καιρό να δω τσίρκο βρε παιδί μου στην τηλεόραση και μου είχε λείψει !!!! wall

Η απόλυτη γελοιότητα ήταν το γιάγκα που χόρεψαν όλοι μαζί σαν μια χαρούμενη παρεούλα, για να μην πώ για τον ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ χορό του Πέτρου με την "κορούλα του" ..... imarton imarton

Χόρευε σαν κατσίκι η Κυρία, είδαμε και τον "εσωτερικό της κόσμο" κάτω από το φουστανάκι .... (γιατί βρακάκι δε μπορείς να πεις ότι είδαμε ....) Innocent

Και να έχεις και όοοοοολους μαζί τους λαιμοκομμένους να χειροκροτάνε και να καμαρώνουν για τις χορευτικές φιγούρες της "φίλης τους" !!!! imarton imarton vomit

Έχουν ξεφτιλιστεί οι πρωταγωνιστές με αηδιούλες και προωθείται το Μελιτόνι !!!!

Έτσι, έτσι, ΣΠΡΩΩΩΩΩΞΤΕ κι άλλο λέμεεεεεε!!!
soutien soutien

Πέστα Χρυσόστομη ....
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:38 pm

Τελικά το βαρέλι δεν έχει πάτο. Η ξεφτίλα στο μεγαλείο της.
Να σχολιάσω τι; Το πάρτυ;Το χορό; Τς σακούλες;
Φιλί-ανάσες-οργασμός. Από που να το πιάσω κ που να το αφήσω.
Απαξιώ.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fay Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:42 pm

Πραγματικά οι καλύτεροι σχολιασμοί γίνονται στα χειρότερα επεισόδια. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, μάλλον για να γελάσουμε λίγο μετά από τις αηδίες που έχουμε δει. Το χιούμορ είναι πλέον το μόνο αντίδοτο σε αυτά τα εμετικά που βλέπουμε.
Δε θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ πώς θα καταντούσε έτσι ένα σήριαλ που ξεκίνησε υποσχόμενο τόσα και που είχε τόσες προοπτικές για επιτυχία. Σαν δραματική σειρά μας συστήθηκε, σαν τέτοια μας καθήλωσε ενάμιση χρόνο (γιατί από πέρυσι άρχισε η κατρακύλα). Και τώρα δεν ξέρω πώς να το χαρακτηρίσω αυτό που προβάλλεται κάθε μέρα 7 με 8 στο Μέγκα. Κωμική σειρά να το πω, σαπουνόπερα να το πω, ριάλιτι να το πω, ψυχαγωγικό πρόγραμμα (λέμε τώρα), δεν ξέρω πώς να το προσδιορίσω. Η Καρ-Μικ το απέδωσε νομίζω τέλεια, τελικά είναι λίγο απ' όλα, ένα πλήρες πρόγραμμα τηλεοπτικού σταθμού που σέβεται όλα τα είδη τηλεθεατών. Το μόνο που δε σέβεται είναι όλους εκείνους που κάθησαν από το Σεπτέμβριο του 2008 να παρακολουθήσουν την ιστορία έξη εφήβων, την παρέα της Φεγγαρόπετρας και πώς έκαναν τις ευχές τους ένα βράδυ του Αυγούστου και πώς φώναξαν τα όνειρά τους στον άνεμο. Τελικά αυτό το παραμύθι τελείωσε άδοξα, όλα έγιναν σκόνη στον άνεμο και τώρα είμαι πλέον σίγουρη ότι τα όνειρα εκδικούνται. Εκδικήθηκαν αυτά τα έξη παιδιά που τόλμησαν να ονειρευτούν και τα είδαμε στο χτεσινό επεισόδιο σαν γελοίες καρικατούρες των παλιών εαυτών τους να παίζουν πλέον υποστηρικτικούς ρόλους για να προωθηθούν οι άσχετοι και οι αδιάφοροι, οι καινούργιοι πρωταγωνιστές της νέας σειράς του Μέγκα. Ποιας νέας σειράς, θα ρωτήσετε. Μα αυτής που προβάλλεται την ίδια ώρα που κάποτε βλέπαμε τα Μυστικά της Εδέμ. Θα μου πείτε, τον ίδιο τίτλο έχει ακόμη. Μην ξεγελιέστε, άλλη σειρά βλέπετε. Δώστε της ό,τι τίτλο θέλετε.
Απολαμβάνω όλους τους χιουμοριστικούς σχολιασμούς γιατί το χιούμορ είναι ο καλύτερος τρόπος να αντιμετωπίσει κανείς αυτή την αθλιότητα. Αλλά συχωρέστε με που το δικό μου σχόλιο έχει μάλλον πικρία, είναι η μόνη γεύση που μου άφησε αυτή η σειρά που κάποτε παρακολουθούσα με ενδιαφέρον.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:43 pm

Το επεισοδιο ηταν απλα αισχος, δεν εχω λογια!!!Δεν μπορω να το πιστεψω οτι ειδα κατι χαρτοσακουλες, κατι παιδιαστικα καμωματα, χορους τινειτζερς, χαστουκια χωρις αιτια, μια επανασυνδεση ασχολιαστη, και γενικα ολα μου φανηκαν επιεικως χαλια μαυρα και αραχλα!!!κριμα για τους ηθοποιους που συμμετεχουν σε αυτη τη φαρσοκωμωδια... xoxo ainta Nyxia Mmm imarton livani wall Fskl
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:47 pm

Παντως οφειλω να δηλωσω οτι οι δημιουργοι στον 3ο κυκλο εχουν ενα ταλεντο, το ενα επεισοδιο ειναι ανωτερο του προηγουμενου, αλλα δυστυχως η ανωτεροτητα εγκειται στην γελοιοτητα..... rules

Δεν θα σταθω τοσο στις γελοιοτητες του παρτυ, οπου ειδα την Μελιτα, την Ευα αλλα και την Αμαλια να βρισκονται στο ιδιο χωρο και να διασκεδαζουν σαν να γνωριστηκαν χθες, την Δαφνη να σπρωχνει τον Νικολα να ζηλεψει, την Μελιτα να "σπρωχνεται" ποικιλοτροπως, τον Τετερη γιατι...... ειναι Τετερης, τις χαρτοσακουλες κτλ..... vomit
Γενικα το ολο σκηνικο μου θυμισε το always classic του Ηλιοπουλου........ "Ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα....."Thumbs up

Αυτο που μου προξενει εντυπωση δεν ειναι το ιδιο το ανεκδιηγητο παρτυ αλλα η αφορμη του παρτυ.....Confused?
Μας παρουσιασαν οτι για το καλο της Νεφελης αποφασισε η Μελιτα να σταματησει την "επανασταση" lol! και να επιστερεψει στην επαυλη.....
Σιγουρα η Νεφελη ειναι δεμενη με αυτο το σπιτι και η ηδη τραυματισμενη ψυχολογια του παιδιου επιβαρυνθηκε με την μετακομιση σε ενα καινουργιο σπιτι.....
Ομως το ουσιαστικο προβλημα της Νεφελης δεν ειναι χωροταξικο, ειναι η κακη ψυχολογια λογω της ελλειψης του πατερα της και της κακης ψυχολογικης διαθεσης της μητερας της. Σημασια επρεπε να δωθει στην σχεση του παιδιου με την μητερα του ασχετα αν θα ειναι στο διαμερισμα ή αν θα ειναι στην επαυλη. Πως θα βελτιωθει αυτη η ηδη προβληματικη σχεση μανας-κορης την στιγμη που επιστρεφουν σε ενα τεραστιο παλι σπιτι και την στιγμη που το προσωπικο θα αντικαθιστα την μητερα στην ανατροφη του παιδιου????
Ειδα χθες και την Αμαλια, μολις εφτασαν στο σπιτι, αμεσως να προτρεψει την Νεφελη να παει να δει τα δωρα που τις πηρε μαζι με την υπηρετρια.... Ετσι θα βοηθησουν την Νεφελη με το μεγαλο σπιτι, τις καινουργιες κουκλες, την υπηρετρια ??? Εγω παντως χθες ειδα την Νεφελη να βαδιζει στα βηματα μιας νεας "Μελιτας" και αυτο με τρομαξε..... emmm

Επισης με στεναχωρησε η κατρακυλα του ρολου του Χρηστου.... και αυτος ξεκινησε μια προσωπικη επανασταση να ξεφυγει απο την Νταιζη και τις βρωμοδουλειες του Καρταλη...... αλλα τελικα ειναι πιο χωμενος απο πριν..... wall

Απολυτος ξενερωτας- ζαπινγκ σημειωσατε 2...... Tongue

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 5:51 pm

Είδα δύο σκηνές.

Η μία ήταν Χρήστος - Νταίζη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τις έβαλα στη ζυγαριά..

Ψηφίζω άθλιο γιατί δεν υπάρχει επιλογή πανάθλιο και ναι βαριέμαι μέχρι και να την προσθέσω..

Αγαπητοί σεναριογράφοι με αγάπη... Fskl

Επεισόδιο 454 - Ημερομηνία 06-12-2010 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τρι Δεκ 07, 2010 6:32 pm

oriana έγραψε:
nefelik έγραψε:
pasxalitsa έγραψε:

Απ' ότι βλέπω πάντως από τα σχόλια, μάλλον μόνο εσύ και 2-3 άλλοι το είδατε αυτό.

Υ.Γ. Το πάντα και το ποτέ είναι απόλυτα και συνήθως δεν υπάρχουν απόλυτα πράγματα στη ζωή...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης