Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_lcap18%Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_rcap 18% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_lcap38%Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_rcap 38% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_lcap28%Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_rcap 28% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_lcap7%Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_rcap 7% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_lcap0%Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_lcap8%Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Vote_rcap 8% 
[ 5 ]

Σύνολο Ψήφων : 60

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Empty Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 6:43 pm

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:05 pm

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ
1.Λουκάς-Νόρα:Με συγκίνησαν, δακρυσα....πόσο αγαπιούνται!Είδες Νοράκι ο Λουκάς
Παραδέχεται τα λάθη του και ζητάει και συγνώμη!

2.Δαφνη-Νικόλας:Η Δαφνη παραλίγο να καρφωθεί και να τα πει όλα για την εγκυμοσύνη της Νόρας στο Νικόλα,
ευτυχως το κάλυψε.Μου αρεσει που σκεφτεται το Λουκά και που πριζώνει το Νικόλα

3.Προεόρτια δικης και ο Στεφανος προς την οχιά: " Αν σου τραβήξω καμιά ανάστροφη θα δεις" αχχαχαχα Ρεσπεκταρω!

4. Η πολύκροτη δικη ξεκινα άντε να δουμε τι θα δούμε

ΣΠΑΣΤΗΚΑ
1.Εγω λέει η οχιά στον Μπέλλο λατρευω και το χώμα που πατάς! Καλα ε πολυ πετυχημενο θα το λεω και γω απο δω και πέρα! χαχαχαχχαα

2.Μετα απο μια υπερτελεια Λουκονορικη σκηνη σεξακι απο τον ξενερωτα που δεν με εκνευρισε καν!
Μετα απο δυνατες σκηνες τα λοιπά είναι παξιμαδακια..Και η φραση σερνομαι στα πατωματα απέκτησε άλλο νόημα!
Πεταξτε παρκετεζες και σφουγγαριστρες βαλτε λευκο μπλουζοφόρεμα και συρθειτε προς το αντικειμενο ποθου
για να μην πω τιποτα αλλαο και λογοκριθώ..Βλέπετε εγω εχω τακτ εν αντιθέσει με την Μπεκρουλίτα
που λειτουργει καταβάση με άλλες αξίες xoxo xoxo

3.Τα λόγια του Νικόλα στο Λουκά ήταν απαίσια και τον κανανε ακομα πιο ράκος..η ατάκα "ξωτικό της κακιάς συμφοράς"μοναδικη

4.Οι δικηγορικοί συλλογοι θα ριξουν το γέλιο της αρκούδας με τις γραμματείς στο δικαστηριο..Στην αρχη νομιζα πως θα ηταν μονο η Μπεκρου αλλα xoxo xoxo
ανάμεσα στα μακρινα πλανα ειδα και την Κατερινα, φυσικα αυτη δεν πουσαρεται απο κανεναν
για να εχει κοντινα γκρο πλαν...! xoxo xoxo

Ψηφίζω Καλό για τη Λουκονορική σκηνη
Απο ένα όσκαρ σε Πετρακη-Δρακουλάκη και Παπαδημητρίου που έπαιξε με το υπέροχo της βλέμμα!

Με αγάπη
loukitsa
Love!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukitsa στις Παρ Δεκ 10, 2010 8:07 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010

Δημοσίευση από ellileo Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:07 pm

ωραια η δικη.....μου αρεσε που η νορα μπηκε δυναμικα!

τελεια η σκηνη νορα λουκα!!! μονο για δακρυα!!!!!!!!!!!!! Aww
ο πετρακης σουπερ με τις αναφορες στο just the two of us !!!!
αμαλια καθε μερα με τρελαινει...........

και οτι ειχε σχεση με νταιζη χρηστο μπελλο απλα ανουσιο και βαρετο! Sleep
ellileo
ellileo
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : θεσσαλονικη
Ασχολίες : σπουδες

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:11 pm

Kaλό το σημερινό.
Για τη σκηνή Νόρας-Λουκά αν και δεν βγάλαμε νόημα.
Για τη σκηνή Νταίζης-Χρήστου γιατί έχουν ταλέντο και χημεία και εγώ τους αγαπώ.
Για τη σκηνή Μαριλιας-Αγγέλα με τον Άγγελο που είναι ενας κούκλος
Για τη σκηνή Νικόλα-Δάφνης που ήταν επίσης γλυκιά.
Για τη σκηνή Αντιγόνης-Στέφανου-Νταιζης που επίσης έχουν χημεία και τους βγαίνει αβίαστα!!
Δε σχολιάζω τον ξενέρωτα, την άποψή μου την έχω πει, με το σούρσιμο δεν πείθεις, το μόνο σίγουρο. Απλά δικαιώνεις τον ορισμό σου....
Ο Σταύρου παιζεί μόνος του και ευτυχώς τα καταφέρνει μια χαρά!!!

Καλό ΣΚ Love!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:13 pm

Είδα πολύ λίγο οπότε έχω να πώ μόνο δυο λογάκια..

Πολύ ωραία του τη βγήκε η Νταίζη του Μπέλλου, έλιωσα στο γέλιο με το χάπατο to be λαμόγιο lmao

Τα μάθατε η Μελίτα έχει πολύ γούστο? Όταν στολίζει το δέντρο που αγόρασε η Εύα με τα στολίδια της Εύας για τον πρώην άντρα της Εύας, νομίζω απλά ότι διαθέτει καλό στόχο Wink

Η Εύα δε στόλισε δέντρο όπως οι υπόλοιποι έμαθα.. και δεν θα τη δούμε να στολίζει γιατί..πολυ κούραση βρε παιδί μου!!! Και ο Στέφανος που η γυναίκα του γέννησε το παιδί του χωρίς εκείνον, το παιδί που έχει δει μόλις 4 φορές και που ζει στο σπίτι της μαμάς και στην κούνια που του πήρε ο Μάνος με τα παιχνίδια που του πήρε ο Μάνος είναι χαζομπαμπάς λέει??? lmao

Πολλά τα χτυπήματα μαζεμένα! lmao lmao lmao

Ο Πετράκης το δάκρυ παρ'όλες τις δηλώσεις για κρεμμύδια το έχει το παλικάρι! Ευγε αγόρι μου, φαίνονται αυτοί που προοδεύουν! Εύγε!!! Η σκηνή πανάθλια βέβαια διότι ανευ λόγου και αιτίας η σχέση τους τελείωσε. Οτι του φανεί του λωλοστεφανη! ainta Αλλα βέβαια αφού δεν έχουν τι να γράψουν, γράφουν βλακείες και ασυναρτησίες. Βαρέθηκα πια τόσο καιρό!!!

Τέλος το αποφάσισα άλλος έγραψε τη Βέρα στο Δεξί δεν μπορεί.. gibbs Ξυπνάτε ρεεεεε!!! Αααν κοιμάστε βέβαια Angel

Καλά έκανα και απείχα με μία σκηνή μαξ.. στις τρείς σήμερα κάηκα!

Καλα να είστε να βλέπετε επεισόδια! lmao

Φιλιάαα

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:13 pm

Το σημερινό επεισόδιο ήταν πάρα πολύ καλό...

Λουκάς-Νόρα: Εκπληκτική σκηνή...και συγκινητικότατη.
Snif

Νικόλας-Δάφνη: Πάλι πήγε να το κάψει η Δαφνούλα, αλλά το κάλυψε...

Αμαλία-Ρούσσος-Λουκάς: Υπέροχη σκηνή
: respect :

Επίσης μου άρεσε το γεγονός ότι μπήκανε δυναμικά στη δίκη...

Υ.Γ. Νομίζω ότι επιστρέφουνε σιγά-σιγά τα "Μυστικά" που ξέραμε...

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:19 pm

Να είμαστε καλά να διασκεδάζουμε όσο απόψε lmao

Ερωτησούλα κι όποιος μπορεί απαντάει

Ο Σταυρίδης που ήταν ο Ηρακλής Πουαρώ των μυστικών και δεν του ξέφευγε τίποτα θυμάστε τί είπε στην Αντιγόνη; Οτι σκότωσε εκείνος τον Χατζηβασιλείου αλλά θα την ενοχοποιήσει και θα τη στείλει φυλακή για να πληρώσει για το θάνατο της γυναίκας του.

Θυμάστε τί έκανε μετά; Έβαλε το πιστόλι στον κρόταφο και αυτοκτόνησε σίγουρος οτι σκοτώνοντας το Χατζημακαρίτη κόντρα στον όρκο του να υπηρετεί το νόμο εκδικήθηκε το θάνατό της

Ερωτώ λοιπόν εγώ

Γιατί η ένδοξη Ελληνική αστυνομία του έκρυψε το πόρισμα της νεκροτομής και τον άφησε να πιστεύει οτι είχε κάνει φόνο; Aυτός δεν είχε την υπόθεση;

Αμ η Αντιγόνη που έφτασε στα πρόθυρα της τρέλας όταν τον άκουσε; Να μη θυμάται η άθλια οτι αυτή τον σκότωσε!!! Στο γιατρό επειγόντως!!!!!!

Όσο νυχτώνει η τρύπα μεγαλώνει Opados1

Πόσο ηλίθιους θεωρούν τους τηλεθεατές μου λέτε;

Αμ το άλλο το μάθατε;

Ήρθε ο Άγιος Βασίλης και η Μελίτα ξετύλιξε το δώρο της κάτω απ το δέντρο xoxo

Περίμενα κι εγώ να δω τον πατέρα της χρονιάς να στολίζει δέντρο με την Εύα και το μωρό και τον είδα τελικά να κουνάει τα καμπανάκια στο δέντρο της Μελίτας

Να μου πεις λογικό. Τόσο κόπο έκαναν οι άνθρωποι να ξεχάσει το κοινό οτι η Παρθένα Μελίτα διέλυσε το γάμο της Εύας δεύτερη φορά μη το θυμίζουν δεν κάνει σπρώχνουμε απόλυτο τώρα TutTut

Μπορεί βέβαια να μην είδαμε τη σκηνή γιατί ειναι η Ξυλά κουρασμένη ασε που μπορεί να ζήτησε κι αυτή σαν το Μπουγιούρη πολλά. Ποιός ξέρει γιατί την εξαφάνισαν.

Toν έβαλαν τρομάρα τους να κάνει κομπλιμέντο για το γούστο της στο δέντρο που έχει αγοράσει η Εύα κάτι άλλο δεν βρήκαν; Ένα άλλο δέντρο δεν βρέθηκε; ainta

Τον χαζομπαμπά στο δικαστήριο που πέρασε και σκοτώθηκε να ρωτάει τι κάνει το παιδί του τον είδατε;

Tέλος αναρωτιέμαι ο Λουκάς γιατί ζητάει πάντα εκείνος συγνώμη απ τη Νόρα και κυρίως γιατί αυτή δεν του τη δίνει; Δεν έχει δικαίωμα στο λάθος; Όταν εκείνη έστελνε το Στέλιο (όποιος κι αν ήταν) στο ψυχιατρείο και το Νικόλα στο δικαστήριο χωρίς να φταίει εκείνη δεν έκανε λάθος; Κι αυτός όχι μόνο συγχώρεσε αλλά έδωσε και τη βοήθειά του. KKarta

Υγ. Τα μυστικά δικαίως κατέχουν την πρώτη θέση πρωτότυπου σεναρίου. Οι δημόσιες σχέσεις στα έδρανα του δικαστηρίου. Καρφώνεστε προσέξτε το. Μέχρι την Κατερίνα κουβάλησαν στο δικαστήριο προκειμένου να έχουν την αγαπημένη τους σε κάθε πλάνο. Γιατί δεν την έβαλαν στους τίτλους αμέσως μετά τον Κατρανίδη μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος; donti

Kαλά να περνάμε κι αν ξαναπάρουν τη δουλειά τους στα σοβαρά γράφω και κανέναν σοβαρό σχολιασμό μέχρι τότε έτσι και πολύ είναι

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:23 pm

Clarabelle έγραψε:
Να είμαστε καλά να διασκεδάζουμε όσο απόψε lmao

Ο Σταυρίδης που ήταν ο Ηρακλής Πουαρώ των μυστικών και δεν του ξέφευγε τίποτα θυμάστε τί είπε στην Αντιγόνη; Οτι σκότωσε εκείνος τον Χατζηβασιλείου αλλά θα την ενοχοποιήσει και θα τη στείλει φυλακή για να πληρώσει για το θάνατο της γυναίκας του.

Θυμάστε τί έκανε μετά; Έβαλε το πιστόλι στον κρόταφο και αυτοκτόνησε σίγουρος οτι σκοτώνοντας το Χατζημακαρίτη κόντρα στον όρκο του να υπηρετεί το νόμο εκδικήθηκε το θάνατό της

Ερωτώ λοιπόν εγώ

Γιατί η ένδοξη Ελληνική αστυνομία του έκρυψε το πόρισμα της νεκροτομής και τον άφησε να πιστεύει οτι είχε κάνει φόνο; Aυτός δεν είχε την υπόθεση;

Αμ η Αντιγόνη που έφτασε στα πρόθυρα της τρέλας όταν τον άκουσε; Να μη θυμάται η άθλια οτι αυτή τον σκότωσε!!! Στο γιατρό επειγόντως!!!!!!

Ήρθε ο Άγιος Βασίλης και η Μελίτα ξετύλιξε το δώρο της κάτω απ το δέντρο xoxo

Περίμενα κι εγώ να δω τον πατέρα της χρονιάς να στολίζει δέντρο με την Εύα και το μωρό και τον είδα τελικά να κουνάει τα καμπανάκια στο δέντρο της Μελίτας

Να μου πεις λογικό. Τόσο κόπο έκαναν οι άνθρωποι να ξεχάσει το κοινό οτι η Παρθένα Μελίτα διέλυσε το γάμο της Εύας δεύτερη φορά μη το θυμίζουν δεν κάνει σπρώχνουμε απόλυτο τώρα TutTut

Μπορεί βέβαια να μην είδαμε τη σκηνή γιατί ειναι η Ξυλά κουρασμένη ασε που μπορεί να ζήτησε κι αυτή σαν το Μπουγιούρη πολλά. Ποιός ξέρει γιατί την εξαφάνισαν.

Toν έβαλαν τρομάρα τους να κάνει κομπλιμέντο για το γούστο της στο δέντρο που έχει αγοράσει η Εύα κάτι άλλο δεν βρήκαν; Ένα άλλο δέντρο δεν βρέθηκε; ainta

Τον χαζομπαμπά στο δικαστήριο που πέρασε και σκοτώθηκε να ρωτάει τι κάνει το παιδί του τον είδατε;

Tέλος αναρωτιέμαι ο Λουκάς γιατί ζητάει πάντα εκείνος συγνώμη απ τη Νόρα και κυρίως γιατί αυτή δεν του τη δίνει; Δεν έχει δικαίωμα στο λάθος; Όταν εκείνη έστελνε το Στέλιο (όποιος κι αν ήταν) στο ψυχιατρείο και το Νικόλα στο δικαστήριο χωρίς να φταίει εκείνη δεν έκανε λάθος; Κι αυτός όχι μόνο συγχώρεσε αλλά έδωσε και τη βοήθειά του. KKarta

Υγ. Τα μυστικά δικαίως κατέχουν την πρώτη θέση πρωτότυπου σεναρίου. Οι δημόσιες σχέσεις στα έδρανα του δικαστηρίου. Καρφώνεστε προσέξτε το. Μέχρι την Κατερίνα κουβάλησαν στο δικαστήριο προκειμένου να έχουν την αγαπημένη τους σε κάθε πλάνο. Γιατί δεν την έβαλαν στους τίτλους αμέσως μετά τον Κατρανίδη μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος; donti

Αν πω οτι 'έχεις άδικο θα πέσει φωτια να με κάψει
και θέλω να μη με στερηθούν οι δικοι μου ανθρωποι
μερες που ειναι!
Angel

Επεισόδιο 458 - Ημερομηνία 10-12-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από afroditi_norakii Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:26 pm

πολυ καλο μονο για την σκηνη νορας-λουκα!!!!! μοναδικοιιιι και οι δυο. ελιωσα,ενιωσα,συγκινιθηκα...με εκαναν να δακρυσω τα βλαμμενααα Snif Love!
επιπλεον...η δαφνουλα παραλιγο να καρφωθει ε? zip
καλα το οτι η νταιζη παντα καταφερνει να βγαινει απο πανω ποτε δεν θα το καταλαβω!!!!
επισης οτι θα εβλεπα την μελιτα να σηκωνεται και να περνει και ποζα μπροστα στους δικαστες δεν το περιμενα cake
αυτααααα! πολυ καλο μονο και μονο για Δρακουλακη-Πετρακη...φοβεροιιιιι(οπως παντα βεβαια)!!! Love
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:46 pm

Αχ κλάμααααααααααα.. :'(
τι υπέροχη Λουκανορική σκηνή ήταν αυτή..
Βέβαια με χάλασε προς το τέλος με την δίκη και
αυτά που έλεγαν περί οριστικού χωρισμού και πράσινα άλογα !
λες και δεν ξέρουμε πως αυτοί οι δύο δεν γίνεται να χωρίσουν..
άντε να τελειώνει η δίκη μετράμε αντίστροφα Razz
Μου άρεσε αρκετά η σκηνή Μελίτας - Στέφανου (L)
(Μην μου πετάξετε ντομάτες !!)
+ όσο για τα άλλα δεν έχω να πω κάτι..
τα συνηθισμένα..
άντε να τελειώνει και όλο αυτό με Μπέλλο - Νταίζη - Χρήστο από βδομάδα γιατί δεεεεν..λέει Wink
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από fantina Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:47 pm

παιδια καταλαβα γιατι παντα συμβαινει στο πατωμα το σ...........
δεν τους εχουν δωσει αδεια να χρησιμοποιουν την κρεβατοκαμαρα απο την παραγωγη ,που να τρεχει τωρα ,ολοκληρο συνεργειο πανω κατω για την σκηνη ......κουραστικο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 8:48 pm

Αρχισε λοιπον η δίκη, κι επειδή γενικα μου αρέσουν οι δίκες, είμαι σίγουρη οτι τα σχετικά επεισόδια θα τα ευχαριστηθώ.

Πραγματικά ήταν άτοπο να είναι η Μελίτα πρώτη θέση δίπλα στη Νόρα, αφού είναι μιά απλή γραμματέας, όπως και η Κατερίνα άλλωστε. Παλιά ο Ρούσσος είχε δίπλα του Λουκά Νόρα, και τις ασκούμενες του γραφείου του. Τώρα έπεσε το επίπεδο, δεν έχουμε βοηθούς δικηγόρους, απλά γραμματείς, αλλά οι οποίες διαθέτουν σινιέ συνολάκι, και κυρίως ύφος, πολύ ύφος, διότι η κόρη ενός μεγαλοδικηγόρου και εγγονή προέδρου εφετών όσο νά'ναι, έχει το ανάλογο τουπέ...

Το προηγούμενο βράδυ, τώρα, η συζήτηση μεταξύ Νόρα και Λουκά ήταν καλή, αλλά .....πολύ καθυστερημένη. Αυτά έπρεπε να τα έχουν πεί εδώ και πολύ καιρό, να ανοίξουν την καρδιά τους, παραμερίζοντας πείσματα και ανασφάλειες, και να χαράξουν κοινή πορεία, χρησιμοποιώντας την τρέχουσα υπόθεση Αντιγόνης σαν πιλότο για παρόμοιες μελλοντικές. Πάντως, έστω και αργά, καλό είναι που ειπώθηκαν τα σωστά κι από τους δύο, τώρα δεν μπορούν να κάνουν πίσω, αλλά μετά τη δίκη, οι δρόμοι της επικοινωνίας θα είναι ανοιχτοί... Κι εγώ φοβόμουν το δάκρυ του Πετράκη, αλλά έγινε πολύ φυσικά και όλη η σκηνή πολύ καλή.

Το κακό είναι οτι ξέρουμε ήδη το αποτέλεσμα της δίκης, και άλλα παρατράγουδα, οπότε ό,τι βλέπουμε είναι αν αποδώθηκαν σωστά οι σκηνές που έχουμε ήδη φανταστεί.... Επειδή δεν πρέπει να γράφουμε τα προσεχώς, θα πώ μόνο ξανά οτι η Αντιγόνη κατ'εμέ ΔΕΝ είναι ο δολοφόνος, αλλά καλύπτει κάποιον που αυτή νομίζει οτι έκανε το φόνο....

Τις λεπτομέρειες για πυροβολισμούς, πνιγμό , αυτοκτονία Σταυρίδη κλπ.. ελπίζω θα μας τις δώσουν στα επόμενα αποσπάσματα της δίκης, με ανάλογες εξηγήσεις, αλλιώς θα έχουμε κι εμείς το δικαίωμα να γκρινιάζουμε για έλλειψη σαφήνειας και τρύπες.....

Εν αναμονή της συνέχειας, καλό σαββατοκύριακο...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 9:13 pm

3 Σχόλια για το σημερινό...

1. Παράφραση του "τιμώ το στεφάνι μου" με ένα άλλο ρήμα... Και αυτό συνηρημένο και με την ίδια κατάληξη και τέσσερα γράμματα! η μόνη διαφορά είναι ότι αυτό περιγράφει επακριβώς αυτό που κάνει η Νταίζει στο στεφάνι της.. lmao

2. Δεν καταλαμπαινει γαιτί τελειώσει σκεση Νόρα - Λουκά; Γκιατι ντεν μπορει να είναι μαζί μετα; gibbs imarton

3. Σύρσου, σύρσου παρασύρσου κάτω από δέντρο κουνήσου… Πάρε και τον άλλον μαζί σου… Ee?
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 9:58 pm

Κα μια που μιλάμε για τρύπες να και άλλη μια. Η Νταίζη εμφανίζεται στη δίκη και ζητά να καταθέσει υπέρ της Αντιγόνης. Ο Ρούσσος τελικά το δέχεται και δεν τον άκουσα να τη ρωτάει τι έχει να καταθέσει. Εγώ γιατί θυμάμαι πέρυσι στη δίκη του Νικόλα που η Νόρα ανέβασε το Στέφανο να καταθέσει και δεν ήξερε τι θα έλεγε; Κι όμως τότε ο Ρούσσος την επέπληξε γι'αυτό. ''Ανεβάζεις ένα μάρτυρα να καταθέσει χωρίς να ξέρεις τι θα πει; Ούτε ασκούμενος δεν κάνει αυτό το λάθος, Νόρα''. Αυτό της είχε πει. Να όμως τώρα που ο μεγαλοδικηγόρος Ρούσσος κάνει το ίδιο λάθος. Αφήνει τη Νταίζη να καταθέσει χωρίς να είναι στη λίστα των μαρτύρων και χωρίς να έχει ιδέα τι θα πει. ΤΡΥΠΑΑΑΑΑ!
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 10:11 pm

Καλό από μένα.

Λουκάς-Νορα: Επιτέλους μια όμορφη σκηνή αν κ δεν κατάλαβα γιατί δεν μπορούν να είναι μαζί.Με συγκίνησε ο Λουκάκος κ θα συμφωνήσω με την Μαρία, γιατί πρέπει να ζητάει πάντα συγνώμη εκείνος;

Πάλι σεξάκι. Πάλι στο πάτωμα. Σούρσιμο-σπρώξιμο… Βιταμίνες, Στέφανε,η Απόλυτη δεν τα καταφέρνει στο όρθιο- ομιλητικό- εκφραστικό κομμάτι οπότε, σε βλέπω να σέρνεσαι στα πατώματα για πολλή ακόμη.

Ο χαζομπαμπας προσπέρασε την Εύα κ έτρεξε στην Εριέττα. Δεν θέλω να ακούω για το ενδιαφέρον ενός πατέρα, αλλά να το βλέπω. Υπάρχει βέβαια ένα θεματάκι μητέρα είναι η Εύα κ την έχουμε στείλει στην Αμερική να κάνει παρέα στο Μάνο.

Μήπως, λέω μήπωςΚαρφώνεστε; Tι δουλεια έχει η Μελίτα στο Δικαστήριο; Πρώτη μούρη στο καβούρι αυτή η κοπέλα. Έλεος πια.

Ιατροδικαστικό πόρισμα, δεν έχω να πω κάτι με κάλυψε η Μαρία.
Πολλές τρύπες βρε παιδιά, πολλές.

Ελπίζω με την δίκη να πάμε επιτέλους παρακάτω γιατί κοιμηθήκαμε.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 10:13 pm

Καλο το σημερινο αλλα εχει πολλα περιθορια βελτιωσης!!!
Φοβερη η σκην Νορας-Λουκα!!!! Και εγω δακρησα και νομιζω ηρθε εντελος πισω ο Λουκας που ξεραμε!!! Να σκηνες!!! Love!

Η Μελιτα νομιζω εχει μπερδεψει το κρεβατι με το παρκε!! Δεν την ενειμερωσε κανεις οτι ο,τι ειναι ξυλινο δεν ειναι κρεβατι??Που 'σαι Μελιτα το κρεβατι μπορει να ειναι ξυλινο αλλα εχει ενα μαλακο πραμα με σεντονι συνηθως που λεγετε στρωμα για να το ξεχωριζουμε!!! Οχι γιατι εχει μπερδευτει η κοπελα και θα την δουμε να κοιματε σε κανενα συνθετο!!
Και ναι!! Νεα πατεντα εφειβρε η Μελιτα...Μπλουζα που οταν την φορας με παντελονι ειναι πανω απο τον αφαλο και οταν βγαζεις το παντελονι γινεται φουστανι!
Μπλουζα-φουστανι...εισαι ερωτοχτυπιμενος και φοβασε μην σε πιασουν στα πρασα?
Τηλεφωνησε τωρα...ηρθε η μπλουζα-φουστανι για να σε βγαλει απο την δυσκολη θεση...οι 10 πρωτοι που θα τηλεφωνησουν...θα περιμενουν και τους υπολοιπους!!

Η δικη δεν ξερω γιατι αλλα πιστευω οτι θα μου αρεσει πολυ!!! Τρελαινομαι να βλεπω δικαστιρια!!! runaround
Πολυ ενδιαφερον θα εχει!!! Αντε να δουμε τι θα γινει και με αυτο!!!!

Αυτα για τωρα!!! Flkia
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 10:16 pm

τελειο μονο κ μονο για σκηνη νορασ-λουκα....ηταν τελεια...ιδιαιτερα απο ερμηνιεσ πετρακη-δρακουλακη...που κεντησαν με την εκφραστικοτητα τσ....
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 10:38 pm

Το αποψινό ήταν καλό μόνο και μόνο για τη σκηνή Λουκά-Νόρας.
Ο Πετράκης απόψε ήταν πάρα πολύ καλός.Ήξερε με τον τόνο της φωνής του πού έπρεπε να τονίσει και πώς να εκφραστεί ανά πάσα στιγμή.Η αγάπη του προς τη Νόρα φαινόταν σε κάθε λέξη της ατάκας του.
Δεν μπορώ να πω το ίδιο για τη Δρακουλάκη.Όχι ότι δεν έπαιξε καλά σε αυτήν τη σκηνή.Πιστεύω όμως ότι μπορούσε λίγο καλύτερα, το έχει αποδείξει εξάλλου και στο παρελθόν.Απόψε ο Πετράκης ήταν η κορυφή στην κοινή του σκηνή.
Η Αμαλία ,ως συνήθως ,πολύ καλή.Ευτυχώς σήμερα δεν την έβαλαν να λέει τέτοιες ατάκες που να φτάνει στη γελοιότητα,κάτι που τις προηγούμενες μέρες δυστυχώς γινόταν , όχι με ευθύνη φυσικά της Πεφάνη , αλλά του σεναρίου.Αν ήταν άλλη ηθοποιός , καρικατούρα θα ήταν η Αμαλία από την αρχή.
Ο Σταύρου και η Παπαδημητρίου ρεσιτάλ.Μπράβο τους και στους δυο.Μια ματιά , ένα βλέμμα μεταξύ τους ήταν αρκετό.Δεν είναι τυχαίο ότι η Παπαδημητρίου λέει τα καλύτερα λόγια για τις ικανότητες του Σταύρου.Κάτι παραπάνω ξέρει η γυναίκα.Του Εθνικού θεάτρου επί χρόνια είναι.
Για το σενάριο:
Ο Ρούσσος κάτι προσπαθεί να πει στη Νόρα για την εξέλιξη της δίκης , ότι δε θα έχουμε εκπλήξεις .Κάτι κρύβει βέβαια η αλεπού .Θα δείξει.
Σήμερα είχαμε επιτέλους και εμφάνιση της Μαρίλιας μετά από πολύ καιρό.Ωραία η ατάκα της με τα γονίδια από το Λαζαρίδιο σόι.
Όλο το υπόλοιπο σενάριο;;Αδιάφοροι ρόλοι με αδιάφορους ηθοποιούς να τους ενσαρκώνουν.Κορυφαία που έντονα εκνευρίζει -εμένα προσωπικά-είναι η Νταίζη.΄Και σε αυτήν η υπομονή έχει ξεπεράσει κατά πολύ τα όριά της.Κάπου πρέπει να τελειώνουμε.Μην προσπαθούν να μας την κάνουν Αλέξις από τη δυναστεία.Βαρεθήκαμε πια μαζί της.Είναι καιρός να βρει και αυτήν τον μάστορά της , να πάρει ένα καλό μάθημα ότι η εκδίκηση για τα άσχημα παιδικά της χρόνια πρέπει κάπου να σταματήσει!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από rachel Την / Το Παρ Δεκ 10, 2010 10:52 pm

Τελικα η περιβοητη δικη δεν ξεκινησε καλα..... Rolling Eyes

Αυτα παθαινει κανεις οταν ξαφνικα κανει τουμπα στο σεναριο με δηθεν ανατροπες, αντε μετα να καλυφθουν τα ακαλυπτα.... Γιατι ξερετε οι τηλεθεατες διαθετουν και νοημοσυνη αλλα και μνημη.... ainta
Ο συγκεκριμενος φονος σεναριακα μας εχει απασχολησει τοσο εξονυχιστικα που μπορουμε να γραψουμε αναλυτικη περιγραφη, ολοι οι ηρωες μονιμα χρησιμοποιουσαν την λεξη πυροβολισμος για τον φονο..... αλλα σημερα ξαφνικα το ιατροδικαστικο πορισμα αναφερει ακουσον ακουσον στραγγαλισμο...... sfyr

Η παρουσια της Μελιτας στα δικαστικα εδρανα, με εκανε να λυπηθω πραγματικα την Νορα..... Της την εχουν φορτωσει για τα καλα οι σεναριογραφοι.... την πηρε στο γραφειο, την "σπρωχνει" στον Απολυτο, ανεχεται τις μιρλες της και τις τρελλες της μανουλας της καθημερινα, την καλει στις φεγγαροσυγκεντρωσεις, μεχρι και στο δικαστηριο πρεπει να την συνοδευει..... gibbs
Μαλλον ειναι ενα ειδος τιμωριας για την κακη της συμπεριφορα απεναντι στο Λουκα.... Ολα εδω πληρωνονται Νορακι..... sisi

Στις σκηνες των Απολυτων κανω ζαπινγκ γιατι ποσα πατωματατα μπορει να αντεξει καποιος μεσα σε μια μολις βδομαδα???? vomit

Η κατρακυλα του ρολου της Νταιζαρας εχει και παραπλευρες απωλειες....vomit
Περα απο τον Μπελλο, που ειναι καμμενο χαρτι...... καπου χασαμε και τον Χρηστο.... Η σταση του τελευταια με εκνευριζει ισως περισσοτερο και απο την Νταιζη.... maaaad
Μηπως να περιοριζοταν λιγο η Νταιζομπελλιαδα γιατι δεν τραβαει ουτε καν για filler επεισοδιου.... emmm
Τωρα για την αποδοχη του Ρουσσου να ενταξει την Νταιζαρα στους μαρτυρες υπερασπισης..... τι να πω!!! Σιγουρα η μαρτυρια μιας τριτοδευτερης τραγουδιαρας αμφιβολου ηθικης, την οποια παρατησε ως παιδι η κατηγορουμενη..... θα ευνοησει πολυ την υπερασπιστικη γραμμη..... cake
Αλλα γινεται να λειπει ο Μαρτης (Νταιζη) απο την Σαρακοστη (δικη).....

Η σκηνη Νορας-Λουκα μου αρεσε, εβγαλε πολυ συναισθημα αλλα την βρηκα υπερβολικη στην δραματοποιηση των διαλογων....
Οταν καποιοι αγαπιουνται τοσο πολυ, ειναι ματαιο να πιστευουν οτι ηρθε το οριστικο τελος, ειδικα απο την πλευρα της Νορας (που κραταει κρυφη την εγκυμοσυνη της)..... Love!

Σχετικα με τις σκηνες Λουκα-Πετρου-Αμαλιας και Λουκα-Νικολα ηταν το απολυτο θεατρο του παρaλογου..... wall
Αυτην την μανια των σεναριογραφων να το γυρνανε παντα στην πλακα δεν την καταλαβαινω....
Ενω και στις δυο σκηνες το θεμα ξεκινησε με σοβαρη αφορμη κατεληξε τραγελαφικα.... στην μεν με τον Λουκα να αναγκαζεται να στολισει το χριστ. δεντρο μαζι με τον Ρουσσο παραμονη της δικης και στην δε με το Νικολα σε παρομοιωσεις Just the two of us..... slap

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Δεκ 11, 2010 12:14 am

Το πρώτο μέρος του επεισοδίου μου φάνηκε λίγο διαδικαστικό, όσο περιμέναμε να περάσει η νύχτα για να ξεκινήσει η δίκη... Απλά υπήρχαν σκηνές για να γεμίσουν το επεισόδιο... Η σκηνή Νόρας – Λουκά ήταν πολύ συγκινητική...
Η δίκη ξεκίνησε δυναμικά και, αν και ήδη ξέρω την απόφαση, περιμένω με αγωνία να δω τι θα γίνει στη συνέχεια και πώς θα καταλήξουμε εκεί, αν και συμφωνώ κι εγώ ότι υπάρχουν αρκετές τρύπες στο σενάριο...

Υ.Γ. Το καθημερινό σφουγγάρισμα, να υποθέσω ότι οφείλεται σε μια εμμονή των σεναριογράφων και των σκηνοθετών με τα πατώματα;

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Σαβ Δεκ 11, 2010 12:27 am

Αθλιο, και αυτο γιατι σπαστικα ιδιαιτερα με τη νορα που ενω αγαπαει τον λουκα, εξακολουθει να αρνειται περιπτωση επανασυνδεσης{ασχετα αν εμεις ξερουμε οτι θα αλλαξει}, τον βλεπει ετσι χαλια μετανιωμενο, ρακος και δεν σκεφτεται καν οτι εχει και ενα παιδι πλεον μαζι του, που οφειλει να γνωρισει τον πατερα του!!!Η δε σταση της οταν ολοι της λενε να το σκεφτει μετα τη δικη, μου φερνει λιγο σε ανευθυνη, και πεισματαρα!!!Ο λουκας ηταν αψογος πολυ συγκινητικος, και μια γλυκα!!!Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως οι σεναριογραφοι προβαλλουν μια ρημαδοδικη ως αιτια χωρισμου ενος ευτυχισμενου ζευγαριου!!!Και δεν με νοιαζει ποιος εχει δικιο η οχι, απλα δεν καταλαβαινω τα υποτιθεμενα εμποδια!!!Θα εχει ενδιαφερον η δικη, αν και με το σημερινο πεισμα της η νορα με αναγκασε να πω ας κερδισει η αντιγονη!!ΕΥΤΥΧΩς ΞΕΡΩ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ συντομα αλλη τροπη, και επιτελους, θα ξυπνησει η νορα και θα καταλαβει οτι κανεις και τιποτα δεν ειναι δεδομενος, και θα προσπαθησει και αυτη να τον φερει πισω...Τα καλυτερα ερχονται ευτυχως,συντομα!!!Και οσο για το υπολοιπο επεισοδιο, μονο ο μικρος αγγελος μου κινησε το ενδιαφερον, οι υπολοιποι απλα Mmm imarton Sleep livani
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Σαβ Δεκ 11, 2010 1:32 am

Το επεισόδιο ήταν πάρα πολύ καλό!
Η ίντριγκα ανάμεσα στην Νταίζη και τον Μπέλλο είναι πολύ δυνατή. Η Νταίζη παρέμεινε ψύχραιμη στην επίθεση του Μπέλλου και, χρησιμοποιώντας έξυπνα το σημείωμα που η ίδια είχε γράψει, κατάφερε να αναποδογυρίσει το σκηνικό και να κάνει τον Μπέλλο να ψάχνεται. Το μεταξύ τους status quo αλλάζει σε κάθε σκηνή! Εξαιρετικοί οι Καλαθάς – Πολυχρονίδη!
Πράγματι ήταν ο Λουκάς που έκανε λάθος, όταν ανέλαβε την υπεράσπιση της Αντιγόνης, γιατί αυτός έμπλεξε έτσι τα προσωπικά με τα επαγγελματικά. Είναι κρίμα να βλέπει κανείς έναν άνθρωπο να έχει μετανιώσει για το λάθος του αλλά να έχει ταυτόχρονα την επίγνωση του ότι δεν υπάρχει ελπίδα να το διορθώσει. Για την ακρίβεια η Νόρα δεν του άφησε τέτοια ελπίδα λέγοντας ότι τώρα είναι αργά. Πάντως, από την στιγμή που υπάρχει αγάπη μεταξύ τους, όταν τελειώσει η δίκη, όλα όσα τους χώρισαν δεν θα φαντάζουν τόσο μεγάλα εμπόδια.
Το κλίμα αποφόρτισε η πολύ καλή κωμική σκηνή Λουκά - Νικόλα. Ειδικά η πρόζα του Νικόλα ήταν lmao lmao lmao !
Η δίκη ξεκίνησε πολύ δυνατά. Όλο το στήσιμο είναι πολύ καλό και μου αρέσει να βλέπω το καστ σε απαρτία. Την παράσταση έκλεψε η κόντρα για την εξέταση περί μυϊκής ατονίας και ο τρόπος που επιβλήθηκε η Νταίζη. Κρίνοντας από το πώς αντιμετώπισε τον Ρούσσο, τον Λουκά και τον Στέφανο, η κοπέλα δεν φοβάται τίποτα και κανέναν. Την πιστεύω όταν λέει ότι θα καταθέσει υπέρ της μητέρας της.
Η Εριέττα αναγνωρίζει ότι ο Στέφανος αγαπάει την Μελίτα. Ακόμα και όταν ήταν μαζί της αγαπούσε την Μελίτα. Έχοντας πλήρη συνείδηση αυτού του πράγματος, πρέπει να προσπαθήσει να τον ξεπεράσει για το δικό της καλό πάνω απ’ όλα, ειδάλλως θα μπει σε θλιβερές καταστάσεις.
Πράγματι η Μελίτα πρόπερσι πέρασε τις γιορτινές μέρες έχοντας το παιδί της στο νοσοκομείο κι πέρσι βλέποντας τον Στέφανο να ετοιμάζεται να φύγει από την Ελλάδα και τον πατέρα της στην φυλακή. Χαίρομαι πολύ που τώρα είναι ευτυχισμένη με τον Στέφανο, τον άντρα της ζωής της.
Γενικά οι σκηνές του Στέφανου και της Μελίτας ήταν υπέροχες. Είναι τόοοσο ευτυχισμένοι μαζί! Ο Στέφανος κάνει χαριτωμενιές, την πειράζει, την καμαρώνει, την θέλει και η Μελίτα ανταποκρίνεται στο φουλ. Τα παιχνίδια και οι γούτσου γούτσου σκηνές δυο ερωτευμένων ανθρώπων αποδόθηκαν τέλεια. Η ευτυχία που βρίσκεται στα μικρά πράγματα και η οικειότητα ανάμεσα στον Στέφανο και την Μελίτα εξυπηρετούνται στο μάξιμουμ από την αβίαστη καταπληκτική χημεία των Σταύρου – Παπά!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cancoon στις Σαβ Δεκ 11, 2010 1:34 am, 1 φορά
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Σαβ Δεκ 11, 2010 1:33 am

Clarabelle έγραψε:

Θα κάνω μια απελπισμένη προσπάθεια να απαντήσω...

Clarabelle έγραψε:
Θυμόμαστε, πως δε θυμόμαστε (δυστυχώς για τους σεναριογράφους). Πήγε στο σπίτι της μια ωραία πρωια, της τα ξεφούρνισε όλα και ήταν σίγουρος πως θα την κλείσει στο κελί 33.

Clarabelle έγραψε:
Κι αυτό το θυμόμαστε που να μην το θυμόμασταν. Ανάθεμα τη μνήμη μας, τι να πω...

Clarabelle έγραψε:
Ερωτώ λοιπόν εγώ

Εδώ είναι απλά τα πράγματα. Δεν του το έκρυψαν, εννοείται ότι ήξερε πως ο Χατζημακαρίτης πέθανε από ασφυξία. Σου λέει όμως ο άνθρωπας ότι το τόσο μαλλί που είχε ο εκλειπών, σε συνδιασμό με αυτή τη θεσπέσια λαδίδα στη μπούκλα του έφραξε την αναπνευστική οδό και πάρτον κάτω τον καημένο. Πολύ θέλει ο άνθρωπος νομίζεις...

Clarabelle έγραψε:
Εδώ είναι ακόμα πιο απλά τα πράγματα. Δεν είναι ότι δε θυμόταν, αλλά σου λέει όχι και να πάω φυλακή επειδή ο άλλος τον πυροβόλησε! Εγώ μόνο τον έπνιξα, όλα κι όλα! Άλλος π..............υροβολεί και άλλος πληρώνει?? Κρίμα κι άδικο δεν είναι? Και σκεφτόμενη όλα αυτά την έπιασε η τρέλα, αλλά 'νταξει μετά το ξεπέρασε, αφού είχε και τη στήριξη της πολυαγαπημένης της κορούλας.

Σε κάλυψα?
sisi
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Σαβ Δεκ 11, 2010 6:03 am

Εκτός όλων των άλλων, αδυνατώ να συλλάβω κι αυτό το... το... το... το... το αχαρακτήριστο "άλλο εγώ, άλλο ο άντρας/η γυναίκα/ο πατέρας/η μάνα/ο γιος/η κόρη/ο αδερφός/η αδερφή/ο φίλος/η φίλη μου" - όχι με την έννοια της διαφορετικότητας προφανώς - που λανσάρουν όλοι πια. Μην είναι που αγαπώ κι εκτιμώ τους δικούς μου, τι να πω?

Υγ. Μαρία, ούτε που ρωτάς πως μας φάνηκε το επεισόδιο πλέον??? Razz
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από anna-maria Την / Το Σαβ Δεκ 11, 2010 10:16 pm

Ψηφίζω Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-ΟOpados για τη φοβερη λουκονορικη σκηνη που με κανε να δακρυσω....Πραγματικα υπεροχη....Ο Λουκακος παραδεχεται το λαθος του και το μονο που μπορει να πει ειναι συγνωμη.....Ειδικα οταν ελεγε στο νορακι οτι ηταν αναμεσα στο λουκα που ξερει και αγαπα και σ ενα λουκα που δεν ξερει αν ποτε θα μπορουσε να αγαπησει η σκηνη κορυφωθηκε....Η νορα ειχε δικιο με την επιτυχια και την ευτυχια αλλα...για αλλη μια φορα κλεινει την πορτα στο λουκακο....Πλανταξα στο κλαμα οταν ο λουκας ειπε οτι θα εδινε τα παντα για να αλλαξει την κατασταση.....Χιλια οσκαρoscar σε Πετρακη-Δρακουλακη γιατι τους αξιζουν...!!!
Μου αρεσε επισης:
Σκηνες με Αμαλια-Ρουσσο....(θα σε κρεμασω διπλα απο την καλτσα στο τζακι.......κα)
Η μπλουζα της μαρουλιτας....και το καρταλοπαιδο με κορδελα κατω απο το δενδρο....(αυτο το πατωμα ζητημα αν θα αντεξει μεχρι το τελος τησ σεζον ή θα το εχουν ξεχαρβαλωσει....) sisi
Το δυναμικο βλεμμα τησ κοκκινομαλλας στο δικαστηριο....

Τα φασολακια που εδωσαν ρεστα.....Νεφελιτσα με το καταπληκτικο "ναι" και ο μαριουκος που τον ρουφηξε ο νονος του στα φιλακια.... Love!
Το χωσιμο του μπελλου στο πασουμακι...Tongue
Το εορταστικο κλιμα ολησ τησ σειρας....!!!! kyma
Το νεο κουρεματακι του βατραχου......
Το δεντρο που στολισε ο νικολας στο λουκα.....
anna-maria
anna-maria
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο Λουκονορικο κοσμο μου..
Ασχολίες : --->Μαζευω τα σαλια που μου τρεχουν οταν βλεπω τον παναγιωτη...

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης