Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap17%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 17% 
[ 9 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap26%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 26% 
[ 14 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap32%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 32% 
[ 17 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap21%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 21% 
[ 11 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap4%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 4% 
[ 2 ]
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_lcap0%Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]

Σύνολο Ψήφων : 53

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Ιαν 05, 2011 10:48 pm

JESSIE έγραψε:
Μου άρεσε και η σκηνή Στέφανου – Αντιγόνης. Η αλήθεια είναι ότι η Αντιγόνη είχε δίκιο. Μπορεί ο Στέφανος να μην ήξερε τι είχε συμβεί όταν ήταν μικρός, μπορεί η Αντιγόνη να τον οδήγησε να κάνει πράγματα που δεν θα τα έκανε υπό άλλες συνθήκες, μπορεί να κληρονόμησε τη δουλειά του πατέρα του και να τη συνέχισε, αλλά δε μιλάμε απλά για πίνακες, μιλάμε και για πλαστούς πίνακες, και αυτό κάποια στιγμή το έμαθε. Παρ’ όλα αυτά συνέχισε την ίδια δουλειά και συνέχισε να ζει με τα ίδια χρήματα που τώρα κατηγορεί τους άλλους για τον τρόπο που τα απέκτησαν. Μάλλον θα τον κόλλησε κι αυτόν η Μελίτα, τι να πω...

Nefelik μου, το να πουλάει πλαστούς πίνακες (σε συλλέκτες που δεν ξέρουν τι έχουν και έχουν το χούι να αγοράζουν διάσημους πίνακες εν γνώσει τους οτι είναι πιθανότατα κλεμμένοι αλλά δεν τους νοιάζει) είναι μεν απάτη, αλλά δεν είναι δολοφονία, κι ο Στέφανος κατηγόρησε το Ρούσσο και το Μάνο οτι έβγαζαν βρώμικα λεφτά από το εργοστάσιό τους που δηλητηρίαζε αθώα παιδιά, και φυσικά είχε δίκιο.... Επίσης τους κατηγόρησε οτι έκλεισαν τη μάνα του φυλακή για να μην της πληρώσουν όσα είχαν φάει απ'τον πατέρα του --κι αυτό βάσει των όσων του είχε πεί η ίδια η μάνα του, την οποία πίστευε σαν το θύμα των δύο προηγούμενων. Μ'αυτά που ήξερε, λοιπον, σωστά τους κατηγόρησε και γι'αυτό... Και δεν ήταν ο μόνος που έκανε αυτή τη δουλειά, όλη η παλιά παρέα, του Ρούσσου, του Βενέτη και του Λύτρα συμπεριλαμβανομένων, το ίδιο έκανε. Κι ο Περικλής το ίδιο έκανε, ακόμη κι ο Μάνος την ίδια δουλειά έκανε για ένα διάστημα, σε συνεργασία με το Στέφανο.
Δεν λέω ότι κακώς κατηγόρησε το Ρούσσο και το Μάνο για όλα αυτά που αναφέρεις. Σαφώς το να πουλάς πλαστούς πίνακες είναι απάτη αλλά όχι δολοφονία. Αν και υπάρχει και το θέμα με τα διαμάντια και όσους δολοφονήθηκαν. Δεν λέω ότι για αυτούς τους θανάτους ευθύνεται ο Στέφανος (ή τουλάχιστον όχι μόνο ο Στέφανος), αλλά όταν ανακατεύεσαι σε τέτοιες δουλειές υπάρχει και η πιθανότητα να συμβούν και αυτά.

Η μόνη ένσταση που έχω είναι αυτό που είπε και η Αντιγόνη. Όταν ο Στέφανος έμαθε για τους πλαστούς πίνακες και πώς απέκτησε την περιουσία του, συνέχισε τη δουλειά του πατέρα του και τώρα κατηγορεί την παλιά παρέα, επειδή έκανε την ίδια δουλειά που κάνει και αυτός τώρα. Δεν έχω πρόβλημα με το ότι στο εμπόριο έργων τέχνης δεν υπάρχει απόλυτη διαφάνεια, αλλά ο Στέφανος δεν μου έδινε την εντύπωση ότι είναι ένας άνθρωπος που δεν ξέρει τι δουλειές κάνει και ότι δεν είναι απολύτως νόμιμες. Νόμιζα ότι όλα αυτά τα ήξερε και τα είχε αποδεχτεί και τώρα μου τον παρουσιάζουν σαν την Μελίτα που λέει ότι δεν θέλει τα βρώμικα λεφτά του Μάνου και του μπαμπά της, αλλά συνεχίζει να τα ξοδεύει.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Τετ Ιαν 05, 2011 11:17 pm

Nefelik, ξαναείδα τη σκηνή Στέφανου Αντιγόνης, κι ο Στέφανος δεν λέει πουθενά οτι δεν θέλει τα βρώμικα λεφτά της Αντιγόνης ή της δουλειάς που κάνει, λέει οτι λυπάται που έφερε την Αντιγόνη στην Ελλάδα, για το ότι φεύγει τώρα αφού έκανε ό,τι ήταν να κάνει, (απόπειρες κατά Εύας και του παιδιού του, δολοφονία Περικλή κλπ) και οτι με την εκδίκηση που τον είχε βάλει να κάνει για χάρη της κανείς δεν τον εμπιστεύεται πιά....
Δεν κατηγορεί λοιπον την παλιά παρέα για τον τρόπο που έβγαζε τα λεφτά της, αλλά για τα εγκλήματα που έκαναν (δολοφονία πατέρα Εριέττας), και κυρίως κατηγορεί τη μάνα του γιά όσα εγκλήματα έκανε εκείνη...
Οι έννοιες είναι διφορούμενες καμμιά φορά, κι έτσι μπερδευόμαστε...
Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί η δουλειά του Στέφανου, έχει να κάνει με ανθρώπους πάμπλουτους που παίρνουν πίνακες από μονομανία, για να τους βλέπουν οι ίδιοι και να τους χαίρονται ιδιωτικά, και τους πληρώνουν αδρά γιατί έτσι θέλουν. Παρ'όλ'αυτά, θα ήθελα να σταματήσει να πουλάει πλαστούς ή κλεμμένους πίνακες, και να περιωριστεί στο "καθαρό" εμπόριο έργων τέχνης , ώστε να μην κινδυνεύει να εμπλακεί περισσότερο με ανθρώπους του υποκόσμου....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από verile_mistika Την / Το Τετ Ιαν 05, 2011 11:30 pm

Πολυ Kαλο απο εμενα ..Γιατι ειχε πολυ Εριεττα που λατρευω αλλα και Λουκακο ...

Κατρανιδης εκει που κρατιοταν να μην κλαψει .ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ inlove : respect :

Εριεττα-Λουκας : respect : : inlove
verile_mistika
verile_mistika
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό

https://www.youtube.com/user/verileMistika

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Ιαν 05, 2011 11:36 pm

JESSIE έγραψε:
Nefelik, ξαναείδα τη σκηνή Στέφανου Αντιγόνης, κι ο Στέφανος δεν λέει πουθενά οτι δεν θέλει τα βρώμικα λεφτά της Αντιγόνης ή της δουλειάς που κάνει, λέει οτι λυπάται που έφερε την Αντιγόνη στην Ελλάδα, για το ότι φεύγει τώρα αφού έκανε ό,τι ήταν να κάνει, (απόπειρες κατά Εύας και του παιδιού του, δολοφονία Περικλή κλπ) και οτι με την εκδίκηση που τον είχε βάλει να κάνει για χάρη της κανείς δεν τον εμπιστεύεται πιά....
Δεν κατηγορεί λοιπον την παλιά παρέα για τον τρόπο που έβγαζε τα λεφτά της, αλλά για τα εγκλήματα που έκαναν (δολοφονία πατέρα Εριέττας), και κυρίως κατηγορεί τη μάνα του γιά όσα εγκλήματα έκανε εκείνη...
Οι έννοιες είναι διφορούμενες καμμιά φορά, κι έτσι μπερδευόμαστε...
Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί η δουλειά του Στέφανου, έχει να κάνει με ανθρώπους πάμπλουτους που παίρνουν πίνακες από μονομανία, για να τους βλέπουν οι ίδιοι και να τους χαίρονται ιδιωτικά, και τους πληρώνουν αδρά γιατί έτσι θέλουν. Παρ'όλ'αυτά, θα ήθελα να σταματήσει να πουλάει πλαστούς ή κλεμμένους πίνακες, και να περιωριστεί στο "καθαρό" εμπόριο έργων τέχνης , ώστε να μην κινδυνεύει να εμπλακεί περισσότερο με ανθρώπους του υποκόσμου....
Σε γενικές γραμμές, λοιπόν, συμφωνούμε για το Στέφανο. Εγώ κυρίως έμεινα στα λόγια της Αντιγόνης, στα οποία η αντίδραση του Στέφανου ήταν «Πας να βγεις κι από πάνω τώρα;». Απλά μου φάνηκε ότι δεν αρνήθηκε αυτά που του είπε η Αντιγόνη, ότι δηλαδή ήξερε πολύ καλά τι δουλειά έκανε ο πατέρας του και τη συνέχισε, και ότι τους αποκαλεί συμμορία, αλλά όσα έχει τα οφείλει σε αυτή τη συμμορία και όταν έμαθε την αλήθεια δεν έκανε κάτι για να τα ξεφορτωθεί.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την nefelik στις Τετ Ιαν 05, 2011 11:37 pm, 1 φορά

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Τετ Ιαν 05, 2011 11:36 pm

Καλησπέρα!!!!
Πολύ ωραίο και το σημερινό!
Οι σκηνές Λουκά-Εριέττας αν και ήταν πολύ ωραίες όπως ήταν φυσικό υπήρχε μια αμηχανία! Θέλω πολύ αυτοί ο δύο να έχουν καλες σχέσεις και να έχουμε πολλές σκηνες με αυτούς!!! Το "κάρφωμα" της Εριέττας στον Λουκά ηταν όλα τα λεφτά!

Μετά στον Ρουσσο πολύ δυνατή σκηνή και με πολύ καλές ερμηνείες! Νομίζω έχει ένα δίκιο ο Ρουσσος που το σιγκρίνει με την ιστορία με τον Φώτη μήπως καταλάβει αλλα και οι άλλοι δύο έχουν χίλια δίκια και τώρα δεν τους νιάζουν ούτε γιατι δεν το είπε ποτά ούτε τίποτα τετοιο παρά μόνο ότι το κρύψανε και είναι λογικο! πάντος για τον φόνο δεν μου φαίνεται και πολύ λογικό να έγιναν όλα αυτά στα 30 δευτερα που έγινε ο φόνος!

Καλά άρχισε η σκηνή Νόρας-Αμαλίας αλλα ρε Αμαλία θέλουμε να αγιάσουμε και δεν μας αφήνεις! Τι την νιάζει την Νόρα τώρα αν η Μελίτα νιωθει προδωμένη από τον πατέρα της! Αν είναι δυνατών δύο ανθρώπων οι ζωές κατέρευσαν και πάλι η Μελίτα κλαιγεται!

Την Μελίτα αν θέλετε να την κάνετε να το παίζει καλή έστο ας είναι πιο πιστικη! Πήγε να παρετιθεί και είπε στην Νόρα ότι το κάνει για να μην είναι μες τα πόδια της και τι περίμενε να της πει η Νόρα? Ναι φύγε και εγώ θέλω να μιλάω άνετα! Αν όντως ήθελε να φύγει θα έβρισκε άλλον λόγο αλλά... ainta

Μου άρεσε η σκηνή με Λουκά και Αντιγόνη!! Υπηρχε μια ένταση και πολύ ενδιαφέρον!
Και η σκηνή Λουκά Στέφανου ήταν ωραία λόγο των ηθποιων!

Πολύ ωραία η σκηνή με την παρέα!!! Πολύ όμορφη η Εύα σήμερα! Σλήρινε ο Λουκάς...ελπίζω όχι και πολύ!

Τουτα από μένα!!!
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιαν 05, 2011 11:48 pm

Συμφωνώ με τη nefelik. Ένας άντρας που είναι χρόνια μπλεγμένος σε βρωμοδουλειές δεν είναι κάνα αθώο παιδαρέλι ούτε και μπορεί να κατηγορεί τη μάνα του που τον έμπλεξε σε βρωμοδουλειές στα 40 του πια. Την κατηγορεί (σε παλιότερο επεισόδιο) ακόμα και για τη σχέση του με την Εύα που χάλασε.

Όσο για τα διαμάντια ο Στέφανος ξέρει ότι έχουν χαθεί ζωές (παρόλο που θεωρώ ότι φταίει και εκείνος για αυτό) και όσο η απόλυτή του απέβαλε το παιδί τους εκείνος παζάρευε το μερίδιό του. Να υποθέσω ότι ψάχνουν ποιος τα πήρε για να του τα πάρουν πίσω και αν δεν τα δώσει να του πουν οκ? Ο άνθρωπος είναι μπλεγμένος στην παρανομία.

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από ebelina2007 Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:03 am

Καλο το σημερινο αλλα περιμενα κ κατι παραπανω!!!
Λουκας-Εριεττα- μου αρεσουν πολυ μαζι κ θελω σιγα σιγα αφου τα βρει κ ο Λουκας με τον εαυτο του μετα απο τοσες αποκαλυψεις νατους δω να δενονται σαν αδερφια!!!
Η Σκηνη στο γραφειο του Ρουσσου καλη αλλα οχι τοσο δυνατη οσο θα ηθελα....μου αρεσε που η Εριεττα φευγοντας σκουπισε το μαγουλο της απο καποιο δακρυ.
Η Νορα επρεπε να την αφησει να φυγει την μπεκρου...καλη κουβεντα δεν προκειτε να ακουσει απο το στομα της κ ουτε στηριξει βεβαια, εδω τον πατερα της που τα εδωσε ολα για αυτην κ δεν τον κοιταει στα ματια να δει την αληθεια κ τον πονο του..δεν λεω πως ο Ρουσσος ειναι αθωος αλλα εχει κ αυτος τα δικια του κ πιστευω πως πραγματικα αγαπαει τον Λουκα
Η Αντιγονη κουραστηκε κ φευγει ...νομιζω πως εχει πολλα ακομα να πει...Κ η αποκαλυψει στο Νταιζουλινη για την διαθηκη τελεια...εφαγε τα λυσσακατης η Νταιζη sisi sisi
Δεν ξερωκ δεν μπορω να καταλαβω ακομα τι κ ποιος ειναι ο Στεφανος..
Λευτερης -Ευα...απαισια σκηνη ... nteni πολυ την πιεσε ο Λευτερης την Ευα κ δεν μου αρεσε καθολου..
Για να γινει κατι πρεπει να το θελουν κ οι δυο κ η Ευα νομιζω πως δεν το ηθελε..
Αυτα απο εμενα περιμενω να δω την παρεα που αγαπησα ευτυχισμενη !!!
ebelina2007
ebelina2007
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Ιωαννινα

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:11 am

KatsaroYpotheto έγραψε:Συμφωνώ με τη nefelik. Ένας άντρας που είναι χρόνια μπλεγμένος σε βρωμοδουλειές δεν είναι κάνα αθώο παιδαρέλι ούτε και μπορεί να κατηγορεί τη μάνα του που τον έμπλεξε σε βρωμοδουλειές στα 40 του πια. Την κατηγορεί (σε παλιότερο επεισόδιο) ακόμα και για τη σχέση του με την Εύα που χάλασε.

Όσο για τα διαμάντια ο Στέφανος ξέρει ότι έχουν χαθεί ζωές (παρόλο που θεωρώ ότι φταίει και εκείνος για αυτό) και όσο η απόλυτή του απέβαλε το παιδί τους εκείνος παζάρευε το μερίδιό του. Να υποθέσω ότι ψάχνουν ποιος τα πήρε για να του τα πάρουν πίσω και αν δεν τα δώσει να του πουν οκ? Ο άνθρωπος είναι μπλεγμένος στην παρανομία.

Ma Τζίνα κι εγώ συμφωνώ με τη Nefelik και μαζί σου, ο Στέφανος δεν είναι αθώο παιδαρέλι, είναι χρόνια μπλεγμένος σε βρωμοδουλειές, σύμφωνοι, αλλά συνέχισε τη δουλειά του πατέρα του ξέροντας τι ακριβώς ήταν, για να έχει την οικονομική επιφάνεια ώστε να φέρει σε πέρας την εκδίκηση που του είχε σφηνώσει τόσα χρόνια η μάνα του οτι όφειλε να κάνει. Το είπε ο ίδιος σήμερα. (Ας μην ξεχνάμε το ελαφρυντικό που δίνουμε στο Μάνο για την ανατροφή που πήρε από τον Λύτρα...) Ηξερε οταν άρχισε αυτή τη δουλειά , οτι η μάνα του και ο πατέρας του ήταν δολοφόνοι? Οχι βέβαια... Τους θεωρούσε και τους δύο για θύματα αλλονών. Νομίζω έχει επαναλάβει πολλές φορές οτι δεν τον ενδιαφέρουν τα λεφτά για τον ίδιο, οταν πχ. η μητέρα του του πάγωσε τους λογαριασμούς και τον έδιωξε από το σπίτι που ο ίδιος είχε αγοράσει... Τώρα για τα διαμάντια, μη συγχέουμε τα επαγγελματικά με τα προσωπικά. Ηταν στο πλάι της Μελίτας στο νοσοκομείο, όσο τον άφηναν να είναι, έκλαψε γι'αυτήν, της πρότεινε να τα αφήσουν όλα πίσω και να φύγουν, όλα είς μάτην.... Το να επιζητεί μιά συνεργασία για να πάρει πίσω όσα τους έκλεψαν, και να δεί από ποιούς κινδυνεύει η ζωή τους, πράγμα που φάνηκε όταν έλαβαν ανώνυμα ένα διαμάντι ο καθένας τους, είναι ΚΥΡΙΩΣ ΑΜΥΝΑ, για να προφυλαχτούν. Κι αυτός ο κίνδυνος είναι ένας από τους λόγους που θα ήθελα να τον δώ να αλλάζει τρόπο ζωής, μπορεί να κάνει πολλά αλλα πράγματα, χωρις να κινδυνεύει η ζωή του από τον υπόκοσμο... Και νομίζω οτι θα το δούμε αυτό πριν τελειώσει η σειρά....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:28 am

JESSIE έγραψε:
Ma Τζίνα κι εγώ συμφωνώ με τη Nefelik και μαζί σου, ο Στέφανος δεν είναι αθώο παιδαρέλι, είναι χρόνια μπλεγμένος σε βρωμοδουλειές, σύμφωνοι, αλλά συνέχισε τη δουλειά του πατέρα του ξέροντας τι ακριβώς ήταν, για να έχει την οικονομική επιφάνεια ώστε να φέρει σε πέρας την εκδίκηση που του είχε σφηνώσει τόσα χρόνια η μάνα του οτι όφειλε να κάνει. Το είπε ο ίδιος σήμερα. (Ας μην ξεχνάμε το ελαφρυντικό που δίνουμε στο Μάνο για την ανατροφή που πήρε από τον Λύτρα...) Ηξερε οταν άρχισε αυτή τη δουλειά , οτι η μάνα του και ο πατέρας του ήταν δολοφόνοι? Οχι βέβαια... Τους θεωρούσε και τους δύο για θύματα αλλονών. Νομίζω έχει επαναλάβει πολλές φορές οτι δεν τον ενδιαφέρουν τα λεφτά για τον ίδιο, οταν πχ. η μητέρα του του πάγωσε τους λογαριασμούς και τον έδιωξε από το σπίτι που ο ίδιος είχε αγοράσει... Τώρα για τα διαμάντια, μη συγχέουμε τα επαγγελματικά με τα προσωπικά. Ηταν στο πλάι της Μελίτας στο νοσοκομείο, όσο τον άφηναν να είναι, έκλαψε γι'αυτήν, της πρότεινε να τα αφήσουν όλα πίσω και να φύγουν, όλα είς μάτην.... Το να επιζητεί μιά συνεργασία για να πάρει πίσω όσα τους έκλεψαν, και να δεί από ποιούς κινδυνεύει η ζωή τους, πράγμα που φάνηκε όταν έλαβαν ανώνυμα ένα διαμάντι ο καθένας τους, είναι ΚΥΡΙΩΣ ΑΜΥΝΑ, για να προφυλαχτούν. Κι αυτός ο κίνδυνος είναι ένας από τους λόγους που θα ήθελα να τον δώ να αλλάζει τρόπο ζωής, μπορεί να κάνει πολλά αλλα πράγματα, χωρις να κινδυνεύει η ζωή του από τον υπόκοσμο... Και νομίζω οτι θα το δούμε αυτό πριν τελειώσει η σειρά....

Πριν δύο χρόνια που έψαχνε για τα διαμάντια δεν τους απειλούσε κανένας και αν δεν του είχαν στείλει το διαμάντι θα συνέχιζε να ψάχνει ίσως πιο χαλαρά.
Αν υποτεθεί οτι έκανε βρωμοδουλειές μόνο για να έχει τους πόρους να εκδικηθεί για τη μητέρα του γιατί όταν κατάλαβε οτι τα πράγματα δεν είναι έτσι δεν το σταμάτησε; Γιατί δεν το σταματάει τώρα; Αν ας πούμε βρει το Λευτέρη που έχει τα διαμάντια και εκείνος αρνηθεί να τα δώσει θα του πει δεν πειράζει;

Το άλλο που θέλω να επισημάνω είναι το εξής
Υπάρχουν φιλότεχνοι που πληρώνουν μυθικά ποσά προκειμένου να αποκτήσουν ένα συλλεκτικό κομμάτι. Ιδιωτικές συλλογές αλλάζουν χέρια όχι σε δημοπρασίες αλλά με τρόπο που να μην γίνεται γνωστός ο αγοραστής προκειμένου να μην κινδυνέψει απο κλοπές αλλά κι ο πωλητής που ενδεχομένως έχει στην κατοχή του κι άλλα έργα τέχνης ή που δεν θέλει να φανεί οτι βρίσκεται σε οικονομική δυσχέρεια. Απο πότε η εξαπάτηση με πλαστά έργα τέχνης δεν είναι παράνομη; Οι άνθρωποι που αγοράζουν μερικές φορές είναι κλεπταποδόχοι και το γνωρίζουν όχι όμως όλοι. Το να εξαπατάς κάποιον που λατρεύει την τέχνη δεν είναι παράνομο ή το γεγονός οτι ο αγοραστής ενός πολύτιμου πίνακα είναι πλούσιος κάνει την παρανομία μικρότερη;

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από afroditi_norakii Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:31 am

εγω ψηφισα καλο!
δεν εντυπωσιαστηκα....λιγα πραγματα μου αρεσαν!

οπως η σκηνες λουκα-ερριετας
λουκα-ερριετας-ρουσσου
και αμαλιας-νορας (λιγο)

δεν μπορω αλλο νταιζη....την ΒΑΡΕΘΗΚΑΑΑ!!! αχ ρε χρηστο μια χαρα παιδι γιατι χαλιεσε για αυτην αφου βλεπεις οτι δεν στρωνει;;

αυτα απο εμενα!
afroditi_norakii
afroditi_norakii
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Σερρες!

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:40 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
JESSIE έγραψε:Η συνέχεια του χθεσινού σήμερα, δεν ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που περίμενα!
Ο Λουκάς έδειξε οτι ενδιαφέρεται περισσότερο να βρεί τι άλλο τους κρύβουν, που είναι σωστό μεν , αλλά έδειξε να μην δίνει τη σημασία που έπρεπε στο πρωτεύον για μένα, δηλαδή οτι βρήκε το αίμα του, μιά αδελφή απ'την ίδια μάνα και τον ίδιο πατέρα. Κατανοώ οτι όλο αυτό του ήρθε πολύ ξαφνικό, αλλά νομίζω οτι η χαρά για ό,τι βρήκε έπρεπε να υπερισχύσει του θυμού για ό,τι μεσολάβησε και ό,τι του κράτησαν μυστικό.

Διαφωνώ και θα σου πω γιατί. Ο Λουκάς δεν ήξερε ότι είναι υιοθετημένος αλλα το πιο σημαντικό δεν είναι που βρήκε μια αδερφή για την οποία δεν νιώθει τίποτα αλλα ότι ο άνθρωπος που αγαπούσε σαν πατέρα τον πρόδοσε. Οπότε θεωρώ λογικό να έρχεται πρώτα ο θυμός.
Aκριβώς!
Επίσης, αυτή ήταν η αντίδραση που θα περίμενα - αλλα και είδα απο την Εριέττα! Ηξερε οτι ήταν υιοθετημένη, και ήξερα (αν και έμαθε πρόσφατα) οτι έχει έναν αδερφό και ψάχνει για αυτόν! Ο Λουκάς, μέσα σε λιγότερο απο 24 ώρες, πρέπει να την αντιμετωπίσει σαν αδερφή? Είναι λίγο κουλό, μιας και δεν την γνωρίζει αλλα ούτε και έχει έστω και μία ανάμνηση της...

Ενω με τον Ρούσσο,τον δένουν πολλά, και κυρίως, τον Ρούσσο τον είχε σαν δεύτερο πατέρα, όπως και του είχε πει "εγώ έχασα 2 πατεράδες με εκείνη την φωτογραφία''. Αρα λογικό ο θυμός να υπερισχύει....
Cancoon έγραψε: Αυτά που είπε ότι πρέπει να ληφθουν και άλλες
παράμετροι υπόψη και ειδικά όταν τον κρίνουν οι φεγγαροπετρίτες που οι
ίδιοι αποσιωπησαν τον θάνατο ενός παιδιού επίσης ισχύει και φάνηκε ότι
τελικά τα λόγια του προβλημάτισαν τον Λουκά.
Εντελώς μα
εντελώς άκυρη η σίγκριση. Ο Ρούσσος ήταν μάρτυρας την ώρα που έγινε ο
φόνος, και ήταν ένας άπειρος μεν - ενήλικος δε άνθρωπος, και γενικώς
μπλεγμένος.
Οι φεγγαροπετρίτες πέρα του Μάνου, δεν γνώριζαν κάν πως
πέθανε ο Φώτης! Ηταν ανήλικα παιδιά, που απλώς αποσιώπησαν το γεγονός
αυτό. Σίγουρα δεν και αυτό που έπρεπε να κάνουν αλλα δεν είναι και το
ίδιο!!!
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 17902

Αυτός
ο προβληματισμός είναι και δείγμα του παλιού καλού Λουκά. Το “δεν είναι
της παρούσης Εριέττα” για την ιστορία του Φώτη, όμως, δεν είναι – είναι
βόλεμα σε μισές αλήθειες.
Δεν της είπε να μην την
ενδιαφέρει, αλλα οτι δεν είναι της παρούσης. Και πράγματι, δεν νομίζω
οτι μετά απο 1 μέρα(?)ως αδέρφια - θα έπρεπε να της πει μέσα στο
γραφείο του Ρούσσου?????? Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 17902

Πετράκης
– Λάμπου συνεχίζουν να μην ανταποκρίνονται ερμηνευτικά πράγμα που
φαίνεται πολύ ενώπιον του Κατρανίδη που δίνει μοναδικές
ερμηνείες.
Και η διαφορά είναι ακόμη μεγαλύτερη με τον
Κατρανίδη όταν παίζει με την Παπά, που υποτίθεται οτι μαζί στο θέατρο,
κάτι θα έπρεπε να μάθει απο αυτόν.... Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 751732

Κατρανίδης – Παπά ήταν εξαιρετικοί.
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 191984 Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 103275 Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 763297
Clarabelle έγραψε:
Ο
Ρούσσος απ την μεριά του αναγνωρίζει τα λάθη του και ζητάει συγνώμη.
Όσα λάθη κι αν έκανε ένοιωθε αγάπη για το Λουκά και νομίζω αυτό το
ξέρουμε όσοι παρακολουθήσαμε τη σειρά απ την αρχή. Με τον τρόπο του
προσπάθησε να επανορθώσει έστω στο ελάχιστο με την φροντίδα που του
έδειξε. Το ύφος του Λουκά όταν έφυγε ο Ρούσσος απ το σπίτι μου έδειξε
οτι κι εκείνος την έχει εισπράξει αυτή την αγάπη κι ότι όσο κι αν
αντιστέκεται τώρα που είναι εν βρασμώ κι όσο κι αν τον κυνηγήσει κάποια
στιγμή θα τον συγχωρήσει
Δεν αντιλέγω οτι ο Ρούσσος αγαπάει τον Λουκά και οτι δεν έχει κάνει όσα
τον κατηγορούν, αλλα είναι πράγματα για μένα απλά ασυγχώρητα....
Εν γνώση του έβαλε δύο αδέρφια αντίδικους? το πιο απλό...

Η Μελίτα για άλλη μια
φορά κατηγορεί τον πατέρα της. Ο Ρούσσος ζητάει για άλλη μια φορά
συγνώμη. Αυτό το κορίτσι δεν νοιώθει καμιά αγάπη για τον πατέρα που το
ανάθρεψε. Τη συγκρίνω με την Εριέττα ας πούμε που ενώ έμαθε τι ήταν ο
Χατζηβασιλείου εξακολουθεί να θέλει να μάθει ποιός στέρησε τη ζωή απ
τον άνθρωπο που τη μεγάλωσε και σέβεται όσα της πρόσφερε. Ακόμη κι ο
Λουκάς που του έχει έρθει κεραμίδα δεν κατηγορεί για όλα το Βενέτη. Η
Μελίτα απλά δεν αγαπάει. Δεν έχει κάνει ποτέ τον κόπο να μπει λίγο και
στη δική του θέση ή έστω να τον υπερασπιστεί απο αγάπη κι ας κάνει
λάθη. Σήμερα πιο πολύ κλαούνισε η ωθούμενη για να τη βλέπουμε μη
πάθουμε στερητικό παρά η Εριέττα και ο Λουκάς. Σπρώξτεεεεεεεεεεεεεε

Σπρώξτε λέμε Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 13379

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Καρ-Mik στις Πεμ Ιαν 06, 2011 1:18 am, 1 φορά

Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 476 - Ημερομηνία 05-01-2011 - Σελίδα 2 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:47 am

Καλησπέρα, Ας σχολιάσω και 'γω
Τέλειο το σημερίνο επεισόδιο μόνο και μόνο για τις ερμηνείες του κ Κατρανίδη...

Λουκάς-Εριέττα
Ταιριάζου οι δυό τους και μου αρέσουν πολύ...
Θέλω να τους δούμε και σε πιο ανάλαφρες σκηνές σαν αδέρφια...

Πέτρος-Λουκάς-Εριέττα
Ο Λουκάς βρίσκεται σε συγχιση, το έχουν έρθει όλα μαζεμένα. Μόλις συνέλεθει και μπορεί να δει τα πράγματα πιο καθαρά ίμαι σίγουρη πως θα δεί αλλιώς κάποια πράγματα και με την λογική που τον διακρίνει θα ΄τα κρίνει όλα αλλιως. Τώρα είναι οργισμένος και πρέπει να ξεσπάσει. Οταν συνέλεθει θα καταλάβει τον Πέτρο....
-->Τον βρίσκω λίγο υπερβολικό (τον Πετράκη) δεν είναι το ατού του το δραματικό....
-->Ώπα και αλληλεγκίη τα αδερφάκια....
-->Ελπίζω να μην είναι πολλά αυτα που δεν ξέρουμε ακόμα και το χάσμα ανάμεσα στον Λουκά και τον Πέτρο γίνει αγεφύροτο πια....

-->Λουκά τον ξέρεις τόσα χρόνια τον Ρούσσο δεν πιστευω πως είναι δυνατόν έτω και να σου περνάει από το μυαλό πως είναι ικανός να έχει σκοτώσει άνθρωπο.....
Νταίζη + Κομπανία
Μόνο και μόνο για να γεμίζουν τα επεισόδια υπάρχουν κάποιες σκηνές...βαρετές και ασχολίαστες....
ΕριέτταΚαρφώνεσαι αγάπη μου. Ο έρωτας και ο βήχας δεν κρύβονται....
Αμαλία-Νόρα
Λίγο κουλή η Αμαλία αλλά την κατανοώ...Παλεύει και αυτή για να βοηθήσει τον άντρα της. όλα για τον Ρούσσο...για μένα σωστή άντρας της είναι όπως είπε και η θεά....
Πέτρος-Μελίτα
Είχα καιρό να δακρύσω...
Υπέροχος ο Πέτρος, πες πως δεν έχεις πατέρα...με έλιωσε...Κέντησε!
Αλλά έπαιζε μόνος του
Η Μελίτα το θλιμένο, βασικά αλλιώς το λένε αυτό, το 'χει, ούτε πρόβα δεν χρειάζεται! Καλά για το ενδυματολογικό και το σταιλιστ δεν θα πώ κουβεντα...
: respect : Στον κ Κατρανίδη....

Λουκάς-Αντιγόνη
Μου έβγαλε κατα έναν περίεργο λόγο, αλήθεια αυτά που έλεγε η Αντιγονάρα για την μητέρα του Λουκά, λες και τα ένιωθε, περίεργο... Με ξεγέλασε για λίγο, αλλά μετά επέστρεψε η καλή και οικεία Αντιγονάρα που όλοι αγαπήσαμε...
Μελίτα-Ψευτοπαραίτηση
Καλά αλλη δικαιολογία δεν βρήκε? Ουτε λίγη φαντασία? Ελεος ήταν...
Παρέα
Ένα ευχάρηστο διάλειμμα....
Πέτρος-Νόρα-Λουκάς
Μου άρεσε που δόθηκε η ευκαιρία στον Πέτρο να απολογηθεί. Επρεπε να γίνει, έπρεπε να ακουστεί και η δικιά του μεριά...Προσωπικά τον καταλαβαίνω...Ο Λουκάς είναι οργισμένος και δεν βλέπει καθαρά...αλλά καποια στιγμή θα συνέλεθι...Εχεί χίλια δίκια, αλλά και ο Πέτρος έχεια ευθύνες αλλά δεν είναι υπεύθυνος για όλα...Αυτο που δεν τους βάζουν να μιλήσουν με τρελένει...Προσωπικά μου άφησαν την εντύπωση πως του άγγιξαν όλα όσα είπε ο Πέτρος...Θα περιμένω να καθαρίσει το τοπίο....Αυτά από εμένα.,...
Ευχομαι ο Λουκας να σινχωρήσει τον Πέτρο....
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από ellie Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:49 am

Μετριο, γιατι οση ωρα επαιζε το επεισοδιο ανετα ασχολουμουν με αλλα πραγματα και τιποτα δεν μου κινησε το ενδιαφερον.
Ο Κατρανιδης μοναδικος σε ολες τις σκηνες.
Δεν ξερω αρχισαμε παλι τα βαρετα ελεος..
Ο Λουκας αραγε ποτε θα ξεσπασει???
Ειδα προσεχως κουνιαδουλες σε χαλαρη κουβεντουλα, λατρευω... Love!
Ο Λευτερης πολυ χαλαρα την επεσε στην Ευα ε??Για κοντα τα χερακια σου κυριε....
Η Νταιζη τραγικα βαρετη...ελεος δηλαδη, παταω αυτοματο Mute στα αυτια μου καθε φορα πλεον.
Καλες σκηνες Λουκα Ερριετας...
Αυτα...Παμε για αλλα
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από JESSIE Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:59 am

Clarabelle έγραψε:
JESSIE έγραψε:

Πριν δύο χρόνια που έψαχνε για τα διαμάντια δεν τους απειλούσε κανένας και αν δεν του είχαν στείλει το διαμάντι θα συνέχιζε να ψάχνει ίσως πιο χαλαρά.
Αν υποτεθεί οτι έκανε βρωμοδουλειές μόνο για να έχει τους πόρους να εκδικηθεί για τη μητέρα του γιατί όταν κατάλαβε οτι τα πράγματα δεν είναι έτσι δεν το σταμάτησε; Γιατί δεν το σταματάει τώρα; Αν ας πούμε βρει το Λευτέρη που έχει τα διαμάντια και εκείνος αρνηθεί να τα δώσει θα του πει δεν πειράζει;

Το άλλο που θέλω να επισημάνω είναι το εξής
Υπάρχουν φιλότεχνοι που πληρώνουν μυθικά ποσά προκειμένου να αποκτήσουν ένα συλλεκτικό κομμάτι. Ιδιωτικές συλλογές αλλάζουν χέρια όχι σε δημοπρασίες αλλά με τρόπο που να μην γίνεται γνωστός ο αγοραστής προκειμένου να μην κινδυνέψει απο κλοπές αλλά κι ο πωλητής που ενδεχομένως έχει στην κατοχή του κι άλλα έργα τέχνης ή που δεν θέλει να φανεί οτι βρίσκεται σε οικονομική δυσχέρεια. Απο πότε η εξαπάτηση με πλαστά έργα τέχνης δεν είναι παράνομη; Οι άνθρωποι που αγοράζουν μερικές φορές είναι κλεπταποδόχοι και το γνωρίζουν όχι όμως όλοι. Το να εξαπατάς κάποιον που λατρεύει την τέχνη δεν είναι παράνομο ή το γεγονός οτι ο αγοραστής ενός πολύτιμου πίνακα είναι πλούσιος κάνει την παρανομία μικρότερη;
Πριν δύο χρόνια όταν έχασαν τα διαμάντια (που ήταν η αμοιβή τους από πώληση έργων) ο Περικλής ανέλαβε την έρευνα για να τα βρεί. Η ερευνα σταμάτησε για δύο χρόνια (πρώτη συζήτηση Εριέττας Στέφανου) και δεν ξέρουμε αν θα ξανάρχιζε, τώρα που σκοτώθηκε κι ο Περικλής, αν δεν είχαν λάβει τα διαμάντια που τους έκαναν να φοβηθούν οτι είναι στο στόχαστρο κάποιων. Κι ωσπου να εξακριβώσουν τι συμβαίνει, πώς να σταματήσουν? Να δούμε τι θα πεί στην Εριέττα αύριο όταν εκείνη θα θελήσει να παραιτηθεί από την υπόθεση των διαμαντιών..... Τώρα για το Λευτέρη, δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται οτι πολύ περισσότερο κινδυνεύει απ'το Μπέλλο παρά από το Στέφανο και την Εριέττα....
Οσον αφορά τους πλούσιους φιλότεχνους που οι καημένοι μέσα στα γνήσια αγοράζουν και κάποιο πλαστό έργο, δεν είπα οτι η εξαπάτησή τους δεν είναι παράνομη, είπα απλά οτι δεν είναι δολοφονία....
JESSIE
JESSIE
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Δημοσίευση από dwra Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 1:58 am

Καλησπέρα στην εδεμοπαρέα, ας σχολιάσω κι εγω το σημερινό επεισόδιο.

Λουκάς - Εριέτα μου άρεσαν πολύ, τελικά δένουν και οι σκηνές τους καλές donti

Γενικά ψήφισα μέτριο το σημερινό επεισόδιο, καθως δεν είδαμε και ιδιαίτερες εξελίξεις

Βαριέμαι κι εγω αφόρητα με Μελίτα και Νταίζη, δηλαδή έλεος πια ας μας λυπηθουν οι σεναριογράφοι, κι ας τις βγάλουν απο τα επεισόδια

Ειδικά η Μελίτα πλεον δεν εχει να μας δώσει τίποτα, ειναι βαρετή μέχρι αηδίας, Λες και ολος ο κόσμος ειναι γύρω απ αυτην. Μ αρέσει που το έπαιζε στεναχωρημένη στην σκηνή με τον πατέρα της, σάμπως αυτή πως ζει ετσι ανέμελα, και αργόσχολα;;; Fskl

Η Αντιγόνη όπως πάντα πολύ καλή στον ρόλο της, και ο Ρούσσος έδωσε ρέστα ερμηνείας σήμερα

oscar

Οσο για Ευα και Λευτέρη, δεν ξέρω αλλά εγω χημεία μεταξύ τους δε βλέπω, αυτο που μου δείχνουν ειναι αμηχανία σε κάθε σκηνή τους, υποτίθεται οτι ξεκινάει κατι καινούριο, αλλά εγω προσωπικά βαριέμαι. Θα ηθελα να δω την Ευα ευτυχισμένη αλλά δίπλα στον Μάνο [που ελπίζω τουλάχιστον στο τελευταίο επεισόδιο να τον δούμε]

Ας ελπίσουμε να δουμε καλύτερες και πιο γρήγορες εξελίξεις.... στα επόμενα επεισόδια
dwra
dwra

Θηλυκό Τόπος : Στη σκέψη σου.....

Δημοσίευση από Elsa* Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 3:18 am

πολυ καλο ψηφιζω το σημερινο επεισοδιο αν και μερικεσ σκηνεσ με ξενερωσαν απιστευτα...
λουκασ-ερριετα-ρουσσοσ
ΣΚΗΝΑΡΑ...
λουκασ-ρουσσοσ-νορα
ΣΚΗΝΑΡΑ
λουκασ-ερριετα
μαρεσει παρα πολυ οταν κοιταζει ο ενασ τον αλλον στα ματια χωρισ να μιλανε...<3
αντιγονη-νταιζαρα
καταχαρηκα οτν εμαθε οτι την αποκληρωσει(στισ περιληψεισ) αλλα τωρα που το ειδα κιολασ βρε παιδι μου αλλο πραγμα... αλλη ανακουφιση αυτη, αλλη χαρα :)))))))))))))))
ευα-λευτερησ
ουτε εμενα μαρεσει που την πιεζει, ρε φιλε δεν θελει η κοπελα τι ζορι τραβασ?

περιμενω με αγωνια το αυριανο επεισοδιο :)))))))
Elsa*
Elsa*
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Νεα Φιλαδελφεια

Δημοσίευση από marakii Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 12:11 pm

Θα ψηφίσω Πολύ Καλό

Νόρα-Λουκάς:Κλασσικά απίστευτη χημεία και σε δραματικές και σε κομικές και σε ερωτικές σκηνές....μου βγάζουν πάντα κάτι το ευχάριστο στις σκηνές τους το ίδιο έγινε και χτες...Μου άρεσε πολύ η σκηνή στο γραφείο που η Νόρα τον ρωτούσε τι έγινε γεμάτη ανυσυχία (πολύ γλυκό) Love! και μετά στο σπίτι που λέει ο Λουκάς εγώ θα μαγειρεύω , εγώ θα σκουπίζω..... lmao πρώτη φορά άκουσα τη Νόρα να λέει πως θέλει να κάνει δουλειές σπιτιού. γιατί άραγε ....ΘΕΑ (όπως πάντα) η Αντιγόνη με αυτή την souper φόρμα
Θα ήθελα λίγο να μιλήσουν ....όχι με το που στεναχωρήθηκε ο Λούκάς άρχισε << τι θα φάει η κοράκλα μου >> δεν λέω είναι η γλυκιά άμυνα του αλλά έστω και για λίγο θα μπορούσε να κουβεντιάσει με τη Νόρα

Νόρα-Μελίτα:Μου άρεσε που η Νόρα δεν άφησε την Μελίτα να φύγει...γιατί όντως την αγαπάνε και αυτή και ο Λουκάς (και να πω και το άσχετο μου...σ αυτή τη σκηνή είχε κάτι τέλεια κοντινά στο πρόσωπο της Νόρας...ΜΑΤΑΡΕΣ)

Εύα-Λευτέρης: Η Απόλυτη Ξενέρα..... vomit ούτε χημεία , ούτε συναίσθημα , ούτε τίποτα........ δεν μου αρέσουν καθόλου ως ζευγάρι.......
και η Εύα δεν θέλει δεν θέλει...δεν την είδα να δυσκολεύεται ...τώρα το αν αντισταθεί ούτε το 3έρω ούτε με αφορά

Λουκάς-Ερριέτα: ταιριάζουν πολύ σαν αδελφάκια...και βγάζουν γλύκια οι σκηνές τους ... Μου άρεσε πολύ που ο Λουκάς το γυρνούσε στο χιούμορ....και Μπράβο και στους 2 επειδή έβγαζε μια αμηχανία η σκηνή και ο Λουκάς διατηρούσε επιφυλλά3εις για τον Στέφανο και της το είπε...όσο για τη σκηνή τους με τον Ρούσσο....έχουν να μαθευτούν πολλά ακόμη........ αν και πιστεύω πως όσο θολωμένος και αν ήταν ο Λαζαρίδης αποκλείεται να ήταν ο μόνος λόγος που πυροβόλησε τον Αραβαντινό......

marakii
marakii
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από margaret10 Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 1:07 pm

Ο Στεφανος καθε αλλο παρα "αθωος" δεν ειναι σε σχεση με τα διαμαντια, τους πινακες και ολα τα συναφη. Εδω ακομα και για να χαλασει ο γαμος της Ευας εκανε ποσα τερτιπια. Θυμα της μανας του ειναι σε ψυχολογικο επιπεδο γιατι τον μεγαλωσε δινοντας του λαθος ερεθισματα για ανθρωπους και γεμισε την ψυχη του μισος. Κακο δεν μπορω να τον πω, εχει συναισθηματα αλλα και αυτα με λαθος τροπο τα δινει και τα δειχνει.

Οσο για την Μελιτα τα εχουμε ξαναπει, αυτη δεν μετραει σαν σχεση, δεν εχει υποβαθρο. Απεβαλε εκεινη της ειπε κανα δυο φορες να τα ξαναβρουν αλλα πολυ ανετα περασε στην αγκαλια και στο κρεββατι της Εριεττας. Και της την ελεγε καθε φορα που ενοχλουσε την Εριεττα και ακομα και τωρα που "υποτιθεται" ειναι "ζευγαρι" αυτος συνεχεια ειναι στο πλευρο της Εριεττας να την στηριξει, να της μιλησει, να την παρηγορησει. Αυτα που εζησε με την Εριεττα μεσα στο μικρο αυτο διαστημα που γνωριζονται με την Μελιτα δεν τα εχει περασει.

Κατι ξεπετες δεν δενουν δυο ανθρωπους ουτε τους κανουν ζευγαρι.Με την Εριεττα εζησε ουσιαστικα!!!!!!

Ας το καταλαβουν και οι σεναριογραφοι και να μας απαλαξουν απο τον super ξενερωτα.....

Στεφανος και Εριεττα ειναι απολυτα ταιριαστοι σε ολα τα επιπεδα.

margaret10
margaret10
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : AΘΗΝΑ
Ασχολίες : ΓΥΜΝΑΣΤΡΙΑ

Δημοσίευση από evanna Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 1:30 pm

Ας σχολιασω και εγω αν δεν εχω να πω και πολλα πραγματα..........

Η συνεχεια της σκηνης Λουκα-Εριεττας ηταν αμηχανη οπως ειναι φυσικο αλλα πολυ ομορφη!Βρισκω οτι δενουν πολυ καλα οι δυο τους και νομιζω πως θα εξελιχθει αρτια η σχεση τους! Hug Μου αρεσαν και τα αστειακια του Λουκα για να σπασει τον παγο!

Αναμενομενες οι αντιδρασεις του Λουκα στη συναντηση με το Ρουσσο!Προδομενος και απογοητευμενος ειναι απο εναν ανθρωπο που θαυμαζε πολυ!Παντως ηταν δυνατη σκηνη! Thumbs up

Νταιζη-Χρηστος και Νταιζη-Αντιγονη...βαριεμαι!Οσο καλοι ηθοποιοι και αν ειναι οι ανθρωποι που τους υποδυονται,κουραστηκα να τους βλεπω να αναλωνονται στις ιδιες σκηνες τοοοοοσο καιρο! Rolling Eyes

Η σκηνη Ρουσσου-Μελιτας αξιζε μονο για την ερμηνεια του Κου Κατρανιδη!Πραγματικα συγκλονιστικος! : respect :

Ειδαμε και παρεα στην Εδεμ αν και με το σταγονομετρο!Οπως και να 'χει ωραια η σκηνουλα!

Τελος ο Λευτερακης με νευριασε απιστευτα....ακου εχει αρχισει να χανει την υπομονη του!? wall Σιγα καλε,ουτε μια βδομαδα δεν ειστε ''ζευγαρι''! imarton Φανηκε πολυ εντονα το σφιξιμο και το μαγκωμα της Ευας σ'αυτο το στενο μαρκαρισμα!Βεβαια δεν νομιζω να κρατησουν για πολυ αυτες οι αναστολες.........!

Καλο απο μενα το επεισοδιο....!
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 3:55 pm

Αδιάφορο θα το έλεγα... Αναμασάμε τα ίδια πράγματα..

Πολύ γλυκιά η συνέχεια της σκηνής με τα αδερφάκια..Υπάρχει αμηχανία μεταξύ τους, πράγμα λογικό αλλά ο Πετράκης με τη Λάμπου έχου μια καλή χημεία και αυτό θα βγει σιγα σιγα πιστευω..

Η σταση του Λουκά απέναντι στο Ρούσσο είναι αναμενόμενη..
Τον είχε ψηλά, τον είχε σαν πατέρα του και τώρα γκεριμίστηκε όλος του ο κόσμος..
Δεν καταλαβαίνω ποιο το νόημα της σύγκρισης του φόνου του πατέρα του Λουκά και της Εριέττας με την περίπτωση του Φωτη..
Μιλάμε για μια εν ψυχρώ δολοφονία και επαγγελματικοερωτικά όπως φαίνεται και για ένα ατυχημα παρακινούμνεο απο μια εφηβική φάρσα.. Στο κάτω κάτω τα παιδιά δεν ήξεραν καν πως πέθανε ο Φωτης πέρα του Μάνου και έζησαν τόσα χρόνια με τις τύψεις τους.. και ειδικά ο Λουκάς προσπάθησε να βοηθήσει τη Δεσποινα για να καθησυχάσιε λίγο τη συνειδησή του.. Ακυρη η ταυτιση των δύο περιπτώσεω ναι με συγχίζει απίστευτα..
Τελικά ο Λαζαριδης αυτοκτόνησε επιδή χρεοκόπησε? Επειδή τον ρίξανε στη μοιρασία? Επειδή κερατώθηκε? Επειδή ενιωσε τύψεις? Αναποφάσιστονς ΚΑΙ αυτός σαν τον κανακάρη του... Μπορούμε να είμαστε σίγουροι οτι ο πατερας του Στεφανου είναι ο Λαζαρίδης, μη μας βγει και αυτός αδερφάκι με τη Νόρα πχ, μιας και την έχουμε αφησει μοναχοπαίδ και δεν λέει..

Μάνα και κόρη σε μια απο τα ίδια κλασσκά.. Μόνο μη μου πει κανείς οτι η Νταίζη θα πλευρίσει πάλι το Λουκά τώρα που μύρισε λεφτά γιατί το ζήσαμε και το εξαντλήσαμε.. Ας βρεθεί κάποιος να την πυροβολήσει και αυτή να ησυχάσουμε γιατί βαρέθηκα τραγικά.. pff

Μ'αρέσει που η εριέττα εκτιμά τόσο το Λουκά! Love!
Ο Λουκακος πάλι είναι κουμπωμένος...

Η συζήτηση Νόρας-Αμαλίας δεν καταλαβα τι νόημα είχε..

Κλασσικό άκλαφτο δράμα με μια Μελίτα πάλι να γυρίζει όλο τον κοσμο γύρω της..
Ο Κατρανίδης στα τελευταία επεισόδια κεντάει!!

Η Αντογονη πόσο σκληρά αντιμετωπίζει τα πράγματα? Μπορεί να μην είναι η κακιά της υπόθεσης αλλά έχει μια ψυχρότητα και μια απάθεια ενίοτε.. Απόρροια της φυλακής? μπορεί..
Μ'αρέσει και με την Παπαδημητριου ιο Πετράκης, ελάχιστες οι κοινές σκηνες τους που έχουμε δει αλλά πολύ καλές!!

Γιατι ρε Νόραααααα??
Διώξτην την αχρηστη, τι ανάγκη την εχεις?
Που θυμήθηκε ξαφνικά οτι θα τους φέρει σε δύσκολη θέση?
Οταν εξαιτίας της η Ευα πήγε να φουντάρει και η Δάφνη τίναξε τη δουλειά της στον αέρα κοντεύοντας να μπει φυλακή, δεν σκεφτότανε.. Μια ευκαιρία είχαμε να ξεφορτωθούμε το Μελιτόνι και μείς εκεί.. γουστάρουμε σπρωξιμο λέμε!

Πραγματικά απο όλες τις σκηνές του Στέφανου αυτό που καταλαβαίνω ειναι οτι πρόκειται για τον πιο ρηχό ήρωα που δημιουργήθηκε απο το δίδυμο.. Ξεκίνησε να εκδικηθεί για τον πατέρα που έχασε και τη μάνα που έβλεπε στο κενό για χρόνια για να φτάσει να θεωρέι την εκδίκηση αυτη ανούσια και όχι δική τοιυ δουλειά? Για αλλουνού τον πατέρα μιλάμε? Μπορεί να γύρισαν όλα ανάποδα, μπορεί να προδόθηκε απο τη μάνα που ήξερε και αγαπόυσε αλλά αυτή η πλήρης μετάλλαξη σε έναν άνθρωπο που οδηγείται απο το κάτω του κεφάλι είναι απαράδεκτη.. Κρίμα για τος προσδοκίες που ειχα όταν είδα το Σταυρου να μπαίνει στη σειρά.. μεθοδικός, σκοτεινός, και επικύνδυνος.. Τον έρωτα για την Ευα τον προσπερνάω γιατί σε λίγο θα ξεχάσουμε οτι παντρευτηκαν κιόλας.. Και τώρα? Ο απόλυτος λαπάς.. /S

Πειράζει που συμφωνώ με την Αντιγόνη? Ολοι τα βάζουν με τα βρωμικα λεφτά αλλά μια χαρά ζουν απο αυτά..

Μαζευτηκε και η παρεά για λίγο.. Λίγο πάντα, μη καλομαθαίνουμε..

Απόλυτοι στον καναπε..ιουυυ.. για απανωτές αναγούλες..

Ο Ρούσσος πάλι συγχέει τα πράγματα, και στο κάτω κάτω αυτός τους έφτασε ωε εκεί και πάλι! Αυτός τους έβαλε να κρατησουν το στόμα τους κλειστό.. Ωραιά η σκηνή με τους τρείς τους!

Λευτέρης και Ευα και θα φαρμακωθω.. Δεν μου άρεσε η πίεση του Λευτέρη, δεν μου άρεσε που η Ευα ήταν μαγκωμένη και πιέστηκε.. Και σιγά πια που έχασε την υπομονή του.. Ελπίζω να το κόψει ο Λευτράκης γιατι αν έτσι πέσουν σε κρεβάτια θα ναι καμένο χαρτί απο την αρχή!

Η Αντιγόνη γάτα, τα χει πιάσει όλα.. Νταιζούλα έμεινες στον άσσο, πολύ κρίμα.. Angel

Αναμονή για το σημερινό μπας και κουνηθεί τίποτα..
Μέτριο και πολύ του είναι..
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 4:23 pm

"Τριημερο στο χωριο"

"Αφιξη"

Ενα τριωρακι το θες στο νερο! Κι ενω εχεις ξεκινησει με αυτο που η μανουλα ονομαζει ηλιο με δοντια φτανεις Αρτεμησιο, περνας τη σηραγγα και χανεις το φως σου! Μα πριν 1.400 μετρα ειχε ηλιο πως το γυρισαμε στην ομιχλη βρε παιδια! Ξεκινησαμε με αγκαλιτσες και μετα περασαμε στις ερωτησεις! Κι αυτη η μαυρη η Εριεττα δεν είναι ο φωτεινος παντογνωστης, οχι γιατι δε θελει αλλα γιατι δεν της λενε τιποτα! Αναγκαστικα λοιπον πρεπει να ψαξουν παρεα να βρουν τις απαντησεις! Μα χιλια ευρω!!! sisi

"Κρυο"

Δυο μπλουζες και ζακετα, δυο ζευγαρια καλτσες και αγκαλια το καλοριφερ! Το καλυτερο δε ηταν το βραδυ που κοιμασαι με παπλωμα και δυο κουβερτες και παλι κρυωνεις! Ασε που απο το βαρος ολων αυτων στο τελος παθαινεις τραβηγμα στο χερι! Τραβηγμα δεν ξερω αλλα ένα σφιξιμο στο στομαχι το ενιωσα όταν ακουσα το Ρουσσο να λεει ότι η μητερα της Εριεττας και του Λουκα πεθανε τη γεννα του τελευταιου, οσο να πεις αυτο δεν το περιμενα! Δημητρα ε; Βρηκε το ονομα της θεας για την κορη του; Φωτογραφια δεν ειχε να του δωσει η Αντιγοναρα -αυτο αμα θελουμε το πιστευουμε- βεβαια εχω την αισθηση οτι θα ηταν φτυστη η Εριεττα!
Τουλαχιστον δεν ηταν σαν τους αλλους λεει, ειναι παριγορο αν το σκεφτεις, οι μανουλες ως επι το πλειστον είναι νορμαλ, οι μπαμπαδες μας βγηκαν εγκληματα, ο πιο ριγμενος είναι ο Στεφανος τελικα! livani

"Κοσμος"

Μην το συζητατε βιος και πολιτεια! Πηγαμε στην εκκλησια για τα Φωτα και ειμασταν 14 ατομα συν ο παπας, ψαλτη δεν ειχαμε! Ειπα ψαλτη και θυμηθηκα, τελικα δεν είναι μονο ο Στεφανος ριγμενος ειναι και η Νταιζη! Εχω σοβαρο προβλημα, απο τη μια θεωρω αισχρο -και αυτος είναι ο επιεικεστερος χαραχτηρισμος- αυτο που περασε η Νταιζη αλλα απο την αλλη δεν μπορω να τη λυπηθω, ή πρωτα δεν μπορω να καταλαβω τη συμπεριφορα της, δεν ζηταει την αγαπη που της στερησαν αλλα την περιουσια που δικαιουται… Αν διεκδικουσε την αγαπη της μητερας της, των αδερφων της και οχι τα λεφτα τους ισως να μπορουσα να τη λυπηθω…

"Τηλεοραση"

Αφου ιντερνετ δεν παιζει τη βγαζουμε στην τηλεοραση! Παλι καλα που παιζει να λεμε! Τι το ηθελα! Ολη μερα χθες επαιζε μια χαρα, την ωρα των μυστικων βρηκε ν κανει διακοπες στον ηχο! Δε λεω όμως επελεξε και ωραιες σκηνες να κοψει τη φωνη! Ως επι το πλειστον σε αυτες της Μελιτας! Πηγε στον πατερα της για να ζητησει εξηγησεις αν καταλαβα καλα, τις οποιες ο Ρουσσος δεν μπορεσε να δωσει! Δεν ξερω αν η σκηνη ειχε οντως ομηλια ή οι αλλα εγω στο μουγγο καταφερα να δω την απογνωση και τη στεναχωρια του για την ανικανοτητα του αυτη, : respect : απο την αλλη όμως ακομα προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως ηθελε να πει η Μελιτα! Η επομενη σκηνη που ζηταει από τη Νορα να φυγει από το γραφειο και η Νορα δεν την αφηνει ηταν επισης σε μεγαλο μερος της μουγγη! Όταν της λεει ότι θελει να φυγει και κοιταει κατω είναι σαν το παιδακι που ζηταει από τη μαμα να παει στο φιλο του να παιξει "Θελω να παω, αλλα αν δεν με αφησεις δεν θα παω, αλλα θελω πολύ πολύ να παω" Πως καταφερε η Νορα να την πεισει δεν ξερω και παλι καλα γιατι θα συγχιζομουν! Μα ΓΙΑΤΙ δεν την αφησε να φυγει! Kotsides
Όταν ελεγε τον πονο της στο Στεφανο και ανεφερε στον πατερα της, εκεινος τραβηξε το χερι του…. Γιατι;

"Θεα"

Δεν την αλλαζω με τιποτα! Την ξερω απεξω και τη λατρευω! Ειδικα την πλατεια και το πρασινο που είναι παντου! Και την παρεα δεν αλλαζω με τιποτα! Μαζευτηκαν ολοι μαζι και περιμεναν να γυρισει ο Λουκας απο τη γυρα για να τους πει τι εγινε! Δυο τα νεα! Πρωτον η Εριεττα ειναι ερωτευμενη με το Στεφανο, εεεεελα! Παρεπιπτοντως το βλεμμα που εριξε στην Εριεττα οσο μιλαγε για το Στεφανο κορυφαιο! Και δευτερον ο Λουκας θα κυνηγησει Ρουσσο και Αντιγονη! Δε νομιζω ουτε η Νορα να πιστευε οτι θα τα αφησει ολα πισω του οταν του το ειπε!
Συγγνωμη η Ευα ειπε να κανει το μεγαλο βημα; Γιατι; Πως την πηρε αυτή την αποφαση; /S
Ο Λουκας πιανεται από την κορη του για να μη σαλταρει και η Νορα ανησυχει… Λογικο… Hugg

"Επιστροφη"

Χαλαρα, λιγα πραγματα...
* Η απολογια του Ρουσσου ειχε κατι δε μπορω να πω αλλα και παλι θελω κατι ακομα για να τον συγχωρησω!
* Πειραζει που τα καταχαρηκα το την κεραμιδα που εφαγε η Νταιζη! valen
Αυτα....
Το επεισοδιο σε γενικες γραμμες μου φανηκε ατελειωτο, μπορει να φταει που η τηλεοραση μου εσπασε τα νευρα, μπορει να φταει που πηγα να κουφαθω και να στραβωθω στην προσπαθεια μου να δω επεισοδιο, παντως δεν εχω το κουραγιο να το ξαναδω... "Καλο" για τη μονη σκηνη που ακομα και χωρις ηχο καταλαβαινα τι ηθελαν να μου πουν!
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από MARINAKI_AGAPI_97 Την / Το Πεμ Ιαν 06, 2011 6:18 pm

edem4ever έγραψε:"Τριημερο στο χωριο"

"Αφιξη"

Ενα τριωρακι το θες στο νερο! Κι ενω εχεις ξεκινησει με αυτο που η μανουλα ονομαζει ηλιο με δοντια φτανεις Αρτεμησιο, περνας τη σηραγγα και χανεις το φως σου! Μα πριν 1.400 μετρα ειχε ηλιο πως το γυρισαμε στην ομιχλη βρε παιδια! Ξεκινησαμε με αγκαλιτσες και μετα περασαμε στις ερωτησεις! Κι αυτη η μαυρη η Εριεττα δεν είναι ο φωτεινος παντογνωστης, οχι γιατι δε θελει αλλα γιατι δεν της λενε τιποτα! Αναγκαστικα λοιπον πρεπει να ψαξουν παρεα να βρουν τις απαντησεις! Μα χιλια ευρω!!! sisi

"Κρυο"

Δυο μπλουζες και ζακετα, δυο ζευγαρια καλτσες και αγκαλια το καλοριφερ! Το καλυτερο δε ηταν το βραδυ που κοιμασαι με παπλωμα και δυο κουβερτες και παλι κρυωνεις! Ασε που απο το βαρος ολων αυτων στο τελος παθαινεις τραβηγμα στο χερι! Τραβηγμα δεν ξερω αλλα ένα σφιξιμο στο στομαχι το ενιωσα όταν ακουσα το Ρουσσο να λεει ότι η μητερα της Εριεττας και του Λουκα πεθανε τη γεννα του τελευταιου, οσο να πεις αυτο δεν το περιμενα! Δημητρα ε; Βρηκε το ονομα της θεας για την κορη του; Φωτογραφια δεν ειχε να του δωσει η Αντιγοναρα -αυτο αμα θελουμε το πιστευουμε- βεβαια εχω την αισθηση οτι θα ηταν φτυστη η Εριεττα!
Τουλαχιστον δεν ηταν σαν τους αλλους λεει, ειναι παριγορο αν το σκεφτεις, οι μανουλες ως επι το πλειστον είναι νορμαλ, οι μπαμπαδες μας βγηκαν εγκληματα, ο πιο ριγμενος είναι ο Στεφανος τελικα! livani

"Κοσμος"

Μην το συζητατε βιος και πολιτεια! Πηγαμε στην εκκλησια για τα Φωτα και ειμασταν 14 ατομα συν ο παπας, ψαλτη δεν ειχαμε! Ειπα ψαλτη και θυμηθηκα, τελικα δεν είναι μονο ο Στεφανος ριγμενος ειναι και η Νταιζη! Εχω σοβαρο προβλημα, απο τη μια θεωρω αισχρο -και αυτος είναι ο επιεικεστερος χαραχτηρισμος- αυτο που περασε η Νταιζη αλλα απο την αλλη δεν μπορω να τη λυπηθω, ή πρωτα δεν μπορω να καταλαβω τη συμπεριφορα της, δεν ζηταει την αγαπη που της στερησαν αλλα την περιουσια που δικαιουται… Αν διεκδικουσε την αγαπη της μητερας της, των αδερφων της και οχι τα λεφτα τους ισως να μπορουσα να τη λυπηθω…

"Τηλεοραση"

Αφου ιντερνετ δεν παιζει τη βγαζουμε στην τηλεοραση! Παλι καλα που παιζει να λεμε! Τι το ηθελα! Ολη μερα χθες επαιζε μια χαρα, την ωρα των μυστικων βρηκε ν κανει διακοπες στον ηχο! Δε λεω όμως επελεξε και ωραιες σκηνες να κοψει τη φωνη! Ως επι το πλειστον σε αυτες της Μελιτας! Πηγε στον πατερα της για να ζητησει εξηγησεις αν καταλαβα καλα, τις οποιες ο Ρουσσος δεν μπορεσε να δωσει! Δεν ξερω αν η σκηνη ειχε οντως ομηλια ή οι αλλα εγω στο μουγγο καταφερα να δω την απογνωση και τη στεναχωρια του για την ανικανοτητα του αυτη, : respect : απο την αλλη όμως ακομα προσπαθω να καταλαβω τι ακριβως ηθελε να πει η Μελιτα! Η επομενη σκηνη που ζηταει από τη Νορα να φυγει από το γραφειο και η Νορα δεν την αφηνει ηταν επισης σε μεγαλο μερος της μουγγη! Όταν της λεει ότι θελει να φυγει και κοιταει κατω είναι σαν το παιδακι που ζηταει από τη μαμα να παει στο φιλο του να παιξει "Θελω να παω, αλλα αν δεν με αφησεις δεν θα παω, αλλα θελω πολύ πολύ να παω" Πως καταφερε η Νορα να την πεισει δεν ξερω και παλι καλα γιατι θα συγχιζομουν! Μα ΓΙΑΤΙ δεν την αφησε να φυγει! Kotsides
Όταν ελεγε τον πονο της στο Στεφανο και ανεφερε στον πατερα της, εκεινος τραβηξε το χερι του…. Γιατι;

"Θεα"

Δεν την αλλαζω με τιποτα! Την ξερω απεξω και τη λατρευω! Ειδικα την πλατεια και το πρασινο που είναι παντου! Και την παρεα δεν αλλαζω με τιποτα! Μαζευτηκαν ολοι μαζι και περιμεναν να γυρισει ο Λουκας απο τη γυρα για να τους πει τι εγινε! Δυο τα νεα! Πρωτον η Εριεττα ειναι ερωτευμενη με το Στεφανο, εεεεελα! Παρεπιπτοντως το βλεμμα που εριξε στην Εριεττα οσο μιλαγε για το Στεφανο κορυφαιο! Και δευτερον ο Λουκας θα κυνηγησει Ρουσσο και Αντιγονη! Δε νομιζω ουτε η Νορα να πιστευε οτι θα τα αφησει ολα πισω του οταν του το ειπε!
Συγγνωμη η Ευα ειπε να κανει το μεγαλο βημα; Γιατι; Πως την πηρε αυτή την αποφαση; /S
Ο Λουκας πιανεται από την κορη του για να μη σαλταρει και η Νορα ανησυχει… Λογικο… Hugg

"Επιστροφη"

Χαλαρα, λιγα πραγματα...
* Η απολογια του Ρουσσου ειχε κατι δε μπορω να πω αλλα και παλι θελω κατι ακομα για να τον συγχωρησω!
* Πειραζει που τα καταχαρηκα το την κεραμιδα που εφαγε η Νταιζη! valen
Αυτα....
Το επεισοδιο σε γενικες γραμμες μου φανηκε ατελειωτο, μπορει να φταει που η τηλεοραση μου εσπασε τα νευρα, μπορει να φταει που πηγα να κουφαθω και να στραβωθω στην προσπαθεια μου να δω επεισοδιο, παντως δεν εχω το κουραγιο να το ξαναδω... "Καλο" για τη μονη σκηνη που ακομα και χωρις ηχο καταλαβαινα τι ηθελαν να μου πουν!
Θεϊκός σχολιασμός!!!!
Μπράβο σου!! : respect :
Συμφωνώ με απόλυτα με τα παραπάνω!!!

Y.γ. Χρόνια πολλά σε όλους!! ))
MARINAKI_AGAPI_97
MARINAKI_AGAPI_97
Fan Φανατικός
Fan Φανατικός

Θηλυκό Τόπος : Στη Θεσσαλονίκη μου....

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή