Edem Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

+24
Elsa*
dwra
ellie
Dorina <3 Πέτρος
afroditi_norakii
ebelina2007
verile_mistika
margaret10
nefelik
Antigoni!
Cancoon
FieryRed
fay66
pasxalitsa
MARINAKI_AGAPI_97
JESSIE
ioannaa
Καρ-Mik
black_cat
fantina
$ofi@ loukakos + nora
loukitsa
KatsaroYpotheto
Clarabelle
28 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_lcap17%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_lcap26%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_rcap 26% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_lcap32%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_rcap 32% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_lcap21%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_rcap 21% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_lcap4%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_lcap0%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 53
 
 
Η Ψηφοφορί έκλεισε

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 05, 2011 6:08 pm


Πώς σας φάνηκε το σημερινό επεισόδιο;
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 05, 2011 8:06 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ..

Λουκάς – Εριέττα
Η συνέχεια της σκηνής το ίδιο όμορφη με την αρχή. Πολύ γλυκιά η αμηχανία και των δύο. Το αστείο του Λουκά για τα 1.000 ευρώ πολύ καλό τελικά. Και επιτέλους και μια επιφυλακτικότητα απέναντι στο Στέφανο!

Οι απορίες τους βάσιμες θα έλεγα αλλά πάλι με τρύπες θα τις απαντήσουμε είμαι σχεδόν σίγουρη!

+++

Ρούσσος – Λουκάς – Εριέττα
Ο Λουκάς της έλεγε να κινηθούν ψυχραιμα και μόλις είδε το Ρούσσο φούντωσε? Χαχα

Τον βρήκα λίγο υπερβολικό τον κο Πετράκη για να είμαι ειλικρινής.

Η ιστορία μούφα εντελώς! Στο όνειρο οι άντρες με το που συναντήθηκαν μετά από ένα λεπτό πυροβόλησαν θα μας τρελάνουν. Να μη σχολιάσω ότι ο Λαζαρίδης σκότωσε άνθρωπο και μόλις έμαθε ότι αυτά που είπε αληθεύουν τον έπνιξαν οι τύψεις! Δηλαδή όταν πρωτάκουσε το κέρατο και ΔΕΝ το πίστεψε σκότωσε άνθρωπο αλλά όταν το επιβεβαίωσε αυτοκτόνησε! Ee?

Παρεπιπτόντως δεν θεωρώ την Αντιγόνη υπεύθυνη στο τόσο! Συγνώμη δηλαδή, αλλα δεν φταίει αυτή που ο Λαζαρίδης ήταν τόσο εύθικτος!

Ο Λουκάς είναι άδικος αλλά είναι λογικό γιατί πονάει πολύ, τον αγαπάει το Ρούσσο και τον έχει σαν πατέρα του.

+++

Παρόλο που η Παπαδημητρίου ήταν θεά και ντυμένη εκπληκτικά (λάτρεψα το ρόζ φόρεμα) δεν πρόκειται να σχολιάσω την μάνα κουράγιο Νο.2 Βαριέμαι Νταιζουλίνι! Βαριέμαι! Αφήστε που δεν την πιστεύω καν ότι την βίαζε ο πατριός της!!!

Συγνώμη η Νταίζη που αναρωτιέται αν ο Στέφανος ξέρει για Ερι-Λουκά από που το έμαθε, αν όχι από το Χρήστο που του το είπε ο Στέφανος? Κι άλλη τρύπα?

Στην βραδυνή συζήτηση το μόνο που μάθαμε είναι ότι δεν αφήνει τίποτα η Αντιγόνη στα παιδιά της. Νομίζω ότι πρέπει να τα αφήσει στη Μελίτα! Ε τί μόνο η Εύα να πάρει διαθήκη? ΑΔΙΚΑ βρε παιδί μου! Σπρώξιμο σε αυτή την κατεύθυνση δεν είχαμε δει νομίζω ώρα του είναι!

+++

Λουκάς – Εριέττα
Η συζήτηση δεν είχε να δώσει πολλά αλλά η αμηχανία τους ήταν τόσο γλυκή! Να περιορίσουμε τα σχόλια του Εμπενίζερ παρακαλώ μόνο, γίνεται???

+++

Νόρα – Αμαλία
Η Αμαλία έχει αποδείξει πόσο αγαπάει τα ΛουκαΝοράκια? Πότε? Μόνο όταν δεν εναντιώνονται στα θέλω της!!! Γιατί τα ξεχνάμε όλα αυτά???

Αλλά να μου πείς εδώ "αγαπάμε τη Μελίτα" όπως δήλωσε και η Νόρα Fskl
Ευτυλίζεται το ρήμα! Έλεος!!!

+++

Πέτρος – Μελίτα
Καλά όταν αρχισε η σκηνή ήμουν σε φάση... όοοοχι παλι αδακρύωτη μίρλα! Όχιιιιι!!!

Ο Λουκάς έχασε τον κόσμο, η Εριέττα έμαθε απίστευτες αλήθειες και βλέπουμε το δράμα της Μελίτας? ΣΩΣΤΕ ΜΑΣ από το σπρώξιμο!!!

Κατρανίδης βέβαια : respect :& oscar

+++

Λουκάς – Αντιγόνη
Πωπω αυτό το ροζ φόρεμα είναι ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ!!!

Η σκηνή μου άρεσε παααρα πολύ! Δεν ξέρω Παπαδημητρίου και Πετράκης έχουν δέσει κι ας μην είχαν σκηνές πολλές..

+++

Εντωμεταξύ έχει περάσει το μισό επεισόδιο και Εύα, Δάφνη, Νικόλα δεν έχουμε δει ακόμα. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!

Η Μελίτα που ήθελε να παραιτηθεί ασχολίαστη. Μαρή εγωίστρια και πάνζαβη δεν είναι όλοι σαν και σένα που εξαπολύουν κατηγορίες απο δω κι απο κεί άνευ λογου και αιτίας!

+++

Λουκάς - Στέφανος
Ο Στέφανος ακόμα με πίνακες ασχολείται και μάλιστα πλαστούς, δεν το αρνήθηκε! Στην κατσαρή του όμως δεν το έχει πει ε? Περιμένει να τον ρωτήσει πρώτα??? lmao

Ο Λουκάς μια χαρά σκεπτικό έχει! Αλλα όπως εκείνος δεν εμπιστεύεται το Στέφανο έτσι δεν εμπιστεύομαι κι εγώ τους γράφοντες!!! Γιατί Λουκάκο δεν πιστεύεις ότι ο Στέφανος είναι ένα άπειρο πλάσμα, αδικημένο από τη ζωή άμαθο στην παρανομία και το ψέμα??? xoxo Έτσι είναι λέμε, χώνεψέ το!!! Μούφα οι διαφημίσεις για κρυμένα σκοτεινά πρόσωπα, ένας λαπάς είναι καλό μου λέμε, αγάπησε και εμπιστέψου άφοβα!!!

+++

Αντιγόνη – Στέφανος
Ο Στέφανος το παίζει τόσο αθώος που θέλω να γελάω! Αγαπητέ ο Λουκάς δεν σου καταλογίζει ελπίζω μόνο τα του Μάνου! Έχεις και μια Εύα και δεν σε έβαλε ο Λουκάς να την καταστρέψεις διπλά!! Αντε γιατί εχω βιδώσει που έχουμε ξεχάσει τα πάντα!!!

Μια χαρά δίκιο έχει η Αντιγόνη! Ζει με τα λεφτάκια του τα παράνομα, σωστά??? Ήξερε ότι οι δουλειές ήταν παράνομες και τις συνέχιζε και τις συνεχίζει και ακόμα και τώρα ψάχνει για τα διαμαντάκια του, νομίζω? Τι μας παριστάνει τη Μελίτα του περσινού κύκλου που ζούσε από τα βρώμικα λεφτά αλλά έκραζε κιόλας ταυτόχρονα?

Ξεχνάμε τον Αποστόλη, τη Βέρα και τους δύο μπράβους Στεφανάκο??? Ή μήπως θεωρείς ότι επειδή έχασες τα ίχνη των δύο μπράβων μάλλον πήγαν ταξιδάκι αναψυχής όταν τους στείλατε να σας φέρουν τα λάφυρα??? Ξέρεις πολύ καλά ότι πέθαναν και συνεχίζεις αυτό που άφησαν στη μέση αδιαφορώντας για αυτές τις ανθρώπινες ζωές, άσε τις βλακείες λοιπόν και τα δακρύβρεχτα!!!

+++

Χρήστος – Νταίζη
Ίδια σκηνή με χθες, ίδια ρούχα και ίδια ίδια ίδια όλα! Μην τον καταστρέφετε έτσι τον Κασσανδρινό δεν του αξίζει!!!

+++

Η Νόρα καλέ γιατί είπε ότι τους περιμένουν τα κορίτσια στης Δάφνης? Ο Νικόλας και ο Ηλίας το γύρισαν? xoxo Η συνηδειτοποίηση του Λουκά περί έρωτα αστεία.

+++

Παρέα – 1
Η συζήτηση άνετη και παρεϊστικη. Για τα δυο λεπτάκια μην τους ξεχάσουμε ότι είναι οι πρωταγωνιστές μας όλοι τους. Το μπουφάν της Νόρας πανάθλιο. Απαπαπαπαπαπα!

+++

Ξενέρωτας
Ο Στέφανος έχει κουραστεί καλέ. Συγκινηθήκατε μην μου πείτε ε??? lmao

+++

Νόρα – Λουκάς – Πέτρος
Καταρχήν άθλια τα αθλητικά της Νόρας. Η Νόρα έχει καλό γούστο τι τρέχει σήμερα???

Ο Ρούσσος είχε δίκιο σε όλα αυτά που είπε και το ίδιο και ο Λουκάς. Καταπληκτική σκηνή!!! : respect :

Ο Λουκάς να το παίζει τρελίτσα όταν πονάει με έχει εκνευρίσει απίστευτα. Αυτοί οι δύο θα μιλήσουν ποτέ???

+++

Εύα – Λευτέρης
Ο Λευτέρης δεν μου αρέσει που πιέζει την Εύα. Δεν την έβλεπα έτοιμη να προχωρήσει. Αχ Παναγία μου τρομάζω τι μας επιφυλλάσει το αύριο! Βέβαια από την άλλη μπορεί και να μη δούμε και τίποτα άλλο, είναι κουρασμένη η γυναίκα και μπήκε και δεύτερη στους τίτλους... Fskl

Σκέτο καλό κι αυτό μόνο για τον Κατρανίδη, παραείχε άσχετους για τα γούστα μου!


ΥΓ. Βάσω είσαι ΘΕΑΡΑ!
Clarabelle θεϊκό άβαταρ!!!
Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!!
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!!!
Θέλω ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ σκηνές της/τους (ΟΧΙ δεν εννοώ σεξ)!!!
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
Και θέλω και ένα yorkie λέμε!
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Ιαν 05, 2011 8:07 pm

ΑΣΠΑΣΤΗΚΑ
1.Λουκας-Ερη:Μου άρεσαν μαζί η συζήτηση τους και μετα όταν πηγαν για καφε και διαφορες σκεψεις γυρω από το φόνο. Είναι χιουμορίστας ο αδερφουλης σου Ερη μου!

2.Λουκας-Ερη-Ρούσσος: Μου Αρεσει η συμμαχία! Ο Λουκάς νιωθει τόσο άσχημα, για το θανατο της μαμας του. Δηλαδή αυτοκτόνησε λόγω της παρανομης σχεσης Αντιγονης-Λύτρα ο Λαζαρίδης….Όντως συγκάλυψαν έγκλημα και πώς να τον πιστεψουν? Δακρυσε η Ερη φευγοντας! Και κάτι ακόμα αφού ο Λαζαριδης δεν πιστεψε ότι η γυναιακα του ειχεσχεση με το Λύτρα γιατι πυροβόλησε τον Αραβαντινο κατευεθειαν?

3.Ρούσσος-Μπεκρου:Για τις εκφρασεις του Κατρανίδη και μονο, οι ψευτολυγμοι της άλλης ήταν γελοιοι! Ο ανθρωπος μιλησε ελαχιστα και κεντησε

4.Θεαρα-Λουκάς: Φανταστικοι και ταλαντουχοι ηθοποιοί και οι δυο!

5.Λουκάς-Στεφανος:Ώστε καθαρά τα χρηματακια του Στεφανου με πλαστούς πίνακες κι αυτος ασχολείται! Ρεσπεκτάρω το υφος του Λουκά! Τα διαμαντακι όμως που είπες να σου φερουν? Οχι να σε πληροφορησω πως οι ανθρωποι σου δεν πηγαν για βρουβες...Καφεδακι με τον Αγιο Πέτρο και τη Βερα πίνουν!

6.Στεφανος-Θεαρα: Ο Στεφανος νοιαζεται για την ανθρωπινη ζωη αλλά…Εντολη να ψαξουν για τα διαμαντακια εδωσε..! Βαρέθηκε και κουράστηκε λέει η Θεάρα….όχι και θυμα ρε Στεφούλη όντως τα λεφτα του δεν τα έκανε δωρεα! Πολυ καλα του τα λέει!

7.Λουκας-Νόρα:Εμενα με ενοχλει η Μπεκρου στο γραφειο για σας δεν ξερω!!!!!Ο Λουκάς επανήλθε και καταλαβε λεει τον ερωτα της Ερης για το Στεφανο!

8.Η Ερη γλυκανε με τον αδερφό της και μιλουσε στην Αννα γ αυτον!

9.Παρεα στην Εδεμ: Λουκά την εχεις την αθωοτητα και ναι να πληρωσει σ ότι του αναλογει όχι σε κάτι άλλο!

10.Λουκας-Νόρα –Ρούσσος: Άλλο ο Φώτης άλλο ο φόνος Αραβαντινού! Παντως τον τιμα τον Ρούσσο που ακόμα προσπαθεί να εξηγησει στο Λουκά τα αδικαιολογητα…!

11.Λευτερης-Ευα:Δεν μου αρεσει που την πιέζει

ΣΠΑΣΤΗΚΑ
1.Οχιά-Θεάρα:Το εξυπνο πουλι από τη μυτη πιάνεται…!Πως γινεται να είναι μεσα σ όλα? ΑΗΔΙΑ καταντησε! Αντε παλι με τον βιασμο του πατριου! Το ότι του μασησε τα χρημα το ξεχασαμε, το ότι εχει κανει τόσα εγκληματα η οχια το ξεχναμε…? Η Παπαδημητριου πολύ καλη στη σκηνη!

2.Αμαλι-Νόρα: Επειδη εμεις δεν την αγαπαμε Νορα μου τη Μελιτα διωξτην από το γραφειο και κρατα τον αντρα σου εκει μέσα!

3.Μπεκρου-Νόρα: Φυγε αντε γεια Νόρα Έλεος αστην να φυγει σε ικετευωωωω, τι σε νοιαζει ο πατερας του παιδιου σου ή αυτή?

4.Χρησταρας-Οχια: Πάλι για το χρημα παλι????????? ΑΗΔΙΑ!

5.Ξενερωτας στον βουλιαγμενο καναπε….!Ψώνισε από σβερκο τωρα που χει εσενα διπλα του Μπεκρου!

6.Θεαρα-Οχιά: Ούτε μισο σεντ δεν της αφηνει..Τιποτα δεν σου χρωσταει οχια…Καλε ε η γυναικα είναι Θεαρα μεχρι και το δηλητηριο είδε και η άλλη δαγκωσε τη γλώσσα της. Και για να μην αναρωτιεστε θα σας το πω εγω ειμαι η κληρονομος της Θεαρας μου!

Πολύ δυνατες ερμηνείες σημερα από Κατρανίδη,Παπαδημητρίου,Πετρακη,Δρακουλάκη και Λάμπου!
Ψηφιζω απλά Καλό!

YΓ1.Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
ΥΓ2.Απαλλαγη από την οχια Νταίζη είναι αηδιαστικά κουραστικη ΕΛΕΟΣ
υγ.3 Κλαραμπελ τι υπερθεικό άβαταρ ειναι αυτο???

Με αγάπη
loukitsa
^^
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από $ofi@ loukakos + nora Τετ Ιαν 05, 2011 8:12 pm

εγω ψηφισα πρωτη φορα ασχημο.... βαρεθηκα βαρεθηκα παρα πολυ αφου εφτασα στο σημειο να πω ποτε θα τελειωσει...ο μονος λογος που δεν ψηφισα αθλιο ηταν ο παναγιωτης πετρακης
$ofi@ loukakos + nora
$ofi@ loukakos + nora
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στην χώρα του CINEMA!
Ασχολίες : cinema, θεατρο,

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από fantina Τετ Ιαν 05, 2011 8:29 pm

ψηφισα πολυ καλο μονο και μονο για καποιες ερμηνειες ...
το ολον του επεισοδιου ηταν ....πηγα δω ,πηγα ΄κει ,πηγα παραπερα ,ερωτησεις εκανα ,απαντησεις πηρα ,κανεναν δεν πιστεψα ........
με κερασακι στην τουρτα .....την επισκεψη του Ρουσσου στην Νορα και τον Λουκα .....μαλλον μονο εμενα με εκνευρισε .Συγκαλυμενη απειλη -αποδειξτε οτι το ατυχημα του Φωτη ηταν ατυχημα .......δεν μπορειται αρα μην μιλατε ,γι΄αυτο το λογο επειδη συγκαλυψατε το γεγονος και εσεις οπως και εμεις ,ειμαστε ολοι ιδιοι ........
Και το στο τελος....... ξερεις αυτα που πρεπει να ξερεις ,δηλαδη κατευθηνει για μια ακομη φορα !!!!!!!!!!!

fantina
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : στο πιο ομορφο βουνο !!!!!
Ασχολίες : κατι κανω και εγω ......

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από black_cat Τετ Ιαν 05, 2011 8:33 pm

$ofi@ loukakos + nora έγραψε:εγω ψηφισα πρωτη φορα ασχημο.... βαρεθηκα βαρεθηκα παρα πολυ αφου εφτασα στο σημειο να πω ποτε θα τελειωσει...ο μονος λογος που δεν ψηφισα αθλιο ηταν ο παναγιωτης πετρακης
Πάλι καλά γιατί νόμιζα πως μόνο εγώ βαρέθηκα! Razz
black_cat
black_cat
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Στο άπειρο...κι ακόμα παραπέρα!
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες.I'm a bizzy bee! :p

https://s1184.photobucket.com/home/stellinaki_ch/index

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 05, 2011 8:40 pm

Όχι black cat είναι γενικό το κακό χαχα

ΥΓ. Τι υπερθεϊκό αβαταρ για λιποθυμίες είναι αυτό??
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Τετ Ιαν 05, 2011 8:43 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:

Η ιστορία μούφα εντελώς! Στο όνειρο οι άντρες με το που συναντήθηκαν μετά από ένα λεπτό πυροβόλησαν θα μας τρελάνουν. Να μη σχολιάσω ότι ο Λαζαρίδης σκότωσε άνθρωπο και μόλις έμαθε ότι αυτά που είπε αληθεύουν τον έπνιξαν οι τύψεις! Δηλαδή όταν πρωτάκουσε το κέρατο και ΔΕΝ το πίστεψε σκότωσε άνθρωπο αλλά όταν το επιβεβαίωσε αυτοκτόνησε! Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 17902

Iσως αυτοκτόνησε απο τύψεις... Οτι και καλά, καλά μου τα λεγε ο άλλος οτι είμαι κερατούκλης, και γω αντί να του πω ευχαριστώ τον σκότωσα και απο πάνω...



Ο Λουκάς είναι άδικος αλλά είναι λογικό γιατί πονάει πολύ, τον αγαπάει το Ρούσσο και τον έχει σαν πατέρα του.

Αδικος ΕΝ μέρει....
Απο την άλλη, όταν γυρνάει όλη σου η ζωή τούμπα, λίγο δύσκολο να σκεφτείς με πεντακάθαρο μυαλό...


Παρόλο που η Παπαδημητρίου ήταν θεά και ντυμένη εκπληκτικά (λάτρεψα το ρόζ φόρεμα) δεν πρόκειται να σχολιάσω την μάνα κουράγιο Νο.2 Βαριέμαι Νταιζουλίνι! Βαριέμαι! Αφήστε που δεν την πιστεύω καν ότι την βίαζε ο πατριός της!!!

Θεωρώ αδιανόητο μια γυναίκα που βιαζότανε, να χρησιμοποιεί το κρεβάτι για να πετύχει τους σκοπούς της..
Ακόμα ένα παραμύθι της Νταιζούλας.....

Στην βραδυνή συζήτηση το μόνο που μάθαμε είναι ότι δεν αφήνει τίποτα η Αντιγόνη στα παιδιά της. Νομίζω ότι πρέπει να τα αφήσει στη Μελίτα! Ε τί μόνο η Εύα να πάρει διαθήκη? ΑΔΙΚΑ βρε παιδί μου! Σπρώξιμο σε αυτή την κατεύθυνση δεν είχαμε δει νομίζω ώρα του είναι!
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 191984 Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 191984 Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 191984

Ηρεμα με τις σαχλαμάρες ρε Τζίνα!!!! Οκ, να τα αφήσει στον Χρήστο, στον αδερφό του Χρήστου, στο εγγόνι της, ή έστω στην Ερη ή τον Λουκά για τα λεφτά που φάγανε ΚΑΙ απο τον Αραβαντινό ( ή και τον Βενέτη), αλλα στην Μελίτα? Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 191984



Νόρα – Αμαλία
Η Αμαλία έχει αποδείξει πόσο αγαπάει τα ΛουκαΝοράκια? Πότε? Μόνο όταν δεν εναντιώνονται στα θέλω της!!! Γιατί τα ξεχνάμε όλα αυτά???

Αλλά να μου πείς εδώ "αγαπάμε τη Μελίτα" όπως δήλωσε και η Νόρα Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 951465
Ευτυλίζεται το ρήμα! Έλεος!!!
Αγαπάμε Λουκανοράκια ΜΟΝΟ όσο έχει να κάνει με την κορούλα...


Πέτρος – Μελίτα
Καλά όταν αρχισε η σκηνή ήμουν σε φάση... όοοοχι παλι αδακρύωτη μίρλα! Όχιιιιι!!!

Ο Λουκάς έχασε τον κόσμο, η Εριέττα έμαθε απίστευτες αλήθειες και βλέπουμε το δράμα της Μελίτας? ΣΩΣΤΕ ΜΑΣ από το σπρώξιμο!!!


Ευτυχώς που υπάρχει ένας Κατρανίδης για να σώσει την σκηνή. Γιατί η άκλαφτη, ήταν πάλι επιεικώς άθλια....κενη...


Λουκάς – Αντιγόνη
Πωπω αυτό το ροζ φόρεμα είναι ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ!!!

Η σκηνή μου άρεσε παααρα πολύ! Δεν ξέρω Παπαδημητρίου και Πετράκης έχουν δέσει κι ας μην είχαν σκηνές πολλές..
Θα συμφωνήσω.

Η Μελίτα που ήθελε να παραιτηθεί ασχολίαστη. Μαρή εγωίστρια και πάνζαβη δεν είναι όλοι σαν και σένα που εξαπολύουν κατηγορίες απο δω κι απο κεί άνευ λογου και αιτίας!
Ασχολίαστη και η Νόρα που δεν την άφησε να παραιτηθεί!!
Είχαμε μια ευκαιρία να γλυτώσουμε απο την άκυρη και προωθούμενη, και μας την χάλασε Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 852852


Λουκάς - Στέφανος
Ο Στέφανος ακόμα με πίνακες ασχολείται και μάλιστα πλαστούς, δεν το αρνήθηκε! Στην κατσαρή του όμως δεν το έχει πει ε? Περιμένει να τον ρωτήσει πρώτα???

Ο Λουκάς μια χαρά σκεπτικό έχει! Αλλα όπως εκείνος δεν εμπιστεύεται το Στέφανο έτσι δεν εμπιστεύομαι κι εγώ τους γράφοντες!!! Γιατί Λουκάκο δεν πιστεύεις ότι ο Στέφανος είναι ένα άπειρο πλάσμα, αδικημένο από τη ζωή άμαθο στην παρανομία και το ψέμα??? Έτσι είναι λέμε, χώνεψέ το!!! Μούφα οι διαφημίσεις για κρυμένα σκοτεινά πρόσωπα, ένας λαπάς είναι καλό μου λέμε, αγάπησε και εμπιστέψου άφοβα!!!
Ο αθώος Στέφανος σιγά σιγά, εκτός απο διαμάντια, βλέπουμε οτι κάνει και άλλα καλά, τίμια πραγματάκια! Ευγε!


Αντιγόνη – Στέφανος
Ο Στέφανος το παίζει τόσο αθώος που θέλω να γελάω! Αγαπητέ ο Λουκάς δεν σου καταλογίζει ελπίζω μόνο τα του Μάνου! Έχεις και μια Εύα και δεν σε έβαλε ο Λουκάς να την καταστρέψεις διπλά!! Αντε γιατί εχω βιδώσει που έχουμε ξεχάσει τα πάντα!!!

Μια χαρά δίκιο έχει η Αντιγόνη! Ζει με τα λεφτάκια του τα παράνομα, σωστά??? Ήξερε ότι οι δουλειές ήταν παράνομες και τις συνέχιζε και τις συνεχίζει και ακόμα και τώρα ψάχνει για τα διαμαντάκια του, νομίζω? Τι μας παριστάνει τη Μελίτα του περσινού κύκλου που ζούσε από τα βρώμικα λεφτά αλλά έκραζε κιόλας ταυτόχρονα?

Ξεχνάμε τον Αποστόλη, τη Βέρα και τους δύο μπράβους Στεφανάκο??? Ή μήπως θεωρείς ότι επειδή έχασες τα ίχνη των δύο μπράβων μάλλον πήγαν ταξιδάκι αναψυχής όταν τους στείλατε να σας φέρουν τα λάφυρα??? Ξέρεις πολύ καλά ότι πέθαναν και συνεχίζεις αυτό που άφησαν στη μέση αδιαφορώντας για αυτές τις ανθρώπινες ζωές, άσε τις βλακείες λοιπόν και τα δακρύβρεχτα!!!
Ακριβώς! Ο Στέφανος μάλλον ξεχνάει τι έχει κάνει ΚΑΙ αυτός!!!... Αντε να θυμόμαστε και τα δικά του σιγά σιγά


Νόρα – Λουκάς – Πέτρος
Καταρχήν άθλια τα αθλητικά της Νόρας. Η Νόρα έχει καλό γούστο τι τρέχει σήμερα???

Ο Ρούσσος είχε δίκιο σε όλα αυτά που είπε και το ίδιο και ο Λουκάς. Καταπληκτική σκηνή!!! Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 195890

Ο Λουκάς να το παίζει τρελίτσα όταν πονάει με έχει εκνευρίσει απίστευτα. Αυτοί οι δύο θα μιλήσουν ποτέ???
Απο την μία με εκνευρίζει και μένα, γιατί δεν τους βάζουν ποτέ να μιλήσουν, απο την άλλη είναι η κλασσικη άμυνα του Λουκά......



Εύα – Λευτέρης
Ο Λευτέρης δεν μου αρέσει που πιέζει την Εύα. Δεν την έβλεπα έτοιμη να προχωρήσει. Αχ Παναγία μου τρομάζω τι μας επιφυλλάσει το αύριο! Βέβαια από την άλλη μπορεί και να μη δούμε και τίποτα άλλο, είναι κουρασμένη η γυναίκα και μπήκε και δεύτερη στους τίτλους... Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 951465

Σκέτο καλό κι αυτό μόνο για τον Κατρανίδη, παραείχε άσχετους για τα γούστα μου!

Ούτε και μένα μου άρεσε αλλα δεν νομίζω οτι θα ενδωσει....

ΥΓ. Βάσω είσαι ΘΕΑΡΑ!
Clarabelle θεϊκό άβαταρ!!!
Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!!
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!!!
Θέλω ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ σκηνές της/τους (ΟΧΙ δεν εννοώ σεξ)!!!
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
Και θέλω και ένα yorkie λέμε!

Είμαι είμαι Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 635142
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από ioannaa Τετ Ιαν 05, 2011 8:48 pm

και εγω σημερα βαρεθηκα τιποτα το ιδιαιτερο...

υγ black cat το αβαταρ σου ειναιιι ΤΕΛΕΙΟΟΟ Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 80740
ioannaa
ioannaa
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Ιαν 05, 2011 8:51 pm

Η συνέχεια του χθεσινού σήμερα, δεν ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που περίμενα!
Ο Λουκάς έδειξε οτι ενδιαφέρεται περισσότερο να βρεί τι άλλο τους κρύβουν, που είναι σωστό μεν , αλλά έδειξε να μην δίνει τη σημασία που έπρεπε στο πρωτεύον για μένα, δηλαδή οτι βρήκε το αίμα του, μιά αδελφή απ'την ίδια μάνα και τον ίδιο πατέρα. Κατανοώ οτι όλο αυτό του ήρθε πολύ ξαφνικό, αλλά νομίζω οτι η χαρά για ό,τι βρήκε έπρεπε να υπερισχύσει του θυμού για ό,τι μεσολάβησε και ό,τι του κράτησαν μυστικό. Η στάση και το ύφος της Εριέττας ήταν πιό σωστά δοσμένο, τον κοιτούσε με έκθαμβα μάτια, φυσικά συμμεριζόμενη κι αυτή την οργή του για τα ψέμματα τόσων ετών...
Και στο γραφείο του Ρούσσου ο Λουκάς είχε λίγο το ύφος ....κόκκορα, υπερβολικό θα έλεγα, για την περίσταση. Τέλος πάντων, δεν κολλάμε σε τέτοια... Στο ό,τι έχει πάει από την υπερβολική αγάπη και εμπιστοσυνη στο Ρούσσο, στο άλλο άκρο, την άρνηση και την επιφυλακτικότητα για όλους, αποδίδω και την στάση του στο Στέφανο. Ο Στέφανος μπορεί να συνέχισε την δουλειά του πατέρα του, art dealer , με τους πίνακες που κληρονόμησε απ'αυτόν, αυτό όμως δεν τον κάνει αυτόματα γνώστη ή συνεργό σε όσα έκανε η παρέα του πατέρα του. Αλλωστε τότε ήταν παιδί κι αυτός και όσα ήξερε για τον πατέρα του προέρχονταν από τα παραμύθια της μάνας του, που όλοι ξέρουμε πόσο πειστική είναι στα ψέμματα... Αλλά να μιλάει ο Λουκάς για περιουσίες που μοιράστηκαν οι άλλοι, και δεν έδωσαν το μερίδιο στον πατέρα του (αληθινό ή θετό) με χάλασε κάπως, έμοιαζε λίγο με τη στάση της Νταίζης όλο αυτό.... Και φυσικά η επιφύλαξη οτι μπορεί ο Στέφανος να είναι πίσω απ'την απαγωγή του παιδιού του είναι καθαρή εμπάθεια.... Αλλά του αναγνωρίζει ο Στέφανος του Λουκά ότι τώρα είναι εν βρασμώ και δεν παίρνει τοις μετρητοίς τα λόγια του...

Η σκηνή Ρούσσου Μελίτας κλασσική για ντουέττο με Μελίτα, παίζει ο ένας μόνο, κι αυτός δεν είναι η Μελίτα. Ρούσσος σολίστας με όλα τα εφφέ σε εφαρμογή !!

Παιδιά, αυτό που λέτε συνέχεια οτι ο Στέφανος έδωσε εντολή να πάνε να βρούν τα διαμάντια δεν ισχύει, ο Ρούσσος το είπε καθαρά οτι ο Περικλής είχε αναλάβει να βρεί τα διαμάντια που χάθηκαν, γιατί το φορτώνετε στο Στέφανο δεν το καταλαβαίνω! Ο Στέφανος ήταν ο πιό νέος της επιχείρησης, δεν θα έκανε εκείνος κουμάντο, κι άλλωστε ποτέ δεν παραδέχτηκε κάτι τέτοιο, οπότε ας περιμένουμε πριν κατηγορήσουμε, αργά ή γρήγορα θα το μάθουμε κι αυτό....

Λευτέρης Εύα, εμένα μου άρεσε που την "πίεσε" λιγάκι, αυτός είναι ο ρόλος του, η γυναίκα "κάνει" πως αρνείται, ο άνδρας επιμένει για να την "πείσει"!
Εχω την υποψία οτι η Εύα θα έχει πολύ αληθοφανείς ερωτικές σκηνές με το Λευτέρη, έχει τον τρόπο του ο άνθρωπος στον τομέα αυτόν, και φαίνεται!

Την χάρηκα τη σκηνή Αντιγόνης Νταίζης , της άξιζε να την αφήσει άφωνη τη Νταίζη. Δυστυχώς δεν θα γίνουν τα πράγματα έτσι όπως τα σχεδιάζει η Αντιγόνη, αλλά καλλίτερα από μιά άποψη, δεν μπορεί να φύγει σαν κυρία και ατιμώρητη, ή τουλάχιστον πριν δοθεί μία ακόμη ευκαιρία να βγεί η αλήθεια στο φώς!

Από τη Νόρα δεν περίμενα τίποτε λιγώτερο από το να είναι δίκαιη και να μην καταλογίζει ευθύνες όπου δεν υπάρχουν. Ομως η Μελίτα δεν έπρεπε να δεχτεί να μείνει στη θέση αυτή, ας έφευγε από μονη της, όχι να δεχτεί με το που το είπε η Νόρα! Αρα για τους τύπους το πρότεινε να φύγει, και δεν το εννοούσε!

Αυτά από μένα, ενδιαφέρον το επεισόδιο, αλλά όχι με τη συγκινησιακή φόρτιση που περίμενα!
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 05, 2011 8:52 pm

Είσαι είσαι! Και συμφωνώ με τα σχόλιά σου!

Όσο για τις σαχλαμάρες είπαμε όλα για την ωθούμενη, ποτέ μη λες ποτέ! χαχα
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Τετ Ιαν 05, 2011 8:57 pm

JESSIE έγραψε:Η συνέχεια του χθεσινού σήμερα, δεν ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που περίμενα!
Ο Λουκάς έδειξε οτι ενδιαφέρεται περισσότερο να βρεί τι άλλο τους κρύβουν, που είναι σωστό μεν , αλλά έδειξε να μην δίνει τη σημασία που έπρεπε στο πρωτεύον για μένα, δηλαδή οτι βρήκε το αίμα του, μιά αδελφή απ'την ίδια μάνα και τον ίδιο πατέρα. Κατανοώ οτι όλο αυτό του ήρθε πολύ ξαφνικό, αλλά νομίζω οτι η χαρά για ό,τι βρήκε έπρεπε να υπερισχύσει του θυμού για ό,τι μεσολάβησε και ό,τι του κράτησαν μυστικό.

Διαφωνώ και θα σου πω γιατί. Ο Λουκάς δεν ήξερε ότι είναι υιοθετημένος αλλα το πιο σημαντικό δεν είναι που βρήκε μια αδερφή για την οποία δεν νιώθει τίποτα αλλα ότι ο άνθρωπος που αγαπούσε σαν πατέρα τον πρόδοσε. Οπότε θεωρώ λογικό να έρχεται πρώτα ο θυμός.

JESSIE έγραψε:Παιδιά, αυτό που λέτε συνέχεια οτι ο Στέφανος έδωσε εντολή να πάνε να βρούν τα διαμάντια δεν ισχύει, ο Ρούσσος το είπε καθαρά οτι ο Περικλής είχε αναλάβει να βρεί τα διαμάντια που χάθηκαν, γιατί το φορτώνετε στο Στέφανο δεν το καταλαβαίνω! Ο Στέφανος ήταν ο πιό νέος της επιχείρησης, δεν θα έκανε εκείνος κουμάντο, κι άλλωστε ποτέ δεν παραδέχτηκε κάτι τέτοιο, οπότε ας περιμένουμε πριν κατηγορήσουμε, αργά ή γρήγορα θα το μάθουμε κι αυτό....

Ο Στέφανος είπε στείλαΜΕ ανθρώπους ΜΑΣ! Ήξερε για το σκηνικό και δεν είδα να διευκρινίζεται ότι ζήτησε να μην πειράξουν άνθρωπο. Οι τύποι πήγαν να πάρουν και να σκοτώσουν και ο Στέφανος είναι συνένοχος σε όλο αυτό οπότε κακώς τον βγάζουμε λάδι. Άσε που τώρα ψάχνει τα κοτρωνάκια του σωστα?
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Τετ Ιαν 05, 2011 9:11 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:
Πέτρος – Μελίτα
Καλά όταν αρχισε η σκηνή ήμουν σε φάση... όοοοχι παλι αδακρύωτη μίρλα! Όχιιιιι!!!

Ο Λουκάς έχασε τον κόσμο, η Εριέττα έμαθε απίστευτες αλήθειες και βλέπουμε το δράμα της Μελίτας? ΣΩΣΤΕ ΜΑΣ από το σπρώξιμο!!!

Κατρανίδης βέβαια : respect :& oscar

Αυτά ακρυβώς σκεφτόμουν και εγω!!!
Σε αυτή τη σκηνή έπεσε και η πιο άκυρη ατάκα που έχει πει ο Ρουσσος "Να είσαι περίφανη για τον εαυτό σου!!" lmao lmao Έλεος ρε άνθρωπε πως τα πετάς έτσι! Προειδοποίησε έστο ! Στο κεφάλι μας ήρθε!!!

Φοβερός σχολιασμός!: respect :
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από pasxalitsa Τετ Ιαν 05, 2011 9:13 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:[font=Comic Sans Ms][color=#ff3355]Ας σχολιάσω κι εγώ..

Επείδή κάνεις σχολή και με καλύπτεις κάνω μικρές επισημάνσεις ΑΕΔ Love!

Λουκάς – Εριέττα
Η συνέχεια της σκηνής το ίδιο όμορφη με την αρχή. Πολύ γλυκιά η αμηχανία και των δύο. Το αστείο του Λουκά για τα 1.000 ευρώ πολύ καλό τελικά. Και επιτέλους και μια επιφυλακτικότητα απέναντι στο Στέφανο!

]i]Δέσαν πολύ καλά μαζί![/i]

Οι απορίες τους βάσιμες θα έλεγα αλλά πάλι με τρύπες θα τις απαντήσουμε είμαι σχεδόν σίγουρη!

Αφού έχουμε πει, το emendal μας ενώνει.

Ρούσσος – Λουκάς – Εριέττα
Ο Λουκάς της έλεγε να κινηθούν ψυχραιμα και μόλις είδε το Ρούσσο φούντωσε? Χαχα

Τον βρήκα λίγο υπερβολικό τον κο Πετράκη για να είμαι ειλικρινής.

Και εγώ

Η ιστορία μούφα εντελώς! Στο όνειρο οι άντρες με το που συναντήθηκαν μετά από ένα λεπτό πυροβόλησαν θα μας τρελάνουν. Να μη σχολιάσω ότι ο Λαζαρίδης σκότωσε άνθρωπο και μόλις έμαθε ότι αυτά που είπε αληθεύουν τον έπνιξαν οι τύψεις! Δηλαδή όταν πρωτάκουσε το κέρατο και ΔΕΝ το πίστεψε σκότωσε άνθρωπο αλλά όταν το επιβεβαίωσε αυτοκτόνησε! Ee?

Μα κολλάς και εσύ σε κάτι λεπτομέριες, Γραβιέρα λέμε...

Παρεπιπτόντως δεν θεωρώ την Αντιγόνη υπεύθυνη στο τόσο! Συγνώμη δηλαδή, αλλα δεν φταίει αυτή που ο Λαζαρίδης ήταν τόσο εύθικτος!

Μαζί σου! Αλλά και αυτός ο Λαζαρίδης, βρέχει ο Θεός και φταίει ο μήνας. Ας σκότωνε τον εραστή, τι του έφταιγε ο δόλιος ο άνθρωπας!!!

]Ο Λουκάς είναι άδικος αλλά είναι λογικό γιατί πονάει πολύ, τον αγαπάει το Ρούσσο και τον έχει σαν πατέρα του.

[i]Η Προδοσία πονάει πολύ, ειδκά όταν έρχεται από τόσο αγαπημένο πρόσωπο!
+++

Παρόλο που η Παπαδημητρίου ήταν θεά και ντυμένη εκπληκτικά (λάτρεψα το ρόζ φόρεμα) δεν πρόκειται να σχολιάσω την μάνα κουράγιο Νο.2 Βαριέμαι Νταιζουλίνι! Βαριέμαι! Αφήστε που δεν την πιστεύω καν ότι την βίαζε ο πατριός της!!!

Εγώ θα διαφωνήσω. Αγαπώ και τις 2 και μου αρέσουν πολύ. Τουλάχιστον έχουν χημεία και ταλέντο!!!

Συγνώμη η Νταίζη που αναρωτιέται αν ο Στέφανος ξέρει για Ερι-Λουκά από που το έμαθε, αν όχι από το Χρήστο που του το είπε ο Στέφανος? Κι άλλη τρύπα?

Είπαμε λεπτομέριες.... Τυράκι κανείς;

Στην βραδυνή συζήτηση το μόνο που μάθαμε είναι ότι δεν αφήνει τίποτα η Αντιγόνη στα παιδιά της. Νομίζω ότι πρέπει να τα αφήσει στη Μελίτα! Ε τί μόνο η Εύα να πάρει διαθήκη? ΑΔΙΚΑ βρε παιδί μου! Σπρώξιμο σε αυτή την κατεύθυνση δεν είχαμε δει νομίζω ώρα του είναι!

Πόσο σπρώξιμο ακόμα να αντέξουμε. Δεν καταλαβαίνουν ότι ο κόσμος δεν μασάει άλλο...

Νόρα – Αμαλία
Η Αμαλία έχει αποδείξει πόσο αγαπάει τα ΛουκαΝοράκια? Πότε? Μόνο όταν δεν εναντιώνονται στα θέλω της!!! Γιατί τα ξεχνάμε όλα αυτά???

Γιατί έχουμε επιλεκτική μνήμη.

Αλλά να μου πείς εδώ "αγαπάμε τη Μελίτα" όπως δήλωσε και η Νόρα Fskl
Ευτυλίζεται το ρήμα! Έλεος!!!

Εδώ ξεφτυλίζονται άνθρωποι, το ρήμα σε πείραξε εσένα;+++

Πέτρος – Μελίτα
Καλά όταν αρχισε η σκηνή ήμουν σε φάση... όοοοχι παλι αδακρύωτη μίρλα! Όχιιιιι!!!

Ο Λουκάς έχασε τον κόσμο, η Εριέττα έμαθε απίστευτες αλήθειες και βλέπουμε το δράμα της Μελίτας? ΣΩΣΤΕ ΜΑΣ από το σπρώξιμο!!!

Κατρανίδης βέβαια : respect :& oscar

Ωραία ήταν ο κατρανίδης, μόνος του έπαιζε, γιατί εγώ δεν είδα κάποιον άλλο στη σκηνή.+++

Λουκάς – Αντιγόνη
Πωπω αυτό το ροζ φόρεμα είναι ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ!!!

Η σκηνή μου άρεσε παααρα πολύ! Δεν ξέρω Παπαδημητρίου και Πετράκης έχουν δέσει κι ας μην είχαν σκηνές πολλές..

Συμφωνώ σε όλα!!!

Εντωμεταξύ έχει περάσει το μισό επεισόδιο και Εύα, Δάφνη, Νικόλα δεν έχουμε δει ακόμα. Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!

Πάλι κολλάς σε λεπτομέριες, θα σε μαλώσω....

Η Μελίτα που ήθελε να παραιτηθεί ασχολίαστη. Μαρή εγωίστρια και πάνζαβη δεν είναι όλοι σαν και σένα που εξαπολύουν κατηγορίες απο δω κι απο κεί άνευ λογου και αιτίας!

Καθένας με τον πύχη του μετρά και το πανί του. Γιατί δεν φεύγει γενικά να ησυχάσουμε, πολύ θα με εξυπηρετούσε!!!

Λουκάς - Στέφανος
Ο Στέφανος ακόμα με πίνακες ασχολείται και μάλιστα πλαστούς, δεν το αρνήθηκε! Στην κατσαρή του όμως δεν το έχει πει ε? Περιμένει να τον ρωτήσει πρώτα??? lmao

Γιατί τον αφήνει τον άνθρωπο να της πει κάτι, με το που ανοίγει η πόρτα φτάνει σε οργασμό. Το speaking δεν το έχουμε, λέμε!!!

Ο Λουκάς μια χαρά σκεπτικό έχει! Αλλα όπως εκείνος δεν εμπιστεύεται το Στέφανο έτσι δεν εμπιστεύομαι κι εγώ τους γράφοντες!!! Γιατί Λουκάκο δεν πιστεύεις ότι ο Στέφανος είναι ένα άπειρο πλάσμα, αδικημένο από τη ζωή άμαθο στην παρανομία και το ψέμα??? xoxo Έτσι είναι λέμε, χώνεψέ το!!! Μούφα οι διαφημίσεις για κρυμένα σκοτεινά πρόσωπα, ένας λαπάς είναι καλό μου λέμε, αγάπησε και εμπιστέψου άφοβα!!!

Ναι ο Βασιλάκης Καίλας ο Β'! +++

Αντιγόνη – Στέφανος
Ο Στέφανος το παίζει τόσο αθώος που θέλω να γελάω! Αγαπητέ ο Λουκάς δεν σου καταλογίζει ελπίζω μόνο τα του Μάνου! Έχεις και μια Εύα και δεν σε έβαλε ο Λουκάς να την καταστρέψεις διπλά!! Αντε γιατί εχω βιδώσει που έχουμε ξεχάσει τα πάντα!!!

Μια χαρά δίκιο έχει η Αντιγόνη! Ζει με τα λεφτάκια του τα παράνομα, σωστά??? Ήξερε ότι οι δουλειές ήταν παράνομες και τις συνέχιζε και τις συνεχίζει και ακόμα και τώρα ψάχνει για τα διαμαντάκια του, νομίζω? Τι μας παριστάνει τη Μελίτα του περσινού κύκλου που ζούσε από τα βρώμικα λεφτά αλλά έκραζε κιόλας ταυτόχρονα?

Ξεχνάμε τον Αποστόλη, τη Βέρα και τους δύο μπράβους Στεφανάκο??? Ή μήπως θεωρείς ότι επειδή έχασες τα ίχνη των δύο μπράβων μάλλον πήγαν ταξιδάκι αναψυχής όταν τους στείλατε να σας φέρουν τα λάφυρα??? Ξέρεις πολύ καλά ότι πέθαναν και συνεχίζεις αυτό που άφησαν στη μέση αδιαφορώντας για αυτές τις ανθρώπινες ζωές, άσε τις βλακείες λοιπόν και τα δακρύβρεχτα!!!

Υπέροχη σκηνή, γιατί οι δυο τους έχουν ΧΗΜΕΙΑ. Μόνο για αυτό το πράγμα σώζωνται. Κατά τα λοιπά, συμφωνώ απόλυτα με την Αντιγόνη. Αλλά κόλλησε ο άνθρωπας με aυτή που έμπλεξε. Με τα λόγια αριστερά, με τις πράξεις δεξιά!!

Χρήστος – Νταίζη
Ίδια σκηνή με χθες, ίδια ρούχα και ίδια ίδια ίδια όλα! Μην τον καταστρέφετε έτσι τον Κασσανδρινό δεν του αξίζει!!!

Είπαμε, προηγούνται οι εξυπηρετήσεις. Εδώ Υπάρχει Ταλέντο όμως και φωνάζει!!!

Ξενέρωτας

Ο Στέφανος έχει κουραστεί καλέ. Συγκινηθήκατε μην μου πείτε ε??? lmao

Εγώ κρατώ τη συγκίνηση μου για άλλα γεγονότα. Τον ταλαντούχο κλαίω, πάντως!!!! slap +++

Ο Ρούσσος είχε δίκιο σε όλα αυτά που είπε και το ίδιο και ο Λουκάς. Καταπληκτική σκηνή!!! : respect :

Εξαιρετική σκηνή, ομολογουμένως

Εύα – Λευτέρης

Ο Λευτέρης δεν μου αρέσει που πιέζει την Εύα. Δεν την έβλεπα έτοιμη να προχωρήσει. Αχ Παναγία μου τρομάζω τι μας επιφυλλάσει το αύριο! Βέβαια από την άλλη μπορεί και να μη δούμε και τίποτα άλλο, είναι κουρασμένη η γυναίκα και μπήκε και δεύτερη στους τίτλους... Fskl

ΠΟυ το πας και αυτό; Ξέρεις τι κούραση έχει να είσαι δεύτερος, έστω και στους τίτλους. Τι να πουν ορισμένες που πάντα θα είναι εικοστοτέταρτες; (και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε)

[size=20]ΥΓ. Βάσω είσαι ΘΕΑΡΑ!
Clarabelle θεϊκό άβαταρ!!!
Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!!
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!!!
Θέλω ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ σκηνές της/τους (ΟΧΙ δεν εννοώ σεξ)!!!
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Θέλω να σταματήσει ο χαρακτήρας της είναι στο απυρόβλητο!!!
Και θέλω και ένα yorkie λέμε!

Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω

Να περνάμε όμορφα.... Love!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την pasxalitsa στις Τετ Ιαν 05, 2011 9:19 pm, 1 φορά
pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από fay66 Τετ Ιαν 05, 2011 9:15 pm


Καλό το σημερινό και αυτό κυρίως χάρις στο Λουκά.
Λουκάς-Εριέττα:
μου άρεσε που προσπάθησε να σπάσει τον πάγο ο Λουκάς ζητώντας δάνειο από την Εριέττα .Όπως και μου άρεσε η απάντηση του Λουκά στην πρόταση της Εριέττας ότι δεν υπάρχει θέμα χρημάτων και είπε ότι θα τη μαδήσει.Προσπαθεί να αντιμετωπίσει την κατάσταση με χιούμορ , σχετικά με την Εριέττα.
Λουκάς-Εριέττα-Ρούσσος:
καταπέλτης ο Λουκάς απέναντί του. Έχει πληγωθεί βαθιά και αυτός ο πόνος του βγαίνει σε θυμό. Λογικό και απόλυτο φυσιολογικό. Του ήρθε και άλλη κατραπακιά ότι η μητέρα του πέθανε πάνω στη γέννα του , κάτι που δεν του είναι εύκολο.
Λουκάς-Στέφανος:
ο γνωστός Λουκάς.Λέει στα ίσια αυτά που νιώθει και είναι λογικό να αμφισβητεί τους πάντες και τα πάντα. Αλλά ξύπνα βρε Λουκά , τον κόβεις αυτον τον Στέφανο , 'ετσι όπως τον έχουν παρουσιάσει σε αυτόν τον κύκλο να μηχανορραφεί; Βούτυρο έχει γίνει πια!!!!
Λουκάς-Αντιγόνη:
προκειμένου να μάθει για τη μητέρα του πάει και σε αυτήν. Αφού μαθαίνει όσα μπορεί την αποχαιρέτησε λέγοντάς της τα δικά του "κάλαντα". Και λίγα της είπε.
Μελίτα-Ρούσσος:
σε αυτήν την σκηνή πραγματικά λυπήθηκα το Ρούσσο όταν δάκρυσε και της είπε να υπερηφανεύεται για τον εαυτόν της , την κόρη της και τη μάνα της , παρόλο τους ανορθόδοξους τρόπους που ακολουθεί.
Νταίζη-Χρήστος:
κουραστικοί και πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Λουκάς-Ρούσσος-Νόρα:
μου άρεσε ο Ρούσσος-ο Κατρανίδης δίνει κάθε απόγευμα ρεσιτάλ ερμηνείας-.Αναγνωρίζει όλα του τα λάθη , αλλά έδειχνε και την αγάπη του προς το Λουκά. Η Νόρα προβληματίστηκε και ίσως έχει αρχίσει να κάνει και δεύτερες σκέψεις για τα κίνητρα του Ρούσσου.Μην ξεχνάμε και τη συνάντηση της Νόρας με την Αμαλία.Εκεί μπορεί να μην πείστηκε , αλλά τώρα αντικρίζοντας το Ρούσσο και βλέποντάς τον έχει αρχίσει να τα ξανασκέφτεται.
Νταίζη-Αντιγόνη:
αυτήν τη σκηνή την λάτρεψα. Μια χαρά ξεσκέπσε την Νταίζη και τη στιγμή που της είπε ούτε μια δεκάρα δεν της άφησε , η έκφρασή της όλα τα λεφτά.Ε καμάρι μου γλυκό έστω και προσωρινά πάρε και συ μια κρυολουσία έτσι για να έχεις πια!!!!!
Τελικά το σίριαλ έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ. Ωραίες ιστορίες , με πλοκή αλλά κυρίως με πάρα πολύ καλές ερμηνείες. Στο χέρι τους είναι να κρατήσουν το ενδιαφέρον μας και να έχουν ψηλή τηλεθέαση. Και να αποδείξουν ότι δεν έχουν τα πολύ καλά επεισόδια μόνο στις γιορτές.

fay66
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από FieryRed Τετ Ιαν 05, 2011 9:29 pm

Καλησπέρα, το επεισόδιο καλό μου φάνηκε όχι κάτι το σούπερ αλλά οκ...

Νεοαποκαλυφθέντα αδερφάκια: όντως μες την αμηχανία και λογικό είναι εξάλλου του Λουκά του ήρθε πολύ απότομα και ανώμαλα η αποκάλυψη , κάπως έτσι δλδ "Καλησπέρα Λουκά δεν είσαι παιδί του Βενέτη εν τέλει και μπράβο βρε, έχεις και μια αδερφούλα!". Μπορώ να πω όμως παρόλο το απότομο και το ξαφνικό της αποκάλυψης η συζήτηση τους στα αυτιά μου ακουγόταν κάπως περίεργη πολύ πιο άνετη από ότι την φαντάστηκα. Εγώ δεν θα μπορούσα να πω με τέτοια ευκολία "αδερφή τι κάνουμε από εδώ και κάτω.." ή "ο πατέρας μου", κλπ κλπ... Μου φάνηκε υπερβολικά άνετη λες και μιλούσαν για δουλείες και έπρεπε να ενημερωθούν για τις επόμενες κινήσεις τους τόσο χαλαρά δηλαδή.

Αδερφάκια - Ρούσσος. Μου άρεσε πάρα πολύ ο Κος Κατρανίδης, με την πνιγμένη φωνή και την στάση του. Ο Λουκάς και η Εριέττα φυσικά έξαλλοι και όταν έφτασε η έτερη αποκάλυψη για την μητέρα τους, ήρθε μαζί και άλλο ένα χαστούκι στον Λουκά. Η μητέρα τους πέθανε στη γέννα, ποσό να αντέξει ο άνθρωπας πόσο;;;

Κινούμενος Χάρος - Μανούλα: Οπα όπα μυρίσαμε χρήμα και σπεύσαμε να μάθουμε περισσότερα, σαν τα όρνια πάνω από τα ψοφίμια να αρπάξουν ότι βρουν έκανε η μικρή Νταιζούλα.... Βέβαια ακούγοντας για όλα αυτά που είχε περάσει στη παιδική της ηλικία την λυπήθηκα…. Λίγο…. Σσαφώς βέβαια δεν τη δικαιολογώ για αυτό που έχει γίνει σήμερα.. Εκείνη φταίει και μόνο εκείνη.

Νόρα - Αμαλία: Κλασσική Αμαλία όπως τη φυσήξει ο άνεμος. Συμφωνώ με τα λεγόμενά της ο Ρούσσος σαφώς αγαπάει τον Λουκά σαν παιδί του, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί εφόσον εκείνη δεν το συγχωρεί τον Ρούσσο γιατί απαιτεί από τον Λουκά να τον συγχωρέσει;;;;

Μελίτα - Ρούσσος: Σταθερά εγωκεντρική.. τίποτα άλλο...

Λουκάς – Αντιγόνη: Μ' αρέσει όταν κάνει μπλακ χιούμορ ο Λουκάς πολύ μου αρέσει!!!! Απ' την άλλη όμως δεν έμαθε τίποτα από την Αντιγόνη και γενικότερα τίποτα καινούργιο για την μητέρα τους και εγώ η τηλεθεάτρια κουράστηκα να ακούω τη λέξη "κουράστηκα" από την Αντιγόνη…

Νόρα - Μελίτα: Ναι βρε Μελίτα μου ναι να φύγεις τσάμπα πληρώνεσαι εκεί μέσα!!!! Αλλά η Νόρα "τούντζα" σαν αφεντικό, θέλει να πληρώνει τσάμπα Angel

Στέφανος - Λουκάς: "Είμαι λαμόγιο και γουστάρω" αυτό είναι η απόρροια των λεγομένων τους. Μπράβο για τα συνεχόμενα παραδείγματα ανθρώπων που βλέπουμε! Κατά τα άλλα ο Λουκάς συνεχίζει να είναι νευριασμένος και ο Στέφανος λαμόγιο.. Λουκά φύλαξε τα ρούχα σου να έχει τα μισά ή όπως έλεγε και ένας σοφός άνθρωπος "Trust No Οne".

Στέφανος - Μανούλα. "Θα σου φύγω στο 'χα πει" ε ,καντο βρε κοπελιά μας έφαγες...!! Η Μανούλα όμως μια χαρά τα είπε: Μια συμμορία ήμασταν πολυσυζητημένη και εσείς οι νεαρότεροι βγήκατε πολύ ωφελημένοι"

Νταίζη - Χρήστος: Μωράκι;;; Μωράκι είναι αυτό; Το παιδί του Chuky είναι...

Παρέα Φεγγαρόπετρας: Για άλλη μια φορά συνειδητοποιήσαμε ότι κανένας σχεδόν δεν ξέρει ποιο είναι το σόι του, ποιο σόι του δλδ η άμεση οικογένειά του! Νόρα για ψάξου λίγο καιρός είναι lmao . Αλλά ακούγοντας τον Λουκά δεν θέλω να τον δω να μετατρέπεται σε έναν εκδικητικό άνθρωπο....

Μελίτα - Στέφανος: Εγωκεντρική… Γιατί επαναλαμβάνομαι; Η Μελίτα του έδωσε ευκαιρίες, τη Μελίτα απογοήτευσε όλες οι κουβέντες της για αυτήν.. Όχι για τους άλλους ή τι έκανε ο πατέρας μου στους άλλους τί έκανε ο πατέρας μου απέναντι μου! Πφφφφ Βαρέθηκα...

Λουκάς - Νόρα - Ρούσσος: (Συμφωνώ με Τζίνα ούτε σε εμένα άρεσαν τα αθλητικά και συνήθως τα λατρεύω). Τους ενόχλησε που άκουγαν για τη συγκάλυψη του ατυχήματος του Φώτη και η Νόρα απλώς έδωσε μια αδύναμη δικαιολογία αλλά δεν είναι το ίδιο η μια ήταν εν ψυχρό δολοφονία και το άλλο ατύχημα. Εκείνοι ήταν ανήλικοι τρομοκρατήθηκαν, οι άλλοι ενήλικοι με χίλιες δυο απάτες στο ιστορικό τους...

Εύα - Λευτέρης: Μου άρεσε η σκηνή τους, γλυκιά, μου φάνηκαν σαν έφηβοι που το αγόρι θέλει να πάει κάπως πιο γρήγορα από το κορίτσι! Άντε αν δούμε τι θα γίνει με τους δυο τους! ;D

Νταίζη - Μανούλα: Πάρτα Νταιζουλινάκι από πουθενά δεν σου βγαίνει να πάρεις χρήμα, από την άλλη βέβαια εξοργίστηκε ο κινούμενος Χάρος και από ότι φαίνεται θα "θερίσει" κανα δυο να ξαναπάρει το προβάδισμα!

Αυτά τα προσεχώς κρατάω μόνο τα των αποκαλύψεων της ταυτότητας της Βέρας

Υ.Γ. Τζίνα η πρωταγωνίστρια που έλεγα δεν ήταν δικηγόρος και είχε άμεση σχέση και αυτή με φακέλους! ;D
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Ιαν 05, 2011 9:35 pm

Τζίνα δεν ξέρω τι συμβαίνει με το φόρουμ σήμερα, όλα κινούνται δύσκολα...
Γι'αυτό δεν κάνω παράθεση, αλλά σχετικά με το θέμα των διαμαντιών, ο Στέφανος διηγόταν στην Εριέττα τι έγινε πριν δύο χρόνια, δηλαδή πολύ αργότερα απο την εποχή που έγινε όλο αυτό. Αφού λοιπον είχε αναλάβει ο Περικλής να βρεί τα διαμάντια, οι άλλοι δεν είχαν ανάμειξη στον τρόπο με τον οποίο αυτός θα τα έβρισκε, δεν έκαναν δηλαδή συμβούλιο, για να συναποφασίσουν.... Αυτό το "ΣΤΕΙΛΑΜΕ" του Στέφανου αναφερόταν στη δράση που αποφάσισε ο Περικλής για λογαριασμό όλων των ενδιαφερομένων, και που πιθανότατα οι υπόλοιποι έμαθαν πολύ αργότερα.... Είμαι απόλυτα σίγουρη οτι ο Στέφανος δεν έχει καμμία ανάμειξη, και θα φανεί αργότερα καθαρά αυτό. Γιατί αν ήθελαν να κάνουν το Στέφανο ψυχρό δολοφόνο, δεν θα είχαν πρόβλημα να το δείξουν, αλλά σε όλα τα επίπεδα τον έχουν δείξει σωστό, σε αντίθεση, π.χ. με τη Νταίζη.... Και διευκρινίζω οτι "σωστός" δεν σημαίνει "βλάκας" γιατί κι ο Λουκάς σωστός είναι, αλλά βλάκα δεν μπορείς να τον πείς....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από Cancoon Τετ Ιαν 05, 2011 9:35 pm

Ο Ρούσσος γενικά έχει επιδείξει κατά καιρούς μια σκληρότητα που σε παγώνει τόσο απέναντι στην οικογένειά του (την Αμαλία, την Μελίτα και τον Φίλιππο) όσο και στις δουλειές του. Φυσικά αποκορύφωμα αυτής ήταν το γεγονός ότι αποσιώπησε τον φόνο του Αραβαντινού και χώρισε τα δύο αδέρφια. Γι' αυτά τα εγκλήματά του τώρα πληρώνει.
Ωστόσο δεν έχει διαβρωθεί πέρα ως πέρα. Αυτά που είπε για το ότι αγαπούσε και ήθελε να προστατεύσει τον Λουκά είναι αλήθεια. Αυτά που είπε ότι πρέπει να ληφθουν και άλλες παράμετροι υπόψη και ειδικά όταν τον κρίνουν οι φεγγαροπετρίτες που οι ίδιοι αποσιωπησαν τον θάνατο ενός παιδιού επίσης ισχύει και φάνηκε ότι τελικά τα λόγια του προβλημάτισαν τον Λουκά.
Αυτός ο προβληματισμός είναι και δείγμα του παλιού καλού Λουκά. Το “δεν είναι της παρούσης Εριέττα” για την ιστορία του Φώτη, όμως, δεν είναι – είναι βόλεμα σε μισές αλήθειες.
Πετράκης – Λάμπου συνεχίζουν να μην ανταποκρίνονται ερμηνευτικά πράγμα που φαίνεται πολύ ενώπιον του Κατρανίδη που δίνει μοναδικές ερμηνείες.
Τελικά μόνο στην Μελίτα δεν μπόρεσε να αρθρώσει αντίλογο ο Ρούσσος. Δέχτηκε βουβά το κατηγορώ της και μάλιστα της είπε να αλλάξει και το επίθετό της!! Ο Ρούσσος δεν έχει φερθεί σωστά στην Μελίτα και τώρα, που κάπως τα ξαναβρήκαν, με αυτές τις πράξεις του την απογοήτευσε. Ωστόσο η Μελίτα δεν θέλησε να αλλάξει το επίθετό της και αυτό μαζί με τα δάκρυα του πατέρα της είναι θετικά σημάδια για την σχέση τους.
Κατρανίδης – Παπά ήταν εξαιρετικοί.
Ο Λουκάς υποπτεύεται και τον Στέφανο αλλά τον αδικεί, όταν τον κατηγορεί ότι ήξερε για τα εγκλήματα σε βάρος της οικογένειάς του και για το ότι εμπλέκεται στην απαγωγή του Άγγελου. Αφενός το σοκ που υπέστη ο Στέφανος όταν έμαθε ότι και οι δυο γονείς του είναι δολοφόνοι διαλύει κάθε υποψία αφετέρου ο Λουκάς που παρακολούθησε από κοντά την αγωνία και τις προσπάθειες του Στέφανου την περίοδο της απαγωγής ήταν άτοπο να τον κατηγορεί γι' αυτό. Πολύ γλυκό που ο Στέφανος είπε ότι θέλει να συνεχίσει τη ζωή του με την Μελίτα!
Στη σκηνή Μελίτας – Νόρας μου άρεσε πάρα πολύ η ευθυξία της Μελίτας και η άρνηση της Νόρας να δεχτεί την παραίτησή της. Αυτό έδειξε ότι η Νόρα και ο Λουκάς διατηρούν μια αντικειμενική κρίση και μάλιστα η Νόρα αναγνώρισε ότι η ίδια η Μελίτα έχει συγκρουστεί προ πολλού με τον πατέρα της.
Η Αντιγόνη είναι και αυτή πολύ σκοτεινή φιγούρα. Ωστόσο είχε δίκιο που πέταξε στον Στέφανο το γεγονός ότι συνεχίζει τις παράνομες δουλειές. Ο Στέφανος πρέπει να απεμπλακεί από όλα αυτά και η ευκαιρία του είναι η Μελίτα!
Η Αντιγόνη γενικά ξέρει να βγαίνει από πάνω με μόνη εξαίρεση όταν έχει μπροστά της την Νταίζη. Απέναντι στην Νταίζη οι δικαιολογίες της έχουν τελειώσει. Η οργή που νιώθει η Νταίζη όταν ακούει τη μάνα της να της λέει να μην της μιλάει για τον βιαστή – πατριό της, επειδή το θέμα “την πονάει”, πρέπει να είναι τεράστια!!!
Τέλος, η σκηνή Στέφανου – Μελίτας, παρότι ήταν πολύ μικρή, ήταν πραγματικά υπέροχη. Καταρχήν το κάδρο με την Μελίτα να έχει ξαπλώσει στα πόδια του Στέφανου και αυτός να της χαιδεύει τα μαλλιά και το πρόσωπο ήταν πανέμορφο. Έπειτα φάνηκε πόσο πολύ δεμένοι είναι μεταξύ τους ο Στέφανος και η Μελίτα. Και οι δύο προδόθηκαν από τους γονείς τους και έχουν ανοιχτές πληγές και μόνο ο ένας μπορεί να επουλώσει τις πληγές του άλλου. Αυτό το δέσιμό τους είναι πραγματικά συγκινητικό.
Τρυφερές και αισθαντικές ερμηνείες από Σταύρου-Παπά.
Cancoon
Cancoon
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Ιαν 05, 2011 9:47 pm

Καλησπέρα !!!!! Ελπίζω να είστε όλοι καλά!
Λοιπόν...
Να ξεκινήσω με το πόσο μου άρεσε η πρώτη σκηνή...Λατρεύω Λουκά με Εριέττα! Νομίζω έχουν δέσει καλά μεταξύ τους...Χαίρομαι που είναι αδέρφια!

Η συνάντηση Ρούσσου-Λουκά-Εριέττας ήταν πολύ καλή...Κατα την δική μου άποψη πάντα , ο Λουκάς έχει και ένα δίκιο που αντιδρά έτσι..Νομίζω είναι φυσιολογικό. Νιώθει προδωμένος από έναν άνθρωπο που θεωρούσε δεύτερο πατέρα....Ελπίζω κάποια στιγμή να ξεθυμάνει..Θέλω ο Ρούσσος να βαφτίσει το μωράκι και η Εριέττα να το βαφτίσει! ( Ναι , το ξέρω ότι δεν πάω καλά όποιοι έχετε προτεινόμενα τηλέφωνα γιατρών για την περιπτωσή μου είναι ευπρόσδεκτα! )
Η ιστορία του Ρούσσου νομίζω στέκει αλλά έχει κι άλλα μυστικά νομίζω...Λέτε να βγάλουν το μωρό Δήμητρα? Καλό αλλά όχι σαν το Αριάδνη!!!
Ο Λουκάς θεώρησε τον εαυτό του υπεύθυνο για το θάνατο της μητέρας του ή μου φάνηκε?

Η Νταίζη με κούρασε… Μου αρέσει πολύ η Κυρία Παπαδημητρίου όμως…. Η Νταίζη είναι η άδολη παιδούλα, που την βίαζε ο πατριός και όλοι την έριξαν! Μου κύλησε ένα δάκρυ!

Η Αμαλία αγαπάει το Λουκά και τη Νόρα! Ναι! Εντάξει…
Τα οινοπνευματώδη ποτά κάνουν μεγάλο κακό στο γράψιμο αγαπητοί! ~ Ευχαριστώ!
Η Μελίτα σε ρόλο Μάρθας Βούρτση (ή Μάρθας Κλάψα που λέει και η μαμά μου) είναι ανυπόφορη… Ελεήστε την κακομοίρα που προδόθηκε από όλους και από όλα..

Μου άρεσε ο Λουκάκος με την Αντιγόνη..Μου αρέσουν πολύ μαζί..Ιδέα μου ή ο Πετράκης έχει χημεία με όλες εκτός με αυτήν την τεράστια (αααχ!! <3) με την Δρακουλάκη?!....
Δεν μου άρεσε που η Νόρα δεν άφησε τη Μελίτα να φύγει αλλά για μια ακόμα φορά έδειξε το πόσο διαφέρει από την Λάμια… Αυτή στη θέση της Νωρίς θα έκανε το ίδιο?
Λουκάς- Στέφανος άλλη μια καλή σκηνή… Ο Στέφανος θίχτηκε που ο Λουκάς τον υποψιάζεται..Κλίμα μωλέ!!
Η Αντιγόνη φεύγει? Δεν θέλω…..:( [ Καλά ξέρω ότι δεν φεύγει)
Αχ μου αρέσει πολύ ο Χρήστος!!! Ακούστηκε μια καμπάνα καθώς μίλαγαν??
Μου αρέσει το ποίημα Του νεκρού αδερφού! Ωραίο το πουκάμισο της Νωρίς χάλια το μπουφάν…
Η Εριέττα στεναχωρημένη και η Άννα κάνει παράσιτα..Δεν μου αρέσει καθόλου αυτή…

Επιτέλους και λίγο παρέα αν και ελλιπής… Με τρόμαξε λίγο ο Λουκάς ..Τον έχει πληγώσει πολύ η ιστορία.

Στέφανο και Μελίτα ΔΕΝ σχολιάζω..Δεν είδα εννοείται κοίταζα στον καθρέπτη αν μου πέτυχε τις μπούκλες η αδερφή μου…
Νόρα- Λουκάς: Ευκαιρία βρήκε ο Λουκάς να γλιτώσει από τα φαγητά της Νόρας… Τα βράδια θα του τρίβει την πλατούλα μιας και δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο…
Μου άρεσε που υπερασπίστηκαν το Μάνο όταν πέταξε σπόντες ο Ρούσσος,….Δεν μου άρεσε που ο Λουκάς το έριξε πάλι στην τρελή..Αλλά τι να πούμε? Ο Κλασσικός Λουκάς!
Δεν μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ που ο Λευτέρης πίεσε την Εύα…ΚΑΘΟΛΟΥ!
Νταιζούλα μείναμε στήλη άλατος??

Καλό από μένα!
Υ.Γ 1 Αχ βρε Black_Cat! Με πέθανες με το avatar σου! Μου έκατσε το λάχανο στο λαιμό!
Υ.Γ2 Τζινάκι ΛΑΤΡΕΥΩ το avatar σου! Είναι θεϊκό… Υπερτέλειο!
Μπορείς να μου φτιάξεις και μένα ένα με Νόρα-Λουκά όταν και όποτε έχεις χρόνο??

Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Τετ Ιαν 05, 2011 9:52 pm

Μου άρεσαν πάρα πολύ οι σκηνές Λουκά – Εριέττας, η αμηχανία που υπήρχε και τα αστεία του Λουκά. Η Εριέττα χαίρεται πολύ που ο αδελφός της είναι τελικά ο Λουκάς. Ο Λουκάς πάλι δεν έχει συνέλθει ακόμα από το σοκ και το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να μάθει την αλήθεια και να πληρώσει ο Ρούσσος. Νομίζω όμως ότι όλα είναι θέμα χρόνου και ότι τελικά θα τα πάνε πολύ καλά αυτοί οι δύο.

Μου άρεσε πολύ και η συζήτησή τους με το Ρούσσο. Τουλάχιστον μάθαμε κάποια πράγματα για τους γονείς τους και ας ελπίσουμε ότι αυτά που τους είπε είναι αλήθεια. Αν και αμφιβάλλω για το αν αυτός ήταν ο λόγος που ο Λαζαρίδης σκότωσε τον πατέρα τους ή αν υπάρχει και κάποιο άλλο κρυμμένο μυστικό.

Πολύ καλή και η σκηνή του Λουκά με την Αντιγόνη. Η Αντιγόνη φαίνεται σαν να έχει κουραστεί να τους ακούει όλους να την κατηγορούν και να θέλει πια να είναι ειλικρινής. Αν και δεν μπορεί, σίγουρα κρύβει πολλά ακόμα...

Ο Λουκάς ήταν λίγο υπερβολικός με το Στέφανο... Λογικό είναι βέβαια να έχει τις επιφυλάξεις του, άλλωστε και ο Στέφανος παραδέχτηκε ότι συνέχισε τη δουλειά του πατέρα του, αλλά και ο Λουκάς αυτή τη στιγμή και με όσα έχει μάθει δεν μπορεί να σκεφτεί καθαρά...

Μου άρεσε και η σκηνή Στέφανου – Αντιγόνης. Η αλήθεια είναι ότι η Αντιγόνη είχε δίκιο. Μπορεί ο Στέφανος να μην ήξερε τι είχε συμβεί όταν ήταν μικρός, μπορεί η Αντιγόνη να τον οδήγησε να κάνει πράγματα που δεν θα τα έκανε υπό άλλες συνθήκες, μπορεί να κληρονόμησε τη δουλειά του πατέρα του και να τη συνέχισε, αλλά δε μιλάμε απλά για πίνακες, μιλάμε και για πλαστούς πίνακες, και αυτό κάποια στιγμή το έμαθε. Παρ’ όλα αυτά συνέχισε την ίδια δουλειά και συνέχισε να ζει με τα ίδια χρήματα που τώρα κατηγορεί τους άλλους για τον τρόπο που τα απέκτησαν. Μάλλον θα τον κόλλησε κι αυτόν η Μελίτα, τι να πω...

Η σκηνή Ρούσσου – Μελίτας ήταν απαράδεκτη! Άλλοι βλέπουν τη ζωή τους να ανατρέπεται κι εμείς ασχολούμαστε με το δράμα της Μελιτούλας, που δεν είναι υπερήφανη για τον μπαμπά της, τον οποίο μόλις τον χρειαστεί θα τον ξαναθυμηθεί. Εξαιρετική η ερμηνεία του Κατρανίδη, ο οποίος βέβαια έπαιζε μόνος του, αλλά... ΑΛΛΑ... Όταν βλέπω τέτοιες σκηνές δεν μπορώ να μη θυμηθώ ποιοι είναι υπεύθυνοι για αυτό που βλέπουμε...

Τη Νόρα και το Λουκά τους αγαπάω, τους λατρεύω, αλλά νομίζω ότι για το θέμα με τη Μελίτα τους χρειάζεται Fskl Είναι δυνατόν η Νόρα να λέει με τόση ψυχραιμία ότι ο Λουκάς μπορεί και να μην ξαναγυρίσει στο γραφείο και να μην αφήνει τη Μελίτα να φύγει; Και είναι δυνατόν ο Λουκάς να ρωτάει με τόση αγωνία μήπως και την αφήσει να παραιτηθεί; Η δε Μελίτα ήταν εμφανέστατο ότι το είπε για τα μάτια του κόσμου. Αν όντως ήταν σε δύσκολη θέση, θα έφευγε παρά τις αντιρρήσεις της Νόρας. Αλλά πού να ψάχνει τώρα να βρει άλλη δουλειά μόνη της;

Αυτό που ο Ρούσσος αναφέρει συνεχώς το θέμα του Φώτη για να δικαιολογηθεί, πολύ με εκνευρίζει! Παιδιά ήταν τότε, ήταν πραγματικό ατύχημα, δεν είχαν καμμια σχέση με πλαστούς πίνακες, εκατομμύρια, παράνομους δεσμούς και, και, και... Και σε τελική ανάλυση έκαναν ό,τι τους είπε! Εντάξει, καταλάβαμε ότι δεν μπορούν να αποδείξουν κάποια πράγματα για το παρελθόν, όπως δεν μπορούν να αποδείξουν ότι και η περίπτωση του Φώτη ήταν ατύχημα, αλλά υπάρχουν και άλλα που ίσως και να μπορούν να αποδειχθούν. Αν θέλει να δικαιολογηθεί ο Ρούσσος, ας βρει άλλα επιχειρήματα.

Τη Νταίζη γενικά τη βαριέμαι έτσι όπως έχουν κάνει το ρόλο της, αλλά είχε πλάκα το ύφος της όταν έμαθε ότι η Αντιγόνη είχε καταλάβει ότι πήγε να τη δηλητηριάσει και ότι θα την αποκληρώσει.

Καλό το επεισόδιο, ομολογώ όμως ότι σε κάποια σημεία το περίμενα καλύτερο...

Υ.Γ. Antigoni!, πειράζει που εγώ το μωρό θέλω να το βαφτίσει η Εριέττα; Αν και κάτι είχε πει ο Λουκάς και στο Νικόλα, πριν μάθει την αλήθεια βέβαια... Σε καμμια περίπτωση όμως δεν θέλω να το βαφτίσει ο Ρούσσος!

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από loukitsa Τετ Ιαν 05, 2011 9:56 pm

nefelik έγραψε:Μου άρεσαν πάρα πολύ οι σκηνές Λουκά – Εριέττας, η αμηχανία που υπήρχε και τα αστεία του Λουκά. Η Εριέττα χαίρεται πολύ που ο αδελφός της είναι τελικά ο Λουκάς. Ο Λουκάς πάλι δεν έχει συνέλθει ακόμα από το σοκ και το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να μάθει την αλήθεια και να πληρώσει ο Ρούσσος. Νομίζω όμως ότι όλα είναι θέμα χρόνου και ότι τελικά θα τα πάνε πολύ καλά αυτοί οι δύο.

Μου άρεσε πολύ και η συζήτησή τους με το Ρούσσο. Τουλάχιστον μάθαμε κάποια πράγματα για τους γονείς τους και ας ελπίσουμε ότι αυτά που τους είπε είναι αλήθεια. Αν και αμφιβάλλω για το αν αυτός ήταν ο λόγος που ο Λαζαρίδης σκότωσε τον πατέρα τους ή αν υπάρχει και κάποιο άλλο κρυμμένο μυστικό.

Πολύ καλή και η σκηνή του Λουκά με την Αντιγόνη. Η Αντιγόνη φαίνεται σαν να έχει κουραστεί να τους ακούει όλους να την κατηγορούν και να θέλει πια να είναι ειλικρινής. Αν και δεν μπορεί, σίγουρα κρύβει πολλά ακόμα...

Ο Λουκάς ήταν λίγο υπερβολικός με το Στέφανο... Λογικό είναι βέβαια να έχει τις επιφυλάξεις του, άλλωστε και ο Στέφανος παραδέχτηκε ότι συνέχισε τη δουλειά του πατέρα του, αλλά και ο Λουκάς αυτή τη στιγμή και με όσα έχει μάθει δεν μπορεί να σκεφτεί καθαρά...

Μου άρεσε και η σκηνή Στέφανου – Αντιγόνης. Η αλήθεια είναι ότι η Αντιγόνη είχε δίκιο. Μπορεί ο Στέφανος να μην ήξερε τι είχε συμβεί όταν ήταν μικρός, μπορεί η Αντιγόνη να τον οδήγησε να κάνει πράγματα που δεν θα τα έκανε υπό άλλες συνθήκες, μπορεί να κληρονόμησε τη δουλειά του πατέρα του και να τη συνέχισε, αλλά δε μιλάμε απλά για πίνακες, μιλάμε και για πλαστούς πίνακες, και αυτό κάποια στιγμή το έμαθε. Παρ’ όλα αυτά συνέχισε την ίδια δουλειά και συνέχισε να ζει με τα ίδια χρήματα που τώρα κατηγορεί τους άλλους για τον τρόπο που τα απέκτησαν. Μάλλον θα τον κόλλησε κι αυτόν η Μελίτα, τι να πω...

Η σκηνή Ρούσσου – Μελίτας ήταν απαράδεκτη! Άλλοι βλέπουν τη ζωή τους να ανατρέπεται κι εμείς ασχολούμαστε με το δράμα της Μελιτούλας, που δεν είναι υπερήφανη για τον μπαμπά της, τον οποίο μόλις τον χρειαστεί θα τον ξαναθυμηθεί. Εξαιρετική η ερμηνεία του Κατρανίδη, ο οποίος βέβαια έπαιζε μόνος του, αλλά... ΑΛΛΑ... Όταν βλέπω τέτοιες σκηνές δεν μπορώ να μη θυμηθώ ποιοι είναι υπεύθυνοι για αυτό που βλέπουμε...

Τη Νόρα και το Λουκά τους αγαπάω, τους λατρεύω, αλλά νομίζω ότι για το θέμα με τη Μελίτα τους χρειάζεται Fskl Είναι δυνατόν η Νόρα να λέει με τόση ψυχραιμία ότι ο Λουκάς μπορεί και να μην ξαναγυρίσει στο γραφείο και να μην αφήνει τη Μελίτα να φύγει; Και είναι δυνατόν ο Λουκάς να ρωτάει με τόση αγωνία μήπως και την αφήσει να παραιτηθεί; Η δε Μελίτα ήταν εμφανέστατο ότι το είπε για τα μάτια του κόσμου. Αν όντως ήταν σε δύσκολη θέση θα έφευγε παρά τις αντιρρήσεις της Νόρας. Αλλά πού να ψάχνει τώρα να βρει άλλη δουλειά μόνη της;

Αυτό που ο Ρούσσος αναφέρει συνεχώς το θέμα του Φώτη για να δικαιολογηθεί, πολύ με εκνευρίζει! Παιδιά ήταν τότε, ήταν πραγματικό ατύχημα, δεν είχαν καμμια σχέση με πλαστούς πίνακες, εκατομμύρια, παράνομους δεσμούς και, και, και... Και σε τελική ανάλυση έκαναν ό,τι τους είπε! Εντάξει, καταλάβαμε ότι δεν μπορούν να αποδείξουν κάποια πράγματα για το παρελθόν, όπως δεν μπορούν να αποδείξουν ότι και η περίπτωση του Φώτη ήταν ατύχημα, αλλά υπάρχουν και άλλα που ίσως και να μπορούν να αποδειχθούν. Αν θέλει να δικαιολογηθεί ο Ρούσσος, ας βρει άλλα επιχειρήματα.

Τη Νταίζη γενικά τη βαριέμαι έτσι όπως έχουν κάνει το ρόλο της, αλλά είχε πλάκα το ύφος της όταν έμαθε ότι η Αντιγόνη είχε καταλάβει ότι πήγε να τη δηλητηριάσει και ότι θα την αποκληρώσει.

Καλό το επεισόδιο, ομολογώ όμως ότι σε κάποια σημεία το περίμενα καλύτερο...

Υ.Γ. Antigoni!, πειράζει που εγώ το μωρό θέλω να το βαφτίσει η Εριέττα; Αν και κάτι είχε πει ο Λουκάς και στο Νικόλα, πριν μάθει την αλήθεια βέβαια... Σε καμμια περίπτωση όμως δεν θέλω να το βαφτίσει ο Ρούσσος!

Συμφωνω σχεδον με όλους τους σχολιασμους που προηγηθηκαν!
loukitsa
loukitsa
Δημόσιες Σχέσεις
Δημόσιες Σχέσεις

Θηλυκό Τόπος : Σε δυάρι με το Λουκάκο μου και τον Turgenev
Ασχολίες : Ξεσκονίζω το Εδεμ-όσκαρ κολλήματος που πήρα! Παναγιώτης Πετράκης και ξερό ψωμί

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από Antigoni! Τετ Ιαν 05, 2011 9:59 pm

Υ.Γ. Antigoni!, πειράζει που εγώ το μωρό θέλω να το βαφτίσει η Εριέττα; Αν και κάτι είχε πει ο Λουκάς και στο Νικόλα, πριν μάθει την αλήθεια βέβαια... Σε καμμια περίπτωση όμως δεν θέλω να το βαφτίσει ο Ρούσσος!

Ίσως να έχεις δίκιο...Απλά θεώρησα οτι ίσως έτσι αποκατασταθούν οι σχέσεις τους.. Wink
Υ.Γ. Μαίρη με λένε!!!! Razz
Antigoni!
Antigoni!
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Εδέμ!!
Ασχολίες : Τα μυστικά της εδέμ! Θρίλερ και εξωσχολικά βιβλία!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από margaret10 Τετ Ιαν 05, 2011 10:00 pm

Βαρεθηκα και δεν το ειδα μεχρι το τελος.
Τα ιδια τα αναμασημενα και να γυρνανε απο πορτα σε πορτα να ρωτανε.
Κουραστηκα ειλικρινα, μετα την αποκαλυψη τιποτα νεοτερο.

Η Νταιζη το ψεμμα ετοιμο παλι, ψαρευει το Χρηστο να ξερει και τι θα πει στη μανα της που την εχει καλεσμενη το βραδυ Fskl

Επιτελους σε αυτη τη σειρα εχουμε 3 αντρακλες να βλεπουμε να χαιρομαστε. Σταυρου - Κασσανδρινο - Μπισμπικη, αρρενωποι, κουκλοι και ΗΘΟΠΟΙΟΙ.....
margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από Clarabelle Τετ Ιαν 05, 2011 10:22 pm




Το σημερινό ήταν αφιερωμένο στις αντιδράσεις των ηρώων στην αποκάλυψη και μάλλον διαδικαστικό

Ο Λουκάς ακόμη δεν έχει χωνέψει την αλήθεια κι είναι σε φάση άρνησης. Κάνει τα πικρά γλυκά και συζητάει ''αδελφικά'' με την Εριέττα αλλά νομίζω αυτο που τον πονάει είναι οτι δεν αισθάνεται γι αυτήν αγάπη. Είναι μπερδεμένος και προσπαθεί να ξετυλίξει το κουβάρι οπότε μαζί του μαθαίνουμε κι εμείς διάφορα. Δεν μου αρέσει που δεν ανοίγεται και δεν το συζητά με κανέναν αν και είναι χαρακτηριστικό του γνώρισμα αυτό. Νομίζω κάποια στιγμή θα ξεσπάσει αλλά δεν θα ήθελα να τον δω εκδικητή γιατί τότε θα έπαυε να είναι ο Λουκάς.

Απέναντι στο Ρούσσο ήταν σκληρός κι είχε χίλια δίκια για να λέμε την αλήθεια αλλά ελπίζω οτι κάποια στιγμή θα σκεφτεί και θα καταλάβει οτι δεν είναι υπεύθυνος για τα πάντα. Ναι είναι υπόλογος για πολλά αλλά την αλήθεια εξακολουθώ να πιστεύω οτι την έκρυψε για να μη πληγωθεί ο Λουκάς όπως ακριβώς ο Λουκάς έκρυψε την αλήθεια για να μην πληγωθεί ο Άρης.

Η ιστορία που διηγήθηκε ο Ρούσσος και στο Λουκά και στον Ηλία μπάζει απο χίλιες μεριές. Είδαμε στον εφιάλτη της Εριέττας οτι ο Λαζαρίδης πυροβόλισε σχεδόν αμέσως αφού κατέβηκε απ το αμάξι οπότε είναι χαζό να μας λέει ο Ρούσσος οτι συζητούσαν άλλα θέματα και κάπου ξεπετάχτηκε το θέμα της Αντιγόνης και του Λύτρα και έπεσε ο πυροβολισμός. Έχουμε δει όλους αυτούς στη φωτογραφία να συγκεντρώνονται σε κάποια αίθουσα συκέψεων και είναι τρελό να μας λένε οτι μαζεύτηκαν μέσα στο δρόμο μια νύχτα με βροχή να συζητήσουν οικονομικά λες κι ήταν άστεγοι. Μας είπε ο Ρούσσος οτι ο Αραβαντινός που στην ουσία ήταν η κότα που γεννούσε τα χρυσά αβγά και που ακόμη ο Στέφανος πουλάει δικά του έργα ήταν ο αδύναμος κρίκος ενώ αυτός ήταν ο θεμέλιος λίθος της επιχείρησης που ας μην ξεχνιόμαστε με το θάνατό του διαλύθηκε. Περιμένω να δω αν κρύβεται κάτι άλλο γιατί όπως το εμφανιζουν τώρα δεν με πείθει.

Ο Ρούσσος απ την μεριά του αναγνωρίζει τα λάθη του και ζητάει συγνώμη. Όσα λάθη κι αν έκανε ένοιωθε αγάπη για το Λουκά και νομίζω αυτό το ξέρουμε όσοι παρακολουθήσαμε τη σειρά απ την αρχή. Με τον τρόπο του προσπάθησε να επανορθώσει έστω στο ελάχιστο με την φροντίδα που του έδειξε. Το ύφος του Λουκά όταν έφυγε ο Ρούσσος απ το σπίτι μου έδειξε οτι κι εκείνος την έχει εισπράξει αυτή την αγάπη κι ότι όσο κι αν αντιστέκεται τώρα που είναι εν βρασμώ κι όσο κι αν τον κυνηγήσει κάποια στιγμή θα τον συγχωρήσει


Η Νόρα απ την πλευρά της καταλαβαίνει τι αισθάνεται ο Λουκάς και προσπαθεί να τον στηρίξει

Η Μελίτα για άλλη μια φορά κατηγορεί τον πατέρα της. Ο Ρούσσος ζητάει για άλλη μια φορά συγνώμη. Αυτό το κορίτσι δεν νοιώθει καμιά αγάπη για τον πατέρα που το ανάθρεψε. Τη συγκρίνω με την Εριέττα ας πούμε που ενώ έμαθε τι ήταν ο Χατζηβασιλείου εξακολουθεί να θέλει να μάθει ποιός στέρησε τη ζωή απ τον άνθρωπο που τη μεγάλωσε και σέβεται όσα της πρόσφερε. Ακόμη κι ο Λουκάς που του έχει έρθει κεραμίδα δεν κατηγορεί για όλα το Βενέτη. Η Μελίτα απλά δεν αγαπάει. Δεν έχει κάνει ποτέ τον κόπο να μπει λίγο και στη δική του θέση ή έστω να τον υπερασπιστεί απο αγάπη κι ας κάνει λάθη. Σήμερα πιο πολύ κλαούνισε η ωθούμενη για να τη βλέπουμε μη πάθουμε στερητικό παρά η Εριέττα και ο Λουκάς. Σπρώξτεεεεεεεεεεεεεε

Η Αμαλία αλλοπρόσαλη όπως πάντα παραπαίει ανάμεσα στο στηρίζω το στεφάνι μου καλοπιάνω τους αδικημένους να μη του πάνε πολύ κόντρα λέγοντας ότι μου κατέβει στο κεφάλι και βρίζω τον φταίχτη μη μου πάρει τον αέρα τώρα που έχω πράγματα να του καταλογίσω. Ότι νάναι.

Η αντιδράσεις της Αντιγόνης εξακολουθούν να με παραξενεύουν. Νομίζω οτι η κυρία Παπαδημητρίου με την εκφραστικότητά της έχει καταφέρει να με κάνει να θέλω να ψάξω το χαρακτήρα της και να καταλάβω γιατί έκανε όλα τα τερατώδη που έχουμε παρακολουθήσει. Εξακολουθώ να πιστεύω οτι δεν είναι αυτή η αλήθεια και έχει συμβεί κάτι άλλο που μαζί με το Ρούσσο καλύπτουν με μισές αλήθειες . Φαίνεται πάντως να έχει φτάσει στα όριά της. γιατί άρχισε να μιλάει σκληρά στα παιδιά της. Τηρώ στάση αναμονής σε ότι την αφορά.

Η Νταίζη δεν έχει καταφέρει ούτε για μια στιγμή να με πείσει οτι είναι το ταλαιπωρημένο παιδί που ισχυρίζεται. Δεν πείθομαι οτι πέρασε άσχημα παιδικά χρόνια γιατί τότε ο Λουκάς θα είχε άλλη εικόνα απ αυτήν. Δεν πείθομαι οτι βιαζόταν γιατί τότε δεν θα άφηνε ποτέ το δικό της παιδί σε ξένα χέρια. Δεν καταφέρνει να με πείσει για τίποτα. Βλέπω απλά μια γυναίκα που το μόνο που την ενδιαφέρει είναι να τα αρπάξει και δεν υπολογίζει μπροστά στο χρήμα ούτε ανθρώπινη ζωή ούτε αισθήματα. Τη θεωρώ σάπια και δεν με αφορά στο ελάχιστο.

Αντίθετα ο Στέφανος δεν με αφήνει αδιάφορη αν και ούτε και γι αυτόν έχω καλή γνώμη. Περίμενα οτι αυτά που του καταλόγισε η Αντιγόνη θα άκουγα να του τα λέει κάποιος απ την παρέα. Ο κύριος τέλειος που πέρσι φώναζε μισή σεζόν για τα βρώμικα λεφτάκια του Μάνου και του Ρούσσου τελικά δεν έχει δουλέψει ποτέ του και τα δικά του ''καθαρά'' λεφτάκια προέρχονται απο εμπόριο πλαστών πινάκων. Κι ενώ ο Μάνος δούλεψε σαν το σκυλί για τον όμιλο κι ο Ρούσσος χρειάστηκε να κερδίσει δίκες για να γίνει όνομα ο Στέφανος άκοπα συνέχισε τις κομπίνες και όχι μόνο. Χαίρομαι που ο Λουκάς κρατάει κάποιες επιφυλάξεις και κρατώ κι εγώ ακόμη περισσότερες γιατί απλά δεν πείθομαι οτι ένας σαραντάρης δεν ξέρει τίποτα και δεν είχε καταλάβει τίποτα

Εύα Νικόλας και Δάφνη ελάχιστη συμμετοχή είχαν στο επεισόδιο και η αντίδρασή τους φάνηκε ξεκάθαρα απο χθες.

Ο Λευτέρης είχε σκηνούλα με την Εύα. Δεν το πιστεύω σχεδόν ολόκληρο λεπτό. Αν σκεφτώ πόσο χρόνο έβλεπα πέρσι απόλυτους πρέπει να έχουν μεγάλο θέμα με την Ξυλά και την έχουν βάλει τιμωρία. Ο Λευτέρης μάλλον κατάλαβε οτι αν περιμένει απ την Εύα να ανοιχτεί θα περιμένει μέχρι τη δευτέρα παρουσία. Αυτή τη γυναίκα φρόντισαν να την ποδοπατήσουν τόσο που θα μου έκανε εντύπωση αν την έβλεπα να προχωράει τόσο σύντομα οπότε ανέλαβε δράση. Εξαιρετική η κυρία Ξυλά πέρασε σε μισό λεπτάκι το άγχος το σφίξιμο και τις αναστολές της σ αυτό που έβλεπε να έρχεται. Περιμένω να δω αν θα υπάρξει συνέχεια της σκηνής ή και πάλι θα ενοούνται τα πάντα. Και επειδή δεν ξεχνάω οτι την Εύα την έχουν βιάσει ο ένας κύριος σωματικά κι ο άλλος ψυχικά περιμένω να δω πως θα το δώσουν όλο αυτό πριν καταλήξω αν μου αρέσει ή όχι. Αν πρόκειται να καταπιούμε καινούρια σχέση τουλάχιστον να είναι κάτι αυθόρμητο.

Περιμένω τη συνέχεια λοιπόν......
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Τετ Ιαν 05, 2011 10:31 pm

Μου άρεσε και η σκηνή Στέφανου – Αντιγόνης. Η αλήθεια είναι ότι η Αντιγόνη είχε δίκιο. Μπορεί ο Στέφανος να μην ήξερε τι είχε συμβεί όταν ήταν μικρός, μπορεί η Αντιγόνη να τον οδήγησε να κάνει πράγματα που δεν θα τα έκανε υπό άλλες συνθήκες, μπορεί να κληρονόμησε τη δουλειά του πατέρα του και να τη συνέχισε, αλλά δε μιλάμε απλά για πίνακες, μιλάμε και για πλαστούς πίνακες, και αυτό κάποια στιγμή το έμαθε. Παρ’ όλα αυτά συνέχισε την ίδια δουλειά και συνέχισε να ζει με τα ίδια χρήματα που τώρα κατηγορεί τους άλλους για τον τρόπο που τα απέκτησαν. Μάλλον θα τον κόλλησε κι αυτόν η Μελίτα, τι να πω...

Nefelik μου, το να πουλάει πλαστούς πίνακες (σε συλλέκτες που δεν ξέρουν τι έχουν και έχουν το χούι να αγοράζουν διάσημους πίνακες εν γνώσει τους οτι είναι πιθανότατα κλεμμένοι αλλά δεν τους νοιάζει) είναι μεν απάτη, αλλά δεν είναι δολοφονία, κι ο Στέφανος κατηγόρησε το Ρούσσο και το Μάνο οτι έβγαζαν βρώμικα λεφτά από το εργοστάσιό τους που δηλητηρίαζε αθώα παιδιά, και φυσικά είχε δίκιο.... Επίσης τους κατηγόρησε οτι έκλεισαν τη μάνα του φυλακή για να μην της πληρώσουν όσα είχαν φάει απ'τον πατέρα του --κι αυτό βάσει των όσων του είχε πεί η ίδια η μάνα του, την οποία πίστευε σαν το θύμα των δύο προηγούμενων. Μ'αυτά που ήξερε, λοιπον, σωστά τους κατηγόρησε και γι'αυτό... Και δεν ήταν ο μόνος που έκανε αυτή τη δουλειά, όλη η παλιά παρέα, του Ρούσσου, του Βενέτη και του Λύτρα συμπεριλαμβανομένων, το ίδιο έκανε. Κι ο Περικλής το ίδιο έκανε, ακόμη κι ο Μάνος την ίδια δουλειά έκανε για ένα διάστημα, σε συνεργασία με το Στέφανο.
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης