Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap50%Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 50% 
[ 58 ]
Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap30%Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 30% 
[ 35 ]
Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap7%Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 7% 
[ 8 ]
Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap13%Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 13% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_lcap0%Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 117

Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Σαβ Δεκ 25, 2010 11:11 pm

Λίγα λόγια για το επεισόδιο. Για μένα ΑΣΧΗΜΟ, η Νόρα έλεγε ότι δεν ήθελε ο Λουκάς να γυρίσει για το παιδί αλλά γι' αυτήν (τώρα ο Λουκάς πως απομακρύνθηκε από την Νόρα μόνο αυτή το ξέρει και το ξερό της το κεφάλι) τελικά προσπάθησε να τον γυρίσει πίσω χρησιμοποιώντας το παιδί δλδ ότι το χειρότερο. Sorry αλλά δεν θα πάρω.

Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010

Δημοσίευση από evanna Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 10:55 am

Πολυ καλο απο μενα και αυτο για.....

Τις δυο Λουκονορικες σκηνες!Αν και στην πρωτη στο Ναυπλιο(τρομερα πλανα)ελεγαν ψιλοασυναρτησιες η ολη ατμοσφαιρα ηταν πολυ γλυκια και το φιλι μοναδικο! Love!

Τα απιστευτα πλανα του Αγγελουκου και του Μαριουλη να παιζουν με τα δωρακια τους!Ειναι γλυκες! inlove inlove inlove

Κατα τ'αλλα βαρεθηκα,τα ιδια και τα ιδια!Μονο η σκηνη Στεφανου-Εριεττας μου κινησε λιγο το ενδιαφερον! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 11:19 am

Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Επιτέλους έχουμε καλά νέα για τη Νόρα και το Λουκά. Πολύ γλυκιές οι σκηνές τους, αν και ομολογώ ότι έχω μερικές απορίες:

1) Κατάλαβε κανείς γιατί χώρισαν; Ή μάλλον κατάλαβαν οι ίδιοι; Γιατί εγώ κάτι δεν σ’ αγαπούσα, σ’ αγαπάω άκουγα, αλλά δεν μπορούμε να είμαστε μαζί γιατί... Γιατί;

2) Ο Λουκάς αντέδρασε έτσι επειδή υποψιάζεται ότι ο πατέρας του ήταν μπλεγμένος σε φόνο και θεωρεί ότι η ζωή του και όλα αυτά που ήξερε, και για την εμπλοκή του Ρούσσου στη ζωή του κτλ., ανατράπηκαν. (Αυτός είναι και ο λόγος που δεν μπορούν να είναι μαζί με τη Νόρα; Το ότι ανατράπηκε η ζωή του; Ή όλα αυτά που έλεγαν και ξαναέλεγαν τόσο καιρό; Ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί έχω μπερδευτεί...) Όταν μάθει και όλα τα υπόλοιπα, τι θα πρέπει να κάνει;

3) Η Νόρα έλεγε ότι δεν ήθελε να του πει για το παιδί για να μη γυρίσει πίσω γι’ αυτό; Δηλαδή τώρα τι έκανε; Και γιατί γύρισε; Αν δεν είχε μάθει για το παιδί θα γύριζε;

Νομίζω όμως ότι τελικά θα καταφέρουν να μας κάνουν να τα ξεχάσουμε και όλα αυτά και το γεγονός ότι δεν βλέπω να υπάρχει η πρόθεση να μιλήσουν σοβαρά για όλα αυτά που τους χώρισαν, και απλά θα χαιρόμαστε που επιτέλους τους βλέπουμε μαζί...

Η σκηνή Ρούσσου – Εριέττας – Στέφανου εξαιρετική, αν και δεν μάθαμε και πολλά. Ο Ρούσσος δεν ξέρει, δεν έμαθε, δε ρώτησε... Και κατά τα άλλα όλα τα έκανε για να προστατεύσει το Λουκά... Στην Εριέττα που δεν θέλει να την προστατεύσει, γιατί δεν λέει την αλήθεια; Μάλλον γιατί τελικά πάνω από όλους θέλει να προστατεύσει τον εαυτό του...

Η Νταίζη στις επαναλαμβανόμενες σκηνές με Αντιγόνη, Χρήστο και Μπέλλο με κουράζει αφάνταστα, αν και η Πολυχρονίδη είναι πολύ καλή ηθοποιός...

Και η δεύτερη σκηνή Εριέττας – Στέφανου εξαιρετική, με ένα μικρό διάλλειμμα για το απαραίτητο τηλεφώνημα της Μελίτας στο Στέφανο (φοβερό timing αυτή η κοπέλα!) και τα απαραίτητα μαθήματα κατινάζ. Τι είπε η Αμαλία; Μια κυρία δεν ζηλεύει ποτέ; Την κυρία πού ακριβώς την είδε; Είναι που η Μελίτα άλλαξε και εμπιστεύεται το Στέφανο... Αν δεν έχει κάποιον να της κάνει ιδιαίτερα επί 24ώρου βάσεως, από μόνη της σαλάτα τα κάνει, και αυτό δεν βλέπω να μπορεί να συνεχιστεί για πολύ. Δεν μπορείς να υποκρίνεσαι για όλη τη ζωή σου... Πάντως αυτό που κάθε φορά πρώτα κάνει σκηνές και μετά τα ιδιαίτερα της Αμαλίας αλλάζει συμπεριφορά (μέχρι την επόμενη κρίση ζήλειας και ανασφάλειας), έχει πολύ γέλιο...

dadela έγραψε:
Επίσης έχω να σχολιάσω τη στάση Εριέττας προς το Στέφανο(συμβουλή που του έδωσε για τη Μπεκρού),έχω 2 θεωρίες:
1) Η κοπέλα δεν έχει απλά επίπεδο, είναι κορυφαία
2)Θέλει να του κάνει την καλή, σε περίπτωση που χωρίσει με τη Μπεκρού ο Στέφανος να γυρίσει πάλι σε αυτή
sfyr
Κατά τα άλλα, εγώ πιστεύω ότι η αλήθεια για την Εριέττα βρίσκεται κάπου στη μέση... Το ότι έχει επίπεδο το έχει αποδείξει άπειρες φορές ως τώρα. Βέβαια, αγαπάει το Στέφανο, και αν κάποια στιγμή χωρίσει με τη Μελίτα και ξαναγυρίσει σ’ εκείνη φαντάζομαι ότι δεν θα τον διώξει... Νομίζω όμως ότι θέλει αυτό να το αποφασίσει ο Στέφανος μόνος του. Αν απλά ήθελε να κάνει την καλή, πιστεύω ότι στην πρώτη ευκαιρία που ο Στέφανος και η Μελίτα θα είχαν κάποιο πρόβλημα θα προσπαθούσε να τον διεκδικήσει, και δεν δείχνει να θέλει να κάνει κάτι τέτοιο... Αντίθετα, του δίνει συμβουλές για το τι θα πρέπει να κάνει για να μην έχουν προβλήματα...

Πολύ γλυκούλικα ο Αγγελούκος, ο Μάριος και η Νεφέλη. Ειδικά ο μικρός με το γάντι του μποξ ήταν απίστευτος! inlove inlove inlove

Το Νεφελάκι πού είπαμε ότι το πήγαμε πάλι; Γιατί στη γιαγιά του διευκρινίσαμε ότι αυτή τη φορά δεν πήγε... Μάλλον το κλειδώσαμε στο δωμάτιό του για ύπνο, γιατί περιμέναμε και τον απόλυτο... Ποιος είπε ότι τα Χριστούγεννα είναι γιορτή για τα παιδιά; Μάλλον η Μελίτα έχει άλλη άποψη... Νομίζω γράφτηκε και πιο πάνω και το προσυπογράφω, κι εγώ σε αυτή τη σκηνή θα ήθελα να είμαι στη θέση του φελλού...

Υ.Γ.
ειρηνη7 έγραψε:Οσο για τις ερμηνευτικες τους δυνατοτητες, και παλι διαφωνω, νομιζω οτι και οι δυο ειναι απο τους καλυτερους της σειρας μετα τον κατρανιδη και την πεφανη, που ομως εχουν χρονια εμπειριας στο σανιδι, οταν ξεκινησαν δεν θα ηταν ετσι...οι υπολοιποι ειναι για μενα στην ιδια μοιρα η και κατωτεροι ασφαλως απο πετρακη δρακουλακη, που νομιζω οτι το μελλον τους ανηκει και θα το διαπιστωσουμε και μετα την εδεμ, οπου εκει θα φανει ποιος ειναι ποιος!!!Το οτι ο κυριος πετρακης, υπερεχει απο ολους λογω και της υπεροχης φωνης του, ειναι επισης γεγονος αναμφισβητητο!!!
Λυπάμαι, αλλά εγώ δεν έκλαψα στις σκηνές Νόρας – Λουκά, όπως βλέπω ότι έγινε με αρκετούς από εσάς. Ήταν πολύ συγκινητικές και γλυκιές, αλλά όχι τόσο ώστε να με κάνουν να κλάψω. Ειδικά η έκπληξη του Λουκά όταν άνοιξε το πακέτο δε με συγκίνησε όσο ίσως να ήθελα. Όσο για τον Πετράκη και τη Δρακουλάκη, κατά τη γνώμη μου είναι δύο εξαιρετικά συμπαθείς άνθρωποι και πολύ καλοί ηθοποιοί, οι οποίοι μάλιστα βελτιώνονται συνεχώς και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Και βέβαια κανείς δεν αμφισβητεί το ταλέντο του Πετράκη στο τραγούδι και τις ικανότητές του στο μιούζικαλ. Κρίνοντας όμως και από το συγκεκριμένο επεισόδιο και από προηγούμενα, δεν μπορώ σε καμμια περίπτωση ηθοποιούς όπως την Ξυλά, το Σταύρου ή τη Λάμπου να τους θεωρήσω κατώτερους. Μάλλον ανώτερους τους θεωρώ...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 12:51 pm

Xρόνια Πολλά σε όλους

Το επεισόδιο της παραμονής το βρήκα μάλλον πρόχειρο και απογοητευτικό

Έγινε μια προσπάθεια να ικανοποιήσουν τους πάντες πράγμα αδύνατον έτσι όπως έχουν φέρει τα πράγματα και έγινε πρόχειρα όπως όλα σ αυτή τη σειρά τον τελευταίο καιρό.

Η Νόρα που ένα μήνα τώρα αρνείται να πει στο Λουκά οτι περιμένει παιδί επειδή θέλει να γυρίσει πίσω μόνο γι αυτήν τελικά χρησιμοποιεί το γερό χαρτί που λέγεται εγκυμοσύνη για να τον φέρει πίσω. Μιλάμε για τη Νόρα που την έχουμε ακούσει κατ επανάληψιν να λέει στην Εύα οτι την τιμάει το γεγονός οτι δεν χρησιμοποίησε ποτέ την Μαρίλια για να κρατήσει το Μάνο. Το χειρότερο σενάριο επανασύνδεσης παίρνει σάρκα και οστά. Περίμενα κατι ευφάνταστο και είδα ότι πιο πεζό και πρόχειρο. Η φαντασία δεν λειτούργησε ούτε καν στην επιλογή του δώρου. Για άλλη μια φορά παπουτσάκια.

Περίμενα απ τις ρομαντικές να αντιδράσουν αλλά βλέπω οτι είναι ικανοποιημένες οπότε δεν θέλω να τους το χαλάσω. Περιμένω πια έτσι όπως το πάνε το θεματάκι να βάλουν το Λουκά να της ζητήσει και συγνώμη επειδή είχε δική του άποψη ή επειδή τόλμησε κι αυτός να κάνει ένα λάθος.

Το ξεπουλημένο ζευγαράκι των απολύτων πατώντας πάνω στο πτώμα της Εύας και διαλύοντας την βρήκε το δρόμο να φτάσει αγκαλιά στην παραμονή. Τρίτη χρονιά που το συγκεκριμένο γυναικάκι περνάει χαρούμενα χριστούγεννα. Τελικά το μήνυμα της σειράς είναι διέλυσε όποιον σου πάει κόντρα αρκεί εσύ να περνάς καλά.

Ο Νικόλας και η Δάφνη περνούν την παραμονή μαζί με τους φίλους τους και ωωωωωω του θαύματος συμπεριλαμβάνουν στην πρόσκληση και το Λευτέρη που μερικές μέρες πριν κόντεψε να τους διαλύσει. Θα το καταλάβαινα αν ο Νικόλας είχε ξεκαθαρίσει εντελώς όταν όμως τον βλέπω να ζηλεύει το θεωρώ εντελώς παράλογο να τον βάζει στο σπίτι του.

Το πακετάκι Μπέλλος Νταίζη Χρήστος αρνούμαι και να το σχολιάσω. Πάντως οι καλικάτζαροι πάντα ήταν μέρος της Χριστουγεννιάτικης παράδοσης οπότε κολούσαν στο πνεύμα της ημέρας

Η παρέα σαν σύνολο με απογοήτευσε οικτρά. Απόλυτα λογικό να λυπάται για την απουσία του Λουκά και να νοιώθουν όλοι οτι ένα κομάτι τους λείπει. Το παράλογο ήταν να μη θυμηθεί κανένας απ αυτούς οτι υπάρχει ένα ακόμη μέλος της παρέας που για πρώτη φορά μετά απο είκοσι σχεδόν χρόνια δεν ειναι μαζί τους. Περίμενα έστω μια αναφορά στο Μάνο. Απογοητευτικό που κάνουν σαν να μην υπήρξε ποτέ. Εξοργιστικό δε το γεγονός οτι δεν τον ανέφερε καν η Εύα.

Ανταλλαγή δώρων στα μυστικά κι άλλη μια απογοήτευση.

Ο Ηλίας δίνει τα δωράκια του στο Μαριούλη κι η σκηνούλα ήταν υπέροχη με τον πιτσιρικά να κλέβει την παράσταση αλλά περίμενα να τον δω και με τα άλλα του εγγόνια. Ας πούμε οτι είδαμε τη Νεφέλη να παίρνει τα δώρα της απ τον παπού Πέτρο και θα ήταν πλεονασμός. Αλλά μια σκηνή με τη Μαρίλια δεν μπορούσε να υπάρχει; Η Μαρίλια μάλλον τιμωρείται επειδή ειναι κόρη του Μάνου γιατί ούτε καν με τη μητέρα της δεν είδαμε μια αγκαλιά ή μια ανταλλαγή δώρων. Απ τα μέσα της πρώτης σεζόν περιμένω να δω κάτι έστω ελάχιστο με την Εύα και τη Μαρίλια και φυσικά πλέον δέχτηκα οτι δεν θα το δω.

Ο Στέφανος πηγαίνει τα δώρα του στον Άγγελο. Μια σκηνή που θυμίζει οτι οι καλοί ηθοποιοί μπορούν να παρασύρουν απ το τίποτα και να δώσουν συναισθήματα ζεστασιάς χωρίς την παραμικρή αβάντα. Ο Στέφανος πήρε στο μπόμπιρα γάντια του μποξ και μπάλα ποδοσφαίρου. Έχω δει πολλούς μπαμπάδες να αγοράζουν στα καμάρια τους παιχνίδια πέρα απ την ηλικία τους και με πρόσχημα τα πιτσιρίκια να καταλήγουν να παίζουν οι ίδιοι μ αυτά. Ο Στέφανος όμως δεν ζει με αυτό το παιδί οπότε μάλλον άγνοια των αναγκών του μου έδειξαν παρά αγάπη. Ο Άγγελος είναι ο μεγάλος χαμένος του απόλυτου. Όχι γιατί οι γονείς του χώρισαν αλλά γιατί δεν πήρε καν την ευκαιρία να τον γνωρίσει ο πατέρας του. Δεν άκουσε ποτέ το κλάμα του τη νύχτα και δεν θα έχει μνήμες απ αυτό το παιδί να τον κρατούν. Όταν κάποτε αποκτήσει άλλο παιδί και το ζήσει μοιραία αυτό το αγοράκι θα γίνει απλά μια υποχρέωση. Κρίμα. Ο Αγγελούκος πάντως όταν μασουλούσε το γάντι του μποξ ήταν για ζούλιγμα.

Τέλος να πω οτι απογοητεύτηκα απο κάτι ακόμη. Περίμενα μια αναφορά σε ένα ακόμη παιδάκι που ξεχάστηκε σαν να μην υπάρχει. Τον Άρη. Η Νταίζη είναι σκύλα μάνα αλλά τουλάχιστον περίμενα να δω το Λουκά έστω να αναφέρεται σ αυτό το παιδί που πέρσι έλεγε οτι θα το βλέπει τακτικά και δεν θα το ξεχάσει και απ τον καιρό που έφυγε ούτε το αναφέρει. Μεγάλη παράλειψη των σεναριογράφων δεδομένου οτι ο Λουκάς είναι υποτίθεται ένας ήρωας τρυφερός και πιστός στους ανθρώπους που αγαπάει. Ίσως πάλι μ αυτό τονίζουν αυτά που έλεγα και για το Στέφανο και τον Άγγελο.

Περιμένω να δω αν τελικά θα γίνει κάποια συζήτηση ανάμεσα σε Λουκά και Νόρα να μας λυθεί κι η απορία γιατί χώρισαν και τι άλλαξε ώστε να τα ξαναβρούν. Ελπίζω να λυθεί το θεματάκι και να μην μείνουμε στο γεγονός οτι ο Λουκάς γύρισε για το παιδί.

Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 12:59 pm

nefelik έγραψε:Χρόνια πολλά σε όλους!!!

Επιτέλους έχουμε καλά νέα για τη Νόρα και το Λουκά. Πολύ γλυκιές οι σκηνές τους, αν και ομολογώ ότι έχω μερικές απορίες:

1) Κατάλαβε κανείς γιατί χώρισαν; Ή μάλλον κατάλαβαν οι ίδιοι; Γιατί εγώ κάτι δεν σ’ αγαπούσα, σ’ αγαπάω άκουγα, αλλά δεν μπορούμε να είμαστε μαζί γιατί... Γιατί;

2) Ο Λουκάς αντέδρασε έτσι επειδή υποψιάζεται ότι ο πατέρας του ήταν μπλεγμένος σε φόνο και θεωρεί ότι η ζωή του και όλα αυτά που ήξερε, και για την εμπλοκή του Ρούσσου στη ζωή του κτλ., ανατράπηκαν. (Αυτός είναι και ο λόγος που δεν μπορούν να είναι μαζί με τη Νόρα; Το ότι ανατράπηκε η ζωή του; Ή όλα αυτά που έλεγαν και ξαναέλεγαν τόσο καιρό; Ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί έχω μπερδευτεί...) Όταν μάθει και όλα τα υπόλοιπα, τι θα πρέπει να κάνει;

3) Η Νόρα έλεγε ότι δεν ήθελε να του πει για το παιδί για να μη γυρίσει πίσω γι’ αυτό; Δηλαδή τώρα τι έκανε; Και γιατί γύρισε; Αν δεν είχε μάθει για το παιδί θα γύριζε;

Νομίζω όμως ότι τελικά θα καταφέρουν να μας κάνουν να τα ξεχάσουμε και όλα αυτά και το γεγονός ότι δεν βλέπω να υπάρχει η πρόθεση να μιλήσουν σοβαρά για όλα αυτά που τους χώρισαν, και απλά θα χαιρόμαστε που επιτέλους τους βλέπουμε μαζί...

Η σκηνή Ρούσσου – Εριέττας – Στέφανου εξαιρετική, αν και δεν μάθαμε και πολλά. Ο Ρούσσος δεν ξέρει, δεν έμαθε, δε ρώτησε... Και κατά τα άλλα όλα τα έκανε για να προστατεύσει το Λουκά... Στην Εριέττα που δεν θέλει να την προστατεύσει, γιατί δεν λέει την αλήθεια; Μάλλον γιατί τελικά πάνω από όλους θέλει να προστατεύσει τον εαυτό του...

Η Νταίζη στις επαναλαμβανόμενες σκηνές με Αντιγόνη, Χρήστο και Μπέλλο με κουράζει αφάνταστα, αν και η Πολυχρονίδη είναι πολύ καλή ηθοποιός...

Και η δεύτερη σκηνή Εριέττας – Στέφανου εξαιρετική, με ένα μικρό διάλλειμμα για το απαραίτητο τηλεφώνημα της Μελίτας στο Στέφανο (φοβερό timing αυτή η κοπέλα!) και τα απαραίτητα μαθήματα κατινάζ. Τι είπε η Αμαλία; Μια κυρία δεν ζηλεύει ποτέ; Την κυρία πού ακριβώς την είδε; Είναι που η Μελίτα άλλαξε και εμπιστεύεται το Στέφανο... Αν δεν έχει κάποιον να της κάνει ιδιαίτερα επί 24ώρου βάσεως, από μόνη της σαλάτα τα κάνει, και αυτό δεν βλέπω να μπορεί να συνεχιστεί για πολύ. Δεν μπορείς να υποκρίνεσαι για όλη τη ζωή σου... Πάντως αυτό που κάθε φορά πρώτα κάνει σκηνές και μετά τα ιδιαίτερα της Αμαλίας αλλάζει συμπεριφορά (μέχρι την επόμενη κρίση ζήλειας και ανασφάλειας), έχει πολύ γέλιο...

dadela έγραψε:
Επίσης έχω να σχολιάσω τη στάση Εριέττας προς το Στέφανο(συμβουλή που του έδωσε για τη Μπεκρού),έχω 2 θεωρίες:
2)Θέλει να του κάνει την καλή, σε περίπτωση που χωρίσει με τη Μπεκρού ο Στέφανος να γυρίσει πάλι σε αυτή
sfyr
Κατά τα άλλα, εγώ πιστεύω ότι η αλήθεια για την Εριέττα βρίσκεται κάπου στη μέση... Το ότι έχει επίπεδο το έχει αποδείξει άπειρες φορές ως τώρα. Βέβαια, αγαπάει το Στέφανο, και αν κάποια στιγμή χωρίσει με τη Μελίτα και ξαναγυρίσει σ’ εκείνη φαντάζομαι ότι δεν θα τον διώξει... Νομίζω όμως ότι θέλει αυτό να το αποφασίσει ο Στέφανος μόνος του. Αν απλά ήθελε να κάνει την καλή, πιστεύω ότι στην πρώτη ευκαιρία που ο Στέφανος και η Μελίτα θα είχαν κάποιο πρόβλημα θα προσπαθούσε να τον διεκδικήσει, και δεν δείχνει να θέλει να κάνει κάτι τέτοιο... Αντίθετα, του δίνει συμβουλές για το τι θα πρέπει να κάνει για να μην έχουν προβλήματα...

Πολύ γλυκούλικα ο Αγγελούκος, ο Μάριος και η Νεφέλη. Ειδικά ο μικρός με το γάντι του μποξ ήταν απίστευτος! inlove inlove inlove

Το Νεφελάκι πού είπαμε ότι το πήγαμε πάλι; Γιατί στη γιαγιά του διευκρινίσαμε ότι αυτή τη φορά δεν πήγε... Μάλλον το κλειδώσαμε στο δωμάτιό του για ύπνο, γιατί περιμέναμε και τον απόλυτο... Ποιος είπε ότι τα Χριστούγεννα είναι γιορτή για τα παιδιά; Μάλλον η Μελίτα έχει άλλη άποψη... Νομίζω γράφτηκε και πιο πάνω και το προσυπογράφω, κι εγώ σε αυτή τη σκηνή θα ήθελα να είμαι στη θέση του φελλού...

Υ.Γ.
ειρηνη7 έγραψε:Οσο για τις ερμηνευτικες τους δυνατοτητες, και παλι διαφωνω, νομιζω οτι και οι δυο ειναι απο τους καλυτερους της σειρας μετα τον κατρανιδη και την πεφανη, που ομως εχουν χρονια εμπειριας στο σανιδι, οταν ξεκινησαν δεν θα ηταν ετσι...οι υπολοιποι ειναι για μενα στην ιδια μοιρα η και κατωτεροι ασφαλως απο πετρακη δρακουλακη, που νομιζω οτι το μελλον τους ανηκει και θα το διαπιστωσουμε και μετα την εδεμ, οπου εκει θα φανει ποιος ειναι ποιος!!!Το οτι ο κυριος πετρακης, υπερεχει απο ολους λογω και της υπεροχης φωνης του, ειναι επισης γεγονος αναμφισβητητο!!!
Λυπάμαι, αλλά εγώ δεν έκλαψα στις σκηνές Νόρας – Λουκά, όπως βλέπω ότι έγινε με αρκετούς από εσάς. Ήταν πολύ συγκινητικές και γλυκιές, αλλά όχι τόσο ώστε να με κάνουν να κλάψω. Ειδικά η έκπληξη του Λουκά όταν άνοιξε το πακέτο δε με συγκίνησε όσο ίσως να ήθελα. Όσο για τον Πετράκη και τη Δρακουλάκη, κατά τη γνώμη μου είναι δύο εξαιρετικά συμπαθείς άνθρωποι και πολύ καλοί ηθοποιοί, οι οποίοι μάλιστα βελτιώνονται συνεχώς και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Και βέβαια κανείς δεν αμφισβητεί το ταλέντο του Πετράκη στο τραγούδι και τις ικανότητές του στο μιούζικαλ. Κρίνοντας όμως και από το συγκεκριμένο επεισόδιο και από προηγούμενα, δεν μπορώ σε καμμια περίπτωση ηθοποιούς όπως την Ξυλά, το Σταύρου ή τη Λάμπου να τους θεωρήσω κατώτερους. Μάλλον ανώτερους τους θεωρώ...
Προβλημα σου, εγω παλι αυτους που αναφερεις, τους θεωρω κατωτερους απο πετρακη δρακουλακη, που νομιζω οτι μιλανε και μονο με τα ματια!!!Για μενα αυτο μετραει, και εννοειται οτι και υποκριτικα βελτιωνονται!!!Ο καθενας εχει αλλη οπτικη, αλλα το οτι εδω στην συντριπτικη πλειοψηφια αρεσαν οπως και σε ουδετερους παρατηρητες, κατι λεει, και αποδεικνυει οτι το εχουν...Επισης, με συγκινει πιο πολθυ κατι απλο και χωρις φιοριτουρες οπως αλλων ηθοποιων στη σειρα, παρα κατι υπερφορτομενο, οπως αλλους...αΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ...κατα τα αλλα ειδα το επεισοδιο, μονο για αυτουσ, με συγκινησαν, μιλαγαν τα ματια τους, ο παναγιωτης ηταν υπεροχος οταν εμαθε για το μωρο, και οταν την κοιταξε μετα, και η νορα τελεια οταν τον αγκαλιασε, μπραβο αντιγονη-παναγιωτη, τελειο απο εμενα!!! Gioupi
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 1:26 pm

ειρηνη7 έγραψε:
nefelik έγραψε:Χρόνια πολλά σε όλους!!!

dadela έγραψε:
sfyr

Υ.Γ.
Προβλημα σου, εγω παλι αυτους που αναφερεις, τους θεωρω κατωτερους απο πετρακη δρακουλακη, που νομιζω οτι μιλανε και μονο με τα ματια!!!Για μενα αυτο μετραει, και εννοειται οτι και υποκριτικα βελτιωνονται!!!Ο καθενας εχει αλλη οπτικη, αλλα το οτι εδω στην συντριπτικη πλειοψηφια αρεσαν οπως και σε ουδετερους παρατηρητες, κατι λεει, και αποδεικνυει οτι το εχουν...Επισης, με συγκινει πιο πολθυ κατι απλο και χωρις φιοριτουρες οπως αλλων ηθοποιων στη σειρα, παρα κατι υπερφορτομενο, οπως αλλους...αΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑΕΙ...κατα τα αλλα ειδα το επεισοδιο, μονο για αυτουσ, με συγκινησαν, μιλαγαν τα ματια τους, ο παναγιωτης ηταν υπεροχος οταν εμαθε για το μωρο, και οταν την κοιταξε μετα, και η νορα τελεια οταν τον αγκαλιασε, μπραβο αντιγονη-παναγιωτη, τελειο απο εμενα!!! Gioupi
Ναι, φυσικά και είναι πρόβλημά μου, δεν είπα ότι είναι δικό σου ούτε κανενός άλλου. Αν δεν κάνω λάθος δεν ήμουν επιθετική απέναντί σου, την άποψή μου εξέφρασα και νομίζω ότι έχω αυτό το δικαίωμα. Και δεν είπα ότι ο Πετράκης και η Δρακουλάκη δεν μου άρεσαν, αν διαβάσεις πιο προσεκτικά θα δεις ότι γράφω ακριβώς το αντίθετο. Το ότι όμως μπορεί να μας αρέσουν κάποιοι ηθοποιοί δεν σημαίνει και ότι δεν βλέπουμε κάποιες μικρές αδυναμίες που πιθανόν να έχουν. Επίσης, δεν σημαίνει ότι χρειάζεται να λέμε ότι όλοι οι άλλοι είναι κατώτεροι. Εγώ δεν έθεσα αρχικά θέμα σύγκρισης, αλλά επειδή το ανέφερες και τυχαίνει να έχω διαφορετική άποψη, απλά απάντησα. Δεν υπάρχει λόγος ούτε εσύ να προσπαθήσεις να με πείσεις να αλλάξω γνώμη ούτε εγώ να πείσω εσένα. Ο καθένας έχει τις απόψεις του και ούτε η δική μου άποψη είναι απαραίτητα η πιο σωστή ούτε η δική σου. Την προσωπική μας γνώμη εκφράζουμε...

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 2:20 pm

"Εσεις πως περασατε την παραμονη των Χριστουγεννων;"

"Ταξιδευοντας"

Ναυπλιο και παλι πισω... Το τελος της σκηνης στο Ναυπλιο με βρηκε διχασμενη! Απο την μια συγκινηθηκα, "δεν εισαι ο Λουκας που αγαπησα, εισαι ο Λουκας που αγαπω" και απο την αλλη συγχιστηκα, με την ιδια ατακα! Βεβαια υπηρχαν και στιγμες που ηθελα να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο, "ξεχασε με, προχωρησε τη ζωη σου..." Τι λεμε ρε παιδια; imarton
Το φιλι παντως μου αρεσε Love! αν και δεν μπορεσα να το καταλαβω, τα αποχαιρετηστηρια φιλια τους, βγαζουν απιστευτη ενταση!!!

"Ψαχνοντας"

Το θερμομετρο για τη γαλοπουλα, το καλο σερβιτσιο, λεφτα για τα καλαντα, τον αδερφο σου, τη μανα σου... Γενικα ψαχνοντας! Διονυσης Αραβαντινος λοιπον, ο εκτος της φωτογραφιας και ο "παππους σου τα ανελαβε ολα"... Ο Ρουσσος ετσι οπως το παμε θα το παθει σαν το βοσκο μα το λυκο, θα λεει την αληθεια και δεν θα τον πιστευει κανεις... Η Εριεττα απειλησε με μηνυσεις και συμφωνω απολυτα μαζι της!

"Στα τηλεφωνα"

Ε τι; Δεν θα πεις Χρονια Πολλα στους δικους σου; Δεν θα καλεσεις εναν ανθρωπο για ρεβεγιον; Να μην ψαξεις να βρεις που στο καλο ειναι η Νορα και δεν εχει τηλεφωνησει ακομα... Σε αναμενα καρβουνα τα κοριτσια παρεα με το Λευτερη ο οποιος προσπαθουσε να τις ηρεμησει χωρις ιδιαιτερη επιτυχια... Τα εμαθαν τελικα τα μαντατα... "Μαυρα Χριστουγεννα θα κανουμε φετος..." Γιατι τα περσινα ηταν πολυχρωμα! Mmm

"Ετοιμαζοντας ρεβεγιον"

Η κλασσικη -λεμε τωρα- οικογενεια οπου μανα και κορη (στην χειροτερη νυφη και πεθερα!) ετοιμαζουν το Χριστουγεννιατικο τραπεζι... Συνηθως... Υπαρχουν και οι περιπτωσεις που επιδιδονται σε σεμηναρια για το πεταγμα του χαρταετου... Τωρα να σχολιασω το τηλεφωνημα στο Στεφανο; Οοοοχι! Θα σχολιασω τις οδηγιες που προσπαθουσε να δωσει η Αμαλια στην κορη της στη νοηματικη! Θεα! sisi

"Ακουγοντας τα καλαντα"

Ή ψελνοντας τα καλαντα! Ο Αγγελουκος κοιμηθηκε με τα καλαντα μωλε inlove Τι γλυκο που ειναι αυτο το παιδι!
Η Μαριλια παλι τα εψαλε στην Ευα, τωρα γιατι τα ακουσε η Ευα αντι για τη Νορα... Μαλλον απο συνηθεια!

"Ανταλλασοντας δωρα"

Απο δωρα αλλο τιποτα! Δωρο πηρε η Νταιζη για τον εραστη της αλλα για τον αντρα τιποτα! Ο Μπελλος πηρι για τη γυναικα, ερωμενη δεν νομιζω να εχει! Η Εριεττα πηρε για το Στεφανο! Ο Στεφανος πηρε και για την Εριεττα (εκτος αν το ειπε απο ευγενεια!) και για τη Μελιτα!
Τα ωραιοτερα δωρα για μενα ειναι αυτα που δινεις στα παιδια! Ο Μαριος επαιζε με το Νικολα ή ο Νικολας επαιζε με το Μαριο και ο μικρος ηταν για φαγωμα! "Εσυ, εσυ" inlove Ο Ηλιας πηγε και στα αλλα εγγονια τα δωρα αλλα δεν το ειδαμε... Κι επρεπε να θυμισω εγω στον πατερα μου ποια ειναι τα εγγονια του Ηλια, σε λιγο θα το ξεχασω κι εγω!
Η Νεφελη πηρε δωρο και απο τον παππου τον αλλο "ευχαριστω παππου!" Τι μουτρο ειναι μωρε η μικρη! Love!
Ο Αγγελος παππου δεν εχει, οχι που να ειναι σε θεση να του κανει δωρο τουλαχιστον! Πηγε λοιπον ο μπαμπας με τα δωρα! Το γαντι του μποξ το εκτιμησε δεοντος παντως, ηταν οτι επρεπε για να ανακουφιστει απο τα δοντακια που βγαινουν! Love Δεν μπορω να αποφασισω αν ο Στεφανος ειναι χαζομπαμπας ή δεν εχει ιδεα για τις αναγκες του γιου του!

"Στελνοντας καρτες"

Χαθηκε μια καρτουλα βρε Νορα ετσι ενα χαρτακι και τε-λιωσαμε! Ροζ τσαντουλα, ροζ παπουτσακια, μαλλον καλτσακια με σκληρο πατο ηταν, τελος παντων, το γραμμα μου αρεσε πιο πολυ απο ολα! Και ειδικα οπως το "διαβασε" η Νορα! inlove
"Η Νορα ειναι εγκυος" η συγκεκριμενη φραση προκαλεσε πανομοιοτυπες αντιδρασεις στο σπιτι, του στιλ "Μπραβο βρε το βρηκες!" sisi

"Πεφτοντας σε καταθλιψη"

Ειναι οι μερες τετοιες... Η Εριεττα το εχει παρει κατακαρδα ολο αυτο με το Στεφανο... Δεν της αξιζει ο τυπος αλλα δεν μπορω να τη βλεπω κι ετσι... Aww Σημερα σιγουρευτηκα οτι ειναι αδερφη του Λουκα, οχι επειδη το ειπε ο Ρουσσος, επειδη εδωσε συμβουλες στο Στεφανο για τη Μελιτα!

"Αποφευγοντας το σοϊ"

Αν το σοϊ σου ειναι η Νταιζη και ο Μπελλος, λογικο δεν ειναι να προσπαθησεις να τους αποφυγεις...;
Αν παλι ειναι η Αμαλια δεν θα προσπαθησεις να καθυστερησεις οσο το δυνατον τη συναντηση σου μαζι της; Ο Ρουσσος παντως δεν αρκεστηκε σε αυτο, εδωσε και ευχαριστες πληροφοριες στο Ηλια! Γιατι ειναι ευχαριστο να αποκτα κανεις αδερφουλα, εκτος αν ειναι τεσσαρων και ολοι ασχολουνται ξαφνικα με το μωρο ή τριαντα φευγα και αγνοουσε την υπαρξη της! Την ωρα που του μιλαει ο Ρουσσος το βλεμμα του Ηλια ηταν τετοιο που ελεγες "δεν μπορει κατι εχει καταλαβει, κατι εχει ψιλιαστει!" : respect :

"Με σαμπανια"

Τα νευρα μου! Kotsides Εισκοσι χρονια εκανε να ανοιξει την κ****σαμπανια! Ελεος δηλαδη! Συγγνωμη τι θελατε να σχολιασω; Α! Να υποθεσω οτι το παιδι δεν αντεξε και πηγε για υπνο;

"Με παξιμαδι και κονιακ"

Χριστε μου... Μες στο μαυρο το αραχνο ολοι, της Δαφνης εσπαγε λιγο... Τον κλαψαμε το μακαριτη... Νυστικοι μειναν οι ανθρωποι... Νικολα μου να σου θυμισω περσι που δεν καναμε καν ρεβεγιον εξαιτιας σου Razz Σηκωθηκαν να φυγουν, αγκαλιες φιλια, μεχρι και ο Λευτερης με το Νικολα! Καπου εδω αρχιζει αν φωναζει η τρελη -η γραφουσα παντα!- "Αντε ρε Λουκα ακομα" Απανταει η μαμα "Δεν μπορει θα ερθει", "Να τος ηρθε" συμπληρωνει ο μπαμπας... Απο εκει και μεχρι το τελος του επεισοδιου προσπαθουσα να αποφασισω αν θελω να γελασω ή να κλαψω! Love!

"Ψαχνοντας τον δολοφονο"

Συγγνωμη περιμενατε κατι φυσιολογικο απο μενα; Πολυ μου αρεσε το επεισοδιο, μου εφτιαξε τη διαθεση, θα ηθελα σιγουρα περισσοτερο Νορα Λουκα, κατι μου ελειπε, στο Ναυπλιο ενιωθα οτι η Νορα εφυγε πολυ γρηγορα..."Πολυ καλο" το ψηφισα!
Μα ειναι δυνατον να πεθαινουν και οι δεκα και εσυ να απορεις που δεν βρηκες το δολοφονο....
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από ellie Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 6:27 pm

Tο προχτεσινο επεισοδιο μου φανηκε ξεπετα των σεναριογραφων. Για ακομη μια φορα επρεπε να ξεπεταξουν τις ιστοριες για να δωσουν το επιθυμητο. Ναι ωραια η σκηνη του Λουκα και την Νορας, αλλα ηταν αυτη που θελαμε?Ο Λουκας να μαθαινει για το μωρο με ενα σημειωμα, και ολα καλα κ ωραια?Εγω θα ηθελα την αποκαλυψη να την κανει η Νορα προσωπικα, και οχι απο μακρια. Τουλαχιστον να δειξουν μια κουβεντα. Εμενα δεν μου εφτασε αυτο, και για αυτο δεν ψηφισα τελειο και κανονικα για χαμηλοτερα απο πολυ καλο που του δωσα αξιζε αλλα εχε χαρη που ειναι χριστουγεννα!! Mmm
Προχειροδουλεια η ιστορια Νορας Λουκα ευτυχως οι σκηνες καλες βγηκαν απο τους ηθοποιους. Η πρωτη ηταν παρα πολυ καλη αλλα οι διαλογοι ακυροι!Το εσωσαν μονο οι ερμηνειες....Η τελευταια ελπιζω να συνεχιστει με μια συζητηση ενα κατι...

Το επεισοδιο σωθηκε απο τα γλυκουλια μωρα με τους γονεις παππουδες κοκ.Ηταν πετυχημενες ολες, γιατι τα μωρα ειναι απλα γλυκες inlove

Το μαθημα κατινιας απαραδεκτο, ετσι πρεπει να μαθουμε ολες κοριτσια μην ξεχνατε. Η καλη κατινα εχει παντα τον αντρα της στα ποδια της
Fskl στην Αμαλια και στην κατινα.soutien

Ειλικρινα περιμενα κατι καλυτερο, κατι η μιρλα στο δειπνο των σχεδον μισων φεγγαροπετριτων, κατι που ετοιμαζομουν για ρεβεγιον, μετα βιας με κρατησε.
Τωρα που το σκεφτομαι και πολυ το ψηφισα.
Αλλα με εχει βαρεσει το πνευμα.
Χρονια πολλα σε ολους, καλα να περναμε με υγεια και αγαπη!! Doro
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 8:32 pm

Βλέπω ότι υπάρχει μια μικρή διαφωνία για τον τρόπο που δόθηκε η επανασύνδεση του ζευγαριού.
Αν και εγώ είμαι φανατική οπαδός του , κάτι κάπου δε μου άρεσε.Έγραψα όμως και χθες ότι ας δούμε και το επεισόδιο της Δευτέρας για να βγάλουμε συμπεράσματα.
Όμως και εγώ εμένω ότι η συνάντηση της Νόρας-Λουκά στο Ναύπλιο δεν ήταν για μένα η αναμενόμενη. Καταλαβαίνω ότι ο Λουκάς είναι στενοχωρημένος , πελαγωμένος και αναστατωμένος. Είναι λογικό. Αλλά ατάκες του στύλ δεν είμαι ο Λουκάς που αγάπησες , όχι είσαι ο Λουκάς που αγαπάω κτλ κτλ.Κάπου χάθηκα . Άσε που συνειδητοποίησα ότι δεν είχαν καταλάβει ούτε γιατί χώρισαν , ούτε γιατί τώρα δεν ήθελε ο Λουκάς να είναι μαζί.
Η Νόρα είχε πει ότι δεν ήθελε ο Λουκάς να γυρίσει κοντά της λόγω του μωρού , αλλά από την άλλη την κατηγορούν ότι του το είπε για να γυρίσει.
Ας μην ξεχνάμε ότι από τη δίκη είχε πει ότι θα του έλεγε για την εγκυμοσύνη μετά από τη δίκη.Λογικό είναι , έπρεπε να μάθει.Η Νόρα κατάλαβε ότι ο Λουκάς δε θα γυρίσει πίσω και κινδυνεύοντας να μην τον ξαναδεί αποφάσισε να του πει.Και ναι , γιατί όχι να είναι και ένας άλλος τρόπος να γυρίσει κοντά της. Η Νόρα ξέρει ότι ο Λουκάς την αγαπά. Δεν σταμάτησε να το δείχνει ούτε ένα λεπτό από τότε που χώρισαν .Άρα δεν τον εκβιάζει συναισθηματικά . Ξέρει και γνωρίζει να συναισθήματά του για αυτήν. Επιβεβαιώθηκε για άλλη μια φορά με τη συνάντησή τους στο Ναύπλιο ότι δεν μπορεί ο ένας να ζήσει χωρίς τον άλλον και έπρεπε να του το πει για το παιδί.
Πόσο πια θα το κρατούσε κρυφό;Εδώ την κατηγορούσαμε που δεν του το έλεγε τόσο καιρό , και τώρα που του το λέει , την κατηγορούμε;
Στην τελευταία σκηνή που γύρισε ο Λουκάς και αγκαλιάστηκε με τη Νόρα ήταν ωραία. Αλλά ως συνήθως μας την έκοψαν στη μέση. Και φυσικά θα προτιμούσα να ήταν οι δυο τους , αλλά αφού αποφάσισαν έτσι ;
Αν όμως δεν δείξουν μια σοβαρή συζήτηση για τα δικά τους προσωπικά θέματα-κάτι που δεν νομίζω -τότε έγινε όλος ο χωρισμός για το τίποτα. Πρόχειρη επανασύνδεση κάτι που δεν αξίζει στην ιστορία των παιδιών.
Όσον αφορά τώρα για το αν είναι οι καλύτεροι στο σίριαλ.Είναι καλοί με καλές προδιαγραφές. Όμως ας μην τρελαθούμε , δεν γίνεται να τους πούμε ότι είναι ηθοποιοί ανώτερης κλάσης του Σταύρου , του Κατρανίδη , της Πεφάνη , της Παπαδημητρίου και του Αρζόγλου. Καλό είναι να ενθουσιαζόμαστε , αλλά ας είμαστε και λίγο πιο αντικειμενικοί.Αν συνεχίσουν την προσπάθειά τους σε λίγα χρόνια θα καταξιωθούν στο χώρο τους και θα είναι αντάξιοι των παραπάνω ηθοποιών.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από ellie Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 8:47 pm

fay66 έγραψε:Βλέπω ότι υπάρχει μια μικρή διαφωνία για τον τρόπο που δόθηκε η επανασύνδεση του ζευγαριού.
Αν και εγώ είμαι φανατική οπαδός του , κάτι κάπου δε μου άρεσε.Έγραψα όμως και χθες ότι ας δούμε και το επεισόδιο της Δευτέρας για να βγάλουμε συμπεράσματα.
Όμως και εγώ εμένω ότι η συνάντηση της Νόρας-Λουκά στο Ναύπλιο δεν ήταν για μένα η αναμενόμενη. Καταλαβαίνω ότι ο Λουκάς είναι στενοχωρημένος , πελαγωμένος και αναστατωμένος. Είναι λογικό. Αλλά ατάκες του στύλ δεν είμαι ο Λουκάς που αγάπησες , όχι είσαι ο Λουκάς που αγαπάω κτλ κτλ.Κάπου χάθηκα . Άσε που συνειδητοποίησα ότι δεν είχαν καταλάβει ούτε γιατί χώρισαν , ούτε γιατί τώρα δεν ήθελε ο Λουκάς να είναι μαζί.
Η Νόρα είχε πει ότι δεν ήθελε ο Λουκάς να γυρίσει κοντά της λόγω του μωρού , αλλά από την άλλη την κατηγορούν ότι του το είπε για να γυρίσει.
Ας μην ξεχνάμε ότι από τη δίκη είχε πει ότι θα του έλεγε για την εγκυμοσύνη μετά από τη δίκη.Λογικό είναι , έπρεπε να μάθει.Η Νόρα κατάλαβε ότι ο Λουκάς δε θα γυρίσει πίσω και κινδυνεύοντας να μην τον ξαναδεί αποφάσισε να του πει.Και ναι , γιατί όχι να είναι και ένας άλλος τρόπος να γυρίσει κοντά της. Η Νόρα ξέρει ότι ο Λουκάς την αγαπά. Δεν σταμάτησε να το δείχνει ούτε ένα λεπτό από τότε που χώρισαν .Άρα δεν τον εκβιάζει συναισθηματικά . Ξέρει και γνωρίζει να συναισθήματά του για αυτήν. Επιβεβαιώθηκε για άλλη μια φορά με τη συνάντησή τους στο Ναύπλιο ότι δεν μπορεί ο ένας να ζήσει χωρίς τον άλλον και έπρεπε να του το πει για το παιδί.
Πόσο πια θα το κρατούσε κρυφό;Εδώ την κατηγορούσαμε που δεν του το έλεγε τόσο καιρό , και τώρα που του το λέει , την κατηγορούμε;
Στην τελευταία σκηνή που γύρισε ο Λουκάς και αγκαλιάστηκε με τη Νόρα ήταν ωραία. Αλλά ως συνήθως μας την έκοψαν στη μέση. Και φυσικά θα προτιμούσα να ήταν οι δυο τους , αλλά αφού αποφάσισαν έτσι ;
Αν όμως δεν δείξουν μια σοβαρή συζήτηση για τα δικά τους προσωπικά θέματα-κάτι που δεν νομίζω -τότε έγινε όλος ο χωρισμός για το τίποτα. Πρόχειρη επανασύνδεση κάτι που δεν αξίζει στην ιστορία των παιδιών.
Όσον αφορά τώρα για το αν είναι οι καλύτεροι στο σίριαλ.Είναι καλοί με καλές προδιαγραφές. Όμως ας μην τρελαθούμε , δεν γίνεται να τους πούμε ότι είναι ηθοποιοί ανώτερης κλάσης του Σταύρου , του Κατρανίδη , της Πεφάνη , της Παπαδημητρίου και του Αρζόγλου. Καλό είναι να ενθουσιαζόμαστε , αλλά ας είμαστε και λίγο πιο αντικειμενικοί.Αν συνεχίσουν την προσπάθειά τους σε λίγα χρόνια θα καταξιωθούν στο χώρο τους και θα είναι αντάξιοι των παραπάνω ηθοποιών.

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου, αφενος στο θεμα των ηθοποιων και αφετερου για την επανασυνδεση.
Να συμπληρωσω οτι εγω πιστευω οτι η Νορα δεν ηθελε το θεμα της εγκυμοσυνης να αλλαξει την σταση του Λουκα για την δικη. Απολυτα διαφωνω σε αυτη την αποφαση της, αλλα δεν ειναι το θεμα αυτο.
Τωρα που προεκυψε να μην ξαναδει τον Λουκα-ουτε αυτο καταλαβαινω γιατι να γινει, αλλα τεσπα-τοτε "χρησιμοποιησε" την εγκυμοσυνη αλλα οχι με την κακη εννοια. Τωρα που ειδε οτι υπηρχε πιθανοτητα να μην μαθει ποτε ο Λουκας για το παιδι του το ειπε για να γυρισει γενικα, γιατι οταν θα γυρνουσε ο Λουκας σιγουρα θα γυρνουσε στη Νορα.
Θα επιμεινω στην προχειροτητα και φοβαμαι απο την ατακα που πεταξε ο Λουκας οταν μπηκε στο σπιτι, θα το ριξουν παλι στην πλακα και δεν θα υπαρξει η περιζητητη κουβεντα, που θελουμε ολοι μας, και επιβαλλεται..
Θα δουμε συντομα! -_-
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από rachel Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 8:54 pm

Να σχολιασω και εγω αφου πρωτα ευχηθω Χρονια Πολλα σε ολους....Wink

Ισως επειδη ο 3ος κυκλος ειναι ακρως απογοητευτικος, εχω μαθει να συμβιβαζομαι με τα ημιμετρα και θα σχολιασω το επεισοδιο ως καλο.... emmm

Οι σκηνες Νορας-Λουκα μου αρεσαν αλλα δεν με συγκινησαν οσο θα περιμενα, ισως να φταει το γεγονος οτι υπηρξε αδικαιολογητη δραματουργικη κορυφωση.... ;/
Ειναι ενα ζευγαρι που ενω αγαπιεται πολυ και αληθινα, ειναι χωρισμενο για μεγαλο χρονικο διαστημα, χωρις να υπαρχει ουσιαστικη αιτια.... Τους βλεπουμε να καυγαδιζουν συνεχως, να πληγωνουν ο ενας τον αλλον και να λενε μεγαλοστομιες περι οριστικου χωρισμου ενω την επομενη στιγμη αναιρουν τα λεγομενα τους και ελπιζουν σε επανασυνδεση ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ (βαρεθηκα να ακουω αυτην την καραμελα)....
Βρηκα πολυ βαρια την αποφαση του Λουκα να φυγει οριστικα απο ολους και ολα, καταλαβαινω πως επαθε ισχυρο σοκ, αλλα θα δικαιολογουσα την φυγη του μονο αν ειχε ενα δεδομενο χρονικο οριο για να ξεφυγει και για να οργανωσει τις σκεψεις του..... Επισης ο Λουκας που ξερουμε παντα στρεφοταν στην Νορα για να μοιραστει τον πονο του και επ ουδενι δεν θα την αφηνε απ'εξω απ'ολο αυτο....
Η συζητηση τους μου αρεσε παρολη την δραματουργικη υπερβολη και το φιλι καταπληκτικο.... Love!
Αντιθετως δεν μου αρεσε καθολου η σκηνη με την συνειδητοποιηση της εγκυμονσυνης της Νορας αλλα πιστευω οτι ηταν σκηνοθετικο το λαθος, βγηκε πολυ προχειρα και δεν αφησε περιθωρια για συναισθηματικη φορτιση....
Θα διαφωνησω στο οτι η Νορα φανηκε σαν να χρησιμοποιει το παιδι για να φερει πισω τον Λουκα..... Θα το εβλεπα ετσι αν ειχε εννοηθει οτι ο λογος της φυγης του Λουκα ηταν ο χωρισμος του με την Νορα, αλλα η φυγη του ειχε να κανει με την καταρρευση των οικογενειακων και επαγγελματικων δομων της ζωης του..... Ηταν σε κατασταση σοκ και χρειαζοταν μια αφυπνιση για να τον κανει να ξυπνησει, μια νεα αρχη οπως χαρακτηριστικα ειπε και αυτο θα γινοταν μονο με την εγκυμοσυνη..... Confused?
Η επανασυνδεση καλη αλλα θα την προτιμουσα χωρις κοινο και ειδικα χωρις την παρουσια του Τετερη....

Αν και περιμενα συγκινηση απο τα Λουκανορακια, τελικα αυτο που με συγκινησε ηταν ο πονος της Εριεττας.... : respect :
Υπεροχη σκηνη γεματη συναισθηματα.... Μια γυναικα που φαινομενικα θα μπορουσε να εχει οποιον θελει, ποναει και υποφερει για τον ερωτα της και δεν δισταζει να τον συμβουλευσει ακομα και για την σχεση του με την αντιζηλο της.... Η δε εικονα της μετα, μπροστα στην τζαμαρια και διπλα στο Χριστουγεννιατικο δεντρο, εκανε την αισθηση της μοναξιας της να φανταζει ακομα πιο συγκινητικη.... inlove

Παντως οσο μελανχολικο κι αν βρηκα το ρεβεγιον της Εριεττας, θα το προτιμουσα απο τα υπολοιπα γελοια ρεβεγιον που παρακολουθησα..... Siga...
Οι Απολυτοι εμενα προσωπικα δεν με πειθουν, δυστυχως κανοντας το λαθος να δω την σκηνη τους, καταλαβα οτι ειναι χειροτεροι και την Νταιζομπελλιαδα.... vomit
Για το τελος αφησα το φεγγαροπετρικο ρεβεγιον που με απογοητευσε περισσοτερο απ'ολα, η παρουσια σχεδον ολων ηταν ατοπη και δεν καταλαβα το νοημα της σκηνης.... wall
-Η Νορα που επρεπε λογικα να ειναι μονη της και να κλαιει για τον Λουκα....
-Οι Δαφνη-Νικολας που μολις περασαν μια γερη κριση και επρεπε να ειναι μονοι τους με συντροφια το παιδακι τους και τον Λιακο που απορω πως τους ανεχεται....
-Η Ευα που επρεπε να ειναι σπιτι της, στην οικογενεια της και διπλα στον γιο της που ζει τα πρωτα του Χριστουγεννα.... Ξερω οτι προκειται για βρεφος που μπορει να μην καταλαβαινει πολλα αλλα και παλι, υπαρχει και η Μαριλια... Ενα παιδι που μεχρι προσφατα εχει νιωσει μονο την απουσια της και εξακολουθει να το αντιμετωπιζει λανθασμενα, παντα με την συνενοχη της Αγγελας που εξακολουθει (κακως) να αντιμετωπιζει τα εγγονια της σαν παιδια της....
-Για τον Τετερη τι να πω..... καλεσμενος απο το ζευγαρι που παραλιγο να χωρισει εξαιτιας του, στον ιδιο χωρο που τον απολαυσε να φιλιεται με την γυναικα του ο οικοδεσποτης και επιπλεον ραπανακι στην συζητηση για το αν θα γυρισει ή οχι ο Λουκας.....

Απο Δευτερα ελπιζω μονο σε μια στοιχειωδη συζητηση μεταξυ Νορας-Λουκα..... pleeease

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 9:53 pm

Νομίζω οτι όσο κι αν περιμένουμε μιά συζήτηση μεταξύ Λουκά Νόρας για να βρούν τι ακριβώς τους χώρισε , να παραδεχτούν τα λάθη τους και να κάνουν μιά συνειδητή καινούργια αρχή, δεν πρόκειται να τη δούμε, τουλάχιστον τόσο σοβαρή όπως τη φανταζόμαστε. Και δεν είναι και τόσο παράδοξο αυτό. Εχουν ήδη "συζητήσει" πολλές φορές πριν και κατά τη διάρκεια της δίκης, και το αποτέλεσμα, μηδέν εις το πηλίκον, γιατί και οι δυο έχουν δίκιο, ο καθένας από τη μεριά του, οπότε δεν υπάρχει κάτι που πρέπει να συγχωρήσουν ο ένας στον άλλον. Αυτό που έπρεπε να συνειδητοποιήσουν, είναι το πόσο αγαπιούνται, και αυτό το κατάλαβαν απόλυτα όταν παρουσιάστηκε μπροστά τους το ενδεχόμενο να μην ξαναειδωθούν... Αυτό το συναίσθημα οτι δεν γίνεται να είναι χώρια δεν εκφράζεται με λόγια, αλλά με πράξεις, αγκαλιές, φιλιά, δάκρυα ευτυχίας και απ'αυτά θα έχουμε μπόλικα... Ολες οι διαφορές τους είναι ασήμαντες, και το κατάλαβαν πιά πολύ καλά αυτό...
Οσο για το ότι του είπε τώρα για το παιδί, θεώρησε οτι τώρα ήταν η στιγμή να το μάθει, για να του δώσει ώθηση για ένα νέο ξεκίνημα, να τον κάνει να βγεί απ'το πηγάδι που είχε πέσει, χωρις αυτοεκτίμηση, χωρις προοπτικές, χωρις ελπιδα. Δεν ήταν λοιπον από εγωισμό, ή για να τον κερδίσει, αλλά για να τον βοηθήσει να κερδίσει αυτός , να βρεί ξανά τη χαρά της ζωής που φαινόταν να έχει χάσει. Και φυσικά το πέτυχε....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 10:02 pm

JESSIE συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! : respect :
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από Elsa* Την / Το Κυρ Δεκ 26, 2010 11:42 pm

ψηφισα "καλο" γιατι πιστευω οτι οι περισσοτερεσ σκηνεσ ηταν μετριεσ και μικρου ενδιαφεροντοσ, ομωσ το "μεσο ορο" εφτιαξαν οι λουκανορικεσ σκηνεσ-π επαθα τν πλακα μου- οπωσ και η τελευταια σκηνη<3
Elsa*
Elsa*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Νεα Φιλαδελφεια

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 3:33 am

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και αγάπη!!
Στα του επεισοδίου τώρα..
Μετά από πολύ καιρό είδα ολόκληρο επεισόδιο..

Θα τα πω με τη σειρά..

Από τη Νόρα και το Λουκά που ήξερα περίμενα περισσότερο.. Ομολογώ ότι αυτό το ζευγάρι έχει κάτι που σε τραβάει και έχει τραβήξει τόσους φαν, έχουν χημεία, ιστορία και ότι χρειάζεται για να δέσει το γλυκό.. Μάλλον σεβασμός από τους δημιουργούς λείπει που παίρνουν κάθε ευκαιρία να διαλύσουν ότι όμορφο έχουν στα χέρια τους.. Τελευταίο χούι αυτό, απορίας άξιο που η Βέρα στο δεξί είναι δικό τους δημιούργημα..
Είχα δηλώσει ενθουσιασμένη που ο Λουκάς παίρνει μια ιστορία πάνω του και περιμένω να δω πολλά απ αυτό τον χαρακτήρα αλλά και από τον Πετράκη που συνεχώς βελτιώνεται αισθητά.. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έρεπε ο Λουκάς να φτάσει σε τέτοιο σημείο, σε τέτοιο μονοπάτι για να βρεθεί η Νόρα δίπλα του.. Ο χωρισμός ήταν από την αρχή μια μεγάλη φούσκα και έσκασε στα μούτρα μας με θόρυβο.. Σ αγαπώ μ αγαπάς, χωρίζουμε.. Δημιουργήσετε αδιέξοδους έρωτες εκεί που υπάρχουν και όχι άνευ λόγου και αιτίας αγαπητοί.. Χαλάστηκα τόσο καιρό και ίσα που μ γλύκανε το φιλί τους.. Όταν έχουν σκ@τωσει τόσο τα πράγματα πιάσε το αυγό και κούρευτο.. Όμορφο το φιλί, υπέροχο το τοπίο αλλά κάτι ακόμα με κρατάει.. κρίμα..

Όμορφη σκηνή που ξυπνά μνήμες, η συνάντηση Στέφανου-Εριέττας και Πέτρου στο γραφείο.. Ο Στέφανος στέκεται δίπλα στην Εριέττα και δεν καταλαβαίνω ως τι.. Δεν περνάς στο φιλικό έτσι απλά με μία γυναίκα που έπεφτες στο κρεβάτι πριν λίγο καιρό. Βγαίνουν αλήθειες στο φως και βλέποντας την Εριέττα να ψάχνεται θυμάμαι την Αλίκη.. Εξαιρετικοί και οι τρεις στην σκηνή τους, αργά πάει το στόρυ βέβαια και θα κουραστούμε στο τέλος.. Γενικώς νομίζω πως τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο παρουσιάζονται, ίσως βέβαια να τρέφω και ελπίδες χωρίς νόημα αλλά..
Το πώς ο Ρούσσος από αυτό που είδαμε στον πρώτο κύκλο έγινε μαφιόζος και μάλιστα αδίστακτος που εκμεταλλεύεται τους πάντες θα παραμείνει απορία.. Στο τέλος ο Στέφανος θα γίνει αρνάκι, και θα ξεχάσουμε το λόγο που μπήκε στη σειρά.. Απόλυτος γαρ και τα μυαλά στα κάγκελα.. Τέλος μ αρέσει η αντίδραση της Εριέττας και ταιριάζει ακριβώς στο προφίλ της..

Η εργαζόμενη γυναίκα μετά από σκληρή εργασία και έναν καυγά με τον απόλυτο της επέστρεψε σπίτι κλασσικά με τα μούτρα ως το πάτωμα.. Η Μελίτα ξανά ήρεμα Χριστούγεννα ενώ οι άλλοι τρώνε σκ@τα@ .. Η ζήλια και η κατινιά που βγάζει είναι αποκρουστική.. Το ότι ακόμα η Εριέττα βρίσκεται ανάμεσα στο ζευγαράκι και μάλιστα ο Στέφανος ψάχνει αφορμές να βρεθεί στα πόδια της συνέχεια εμένα μου λέει πολλά.. Οψόμεθα..
Η Αμαλία πιστεύει ότι η κόρη της είναι Κυρία? Πραγματικά το πιστεύει αυτό???
Το τηλεφωνάκι κλασσικό, με ξινίλα και την Αμαλία να κλέβει την παράσταση με τα νοήματα..
Σκάσε τώρα Μελιτόνι, δες και εσύ τη γλύκα..

Η αγωνία των κοριτσιών με συγκίνησε..
Το τηλεφώνημα ήταν πολύ αληθινό.. Και τα μαύρα Χριστούγεννα ακούστηκαν περίεργα.. Λες και τους είδαμε ποτέ όλους μαζί..

Νταίζη Χρήστος μπήκαν στο μουγκό, βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια μεταξύ τους.. Το Νταιζουλίνι πάντως πήρε δωράκι από ότι είδα.. Στο Μπελλο πήρε άραγε τίποτα?

Η ανταλλαγή δώρων μεταξύ Στέφανου και Εριέττας βγήκε πολύ γλυκιά.. Η Εριέττα όσο πάει ανεβαίνει στην εκτίμηση μου.. Είναι άξια αντίπαλος του και καλά απόλυτου έρωτα και κόβω να τον καταρρίπτει.. Χαώδης η διαφορά, απόλυτο το τάπωμα και ο πάτος της Μελίτας.. Πάντως το πνεύμα των Χριστουγέννων αυτές τις μέρες αγάπης σε κάνει να σκέφτεσαι τους ανθρώπους που αγαπάς που εκτιμάς και αυτό το βλέπω μεταξύ αυτών των δύο…

Κάλαντα για το μικρό Άγγελο και έλιωσα με το τρίγωνο… Ο Λουκάς μόνος του να περπατάει μου δημιούργησε μια μελαγχολία.. Η αγκαλιά Αγγελου με τη μανούλα του απίστευτη.. λιώνω με αυτό το αγγελούδι.. αγαπώ Ξυλά αγκαλιά με το μωρό και κουβεντούλα οικογένειας Χαρίτου..

Άννα με Λευτέρη δεν άκουσα.. βαριέμαι..

Περιττό να πω ότι χαζογέλαγα με Στέφανο-Εύα και μικρό Άγγελο.. Πόσο κρίμα είναι που διαλύθηκε ένα ζευγάρι με αυτή τη χημεία, που έλαμπε, ένα ζευγάρι που απέκτησε ένα παιδί, για να προωθηθούν τα όσα προωθήθηκαν… Ο Σταυρού με το μικρό Άγγελο ήταν υπέροχη εικόνα, η Ξυλά χαμογελαστή μια Θεά!! Και ακόμα απορώ πόσο στραβοί είναι που δεν είδαν αυτό που βγάζουν μαζί στην οθόνη.. Αγαπάω και θα αγαπάω τη χημεία τους.. κρίμα.. κρίμα και για τον Άγγελο που μεγαλώνει μακριά από τον πατέρα του για μια σειρά από κρεβάτια..

Η οικογένεια Λύτρα χάρμα οφθαλμών με το Μάριο να κλέβει την παράσταση.. Τα πιτσιρικάκια της σειράς είναι όλα ένα και ένα.. Οι οικογενειακές στιγμές όαση στην κατηφόρα που έχουμε πάρει…

Το σημείωμα της Νόρας το βρήκα πολύ γλυκό αλλά η όλη ιδέα έχει χάσει την ουσία της.. Τελικά ο Λουκάς γυρίζει για το μωρό και εξηγήσεις δεν θα δοθούν ποτέ.. κρίμα και πάλι..

Η Νεφελίτσα μια γλύκα, το Ρουσέικο πάλι ένα κουβάρι με τόσα μυστικά.. Ο Πέτρος δεν αντιδρά που η εγγονή του θα κάνει Χριστούγεννα με το Στέφανο? Να ανησυχήσω?

Η Πολυχρονίδη πανέμορφη, την κουβέντα του πατσοζευγαρου δεν την άκουσα.. βαριέμαι επίσης..

Μη μας δίνετε Εύα με Μαρίλια με το σταγονόμετρο έλεος! Μάνα με κόρη είναι και δεν έχουμε δει να γίνονται τα απαραίτητα βήματα μεταξύ τους…

Αναγουλιάζω να βλέπω τη Μελίτα να περνά τις γιορτές με τον ερωτά της και τους υπόλοιπους σκορποχώρι.. Πότε επιτέλους θα πληρώσει τα όσα έκανε? Πότε θα πληρώσει για τον υπέρμετρο εγωκεντρισμό της και την κακία της? Οι αγκαλίτσες και τα φιλάκια Χριστουγεννιάτικα καλύτερα να μου έλειπαν.. Εμετικό το θέαμα..
Η Εριέττα από την άλλη πλευρά έβγαλε την πικρία της με τόσο γλυκό τρόπο.. Η σύγκριση κάθε φορά και η διαδοχή των σκηνών κάνει μπαμ αλλά τέλος πάντως.. Η πορεία θα δείξει.. Πάντως για μια φορά συμφωνώ με την Άννα, πες το καλέ Ερι να γλιτώσουμε και εμείς τα ματάκια μας κάθε φορά! Μπορεί να μη μου βγάζουν αυτό που μου έβγαζαν η Ξυλά με το Σταύρου αλλά η χημεία του με τη Λάμπου είναι πολύ όμορφη και έχει αποδειχτεί… Συν το ότι πάω Ερι!

Βλέποντας την παρέα να τρώει στην Εδέμ, να συζητάει για το Λουκά πραγματικά ένιωσα περίεργα.. Λείπει ο αρχηγός, λείπει και ο συνδετικός κρίκος, τελικά αυτή η παρέα έμεινε ανάπηρη και είναι θλιβερό το θέαμα..

Ο Ρούσσος με τον Ηλία μου θύμισαν κάτι από πρώτο κύκλο, που μάλλον μου είχε λείψει..

Και επιστρέφει ο Λουκάς..
Τα χαμογελαστά πρόσωπα με συγκίνησαν, η αγκαλιά ήταν τόσο γλυκιά..
Αγαπώ Λουκακο, αγαπώ παρέα της Φεγγαρόπετρας και συγκινήθηκα με το που τον είδα από τη τζαμαρία… Πέρσι με φόντο αυτό το δέντρο είδα το Νικόλα να επιστρέφει σπίτι του αφήνοντας την ευκαιρία της ζωής του.. Φέτος βλέπω το Λουκά να γυρνάει πίσω στην παρέα που τον αγαπάει.. Αν είχαμε και τέταρτο κύκλο θα έκανα διάφορες εικασίες.. Η τελευταία σκηνή ήταν πραγματικά πολύ γλυκιά..

Και έρχομαι να πω για να κλείσω τη φλυαρία μου βραδιάτικα, ότι από όλο αυτό που είδα σήμερα με ξένισε το ότι κανείς δεν ανέφερε αυτόν που λείπει.. Μια κουβέντα από την Εύα από τη Μαρίλια ή από τη Δάφνη και το Νικόλα.. Τα άμεσα συνδεδεμένα πρόσωπα με το Μάνο ούτε τον ανέφεραν.. Δεν μας έδειξαν ούτε μια μελαγχολική σκέψη, ούτε καν να το αναζητάει κανείς.. Είπαμε ο Μπουγιούρης έφυγε αλλά ο Μάνος είναι κομμάτι της παρέας, και το θεωρώ τραγικό να μην αναφερθεί, να μην δείξουν καν ένα εικονικό τηλεφώνημα.. Μάλλον είμαι χαζορομαντικη αλλά μου λείπει ο Μάνος, και η απουσία του γίνεται ακόμα πιο αισθητή με αυτές τις παραλείψεις.. όχι ότι ξεχνάμε αλλά είναι ντροπή..
πάμε παρακάτω λοιπόν, με τα θέματα να γυρνάνε γύρω από την παρέα..
Απλά καλό από μένα.. η ουσία έχει χαθεί και μας έμειναν τα ξεροκόμματα…
Και καλή Πρωτοχρονιά να χουμε!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από maria* Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 11:39 am

Χρόνια πολλά σε όλους!!!!!

Jessie θα συμφωνήσω με την τοποθέτησή σου για τη Νόρα και το παιδί. Γενικά δεν μου άρεσε που του το κρατούσε κρυφό τόσο καιρό αλλά το ευτύχημα ήταν που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως κάτι που πραγματικά μπορεί να βγάλει το Λουκά από το συναισθηματικό λάκκο που βρίσκεται! Τη στιγμή που ούτε η αγάπη του για τη Νόρα δεν μπορούσε να τον κάνει να νιώσει καλύτερα, αυτό το παιδί που τόσο ήθελε ήταν ό,τι χρειαζόταν για να τον ταρακουνήσει και να τον επαναφέρει.
Και επειδή πολύ με είχε κουράσει η ιστοριά "αγαπιόμαστε μεν αλλά" πολύ χαίρομαι που τελείωσε.
Κατά τα άλλα πολύ ενδιαφέροντα επεισόδια τα τελευταία (μέχρι και το αγόρι μου κάθεται μαζί μου και τα βλέπει ανελλειπώς!!! sisi )
Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι και να μην είναι ένα peak μιας ή δύο εβδομάδων μόνο...!
maria*
maria*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 2:02 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ αναλυτικά..

Νόρα – Λουκάς
Η σκηνή στην αρχή μου άρεσε πολύ. Ειδικά η άρνηση του Λουκά να μην μιλήσει για όσα έμαθε ήταν πολύ καλός εκεί ο Πετράκης.

Στη συνέχεια βέβαια ένιωθα ότι βλέπω επάναληψη τον πρώτο κύκλο που ο Λουκάς ήθελε να φύγει για την επαρχία και να αλλάξει επάγγελμα γιατί όλη του η ζωή ήταν ένα ψέμμα μια και νόμιζε ότι διέπρεψε ως δικηγόρος επειδή ο Ρούσσος τον πήρε κοντά του από τύψεις που είχε ορκίσει σε σιωπή το Μάνο. Δηλαδή... ΕΛΕΟΣ!!!

Επίσης στα προβλήματα οι άνθρωποι στρέφονται στους δικούς τους ανθρώπους όχι μακριά από αυτούς και μάλιστα χωρίς λόγο!

Η Νόρα μέχρι και για μια νέα αρχη μίλησε (με την ουρά στα σκέλια, πολύ το χάρηκα της άξιζε) και ο Λουκάς το χαβά του! Το φιλί εντωμεταξύ δεν καταλαβαίνω σε τι εξυπηρετούσε! Δεν μιλάμε για δυο ανθρώπους που οι καταστάσεις τους αναγκάζουν να είναι χώρια αλλά αγαπιούνται παράφορα. Μιλάμε για δύο ανθρώπους που δεν είναι μαζί από μαλάκινση εγκεφάλου!

Eκτός αν μπορείτε να μου πείτε ποιος απαγορεύει στο Λουκά να είναι συντετριμμενος αλλα με τη Νόρα στο πλάι του, όπως επίσης ποιος απαγορεύει στη Νόρα να τσιρίξει είμαι έγγυος εκεί πάνω στην θάλασσα, ποιος απαγορεύει σε δύο δικηγόρους/αντιπάλους σε μια υπόθεση να είναι ζευγάρι κλπ κλπ! Απλώς να’χουμε να λέμε! Αυτοί πουλάνε οπότε τους τραβάμε από τα μαλλιά!

Πραγματικά τους άκουσα να λένε τόσες βλακείες που ήθελα να τραβάω τις κοτσίδες μου!!! Προχώρα τη ζωή σου? Ξέχασε με? Ήμαρτον όμως!!!!! Στο τέλος δε, δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα ούτε οι ηθοποιοί, μαλλον επειδή δεν έστεκαι και το στόρυ. Δεν με παρέσυραν στο ελάχιστο, λυπάμαι.

+++

Εριέττα και γαμπρούλης - πεθερούλης
Θα το επαναλάβω, αυτό που ο Πέτρος βλέπει το γαμπρούλη του συνέχεια με την πρώην και δεν μιλάει με τρελαίνει! Ξέρει ο άνθρωπας ότι με την κόρη του άκρη δεν βγάζει οπότε σου λέει ασε γιατί πάλι εγώ θα βγω ο κακός lmao

Να σχολιάσω πάλι το όνομα Αραβαντινός? ΑΙΣΧΟΣ!!! Γνωστός ζωγράφος και να χρησιμοποιούν το επώνυμό του σε μια σειρά όπου 1μιση εκατομμύριο άνθρωποι θα το συνδέσουν με πλαστά έργα τέχνης? Ελεος ρε παιδί μου!

Η Λάμπου μου άρεσε πολύ στη σκηνή. Με τις ερωτήσεις τής ήταν πολύ πειστική για τα συναισθήματά της!

Ο Στέφανος γιατί κόπτεται τόσο δεν έχω καταλάβει εντωμεταξύ.. Μάλλον λόγω της φιλενάδας του, από την καλή του την καρδιά για να την βοηθήσει, ώς συνήθως sisi Πάντως μου έδινε την αίσθηση ότι η έχθρα του από πέρισυ για το Ρούσσο είναι ακόμα εκεί! Προτείνω να πάει στη Μελίτα να της πει «αγάπη μου θέλω να κατατροπώσω τον πατέρα σου για χάρη της φιλης μου» θα ήθελα να κόψω αντίδραση lmao

Παρεπιπτόντως, όντως ο φόνος δεν παραγράφεται?

Ο Ρούσσος επίσης καλός ήταν σαν φυλακισμένο ζώο, λες και δεν τον χώραγε η καρέκλα! Κατρανίδης : respect :

+++

Η αντιπαραβολή του Λουκά να λιώνει στο κοριτσάκι που του έλεγε τα κάλαντα και η Νόρα να οδηγεί με χαμένο βλέμμα μου άρεσε πολύ!

+++

Κατινομάνα - κατινοσπόρος
Το βασικό συμπέρασμα από τη σκηνή είναι ότι η Αμαλία είναι πολύυυυυυ τυχερή που είναι παντρεμένη με το Ρούσσο! Τι βλακείες κάθεται και λέει στο χάφτα την κόρη της???

Η ζήλια και ειδικά από μια γυναίκα που έχει φάει κέρατο είναι λογική κι επόμενη! Και σε μια σχέση δεν είναι κακό να ζηλεύεις το σύντροφό σου αρκεί να μην γίνεσαι υστερικός!!! Ειδικά όταν δεν σου εχει δώσει δείγματα, σε αντίθεση με το Στέφανο που έχει δώσει πάμπολλα!

Απλώς μια γυναίκα που έχει φάει κέρατο ζητά αδιαπραγμάτευτα αποκλειστικότητα και εφόσον η Μελίτα δεν την διεκδίκησε ποτέ (διαφορετικά δεν θα ήταν και ποτέ με τον Στέφανο α σέρνεται μην χάσει τη δεύτερη θέση στο γάμο του) τώρα τραβάει αυτά που γουστάρει ο οργανισμός της! Τοσο απλα! Και καλά να πάθει αλλα μόνο πλήρωμα του χρόνου δεν το λές αυτό! Πότε θα πληρώσει, αναρωτιέμαι!!!

Οι γκριμάτσες της Αμαλίας όλα τα λεφτά lmao Η Πεφάνη τρομερή σε αντίθεση με την τηλεοπτική κόρη της! Τα σπαστικά της τελευταίας που μονίμως χοροπηδάει σαν ελατήριο είτε χαίρεται είτε είναι θυμωμένη επιηκώς χάλια!!!

+++

Εύα – Δάφνη - Λευτέρης
Μου άρεσε η ανησυχία των κοριτσιών αλλα και η συμβουλή του Λευτέρη. Το μαλλί της Δάφνης εξαιρετικό και γενικά και οι δύο κοπέλες πανέμορφες!!!

Ο Νικόλας που έκανε τηλέφωνο στο τηλέφωνο πολύ γλυκός χιχι

Κλασσικά η σκηνή ζόρι λεπτό. Μην κακομαθαίνουμε!!!

Στη συνέχειά της μου άρεσε η ατάκα της Δάφνης ότι έδειξαν τόση ώρα χαρακτήρα sisi

Μου τη δίνει που ακυρώνουν όσα έχουμε δει αλλα το χαμόγελο της Εύας στο Λευτέρη ήταν το κάτι άλλο όταν της είπε «αν τον θέλουν στην παρέα τους»! Αυτή η γυναίκα χαμογελά και φωτίζει το πρόσωπό της! Έτσι θέλω να την βλέπω χαμογελαστή! Όχι να είναι μονίμως αυτή που πληρώνει και πλέον καθαρά από κακό κάρμα! ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ???

Η σκηνή και πάλι ζόρι λεπτό. Μην κακομαθαίνουμε!!!

+++

Χρήστος - Νταίζη
Η σκηνή επιηκώς μέτρια και αυτό επειδή οι δύο ηθοποιοί είναι εξαιρετικοί!

Βαρέθηκα παρεπιπτόντως να βλέπω τον Κασσανδρινό μονίμως με τα ίδια ρούχα! Θα τσιρίξω!!! Και το ρολόι ήταν άθλιο χιχι

Όσο για τις ατάκες η επανάληψη της επανάληψης «Να μετράς το χρόνο να με συναντήσεις» - «Θα σπρώξω τη νύχτα να πάει παρακάτω» τίποτα καινούριο δεν έχουμε???

Να μη σχολιάσω που η Νταιζούλα μόνο το σεξ αποζητά από το Χρήστο! Αγάπη είναι τώρα αυτό???

Και μου τη δίνει που ο Χρήστος ξέρει ότι αν το ήθελε θα ήταν μαζί του, απλώς έχει άλλες προτεραιότητες τα λεφτά και τη δόξα και πάλι τον τουμπάρει! ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ!!!

+++

Εριέττα - Στέφανος
Η σκηνή του δώρου μου φάνηκε πολύ γλυκιά!!!

Κι όσο για την Εριέττα έχει σταθεί στο δίμετρο ύψος της σε όλα έχω να πω! Παρόλο που με αφήνει παγερά αδιάφορο το τι θα γίνει με την εν λογω κυρία (δεν είναι ο λόγος που κόλλησα με τη σειρά ή που τη βλέπω τώρα) αλλα την έχω συμπαθήσει. Την αβαντάρουν βέβαια... είναι τα παιδιά τα δικά μας Wink

+++

Νικόλας - Δάφνη
Μου ήρθε μια κακία όταν άκουσα τη Δάφνη να λέει ότι το παιδάκι τους δεν χρωστάει σε τίποτα να τους βλέπει χάλια. Όταν φιλιόταν με το Λευτέρη το σκέφτηκε αυτό???

Η αγκαλιά δίπλα από το δέντρο όμως μου άρεσε πολύ!

+++

Οικογένεια Χαρίτου

Have yourself a merry little Christmas, let your heart be light έλεγε το τραγούδι που συνόδευε τα κάλαντα και πραγματικά το ήλπιζα!

From now on, our troubles will be out of sight σκεφτόμουν και έλεγα ότι με τέτοια αβάντα στο Στεφανούκο δεν θα έπρεπε να ελπίζω!

Ο Αγγελούκος στην αγκαλιά της μαμάς του ήταν απίστευτος!!! inlove

Το ότι η Μαρίλια ξέσπασε και πάλι και έλεγε τα διάφορα στην Εύα δεν μου άρεσε καθόλου! Μα καθόλου όμως! Δηλαδή ακόμα και για αυτά η Εύα τα ακούει? Η Μαρίλια δεν την έχει συγχωρήσει τη μάνα της και φάνηκε αλλα την κάναμε πρωταγωνίστρια τώρα και είναι κουρασμένη η γυναίκα δεν μπορεί να παίζει για να τα δούμε αυτά! Προς Θεού μην τυχόν και αναφέρει το όνομα του Μάνου η Εύα και το πόσο πολύ τον αγάπησε γιατί ΚΑΗΚΑΜΕ!!! ainta

+++

Λευτέρης - Άννα
Η Αννούλα του ανύπαρκτου χιονιά το έχω ξαναπεί δεν μου αρέσει καθόλου. Εξαιρετικά στημένη και παντελώς φλατ από άποψη συναισθημάτων.

Αδιάφορη η σκηνή! Άλλωστε αυτό που περιμένω να καταλάβω είναι ποιος είναι ο «κακός» σε αυτη την υπόθεση διότι εγώ μπορεί να θεωρώ και τους δύο κακούς με πρώτο και κύριο και περισσότερο κακό το Στέφανο αλλα φοβάμαι ότι τελικά από την καλή του την καρδιά θα ζήτησε να του φέρουν τα διαμάντια πίσω το αααγιο αυτό παλικάρι lmao

Η Εύα θα είναι σύντομα με το Λευτέρη και ο Στέφανος θα μάχεται τον νύν φίλο της πρώην συζύγου – τρόπαιο?! Το θέμα για μένα είναι αν ΚΑΙ ΠΑΛΙ χαμένη της υπόθεσης θα είναι η εξής μία γκαντέμω διότι όλοι οι άλλοι έχουν το αλάνθαστο και δεν πληρώνουν ποτέ!!! Τουλάχιστον όχι σε τέτοιο βαθμό..

+++

Το επιχείρημα της Νταίζης ότι τα Χριστούγεννα είναι οικογενειακή γιορτή, όλα τα λεφτά! Το παιδί της το έχει γραμμένο εντωμεταξύ! Αλλα τι λέμε εδώ τον ξέχασε ο Λουκάς τον Άρη, η Νταίζη δεν θα τον ξέχναγε! Αλτζχάιμερ δηλαδή! Έλεος!!!

+++

(πρώην) οικογένεια Καρτάλη
Η σκηνή με τους τρείς τους με έκανε να χαμογελώ ασταμάτητα!!! Ο Άγγελος που δάγκνε το γάντι του μπόξ ήταν αξιολάτρευτος!!!

Ο Στέφανος πάλι παντελώς για τα μπάζα! Αγαπητέ οι μπαμπάδες παίρνουν παιχνίδια για να τα παίζουν με τα παιδιά τους, όχι για να πηγαίνουν σαν τις μακρυνές θείες 3 φορές το χρόνο και να λένε ότι έκαναν το καθήκον τους!

Το «σκάσε και κολύμπα» πολυ μου άρεσε!!! Τι όμορφη οικογένεια!

+++

Οικογένεια Λύτρα
Καλά ο Μαριούλης ήταν όλα τα λεφτά που έλεγε στο Γιαννακόπουλο «Εσυ» «Εσυ» για να του παίζει κουκου τζα! inlove Τι όμορφες εικονες!!!

Πραγματικά είναι λυπηρό το ότι οι οικογενειακές σχέσεις μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα σε αυτή τη σειρά! Η Μελίτα με το που μπαίνει στο σπίτι αντί να πάει να δει το παιδί της παραμονή Χριστουγέννων κάθεται και μιλά για τον Στέφανο. Δεν την έχουμε δεί να ασχολείται με το παιδί της στο ελάχιστο! Ο Ηλίας είχε σκηνές μόνο με ένα από τα τρία εγγόνια του, μην τυχον και θυμηθούμε ότι έχουμε και δυο παιδιά που έχουν πατέρα το Μάνο!
Σπόιλερ:
Ελπίζω τουλάχιστον το πρωτοχρονιάτικο ρεβεγιόν να μην γίνει χωρίς τον Ηλία ή την Αγγέλα! Δηλαδή πρέπει να είσαι γονιός της Μελίτας για να σε βλέπουμε λίγο? Τι μ@#$ες είναι αυτές???

+++

Λουκάς - παπουτσάκια
Η σκηνή με το δώρο προχειρογραμμένη και προχειροδωσμένη.

Το ότι η Νόρα επέλεξε να πάρει παπουτσάκια και όχι κάτι άλλο απο την μακροσκελή λίστα που είχαμε ετοιμάσει/σκεφτεί είναι απαραδεκτο όπως έχω ξαναπεί!

Το γράμμα ήταν πάρα πολύ γλυκό! Με έλιωσε! Ο Πετράκης όμως δεν μου άρεσε ιδιαίτερα στην συνειδητοποίηση του οτι θα γίνει πατέρας..

+++

Οικογένεια Ρούσσου
Η Αμαλία που είναι όλο μπηχτές μπροστά στο εγγόνι της επιηκώς απαράδεκτη!

Όπως ακόμα πιο απαράδεκτη είναι η αμπιγιέζ που έντυσε έτσι την Παπα. Έλεος όμως!!!

Το μόνο που άξιζε ήταν τα γούτσου της Μελίτας με την κόρη της εκεί με την κουκούλα και το ύφος της Αμαλίας στην αγκαλιά της Μελίτας με τον Πέτρο.

+++

Πατσοζεύγαρο δεν σχολιάζω εννοείται! Χρονιάρες μέρες κιόλας... φτου φτου φτου!

Μια παρατήρηση μόνο...
Η Νταίζη πήρε δώρο στο Χρήστο αλλα όχι και στον Μπέλλο.
Ο Στέφανος πήρε και στην Εριέττα και στην Μελίτα.
Η Εριέττα πήρε στο Στέφανο ενώ η Μελίτα όχι!

+++

Οικεία Χαρίτου
Η σκηνή στην οικεία Χαρίτου μου άρεσε πολύ! Λατρεύω την Εύα χαζομαμά, να ζει όσα έχασε και να ανησυχεί για τον μπέμπη της!!!

Καλέ ο Μπισμπίκης τι ύψος έχει??? Παρατηρήσατε ότι έφτανε ως το ταβάνι και οι μπάλες που κρέμονταν από το φωτιστικό έκοβαν το μισό του κεφάλι στο πλάνο? Axaxa

Μετά που το είπατε και το ξαναείδα κατάλαβα τι είπε η Μαρίλια και μου φάνηκε πολύ γλυκιά η σκηνη με το φιλάκι και το ευχαριστώ!

Η Ξυλά δε θεϊκά ντυμένη και χτενισμένη απίστευτα!!!

Η Αγγέλα πάλι που έβγαλε τα συμπεράσματά της με σύγχυσε! Τι θα πει φαίνεται καλός χαρακτήρας? Γιατί και ο Στέφανος απεναντι τους στην αρχή καλός ήταν αλλα δεν τον ήθελε και συμπεριφερόταν και άθλια στην Αντιγόνη χωρίς λόγο! Τι την βάζουν να λέει???

+++

Ξενέρωτα σε μέλια επίσης δεν θα σχολιάσω, τον προσπέρασα άλλωστε!

+++

Εριέττα - Αννα
Η εναλλαγή των σκηνών χάλια! Παρα πολύ απότομη!

Η σκηνή των κυριών αρκετά μελαγχολική αλλα αδιάφορη για μένα.

Επίσης πανάθλιο έλατο, πολύ μακρόστενο..

+++

Πέτρος - Ηλίας
Οι γέροι του Μάπετ Σόου μου άρεσαν αρκετά.

Η εξομολόγηση του Πετρου με συγκίνησε. Στην τελική ανεξαρτήτως του πώς ξεκίνησε η ιστορία ο Βενέτης πήρε ένα παιδί, παιδί καρδιάς και όχι κοιλιάς και το μεγάλωσε με πολύ αγάπη και με τον καλύτερο τρόπο ώστε βγήκε αυτός ο καταπληκτικός άνθρωπος! Το ίδιο από όσο έχουμε δει ισχύει και για την Εριέττα. Και κάπου, ανεξάρτητα με το τι είδους άνθρωποι είναι, όλη αυτή η αγάπη θα πρέπει να μπει στη ζυγαριά!

Επίσης για μένα είναι επιλογή του γονιού να πει στο παιδί για την υιοθεσία. Τα σέβη μου λοιπόν στον Πέτρο που δεν μίλησε!!!

+++

4/6 παρέας + Λευτέρης
Η ατμόσφαιρα στο τραπέζι δεν μου άρεσε καθόλου. Οπως δεν μου άρεσε και η κα Δρακουλάκη σε κάποια φάση στην αρχή. Μετά στη θλίψη της που ο Λουκάς ξέρει για την εγκυμοσύνη αλλα δεν έχει κάνει κίνηση όμως ήταν πολύ καλή. Μελαγχόλησα μαζί της.

Το ότι έτρωγαν στα μαύρα σκοτάδια να το σχολιάσω ή όχι? Το πλάνο του Λευτέρη μου θύμισε τις πλάκες που κάναμε μικροί με τους φακούς στο σκοτάδι που προσπαθούσαμε να τρομάξουμε ο ένας τον άλλο! Άθλια πλάνα..

Η επιστροφή του Λουκάκου με άφησε με μια απίστευτη χαρά! Η αγκαλιά στη Νόρα απίθανη!!!!!!!!!! yey

Το πειρακτικό ύφος του Πετράκη δε όλα τα λεφτά!!!

Τα χαμόγελα της Δάφνης, του Νικόλα και της Εύας με έλιωσαν! inlove Όπως και το ύφος του Λευτέρη στο τέλος που μου έβγαλε μια μελαγχολία

+++

Όσο για το θέμα που έβαλε φωτιά στο σχολιασμό τις άγιες αυτές μέρες έχω να πω τα εξής:

1) Όταν μέλος της ομάδας ζητά να σταματήσουν οι άσχετες συζητήσεις, σταματούν χωρίς δεύτερη συζητηση!

2) Το ότι η Νόρα και ο Λουκάς είναι ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ το πιο αγαπητό ζευγάρι αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και με διαφορά οι καλύτεροι ηθοποιοί του κάστ. Η σχέση τους είναι τόσο πετυχημένη γιατί εξελίχθηκε κατα τύχη και βάσει στην πραγματικα καλή χημεία των δυο ηθοποιών και γιατί, κακά τα ψέμματα, οι σεναριογράφοι δεν ασχολιήθηκαν μαζι τους στην αρχή και γλίτωσαν το κάψιμο! Είδαμε τα αποτελέσματα τώρα που τους έχουν τραβήξει από τα μαλλιά!!!

3) Εκτός που οι Δρακουλάκη και Πετράκης δεν μπορούν να συγκριθούν με ηθοποιούς της κλάσσης των Αρζόγλου, Παπαδημητρίου, Κατρανίδη, Πεφάνη, δεν μπορούν να συγκριθούν και με συναδέλφους τους της ίδια γενιάς όπως η Ξυλά και ο Σταύρου, που έχουν μεγαλύτερη εμπειρία και παίζουν σαφώς καλύτερα. Αυτό που σίγουρα μπορούμε να πουμε είναι ότι υπάρχουν πολύ χειρότερα παραδείγματα μέσα στους συνομίληκούς τους στη σειρά αλλα και ότι είναι πραγαμτικά αξιέπαινοι που παρόλη την απειρία τους, ειδικά ο κος Πετράκης, παρουσιάζουν μια άνοδο απο την αρχή της σειράς μέχρι τώρα! Δουλεύουν σκληρά κια αξίζουν την αγάπη του κόσμου που λαμβάνουν. Έτερον εκάτερων όμως.

+++

Kαλό απο μένα το επεισόδιο, περιμένω τα καλύτερα και ελπίζω να μην απογοητευτώ!

Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!!
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!!!
Θέλω ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ σκηνές της!!!
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα. Γιατί ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο???
Και θέλω και ένα yorkie

Flkia

Επεισόδιο 468 - Ημερομηνία 24-12-2010 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 2:40 pm

ο ΚΑΘΕΝΑς ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟς ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ, ΕΓΩ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Ο ΠΕΤΡΑΚΗς ΚΑΙ Η ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΥΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΥΠΟΛΟΙΠΟΥς, ΕΝΝΟΩ ΤΗς ΓΕΝΙΑς ΤΟΥς, ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!το θεμα δεν το αρχισα εγω, αλλα δεν ανεχομαι επουδενι, να προσβαλλουν ηθοποιους που εμενα μου αρεσουν!!!Και εφοσον δεν ενοχληθηκε καποιος αλλος, αλλα εγω οφειλω χωρις να προσβαλλω κανεναν να απαντησω, αλλωστε και εγω με την ιδια λογικη, μπορω να πω οτι δεν μου αρεσει καθολου ουτε η ξυλα, ουτε ο σταυρου, για διαφορους λογους...Ο καθενας εχει τα προσωπικα του γουστα, και οφειλει να σεβεται την αποψη των αλλων!!!Τερμα οριστικα για μενα σε αυτο το ζητημα, αλλα εφοσον προκαλουμαι, και θεωρω οτι προσβληθηκαν ηθοποιοι που ποτε δεν εδωσαν δικαιωματα, θα απαντω...Επειδη ομως βλεπω οτι μαλλον οι αποψεις μου ενοχλουν θα φροντισω απλως να σχολιαζω λιγοτερο εδω, για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις, Συγγνωμη, εφοσον εγινα αφορμη, για την αναστατωση!!!
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 2:48 pm

Ειρήνη ο καθένας μπορεί να λέει τη γνώμη του και το τελευταίο που με απασχολεί είναι ποιος άρχισε ένα θεμα. Είδες κανέναν να μη σέβεται τη γνώμη σου? Είδες κανέναν να σου απαγορεύσει να απαντήσεις? Απλώς ο καθένας έχει τη δική του γνώμη και δεν ειναι απαραίτητο όλες να συμπίπτουν! Και το φόρουμ υπόκεινται σε κάποιος κανόνες!

Όταν ένα μέλος της ομάδας ζητά να λήξει ένα ζήτημα το λιγότερο που μπορείτε να κάνετε όλοι είναι να υπακούσετε! Παρακαλω να μην επαναληφθεί λοιπόν! ΕΚΕΙ είναι το δικό μου θέμα και όχι στα γούστα.

Κατά τη γνώμη μου κανείς δεν προσέβαλε κανέναν ηθοποιό, πόσο μαλλον η Άλκηστις που στα λιγοστά της ποστ είναι παντα ευγενικότατη! Ο καθένας έχει την άποψή του και αυτές συζητούμε εδώ οπότε δεν υπάρχει λόγος να δημιουργούνται εντάσεις.

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Mariap Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 2:50 pm

Xορταστικότατος σχολιασμός Katsaro Ypotheto!Πολυ ωραίος!Δεν ήθελα να τελειώσω να διαβαζω.

Μια απορία μόνο....γιατί δεν είδα το επεισόδιο..

Ο Στέφανος πήρε και στην Εριέττα και στην Μελίτα.

Στην μητέρα του παιδιού του (δεν) πήρε δώρο;;
Mariap
Mariap
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 2:54 pm

Μαρία αφού συνέλθω από την υπερθεϊκή υπογραφή σου να πω ότι δεν διευκρινίστηκε να πήγε ή να μην πήγε αλλα λογικά όχι δεν πήγε lmao

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Mariap Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 3:01 pm

Α μάλιστα.... Πήγε στην πρώην ΚΑΙ στη νυν και δεν πήγε στην μάνα του παιδιού του....

Υγ.Ευχαριστω πολύ!

Mariap
Mariap
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 3:12 pm

Mariap έγραψε:Α μάλιστα.... Πήγε στην πρώην ΚΑΙ στη νυν και δεν πήγε στην μάνα του παιδιού του....

Υγ.Ευχαριστω πολύ!

Στη νυν πήγε και πήγε και δώρο για τη Νεφέλη. Στην πρώην είπε ότι πήρε κάτι και θα της το πάει, αλλά εμένα γιατί μου έδωσε την εντύπωση ότι το είπε μόνο από ευγένεια; Στην Εύα δεν έδειξε να πήγε τίποτα, οπότε ή εννοείται (που μάλλον το αποκλείω) ή όντως ξέχασε τη μάνα του παιδιού του...

Υ.Γ. Όντως, θεϊκή υπογραφή!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 3:15 pm

ειρηνη7 έγραψε:.......Τερμα οριστικα για μενα σε αυτο το ζητημα, αλλα εφοσον προκαλουμαι, και θεωρω οτι προσβληθηκαν ηθοποιοι που ποτε δεν εδωσαν δικαιωματα,.......

Άστο καλύτερα αυτό το θέμα , γιατί είναι καυτή πατάτα και έχουν περάσει κάτι μήνες από τον Αύγουστο που η Δρακουλάκη μπορούμε να πούμε ότι ξέφυγε λιγάκι .
Ας μείνουμε εδώ.
Τώρα δεν μπορούμε να τα βάλουμε με όλο το κόσμο αν σε κάποιον αρέσει ή δεν αρέσει κάποιος. Καλό είναι να βάζουμε και λίγο νερό στα κρασί μας και να μην κυκλοφορούμε με ένα ζωναράκι έτοιμοι για καβγά. Γιατί αν είναι έτσι και εγώ δεν μπορώ να διαβάζω υπερβολές-πάντα κατά τη γνώμη μου-ότι η Δρακουλάκη και ο Πετράκης είναι οι καλύτεροι ηθοποιοί εκεί. Δεν μπορώ με τίποτα να τους εξισώσω-ούτε καν να τους πλησιάσω-με Κατρανίδη,Πεφάνη,Παπαδημητρίου,Αρζόγλου και ναι για μένα Σταύρου.Ότι η Νόρα και ο Λουκάς έχουν ίσως το πιο ενδιαφέρον ρόλο , ναι συμφωνώ. Αλλά άλλο ο ηθοποιός και άλλο ο ρόλος του.Καλό είναι να μην τα συγχέουμε αυτά.
Λοιπόν , για να δούμε απόψε .Επιτέλους ήρθε η πολυπόθητη μέρα της Δευτέρας για να τους δούμε και πάλι μαζί!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 3:23 pm

Η Τζίνα γύρισε κ με υπέρδιπλο σεντονάκι. yey Μου έλειψαν τα υπέρδιπλα. Palamakia

Φυσικά συμφωνώ μέχρι τελείας. oscar oscar
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης