Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_lcap13%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_lcap36%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_rcap 36% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_lcap25%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_rcap 25% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_lcap25%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_rcap 25% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_lcap0%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_lcap1%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 64

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Empty Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 6:41 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010

Δημοσίευση από naive7 Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:02 pm

Καλό και το σημερινό επεισόδιο αλλά με γέμισε και κάποιες απορίες. Έχω να σχολιάσω τα εξής:

- Ο Στέφανος πως ξέρει τόσο καλά το χαρακτήρα του Λουκά και τον σκιαγραφεί καλύτερα κι από τους φίλους του;
- Ο Λουκάς σήμερα έλιωσε τις σόλες του στο Ναύπλιο. Πήγαινε – έλα. Στο ξενοδοχείο δεν κάθισε στιγμή.
- Ο Ηλίας παίζει να είναι Ζυγός, δεν εξηγείται αλλιώς. Θέλει να τα έχει καλά με όλους. Οι άλλοι φυσούν και ξεφυσουν από το άγχος τους για τον Λουκά κι εκείνος τα ξέρει όλα και το παίζει αδιάφορος. Μίλα ρε χριστιανέ στα παιδιά σου! (Η Σφίγγα ωχριά μπροστά του)
- Τι άλλο κρύβει πια αυτή η φωτογραφία και φοβάται η Αντιγόνη;
- Η Αμαλία πετάει ότι πετάει από την αφέλεια της αλλά βρίσκει στόχο (βλ. Λουκά – Ρούσσο)
- Ο Ρούσσος μπροστά στα λόγια της Αμαλίας έμεινε speechless... ανεκτίμητο!
- Ανοιχτό βιβλίο ο Λουκάς… μέχρι και ο Μπέλλος (ακούσαμε) τον έχει ψυχολογήσει
- Η Μελίτα έχει και τσάντα δικηγόρου…(!)
- Στη σκηνή του ξενοδοχείου, ο Λουκάς με το ύφος και τα λόγια του μου έδωσε μια σκηνή: Να φοράει τη μάσκα του V for Vendetta και όποιον πάρει ο Χάρος
- Η σκηνή με Αντιγόνη – Νόρα ήταν πολύ πολύ καλή. Τι κρύβει όμως η Αντιγόνη πίσω από τη δήθεν εξομολόγηση;
- Το μέλλον σου είναι ο Λουκάς; Παντρευτείτε; Τι ακούμε ρε παιδιά; Η Αντιγόνη δίνει και συμβουλές; Ααααα εδώ παίζει χοντρό παιχνίδι!
- Ε όχι να το λεμε και στον Τερη το χαρμόσυνο νέο… Α ρε δύσμοιρε Λουκά!
- Ο Λουκάς τώρα που είναι εξαφανισμένος έχει γίνει πολύ αγαπητός σε όλους. Τις υπόλοιπες στιγμές τρώει βρίσιμο με το κουτάλι.
- Σήκωσε το, το τιμημένο βρε Νόρα!
- Η Χατζηβασιλείου λογικά από τον αριθμό υποθέτει ότι ο Λουκάς είναι στο Ναύπλιο, γιατι δεν ακούσαμε να τις λέει κάτι.
naive7
naive7
Τουρίστας
Τουρίστας

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Empty Απ: Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:05 pm

Ο Λουκάς δεν είχε μαντήλι να κλάψει.Κοιμόταν στο γραφείο,σε παγκάκια,στου Νικόλα,έτρωγε στο τσάμπα...ΤΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ???Ποιος το πληρώνει????Γιατί υποτίθεται πως αυτός είναι "ταπί" και ψύχραιμος!
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:08 pm

black_cat έγραψε:Ο Λουκάς δεν είχε μαντήλι να κλάψει.Κοιμόταν στο γραφείο,σε παγκάκια,στου Νικόλα,έτρωγε στο τσάμπα...ΤΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ???Ποιος το πληρώνει????Γιατί υποτίθεται πως αυτός είναι "ταπί" και ψύχραιμος!

Ψάχνεις κι εσύ κάτι λεπτομέρειες!!!!!!!!!
Να ρωτήσω κι εγώ;
Εσύ σπίτι σου κυκλοφορείς με το μπουφάν σαν την Αμαλία;
Η Αντιγόνη γιατί ξόδεψε λεφτά για χάπια αφού της ξέμεινε η ένεση;
Ο κυρ Θεόφραστος ο άγιος άνθρωπΑς δεν πήγαινε να δει το παιδί του τα καλοκαίρια; Μόνο η Νόρα ήξερε τη φάτσα του οι υπόλοιποι την αγνοούσαν.

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:09 pm

Μερικα πρωτα σχόλια
Η Θεαρα μου αλα Μαρινελλα στο Άνοιξε Πέτρα... Ee?
Ακομα και ο Τερης εμαθε τα νεα της εγκυμοσυνης εκτος απο το Λουκά Ee?
Η Μελιτα κρατα χαρτοφυλακα-τσαντα δικηγορου xoxo xoxo xoxo
Αναλυτικος σχολιασμος σε λιγακι ^^

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από black_cat Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:14 pm

Clarabelle έγραψε:
black_cat έγραψε:Ο Λουκάς δεν είχε μαντήλι να κλάψει.Κοιμόταν στο γραφείο,σε παγκάκια,στου Νικόλα,έτρωγε στο τσάμπα...ΤΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ???Ποιος το πληρώνει????Γιατί υποτίθεται πως αυτός είναι "ταπί" και ψύχραιμος!

Να ρωτήσω κι εγώ;
Ο κυρ Θεόφραστος ο άγιος άνθρωπΑς δεν πήγαινε να δει το παιδί του τα καλοκαίρια; Μόνο η Νόρα ήξερε τη φάτσα του οι υπόλοιποι την αγνοούσαν.
Μπορεί να κρύωνε η γυναίκα,και να μην είχαν βάλει πετρέλαιο στα καλοριφέρ!! Razz
Aυτό,για την φωτογραφία,το χα κι εγώ απορία Clarabelle!!!!!

Υ.Σ:Όλα τα ευρώ το βλέμμα του Λουκά,στο τελευταίο δευτερόλεπτο,που,κατά 99% είδε την Νόρα,έξω από το hotel!!!!(με φόντο το Μπούρτζι) Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 195890

Έχει επεξεργασθεί από τον/την black_cat στις Τετ Δεκ 22, 2010 8:18 pm, 1 φορά
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Δημοσίευση από christina123 Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:17 pm

ωραιο το σημερινο επεισοδιο..αλλα με προβληματισε πολυ αυτα που ελεγε η αντιγονη στο νορακι...κρυβει και κατι αλλο...!!!!!!!!
christina123
christina123

Θηλυκό Ασχολίες : ιντερνετ μυστικουλια βολευ κ.λ.π

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:21 pm

Clarabelle έγραψε:

Να ρωτήσω κι εγώ;

Εγώ έχω άλλη απορία γκρι φόρμα δε φορούσε αυτός που άφησε το τριαντάφυλλο;;; scratch

Όσο για το ποιος θυμόταν μπορεί και οι υπόλοιποι να τον είχαν δει αλλά μόνο η Νόρα πρόσεχε τότε! Razz sisi
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:24 pm

FieryRed έγραψε:
Clarabelle έγραψε:

Να ρωτήσω κι εγώ;

Εγώ έχω άλλη απορία γκρι φόρμα δε φορούσε αυτός που άφησε το τριαντάφυλλο;;; scratch

Όσο για το ποιος θυμόταν μπορεί και οι υπόλοιποι να τον είχαν δει αλλά μόνο η Νόρα πρόσεχε τότε! Razz sisi

Επίσης να διαφωνήσω σε κάτι
Ταπί τον έλεγες το Λουκά ψύχραιμο πάλι δεν θα τόλεγα

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:30 pm

Clarabelle έγραψε:

Επίσης να διαφωνήσω σε κάτι
Ταπί τον έλεγες το Λουκά ψύχραιμο πάλι δεν θα τόλεγα

Μπα ψύχραιμος δεν το λες μεσ' τις σκέψεις βαθιά το μυαλό του σφηνωμένο προσπαθώντας μάταια να βγάλει νόημα και να βάλει τάξη. Να σου διαγράφουν όλο σου το παρελθόν μέσα σε ένα πρωί δεν είναι ευκολοχώνευτο. Βασικά ο Λουκά δεν ξέρει τι να πρωτο-νιώσει; πίκρα; θυμό; απόρριψη; μπέρδεμα; προδοσία; τι από όλα;

Πολύ μου άρεσε το σημερινό το επεισόδιο σαν σύνολο! Επιτέλους βλέπουμε κάτι με σεναριακή ουσία!

FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:34 pm

Δεν εχω διαβασει τα σχολια σας γι αυτο δεν ξερω αν εχει αναφερθει....

Ρε παιδια...εγω γιατι θυμαμαι οτι αυτος που πηγε στο ταφο του Σταυριδη φοραγε γκρι φορμα με αθλητικο nike και αφησε ενα μονο λουλουδι???
Η Καρταλαινα φοραγε την Αρτα και τα Γιαννενα και αφησε ολοκληρο ανθοπωλειο....Αινταααα myalo

Σημερα ειδα επεισοδιο με τη μαμα μαζι η οποια με ζαλισε...ΚΑθε 5 λεπτα να κανει προβλεψεις σα τη Πυθια...

Η Νορα ειναι κορη της Αντιγονης...
Ο Λουκας ειναι γιος της Αντιγονης
Ο Πετρος ειναι πατερας του Λουκα και απλα εχουν την ιδια μανα με την Ερριετα...
Μπλα μπλα μπλα...Οχι οτι δεν τους εχω ικανους να βγει τιποτα απο τα παραπανω αληθινα...Η Αντιγονη γιατι καιγεται να μη μαθευτει η ιστορια? Και τι ειναι αυτο που δεν πρεπει να αποκαλυφθει? Γιατι για τον Λουκα πολυ που νοιαστηκε αρα δεν εννοει αυτο το μυστικο...

Η Νορα στο μισο επεισοδιο να λεει "εγω φταιω" απο τη μια τη λυπομουν και απο την αλλη ελεγα καλα να παθεις.... Mmm

Ο Λουκακος μου Aww
Αγαπω Ερριετααα!!!!! Παρ'ολο που εχασε τη δικη στηριξε τη Νορα και της μιλησε ωστε να μη νιωσει ασχημα αφου την εβλεπε πως εκανε....Τι καλουλα η κουνιαδουλα!!!!! inlove

Αμαλια θεααα για ακομα μια φορα!!!! Αυτο το "ο Λουκακος μου" με ελιωσε
inlove

Αντε Ρουσσο μιλα να στα χωσει η Νορα αυριο να το χαρω!!!!! : juhu :
Τι να το ψηφισω??? Μμμμ μετριο θα πω...
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από maeveline Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:35 pm

tzibirdika έγραψε:Δεν εχω διαβασει τα σχολια σας γι αυτο δεν ξερω αν εχει αναφερθει....

Ρε παιδια...εγω γιατι θυμαμαι οτι αυτος που πηγε στο ταφο του Σταυριδη φοραγε γκρι φορμα με αθλητικο nike και αφησε ενα μονο λουλουδι???

νομιζω σημερα εδειξαν την σκηνη απο το περσινο φιναλε (που σημειωτεον εμοιαζε αντρας τοτε) και οχι την φετινη με την φορμα... Razz
maeveline
maeveline
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από naive7 Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:36 pm

FieryRed έγραψε:

Μπα ψύχραιμος δεν το λες μεσ' τις σκέψεις βαθιά το μυαλό του σφηνωμένο προσπαθώντας μάταια να βγάλει νόημα και να βάλει τάξη. Να σου διαγράφουν όλο σου το παρελθόν μέσα σε ένα πρωί δεν είναι ευκολοχώνευτο. Βασικά ο Λουκά δεν ξέρει τι να πρωτο-νιώσει; πίκρα; θυμό; απόρριψη; μπέρδεμα; προδοσία; τι από όλα;

Πολύ μου άρεσε το σημερινό το επεισόδιο σαν σύνολο! Επιτέλους βλέπουμε κάτι με σεναριακή ουσία!

Κι ακόμα δεν έχει μάθει τίποτα... Το μόνο που είδε ήταν ο πατέρας του στη φωτογραφία με την παρέα να υπογράφουν.
Που να μάθει ότι είναι υιοθετημένος, ότι έχει μια αδερφή στο παρεπιπτόντως και ότι ο Ρούσσος είχε κανονίσει για όλα. Εκεί τι θα κάνει, χαρακίρι???
naive7
naive7
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:37 pm

maeveline έγραψε:
tzibirdika έγραψε:Δεν εχω διαβασει τα σχολια σας γι αυτο δεν ξερω αν εχει αναφερθει....

νομιζω σημερα εδειξαν την σκηνη απο το περσινο φιναλε (που σημειωτεον εμοιαζε αντρας τοτε) και οχι την φετινη με την φορμα... Razz

να πω οτι τη θυμομουν? Ψεματα θα πω και δε το θελω Razz Αλλα και ετσι να ειναι... αυτη με τη φορμιτσα ποια ηταν??? Razz
(Δεν περιμενω απαντηση φυσικα) lmao
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:49 pm

Συνοπτικά γιατί με κούρασε το πήγαινε-έλα και λόγω ιλίγγου δεν τα μπορώ τα πέρα δώθε.

Λουκάς Αγνοείται
Η νόρα τώρα κατάλαβε ότι έχει κάνει λάθος.
Ο Πέτρος προσπαθεί να μπαλώσει τα αμπάλωτα, τώρα είναι αργά Πετράκη μου.
Η Αμαλία άνοιξε πάλι το κουτί και ό,τι μας φανεί. (Κρίμα και άδικο)
Η Μελίτα πήρε την τσάντα του δικηγόρου και πήγε με τον Στέφανο να πιει καφέ. (Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ, γιατί το speaking δεν είναι το φόρτε της κοπέλας).
Ωραία σκηνή με Αντιγόνη-Νταίζη-Στέφανο και Πέτρο στο δικαστήριο.
Η "Απολογία" της Αντιγόνης στη Νόρα, εξαιρετική. Στέλλα Παπαδημητρίου σε ρεσιτάλ.oscar
Εύα-Αγγέλα-αγγελούδι μια γλύκα
Στέφανος-Εριέττα όπως πάντα εξαιρετικοί μαζί....
Μου άρεσε το τηλεφώνημα Λουκά στην Εριέττα

Εν αναμονεί....

Καλά να περνάμε
Love!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 8:52 pm

Λίγα πράγματα σκόρπια..

Μου αρέσει γενικά η ανησυχία της παρέας και πάντα οι συσπειρώσεις τους..
Ηταν καιρός να γυρίσει η ιστορία γύρω απο το Λουκά, στο κάτω κάτω έχει σταθεί ο πιο άξιος φίλος και ο πιο ακέραιος χαρακτηρας μέχρι στιγμής..

Ας μου λύσει κάποος μια απορια.. Πως θα προκύψει νταραβερι με Ευα και Λευτέρη? Γιατί κάπυ στην πορεία το χάνω.. Αν νομίζουν οι σεναριογράφοι οτι συμβιβαζόμαστε απλά κάνουν λάθος.. Εχουμε δώσει ψυχή ακι σώμα λέμε στον έρωτα.. Θέλουμε προσπάθεια για να πέσει το φρούριο..

Ορκος σιωπής?? wall
Θα αυτοπυρποληθώ!

Η αντίδραση της Νταίζης στην αθώωση ασχολίαστη..

Εξαιρετική και πάντα στυλάτη Στέλλα Παπδημητρίου..: respect :

Τραγικό που ξαναείδα την περσινή σκηνή οπου ο πυροβολημένος λέει δεν έχω τίποτα ενω έχει πυροβοληθεί απο τέτοια απόσταση..
Τραγικό επίσης το οτι αυτά τα πόδια που είδαμε πέρισυ ανήκουν στην Αντιγόνη.. Ανατροπάρα εεεεε??
Οσον αφορά την περσινή εξαιρετική σκηνη με την ομολογια του Σταυρίδη και το ξέσπασμα της Αντιγόνης θα την αποδώσω στο οτι η Αντιγόνη τυλίχτηκε σε μια κόλλα χαρτί χωρίς να το περιμένει.. Καταλήγω στο οτι πρόκειται για εναν απο τους πιο σκληρούς χαρακτηρες.. ίσως..ποιός ξέρει με αυτούς που μπλέξαμε βέβαια?
Αυτά μάλλον φέτος βέβαια γιατί ηταν μια χαρα πειστικότατη μέσα στο παραλληρημά της last year.. Δεν βόλευε υποθέτω..
Απογοητευομαι εν μερει, θα προτιμούσα ντο φόνο αν τον έχει κάνει ο Στέφανος αλλά αυτός μόνο το πανντελόνι του ξέρει να ξεκουμπώνει..
Εξαιρετικό το ψυχρό βλέμμα της κυρίας Παπδημητρίου!! Σάρωσε!!

Ο Στέφανος τι ακριβώς πάει να κάνει στην Εριέττα? Πόσο πιο λαπάς μπορεί αν γίνει που θέλει αικι την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο? Αι τράβα καλέ μου στην κατσαρη σου να σφουγγαρίσετε και παρατα μας..

Ο Λουκάς με το τηλεφωνημα του μου μετέδωσε όλη την προδοσία και την απελπισία που ένιωσε
Θεωρώ επίσης οτι με τη Λαμπου έχουν μια πολύ καλή χημεία οπότε περιμένω τα παρακάτω..

Οι υπόλοιποι φίλοι του Λουκά γιατί δεν αναγνώρισαν τον μπαμπά Βενέτη??

Ερχεται η ωρα της αλήθειας λοιπόν..
Καλό απο μένα...
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 9:34 pm

Θεαρα μου-Ρούσσος:Δεν καλύπτονται αυτά Αντιγονη μου, η πετρα κυλησε όπως ειπες και συ. Μια λεπτομερεια ο Λουκας πληγωθηκε…!

Ο Λουκάς γυρισε όλη την πόλη με τα πόδια Ευγε Λουκακο ευγε γιατι όποτε το κανω εγω δεν νιωθω τα ποδαρακια μου.Τα λογια της Αμαλίας του τριβελίζουν το μυαλο, είναι η μονη του συντροφιά!

Η Νόρα προσπαθεί με τη βοηθεια της Παρέας να συνέλθει, αλλα αντ αυτου συνεχιζει να αυτοτιμωρείται. Μονο που ο Λουκάς ποτε δεν θα αφηνε την Παρεα μονη της…Επ Νόρα Πυθια είναι ο Λιάκος.Μου άρεσαν όλοι μαζι και η συζητηση τους.

Άτσα ο Στεφανος τόσο καλα ξερει το Λουκά?

Πειτε καλε και σεις την αληθεια! Ποια πυροβολήθηκε είπαμε η Φωτεινή?

Νικόλας-Δαφνη-Αμαλί:Αλα ντα αλλα της Παρασκευης το γαλα η Αμαλί…Για το Λουκα ηρθαν χρυση μου!

Μου αρεσει η αγωνια του Τερη για το Λουκά, μου δειχνει πως ανησυχεί πραγματικα. Να αγειασει το στομα σου Νόρα το πείσμα το δικο σου είναι κομματακι πιο ισχυρό από αυτό του Λουκά..

Νικόλας και τα κορίτσια του+ το ψιχουλάκι μιλούν για όσα είπε η Αμαλί με το Λουκά και ξαναθυμούνται τι εγινε εκεινο το βραδυ

Ρούσσο έχει δικιο η Αμαλι, μεσα στην τρέλα της εσυ τον ειχες πιονι σου και κατέστρεφες σταδιακά με τη δικη τη σχεση του με τη Νόρα. όταν τον λέει Λουκακο της πεθαινω στα γέλια…

Να σου και ο Μπέλλος τον ψυχολόγησε. Καποιος να κλείσει το στομα στην Οχιά μην της το κλείσω εγώ μια και εξω ΕΛΕΟΣ με την εμμονή να την εχουμε ακομα στο στόρυ ας μας απαλλάξει κάποιος από την παρουσία της!

Η Θεαρα μου ΑΘΩΑ! Και ο Ρούσσος μόνος σε μια άδεια αίθουσα δικαστηρίου, όπως ακριβώς είναι αυτή τη στιγμή ολομόναχος..!

Θεαρα μου και Νόρα:Ο φόνος του Χατζηβασιλείου αν και τον υποστήριξε πολύ καλά η κυρια Παπαδημητρίου, στο flashback μου φάνηκε πρόχειρος σαν μια έσχατη λύση συγγραφικά για να κλείσει αυτό το μέτωπο….Όλοι θυμόμαστε τις περιβόητες γκρι φόρμες και το λευκό αθλητικό παπουτσάκι…Η Νόρα έβγαλε όλη της την πικρία και εν μέρει έχει δίκιο, της κατέστρεψε τη ζωή και η Αντιγόνη μαζί με όλους τους άλλους. Η ψυχραιμία της Καρτάλαινας κατά τη διαρκεια της αφηγησης συγκλονιστική. Θεαρα μου αλα Μαρινελλα στο Άνοιξε Πέτρα... Ee?
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Amarinella1
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Images?q=tbn:ANd9GcTJpWx3gEDYDBPA9ReUaVFkSbonL7SFb9eTGvK8lVeNF0iZn0DdUA

Η Ερη με τον Στεφανο εχουν τρομερη Χημεια!

Ποσο μαγικη εικόνα με τον Αγγελουκο στην αγκαλιά της μανουλας του να κοιμαται

Η Ακομα και ο Τερης εμαθε τα νεα της εγκυμοσύνης εκτος απο το Λουκά Ee?

Η Μελιτα κρατα χαρτοφυλακα-τσαντα δικηγορου xoxo xoxo Και φυσικά μην ανοιξει μετωπο η Αμαλι με το Στεφανουκο, πως θα σφουγγαρισει μετα η κορουλα της. Το παραλήρημα της Αμαλί στο σπίτι όλα τα έουρο! «Στον μπαμπα σου να τα πεις αυτος εξαφανισε το αγορι μου» xoxo

Λουκάς και Ερη, πολύ ωραία σκηνη επίσης! Η Ερη τηλεφωνει στη Νόρα να της πει πως ο Λουκάς εδωσε σημεία ζωης αλλά η ίδια πήγε στην Εδεμ μοναχουλα

Ρούσσος και παρεα (κουτσουρεμένη) θα προβεί σε αποκαλύψεις λοιπον…το παράδοξο μονο η Νόρα αναγνώρισε τον κυρ-Θεοφραστο…από μικρη φαίνεται ειχε ξεχωρισει τον μελλοντικο της πεθερουλη αλλιως δεν εξηγείται….! Αστραψε το ματι της Νόρας μολις τον αναγνωρισε και ψυλλιάστηκε πανω κατω τι έγινε…

Με χάλασε πολύ το σημειο με τον φόνο και δεν με επεισε συγγραφικα παντοτε!
H Παπαδημητριου έσκισε ασφαλως!
Θα το ψηφισω Μετριο μου άρεσε πολύ η Δρακουλάκη σημερα!

Υγ. Κυριάκος bring him back!

Με αγαπη
loukitsa
Nyxia

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 9:52 pm

[b]Λοιπόν έχουμε και λέμε για σήμερα:
Νόρα :κάπου κατάλαβε ότι παρατράβηξε και αυτή το σκοινί με το Λουκά.Να τον πληγώσει ήθελε αλλά αυτή το παράκανε. Τώρα αυτή η εξομολόγηση της Αντιγόνης με έβαλε σε σκέψεις μπας και η Νόρα είναι κόρη της.Το έχω αναλύσει σε άλλο τόπικ οπότε πάω παρακάτω.
Λουκάς: Και πού να ήξερες ότι μόνο τη κορυφή του παγόβουνου έχεις δει.Και είναι και πολύ μεγάλο το άτιμο. Για αυτό Λουκάκο μου κρατήσου , σου έρχονται και άλλες εκπλήξεις.
Αντιγόνη: τώρα μάλιστα .Με αυτην ασχολήθηκα αλλού. Δεν θα σκάσω μαζί της και εδώ.
Αμαλία: καλά αυτό το "Λουκάκος μου" με έλιωσε.Α βρε Λουκά τυχεράκια!!Μέχρι και η Αμαλία σε πάει με τα χίλια!!!
παρέα υπόλοιπη: τον αγαπάνε το Λουκάκο όλοι τους και μπράβο τους που ενδιαφέρονται.
Ρούσσος: α βρε θα δεις τι θα ακούσεις από το Νοράκι αύριο;;;;;;;;;Όσο για σήμερα;Τι να σας πω , έχω αρχίσει να τον λυπάμαι τον κακομοίρη!!Προσπάθησε για καλό όταν ήταν μικρός ο Λουκάς αλλά έπρεπε κάποια στιγμή να πει και την αλήθεια.Αλλά εδώ δεν την είπε ο Θεόφραστος Βενέτης , πού να άνοιγε εδώ που τα λέμε το στόμα του ο Ρούσσος. Μετά σου λέει πέρασε ο καιρός , γιατί να ανοίγουμε πληγές;
Πάντως ψήφισα μέτριο.Δεν ξέρω μπορούσε να έχει περισσότερη δράση.
Α και μην ξεχάσω. Όλη μας η έννοια να βλέπουμε τη φάτσα της Νταίζης!! Εδώ έχουμε πιο σοβαρά προβλήματα , το πεδιλάκι αργότερα!!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 9:56 pm

Η απόφαση του δικαστηρίου ήταν λογική δεδομένης της πορείας της δίκης. Η ενοχή της Αντιγόνης δεν αποδείχθηκε. Μου άρεσε η σκηνή Στέφανου, Νταίζης, Αντιγόνης στο δικαστήριο.
Η κίνηση της Αντιγόνης να παραδεχθεί την ενοχή της στην Νόρα ήταν αψυχολόγητη, ίσως ήθελε να ξεσπάσει κάπου την ικανοποίησή της που απαλλάχθηκε. Τα συναισθήματα αποκτούν οντότητα όταν τα μοιραζόμαστε με κάποιον. Ωστόσο δεν ξέρω τι συνέπειες θα έχει αυτή η κίνηση της Αντιγόνης.
Μετά την απόφαση ο Στέφανος πήγε στην Εριέττα για να βεβαιωθεί ότι η συνεργασία τους συνεχίζεται ακάθεκτη. Η Εριέττα ψάχνει το κάτι παραπάνω από αυτόν και του ανοίγεται. Πρέπει να καταλάβει όμως ότι άλλο συμπόνια και άλλο έρωτας. Ο Στέφανος την συμπονά, θέλει να την βοηθήσει ως προς την χαμένη τη οικογένεια και κυρίως θέλει να βρει μια λύση ως προς τα διαμάντια αλλά η γυναίκα για την οποία αισθάνεται τον έρωτα και την αγάπη είναι η Μελίτα.
Μου άρεσε πολύ η σκηνή Στέφανου – Μελίτας. Αποκτούν άνεση, οικειότητα, εμπιστοσύνη και ταιριάζουν απόλυτα, η χημεία τους είναι εντυπωσιακή.
Ευτυχώς οι φεγγαροπετρίτες έπιασαν το νήμα από την αρχή και ίσως πάρουν κάποιες αλήθειες από τον Ρούσσο.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 10:08 pm

Foulitsa έγραψε:Λίγα πράγματα σκόρπια..

Μου αρέσει γενικά η ανησυχία της παρέας και πάντα οι συσπειρώσεις τους..
Ηταν καιρός να γυρίσει η ιστορία γύρω απο το Λουκά, στο κάτω κάτω έχει σταθεί ο πιο άξιος φίλος και ο πιο ακέραιος χαρακτηρας μέχρι στιγμής..

Ας μου λύσει κάποος μια απορια.. Πως θα προκύψει νταραβερι με Ευα και Λευτέρη? Γιατί κάπυ στην πορεία το χάνω.. Αν νομίζουν οι σεναριογράφοι οτι συμβιβαζόμαστε απλά κάνουν λάθος.. Εχουμε δώσει ψυχή ακι σώμα λέμε στον έρωτα.. Θέλουμε προσπάθεια για να πέσει το φρούριο..

Ορκος σιωπής?? wall
Θα αυτοπυρποληθώ!

Η αντίδραση της Νταίζης στην αθώωση ασχολίαστη..

Εξαιρετική και πάντα στυλάτη Στέλλα Παπδημητρίου..: respect :

Τραγικό που ξαναείδα την περσινή σκηνή οπου ο πυροβολημένος λέει δεν έχω τίποτα ενω έχει πυροβοληθεί απο τέτοια απόσταση..
Τραγικό επίσης το οτι αυτά τα πόδια που είδαμε πέρισυ ανήκουν στην Αντιγόνη.. Ανατροπάρα εεεεε??
Οσον αφορά την περσινή εξαιρετική σκηνη με την ομολογια του Σταυρίδη και το ξέσπασμα της Αντιγόνης θα την αποδώσω στο οτι η Αντιγόνη τυλίχτηκε σε μια κόλλα χαρτί χωρίς να το περιμένει.. Καταλήγω στο οτι πρόκειται για εναν απο τους πιο σκληρούς χαρακτηρες.. ίσως..ποιός ξέρει με αυτούς που μπλέξαμε βέβαια?
Αυτά μάλλον φέτος βέβαια γιατί ηταν μια χαρα πειστικότατη μέσα στο παραλληρημά της last year.. Δεν βόλευε υποθέτω..
Απογοητευομαι εν μερει, θα προτιμούσα ντο φόνο αν τον έχει κάνει ο Στέφανος αλλά αυτός μόνο το πανντελόνι του ξέρει να ξεκουμπώνει..
Εξαιρετικό το ψυχρό βλέμμα της κυρίας Παπδημητρίου!! Σάρωσε!!

Ο Στέφανος τι ακριβώς πάει να κάνει στην Εριέττα? Πόσο πιο λαπάς μπορεί αν γίνει που θέλει αικι την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο? Αι τράβα καλέ μου στην κατσαρη σου να σφουγγαρίσετε και παρατα μας..

Ο Λουκάς με το τηλεφωνημα του μου μετέδωσε όλη την προδοσία και την απελπισία που ένιωσε
Θεωρώ επίσης οτι με τη Λαμπου έχουν μια πολύ καλή χημεία οπότε περιμένω τα παρακάτω..

Οι υπόλοιποι φίλοι του Λουκά γιατί δεν αναγνώρισαν τον μπαμπά Βενέτη??

Ερχεται η ωρα της αλήθειας λοιπόν..
Καλό απο μένα...

Σε όσο επεισοδιο είδα,συμφωνώ σε όλα : respect :
*Το δε ξενέρωμά μου,που εν τέλει αποδείκτηκε (sic) πως το παντελόνι,το γαμπα-μπούτι,και το βάδισμα της σκηνής από το περσινό φινάλε,ήταν τελικά..γυναίκας livani ..είναι α-πύ-θμε-νο!
Μου φαίνεται αδιανόητο,αυτή να ήταν η αρχική τους σκέψη (αν υποτεθεί ότι είχαν κάποια τέτοια) και τουλάχιστον..αρκετά συζητήσιμο κάτα πόσο η συγκεκριμένη σκηνή έχει όντως γυριστεί εξ αρχής από γυναίκα..
* Τη σκηνή με το Χατζηπτώμα που είναι η ντροπή της αστυνομικής έστω τηλεοπτικής "συγγραφής"-σε καλό να μας βγει- αλλά και της Ιατροδικαστικής ταυτόχρονα (που καπάκι από τέτοιου τύπου πυροβολισμούς ήταν και μια και χαρά),θα έπρεπε κάπως να τη σώσουν και όχι να τη ξαναπροβάλλουν!livani κάνοντας την έτι γελοιωδέστερη,μαλιστα!
Είναι από τις χειρότερες τους στιγμές μακράν (σε ευγενή άμιλλα με μια πληθώρα αλλων,βεβαίως)
Μόδιστροι για πάντα,στραβοβελονιά και τα μυαλά στα κάγκελα soutien
Και ανεξαρτήτως της εξαιρετικής και σήμερα κυρίας (ολογράφως) Παπαδημητρίου ,δε μου άρεσε και το "σκηνοθετικό" εύρημα που με παρέπεμπε όντως σε Μαρινέλλα-Ωπα Ωπα! (και δεν το λεώ για καλό) livani
Υγ.Λουκάκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο Heart2 Heart2 Heart2
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 10:33 pm

Το επεισόδιο πολύ καλό, αλλά όσο νυχτώνει,που λέει κ η Μαρία, η τρύπα μεγαλώνει!
Η Αντιγόνη φόρεσε το μαύρο παντελονάκι της, το μαντιλάκι της, ψήλωσε καμια 20αρια πόντους κ πήγε να καθαρίσει τον Χαντζηβασιλείου. Πήγε να αφήσει κ λουλουδάκια στον τάφο του Σταυρίδη με τα ίδια ρούχα πάντα. Αυτό το μαύρο παντελόνι της δίνει ύψος βρε παιδί μου κ σκέφτηκε να το φοράει πάντα σε φόνους κ κοινωνικές υποχρεώσεις. Ελπίζω να κρύβεται κάτι άλλο από πίσω γιατί τέτοια ανατροπή δεν θα την αντέξω. Δεν πείθει.Τελικά η φαντασία στέρεψε κ σερβίρουν ότι να ναι.

Ο Ρούσσος φόρεσε κι αυτός το φωτοστέφανο. Για να προστατέψει τον Λουκά το έπεισε να αναλάβει την υπόθεση, να πάει κόντρα στην παρέα τον έκανε πιόνι του κ όλα αυτά για το καλό του. Εκνευρίζομαι.

Η Μελίτα κρατά τσάντα δικηγόρου. Τι άλλο θα δουν τα ματάκια μου.

Η Εύα με το κολοκυθάκι στην αγκαλιά δεν υπάρχει.

Ο Λουκάκος περισσότερο μόνος από ποτέ.

Πολύ ωραία η σκηνή με Εριέττα-Λουκά. Τηλεφώνησε από το ξενοδοχείο οπότε τώρα είναι εύκολο να τον βρούν.

Ο Στέφανος περισσότερη ώρα περνάει με την Εριέττα παρά με την Μελίτα. Έχουν χημεία κ θυμώνω που χαλάσανε κ αυτό το ζευγάρι.

Νόρα-Εύα δίνουν πάντα καταπληκτικές σκηνές. Μ αρέσει πολύ αυτό το δίδυμο.

Ελπίζω σε ακόμη καλύτερα.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 10:43 pm

loukitsa έγραψε:Θεαρα μου-Ρούσσος:Δεν καλύπτονται αυτά Αντιγονη μου, η πετρα κυλησε όπως ειπες και συ. Μια λεπτομερεια ο Λουκας πληγωθηκε…!

Ο Λουκάς γυρισε όλη την πόλη με τα πόδια Ευγε Λουκακο ευγε γιατι όποτε το κανω εγω δεν νιωθω τα ποδαρακια μου.Τα λογια της Αμαλίας του τριβελίζουν το μυαλο, είναι η μονη του συντροφιά!

Η Νόρα προσπαθεί με τη βοηθεια της Παρέας να συνέλθει, αλλα αντ αυτου συνεχιζει να αυτοτιμωρείται. Μονο που ο Λουκάς ποτε δεν θα αφηνε την Παρεα μονη της…Επ Νόρα Πυθια είναι ο Λιάκος.Μου άρεσαν όλοι μαζι και η συζητηση τους.

Άτσα ο Στεφανος τόσο καλα ξερει το Λουκά?

Πειτε καλε και σεις την αληθεια! Ποια πυροβολήθηκε είπαμε η Φωτεινή?

Νικόλας-Δαφνη-Αμαλί:Αλα ντα αλλα της Παρασκευης το γαλα η Αμαλί…Για το Λουκα ηρθαν χρυση μου!

Μου αρεσει η αγωνια του Τερη για το Λουκά, μου δειχνει πως ανησυχεί πραγματικα. Να αγειασει το στομα σου Νόρα το πείσμα το δικο σου είναι κομματακι πιο ισχυρό από αυτό του Λουκά..

Νικόλας και τα κορίτσια του+ το ψιχουλάκι μιλούν για όσα είπε η Αμαλί με το Λουκά και ξαναθυμούνται τι εγινε εκεινο το βραδυ

Ρούσσο έχει δικιο η Αμαλι, μεσα στην τρέλα της εσυ τον ειχες πιονι σου και κατέστρεφες σταδιακά με τη δικη τη σχεση του με τη Νόρα. όταν τον λέει Λουκακο της πεθαινω στα γέλια…

Να σου και ο Μπέλλος τον ψυχολόγησε. Καποιος να κλείσει το στομα στην Οχιά μην της το κλείσω εγώ μια και εξω ΕΛΕΟΣ με την εμμονή να την εχουμε ακομα στο στόρυ ας μας απαλλάξει κάποιος από την παρουσία της!

Η Θεαρα μου ΑΘΩΑ! Και ο Ρούσσος μόνος σε μια άδεια αίθουσα δικαστηρίου, όπως ακριβώς είναι αυτή τη στιγμή ολομόναχος..!

Θεαρα μου και Νόρα:Ο φόνος του Χατζηβασιλείου αν και τον υποστήριξε πολύ καλά η κυρια Παπαδημητρίου, στο flashback μου φάνηκε πρόχειρος σαν μια έσχατη λύση συγγραφικά για να κλείσει αυτό το μέτωπο….Όλοι θυμόμαστε τις περιβόητες γκρι φόρμες και το λευκό αθλητικό παπουτσάκι…Η Νόρα έβγαλε όλη της την πικρία και εν μέρει έχει δίκιο, της κατέστρεψε τη ζωή και η Αντιγόνη μαζί με όλους τους άλλους. Η ψυχραιμία της Καρτάλαινας κατά τη διαρκεια της αφηγησης συγκλονιστική. Θεαρα μου αλα Μαρινελλα στο Άνοιξε Πέτρα... Ee?
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Amarinella1
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 Images?q=tbn:ANd9GcTJpWx3gEDYDBPA9ReUaVFkSbonL7SFb9eTGvK8lVeNF0iZn0DdUA

Η Ερη με τον Στεφανο εχουν τρομερη Χημεια!

Ποσο μαγικη εικόνα με τον Αγγελουκο στην αγκαλιά της μανουλας του να κοιμαται

Η Ακομα και ο Τερης εμαθε τα νεα της εγκυμοσύνης εκτος απο το Λουκά Ee?

Η Μελιτα κρατα χαρτοφυλακα-τσαντα δικηγορου xoxo xoxo Και φυσικά μην ανοιξει μετωπο η Αμαλι με το Στεφανουκο, πως θα σφουγγαρισει μετα η κορουλα της. Το παραλήρημα της Αμαλί στο σπίτι όλα τα έουρο! «Στον μπαμπα σου να τα πεις αυτος εξαφανισε το αγορι μου» xoxo

Λουκάς και Ερη, πολύ ωραία σκηνη επίσης! Η Ερη τηλεφωνει στη Νόρα να της πει πως ο Λουκάς εδωσε σημεία ζωης αλλά η ίδια πήγε στην Εδεμ μοναχουλα

Ρούσσος και παρεα (κουτσουρεμένη) θα προβεί σε αποκαλύψεις λοιπον…το παράδοξο μονο η Νόρα αναγνώρισε τον κυρ-Θεοφραστο…από μικρη φαίνεται ειχε ξεχωρισει τον μελλοντικο της πεθερουλη αλλιως δεν εξηγείται….! Αστραψε το ματι της Νόρας μολις τον αναγνωρισε και ψυλλιάστηκε πανω κατω τι έγινε…

Με χάλασε πολύ το σημειο με τον φόνο και δεν με επεισε συγγραφικα παντοτε!
H Παπαδημητριου έσκισε ασφαλως!
Θα το ψηφισω Μετριο μου άρεσε πολύ η Δρακουλάκη σημερα!

Υγ. Κυριάκος bring him back!

Με αγαπη
loukitsa
Nyxia
Για να μην ξαναγράφω πράγματα που έχετε γράψει ήδη, συμφωνώ σε όλα!

Το σημείο του φόνου ήταν μια πρόχειρη λύση, την οποία προφανώς οι σεναριογράφοι σκέφτηκαν αργότερα. Αλλά πείτε με ευκολόπιστη, πείτε με αφελή, εγώ πιστεύω ότι τελικά το φόνο όντως τον έκανε η Αντιγόνη. Αν ήθελε να καλύψει κάποιον δεν θα προειδοποιούσε τη Νόρα να μην πει τίποτα σε κανέναν, αντίθετα θα τη συνέφερε να διαρρεύσει για να σταματήσουν να ψάχνουν ή να αποπροσανατολίσει τις έρευνες. Εκτός κι αν οι σεναριογράφοι μας επιφυλάσσουν καμμια φοβερή ανατροπή (σε συνδυασμό και με το χθεσινό πλάνο του Στέφανου που κι εμένα μου έκανε εντύπωση) και τελικά το φόνο τον έχει κάνει ο Στέφανος, αλλά κάτι τέτοιο σχεδόν το αποκλείω.

Βέβαια, δεν πιστεύω και ότι τα είπε όλα αυτά στη Νόρα απλά επειδή την εκτιμάει. Και εξακολουθώ να πιστεύω ότι και η Νόρα δεν βρέθηκε τυχαία στην παρέα... Αλλά μπορεί και το σχόλιο της Αντιγόνης ότι θα ήθελε να έχει μια κόρη σαν τη Νόρα να το έβαλαν οι σεναριογράφοι για να μας δημιουργήσουν υποψίες και να μας μπερδέψουν...

Υ.Γ. Το μόνο σημείο στο οποίο θα διαφωνήσω: Όχι άλλο Κυριάκο! Εξαιρετικός ο ηθοποιός (γι’ αυτό και με εκνευρίζει αφάνταστα), αλλά μετά από όσα βλέπουμε τόσο καιρό δεν ξέρω αν μπορώ να αντέξω και αυτό!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από sarita Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 10:49 pm

Μαλιστα ψηφισα το χθεσινο πολυ καλο και ηρθε το σημερινο και με αποτελειωσε στο να το ψηφισω απλα καλο λογω οτι κεντρικος μας ηρωας εστω και εν απουσια του ειναι ο λουκας.Και εχω τις εξης ερωτησεις.

1)Ποσο μαζοχες ειναι οι σεναριογραφοι οταν κανουν φλασ μπακ δειχνοντας ακομα περισσοτερο τις τρυπες τους στο σεναριο?

2)Μονο η νορα ηξερε τον μπαμπα του λουκα?Οι αλλοι τι εκαναν?Ελειπαν εκδρομη για πικ νικ?

3)Αφου η αντιγονη ηταν μπροστα στην παρολιγο δολοφονια του χατζημαλλια γιατι οταν της αποκαλυψε την αληθεια ο σταυριδης εβγαλε τετοιο ουρλιαχτο που την ακουσε ολο το λεκανοπεδιο?

4)Αν και περσινη η υποθεση αλλα παλι θα αναρωτηθω:Πως γινεται αστυνομικος εμπειρος να μην πετυχαινει εξ επαφης το θυμα και αυτο να ζει μετα?

5)Αθωα η κατηγορουμενη λογω αμφιβολιων.Και ξαναρωτω:Ο χατζημαλλιας δεν ειχε καταγραψει ολες του τις συνομιλες σε κασσετες και τις ειχε η αστυνομια?Τι εγιναν αυτες?

6)Πως ειναι δυνατον να παρακολουθουμε τοσο καιρο τη νορα να ξερει τον λουκα καλυτερα και απο τον εαυτο της αλλα παρολαυτα να εχει κολλησει οτι εκεινη ειναι το κεντρο του κοσμου και οτι για αυτη εφυγε?Τελικα τα παιδια τον ξερουν καλυτερα.

7)Για ποιο λογο η αντιγονη πηγε και ειπε την αληθεια στη νορα?Που αποσκοπει αυτο και τι νοημα εχει?Παντως μπραβο στη νορα της εβγαλα το καπελο.

CoolΓιατι ο στεφανος οπου τον χανεις οπου τον βρισκεις στην εριεττα βρισκεται?

9) Η μελιτα νοιαζεται για κανεναν αλλον περα απο τον απολυτο της?Γιατι ολο να μην στεναχωρησουμε το τετραχρονο ανηλικο ειναι συνεχεια.

10)Ειμαι πολυ ρομαντικη και φαντασιοπληκτη οταν στην τελευταια σκηνη που ειδαν τη φωτογραφια τα τεσσερα παιδια εγω περιμενα να δω και ενα πεμπτο ψηλο μελαχρινο αγορι που τον ελεγαν μανο?

11)Ειμαι εγω χαζη και δεν ξερω τι μου γινεται η οι σεναριογραφοι τα εχουν μπλεξει οποτε να ηρεμησω οτι εγω ειμαι καλα?

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ:

Πολυ ωραια η σκηνη του λουκα με την εριεττα. Ο λουκας μου περασε ολη την απογοητευση και τη στεναχωρια του αλλα και η εριεττα την ανησυχια της για εκεινον.

Οταν βλεπω την ευα με τον αγγελο απλα κολλαω στην οθονη μου.

Υποκλιθηκα στην αμαλια απο την αρχη ως το τελος.Ολα αυτα τα υποκοριστικα για τον λουκα με ελιωσαν.Οσον αφορα την συνομιλια της με τον ρουσσο ενα πραγμα σχολιασα.Πως ακριβως να ξερει τι εκανε οταν δεν της ελεγε τιποτα?Δεν την ξερει οτι οσο πιο πολλα δεν της λεει τοσο πιο πολυ χωνεται και τα μπερδευει?

Οσο για τη σκηνη της με τον νικολα και τη δαφνη η γνωστη μεθοδος αλλα λογια να αγαπιομαστε.Κατι που αρχιζω να βαριεμαι και να με κουραζει για να ειμαι ειλικρινης.

Και τελος μερα με τη μερα μου αρεσει ο λευτερης πιο πολυ.

Αυτα παω να διαβασω τα δικα σας σχολια!

Και εννοειται κατι που ξεχασα στα σχολια των αλλων επεισοδιων oscar
στις συνηθισμενες αγαπημενες!
sarita
sarita
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 11:10 pm

Sorry δηλαδή τώρα θέλουν να μας πουνε ότι:

--> η Αντιγόνη έβαλε τελικά τη μαντίλα, πήρε και την ένεση παραμάσχαλα και πήγε για φόνο. εντωμεταξυ μας είχαν δείξει ότι έφυγε απ το σπίτι της ντυμένη φυσιολογικά και όχι "Μαρινέλλα"(loukitsa οι φωτό τρομερές!!!), σε αντίθεση με σήμερα. εκτός βέβαια κι αν μας πουν ότι πήγε σε κανα ξενοδοχείο για να ντυθεί. Anyway - όλως τυχαίως είχε κι ο Σταυρίδης ακριβώς την ίδια έμπνευση νυχτιάτικα, δηλαδή να πάει να σκοτώσει τον Χατζηβασιλείου, όμως χωρίς το λουκ "αααανοιξε πεεεετρααααααααα" και με όπλο αντί για δηλητήριο.

--> ο Χατζημαλλιαρός ωστόσο, όχι μόνο επέζησε από 3 σφαίρες σχεδόν εξ' επαφής στο κεφάλι (από αστυνομικό, μην ξεχνιόμαστε), αλλά μιλούσε κιόλας και ήταν και σε θέση να δηλώσει "μια χαρά είμαι" (το ότι γνώριζε το Σταυρίδη το προσπερνάω)

--> η Αντιγόνη τον πλησίασε για να βεβαιωθεί ότι τα τίναξε και αφού είδε ότι το μπουκλωτό μαλλί τελικά είναι αλεξίσφαιρο (παίζει ρόλο και η λίγδα), αποφάσισε να τον πνίξει. ενώ βλέπουμε όμως ότι αυτός που τον πνίγει στέκεται πίσω απ' τον Χατζημπουκλίτσα και έχει περασμένο το χέρι γύρω απ το κεφάλι του, μας δειχνουν την Αντιγόνη σε πλάνο που - κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα - δε συμβαδίζει με το προηγούμενο, αφού φαίνεται λες και στέκεται μπροστά απ το μελλοθάνατο. (σας μπέρδεψα τελείως??)

--> όλα καλά μέχρι εκεί (lmao ), ώσπου παθαίνει σοκ με την εξομολόγηση του Σταυρίδη, κι ας ήξερε όσα της είπε.

--> και μόλις η Αντιγόνη έμαθε ότι ο Σταυρίδης αυτοκτόνησε, καταβάθος ζήλεψε, γιατί σου λέει: φόνο εσύ? φόνο κι εγώ!! αυτοκτονία εσύ? αυτοκτονία κι εγώ!! Και ενώ πήγαινε προς το φαρμακείο να πάρει χάπια να αυτοκτονήσει κι αυτή, πέρασε μια βόλτα απ το μνήμα του Σταυρίδη και άφησε ένα λέλουδο, έτσι για το καλό.

--> Ωστόσο δεν κατάφερε να πεθάνει, χάρη στον αξιαγάπητο γιόκα της και κόντεψε να καταλήξει στης φυλακής τα σίδερα, για ένα φόνο που δεν έκανε κατά το ήμισυ. Σου λέει, δεν τον πυροβόλησα βρε παιδιά, αφού πάσχω από μυϊκή ατονία!! Εγώ μόνο τον έπνιξα!! (αυτό το τελευταίο δεν το είπε βέβαια!!)

--> Και ενώ αθωώνεται λόγω αμφιβολιών (3-4 το σκορ), αναγνωρίζει πόσο άξια δικηγόρος είναι η Νόρα και αποφασίζει να πάει να τη συγχαρεί που παραλίγο να την κλείσει σε κελί δίπλα απ' αυτό του Κυριάκου.

--> Δε μένει όμως στα συχαρίκια! Της εξιστορεί όλα τα παραπάνω γεεγονότα γιατί........εμμμ.....γιατί..εεεε....να μωρέ....ε...γιατί........ε δεν ξέρω γιατί!! Η φαντασία έχει και τα όριά της!! (η δική μου τουλάχιστον, γιατί αν κρίνω απ τη φαντασία των σεναριογράφων...)

--> Και όχι, δεν τελειώσαμε ακόμα, έχουμε και το εξής θεόκουλο: η Αντιγόνη λέει θα ήθελε να έχει μια κόρη σαν τη Νόρα (θα ήθελα να δω τη φάτσα της Νταίζης αν το άκουγε αυτό!! sisi ) και της λέει να τα ξαναφτιάξει με το Λουκά και άλλα τέτοια χαριτωμένα!!

Ελπίζω τουλάχιστον να μην υποννούν ότι αυτή που πήγε με τη φορμίτσα στον τάφο του Σταυρίδη ήταν η Αντιγόνη!!
Αν βέβαια δεν ήταν αυτήν, είναι ικανοί να μας εμφανίσουν και 3ο δολοφόνο, οπότε δεν ξέρω τι είναι προτιμότερο.

Εκτός από την υπόθεση του φόνου βέβαια, παρατηρήσαμε και άλλα περίεργα φαινόμενα:

--> Μόνο η Νόρα ήξερε τον πατέρα του Λουκά, οι υπόλοιποι της παρέας δεν τον είχαν ξαναδεί.

--> Ο Μπέλλος, ο Στέφανος και ο Λευτέρης ξέρουν πολύ καλύτερα το Λουκά απ' ότι οι επί 15ετίας και βάλε κολλητοί του φίλοι.

--> Ο Λουκάς που βρήκε το κινητό της Εριέττας, το θυμόταν απ' έξω?

-->Νόρα ιζ μπακ??

Μου άρεσε που η Εριέττα είπε στο Στέφανο τι πιστεύει για τη μάνα του, χωρίς να φοβάαι μην τσακωθεί μαζί του ή μη του χαλάσει τη ζαχαρένια. Σε αντίθεση με τη Μελίτα που απαγόρευσε στη μάνα της να εκφραστεί ελεύθερα επί του θέματος για να μην μας κάνει ναζάκια ο απόλυτος.

Η Νταίζη ασχολίαστη που ήθελε να βγει στα κανάλια να θριαμβολογήσει κιόλας!! Επίσης ασχολίαστη η γραματεύς με το χαρτοφύλακα!!imarton

Παρ' όλα τα κακά, στραβά κι ανάποδα που είχε το σημερινό, το ψήφισα πολύ καλό για Παπαδημητρίου.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Lyn στις Τετ Δεκ 22, 2010 11:37 pm, 1 φορά
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Morena Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 11:37 pm

Διάβασα όλους τους σχολιασμούς σας και συμφωνώ πάνω κάτω σε όλα όσα γράψατε....μου δημιουργήθηκε ένα απόλυτο ξενέρωμα με την εξομολόγηση της Αντιγόνης...κάτι δε μου κολλάει πως να το κάνουμε...χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη....δεν μπόρω να σχολιάσω τίποτα άλλο γιατί βαριέμαι...
Morena
Morena
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ζωγράφου, Αθήνα

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης