Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap15%Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 15% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap43%Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 43% 
[ 29 ]
Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap24%Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 24% 
[ 16 ]
Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 67

Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010

Δημοσίευση από Dihaneira Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 12:41 am

[color=violet][b]Καλησπέρα και καλως σας βρήκα..Πρώτο μου ποστ σε ενα πολυ καλό επεισόδιο.Ξεκίνησα να παρακολουθώ τα "μυστικα" απο τις απειλές τις Νταίζης κατα του Λουκά και την προέτοιμασία του γάμου τους.Προτιμώ σεφέστατα τη "βέρα" όμως.Όσον αφορά στο σημερινο επεισόδιο,λίγο ακατανόητο με βάση τη ροή το πως ο Λουκάς έμεινε σε ακριβό ξενοδοχείο με τα δεδομένα που είχαμε ως τώρα και διφορούμενη η στάση του Στέφανου σε σχέση με τη Μελίτα και την Εριέττα..Ομολογουμένως, ο κύριος Κατρανιδης έδειξε την κλάση του όπως και ο κύριος Αρζόγλου..Απλα ρισπεκτ!!!
Yess Η Α.Δρακουλάκη κατα τη γνώμη μου,άξια ηθοποιός.Η Εριέττα απλα δε με πείθει..

Dihaneira

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010

Δημοσίευση από soso Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 12:52 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Ας σχολιάσω κι εγώ!

Ρούσσος - 4/6 Παρέας της Φεγγαρόπετρας
Πολύ καλή σκηνή! Όταν άκουσα την Εύα να λέει ότι Αντιγόνη - Πέτρο τους ενώνει αίμα κόντεψα να πνιγώ με την κοκα κόλα γιατί θυμήθηκα τους άλλους που τους χωρίζει αίμα

Η κα Παπαδημητρίου τι τέλεια που ήταν ντυμένη! Τα λαμπάκια όμως πολύ εκνευριστικά! Καλέ πάρτε τα άλλα που παίζουν και μουσικούλα έχουν πολύ φάση! χιχι

Ο Νικόλας μου άρεσε που πιο ήρεμος από τις κοπέλες ζήτησε να μάθει εστω κάποιες περισσότερες λεπτομέριες! (Απλώς μου πήρε 5 λεπτά για να διαπιστώσω ότι έκανα λάθος χαχα)

+++

Νικόλας - Αμαλία
Ο Νικόλας μου άρεσε που πιο ήρεμος από τις κοπέλες ζήτησε να μάθει εστω κάποιες περισσότερες λεπτομέριες! (Απλώς μου πήρε 5 λεπτά για να διαπιστώσω ότι έκανα λάθος χαχα)

Είναι ποτέ δυνατόν να πηγαίνει να δώσει τα σέβη του στην Αμαλία? Στην ίδια Αμαλία που έπεσε από τις σκάλες για να ενοχοποιήσει τον γαμπρό της? Την ίδια που έλεγε την ανηψιά του ξώγαμο? Την ίδια που ανακατεύεται στη ζωή όλων για να κάνει τα δικά της? Την ίδια που είναι η μεγαλύτερη κατίνα και ανταγωνίζεται επάξια την κόρη της? Την ίδια που το δίκιο το μετράει με βάσει το τι την συμφέρει? ΕΛΕΟΣ! Τι κουλή σκηνή ήταν αυτή???

Πόσο θα γεμίσουμε με ανούσιες σκηνές? Αλλα και πώς αλλιώς θα τα μάθαινε η Αμαλία? Ε-ΛΕ-ΟΣ!!!

Όταν άκουσα ότι πήγε να τη συγχαρεί ήθελα να βαράω το κεφάλι μου στο τοίχο! Πόσα να αντέξει ένας δόλιος τηλεθεατής???

+++

Ξενέρωτας
Η Μελίτα σκεφτόταν ότι είναι καιρός να ξανασμίξουν μια και δεν έχουν τίποτα να χωρίσουν! Ε τι να έχουν να χωρίσουν? Το γάμο με το Μάνο τον πρόλαβε με το πατωματάτο, τον γάμο με τον Στέφανο τον διέλυσε, με το Λευτέρη δεν έχει μπλέξει ακόμα, οι φίλοι της Εύας την συγχώρεσαν χωρίς δεύτερη σκέψη που κόντεψε να στείλει μια έγκυο, ναι νομίζω πια η Εύα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΕΙ!! ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ ΜΑΡΗ ΞΕΦΤΙΛΩ!!!

Η Αμαλία με τα κουλούρια θεά χαχαχαχαχαχαχαχα

Όντως η σταύρωση και η σούβλα τους ταιριάζουν χεχε

Μου άρεσε που η Μελίτα δεν είχε ιδέα τι γίνεται γύρω της. Γιατί ο απόλυτος ξέχασε να της πει σε τί είναι μπλεγμένος και τι έχει ανακαλύψει για τον πατερούλη του και τον πατερούλη της? Που όσο να πεις την αφορα, νομίζω? Αλλα πάνω απο όλα έχουν μια ειλικρινη σχέση γεμάτη εμπιστοσύνη

Όλα εδώ δε λένε ότι πληρώνονται? Αντε αγαπητοί μόδιστροι-σεφ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!

Το τι γέλιο έκανα που αμέσως σκέφτηκε την Ερι ο Στέφανος δεν λέγεται! Αχαχαχαχαχαχαχα

Στεφ: Κάτσε να την πάρω τηλέφωνο (την Έρι ντε!)
Μελ: Εγώ λέω να πας καλύτερα απο εκεί!
Στεφ: Λες? (Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα)

Παρεπιπτόντως η Μελίτα μόνο παραλογη δεν είναι. Ο Στέφανος ο οποίος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ η ίδια ότι ποτέ δεν την έχει απατήσει της έχει φερθεί σκάρτα αλλα το καταπίνει μην τον χάσει! Καλά να πάθει λοιπόν!

Όσο για το Στέφανο ειλικρινά θεωρεί ότι μπορεί να είναι φίλος με μια γυναίκα που κοιμόντουσαν μαζί πριν από τόσο λίγο χρονικό διάστημα? Δεν νομίζω. Άρα μια χαρά κανει το παιχνίδι του!

Όλα εδώ δε λένε ότι πληρώνονται? Αντε αγαπητοί μόδιστροι-σεφ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!

+++

4/6 Παρέας της Φεγγαρόπετρας και Εριέττα
Η συζήτηση πολύ καλή και μου άρεσε που η Εριέττα δεν βιάστηκε να βγάλει συμπεράσματα και να εξαπολύσει κατηγορίες και ούτε πίεζε συνέχεια η συζήτηση να γυρνά γύρω της παρόλο που θα μπορούσε. Δεδομένου ότι ο Λουκάς είναι φίλος των παιδιών κατανοούσε ότι για εκείνους άλλο προέχει!

Η ανησυχία τους μου άρεσε πολύ!

+++

Πέτρος - Αμαλία
Η Αμαλία ήθελε ο Πέτρος να την εμπιστευτεί λέει!

Γιατί? Αφού την ξέρει! Ξέρει ότι η Αμαλία προκειμένου να ικανοποιήσει την προσωπική της επιθυμία κατά της Αντιγόνης που δεν ήθελε την κορούλα της για νύφη (γίατί ΤΙΠΟΤΕ αλλο δεν της έχει κάνει) θα τα έλεγε όλα αδιαφορώντας για το Λουκά. Μα καλα, πόσο τρελή είναι?

Η Αμαλία εντωμεταξύ αυτό που με το που η παρέα λοβοτομήθηκε και ξέχασε τα ανασκελα μπερδέματα της κόρης της άρχισε να τους φροντίζει όλους με τρελαίνει! Δεν την μπορώ.- Είδωλο μεν - απότρελο δε!

Η εξομολόγηση του Ρούσσου απλά

+++

Καρταλέικο
Με το που άκουσα το Στέφανο να λέει "Μίλα μάνα" έριξα ένα γέλιο! Μπα σε καλό να μας βγεί! Τρελό γέλιο λέμε!!!

Βλακείες - μπούρδες - ασυναρτησίες! Οι ηθοποιοί όμως καταπληκτικοί!

Παρεπιπτόντως αυτό που λεει η Αντιγόνη πάντως έχει μια βάση. Από όσο έχουμε δει εκτός από το Ρούσσο που .... κοιμότανε (ας το θέσω κομψα) με τη γυναίκα του Λύτρα (την Άννα) όλοι τις γυναίκες τους τις είχαν τόσο στην απέξω που οι άλλοι δεν τις ήξεραν καν. Η Αντιγόνη γιατί να είναι μπλεγμένη περισσότερο απο ότι π.χ. η Άννα? Δηλαδή γιατί να τη συνδέει κάτι παραπάνω από ένα κέρατο με τη συμμορία? Και τελικά γιατί αγαπουσε τα παιδιά? χαχαχαχαχαχαχα

+++

4/6 Παρέας της Φεγγαρόπετρας
Επιτέλους η Νόρα κατάλαβε τις μ@$#ες που έκανε τόσο καιρό!!!

+++

Ερι - Στεφανος
Πολύ γλυκιά σκηνή. Θα είμαι ειλικρινής, ο κος Σταύρου δεν με ενθουσίασε. Η Λάμπου όμως τρομερή!

Ο Στέφανος παράτησε την απόλυτη να μείνει με την φιλενάδα του την Ερι? χαχαχαχαχαχαχα

+++

Δάφνη - Νικόλας - Ηλίας
Καλέ??? Ακούστηκε το όνομα του Μάνου??? ΟΥΑΟΥ!!!

Μέτρια σκηνή. Το βασικό είναι πιστεύω να ενημερωθεί η Μελίτα ότι τα ξεπλεναν τα χρήματα δεν είναι βρώμικα! Αλλα τι λέω.. αφού ξαναγύρισε στο σπιτάκι το έχουμε λύσει αυτό το ζήτημα? χαχαχαχαχαχαχα

Την ώρα που ο Ηλίας έιπε "εταιρια" σκέφτηκα "δολοφόνων???"

Πάντως πώς είπε έτσι ο κος Αρζόγλου τη λέξη κουμάσια? Έλιωσα στο γέλιο!!!

+++

Εύα - Αγγέλα
Τι τέλεια που είναι η Εύα με φόντο το δέντρο??? ΑΓΑΠΩ!!! Θέλω να τη βλέπω περισσότερο και ευτυχισμένη! ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???

Μια χαρά τα είπε η Αγγέλα αλλά σε λάθος γυναίκα! Η Νόρα είναι η ξεροκέφαλη της υπόθεσης!!!

+++

Νόρα & παρέα
Η σκηνή με τις πυτζάμες ασχολίαστη δεν μου άρεσε καθόλου! Για να μη σχολιάσω ότι η Νόρα πήρε δώρο κάτι που ήξερε ότι ο άλλος μισεί! Τι κουλαμάρες την τρέλα μου!!! Ήθελε λέει μετά τη δίκη να τα βρόυνε? Για αυτό του είπε ότι ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα τελειώσανε??? Όοοχι ήθελε μετά τη δίκη να την κυνηγάει αλλα δεν της έκατσε! Συγνώμη αλλά δεν την λυπάμαι!!!

Οι οδηγίες των παιδιών μου άρεσαν πολύ! Όπως και η Νόρα που μπερδεύτηκε χιχι

Τέλεια η τσάντα και η φούστα της! Και υπερτέλεια η μπλούζα της Εύας!

Καλέ Νικόλα ποιος πάει Ναύπλιο από Λιγουριό??? Τι λές??? Αμα πας από το Λιγουριό πας Επίδαυρο, Ναύπλιο παντως δεν πάς!

+++

Ξενέρωτας 2
Η Νόρα δεν μπορούσε να πάει και η Μελίτα έσπευσε να γεμίσει τη θέση? Στο γραφείο σου μαρή!

Επειδή έχω χάσει και πολλά επεισόδια σε ποιο σπίτι τηλεφωνούσε η Μελίτα? Που μένει ο Στέφ? Αν εννοεί στο Καρταλόσπιτο γιατί δεν απαντούσε η Αντιγόνη???

Επίσης αυτό που είπε ο Στεφ ότι και η Μελίτα όπως αυτός συμπεριφέρεται στους φίλους της να το σχολιάσω? Ε ναι χρυσή μου δίκιο έχει κι εσύ τους γ@#$ς!!!

Πάντως δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Να είσαι κατίνα ή να μην μπορείς να την παίξεις? Βάσω ΘΕΑ!

Με την παραμικρή απειλή πάντως μούγκα η Μελίτα! Αυτά παθαίνεις για να ανέχεσαι την απιστία! Δεν έμαθες τίποτα πια τόσο καιρό θεατής τον πρώτο χρόνο? Ζαβό τι να πείς..

+++

Εριέττα - Άννα
Πολύ τέλεια ντυμένες οι κοπέλες. Η Αννουλα όμως δεν τα λέει..

+++

Το ξενοδοχείο που μένει ο Λουκάς το γνωρίζω. Τα λεφτά που βρήκε μου λέει? Εγώ που δουλεύω και πάλι δεν το αντέχει η τσέπη μου!!! Αυτός που ζητιάνευε φαϊ πώς μένει εκεί???

+++

Στο γυμναστήριο πολύ όμορφη η σκηνή αλλα κλασσικά... δευτερόλεπτα!

+++

Αντιγόνη - Νταίζη
Βαριέμαι και να σχολιάσω. Τέλειο το φόρεμα της Πολυχρονίδη αλλα μιλάμε λέει τα ίδια και τα ίδια με το ίδιο και το ίδιο ύφος! ΗΜΑΡΤΟΝ! Παραδίνομαι!

Το πώς το ευχαριστήθηκα το βλέμμα της Αντιγόνης (Παπαδημητρίου μάλλον) στο άκουσμα της περιουσίας αλλα και όταν την ξαπώστειλε! ΘΕΙΚΟ!!!

+++

Εριέττα - Στέφανος
Η δεύτερη σκηνή μου άρεσε πολύ. Μου άρεσε ο καθυσηχαστικός του τρόπος παρόλο που δεν της αξίζει ο αντε να μην πω! Τι να πω άμα τον θέλει.. Μόνο για αυτό θα τους ήθελα μαζί. Για να ευτυχίσει εκείνη γιατί εκείνου ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ!

+++

Και εντωμεταξύ φάγαμε μισό επεισόδιο με σκηνές Ναύπλιο - Εθνική οδός - τιμόνι - περπάτημα - σταυροδρόμια κλπ κλπ! ΕΛΕΟΣ!!! Τουλάχιστον άξιζε το πλαϊνό πλάνο στο Λουκά

Μέτριο απο μένα, περιμένω να γυρίσει ο Λουκάκος να αρχίσω να ψηφίζω τα καλά!

Αγιε μου Βασίλη κάνε να μην το μετανιώσω που θέλω να δω τα επόμενα επεισόδια!!!

Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!! Efxi
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!!! Efxi
Θέλω ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ σκηνές της!!! Efxi
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα. Γιατί ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο??? Efxi
Και θέλω και ένα yorkie

ΥΓ. I AM BACK! (Ελπίζω να μην το σκυλομετανιώσω οι μόδιστροι σε ένα είναι αυθεντίες, στο ξενέρωμα!)

ΑΕΔ ιζ μπααααααααααααααααααααααακ soutien soutien soutien
Αυτά είναι soutien soutien soutien
Θεάαααααααααααααααααααα : respect :!
Υγ.Το κατιναριό είναι ανίατο!Τέλος!
Υγ.Μμμμ!Να είσαι κατίνα ή να μην μπορείς να την παίξεις;;;Διαλέγω ως χειρότερο το πρωτο!
Επισης,..Να είσαι κλαμένη ή να μην μπορείς να κλάψεις;;;;Διαλέγω ομοίως ως χειρότερο το πρώτο!
Γενικά,αν ακολουθήσουμε αυτήν τη συλλογιστική,θα προκύψουν πολλά ερώτηματα!lmao
Υγ.ΑΕΔ ΙΖ ΜΠΑΚ,λέμε runaround runaround
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από maraki_ch Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 1:17 am

Γκουχου γκουχου... Εχω να γραψω, ουτε ξερω απο ποτε...
Αλλά μιας και το θεμα αρχιζει να αποκτα ενα κατιτις ενδιαφερον, ειπα να επανελθω σε σχολιασμο..

- Η σκηνη της παρεας με το Ρουσσο ηταν εντονη και δυνατη... Απο τη μια, τον λυπομουν αν και φταιει, αλλά απο την αλλη, η Παρεα εχει ολα τα δικια με το μερος της...
- Η ενημερωση του Νικόλα στην Αμαλία αποσκοπουσε καπου??? ΤΟ κουφο... Βεβαια, η αντιδραση της Αμαλίας μου αρεσε... Οπως και μετα που πηγε στο Ρουσσο... Μπορει να ειναι θεοτρελη, αλλά ξερει πώς να φερθει στον αντρα της οταν την χρειαζεται! Υπερτατη σκηνη!!!
- Οταν δε πηγε και στο Απολυτο ζευγος να το ενημερωσει... Αποθεωτικη σκηνη!!! Η αντιδραση της Κατσαρης εντυπωσιακη... Ο Στεφανος που το μονο που τον ενοιαζε ηταν το οτι πρεπει να μαθει και η Εριεττα, ολα τα λεφτα!! Κακόμοιρη Κατσαρουλα... Το φυσας και δεν κρυωνει...
- Η Παρέα στης Νόρας με την Εριεττα, ομορφη σκηνη! Ανησυχουν ολοι πραγματικα και φαινεται! Ως και η Εριεττα εδενε εκει... Σε σχεση με αλλες δηλαδη... Ουπς...
- Ο Στεφανος και η μανα του τα ιδια και τα ιδια... Η Νταιζη και η μανα της παρομοίως...
- Η σκηνη με τις πυτζαμες πολυ γλυκια... Αν και τη σκεψη και προθεση της Νορας να τα ξαναβρουν μετα τη δικη, εχω την εντυπωση πως δεν μας την ειχε δωσει κανεις να την καταλαβουμε...
- Δάφνη, Νικόλας και Ηλίας, μου αρεσαν πολυ... Και το υφος του Ηλια και η αντιδραση των παιδιων... Και μπραβο του που τους τα ειπε...
- Ετσι ειναι οι φιλοι Στέφανε, παιδι μου... Καθονται ολη νυχτα και κρατανε το χερι στη φιλη τους που εχει τα ψυχολογικα της... Κι αυτη η Κατσαρουλα να μην καταλαβαινει... Μα αν ειναι δυνατον... Χαχαχα.... lmao
- Στην σκηνη με τις οδηγιες της Παρεας στη Νορα τους κατααπολαυσα, αν και ψιλοχαζομαρησαν..
- Απολαυστικος ο Λουκας σε ολες του τις σκηνες... (την απορια για τα λεφτα και το χοτελ, την εχω κι εγω οπως ολοι φανταζομαι...)
- Το περα δωθε στα σοκακια του Ναυπλιου, οπου ο ενας περναει απο ενα σημειο δευτερολεπτα μετα που περναει ο αλλος και δεν συναντιουνται ποτε, ημουνα σιγουρη οτι θα υπαρχει... Λογω πρωτοτυπιας φυσικα... imarton
Εξ ου και η συναντηση εγινε αμεσως μολις ο Λουκακος εκατσε σε ενα μερος...
Οπως και να'χει τα βλεμματα τους στο τελος ηταν υπεροχα...

Περιμενω (με σχετικη ανυπομονησια) τα επομενα, ελπιζοντας οτι θα φτιαξουν τα πραγματα...

Σχολιαζοντας μετα απο πολυ καιρο, καταληγω στο συμπερασμα, οτι ειστε Η ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΙΑ!!!!

Τα Flkia και τα Congrats μου στα γνωστα κοριτσακια!!!
maraki_ch
maraki_ch
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : chania

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 1:19 am

Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!!
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!!!
Θέλω ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ σκηνές της!!!
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα. Γιατί ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο???

Λόγια της Αεδ στο σχολιασμο της!
Προσυπογραφω αντε να δουμε τι θα δουμε!

Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από a! Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 1:30 am

παιδακια ασχετο με το επεισοδιο αλλα ανακαλυψα ενα επεισοδιο του πρωτου κυκλου στο οποιο η νορα λεει οτι ο πατερας της ηταν φιλος του πατερα του μανου κ του νικολα(του λυτρα δλδ) απο οταν ηταν φοιτητες!!αρα αν δειτε και τη νορα παιδι αλλουνου μην εκπλαγειτε.......το επεισοδιο 60 ειναι....

a!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 9:31 am

Kάτι άρχισε να κινείται επιτέλους

Τα νέα άρχισαν να κυκλοφορούν και να διαδίδονται

Ο Νικόλας πήγε να ενημερώσει την Αμαλία ξέρετε αυτή που είχε ενημερώσει το Λουκά. Υποτίθεται οτι τα ήξερε και τα έλεγε γύρω γύρω γιατί λοιπόν ξαφνιάστηκε; Κατάλαβε κανείς;

Αμ ο Νικόλας; Πήγε να της μιλήσει επειδή την εκτιμάει. Μνήμη χρυσόψαρου οι ήρωες των μυστικών ή μάλλον αυτοί που τους γράφουν. Τρέφει μεγάλη εκτίμηση ο Νικόλας για την Αμαλία που κάποτε μπροστά του αποκαλούσε ενα δεκαεξάχρονο παιδί εξώγαμο με κείνο το υφάκι που σου ερχόταν να τη μπουφλίσεις. Πως να μην την εκτιμά ο Νικόλας;

Η Μελίτα μες την τρελή χαρά λέει στο Στέφανο οτι θέλει να κάνει ρεβεγιόν να μαζευτούν όλοι με το δικαιολογητικό οτι δεν έχουν τίποτα να χωρίσουν. Σαφώς και δεν έχουν. Ότι ονειρεύτηκε η Εύα φρόντισε να της το στερήσει. Τώρα που πια δεν έχει το δικαίωμα ούτε καν να ονειρεύεται και δεν υπάρχει τίποτα άλλο να της κλέψει σαφώς δεν έχουν τίποτα να χωρίσουν. Εκτός κι αν θελήσει να της πάρει τον Άγγελο ή βρεί κανέναν η Εύα και της γυαλίσει. Μέχρι τότε όμως δεν έχουν τιποτα να χωρίσουν συμφωνώ.

Η Αμαλία φέρνει τα νέα στο ξεφτιλισμένο ζευγαράκι και φεύγει. Και το κατινάκι που το μόνο που σκέπτεται και αγαπάει είναι ο ευατούλης του ακούει το Στέφανο να μιλάει για την Εριέττα και βιδώνει. Αρχίζει να κουνιέται πάνω κάτω και να υστεριάζει αλλά συναίσθημα δυσκολεύεται να βγάλει όπως πάντα. Θέλει η Μελίτα να κρυφτεί και ο θυμός δεν την αφήνει. Περίμενε Στέφανε και θα πάρεις μια γεύση απ τη μικροπρέπεια και τη γυναικουλιά της. Αν πάλι δεν θέλεις να περιμένεις ρώτησε την Εύα που την έχει νοιώσει στο πετσί της. Ο Στέφανος πάντως έφυγε να συμπαρασταθεί στην Εριέττα

Αντίθετα με τους ήρωες ή τους γράφοντες διαθέτω καλή μνήμη και θυμάμαι οτι την πρώτη σεζόν η Εύα πέρασε τις γιορτές μόνη γιατί ο Μάνος ήταν με τη Μελίτα και το παιδί και τη δεύτερη στα πρόθυρα της τρέλας γιατί ο Στέφανος την είχε φέρει εκεί και αυτός ζαχάρωνε με την μουχρίτσα στους καναπέδες. Περιμενα αυτά τα Χριστούγεννα οι ρόλοι να αντιστραφούν και να δω τη Μελίτα μόνη αλλά σπρώχνουμε οπότε πρέπει το προστατευόμενο να είναι παντού. Είπαμε στα μυστικά τιμωρείται και πληρώνει μόνο η Εύα.

Η Εριέττα μου άρεσε με την παρέα. Ο Λουκάς με τη βοήθειά της βρέθηκε και τα κορίτσια την ενημέρωσαν για τις αποκαλύψεις του Ρούσσου. Μου άρεσε και η σκηνή της με το Στέφανο. Συμπαρίσταται το παλικάρι αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί κόπτεται τόσο. Τι είναι αυτό που τον κάνει να δείχνει τόσο ενδιαφέρον; Η Νταίζη το ξεκαθάρισε θέλει να μάθει για να δει αν υπάρχει κι άλλο χρήμα. Εκείνος τι θέλει ; Θέλει πληροφορίες εκ των έσω ή ενδιαφέρεται πραγματικά γι αυτήν; Δεν μπορώ να πιστέψω οτι ένας άντρας της ηλικίας του που έχει διαχειριστεί καθ ολοκληρίαν τα οικονομικά της οικογένειάς του ήταν στα μαύρα σκοτάδια εκτός κι αν ήταν εντελώς ηλίθιος οπότε πάντοτε τον αντιμετωπίζω με καχυποψία.

Έχουν κάψει τόσο πολύ τη Νόρα που θυμώνω με αυτά που βλέπω. Πριν δύο μέρες είπε στο Λουκά οτι τελείωσαν άσχετα με το αποτέλεσμα της δίκης. Σήμερα με τη πυτζάμα μονολογούσε θα σου το έλεγα μόλις τελείωνε η δίκη. Με έκαναν να τη βλέπω πρώτα εγωίστρια και μετά ερωτευμένη. Αυτό είναι το χειρότερο που έχουν κάνει με τους ήρωές τους. Τους απομυθοποίησαν εντελώς.

Καταφτάνει η Νόρα λοιπόν στο Ναύπλιο. Λίγη προσοχή δεν βλάπτει. Σούπερ το ξενοδοχείο αλλά όχι για τα οικονομικά του Λουκά. Λεπτομέρειες θα μου πείτε Τελικά στα μυστικούλια όποιος έχει προβληματάκι το ρίχνει στο βάδην. Θα ξεχάσω εγώ που πέρσι εκείνος ο Μάνος είχε λιώσει τις σόλες του; Πολύ πέρα δώθε και έγινε κουραστικό. Όσο κουραστικό έγινε το τρέχα τρέχα με το αυτοκίνητο μέχρι να φτάσει η Νόρα στον προορισμό της.

Περιμένω να ακούσω συζήτηση στο σημερινό ελπίζοντας οτι θα καταφέρουν να αποκαταστήσουν έστω αυτό το ζευγάρι στα μάτια μου αν και με τόσο κάψιμο δεν ξέρω αν μπορώ πια να το δω όπως πριν.

Υγ. Ρίχνοντας μια δεύτερη ματιά στο σχολιασμό μου διαπιστώνω οτι η Εύα δεν υπάρχει πουθενά. Της δώσαμε δεύτερη θέση στους τίτλους μη ζητάει και ρόλο η αχάριστη.

Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 9:50 am

AΕΔ IS BACK!!!! oscar Love!

Clarabelle και λοιπές συνήθεις oscar

Και όσον αφορά στο ερώτημα της Βάσως, τι είναι χειρότερο θα σας πω εγώ τη δική μου εκδοχή. Χειρότερο δεν είναι να παίζεις ένα ρόλο, τον οποίο τον υποστηρίζουν τόοοοοοοοσο πολύ οι σεναριογράφοι, και να μην μπορείς να τον υπερασπιστείς για λόγους ανεπάρκειας, αλλά να είσαι στη συνείδηση του κοινού ο ίδιος χαρακτήρας με αυτόν που υποδύεσαι. Γιατί το κοινό και ένστικτο έχει και μνήμη, ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ!!!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από ellie Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 1:59 pm

Εμενα ειλικρινα το επεισοδιο ενω ειχε αξιωσεις να γινει πολυ καλο προς το τελος με κουρασε οποτε ψηφιζω καλο.
Κατι τα περα δωθε κατι που το παραεκαναν στο Ναυπλιο, μισο επεισοδιο μονο τοπια βλεπαμε, τι να πω βαρεθηκα προς το τελος.
Στην αρχη ηταν πιο εντονο, με την "αποκαλυψη" του Ρουσσου,που ειναι ψευδης. Πολυ καλη η παρεα στο πως μιλησε στην συναντηση και μετα με την Ερριετα. Ο Νικολας πολυ σωστος καθησε πισω να παρει πληροφοριες απο τον Ρουσσο, ακυρη μετα η σκηνη με την Αμαλια. Σιγουρα εκεινη εριχνε αδεια για να πιασει γεματα, με αυτα που ελεγε.
Εντωμεταξυ η Αμαλια η ολους τους δουλευει η ειναι απλα ψυχοπαθης, γιατι εκει που πουλαει αβερτα τρελλα με τη μια γινεται σοβαρη και πχ συμπαραστεκεται στο Ρουσσο.
Ωραια σκηνη με την παρεα που προετοιμαζε την Νορα για το Ναυπλιο, καλη η σκηνη συναντησης με τον Λουκα.
Κατιναριο δεν σχολιαζω, απλα απορω γιατι θεωρειται και σοβαρος χαρακτηρας της σειρας.
Στεφανε πισω απο την Εριετα βλεπω τρεχουμε Yess Εχουμε να ριξουμε γελια με την κατινα.
Νταιζη-βαριεμαι....
Οσο για τις συμφορουμιτισες που απορουν γιατι παθανε ολοι αμνησια και ξεχασαν τα ξεκατινιασματα τους πριν 2 η 1 χρονο, βρε σεις γιατι πολιτισμενοι ανθρωποι ειμαστε ολοι. Μαλλον υποτιμουν την νοημοσυνη μας... sfyr
Για να δουμε τι θα δουμε σημερα....
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από fay Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 2:28 pm

pasxalitsa έγραψε:
AΕΔ IS BACK!!!! oscar Love!

Clarabelle και λοιπές συνήθεις oscar

Και όσον αφορά στο ερώτημα της Βάσως, τι είναι χειρότερο θα σας πω εγώ τη δική μου εκδοχή. Χειρότερο δεν είναι να παίζεις ένα ρόλο, τον οποίο τον υποστηρίζουν τόοοοοοοοσο πολύ οι σεναριογράφοι, και να μην μπορείς να τον υπερασπιστείς για λόγους ανεπάρκειας, αλλά να είσαι στη συνείδηση του κοινού ο ίδιος χαρακτήρας με αυτόν που υποδύεσαι. Γιατί το κοινό και ένστικτο έχει και μνήμη, ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ!!!

Αυτό που λες το έχω προσέξει κι εγώ και όντως μου έκανε εντύπωση. Οι τηλεθεατές συχνά έχουν την τάση να συγχέουν τον ηθοποιό με το ρόλο αλλά κατά βάθος ΞΕΡΟΥΝ ότι δεν είναι ο ίδιος χαρακτήρας. Και η Νταίζη είναι ο πλέον αντιπαθής και κουραστικός χαρακτήρας αλλά δεν είδα ποτέ σχόλια αρνητικά για την ίδια την ηθοποιό ή για την ερμηνεία της. Αλλά η Πολυχρονίδη δε θέλει σπρώξιμο. Στη συγκεκριμένη περίπτωση που αναφέρεις πραγματικά το κοινό στην πλειοψηφία του εκδηλώνει περίπου την ίδια δυσαρέσκεια τόσο για το ρόλο όσο και για την ηθοποιό. Αυτό κάτι σημαίνει.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 4:10 pm

"Να τα πουμε!"

"...Χριστου τη Θεια Γεννηση να πω στ' αρχοντικο σας"

Του τα πανε κι απο την καλη και απο την αναποδη... Ποιος ειδε την παρεα και δεν τη φοβηθηκε, οτι εμεινε τελος παντων! Τι περιμενες Ρουσσο να κατσουν να τους πεις τι; : curse : Συγγνωμη κιολας αλλα λιγα ακουσες φιλτατε -λεμε τωρα! Βεβαια μου εκανε εντυπωση που το κραξιμο κι οι ερωτησεις αφορουσαν μονο τον πατερα του Λουκα, ο Νικολας ας πουμε δεν ειχε απορια αν ηταν ο πατερας του αυτος που πυροβολησε; Οσο χαρηκα το κραξημο απο την παρεα αλλο τοσο χαρηκα την ψηφο εμπιστοσυνης και την στηριξη της Αμαλιας... Για αλλη μια φορα απεδειξε οτι αγαπησε και αγαπαει τον αντρα της! : respect :

"... παρα σας αγαπουσαμε κι ηρθαμε να σας δουμε"

Οταν μαζευτηκαν οι τεσσερις στην εισοδο κι εκαναν αγκαλιτσα Hug συνειδητοποιησα ποσο μικρη ηταν η αγκαλια, ηταν μονο τεσσερις! Απο την αλλη ο Νικολας μου φανηκε πως ανελαβε ηγετικο ρολο, εστειλε τα γυναικοπεδα σπιτι και πηγε να ενημερωσει την Αμαλια! Οταν εμαθαν που ειναι ο Λουκας επρεπε να κρατησουν τη Νορα μην παρει τους δρομους μες τη νυχτα και το αλλο πρωι ειχαν ο καθενας κι απο μια -τουλαχιστον- συμβουλη ή παραγγελια να δωσουν! Περα απο την ολη θλιψη που επικρατουσε μου ηρθε να βαλω τα γελια! xm

"...κυρα καμαροδαχτυλη..."

Σας ειπα οτι την λατρευω; Σας το ξαναλεω! Λατρευω Ερι! Love! Προς στιγμην απογοητευτηκα λεω δεν μπορει η φουλα να μην σκεφτηκε να τσεκαρει απο που τηλεφωνησε ο Λουκας.... Δεν μπορει... Τελικα η φουλα οχι μονο που ειναι ο Λουκας μας ειπε αλλα εδωσε οδο και αριθμο! Μου αρεσε παρα πολυ η αντιδραση της Νορας οταν ακουσε που ειναι ο Λουκας και καπου περιμενα να σηκωθει να την αγκαλιασει..Δεν θα με ενοχλουσε, οπως και δεν με ενοχλησε που ηταν παρουσα μαζι με την παρεα, και λατρεψα εκεινο γελακι οταν ειπε στο Στεφανο οτι ειναι "εδω με ολη την παρεα!" Love
Οταν μιλουσε με το Στεφανο για την οικογενεια της και τους φοβους της ηθελα να την παρω αγκαλιτσα!

"...γεννατε κι αναθρεφεται με μελι και με γαλα..."

Προς τα που να μουτζωσω βρε παιδια να πιασει τοπο; Να χαρω εγω τη μεγαλοψυχη κυρα κι αφεντρα! Αλλα ολα εδω πληρωνονται! Ετσι εκει ξερεις τι εκανε ο Στεφανος οταν συμπαραστεκοταν σε εσενα και τωρα βραζεις στο ζουμι σου... Δεν την λυπαμαι καθολου, αντιθετως μου προκαλει αποστροφη! Για να λεμε και του στραβου το δικιο κι αυτος ο Στεφανος κατευθειαν την Εριεττα σκεφτηκε οταν ακουσε τα μαντατα απο την Αμαλια αλλα κι αυτη τετοιο πεισμα, μονο ο Λουκας, ο μπαμπας και η πεθερουλα κατσε ρε υπαρχουν κι αλλοι ανθρωποι εξω απο το μικροκοσμο σου! cake

"...δωστε μας και τον κοκορα, δωστε μας και την κοτα..."

Δωστε μας και πεντε-εξι αβγα να παμε σε αλλη πορτα... Αμ τα αβγα δεν θα τα γλιτωσετε ετσι οπως το πατε... Τι μου την πεταξατε τη Νταιζαρα μες τη μεση την τυχη τη χορευτρια; Επρεπε να μαθουμε και τη δικη της αντιδραση; Μη χασουμε... Συγκλονιστηκα! Sleep Δεν λεω παντως μανα και κορη εχουν ενα θεμα με το να κρατησουν το στοματακι τους κλειστο... Της μιας της ξεφυγε για την περιουσια που ειχε διαβασει προφανως στη διαθηκη και η αλλη σχεδον ομολογησε οτι εκανε το φονο... Θεατρο ομως η δικια σου, την προσεβαλε η κορη της που την θεωρει δολοφονο! xixixi

"...τα παιδια εις το σχολειο να πηγαινουνε συχνα..."

Τα παιδια εμαθαν για τον Βενετη απο τον Ηλια και ζητησαν να επαναλαβει την ιστορια στο Λουκα... Ο Ηλιας πιστευω μπορει να τον πεισει καλυτερα απο το Ρουσσο!
Η Αγγελα φροντισε να βαλει της φωνες στην Ευα που δεν εμαθε απο τα λαθη, η δολια η Ευα ειπε εγω δεν φταιω και δικιο εχει, τι να κανει να της βαλει το μαχαιρι στο λαιμο να του το πει...;
Το τελευταιο τεκνο συνειδητοποιησε οτι εκανε επιεικως βλακεια που δεν ειπε στο Λουκα για την εγκυμοσυνη imarton και εβαλε τα κλαματα κατω απο το δεντρο.... Snif Με διελυσε με τις ριγε πυτζαμες και το μονολογο προς το Λουκα... Στο καλο καταθλιψη επαθα... Ηθελε μετα τη δικη να ειναι μαζι... Δεν φανηκε βρε Νορακι μου....

"Και για τους ξενητεμενους εχω να σας πω πολλα..."

Ο Λουκας κλασσικα κοβει βολτες στο Ναυπλιο, σιγα μην καθοταν στο ξενοδοχειο, να μην τον ψαχνουμε σε ολη την πολη, αλοιμονο... Η Νορα παλι αντι να μπαστακωθει στο ξενοδοχειο και να τον περιμενει να γυρισει πηρε τους δρομους να τον βρει... Βεβαια θα μου πειτε καθονταν και οι δυο σε αναμενα καρβουνα οποτε... Το γυρω γυρω στους δρομους του Ναυπλιου με κουρασε... Ειπαμε βρε παιδια... pff Τελος παντων που θα τον εβρισκε το Λουκα, που αλλου, στη θαλασσα! Την κοιτουσε και δεν την εβλεπε Aww

"Σας αφηνω καληνυχτα και του χρονου με υγεια!"

Μου αρεσε το επεισοδιο, αν μη τι αλλο με κρατησε μεχρι το τελος! Δεν ξερω τι να το ψηφισω ομως μιας και υπηρχαν στιγμες που ηθελα να πεταξω το τηλεκοντρολ στην τηλεοραση! "Πολυ καλο", ηταν σιγουρα καλυτερο απο το προηγουμενο!
ΑΕΔ is back Palamakia , το καλο που σας θελω φροντιστε να παραμεινει!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 4:19 pm

Γιάννα μου, ο σχολιασμός σου υπέροχος! Στο πνεύμα των χριστουγέννων και τόσο γλυκός! Ειδικά αυτό το "κυρά καμαροδάχτυλη" με συγκίνησε βρε παιδί μου, είναι ο χαρακτηρισμός που ταιριάζει γάντι στην Εριέττα... Μπράβο !!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 4:42 pm

edem4ever έγραψε: Βεβαια μου εκανε εντυπωση που το κραξιμο κι οι ερωτησεις αφορουσαν μονο τον πατερα του Λουκα, ο Νικολας ας πουμε δεν ειχε απορια αν ηταν ο πατερας του αυτος που πυροβολησε;
Άντε μπράβο!!!
Διότι ο πατέρας του Λουκά είναι ας πούμε η "αποκάλυψη" της φωτογραφίας. Ξέρουν όμως το ποιόν τεσσάρων άλλων, οι οποίοι παρεμπιπτόντως είναι ένας κι ένας! Και αμέσως πάει ο νους τους στον πατέρα του Λουκά για το φόνο??? Και καλά ο Λουκάς... έχει γκρεμιστεί ο κόσμος του και είναι σε σύγχυση.
Επίσης, απορώ και για το άλλο το καλό. Θέλουν να μας πουν ότι ήταν ο καλύτερος από όλους - που δεν λέει και κάτι από μόνη της η σύγκριση αυτή, αλλά τέλος πάντων - και τον βάζουν "οικονομικό εγκέφαλο" σε επιχείριση ξεπλύματος βρώμικου χρήματος??? Άσε που τα μπέρδεψε λιγουλάκι ο "Ηλίας". Επένδυε τα ξεπλυμένα λέει ο Βενέτης. Και ποιος τα ξέπλενε? Μήπως ο ζωγράφος???
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από νοριτσα Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 4:53 pm

Γιαννα μου ο σχολιασμος ειναι πολυ πολυ γλυκος τον λατρεψα!! inlove : respect : και απο ενα oscar στις clarabelle, και φυσικα στην ΑΕΔ μας που επιτελους επεστρεψε!!!!!!! και ελπιζω να παραμεινει!!!!
νοριτσα
νοριτσα
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από elenp Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 5:12 pm

Το επεισόδιο ήταν πολύ ωραίο.

Μου άρεσε η αντίδραση της παρέας όταν τους είπε ο Ρούσσο για την φωτογραφία. Επίσης μου άρεσε και αυτό που του είπε η Νόρα για τον Λουκά. Τον Ρούσσο δεν τον έχω για κακό χαρακτήρα στην σειρά. Μπορεί να κρύβει αρκετά πράγματα, αλλά πιστεύω ότι υπάρχουν και άλλα που μπορεί να μην ήθελε να τα μάθουν για να τους προστατέψει. Έχει δείξει πόσο αγαπάει την παρέα οπότε πιστεύω ότι κρύβει και άλλα πράγματα η στάση του να μην τους έχει πει τίποτα.Η Εύα, η Νόρα και η Δάφνη φύγανε ενώ ο Νικόλας έμεινε για να τον ρωτήσει και κάποια ακόμα πράγματα.Μου άρεσε πολύ η αγκαλιά μεταξύ της παρέας.

Δεν κατάλαβα γιατί ο Νικόλας πήγε να τα πει στην Αμαλία, αλλά ήταν ωραίες οι ερμηνείες οπότε δεν βαρέθηκα.

Η συζήτηση Αμαλίας - Πέτρου, ήταν εκτός από ωραία ερμηνευτικά και πολύ δυνατή. Η Αμαλία μπορεί να λέει διάφορα, αλλά τον άντρα της τον αγαπάει πολύ και το έχει αποδείξει.

Τα κορίτσια πήγαν στο σπίτι της Νόρας, όπου εκεί αμέσως πήραν την Εριέττα για να την πουν μιας και την ενδιέφερε και αυτήν. Όταν μίλησαν στον τηλ. η Εριέττα με την Νόρα μου άρεσε που τα κορίτσια παρότι σκεφτόντουσαν τον Λουκά, νοιάστηκαν και για την Εριέττα. Όταν ήρθε η Εριέττα, μου άρεσε πολύ που ήταν μαζί με την παρέα και έδεσε πολύ ωραία μαζί τους.

Η Μελίτα έκανε σχέδια για το πώς θα περάσει με τον Στέφανο τις γιορτές και δεν ανέφερε καθόλου τον Λουκά. Μόλις όμως ήρθε η Αμαλία και τους είπε τα νέα για τον πατέρα του Λουκά και τον πατέρα της Εριέττας, βλέπωντας ότι ο Στέφανος ενδιαφέρθηκε για την Εριέττα, άρχισε να αναφέρεται στον Λουκά. Και εν πάσει περιπτώσει ο Στέφανος καλά έκανε και ενδιαφέρθηκε. Η Εριέττα του φέρθηκε με άψογο τρόπο, τι θα έπρεπε να κάτσει εκεί για να μην στεναχωρηθεί η Μελίτα; Αφού του έχει εμπιστοσύνη τι ανησυχεί; Μου φάνηκε πολύ εγωιστική η συμπεριφορά της.

Το τηλ. του Στέφανου στην Εριέττα πολύ ωραίο. Μου άρεσε που η Εριέττα σκέφτηκε και για το τηλ. και έτσι εντόπισαν και τον Λουκά. Το τηλ. πολύ γέλιο είχε!

Η Μελίτα γιατί άλλαξε γραφείο; Σε λίγο θα σβήσει με μπλάνκο το όνομα της Νόρας από το πτυχίο και θα βάλει το δικό της! (Πλάκα κάνω βέβαια, αλλά δεν μου άρεσε καθόλου η στάση της στο επεισόδιο αυτό). Ο Στέφανος πήγε από εκεί και αυτή άρχισε πάλι να του λέει τα ίδια.

Η Νόρα αποφάσισε να πάει να βρει τον Λουκά μόνη της και νομίζω ότι σωστά έκανε. Η σκηνή της στο δέντρο πάρα πολύ όμορφη. Την επόμενη μέρα η συζήτηση με την παρέα πριν πάει να βρει τον Λουκά στο Ναύπλιο, τέλεια! Λίγο κουραστικό αυτό που δεν τον έβρισκε, αλλά μου άρεσε που τον βρήκε στην θάλασσα.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε αρκετά και το ψηφίζω πολύ καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 5:39 pm

loukitsa έγραψε:Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!!
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!!!
Θέλω ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ σκηνές της!!!
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα. Γιατί ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο???

Λόγια της Αεδ στο σχολιασμο της!
Προσυπογραφω αντε να δουμε τι θα δουμε!
Εγώ προσυπογράφω στο Yorkie! sisi
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 6:07 pm

almaresi έγραψε:
edem4ever έγραψε: Βεβαια μου εκανε εντυπωση που το κραξιμο κι οι ερωτησεις αφορουσαν μονο τον πατερα του Λουκα, ο Νικολας ας πουμε δεν ειχε απορια αν ηταν ο πατερας του αυτος που πυροβολησε;
Άντε μπράβο!!!
Διότι ο πατέρας του Λουκά είναι ας πούμε η "αποκάλυψη" της φωτογραφίας. Ξέρουν όμως το ποιόν τεσσάρων άλλων, οι οποίοι παρεμπιπτόντως είναι ένας κι ένας! Και αμέσως πάει ο νους τους στον πατέρα του Λουκά για το φόνο??? Και καλά ο Λουκάς... έχει γκρεμιστεί ο κόσμος του και είναι σε σύγχυση.
Επίσης, απορώ και για το άλλο το καλό. Θέλουν να μας πουν ότι ήταν ο καλύτερος από όλους - που δεν λέει και κάτι από μόνη της η σύγκριση αυτή, αλλά τέλος πάντων - και τον βάζουν "οικονομικό εγκέφαλο" σε επιχείριση ξεπλύματος βρώμικου χρήματος??? Άσε που τα μπέρδεψε λιγουλάκι ο "Ηλίας". Επένδυε τα ξεπλυμένα λέει ο Βενέτης. Και ποιος τα ξέπλενε? Μήπως ο ζωγράφος???

Νομίζω τόχω αγαπητή μου
Τα λεφτά τα ξέπλενε η Αντιγόνη. Μια γυναίκα ξέρει να βάζει πλυντήριο καλύτερα. Εξ ου και η συμμετοχή της στην εταιρεία και οι γνώσεις της για τα γεγονότα.

Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 6:12 pm

Clarabelle έγραψε:

Νομίζω τόχω αγαπητή μου
Τα λεφτά τα ξέπλενε η Αντιγόνη. Μια γυναίκα ξέρει να βάζει πλυντήριο καλύτερα. Εξ ου και η συμμετοχή της στην εταιρεία και οι γνώσεις της για τα γεγονότα.

Ποτε μη λες ποτε... Razz Μπορει να ειναι ο φωτογραφος της επιμαχης φωτογραφιας!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Παρ Δεκ 24, 2010 6:59 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
4/6 Παρέας της Φεγγαρόπετρας
Επιτέλους η Νόρα κατάλαβε τις μ@$#ες που έκανε τόσο καιρό!!!

Εμένα τουλάχιστον δεν με έπεισε με τίποτα ότι κατάλαβε τις μ@$#ες που έκανε και έλεγε τόσο καιρό.
Για μένα η Νόρα είναι ο εαυτούλης της και ο Λουκάς (όπως και ο Στέλιος παλιά) είναι κάτι σαν παιγνιδάκι της, βαρέθηκε να παίζει με άλλα παιγνιδάκια (δικαστήριο, Ρούσσος, Ερριέτα, κλπ) και τώρα θέλει πίσω το άλλο παιγνιδάκι.
Δεν νομίζω να υπάρχει άντρας στον πλανήτη γη μετά από όσα τούχει σούρει που θα γύρναγε πίσω. Ούτε και η αναμονή για ένα παιδί δεν θα ήταν ικανό γι' αυτό. Βέβαια στα μυστικά όλα είναι δυνατά βλέπετε οι λοβοτομές είναι σε ημερήσια διάταξη.
Μέτριο και πολύ του είναι.

Επεισόδιο 467 - Ημερομηνία 23-12-2010 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή