Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap28%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 28% 
[ 22 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap16%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 16% 
[ 13 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 15 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap35%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 35% 
[ 28 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]
Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_lcap1%Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Vote_rcap 1% 
[ 1 ]

Σύνολο Ψήφων : 80

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Παρ Δεκ 31, 2010 10:49 pm

Χρόνια Πολλά και καλά σε όλους!!!
Το σημερινό τελευταίο επεισόδιο τού 2010 είχε απ'όλα... Και σοβαρές σκηνές αλλά και γλέντι και χαρές. Οπότε εγώ τουλάχιστον έμεινα πολύ ικανοποιημένη.

Στην πρώτη σκηνή, συνέχεια της χθεσινής, όπως ήταν αναμενόμενο ο Αλέξανδρος ήταν απλά Υ Π Ε Ρ Ο Χ Ο Σ, ρεσιτάλ που λέει κι η Πασχαλίτσα, ενώ η παρτενέρ του δεν μπορούσε να τον φτάσει με τίποτε. Και σαν διάλογος όμως, εκείνος να της μιλάει για κάτι τόσο σοβαρό που αφορά την ίδια του τη μάνα κι αυτή να κάνει σαν να πρόκειται για λάθος επιλογή έργου στο σινεμά... Εκείνη φυσικά και δεν την αφορά, αφού όλες της οι σκέψεις αφορούν μόνο τον εαυτό της και πώς θα περάσει καλά....

Η άλλη δραματική σκηνή που με συγκίνησε ήταν αυτή της Αντιγόνης με το Χρήστο, η κα Στέλλα έδωσε πάλι τα ρέστα της, σαν να κρυφοκοίταζα μιά αληθινή σκηνή από την κλειδαρότρυπα.... Συμπέρασμα απ'όσα άκουσα είναι οτι ο Χρήστος θα σώσει τη Νταίζη απ'τα χειρότερα, γιατί αυτός ο έρωτας δεν μπορεί να πάει χαμένος. Κάπως θα πληρώσει βέβαια κι αυτή, αυτό είναι σίγουρο, αλλά η αγάπη του Χρήστου βαραίνει αρκετά τη ζυγαριά υπέρ της...

Αλλά η σκηνή που μ'έκανε να κλάψω κανονικά, ήταν αυτή του Στέφανου με την Εριέττα. Μάλλον μπήκε με το κλειδί που θα είχε από τότε που έμενε εκεί, κι άκουσε αυτά που άκουσε. Η συζήτηση που είχαν μετά, μη με βρίσετε, (χρονιάρα μέρα κιόλας) μου θύμησε το πόσο είχα κλάψει στο έργο "Συρανό ντε Μπερζεράκ", κι έκλαψα και πάλι για τον κρυφό, ανεκπλήρωτο έρωτα που εδώ θέλω να πιστεύω οτι θα έχει καλή κατάληξη γιατί θα ήταν πραγματικά κρίμα να γίνει αλλιώς.... Οι κύριοι σεναριογράφοι ας το λάβουν υπ'όψιν τους...

Η σκηνή που ο Πέτρος λέει την ιστορία της υιοθεσίας στην Αμαλία ήταν ανάλογη της σχέσης που αυτοί είχαν πάντα. Με το τσιγκέλι του παίρνει μιά λέξη, γιατί ο άνθρωπος ξέρει να φυλάγεται. Τώρα λοιπον το είπε, και ο Θεός βοηθός...

Η Νταίζη κατάλαβε τα πάντα, (ευτυχώς που κάποιος μπαίνει αμέσως στο νόημα του τι παίζεται πίσω απ'το υποτιθέμενο άδειο κεφάλι του Μπέλλου) και θα αμυνθεί ανάλογα. Πάντως ο Μπέλλος είναι πρωτοτυπία για κακός, είναι κακός και γελοίος μαζί, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι είναι λιγώτερο επικίνδυνος, το αντίθετο μάλλον....

Τα υπόλοιπα ήταν όλα χαρούμενα και γιορτινά. Ξεχνάμε για ένα βράδυ τα όσα μας συμβαίνουν κι αποφασίζουμε να γλεντίσουμε. Το βρήκα πολύ εξεζητημένο να φορέσουν όλες τις τουαλέττες τους αφού ήταν εντελώς μεταξύ τους. Και ο τρόπος που κατέβαιναν τις σκάλες μία μία με σκερτσάκια παραπέμπει ή σε καλλιστεία ή σε κάτι άλλο, (θού Κύριε!)... Φυσικό είναι ο καθένας να επαινέσει τη δική του κοπέλλα (ο Νικόλας πρωτοτύπησε και φλέρταρε τη Νόρα, σου λέει αφού τα λεφτά που έδωσα δεν πρόκειται να τα ξαναδώ, ας του κάνω λίγη πλάκα για να πατσίσουμε!). Κι ο Στέφανος φυσικό ήταν να θαυμάσει τη Μελίτα, έστω και μπροστά στην Εύα, γιατί ας μην ξεχνάμε ότι και ο Λευτέρης θαύμασε την Εύα, κι ας ήταν μπροστά ο Στέφανος... Αυτό δείχνει οτι τα ερωτικά μπερδέματα ανήκουν στο παρελθόν, κι ευτυχώς δηλαδή.
Ο Αγγελούκος, ο Μαριούλης και η Νεφέλη (ήταν κι αυτή εκεί, άκρη άκρη προς τη πόρτα) και η παλιά φρουρά επίσης, όπως και η Μαρίλια. Απαρτία είχαμε, έλειπαν βέβαια ο Ρούσσος κι η Αμαλία, αλλά καλύτερα, γιατί ο Ρούσσος δεν θα είχε σε τίποτε να αρχίσει πάλι τίποτε χορούς με την κορούλα του και να μας σηκωθεί η τρίχα!!! Ηταν ένα διαφορετικό ρεβεγιόν απ'το περσινό, και μάλλον ευχάριστο, χωρις αναταράξεις....

Εύχομαι καλή Πρωτοχρονιά σε όλους!!!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Παρ Δεκ 31, 2010 11:14 pm

Δε θα πω πολλα...γιατι δε την παλευω και πολυ....

Το πιο ΣΟΥΗΔΙΚΟ επεισοδιο ever!!!

Λιγα σχολια

@Λουκακος και καλαντα...

Το 1ο χρονο ξυπνησε τη Νορα για να της τα πει...την αποκαλεσε μαλιστα μικρη μουλαν και την προσκαλεσε στο σπιτι του για να μαγειρεψουν ολοι μαζι καθοτι εργενης...Η Νορα τα ειχε με το Στελιο και ηταν μες τη τρελη χαρα!
Το 2ο χρονο χτυπησε τη πορτα της με βαρια καρδια για να της τα πει στα γρηγορα και μετα να παει να μαθει τα αποτελεσματα του τεστ dna για τον Αρη...Η Νορα ηταν μονη θλιμμενη και ερωτευμενη με το Λουκα
Τον 3ο χρονοκαθοτι Νορα και Λουκας ειναι ηδη ζευγαρι ο Λουκακος ειναι ηδη μεσα στο σπιτι ΤΟΥΣ, βγαινει μπαινει και λεει τα καλαντα οπως τα ελεγε πριν 20 χρονια. Η Νορα περιμενει το παιδι τους κ ειναι τρισευτυχισμενη..Μαζι της και αυτος που κοντευει να ζαλισει το εμβρυο με το ντιν ντιν απο το τριγωνακι...

Αααχ πως περνανε τα χρονια...πως αλλαζουν οι καταστασεις...

Τη λατρεψα τη σκηνη!!!

@Σκηνη Ερις -Στεφ. Ο Στεφ καταλαβε με τι ΚΥΡΙΑ εχει να κανει....Οχι σαν καποιες αλλες... sfyr

@ Γιαπρακια?????? Την ιδια αντιδραση ειχαμε Λουκακο xaxa Moνο εγκυος θα τα ετρωγα αυτα... μπλιαχ....

@Πολυ ομορφες οι κοπελες!!! Ξεχωρισα το φορεμα της Δαφνης!!! Μου αρεσε και της Νορας....Της παει το πρασινακι...κανει αντιθεση με το μαλλι...Μου αρεσε και ο Λευτερης ο κερατουκλης..xaxa
Κατα τ'αλλα...ΣΟΥΗΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....... soutien
Μα να πει ο Στεφ οτι η οικοδεσποινα εκλεψε τη βραδια? Και μαλιστα για να διαφωνησει σε σχολιο που εγινε για την Ευα????
Παμε παλι.....ΣΟΥΗΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ soutien

@ Η τελευταια σκηνη με Αμαλια....τελεια!!!!! "Καλη χρονια σας ευχομαι" Ee?
και η μουσικη υποκρουση απο κατω με το χρονο να μετρα αντιστροφα και Λουκανορικο φιλι σε slow motion εδωσαν μια αλλη νοτα στο επεισοδιο...χαρουμενη δε τη λες...Νομιζω αντιπροσωπευε την ηρεμια...πριν ξεσπασει η μπορα...

Μονοπετρο????? Ολεεεε yey
Το ψηφιζω καλο...

ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Δημοσίευση από Mariap Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 3:55 am

Xρόνια πολλά σε όλους!

Το επεισόδιο ήταν καλό αν και.......εχω μιά ερώτηση...πως γίνεται ΟΛΟΙ αυτόι να γευματίζουν μαζι σαν να μην τρέχει τίποτα;;;

Ευα-Στέφανος..πρώην σύζηγοι με παιδί στο σπίτι της νυν του γκόμενας..Συν του ότι ο Λευτέρης ο δόλιος 'ενα κοπλιμέντο θέλησε να κάνει στην συνοδευόμενη του και αμέσως ο άθλιος (Βλ.Στεφανος) να διαφωνήσει και να πει πως η γκόμενα του έκλεψε την παράσταση...βρέ γελοίε..έστω απο ευγένεια πες ένα καλό λόγο στην μανα του παιδιου σου και μην πετάγεσαι να υπερασπιστείς την villeda.

Αμ το άλλο το κουλό?Όλες μαζί και να τονίσω Εύα-Μελίτα πως ετοιμάζονταν στο σπίτι που η Εύα έπιασε τον έρωτα της την παραμονή να κυλιέται στα πατώματα με την δεύτερη...και να ντύνονται και να ετοιμάζονται στο δωμάτιο όπου ΚΑΙ οι δυό είχαν ερωτικές επαφές με τον ίδιο άντρα.Πολύ πολύ κουλό το όλο θέμα.Η Μελίτα της χάλασε 2 γαμους και τώρα όλα καλά...ειναι και οι δυο στην ίδια κάμαρα και ετοιμάζονται σαν να μην συναίβησαν ποτέ όλα αυτά.

Η Μελίτα τώρα....
πάει ο Στέφανος με χάλια διάθεση να μοιραστει τον πόνο του μαζί της ... και η απάντηση...της είναι με λίγα λόγια....
Clarabelle έγραψε:

Μεταφραζόμενο δεν πας να πνιγείς εσύ κι η μάνα σου εμείς να περνάμε καλά.

Κατεβαίνουν οι κοπέλες ......
Πρώτα η Μελίτα...κουνιστή κουνιστή,κλασσικά <γυμνή> με φόρεμα για τα μπουζούκια και με κινήσεις και εκφράσεις λες και κάνει στρηπτηζ.Κλασσική Μελίτα.......
Με το Στέφανο να παρεμβαίνει στο σχόλειο του Λευτέρη για τον επαγγελματισμό της Εύας και να λέει πως η villeda έχει κλέψει την παράσταση.
Ού να μου χαθείς γελοίε. Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl Fskl

Λουκάς-Νόρα inlove inlove inlove .....''αυτή η γυναίκα μου 'χει πάρει τα μυαλά,μου 'χει πάρει ''

Νικόλας-Λουκάς pillow xoxo xixixi : respect :

Και ξαναρωτάω πως γίνεται όλοι αυτοί να τρώνε μαζί σαν να μν τρέχει τίποτα;;;

όλοι αυτοί είναι μεταξύ τους όλοι ειναι ή πρώην,ή νυν ή ετεροθαλή αδέλφια...ή πρώην εχθρόι...τι να πώ πιά. ainta imarton
Mariap
Mariap
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από Lyn Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 4:41 am

Εντελώς Σουηδία όμως. imarton imarton

Καλό μονο και μόνο για τα κάλαντα του Λουκάκου στο έμβρυο.

Ευτυχισμένο το 2011!!!!!!
Ή όπως θα λέγαν στην Εδέμ, god jul och gott nytt år! lol! lol!
Lyn
Lyn
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Εδώ!
Ασχολίες : Λίγο απ' όλα. Λίγο όμως, όχι πολύ.

Δημοσίευση από Caroline Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 11:36 am

Μα δεν μπορω σκεφτομαι το επεισοδιο και γελαω.....

Η Ευα ετοιμαστηκε στο δωματιο που πριν λιγα χρονια (2 ?) ο ερωτας της (Μανος) κοιμοταν με την Μελιτα (με την οποια τωρα γιναν κολλητες... ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ)

Εκανε Πρωτοχρονια στο μερος που πριν λιγο καιρο παραμονη του γαμου της ο μελλον συζηγος της (Μανος) ηταν ξαπλωμενος στο πατωματα παλι με την Μελιτα αγκαλια....... !!!!!

Στο μερος που ο πατερας του παιδιου της (Στεφανος) ετρεχε τα βραδια για να βρει την Μελιτα ενω αυτη ηταν εγκυος......
Και τον ακουγε κιολας να λεει μπροστα της οτι η Μελιτα ειναι η πιο ομορφη....

Μα ποση ξεφτιλα πιααααα ????? Ελεος.....
Caroline
Caroline
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Wonderland

Δημοσίευση από Rafaella+Manos=EdemReee.G Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 4:24 pm

Λαρεψα χθεσινο επεισοδιο ηΤαν ΤΕΛΕΙΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : κυπρος ή Στην αγκαλιά του Λουκάκου..♥♥
Ασχολίες : Να βλέπω ΜΥΣΤΙΚΑ.. Τραγούδια κ.α

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 5:13 pm

Μου την έσπασε πολύυυυυ το χθεσινό επεισόδιο.....!!!! Επρεπε να αφήσουν το τελευτέο 10λεπτο...για να δούμε εορταστικό κλίμα??? Ελεος...!!!! Σε όλο το πεισόδιο ασχοληθήκαμε με όλα τα άλλα εκτος από το βασικό...την παρέα....!!!!!
ΑΜΑΝΝΝ!!!! Αντε συγχιστηκα....!!! maaaad
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από evanna Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 5:30 pm

Ας σχολιασω και εγω το τελευταιο επεισοδιο του 2010!

Πρωτη σκηνη με απολυτους και εκει που βλεπω ενα Στεφανο καταρρακωμενο,να προσπαθει να βρει παρηγορια ακουω τη Μελιτα να του λεει''Ελα,αυτα δεν εχουν σχεση με εμας''και τραβαω τα μαλλια μου! Kotsides Αν ειναι δυνατον!Κατα τ'αλλα νοιαζεται για τον ''ανθρωπο της''! Fskl

Δαφνη και Νικολας ειχαν μια πολυ γλυκια στην Εδεμ!Ο τροπος που καθονταν στα σκαλια και συζητουσαν μου θυμισε κατι απο τα παλια! Love!

Καλα αυτος που εφερε ο Μπελλος για αδερφο του δεν υπαρχει!Εντελως γελοιος αλλα εγω γελασα παρα πολυ με το μπαρμπουτι και το Καραθοδωρεϊκο! lmao

Ο Λουκακος με ελιωσε με το τριγωνακι του και τα καλαντα στο αγεννητο! Matakia

Ο Μαριουλης τα σπαει!Ειναι αξιολατρευτος ο μπομπιρας! inlove

Μου αρεσε τρομερα η σκηνη Χρηστου-Αντιγονης!Πολυ συναισθηματικη και με υπεροχες ερμηνειες και απο τους δυο,ειδικα απο την Κα Παπαδημητριου! : respect :

Στεφανος και Εριεττα ειχαν μια ομορφη και γλυκια σκηνουλα!Αυτη η οικειοτητα που τους βγαινει αβιαστα μ'αρεσει πολυ! Thumbs up Και χαρηκα που ο Στεφανος εμαθε για τα συναισθηματα της.....ετσι για να βλεπουμε ποιες αξιζουν πραγματικα να λεγονται Κυριες!

Και φτανει η ωρα να μαζευτουν ολοι στο Μελιτοσπιτο........
Ο Νικολας με το Λουκα κανουν κλασσικα αχτυπητο διδυμο με τρομερες ατακες!Το σκηνικο με το τζαμακι στο φουρνο και το Λουκα να αναρωτιεται αν τα γιαπρακια ειναι κατι κακο ηταν απο τα καλυτερα! sisi

Και ερχεται η ωρα του beaute για τα κοριτσια και τρελαινομαι με τα κουλα που βλεπουμε!
Μου παρουσιαζουν μια Ευα,να ετοιμαζεται για ρεβεγιον στο σπιτι που ο μεγαλος της ερωτας την απατησε μια μερα πριν το γαμο,και πιο συγκεκριμενα στο δωματιο που αυτος κοιμοταν με την Μελιτα αλλα και μαζι της αργοτερα για καποιο χρονικο διαστημα,και παρ'ολ'αυτα να ειναι μες την καλη χαρα! imarton Για να μην αναφερω και το Στεφανο!Μωρε πατε καλα εκει πανω....??? ainta Ελεος!

Ο Αγγελουκος στην αγκαλια της γιαγιας και μετα του μπαμπα του ηταν παλι για ζουληγμα! inlove

Το σκηνικο που κατεβηκαν και οι τεσσερις απο τη σκαλα χαριτωμενο αλλα μεχρι εκει!Ανουσιο κατα τ'αλλα!
Οσο για τα φορεματα,απο το καλυτερο προς το χειροτερο:Ευα(τρομερο χρωμα,πολυ κλασσατο),Δαφνη(απιστευτες οι κεντημενες πετρες),Νορα(πολυ ωραιο σχεδιο,θα προτιμουσα πιο σκουρο χρωμα),Μελιτα(ωραια η παγετα αλλα πολυ φορα παρτιδα,ειναι που ειναι ολη η πλατη οξω ας ηταν μακρυ τουλαχιστον και οχι μινι)

Η Αμαλιτσα ντουβρουτζα επαθε πανω στην αλλαγη του χρονου η ερμη!

Τελος η αλλαγη της χρονιας με τα πυροτεχνηματα ομορφη ηταν αλλα η ολη ατμοσφαιρα πολυ Σουηδια για τα γουστα μου!Ειπαμε να ειμαστε πολιτισμενοι αλλα αυτο κατανταει ξεφτιλα!Καλως ή κακως ολοι αυτοι ειναι αδυνατο να συνυπαρξουν φυσιολογικα σαν να μην εχει συμβει το οτιδηποτε! imarton

Καλο απο εμενα και αυτο λογω γιορτινου mood!Καλη χρονια σε ολους! Hug
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από leni Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 5:33 pm

Το χθεσινο επεισοδιο μετριο. Οσο για το ποια ηταν ποιο ομορφη στο ρεβεγιον ??? ακουστηκε απο το κοινο [σφυριγματα,φωνες,θερμο χειροκροτημα....]
ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΜΙΛΗΣΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ !!!!!!!
leni
leni
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Λαρισα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 6:07 pm

10...

Ο Στεφανος σε μαυρο χαλι ο ανθρωπΑς εμαθε οτι η μανουλα ειναι δολοφονος... imarton Να πω οτι δεν ηξερε οτι ειχε βαλει να σκοτωσουν τη γυναικα του και το αγεννητο παιδι του να το καταλαβω, να πω οτι δεν ηξερε οτι ηταν εν μερει υπευθυνη για το θανατο της Καλφοπουλου και του αγεννητου παιδιου της να το καταλαβω, οσο να πεις ομως η Αντιγονη ειναι μεγαλο "εγκλημα" και ο Στεφανος το ηξερε! Γιατι τετοιος οδυρμος και αλληλοσπαραγμος, βρε παιδια; Πιο φυσιολογικο θα μου φαινοταν αν εκανε ετσι γιατι εμαθε οτι ο πατερας του ηταν δολοφονος παρα για τη μανα του! Απο την αλλη να χαρω εγω παρηγορια lmao Ποιος χ****κε για τη μανα σου εμεις ναααα και ολα καλα θα πανε! Fskl Σου χρειαζοταν!

9...

Δεν περιμενα να το πω ποτε αυτο αλλα ο "αδερφος" ειναι μακραν χειροτερος απο τον Μπελλο! Δε μπορουσα να φανταστω οτι θα υπαρξει ατομο πιο ζαβο απο το Μητσο! Δηλαδη σηκωνω τα χερια ψηλα! Θα μου πεις καλος ειναι κι αυτος εβαλε το βλακα να κοροϊδεψει τη γατα που πα ρε καραμητσο! Μιλαμε ο ηλιθιος και ο πανηλιθιος ξαναχτυπησαν!

8...

"Ο αντρας που αγαπω υποφερει, τι να κανω;" Πειραζει που μου φανηκε ηλιθια η απορια; Τι μπορεις να κανεις δηλαδη περα απο τι να τον στηριξεις; Εκτος αν δεν ξερεις πως τα το κανεις οποτε μιλαμε για να τελειως διαφορετικο προβλημα... Οπως και να 'χει παντως η απαντηση δεν ειναι "με τη μανα που του λαχε τι να κανεις"... Η Μελιτα παντως για αλλη μια φορα ειπε οτι ειχε να πει και οταν ηρθε η σειρα της να ακουσει, ειχε να ετοιμασει για τα παιδια! gibbs

7...

Ο Λουκας ψαχνει τροπους να αναβαλει το ταξιδι ή μου φαινεται; Καλε τα μαθηματα ανοδυνου που τα θυμηθηκε στο ξεκουδουνο; Ωρες ωρες λυπαμε τη Νορα, εχει να ακουσει η κοπελα μεχρι να γεννησει... Και αφου γεννησει.... sisi
Τα καλαντα για να πω την αληθεια τα ειχα καημο απο τα Χριστουγεννα... Τις προηγουμενες χρονιες τις τα ελεγε Χριστουγεννα τα καλαντα και φετος το ειχα παρει κατακαρδα που δεν τις τα ειπε, αλλα δε μπορω να πω τα πρωτοχρονιατικα τα καταχαρηκα, με αποζημιωσαν! inlove

6...

Εκεινος ο Νικολας μες την γκρινια ειναι και εχεις και τη Δαφνη που ειναι large και οσο να πεις τον τσιτωνει! Ο Μαριος που μιλαγε στο τηλεφωνο και χαζευε τα μικροφωνα ολα τα λεφτα! Τι κουκλος που ειναι μωρε! inlove καλε αντι να παει το παιδι να πει τα καλαντα στο νονο πηγε ο νονος να πει τα καλαντα στο παιδι; Πως τα κανατε ετσι αναποδα; Εχεις και τον Ηλια που χαιρεται που θα ειναι ολοι μαζι! livani Περιμενα να ακουσω κατι, τιποτα... Και απο τη Δαφνη περιμενα να ακουσω κατι στα σκαλια, το μονο που λειπει δηλαδη ειναι η Εδεμ; Ολα τα αλλα ειναι οπως επρεπε να ειναι; shy

5...

Βοηθεια: Σας παρακαλω δηλαδη οδευω προς ψυχιατρικη κλινικη και δεν λεει χρονιαρες μερες! ΠΩΣ μπηκε ο Στεφανος το κερατο μου μεσα στο σπιτι; Παραβιασε την πορτα; Επικοινωνει με τηλεπαθεια με το υπηρετικο προσωπικο και του ανοιγουν χωρς να χτυπησει κουδουνι; Περαναει μεσα απο τους τοιχους; ΠΩΣ ΜΠΗΚΕ; Μιλαμε εχω να ξενερωσω τοσο πολυ με "αποκαλυψη καταλαθος" απο τοτε που η Νορα καταλαβε οτι ο Λουκας δεν ειχε αμνησια! Ποιο ευκολα θα το πιστευα αν μου ελεγαν οτι υπεκλεβε τα τηλεφωνηματα της! wall Ο Στεφανος της εριξε μια διακριτικη χυλοποτα ή ηταν ιδεα μου; Τι αδειασμα ηταν αυτο καλε; Προχωρα τη ζωη σου; Αμ φταει η αλλη που τα ειπε πρωτη.... Βλεπεις βρε η κοπελα θα περασει παραμονη μονη της γιατι δεν την καλεις στο σπιτι της... της αυτης σου τελος παντων; Ολη μια χαρουμενη αυτοσφαιρα ειστε, η Εριεττα θα εκανε τη διαφορα;

4...

Η Αντιγοναρα ετσι οπως τα εκανε τα λουζετε! Ο ΧΡηστος πηγε να της ευχηθει αναγμωριζοντας οσα εχει κανει γι'αυτον και μπραβο του! Οι συμβουλες της για τη Νταιζη ηταν σχεδον γλυκες, δεν ειχαν τον αυταρχισμο ή την υστερικη επιμονη που ειχαν αυτες προς το Στεφανο! Η σκηνη ηταν πολυ ομορφη! δεν θα πω ψεματα ομως με χαλασε τρελα το καλο παιδι η Μελιτα που ξεπεταχτηκε απο το πουθενα!

3...

Μαζευτηκαν ολοι μαζι μες στην τρελη χαρα και μαγειρευαν! Σε μια προαπαθεια να παραβλεψω το περιεργο του πραγματος... Λατρεψα το Νικολα που ειχε στηθει για τα του φορεσουν τα γαντια της κουζινας λες και θα εμπαινε στο χειρουργειο! Λατρεψα Ευα και Νορα που ηταν χτενισμενες και ειχαν μαζεψει τα μαλλακι στο πλαι, μη φαμε καμια τριχα που λεει και η μανα μου, ηταν κουκλιτσες! Λατρεψα "γιαπρακια" και το Λουκα πανικοβλητο! Λατρεψα τα καρτουν στη τηλεοραση για να κραταμε τη νεολαια απασχολημενη! inlove Ειναι πασιφανες τι περισσευε ετσι;

2...

Η Αμαλια πρηξε, πρηξε τον εφαγε τον ανθρωπΑ και αποφασισε να της πει την αληθειαααα... Το πιρουνι προννοησε και της ειπε να το αφησει κανενα ηρεμιστικο, λιγο αιθερα, κατι τελος παντων δεν ειχε προβλεψει να εχει το τραπεζι; Παρτην κατω την Αμαλια, παλι καλα που καθοταν δηλαδη! Εκνευριστηκα ολιγον με την Αμαλια! Βλεπεις ο ανθρωπΑς ξεκινησε να σου πει κατι, ραφτο και περιμενε να τελειωσει, ντε και καλα να πεις και εσυ το δικο σου! zip

1...

Ο χαζο(ς)μπαμπας Στεφανος ειπε Πρωτοχρονια ειναι, οτι κανεις τωρ θα το κανεις ολο το χρονο, ειπε να το παιξει πατερας! Ο Νικολας και ο Λουκας κλασσικα εικονογραφημενα κι ερχεται και ρωταει ο Λουκας αν μυριχει κατι! Περα απο το "Ωχ" της Αγγελας που τα ελεγε ολα, κορυφαια αντιδραση ειναι αυτη του Στεφανου μου μυριζει τον Αγγελο! sisi Σημειωσατε ο Μαριος και η Νεφελη ειναι κατω απο το δεντρο και απορουν τα δολια με τα τεκτενομενα!
Οι τσουπρες ετοιμαζονται και θελουν και πασαρελα τρομαρα τους! Δε μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο με τη Μαριλια! Η πασαρελα τωρα... Με τον αριθμο 1 η Μελιτα, η Μελιτα φοραει ενα ξοπλατο, κοντο φορεμα και κουνιεται ολο αισθησιασμο! Απορια μπαμπα: Το καλσον, τι το ηθελε; Γιαννα: Δεν εχει βγαλει ηδη αρκετα;
Με τον αριθμο 2 η Νορα, η Νορα φοραει ενα λαχανι μαξι φορεμα (μα λαχανι!) και σε λιγο θα μοιρασει αυτογραφα! sisi
Με τον αριθμο 3 η Δαφνη, η Δαφνη με ενα φορεμα στο χρωμα του δερματος ειναι λιτη και γλυκια!
Με τον αριθμο 4 η Ευα, η Ευα με μοβ μαξι φορεμα (λατρευω!) και ακρως αριστοκρατικη!
Τα σχολια των αντρων τωρα δεν ειναι ακριβως του γουστου μου; Φωνες, σφυριγματα και σχολια του τυπου "δεν μας τα ειχες πει αυτα" δεν τα βρισκω καθολου κολακευτηκα! Βεβαια απο ολα τα σχολια το πιο ακυρο ηταν αυτο του Στεφανου προς το Λευτερη οταν σχολιασε πως η οικοδεσπινα εκλεψε την παρασταση! Χαθηκε να συμφωνησεις με το σλολιο του Λευτερη για τη μανα του παιδιου σου, στο κατω κατω στον επαγγελματισμο της αναφερθηκε, αλλιως ραφτο!ainta
Καπου μεταξυ πασαρελας και τραπεζωματος χανουμε τα παιδια! Ο Λευτερης σερβιρει κρασι, αν ειναι δυνατον και ολοι ειναι μια ωραια ατμοσφαιρα! Η αλλαγη του χρονου θα μπορουσε να ειναι πιο περιεργη; Φυσικα, φανταζεστε να εμπαινε ο Μανος;

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Για τελευταιο επεισοδιο της χρονιας δεν ελεγε και πολλα! Θα μπορουσε να ηταν καλυτερο! "Μετριο" απο μενα και ελπιζω το πρωτο επεισοδιο της χρονιας τη Δευτερα να μην με κανει και σιχτιριζω!
Καλη Χρονια σε ολους και ευτυχισμενο το 20011!!!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 6:08 pm

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους!!!

Ας σχολιάσω κι εγώ το τελευταίο περσινό επεισόδιο...

Στην πρώτη σκηνή ο Σταύρου ήταν πολύ καλός, αλλά όπως ήταν αναμενόμενο, έπαιζε μόνος του. Φυσικά, η Μελίτα έδειξε και πάλι ότι δεν την ενδιαφέρει τίποτα άλλο εκτός από τον εαυτό της. Ο άλλος της λέει ότι η μάνα του είναι δολοφόνος κι αυτή του απαντάει «Αυτά δεν έχουν σχέση με μας»! wall Την επόμενη μέρα δε, προσπάθησε να μας πείσει στη συζήτηση με την Αμαλία ότι το ρεβεγιόν το κάνει για να ξεχαστεί ο Στέφανος... Όχι επειδή την ενδιαφέρει για το Στέφανο βέβαια, απλά επειδή την ενδιαφέρει να περνάει εκείνη καλά...

Ο Λουκάς ήταν πολύ γλυκός όταν είπε τα κάλαντα στην μπέμπα και στο Μάριο. inlove

Συγκινητική και η σκηνή του Χρήστου με την Αντιγόνη. Παρατηρήσατε ότι ο Χρήστος είπε για τη Μελίτα ότι «είναι ένα εξαιρετικό πλάσμα»; Αφού έβαλαν μέχρι και τον Κασσανδρινό να τη σπρώχνει, έχει προχωρήσει πολύ η κατάσταση. vomit

Ο Στέφανος επιτέλους έμαθε για τα αισθήματα της Εριέττας. Κι αφού ως κλασικός άντρας δεν μπορούσε να τα καταλάβει από μόνος του, τον έβαλαν να κρυφακούσει. Λίγη προσοχή κύριοι σεναριογράφοι! Δηλαδή τώρα θα πρέπει να πιστέψουμε ότι και η Άννα και η Εριέττα και εμείς είμαστε κουφοί και δεν ακούσαμε το κουδούνι ή ότι ο Στέφανος άνοιξε με τα κλειδιά του; Ακόμα κι αν είχε κλειδιά και τα είχε κρατήσει, θα έμπαινε με τα κλειδιά του; ainta Δεν μπορούσαν τουλάχιστον να το παρουσιάσουν κάπως αλλιώς; Ότι ήταν ήδη εκεί, πήγε να φύγει, ξέχασε κάτι, π.χ. το κινητό του, γύρισε να το πάρει και άκουσε τη συζήτηση; Μετά βέβαια δεν θα τους έβγαινε το σενάριο για να της πει αυτά που της είπε, αλλά ας έβρισκαν κάτι πιο έξυπνο.

Η επόμενη σκηνή όμως μου άρεσε πολύ. Ο Στέφανος έδειξε να νοιάζεται για την Εριέττα και επιτέλους κατάλαβε πόσο κυρία είναι. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί ενώ στην αρχή τη ρώτησε τι θα κάνει το βράδυ και του είπε ότι δεν έχει κανονίσει κάτι, λίγο πριν φύγει ξαναρώτησε... Δεν είχε τι άλλο να πει ή τον ενδιέφερε τόσο πολύ; Και αν τον ενδιέφερε, γιατί δεν κάλεσε τη φίλη του στο ρεβεγιόν με την υπόλοιπη παρέα; Εδώ θα έκαναν ρεβεγιόν η Εύα με τη Μελίτα, η Εριέττα θα τους πείραζε; Αλλά ξέχασα, οικοδέσποινα (ο Θεός να την κάνει...) ήταν η «δεν είμαι ούτε υπεράνω, ούτε κυρία», οπότε ποιος ξέρει τι θα γινόταν αν έβγαζε προς τα έξω τον πραγματικό της εαυτό...

Η σκηνή με τις «Νοικοκυρές σε απόγνωση» εμένα πειράζει που μου θύμισε κάτι από «Κόκκινα φανάρια»; Ειδικά η... οικοδέσποινα ήταν έτοιμη να κάνει στριπτίζ (όχι ότι είχε και πολλά να βγάλει). Αυτό που μέχρι και η Νταίζη ντύνεται πιο ωραία από τη Μελίτα, μήπως θα πρέπει να το προσέξουν λίγο; Αλλιώς ας στείλουν το εργαζόμενο κορίτσι να δουλέψει σε κανένα σκυλάδικο στην Εθνική Οδό, να βγάζει και περισσότερα και να μπορεί να συντηρεί το τεράστιο σπίτι της χωρίς να παίρνει λεφτά από τον μπαμπάκα της, που δεν τον κάλεσε ούτε στο ρεβεγιόν. Από μια άποψη ευτυχώς βέβαια, γιατί κι άλλο χορό πατέρα – κόρης δεν θα τον άντεχα.

Για το ότι η Εύα έκανε ρεβεγιόν στο συγκεκριμένο σπίτι και μάλιστα ετοιμάστηκε στο δωμάτιο της Μελίτας και του Μάνου, τι να πει κανείς; Αυτά δεν γίνονται ούτε στη Σουηδία! Ο Στέφανος μπροστά στην Εύα δεν μπορούσε να το βουλώσει; Είπαμε, δεν τη νοιάζει την κοπέλα, αλλά αυτός λίγο σεβασμό δεν μπορούσε να δείξει; Τι ζητάω τώρα! Και να ήταν όντως η καλύτερη η Μελίτα να πω ότι... θαμπώθηκε! Η χειρότερη ήταν! Πάντως συμφωνώ μαζί του. Την παράσταση σίγουρα την έκλεψε! wall Συνήθως όταν κάτι μας κάνει τόσο αρνητική εντύπωση, μένει στη μνήμη μας ακόμα κι αν δεν το θέλουμε...

Τι να το ψηφίσεις τώρα αυτό το επεισόδιο; Για κάποιες σκηνές καλό (έως και πολύ καλό, λόγω ερμηνειών και μόνο) και για κάποιες άλλες επιεικώς μέτριο. Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα...

Ας ελπίσουμε ότι τα επεισόδια του καινούριου χρόνου θα είναι καλύτερα...

Υ.Γ. Γιάννα, τέλειος σχολιασμός!!! : respect :

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από katie007 Την / Το Σαβ Ιαν 01, 2011 8:03 pm

ΚΑΛΗ ...ΧΡΟΝΙΑ..απο την καρδια μου ,2010ευχες στην ομορφη συντροφια σας και ενα ακομη ευχαριστω που δεχθηκατε να ειμαι <κομματι>της...

katie007
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 10:42 am

Μέρες που είναι μη μου συγχίζεστε δεν κάνει. Καλή χρονιά, Υγεία και Τύχη σε όλους. Και για τους σεναριογράφους να τους φέρει το 2011 λίγο μυαλό μήπως και καταλάβουν τι ..... γράφουν και επιτέλους να κλείσουν τις ομπρέλες αλλοιώς μυαλό γιοκ.

Grattis och Gott Nytt År όπως θάλεγε και η Εύα στον Στέφανο και Hur dum får man? όπως θα τούλεγα εγώ

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από aggeliki Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 5:10 pm

Χρονια Πολλά και καλή Χρονιά σε όλους!

Περιμενα οτι το επεισόδιο της παραμονής θα είναι τρυφερό και οικογενειακό και αντι γι αυτό είδα κάτι απο παλιές Ελληνικές ταινίες που είχαν γυριστεί στην τρούμπα!
Ήθελα να ήξερα ποιός σκέφτηκε την πρώτη παραμονή που λείπει ο Μάνος να αλλάξουν χρόνο στο σπίτι του.
Ας πούμε οτι ήθελαν να έχουν μαζί το Στέφανο και τη Μελίτα. Ας τους καλούσαν σε ένα απ τα δικά τους. Έτσι κι αλλιώς αυτοί οι δύο ήταν το ξένο σώμα. Τα παιδιά της παρέας ψώνισαν μαγείρεψαν και ετοίμασαν τα πάντα γιατί έπρεπε να είναι στο σπίτι της Μελίτας;
Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά γιατί πρέπει να είναι πάντα η Εύα που καταπίνει ότι της κάνουν και δεν διαμαρτύρεται. Στο γάμο της Δάφνης η Μελίτα πήγε με τον Οδυσσέα που είχε μαζί του κανονική σχέση κι όμως έβγαλε πίκρα ζήλεια και χολή όταν είδε την Εύα να φτάνει με το Μάνο. Όταν υποφέρεις είναι φυσικό να μην ξεχνάς απ τη μια μέρα στην άλλη. Δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να υποστεί όλο αυτό στο σπίτι της γυναίκας που της διάλυσε δυο φορές τη ζωή και τα όνειρα. Θα το καταλάβαινα αν ήταν εκεί κι η Εριέττα κι έβλεπα και την άλλη μαγκωμένη. Αλλά γιατί πάντα μόνο η Εύα;

Απ την άλλη πόσο βλάχος εμφανίζεται ο Στέφανος που υποτίθεται είναι κοσμοπολίτης να αντικρούει το μοναδικό κοπλιμέντο που έκαναν στην Εύα;
Κάτι ακόμη που μου έκανε άθλια εντύπωση. Ας πει κάποιος στην κυρία που υποτίθεται είναι επίσης κοσμοπολίτισα οτι όταν φοράμε κοντό φόρεμα φρονίζουμε να μαζέψουμε πλάτη και ντεκολτέ και όταν φοράμε μακρύ τότε επιλέγουμε να αφήνουμε ακάλυπτο το πάνω μέρος του σώματος. Δεν έχει ραφτεί ποτέ σε μόδιστρο να την ενημερώσει; Μόνο οι δεύτερες τα πετάνε όλα.

Απο μένα ένα επεισόδιο μέτριο κι αυτό επειδή η σκηνή με το Λουκά να λέει τα κάλαντα στη Νόρα και με Νικόλα Δάφνη να συζητούν στα σκαλιά του ατελιέ ήταν συγκινητικές και όμορφες.
aggeliki
aggeliki
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Δημοσίευση από annoula! Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 5:54 pm

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΥΣΣΣΣ!!!!!!!!! Heart2

Λοιπον εμενα το χθεσινο επεισοδιο δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε γιατι "αργησε να νυχτωσει" και να καταλαβουμε οτι ειναι και στον κοσμο των Μυστικων Πρωτοχρονια και πιο συγκεκριμενα στον πλανητη τους γιατι σε λιγο με αυτο το εργο θα αναρωτιεμαι "που ειμαι;" "ποια ειμαι;" "που παω;" και τα λοιπα....αλλα ναι κυριε ειμαι μαζοχα και συνεχιζω να το βλεπω!!!!! sisi

Μελιτα:"αυτα δεν εχουν σχεση με εμας,ΚΑΜΙΑ"αυτη απο ποιο ανεκδοτο ειναι;;; για την μανα του σου λεει μαρηηη!!!!!!! Synelthe

Νταιζουλινι-Ηλιθιος-Πανηλιθιος:"Να μεινει το Καραθοδωρέικο" Fskl να μη στα χρωσταω,απο που τον ψωνισε αυτον καλε;;;;στην ιδια σχολη με το Μελιτονι ητανανε αυτος;;;;(παντως ο ηθοποιος που τον κανει καλος μου φαινεται,εγω τουλαχιστον γελασα πολυ μαζι του)!!!!!!Αντε να ζησει το Καραθοδωρέικο...!!!!! Drinks

Τα καλαντα του Λουκα στο μωρακιιι τελειααα Love!
ο Μαριουλης κουκλακι Love! ,Νονος που σου λαχε καμαρι μου..εσυ θα εισαι 20 και αυτος 5 και θα σου ζηταει και δωρο καθε πασχα και Χριστουγεννα !!!!! gelio

"Και εκει που λες οτι τα χεις δει ολα" που ειπε και ο Στεφανος στο περιβοητο παρτυ...!!!!! ερχεται αυτη η σκηνη.....
Εριεττα-Γκαβο-το ογδοο θαυμα:βλεποντας αυτη τη σκηνη μου γεννηθηκαν καποιες αποριες:ΠΩΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ;;;;ποιος ειναι πραγματικα;;;ποια ειναι η πραγματικη του σχεση με τον Uri Geller;;;;
Απο ποτε εχει η Αννα να επισκεφτει τον οφθαλμιατρο;;;κοιτα και λιγο πανω καλη μου μπας και σωσεις την κατασταση....
για ποσο ηλιθιους μας περνανε;;;;; ainta

Προετοιμασια μυστικου δειπνου:ειχε πολυ πλακα αυτη η σκηνη ειδικα τα γιαπρακια που λαχταρησε η Νορα και ο Λουκας με τον Νικολα και το τζαμακι.... xoxo
θα ηθελα πολυ να μαθω αν καποιος εθεσε σε κινδυνο τη ζωη του τρωγοντας την πιτα και το κέικ της Μελιτας.... hahano
εγω γιατι νομιζω οτι θα εχουμε καινουριο ζευγαρακι;;;;βλ.Αγγελα-Ηλια;;;

Δεν αντεχω να βλεπω τον Χρηστο να τρεχει πισω απο το Νταιζουλινι,τον εχω στο μυαλο μου πιο περιπετειωδη....και ο Κασσανδρινος ειναι πολυ καλος ηθοποιος για να ειναι ο ρολος του σχεδον αφαντος.....ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΣΕ ΝΕΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ!!!!!! inlove

Τα πιο ωραια φορεματα για μενα ηταν της Μαριλιας και της Ευας!!!!!!τωρα το "τι το θες το κραγιον εσυ"και το" μεγαλωσες" δεν χρειαζοντουσαν εννοειται οτι ειναι σε ηλικια σπουδων ποτε να βαφτει;;;;και γενικα η Μαριλια στις ατακες και στην παρουσιαση ΘΕΑ!!!!!!και οι νοικοκυρες σε απογνωση καταφτανουν.....η οικοδεσποινα πρεπει να ηταν σε πληρη απογνωση γιατι μονο στριπτιζ δεν εκανε.....οι αλλες θεες αν και το Ευακι κατεβηκε αριστοκρατικα οι αλλες εκαναν πιο πολλα ναζακια.... sisi

Αμαλια-Πετρος:οι ατακες τους οπως παντα απιστευτες...χαχα"ωραια βαφτηκες αποψε"λεει χαχαχα
Εμ Αμαλια μου αμα δεν ανοιγες το στομα σου και οποιον παρει ο χαρος θα σου ειχε μιλησει ο ανθρωπος....δεν θα τρεχε στον μπαρμπαλια......!!!!!!
ο Λουκας ειναι αδερφος της Εριεττας και παρτην κατω.....το "Καλη χρονια σας ευχομαι" θεικο!!!!και ο Ρουσσος μορφη παντως αντι να της πει να παρει κανα υπογλωσσιο...κοιτουσε μη πεσει το πιρουνι.... lmao

Αντε να δουμε αυριο θα ειναι καλυτερο το επεισοδιο;;;;θα εχουμε προταση γαμου ή οχι;;;θα δειξειιιι!!!!!

Υ.σ Γιαννα μου ο σχολιασμος ΘΕΙΚΟΣΣΣ!!!!!Οπως παντα αλλωστε!!!!! oscar δικο σου!!!!!
Flkia

annoula!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από ellie Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 5:59 pm

Μετριο και αν, με μεγαλη δυσκολια...Βαρεθηκα, ουτε καν να σχολιασω δεν εχω ορεξη...Πραγματικα ξενερωμαααα.
Κατα τα αλλα
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!
Να μαστε ολοι καλα και ευτυχισμενοι, με υγεια και χαρα!! Flkia
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 6:43 pm

Γεια σας Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτιχια..

Λογω του οτι ηταν καπως μοναχικη η Πρωτοχρονια και οτι στο επεισοδιο ειχαν πολυ παρεααα.Θα ψηφισω πολυ καλο.Ενταξει ειχε τα προβληματακια του αλλα μ'αρεσε ..

Αλλα αυτος που με κανει τελευταια να γελαω ειναι ο(μαιμου) αδερφος του Μπελλου κριμα που θα φυγει ..

Και λατρευω inlove inlove την Ερι μου
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 6:51 pm

Χρόνια Πολλά Καλή Χρονιά σε όλους!!!!

Με ένα μετριότατο επεισόδιο έφυγε το 2010 σε αντίθεση με το πως είχε μπει 365 μέρες πριν.... που ήμασταν με ένα τεράστιο χαμόγελό (οκ, εγώ ήμουν με ένα τεράστιο χαμόγελο!)

Ξεκινήσαμε με τον καταρρακωμένο Στέφανο και τη Μελίτα να προσπαθεί με αναλαμπές να το παρηγορήσει.. Μα μη τη κουνάτε βρε παιδιά ειναι τόσο ωραία εκεί στο δικό της κόσμο!!! Ντροπή! lmao κρίμα βέβαια που έχασα τόσο τέλεια πρώτη σκηνή αλλά προσπαθούσα να κάνω το 2011 με σαντιγί στη βασιλόπιτα!! Όχι τίποτα άλλο έχασα και τις θεικές σκηνές με βλιτοδίδυμο και μπουζουξού και πολύ στεναχωρήθηκα!! Ee?

Λουκάς - Νόρα στη συζήτηση με τον χαμένο αδερφό της Εριέττας, Λουκάκο μου που να ξερες τι παλικάρι θα πάρει για αδερφάκι!!!

Νικόλα - Δάφνη στο σκαλοπάτι η μοναδική σκηνή με συναίσθημα.... Έτσι είναι πάντως, να σκέφτεσαι που βρίσκεσαι στη ζωή σου και να υπολογίζεις τι θα κάνεις τη Νέα Χρονιά που έρχεται....

Πρωινός Λουκάς - Νικόλας, όλα τα ευρα! sisi χιουμοριστική σκηνή χωρίς ιδιαίτερα πράγματα με το Μαριούλη να είναι γλύκας

Πρωινός Λουκάς - Νόρα! ΤΕΛΕΙΑ σκηνή!!!!!!!!!!!!!!!!!!! inlove inlove αλλά λύστε μου μια απορία γιατί όλα τα σκηνικά είναι σαν να παίζεις Tomb Raider που στα πιο απίθανα μέρη βρίσκεις αυτό που χρειάζεσαι εκείνη τη στιγμή;; μόνο εγώ ψάχνω σε τσάντες, τσέπες κλπ να βρω ψιλά;... Αν βρω δλδ... η Νόρα τα έχει στο τραπεζάκι εύκαιρα.. Έτοιμα να τα δώσει στο Λουκά... Τσ τσ τσ!!!

Πρωινή Μελίτα - Αμαλία ψιλοαδιάφορη σκηνή καθώς επίσης και το βλιτοδίδυμο....

Λουκάς με τριγωνάκι συνέχεια.... Πάλι Λουκάς τσίπης αλλά υπεργυκος.. Αλλά κάποια στιγμή να τελειώσει το αστειάκι ΦΤΑΝΕΙ....

Εριέττα - Άννα... Αχ βρε Εριέττα, πόσα κοινά έχεις με τον αδερφό σου; Κρυφά ερωτευμένη; Απογοήτευση στις γιορτές, πάντα να δείχνει ανωτερότητα και να προσπαθεί να δείχνει ότι είναι καλά... Ελπίζω να τις φέρει κάτι καλύτερο το 2011 (εκτός από τον Λουκά ως αδερφο!)

Μελιτόσπιτο... Κλασσική δοκιμασμένη συνταγή αλλά ξαναζεσταμένη μας προσέφεραν.... Προσπάθεια να βγάλουν γέλιο μέτρια... όπως είπαν πάρα πολλοί πριν απο μένα ένιωσα την παγωμάρα της Σουηδίας να καταφθάνει, όλοι μαζί μια ωραία παρέα... Οκ, να το χοντροκαταπιώ αλλά αυτή την αηδία με το κατέβασμα από τη σκάλα ποιος τη σκέφτηκε;;;; Γιατί καλέ τους γελοιοποιείτε μαζικά;;;; Σα νυφοπάζαρο ήταν οι κοπέλες..... Τίποτα το διασκεδαστικό δε βρήκα και ίσα ίσα προτίμησα να μην κοιτάω και να συνεχίσω με τη διακόσμηση της βασιλόπιτας.....

Αυτό που ξεχώρισε ενδιάμεσα ήταν η σκηνή Αντιγόνης - Χρήστου, οι Ερινύες χτύπησαν την πόρτα της Αντιγόνης μαζί με της φόρτιση των ημερών την έκαναν να είναι πιο ανθρώπινη και είπε και τρομερές αλήθειες ειδικά για τη Νταίζη(Υ.Γ αυτό είναι καλα ΜΕ δάκρυ γκουχ γκουχ!!!)

Και το Νέα Έτος μπήκε και τι βρήκε;;; 4 ζευγάρια από τη Σουηδία με πρώην, νυν και αει μαζί ένα συμπούρμπουλο, την Αμαλία λιπόθυμη και 3 θεατές για ντεκόρ γιατί χρονιάρες μέρες που είναι έπρεπε να είναι στο σενάριο! και έτσι λοιπόν ,έπεσαν τα Πρωτοχρονιάτικα φιλιά μες τη τρελή χαρά ευτυχισμένο το 2011 και του Χρόνου πάλι παιδιά....

Υ.Γ Περιμένω Δευτέρα να δω αν είναι πρόταση.. inlove

FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 7:43 pm

Χρονια πολλα καλη Χρονια να εχουμε ολοι με ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΥΓΕΙΑ Κ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ!!!!!
Απο το επεισοδιο τωρα δεν θυμαμαι κ πολλα ....Θυμαμαι ομως εναν Σταφανο πολυ πονεμενο (τρομερος ο Σταυρου , πολυ συναισθημα αλλα τι να σου κανει αμα παιζει μπαλα μονο τους!) να πηγενει στην καλη του να πει τον πονο του και αυτη να του λεει ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΜΑΣ Fskl ποσο πια ? Δεν αντεχεσαι πια!
Απο την αλλη ο Στεφανος με το που μπαινει στο σπιτι της Εριεττας γαληνευει κ ηρεμει το βλεμμα του...Δεν το βλεπει κανεις αυτο!!
Λατρεψα Λουκα Heart2 Heart2 Τι γλυκας!!!! Ειπε τα καλαντα στην κορουλα του...ελιωσα!!!!
Στο σπιτι της μπεκρους γινοταν πανικος....ο Νικολας πολυ γελιο!!!!
Η σκηνη με τα κοριτσια κ το κατεβασμα με χαλασε!!! Κ ειδικα το κατεβασμα της μπεκρους ....τι να πω? την πηραν χαμπαρι και οι αλλοι κ αρχισαν τα σφυριγματα... ε... ειπαμε εγω δεν ειμαι κυρια...ειμαι @@@@@@
Ενω οι αλλες κοπελες Θεεςςς ειδικα η Φαφνη ειχε τρομερο φορεμα,οπως και Ευα-Νορα!!!!
Ενα φορεμα για να φορεθει απο μια Κυρια θα πρεπει να ειναι η κοντο κ κλειστο επανω Η μακρη κ ανοιχτο επανω ταν ειναι ολα εξω ε τοτε ειναι ξε ξε κ ξανα ξε!!!
Φανταζομαι ποσο ωραια θα περασε η Ευα...αυτο το σπιτι εστω κ για λιγο ηταν σπιτι της!!!
Καλα ο Μπελλος ειναι μεγαλος μπουφος...εβαλε τον ασχετο να κανει τον αδερφο του...καηκες Μπελλο!!!
Το σπιτι τους παντως ειναι το σπιτι του τρομου!!!
Μετριο κ κατω απο εμενα!!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 8:39 pm

Χρόνια πολλά σε όλους, καλή χρονιά γεμάτη αγάπη και όμορφες στιγμές!!!!

Το επεισόδιο λόγω ημερών καταφερα και το δα σήμερα..
Τι το θελα?
Με μεγάλη επιείκια άσχημο γιατί μου άρεσαν τα πιτσιρδέλια, ο Λουκάς που είπε τα κάλαντα στην κοιλίτσα και η σκηνή Στεφανου - Εριέττας...

Πόσο τραγικό είναι να κάνει Πρωτοχρονιά η παρέα στο σπίτι του Μάνου χωρίς το Μάνο?
Πόσο τραγικό είναι η Ευα να ντύνεται στο δωμάτιο που έχει ζήσει με τον ανθρωπό της, που κάποτε ξύπνησε σ αυτό το κρεβάτι μες στη νυχτα για να την αποκαλέσει τσουλ@@ η Κιουρία Μελίτα?
Πόσο τραγικό είναι που στο τραπέζι είχε φάτσα φόρα την αναθεματισμένη τζαμαρία που είδε το ονειρό τηςε να διαλύεται?
Πόσο τραγικοί είστε εσείς που γράφετε??
Το σκηνικό με την πασαρέλα, εξωφρενικό.. Ξεχωρισα τη γλυκιά Δαφνούλα και την αρχοντιά της Ευας..
Και η Νόρα ηταν γλύκα αλλά επισκιάστηκε απο τις προηγούμενες..
Λάτρεψα το φόρεμα της Δάφνης και της Ευας, κούκλες!!
Το μαλλάκι της Νόρας πανέμορφο αλλά θα προτιμούσα άλλο ντύσιμο..
Η Μελίτα με το καρακιτς μαύρο τίγκα στρην πούλια και τον Αυγερινό ασχολίαστη.. Το σκίσιμο της πλάτης έφτανε πολύ μπροστά και το φόρεμα πέρα απο την πλάτη ήταν και κοντό.. Να της στείλω μια φωτό με το φόρεμα που έβαλα την Πρτωχρονιά να δει τι σημαίνει μέτρο και καλαισθησία?

Ο Στέφανος έχει το θράσος να κάνει τέτπιου είδους συγκρίσεις και σχόλια μεταξύ Ευας- Μελίτας? Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι! Ξεφτίλα σε όλο της το μεγαλείο... Καταλάβαμε η Μελίτα είναι η μιο όμορφη η πιο έξυπνη και η πιο σωστή.. χ@στηκαμε..

Τα φιλάκια των ζεγαριών πέρα του απόλυτου πολύ γλυκά!!
Τα ΛουκαΝοράκια πάλι μαζί μετά απο πολύ καιρό, τόσο γλυκούλικα..
Η Δάφνη με το Νικόλα, σε σφιχτη αγκαλιά με απίστευτα χαμόγελα..
Η Ευα με το Λευτέρη σχετικά αμήχανα.. λάτρεψα Ευα να σκουπίζει το κραγιόν..

Σαν ιδέα άθλιο..σαν εκτέλεση με ελάχιστες εξαιρέσεις άθλιο..
Σωθηκε απο λίγα πράγματα..
Βαρέθηκα να βλέπω ανακρίβεεις και βαρέθηκα το σπρώξιμο σε χαρακτηρες που περασαν και δεν ακούμπησαν..
Υποτιμούν τη νοημοσύνη μου..
Ζητώ συγνώμη για το έντονο ύφος αλλά τη μοναδική χρονιά που έκανε η παρέα Πρωτοχρονια μαζι την απαυτώσανε πανηγυρικά..

Μάνο γύρνα πίσω θα φαρμακωθώ..
Καλή χρονιά και πάλι!!

ΥΓ. Ξεχασα να αναφέρω Δαφνη με Νικόλα στην Εδέμ.. Πολύ γλυκιά σκηνή αλλά θα ήθελα να είχα ακούσει έστω ένα "μου λείπει ο αδερφός μου μέρες που είναι..." Αλλά δεν συμφερει να θυμόμαστε..Ουστ!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 10:47 pm

Πόσο τραγικό είναι να κάνει Πρωτοχρονιά η παρέα στο σπίτι του Μάνου χωρίς το Μάνο?
Πόσο τραγικό είναι η Ευα να ντύνεται στο δωμάτιο που έχει ζήσει με τον ανθρωπό της, που κάποτε ξύπνησε σ αυτό το κρεβάτι μες στη νυχτα για να την αποκαλέσει τσουλ@@ η Κιουρία Μελίτα?
Πόσο τραγικό είναι που στο τραπέζι είχε φάτσα φόρα την αναθεματισμένη τζαμαρία που είδε το ονειρό τηςε να διαλύεται?

Φαίνεται οτι τελικά δεν είναι τόσο τραγικό.... Γιατί όσο κι αν μας φαίνεται παράξενο, αν οι άνθρωποι δένονταν τόσο με τα άψυχα πράγματα που σχετίζονται με κακές αναμνήσεις, τότε ούτε ο Νικόλας θα έπρεπε να ξανακοιμηθεί στο κρεβάτι τού παλιού του σπιτιού, αφού εκεί είχε πιάσει την καινούργια του σύζυγο Εύα αγκαλιά με το Μάνο, ούτε η Εύα θα έπρεπε να κοιμηθεί με το Μάνο στο κρεβάτι που αυτός μοιραζόταν τόσα χρόνια με τη Μελίτα, και φυσικά ούτε η Μελίτα να ξανα-χρησιμοποιήσει το κρεβάτι που κοιμήθηκαν η Εύα με το Μάνο...
Από τη στιγμή που οι άνθρωποι αποφασίζουν να βάλουν μιά τελεία στο παρελθόν, δεν έχει νόημα να κολλάνε σε κρεβάτια ή τζαμαρίες ή ο,τιδήποτε άλλο τους φέρνει στο νού κάτι που έχουν ήδη ξεχάσει. Είναι η ανθρώπινη φύση έτσι φτιαγμένη, ώστε να μπορούμε να ξεχνάμε τα δυσάρεστα, και να προχωρούμε μπροστά. Αλλιώς φλερτάρουμε επικίνδυνα με την κατάθλιψη....

Καλή χρονιά σε όλους, με υγεία, αγάπη και χαρά!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από fantina Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 11:04 pm

JESSIE έγραψε:

Φαίνεται οτι τελικά δεν είναι τόσο τραγικό.... Γιατί όσο κι αν μας φαίνεται παράξενο, αν οι άνθρωποι δένονταν τόσο με τα άψυχα πράγματα που σχετίζονται με κακές αναμνήσεις, τότε ούτε ο Νικόλας θα έπρεπε να ξανακοιμηθεί στο κρεβάτι τού παλιού του σπιτιού, αφού εκεί είχε πιάσει την καινούργια του σύζυγο Εύα αγκαλιά με το Μάνο, ούτε η Εύα θα έπρεπε να κοιμηθεί με το Μάνο στο κρεβάτι που αυτός μοιραζόταν τόσα χρόνια με τη Μελίτα, και φυσικά ούτε η Μελίτα να ξανα-χρησιμοποιήσει το κρεβάτι που κοιμήθηκαν η Εύα με το Μάνο...
Από τη στιγμή που οι άνθρωποι αποφασίζουν να βάλουν μιά τελεία στο παρελθόν, δεν έχει νόημα να κολλάνε σε κρεβάτια ή τζαμαρίες ή ο,τιδήποτε άλλο τους φέρνει στο νού κάτι που έχουν ήδη ξεχάσει. Είναι η ανθρώπινη φύση έτσι φτιαγμένη, ώστε να μπορούμε να ξεχνάμε τα δυσάρεστα, και να προχωρούμε μπροστά. Αλλιώς φλερτάρουμε επικίνδυνα με την κατάθλιψη....

πόσο δικιο εχεις .....
συμφωνω και επ'αυξανω .....

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Κυρ Ιαν 02, 2011 11:31 pm

JESSIE έγραψε:

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω κάθετα. Ο Νικόλας δεν ζει με τη γυναίκα του στο σπίτι που έζησε με την Εύα και γι αυτόν η Εύα δεν ήταν παρά ένα παιδικό απωθημένο. Άλλωστε η Δάφνη κι ο Νικόλας ζουν μαζί και ευτυχισμένοι με το παιδί τους.
Για την Εύα τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά. Ο Μάνος ήταν ένα όνειρο για το οποίο έδωσε είκοσι χρόνια και ένα κομμάτι του κορμιού της και που εξ αιτίας της Μελίτας δεν κατάφερε να το ζήσει ούτε καν για λίγο. Δεν είναι αμνήμων για να μη θυμάται οτι την πρώτη χρονιά που ήρθε στην Ελλάδα και που συζούσε με το Μάνο πέρασε την παραμονή σ αυτό το ίδιο σπίτι κλαίγοντας ολομόναχη ενώ η Μελίτα ήταν στης Νόρας όπου την είχε πάει ο Μάνος για να συνέλθει μετά την αρρώστια του μωρού της. Δεν ειναι δυνατόν να μη θυμάται γιατί απλά δεν την άφησε η ''κυρία'' να ζήσει τίποτα απολύτως.
Οι άνθρωποι σίγουρα ξεχνούν και πηγαίνουν παρακάτω. Αλλά όχι τόσο σύντομα. Μια γυναίκα όμως που έχει συντηρήσει με ελπίδα ένα όνειρο είκοσι χρόνια δεν ξεχνάει μέσα σε πέντε μήνες δυστυχώς. Δυστυχώς είναι πολύ λίγος ο χρόνος. Ήταν τραγικά ηλίθια η ιδέα αυτού του ρεβεγιόν στο σπίτι της Μελίτας και ακόμη πιο τραγική η ατάκα του Στέφανου.
Προσπαθούν να πείσουν το κοινό οτι η Εύα δεν βούτηξε απο απόγνωση στη θάλασσα όταν είδε το Μάνο με τη Μελίτα ανάσκελα την παραμονή του γάμου της. Ότι αυτή η γυναίκα που μετά απ αυτή την ισοπέδωση έκανε το μικρό όνειρο να μεγαλώσει ένα παιδί με τον πατέρα του που τη διαβεβαίωνε οτι την αγαπάει και δεν είναι σαν το Μάνο δεν έφαγε κι εκεί τα μούτρα της για την ίδια κυρία, οτι δεν έφτασε ποτέ στην άκρη του γκρεμού.
Ελεεινός ο τρόπος που προσπαθούν να υποτιμήσουν τη μνήμη του κοινού με πανηγυράκια και πασαρέλες.

Επεισόδιο 473 - Ημερομηνία 31-12-2010 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 12:13 am

Μαρία η διαφωνία σου ήταν αναμενόμενη , παρ'όλο που εγώ μίλησα γενικά, οτι συνήθως έτσι γίνεται, και οτι οι εξαιρέσεις δεν κάνουν τίποτε άλλο παρά να επιβεβαιώνουν τον κανόνα....
Εσύ επικεντρώνεσαι στην Εύα, αλλά κι αυτή ακόμη ξεπέρασε τα "είκοσι χρόνια" που αναφέρεις , τόσο ώστε να παντρευτεί κάποιον άλλον και να κάνει παιδί μαζί του, και αυτό το παιδί να γίνει πηγή ευτυχίας γι'αυτήν. Και τώρα ξεπέρασε και το διαζύγιό της, και ετοιμάζεται για άλλη μιά ιστορία αγάπης, κι αυτό προσεκτικά μέν, αλλά χωρις κρύα καρδιά. Γιατί το χειρότερο που μπορεί να μας τύχει είναι η παγώσει η καρδιά μας, να ζούμε θρηνώντας για κάτι πού πέρασε, και να χάνουμε το παρον για χάρη του παρελθόντος.
Η ιδέα του ρεβεγιόν φάνηκε μεν λίγο τραβηγμένη και στην Εύα, αλλά είπε ένα "δε βαρυέσαι, αφού το θέλει η παρέα" και πολύ καλά έκανε.... Σιγά μην κάτσει να σκάσει για τη Μελίτα και τα ερωτικά της, αυτή πήγε εκεί μιά κούκλα και έφερε και το Λευτέρη μαζί, ώστε όλοι να καταλάβουν οτι καρφί δεν της καίγεται πιά για τα προηγούμενα.... Εγώ τη βρίσκω πολύ σωστή πάντως....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από soso Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 12:41 am

Mέτριο κι αυτό λόγω κλίματος (όχι Εδεμικού)!
Τόσες μέρες μετά τυχαία θυμάμαι..
* τη Θεά Εύα inlove!Πόσο αριστοκρατική είναι αυτή η γυναίκα;;!
*Το καρακιτσαριό της πασαρέλας των τεσσάρων κοριτσιών ως προς τη σύλληψη
* Το "ξε" που ακόμη και στο κατέβασμα της σκάλας κάνει τις πιο επιτηδευμένες μούτες
*Το Σταυρου σε πολύ καλή στιγμή
*Την Ερι που την κατα-λυπηθηκα..
*Το αμηχανο φιλί Ευας-Λευτερη (με τη λεπτομέρεια του κραγιόν) και καπάκι τα βεγγαλικά!
*Και το Λουκάκο Χαζομπαμπά να λέει τα κάλαντα στην κοιλιά της Νόρας!
Απορώ ακόμη πώς μπήκε ο Στέφανος στο σπίτι της Ερις και μένει να δούμε τί θα εξυπηρετήσει αυτό στο μέλλον..
Και απορώ πώς η Εύα ετοιμαζόταν στο σπιτι που :
Fskl α. εμενε με άλλη ο Μάνος
Fskl β. εμενε με την ίδια ο Μάνος
Fskl γ.είδε το Μάνο με τα μάτια της να την απατά την παραμονή του γάμου της (live)
Fskl δ.είδε το Στεφανο με τα μάτια της να την απατά κατα τη διαρκεια του γάμου της (dvd)!
Εννοείται σ'όλα τα παραπάνω η παρτενέρ τους ήταν η ίδια γυναίκα..η οικοδέσποινα του ρεβεγιόν,ντε Matakia.. για τον αποχαιρετισμό του έτους 2010 (έτος που θέριεψε ο απόλυτος(βλ. ανωθι μούντζα δ), ΚΑΙ διαλύθηκε ο γάμος της (μένει σε ισχύ η ίδια μούντζα),αλλά ΚΑΙ οριστικά χάθηκε η ευκαιρία με το Μάνο (βλ.εναπομείνασες άνωθι μούντζες)
Δηλαδή,εάν δε γιορτάσεις το τέλος ΑΥΤΟΥ του συγκεκριμένου έτους ως Ευα ΕΙΔΙΚΑ σ'αυτό το σπίτι και ΕΙΔΙΚΑ με τη Μελίτα,με ποιον θα το γιορτάσεις;;;????Όχι,αντικειμενικά! kyma kyma kyma
-Εννοείται το Χριστουγεννιάτικο ήταν κλάσσεις ανώτερο!
Υγ.Κα-ρα-γιο-ζι-λί-κια! livani
Υγ.Αλλά,τι σημασία έχει;;;???Ερωτώ!Εφυγε το '10,λέμε imarton Χρόνια πολλά σε όλους!Καλή χρονιά!Με υγεία και τύχη!ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ soutien soutien soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης