Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Βαθμολογηστε το σημερινο επεισοδιο

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap6%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 6% 
[ 4 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap16%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 16% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap11%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 11% 
[ 7 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap16%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 16% 
[ 10 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap47%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 47% 
[ 30 ]
Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_lcap4%Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Vote_rcap 4% 
[ 3 ]

Σύνολο Ψήφων : 64

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011

Δημοσίευση από alkisti Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 1:18 am

Κορίτσια μου, γιατί σας κάνει εντύπωση η στάση του Στέφανου; Σ΄αυτό το σημείο θα παραδεχτώ τους σεναριογράφους.....κλασικός άντρας (γαϊδούρι), βάζει το προσωπικό του πρόβλημα πάνω από το συναίσθημα της πρώην ερωμένης και νυν φίλης του. Άλλωστε κι όταν ήταν με τη Μελίτα στον περυσινό κύκλο, ουκ ολίγες οι χοντράδες του, αφού αναφερόταν συνεχώς στη γυναίκα του. Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε, μόνο το ονομα αλλάζει.
Στο επεισόδιο καλή η σκηνή Πέτρου Αμαλίας , Στέφανου Εριέττας και Στέφανου -Εύας- υιού. Έχω μια απορία όμως. Είναι ανάγκη κάθε φορά που πηγαίνει να δει το παιδί να είναι μπαστακωμένη εκεί και η Αγγέλα και η συζήτηση να γίνεται με τους τρεις και την Αγγέλα συνεχώς να πετάγεται;
Αφήστε λίγο να τους δούμε τους γονείς μόνους βρε παιδια...
alkisti
alkisti
Τουρίστας
Τουρίστας

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 Empty Απ: Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011

Δημοσίευση από a! Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 1:25 am

εμενα μου φανηκε πολυ λογικη η συμπεριφορα της νορας...δεν ειπε κ τπτ κακο για την εριετα!εξυπνη την ειπε σιγα!ουτε εκανε κατι πισω απτην πλατη του λουκα..ισα ισα τη συμπαθει και το εχει δειξει σε πολλες περιπτωσεισ...αλλα ο λουκας τι βλακεια αυτη π ειπε??οτι δεν θα γυρναγε αν δεν του ειχε αφησει τα μωρουδιακα??και που το ειπε επρεπε να το παρει πισω πιο σοβαρα οχι ετσι στο φλου που το περασαν..οσο για το επεισοδιο,για πρωτη φορα θα πω και γω πααρα πολυ βαρετο...αλλαξαν πρωταγωνιστες μου φαινεται και απορω γιατι!!! Synelthe

a!
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό

Δημοσίευση από soso Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 1:46 am

alkisti έγραψε:Κορίτσια μου, γιατί σας κάνει εντύπωση η στάση του Στέφανου; Σ΄αυτό το σημείο θα παραδεχτώ τους σεναριογράφους.....κλασικός άντρας (γαϊδούρι), βάζει το προσωπικό του πρόβλημα πάνω από το συναίσθημα της πρώην ερωμένης και νυν φίλης του. Άλλωστε κι όταν ήταν με τη Μελίτα στον περυσινό κύκλο, ουκ ολίγες οι χοντράδες του, αφού αναφερόταν συνεχώς στη γυναίκα του. Όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε, μόνο το ονομα αλλάζει.
Στο επεισόδιο καλή η σκηνή Πέτρου Αμαλίας , Στέφανου Εριέττας και Στέφανου -Εύας- υιού. Έχω μια απορία όμως. Είναι ανάγκη κάθε φορά που πηγαίνει να δει το παιδί να είναι μπαστακωμένη εκεί και η Αγγέλα και η συζήτηση να γίνεται με τους τρεις και την Αγγέλα συνεχώς να πετάγεται;
Αφήστε λίγο να τους δούμε τους γονείς μόνους βρε παιδια...

Εχεις απόλυτο δίκιο!Όντως,μια "κλασικότητα"-τυπικότητα την έχει αυτή η συμπεριφορά! lol!
Αυτό με την Αγγέλα,ήθελα κι εγώ να το σχολιάσω!Μου φαίνεται τόσο..επιτηδευμένο!..πιο πολλές σκηνές έχει η Εύα με την μάνα της,παρόντος του Στέφανου!!!..παρά σε όλο το υπόλοιπο προσφερόμενο διαστημα της ημέρας,εβδομάδας, σεζόν και ούτω καθεξής .. ελαφρώς "ανησυχητικό" να το πω.. γελοίο,να το πω..θα το πω γελοίο τελικά,δε θα ντραπώ! lol! soutien
Υγ.Νεφέλη,αν εξαιρέσεις την παραγραφο του Στέφανου,με την οποία και συμφωνώ και δε συμφωνώ (τον ψάχνω ακόμη)..στα σχετικά με Έρι και Νόρα,συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!
Το σπρώξιμο,έχει κάψει όλο τον άμαχο πληθυσμό!Η Εύα μες στην αγωνία και τον προβληματισμό μου μίλησε έτσι στη Μελίτα (όχι,να του κάνει παρατηρηση,εγώ θέλω!Γιατί,Στεφανε;;;Γιατί,την πληγώνεις;;;; Fskl..κι η Νόρα (η βασική θυσία στο βωμό του Απάλευτου) να ξεχνά πόσο εξαιρετικά φερθηκε η Ερι στην ΙΔΙΑ ( πληροφορίες Rachel ) και να της καταλογίζει κίνητρα,που επουδενί έχουν φανεί μέχρι τώρα!Κρίμα!
Υγ.Παντως τα λεγόμενα και των δύο,το ίδιο ακριβώς προοικονομούν!
soso
soso
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : ΧΛΟΕΡΟΣ

Δημοσίευση από oriana Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 5:47 am

FieryRed έγραψε:
Καρ-Mik έγραψε:
Η Εριέττα συμπαραστέκεται στον άντρα που αγαπάει.
Και όπως λένε οτι είναι φίλοι, κάνει όπως ένας φίλος. Τον ακούει και του δίνει συμβουλές.

Δεν το κάνει σκόπιμα - όπως είπε η Νόρα - αλλα επειδή θέλει το καλύτερο για αυτόν.

Διαφωνωσυμφωνώ ναι είναι εκεί ως φίλη, αλλά η παρηγοριά για μένα κρύβει και μια σκοπιμότητα, δίνει κάτι για να πάρει κάτι (π.χ. να βλέπει τον Στέφανο συχνότερα) Φυσικά δεν λέω ότι είναι κάτι κακό. Ίσα ίσα που μου αρέσει ο χαρακτήρας της Εριέττας όπως χτίζεται... Για εμένα ο τρόπος της Νόρας ήταν το "νοητό χαστούκι" στη Μελίτα μπας και ξυπνήσει και δει ότι με τον αμέριστο εγωισμό της θα τον χάσει και η Εριέττα θα είναι εκεί να περιμένει.

Συμφωνω και εγω με αυτο!
Και οπως η ιδια ειπε ενας λογος που δε φευγει από την Ελλαδα ειναι και ο Στεφανος, για να τον βλεπει.
Ναι ειναι φιλη του και του συμπαραστεκεται ομως μια γυναικα ερωτευμενη μπορει να παρασυρθει πολυ ευκολα και να μη βλεπει καθαρα. Μπορει να μην το κανει σκοπιμα αλλα σιγουρα το κανει επειδη θελει να εχει το Στεφανο περισσοτερες ωρες κοντα της και ελπιζει μεσα της (οπως επισης η ιδια ειπε στην Αννα) οτι μπορει κ να επιστρεψει πισω.
Οποιαδηποτε γυναικα αλλωστε στη θεση της αυτο θα εκανε ακομα και η Εριεττα ακριβως επειδη ειναι ερωτευμενη μαζι του!

Τα λογια της Νορας δεν τα θεωρω καθολου μα καθολου ως "θαψιμο" προς την Εριεττα και δεν νομιζω η Νορα να ειχε προβλημα να τα πει κ μπροστά στο Λουκά. Απλα ειπε στη Μελιτα αληθειες και μαλιστα θετικα σχολια για την Εριεττα!
oriana
oriana
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : uk

Δημοσίευση από dwra Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 9:13 am

Ας πω κι εγω δυο λόγια για το σημερινό επεισόδιο, ψήφισα άσχημο, για να πω την αλήθεια βαρέθηκα απο την αρχή μέχρι το τέλος. Επαναλαμβανόμενες σκηνές, και βαρεμάρα στο φουλ. Το μόνο που ίσως άξιζε ήταν λιγο η σκηνή Πέτρου - Αμαλίας [έστω και αργά θυμήθηκε οτι υπάρχει ρομαντισμός], και η σκηνή καυγά [κλασικά] Στέφανου - Μελίτας, η αλήθεια ειναι οτι το χάρηκα πολύ. Επιτέλους ειδαμε εναν Στέφανο να νευριάζει και να τα χώνει στην καλή του, που το μόνο που σκέφτεται ειναι ο εαυτούλης της. Ο αγαπημένος θα μπει στης φυλακής τα σίδερα κι αυτή στον κόσμο της. Κατα τα αλλα... Νταίζη - Μπέλος άθλιες οι σκηνές παρακολούθησης, εως αστείες θα έλεγα. Ειδικά στην νυχτερινή σκηνή με την Νταίζη [αναμμένα φώτα του αυτοκινήτου] αν βιντεοσκοπεί τον αγαπητό Μπέλλο κι εκείνος να μην παίρνει χαμπάρι. Η αλήθεια ειναι οτι εγω προσωπικά περίμενα να μπει νεο πρόσωπο σε οτι είχε σχέση με την απαγωγή. Αντ αυτού εχουμε μια επαναληψη που όριο δεν εχει. Δεν ξέρω αν συνεχιστεί ετσι πολύ φοβάμαι οτι ο τρίτος κύκλος θα ψηφιστεί ο χειρότερος της χρονιάς.

Επίσης πιστεύω οτι η Δάφνη-Νικόλας ανακατεύονται εκει που δεν τους σπέρνουν, ειδικά στο θέμα γάμος του Λουκά -Νόρας, οκ θέλουν να τους δουν μαζί, αλλά φτάνει ρε παιδιά, βαρεθήκαμε να επαναλαμβάνεστε.

Επίσης θα συμφωνήσω με όλους σας οτι οι σκηνές Εύας-Στέφανου -Άγγελου πρέπει να ειναι πιο "οικογενειακές" χωρίς παρεμβολές απο τρίτους [Αγγέλα].

Δεν θελουμε αλλη Μελίτα στην ζωή μας, στείλτε την ενα ταξίδι χωρις γυρισμό να ησυχάσουμε, γιατί την βαρεθήκαμε ρε παιδιά, φτάνει μας εχει κάνει τα νεύρα κρόσια με ολες αυτές τις ηλιθιότητες. Κι επιτέλους βάλτε την να δουλέψει και λίγο.... Που το μόνο που την νοιάζει ειναι ο εαυτούλης της. Δεν την θέλουμε... ακούτε οι σεναριογράφοι;;;; διώξτε την να ησυχάσουμε λέμε...

cake
dwra
dwra

Θηλυκό Τόπος : Στη σκέψη σου.....

Δημοσίευση από polykarpos Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 11:13 am

Εκάτσα εχτές σπίτι να δω Εδέμ μαζί με την mother μου μιας και βαρίομουν να βγώ για καφέ και είπα ας το δω μπας και μου ρθει η όρεξη για αυτόν το ριμάδοκαφε
το πρώτομισαορο δεν προσέχα μίλαγα με το αισθήμα προσπαθόντας να με πείσει να βγούνε για καφέ τέλος πάντων κατα της 19:30 το εκλείσα το phone με την μάνα μου στα προθύρα να γίνεί Μήδεια και πέφτω που να μην έπεφτα στην σκήνη των απόλυτων
η Μάνα : στο ρεσίταλ της Κατινίτας βρήκες να κλείσεις το τηλέφωνο hihi
δεν απήντισα και άρχισα να παρακολουθώ αυτό το ομολογούμενος ρεσιτάλ κατινίας και μύρλας της Μελίτας τι ήταν αυτό παναγία μου δεν θα πω ότι ήταν ατάλαντη η Παπά αλλά η Μελίτα ήθελε δεν ήθελε έγινε αλυσίδα στο λαιμό του Στεφάνου εγώ θα την χώριζα εκείνη την στιγμή έχω χωρίσει κοπέλα γιατί φερόταν ετσί και δεν το μετάνιωσα ποτέ ,ο Στέφανος θα ξαναοδιγήθει στην αγκάλια της Έρρης αλλα δεν θα είναι η ασυγκράτητη αγάπη του για την Έρρη άλλα το save for μύρλα που θα τον οδηγήσει εκεί και όλα κάλα τελειώνει η σκηνή με τους απολύτους προσπέρνω το big brother παρακολούθημα της Νταίζης προς τον Μπέλλο ο οποίος μόλις έγιναν οι συλλήψεις μοιράζει το παραδάκι της απαγωγής προσπερνώ το γεγονός ότι τον χτύπησε στιγμιαία κόφοση και τύφλωση στο κρυφείγετο - μίκρο σπίτι στο λειβάδι μιας και το αμάξι της Νταίζης γύρισε ενώ αυτός έβγαινε απ το σπίτακι με το car του και πάω στην Νόρα καλά εδώ μήλαμε για αλλα ντα αλλα της παεασκεύης το γάλα απο πότε η Νόρα δεν σκέφτεται τον γάμο με τον Λουκά στο υπόγειο αυτή δεν ονειρευόταν να κλέβει τον γαμπρό με τζίν και πουλόβερ και να τον νυμφέβεται και όταν ήταν στης προετοιμασίες ο γάμος του Λουκά και της Νταίζης δεν πήγε σε μαγάζι με είδη γάμου και ονειρευόταν να στέκεται νύφη δίπλα στον Λουκά; τι χαζά ήταν αυτά που έλεγε;
και ποίο χάζα ήταν αυτά που ελέγε η Δαφνή κοπέλια αν είναι να παντρεύτουν δύο ανθρώποι επείδη θέλει ο ένας εκ τον δύο να ανοίγκει σε οικογένια το σύγουρο είναι πως ο άλλος καποία στίγμη θα πάρει τα βούνα γιατί θα αρχήσεο να πνήγετε ,ο ανθρώπος παντρευεταί απο αγάπη θέλει να ορκίστει στον δημίουργο του την αγάπη του για το ετέρον ήμισι του ότι θα είναι εκεί να το προστατεύει να το αγάπα μια ζωή ότι θα συνεχείσει να το αγάπα και στο κάκο και την αρώστια αυτοί οι όρκοι όταν τους πυστεύεις κανούν την οικογένια και όχι ένα απλό τελετουργικό που μετά βρίζεις του πάντες που σου έκαναν το κεφάλι ριζότο και δεν μπορείς να βγάλεις το ρύζι απ τα μαλλιά
μια συμβούλη στην Άννα ,Άννα μου είσαι ερασυτέχνης στην μύρλα τράβα στην Μελίτα να σου δείξει πως γκρινιάζουν (εννοώ την Άννα της σειράς) τέλος έχω να πω πως φέτος που χαλάρωσε η Ξύλα απ το να το παίζει Καρμίκη είναι πολύ μα πάρα πολύ καλή
Υ.Γ 1 Δεν περίμενω τίποτα δεν θέλω τίποτα είμαι κάλα
Υ.Γ2 Ι Love Νταίζη παρτα τους όλα κοπέλα μου
polykarpos
polykarpos
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 2:26 pm

Δεν θα διαφοροποιηθω καθολου απο την πλειοψηφια.............Εξαιρετικα βαρετο το επεισοδιο απο την αρχη ως το τελος! Sleep Γεματο Μπελλο-Νταιζη που δεν με αφορουν στο ελαχιστο και μια Μελιτα μες τη γκρινια και στη μιρλα να χτυπιεται πανω-κατω!Ελεος! wall

Το μονο που αξιζε ηταν η σκηνη Πετρου-Αμαλιας....πολυ τρυφερη! : respect : Και φυσικα τα πλανα του Αγγελουκου! Love!

Ελπιζω να γλυτωσουμε συντομα απ'αυτην την κατρακυλα αλλα δεν το βλεπω! Rolling Eyes
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 2:54 pm

Το χτεσινό ήταν μια απόδειξη ότι κάθε φορά που μπαίνω στο megatv τον τελευταίο χρόνο χάνω την ώρα μου, πέρα από μερικές εκλάμψεις ο τρίτος κύκλος κινείται στο ίδιο θέμα..
Να ρωτήσω ταπεινά η ξανθιά, η Νταίζη πως γνώρισε τον απαγωγέα? Η μήπως ήταν πρώην της Κωσταντίνας και για αυτό και η απορία, τι κάνει αυτός εδώ?? Έλεος με τη μπουζουξού που έγινες δον Κορλεόνε, βαριέμαι..

Με ποια λογική ο Στέφανος μιλάει στην Εριέττα για τα προβλήματα του με τη μελίτα? Από τη στιγμή που ξέρει ότι Εριέττα είναι ερωτευμένη μαζί του, εκμεταλλεύεται την κατάσταση πολύ άσχημα.. Η Εριέττα πάντως ερωτευμένη μες το μπουχέ.. κάθεται και ακούει τα προσωπικά του και δίνει τη γνώμη της αδιαμαρτύρητα.. δεν της αξίζει το ξανθό αγόρι, ένας υπολογιστής είναι και τίποτα παραπάνω.. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάνει τόσα πράγματα άθελα του.. Αλλά βασικά δεν με πολυενδιαφερθεί κιόλας, ο Στέφανος δεν είναι αυτό που φαίνεται, το έχουμε ξαναπεί..

Η Νταίζη και η φιλενάδα της τόσα έχουν περάσει.. γάμους, σχέδια εξόντωσης, ψευδορκίες.. λίγα τα λες αυτά? Μου λύθηκε και η απορία για τον απαγωγέα.. Κοίτα μωρέ πόσο μικρός είναι ο κόσμος.. Αχ αυτή η Νταιζούλα, και τυχερή και γάτα με πέταλα.. Πότε ξερνάμε??

Η Νταίζη στην καφετέρια, η Νταίζη στο αυτοκίνητο, η Νταίζη σε σύγχυση.. Κάπως έτσι σιχάθηκα και τη Barbie.. βαρέθηκα και έγκωσα..

Ο Πέτρος σαν να μας τα λέει λίγο αλλιώς, άλλα δεν λέγαμε στον πρώτο κύκλο? Τεσπα, τόσα έχουμε ακυρώσει.. Τουλάχιστον αυτό το ζευγάρι πέρα από τα κουφά του είναι χρόνια μαζί, δεμένο και έχουν αποδείξει ότι δεν μασάνε στα δύσκολα.. Μην τους χωρίσετε και αυτούς.. έλεος πια!!

Ο Λουκάς υποστηρίζει τον απόλυτο σαν μια δυνατή σχέση? Τι περάσανε μωρέ μαζί, που στην πρώτη δυσκολία η μελιτα έκανε ναζάκια για να τραβήξει την προσοχή? Κρεβάτια, πατώματα κεριά και τα λοιπά? Μεγάλη αγάπη.. Ειδικά μετά τη χτεσινή ατάκα εναντίον της.. Πολύ μεγάλη αγάπη.. Ο Λουκάς που ανησυχεί για την αδερεφούλα είναι πολύ γλυκός..

Σταματήστε να κάνετε τη Δάφνη προξενήτρα.. Δεν είμαστε στο χρυσό κουφέτο.. Κάποτε πίεζε το Μάνο να γυρίσει στη Μελίτα και την Εύα στο Στέφανο και είδαμε που φτάσαμε.. Δεν θέλουμε ΛουκαΝορικό γάμο με το ζόρι, μη μας το βγάλετε ΚΑΙ αυτό από τη μύτη…..

Η Εύα που πήγε στο Λεύτερη, ήταν σκηνούλα που ξεχώρισε.. Από πότε ο Στέφανος είναι ικανός για όλα ρε παιδιά? Τι έχω χάσει? Η αγκαλιά πολύ γούτσου!!! Η Εύα ανησυχεί για το Στέφανο και θέλω να τη φασκελώσω.. Αν δεν ήταν το παιδί α ψηνόμουνα να σαπίσει στη φυλακή ο αναποφάσιστος..

Το γραφείο συνοικεσίων της Νόρας διανυκτερεύει κιόλας? Συγνώμη στη δουλειά μόνο τα γκομενικά της Μελίτας θα λύνουμε? Πόσο σπρώξιμο πια.. Πόσο άθλιο που βάζουν τον τόσο αγαπητό χαρακτήρα της Νόρας, να σπρώχνει και να στηρίζει τον απόλυτο? Και πόσο τραγικό που βγάζουν τη Νόρα τόσο κατίνα ώστε να εκθειάσει την απόλυτη ξενέρα.. Υποτίθεται οι με την Εριέττα έχουν μια σχέση, υποτίθεται ότι η Εριέττα τη βοήθησε, την εμπιστεύτηκε, την πλήρωσε αδρά και η Νόρα κάθεται και τη θάβει στην κατσαρή μουχρίτσα? Την κουνιάδα ρε Νόρα? Έλεος..
ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΡΩΞΙΜΟ?
Έχει γίνει εμετικό πλέον..

Λευτέρη, Άννα δεν σχολιάσω.. προσπέρασα γιατί βαριέμαι την Αννούλα θανάσιμα..

Η Αγγέλα γιατί μπλέκεται στη συζήτηση των γονιών του Αγγέλου?
Μια ευκαιρία έχουμε να δούμε σκηνή με χημεία και ερμηνείες και τσουπ, η Αγγέλα στη μέση.. Νταξει ξέρουμε δεν πρέπει να βρίσκονται στο ίδιο σκηνικό ο Σταύρου μες τη Ξυλά για να μη φαίνεται η χαώδης διαφορά αλλά αυτό καταντάει γελοίο.. Ο Αγγελούκος κλασσικά μια ζωγραφιά στην αγκαλιά του τηλεοπτικού μπαμπά του, κοίταγε ψηλά η ψυχούλα.. αγαπώ! inlove
Το τηλεφωνάκι της Μελίτας το καταχάρηκα!! Και αρχίσαμε και τις προοικονομίες, δια στόματος Εύας? Είστε τραγικοί εκεί πάνω.. Βάλτε τη να τους τα βρει κιόλας.. Fskl

Η Νταίζη σε νέες περιπέτειες.. απόλυτη βαρεμάρα όμως..

Της παρακολούθησης πάλι στη σειρά.. Δεν πάτε να σας παρακολουθήσει και σας κανας ειδικός μπας και στρώσει το πράγμα??

Απόλυτος καυγάς και κλασσικά η Μελίτα πεισμωμένη σαν το πεντάχρονο, να σκέφτεται τον εαυτούλη της.. Ο Σταύρου πάντως το έβγαλε ο άνθρωπος.. Τελικά όταν τσακώνεται με την κατσαρούλα παρ’ όλο που παίζει μόνος του δίνει ρέστα… Matakia
Χεράκια στη μέση λοιπόν, η φωνή μια οκτάβα πάνω σε ετοιμότητα για υστερία.. το χειλάκι τρεμοπαίζει και το στόμα ανοιχτό.. Μπράβο Μελίτα!!
Λίγα τα ψωμάκια του απόλυτου, και τώρα σιγά σιγά φαίνεται γιατί τους έσμιξαν από τόσο νωρίς, ώστε να έχουν το περιθώριο να τους διαλύσουν όπως πρέπει..

Η Πολυχρονιδη πίσω από την κάμερα, μια ΘΕΑ!! Τα μάτια της φαίνονταν απίστευτα!!!
Το σκηνικό με την κάμερα τραγικό.. Η Νταίζη θα τον ξεσκεπάσει το Μπέλλο ουφ λέμε..

Η μικρή ΛουκαΝορική σκηνούλα γλυκούλα, έτσι είναι τα ΛουκαΝοράκια, ενωμένα στα δύσκολα..

Η Νταίζη έχει φέρει βόλτα όλη την Αθήνα?? Fskl

Δεν το συζητώ που ο Μπέλλος τέλος από χάπατο ξαφνικά έγινε σούπερ εγκέφαλος..
Αλλά κάπως πρέπει να τον μπλέξουμε ΚΑΙ αυτόν στην ιστορία, μα είναι δυνατόν πίσω από κάθε κίνηση να είναι ο χαζοχαρούμενος? Πάτε καλά εκεί πάνω? Θέλετε να μας αποτρελάνετε?

Βαρέθηκα οικτρά, ξενέρωσα οικτρά και έχασα το χρόνο μου για να δω αυτή την αηδία…
Άσχημο από μένα, και αυτό μόνο για το πλάνο του Αγγελούκου με το Σταυρου!!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από MARKOS31 Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:00 pm

polykarpos ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΟΤΙ Η ΕΥΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΡΜΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ. ΔΙΑΦΩΝΩ ΚΑΘΕΤΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ Η ΕΥΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΡΜΙΚΗ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΜΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΡΜΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΝΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. ΚΑΙ ΟΙ ΣΕΝΑΡΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑΤΑ. ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΤΗΛΕΘΕΑΤΕΣ ΤΩΝ ΜΥΣΤΙΚΩΝ. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΡΜΙΚΗ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ
MARKOS31
MARKOS31
Τουρίστας
Τουρίστας

Άντρας

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:33 pm

Ας σχολιάσω κι εγώ, λίγα πράγματα γιατί βασικά με έχουν καλύψει οι προηγούμενοι πάνω κάτω..

Που λέτε τώρα τελευταία (για εκατομμμυριοστή φορά) κάνω επανάληψη τα Φιλαράκια! Αθάνατη σειρά!!!

Anyway βλέπωντας το χτεσινό επεισόδιο έκανα κάποιες... συνδέσεις!

+++

Friends - Season 4 Episode 1 - “Once a cheater, always a cheater.”
https://www.youtube.com/watch?v=fsvsRZhNVp4 – 00:37

Ο Στέφανος έφυγε απο τη Μελίτα που:
1) του είπε εγώ σε πιστεύω απόλυτα
2) αντί να έχει προτεραιότητα το τρέχων ζήτημα της απαγωγής έβαλε προτεραιότητα τη ζήλια της
και πήγε στην Εριέττα να την παραμυθιάζει και να της κλαίγεται ότι η Μελίτα δεν τον πιστεύει ενώ γνωρίζει τα αισθήματά της για εκείνον!

Σωστός και τίμιος είναι τα μεσαία του ονόματα μη νομίζετε!

Βαρέθηκε λέει να προσπαθεί να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας. lmao Δεν το ήξερα βρε ότι θα έπρεπε έναν άνθρωπο που τους έχει φλομώσει τόσο στο ψέμα επειδή έκανε ένα παιδί με μια φίλη τους και κόντεψε να την στείλει για δεύτερη φορά στην πορεία θα έπρεπε να τον πιστεύουν χωρίς δεύτερη σκέψη! Πώς τα λές βρε Στέφανε πώς τα λές!

+++

Friends - Season 6 Episode 7 - “Wow, couples who live together do start to look alike!”
https://www.youtube.com/watch?v=ik_KhMzJHRc&feature=related – 00:07

Όταν είδα τη Νταίζη να μιλά στον εαυτό της και να την προσφωνεί Νταιζούλα μου βγήκε ο καφές απο τη μύτη!

Στο τέλος οι συζητήσεις μεταξύ του ζευγαριού θα είναι τύπου...

Μπέλος: Στα καλύτερα θα σε πάει ο Μπέλος μωρό μου!
Νταίζη: Για αυτό σε αγαπάει η Νταιζούλα μωρό μου!
Μπέλος: Και ο Μπελος δεν θα το ξαναστεναχωρήσει το κορίτσι του!
Νταίζη: Και η Νταιζούλα θα είναι η καλύτερη σύζυγος του κόσμου!

vomit Bαριέμαι...

+++

Friends - Season 2 Episode 14 - “Because… she’s your lobster!”
https://www.youtube.com/watch?v=TyvRjF0NBeM – 01:05

Ο Πέτρος είπε στην Αμαλία απίστευτα λόγια σε μια πολύ γλυκόπικρη σκηνή!

Αυτοί οι δύο όσο και να σφάζονται όσο και να πικραίνουν ο ένας τον άλλο αγαπιούνται βαθειά και για αυτό έχουν ζήσει μια ζωή μαζί κι ακόμα είναι ο ένας δίπλα στον άλλο ότι κι αν λένε!!!

Κρίμα στον άνθρωπΑ βέβαια γιατί η Αμαλία δεν είναι και ότι καλύτερο σαν άνθρωπος αλλα κι εκείνος δεν είναι κανένα μπουμπούκι, κίνησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι!

Ανήκουν ο ένας στον άλλο και το καλύτερο απο όλα χωρίς ψευδαισθήσεις! Η Αμαλία γνωρίζει πολύ καλά τις καλές και τις κακές πτυχές του Ρούσσου και ο Ρούσσος ξέρει τι καρακατίνα μπορεί να γίνει το κορίτσι του, αλλα... ΑΓΑΠΙΟΥΝΤΑΙ! Love!

+++

Friends - Season 5 Episode 15 - “- No, the best reason to get married is pregnancy. Sorry is pretty much fourth. You know, behind being ready, and actually wanting to get married.”
https://www.youtube.com/watch?v=DgvD0t0FFGg – 00:55

Η Δάφνη με την επιμονή της (ναι δεν είμαι καλά αυτό το έχουμε διασταυρώσει μην ψάχνεστε) μου αρέσει! Είναι πιστή στο χαρακτήρα της όπως ξαναείπα, σαν την υγρασία!!!

Η σκηνή είχε γέλιο αλλα την βρήκα ψιλοανόητη καθώς μιλάμε για δύο χαρακτήρες που δεν έχουν κλείσει ακόμα τις πληγές τους και που έχουν ακόμα ανοιχτά μέτωπα με το παρελθόν του ενός.

Όσο για το γάμο είναι ποτέ δυνατόν να το παίζουν δύσκολοι έτσι ξαφνικά για να μπορούμε να γεμίζουμε επεισόδια?

+++

Friends - Season 8 Episode 2 - “Oh wow, you didn’t even try to unhook my bra!”
(Δεν βρίσκω το ανάλογο βίντεο. Εν συντομία η Ρέιτσελ είναι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση και ο Τζόι την αγκαλιάζει)

H σκηνή της Εύας με το Λευτέρη αν και μικρή άφησε να φανούν οι δεσμοί που έχουν δημιουργηθεί σιγά σιγά ανάμεσα στο ζευγάρι.

Η Εύα πήγε στο Λευτέρη για μια αγκαλιά και στήριξη και αυτό ακριβώς εισέπραξε! Ο Λευτέρης άφησε στην άκρη τις προσωπικές τους υποθέσεις και τα δυνατά αισθήματά του για την Εύα και στάθηκε δίπλα της σαν φίλος και σύντροφος μαζί. Love!

Μου άρεσε ιδιαίτερα η σκηνή!!! Αγαπω!

+++

Friends - Season 6 Episode 9 - “I ... I uh, I got tricked into all those things!”
https://www.youtube.com/watch?v=_qxd06P81H8 – 1:54

Ο Στέφανος έπεσε στη λούμπα λέει, άφησε τον απαγωγέανα του ξεφύγει λέει, γιατί είχε άλλα στο μυαλό του λέει!!!

Δεν φτάνει που τον βρήκε τον πυροβόλησε και μετά του έδωσε και μια κλωτσιά να φύγει αντί π.χ. να τον κρατήσει / παραδώσει στη δικαιοσύνη / παρακολουθήσει για να βρει μια άκρη απαιτεί να τον πιστέψουν και προσπαθεί και να δικαιολογηθεί με φράσεις τύπου «ξαφνιάστηκα» lmao

Είχε ένα κάρο εναλλακτικές και επέλεξε αυτή που τον βάζει κατευθείαν στο κέντρο του στόχου, τυχαίο??? Κάτι βρωμάει εδώ!!! Και πολύ μου αρέσει!!!

Η σκηνή Σταύρου – Κασσανδρινού εξαιρετική!!!

Η σκηνή Ξυλάς – Σταύρου επίσης εξαιρετική!!!

Ο Στέφανος έκανε λάθος κινήσεις ενώ και σε παρόμοια θέση είχε ξαναβρεθεί να τον κατηγορούν ψευδώς, και είχε ξαναπυροβολήσει άνθρωπο και μάλιστα φίλο αδερφικό όχι έναν άγνωστο, και είχε συναλλαγές με τον υπόκοσμο όπως το παραδέχτηκε και στην Εύα ότι εκείνος ξέρει τι άνθρωποι είναι αυτοί. Αλλα παρόλαυτά τα έχασε λέμε το κακόμοιρο και τώρα δεν μπορεί να τους πείσει για τίποτα...

Εγω όμως βλέπω ότι με αυτή του την κίνηση τότε να πάρει μαζί το Χρήστο και να βρουν τον απαγωγέα ΚΑΙ να τον αφήσουν εξασφάλισε (άσχετα αν έγινε επίτηδες ή κατα τύχη):
Α) ότι ο Χρήστος ότι και να λεγόταν μετά θα τον πίστευε και θα το έλεγε και στους άλλους
Β) ότι ο απαγωγέας θα δραπέτευε πράγμα που δεν θα ήταν σίγουρο αν π.χ. έστελνε μόνο του το Χρήστο..

Κάτι βρωμάει εδώ!!! Και πολύ μου αρέσει!!! Αλλά δεν ελπίζω τα’παμε αυτά...

+++

Friends - Season 2 Episode 7 - “- Let me get this straight. He got you to beg to sleep with him, he got you to say he never has to call you again, and he got you thinking this was a great idea? - Um...hm. - This man is my god!”

Ο τρόπος του Στέφανου απέναντι στη Μελίτα είναι ελεεινός, αλλα η κυρία τα θέλει και τα παθαίνει και καλά να πάθει γιατί πάντα τον άφηνε να την πατάει οπότε τώρα δεν μπορεί να έχει απαιτήσεις!!!

Δεν τον εμπιστεύεσαι καλό μου? Μα γιατί??? Επειδή έκανε τα ίδια και στην Εύα με εσένα γκόμενα? Επειδή σου έλεγε κλαίιιιιιιιιγοντας ότι σ’αγαπάει και το ίδιο βράδυ το έκανε με την Εριέττα??? Επειδή περνάει τα 3/4 της μέρας του στο σπίτι της πρώην γκόμενάς του??? YOU WERE ON A BREAK! xoxo

Η Μελίτα σπαστικότατη στις σκηνές τόσο με τη Νόρα όσο και με τον Στέφανο!!! Η ηθοποιός δε εξαιρετικά υπερβολική!!! Δεν το’χει βέβαια δεν είναι καινούριο...

Η Νόρα δεν μου άρεσε όπως μίλησε στη Μελίτα! Όχι για αυτά που είπε αλλά για τον τρόπο που τα εξέφρασε! Ότι και να λέει η Εριέττα μέσα της δεν θα πάψει ποτέ να ελπίζει ότι ο Στέφανος κάποια στιγμή θα έρθει κοντά της. Μπορεί να είναι κυρία να μην τον διεκδικεί και να μην μπαίνει σούτσος μέσα στις ξένες σχέσεις σαν κάτι γνωστές μου αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ελπίζει.

Η φράση της Νόρας όμως «έτσι κάνουν αυτές» ήταν για τομάτες να το πω? Για μούτζες να το πώ? Για σφαλιάρες θα το πω!!! xastouki

Η Μελίτα πάλι είπε, είπε, είπε, νευρίασε, φούντωσε, τσίριξε, μας εκνεύρισε και τελικά πάλι σύρθηκε και άρχισε να δικαιολογείται ξανά και ξανά μη χάσει τον απόλυτο λαπά!!! lmao Αυτά είναι!!!

Κι ο αδικημένος ξεσπάθωσε μη χε χαχαχαχαχα

+++

Friends - Season 8 Episode 2 - “-Phoebe I think he would notice if you didn't have a baby in nine months! – It’s Joey!”
https://www.youtube.com/watch?v=3qKqd243-Kw - 1:15

Φάγαμε μισό επεισόδιο παρακολοουθήσεις εντωμεταξύ να επιβεβαιώσουμε ότι καλά είχαμε καταλάβει εδώ και ενάμιση χρόνο, ο Μπέλλος είναι ζαβό! Όοοοχι δεν είναι ύποπτο που σε ένα σπίτι από το οποίο δεν περνάει μπροστά δρόμος και είναι μέσα στα χωράφια πάνω σε αδιέξοδο σε ακολουθεί ένα καλογυαλισμένο άγνωστο αυτοκίνητο, καθόλου... Και αυτός τώρα είναι ο κακός της υπόθεσης? Το μυαλό πίσω απο όλα? xoxo

Βαριέμαι...

+++

Mετριο όπως προείπα και, με βάση το τρέιλερ, αναμένω τα χειρότερα για σήμερα..

ΥΓ. Θέλω να βλέπω πιο πολύ Εύα!!!
Θέλω να δω το Λευτέρη καθαρό να τα δίνει όλα για πάρτη της!
Θέλω επιτέλους να πληρώσει η Μελίτα και να χωρίσει από τον Στέφανο!
Και θέλω και ένα yorkie λέμε!

Έχει επεξεργασθεί από τον/την KatsaroYpotheto στις Τετ Ιαν 12, 2011 4:40 pm, 1 φορά

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 DITWcopy
KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Στο δικό μου ροζ συννεφάκι :p
Ασχολίες : Playing referee between my heart and my mind..

https://www.facebook.com/PeriklisKassandrinos

Δημοσίευση από ellie Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:33 pm

Καλα η Νταιζη ή πολυυυ εξυπνη ειναι, ή εμεις πολυ χαζοι που βλεπουμε αυτες τις βλακειες... slap Δηλαδη επειδη ειδε το μουτρο να βγαινει απο το υποτιθεμενο μαφιοζο αντρα της, και επειδη αυτος ειχε μια γκομενα που την ηξερε, και μαζι με τα λογια μια ακυρης φιλεναδας της, κατεληξε σε συμπερασμα οτι ο Μπελλος απηγαγε το παιδι....Μα ελεος slap

Ελεος με την Δαφνη και το γαμο. Ο Λουκας εχει οικογενεια την Νορα και το παιδι...σιγα δηλαδη που θα το καταλαβει ετσι...με το γαμο. Απαραδεκτη σκηνη...ομολογουμενως, ευτυχως που στις βλακειες που ελεγε η Δαφνη-ανεξαρτητως με το τι θελει η Νορα σε σχεση με το γαμο της και τι ονειρευεται- απαντουσε η Νορα με αστειες βλακειες!!!

Ευα Λευτερης ωραια σκηνουλα με ουσια θα ελεγα....οχι υπερβολες και πολυ μπλα μπλα.

Στεφανε κολλησες γκρινια απο την Μελιτα, ποση ωρα γκρινιαζε που κανεις δεν τον πιστευει ημαρτον... cake

Η Μελιτα ξυνιλα 100% δεν αντεχω αλλο σας παρακαλουμε απαλλαξτε μας. Μελιτα την μπουκλα παριστανεις χαχα
Η Νορα κατινιασε απειρα με το κατιναριο....Μηπως ειναι αρρωστια και ειναι κολλητικο???? xastouki Βεβαια 100% αδικο δεν ειχε για την Εριεττα, και οτι αυτο θα εκανε καποια σε γενικες γραμμες αλλα τα ελεγε με ενα τοσο κατινιστικο τροπο που ουτε αυτη η σκηνη παλευοταν.

Καλα αυτος ο Αγγελουκος τι μπισκοτολουκουμαδακι ειναι...Ειναι γλυκας inlove

Ρουσσος Αμαλιας σχετικα καλη σκηνη, δεν τρελαθηκα γιατι ηταν ακυρη αλλα γλυκια σκηνη.

Το κλεισιμο στα μουτρα του Μελιτακιου ηταν μικρη απολαυση.Ειμαι κακια το ξερω. Και ακομη πιο απολαυση ηταν το κραξιμο που της εριξε ο Στεφανος. Ο Σταυρου ειναι θεος οταν κραζει...λατρευω!!Η κυρια για ακομη μια φορα ασχολιαστη.

Η Λουκανορικη σκηνη γλυκα.

Η παρακολουθηση γελοια και μονο, μαζι με τον εγκεφαλο της απαγωγης, τον χοντροκεφαλο βοηθο του και τον επομενο Ντετεκτιβ Κλουζω. Πραγματικα ο σχολιασμος ειδικα ηταν τρελη πικρα, μαζι με την αψογα φωτισμενη περιοχη της συναντησης για να φαινονται τα προσωπα της κασετας Ημαρτον και παλι

ΥΓ. Ειδα στο επομενο οτι η χαρα της ζωης παει παλι σαν ταυρος στης Νορας και εκεινη πεταει τρελλη ατακα....Ναι Νορα μου δυστυχως ολοι το χουμε ξαναδει....
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από evanna Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:41 pm

Τζινα πολυ εξυπνος σχολιασμος! : respect : Μ'αρεσε!Που τα θυμασαι ολα αυτα βρε θηριο? Razz
evanna
evanna
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθηνα

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:44 pm

Ευχαριστώ Ευάννα μου! Εχω τόση αδυναμία στην αθάνατη αυτή σειρά που ντουμπλάρω και τις 10 σεζόν απο όποιον χαρακτήρα θες + bloopers + τις συνεντεύξεις τους! lmao

Αυτές είναι σειρές!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από Dorina <3 Πέτρος Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:44 pm

Καρ-Mik έγραψε:
nikidanis έγραψε:Ψιλοβαρεθηκα σημερα!! Ελεγα ποτε θα τελειωσει! Τη μονη σκηνη που μου αρεσε και επιτελους ειδα μετα απο καιρο ηταν Αμαλια-Πετρος!
Ελπιζω στο μελλον να χουμε κι αλλες τετοιες συζητησεις!

Eρωτική εξομολογηση μετα απο 30 χρόνια Love Love Love

Ελπίζω μόνο να την εννοούσε Heart1
Θα συμφωνήσω και με τις δυο..Υπέροχη η σκηνή τους...
Είμαι σίγουρη ότι εννοούσε όσα έλεγε ο Πέτρος...
Είναι καταπλικτικό ένα ζευγάρι μετά από τρόσα χρόνια
γάμου και συμβίωσης να ακούγονται τέτεις αλήθειες που έχουν ξεχαστεί για χρόνια...

inlove Love
Dorina <3 Πέτρος
Dorina <3 Πέτρος
Κολλημένος με τα "Μυστικά"
Κολλημένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Οικία Ρούσου

Δημοσίευση από Foulitsa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:45 pm

Τζίνα εξαιρετικός σχολιασμός!!!! oscar

Αγαπώ friends.. Love!
Foulitsa
Foulitsa
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Αθήνα

Δημοσίευση από ellie Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:46 pm

Τζινα τελειος απλα ο σχολιασμος σου ολα τα λεφτα....Και εγω κανω επαναληψη friends τωρα....Ολα τα λεφτα απλα : respect :
ellie
ellie
Εδεμοφανάκι
Εδεμοφανάκι

Θηλυκό Τόπος : Παντου και παντααααα.....Διπλα στον Ρομπεν!
Ασχολίες : Αφορητα πολλες!!

Δημοσίευση από almaresi Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:48 pm

Ν' ακούσω τον Στέφανο να λέει "WE WERE ON A BREAK" και τι στον κόσμο!!!!!
peace & respect Τζίνα Razz
almaresi
almaresi
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Θηλυκό

Δημοσίευση από Clarabelle Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:50 pm

ellie έγραψε:Καλα η Νταιζη ή πολυυυ εξυπνη ειναι, ή εμεις πολυ χαζοι που βλεπουμε αυτες τις βλακειες... slap Δηλαδη επειδη ειδε το μουτρο να βγαινει απο το υποτιθεμενο μαφιοζο αντρα της, και επειδη αυτος ειχε μια γκομενα που την ηξερε, και μαζι με τα λογια μια ακυρης φιλεναδας της, κατεληξε σε συμπερασμα οτι ο Μπελλος απηγαγε το παιδι....Μα ελεος slap

Καλά εντελώς κουλό που είδε ένα καθαρματάκι να βγαίνει απο ένα κτίριο και αμέσως συμπέρανε οτι έκανε βρωμοδουλειές με τον σύζυγο
Θυμάστε που ο Μπέλλος είπε στο Λευτέρη οτι στο κτίριο στεγάζονται πολλές εταιρείες και κανένας δεν θα μπορεί να τους συνδέσει ακόμη κι αν τον δει να βγαίνει απ το κτίριο
Δεν θυμούνται τι έγραψαν πριν δεκα επεισόδια κι εμείς έχουμε απαίτηση να θυμούνται και τα παλιότερα lmao

Επεισόδιο 480 - Ημερομηνία 11-01-2011 - Σελίδα 4 ClarabelleFinale

Μας είπαν η Εύα είναι θάλασσα
και η θάλασσα μπορεί να είναι φουρτουνιασμένη και μπορεί να είναι γαλήνια, αλλά ακίνητη ποτέ!
Στα "Μυστικά" το κατάφεραν και αυτό!
Clarabelle
Clarabelle
Forum Team
Forum Team

Θηλυκό Τόπος : Πειραιάς

Δημοσίευση από elenp Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:51 pm

Το επεισόδιο ήταν ωραίο. Ο Λουκάς και η Νόρα δεν θέλουν να παντρευτούν τουλάχιστον όχι πολύ. Η Δάφνη όμως επειδή θέλει να τους δει μαζί τους πιέζει λιγάκι παραπάνω, πράγμα που το βρίσκω πολύ καλό γιατί τους αγαπά αλλά από την άλλη όταν θέλουν οι ίδιοι. Πολύ ωραία πάντως η σκηνή. Μία άλλη ωραία σκηνή ήταν αυτή με τον Λουκά, τον Νικόλα και τον Ηλία. Και ο Ηλίας είχε δίκαιο αλλά και ο Λουκάς. Η Εύα με τον Λευτέρη αρχίζουν και φαίνονται ζευγάρι και μου αρέσει αυτό. Ο Λουκάς με την Εριέττα είχαν μία συζήτηση ως αδέρφια, πολύ ωραία. Ο Λουκάς μιας και ξέρει ότι ο Στέφανος έχει κάνει απατεωνιές προσπαθεί να κάνει την Εριέττα να καταλάβει πως δεν θα πρέπει να είναι τόσο σίγουρη γι' αυτόν. Αυτό δείχνει ότι την αγαπάει. Η σκηνή με τον Λουκά και την Νόρα μου άρεσε πολύ. Πολύ καλές ερμηνείες. Επίσης μου άρεσε που ο Στέφανος επιτέλους είπε στην Μελίτα ότι αντί να είναι δίπλα του για να μην κατηγορηθεί, ζηλεύει την Εριέττα, και νομίζω καλά έκανε.

Γενικά το επεισόδιο μου άρεσε και το ψηφίζω καλό.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenp στις Τετ Ιαν 12, 2011 4:51 pm, 1 φορά
elenp
elenp
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από DESPOINA Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:51 pm

Άσχημο κι από μένα! Κουράστηκα, βαρέθηκα, σιχάθηκα Νταίζη.

Ξεχώρισα

Λουκάς-Νόρα: Η ατομικότητα εγκαταλείπεται για το «εμείς». Συζήτηση ουσίας για το ζευγάρι. Όμορφη γλυκιά σκηνή.

Εύα-Λευτέρης: Μια αγκαλιά για να διώξει τους φόβους κ τς ανησυχίες ότι ακριβώς χρειαζόταν η Εύα.

Εύα-Στέφανος: Συγνώμη γιατί πάντα ραπανάκι στη κουβέντα η Αγγέλα; Ξυλά σε μεγάλα κέφια.

Ένα ζευγάρι είναι ευτυχισμένο όσο είναι ερωτευμένο και όσο δεν αφήνει τις συγκυρίες, τις καταστάσεις και τα τρίτα πρόσωπα να μπουν ανάμεσα τους. Ο Στέφανος κ η Μελίτα ποτέ δεν ήταν ερωτευμένοι, ευτυχισμένοι, είναι μαζί για να σφουγγαρίζουν πατώματα κ να μας σπάνε τα νευρά. Το χώσιμο όλα τα λεφτά. Ο Σταύρου έδωσε ρέστα. Η Μελίτα πάλι ανοίγει την πόρτα ¨τι θες εδώ Στέφανε¨ κάνει 5 βήματα παίρνει πόζα γυρίζει ελαφρά το κεφάλι ¨εμένα δεν θα μου κλείνεις το τηλ¨Αυτό ήταν… από τα γέλια μου βγήκε ο καφές από την μύτη. Συγνώμη τζίνα, αλλά θα το γράψω η αταλαντοσύνη σε όλο της το μεγαλείο.

Στέφανος-Εριέττα: Δεν αφήνει μόνο χαραμάδα ο Στέφανος για να τρυπώσει η Εριέττα, αλλά ανοίγει κ παράθυρα. Ξέρει κ όμως εκεί πάει, ίσως γιατί εκεί βρίσκει ηρεμία κ κατανόηση. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν θα δικαιωθεί η ηρωίδα. Αγαπάει, δίνει κ δεν ζητάει τπτ. Υποκλίνομαι.

Δεν θα σχολιάσω τι είπε η Νόρα στην Μελίτα για Εριέττα. Δεν θέλω να γίνω κακιά. Απαράδεκτη κ καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε για ανθρώπους που μας στήριξαν περισσότερο από αυτές που ονομάζουμε φίλες.

DESPOINA
DESPOINA
Mυστικοφανάκι
Mυστικοφανάκι

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:53 pm

Σας ευχαριστώ παρα πολύ! Η αλήθεια είναι ότι είχα κάνει άλλες δυο συνδέσεις στο παρελθόν με τα Μυστικά..

Όταν ο Τζόι πιανει δουλειά στη σαπουνόπερα και αποφασίζουν να κάνουν πάρτυ..

Phoebe: You know what we should do? We should do, like, a soap opera theme.
Chandler: Hey, yeah! We could all sleep together, and then one of us could get amnesia!

Φοίβη: Ξέρεις τι πρέπει να κάνουμε? Να κάνουμε πάρτυ με θέμα "σαπουνόπερα".
Chandler: Ει ναι! Μπορούμε να κοιμηθούμε όλοι μεταξύ μας και μετά ένας απο μάς να πάθει αμνησία!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 4:58 pm

"Ακροστοιχιδα"

Βρε να μην μπορω να χωνεψω με τιποτα οτι ο Μπελλος ειναι ο "εγκεφαλος" πισω απο ολα! Ειλικρινα δηλαδη αν μου το λεγατε αυτο εναμιση χρονο πριν, οταν πρωτο μπηκε και φαινοταν να συνεργαζεται με το Στεφανο εναντιον του Μανου ισως και να το πιστευα, αλλα τωρα; Τωρα μονο να γελασω μπορω! Ο εγκεφαλος που απορει κιολας πως τους ανακαλυψαν! Παντως καπου εκει τον αναγνωριζω, τοοοοσο ηλιθιους συνεργατες μονο αυτος θα διαλεγε! ainta Μα καλα δεν εψαξε λιγο πριν τους διαλεξει, με το γκομενο της φιλεναδας της Νταιζης πηγε να κανει κομπινα! Αμ το αλλο που γυρισε ολοκληρο το λεκανοπεδιο Αττικης και δεν πονηρευτηκε ή δεν παρατηρησε το αυτοκινητο που τον παρακολουθουσε..... Ο μικρο-απατεωνισκος που λεει ο Στεφανος πως ξαφνικα εγινε υποπτος δεν μπορω να το καταλαβω!

Απο την αλλη εχεις την Νταιζη που αναγνωρισε το Βασιλη και θυμηθηκε την Κατερινα μετα απο κατι μηνες... Θυμηθηκαν τα παλια, θυμηθηκαν και τη Φανη! Η Νταιζαρα ομως το ειδατε σαϊνι αμεσως την ψιλιαστηκε τη δουλεια, ηθελαν και γυναικα να φυλαει το παιδι... Και δωστου πηραμε απο πισω τον Μητσο για να δουμε που θα παει, τι θα κανει; Και η καμερα ανα χειρας, τι του ειναι του Μανου ειπαμε; Ξαδερφη; Nyxia Και η Νταιζη πηγε εκει, εκανε αυτο, και η Νταιζη, η Νταιζη, η Νταιζη.... Sleep

Ρωταω εγω τωρα η αφελης τηλεθεατρια, ο Στεφανος ξερει οτι η Εριεττα ειναι ερωτευμενη μαζι του; Το ξερει; Ξερει οτι εκανε πισω για να ειναι αυτος με τη Μελιτα; Το ξερει... Που πας τοτε ρε καραμητρο και της ζητας παρηγορια για τις υστεριες της δικιας σου; Τοσο εαυτουλης εισαι που δε σε νοιαζουν τα συναισθηματα της ή τοσο ηλιθιος που δεν καταλαβαινεις οτι ολο αυτο μπορει και να την πληγωνει;; gibbs

Ισως να φταιω εγω αλλα αυτο το σοου το χθεσινο με τη Νορα και το Λουκα να δινουν συμβουλες στις δυο γυναικες του Στεφανου δεν το καταλαβα... Ο Λουκας ελεγε στην Εριεττα οτι ο ερωτας του Στεφανου και της Μελιτας ειναι δυνατος και εκεινη δεν εχει ελπιδες! -Ασχετο αλλα λατρεψα το κουταβισιο βλεμμα της Εριεττας οταν παραδεχτηκε οτι ειναι ερωτευμενη με το Στεφανο Love! - Η Νορα ελεγε στη Μελιτα απο την αλλη οτι η Εριεττα με τη συμπεριφορα της κραταει το Στεφανο κι εκεινη το διωχνει! -Ασχετο επισης αλλα θα μπορουσε να θαυμασει την εφυΪα της Ερις χωρις το φοντο της κατινιας!- Στο καπακι ερχεται η Ευα και κανει τη δυσοιωνη προβλεψη οτι δεν θα παει μακρια η βαλιτσα! Κι αντι τελικα να ασχολουμαστε κι εγω δεν ξερω με τι αλλο ασχολουμαστε με το αν ο Στεφανος πρεπει ή μπορει να ειναι με τη Μελιτα Kotsides

Ερωτικη εξομολογηση με καθυστερηση 30 ετων! Γλυκουλα ηταν Heart1 και νομιζω ο Πετρος την εριξε την Αμαλια! Οχι οτι αμφεβαλα ποτε οτι η Αμαλια θα τον στηριξει απλα τωρα το εχω πιο σιγουρο! Με μια επιφυλαξη λοιπον δηλωνω οτι οτι ο Πετρος τελικα αγαπησε τη γυναικα του με τον τροπο του!

Μεσα στον ολο χαμο εχουμε τη Δαφνη να ραβετε για γαμο, ενα γαμο που η νυφη και ο γαμπρος αρνουνται ακομη και να τον συζητησουν! livani Ειχαμε την Ευα με τον Αγγελο για να σχολιαζουν τον ερωτα του Στεφανου και της Μελιτας,livani η Ευα οχι ο Αγγελος! Ειχαμε καπου εκει στριμωγμενη μια κουβεντα του Ηλια με τα αγορια με θεμα αν καταλαβα καλα να μην καταστρεψει ο Λουκας τον Ρουσσο! Ειχαμε και μια σκηνη Νορας Λουκα με το Λουκα να δηλωνει πως αν δεν του ειχε αφησει τα μωρουδιακα δεν θα γυρναγε πισω και τη Νορα να τσιτωνει! livani Σοβαρα τωρα επρεπε να τον βαλετε να πει κατι τετοιο, ποιο το οφελος;;;;

Αλλα δεν μπορω να πω ειχε και τα καλα του! Εκεινη η σκηνη που γυρναει ο Στεφανος σπιτι και τα σουρνει στη Μελιτα ηταν βαλσαμο!!! Αν δεν της τα ελεγε αυτος θα φροντιζα να τα ακουσει απο μενα! Σε ολο το επεισοδιο μου εσπασε τα νευρα!!! fight Δεν την αντεχω αλλοοοοοοο!

Ιδιαιτερως βαρετο το επεισοδιο και δεν σκοπευω να δωσω διαφορετικη ψηφο απο αυτο που γραφει η ακροστοιχιδα μου! Εχω φτασει σε σημειο να βαριεμαι οχι απλως να δω επεισοδιο αλλα και να το σχολιασω! Λυπαμαι πολυ! Επειδη αν δεν το πω θα σκασω ηθελα να γραψω σχολιασμο εμπυσμενο απο τη "Βασιλισσα" που σαν σημερα πεθανε αλλα το θεωρησε ιεροσυλια και οχι γιατι με εκραξε η Τζινα την τελευταια φορα Razz αλλα γιατι το επεισοδιο ηταν απαραδεκτο!

Υ.Γ. Λατρευω σχολιασμο ΑΕΔ!!!! : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από KatsaroYpotheto Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 5:04 pm

Γιάννα μου εννοείται αφήνουμε τη Βασίλισσα παραμερά (διαβάζω τον μυστηριώδη κο Κουην αυτή την περίοδο χιχι) και κρατάμε την τέχνη σου που ποτέ δεν λανθάνει και βγάζει τέλειους σχολιασμούς!!!!

Μπράβο!!!

KatsaroYpotheto
KatsaroYpotheto
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Δημοσίευση από edem4ever Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 5:09 pm

KatsaroYpotheto έγραψε:Γιάννα μου εννοείται αφήνουμε τη Βασίλισσα παραμερά (διαβάζω τον μυστηριώδη κο Κουην αυτή την περίοδο χιχι) και κρατάμε την τέχνη σου που ποτέ δεν λανθάνει και βγάζει τέλειους σχολιασμούς!!!!

Μπράβο!!!

Σε ευχαριστω! )) Εγω διαβασα τους δεκα μικρους Νεγρους και ακομα δεν μπορω να το χωνεψω! : respect :
edem4ever
edem4ever
Καμμένος με τα "Μυστικά"
Καμμένος με τα

Θηλυκό Τόπος : Μετέωρη σε φάση διακτινισμού!

Δημοσίευση από kapetanissa Την / Το Τετ Ιαν 12, 2011 5:28 pm

almaresi έγραψε:Ν' ακούσω τον Στέφανο να λέει "WE WERE ON A BREAK" και τι στον κόσμο!!!!!
peace & respect Τζίνα Razz

Σας ευχαριστώ που βάζετε πλατιά χαμόγελα και στις πιο μουντές μου μέρες!!!
Με διέλυσε το σχόλιο και η σύνδεση.... lmao
kapetanissa
kapetanissa
Τουρίστας
Τουρίστας

Θηλυκό Τόπος : Fata Morgana
Ασχολίες : ατέρμονη πεζοπορία στον θαλασσινό φεγγαρόδρομο

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή