Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap41%Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 41% 
[ 30 ]
Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap45%Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 45% 
[ 33 ]
Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap7%Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 7% 
[ 5 ]
Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 73

Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 1:06 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Δεν είδα πολλά από το επεισόδιο γιατί τελικά συνηδειτοποίησα ότι όταν βλέπω τους αγαπημένους μου ταλαντουχους ηθοποιούς στο θέατρο μου περνάνε ακόμα και τα νεύρα από τις @#$%@ που τους βάζουν να κάνουν καθημερινά στην Εδέμ οπότε ήμουν σε φάση προετοιμασίας!

Από αυτά που είδα το επεισόδιο ήταν συμπαθητικό.

Μου άρεσε ο Λουκάς, η Αμαλία που ήταν στον κόσμο της, ο Ρούσσος που τσακα τσακα αγόρευσε και από όσο άκουσα και αυτά που είπε η Νόρα, έξυπνη κίνηση. Επίσης λάτρεψα την αντίδραση του Νικόλα στην εγκυμοσύνη της Νορας. inlove

Ξενέρωσα με την αντιγραφή σκηνών. Πέρισυ ο Μπουγιούρης φέτος ο Πετράκης, ίδιο διαμέρισμα, βαλίτσα - ρούχα - φωτο και φύγαμε! Ελεος λιγο σεβασμός σε αυτούς που σας φέρνουν τα λεφτά δε βλάπτει ainta

Δεν μου άρεσε και η λιποθυμία της Νόρας αλλα πάνω απο όλα δεν μου άρεσε να βλέπω τη Νόρα να θάβει το Λουκά!!! Εκνευρίστηκα να τη βλέπω να τον κράζει ασύστολα στη Μελίτα τη στιγμή που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ τον αγαπάει απλώς έχουν προσωπικές διαφωνίες. Ντροπή να την κατακρεουργείτε έτσι.

Και για το τέλος.. εγώ θυμάμαι όταν ήμουν μικρή και αρρώσταινα έπαιρνε η μαμά μου στο σχολείο να πει ότι δεν θα πάω. Μετά μεγάλωσα και ο μόνος λόγος να πάρει άλλος να πει ότι θα λείψω από τη δουλειά θα είναι αν είμαι στο νοσοκομείο ή δεν μπορώ με τίποτα να μιλήσω. Η Εύα μαμά της είναι της Δάφνης? Προκειμένου δηλαδή να κάνει ο Ξεφτέρης τα κοπλιμέντα του έπρεπε να δούμε τη Δάφνη που υποτίθεται φρόντιζε τη δουλειά της και σεβόταν τον εργοδότη της (λέμε τώρα) να βάζει την Ευα να πάρει να πει ότι δεν θα πάει στου δουλειά???

ΓΚΑΟΥΤΣΑΛΑ ainta ainta ainta (Πολύ μου αρέσει αυτή η λέξη, είναι αστεία sisi)

Σε γενικές γραμμές το όσο είδα ήταν καλό. Απλως πλέον δεν με ευχαριστεί τίποτα διότι όλοι θα καταλήξουν να συμβιβαστούν οπότε..

Να πάτε να δείτε ο Θάνατος και η Κόρη.-

Mε έχεις καλύψει απο την αρχή μέχρι το τέλος!!!!

Να πάτε, να πάτε..... Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 1:10 pm

Ας πω και γω κάποια πράγματα για το επεισόδιο

Χθες τα πάντα κινήθηκαν γύρω απο δύο θέματα. Τη δίκη και τη φυγή του Λουκά.

Στη δίκη όλα αναμενόμενα. Η κάθε πλευρά πρόβαλε τους ισχυρισμούς της και η Αντιγόνη απολογήθηκε. Όλο αυτό το πανηγυράκι ομολογώ με κούρασε ίσως γιατί έχουμε δει σ αυτή τη σειρά δίκες πολύ πιο ενδιαφέρουσες. Σ αυτήν εδώ δεν ξέρουμε αν η Αντιγόνη είναι αθώα ή ένοχη δεν ξέρουμε αν τα παιδιά της την υπερασπίζονται γιατί την αγαπούν ή απο συμφέρον και αν όσοι την κατηγορούν έχουν δίκιο. Το μόνο που γνωρίζουμε είναι οτι ο Ρούσσος την υπερασπίζεται επειδή με κάποιο τρόπο τον κρατάει. Δεν μπορούμε λοιπόν να κρίνουμε συναισθήματα. Μόνο αντιδράσεις. Ίσως γι αυτό όλα αυτά τα επεισόδια μου φάνηκαν κουραστικά.

Απ όλες τις σκηνές στο δικαστήριο με παραξένεψε ένα και μοναδικό πλάνο. Ήταν το μόνο που τράβηξε την προσοχή μου. Την ώρα που η Αντιγόνη απολογείται λέει επι λέξει. Τώρα καταλαβαίνετε πόσο τέλεια τα είχε οργανώσει όλα ο αστυνόμος Σταυρίδης. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή το πλάνο αλλάζει και βλέπουμε κοντινό στο Στέφανο του οποίου η έκφραση είναι άκρως περίεργη. Προσωπικά μου θύμισε γάτα που μόλις έχει καταπιεί το καναρίνι. Δείτε

[img]Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 1[/img]

Εμένα παραξένεψε μόνο; Δεν είδα κανέναν άλλο να το αναφέρει. Ίσως ήταν βέβαια μια ατυχής στιγμή του σκηνοθέτη. Αλλά πάλι γιατί κοντινά σ αυτό το ύφος ξανά και ξανά; Ίσως πάλι κάπου μέσα μου ελπίζω ακόμη οτι όλα τα αλλοπρόσαλα που παρακολουθούμε τόσο καιρό έχουν μια εξήγηση και συμβαίνει κάτι που ακόμη δεν είναι ξεκάθαρο κι ότι ο Στέφανος κρύβει κάτι.

Το δεύτερο θέμα που γύρω του περιστράφηκε το επεισόδιο ήταν η φυγή του Λουκά.

Μου φάνηκε υπερβολικό αρχικά το γεγονός οτι ο Λουκάς έφυγε απ όλους κι όλα επειδή ο πατέρας του ίσως και να είναι δολοφόνος. Υπερτονίστηκε το συγκεκριμένο σημείο και για μένα ήταν λάθος Όταν όμως το ξανασκέφτηκα θεώρησα οτι αυτό που τον κλόνισε δεν ήταν απλά αυτή η πιθανότητα. Ήταν το γεγονός οτι γκρεμίστηκε η εικόνα που είχε για τον πατέρα του και η εικόνα που είχε για το Ρούσσο που πολλές φορές έχει φανεί οτι και τον εκτιμάει αλλά και τον αγαπάει. Πίστεψε οτι είναι κατασκεύασμα του Ρούσσου στην προσπάθειά του για εξιλέωση κι αυτό ανέτρεπε επίσης την εικόνα που είχε για τον εαυτό του και για το τι έχει καταφέρει στη ζωή του. Είδε τη ζωή του απο άλλη οπτική γωνία και χρειάστηκε να πάρει το χρόνο του.

Θεωρώ την απόφασή του να φύγει υπερβολική αλλά με τίποτα οριστική. Ακόμη κι αν κανένας δεν τον αναζητούσε ο Λουκάς θα γύριζε. Αυτός ο ήρωας έχει δείξει στα δύο χρόνια που τον παρακολουθούμε οτι διαθέτει δύναμη και δυνατοί δεν είναι αυτοί που δεν πέφτουν ποτέ αλλά αυτοί που όταν πέσουν έχουν τη δύναμη να σηκωθούν ξανά και να σταθούν στα πόδια τους. Δραματουργικά βέβαια και για να πάει η ιστορία παρακάτω άλλα θα δούμε αλλά αυτή είναι η εικόνα που έχω για το συγκεκριμένο ήρωα κι ήθελα να τη γράψω

Η παρέα αγαπάει τα μέλη της και στο Λουκά έχει μπορώ να πω μια αδυναμία οπότε συσπειρώθηκε για άλλη μια φορά. Το θέαμα των τεσσάρων μπροστά στο απουσιολόγιο μου προκάλεσε ένα περίεργο συναίσθημα. Ξέρω οτι δεν θα το δω ποτέ αλλά γύρω απ το απουσιολόγιο θα ήθελα κάποτε να δω έξι Όταν μαζεύονται εκεί φαίνονται οι απουσίες δυστυχώς. Άσχετο αλλά μόνο του μπήκε στη θέση του; Την τελευταία φορά το μάζεψε ο Λουκάς απ τα χόρτα. Τώρα ήταν και πάλι στο δέντρο.

Απ τις αντιδράσεις των τεσσάρων ξεχώρισα αυτή του Νικόλα. Ήταν η σκηνή που μου άρεσε περισσότερο σε ολόκληρο το επεισόδιο. Έβγαλε τη χαρά για το μωρό που έρχεται. Αυτό που είναι τόσο φυσικό στη ζωή και τόσο δύσκολο να το δώσουν στα μυστικά. Μίλησε σαν ώριμος ενήλικας κι όχι σαν κακομαθημένο δεκαπεντάχρονο κι είπε όσα έπρεπε να ακουστούν

Η Νόρα απ την πλευρά της κατάφερε να με εκνευρίσει τόσο πολύ στο δικαστήριο που ακόμη κι όταν στο τέλος την είδα να χτυπιέται δεν με συγκίνησε. Ίσως γιατί και η σκηνή της λιποθυμίας ήταν τόσο κακογυρισμένη που μου προκάλεσε γέλιο. Σαν να στραβοπάτησε και να έπεσε φάνηκε.

Σήμερα μετά απο καιρό ψήφισα το επεισόδιο και το ψήφισα καλό. Για τον Πετράκη και το Γιαννακόπουλο που έδωσαν όμορφες σκηνές και επειδή επιτέλους τελείωσε αυτή η δίκη που με είχε κουράσει αφάνταστα.

Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 1:20 pm

Clarabelle έγραψε:[size=16]
Απ όλες τις σκηνές στο δικαστήριο με παραξένεψε ένα και μοναδικό πλάνο. Ήταν το μόνο που τράβηξε την προσοχή μου. Την ώρα που η Αντιγόνη απολογείται λέει επι λέξει. Τώρα καταλαβαίνετε πόσο τέλεια τα είχε οργανώσει όλα ο αστυνόμος Σταυρίδης. Εκείνη ακριβώς τη στιγμή το πλάνο αλλάζει και βλέπουμε κοντινό στο Στέφανο του οποίου η έκφραση είναι άκρως περίεργη. Προσωπικά μου θύμισε γάτα που μόλις έχει καταπιεί το καναρίνι. Δείτε

Mαρία , πράγματι ήταν μια περίεργη σκηνή, αλλα δεν μας έχουν συνηθήσει σε -πραγματικές- ανατροπές για να χαρώ Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 40499

Μου φάνηκε υπερβολικό αρχικά το γεγονός οτι ο Λουκάς έφυγε απ όλους κι όλα επειδή ο πατέρας του ίσως και να είναι δολοφόνος. Υπερτονίστηκε το συγκεκριμένο σημείο και για μένα ήταν λάθος Όταν όμως το ξανασκέφτηκα θεώρησα οτι αυτό που τον κλόνισε δεν ήταν απλά αυτή η πιθανότητα. Ήταν το γεγονός οτι γκρεμίστηκε η εικόνα που είχε για τον πατέρα του και η εικόνα που είχε για το Ρούσσο που πολλές φορές έχει φανεί οτι και τον εκτιμάει αλλά και τον αγαπάει. Πίστεψε οτι είναι κατασκεύασμα του Ρούσσου στην προσπάθειά του για εξιλέωση κι αυτό ανέτρεπε επίσης την εικόνα που είχε για τον εαυτό του και για το τι έχει καταφέρει στη ζωή του. Είδε τη ζωή του απο άλλη οπτική γωνία και χρειάστηκε να πάρει το χρόνο του.
Ακριβώς αυτό σχολίασα και γώ νωρίτερα. Ναι μεν ήταν ένα χτύπημα σοκ το να μπορεί να είναι ο πατέρας του δολοφόνος, αλλα πάνω απο όλα είναι ΟΛΑ τα άλλα...Δηλαδή:
-Η εικόνα που έχει για τον πατέρα του γκρεμίζεται
-Το ίδιο και η εικόνα για τον Ρούσσο. Δύο πατρικα πρότυπα διαλύονται.
-Ανακαλύπτει οτι χρησιμοποιήθηκε, και οτι ''ξεγελάστηκε'' ενώ ταυτόχρονα πήγε κόντρα σε φίλους και την αγάπη της ζωής του.
- Φοβάται ότι τίποτα δεν κέρδισε με την αξία του.

Μαζί με τι συνεχές διώξιμο της Νόρας, και την αποκοπή απο την παρέα....

Απ τις αντιδράσεις των τεσσάρων ξεχώρισα αυτή του Νικόλα. Ήταν η σκηνή που μου άρεσε περισσότερο σε ολόκληρο το επεισόδιο. Έβγαλε τη χαρά για το μωρό που έρχεται. Αυτό που είναι τόσο φυσικό στη ζωή και τόσο δύσκολο να το δώσουν στα μυστικά. Μίλησε σαν ώριμος ενήλικας κι όχι σαν κακομαθημένο δεκαπεντάχρονο κι είπε όσα έπρεπε να ακουστούν
Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 681539 Ο Νικόλας ήταν η φωτεινή εξαίρεση Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 681539 Ο τρόπος που μίλησε, που χάρηκε, που την πρόσεχε Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 681539
\

Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 465 - Ημερομηνία 21-12-2010 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 1:25 pm

"Amber Alert"

"Η φυγη"

Τι να πω βρε παιδια... Το σοκ του Λουκα οταν συνειδητοποιησε οτι ο πατερας μπορει να ειναι δολοφονος μου δημιουργησε ενα απιστευτο βαρος στο στομαχι μου δεν ελεγε να φυγει με τιποτα... Aww Στην παραλια οταν μας εδειξαν τη θαλασσα αν και ηξερα πως θα παει παρακατω ειχα κι εναν φοβο μην κανει καμια βλακεια... Τα μαζεψε ωραια ωραια, τι deja vu ηταν αυτο Παναγια μου... Την φωτογραφια δεν την ειχε παρει ο Μανος; Μηπως εχουν στοκ; Η διαδρομη προς Ναυπλιο ατελειωτη.... Ενταξει ειπαμε... Απορια το κινητο πεταξε στο πορτμπαγκαζ;

"Λουκας αγνοειται"

Εδω Λουκας, εκει Λουκας, πουθενα ο Λουκας... Σαραντα νοματαιοι ψαχνουν για το Λουκα και κανεις δεν τον βρισκει! Η Κατερινα απελπιστηκε, ογδοντα τηλεφωνα πηρε η κοπελα σου λεει θα ζητησω βοηθεια... Ο Νικολας τιποτα, ειναι και γκαντεμης πηγε σπιτι αφου ειχε φυγει... Η Νορα στην αρχη δεν εδωσε σημασια αλλα η υπερκινητικοτητα την εβαλε σε σκεψεις, βεβαια ειχε και το αλλο το ζαβο απο διπλα που της λεει να συγκεντρωθει στη δικη... Η Αμαλια στην κοσμαρα της, αλλα και η μονη που πετυχε ξοφαλτσα τον λογο φυγης του Λουκα slap Η Νταιζη, δεν ξερω αν την ειδατε ειχε στισει αυτακι... ^^ Μεχρι κι η Εριεττα ανησυχησε... Μεσα στον χαμο ειχες και τον Ηλια με τον καταρακτη και δεν εβλεπε καλα... Ρε τι παθαμε...

"Ο Λουκας για παντα απων..."

Η Νορα κλειδωσε, "Εγω φταιω", εκει, κολλησε και δεν νομιζω να ξεκολλησει ευκολα... Μες το χαμο της ξεφυγε της Ευας και για το παιδι, απο τη Δαφνη το περιμεναμε απο την Ευα μας ηρθε... Τι να κανει κι ο ερμος ο Νικολας να θυμωσει; Να χαρει; Λιγο απο ολα....Λατρευω Νικολα!!! "Εισαι εγκυος;" inlove inlove "Ναι και μη με ρωτησεις με ποιον θα σε δαγκωσω!" sisi "Και γιατι δεν το ξερει ρε παιδια;" Τους τα εχωσε κιολας, ωραια ωραια... Κι οσο τους τα εχωνε συνειδητοποιησα οτι και οι τρεις ειχαν κρυψει την εγκυμοσυνη τους... Rolling Eyes
Ηρθε και ο Ηλιας και τους εστειλε στο απουσιολογιο... Με το που ακουει απουσιολογιο η Νορα χανει τον κοσμο, κοιταει τον Ηλια μπας και καταλαβει τι την περιμενει σφιγγα ο Ηλιας, δειτε μονοι σας... "Ο Λουκας για παντα απων, σας αγαπησα πολυ, φροντιστε τη Νορα μου" Snif Εδω κοντεψα να πυλοθυμησω εγω η Νορα θα τη γλιτωνε....; Προσωπικα απεναντι σε τετοιο σημειωμα θα πιστευα τα χειροτερα... Τουλαχιστον εκεινοι συνειδητοποιησαν οτι εφυγε...

"Εδω ο κοσμος χανεται...."

Εχουμε και τη δικη της Αντιγονης... Απολογιες, αγορευσεις και παει λεγοντας... Ο εισαγγελεας οσα δεν ειχε πει τοσες μερες τα ειπε ολα μαζεμενα... Βεβαια καταλαβα γιατι τοσο καιρο ελεγε απλα "οχι καμια".... sfyr
Η επιστροφη του Ρουσου στο γραφειο συνοδευτηκε απο χειροκροτηματα... τα αλλα ομως, αυτα με τα ανοιχτα δαχτυλα...

Το επεισοδιο ηταν μικρο ή μου φανηκε μικρο δεν ειμαι σιγουρη... Το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτη τη φορα δεν παρακαλουσα να τελειωσει ως συνηθως... "Πολυ καλο" απο μενα και ναι ανυπομονω για το επομενο!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από taradoula Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 1:28 pm

Η σειρά άρχισε να αποκτά ξανά ενδιαφέρον, είχε γρήγορους ρυθμούς, εναλλαγές σκηνών και συναισθημάτων και εξαιρετικές ερμηνείες...
Ο Λουκάς μέσα στη θλίψη και την απελπισία του έφυγε αφήνοντας ένα συγκινητικό μήνυμα στο απουσιολόγιο.
Η Νόρα άρχισε να νιώθει ενοχές για αυτή του την απόαφαση και κατ' εμέ καιρός ήταν να καταλάβει και αυτή τα λάθη της.
Ο Ρούσσος τα χρειάστηκε μόλις ανακάλυψε το λόγο που εξαφανίστηκε ο Λουκάς, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι θα αναγκαστεί να μιλήσει.
Μου άρεσε πάρα πολύ και η αντίδραση του Νικόλα όταν έμαθε, ότι η Νόρα είναι έγκυος.

taradoula
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ιωάννινα

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 3:21 pm

γεια σας και απο μενα.

Εχω να πω οτι μετα απο πολυ καιρο ειδα ενα παρα πολυ καλο επεισοδιο.Και επιτελους μια ιστορια βασισμενη σε εναν απο τους πρωταγωνιστες μας.

*Μπορω να πω οτι η αγορευση της αντιγονης ηταν εξαιρετικη.Μαρθα βουρτση σε πολυ καλη version.Μονο που δεν με επεισε.Οταν ακουσα δε τον εισαγγελεα να λεει οτι ειναι ενοχη αναφωνησα "Μπραβο κυριε εισαγγελεα απο την αρχη σε ειχα συμπαθησει εγω φαινοσουν τι ανθρωπος εισαι " αλλα βρε παιδια εχω μια απορια.Ο χατζημαλλιας δεν υποτιθεται οτι ειχε καταγραψει ολες του τις κουβεντες σε κασσετες και τις ειχε η αστυνομια?Γιατι δεν χρησιμοποιηθηκαν στην αντιγονη?Η το ξεχασαμε αυτο και πηγαμε παρακατω?

*Ποσο μα ποσο εκνευριστηκα με τη νορα δεν λεγεται.Απο ποτε ο λουκας ειναι ανθρωπος που προκαλει εντυπωσεις?Μην τρελαθω.Καλα να τα λεει η τρελλη αλλα οχι και εσυ ρε νορα που τον ξερεις ημαρτον δηλαδη. Fskl

*Μου αρεσε πολυ οπως δοθηκε η ανησυχια των παιδιων αλλα για να ειμαι ειλικρινης στη νορα φωναζα "ετσι βρασε στο ζουμι σου κοριτσακι μου που μας τον τυραννουσες τοσο καιρο".Αλλα στεναχωριομουνα για τα αλλα παιδια.

*Για να καταλαβω κατα τη διακοπη της δικης ο στεφανος αντι να μιλησει στην αγαπη του μιλαγε στην εριεττα?Το ποσο αγαπαει ο ανθρωπος παντως φωναζει απο χιλιομετρα.Βεβαια ανησυχησα προς στιγμην οταν ειδα την μελιτα τσιτωμενη και λεω εχε γουστο να αρχισει τα δικα της στην κατασταση που ειναι η νορα.Αλλα για πρωτη φορα στη ζωη της κρατησε το στομα της κλειστο.

*Και φυσικα μου αρεσε το φιναλε της σειρας.Ενας πετρος συγκλονισμενος.Οτι προσπαθουσε να κρυψει τοσο καιρο μαθευτηκε και μαλιστα με το χειροτερο τροπο.Αλλα τελεια η σκηνη των παιδιων.Η γκαφα της ευας που εγω απο τη δαφνη την περιμενα η ευα μας την εκανε.Ο νικολας που προσπαθουσε να καταλαβει για ποιανου το παιδι μιλαμε και το ποσο γλυκα και τρυφερα αγγιξε την κοιλιτσα της νορας.Και τελος η αγωνια τους και ο τρομος τους οταν μπηκε ο ηλιας και τους ειπε να πανε στο απουσιολογιο.Η παγωμαρα τους, οι τυψεις που ενιωσε η νορα αλλα και η λιποθυμια της αν και λιγο αχαρη βεβαια παραολαυτα συνεθεσαν μια αρτια και τελεια υποκριτικα σκηνη.

Το ψηφιζα πολυ καλο λογω λουκας και παρεα και γιατι δεν ειχαμε απολυτους.

Υ,Γ: Μου αρεσε παρα πολυ ο λευτερης (soso μαζι σου)

Υ.Γ.2:Πριν ελαχιστα επεισοδια και σκηνες μας εδειχναν τον λουκα σαν ενα πεινασμενο που ειχε να φαει απο την κατοχη και να κανει παραπονα οτι δεν εχει λεφτα.Λεφτα για το ναυπλιο που βρηκε απορω.Αλλα στην τελικη λεπτομερειες θα μου πεις!

Παω να σας διαβασω τωρα!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 4:41 pm

Το επεισόδιο ήταν καταπληκτικό. Είχε ένταση, υπέροχες ερμηνείες και φυσικά ωραίους διαλόγους.

Ο Λουκάς μόλις είδε την φωτογραφία κατάλαβε ότι ο πατέρας του, γιατί για εκείνον ακόμα πατέρας του είναι ο Βενέτης, είναι μπλεγμένος σε δολοφονία και όπως ήταν λογικό το πήρε πολύ άσχημα. Κατάλαβε αμέσως πώς ο Ρούσσος τον πήρε δίπλα του γι' αυτό τον λόγο. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί πήρε και την Νόρα δίπλα του. Μήπως τελικά και οι γονείς της Νόρας δεν είναι αυτοί που ξέρουμε; Θέλω την γνώμη σας. Η δίκη εν τω μεταξύ συνεχίστηκε. Βέβαια όλοι ήταν θορυβυμένοι από την απουσία του Λουκά. Η κινητοποίηση του Νικόλα, της Δάφνης και της Εύας, που δεν έμφανίστηκε ο Λουκάς, προβλημάτισε την Νόρα και φαινόταν ότι παρά την άψογη αγόρευση της, τον σκεφτόταν. Έκανε νομίζω ότι καλύτερο μπορούσε. Ο Ρούσσος όμως ήταν και αυτός πολύ καλός και αυτός και πειστικός και όπως είπε και η Νόρα θα κριθεί στην λεπτομέρεια το αποτέλεσμα. Μου άρεσε πολύ η ανησυχία της παρέας για τον Λουκά. Τον αγαπάνε και αυτό φαίνεται. Ο Λουκάς πριν φύγει πέρασε και από το απουσιολόγιο και έγραψε αυτό που ήθελε. Υπέροχος σε όλες του τις σημερινές σκηνές ο Παναγιώτης. Μόλις τελείωσε η δίκη, οι υπόλοιποι πήγαν στην Εδέμ. Βέβαια η Νόρα πρώτα ως όφειλε μίλησε με την Εριέττα. Μου αρέσε πολύ το ενδιαφέρον που έδειξε η Εριέττα για τον Λουκά, αλλά και η αγωνία της Νόρας, καθόλη την συζήτησή τους. Ο Λουκάς έφτασε στο Ναύπλιο. Πολύ όμορφο μέρος μου φάνηκε. Η Νόρα, αμέσως κατηγόρησε τον εαυτό της για το ότι ο Λουκάς έφυγε και ένιωθε άσχημα. Μπορεί τα όσα έχει πει κατά καιρούς στον Λουκά να ήταν σκληρά, αλλά όπως είπε και η ίδια ήθελε απλά να τον κάνει να πονέσει και αυτός, όπως πονούσε αυτή που ήταν χώρια. Η Εύα μαρτύρησε χωρίς να το θέλει ότι η Νόρα είναι έγκυος και ο Νικόλας, αρχικά χάρηκε, μετά αναρωτήθηκε γιατί το κρύψανε και σε αυτόν και στον Λουκά φυσικά, και μετά καθυσήχασε την Νόρα. Μου άρεσε πολύ η αντίδρασή του, στο άκουσμα της εγκυμοσύνης και γενικά αυτή η σκηνή. Ο Ρούσσος μόλις πήγε στο γραφείο του και είδε την φωτογραφία κατάλαβε γιατί έφυγε ο Λουκάς και στεναχωρήθηκε. Η παρέα πήγε στο απουσιολόγιο για να δει το σημείωμα που άφησε ο Λουκάς, όπως τους είπε ο Ηλίας. Τόσο ωραίο και τρυφερό! Όπως ήταν λογικό όλοι στεναχωρέθηκαν πολύ και η Νόρα άρχισε να κατηγορεί και πάλι την ίδια και να θεωρεί πώς αυτή έφταιγε.

Υπέροχες ερμηνείες από όλους και ειδικά από Πετράκη και Δρακουλάκη, αλλά και από Γιαννακόπουλο, Ξυλά, Γεωργόνη.

Μου άρεσε πάρα πολύ το επεισόδιο και το ψηφίζω τέλειο.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης