Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap6%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap11%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 11% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap16%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 16% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap47%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 47% 
[ 30 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_lcap4%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 64

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τρι Ιαν 11, 2011 11:53 pm

loukasnora έγραψε:

Η Νορα εκφραστηκε με εναν ιδιαιτερα κατινιστικο τροπο για την Εριεττα που εντελως παρεπιπτοντως ειναι και αδερφη του Λουκα.Παρουσιασε στην Μελιτα μια Εριεττα κατινα και αυτο με ενοχλησε και εμενα παρα πολυ.Δηλαδη αυτη την γνωμη εχει για την αδερφη του αντρα της;

Η οποία ίδια Νόρα έλεγε στον Λουκά, οτι η Εριέττα είναι καλό παιδί!

Αρα, ή παραμυθιάζει τον έρωτα της ή θάβει την κουνιάδα στην ''φιλη'' της.
Δεν ξέρω τι είναι χειρότερο.

Θα ήθελα να ξερα, μπροστά στον Λουκά θα τα έλεγε αυτά?

Αλλα τι να πεις? Μας βγάζουμε την Νόρα διπρόσωπη για το σπρώξιμο Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 763297 Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 763297

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Mik2S03
Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 13379
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 Empty Απ: Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011

Δημοσίευση από soso Την / Το Τρι Ιαν 11, 2011 11:55 pm

Καρ-Mik έγραψε:
KatsaroYpotheto έγραψε:Nefelik πολύ καλός συνοπτικός σχολιασμός.

Εγώ ένα θα πω, παρόλο που δεν μου αρέσει η πίεση και πάνω απο όλα η μετάλλαξη με Νόρα και Λουκά πεισματικά να μη θέλουν γάμο, η Δάφνη είναι πιστή στο χαρακτήρα της, σαν την υγρασία τσικ τσικ θα στο πλυμμηρίσει το σπίτι! lmao

Όσο για το Στέφανο πειράζει που εγώ δεν τον θέλω με την Εριέττα παρα μόνο επειδή τον θέλει εκείνη? Ειλικρινά δεν της αξίζει!!! Του αξίζει ο κατιμάς και εκεί να μείνει!

Απλώς δεν γίνεται και αυτό και να σωθεί ο Σταύρου... είμαι διχασμένη..

Μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα!
Συμφωνώ!
Αυτή η υστέρω του αξίζει,. και της αξίζει αυτός, αλλα χαντακώνεται ο Σταύρου ...

Μήπως ζήτησε και αυτός πολλά?

Όντως,μια χαρά εξέλιξη ήταν τελικά η διατήρηση του Απάλευτου! livani
Όλοι ανεξαιρέτως,πηγαίνουν τη ζωή τους μπροστά,..το Μελιτόνι αναμασά τα ίδια και τα ίδια,επαναλαμβάνει και επαναλαμβάνεται,και μόνο το όνομα της εκάστοτε αντιζήλου αλλάζει!
Επί Μάνου ήταν η Εύα,επί Στέφανου πέρυσι η Εύα,επί Στεφανου φετος η Εριέττα,από ανεπάγγελτη άεργη έγινε εργαζόμενη άεργη, από περσινό Κατινάκι παρέμεινε φετινό Κατινάκι, (ο τόνος στο -άκι)...κτλ κτλ κτλ..
Αυτό το λέμε "εξελίσσεται" ένας ανθρωπος και αξίζει τα καλύτερα! livani
Η μόνη που έχει ζηλέψει ΚΑΙ τις τρεις φορές,ΚΑΙ τους τρεις συνδυασμούς ΚΑΙ στις τρεις φάσεις..
Και ζηλευει και τόσο "νευρικά"livani livani livani
Για Νόρα τι να πώ..Απλά απογοητευτικό το σημερινο. livani Προφανώς,δεν έχω την ίδια εντύπωση, για την Ερι παυλα αδελφή του Λουκά παύλα κουνιάδα (της), δεν βλέπω δηλαδή κάποια σκοπιμότητα ή στρατηγική, αλλά μάλλον αυτό μένει να φανεί!
Όλοι οι άλλοι,κανα λεπτό και πολύ μας είναι! livani livani livani livani livani
Υγ.Σώστε μαςςςςςςςςςςςςς από Νταιζη-Μπέλλο,λέμε! soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τρι Ιαν 11, 2011 11:57 pm

loukasnora έγραψε:Η Νορα εκφραστηκε με εναν ιδιαιτερα κατινιστικο τροπο για την Εριεττα που εντελως παρεπιπτοντως ειναι και αδερφη του Λουκα.Παρουσιασε στην Μελιτα μια Εριεττα κατινα και αυτο με ενοχλησε και εμενα παρα πολυ.Δηλαδη αυτη την γνωμη εχει για την αδερφη του αντρα της;

Είμαι ο μοναδικός άνθρωπος που δεν το πήρε έτσι; Εγώ το πήρα ότι πολύ απλά της είπε την αλήθεια. Δεν το κάνει αυτό η Εριέττα; Ή κάνω λάθος;
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : in the Lalaland
Ασχολίες : Working like a maniac

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:00 am

FieryRed έγραψε:
loukasnora έγραψε:Η Νορα εκφραστηκε με εναν ιδιαιτερα κατινιστικο τροπο για την Εριεττα που εντελως παρεπιπτοντως ειναι και αδερφη του Λουκα.Παρουσιασε στην Μελιτα μια Εριεττα κατινα και αυτο με ενοχλησε και εμενα παρα πολυ.Δηλαδη αυτη την γνωμη εχει για την αδερφη του αντρα της;

Είμαι ο μοναδικός άνθρωπος που δεν το πήρε έτσι; Εγώ το πήρα ότι πολύ απλά της είπε την αλήθεια. Δεν το κάνει αυτό η Εριέττα; Ή κάνω λάθος;

Η Εριέττα συμπαραστέκεται στον άντρα που αγαπάει.
Και όπως λένε οτι είναι φίλοι, κάνει όπως ένας φίλος. Τον ακούει και του δίνει συμβουλές.

Δεν το κάνει σκόπιμα - όπως είπε η Νόρα - αλλα επειδή θέλει το καλύτερο για αυτόν.

Αγάπησε τρείς, γ...αργάλησε τρείς, μαγείρεψε για τρεις, και να γκαστρώσει μόνο δύο??
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 13379 Στεφανε βάλε μπρος μην μείνει παραπονεμένη καμία!
Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από pasxalitsa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:05 am

Αν και στις μονές μέρες που συνήθως έχουν θέμα, πολύ καλό το επεισόδιο για κάποιες ερμηνείες και σκηνές

Περιληπτικά:
Πέτρος-Αμαλία εφ' όλης της ύλης. Υπέροχη σκηνή από δύο εξαιρετικούς ηθοποιούς, που γίνονται και δεν καμώνονται, κυρίως όταν τους βοηθούν τα κείμενα. (μιλώ για το ρόλο της Αμαλίας).

Νόρα-Λουκάς επίσης σε μια τρυφερή σκηνή, με κουβέντες ουσίας, λόγια αγάπης και όχι ανούσιες ατάκες για να γεμίσει η σκηνή. Ειδικά το κοντινό τους πλάνο ήταν υπέροχο.

Η Νταίζη οργανώνεται, δεν χαμώνεται. Πήρε την βιντεοκάμερα, ρώτησε παρακολούθησε και την βρήκε την άκρη. Για να δούμε τι άλλο θα κάνει. Εμένα μου αρέσει πάντως...

Εριέττα και Λουκάς βρίσκουν τις ισορροπίες τους.Ανοίγουν ο ένας την καρδιά του στον άλλο. Μου αρέσουν μαζί.

Στέφανος σε απόγνωση. Και πάντα όταν έχεις πρόβλημα τρέχεις σε αυτούς που αγαπάς και νοιώθεις οικεία. Πάντα μαζί με το χρήστο, στα δύσκολα και στα σκοτεινά, (καιρό είχαμε να τους δούμε μαζί, -εξυπηρετήσεις γαρ-) αλλά μας αποζημίωσαν. Χημεία και ταλέντο το λένε αυτό.

Για Δεύτερη συνεχή μέρα, Εύα -Στέφανος σε κοινή σκηνή. Για Δεύτερη συνεχή μέρα Φαιη ΞΥλά σε μεγάλα κέφια. Οργή και φωνή τόσο όσο για να σε κάνει κοινωνό του προβλήματος και του καυγά, όχι για να σου πάρει τα αυτιά.
Μέτρο το λένε αυτό.....

Η Σκηνή Στέφανου-άγγελου cheek to cheek ήταν όλα τα λεφτά Love!

Η Νόρα, δεν ξέρω αν το ξέρετε όταν δεν δικηγορεί, ασχολείται με τη μύρλα της κλαψοφουντούκως. Αν ξέρετε και άλλα τέτοια γραφεία, πείτε μου να στείλω βιογραφικά. Σπρώξτε, λέμε Gum

Για το φινάλε, αφήνω πάντα την Αιώνια Μίρλα, την κατίνα που όλοι αντιπαθήσαμε. Το κορίτσι αυτό, που στόμα ανοιχτό έχει και δάκρυ δεν έχει, είπε και σήμερα να περιφέρει το μπουκλωτό κεφαλάκι του και να μας τσιτώσει τα νεύρα.
Τι στη Νόρα πήγε να της πει, τα παράπονα για την Εργιέτα και τον Στέφανο, δεν μας έπεισε. Είτε τηλεφωνεί καθιστή, είτε σηκώνεται όρθια, περιφέροντας μπούκλα, περιφέρεια χέρια και τουρλώνοντας μονίμως, το ίδιο και το αυτό.
Και όταν μπήκε μέσα ο Στέφανος, άνοιξε το στόμα, γούρλωσε το μάτι και τον άφησε να ξεθυμάνει. Δεν ξέρω που συναντήθηκε Στέφανος και Σταύρου, έχω να πω πάντως ότι ο άνθρωπος Σάρωσε. Τα έδωσε όλα και δεν έμεινε στον άσο, έφυγε για την Εριέττα ίσως για να σωθεί!!!!

ΚΑΤΡΑΝΙΔΗς-ΠΕΦΑΝΗ- ΞΥΛΑ- ΣΤΑΥΡΟΥ oscar

Και φυσικά από ένα στις συνήθεις Υπόπτες oscar

Καλή μας νύχτα Love!

pasxalitsa
pasxalitsa
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : ΜΕ θέα το Πέλαγο
Ασχολίες : Θέατρο, Λογοτεχνία, Σινεμά, Τηλεόραση

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:07 am

Καρ-Mik έγραψε:
Και όπως λένε οτι είναι φίλοι, κάνει όπως ένας φίλος. Τον ακούει και του δίνει συμβουλές.

Δεν το κάνει σκόπιμα - όπως είπε η Νόρα - αλλα επειδή θέλει το καλύτερο για αυτόν.

Διαφωνωσυμφωνώ ναι είναι εκεί ως φίλη, αλλά η παρηγοριά για μένα κρύβει και μια σκοπιμότητα, δίνει κάτι για να πάρει κάτι (π.χ. να βλέπει τον Στέφανο συχνότερα) Φυσικά δεν λέω ότι είναι κάτι κακό. Ίσα ίσα που μου αρέσει ο χαρακτήρας της Εριέττας όπως χτίζεται... Για εμένα ο τρόπος της Νόρας ήταν το "νοητό χαστούκι" στη Μελίτα μπας και ξυπνήσει και δει ότι με τον αμέριστο εγωισμό της θα τον χάσει και η Εριέττα θα είναι εκεί να περιμένει.
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:09 am

FieryRed έγραψε:

Η Νορα ειπε οτι η Εριεττα συμπαραστεκεται στον Στεφανο επειδη θελει με αυτο τονν τροπο να γυρισει την κατασταση υπερ της και να κανει τον Στεφανο να γυρισει σε εκεινη αφηνοντας την Μελιτα.Και η Εριεττα σαφως και ΔΕΝ κανει αυτο.Απλα τον αγαπαει και τον στηριζει και θελει μονο να τον βλεπει.Αλλα κανεις δεν αναγκαζει τον Στεφανο να πηγαινει στην Εριεττα καθε φορα που προκυπτουν διαφορα θεματα.Απο μονος του το κανει.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:12 am

loukasnora έγραψε:
FieryRed έγραψε:

Η Νορα ειπε οτι η Εριεττα συμπαραστεκεται στον Στεφανο επειδη θελει με αυτο τονν τροπο να γυρισει την κατασταση υπερ της και να κανει τον Στεφανο να γυρισει σε εκεινη αφηνοντας την Μελιτα.Και η Εριεττα σαφως και ΔΕΝ κανει αυτο.Απλα τον αγαπαει και τον στηριζει και θελει μονο να τον βλεπει.Αλλα κανεις δεν αναγκαζει τον Στεφανο να πηγαινει στην Εριεττα καθε φορα που προκυπτουν διαφορα θεματα.Απο μονος του το κανει.

Ακριβώς!

Ο οποίος Στέφανος μάλιστα ΞΕΡΕΙ τα συναισθήματα της Εριέττας, και ΘΑΒΕΙ την Μελίτα στην Εριέττα...

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:13 am

loukasnora έγραψε:Η Νορα ειπε οτι η Εριεττα συμπαραστεκεται στον Στεφανο επειδη θελει με αυτο τονν τροπο να γυρισει την κατασταση υπερ της και να κανει τον Στεφανο να γυρισει σε εκεινη αφηνοντας την Μελιτα.Και η Εριεττα σαφως και ΔΕΝ κανει αυτο.Απλα τον αγαπαει και τον στηριζει και θελει μονο να τον βλεπει.Αλλα κανεις δεν αναγκαζει τον Στεφανο να πηγαινει στην Εριεττα καθε φορα που προκυπτουν διαφορα θεματα.Απο μονος του το κανει.

Όχι οι επισκέψεις του Στέφανου στην Εριέττα είναι μια ευγενική χορηγία της ίδιας της Μελίτας! lmao lmao
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:15 am

]quote="Καρ-Mik"]
FieryRed έγραψε:

[/quote]

Συμφωνώ μαζί σου. Και να προσθέσω ότι η Εριέττα είναι περισσότερο κυρία στην προκειμένη περίπτωση από τη Νόρα που ξεκατινιαζόταν με τη Νταίζη και αναλωνόταν σε ανώφελους καβγάδες με το Λουκά αντί να του αποκαλύψει τα αισθήματά της. Η Εριέττα αντίθετα δεν μιλάει για αυτό που νιώθει αλλά ούτε καν εκδηλώνει την παραμικρή ζήλια για τη Μελίτα, ό,τι νιώθει το κρατάει μέσα της. Αν μη τι άλλο η Νόρα θα έπρεπε τουλάχιστον να σεβαστεί μια γυναίκα που βρίσκεται στην ίδια θέση που βρέθηκε κι η ίδια πέρυσι αλλά φυσικά και το γεγονός ότι η Εριέττα είναι πλέον η αδελφή του Λουκά. Απαράδεκτη λοιπόν η στάση της να συμπαραστέκεται συνεχώς στη Μελίτα σε βάρος των υπολοίπων.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Σε μια δική μου ουτοπία.
Ασχολίες : Διάβασμα, Μουσική, Κλασσικό σινεμά.

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:16 am

Καρ-Mik έγραψε:
loukasnora έγραψε:
FieryRed έγραψε:

Ακριβώς!

Ο οποίος Στέφανος μάλιστα ΞΕΡΕΙ τα συναισθήματα της Εριέττας, και ΘΑΒΕΙ την Μελίτα στην Εριέττα...

Αυτό πάλι που το πάς;
Το ευαίσθητο αγόρι ξέρει οτι την Ερι την πονάει το δοντάκι της κι αντί να απομακρυνθεί που τον χάνεις που τον βρίσκεις στη φίλη του είναιsfyr

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:22 am

Clarabelle έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
loukasnora έγραψε:
FieryRed έγραψε:

Ακριβώς!

Αυτό πάλι που το πάς;
Το ευαίσθητο αγόρι ξέρει οτι την Ερι την πονάει το δοντάκι της κι αντί να απομακρυνθεί που τον χάνεις που τον βρίσκεις στη φίλη του είναιsfyr

Clarabelle,κι εμένα αυτό μου έκανε κακή εντύπωση..ΓΝΩΡΙΖΕΙ τα αισθήματα της Ερις και εν τούτοις,αντί στην πράξη να μην της δίνει ελπίδες, το κάνει μεν στις δηλώσεις,.. αλλά και μια χαρά πηγαίνει συνέχεια από κει, και μια χαρά προσβλέπει στη συμπαράστασή της, και επίσης μια χαρά της σχολιάζει (μάλλον,όχι κολακευτικά) την απόλυτη και τα προβλήματά τους!
Αν δεν ήξερε,ότι η ίδια είναι ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ μαζί του,και ότι δεν τον βλέπει ,όπως ισχυρίζεται ως φίλο, τότε θα ήταν πολύ λιγότερο άσχημο αυτό που κάνει!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:23 am

Καρ-Mik έγραψε:

Ακριβώς!

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 13379[/quote]

Με μαθηματική ακρίβεια θα γυρίσει η κατάσταση υπέρ της Εριέττας εφόσον Η Μελίτα χτυπιέται και τα κάνει σκ@τ@ από μόνη της.. sfyr

Τέλος πάντων εγώ απλώς λέω ότι δεν το βρίσκω αναγκαία κακό και προσβλητικό αυτό που είπε η Νόρα, πιστεύω ότι δεν έθαβε ή πρόσβαλε την Εριέττα απλώς πως αλλιώς να πει στη άδικα αμειβόμενη βοηθό της πως πρέπει να φέρεται και γενικότερα ότι δεν είναι η μοναδική, top αξεπέραστη, γυναίκα και υπάρχουν άλλες και πολύ πιο έξυπνες και Κυρίες που απλώς δεν θα χρειαστεί να κάνουν τίποτα απλώς να περιμένουν ... (Συμφωνώ βέβαια με τη fay στο κοίτα ποιος μιλάει Η love doctor που έχει κάνει τα τέρατα σε παλαιότερες εποχές(καλά όχι και πολύ παλιές... sfyr ))
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Καρ-Mik Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:33 am

fay έγραψε:
Συμφωνώ μαζί σου. Και να προσθέσω ότι η Εριέττα είναι περισσότερο κυρία στην προκειμένη περίπτωση από τη Νόρα που ξεκατινιαζόταν με τη Νταίζη και αναλωνόταν σε ανώφελους καβγάδες με το Λουκά αντί να του αποκαλύψει τα αισθήματά της. Η Εριέττα αντίθετα δεν μιλάει για αυτό που νιώθει αλλά ούτε καν εκδηλώνει την παραμικρή ζήλια για τη Μελίτα, ό,τι νιώθει το κρατάει μέσα της. Αν μη τι άλλο η Νόρα θα έπρεπε τουλάχιστον να σεβαστεί μια γυναίκα που βρίσκεται στην ίδια θέση που βρέθηκε κι η ίδια πέρυσι αλλά φυσικά και το γεγονός ότι η Εριέττα είναι πλέον η αδελφή του Λουκά. Απαράδεκτη λοιπόν η στάση της να συμπαραστέκεται συνεχώς στη Μελίτα σε βάρος των υπολοίπων.

Η Εριέττα είναι περισσότερο κυρία απο όλες αναιξερέτως, και το πως έχουν φερθεί κατα καιρούς.
Σου λέει, αφού διάλεξε που διάλεξε το σουργελο, γιατί να κάτσω να γίνω γυναικούλα?
Φίλη θέλει? Φίλη θα έχει !
~
Η Νόρα ηταν η απαράδεκτη και συμφωνώ. Η οποία Νόρα έχει κάνει τα τραγικά στον Λουκά/ για τον Λουκά. Αν δεν ήταν τόσο αγαθοβιόλης,και τόσο ερωτευμένος. θα είχε πετάξει και αυτό το πουλί (όχι του Λουκά, πουλί=Λουκάς Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 621900 )

Αλλα το χειρότερο ήταν η διπροσωπια που είδαμε. Η Νόρα μίλαγε με τα καλύτερα στον Λουκά για την Εριέττα.
Εκτός αν η Εριέττα είναι πλαστελίνη, και αναλόγως πως βολεύει τον καθένα, να την παρουσιάζει.

Καρ-Mik
Καρ-Mik
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:41 am

soso έγραψε:Clarabelle,κι εμένα αυτό μου έκανε κακή εντύπωση..ΓΝΩΡΙΖΕΙ τα αισθήματα της Ερις και εν τούτοις,αντί στην πράξη να μην της δίνει ελπίδες, το κάνει μεν στις δηλώσεις,.. αλλά και μια χαρά πηγαίνει συνέχεια από κει, και μια χαρά προσβλέπει στη συμπαράστασή της, και επίσης μια χαρά της σχολιάζει (μάλλον,όχι κολακευτικά) την απόλυτη και τα προβλήματά τους!
Αν δεν ήξερε,ότι η ίδια είναι ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ μαζί του,και ότι δεν τον βλέπει ,όπως ισχυρίζεται ως φίλο, τότε θα ήταν πολύ λιγότερο άσχημο αυτό που κάνει!

Ma ο Στέφανος θέλει να είναι στα λόγια σωστός και καλός! Άλλα λέει κι άλλα κάνει ως συνήθως και ΕΙΔΙΚΑ απέναντι στην Εριέττα μπορεί να λέει ότι είναι σωστός επειδή ξεκαθάρισε αλλα άλλο φέρθηκα σωστά κι άλλο καλά!!!

Γιατί σωστά ξεκαθάρισε αλλα αν ήταν καλός χαρακτήρας θα φρόντιζε να την απαλλάξει από την παρουσία του ώστε να μην πονάει κι εκείνη. Μεγάααλη διαφορά!

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:45 am

Και επιπλέον το γεγονός ότι οι σεναριογράφοι επέλεξαν να ξανασμίξουν τους απόλυτους πριν από τα Χριστούγεννα γεννά κάποια ερωτήματα μήπως αυτό έγινε εσκεμμένα για να τους οδηγήσουν σταδιακά σε ζήλιες, υστερίες και συγκρούσεις σαν τη σημερινή, ενώ από την άλλη παρουσιάζουν μια Εριέττα ερωτευμένη δημιουργώντας έτσι αναπόφευκτα ένα τρίγωνο. Επίσης ίσως να μην ήταν τυχαίο το ότι ο Στέφανος έμαθε τα αισθήματα της Εριέττας κι όμως αντί να αποφύγει να τη βλέπει για να μην το κάνει πιο δύσκολο και για τους δύο την επισκέπτεται όπως και πριν. Όλα αυτά βέβαια δε μπορεί να είναι τυχαία, το έχουμε μάθει πια, τίποτα δε γίνεται τυχαία στα Μυστικά. Αλλά κι εγώ θα συμφωνήσω με όσους υποστηρίζουν ότι ο Στέφανος δεν αξίζει για την Εριέττα και καλύτερα να έμενε με τη Μελίτα (αν και όπως το είδα σήμερα δεν το βλέπω να την αντέχει για πολύ ακόμη). Και ναι, ήταν πολύ πιο εκφραστικός ο Σταύρου όταν μάλωνε μαζί της. Η σκηνή τους ήταν πολύ πιο ενδιαφέρουσα.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από loukasnora Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:45 am

Καρ-Mik έγραψε:
Η Νόρα ηταν η απαράδεκτη και συμφωνώ. Η οποία Νόρα έχει κάνει τα τραγικά στον Λουκά/ για τον Λουκά. Αν δεν ήταν τόσο αγαθοβιόλης,και τόσο ερωτευμένος. θα είχε πετάξει και αυτό το πουλί (όχι του Λουκά, πουλί=Λουκάς Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 621900 )

lmao lmao Αυτο που ξεκαθαριζεις τι πουλι θα εφευγε μπορει να με στειλει.Το ξερουμε οτι εισαι μια αθωα ψυχη.Μας το δειχνουν πολυ ξεκαθαρα και στα σχολια μαζι με το εμοτικον κατω απο το αβαταρ σου Ψυχη μου Matakia Matakia

Παντως περα απο την πλακα συμφωνω μαζι σου.Δεν θα το αναλυσω παραπανω γιατι θα γινω κακια αλλα συμφωνω μαζι σου.
loukasnora
loukasnora
Camera Woman
Camera Woman

Θηλυκό Τόπος : Dreamland ♥
Ασχολίες : Θεατρο,σινεμα

Δημοσίευση από FieryRed Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:50 am

Καρ-Mik έγραψε:
Η Εριέττα είναι περισσότερο κυρία απο όλες αναιξερέτως, και το πως έχουν φερθεί κατα καιρούς.
Σου λέει, αφού διάλεξε που διάλεξε το σουργελο, γιατί να κάτσω να γίνω γυναικούλα?
~

Αλλα το χειρότερο ήταν η διπροσωπια που είδαμε. Η Νόρα μίλαγε με τα καλύτερα στον Λουκά για την Εριέττα.
Εκτός αν η Εριέττα είναι πλαστελίνη, και αναλόγως πως βολεύει τον καθένα, να την παρουσιάζει.

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το τελευταίο κομμάτι, το να τονίζεις πως είναι κάποιος και τι σκέφτεσαι εκείνη τη στιγμή δεν είναι διπροσωπία ή μήπως οι άνθρωποι δεν είναι πολύπλευροι και δεν έχουν στοιχεία του χαρακτήρα τους που θα μπορούσαν να σχολιαστούν ανάλογα. Δεν νομίζω πως η Νόρα μείωνε την Εριέττα ούτε πως άλλα λέει μπροστά στον Λουκά και άλλα πίσω του, ούτε πως δεν πιστεύει ότι η Εριέττα είναι καλός άνθρωπος κλπ κλπ κλπ. Απλώς πολύ ωμά λέει αυτό που η Εριέττα κάνει με καταπληκτική χάρη, γιατί ανώτερος άνθρωπος είναι και περισσότερο Κυρία από πολλές όπως είπαμε και προηγουμένως.
FieryRed
FieryRed
Κολλημένος με τα

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:56 am

Η Εριέττα μέχρι στιγμής δεν έχει το παραμικρό ψεγάδι στη συμπεριφορά της απέναντι στο Στέφανο
Δεν μπορώ όμως ακόμη να εχω ολοκληρωμένη άποψη για το χαρακτήρα της που ακόμη δεν γνωρίζουμε γιατί υπάρχουν πράγματα που με παραξενεύουν σ αυτήν
Για παράδειγμα δεν μου μοιάζει απόλυτα λογικό το γεγονός οτι με ελαφριά καρδιά έκανε σχέση με το γιό της γυναίκας που σκότωσε τον θετό πατέρα της και το πόσο εύκολα ξεπέρασε το γεγονός οτι ο πατέρας του ίδιου ανθρώπου σκότωσε και το βιολογικο της πατέρα
Επειδή στα μυστικά οι ήρωες εμφανίζουν στην πορεία ένα άλλο πρόσωπο κρατάω τις επιφυλάξεις μου
Προς το παρόν λοιπόν δείχνει άψογη. Συνήθως όμως οι άνθρωποι έχουν ψεγάδια και θα περιμένω πριν της φορέσω φωτοστέφανο

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 3 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από ειρηνη7 Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:58 am

FieryRed έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
~

Συμφωνώ σε όλα εκτός από το τελευταίο κομμάτι, το να τονίζεις πως είναι κάποιος και τι σκέφτεσαι εκείνη τη στιγμή δεν είναι διπροσωπία ή μήπως οι άνθρωποι δεν είναι πολύπλευροι και δεν έχουν στοιχεία του χαρακτήρα τους που θα μπορούσαν να σχολιαστούν ανάλογα. Δεν νομίζω πως η Νόρα μείωνε την Εριέττα ούτε πως άλλα λέει μπροστά στον Λουκά και άλλα πίσω του, ούτε πως δεν πιστεύει ότι η Εριέττα είναι καλός άνθρωπος κλπ κλπ κλπ. Απλώς πολύ ωμά λέει αυτό που η Εριέττα κάνει με καταπληκτική χάρη, γιατί ανώτερος άνθρωπος είναι και περισσότερο Κυρία από πολλές όπως είπαμε και προηγουμένως.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου με καλυψες σε ολα, δεν νομιζω οτι η νορα ειναι τετοιος χαρακτηρας διπροσωπος, αντιθετα εχει δειξει πολλες φορες οτι γινεται θυσια για τους φιλους της, βλεπε περιπτωση με τον νικολα που ηθελε να δωσει η ιδια το χαπι στον στελιο, ακομα και αν εμπαινε φυλακη...Μπορει να ειναι εγωιστρια οσο δεν παιρνει, αλλα τα αισθηματα της ειναι παντα καθαρα, δεν κρυβουν δολο απο πισω... ;D
ειρηνη7
ειρηνη7
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : κρητη
Ασχολίες : μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 12:58 am

FieryRed έγραψε:Δεν νομίζω πως η Νόρα μείωνε την Εριέττα ούτε πως άλλα λέει μπροστά στον Λουκά και άλλα πίσω του, ούτε πως δεν πιστεύει ότι η Εριέττα είναι καλός άνθρωπος κλπ κλπ κλπ. Απλώς πολύ ωμά λέει αυτό που η Εριέττα κάνει με καταπληκτική χάρη, γιατί ανώτερος άνθρωπος είναι και περισσότερο Κυρία από πολλές όπως είπαμε και προηγουμένως.

Χαίρομαι πολύ που δεν είμαι η μόνη, κι εγώ ακριβώς έτσι το εξέλαβα. Είπε πολύ απλά τα πράγματα με το όνομά τους η Νόρα, στην ουσία πάλι τη βοηθούσε.... (και είδαμε τι την έκανε η υστέρω τη βοήθεια...) pff
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Δημοσίευση από fay Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 1:01 am

Ελπίζω μόνο να μάθουμε το πραγματικό πρόσωπο της Εριέττας πριν τελειώσει η σεζόν. Ο Στέφανος εμφανίστηκε στο τέλος της πρώτης σεζόν και ακόμη ψαχνόμαστε να βρούμε ποιος ακριβώς είναι. Για την Εριέττα δεν έχουμε τόσο χρόνο μπροστά μας.
fay
fay
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 1:03 am

fay έγραψε:Ελπίζω μόνο να μάθουμε το πραγματικό πρόσωπο της Εριέττας πριν τελειώσει η σεζόν. Ο Στέφανος εμφανίστηκε στο τέλος της πρώτης σεζόν και ακόμη ψαχνόμαστε να βρούμε ποιος ακριβώς είναι. Για την Εριέττα δεν έχουμε τόσο χρόνο μπροστά μας.

lmao lmao lmao
Πολύ καλό και ακριβές!
Βιαστείτε,λέμε soutien soutien soutien
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από rachel Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 1:04 am

Δηλαδη για να καταλαβω.... αυτο που ειδαμε σημερα το παρεδωσαν στο καναλι σαν ολοκληρωμενο επεισοδιο??? imarton
Εχουμε δει και εχουμε ξαναδει (ειδικα στον 3ο κυκλο) βαρετα και αγευστα επεισοδια αλλα το σημερινο δεν ειχε προηγουμενο....

Επι τριαντα λεπτα βλεπαμε την Νταιζαρα να λυνει και να δενει, αλλα δεκα λεπτα η (καθημερινη πλεον) μιρλα της Μελιτας και σ'ενα πενταλεπτο καταφεραμε να χωρεσουμε και το υπολοιπο καστ (το οποιο παλι εσπρωχνε τον Απολυτο)....

Η Νταιζη μου ειναι αδιαφορη αλλα βαρεθηκα να σπρωχνεται σαν πανεξυπνη και μεσα σ΄ ολα.... vomit
Το σημερινο μου θυμισε τις γελοιοτητες του 2ου κυκλου που μας βγηκε πιο εξυπνη και ενημερωμενη στα νομικα απο τρεις ολοκληρους δικηγορους.... Σημερα παλι "τυχαια" επεσε πανω στον απαγωγεα την ωρα που εφευγε απο του Μπελλου, "τυχαια" γνωριζε τον απαγωγεα, "τυχαια" η συναλλαγη εγινε σε εξωτερικο χωρο για να μπορει να τους βιντεοσκοπησει κτλ.... DoksasteME
Νισαφι πια με την "δαιμονια" Νταιζη.... που απο τριτοδευτερη μπουζουξου κατεληξε σε αρχιμαφιοζα που κινει τα νηματα.... Εντελως καμμενος ρολος!!!

Εκτος ομως απο την Νταιζη και τα τραβηγμενα απο τα μαλλια σκηνικα της.... απογοητευτηκα υπερβολικα απο την σταση της Νορας απεναντι στην μπουκλωτη και το δραμα της.... Aww
"Αδειασε" κανονικα την Εριεττα με τα λογια της και αυτο με θυμωσε πολυ....
Δεν περιμενα να την βλεπει σαν αδελφη του Λουκα αφου δεν υπαρχει συναισθηματικο δεσιμο... αλλα περιμενα να εκτιμησει την εμπιστοσυνη που της εδειξε η Εριεττα στο θεμα της δικης, την γενναιοδωρια που της εδειξε στην πληρωμη της δικης και γενικα να εκτιμησει την θεση της που ηταν παντα αξιοπρεπης ακομα και οταν σαν πελατισσα δεχοταν προσβολες απο την κατινιτσα γραμματεα της....
Περα ομως και απο αυτα, ακομα και στο συντομο διαστημα που φανερωθηκε η συγγενεια της με τον Λουκα, εγω ειδα μια Εριεττα να "αγκαλιαζει" με τα λογια της την Νορα και να της δηλωνει οτι την θεωρει μελος της οικογενειας της....
Κριμα για την Νορα... Επεσε πολυ στα ματια μου μετα το σημερινο, μεγα φαουλ απο την κοκκινομαλλα.... emmm

Βεβαια ουτε ο Λουκας γλιτωσε απο την λαιλαπα του Απολυτου με δηλωσεις περι δυνατης σχεσης , εχουν περασει πολλα μαζι κτλ.... Τουλαχιστον αυτος το μαζεψε λιγο γιατι φανηκε οτι νοιαζοταν πραγματικα να μην πληγωθει η αδελφουλα του.... Hug

Ακομα και η Ευα, στο ελαχιστο που την ειδαμε σημερα, και αυτη στο ιδιο μοτιβο Apolytos rules, μετα απο την εντονη συζητηση με τον Στεφανο, ελεγε στην Αγγελα " Ο Στεφανος εχει ξεφυγει, να τον ακουγες πως μιλησε στην Μελιτα....." slap

Κατα τ'αλλα η Δαφνη συνεχιζει τα γελοια παντρολογηματα, η Νορα το παιζει (φετος) κατα του γαμου, ο Ρουσσος κανει ερωτικη εξομολογηση στην Αμαλια μετα απο 30 χρονια, ο Λιακος συμβουλευει..... και η Μελιτα κλαιγεται, κλαιγεται, κλαιγεται, κλαιγεται, κλαιγεται, κλαιγεται, κλαιγεται..... Sleep

Y.Γ. Παντως για οσους εχασαν αυτο το "αριστουργηματικο" επεισοδιο, μην τα βαψουν μαυρα....απο τα προσεχως καταλαβα οτι το αυριανο θα ειναι το part 2 του σημερινου.... η Νταιζη παλι παρακολουθει, η Νορα παλι παρηγορει την μπουκλωτη, ο Στεφανος παλι κατηγορειται αδικα κτλ.... wall

rachel
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Chania

Δημοσίευση από nefelik Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 1:11 am

KatsaroYpotheto έγραψε:
soso έγραψε:Clarabelle,κι εμένα αυτό μου έκανε κακή εντύπωση..ΓΝΩΡΙΖΕΙ τα αισθήματα της Ερις και εν τούτοις,αντί στην πράξη να μην της δίνει ελπίδες, το κάνει μεν στις δηλώσεις,.. αλλά και μια χαρά πηγαίνει συνέχεια από κει, και μια χαρά προσβλέπει στη συμπαράστασή της, και επίσης μια χαρά της σχολιάζει (μάλλον,όχι κολακευτικά) την απόλυτη και τα προβλήματά τους!

Ma ο Στέφανος θέλει να είναι στα λόγια σωστός και καλός! Άλλα λέει κι άλλα κάνει ως συνήθως και ΕΙΔΙΚΑ απέναντι στην Εριέττα μπορεί να λέει ότι είναι σωστός επειδή ξεκαθάρισε αλλα άλλο φέρθηκα σωστά κι άλλο καλά!!!

Γιατί σωστά ξεκαθάρισε αλλα αν ήταν καλός χαρακτήρας θα φρόντιζε να την απαλλάξει από την παρουσία του ώστε να μην πονάει κι εκείνη. Μεγάααλη διαφορά!
Συμφωνώ με όσα έχετε γράψει. Πάντως, χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω το Στέφανο, ο Στέφανος άκουσε την Εριέττα να λέει ότι η απόσταση δεν θα την κάνει να τον ξεχάσει και ότι θέλει να τον βλέπει, οπότε μάλλον δεν έχει σχηματίσει την εντύπωση ότι θα της έκανε καλό να την απαλλάξει από την παρουσία του. Από την άλλη, το γεγονός ότι ενώ ξέρει τα αισθήματά της, τρέχει σ’ εκείνη στην πρώτη δυσκολία και της μιλάει συνεχώς για τη Μελίτα, είναι κάπως... Μου δίνει την εντύπωση ότι εκμεταλλεύεται την κατάσταση, γιατί προφανώς δεν σκέφτεται την Εριέττα, τον εαυτό του σκέφτεται. Εκτός κι αν ενδιαφέρεται περισσότερο απ’ ότι έχει καταλάβει και ο ίδιος... Έτσι όπως μας έχουν παρουσιάσει το χαρακτήρα του Στέφανου οι σεναριογράφοι (όσο έχω καταφέρει να καταλάβω) που όοοολα τα κάνει κατά λάθος και από καλή πρόθεση, δεν θεωρώ τίποτα απίθανο...

FieryRed, νομίζω ότι μερικές φορές μεγαλύτερη σημασία από αυτό που κάνεις έχουν τα κίνητρα που κρύβονται πίσω από τις πράξεις τους. Στη συγκεκριμένη περίπτωση η διαφορά είναι ότι η Νόρα καταλογίζει στην Εριέττα πως ό,τι κάνει το κάνει επειδή έχει ένα συγκεκριμένο στόχο, ίσως και λίγο υποκριτικά και χωρίς να το πιστεύει κατά βάθος (τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ από τα λεγόμενά της), ενώ από αυτά που βλέπουμε εμείς δεν προκύπτει ότι οι πράξεις της Εριέττας έχουν κάποια σκοπιμότητα.

Clarabelle, εμένα αυτά που αναφέρεις ομολογώ ότι δεν μου φαίνονται περίεργα. Τον Στέφανο τον γνώρισε καλύτερα λόγω της συνεργασίας τους και δεν νομίζω ότι υπήρχε κανένας λόγος να τον βλέπει σαν εχθρό της και να τον ταυτίζει με τη μάνα του, ειδικά μάλιστα από τη στιγμή που και εκείνος είχε κρατήσει αποστάσεις και έλεγε ότι αν η Αντιγόνη είναι ένοχη θα πρέπει να πληρώσει. Για τον πατέρα του, επίσης δεν μου κάνει εντύπωση, γιατί όπως είπε και η Εριέττα, ο Στέφανος ήταν μικρός τότε και δεν έφταιγε σε τίποτα. Άλλωστε, όταν το έμαθε αυτό ήταν ήδη ερωτευμένη μαζί του, οπότε μια τέτοια πληροφορία, η οποία, ας μη γελιόμαστε, μπορεί να είναι σοκαριστική, αλλά αφορά το παρελθόν και έναν άνθρωπο που μπορεί να ήταν ο πατέρας της, αλλά δεν τον γνώρισε ποτέ, δεν νομίζω ότι θα μπορούσε να αλλάξει τα αισθήματά της. Αντιλαμβάνομαι αυτό που λες, αλλά η προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτή η συμπεριφορά συνάδει απόλυτα με το χαρακτήρα της Εριέττας, όπως μας τον έχουν παρουσιάσει.

nefelik
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό

Σελίδα 3 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης