Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap19%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 19% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap25%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 25% 
[ 19 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap23%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 23% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap33%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 33% 
[ 25 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 75

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 1:17 am

Χρονια Πολλα και Καλη Χρονια σ'ολους.... ))

Τελικα το Πρωτοχρονιατικο φιασκο που μας σερβιραν οι Master Chef ειχε και συνεχεια με την κοπη της βασιλοπιτας, ετσι για να μας θυμησουν οτι η σειρα πραγματευεται οντως στην Ελλαδα και οχι στην Σουηδια.... Nyxia

Η σκηνη Νορας-Λουκα με την παραλιγο προταση γαμου, ηταν πολυ γλυκια.....Love!
Τα λογια του Λουκα πολυ συγκινητικα αν και θα περιμενα μια στοιχειωδη αναφορα στο επετειακο πρωτο τους φιλι.....βεβαια εχω και εγω απορια γιατι επρεπε ολο το σκηνικο να παραπεμπει λανθασμενα σε προταση γαμου.... scratch
Επισης ειναι πλεον εμφανες οτι η Νορα ξερει να χειραγωγει πληρως τον Λουκα, ειδικα τωρα με την εγκυμοσυνη, οποτε λιγο δυσκολο ν' αλλαξει επαγγελματικο προσανατολισμο ο πατερ Φαμιλιας.... Palamakia

Αναφερθηκα σε πληρη χειραγωγηση και σκεφτηκα τον Χρηστο..... slap
Ειπαμε η Νταιζαρα ειναι σεναριακα τελειωμενο κεφαλαιο αλλα και ο Χρηστος??? Απο μπραβος του Καρταλη.... σε σκυλακι της τριτοδευτερης??? Τοση κατρακυλα πια.... wall

Βεβαια η σκηνη καπιταλε ηταν στο ατελιε της Δαφνης με την κοριτσοπαρεα.... livani
Το τι μαργαριταρια ακουσαμε παλι....
-Παροτρυνση στην Ευα να προχωρησει γιατι εχει μεινει ΠΟΛΥΥΥΥΥ πισω στα προσωπικα της ενω μεσα σε δυο χρονια εχει προχωρησει ηδη σε δυο γαμους, εχει κανει ενα παιδι, εχει κανει αποπειρες αυτοκτονιας για τα προσωπικα της, εχει χασει ενα νεφρι για τα προσωπικα της κτλ.ainta
-Πιεση στην Νορα να παντρευτει απο 2 γυναικες που το εχουν τολμησει το εγχειρημα και (τουλαχιστον εγω) τους γαμους τους μονο ευτυχισμενους δεν τους χαρακτηριζω.... ainta
-Απο την αλλη μερια το Νορακι το παιζει (φετος) κατα του γαμου.... Αραγε εγω γιατι την θυμαμαι απο τους πρωτους μηνες της σχεσης της με τον Λουκα να του πεταει σποντιτσες εως ΣΠΟΝΤΑΡΕΣ για να παντρευτουν..... ainta

Η Εριεττα εμαθε τελικα για την ομολογια της Αντιγονης και ξανανοιξε το μετωπο με την πεθερουλα αλλα και με τον Ρουσσο, ανυπομονω να την δω να λαμβανει δραση για την τιμωρια των ενοχων παρεα με τον αδελφουλη.... Thumbs up

Συγκινητικη η σκηνη Νικολα-Λιακου που μας θυμησε οτι ο Νικολας εκτος απο μιζερος και γκρινιαρης..... ειναι και αληθινος φιλος που θελει να προλαβει επιπονες καταστασεις... Hug

Ευτυχως παντως που η αποκαλυψη της αληθειας στην Αμαλια συνεπεσε χρονικα με το ταξιδι του Λουκα στην Πατρα.... Ετσι αναποφευκτα θα μαθευτει η αληθεια, αφου η ερευνα οδηγει στον Ρουσσο..... διαφορετικα θα την μαθαιναν με το γνωστο "τακτ" της Αμαλιας, που ολοι ξερουμε ποσο "διακριτικο" ειναι ....zip
Αν στην προηγουμενη "τακτ" αποκαλυψη ο Λουκας εφυγε για Ναυπλιο, στην συγκεκριμενη προβλεπω να πηγαινε προς Βραζιλια μερια....

Το αυριανο προβλεπεται συγκλονιστικο για την αποκαλυψη της συγγενειας Εριεττας-Λουκα και την αντιδραση ολων των ηρωων σ'αυτο το νεο....Μαντευω οτι ολοι θα αντιδρασουν θετικα, εκτος απο καποια που παλι θα βρει ευκαιρια να γκρινιαξει, γιατι η αποκαλυψη θα την ξεβολεψει απο το επικεντρο του Εδεμικου συμπαντος.... DoksasteME

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 474 - Ημερομηνία 03-01-2011

Δημοσίευση από sifantid Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 1:35 am

Καλή Χρονιά και από 'μένα! Γεμάτη ευτυχία και υγεία σας εύχομαι! Efxi

Όσο για το επεισόδιο... Ενδιαφέρον θα έλεγα! valen Με δύο παρατηρήσεις:

1. Η πρώτη σκηνή Νόρας-Λουκά πραγματικά με άγγιξε. Λόγια μέσα από την καρδιά που εκφράζουν ειλικρινή συναισθήματα! Όχι φανφάρες! sfyr

2. Αυτά τα έρμα τα ως και τα σαν πότε θα μάθουν να τα ξεχωρίζουν οι διαλογογράφοι; Με έναν πρόχειρο υπολογισμό 4 λάθη μέτρησα σήμερα! Jesus Christ δηλαδή! valen Δεν τη λυπούνται την έρμη την ελληνική;
sifantid
sifantid
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ασχολίες : Latin Dancing, Ballroom, Theatre, Cinema, Drawing, Pop-up cards, Cooking, Photography, Grey's Anatomy, Private Practice, Τα Μυστικά της Εδέμ!

https://www.facebook.com/#!/group.php?gid=126188997391368&amp

Δημοσίευση από afroditi_norakii Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 10:08 am

καλο απο μενα!
δεν με εντιπωσιασε ιδιαιτερα το χθεσινο...
λατρεψα για ααααλλη μια φορα νορα-λουκααα!!!! inlove μονο αυτα απο μενα Rolling Eyes
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 11:22 am

Μου αρεσαν πολυ η σκηνες Νορας-Λουκα και Εριεττας...

Ενταξει τα εχω δει ολα σε αυτο το εργο οποτε δεν με παρεξενεψε οτι δεν ηταν προταση γαμου ..Αν και καθε φυσιολογικος ανθρωπος αυτο θα σκεφτοταν αλλα ποτε πηγαμε με τη λογικη εμεις...

Αλλα inlove λατρεψα τον λογο που της το εδωσε ..Της το εδωσε με τοσο γλυκα και ωραια λογια inlove

Εριεττα ειναι φοβερη inlove αν και τη εχουμε ξαναζησει την σκηνη στο παραθυρο εμενα με συγκινησε ομως που ηθελε τον ανθρωπο της ευτιχισμενο ..
Εχει αποδειξει το χαρακτηρα της και την λατρευω inlove ..
Τωρα με την Αντιγονη επρεπε να της πει και αλλα κριμα που κρατηθηκε ..
.Νορα Εριεττα τελεια ολαααα inlove

περιμενω το σημερινο ......!!
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από Elsa* Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 12:33 pm

παιδια νομιζω ηταν ξεκαθαρο απο την σκηνη στο κοσμηματοπωλειο πωσ δεν το δαχτυλιδι ΔΕΝ προοριζοταν για προταση γαμου οποτε ποιοσ ο λογοσ να περιμεναμε κατι τετοιο ? :Σ
Elsa*
Elsa*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Νεα Φιλαδελφεια

Δημοσίευση από Rafaella+Manos=EdemReee.G Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 1:20 pm

Το ψυφισα ως μετριο ..αν και γλυκορομαντικουλικες η σκηνες με Ν+Λ... εγραψα στα παλια μ τα παππουτσια της αλλες σκηνες αλλιως θα μου βγαινε αθλιο........Δεν καταλαβα κ.Βενετη αν το Νορακι δεν ηταν εγγυος δεν θα της επερνες δωρακια και τετοια? Δεν καταλαβα? Ολα για την κορακλα σου?? τΗΝ Νορα που την Βαζεις??Σε 2η κατηγορια??
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Rafaella+Manos=EdemReee.G
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : κυπρος ή Στην αγκαλιά του Λουκάκου..♥♥
Ασχολίες : Να βλέπω ΜΥΣΤΙΚΑ.. Τραγούδια κ.α

Δημοσίευση από dwra Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 3:27 pm

Καταρχίν καλή χρονιά στην εδεμοπαρέα, εύχομαι να εχουμε μια καλή και υγιείς χρονιά, με οτι το καλύτερο επιθυμεί ο καθένας μας Hug Hug

Κατά δεύτερον το επεισόδιο κι εγω μέτριο το ψήφισα, γιατί περιμένα κάτι πιο έντονο.
Οι σκηνές Λουκά-Νόρα ειναι συγκινητικές, και ομολογώ πως περίμενα κι εγω πρόταση γάμου, ας ελπίσουμε να το δούμε σύντομα κι αυτο Heart2
Μελίτα-Στέφανος, βαριέμαι αφόρητα, ας την στείλουν κάπου στο εξωτερικό να ησυχάσουμε απο την σγουρομάλλα κοπελιά, γιατί πλεον στο εργο δεν εχει να δώσει τίποτα cake
Προτιμώ Εριέτα με Στέφανο, πιστεύω οτι ταιριάζουν περισσότερο. Ετσι κι αλλιως χημεία δε βγαίνει με καμία οπότε, ας μας δώσουν κάτι αλλο οι σεναριογράφοι, γιατι βαρεθήκαμε τα ίδια και τα ίδια

Κι ας ελπίσουμε οτι απο δω και πέρα θα δουμε λιγο καλύτερα επεισόδια, γιατί πολύ μας υποτιμούν οι σεναριογράφοι και δε λεει...

Και να συμπληρώσω, οτι θα ήθελα να δω και λίγο Μάνο, έστω μια τηλεφωνική επικοινωνία, κάτι που να δείχνει οτι δεν τον ξέχασαν τον φίλο τους. Πιστεύω οτι θα έδινε αλλη νότα στην σειρά, γιατί φέτος ψυχοραγεί....

αυτά για την ώρα και ανυπομονώ να δω το σημερινό επεισόδιο....

Καλή Χρονιά και πάλι σε όλους παιδιά Hug
dwra
dwra

Θηλυκό Τόπος : Στη σκέψη σου.....

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 5:21 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Μου άρεσε πολύ η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα που της έδωσε το δαχτυλίδι, ήταν πολύ όμορφα αυτά που είπε. Τέλειες ερμηνείες και από τους δύο. Επίσης μου άρεσε και η σκηνή που τα κορίτσια συζητούσαν. Βγάζουν όλο αυτό το ωραίο κλίμα. Ο Νικόλας φάνηκε και πάλι πόσο καλός είναι και νοιάζεται για τον Λουκά. Μου αρέσει πολύ αυτό. Η Εριέττα μου άρεσε πολύ στις σκηνές της. Η σκηνή με την Εύα, την Δάφνη και τον Λευτέρη όμορφη. Η Νταίζη με τον Χρήστο καλοί και αυτοί.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από tzibirdika Την / Το Τρι Ιαν 04, 2011 5:51 pm

To ψηφιζω καλο!!!!

Ξεχωριζω τη λουκανορικη σκηνη...... Love!
Με το Λουκα να της τραγουδα "σ'αγαπω γιατι εισαι ωραια" Τελευταια φορα που της το τραγουδησε αυτο του ηρθε μια κανατα νερο στη μουρη.....Τωρα ομως....ελιωσε το Νορακι...αυτο ελειπε δηλαδη να μη λιωσει...
Το μυστικο ντουλαπακι του σαλονιου πολυ μου αρεσε.... gelio Λουκακο ατιμουτσικο δε το εβαλες στο μπουφαν το δαχτυλιδι μη το βρει κατα λαθος η Νορα και χαλασει η εκπληξη????
Η οποια εκπληξη ηταν υπεροχη!!!!!! Υποκριτικα αψογοι και οι 2 ειδικα η Δρακουλακη..πολυ εκφραστικη...τι ματαρες που εχει η ατιμη....
Ο Λουκακος με ελιωσε κυριολεκτικα οταν της πηρε το δακρυ και το φιλησε-γευτηκε.... inlove Που ειναι αυτοι οι αντρες ρε παιδια????? Aww
Το δαχτυλιδι υπεροχο!!!
Μ'αρεσε που την ειπε πριγκιπισσα του και μετα ειπε η Νορα οτι ειναι 2 πριγκιπισσες!!!! Love!
Γενικως η σκηνη ηταν για πολλα Love! Κι ας μη της εκανε προταση γαμου....Δε το περιμενα ετσι κι αλλιως..

Μ'αρεσε και η σκηνη με τα κοριτσια στο ατελιε..Η Γεωργονη ηταν εκπληκτικη!!!! Μια μια οι ερωτησεις βρε Δαφνη μου... gelio

Αν οι ορμονες της Νορας κανουν απο τωρα ετσι....ε ρε κατακαημενε Λουκακοοοο gelio

Οπως καταλαβατε....οι υπολοιπες σκηνες δε με ενδιαφερουν... valen
tzibirdika
tzibirdika
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : οδος ονειρων 15

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης