Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap77%Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 77% 
[ 89 ]
Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 20 ]
Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap2%Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 2% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap3%Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 3% 
[ 3 ]
Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 116

Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 9:54 pm

Μου άρεσε η συζήτηση Στέφανου – Μελίτας. Η Μελίτα εντόπισε και εξήγησε στον Στέφανο την πηγή των προβληματισμών της. Είναι η φοβερή προδοσία που υπέστη από τον Μάνο που την κάνει ανασφαλή και ανήσυχη. Ο δε Στέφανος προσπάθησε με ειλικρίνεια να την καθησυχάσει. Πολύ ωραίο κλείσιμο με τις αγκαλιές και τα φιλιά!!
Όπως ο Στέφανος της είπε ότι κάνει προσπάθειες για την σχέση τους, έτσι και η Μελίτα κάνει τις δικές της, προσπαθεί να είναι ήρεμη και να αφήσει πίσω της τις ανασφάλειες. Σε αυτό την βοήθησε η Αμαλία σήμερα.
Γενικά ο Στέφανος και η Μελίτα κάνουν ειλικρινείς συζητήσεις, ακόμα και ειλικρινείς καβγάδες, και φροντίζουν την σχέση τους. Όταν βρίσκονται, δεν χρειάζονται ούτε συγγνώμες ούτε τίποτα – μιλάει ο έρωτας.
Εξαιρετική η χημεία των Σταύρου – Παπά!

Η Εριέττα με ενοχλεί που κλαίγεται όλη την ώρα στον Στέφανο ειδικά. Μια γυναίκα σαν αυτή, όπως παρουσιάστηκε στην αρχή, σε αυτό το σημείο πια θα είχε ανακτήσει την δυναμικότητά της και δεν θα κλαιγόταν ακατάπαυστα. Ίσως αυτό είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιεί για να φορτίζει τον Στέφανο. Ο Στέφανος έτσι κι αλλιώς την βλέπει σαν μια φίλη του που χρειάζεται την συμπαράσταση του αλλά με την Μελίτα είναι ερωτευμένος και αυτό δεν ξεπερνιέται!

Ωραίες οι σκηνές Εύας – Λευτέρη. Υπάρχει μια ξεγνοιασιά σε αυτόν τον έρωτα που η Εύα δεν είχε ζήσει στους προηγούμενους δεσμούς της. Η ατάκα του ρεβεγιόν της Δάφνης ήταν βέβαια το “την βλέπεις να διαμαρτύρεται;” του Λευτέρη προς τον Λουκά!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 10:04 pm

Έλα τα καλάααααααα. Επιτέλους! Τέλειο το σημερινό. Όλα τα είχε. Λουκά κ Νόρα σε όμορφες σκηνές. Λουκάκο- ο Πετράκης μου άρεσε πολύ σε όλες τς σκηνές- να χαϊδεύει κ να φιλάει κοιλίτσα Love! αν κ με χάλασε λίγο που η Νόρα βγήκε από πάνω, αλλά δεν πειράζει.

Η Θεάρα μου ευτυχισμένη μετά από πολύ καιρό. Love! Τα φιλάκια με Λευτέρη μου άρεσαν όλα ακόμα κ στο ατελιέ. Περισσότερη Εύα όμως με το σταγονόμετρο δεν κάνουμε τπτ.

Ο Στέφανος κ τα ανέκδοτα. Δεν του πάει η διπλή ζωή, δεν είναι Μάνος κ όλα τα χαριτωμένα κ η χαζή να συμφωνεί. xoxo

Μελίτα να τσεκάρει κ Νόρα με τρόπο να τς την λέει.Ναι, Μελίτα μου ναυτίες, ζαλάδες κλασσικά συμπτώματα εγκυμοσύνης,αλλά που να πάρεις χαμπάρι μόνο ο εαυτούλης σου σε νοιάζει Το τηλ με Αμαλία θεϊκό. Δώσε Λουκά μου εκεί στα νταβάνια. Παραδέχτηκε ότι δεν είναι κυρία, της πήρε βέβαια πολύ να το καταλάβει, αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ . Θέλω να πληρώσει επιτέλους. Η ηθοποιός πάλι με χάλασε. Δεν ζητάνε κ πολλά τα βασικά, αλλά ούτε αυτά.

Λουκάς-Εριέττα-Στέφανός πού όμορφη σκηνή. Τα αδερφάκια έχουν χημεία.

Μου αρέσουν τρελά ο Στέφανος με την Εριέττα κ εκνευρίζομαι που μου χάλασαν το ζευγάρι. Ταιριάζουν, έχουν χημεία. Γιατί δεν το βλέπουν;

Ο Λουκάς ψάχνει γαμπρό για την κοράκλα. Λιώνω. inlove

ΟΙ σκηνές με παρέα υπέροχες. Έτσι θέλω να τους βλέπω μαζί κ χαρούμενους.

Επιτέλους φως στο τούνελ.
DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 10:05 pm

Λοιπόν επιτέλους ψήφισα τέλειο. Περιττό να σας πω ότι ήμουν στο σάιτ του μέγκα και έβλεπα ξανά όλες τις σκηνές , έτσι καλά για να τις εμπεδώσω.'Εχοντας κάνει και εγώ την επανάληψή μου λέμε λοιπόν:
Νόρα Λουκάς:
Στο ατελιέ: αυτή η ζεστή γεμάτη τρυφερότητα αγκαλιά και ματιά ήταν όλα μα όλα τα λεφτά. Η ψιθιριστή σχεδόν φωνή του Λουκά , για το αν είναι καλά , αν είστε καλά τέλεια. Η χαρά τους και η αγάπη τους φαινόταν από μακριά .Μπράβο !!!Αν και θα προτιμούσα να ήταν μόνοι τους , αλλά έτσι όπως το παρουσίασαν ήταν σαν να ήταν μόνοι και όλοι γύρω να είχαν χαθεί.
Η ατάκα του Λουκά στο Λευτέρη , μόλις είδε να φιλιούνται ήταν άπαιχτη.
Στο σπίτι το βράδυ της επιστροφής:
Πώς τα έφερε η Νόρα από εδώ , πώς τα έφερε από εκεί πάλι κατάφερε να βγει από πάνω που δεν του είπε για την εγκυμοσύνη.Βέβαια έτσι όπως τα έλεγε δίκιο είχε , αλλά και ο Λουκάς.Πάντως φάνηκε ότι το Νοράκι μια χαρά τον κατάφερε .Μια με τα καμώματά της , τα νάζια της , καλά τη λέει η Αμαλία θεά!!!Εκεί που γέλασα:
"Λουκά , το παιδί!"
"Δεν πειράζει , ας κοιτάξει αλλού"
στο κρεβάτι: τις κουμπάρες δεν θα παίξετε , μην ανησυχείς , μια χαρά την κατάφερες τη Νόρα. Αν και εδώ που τα λέμε περίμενα μια καλύτερη σκηνή .Πού ξέρετε θα μας τη φυλάξουν για αργότερα.Βλέπεις ο Λουκάς ήρθε "φορτσάτος" , πού τώρα και εισαγωγικά.....
Το πρωί: Όπως φανταζόμαστε το Λουκά, να ταίζει τη Νόρα και φεύγοντας να φυλάει την κορούλα του.
Όταν επέστρεψε: κλασικός μελλοντικός χαζομπαμπάς ,πρώτα η κόρη , μετά το Νοράκι!!!!
στο τραπέζι: μου άρεσε η όλη ατμόσφαιρα της παρέας. Βέβαια αν αντί για Λευτέρη είχαμε Μάνο οι σκηνές θα ήταν τέλειες.Αλλά και αυτές , μια χαρά ήταν!!!
Συμπέρασμα : καλή η επανασύνδεση , ελπίζουμε σε πολλοί ωραίες σκηνές ,καθαρά προσωπικές και ανθρώπινες.
Αμαλία-Ρούσσος: μαζί δεν κάνουν , και χώρια δεν μπορούν. Το βραδινό τους φαγητό πολύ αστείο , και η θεά το πρωί έπαιξε τέλεια το ρόλο της άρρωστης. Άρρωστη ξε άρρωστη , μια χαρά του τα έριξε του Ρούσσου στα αυτιά για το Λουκά.
Αμαλία-Μελίτα: η πονηρή αλεπού Αμαλία εν δράσει!!!!!
Στέφανος-Μελίτα; τέλειος ο Σταύρου , δεν το συζητάω(άσχετο γέννησε η Μαριάννα του;;;;ρωτάω).Όσο για την Παπά , ε , το παλεύει και προσπαθεί.
Νικόλας-Δάφνη: φίλοι με καφαλαία γράμματα. Ο Νικόλας κάνει το χαζό , αλλά τα λόγια του Ηλία κάτι τον έχουν ψιλιάσει και για αυτό και συνεχίζει το πείραγμά του προς το Λουκά.
Εύα-Λευτέρης: εδώ δε λέω τίποτα ακόμα. Θα δείξει!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την fay66 στις Δευ Δεκ 27, 2010 10:13 pm, 1 φορά

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 10:11 pm

Aς σχολιάσω κι εγώ

Ο Ηλίας προφανώς πάσχει απο γεροντική άννοια. Ακούει το Ρούσσο να του λέει οτι έγιναν παράνομες υιοθεσίες στην περίπτωση του Λουκά και της Εριέττας και δεν του περνάει απ το μυαλό οτι έχει αποκαλυφθεί και μάλιστα απ τον ίδιο άνθρωπο μιά ακόμη παράνομη υιοθεσία που αφορούσε το δικό του παιδί. Κι αν στην περίπτωση της Εριέττας και του Λουκά τα παιδιά μεγάλωσαν με αγάπη το δικό του αντίθετα μεγάλωσε κάτω απο πίεση που το έκανε να πάρει λάθος δρόμο και τελικά να δυστυχήσει. Κι όμως εξακολουθεί να συμπαραστέκεται στο Ρούσσο και να του μιλάει σαν γέρο σοφός που δεν τον αφορά το θέμα. Ή μήπως δεν την έχει πάθει την άννοια ο Ηλίας;

Η Εύα στα καλά καθούμενα φιλιέται με το Λευτέρη. Εντελώς ξεκάρφωτο. Βλέπετε οι σεναριογράφοι είχαν να ασχοληθούν με το σπρώξιμο των εκλεκτών και δεν διέθεσαν μερικές σκηνές να προετοιμάσουν το κοινό για όσα θέλουν να δείξουν.Δεν μας έδειξαν να συζητούν να ανταλλάσουν έστω στοιχειωδώς απόψεις να μοιράζονται όλο αυτό τον καιρό πράγματα ώστε η μετάβαση να είναι ομαλή. Κι απ την άλλη η Εύα τι μπούσουλα χρησιμοποιεί να μάθουμε κι εμείς; Η καρδιά της την πρόδωσε και η λογική της την αποτελείωσε. Με ποιό ακριβώς σκεπτικό άρχισε τα πάρε δώσε με το Λευτέρη; Μάλλον αυτό δεν το ξέρουν ούτε οι ίδιοι οι γράφοντες. Απλά αφού είναι μαζί το ξεφτιλισμένο ζευγαράκι κάτι πρέπει να κάνουν με την Εύα. Μια ακόμη προχειρότητα. Τουλάχιστον δώστε τους χρόνο. Πέρσι φάγαμε τους απόλυτους σαράντα λεπτά στο επεισόδιο για να τους γνωρίσουμε υποτίθεται. Δώστε και σε αυτούς το μίνιμουμ τέλος πάντων γιατί ξέρω η Ξυλά ειναι κουρασμένη ίσως έστειλε και mail κλπ κλπ.

Η αντίδραση του Νικόλα στην επιστροφή του Λουκά μου άρεσε τρελά. Έβγαλε την ανακούφισή του και όλη αυτή η γρίνια είναι τόσο χαρακτηριστική του χαρακτήρα του. Καμάρωνε τους φίλους του και χαμογελούσε μέχρι τα αφτιά. Το ίδιο κι η Δάφνη που ένοιωσε αμέσως γιορτινά και τον έστειλε να ανοίξει σαμπάνιες.

Λουκάς και Νόρα έσμιξαν και βλέποντας το σημερινό επεισόδιο νευρίασα ακόμη περισσότερο με τη Νόρα. Χθες διαβάζοντας τους σχολιασμούς σας κράτησα επιφυλάξεις μήπως τελικά την αδικώ. Όμως σε λίγο θα τον βάλει να της ζητήσει και συγνώμη που δεν του είπε την αλήθεια. Έλεος δηλαδή. Όλος αυτός ο χωρισμός ήταν τόσο μα τόσο άκυρος και οι αντιδράσεις των δύο ήταν τόσο έξω απο τους χαρακτήρες τους ώστε όσα βλέπω τώρα με εκνευρίζουν ελαφρώς. Συζήτηση βέβαια δεν ακούσαμε όπως συνήθως στα μυστικά κλείνει το θεματάκι πρόχειρα.

Η σκηνή τους που με διασκέδασε ήταν αυτή του πρωινού. Περίμενα καιρό να δω τέτοια σκηνούλα αλλά ελπίζω να μη γίνεται αυτό σε καθημερινή βάση και μας κάνουν να αγανακτήσουμε με κάτι που περιμέναμε καιρό γιατί τους έχω ικανούς. Δεν γίνεται το αστειούτσικο να ταιριάξει με το τρυφερό και το σοβαρό; Στον πρώτο κύκλο πως γινόταν; Απόλαυσα όμως τις σημερινές σκηνές συγκινήθηκα με την αγκαλιά στην αρχή γέλασα με το Λουκά που ζητούσε απ το μωρό να κοιτάξει αλλού και άφησα πίσω όσα με χαλούσαν να τους απολαύσω τώρα γιατί δεν ξέρω τι μας επιφυλάσσουν στο μέλλον.

Ο εγώ δεν είμαι Μάνος και η εγώ δεν είμαι κυρία μου προκαλούν τάσεις για εμετό. Για να είναι οι δυό τους μαζί κατέστρεψαν ζωές και όνειρα χρόνων. Μια απορία έχω μόνο. Η Νεφέλη τι είδους υπνωτικά παίρνει; Ο Στέφανος έμεινε εκεί τη νύχτα και το πρωί ζαχάρωνε με την κατινάρα του. Μόνο τα δικά μου παιδιά δεν τα κρατούσε το κρεβάτι τα πρωινά των Χριστουγέννων και έκαναν επέλαση στο δέντρο για τα δώρα; Αμ το άλλο; Ψάχνοντας για κάποια σκηνή προ ημερών πέτυχα τη Μελίτα να λέει στην Εύα εκείνα τα πρώτα Χριστούγεννα των μυστικών οτι εκείνη είναι χορτάτη και δεν παίρνει αποφάγια και ως εκ τούτου δεν ήθελε το Μάνο. Βλέποντάς τη σήμερα να σούρνεται γονατιστή και να παρακαλάει το δεύτερο αποφάι που πήρε απ την Εύα να μείνει λίγο ακόμη μαζί της έριξα τρελό γέλιο.

Μια και αναφέρθηκα στους απόλυτους, να επισημάνω οτι είναι παρήγορο να ξέρει κανείς τις αδυναμίες του. Η Μελίτα διευκρίνησε δεν είναι κυρία και δεν τόχει. Έεεεεεεεεεεελα δεν το πιστεύω, δεν το είχαμε καταλάβει. Εν τω μεταξύ δεν υπάρχει κάποιος σκηνοθέτης να το βοηθήσει το κορίτσι να του δείξει πως θα το παίξει; Δεν τόχει η κοπέλα τουλάχιστον κάντε της κανένα ταχύριθμο δώστε κάποιες οδηγίες βοηθήστε λίγο.

Απ την άλλη ο Στέφανος της είπε σ αγαπώ για κάτι που η ίδια δεν το πιστεύει και απλά ακολουθούσε τις οδηγίες της κατινομάνας της. Κάποια ώρα θα ξεστραβωθεί δεν μπορεί. Θα δει οτι ξεπούλησε την Εύα και κυρίως την ευκαιρία να μεγαλώσει το παιδί του για κάτι που δεν αξίζει ούτε φτύσιμο.

Και μια και μίλησα για μάνες θυμηθηκα την Αγγέλα. Έλεος. Μπορεί η Αγγέλα να έχει κάνει τα δικά της λάθη αλλά κατίνα δεν υπήρξε ποτέ. Μην την ξεφτυλίζεται έτσι. Η Αγγέλα να κοιτάζει απ τα παράθυρα και να σπρώχνει την κόρη της σε κάποιον που δεν ξέρει μετά απ όσα έχει πάθει το παιδί της είναι τουλάχιστον ηλίθια ιδέα. Ήθελα νάξερα ποιός την είχε.

Λουκάς Εριέττα και Στέφανος έκαναν μια πρώτη συζήτηση. Τραγική ειρωνία να προτείνει ο Λουκάς να τη βοηθήσει να βρει τον αδελφό της. Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω καταλάβει το λόγο που ο Στέφανος ανακατεύεται σε όλο αυτό αντί να ζει τον έρωτά του με την κατσαρή του αγάπη αλλά που θα πάει θα δείξει. Στέφανος και Εριέττα πάντως έχουν αποδεχτεί οτι ζουν τη ζωούλα τους με όχι και τόσο καθαρά λεφτά μη θυμάστε που πέρσι το έπαιζε σταυροφόρος και κατηγορούσε το Μάνο. Αλήθεια πέρσι τα Χριστούγεννα δεν ήταν που ωριόταν για τα βρώμικα λεφτάκια του Μάνου;

Η σκηνή που με διασκέδασε απίστευτα και με έκανε να κρατάω την κοιλιά μου απ τα γέλια ήταν του Πέτρου και της Αμαλίας. Καλά να πάθεις Αμαλίτσα που έλεγες στη Νεφέλη να ευχηθεί του παππού καλό πάσχα. Της πήγε γύρο πιτούλες και τζατζίκι. Η Αμαλία το έπαιξε για λίγο δύσκολη αλλά μετά ζήτησε γύρο πικάντικο έφαγε και με τα χέρια απ τη λαδόκολα παρακαλώ πάνω στο καλό της τραπεζομάντηλο. Όταν την είδα να βογκάει το πρωί απ τη βαρυστομαχιά λύθηκα απ τα γέλια. Την τσάκισε το τζατζίκι τη γυναίκα μισό κιλό δεν χωνεύεται εύκολα. Κατρανίδης και Πεφάνη κάτι τέτοιες σκηνές τις έχουν μέλι στο ψωμάκι τους.

Βέβαια και το τραπέζι στης Νόρας ήταν εορταστικό και χαρούμενο. Ο Νικόλας ήταν όλα τα λεφτά που τραγουδούσε και τσίμπαγε τσίμπαγε και τραγουδούσε κι ο Λουκάς έψαχνε γαμπρό για την κόρη του που ακόμη δεν ξέρει αν θάναι κόρη. Σκέφτεστε να του προκύψει μουστακαλής; Ήθελα μόνο να ήξερα τι είδους γέμιση ήταν αυτή που θύμιζε λαπά. Συνταγή απ το master chef ήταν; Ο Λευτέρης σιγά σιγά δείχνει να ενσωματώνεται στην παρέα κι ελπίζω να μη τους βγει απ τη μύτη γιατί κι ο Στέφανος πέρσι έτσι ξεκίνησε κι είδαμε που κατέληξε

Η είσοδος του Ρούσσου άλλαξε το σκηνικό και περιμένω αύριο τη συζήτησή του με το Λουκά καθώς και τη συζήτηση Λευτέρη Δάφνης μήπως και μάθουμε τι ακριβώς ξέρει η Δαφνη για το παρελθόν του και καταλάβουμε γιατί δεν μίλησε στην Εύα.

ΥΓ. Προσυπογράφω για μπέμπα Αριάδνη
Υγ. Επιτέλους η Εύα γελαστή. Εύα μην υποχωρείς αν δεν τα δώσει όλα και κυρίως αν δεν μάθεις πρώτα τι καπνό φουμάρει το παλικάρι

Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 10:33 pm

Καλά από ότι έχω καταλάβει είμαστε όλες στο youtube οπότε τα λέμε σε κανα δίωρο όταν θα έχουμε μάθει όχι μόνο τις ατάκες απέξω και ανακατωτά αλλά και τις κινήσεις και τις ανάσες του Λουκά και της Νόρας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kyma kyma

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nora19 Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 10:37 pm

fanlouknor έγραψε:Ψήφισα Τέ-λει-ο για όλους τους παραπάνω λόγους που γράψατε!

Για τον Λουκά που μιλούσε με το βλέμμα του τόσο τρυφερά "Είστε καλά;" στη Νόρα του!

Για τις τρυφερότερες αγκαλιές που της έχει κάνει φέτος και τα χάδια στην κοιλίτσα!

Για την ατάκα του Λουκά "Ας μην κοιτάει " και εννοούσε το παιδί!

Για την ατάκα του Λουκά "Είσαι όμως παλιοεγωίστρια"

Για την ατάκα του Λουκά "Ματάρες μου!..." στη Νόρα στο κρεβάτι...

Για την ατάκα του Λουκά "Ρε κοριτσάκι τώρα θα παίζουμε τις κουμπάρες;" sisi sisi
Για τον Λουκά που μιλούσε ψιθυριστά συνέχεια δείχνοντας την αγάπη του..

Για την παρέα που συγκινήθηκε και χάρηκε με την άφιξη του Λουκά...

Για την φυσικότητα του Λουκά και της Νόρας όταν ήταν στον καναπέ και μιλούσαν για την μπέμπα την οποία θα ήθελα να βγάλουν Αγάπη
(συγγνώμη μην με παρεξηγήσετε, δεν είναι εγωϊστικό, δεν είναι ψωνίστικο, αλλά σε αυτό το ζευγάρι και την αγάπη τους ένα τέτοιο όνομα νομίζω είναι ιδανικό)

Μακάρι όλα τα επεισόδια να είναι αυτού του επιπέδου και να μου αφήνουν τελειώνοντας την ίδια γλύκα στην ψυχή μου
)) inlove

συμφωνω με ολα ιδιως με εκεινα σε bold!

Λατρευω Λουκα χαζομπαμπα απλα λατρευω. Η Νορα και ο Λουκας βγαζουν κατι πολυ γλυκο και φυσικο και αστείο ταυτοχρονα . Διαλογοι οπως εν πολλοις στη σκηνη στον καναπε στο κρεβατι και το πρωι ειναι χαρακτηριστικοι Νορα λουκας. δεν τους ταιριαζει το πολυ γλυκαναλατο αλλα το τρυφερο με δοση χιουμορ και εκεινο που αλληλοβριζονται συχνα πυκνα με τοση αγαπη που ομως που το κανει πολυ χαριτωμενο.

Νορα Λουκας μπεμπα μας προκαλουν πολυ γλυκα συναισθηματα μια εγκυμοσυνη καρπος αληθινου ερωτα , δυο ανθρωπων που πολυ απλα δεν ζουν ο ενας χωρις τον αλλον. Love! (παρα τα οσα κουλα τους βαζουν να λενε και να κανουν η αγαπη τους δεν μπορει να σβηστει απο τη συνειδηση μας)

Ο Λουκας ειναι απιστευτα τρυφερος και γλυκος συντροφος και σε αυτο συμβαλλει φυσικα και η ερμηνεια του Παναγιωτη που εχει φτιαξει εναν Λουκα τρυφερο, αγαπησιαρη, χαριτωμενο αν και καποιες φορες γκρινιαρη sisi . Ο τροπος που χαιδευε την κοιλια της νορας ηταν για να λιωσεις πραγματικα. Ουτε εμενα μου αρεσε που η Νορα πηγε να βγει και απο πανω αλλα ας οψεται ο ευτυχης πατερας που εχει παραδοθει πληρως στην κορακλα του και στα ναζια της μαμας της. Love!

Συνοπτικα παρα το επαναλαμβανομενο καψιμο που εχει η ιστορια της νορας και του λουκα εμεις θα συνεχιζουμε να λιωνουμε με σκηνες οπως του λουκα να χαιδευει την κοιλια της νορας και να μιλανε για την μπεμπα. Γιατι αυτοι οι δυο οπως και να χει, κατα την προσωπικη μου αποψη, ως ζευγαρι συνεχιζουν να βγαζουν πολυ τρυφερα συναισθηματα. .ελπιζω στον εναπομεινοντα χρονο της σειρας να τους προσεξουν εστω και λιγο για να μην καταστρεψουν και το τελευταιο ομορφο στοιχειο της ιστοριας τους τον ερχομο της λουκανορικης μπεμπας.

Υγ. το ψηφισα πολυ καλο. (θα το ψηφιζα τελειο αν ειχε λουκανορικη ερωτικη σκηνη Siga... )
nora19
nora19
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : παντού και πουθενά

Δημοσίευση από marakii Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 11:51 pm

TΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟ.......................

ΛουκαΝορακια ...επιτέλους το ζευγάρι αυτό είναι μαζί.......
Μου άρεσε που τσακώθηκαν για πλάκα στο ατελιέ
Ο Λουκάς ρώτησε αν είναι καλά και οι 2 ???
Το οτί θα είναι κόρη το έχει σίγουρο (Λουκά με το Μάριπ να την παντρέψεις είναι πιο όμορφος)
Από τη μία έλιωσα ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ με τη σκήνη τους σταον καναπέ ...φιλάκια φιλάκια φιλάκιαα (κόλλησα μέλια Love! ) inlove
και από την άλλη έλιωσα στα γέλια με τη πιτζάμα που έχει διαφορετική ρίγα lmao
Επιτέλους είδα το Νοράκι μου να λάμπει yey
Σκηνή στο κρεβάτι :
Δεν κρατιόταν ο Λουκάς ^^ <<Μα τις κουμπάρες θα παί3ουμε Razz ) δεν άφησε την κοπέλα να ολοκληρώσει αυτό που έλεγε inlove
Ακρως ΛουκαΝορικό πρωινό μπούκουμα ... αχ Matakia
Λουκά ....δεν λέω φίλα και την κοιλίτσα της αλλά δώσ της και κανά φιλάκι στο στόμα.... <3
Μου άρεσε ο διάλογος Νόρας-Μελίτας......
Η Εύα σήμερα δεν μου ήταν αδιάφορη (κανένας φούρνος θα γκρεμίστηκε) ταιριάζει με τον Λευτέτη.....
Αγγέλα.....μας βγήκε ματλάκιας Razz
Αμαλία ...κλασσικά :respect:
Πέθανα με το κεμπάπ χαχαχαχα
Πόσο θεά παίζει να είναι η Νόρα στο τραπέζι......

και κάτι τελευταίο
Νόρα:Το παιδί ?
Λουκάς : ε ασ μη βλέπει ..ΕΛΙΩΣΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΣΑΑΑ

Έχει επεξεργασθεί από τον/την marakii στις Δευ Δεκ 27, 2010 11:58 pm, 1 φορά
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Δευ Δεκ 27, 2010 11:52 pm

Λουκας-Νορα...ελιωσα...επιτελους ...χαιδεψε κοιλιτσα Love!
Τα ματια του ειχαν μια απιστευτη γλυκα inlove
Ολοι οι παρεα αλλαξε στην στιγμη με την εμφανιση του Λουκα..
και εκει παθαινω το 1 ΣΟΚ...βλεπω Ευα -Λευτερη και μενω Wow δεν ημουν ετοιμη για κατι τετοιο..το ιδιο επαθα και στο 2 Wow και στο τριτο...
Μου αρεσε πολυ που ειδαμε την Ευα και μαλιστα τοσο λαμπερη κ ευτυχισμενη αλλα πραγματικα για μενα ηταν ΣΟΚ..
επειδη ομως θελω να ειναι ειλικρινης και ο Μπισμπικης σημερα ηταν αρκετα καλος...και σταματαω εδω με αυτους γιατι δεν εχω συνελθει ακομα!
Η Μελιτα εκανε δηλωσει Δεν ειναι κυρια...εμεις το ξεραμε κοπελα μου εσυ το εμαθες τωρα sisi
Και ο Στεφανος ομωςςςς...αυτο το ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΣ...μας ζαλισες λεμε ναι το ξερουμε οκ δεν εισαι Μανος..εισαι Χειροτερος...
Οσο για την διπλη ζωη που της λεει κ της ξαναλεει δεν μπορει η μπεκρου να σκεφτει τι γιναταν περισυ τετοιες μερες και μετα ας απαντησει αναλογα
Δαφνη -Νικολας πολυ ομορφες στιγμες μου αρεσει που τους βλεπω ετσι παλι.
Πολυ καλο απο εμενα ...δεν μπορουσα να ψηφισω τελειο λογο των απανοτων Σοκ
Υγ. Περιμενω συζητηση Δαφνης -Τερη και να δω πως θα κινηθει η Δαφνη
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 12:17 am

FieryRed έγραψε:Επέστρεψε ο Λουκάς χαρά σε όλη τη γη(καλά υπερβάλω λίγο) και πέφτουν τα φιλιά και οι αγκαλιές βροχή! Ενώ το ψιλό παιδί με το πεσμένο το μαλλί φίλησε την πριγκίπισσα με το ξανθό μαλλί, τους διέκοψαν όμως αγενώς τάχαμου ξαφνιάστηκαν αλλά στην πραγματικότητα όλοι του καμάρωναν!

Ο Λουκάς και η Εριέττα αδέρφια και ο Πέτρος σκυθρωπός να μην έχει καθόλου μα καθόλου κέφια, ας πρόσεχες Πετράκι τι τα θελες τα μυστικά και τις παράνομες υιοθεσίες δεν ήξερες ότι στο φως θα βγουν και θα πονέσουν τα παιδιά που υποτίθεται ότι έκανες τόσες θυσίες;

Ο Στέφανος δεν είναι Μάνος και η διπλή ζωή δεν του πάει! Μπα που να λυσσάξετε το ζευγάρι αυτό δεν πουλάει!
Λάμπεις Εύα μου λάμπεις στην Αγγέλα δεν πειράζει αν δεν το παραδεχτείς!

ΛουκοΝοράκια αγκαλιά να προσπαθούν να μάθουν για τα παλιά! Αλήθειες να πούνε έχουν πολλές και να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα για να είναι όλα όπως χτες, αν έφευγες Λουκά μου θα είχαμε θύματα με πρώτη την Αριάδνη να σε βρίσκει σε δυο βήματα! Να σε φέρει πίσω στο παιδί πριν αυτό πάρει το χαρτί (απολυτήριο του στρατού γνωστό και ως χαρτι!) Σκηνές μες τη γλύκα οι επόμενες για μην έχουν παράπονο αυτές οι μουρλές στο φόρουμ οι θεογκόμενες! (δεν έβρισκα λέξη να κάνει ρίμα!)

Ήρθε ο Ρούσος με τα κεμπαπ και τα σουβλάκια να κάνει την Αμαλία να φάει με τα χεράκι!!!

Κλείσε το στόμα σου βρε Νόρα που επέμενες «Θέλω όλα να τα πω τώρα τώρα τώρα»

Νικολάκι γκάου η Δαφνούλα μήπως να της κάνεις μια επαναληψούλα;

Πρωινό με δολοφονίες δεν ταιριάζει βρε παιδιά δεν τα λέτε καλύτερα αγκαλιά;

Μελιτούλα στα φυσικό της περιβάλλον γιατί αμαρτία το παρκέ να νομίζει ότι το απατά με άλλον!

Αμαλία μη μουγκρίζεις το σκόρδο ήταν πιο βαρύ η αυτό που έχει ο Πέτρος να πει; Για πες μας τι νομίζεις;;;

Άστα βρε Λουκάκο μην τα ανακατεύεις να πληγωθείς θα βρεθείς τι θες τι τα γυρεύεις; Δώσε εκεί φιλάκι στο Νοράκι χαρεί μέσα της το έρμο το μωράκι!

Η Μελιτούλα ζηλεύει και παραδέχεται ότι δεν είναι μια κυρία αντ’ αυτού τη μανούλα βάζει να παίζει την οσία Μαρία την ανιξερούλα καημένου που να ξερες ότι δεν είσαι τόσο πονηρούλα!
Και το φαγοπότι ξεκίνησε με τόνους καλή διάθεση τι κρίμα που το κουδούνι θα σημάνει μια μάλλον όχι και τόσο χαρμόσυνη άφιξη!

Γενικότερα να σας πω το σημερινό πολύ το ευχαριστήθηκα και στα καλύτερα τα να ‘ρθουν στον Άγιο Βασίλη ευχήθηκα!

Πολλά συγχαρητήρια, είσαι καταπληκτική, και μοναδική ποιήτρια!!!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από noraloukitsa Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 12:29 am

Εννοειται πωσ ημουν μια απο τσ πολλεσ π 4ηφισαν ΤΕΛΕΙΟ...γτι το σημερινο επ το λατρε4α ..το χω δει ηδη 4 φορεσ..
*ελιωσα στο 2.30 ειστε καλα..?..αχχ το μωρο τσ..!..
*αμμαλια./.η 8εα ειναι εγγυο0οσ..!!..πεστα αμμαλια μεστα..!!..λατρευω πεφανη
*ρουσσοσ αμμαλια εσκισανν..κεμπαπ ντονερ και τζατζικη τησ αντιγοναρασ 4εβερ...
*λουκακοσ χαζομπαμπασ ..λιωνω..πε8αινωω..ζωω.
*προ3ενιο λουκα για την αγεννητη μπεμπα..
*φιλακια νορασ λουκα και ετερων εκατερωνν(μαζι με το κυρηγματακι παντα)
*τισ υπεροχεσ ριγε μπιτζαμεσ..
*η ευα χαρουμενη επιτελουσσ..!!..
*ο λουκασ χαιδε4ε κοιλιτσα..
*η παρεα επιτελουσ μαζεμενη..χωρισ μπουγιουρη (δυστυχωσ..)
*+τρελο0ο γελιο0ο με νικολα λουκα..!!..
*αναμενω τουρτοπολεμοο!!..
*ο0ο δαφνη φιλομα9ησ..!!..
....* μαρεσε η μελιτα σμρα

υ.γ 8εα η νορα...τελειο0ο το μαλλι..
Cool

γενικα το επεισοδιο το λατρε4α αλλα...δεν μπορω να πω ολα τα αλλα ..γτι ουτε ενα φορουμ ολοκλητο δεν φτανειι
noraloukitsa
noraloukitsa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : σε εναν μαγικο τοπο στην εδεμ της παρεας της φεγγαροπετρας..!!!!...
Ασχολίες : πολλες αλλα κυριως ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ..!!.

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 12:47 am

Τελειο και σημερα(χθες) .Γελασα πολυ σημερα και ειδικα με Αμαλια respect!Η μελιτα συνεχιζει την παραδοση με ακομη ενα ξεκατ ινιασμα.Μακαρι ο Στέφανος να γυρισει στην Ερριέτα βαρεθηκα.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 12:52 am

Εγώ λέω να πρωτοτυπήσω σήμερα! Γι'αυτό και θα ψηφίσω το επεισόδιο "Πολύ καλό": xixixi
1. Γιατί δε μας δείξανε ερωτική σκηνή επανασύνδεσης σε όλο της το μεγαλείο αλα 351! ^^
2. Γιατί βλέποντας τις Λουκανορικές σκηνές έκοβα ταυτόχρονα και μία φιγούρα για Χριστουγεννιάτικη κάρτα και έκοψα και το δάχτυλό μου μαζί! cake
3. Γιατί δεν ήξερα τι είναι τα ντονέρ! lmao
4. Γιατί μου έτρεχαν τα σάλια με τα πιτόγυρα του Πέτρου, αλλά έπρεπε να συγκρατηθώ γιατί έχω φάει τον άμπακο αυτές τις μέρες! pff
5. Γιατί χάλασε το τροφοδοτικό του laptop μου και έχω νεύρα! Έτσι απλά! lmao

Αυτά από 'μένα για το σημερινό. Σας αφήνω μέχρι νεοτέρας! lol! Προς το παρόν πάω να (ξανα-)λιώσω με τις σημερινές Λουκανορικές σκηνές! Love!

ΥΓ.: Θα μου επιτρέψετε να επέμβω στη συζήτησή σας για το όνομα της μπέμπας μας! Προτιμώ το άκρως συμβολικό Αγάπη ή ακόμη και το ίδιο το Νόρα! valen Έτσι ο Λουκάς θα έχει δύο Νόρες στη ζωή του! Efxi (Ιδέα Φέλιας την οποία και φυσικά υιοθετώ!) Κατά τα άλλα μου αρέσει και το Λήδα, αρχαία θεότητα της ομορφιάς. Αφού το Λουκανορικό ψυχουλάκι θα είναι πανέμορφο! valen
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από stephanos13 Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 1:09 am

Να κανω και ενα σχολιο για τον Λευτερη.Οταν ηρθε στην σειρα μετα την φυγη του Μπουγιουρη ολοι τον βλεπαμε με μισο ματι γιατι πιστευα οτι δεν θα μπορεσει να αντικατιστησει επαξια και ομως ηρθε απο την εξωτερικη και εγινε η αποκαλυψη φετος. Βεβαια τελικη αποψη θα εχω όταν πως και με ποιο τροπο θα παρει εκδικηση στην υποθεση με τα διαμαντια και ποια σταση θα κρατησει με την Ευα.
stephanos13
stephanos13
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 1:14 am

Συμφωνώ μαζί σου Στέφανε. Αν είναι πάλι η Εύα χωρίς να έχει κάνει τίποτα να τραβήξει τα πάνδεινα απο μακριά! ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!

Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 1:36 am

Το επεισοδιο σημερα μετα απο πολυ καιρο ηταν Τελειο,φοβερο,αχτυπιτο αλλα ποσα φιλια Ευας-Λευτερη να αντεξη ανας ανθρωπος? BadMood
Στο πρωτο δεν ειπα τιποτα τα ειπε ο Λουκας ,να αγιασει το στομα του!!!
Στο δευτερο κρατηθηκα,βασικα με καρατησε ο αδερφος μου λεγοντας μου Σαν δε ντεπεται μπροστα στο σπιτι της,και μου τραβηξε την προσοχη!
Στο τριτο δεν αντεξα αλλαξα καναλι!

Ο Λουκας και η Νορα οπως τους ξεραμε τα προηγουμενα χρονια!!! Φοβεροι και με παρα πολυ γλυκες σκηνες!!! inlove
Ο Νικολας και η Δαφνη πολυ καλοι και επιτελους ο Νικολας αφησε τον υπνο!!

Στο τραπεζι στο σπιτι της Αμαλιας τι να πω? Τελειοι και οι δυο!!!Πως μπορεσαν και καταλαβαν με τι συνδιαζει ο κοσμος τα σουβλακια!!!Αφου και στην Θεσσαλονικη αν τους δεις ολοι με δυο πυτα σουβλακι απ' ολα και ενα ποτηρι σαμπανια τριγυρνανε!!!

Καλα μετα η Μελιτα με την Αμαλια ψαρευαν τον Λουκα για το που πηγε ο Στφανος? Καλα η Μελιτα ουτε να ζηλεψει μονη της δεν μπορει? Και αυτο η Αμαλια πρεπει να της το πει!
Ειπα και εγω 3 ολοκλυρες εβδομαδες ειχαμε να ακουσουμε κατι κακο απο το παρελθον που να ειχε σχεση με την Ευα!! Θα παθουμε και τιποτα!! Βεβαια η Μελιτα αυτα που γινοταν πριν 2 χρονια τα θυματε οταν ο Μανος πηγαινε να βρει την Ευα. Πριν απο 6 μηνες που ο Στεφανος παρατουσε την Ευα που ηταν εγκυος επειδη τον φωναζε αυτην για να ακουσει τον πονο του ,και να του δωσει και ενα φιλακι σουβενιρ, ολοι το ξεχασαν!! wall
Ειπε η Μελιτα την Νορα γαϊδουρα επειδη δεν της ειπε για την εγκυμωσινη της? Κοπελια ουτε ο πατερας δεν το ηξερε γιατι να το πει σε εσενα?

Δεν ξερω αν φανικε αλλα το επεισοδιο μου αρεσε πολυ!!!!
Υ.γ. Χρονια πολλα στους Στεφανους και στις Στεφανιες!
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 1:41 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Συμφωνώ μαζί σου Στέφανε. Αν είναι πάλι η Εύα χωρίς να έχει κάνει τίποτα να τραβήξει τα πάνδεινα απο μακριά! ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!
Ακρυβως για αυτο το πραγμα Τζινα!! Πιστευω ,απο αυτα που ιδη ξερω, οτι κατι θα κανει και η Ευα παλι θα ειναι "στα πατωματα" για αυτο την προτειμω μονη της!! Ουτε με τον Λευτερη και ουτε με τον Στεφανο δεν εκανα συγκρηση με τον Μανο, που τους θελω μαζι, και τον Στεφανο το συμπαθουσα αλλα στον Λευτερη κατι δεν μου αρεσει και φυσικα δεν εχει σχεση ο ηθοποιος που ειναι μια χαρα και συμφωνω και εγω με τον Στεφανο (και χρονια πολλα αν και περασε η ωρα!)!!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την MARINAKI_AGAPI_97 στις Τρι Δεκ 28, 2010 1:59 am, 1 φορά
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 1:50 am

Noμιζω ηρθε η ωρα μου να σχολιασω και εγω...

@Η πρωτη σκηνη στο ατελιε ηταν πολυ γλυκια! Το "ειστε καλα?" του Λουκακου που την κοιτουσε με νοημα με ελιωσε.... inlove Οι υπολοιποι που κοιτουσαν αντιπροσωπευαν εμας τους Λουκανορικους...Παω στοιχημα οτι το ιδιο χαζοχαρουμενο υφος ειχαμε ολοι xixixi Ο Λευτερης πως ορμηξε ετσι στο ντουκου στην Ευα? Τρομαξα....στην ουσια ηταν το πρωτο τους φιλι αλλα τα επομενα ηταν πολυ καλυτερα απο αυτο....

@Μελιτα Στεφανος

Μαμα-Ποια ειναι αυτη?
Σμα-Η Μελιτα μαμα
Μαμα-Δε μιλαω γι αυτη καλε για την αλλη λεω...
Σμα-Ε.....μαμα....εε...ο Στεφανος ειναι...
Μαμα-Confused?

Oπως καταλαβαινετε απο τα γελια δεν προσεξα καν τι ελεγαν...οχι οτι αλλιως προσεχωlmao

@Λευτερης-Ευα στο κεφαλοσκαλο....Μου αρεσαν παρα πολυ μπορω να πω!!!!

^^ Τι κατινιτσα η Αγγελα... Mmm

@Δευτερη Λουκανορικη σκηνη... Η αγαπημενη μου σκηνη απο οοολο το επεισοδιο...Η Νορα σα μικρο κοριτσακιστην στα ποδια του Λουκα με εκεινον να αναστεναζει και να τριβει απαλα την κοιλιτσα... Love! Ποσο θεικη σκηνη????????? Ποσες φορες την εχω δει?????? Λατρευω μποτες Αντιγονης btw!!!! Επισης λατρευω Λουκα που την λεει "τρελοκοριτσο" και μετα που της δινει φιλακι οταν του δινει το δωρο.....Λατρευω φατσα Παναγιωτη οταν τη δουλευει "ε σιγα μωρε 3 ωρες ταξιδι" και μετα που ειπε "παλι αθλιες πιτζαμες μου πηρες?" gelio Λατρευω ατακα Λουκα " ε να μη κοιταει" αναφερομενος στη μπεμπα... Love! Μ'αρεσε η νορα που του ειπε "μη με πλακωνεις".......Γιατι ρε Νορα? Ασε το παιδι ελευθερο....αφου του αρεσει το "πλακωτο" Εκει το εχετε καλυτερα.... ^^ γιατι στο "φευγα"....αστα να πανε... lmao Και φυσικα λατρεψα τα σλουρπιστα φιλακια!!!!!!

@Πετρος-Αμαλια

Εδω δεν ηξερα αν επρεπε να γελασω η να κουνω το χερι πανω κατω με ειδικο τροπο.... sfyr Απο τη μια ειχαμε τη ΘΕΑ Πεφανη η οποια με πεθανε με το τρομαγμενο υφος της βλεποντας τα κεμπαπ πανω στο καλο τραπεζομαντηλο...και απο την αλλη εβλεπα τον Κατρανιδη να γελα υπερβολικα κατι το οποιο δε μου αρεσε τοσο....Εβγαινε καπως ψευτικο...και γενικα ο Πετρος ετσι οπως τα εχει κανει τα κεμπαπ και τα χαχανα του ελειπαν...Εδω ο κοσμος καιγεται κι αυτος βουτα το λουκανικο στο τζατζικι...Κατανοω ωστοσω οτι ηταν ηθελαν να βαλουν μια χαρουμενη αναλαφρη σκηνη λογω γιορτων...Μαλλον θα ειναι η τελευταια που θα δουμε Πετρο να χαμογελα...Απο βδομαδα αρχιζουν τα οργανα...

@Σκηνη Νορας-Λουκα στο κρεβατι....

"Τι θα γινει τωρα τις κουμπαρες θα παιζουμε?"

Πειραζει που πεθανα στα γελια????? Για ευνοητους λογουςsfyr
Και μολις εμαθε οτι εχουν λιγο χρονο ακομα....τσουυυπ μη χασει ο Λουκακος...Κι υστερα λεει για το Λευτερη οτι ξετσουτσουνισε Mmm
Ωραια η σκηνουλα με τον ασυγκρατητο Λουκα αλλα χαθηκε να μπει η καμερα κατω απο τα σκεπασματα?????? Εμεις δηλαδη να μη νιωσουμε τωρα που ειναι γιορτινες μερες???? Αλλα βεβαια βρηκαμε τωρα το παπλωμα ευκολη λυση.....αντε γιατι συγχιστηκα... Mmm

@Νικολας Δαφνη

Καλε?????Πηρε μπρος ο ταριφας???? Μωρε μπραβο! Μ'αρεσε η σκηνουλα τους! Τωρα που ειναι μεσα στα μελια παλευονται..οχι σαν πριν....

@Λουκας-Νορα-Πρωινο

αχχχ την ταιζε με το ζορι!!!!!!! Τι χαζομπαμπας που ειναι ομως....Αγαπω Λουκακο!!! Ειδικα οταν φιλα κοιλιτσα μανουλας!!!

@Λευτερης-Ευα

Μ'αρεσε το τηλεφωνημα...ειδικα ο Λευτερης που τη πειραζε χαχα

@ Αμαλια-Κεμπαπ 0-1

Το τσακισαμε το τζατζικακι ε???? Αμ αυτα εχουν επιπτωσεις Αμαλιτσα μου...αλλα μεταξυ μας κι εγω το ιδιο θα εκανα!!!!

@Στεφ-Ερι-Λουκας

Τραγικη ειρωνια το "θα σε βοηθησω να βρεις τον αδερφο σου" Καλομελετα κ ερχεται.....

@Νταιζη-Χρηστος

Ρε Χρηστο ΕΛΕΟΟΟΟΣ πια.....Ξεκολλα....Δε μπορω πως τον εχετε κανει ετσι?????? Να σερνεται πισω απο τη μπουζουξου....Φερτε πισω το Χρηστοοοοοοοο αυτο που εφτυνε τη Νταιζη πατοκορφα.....pleaseeee

@Eλεος η Μελιτα...Βαρεθηκα με τις ζηλιες της....Η Αμαλια διακριτικοτατη χαχαχαχα αλλα πιανεται κοροιδο ο Λουκας Βενετης??????? Μποχοχοχο καλα τους εκανε!!!

@Λουκακο εχω ενα ανηψι παιδαρο να στο συστησω για μελλοντικο γαμπρο????

Το ψηφισα πολυ καλο!!! Τελειο θα το ψηφισω οταν δω μια συζητηση της προκοπης και μια ερωτικη σκηνη της προκοπης....Σε κανενα αιωνα δηλαδη αλλα οσο ζω ελπιζω.....
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 1:54 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Συμφωνώ μαζί σου Στέφανε. Αν είναι πάλι η Εύα χωρίς να έχει κάνει τίποτα να τραβήξει τα πάνδεινα απο μακριά! ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!

soutien soutien soutien
Κι εγώ πιστευω ότι βελτιώνεται συνεχως,και συμφωνώ απόλυτα με το γενικότερο σχολιο του Στέφανου!
Προσωπικά πιστευω ότι σε χειρότερη θέση,με μεγαλύτερο θόρυβο και πιο άνιση σύγκριση με τον προηγούμενο παρτενέρ,
ε-λά-χι-στοι ηθοποιοί έχουν τηλεοπτικά βρεθεί!
Όλοι στη γωνία τον περίμεναν/περιμένουν,λες κι ευθυνεται εκείνος προσωπικά που η Jane Austen Angel είπε να ξεκουράσει τον Μπουγιούρη,αφού πρώτα ξεφτίλισε το ρόλο του! (αυτά σε επίπεδο ηθοποιού)
Σε επίπεδο ρόλου,οποιος κανει την Ευα να χαμογελά όπως σημερα,έχει αφειδώς την αμέριστη στηριξή μου!! Matakia Matakia
Περιμένω ΤΡΕΛΑ να τους δω περισσότερο μαζί,γιατί προς το παρόν τους καρα-ξεπέταξαν..
Αλλά η Εύα "του Λευτερη",μετά απο πολύυυυυυυυυυυυ καιρό,είναι μια (χαζο)χαρούμενη Ευα inlove inlove inlove

Υγ.Βεβαια,αντικειμενικά η Εύα οφείλει να στείλει εξαναγκαστικά τον Τερη σε δοκιμαστικό σεξ με το Μελιτόνι (στο γνωστό σπίτι που χρησιμευει μόνο για σεξ και ρεβεγιόν),για να εξασφάλισει ότι δε θα δει και ΤΡΙΤΟ αντρα με τον οποίον πρώτη εκείνη εμπλέκεται., ΜΕΤΑ να βγαζει τα μάτια του μαζί της live ή μαγνητοσκοπημενο!
Υγ.Αν παλι,βγει ΚΑΙ αυτός ******ας,τότε επίσης αντικειμενικά και νηφάλια,πρέπει να τους σκοτωσει όλους,με αργο και βασανιστικό τρόπο και να διαφύγει στη Λατινική Αμερική! Angel
Υγ.Γενικά όρεξη να χεις, λύσεις βρίσκεις! soutien

soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 2:02 am

Σμα πού πήγαν οι ερωταπαντήσεις; Razz Όπως και να 'χει, Θ Ε Ϊ Κ Ο Σ σχολιασμός!
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 2:10 am

tzibirdika έγραψε:Noμιζω ηρθε η ωρα μου να σχολιασω και εγω...

@Η πρωτη σκηνη στο ατελιε ηταν πολυ γλυκια! Το "ειστε καλα?" του Λουκακου που την κοιτουσε με νοημα με ελιωσε.... inlove Οι υπολοιποι που κοιτουσαν αντιπροσωπευαν εμας τους Λουκανορικους...Παω στοιχημα οτι το ιδιο χαζοχαρουμενο υφος ειχαμε ολοι xixixi Ο Λευτερης πως ορμηξε ετσι στο ντουκου στην Ευα? Τρομαξα....στην ουσια ηταν το πρωτο τους φιλι αλλα τα επομενα ηταν πολυ καλυτερα απο αυτο....

@Μελιτα Στεφανος

Μαμα-Ποια ειναι αυτη?
Σμα-Η Μελιτα μαμα
Μαμα-Confused?

Oπως καταλαβαινετε απο τα γελια δεν προσεξα καν τι ελεγαν...οχι οτι αλλιως προσεχωlmao

@Δευτερη Λουκανορικη σκηνη... Η αγαπημενη μου σκηνη απο οοολο το επεισοδιο...Η Νορα σα μικρο κοριτσακιστην στα ποδια του Λουκα με εκεινον να αναστεναζει και να τριβει απαλα την κοιλιτσα... Love! Ποσο θεικη σκηνη????????? Ποσες φορες την εχω δει?????? Λατρευω μποτες Αντιγονης btw!!!! Επισης λατρευω Λουκα που την λεει "τρελοκοριτσο" και μετα που της δινει φιλακι οταν του δινει το δωρο.....Λατρευω φατσα Παναγιωτη οταν τη δουλευει "ε σιγα μωρε 3 ωρες ταξιδι" και μετα που ειπε "παλι αθλιες πιτζαμες μου πηρες?" gelio Λατρευω ατακα Λουκα " ε να μη κοιταει" αναφερομενος στη μπεμπα... Love! Μ'αρεσε η νορα που του ειπε "μη με πλακωνεις".......Γιατι ρε Νορα? Ασε το παιδι ελευθερο....αφου του αρεσει το "πλακωτο" Εκει το εχετε καλυτερα.... ^^ γιατι στο "φευγα"....αστα να πανε... lmao Και φυσικα λατρεψα τα σλουρπιστα φιλακια!!!!!!

@Πετρος-Αμαλια

Εδω δεν ηξερα αν επρεπε να γελασω η να κουνω το χερι πανω κατω με ειδικο τροπο.... sfyr Απο τη μια ειχαμε τη ΘΕΑ Πεφανη η οποια με πεθανε με το τρομαγμενο υφος της βλεποντας τα κεμπαπ πανω στο καλο τραπεζομαντηλο...και απο την αλλη εβλεπα τον Κατρανιδη να γελα υπερβολικα κατι το οποιο δε μου αρεσε τοσο....Εβγαινε καπως ψευτικο...και γενικα ο Πετρος ετσι οπως τα εχει κανει τα κεμπαπ και τα χαχανα του ελειπαν...Εδω ο κοσμος καιγεται κι αυτος βουτα το λουκανικο στο τζατζικι...Κατανοω ωστοσω οτι ηταν ηθελαν να βαλουν μια χαρουμενη αναλαφρη σκηνη λογω γιορτων...Μαλλον θα ειναι η τελευταια που θα δουμε Πετρο να χαμογελα...Απο βδομαδα αρχιζουν τα οργανα...

Και μολις εμαθε οτι εχουν λιγο χρονο ακομα....τσουυυπ μη χασει ο Λουκακος...Κι υστερα λεει για το Λευτερη οτι ξετσουτσουνισε Mmm
Ωραια η σκηνουλα με τον ασυγκρατητο Λουκα αλλα χαθηκε να μπει η καμερα κατω απο τα σκεπασματα?????? Εμεις δηλαδη να μη νιωσουμε τωρα που ειναι γιορτινες μερες???? Αλλα βεβαια βρηκαμε τωρα το παπλωμα ευκολη λυση.....αντε γιατι συγχιστηκα... Mmm

@Νικολας Δαφνη

Καλε?????Πηρε μπρος ο ταριφας???? Μωρε μπραβο! Μ'αρεσε η σκηνουλα τους! Τωρα που ειναι μεσα στα μελια παλευονται..οχι σαν πριν....

@Λουκας-Νορα-Πρωινο

αχχχ την ταιζε με το ζορι!!!!!!! Τι χαζομπαμπας που ειναι ομως....Αγαπω Λουκακο!!! Ειδικα οταν φιλα κοιλιτσα μανουλας!!!

@Λευτερης-Ευα

@ Αμαλια-Κεμπαπ 0-1

Το τσακισαμε το τζατζικακι ε???? Αμ αυτα εχουν επιπτωσεις Αμαλιτσα μου...αλλα μεταξυ μας κι εγω το ιδιο θα εκανα!!!!

@Στεφ-Ερι-Λουκας

Τραγικη ειρωνια το "θα σε βοηθησω να βρεις τον αδερφο σου" Καλομελετα κ ερχεται.....

@Νταιζη-Χρηστος

Ρε Χρηστο ΕΛΕΟΟΟΟΣ πια.....Ξεκολλα....Δε μπορω πως τον εχετε κανει ετσι?????? Να σερνεται πισω απο τη μπουζουξου....Φερτε πισω το Χρηστοοοοοοοο αυτο που εφτυνε τη Νταιζη πατοκορφα.....pleaseeee

@Eλεος η Μελιτα...Βαρεθηκα με τις ζηλιες της....Η Αμαλια διακριτικοτατη χαχαχαχα αλλα πιανεται κοροιδο ο Λουκας Βενετης??????? Μποχοχοχο καλα τους εκανε!!!

Το ψηφισα πολυ καλο!!! Τελειο θα το ψηφισω οταν δω μια συζητηση της προκοπης και μια ερωτικη σκηνη της προκοπης....Σε κανενα αιωνα δηλαδη αλλα οσο ζω ελπιζω.....

Προσκυνω όπως παντα Τέλος!!!!!!!

Επεισόδιο 469 - Ημερομηνία 27-12-2010 - Σελίδα 2 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 2:15 am

sifantid έγραψε:Σμα πού πήγαν οι ερωταπαντήσεις; Razz Όπως και να 'χει, Θ Ε Ϊ Κ Ο Σ σχολιασμός!

εεε ηταν καλο επεισοδιο γι αυτο....δεν ειχα να θαψω κατι καταλαβες? lmao lmao Να 'σαι καλα!!! Matakia
Αρια thankss Matakia Matakia redd
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 2:22 am

soso έγραψε:[
Υγ.Βεβαια,αντικειμενικά η Εύα οφείλει να στείλει εξαναγκαστικά τον Τερη σε δοκιμαστικό σεξ με το Μελιτόνι (στο γνωστό σπίτι που χρησιμευει μόνο για σεξ και ρεβεγιόν),για να εξασφάλισει ότι δε θα δει και ΤΡΙΤΟ αντρα με τον οποίον πρώτη εκείνη εμπλέκεται., ΜΕΤΑ να βγαζει τα μάτια του μαζί της live ή μαγνητοσκοπημενο!
Υγ.Αν παλι,βγει ΚΑΙ αυτός ******ας,τότε επίσης αντικειμενικά και νηφάλια,πρέπει να τους σκοτωσει όλους,με αργο και βασανιστικό τρόπο και να διαφύγει στη Λατινική Αμερική! Angel
Υγ.Γενικά όρεξη να χεις, λύσεις βρίσκεις! soutien

Είσαι ΘΕΑΡΑ και τέλος!!!
: respect : : respect : : respect :
soutien
Σεξ και ρεβεγιόν και τα μυαλά στα κάγκελα ρε soso δεν υπαρχεις!!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 6:23 am

Πολύ καλό μόνο για Λουκά-Νόρα. Οι σκηνές τους καταπληκτικές. Ο Λουκάς να χαιδεύει κ να φιλάει κοιλίτσα, η Νόρα μέσα στο νάζι κ την γκρίνια. Θυμήθηκα γιατί αγαπώ αυτό το ζευγάρι.

Το Κατινάκι ασχολίαστο. Βαριέμαι. Άλλωστε δεν περιμένω να πληρώσει για τίποτα . Είναι η αγαπημένη.

Ρούσσος-Ηλίας: παράνομές υιοθεσίες, πάτρα διαβάζω στις περιλήψεις. Κάτι μου λέει ότι θα ακυρώσουμε πάλι τον Α κύκλο. Πάτρα έγινε κ η υιοθεσία του Μάνου κ ο Ρούσσος δεν είχε ιδέα.Μεγάλο έγκλημα τελικά ο Πέτρος.

Η λαδόκολλα κ το τζατζίκι όοοοολα τα λεφτά.

Δεν ενθουσιάστηκα με Εύα-Λευτέρη.Εντάξει, η Εύα χαρούμενη, αλλά δεν μου λέει κάτι.Δεν θέλω να την βλέπω ευτυχισμένη στην κοσμάρα της για 15 επεισόδια κ μετά πάλι στα πατώματα.Δεν ξεχνώ δηλώσεις η Εύα δεν ξέρει να διαλέγει άντρες, είναι ανώριμη κ άλλα χαριτωμένα. Ούτε ξεχνώ πώς ξεκίνησε η σειρά με ένα μεγάλο έρωτα του Μάνου κ της Εύας .Ούτε θέλω έναν ακόμη άντρα με σκοτεινό παρελθόν κ μυστικά.Ας πει την αλήθεια, να την κυνηγήσει να κάνει τα πάντα για αυτήν κ βλέπουμε, αλλά ας μιλήσει πρώτα.Έχουν αδειάσει Εύα με όλους τους τρόπους ποιος μου λέει ότι δεν θα γίνει κ τώρα. Άλλωστε έχουν κ ένα θεματάκι με Ξυλά Καμία εμπιστοσύνη στους σεναριογράφους λυπάμαι.Να δω πρώτα κ μετά ενθουσιάζομαι.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από marakii Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 9:18 am

tzibirdika έγραψε:Noμιζω ηρθε η ωρα μου να σχολιασω και εγω...

@Μελιτα Στεφανος

Μαμα-Ποια ειναι αυτη?
Σμα-Η Μελιτα μαμα
Μαμα-Confused?

@Πετρος-Αμαλια

@Νικολας Δαφνη

@Λουκας-Νορα-Πρωινο

@Λευτερης-Ευα

@ Αμαλια-Κεμπαπ 0-1

@Στεφ-Ερι-Λουκας

@Νταιζη-Χρηστος

Θεικός σχολιασμός .....

και επειδή το 3έχασα και εγώ λατρεύω τις μπότες της Αντιγόνης είναι αυτες που φορούσε και στην Χαλκίδα

και όσο για τον κάμερα μαν ........... (κάτι μου θυμίζει που το κόβει στο καλύτερο Razz)
marakii
marakii
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από ellie Την / Το Τρι Δεκ 28, 2010 11:38 am

Τελειο και απο μενα το επεισοδιο...

Στα 5 πρωτα λεπτα ειχα λιωσει. Αρχικα για τις τελειες σκηνες Λουκα Νορας..Δεν ξερω αλλα κοιτουσα σαν χαζο την οθονη... kyma Ηταν ολο πολυ καλο σκηνικο. Ισως να θελω και κατι παραπανω αλλα προς το παρον ηταν αψογο...Για να δουμε.. inlove

Τωρα εμενα το Ευα Λευτερης δεν μου ξενισε, κυριως γιατι αρχικα η Ευα ελαμπε και χαμογελουσε συνεχεια και δευτερον γιατι θεωρω οτι ο Μπισμπικης το χειριστικε αψογα. Για να δουμε και σε αυτους Efxi

Μετα σκηνη Αμαλιας Πετρου αναλαφρη χριστουγεννιατικη παντα βεβαιως ακυρη αλλα τι να κανουμε??

Τοσο πολυ ειχα χαρει με τις προηγουμενες σκηνες που αγνοησα την κατινα. Πραγματικα σαν να μην υπηρχε...Που εκανε και παραπονα στην Νορα, ασε μας ρε κατιναριο επειδη εσυ στροφαρεις μονο στις κατινιες και για τον απολυτο σου φταιει μετα η Νορα... ainta

Ο Λουκας που δουλεψε την Αμαλια θεος....Μπραβο αγορι μου εσυ καλα εκανες στις κατινες xixixi

Ερριετα Λουκας Στεφανος-->απορια: γιατι τον κοφτει τον Στεφανο??imarton Ετσιιιι καλος φιλος.....(Αυτα τα περι φιλιας εμενα προσωπικα μου περισσευουν το χω δει το εργακι απειρες φορες...)

Γενικα δεν θα επαναληφθω σε σκηνες κτλ... Παρααα πολυ καλο με καλυψε ψηφισα τελειο, θα το ξαναεβλεπα κυριως γιατι οταν τελειωσε εμεινα με ενα χαμογελο και απλα δεν με ενοιαξε οτι δεν μου αρεσε...

ΥΓ Οντως η Νταιζη ηξερε για τον Βενετη, οποτε η λαθος που δεν αμφιβαλλω καθολου, εδω αλλα κ αλλα εχουν κανει, η δουλευει και τον Χρηστο....Τι να πω πια??
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης