Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_lcap19%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_rcap 19% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_lcap25%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_rcap 25% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_lcap23%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_rcap 23% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_lcap33%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_rcap 33% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 75

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Empty Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 6:27 pm

Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:04 pm

Θέλουμε ένα 45λεπτο με Νόρα - Λουκά (+μπέμπα) .. ΟΛΕ !
λίγο άκυρος σχολιασμός αλλά δεν έχω κάτι άλλο να πω !
Τους λατρεύωωωωωωω..μου άρεσε πολύ και η πρώτη τους σκηνή αλλά και η τελευταία Love!
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:10 pm

Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι!!! Και ιδού ο πρώτος σχολιασμός του χρόνου! Στα γρήγορα γιατί προβλέπεται μέτριο το επεισόδιο..

Αμαλία - Πέτρος
Η Αμαλία έμαθε την αλήθεια και τελικά προτιμούσε το ψέμα! χαχα

Παίρνουμε έτσι φόρα και λέμε αλήθειες χωρίς να πάρουμε ένα ιστορικό πρώτα? xoxo

+++

Ρεβεγιόν
Δυστυχώς η Οδύσσεια του τηλεθεατή δεν τελείωσε μαζί με γκαντεμόχρονο 2010. Το ρεβεγιόν είχε και συνέχεια.

Στο σπίτι της Μελίτας την πίτα έκοψε η Αγγέλα ainta

Σας έχει πει ποτέ κανείς ότι την πίτα κόβει είτε ο οικοδεσπότης είτε ο γηραιότερος στην οικογένεια? Τι κουλαμάρες βλέπουμε Θεέ μου??? Και σέρβιρε η Μαρίλια. Η Μελίτα έκανε τίποτα? Γιατί εγω ξέρω συνήθως η οικοδέσποινα είναι αυτή που φροντίζει τα διάφορα!

Οι καυγάδες Νικόλα – Λουκά κούρασαν! Βλέπουμε τα ίδια πράγματα σε κάθε επεισόδιο! Δεν κουραστήκατε να τα γράφετε? Εμείς κουραστήκαμε να τα βλέπουμε πάντως!

+++

Εριέττα
Και πάνω που λέω για επανάληψη της επανάληψης να σου και η Εριέττα να αναπαράγει τις περσινές σκηνές Στέφανου – Μελίτας! Πότε βαράμε το κεφάλι μας στον τοίχο???

ΒΑΡΙΕΜΑΙ!

+++

Ξενέρωτας
Η σκηνή ήταν το λιγότερο για μούτζες! Έπαιξε ρόλο λέει η παρουσία του Λευτέρη και δεν υπήρχε αμηχανία! Η Εύα έπρεπε δεν έπρεπε να νιώθει αμηχανία, νεύρα έπρεπε να νιώθει. Αμηχανία έπρεπε να νιώθουν οι φταίχτες όχι το θύμα. Και πες λοιπόν ότι η Εύα δεν ένιωθε αμηχανία λόγω Λευτέρη, η Μελίτα με το Στέφανο? Λόγω ξετσιπωσιάς??? ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ!!!

Έκανε και ευχές η μαντάμ γιατί όλη της η καϊλα πέρασε μια και το μόνο της θέμα είναι να αποδεχτούν τη σχέση της με το Στέφανο σαν να μην έγινε στην πλάτη της εγκυμονούσας φίλης τους! Εφόσον λοιπόν η Εύα λοβοτομήθηκε για να ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙ μια σχέση δεν έγινε και τίποτα κακό! Κάλεσε και την πρώην του Στέφανου να το παίξει και νικήτρια! Και στο σπίτι και τα λεφτά του μπαμπά και τους φίλους της Εύας και τον πρώην άντρα της και ΚΑΝΕΙΣ δεν θεωρεί ότι έχει κάνει το παραμικρό λάθος ή της προσάπτει σφάλμα μηδέν! ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ!!! Fskl

+++

Νόρα - Λουκάς
Ευτυχώς που δεν περίμενα πρόταση γάμου να ξενερώσω τη ζωή μου!

Η σκηνούλα ήταν ΤΕΛΕΙΑ!!! Τα λόγια του Λουκά πολύ τρυφερά! Η στάση τους βέβαια εξαιρετικά στημένη, με τη Νόρα να μιλάει κοιτώντας το δέντρο για να γυρίσει και να εκπλαγεί! Αλλα το προσπερνάω.. Ο Λουκάς ήταν υπέροχος με τα όσα της είπε!

Το δάκρυ που ήταν...ορμονικής προέλευσης πολύ μου άρεσε!!!

+++

Νταίζη - Χρήστος
Η Νταίζη παίρνει πρωί πρωί πρωτοχρονιάτικο το Χρήστο και ένα καλή χρονιά δεν ανταλλάσουν?

Τι θα γίνει με το Χρήστο? Πόσο θα συνεχίσει τα ίδια και τα γίδια??? Impatient

Πατσοζεύγαρο δ.ε.ν...

+++

Λουκάς - Νορά
Η πλάκα της Νόρας για το δαχτυλίδι πολύ μου άρεσε sisi

Και που ζήτησε από το Λουκά βοήθεια στις υποθέσεις..

Eίχε πολύ φάση και όπως κοίταγε το δαχτυλίδι χαχα

+++

Συζήτηση κατινομάνας – κατινοκόρης δεν σχολιάζω. Υποθέτω ότι την πρωτοχρονιά και την δεύτερη μέρα του χρόνου της πηδήξαμε και πήγαινε η κατινίτσα μέσα στη χαρά στη δουλειά.

+++

Εριέττα - Νόρα
Μου άρεσε η εκκίνηση της συζήτησης και το παλτό της Νόρας χαχα

Και μου άρεσε και η Εριέττα που αναρωτιόταν τι πρέπει να κάνει. Ο τρόπος που ρώταγε τι επιλογές έχει «να παρει το νόμο στα χέρια της» έδειχνε ξεκάθαρα ότι δεν είχε σκοπό να κάνει κάτι τέτοιο.

+++

Εύα – Δάφνη - Λευτέρης
Πολύ γλυκιά και ανάλαφρη σκηνή!

Μου άρεσε η Δάφνη που πεταγόταν και η Εύα που ρώταγε «μήπως να απαντήσω εγω?»

Έλιωσα με την Εύα πώς την είπε στο Λευτέρη και η τάπα της Δάφνης θεϊκή!

Και λάτρεψα Λευτέρη να αναρωτιέται αν είπε βλακεία!!! lmao Love!

+++

Αντιγόνη - Εριέττα
Στη σκηνή αυτή η Λάμπου δεν μου άρεσε, τη βρήκα λίγο υπερβολική.

+++

Πέτρος - Εριέττα
Ισχύει ότι για τη σκηνή με την Αντιγόνη, η Λάμπου δεν μου άρεσε, τη βρήκα λίγο υπερβολική. Βαριέμαι και την τουρνέ! Δεν με νοιάζει η Εριέττα! ΘΕΛΩ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΥΑ ΛΕΜΕ!!!

Παρεπιπτόντως η εντολή θανάτου στο βουνό πώς πέρασε από το ντουέτο Στέφανος – Περικλής στο ντουέτο Πέτρος – Αντιγόνη? Πόσες ασυναρτησίες θα δούμε ακόμα για να αγιοποιηθεί ο Στέφανος??? Εντάξει το εμπεδώσαμε διέλυσε ζωές από καλή πρόθεση! ainta Είναι καλόοο παιδί! Το εμπεδώσαμε λέμε! Παραδίνομαι!!!

+++

Φάγαμε εντωμεταξύ αμέτρητα λεπτά κάτι με τις παρακολουθήσεις του Χρήστου κάτι με το ταξίδι του Λουκά, κάτι με την Έρι στο αυτοκίνητο... pff

+++

Κοπέλες στην κατασκήνωση
Η αντίδραση της Δάφνης για το δαχτυλίδι ήταν όλα τα λεφτά!!!

Λάτρεψα δε το σχόλιο της Εύας για τα είδη κάμπινγκ χαχα

Η μπούρδα της Νόρας μου ήρθε και ξαφνική και ΚΟ-ΠΗ-ΚΑ!!! Ποιος έχει μονάσει Νοράκι? Η γυναίκα έχασε τον σύζυγο και τον άντρα της ζωής της μέσα σε ένα χρόνο!!! Έχει πονέσει όσο καμμιά εκεί μέσα και την σπρώχνετε σε έναν τύπο που δεν τον ξέρετε καλά καλά??? ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!

Μπορείτε να πλασάρετε το Εύα-Λευτέρης χωρίς την παντελώς αναληθή προπαγάνδα ξέρετε! ΝΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ!!!

Εντωμεταξύ η Εύα με το Λευτέρη υποτίθεται βγαίνουν συχνά και είναι ας πούμε μαζί, οι φίλες της την πιέζουν γιατί? Για να κάνει σέξ??? Τι μ@#$ες γράφετε?

+++

Εριέττα - Στέφανος
Ο Στέφανος δουλειές δεν έχει? Όλη μέρα για καφέ με την φίλη του είναι? ^^

Παρεπιπτόντως μήπως μπερδέψατε το Στράτο με το Στέφανο??? (livani) Ποιος κινείται εν θερμώ μην τρελαθούμε? Ο Στέφανος??? Που τα είχε όλα προσχεδιασμένα σαν μια παρτίδα σκάκι? Που υποτίθεται ότι έφτασε να κανει κίνηση εν θερμώ πέρισυ το καλοκαίρι? Μνήμη χρυσόψαρου έχετε???

Η απλά ο Στέφανος παίζει την Εριέττα προς το συμφέρον του? Μήπως ξέρει την αδυναμία που του έχει και προσπαθεί να την συγκρατήσει? Μπααα δεν έχω καμμία εμπιστοσύνη στους γράφοντες, το έχουν χάσει!

+++

Νικόλας - Ηλίας
Να σχολιάσω τα τζάμια του Ηλία? Ε μα συγνώμη δηλαδή, εγώ φταίω??? Βρωμιάρηδες! Siga...

Λατρεύω καλυτερότερο φίλο Νικόλα inlove

+++

Αντιγόνη - Στέφανος
Ο Στέφανος ξανα-μανα-πήγε στη μάνα κουράγιο (ΘΕΑ ντυμένη σούπερ Στέλλα Παπαδημητρίου) για να ξανα-μανα-πούνε τα ίδια??? ΕΛΕΟΣ!!! Ee?

+++

Εύα - Αγγέλα
Η Εύα να ετοιμάζεται ήταν μια γλύκα! Της πήγαινε πολύ το μπερεδάκι!!!

Αυτά για τις μηχανές μη διανοηθώ ότι είναι τίποτα προοικονομίες Impatient

Κλασσικά η σκηνή με το σταγονόμετρο!

+++

Νόρα - Λουκάς
Νόρα σε παραλήρημα είχε πολύ φάση! Βγαίνει όμως υπερβολική και ψεύτικη σε σημεία...

Η υπόλοιπη σκηνή δεν μπορώ να πω ότι με συγκλόνισε, με έχουν καταστρέψει τα προσεχώς..

Μέτριο και πάλι. Βλέπουμε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια! ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!

ΥΓ.
Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!!
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!!!
Θέλω ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ σκηνές της/τους (ΟΧΙ δεν εννοώ σεξ)!!!
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
Και θέλω και ένα yorkie λέμε!

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από Elsa* Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:11 pm

Τιτανομεγιστοι
Αχχαχαχαχαχαχαχαχα!!!
Καλα ξεκινησε το σημερινο επεισοδιο…
«χαθηκε να μου πεις ένα ψεματι ακομα? Τοσα μου χεις πει»
Ελα ντε ποσα να αντεξει ο ανθρωπος?

Μελιτοσπιτο
Το κοπη το πιτα χΔ
Αχαχααχαχαχαχχαχααχ!!!!
Δεν αντεχω άλλο…κλαιωω….

Ερι
Πολύ μελαγχολικη σκηνη κι ας ειπε μονο δυο κουβεντες :’(
Μελιτα-Στεφανος
Όχι άλλο ξενερωτα ρε παιδια…
Εε βεβαια την αγαπη σας να ζησετε και την παρτη σου να κοιταξεις…

Πατσοζευγαρο-κουνιαδουλης
Ιουυυυυυυυυ… ναι αυτή η αγαπη και μενα με συγκλονιζει…
Λουκανορακι
Αχ αχ αχ <3
Τι να πω….δεν μπορω άλλες συγκινησεις σημερα…
Θα βαλω τα κλαματα δεν μπορω άλλο…

Χρηστο μαι λοβ ξεμπλεξε επιτελους με την οχια να σε δουμε και σενα λιγο με άλλο ματι…
Νορα-Λουκας
Καλε ακομα δεν μπηκε ο χρονος και φευγει ο λουκακος μας?
Όχι, όχι, όχι δεν θα αλλαξει προσανατολισμο -.-

Τι μαγειρευεις παλι νταιζαρα?
Ερριετα-Νορα

Δενουν τελικα αυτές οι δυο μαζι<3
Μανα-Κορη
Η Τιτανομεγιστη εχει αδυναμια στον πατατακια/καλο της<3 τι γλυκιααα)
Λευτερησ-Ευα-Δαφνη
Αχαχαχχαχχαχααχ^
Τι ηταν αυτό ρε λευτερακη?
«ετσι ξηγιουντε οι μηχανοβιοι»
«ετσι ξηγιεται η παρεα της φεγγαροπετρας»

Ερριετα-Καρταλω
Χωσε ρε Ερριετα γιατι δεν μας ακουει κανεις εμας…
Ερριετα-Ρουσσος
Εδωσες ρεσιταλ σημερα Ερι μου, ΡΕΣΙΤΑΛ…
(Τι ηθοποιαρα είναι Θεε μου αυτή η γυναικα, ποσα oscar oscar oscar χρειαζεται)

Νορα-Δαφνη-Ευα
«Τι εγινε? Τι σου ειπε? Κλαψατε?»
Πολύ ωραια σκηνηηηη Wink))))))))))))))
Τι απιστευτες ατακες είναι αυτές που εχει σημερα η δαφνουλααα?

Ερριετα-Στεφανος
:’(
Δεν υπαρχει πιο συγκινιτικη σκηνη :’( :’( :’(
Στεφανοσ-Καρταλω
Κοιτα θρασσος που χει η γυναικα…
Ναι τωρα ηθελες να τους δεις και μαζι -.-

Πατσοζευγαρο
Αυτό που δουλευονται μεταξυ τους με τρελενει
Νορακι-Λουκακος
Ποιος ανελαβε τις υιοθεσιες? :Ο
ο μι τζι...εγω αυτο γιατι δεν το ηξερα?

Και τωρα....
να φανταστω η σκηνη που η οχια πυροβολει τον μπελοσ-τελοσ ειναι και αυτη σκηνη φαντασμα εε? :/
παρολ αυτα επαξια κερδισει ενα "τελειο" το σημερινο επεισοδιο :))
καιρο ειχα να ενθουσιαστω τοοσοοοοοοοο με επεισοδιο...
ειχε και γελιο και κλαμα, και απ ολα :)

Elsa*
Elsa*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Νεα Φιλαδελφεια

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:11 pm

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ:
1.Αμαλι-Πετρος και η βομβα μεγατόνων που έσκασε…!Η Αμαλί νοιάζεται μονο για το Λουκά και δικαίως! Πόσα να αντεξει ο άνθρωπος? Λουκα να χαίρεσαι την αδερφούλα σου καμαρι μου, τουλαχιστον είναι της προκοπης!

2.Παρεα περιστοιχισμένοι με λάθος άτομα σε λαθος χώρο κόβουν βασιλόπιτα και το φλουρί…Νικόλας-Λουκάς αντε Καλη χρονια και γω το έτυχα φετος χοχοοχοχο το clue-highlight βραδιας τι κι αν η αχαρη οικοδεσποινα φιλοδοξουσε να βαλει πρωτη σε εκεινη σαμπανια ο Στεφανος..Εμεινε με τη χαρα στο Ευακι έβαλε την πρωτη γουλιτσα ετσι για το καλό Μαίρη-Μαίρη κριστμας

3.Μελαγχολησα με την Ερη μας μοναχουλα να βλέπει τα πυροτεχνηματα….! «Καλη χρονια Στεφανε να εισαι ευτυχισμενος!»

4.Λουκας και οι πριγκίπισσες του:Πολύ γλυκια κίνηση αυτή με το δαχτυλιδι κίνηση Ματ, γιατι δεν έκανε το προφανες, η Νόρα θα μιλα στην κόρη τους και αυτος στο γιο τους για την ιστορια αγαπης τους!

5.Λουκα γυριζοντας από την Πατρα διωχτε την Μπεκρου από το γραφειο και συνεχισε τη δουλεια σου εσενα σε θελουμε δικηγορο όχι την άλλη την αργοσχολη γραμματεα ΕΛΕΟΣ

6.Κουνιαδούλες Ερη-Νόρα! Μου άρεσαν

7.Τερης-Κοριτσια στο γυμναστηριο:Ρεσπεκταρω την Δαφναρα…

8.Πολυ ωραιες σκηνες μεσα στην ιντριγκα αναμεσα σε Θεαρα και Έρη κοφτές φρασεις! Και έρη-Ρούσσος «Αυτό καταφερατε να με κανετε ίδια με εσας!»

9.Κορίτσια στην Εδέμ: Το δαχτυλιδι είναι για να δωθει στη μπεμπα, τον υπαινιγμο γαμου δεν ξερω που τον είδαν.Μπα Λουκονορικα κουφετα δεν θα φαμε…προς τα εκει πάει…Δάφνη προς Νόρα: «Δεν βλέπω τη στιγμή να σε ρημάξω στο Ρύζι!» Η Ευα με τον Λευτερη δεν κουράσανε τίποτα Νορακι, ετσι πρεπει σιγα σιγα γιαβας γιαβας στρατα στρατουλα…

10.Ερη-Στεφανος:Η ΧΗΜΕΙΑ τους έβγαινε αβίαστα, αν και ο Σταυρου ακουγόταν συναχωμένος Περαστικαα, δενουν απίστευτα καλα μαζι και τα βλέμματα τους απελπισμενα και γλυκά.

11.Αν και από τη σκηνη Λιάκου Νικόλα δεν ειδαμε πολλά ούτε ηταν μεγάλη ο Γιαννακοπουλος μου άρεσε πάρα πολύ ειδικα στην εκφραση του

12.Θεάρα-Στεφανος: «Ό,τι και να πάθεις το αξίζεις» Της είπε πικραμενος ο γιος της.Σκηνη φορτισμενη με το απαραίτητο συναίσθημα από δυο ηθοποιους βεληνεκους…όσο για τον ξενερωτα που την βαζετε διακαώς να υποστηριζει, καλύτερα να της αλλαξετε τα χάπια είναι και ταραγμενη με όλα αυτά που περασε να σταματησει αυτή τη μπαρούφα!

13.Λουκονορακια μου:Η αγωνια της Νόρας εκδηλη και οι ορμονες κανουν πάρτυ από τωρα Γιουχουυυ, δηλαδη πάλι πίσω από όλα ο Ρούσσος ε? Ωραία λίγη δράση

ΣΠΑΣΤΗΚΑ:
1.Ξενερωτας να συζητα για το πολιτισμενο επιπεδο που κρατησε η Ευα, φανταστειτε στη θεση της Ευας να ειχαμε την Μπεκρου ε? xoxo xoxo

2.Πατσαδες:Εμετικά ασχολίαστοι

3.Με το άβουλο στρατιωτακι της Οχιας το Χρηστο αρε Χρησταρα σε χαντακωσανε και σενα…

4.Αμαλί μη δίνεις σποιλερ για τα λοιπα που έμαθες για το Λουκά στην κατίνα Μπεκρου κορη σου!

Σημερα μου άρεσαν πολύ Γιαννακόπουλος,Γεωργόνη,Λάμπου,Πετρακης,Δρακουλάκη και οι καρεκλες στο σπίτι της Μελίτας μπαφιασαμε να τη βλέπουμε σε πατωμα και καναπε και μου άρεσε αυτή η αλλαγη xoxoxoxo

Ψηφιζω Καλό επειδη ετυχα και γω το φλουρι και ειμαι στις καλες μου!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ

Καλη Χρονια σε όλους!

Με αγάπη
loukitsa
hihi

Έχει επεξεργασθεί από τον/την loukitsa στις Δευ Ιαν 03, 2011 8:18 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από evanna Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:16 pm

Tιποτα ιδιαιτερο το σημερινο επεισοδιο.............

Η σκηνη με τα Λουκονορακια και το δαχτυλιδι ηταν πολυ γλυκια! inlove Ο Λουκακος,οταν τον ρωτησε η Νορα ''εσυ που θα'σαι?'',και της απαντησε ''εγω θα τα λεω στο γιο μας''με συγκινησε ο ατιμος!
Τα εκφραστικα ματια της Αντιγονης παντως εκλεψαν την παρασταση! : respect :

Η Εριεττα στην επισκεψη που εκανε στην Αντιγονη και στη συζητηση μετα με το Στεφανο ηταν τρομερη!Aπεδοσε την οργη και την απογνωση της αρτια!Go Eριεττα go! soutien

H κοριτσοσυζητηση στην Εδεμ ηταν ομορφη!Ειδικα η αντιδραση της Δαφνης οταν ειδε το δαχτυλιδι με πεθανε! lmao Μπαραζ ερωτησεων! Razz Για τις πιεσεις στην Ευα σχετικα με το Λευτερακη ας μη σχολιασω καλυτερα.........!

Απαραδεκτο που εστω τετοιες μερες δεν αναφερθηκε το ονομα του Μανου!Να ακουστει τουλαχιστον οτι τον πηραν ενα τηλεφωνο για τις καθιερωμενες ευχες!Ελεος δηλαδη! ainta

Αυτα τα ολιγα για τον πρωτο σχολιασμο του 2011!Καλο το επεισοδιο,χωρις κατι πραγματικα ενδιαφερον!Αντε να δουμε απο αυριο που ξεκινουν σιγα-σιγα οι αποκαλυψεις!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από loukitsa Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:20 pm

elsa
Katsaro_ypotheto
evanna
dimitraa

Συμφωνω μοιραστείτε τα oscar oscar oscar oscar

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Bann5211

Λατρεύω την Παρέα Της Φεγγαρόπετρας,
την Αντιγόνη Λαζαρίδη και το Χρήστο Μάνεση!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Δημοσίευση από marakii Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:20 pm

To σημερινό επεισόδιο θα το ψηφίσω ως Πολύ Καλό μόνο και μόνο για τους Δρακουλάκη-Πετράκη που και με συγκίνησαν και η Αντιγόνη με έκανε να γελάσω ..... αλλά και στις σκηνές της Μάντυ Λάμπουπου ήταν ε3αιρετικές..

Νόρα-Λουκάς: Μου άρεσε πάρα πολή όταν της έδωσε το δαχτυλίδι...σάστησε η καημένη....της άρεσε τρελά από τι κατάλαβα αλλά όντως ήταν υπέροχο...Πολύ σιγκηνιτικά τα λόγια του Λουκά ...να το δώσουν στην κόρη τους όταν μεγαλώσει ...αχ και είχε και φιλάκι και αγκαλίτσαα........και εκεί που συγκινήθηκα ακούω την ατάκα''Μην μου πεις ότι τώρα κοιτάς το δαχτυλίδι και γέλασα lmao ....Λουκάκοο τα οικογενειακά τα βάρη διπλασιάστηκαν αγόρι μου οπότε σε συμβουλέυω...............<<περισότερο γυμναστική>> γιατί τώρα έχεις και την γυναικάρα σου και την κοράκλα σου......Με πέθανε η Νόρα ''τώρα κουβαλάω κοτρόνες'' <3
και στο τέλος..............έλιωσα στα γέλια ...<<Που είσαι ηλήθιε θα σου σπάσω το κεφάλι , έλα να δω ότι είσαι καλά και θα σε πάρω μια αγκαλιά.......που ήσουν (τον αγκαλιάζει)αγάπη μου είσαι καλά.....μα καλά ένα τηλέφωνο δεν ή3ερες να πάρεις (τον 3ανααγκαλιάζει>> Είναι Θ-Ε-Α η γυναίκα ...... και κάτι ακόμη ... της φίλησε το ορμονικό δάκρυ . ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Ερριέτα: ήταν υπέροχη ..έβγαζε ΄πόνο οργή και γενικά όλα τα συναισθήματα .... η αλήθεια είναι ότι ε3επλάγην όταν άκουσε την αλήθεια από τη Νόρα και όντως είχε δίκιο πως έχει δίκιο και την πνίγει....ε ρε που να μάθει και για τον Λουκά......Μου άρεσε η σκηνή της με τον Στέφανο , ο ίδιος φάνηκε να την νοιάζεται......

Κορίτσια: Είδαν το δαχτυλιδάκι και άρχισαν τις ερωτήσεις κοινονικού ενδιαφέροντος ....Σου έκανε πρόταση γάμου ?? Πως γονατιστός ?? Μετά τι κλάψατε ?? Και μετά ??? Μου άρεσε που πήγε η Δάφνη δίπλα στη Νόρα και άρχισε τις μαλαγανιές......επίσης μου άρεσε που λέει η Νόρα....συγνώμη Δάφνη αλλά δεν θέλω να σε παντρευτώ.......εδώ που τα λέμε έχουν δίκιο τα κορίτσιαααααα.......Πρέπει να ΠΑΝΤΡΥΤΟΥΝ lmao

Νικόλας-Ηλίας
Επιτέλους ο Ηλίας μίλησε yey

Νταίζη-Μπέλος
έτσι Νταίζη στρίμω3ε τον Μήτσουλα ... άντε γιατί πολύ αερα έχει πάρει.... άντε........ το Νταιζουλίνι ταίριαζε με το Αγιο - Βασιλακη . lol!
Αμαλία-Ρούσος Αμαλία κλασσικά θεά ....... και ο Ρο΄σος με το νερό από πάνω...σου λέει μετά ευτυχισμένο το 11..... Razz βρε βρε κοίτα την Αμαλίτσα...αμοιβέα αισθήματα προς τον Λουκά

Αναμένω ... τις γυναικάρες με τα μαύρα .... Νόρα-Ερριέτα : θεές από το τρέιλερ......
Την αλήθεια που θα μάθει ο Λουκάς
Και τον διάλογο Μελίτας-Αμαλίας που είχε πάρα πολύ πλάκα

ΑΥΤΑ
marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:31 pm

Πρώτος σχολιασμός για το 2011

Το τρέιλερ ήταν απλά κράχτης. Δυστυχώς ούτε πρόταση γάμου ούτε το Μπέλλο ξεφορτωθήκαμε .

Ο Στέφανος και η Μελίτα απόρησαν που η Εύα δεν ήταν αμήχανη. Γιατί να είναι; Λυπημένη ναι, πληγωμένη ναι αλλά αμήχανη γιατί; Αμήχανοι θα έπρεπε να είναι οι απόλυτοι που τη διαλύσανε και τη φωνάξανε να της επιδείξουν την ευτυχία τους που πάτησε πάνω στο πτώμα της. Η Εύα δεν τους εμπόδισε ποτέ και σεβάστηκε την επιθυμία του πατέρα του παιδιού της να ζήσει με τη μπουκλωτή κατίνα του κάτι που το Μελιθρόνι δεν έκανε ποτέ όταν ο Μάνος θέλησε να ζήσει με την Εύα και που ο Στέφανος δεν της επέτρεψε για να μη χάσει το τρόπαιο . Αν είχαν την ελάχιστη τσίπα αυτοί έπρεπε να είναι αμήχανοι. Αλλά ποιός την έχασε να τη βρούνε αυτοί.

Κάποιος πρέπει να πει στο Λουκά οτι γονάτισμα και μονόπετρο συνήθως σημαίνουν πρόταση γάμου. Εγώ απόρησα. Απο πότε η σχέση τους βασίζεται σε δώρα και κοσμήματα ; Γέλασα όταν είδα πόσο καλά ξέρει τη Νόρα και το ύφος της όταν την κατάλαβε οτι κοιτάζει το δαχτυλίδι πίσω απ την πλάτη της. Ευτυχώς που έχουν καλή χημεία γιατί μ αυτά που τους γράφουν......

Η πρωτοτυπία βαράει κόκκινο. Πέρσι ο Στέφανος ευχόταν μπροστά στα παράθυρα χρόνια πολλά στην κατινάρα του. Φέτος η Εριέττα εύχεται στο Στέφανο. Στέρεψαν οι ιδέες.

Τα Σουηδικά πρότυπα επηρεάζουν τα μυστικά ασυζητιτί. Οι δημόσιες υπηρεσίες λειτουργούν άρτια τη δεύτερη μέρα του χρόνου. Δηλώνω εντυπωσιασμένη

Η Νόρα ενημερώνει την Εριέττα για την ενοχή της Αντιγόνης κι εκείνη αισθάνεται να γκρεμίζεται ο κόσμος της. Επισκέπτεται λοιπόν Αντιγόνη και Ρούσσο. Δυστυχώς οι σκηνές που λογικά έπρεπε να είναι δυνατές ήταν άνευρες. Η κυρία Λάμπου στημένη και μονοκόματη με απογοήτευσε. Δεν μπόρεσα να μη τη συγκρίνω με την Γεωργόνη όταν έμαθε για τον πατέρα της και ένοιωσε να γκρεμίζονται τα πάντα. Προφανώς το σανίδι είναι μεγάλο σχολείο και φάνηκε.

Ο Στέφανος έχουν αποφασίσει ποιός είναι ή ζητάω πολλά; Αυτός δεν έλεγε πέρσι στο Χρήστο και την Εύα οτι στη ζωή του ΠΟΤΕ δεν λειτουργεί εν θερμώ αλλά πάντοτε μεθοδεύει και τις κινήσεις του και περιμένει την κατάλληλη στιγμή για το κάθε τι; Γιατι έλεγε τώρα στην Εριέττα τα ακριβώς αντίθετα;

Η Αντιγόνη συνεχίζει τον ύμνο στην ηθική της ανάσκελης παρθένας στο γιό της αυτή τη φορά. Νομίζω πρέπει να δρομολογήσουν ένα γκεστ για το Μπουγιούρη. Έστω και πέντε λεπτάκια. Είναι ο μόνος που δεν έχει ψάλει ύμνο στην κατινάρα. Δεν κάνει ντροπή. Εκτός κι αν η σκηνή είχε κάποιο άλλο θέμα και δεν το κατάλαβα. Σπρώξτεεεεεεεεεεεεε

Γούσταρα άδειασμα στο Λευτεράκη που πήγε να τη βγεί άνετος. Πήγαν πάντως θεατράκι. Μεγάλο θέμα έχουν με την Ξυλά τελικά. Πρέπει να ζήτησε πολλά ή να είναι πολύ κουρασμένη θα μάθουμε όταν δημοσιευτούν τα mail γιατί οι σκηνές της πάλι μισόλεπτες είναι.

Η Νόρα περιμένοντας το Λουκά να επιστρέψει φαινόταν μέσα στην υστερία. Ποιός τους είπε οτι κάθε γυναίκα την περίοδο της εγκυμοσύνης της υστεριάζει άνευ λόγου; Γιατί την εμφανίζουν έτσι και με ξενερώνουν;

Ο Ρούσσος έχει κάνει τις υιοθεσίες σε εκείνη την κλινική στην Πάτρα που είχε γίνει η υιοθεσία του Μάνου. Ακυρώνουμε άλλη μια φορά ότι βλέπαμε την πρώτη σεζόν των μυστικών. Θυμάμαι που τότε ο Ρούσσος έφτασε μέχρι να κάνει τεστ dna με το Νικόλα για να δει αν κάποιο απ τα παιδιά είναι υιοθετημένο και ποιό. Άρχισε δε να ψάχνει το θέμα όταν έμαθε ξαφνιασμένος οτι ο Μάνος είχε γεννηθεί στην Πάτρα ενώ η οικογένεια Λύτρα δεν είχε ζήσει ποτέ εκεί. Αν δεν μπορούν να δώσουν μια ιστορία με συνοχή καλύτερα να το είχαν τελειώσει το εργάκι πέρσι το καλοκαίρι και να μη μας δουλεύουν γιατί εμείς θυμόμαστε.

Περιμένω να μαθευτεί η συγγένεια Λουκά Εριέττας μήπως και κινηθεί κάτι.

Μέτριο και πολύ του είναι. Απογοητευτικό

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:32 pm

Για μια ακόμη φορά η τηλεοπτική σειρά " Τα μυστικά της εδέμ" έδωσε ένα καθαρά ελληνιστικό επεισόδιο με μόνο στοιχεία της πατρίδας μας! Δεν υπήρχαν στοιχεία διαφόρων χωρών της Ερώπης ή οποιουδήποτε άλλου κράτους διαφορετικής ύπειρου!
Εριέττα όρμα! Επιτέλους άφησε την Σουιδία, άφησε τους τροπους και αποφάσισε να εξηγιθεί σαν Ελληνιδα! Είναι απόλυτα κατανοητή η αντίδρασή της και πολύ άργησε να ξεσπαθώσει! Εριέττα σκισ' τους! Klap

Στην χώρα μας 2 φορές τον χρόνο οι ανθρωποι κατατάσονται πολλοί μαζί και περιμένουν να περασει απο 12. Αυτες οι δυο φορές είναι Μεγάλο Σάββατο προς ξημερώματα Κυριακής του Πάσχα και στις 31 Δεκεμβρίου προς ξημερώματα της επομένης για αποχερετισμό του παλιού χρόνου και καλως όρισμα του καινούριου! Όλος ο κόσμος εκείνες τις μερες ακούει πυροτεχνήματα κανει συνειρμούς όπως κόκκινα αυγά, βασιλόπιτα,αρνιά στην σούβλα.στολισμένα δέντρα και πως θα τα ξεστολίσω ...ε η Νταιζη κάνει συνειρμο την φαντασίωση του φόνου του άντρα της! Τώρα σκέφτεται γιατι δεν τον σκοτωσα;...Πότε θα το κάνω;... Δεν ξέρω! Της Νταιζης η καρδιά είναι μια άβυσσος!

Όπως κάποιοι εργαζόμενοι στην χώρα μας που πηγαίνουν στην δουλειά τους και απλά κάθονται έτσι και η Μελίτα! Έτσι καθημερινά προσπαθεί να πιστεί ότι κανει κάτι επαναλαμβάνοντας συνεχώς φράσεις όπως "Έχω και μία δουλειά" ή "Έχω και ένα γραφείο" κτλπ...αυτό την βοηθάει να μπένει στο κλίμα των εργαζομένων ή θέλει να σπάει τα δικά μας νεύρα! Αλλιως δεν εξυγήτε!

Ένα ακόμα πράμα που μας χαρακτηριζει είναι η σταθερώτητα ! Και η Νόρα είναι σταθερός άνθρωπος! Είπε ότι θα ανοίξει το κεφάλι του Λουκά και όταν ήρθε τον αγκάλιασε!

Τελευταίο στοιχείο η ατάκα της Δάφνης "Έτσι εξηγιουντε η φεγγαροπετρεοι!" ετσι παιδια! Σαν του Κρητικους!

Κατα τα άλλα πολύ ωραία η σκηνη Λουκα-Νόρας ! Συγγηνιθηκε μορε!!!
Μας σπάσανε τα νευρα γενικα με την Ευα και τον Λευτερη αλλα δεν το λέω!

Αυτα!
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:38 pm

Καλη χρονια σε ολους.Το 2011 να σας φερει οτι επιθυμειτε.

Πρωτος σχολιασμος για το 2011 λοιπον και εχω μερικες αποριες.

Απορια 1η:Ποια γυναικα πανω σε αυτο τον πλανητη θα εβλεπε τον αντρα της ζωης της γονατιστο με ενα μονοπετρο στο χερι και δεν θα πηγαινε το μυαλο της σε προταση γαμου;Εγω το περιμενα οτι δεν θα ηταν αλλα και παλι μου φανηκε πολυ περιεργο που η Νορα δεν εδειξε καν οτι περασε απο το μυαλο της οτι της ζηταει να την παντρευτει.

Παρολα αυτα βεβαια η σκηνη μου αρεσε πολυ.Ο Λουκας ηταν ενας γλυκας.Της φιλησε και το δακρυ Love! Love! Ενω η Νορα καμαρωνε το δαχτυλιδι πισω απο την πλατη του slap slap Κανονικα δεν θα επρεπε να εκτιμησει τι συμβολιζει το δαχτυλιδι και οχι τα καρατια του;

Απορια 2η:Μονο σε εμενα φανηκε οτι ο Στεφανος ξινισε μολις ανεφερε η Μελιτα την Ευα και τον Λευτερη;Ή εγω βλεπω οτι θελω;Ενταξει αυτες ειναι δυο αποριες Razz Razz

Απορια 3η:Ποσες φορες θα πρεπει να βλεπω ξανα και ξανα τις ιδιες σκηνες με Στεφανο-Αντιγονη που το μονο που αλλαζουν ειναι τα ρουχα τους;Δηλαδη λιγο ελεος πια τοσες φορες ο ιδιος και ο ιδιος διαλογος σε καθε επεισοδιο.

Γενικα το βρηκα ενα αρκετα καλο επεισοδιο με καλες σκηνες.Μου αρεσε πολυ που η Αμαλια σκεφτηκε μονο τον Λουκα μολις εμαθε την αληθεια.

Μου αρεσε η αντιδραση της Δαφνης και της Ευας οταν ειδαν το δαχτυλιδι της Νορας.

Μου αρεσε που ο Νικολας αποδεικνυει για αλλη μια φορα ποσο καλος φιλος ειναι.

Μου αρεσε το ντυσιμο της Ευας οταν ετοιμαζοταν για να βγει με τον Λευτερη.

Μου αρεσε η απορια του Λουκα ''αγαπη μου τι συμβαινει στις ορμονες σου;'' lmao lmao lmao

Ψηφιζω καλο Rolling Eyes

oscar Στις γνωστες....
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Dimitraaa Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:41 pm

loukitsa έγραψε:elsa
Katsaro_ypotheto
evanna
dimitraa

Συμφωνω μοιραστείτε τα oscar oscar oscar oscar

lmao thank youuu :p
εμ εμ..έτσι είναι..οι σκηνές με Νόρα - Λούκα μου άρεσαν πολύ περισσότερο στον 2ο κύκλο..όχι οτι φέτος δεν μου αρέσουν απλά τους βλέπαμε τόσο καιρό χώρια και ξαφνικά -ούτε που το καταλάβαμε- έγινε η επανασύνδεση ! Και λόγω της μπέμπας δεν βλέπουμε ερωτικές σκηνές στο κρεβάτι όπως παλιά (λογικό). Είναι παράλογο να ζητάμε περισσότερες σκηνές;; Απο το να γεμίζουν το επεισόδιο με ό,τι να'ναι σκηνές απλά για να γεμίσει ας βάλουν και τίποτα για εμάς τις Λουκανορικές ! xm
Dimitraaa
Dimitraaa
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Athens city
Ασχολίες : https://www.youtube.com/watch?v=36kTFh60iyc <3 Levyrroni 4ever <3

Δημοσίευση από fay66 Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:46 pm

Απόψε ψηφίζω πολύ καλό.
Λουκάς-Νόρα:
η πολυπόθητη πρόταση δεν ήρθε , και ούτε που την περίμενα για να πω την αλήθεια. Εκεί που του είπε "εσύ πού θα είσαι;" "στο γιο μας , τι νομίζεις ;" με έλιωσε.'Οπως και με έλιωσε και η αγωνία της Νόρας μέχρι να γυρίσει ο καλός της.Μια θα τον σκοτώσω , μια θεούλη μου να έρθει καλά.Κλασική ελληνίδα σύζυγος.
Οι σκηνές τους μου άρεσαν και ευτυχώς δεν τους έκαψαν οι συγγραφείς , γιατί όσο να΄ναι έναν τρόμο τον έχουμε.
Νικόλας:
πραγματικός φίλος.Ξέρει ότι κάτι παίζει και κυρίως στο αυριανό επεισόδιο θα δείξει .
Εριέττα:
κάτι σαν να λέμε το τραγικό πρόσωπο μιας αρχαίας τραγωδίας με συμπρωταγωνιστή από αύριο ή μεθαύριο το Λουκά.Ό,τι και να κάνει η κοπέλα δίκιο θα έχει. Της φάγανε και το θετό και τον πραγματικό πατέρα. Μην τρελλαθούμε , δεν είναι και λίγο.
Ρούσσος:
Πετράκη μου αρχίζω να σε λυπάμαι.Μια Αμαλία θα είναι κοντά σου και αυτή θα σε στολίζει κανονικότατα με την πρώτη ευκαιρία.
Ηλίας:
καλά κάνει και μιλάει στο Νικόλα. Ξέρει πότε πρέπει να ανοίξει και πότε όχι το στόμα του. Ο Νέστορας του έργου. Και ο προάγγελος. η πείρα και η φωνή της λογικής.
Δάφνη:
αν κάτι μου αρέσει πάνω της είναι ο αυθυορμητισμός της.Βλέπει το δακτυλίδι , μετά όταν καταλαβαίνει ότι ο Λουκάς γιοκ από πρόταση γάμου , σου λέει αναλαμβάνω εγώ.Αν περιμένει από το ζευγάρι μας θα παντρευτεί πιο γρήγορα ο Μάριος και ο Μάριος , παρά ο Λουκάς και η Νόρα.
Εύα:
λίγο έπαιξε απόψε. Πιστεύω ότι αρκετά αργότερα θα τη βλέπουμε πολύ περισσότερο με τα προβλήματα που θα προκύψουν από το Λευτεράκι.
Νταίζη-Μπέλλος-Χρήστος:
αδιάφοροι οι δυο πρώτοι. Ο κακομοίρης ο Χρήστος , μόνο το λουράκι δεν έχει πια στο λαιμό του.Όσο για την Νταίζη βαρέθηκα να μας την παρουσιάζουν πως όλα τα καταλαβαίνει , μέσα σε όλα είναι , κάνει ΤΙΣ μηχανορραφίες της και κανείς δεν την πιάνει.Κ Ο Υ ΡΑ Σ Τ Η Κ ΑΜ Ε πια μαζί της.
Μελίτα:
πόσο μπορεί ένας άνθρωπος να ζει στην κοσμάρα του πια; Όταν πηγαίνει η Αμαλία εκεί μα να μην την προσέχεο ποτέ ή αν την προσέχει να την απαξιεί;Όταν όμως θα έχει προβληματάκια με το Στέφανο θα δουμε πώς θα θέλει και θα ακούει τη μαμάκα της.Αλλά για άλλη μια φορά αποδεικνύει τι απίθανη κόρη είναι και τι κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο είναι!!(Συγνώμη ζητάω από τους φαν της αλλά......)
Στέφανος:
πάντως πήγε μια βολτούλα από τη μέγαιρα Αντιγονάρα να την προειδοποιήσει για την Εριέττα που είναι ταύρος εν υαλοπωλείο.Και βρήκε και μια ευκαιρία να της τα ψάλλει για άλλη μια φορά!.
Συμπέρασμα:πιστεύω πώς αύριο και μεθαύριο θα δούμε πάρα πολύ καλά επεισόδια!!!

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:52 pm

Στον πρώτο σχολιασμό του χρόνου, θερμές ευχές για καλή χρονιά!!!
Πάντως φαίνεται ότι με την αλλαγή του χρόνου, χάσαμε μιά μέρα, γιατί από το ρεβεγιόν μάς πήγαν κατ'ευθείαν στην πρώτη εργάσιμη.... Ολοι για τη δουλειά ξεκίνησαν, την πρωτομηνιά κοιμόντουσαν όλη τη μέρα!!!

Κάπως προχωρήσαμε σήμερα, αφού το μυστικό για Λουκά Εριέττα δεν είναι πιά μυστικό ούτε για την Αμαλία, ούτε για το Νικόλα... Ο δε Λουκάς προχώρησε στα ενδότερα των παράνομων υιοθεσιών και το τελικό συμπέρασμα έδειξε το όνομα ΡΟΥΣΣΟΣ με τα φωτάκια να αναβοσβήνουν σαν του χριστουγεννιάτικου δέντρου! Και πάλι είναι απορίας άξιον γιατί ο Ρούσσος έκανε πώς δεν ήξερε ποιανού παιδί ήταν ο Μάνος το πάλαι ποτέ, και έκανε έρευνα για να μάθει! Γιατί όποιος αρχίσει με ψέμματα, είναι υποχρεωμένος να συνεχίσει με ψέμματα.

Στή σκηνή Μελίτας Στέφανου μου φάνηκε οτι υπήρχε μία απόσταση μεταξύ τους, μιά συγκατάβαση να την πώ εκ μέρους του Στέφανου, ίσως γιατί βαριόταν να μιλάει για μικροπράγματα όταν το κεφάλι του ήταν γεμάτο από τις βαρειές αποκαλύψεις που είχε μάθει και για τους δύο γονείς του τις τελευταίες μέρες.

Πώς κρατήθηκε η Αμαλία και δεν το ξεφούρνισε το νέο στην κορούλα της είναι πραγματικά θαύμα. Εδώ το είχε να το πεί, αλλά κρατήθηκε. Αθλος για την Αμαλία, δεν το συζητώ.....

Ο Νικόλας παίζει να είναι ο πιό έξυπνος εκεί μέσα. Πήγε στον Ηλία, έκανε τις σωστές ερωτήσεις, είπε τις σωστές ατάκες, κι έτσι έμαθε το μυστικό. Τόσο απλά!!!

Στη σκηνή Νόρας Εριέττας μου άρεσε που η Νόρα έθεσε το θέμα στη σωστή του βάση, λέγοντας οτι και ο Στέφανος είναι εξ ίσου θύμα με την Εριέττα. Και κατόπιν οι σκηνές Εριέττας Αντιγόνης και Εριέττας Ρούσσου ήταν σωστά δοσμένες, της ήρθε ταμπλάς της Εριέττας μαθαίνοντας οτι η Αντιγόνη πράγματι σκότωσε τον Περικλή, και δεν ξέρει πώς να το αντιμετωπίσει. Απειλεί, αλλά είναι φανερό ότι είναι σε σύγχιση και δεν ελέγχει τον εαυτό της. Πάντως όσο και να φωνάξει και στους δύο (Ρούσσο, Αντιγόνη) δεν της δίνω άδικο, τους χρειάζεται ένα γερό βρίσιμο και λίγα τους είπε! Με το Στέφανο μετά, έβγαλε και θυμό αλλά και απόγνωση, δεν είναι στη φύση της να κάνει ακραία πράγματα, κι ο Στέφανος βρήκε τα σωστά λόγια για να την συνεφέρει, για το δικό της καλό πρώτ'απ'όλα....

Μου άρεσε η σκηνή στην Εδέμ με τα τρία κορίτσια, έχει δίκιο η Νόρα, η τυπικούρα του γάμου δεν έχει τόση σημασία γιά έναν τέτοιο έρωτα, όμως οι άλλες δύο που έχουν ήδη περάσει την κουλούρα θέλουν κι αλλες στο κλάμπ, και θα επιμείνουν!!! Και φυσικά θα πιέσουν και την Εύα, η οποία όμως δεν πιέζεται, και καλά κάνει, αυτή χτυπάει το ρυθμό και δεν βιάζεται καθόλου!
Η σκηνή στο γυμναστήριο με πρόταση στην Εύα για βραδινή έξοδο από Λευτέρη και τη σχετική πλάκα από Δάφνη πολύ γλυκειά, όπως και στο σπίτι που ήρθε να την πάρει, σαν ερωτευμένα μαθητούδια έκαναν , με τη μαμά από κοντά να δίνει συμβουλές....

Επίσης μου άρεσε η σκηνή που γύρισε επιτέλους ο Λουκάς κι η Νόρα μιά του φώναζε και μιά τον αγκάλιαζε! Τέλεια σκηνή, υπερβολική όπως έπρεπε να είναι, γιατί οι ορμόνες είχαν στήσει ξέφρενο χορό μέσα της με τόση ανησυχία για το Λουκά !

Τι αλλο? Η σκηνή Στέφανου Αντιγόνης μιά από τα ίδια, αλλά περιείχε το ξεκαθάρισμα απ'το Στέφανο οτι απ'αυτόν δεν πρόκειται να βρεί συμπαράσταση πλέον. Είναι μόνη της και πρέπει να το συνειδητοποιήσει και να το συνηθίσει....

Νταίζη Χρήστος, απ'τη Νταίζη περιμένουμε τελικά να ξεμπροστιάσει το Μπέλλο, με το Χρήστο βοηθό, γιατί όλοι οι υπόλοιποι έχουν άλλα στο μυαλό τους! Το θέμα είναι οτι η Νταίζη τις γνώσεις που θ'αποκτήσει θα τις χρησιμοποιήσει μόνο σαν δικό της πλεονέκτημα, κι όχι για να βοηθήσει κανέναν άλλον!

Αυτά από μένα, δεν ήταν κακό το επεισόδιο, περιμένουμε περισσότερα αύριο...
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από jim7 Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 8:56 pm

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ.

Η πραγματική σκηνή που δεν είδαμε, η Μελίτα με την σαμπάνια στο χέρι απλώνει τα πόδια της πάνω στου Στέφανου και του λέει: "Τελικά αυτή η Εύα εφτάψυχη είναι, είδες; όλα ΟΚ, δυό φορές της την έκανα και αυτή αφασία, Σουηδία παιδί μου, μάλλον κάτι πρέπει να σκεφτώ να της κάνω για να μπορέσω τελικά να την βγάλω από την μέση", Στέφανος "Άστα να πάνε δεν είδες που ούτε ο δικός της δεν τσίμπησε στα λόγια μου, τι στο δια....... τι πρέπει να κάνω για να την κάνω λυώμα, κοντεύω να τρελαθώ."

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 Jim7s03-1
jim7
jim7
Forum Team
Forum Team

Άντρας Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 9:01 pm

Πρώτος σχολιασμός για το 2011.. και καλή αρχή να χουμε!
Το είδα βιαστικά στο site, το live έχει κοπεί εδώ και καιρό..

Το επεισόδιο καλά ξεκίνησε με την Αμαλία σωριασμένη!
Το "καλή χρονια" του Πέτρου ήταν απίστευτο!!!
Η Αμαλίτσα μες στην τρέλα της τώρα θέλει ψέματα..
Ότι να ναι!!!!

Η πιτούλα λίγο μικρή για τόσα άτομα…
Η Αγγέλα από πού και ως που κόβει πίτα σε ξένα σπίτια?
Και πρώτα πάει ο Χριστός, το σπίτι και μετά ο οικοδεσπότης..
Ότι να ναι ξανά!
Η Μελίτα θίχτηκε που δεν κόπηκε πρώτο το κομμάτι της.. lmao
Η Εύα όλα τα λεφτά.. "εμένα το παιδί σου.."
Η Αμαλία πήρε δώρο για το ρεβεγιόν που δεν θα πήγαινε?
Η Μελίτα τι ακριβώς έκανε για αυτό το ρεβεγιόν?

Να πω την αμαρτία μου..
Η Εύα ανάμεσα σε Στέφανο και Λεύτερη ήταν πολύ όμορφη εικόνα..

Προσπέρασα Ερι.. Δεν θα πέσουμε και στα πατώματα λέμε..

Προσπέρασα απόλυτους.. άκουσα μόνο την αρχή της κουβέντας.. αυτά δεν συμβαίνουν στον πραγματικό κόσμο πιτσουνάκια, να το ξέρετε..
Αι σιχτίρ πια!

Προσπέρασα σπίτι Μπέλλου…

Τα ΛουκαΝοράκια πολύ γλυκούλικα!!
Απαιτώ πρόταση γάμου στην παραλία της Εδέμ..
Απορώ βέβαια γιατί η Νόρα τον είχε πλάτη, αλλά έτσι εξυπηρετούσε..
Αγαπώ Λουκά!! Ήταν τόσο γλυκός στη σκηνούλα.. inlove
Αγαπώ! Αγαπώ! Αγαπώ!
Θέλω Βενετοοικογένεια με πολλά παιδάκια!!!
Με ρίξανε τα σκασμένα…

Προσπέρασα Χρήστο-Νταίζη.. Που φτάσαμε.. από καμένους διάλογους να καίγονται χημείες όπως του Κασσανδρινού και της Πολυχρονίδη..

"Τα πιο βρώμικα λεφτά για το πιο καθαρό δώρο.." Love! Γλύκα Λουκάκο με έχεις καταστρέψει…

Η Νόρα με την Εριέττα μ αρέσουν στις κουβέντες τους..
Η Δρακουλάκη πολύ όμορφα ντυμένη!!

Προσπέρασα μάνα και κόρη Ρούσσου γιατί βαριέμαι θανάσιμα..

Αν κατάλαβα καλά ο Χρήστος παρακολούθησε τον fake αδερφό? Ελεος..

Όμορφη η σκηνούλα στο γυμναστήριο!
Ξυλά και Γεωργόνη κουκλίτσες!!
Η Δάφνη όντως εξαπλώνεται σαν την υγρασία.. τσουπ!!
Πέθανα με ατάκα Εύας και παρέα της Φεγγαρόπετρας… Ο Λευτέρης αγχώθηκε ότι είπε βλακεία στην Εύα?
Δεν θα πέσω.. δεν θα πέσω.. όχιιιι…

Προσπέρασα Αντιγόνη-Εριέττα γιατί βρήκα υπερβολική τη Λάμπου..
Λατρεύω Παπαδημητρίου.. τι ντύσιμο!! : respect :

Επόμενη σκηνή που είδα ήταν η κοριτσοπαρέα στο ατελιέ..
Θεά η Δάφνη στην αντίδραση της.. Η Γεωργόνη το κατέχει και το χει αποδείξει!!!
Το αν η Εύα που παντρεύτηκε κακοπέρασε να το σχολιάσω?? Όχι καλύτερα θα θίξω το κεντρικό ζευγάρι και δεν κάνει..
Οι πιέσεις των κοριτσιών ασχολίαστες..
Έχουμε καταργήσει δύο σεζόν και μια ιστορία που παρακολουθήσαμε με ενδιαφέρον..
Πάνε να μας περάσουν το Λευτέρης –Εύα με σεξ? Ευχαριστώ δεν θα πάρω..

Ο Στέφανος κινείται σαρωτικά μόνο όταν είναι να σκίσει καλσόν και να πατωματιαστεί..
Κατά τα άλλα ψυχρός εκτελεστής δεν είναι..
Τρομοκρατία με στεφάνια και μαύρα νυφικά και απειλές βασισμένες σε ένα σχέδιο εκδίκησης δεν το λες στιγμιαίο.. Το λες μεθοδευμένο και καλά μελετημένο σχέδιο..
Ξεχάσατε ΠΑΛΙ πως μας τον φέρατε στη σειρά?

Προσπέρασα κλασσικά Στέφανο Αντιγόνη.. είμαι σίγουρη ότι λέγανε τα ίδια..

Μαμά και κόρη Χαρίτου κλασσικά ούτε λεπτό..
Η Εύα με τα μοβ κουκλίτσα!!

Η Λουκανορική σκηνούλα απλά για να περάσει η ώρα..
Η Νόρα είναι έγκυος και έχει αυξημένες ορμόνες, το καταλάβαμε και μας έκατσε μη σας πω.. imarton

Άρχισε να κινείται σιγά σιγά το πράγμα και η αλήθεια βγαίνει στο φως..
Άντε γιατί κουραστήκαμε..
Μέτρο γιατί είναι χρονιάρες μέρες…
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 9:05 pm

loukasnora έγραψε:
Απορια 1η:Ποια γυναικα πανω σε αυτο τον πλανητη θα εβλεπε τον αντρα της ζωης της γονατιστο με ενα μονοπετρο στο χερι και δεν θα πηγαινε το μυαλο της σε προταση γαμου;Εγω το περιμενα οτι δεν θα ηταν αλλα και παλι μου φανηκε πολυ περιεργο που η Νορα δεν εδειξε καν οτι περασε απο το μυαλο της οτι της ζηταει να την παντρευτει.

Συν το οτι για πόσο καιρό η Νόρα φερόταν αλλόκοτα και ζητούσε γάμο κάθε δύο κουβέντες στο Λουκά!!
Προχωρημενό Alzheimer λέγεται η κατασταση τους δυστηχως!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 9:25 pm

Foulitsa έγραψε:
loukasnora έγραψε:

Συν το οτι για πόσο καιρό η Νόρα φερόταν αλλόκοτα και ζητούσε γάμο κάθε δύο κουβέντες στο Λουκά!!
Προχωρημενό Alzheimer λέγεται η κατασταση τους δυστηχως!!

Ακριβως.Σχεδον με το που γινανε ζευγαρι και για την ακριβεια απο την στιγμη που ''ξεμπερδεψαν'' με Νταιζη-Μπελλο η Νορα του ελεγε συνεχεια να παντρευτουν και να κανουν παιδι.Δηλαδη ενταξει να το δεχτω οτι την μεταλλαξατε και την Νορα.Ειναι δυνατον να την κανετε και τοσο ηλιθια που δεν θα σκεφτοταν το αυτονοητο οταν θα εβλεπε τον ερωτα της ζωης της με το μονοπετρο στο χερι και γονατισμενο;
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Morena Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 9:31 pm

Foulitsa έγραψε:Πρώτος σχολιασμός για το 2011.. και καλή αρχή να χουμε!
Το είδα βιαστικά στο site, το live έχει κοπεί εδώ και καιρό..

Το επεισόδιο καλά ξεκίνησε με την Αμαλία σωριασμένη!
Το "καλή χρονια" του Πέτρου ήταν απίστευτο!!!
Η Αμαλίτσα μες στην τρέλα της τώρα θέλει ψέματα..
Ότι να ναι!!!!

Η πιτούλα λίγο μικρή για τόσα άτομα…
Η Αγγέλα από πού και ως που κόβει πίτα σε ξένα σπίτια?
Και πρώτα πάει ο Χριστός, το σπίτι και μετά ο οικοδεσπότης..
Ότι να ναι ξανά!
Η Μελίτα θίχτηκε που δεν κόπηκε πρώτο το κομμάτι της.. lmao
Η Εύα όλα τα λεφτά.. "εμένα το παιδί σου.."
Η Αμαλία πήρε δώρο για το ρεβεγιόν που δεν θα πήγαινε?
Η Μελίτα τι ακριβώς έκανε για αυτό το ρεβεγιόν?

Να πω την αμαρτία μου..
Η Εύα ανάμεσα σε Στέφανο και Λεύτερη ήταν πολύ όμορφη εικόνα..

Προσπέρασα Ερι.. Δεν θα πέσουμε και στα πατώματα λέμε..

Προσπέρασα απόλυτους.. άκουσα μόνο την αρχή της κουβέντας.. αυτά δεν συμβαίνουν στον πραγματικό κόσμο πιτσουνάκια, να το ξέρετε..
Αι σιχτίρ πια!

Προσπέρασα σπίτι Μπέλλου…

Τα ΛουκαΝοράκια πολύ γλυκούλικα!!
Απαιτώ πρόταση γάμου στην παραλία της Εδέμ..
Απορώ βέβαια γιατί η Νόρα τον είχε πλάτη, αλλά έτσι εξυπηρετούσε..
Αγαπώ Λουκά!! Ήταν τόσο γλυκός στη σκηνούλα.. inlove
Αγαπώ! Αγαπώ! Αγαπώ!
Θέλω Βενετοοικογένεια με πολλά παιδάκια!!!
Με ρίξανε τα σκασμένα…

Προσπέρασα Χρήστο-Νταίζη.. Που φτάσαμε.. από καμένους διάλογους να καίγονται χημείες όπως του Κασσανδρινού και της Πολυχρονίδη..

"Τα πιο βρώμικα λεφτά για το πιο καθαρό δώρο.." Love! Γλύκα Λουκάκο με έχεις καταστρέψει…

Η Νόρα με την Εριέττα μ αρέσουν στις κουβέντες τους..
Η Δρακουλάκη πολύ όμορφα ντυμένη!!

Προσπέρασα μάνα και κόρη Ρούσσου γιατί βαριέμαι θανάσιμα..

Αν κατάλαβα καλά ο Χρήστος παρακολούθησε τον fake αδερφό? Ελεος..

Όμορφη η σκηνούλα στο γυμναστήριο!
Ξυλά και Γεωργόνη κουκλίτσες!!
Η Δάφνη όντως εξαπλώνεται σαν την υγρασία.. τσουπ!!
Πέθανα με ατάκα Εύας και παρέα της Φεγγαρόπετρας… Ο Λευτέρης αγχώθηκε ότι είπε βλακεία στην Εύα?
Δεν θα πέσω.. δεν θα πέσω.. όχιιιι…

Προσπέρασα Αντιγόνη-Εριέττα γιατί βρήκα υπερβολική τη Λάμπου..
Λατρεύω Παπαδημητρίου.. τι ντύσιμο!! : respect :

Επόμενη σκηνή που είδα ήταν η κοριτσοπαρέα στο ατελιέ..
Θεά η Δάφνη στην αντίδραση της.. Η Γεωργόνη το κατέχει και το χει αποδείξει!!!
Το αν η Εύα που παντρεύτηκε κακοπέρασε να το σχολιάσω?? Όχι καλύτερα θα θίξω το κεντρικό ζευγάρι και δεν κάνει..
Οι πιέσεις των κοριτσιών ασχολίαστες..
Έχουμε καταργήσει δύο σεζόν και μια ιστορία που παρακολουθήσαμε με ενδιαφέρον..
Πάνε να μας περάσουν το Λευτέρης –Εύα με σεξ? Ευχαριστώ δεν θα πάρω..

Ο Στέφανος κινείται σαρωτικά μόνο όταν είναι να σκίσει καλσόν και να πατωματιαστεί..
Κατά τα άλλα ψυχρός εκτελεστής δεν είναι..
Τρομοκρατία με στεφάνια και μαύρα νυφικά και απειλές βασισμένες σε ένα σχέδιο εκδίκησης δεν το λες στιγμιαίο.. Το λες μεθοδευμένο και καλά μελετημένο σχέδιο..
Ξεχάσατε ΠΑΛΙ πως μας τον φέρατε στη σειρά?

Προσπέρασα κλασσικά Στέφανο Αντιγόνη.. είμαι σίγουρη ότι λέγανε τα ίδια..

Μαμά και κόρη Χαρίτου κλασσικά ούτε λεπτό..
Η Εύα με τα μοβ κουκλίτσα!!

Η Λουκανορική σκηνούλα απλά για να περάσει η ώρα..
Η Νόρα είναι έγκυος και έχει αυξημένες ορμόνες, το καταλάβαμε και μας έκατσε μη σας πω.. imarton

Άρχισε να κινείται σιγά σιγά το πράγμα και η αλήθεια βγαίνει στο φως..
Άντε γιατί κουραστήκαμε..
Μέτρο γιατί είναι χρονιάρες μέρες…
Συμφωνώ απόλυτα σε όλα όσα έγραψες....μόνο μια φράση....ο Στέφανος είναι ο άντρας οδοστροτήρας...τα σαρώνει όλα΄....
Morena
Morena
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Ζωγράφου, Αθήνα

Δημοσίευση από Cancoon Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 9:45 pm

Και τα υπόλοιπα του ρεβεγιόν που είδαμε σήμερα, μου άρεσαν πάρα πολύ!!!
Το κόψιμο της πίτας, ο all time classic καβγάς ανάμεσα στον Νικόλα και τον Λουκά για να μπει καλά η χρονιά, το πολιτισμένο κλίμα, τα πλάνα στον Στέφανο και την Μελίτα που ήταν όλο χαμόγελα, όλα τέλεια!
Αλλά και αφού είχαν φύγει όλοι, ο Στέφανος και η Μελίτα είχαν μια από τις πιο τρυφερές σκηνές τους, μία από τις σκηνές στις οποίες λειτουργούν ως ζευγάρι, ως οικογένεια. Ο Στέφανος πήγε να μαζέψει τα πιάτα ως ο κύριος του σπιτιού και μετά (και αυτό ήταν η πιο τρυφερή λεπτομέρεια όλης της σκηνής) έκανε μασάζ στα ποδαράκια της Μελίτας ενώ η ανταλλαγή των ευχών τους έκλεισε γλυκά την σκηνή! Μου άρεσαν πάρα πολύ, κρίμα που ήταν μικρή σκηνή!!
Το ξέσπασμά της Εριέττας για το ξεκλήρισμα της οικογένειάς της ήταν δικαιολογημένο, όπως και η στάση της απέναντι στον Ρούσσο και την Αντιγόνη. Πάντως και οι δύο την αντιμετώπισαν με σκεπτικισμό παρά με φόβο.
Στην σκηνή με τον Στέφανο για άλλη μια φορά κλαιγόταν ακατάπαυστα. Τέλος πάντων ο Στέφανος, ψυχραιμος και κρατώντας την δέουσα απόσταση από αυτήν, της τόνισε ότι πρέπει να πάει τη ζωή της παρακάτω. Άλλως, όπως φάνηκε και από την παραμονή της Πρωτοχρονιάς, η Εριέττα στέκεται μόνη της στην τζαμαρία, ο Στέφανος δεν είναι απέναντι – όσο και αν την συμπονάει, είναι ερωτευμένος με την Μελίτα του!
Τελικά ήταν κουραστικό όλο αυτό το γύρω γύρω της Εριέττας, ενώ και η Λάμπου βγήκε πομπώδης.
Στη σκηνή Αντιγόνης – Στέφανου ήταν πολύ ενδιαφέρον το ότι η Αντιγόνη δεν κλαιγόταν στον Στέφανο, σαν να βαρέθηκε να του αιτιολογεί τις πράξεις της, σαν να αποφάσισε να του τα λέει έξω από τα δόντια από δω και πέρα. Τελικά η μεταστροφή της ως προς την Μελίτα είναι απολύτως ειλικρινής: έχει καταλάβει ότι η αγάπη του Στέφανου για την Μελίτα είναι το μόνο που μπορεί να τον σώσει από το σκοτεινό και άγριο παρελθόν του.
Η Νταίζη γιατί θυμήθηκε την ιδέα της να σκοτώσει τον Μπέλλο;;;
Συγκινητική η σκηνή Λουκά – Νόρας. Μου άρεσε που ο Λουκάς τίμησε με αυτήν την χειρονομία την μέλλουσα μητέρα του παιδιού και επίσης μου άρεσε η παιδιάστικη χαρά της Νόρας για το ωραίο καινούριο δαχτυλίδι της.
Η Νόρα και η Δάφνη κάνουν πολύ καλά που ενθαρρύνουν την Εύα ως προς τον Λευτέρη, αφού βλέπουν ότι τον θέλει, ωστόσο είναι φυσιολογικό που η Εύα δεν θέλει να προχωρήσει βιαστικά. Και ο Λευτέρης το σέβεται αυτό και δεν την πιέζει, πράγμα που δείχνει πόση υπομονή είναι διατεθειμένος να κάνει για χάρη της. Πάντως η Αγγέλα της το πέταξε ότι χαλαρά, ξεχαλαρά στην τρίχα ντύνεται κάθε φορά που είναι να βγει μαζί του!
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 9:48 pm

"Πες μου τι εκανες την Πρωτοχρονια για να σου πω τι θα κανεις τον υπολοιπο χρονο!"

"Ησυχα πραγματα, πως να μην ειναι αλλωστε αφου ημουν αναισθητη!"

Και επαναλαμβανω, δεν πεταμε τετοιες βομβες χωρις να εχουμε προχειρο ενα πιεσομετρο ή ενα υπογλωσσιο κοντεψαμε να τη χασουμε τη γυναικα! Αυτο που της ειπες δεν επρεπε να της το πεις! sisi Τι να πεις κι αυτος ο ερμος, ψεματα λεει τον κραζει, την αληθεια λεει παλι τον κραζει... Αποφασισε Αμαλια μου να ξερουμε που βαδιζουμε!

"Δημιουργησαμε νεες παραδοσεις"

Γιατι τις παλειες τις βαρεθηκαμε, θελουμε πιο extreme ηθη και εθιμα, αφου φαγανε οι πρωην οι νυν και οι επομενοι ολοι μαζι ειπανε να κοψουν και βασιλοπιτα! imarton Τι να πω; Την Αγγελα εβαλαν να κοψει την πιτα; Ειμαστε σοβαρη! Ασε που τα εκοβε αλλα αντ'αλλων τα κομματια, ξεχασε και την κορη της! Καταλαβατε το υπονοουμενο ε, μεχρι και η μανα της σου λεει την ξεχασε την Ευα δεν την ξεχνατε κι εσεις σιγα σιγα.... wall Βεβαια αν δεν κοβαμε οπως να ΄ναι τα κομματια πως θα επεφτε το φλουρι και στο Λουκα και στο Νικολα για να γινει το τζερτζελο του τιποτα! Και επαναλαμβανω τα παιδια τι τα εκαναν; Παλι θα κοιμουνται ολο το χρονο;

"Γυρνισαμε σε παλιες καλες συνηθειες"

Τσαπα-τσουλα την Πρωτοχρονια, τσαπατσουλα ολο το χρονο η κιουρια με το κ κεφαλαιο! Αν ολο αυτο το πιατομανι ηταν στο δικο μου τραπεζι δεν υπηρχε περοπτωση να κοιμηθω ολο το βραδυ, θα με στοιχιωνε! Βεβαια θα μαζεψει η αλλη το πρωι που θα ερθει γιατι αποψε ειπε να κανει Πρωτοχρονια με τους δικους της η κοπελα, η υπηρεσια ντε! Επισης το αλλο πρωι αφησε το Νεφελακι με τη μαμα και πηγε... Που πηγε βρε παιδια; Αυτο ηταν μην περιμενετε αλλη επανασταση μεσα στο 2011!
Το κορυφαιο βεβαια οτι δεν ηταν αβολη η ολη κατασταση νομιζω ητνα το πρωτο ανεκδοτο της χρονιας! lmao Ή μαλλον η πρωτη μ*****α που μας πεταξαν για τη νεα χρονια!

"Ανταλαξαμε δωρα και οχι μονο!"

Να πω οτι ηταν η καλυτερη σκηνη του επεισοδιου; Θα το πω! Μου αρεσε τρελα, ημουν προετοιμασμενη οτι δεν θα παιξει προταση γαμου και απολαυσα τη σκηνη χωρις να ξενερωσω τη ζωη μου! Λατρεψα το δακρυ της Νορας και το φιλι! inlove Επισης θα ηθελα να ειμαι απο μια μερια οταν θα διηγουνται την ιστορια τους στα παιδια τους! inlove Ναι, ναι προσγειωνομαι!
Ο Λουκας με τις πριγκιπισσες, τι γλυκας! inlove
Να τολμισω να ελπισω οτι θα παει καπως ετσι και η υπολοιπη χρονια; Efxi

"Επαγγελαματικο ταξιδακι, μην τα ρωτατε"

Μιλαμε ο Λουκας παει κι ερχεται Πελοποννησο με κλειστα ματια! Νομο δεν εχετε αφησει! Λυστε μου μια απορια σας παρακαλω, ποιος ψυχακιας σε ιδιωτικη ή δημοσια υπηρεσια πηγε Πρωτοχρονιατικα στο γραφεια για να εξυπηρετησει το Λουκα; ΠΟΙΟΣ; Μα καλα δεν μπορουσατε να περιμενετε να ξημερωσει η αλλη μερα! Εκλεισε και το κινητο απο μπαταρια, χορευε η Νορα παρεα με τις ορμονες της!sisi

"Αν η χρονια ειναι σαν την Πρωτοχρονια, να μου λειπει καλυτερα!"

Η Εριεττα εστειλε ευχες στο Στεφανο, οχι με το κινητο οπως θα περιμενε καθε φυσιολογικος ανθρωπος αλλα με τον ανεμο! Ξημερωματα εμαθε και τα μαντατα για την Αντιγονη και δεν την χωρανε οι τοιχοι! Τι στην Αντιγονη πηγε, τι στο Ρουσσο... Πηγε και ο Στεφανος και της ειπε να μην αλλαξει; Και απορω ενδιαφερεται οντως για την Εριεττα ή δεν θελει να ερθει αντιμετωπη με τη μανα του; Οπως και να'χει το 2011 δεν ξημερωσε και πολυ ευχαριστα για την Ερι! Aww
Μη μου την αλλαξετε, την συμπαθω!

"Δεν αλλαξε κατι στην καθημερινοτητα μας επειδη ειναι Πρωτοχρονια, τα ιδια οπως παντα!"

Οταν λεμε τα ιδια εννουμε λεφτα, παρακολουθησεις, ιντριγκες, φονοι, δολοπλοκιες, και παει λεγοιντας... Την ξερω τη μοιρα μου εγω! Ετσι θα παει και το 11 την τυχη μου μεσα! Ee? Δεν γινοταν να φαμε λιγοτερο Νταιζη και Μπελλο;

"Νομιζω οτι ειχα την πιο περιεργη Πρωτοχρονια των τελευταιων χρονων"

Εκτος του οτι εκανε Πρωτοχρονια με την πρωην και νυν των πρωην της, εχει και τη Δαφνη να της ζαλιζει τον ερωτα! Ο σφιχτης την ηξερε την απαντηση, την πληρωμενη ομως που ακολουθησε απο την Ευα δεν την ειχε προβλεψει! "Σκεψη" μια διαδικασια που καλο θα ειναι να προηγειται της ομιλιας Λευτερακη! ainta Οι κοριτσοπαρεα που περσι δουλευε τη Νορα για το φιλι με το Λουκα φετος ετοιμαζε γαμους και η ιδια κοριτσοπαρεα που περσι ελεγε στην Ευα ποσο ευτυχισμενη θα ηταν με το Στεφανο φετος της λεει να προχωρησει σε τρελιτσες με το Λευτερη! Ναι καλε και χρονια να παρει, τραβατε κανενα ζορι; Πρεπει ντε και καλα να φαει τα μουτρα της! Για μαζευτειτε! Impatient
Σινεμα ε; Τι ταινια ειδαμε αυτη τη φορα;

"Ανελαβα δραση!"

Και ελπιζω να κρατησει γιατι απο τον Νικιλοα που το μονο που εχει κατα νου ειναι ο υπνος του προτιμω σαφως την νεα βελτιωμενη εκδοση! Ο Νικολας ειχε ψιλιαστει οτι κατι παιζει και ζητησε να μαθει την αληθεια, ελπιζω να εχει παρει κανενα ελαφρυ ηρεμιστικουλι, ετσι για καλο και για κακο! valen

"Μετριο"

Αν το πρωτο επεισοδιο της χρονιας προμηνυει τα υπολοιπα φοβαμαι αυτα που θα ερθουν! Δεν ειχαμε τιποτα συνταραχτικο και η μονη αποκαλυψη αφορουσε την Εριεττα!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 10:22 pm

Mέτριο και από εμένα. Με έχετε καλύψει η προλαλήσασες λατρεμένες συντρόφισσες.

2 σχόλια από μένα και όποιος κατάλαβε κατάλαβε:

Η κατίνα και η πλατίνα τον πρώτο χρόνο χαίρονται......

Καλοχαιρέτα τους πεζούς όταν καβαλικέψεις, για να σε χαιρετούν και αυτοί όταν θα ξεπεζέψεις!!!!!

Καλή μας εβδομάδα, καλή χρονιά με Υγεία και ό,τι άλλο ο καθένας επιθυμεί!!!
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 10:35 pm

Ας επαναλάβω κι εγώ εύστοχες επισημάνσεις των προηγούμενων σχολιαστών.
Η σκηνή της Νόρας και του Λουκά με το μονόπετρο ήταν χαριτωμένη και έδειξε τη χημεία τους. Σύμφωνοι, θέλησε να της δείξει τη χαρά του για το γεγονός της εγκυμοσύνης της με ένα κόσμημα. Μονόπετρο όμως,,,,και γονατιστός μάλιστα; Κα τελικά η πρόταση δεν ήρθε!!! imarton
Χάθηκε ένα βραχιόλι, κάτι για το λαιμό, σκουλαρίκια ίσως;
Δεν κατάλαβα το νόημα που είχε η αναφορά της Μελίτας και του Στέφανου στην Εύα. αν και ο τέως έδειξε λίγο επιφυλακτικός για τον υποψήφιο.....πότε θα τον πάρει χαμπάρι με τα διαμάντια, γύρω στο Μάιο;
Οι υπόλοιπες σκηνές δε με συγκίνησαν ιδιαίτερα.
Η Αμαλία και ο Πέτρος είναι από τα δυνατά χαρτιά αυτής της σειράς. Η Αμαλία δείχνει παρά το φευγάτο της τη μεγάλη αγάπη και ικανότητα που έχει να παραστέκεται στον άντρα της ό,τι και αν συμβαίνει.
Αυτή λοιπόν θα έπρεπε να είναι μια από τις περιστάσεις αυτές.
Ερμηνευτικά είναι ικανή για πολλά περισσότερα. Ας πάψουν λοιπόν να την παρουσιάζουν σαν την κουτσομπόλα παπαδιά στο Καφέ της Χαράς που δεν έβλεπε την ώρα να τα βγάλει όλα στη φόρα και ας τη βάλουν να σταθεί δίπλα στον άντρα της τώρα που όλοι και όλα είναι εναντίον του δικαίως ή αδίκως.
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 10:50 pm

edem4ever έγραψε:"Πες μου τι εκανες την Πρωτοχρονια για να σου πω τι θα κανεις τον υπολοιπο χρονο!"
γνωστό και καλό, αλλά μην τα πιστεύετε αυτά Razz - καθένας ξεχωριστά!
κατά τα άλλα, αν και για λόγους αυτοσυντήρησης δεν είδα επεισόδιο ούτε σήμερα ούτε την παρασκευή, διάβασα έναν (και μερικούς άλλους) πάντα καλό σχολιασμό να ενημερωθώ η γυναίκα

pasxalitsa έγραψε: Η κατίνα και η πλατίνα τον πρώτο χρόνο χαίρονται......
μόνο που η δικιά μας παραχάρηκε! Πόσο ακόμα??? Πόσο?
(ή ανήκω σ' αυτούς που δεν κατάλαβαν, τι να πω?)

Καλή χρονιά σε όλους, πάντα με χαμόγελο
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Δευ Ιαν 03, 2011 10:54 pm

Πρώτος σχολιασμός για το 2011... Το επεισόδιο θα μπορούσε να είναι και καλύτερο...

Ότι θα άκουγα από την Αμαλία που είχε φαγωθεί να μάθει την αλήθεια, ότι θα προτιμούσε ένα ακόμα ψέμα, ομολογώ ότι δεν το περίμενα... Αν αντέδρασε έτσι η Αμαλία, αναρωτιέμαι τι θα κάνουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι όταν μάθουν τα νέα...

Τη βασιλόπιτα την έκοψε η Αγγέλα και σέρβιρε η Μαρίλια... Η οικοδέσποινα έκανε τίποτα εκτός από το να περιμένει να βάλει σαμπάνια πρώτα σε εκείνη ο Στέφανος; Ευτυχώς την αγνόησε και έβαλε πρώτα στην Εύα!

Πέρσι ο Στέφανος ευχόταν μπροστά στο παράθυρο χρόνια πολλά στη Μελίτα και τώρα είναι με τη Μελίτα. Φέτος η Εριέττα μπροστά στο παράθυρο ευχήθηκε στο Στέφανο. Οι επαναλαμβανόμενες σκηνές, εκτός από έλλειψη φαντασίας των σεναριογράφων, σημαίνουν και κάτι άλλο;

Το ότι η Μελίτα ανέφερε ότι δεν υπήρχε αμηχανία λόγω της παρουσίας του Λευτέρη, ήταν το λιγότερο γελοίο. Της είπε κανείς ότι με ή χωρίς Λευτέρη η Εύα δεν είχε κανένα λόγο να αισθάνεται αμήχανα, ενώ εκείνη θα έπρεπε να νιώθει αμηχανία και τύψεις και ντροπή; Αλλά τι ζητάμε τώρα! Η Μελίτα ευχήθηκε το 2011 να τους φέρει μόνο χαρές και να ζήσουν την αγάπη τους! Να ευχηθώ κι εγώ κάτι; Να χωρίσει με το Στέφανο, να εξαφανιστεί και να μην την ξαναδούμε, παρά μόνο ίσως για να μάθουμε πώς θα πληρώσει για όσα έκανε!

Η σκηνή Νόρας – Λουκά ήταν πολύ γλυκιά και συγκινητική! Ούτε εγώ περίμενα πρόταση γάμου, οπότε αυτό που είδα μου άρεσε πολύ, όπως μου άρεσε και η τελευταία τους σκηνή μετά την επιστροφή του Λουκά.

Και σε περίπτωση που δεν το είχαμε εμπεδώσει, το ξανακούσαμε: Η Μελίτα έχει και μια δουλειά (στην οποία δουλεύει όταν δεν είναι για ψώνια, βόλτα με το Στέφανο ή δεν βρίζει τους πελάτες, έτσι για να τα λέμε όλα, μια και το επαναλαμβάνουμε συνεχώς)...

Η Εριέττα είναι λογικό να αισθάνεται και οργή και απόγνωση μετά από όσα έμαθε. Ουσιαστικά έμαθε ότι τόσο καιρό την κορόϊδευαν, ότι η Αντιγόνη σκότωσε τον θετό της πατέρα και τώρα που την έχει αθωώσει το δικαστήριο δεν υπάρχει κανένας τρόπος να πληρώσει για αυτό που έκανε. Κατά τη γνώμη μου και λίγα είπε και στην Αντιγόνη και στο Ρούσσο. Βέβαια, είναι εμφανές ότι είναι οργισμένη και ότι δεν εννοεί αυτά που λέει, και δεν πιστεύω ότι θα εκδικηθεί κανέναν, τουλάχιστον όχι χρησιμοποιώντας παράνομα μέσα. Γι’ αυτό άλλωστε και αναρωτιόταν τι να κάνει στις σκηνές με τη Νόρα και το Στέφανο... Αν και μετά από όσα της έχουν κάνει εγώ θα τη δικαιολογούσα ό,τι και να έκανε, δεν πιστεύω ότι η εκδίκηση είναι στη φύση της... Απλά ζητάει δικαίωση και αυτή τη στιγμή δεν βλέπει να υπάρχει κανένας τρόπος για να το πετύχει αυτό...

Ο Στέφανος για ποιο λόγο ακριβώς ξαναπήγε στην Αντιγόνη; Για να την προειδοποιήσει για τις επόμενες κινήσεις της Εριέττας; Για να της πει, πάλι, ότι τώρα είναι μόνη της; Ή μήπως για να δώσουν την ευκαιρία στην Αντιγόνη να πλέξει το εγκώμιο της Μελίτας για μια ακόμα φορά; Γιατί τη μισή σκηνή με αυτό το θέμα τη φάγαμε! Τελικά το σπρώξιμο δεν έχει όρια!

Ωραία και η σκηνή με τα κορίτσια στην κατασκήνωση, αν και η Νόρα και η Δάφνη πολύ σπρώχνουν την Εύα στο Λευτέρη. Ας την αφήσουν να αποφασίσει μόνη της.

Ελπίζω και εύχομαι τα δύο επόμενα επεισόδια να είναι πολύ καλύτερα!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης