Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap13%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 13% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap36%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 36% 
[ 23 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 64

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010

Δημοσίευση από dadela Την / Το Τετ Δεκ 22, 2010 11:45 pm

"Ο κόσμος το έχει τούμπανο και αυτή (Νόρα) κρυφό καμάρι"Η Αμαλία δε μπορώ να κατλάβω πως δεν το έχει μάθει ακόμα..λύπει ο Μάρτης απ' τ Σαρακοστή?Εμ, δε λήπει..Καλά, μπορώ να πω πως η Αντιγονή σχεδόν με ανατρίχιασε έτσι ήρεμα που τα έλεγε τση Νόρα, θα ψυχασθενής δολοφόνος που ότι και να κάνει κρατάει την ίδια έκφραση...Wow
Σοβαρά τώρα, τι άκυρο είναι αυτό με το πανάκριβο δωμάτιο με το τζακούζι που μένει ο Λουκάς στο ΝαύπλοιοKKarta ?Μπας και μαζί με τη φωτογραφία σούφρωσε και καμιά πιστωτική από το Ρούσσο?
Ksilo
+ μία απορία: γιατί η Ερριέτα μιλάει στο Λουκά στον ενικό ενώ αυτός στον πληθυντικό??Από που και ως που πήρε τέτοιο αέρα τούτη?? scratch
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010

Δημοσίευση από κικκο Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 12:18 am

ειδα σερι χθεσινο κ σημερινο επεισοδιο κ επιτελουσ ειπα οτι ειδα μυστικα τησ εδεμ...τα επεισοδια ηταν παρα πολυ καλα...ειδικα απο πλευρασ δρακουλακη-πετρακη....τα παιδια αξιζουν συγχαρητηρια....αγκιζουν τη τελειωτητα με τισ ερμηνιεσ τσ.....βγαζουν συναισθηματα χωρισ καν να εχουν κειμενο....ιδιαιτερα ο πετρακησ....η σκηνη τησ αντιγονησ(δρακουλακη)στη παραλια ηταν φοβερη.....οπωσ επισησ κ το βλεμμα τησ οταν ακουγε την αντιγονη λαζαριδη να τισ λεει την αληθεια τησ ιστοριασ...τα επαιξε μιλαμε......μπραβο κ συγχαρητηρια κ στ κυριο κατρανιδη...παιζει υπεροχα το ρολο τ ανθρωπου με τυψεισ...για το παρελθον....ειδικα στη σκηνη στ δικαστηριο που φευγουν ολοι κ καθεται στη θεση τ κατηγορουμενου...πιστευω οτι ηταν πολυ εξυπνο σκηνοθετικο ευρημα.....γενικα πολυ καλοστημενα επεισοδια...θελω πολυ να δω την αντιδραση τησ νορασ αυριο προσ το ρουσσο γτ προμηνιεται φοβερη σκηνη......
κικκο
κικκο
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : thessaloniki

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 1:13 am

Αλλο ενα πολυ καλο επεισοδιο και εχω αρχισει να ανησυχω...Γιατρε μου, μ΄ακους;;;

Ο Λουκας ηταν σχεδον ανυπαρκτος αλλα και οταν τον βλεπαμε ηταν μες στην χλιδα...Ρουσσο εψαξες καλα;;;σιγουρα δε λειπει και τιποτα αλλο;;;γιατι αυτος δεν ειχε μια και πηγαινε απο δω και απο κει τωρα τι εγινε;;;παιζει κρυφα λοττο και το κερδισε;;;δεν νομιζωωωω!!!!!

Η Αμαλια ειχε πολυ πλακα που ελεγε τον Λουκα "Λουκακο μου"και εχει αρχισει να ταπωνει τον Ρουσσο και μ'αρεσει..χιχιχι!!!!!αν και τον λυπαμαι λιγακι
αλλα απ την αλλη ετσι που τα κανε....Tigania

Η Αντιγονη πραγματικα φτυστη η Μαρινελλα (loukitsa εισαι θεα!!!Congrats )παραδεχτηκε οτι εφαγε τον Χατζημπουκλα...Πολυ ωραια σκηνη!!!!κ.Παπαδημητριου= ΘΕΑΑΑ!!!!! : respect :
Αυτα απο μενα ανυπομονω για το αυριανο!!!!
Καληνυχταααα!!!!
Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 2:24 am

Clarabelle έγραψε:
black_cat έγραψε:Ο Λουκάς δεν είχε μαντήλι να κλάψει.Κοιμόταν στο γραφείο,σε παγκάκια,στου Νικόλα,έτρωγε στο τσάμπα...ΤΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ???Ποιος το πληρώνει????Γιατί υποτίθεται πως αυτός είναι "ταπί" και ψύχραιμος!

Ψάχνεις κι εσύ κάτι λεπτομέρειες!!!!!!!!!
Να ρωτήσω κι εγώ;
Εσύ σπίτι σου κυκλοφορείς με το μπουφάν σαν την Αμαλία;
Η Αντιγόνη γιατί ξόδεψε λεφτά για χάπια αφού της ξέμεινε η ένεση;
Ο κυρ Θεόφραστος ο άγιος άνθρωπΑς δεν πήγαινε να δει το παιδί του τα καλοκαίρια; Μόνο η Νόρα ήξερε τη φάτσα του οι υπόλοιποι την αγνοούσαν.

Clarabelle πολυ σωστα θετεις τα ακολουθα ερωτηματα, που αμα κατσουμε και απαριθμησουμε θα βρουμε εκατονταδες. Εχει τοσες τρυπες το σεναριο....... και εμας μαλλον μας εχουν για τυπους με αλτσχαιμερ δεν εξηγειται αλλιως.
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 2:32 am

Soso να εισαι καλα με εκανες και γελασα lmao οντως μετα απο τετοιο πυροβολισμο και μεσα στα αιματα ο Χατζηπτωμας ειπε "ο αστυνομος το εκανε, μια χαρα ειμαι" xoxo αχ Παναγια μου κρατουσα την κοιλια μου απο τα γελια. Επισης και το στυλιστικο σκελος της Αντιγονης αλα Μαρινελλα lmao τρελλο, ποιος τα σκεφτεται ολα αυτα τα κουλα μου λετε?

Εχουν ξεφυγει εντελως εκει μεσα λεμε.Τι να πρωτοχολιασω δεν ξερω, να σας πω και την αληθεια βαριεμαι.....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από marakii Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 12:21 pm

το χθεσινό επεισόδιο ήταν πολύ καλό
Νομίζω πως η σκηνή της Νόρας ήταν απλά θεική ....και όταν τα έχωνε στην κ@λολαζαρίδαινα η οποία βγήκε λάδι .....εγώ την ήθελα πίσω από τα σίδερα....επίσης η Νόρα ήταν θεά και στην παραλία ..... και ήταν θεά και όταν έλεγε εγώ φταίω-στεναχωρή8ηκα γιατί δεν φταίει αυτή-
η Λαζαρίδη μου έσπασε τα νεύρα επειδή τα έλεγε όλα με μια ψυχραιμία( υπέροχη ηθοποιος η Παπαδημητρίου) και έτσι και 3ανατολμήσει να μου απηλησει το Νοράκι θα έχει να κάνει μαζί μου.....
Λυπήθηκα τον Λουκάκο..... όλο του έρχονταν στο μυαλό τα λόγια της Αμαλίας -ασχετο αλλά πόσο λατρεύω Ναύπλιο-
Αμαλία...κλασσικά γέλασα, αλλά από που και εως που έλεγε τον Λουκά ΤΗΣ Νόρας ...μανάρι μου , αγόρι μου , Λουκάκο μου *LOL*

Ψηφίζω πολύ καλό
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 12:40 pm

Ένα επεισόδιο όπου η σεναριακή γελοιότητα χτύπησε οροφή

Ενα επεισόδιο που απευθύνεται μάλλον σε ανεγκέφαλους δεκατετράχρονα ή γιαγιάδες

Ένα επεισόδιο που δεν υπήρχε συνοχή και αληθοφάνεια ούτε στο ελάχιστο

Ένα επεισόδιο που αναιρούσε ότι είχαμε παρακολουθήσει σχετικά με το φόνο του Χατζηβασιλείου

Ένα επεισόδιο που αποδεικνύει οτι οι γράφοντες δεν τρέφουν τον παραμικρό σεβασμό προς το κοινό τους

Ο Λουκάς που ζητιάνευε δεξιά κι αριστερά ένα πιάτο φαγητό και κοιμόταν στους καναπέδες απλώθηκε στο υπέρδιπλο μέχρι να κάνει κέφι να μπει στο τζακούζι

Η Αντιγόνη έφυγε απ το σπίτι ντυμένη μασκαράς και η Εύα που καθόταν εκείνο το βράδυ στον καναπέ (την παραμύθιαζε αν θυμάστε αυτό το καλό παιδί ο Στέφανος πριν πάει για ανασούλες) και στη συνέχεια ήταν στην κουζίνα και μαγείρευε δεν παραξενεύτηκε όταν την είδε ούτε όταν επέστρεψε ντυμένη κανονικά. Εκτός κι αν δεν την είδε να περνάει απο μπροστά της οπότε επειγόντως στον οφθαλμίατρο

Ο Σταυρίδης είχε τοποθετηθεί στο πόστο του με μέσον γιατί
Πρώτον μάλλον οι συνάδελφοι τον μισούσαν και δεν του έδειξαν το πόρισμα της νεκροτομής
Δεύτερον απο σημάδι ήταν σκράπας αφού πυροβολησε απο το μισό μέτρο και αστόχησε

Ο Στέφανος κι ο Λευτέρης γνωρίζουν το Λουκά καλύτερα απο τους επι εικοσαετία φίλους του διότι ως γνωστόν όλοι οι λεχρίτες για να διαπρέψουν σ αυτό που κάνουν χρειάζονται καλό ένστικτο

Η Αμαλία χωρίς κανένας να της πει το παραμικρό (διότι να μην το ξεχνάμε δεν ξέρει καν για το όνειρο της Ερι) κατέληξε στο συμπέρασμα οτι οι τύποι της φωτογραφίας έδιναν όρκο σιωπής για κάποιο φόνο και όλοι οι άλλοι που ξέρουν τι μέρος του λόγου ειναι η Αμαλία την παίρνουν στα σοβαρά.

Ο Παναγιώτης (ο αστυνόμος ντε) πήγε στη δίκη διακοσμητικός και δεν έκανε τον κόπο να ενημερώσει το δικαστήριο οτι μέσα στο αστυνομικό τμήμα έχουν τις κασέτες του Χατζημακαρίτη που εκβίαζε την Αντιγόνη καθώς επίσης οτι έχουν καταγεγραμμένες συνομιλίες των πάντων.

Όταν τελείωσε ο β κύκλος ήξερα οτι το παραμύθι είχε μόλις τελειώσει αλλά έλεγα οτι ίσως δω κάποια ιστορία μυστηρίου. Ούτε καν αυτό. Κρίμα......

Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 1:44 pm

"Τις πταει;"

"Για το θανατο του Περικλη;"

Ο λοιμος στην Αθηνα... Η Αντιγονη κατα το δικαστηριο δεν φταει 4-3 ηττηθηκαμεν κατα κρατος... Η χαρουλες της Νταιζης που προκαλεσαν αναγουλες vomit Ελεος! Ηθελε να κανει και γλεντι τρικουβερτο η μανταμ... Βρε ουστ! Ο Ρουσσος σου λεει ψυχραιμια δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει... Και εκει που λες παει κι αυτο τελειωσε ερχεται η Αντιγοναρα για να εξομολογηθει σε ποιον; στη Νορα οτι οντως εκανε το φονο... Τι καταλαβα εγω απο την ολη εξιστοριση...; Η Αντιγονη ντυθηκε Μαρινελα (τελικα δεν ημουν η μονη που εκανε το συνειρμο) πηρε μια ενεση υδροκυανιο και κινησε μια ωραια νυχτια να ξεκανει τον Χατζηβασιλειου... Εκει που πηγαινε συναντησε τον Σταυριδη που εκανε τελικα το φονο... Φροντισε να αποτελειωσει τον Περι και επεστρεψε σπιτακι της... Τωρα ο Σταυριδης πηγε και της ειπε οτι αυτος εκανε το φονο και φροντισε να την παγιδευσει, αυτη επαθε σοκ αφου πιστευε οτι ειχε κανει το τελειο εγκλημα αλλα του σταυριδη ηταν πιο τελειο, προσπερναμε το γεγονος οτι ο Σταυριδης ηταν Μπελλος απο την αναποδη -εξυπνος αλλα πολυ βλακας- και δεν εριξε ουτε μια ματια στην ιατροδικαστικη εκθεση... sfyr Η Αντιγονη βρηκε την ευκαιρια να δημιουργησει αμφιβολιες για το αν εκανε αυτη το φονο και ταραχτηκε επειδη κανεις δεν την πιστευε... Οταν αυτοκτονησε ο Σταυριδης ξαναντυθηκε Μαρινελα και πηγε στον ταφο του και στον επομενο τονο εκανε αποπειρα αυτοκτονιας... Οταν συνηλθε εβαλε τη φορμουλα της και πηγε και αφησε κι αλλο λουλουδακι στο Σταυριδη.... Αυτα καταλαβα εγω χθες και το κατα ποσο στεκουν ή οχι ειναι στην κριση του καθενος! sfyr Φυσικα ολα θα αυτα θα ηταν πολυ πιο λογικα να τα ελεγε η Αντιγονη στο Χρηστο ας πουμε αλλα στη Νορα; Στη Νορα; Αβυσσος το μυαλο των σεναριογραφων! livani
Το εντυπωσιακο ειναι οτι παρα την αθωωση της Αντιγονης ολοι ή μαλλον οι περισσοτεροι την θεωρουν ενοχη...

"Για τη φυγη του Λουκα;"

Εδω εχει τρελο γελιο η αναζητηση του ενοχου... Πρωτος υποπτος η Νορα που τα βαζει με τον εαυτο της και το πεισμα της, ειναι πεπεισμενη οτι αυτη φταιει και δεν λεει να το βγαλει απο το μυαλο της... Στενοχωριεμαι που στενοχωριεται αλλα χαιρομαι που συνειδητοποιησε καποια πραγματα! Efxi Δευτερος υποπτος η Αμαλια που αν εξαιρεσουμε οτι του ειπε οτι του ελεγε απο την αρχη δεν φερει ευθυνη για την φυγη του Λουκα! Περασε απο "ανακριση" και παρα το χαλαρο της ατμοσφαιρας με τη Δαφνη και το Νικολα στη σκηνη με το Ρουσσο εβγαλε δυναμισμο κα ομολογω μου αρεσε! Οχι μονο το στιλ της αλλα και αυτα που ειπε! Τριτος ο Ρουσσος (το Πετρος μας τελειωσε Ρουσσος απο δω και εμπρος! rules ) ο οποιος ξερει οτι ευθυνεται σε μεγαλο βαθμο για την ολη κατασταση, δεν αμφιβαλλω οτι μπορει να μην ηθελε απλα να τον πληγωσει αλλα το γνωστο με την κολαση και τις καλες προθεσεις το ξερετε...Τους εδειξε την φωτογραφια και η μονη που αναγνωρισε τον Βενετη ηταν η Νορα, κουλο! Περιμενω αντιδρασεις...!

"Για εκεινη τη νυχτα;"

Ελα μου ντε... Εκεινο το Λουκα τον λυπηθηκε η ψυχη μου... Τετοιο περπατημα το παλικαρι, το ξεποδαριασατε περα δωθε... Ειδαμε ολο το Ναυπλιο κι αν οχι κοντευουμε! Μονο τα 999 δεν τον εχετε βαλει να ανεβει! Ο Λουκας πριν φυγει θα επρεπε να ληστεψε καμια τραπεζα.. Τι υπερλουξ δωματιαρα ηταν αυτη καλε; ainta Αυτος υποτιθεται οτι εχει οικονομικες δυσκολιες! Τελος παντων, πηρε την Ερι τηλεφωνο για να τη ρωτησει ποιος σκοτωσε τον πατερα της... Βρε καλο μου λες αν ηξερε να ψαχνοταν τοσο καιρο...; Παρατηρησατε οτι η Εριεττα τον ελεγε Λουκα κι εκεινος κυρια Χατζηβασιλειου; Μου εκανε εντυπωση...! Αλλα Λουκα μου για καποιον που θελει να μεινει εξαφανισμενος δεν εχεις μελετησει καλα... Κλιση απο σταθερο σε κινητο; ainta Η Ερι πηρε τη Νορα αμεσως, αχου μωρε!

"Για τα νευρα μου;"

Μπορει να φταει η κινηση στους δρομους, μπορει να φταει που ξυπνησα απο τα αγρια χαραματα, μπορει παλι να φταει η φυση που με εκανε νευροσπαστο οτι και να φταει παντως το χθεσινο επεισοδιο ηταν ελαφρως κουραστικο... Δυο σκηνες περμενα να δω το τηλεφωνημα στην Εριεττα και τη συναντηση στου Ρουσσου (την ομολογια της Αντιγονης την ειχα δει το πρωι!) και οι δυο επαιξαν λιγο πριν το τελος... Πριν ψηφισω θα ηθελα να προσθεσω:
- Ξερει το πανελληνιο οτι η Νορα ειναι εγκυος ο Λουκας ομως οχι, ποσο νομιζετε οτι αντεχω!
- Ξεφορτωθειτε επιτελους το πατζοζευγαρο, ως ποτε νομιζετε θα αντεχω τις ερωτησεις του τυπου "Τωρα αυτοι γιατι ειναι μαζι Impatient " απο τη μανα μου, σιχαινομαι τις ερωτησεις στις οποιες δεν μπορω να δωσω απαντηση!
- Λατρευω το τσανθο κεφαλακι στην αγκαλια της Ευας Hug Ελιωσα λεμε!
"Καλο"
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 1:50 pm

Εγώ η αφελής να ρωτήσω κάτι ακόμη;
Η Αντιγόνη πήρε την ένεση παραμάσχαλα και πηγε να κάνει φόνο
Ο Χατζηγλύτσης απ όσο ξέρω μια χαρά άντρας ήταν και στην υγεία του καλά
Η Αντιγόνη πως θα του πάταγε την ένεση;
Θα τον έπαιρνε μια αγκαλίτσα και ξαφνικά θα του την πάταγε ή θα την πέταγε απο μακριά σαν τα βελάκια ένα πράγμα;
Γυναίκα αδύναμη πως θα τον έκανε καλά; Γιατί δεν έστελνε τη Νταίζη να του την πέσει να τον ρίξει σε κανενα γκαζόν βρε αδελφέ να κάνει την δουλειά της;

και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από dadela Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 2:00 pm

Clarabelle έγραψε:
Θα τον έπαιρνε μια αγκαλίτσα και ξαφνικά θα του την πάταγε ή θα την πέταγε απο μακριά σαν τα βελάκια ένα πράγμα;
Γυναίκα αδύναμη πως θα τον έκανε καλά; Γιατί δεν έστελνε τη Νταίζη να του την πέσει να τον ρίξει σε κανενα γκαζόν βρε αδελφέ να κάνει την δουλειά της;

Κοίτα, η Νταίζη το γκαζόν το έχει (βλέπε προηγούμενο επεισόδιο με Χρήστο)μπορεί να τη χάλασε ο δρόμος μιας και ξεσυνήθισε 1 χρόνο τώρα στα λούσα... ^^
dadela
dadela
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens
Ασχολίες : Κοιτάω τον ουρανό γιατί όπου να ναι θα πέσει στο κεφάλι μου

Δημοσίευση από Antigoni! Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 4:06 pm

lmao lmao lmao

Καλά είσαι θεά...
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Δημοσίευση από soso Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 4:14 pm

Clarabelle έγραψε:

: respect : : respect : : respect :
Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα! lmao lmao lmao
Βελάκια μακράν,λέμε!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από elenp Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 4:52 pm

Το επεισόδιο ήταν και αυτό πολύ ωραίο.

Μου άρεσε που παρόλο δεν έδειξε και πολύ τον Λουκά, όλο το επεισόδιο ήταν γύρω από αυτόν. Η Νόρα με συγκίνησε που κατηγορούσε τον εαυτό της για το ότι έφυγε ο Λουκάς, τον αγαπάει πολύ όπως και αυτός εκείνη. Το πιο σωστό το είπε η Εύα. Ακόμα και το πείσμα και την γκρίνια της ο Λουκάς όχι μόνο τα ανεχόταν αλλά του άρεσαν κιόλας. Η παρέα και πάλι στηρίζει την Νόρα και προσπαθεί να βρει τον Λουκά. Μου αρέσει πολύ αυτό. Επίσης μου αρέσει που η Μελίτα δεν πήγε να θρονιαστεί στο σπίτι της Νόρας μαζί με την παρέα. Και αυτό γιατί νομίζω ότι έχει καταλάβει και αυτή ότι δεν είναι μερος της παρέας.

Από τις πιο ωραίες σκηνές του επεισοδίου ήταν αυτή με την Καρτάλαινα και την Νόρα. Η αφήγηση της για το πώς σκότωσε τον Χατζηβασιλείου υπέροχη, όπως και αυτά που της είπε η Νόρα. Βέβαια αυτή η σκηνή μου δημιούργησε την απορία, γιατί να πάει να τα πει στην Νόρα. Μήπως όχι μόνο θέλει η Καρτάλαινα αλλά είναι όντως κόρη της η Νόρα; Τότε προκύπτουν τα εξής ερωτήματα. Η Νταίζη τί είναι; Και κάνω μια υπόθεση, σκεπτόμενη και τα λεγόμενα του Ρούσσου όταν μιλούσε με την Καρτάλαινα.Μήπως οι γονείς της Νόρας δεν μπορούσαν να κάνουν παιδιά και την υιοθέτησαν; Μήπως ο πατέρας της Νόρας είναι αυτός που πυροβόλησε τον βιολογικό πατέρα του Λουκά και της Εριέττας και γι' αυτό και ο Ρούσσος δεν ήθελε να πει τίποτα στον Λουκά για να τον προστατέψει από το να το μάθουν όλα αυτά; Βέβαια όλα αυτά μπορεί να μην έχουν καμία σχέση και απλά να τα είπε η Καρτάλαινα στην Νόρα, για να την αποπροσανατολίσει και να μην ψάξει περαιτέρω την υπόθεση, θέλοντας να καλύψει κάποιον άλλον ή μπορεί και απλά να τα είπε για να τα πει.

Επίσης μία άλλη σκηνή που μου άρεσε πολύ ήταν αυτή του τηλεφωνήματος του Λουκά στην Εριέττα. Πολύ όμορφη. Μου άρεσαν επίσης και η συνάντηση Αμαλίας Νικόλα Δάφνης στην προσπάθεια τους να μάθουν τι είπε στον Λουκά, όπως και η Εύα με την Νόρα στο σπίτι της, που προσπαθούσε να την πείσει ότι δεν φταίει αυτή για το ότι έφυγε ο Λουκάς.

Γενικά μου άρεσε πολύ το επεισόδιο και το ψηφίζω πολύ καλό.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenp στις Πεμ Δεκ 23, 2010 5:20 pm, 1 φορά
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 5:07 pm

Ο Πέτρος δεν περίμενε να γίνει τόσο γρήγορα λέει και θα του μιλούσε την κατάλληλη στιγμή λέει. Αυτός είχε αναλάβει την Αντιγόνη για να μην μαθευτεί τίποτα ΠΟΤΕ! Ό,τι να 'ναι, ό,τι να 'ναι...Ίσα ίσα να χωρίσουν τα λουκανοράκια και να μείνει η Αντιγόνη στο στόρυ.

Πάντως, ο Σταυρίδης ΔΕΝ αστόχησε!!! Τι πέτυχε όμως??? Ειλικρινά, μπορεί να καταλάβει κάποιος?
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Xatzibaima
Επεισόδιο 466 - Ημερομηνία 22-12-2010 - Σελίδα 2 Xatzibaima2

Και το μαύρο παντελόνι στο μνήμα είναι σωστό νομίζω (αν και το βάδισμα μοιάζει ανδρικό). Το πλάνο με τη γκρι φόρμα είναι μεταγενέστερο και αυτού του κύκλου.
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 5:13 pm

Μάλλον βίαιη εξαγωγή του φρονιμίτη μου μοιάζει εξ ου κι όλο αυτό το αίμα που πλημύρισε τα τζάμια του αυτοκινήτου. Τι λες το πέτυχα;

Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 5:26 pm

Ας πώ κι εγώ δυό λόγια γιατί χτές δεν μπορούσα να μπώ, κι ώσπου να καταλάβω "τις πταίει" πού λέει κι η Γιάννα, τα νεύρα μου!!!
Είχε πολλά ανεξήγητα το χθεσινό, κι όσο τα τριγυρνάω στο μυαλό μου τόσο πιό περίεργα μου φαίνονται... Κατ'αρχήν, αυτό που είπε η Μαρία, πώς δηλαδή σκόπευε η Αντιγόνη να σκοτώσει τον Περικλή με ....ένεση, θα του έλεγε ότι είναι βιταμίνες για να τον τονώσει, ή θα τον τρύπαγε , πές οτι είχε τη δύναμη να τον κάνει καλά, μέσα απ'τα δερμάτινα μπουφάν και τα πουλόβερ που φόραγε (χειμώνας ήταν....) Δεύτερον, γιατί ντύθηκε με αντρικά ρούχα και μαντήλες, ενώ όταν την είχαμε δεί να φεύγει απ'το σπίτι φορούσε, θυμάμαι, κανονικά ρούχα! Δηλαδή αν την έβλεπε ο Περικλής με τέτοια ρούχα να τον πλησιάζει (είχαν κι ένα ραντεβού, μην το ξεχνάμε), δεν θα έβαζε μπροστά να φύγει άρον άρον??? Τρίτο, γιατί πάλι ντύθηκε αντρικά για να πάει να βάλει λουλούδια στον τάφο του Σταυρίδη πριν αυτοκτονήσει? Θεωρείται έγκλημα να βάλεις λουλούδια στον τάφο κάποιου, εδώ όλοι είχαν πάει στην κηδεία του? Τέταρτο και κυριώτερο, γιατί πήγε και τα είπε ολα αυτά τα παραμύθια στη Νόρα, για να κάνει το κομμάτι της, και να είναι και σίγουρη οτι θα φτάσουν τα νέα στ'αυτιά του Στέφανου, που υποτίθεται για να μην χάσει την αγάπη του έκανε το φόνο??? Δύο εξηγήσεις δίνω, ή η Αντιγόνη έπαθε γεροντική άνοια, ή οι σεναριογράφοι μας περνάνε για άνοους, και μάλλον το δεύτερο υπερισχύει...

Τώρα η Νόρα λούζεται όσα πέταγε τόσο καιρό ελαφρά τη καρδία στο Λουκά, σού λέει χτύπα, αντέχει αυτός, το έχει αποδείξει τόσες φορές, τώρα όμως ήρθε κι η σειρά της να τρέξει... Το τηλεφώνημα από σταθερό έσωσε τη κατάσταση, κι αμέσως η καλή μου η Εριέττα πήρε τηλέφωνο να ειδοποιήσει τη Νόρα, αλλά εκείνη δεν το σήκωσε, κακώς Νόρα μου, θα ήξερες ήδη που είναι ο Λουκάς... Τώρα το πώς ήξερε μόνο η Νόρα πώς ήταν ο πατέρας του Λουκά, δεν το βλέπω και τόσο παράλογο, αυτοί οι δύο γνωρίζονταν περισσότερο απ'ότι οι υπόλοιποι, άλλωστε η Νόρα ήταν η μόνη που ήξερε και τη Νταίζη όταν την έλεγαν Μαργαρίτα και την ιστορία του παραλίγο γάμου της (του πρώτου) με το Λουκά...
Αυτά από μένα, θα πάω να διαβάσω και τα δικά σας σχόλια...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 5:57 pm

Clarabelle έγραψε:
Μάλλον βίαιη εξαγωγή του φρονιμίτη μου μοιάζει εξ ου κι όλο αυτό το αίμα που πλημύρισε τα τζάμια του αυτοκινήτου. Τι λες το πέτυχα;

xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo xoxo Δεν υπαρχεις Μαρια....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 5:59 pm

Καλησπέρα,
Μου άρεσε το χθεσινό επεισόδιο θα έλεγα....
Λοιπόν...
Λάτρεψα:
Πέτρο-Στο δικαστήριο,στο τέλος!!!
Πετρο-Σε συζλητηση με την Αμαλία...οι εκφράσεις του ήταν κατατοπιστικότατες και αποτίποναν πλήρως τον συναισθηματικό του κόσμου!
Πέτρο-Την αγάπη του για τον Λουκά!!!
-Ο Στέφανος πόσο αφελής μπορεί να είναι πια...?! Τι ειρωνεία? Μετά την αποκαλιπτικη συνάντιση Αντιγόνης-Νόρας βλέπουμε τον Στέφανο να ''θριαμβολογεί'' στην Εριέττα λεγιντας της ότι είμουν σίγουρος πως δεν το είχε κάνει η μάνα μο...???? !!!!! Ελεος!!!!
-Ο Πέτρος περνάει δύσκολα..δεν είναι εύκολο όλο αυτό...δεν πιστεύω πως έχει πέξει με τη ζωή του Λουκά....προς Θεού...τον αγαπάει σαν να ήταν παιδί του...Φυσικά και δεν είναι τυχαίο που τον έχει κοντα του χώρις φυσικά αυτό να σημαίνει ότι ο Λουκάς είναι πιόνι του...! Ελεος...Πραγματικά τον λυπήθηκα... Χρειάζεται κάποιον να τον ακούσει και να του συμπαρασταθεί γιατί κανείς δεν γίνετε να τον καταλάβει...Και πόσο μάλλον την γυναίκα του...αλλά η Αμαλι είναι τρεις λαλούν και δυο πηδούν..... Razz
-Καλά έλεος μόνο η Νόρα αναγνώρισε τον Βενέτη? Οι άλλοι δεν τον ξέρουνε...?? Ελεος...!!!
--Loukitsa έίσαι άπεχτη.... : respect :
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Πεμ Δεκ 23, 2010 6:00 pm

Clarabelle έγραψε:
Απ' το να 'χει φάει σφαίρα, πιο πιθανό μου φαίνεται αυτό που λες imarton
Επίσης, ακόμη πιο πιθανή είναι η εκδοχή <<"κέτσαπ" στο λανθασμένο προφίλ>> lmao
Στο αριστερό του μάγουλο το πολύ να 'χε πιτσιλιές(εφόσον δεν τον πέτυχε στο κεφάλι ο αστυνόμος)... Αυτός είναι σαν να άκουσε τον πυροβολισμό, τρόμαξε και χτύπησε μόνος του με φόρα στο τζάμι!!!
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης