Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_lcap3%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_lcap10%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_lcap35%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_rcap 35% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_lcap13%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_rcap 13% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_lcap10%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_rcap 10% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_lcap29%Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Vote_rcap 29% 
[ 12 ]

Σύνολο Ψήφων : 40

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Empty Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 6:40 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:02 pm

Τωρα πια ξερω γιατι παρακολουθω τα μυστικα.Γιατι με κανουν και γελαω τοσο πολυ που τυφλα να εχουν οι κωμωδιες.

Βεβαια για το σημερινο επεισοδιο πιο πολλες αποριες εχω παρα γνωμη.

Και ξεκινω:

1η)Γιατι ψαχνουμε ποιος εδωσε την εντολη για το βουνο?Ο στεφανος δεν ειχε πει στην εριεττα οτι εστειλε ανθρωπους που ποτε δεν γυρισαν πισω?

2η)Γιατι γεμισαμε μια ολοκληρη σκηνη με το παραληρημα της αμαλιας για τα μακαρονια?

3η)Γιατι παρουσιαζεται ο λουκας σαν ενας ανθρωπος που εχει να φαει απο την κατοχη?Δεν εχει λεφτα να φαει?

4η)Γιατι η μελιτα μονο οταν της κανει τα χατηρια η μανα της ξαφνικα γινεται μανουλα μου και την αγκαλιαζουμε?

5η)Το πατωματατο δεν την πειραξε μηπως την δει η νεφελη?Το δειπνο την ενοχλησε?

6η)Γιατι την φιλαει σπανια την μελιτα ο στεφανος οταν κανουν ερωτα ενω την εριεττα την ειχε γεμισει στα φιλια?

7η)Ποτε ηταν ξεκαθαρος ο στεφανος με την μελιτα και την ευα και δεν το πηρα χαμπαρι?Οατν παντρευτηκε την ευα και αφησε συξυλη την ευα?Οατν πηγαινε σε σουαρε στη μελιτα και ελεγε ψεμματα στην ευα?Μηπως καπου εχω μπερδευτει?Μαλλον?

8η)Αφου η μελιτα εδωσε τη νεφελη στη γιαγια της γιατι δεν πηγαν στο κρεβατι με τον στεφανο?

9η)Ποια ταινια ειδε ο λευτερης με την ευα για να μην παω να την δω κι εγω?

10η)Γιατι ολοι σπρωχνουν τον λευτερη στην ευα χωρις πρωτα να κοιταξουν το ποιον του λες και ειναι καμια γεροντοκορη που πρεπει να της βρουμε αντρα για να μην το χαρει το ραφι του σπιτιου της?

11η)Ποιος θα εξοντωσει ποιον πρωτα ο μπελλος την μπελλα η η μπελλα τον μπελλο?Και αν φαγωθουν ταυτοχρονα τοσα λεφτα για τα οποια γινεται χαμος ποιος θα τα παρει?

12η)Γιατι επιμενει η αμαλια να αναμασαει τα ιδια αφου βλεπει οτι χτυπαει σε ντουβαρι?

Κατα τα αλλα με κουρασε η νορα η οποια θα το φαει το κεφαλι της στο τελος.
Ασκοπα το εχετε τσακωμενο το ζευγαρι εσεις οι απο πανω!

Μου αρεσε ο λευτερης και στη σκηνη με την ευα και στη σκηνη με τον λουκα.Αλλα δεν μπορω να δεχτω οτι ο λουκας δεν μπορει να πει τον πονο του στον κολλητο του η στην κολλητη του και τον λεει στον λευτερη!

Οπως επισης και το υφος του λουκα στο τελος!

Αυτα εγω πια τα τελευταια επεισοδια ασημαντα τα θεωρω και τα ψηφιζω.

sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010

Δημοσίευση από efoula Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:03 pm

στο tv ζαπινγκ τιτλος''αδερφια λουκας εριεττα''
efoula
efoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : εκει που γινονται τα γυρισματα για τα μυσικα της εδεμ
Ασχολίες : πολλες τι να λεμε τωρα αλλα το κυριοτερο να βλεπω μυστικα της εδεμ

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:04 pm

ΣΠΑΣΤΗΚΑ:
1.Ένα τηλεφωνο διέκοψε το μπαλαμούτι εχμ σόρρυ τις εξωτερικες δουλειές
της Μπεκρουλίτας και κλασσικα η ξυνιλα στη μούρη, δεν φτανει που δεν δουλεύει και πληρωνεται
δεν καταλαβαινει και τον συντροφο της! Οι κατιναρες ετσι ειναι....

2.Δαφνη ο ανθρωπας αφαιρέθηκε μην το κανουμε θέμα...Απλα έτυχε να κοιτα προς την Ευα!

3.Μπεκρου-Νόρα: Ψευτρα ποια δουλεια....?Τόσο μπαλαμουτι επεσε αχάριστη Μπεκρου!

4.Μπεκρου-Αμαλία:Ναι μην δει κανα σφουγγαρισμα η Νεφελη και τρομαξει....όλε ΣεΞ ΣΕΞ
Καθαρίστε και τις γωνίες θα αναστεναξει πάλι το παρκέ lmao

5.Στεφανος-Μελίτα:Ξεκινα κατιναρα!Ρωτα τα όλα για την Ερη πέσε πιο κάτω μπορεις ακομα και σε θεματα που δεν σ αφορούν!
όχι δωσε διαστασεις Μπεκρου να σε βαρεθεί και να σε χωρίσει..
καθεται στα καρφια Στέφανε γιατι είναι μαθητευόμενη φακίρης!
Μετα την ξεκαθαρη σταση του απεναντι στην Ευα φανταζομαι με τον ιδιο τρόπο
θα ειναι ξεκαθαρος και με την ΕρΙΈΤΤΑ, όπως το ίδιο ξεκαθαρος ήταν με τη Μπεκρουλιτα lmao
soutien Μπεκρου φορα και κανα soutien απογευμα προβάλλεται η σειρά και βλέπουν και ανηλικα!

6.Ερη και σεξακι....παρακαλω κλειστε το στομα θα μπει καμια μυγα Μπεκρου!Η Έρη εκφραστική όσο ποτέ.

7.Λουκάς-Τερης:Θα του δωσετε και Φεγγαρόπετρα? Οι φρασεις τυπου φιλε παλιοφιλε στεκουν ασχημα αναμεσα τους

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:
1.Αμαλί-Νόρα-Μπεκρου:Ποια ήταν η πρωτη Θεα? Αμαλί ώρες ώρες είσαι ειδωλο!

2.Νόρα-Δαφνη:Της πουτανεσκας!Ρισπεκτ στο Νικόλα!

3.Τι όμορφα που δένουν Στεφανος και Ερη!Στο γραφείο του Ρούσσου είναι ο αδερφός σου καλή μου!

4.Δαφνη-Λουκάς:Δεν ζοριστηκε να τον πείσει τελικά για το φαγακι!

5.Ερη-Νόρα:Μου άρεσε που σκεφτεται σαν σωστή δικηγόρος! Ερη μου τον εκμεταλλεύεται ο Ρούσσος!

6.Δαφνη-Νικόλας-Λουκάς:Μου άρεσε ο προβληματισμος του Λουκά και η λυπημενη του φατσούλα!

7.Λουκάς-Νόρα:Μου άρεσαν(?) δεν ξέρω τι γευση μου άφησαν!

Ο Λουκάς θελει να επικαλεστεί αρρωστια και να αποφυγει τη δικη!
Πουλακι μου ψυχη μου!

Και επι γης η Δίκη εν ανθρώποις ευνομία!

Αναμενω να δω τα Μυστικά που αγάπησα...
Αυτα του 1ου και 2ου κυκλου όχι τα μεταλλαγμένα
Με αγάπη
loukitsa

παιδια μη βαζετε σποιλερ εδω!

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:05 pm

Τι ήταν τούτο πάλι σήμερα? Αχ είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Γύρισα σπίτι, σέρβιρα φαϊ, ανοίγω την tv (είπαμε πάντα ανοίγει mega) και βλέπω την Εριέττα να κλαίει, δυσανασχετώ λίγο. Στο καπάκι Στέφανος-Μελίτα και γκνταπατις και γκντουπατις, δυσανασχετω πολύ..

Εεε γύρισα κανάλι και η κοπέλα κέρδισε 5.000 ευρώ!!! Τί τέλεια!!! Να΄ναι καλά να τα χαρεί! yey

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:08 pm

Νομίζω οτί η πιο δυνατή σκηνή του σημερινού επεισοδίου , ήταν όταν η Νόρα απφάσισε να μιλήσει στο Λουκά για τον εφιάλτη της Ερριέτας είναι σαφές πως δεν του το είπε για να τον εκφοβήσει για το ο΄τι θα χρησιμοποιήσει αυτά τα στοιχεία του το είπε γιατί τον ΑΓΑΠΑ !!!!!! το επεισόδιο το σημερινό δεν είχε πολύ γέλιο όπως της Δευτέρας ...κρίμα.... ήταν κάπως πιο βαρύ
επίσης Νόρα-Αμαλία περιττό να πως δίνουν ρέστα
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:11 pm

Καλά η Αττική έχει ξεμείνει από μέρη για εξωτερικά γυρίσματα;
Στην ίδια παραλία που καθόταν ο Στέφανος με τη Μελίτα , στην ίδια παραλία καθόταν ο ίδιος με την Τουμασάτου στη Βέρα.
Όσο για το έργο.
Ρυθμούς χελώνας.Σκηνές μόνο και μόνο για να γεμίσει το επεισόδιο.Χωρίς ουσία και νόημα.
Η μόνη που μπορεί να επισημανθεί με κάποιο τέλος πάντων σκοπό ,είναι εκείνη που ενημέρωσε η Νόρα το Λουκά για το περιβόητο βράδυ.
Από εκεί και πέρα το χάος.
Μελίτα:ύπνος
Στέφανος:απόψε μέτριος
Μπέλλος-Νταίζη:άχρωμοι , άγευστοι , άνοστοι
Νικόλας-Δάφνη:προσπαθούν να βοηθήσουν το ζευγάρι,προς το παρόν ανεπιτυχής.
Εύα-Λευτέρης:βαριετότατοι και οι δυο.

Άντε να περάσουν αυτές οι δυο ρημαδιασμένες εβδομάδες μπας και δούμε τίποτα της προκοπής.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:21 pm

loukitsa έγραψε:ΣΠΑΣΤΗΚΑ:
της Μπεκρουλίτας και κλασσικα η ξυνιλα στη μούρη, δεν φτανει που δεν δουλεύει και πληρωνεται

2.Δαφνη ο ανθρωπας αφαιρέθηκε μην το κανουμε θέμα...Απλα έτυχε να κοιτα προς την Ευα!

4.Μπεκρου-Αμαλία:Ναι μην δει κανα σφουγγαρισμα η Νεφελη και τρομαξει....όλε ΣεΞ ΣΕΞ

5.Στεφανος-Μελίτα:Ξεκινα κατιναρα!Ρωτα τα όλα για την Ερη πέσε πιο κάτω μπορεις ακομα και σε θεματα που δεν σ αφορούν!
θα ειναι ξεκαθαρος και με την ΕρΙΈΤΤΑ, όπως το ίδιο ξεκαθαρος ήταν με τη Μπεκρουλιτα lmao
soutien Μπεκρου φορα και κανα soutien απογευμα προβάλλεται η σειρά και βλέπουν και ανηλικα!

6.Ερη και σεξακι....παρακαλω κλειστε το στομα θα μπει καμια μυγα Μπεκρου!Η Έρη εκφραστική όσο ποτέ.

7.Λουκάς-Τερης:Θα του δωσετε και Φεγγαρόπετρα? Οι φρασεις τυπου φιλε παλιοφιλε στεκουν ασχημα αναμεσα τους

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:

3.Τι όμορφα που δένουν Στεφανος και Ερη!Στο γραφείο του Ρούσσου είναι ο αδερφός σου καλή μου!

5.Ερη-Νόρα:Μου άρεσε που σκεφτεται σαν σωστή δικηγόρος! Ερη μου τον εκμεταλλεύεται ο Ρούσσος!

6.Δαφνη-Νικόλας-Λουκάς:Μου άρεσε ο προβληματισμος του Λουκά και η λυπημενη του φατσούλα!

Πουλακι μου ψυχη μου!

Με αγάπη
loukitsa

Λατρεύω τους σχολιασμούς σου..... oscar oscar : respect : : respect :
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:28 pm

sarita έγραψε:

Τωρα πια ξερω γιατι παρακολουθω τα μυστικα.Γιατι με κανουν και γελαω τοσο πολυ που τυφλα να εχουν οι κωμωδιες.

Βεβαια για το σημερινο επεισοδιο πιο πολλες αποριες εχω παρα γνωμη.

Και ξεκινω:

1η)Γιατι ψαχνουμε ποιος εδωσε την εντολη για το βουνο?Ο στεφανος δεν ειχε πει στην εριεττα οτι εστειλε ανθρωπους που ποτε δεν γυρισαν πισω?

Γιατί μας αρέσει το έμενταλ και θέλουμε να κάνουμε τρύπες στο σενάριο!!!

2η)Γιατι γεμισαμε μια ολοκληρη σκηνη με το παραληρημα της αμαλιας για τα μακαρονια?

Για να δούμε μέχρι που φτάνει η ανοχή ηθοποιών και τηλεθεατών

3η)Γιατι παρουσιαζεται ο λουκας σαν ενας ανθρωπος που εχει να φαει απο την κατοχη?Δεν εχει λεφτα να φαει?

Γιατί υπάρχει οικονομική κρίση και πρέπει να ταυτίζουμε τους ήρωες με το μέσο Έλληνα

4η)Γιατι η μελιτα μονο οταν της κανει τα χατηρια η μανα της ξαφνικα γινεται μανουλα μου και την αγκαλιαζουμε?

Γιατί είναι οπαδός του "Τα καλά και συμφέροντα" , με "τα λόγια αριστερά, με τις πράξεις Δεξιά" γιατί είναι η Μελίτα και θέλει να γυρνά όλος ο κόσμος γύρω της.

5η)Το πατωματατο δεν την πειραξε μηπως την δει η νεφελη?Το δειπνο την ενοχλησε?

Γιατί το παιδί, πρέπει να μαθαίνει. Γιατί και αυτή η μάνα μόνο στο πάτωμα είναι καλή,να μην δει το παιδί σε ποιο σημείο είναι καλή η μάνα -λέμε τώρα-

6η)Γιατι την φιλαει σπανια την μελιτα ο στεφανος οταν κανουν ερωτα ενω την εριεττα την ειχε γεμισει στα φιλια?

ΓΙατί τον εμπνέει, τρελά, γιατί η χημεία τους σπάει τα κοντέρ, lmao. Είναι πολύ μαγκωμένος πάντως....

7η)Ποτε ηταν ξεκαθαρος ο στεφανος με την μελιτα και την ευα και δεν το πηρα χαμπαρι?Οατν παντρευτηκε την ευα και αφησε συξυλη την ευα?Οατν πηγαινε σε σουαρε στη μελιτα και ελεγε ψεμματα στην ευα?Μηπως καπου εχω μπερδευτει?Μαλλον?

Είπε ο άνθρωπος μια βλακεία, αμέσως και εσύ!!! Ποτέ, αλλά έτσι ειναι οι μεγάλες αγάπες, κοίτα να μαθαίνεις!!!

8η)Αφου η μελιτα εδωσε τη νεφελη στη γιαγια της γιατι δεν πηγαν στο κρεβατι με τον στεφανο?
Δεν είχε προλάβει να αλλάξει σεντόνια, ήθελε να σφουγγαρίσει κι όλας. Ένα dettol, να πάρει πάντως γιατί σέρνονται και μικρόβια

9η)Ποια ταινια ειδε ο λευτερης με την ευα για να μην παω να την δω κι εγω?

Θα σε γελάσω και δεν το θέλω, δεν είναι ωραία πράγματα αυτά....

10η)Γιατι ολοι σπρωχνουν τον λευτερη στην ευα χωρις πρωτα να κοιταξουν το ποιον του λες και ειναι καμια γεροντοκορη που πρεπει να της βρουμε αντρα για να μην το χαρει το ραφι του σπιτιου της?

Γιατί η δική μας λέξη είναι ΣΠΡΩΞΕ

11η)Ποιος θα εξοντωσει ποιον πρωτα ο μπελλος την μπελλα η η μπελλα τον μπελλο?Και αν φαγωθουν ταυτοχρονα τοσα λεφτα για τα οποια γινεται χαμος ποιος θα τα παρει?

Το ελληνικό δημόσιο. Αλλά τους προτιμώ από τον απόλυτο

12η)Γιατι επιμενει η αμαλια να αναμασαει τα ιδια αφου βλεπει οτι χτυπαει σε ντουβαρι?

Γιατί πρέπει να δικαιολογεί την παρουσία της

Κατα τα αλλα με κουρασε η νορα η οποια θα το φαει το κεφαλι της στο τελος.
Ασκοπα το εχετε τσακωμενο το ζευγαρι εσεις οι απο πανω!

Συμφωνώ απόλυτα, φορούσε όμως υπέροχο πουκάμισο

Μου αρεσε ο λευτερης και στη σκηνη με την ευα και στη σκηνη με τον λουκα.Αλλα δεν μπορω να δεχτω οτι ο λουκας δεν μπορει να πει τον πονο του στον κολλητο του η στην κολλητη του και τον λεει στον λευτερη!

Εμένα πάλι δε μου άρεσε, άσε που μου θύμισε και άλλα πράγματα. ΛΕπτομέριες και εσύ, είπαμε το μότο είναι ΣΠΡΩΞΕ

Αυτα εγω πια τα τελευταια επεισοδια ασημαντα τα θεωρω και τα ψηφιζω.

Εγώ πάλι άθλια, αλλά καλή καρδιά βρε!!!

Ελπίζω να σε διαφώτισα, να περνάμε όμορφα... Love!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:31 pm

σε ευχαριστω πασχαλιτσα μου.Ξεκαθαρισε καπως το τοπιο.δεν τολμω να σκεφτω καποια αλλη ψυχη ονοματι βασω τι απαντησεις θα μου εδινε!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:33 pm

Μόνο και μόνο για τη σκηνή που η Νόρα μιλάει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ στο Λουκά ψήφισα καλό.
Τα άλλα με άφηνουν παντελώς αδιάφοτη.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:33 pm

fay66 έγραψε:Καλά η Αττική έχει ξεμείνει από μέρη για εξωτερικά γυρίσματα;
Στην ίδια παραλία που καθόταν ο Στέφανος με τη Μελίτα , στην ίδια παραλία καθόταν ο ίδιος με την Τουμασάτου στη Βέρα.

Ναι μόνο που τότε, ήταν όλα μαγικά. Βλέπεις παίζαμε με την Πρώτη Εθνική όχι με τους Αναπληρωματικές!!!

Κάτι τέτοια λάθη κάνουν και ο κόσμος Δεν τα πάει αμάσητα τα ΣΠΡΩΧΤΆ
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:34 pm

loukitsa έγραψε:ΣΠΑΣΤΗΚΑ:

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:

Πουλακι μου ψυχη μου!

Με αγάπη
loukitsa

: respect : : respect : : respect : Τέλειος σχολιασμός!!! Συμφωνώ σε όλα!!!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:49 pm

Ευχαριστω κορίτσια....Αν και γραφτηκε εν τάχει κλασσικα και με λιγα νευρα.... καταλαβαινεται τι γραφω ευτυχως χιχιχιιχ
Ανταποδίδω σε Sarita pasxalitsa και στους λοιπούς γνωστους σχολιασμούς!

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 8:51 pm

Το επεισόδιο στο ίδιο βαρετό μοτίβο. Σέρνονται οι εξελίξεις και η αναμονή έχει κουράσει

Στο στρατόπεδο των απολύτων άρχισαν τα όργανα. Το κατινάκι στράβωσε μόλις άκουσε οτι ο Στέφανος θα πάει στην Ερι αλλά προσπάθησε να μην το δείξει. Λογικό αν σκεφτει κανείς οτι ο όρος που έθεσε ο Στέφανος για να είναι μαζί της είναι εμπιστοσύνη κι οτι εκείνη την ορκίστηκε χωρίς όμως να την αισθάνεται.

Βέβαια πως μπορεί να τον εμπιστευτεί όταν ξέρει οτι και στην Εύα έλεγε παραμύθια και ορκιζόταν πίστη την ίδια ώρα που ''ανάσαινε'' μαζί της; Και το παλικάρι δεν βοηθάει. Ξέρεις της λέει οτι και στην Εύα ήμουν ξεκάθαρος. Αυτό ήταν το ανέκδοτο της ημέρας. Της ξεκαθάρισε κάτι πριν τη χώσει σε ένα γάμο απ τον οποίο ήταν απών; Δεν θυμάμαι και μάλλον κάπως αλλιώς τα θυμάται κι η Μελίτα γιατί αρχίζει να τσινάει και σε λίγο τη βλέπω να κλωτσάει σαν μουλάρι.

Ρομαντική βραδιά με το παιδί (αυτό με τα ψυχολογικά προβλήματα ντε) παρκαρισμένο στην Αμαλία αλλά το σεξ πάλι στο πάτωμα. Αντε και να το καταλάβω την πρώτη φορά που υποτίθεται ξεχείλιζε το πάθος και το παιδί ήταν στον επάνω όροφο. Σήμερα πάλι τυχαίο; Μήπως κάτι θέλει να πει ο ποιητής; Ο ορισμός της ξεπέτας είναι αυτό που βλέπουμε. Στολίστε δέντρο τους θέλω κρεμασμένους στα κλαδιά λέμεεεεεεεε

Πρώτα την παραμύθιασε για τις δουλειές του και στη συνέχεια την έριξε στα πατώματα να την κρατήσει ευχαριστημένη και για άλλη μια φορά αυτό που είδαμε ήταν αντιαισθητικό.

Η Εριέττα εξομολογείται στην Νόρα το όνειρό της και τι βρήκε ψάχνοντας οπότε εκείνη αρχίζει να έχει μια εικόνα γιατί ο Ρούσσος ανέλαβε την υπεράσπιση της Αντιγόνης. Η πρώτη της σκέψη ήταν να τα πει στο Λουκά. Πόσο απόλυτα ταιριαστό είναι αυτό στη Νόρα που ξέραμε απο παλιά και πόσο αταίριαστο με όσα βλέπουμε εδώ και δυό μήνες!!!!!!

Ο Λουκάς κι η Νόρα έφτασαν στο χωρισμό για μια δεοντολογία που σήμερα κατήργησαν προκειμένου να προστατέψουν η μια τον άλλον. Γιατί λοιπόν τους έφτασαν εδώ; Είμαι εγώ χαζή και δεν καταλαβαίνω ή απλά όλο αυτό έγινε για να γεμίσουν κάποια επεισόδια με σκηνές ανούσιων καυγάδων;

Ο Λευτέρης στο ίδιο αυτό σημείο που πριν ένα μήνα ονειρευόταν τη Δάφνη σήμερα ζαχάρωνε την Εύα. Γελάω όταν βλέπω πόσο κουτορνίθια μας περνάνε. Μια και το θυμήθηκα η Μαρίλια που έκανε σαν ξελιγωμένη όταν τον είδε και έστελνε mail στη φιλενάδα για το σουπερ γκόμενο δεν θα ξαναφανεί; Το ξεχάσαμε; Να μου πεις το πρώτο θα είναι ή το τελευταίο;

Η Εύα πήγε με το Λευτέρη σινεμά και στη συνέχεια για βρώμικο. Απογοητευτική σκηνή. Αν αυτό το ίδιο σκηνικό το έβλεπα και στη θέση του Λευτέρη ήταν ο Μάνος θα χοροπηδούσα γιατί θα έδειχνε δέσιμο. Τώρα για μια νέα γνωριμία μου φάνηκε τόσο πρόχειρο και τόσο αποκαρδιωτικό. Προσθέστε σ αυτό και τους πρόχειρους διαλόγους κι έδεσε το γλυκό. Βέβαια τι άλλο να πουν; Αυτοί οι δύο δεν έχουν επαφή σε τίποτα.

Το σκηνικό με το δώρο με απογοήτευσε επίσης και για πολλούς λόγους. Κατ αρχήν γιατί σκέφτηκα οτι ο Λευτέρης προσπαθεί να τη συγκινήσει χρησιμοποιώντας το παιδί. Κατά δεύτερον γιατί περίμενα κάτι που να δείχνει θαυμασμό προς την Εύα-γυναίκα κι όχι κάτι που να έχει σχέση με την Ευα-μανα. Κατά τρίτον γιατί σκέφτηκα οτι ο Αγγελούκος είναι επί της ουσίας ορφανός και κάποιος ξένος τον σκέφτηκε αλλά ο πατέρας του όχι.

Ετσι κι αλλιώς για την Εύα που έδωσε τα πάντα για τον έρωτα ήθελα κάποιον να προσφέρει τα πάντα και ήθελα να το δω. Έχει περάσει ήδη το ¼ της σεζόν κι έχω δει το Λευτέρη να ζαχαρώνει τη Δάφνη να έχουν και μια δυό σκηνές του μισού λεπτού απογοητευτικές οπότε θεωρώ έτσι κι αλλιώς οτι με την Εύα έχουν αποτύχει παταγωδώς. Δεν υπάρχει χρόνος και χώρος πια στη σειρά γι αυτή οπότε απλά την ξεπετάνε.

Απογοητευτικός κι ο τρόπος που όλοι σπρώχνουν την Εύα στο Λευτέρη λες και θέλουν κάπου να τη βολέψουν. Σ έναν τύπο που δεν ξέρουν καλά καλά. Αν είχαν κάνει όλοι αυτοί τη μισή προσπάθεια να τη βοηθήσουν οταν διεκδικούσε το μεγάλο της έρωτα ίσως είχε καταφέρει να ζήσει κάτι. Bλέπεις όμως όταν η Εύα διεκδικούσε τον έρωτα οι άλλοι υποστηριζαν το γάμο όταν πάλι χανόταν ο δικός της γάμος οι άλλοι υποστήριζαν τον έρωτα. Κακό timing ή ίσως άνιση μεταχείρηση ανάμεσα στις ηρωίδες.

Δεν περιμένω πια τίποτα απ τη σειρά και αναρωτιέμαι γιατί τη βλέπω ακόμη. Μάλλον για την παρέα του φορουμ υποθέτω...

Επεισόδιο 456 - Ημερομηνία 08-12-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 9:02 pm

Περιμένοντας αυτή τη έρημη τη δίκη, ξετυλίγουμε αργάααα - αργάααα το κουβάρι, χωρις να μαθαίνουμε τίποτε καινούργιο, ούτε σ'αυτό το επεισόδιο....

Μπήκε και η Εύα στα ενδώτερα της οικίας του Λευτέρη, είδε κι αυτή τη φωτογραφία της Βέρας, η Εριέττα πότε θα μπεί εκεί μέσα να τη δεί κι αυτή, να προχωρήσουμε λιγάκι??? Η έστω η Νταίζη, βρε παιδί μου, κάτι θα σκεφτεί αυτή, κάτι θα πεί του Χρήστου, κάτι θα βγεί στη φόρα, αλλά πού???

Το τι το ευχαριστήθηκα το τάπωμα της Αμαλίας από τον Πέτρο δε λέγεται... Τι νόμιζες κυρία μου, οτι τον έχεις στο τσεπάκι σου τον άνδρα σου, και καίγεται να γυρίσει στο σπίτι? Πέτρο γι'αυτό το "και ποιός σου είπε οτι θέλω να γυρίσω σπίτι" σου συγχωρώ εκ των προτέρων ένα μέρος απ'όσα έχεις κάνει!!!

Δεν θέλω να σχολιάσω τις ερωτικές σκηνές Στέφανου Μελίτας, είναι σαν να παίζουν, στην ίδια σκηνή, δυό διαφορετικά σήριαλ, και έχουν κάνει κολάζ...
Ο ένας να προσπαθεί να δημιουργήσει μιά ατμόσφαιρα αγάπης, η άλλη, με προτεταμένα τα χείλια, να ζητάει επειγόντως..... τα γνωστά! Ετσι, η όλη σκηνή μοιάζει ασυντόνιστη και άχαρη, δυό άνθρωποι χωρις ουσιαστικό σύνδεσμο, παίζουν ο καθένας το δικό του σκοπό στο βιολί του, και ο τελικός ήχος να βγαίνει παράφωνος....
Και βέβαια, ένα τηλεφώνηματα απ'την Εριέττα ήταν αρκετό για να χαλάσει τη διάθεση της Μελίτας, μιά μέρα μόλις μετά τις αποφάσεις για νέα ξεκινήματα, με εμπιστοσύνη αυτή τη φορά.... Κι είμαστε ακόμη στην αρχή.... Η ανάκριση για την Εριέττα συνεχίστηκε στο δείπνο, κι ο Στέφανος φυσικά δεν της είπε τίποτε για όσα τον συνδέουν με την Εριέττα, σίγουρος εκ των προτέρων οτι δεν πρόκειται ούτε να καταλάβει ούτε να κρατήσει το στόμα της κλειστό....

Μου άρεσε που η Νόρα κάλεσε το Λουκά να του αποκαλύψει όσα έμαθε απ'την Εριέττα, όμως η τελική της κουβέντα ήταν πολύ βαρειά, δεν αφήνει περιθώρεια επανασύνδεσης, και φυσικά θα μετανοιώσει αργότερα ....

Η Εύα χαίρεται που περνάει καλά με το Λευτέρη, και δεν θέλει περισσότερα για την ώρα, ελπίζω να συνεχίσει έτσι, μιά ερωτική φιλία είναι ό,τι πρέπει για να της τονώσει το ηθικό, αλλά οι σοβαροί δεσμοί χωρις να ξέρεις τι κρύβει ο άλλος είναι το τελευταίο πράγμα που της χρειάζεται...

Αντε ν'αρχίσει η δίκη να δούμε και κάποιες εξελίξεις....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 9:17 pm

λουκιτσα μου και μαρακι μου και οι υπολοιπες που θα σχολιασετε ολο δικο σας oscar
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 9:31 pm

Τα επεισόδια εξακολουθούν να είναι άθλια, χωρίς συνοχή, χωρίς ούσια αλλά με άσκοπη συνουσία.

Εισάγουν νέα ήθη στα εργατικά, αφού προιστάμενοι και υφιστάμενοι, τα έχουν ισοπεδώσει όλα, νέα ήθη στα νομικά, με νεόπλουτες κατίνες να δίνουν συμβουλές για σοβαρές ποινικές δίκες.

Με σκηνές παρωδία, παλιών ακριβών τηλεοπτικών στιγμών και ξέρετε, τα στερνά τιμούν τα πρώτα.

Και φυσικά, αχαλίνωτο σεξ. Γιατί αυτός είναι ο σκοπός μιας καθημερινής τηλεοπτικής σειράς, η εκπαιδευτική τηλεόραση. Νέες στάσεις, νέες τάσεις, με αγκομαχητά και ανοίγματα στόματος, μπας και αποδωθεί το πάθος. Αλλά μόνο ζωόδες μπορεί να χαρακτηριστεί αυτό το πράγμα και όχι μεγάλη αγάπη. Με μια γυναίκα να παλεύει να δείξει ότι ικανοποιείται και με έναν αμήχανο συμπρωταγωνιστή να προσπαθεί να σώσει ότι σώζεται.

Όπως είπε και η jessie, δυο βιολιά σε διαφορετικό τόνο, μια παραφωνία που μόνο κακό κάνει και στη σειρά και στους ηθοποιούς και τους τηλεθεατές.

Μην μας κάνετα ηδονοβλεψίες, χαρίστε μας μαγεία, με αγάπη, τρυφερότητα και γλύκα.

Μην αναλώνεται τους ηθοποιούς σας σε ανούσιες σκηνές, δεν το αξίζουν. Μπορούν να κάνουν θαύματα αν τους δώσετε τη δυνατότητα.

Μια φορά και έναν καιρό, όταν κοινό και δημιουργοί μπορούσαν ακόμα να εκπλήσσονται, γιατί μπορούσαν ακόμα να εκπλήσουν... Εσείς γιατί το χάσατε;

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 10:33 pm

Mετριο το σημερινο κι αυτο για τη σκηνη Λουκα-Νορας και Ερριετας-Νορας

Απο που να ξεκινησω? Μμμ λεω να σας πω ενα παραμυθακι Matakia

Μια φορα και ενα καιρο ηταν ενας Στεφανος ο οποιος αγαπησε μια Ευα στην οποια ορκιστηκε παντοτινη αγαπη...Μετα γνωρισε τη Μελιτα με την οποια απατησε την Ευα κανανε 5,6 κρεβατια(λεμε τωρα....παγκους θα ελεγα καλυτερα) ελιωσαν και 2 κερια και αυτο το ονομασαν αγαπη.....μετα ο Στεφανος αφου εμαθε οτι θα γινει πατερας aπο την πρωτη του αγαπη αφησε τη δευτερη αγαπη του και ξαναγυρισε στη πρωτη αφου την επρηξε να παντρευτουν....Παραλληλα ομως συνεχισε να λιωνει κερια με τη δευτερη αγαπη του προσπαθωντας να πεισει τους παντες οτι βρισκονταν μαζι μονο για δουλεια....Αφου ομως κανεις δεν πειστηκε ο Στεφανος χωρισε απο τη πρωτη του αγαπη και ξαναγυρισε στη δευτερη την οποια την γκαστρωσε και αυτη διοτι τη λεξη προφυλακτικο δε την εμαθε στο σχολειο...ειχε χασει το μαθημα επειδη ειχε παθει γαστρεντεριτιδα το προηγουμενο βραδυ (ατιμα σουβλακια εσεις φταιτε για ολα) Αφου εγιναν καποια ευτραπελα και η 2η αγαπη του εχασε το παιδι και αφου δεν αντεξε αλλο τη μοιρλα της και την ελλειψη εμπιστοσυνης της αποφασισε να βρει 3η αγαπη..και ετσι γνωρισε την Ερριετα με την οποια εκανε επισης 5,6 κρεβατια...δε λιωσανε κερια λιωσανε ομως στο φαγητο και αυτο το ονομασαν ελευθερη σχεση.....μετα ο Στεφανος αφησε την Ερριετα διοτι η Ερριετα ηταν κυρια και δεν ηθελε να βγαζει τους οφθαλμους της στο πατωμα και καλα εκανε δηλαδη χαζη ηταν? Να παγωσει ο απαυτος της? Ετσι λοιπον ο Στεφανος γυρισε πισω στα γνωστα του λημερια...στη 2η αγαπη του και αυτο που επιθυμουσε εδω και καιρο εγινε πραγματικοτητα...Πηραν φωτια τα πατωματα... soutien Κι οχι 1 φορα αλλα 2 φορες παρακαλω...στο ιδιο πατωμα που μερικα χρονια πριν εβγαζε τους οφθαμλους τους η Μελιτα με το Μανο, οπου τους ειχε παρει ματι ο Στεφανος ζηλεψε και μετα ενημερωσε την Ευα....Ετσι εξηγειται και η πρεμουρα να κυλιεται στα πατωματα....
Επειτα η 2η αγαπη του αρχισε να ζηλευει γιατι ο Στεφανος συναντιεται ακομα με τη 3η αγαπη του και η 2η αγαπη του δεν τον πιστευει οτι παει εκει για δουλεια (κατι μου θυμιζει αυτο) Γι'αυτο το λογο η 2η αγαπη του αρχισε παλι τη γκρινια.....
Πως τελειωνει το παραμυθι???
ο Στεφανος αφου δεν βρισκει ακρη με καμια απο τις 3 αγαπες του βρισκει μια 4η και την κανουν προς αγνωστη κατευθυνση.....
Και ζησαν αυτοι καλα και εμεις ξεκαρδιστηκαμε....sisi

Ποιο συμπερασμα βγαζουμε απο ολο αυτο??????

Οτι ο Στεφανος ΔΕΝ ειναι Μανος xoxo

Σκορπια σχολια...

@Πειτε μου κι εμενα ποιο το νοημα της σκηνης με Δαφνη-Νικολα-Νορα.....Και δε μου φτανει που ακουσα τη λεξη μακαρονια 800 φορες (τυφλα να χει το "ποια πυροβοληθηκε" του φωσκολου) επρεπε να την ξανακουσω αλλες 800 απο το στομα της Αμαλιας-Νορας-Μελιτας??? Ee?

Λευτερης ποιο κουτι δωρισε στην Ευα...????? Αυτο μεσα στο οποιο φυλαγε τα διαμαντια???

@Τι ταινια ειδαν ο Τερης με την Ευα??? Εκει στα βρωμικα που πηγαν να φανε εχω την εντυπωση οτι ειναι τα ιδια στα οποια ειχε παει η Μελιτα να μπεκροπιει...Μια χαρα καλοφαγε η Ευα παντως ηπιε και τη μπυριτσα της...τι πειραζει που χυνει κιλα ιδρωτα καθε μερα στο διαδρομο????? Χαλαλι....Την καταλαβαινω παντως...η γυμναστικη ανοιγει την ορεξη....(δε μιλαω για μενα γενικα sfyr )

@Ωραιο το μαλλακι της Χηναρη με γεια!!!! 10 χρονια νεοτερη την κανει...
Μελιτα γυρισε σπιτι για το παιδι της και ΠΑΛΙ το διωχνει για να κυλιστει ΠΑΛΙ στα πατωματατα... livani Αφου μας επρηξε παλι με τι σκηνες ζηλοτυπιας της....Γιατι δεν τον πιστευεις τον χριστιανο??????? Δουλευουν μαζι ΔΟΥ-ΛΕΥ-ΟΥΝ.....Ειναι που του εχει και εμπιστοσυνη...

@Ερριετααααα κουνιαδουλαααααα Aww Ευχομαι να βρεις ενα κουκλο φινο γκομενακι...Αστον Στεφανο στην μπουκλωτη....δεν σου αξιζει...

@Πετρο τα εχεις κανει........πουτανεσκα...που λεει και ο Νικολας... Fskl

Αντε να δουμε τι θα δουμε στη συνεχεια.... slap
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 10:41 pm

tzibirdika έγραψε:Mετριο το σημερινο κι αυτο για τη σκηνη Λουκα-Νορας και Ερριετας-Νορας

Απο που να ξεκινησω? Μμμ λεω να σας πω ενα παραμυθακι Matakia

Μια φορα και ενα καιρο ηταν ενας Στεφανος ο οποιος αγαπησε μια Ευα στην οποια ορκιστηκε παντοτινη αγαπη...Μετα γνωρισε τη Μελιτα με την οποια απατησε την Ευα κανανε 5,6 κρεβατια(λεμε τωρα....παγκους θα ελεγα καλυτερα) ελιωσαν και 2 κερια και αυτο το ονομασαν αγαπη.....μετα ο Στεφανος αφου εμαθε οτι θα γινει πατερας aπο την πρωτη του αγαπη αφησε τη δευτερη αγαπη του και ξαναγυρισε στη πρωτη αφου την επρηξε να παντρευτουν....Παραλληλα ομως συνεχισε να λιωνει κερια με τη δευτερη αγαπη του προσπαθωντας να πεισει τους παντες οτι βρισκονταν μαζι μονο για δουλεια....Αφου ομως κανεις δεν πειστηκε ο Στεφανος χωρισε απο τη πρωτη του αγαπη και ξαναγυρισε στη δευτερη την οποια την γκαστρωσε και αυτη διοτι τη λεξη προφυλακτικο δε την εμαθε στο σχολειο...ειχε χασει το μαθημα επειδη ειχε παθει γαστρεντεριτιδα το προηγουμενο βραδυ (ατιμα σουβλακια εσεις φταιτε για ολα) Αφου εγιναν καποια ευτραπελα και η 2η αγαπη του εχασε το παιδι και αφου δεν αντεξε αλλο τη μοιρλα της και την ελλειψη εμπιστοσυνης της αποφασισε να βρει 3η αγαπη..και ετσι γνωρισε την Ερριετα με την οποια εκανε επισης 5,6 κρεβατια...δε λιωσανε κερια λιωσανε ομως στο φαγητο και αυτο το ονομασαν ελευθερη σχεση.....μετα ο Στεφανος αφησε την Ερριετα διοτι η Ερριετα ηταν κυρια και δεν ηθελε να βγαζει τους οφθαλμους της στο πατωμα και καλα εκανε δηλαδη χαζη ηταν? Να παγωσει ο απαυτος της? Ετσι λοιπον ο Στεφανος γυρισε πισω στα γνωστα του λημερια...στη 2η αγαπη του και αυτο που επιθυμουσε εδω και καιρο εγινε πραγματικοτητα...Πηραν φωτια τα πατωματα... soutien Κι οχι 1 φορα αλλα 2 φορες παρακαλω...στο ιδιο πατωμα που μερικα χρονια πριν εβγαζε τους οφθαμλους τους η Μελιτα με το Μανο, οπου τους ειχε παρει ματι ο Στεφανος ζηλεψε και μετα ενημερωσε την Ευα....Ετσι εξηγειται και η πρεμουρα να κυλιεται στα πατωματα....
Επειτα η 2η αγαπη του αρχισε να ζηλευει γιατι ο Στεφανος συναντιεται ακομα με τη 3η αγαπη του και η 2η αγαπη του δεν τον πιστευει οτι παει εκει για δουλεια (κατι μου θυμιζει αυτο) Γι'αυτο το λογο η 2η αγαπη του αρχισε παλι τη γκρινια.....
Πως τελειωνει το παραμυθι???
ο Στεφανος αφου δεν βρισκει ακρη με καμια απο τις 3 αγαπες του βρισκει μια 4η και την κανουν προς αγνωστη κατευθυνση.....
Και ζησαν αυτοι καλα και εμεις ξεκαρδιστηκαμε....sisi

Ποιο συμπερασμα βγαζουμε απο ολο αυτο??????

Οτι ο Στεφανος ΔΕΝ ειναι Μανος xoxo

Σκορπια σχολια...

@Πειτε μου κι εμενα ποιο το νοημα της σκηνης με Δαφνη-Νικολα-Νορα.....Και δε μου φτανει που ακουσα τη λεξη μακαρονια 800 φορες (τυφλα να χει το "ποια πυροβοληθηκε" του φωσκολου) επρεπε να την ξανακουσω αλλες 800 απο το στομα της Αμαλιας-Νορας-Μελιτας??? Ee?

Λευτερης ποιο κουτι δωρισε στην Ευα...????? Αυτο μεσα στο οποιο φυλαγε τα διαμαντια???

@Τι ταινια ειδαν ο Τερης με την Ευα??? Εκει στα βρωμικα που πηγαν να φανε εχω την εντυπωση οτι ειναι τα ιδια στα οποια ειχε παει η Μελιτα να μπεκροπιει...Μια χαρα καλοφαγε η Ευα παντως ηπιε και τη μπυριτσα της...τι πειραζει που χυνει κιλα ιδρωτα καθε μερα στο διαδρομο????? Χαλαλι....Την καταλαβαινω παντως...η γυμναστικη ανοιγει την ορεξη....(δε μιλαω για μενα γενικα sfyr )

@Ωραιο το μαλλακι της Χηναρη με γεια!!!! 10 χρονια νεοτερη την κανει...
Μελιτα γυρισε σπιτι για το παιδι της και ΠΑΛΙ το διωχνει για να κυλιστει ΠΑΛΙ στα πατωματατα... livani Αφου μας επρηξε παλι με τι σκηνες ζηλοτυπιας της....Γιατι δεν τον πιστευεις τον χριστιανο??????? Δουλευουν μαζι ΔΟΥ-ΛΕΥ-ΟΥΝ.....Ειναι που του εχει και εμπιστοσυνη...

@Ερριετααααα κουνιαδουλαααααα Aww Ευχομαι να βρεις ενα κουκλο φινο γκομενακι...Αστον Στεφανο στην μπουκλωτη....δεν σου αξιζει...

@Πετρο τα εχεις κανει........πουτανεσκα...που λεει και ο Νικολας... Fskl

Αντε να δουμε τι θα δουμε στη συνεχεια.... slap
Καταπληκτικος σχολιασμος και αξια θα παρεις oscar oscar oscar oscar oscar oscar Απλα μοναδικη, μπραβο σου!!!
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 11:46 pm

Επεισοδιο που λες ποτε θα περασει η ωρα .....

Την Μελιτα που αργησε και ειχα ανησυχησει πως ποτε θα αρχισει της ζηλιες...Αυτην εμπιστοσυνη που του εχει με σκοτωνει lmao Τσαντιστικε που τον πηρε η Εριεττα αυτα γινονται Μελιτα μου οταν δεν εχει εμπιστοσυνη στον ανθρωπο σου και τον εχεις μονο για το πατωμααααα.

Ακριβως την ιδια σκηνη μας εδειξαν και προχθες αλλα αυτη φορα η Εριεττα καθοταν μονη αλλα με την εχει διαφορα γιατι αυτη εινα κυριαααα

Την θελουμε την μανουλα τωρα (Μελιτα)? αλλα οταν την βαριομασταν πηγαιναμε στον μπαμπα να βαλεις στην θεση της

Ο Λουκας-Νορα ηρεμη συζητηση ...Δεν το θεωρω αντιδεοντολογικο που το ειπε η Νορα !!! Επρεπε να το ξερει ..

Εριεττα : respect : : respect :
Αμαλια : respect :
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τετ Δεκ 08, 2010 11:58 pm

Το ψήφισα μέτριο, γιατί χθες και προχθές διαπίστωσα ότι υπάρχουν και χειρότερα! Αναλυτικός σχολιασμός για σήμερα καρέ- καρέ, σκηνή προς σκηνή και με ατάκες που αφήνουν εποχή! Έχουμε και λέμε λοιπόν:

Μελίτα – Στέφανος στην ακρογιαλιά / Εριέττα στο τηλ.
Άντε άρχισε πάλι τα απειλητικά σημειώματα η Αννούλα! Και φυσικά η Εριέττα πήρε τον άλλον τον χαλβά για να τη βοηθήσει! Τώρα πρόκοψες Εριέττα μου!! Σώθηκες, τι να σου πω!! Τ’ άκουσε όμως το τηλεφώνημα το Μελιτάκι και άρχισε πάλι τις ζηλίτσες! Μες στην αμφισβήτηση και την ειρωνεία ήταν η φάτσα της! Δεν είναι όλες σαν και σένα κοπελιά να παίρνουν τηλ ότι ώρα τους καπνίσει και να κλαίγονται ζητώντας ανασούλες!

Εύα – Δάφνη – Λευτέρης
Όντως 5 ώρες με τα 12ποντα στο όρθιο είναι βάσανο! Χαζεύουμε Λευτεράκη, χαζεύουμε?? Εκεί που τον φώναξε η Δάφνη γέλασα πολύ έτσι όπως γύρισε και είπε “έλα!” Σαν να λέει “ώχου μωρέ Δάφνη, μη με διακόπτεις τώρα, έχω σοβαρή δουλειά εδώ, χαζεύω την Εύα!” Τελικά καλούλης είναι μωρέ ο Μπισμπίκης! Τουλάχιστον παρουσιάζει σημεία βελτίωσης (κατά την άποψή μου πάντα)! Άτσα η Δάφνη, μας το παίζει και προξενήτρα!! Όπα, όπα ρε Δάφνη μου τι “όλο και κάπως μπορούμε να σπρώξουμε το θεματάκι”? Όχι άλλα σπρωξίματα ρε παιδιά, να χαρείτε! Μετά το πολύ πετυχημένο «Ν(τ)όρα η μικρή (σ)προξενήτρα» πήρε σειρά η Δάφνη στα προξενιά? Αποκαταστήσαμε τη Μελίτα, τώρα σειρά της Εύας?

Νόρα – Μελίτα
“Ήρθα!” σαν να λέμε “Γεια χαρα νταν!!” Με την επανασύνδεση με το έτερον ήμισυ ξεχάσαμε και γραφεία και δουλειά βλέπω (πριν τα ξεχνούσε από τη στεναχώρια, τώρα απ’ τη χαρά)!! Στη θάλασσα σε έστειλε να τα ρίξεις τα χαρτιά Μελίτα μου? Πρόσεχε, θα μεγαλώσει η μυτούλα!! Ε, εντάξει, πήγε λέει και μια βολτούλα με το αμόρε! Τι κρίμα όμως, δεν προλάβανε να πούνε μια κουβέντα, πήρε τηλέφωνο η κυρία Ριέτα. Αναρωτιέμαι και γω ποια είναι πάλι αυτή, αλλά τελικά κατάλαβα! Εκεί που είχα συνηθίσει το Εργιέττα μου το αλλάζει πάλι! Ε δεν είναι δουλειά αυτή!! Ριέτα, με έμφαση στο «τ» παρακαλώ!!
lmao Ξίνισε τη μούρη της μόλις άκουσε ότι ο Στέφανος και η Εριέττα κάνουν κι άλλα πράγματα εκτός από κρεβάτι!! Μην ανησυχείς καλή μου, στα άλλα μάλλον δεν περιλαμβάνονται σ’αγαπώ-μ’αγαπάς-χωρίζουμε/ανάσες/κεριά/πατώματα-σκάλες, κ.λ.π. Όχι ότι δεν τον έχω ικανό τον δικό σου, αλλά ευτυχώς για σένα η Ριέττα μας προέκυψε κυρία!
Και πάνω που βαρέθηκα να την ακούω να θάβει την πελάτισσα, μπουκάρει η Αμαλίτσα – να ‘ναι καλά – και με σώζει!! Έμαθαν και οι κοπελιές τα περί μακαρονάδας al dente. Μα πως τα λέει έτσι, δεν είναι αξιαγάπητη? Κάθε φορά πέφτω στα πατώματα πεθαίνω από τα γέλια! Και με τη Νόρα κάνουν καλό δίδυμο, δεν μπορώ να πω! Η οποία Νόρα όμως, δεν ξέρει ούτε κι αυτή τι ακριβώς θέλει, ή είναι η ιδέα μου?? Τη μια τον λέει προδότη και την άλλη τον υπερασπίζεται το Λουκά! Μονά-ζυγά μας τα πάει, ας αποφασίσει επιτέλους!

Νικόλας – Δάφνη / Νόρα δια τηλεφώνου / Εύα – Λευτέρης στο background
Άρχισε κι ο Νικόλας τα ψέματα?? Σου λέει αν της πω την αλήθεια θα με βάλει πάλι να μαγειρέψω! Η αλήθεια του μακαρονιού όμως βγήκε στο φως!! Μετ’ εμποδίων βέβαια, γιατί μέχρι να συνεννοηθούν με τη Νόρα στο τηλ για το ποιος έφαγε τι, η καημένη η Εύα είχε ξεπατωθεί από πίσω να γυμνάζεται! Είχε και το Λευτέρη όλο μπίρι μπίρι από δίπλα της, ε πόσο ν’ αντέξει ο άνθρωπος!!
Νικόλας: Τι θες να σου πω ρε Δάφνη, ότι εκεί μέσα έγινε της καρμπονάρας? Ή μήπως ήθελες να σου πω ότι έγινε της πουτανέσκας?? lmao
Αγαπώ Νικόλα όταν λέει κάτι τέτοια, το χω πει?? Ξεράθηκε και η Δάφνη στο γέλιο!

Εριέττα – Στέφανος
Πόσο μα πόσο τη συμπαθώ αυτήν την κοπέλα!! Στέκεται στο ύψος της (που όσο να πεις δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο) και μ’ αρέσει!!
Ο Στέφανος τώρα θυμήθηκε να της πει για τα φούμαρα που του αράδιασε η μάνα του, δεν ήθελε να τη στεναχορήσει λέει. Ε τώρα εγώ τι να πω? Ας μιλήσουν τα εμότικον: Fskl
Στέφανος: Ψάχνω και γω να βρω τις απαντήσεις για το παρελθόν.
Που τις ψάχνεις άνθρωπέ μου?? Στην παραλία κοιτώντας τον ορίζοντα και πιάνοντας τον απαυτό της καλής σου ή στα παρκέ κάθε βράδυ μήπως παράπεσαν πουθενά?? Πάντως στα απόκρυφα σημεία της Μελίτας κοίταξες εξονυχιστικά, δεν μπορώ να πω…Nyxia

Εύα – Λευτέρης
Τα ραντεβού συνεχίζονται. Σινεμαδάκι αυτή τη φορά. Θέλουμε ήσυχη, χαλαρή, ήρεμη ταινιούλα, χωρίς πιστολίδια. Λίγο δύσκολο τη σήμερον ημέρα αλλά άστο πάνω στο Λευτεράκη, κάτι θα κάνει αυτός. (Περιττό να πω ότι βαρέθηκα)

Λουκάς – Δάφνη
Τώρα πρόσκληση ήταν αυτή βρε Δάφνη? Μόνο που δεν τον απείλησε τον άνθρωπο για να πάει να φάει!!
Λουκάς: Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει.
Δάφνη: Αυτό κολλάει αλλού αγόρι μου!!

Α, η αλήθεια να λέγεται, συμφωνώ και γω με τη Δάφνη!! Αυτό όντως κολλάει αλλού με μεγάλη επιτυχία, αν και δεν είμαι σίγουρη ότι σκεφτόταν αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου όταν το είπε. sfyr

Αμαλία – Μελίτα
Να και οι προετοιμασίες για το επίσημο δείπνο της επανασύνδεσης. Χορούς και πανηγύρια είπε η Αμαλία και δε θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα!! Αγαπώ Αμαλία!!
Τουλάχιστον η Μελίτα σκέφτηκε να στείλει το παιδί στη γιαγιά! Τι χρωστάει κι αυτό το καημένο!! Το πρόβλημα Μελίτα μου δεν είναι μη δει ξαφνικά μπροστά του το Στέφανο, το πρόβλημα είναι μη τον δει να τριγυρνάει ξεβράκωτος και πάθει κανένα σοκ το καημένο!
Την υπόλοιπη συζήτηση δε θα τη σχολιάσω γιατί θα παρεκτραπώ. zip Μόνο μια ατάκα παραθέτω αυτολεξεί:
Μελίτα: Τα διαγράφουμε όλα έτσι απλά! Και επίσης τα ξεχνάμε όλα έτσι απλά!
Εμένα μου λες!! Δεν το βλέπω νομίζεις να λαμβάνει χώρα μπροστά στα μάτια μου?? Εσείς καλά τα διαγράφετε όμως. Εγώ που δεν μπορώ να ξεχάσω έτσι απλά επειδή διαθέτω κάτι που λέγεται μνήμη, τι να κάνω?? Να σφυρίξω αδιάφορα και να προσπεράσω?? Ας είναι…sfyr
Έπεσαν και φιλάκια στη μανούλα μόλις μας έκανε το χατίρι…

Λευτέρης – Εύα
Εντάξει αυτοί πήγαν στο άλλο άκρο, απ το χλιδάτο εστιατόριο, στο βρώμικο. Έχει ετοιμάσει και δωράκι στο σπίτι ο Λευτέρης!! Χμμμ…

Εριέττα – Νόρα
Φώναξε λοιπόν η Εριέττα τη Νόρα για να της ‘ξηγήσει τ’ όνειρο (στην κυριολεξία πάντα). Ευτυχώς που δεν είδαμε πάλι το φλασμπακ ονείρου, απ’ έξω το ‘χω μάθει.
Σημείωση: Γενικώς πήξαμε στο φλασμπακ φέτος…καθόλου έμπνευση να υποθέσω?
affraid Τι ακούνε τα’ αυτάκια μου? Η Νόρα υπερασπίστηκε το Λουκά? Άκουσα καλά? Είπε είναι άνθρωπος με αξίες και δεν τις ξεπουλάει έτσι?? Δεν είναι προδότης σήμερα? Η Νόρα που ξέρω επανήλθε? Η χθεσινή η Νόρα που εξαφανίστηκε? Όπου κι αν πήγε, εκεί να μείνει, γιατί μας είχε κάνει τα νεύρα μακαρόνια (είναι και επίκαιρο).

Ρομαντικό δείπνο
Κατάπιε, ξανακατάπιε, δεν μπόρεσε να το χωνέψει ότι ο καλός της συνεργάζεται με την Εριέττα. Αλλά, προς Θεού, του έχει εμπιστοσύνη!!
Στέφανος: Αφού ξέρεις ότι δε μ’ αρέσει να το παίζω σε διπλό ταμπλό! xoxo (από τριπλό και πάνω τον βολεύει)
Έλα Παναγία μου!! Φυσικά και ξέρει, από πρώτο χέρι κιόλας.
Αφού ήταν ξεκάθαρο το παιδί και με την Εύα, και μαζί της, και με την Εριέττα τώρα πλέον. Ειδικά με τη Μελίτα τα είχαν όλα ξεΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΑ. Τι πατώματα, τι ντουβάρια, τι σανίδια και πάγκοι, όλα άστραφταν!! sfyr

Νικόλας – Δάφνη – Λουκάς
Μ’ άρεσε η σκηνή, δεν μπορώ να πω.
Φαγητό και κουβεντούλα περί δίκης. Άντε να δούμε.
Αυτό που ο Λουκάς δεν έχει φαί να φάει είναι λογικό τώρα? slap

Λευτέρης – Εύα
Άντε καλέ, αυτό ήταν το δώρο? Εγώ φοβήθηκα μην της δώσει κανένα διαμάντι!
Αρχίσαμε και τα φιλιά στα μάγουλα.

Νόρα – Λουκάς
Είσαι μακριά νυχτωμένος Λουκά!! Και στα τελευταία επεισόδια του κλότσου και του μπάτσου τον έχουν τον καημένο. Και ήρθε η σειρά της Νόρας να του ‘ξηγήσει τ’ όνειρο (δυστυχώς πάλι κυριολεκτικά)….

Μουσικό διάλλειμα
Απ’ τη μία να βλέπουμε την Εριέττα να πλαντάζει και απ’ την άλλη ξανά πατωματάτο για δεύτερη νύχτα σερί. imarton Πως κι έτσι, ξέμειναν από ιδέες?? Που πήγε η εφευρετικότητά τους? Είχαν και φόντο το σύμβολό τους αυτή τη φορά (το κερί ντε). Το μόνο καλό είναι ότι ακούγαμε μουσική σήμερα και όχι αχ και βαχ.

Νόρα – Λουκάς ξανά
Μη μας αφήσετε να το ξεχάσουμε για λίγο, αμέσως να μας θυμίσετε ότι είναι αντίδικοι. Γιατί τους καταστρέφουν έτσι, μπορεί να μου πει κάποιος??
Και να ‘ταν μόνο ένα το σάπιο σανίδι, καλά θα ήταν!!

Αγγέλα – Εύα
Εγκρίνει και η Αγγέλα?? Μάλιστα! Τι σκοπό είχε η σκηνή αυτή? Να δούμε την Αγγέλα, να μάθουμε ότι η Μαρίλια βγήκε βόλτα με τους φίλους της και θα ‘ρθει όπου να ‘ναι? Κάτι άλλο?? Αλλά θα μου πείτε σάμπως ήταν η μόνη χωρίς νόημα? Τουλάχιστον είδαμε λίγο παραπάνω την Εύα. Κάτι είναι κι αυτό…

Λουκάς – Λευτέρης
Αμάν πια μ’ αυτό το μπαρ! Που τους χάνεις που τους βρίσκεις όλο εκεί πάνε!!
Γίνανε και κολλητάρια ο Λουκάς με το Λευτεράκη? Πόση αληθοφάνεια μπορεί να αντέξει ένας τηλεθεατής?

Νταίζη – Μπέλλος
Μπα, καιρό είχαμε να τους δούμε. Ξεφούρνισε και το παραμυθάκι ο Δημήτριος και νομίζει ότι το ‘χαψε η άλλη. Μα πόσο έξυπνος πια!! Τι είπε, παρέα θα πεθάνουνε? Λίγο σύντομα όμως βρε παιδιά, άντε να παίρνουν κι άλλοι σειρά (μουαχαχα!!)!!
Νταίζη (μονολογώντας): Καθίκι!! Μου την έφαγες την Εδέμ (που σου είχα φάει πρώτη εγώ)!! Δε θα προλάβουνε να ασπρίσουν τα μαλλάκια σου!!
Γιατί, θα του τα κόψει στον ύπνο ως άλλη Δαλιδά? Ή θα του πέσουν με αυτά που ακούει?

Πέτρος – Αμαλία
lmao Το βρήκε το σχέδιο η Αμαλίτσα!! Χάσε τη δίκη για να γυρίσεις στο σπίτι σου λέει!! lmao Που τα σκέφτεται, αναρωτιέμαι!!
Καλοπερνάει όμως ο Ρούσσος μακριά σου Αμαλία!!! Βρες άλλο επιχείρημα!!
Τον ξαπόστειλε πάλι.

Λουκάς – Ρούσσος
Εδώ σε θελω Ρούσσο! Τι θα βρει να πει?? Συντονιστείτε αύριο 7-8 για να μάθετε, εγώ δε νομίζω να κάνω τον κόπο.

Άντε καλό βράδυ και σε όσους είδαν επεισόδιο καλή χώνεψη. livani

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lyn στις Πεμ Δεκ 09, 2010 12:05 am, 1 φορά
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Πεμ Δεκ 09, 2010 12:03 am

Σ'ευχαριστω πολυ ειρηνη!!!! Matakia
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Πεμ Δεκ 09, 2010 12:12 am

tzibirdika έγραψε:Σ'ευχαριστω πολυ ειρηνη!!!! Matakia
τΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟς ΣΧΟΛΙΑΣΜΟς, ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΟΣΑ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟς!!! )) Palamakia
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Δεκ 09, 2010 12:23 am

Sleep Sleep Sleep
*Ο Στέφανος δεν είναι μόνο που ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ και με την Εύα και με τη Μελίτα, αλλά το ΘΥΜΑΤΑΙ κι η Μελίτα,αυτό.
Τελεία.
Τζάμπα η μίρλα και το μιξοκλαμα μία ολόκληρη σεζόν.
Τζάμπα καίει η λάμπα.
Το αλτσχάιμερ θερίζει φέτος.
*Το χυμαδιό μ'αρεσει πάντα στις αριστοκρατικές γυναίκες..ειδικά αν το συγκρίνω με τα εδεμικά κυριλέ εστιατόρια..και η Ξυλά inlove σπρώχνει τον Μπίσμπι (σπρώξεεεεεε soutien ),κι ο Μπίσμπι,τελευταια βελτιώνεται αισθητά..Και γενικά,αν δεν της έδινε κι αυτό το ξενέρωμα για δώρο,θα 'μουν έως και θετική!Αλλά και μόνος του, όταν την "χάζευε",μ'άρεσε πολύ!Εχει κι αυτό το "λέτσικο" που εκτιμώ βαθύτατα! soutien
*Σπαγγέτι γουέστερν και πα-γώ-σα-με!
*Εκεί εκεί στα δάπεδα και η μάνα του δειλινού καμπανα,για το παιδί γύρισε πίσω,το οποίο και πάρκαρε στη γιαγιά του την επομένη!
* Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
*Παίζει κι η Αγγέλα στη σειρά;;;Ακούστηκε το ονομα Μαρίλια-μικρή κάπως έτσι;;Ελα! affraid
*Για λέγε,για λέγε ,Πετρούκο Matakia
Υγ.Πάντως άθλιο δεν το λες!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή